Podnikání ve výrobě laminátu: jak otevřít, uspět a profitovat tímto směrem?

Nejmodernějším a nejvhodnějším materiálem mezi podlahovými krytinami, které jsou k dispozici v tomto segmentu, je laminát, který je prezentován ve formě malých listů, které mají podél okrajů obvodu trny a drážky pro vzájemné spojení. Vzhledem k výhodnosti pokládky, vynikající technické vlastnosti a průměrné cenové kategorii se stává nejoblíbenější podlahovou krytinu.

Moderní trh laminovaných povlaků prezentují jak domácí, tak zahraniční výrobci. Hospodářská soutěž mezi nimi je poměrně vysoká, přesto je stále možné obsadit segmenty volného trhu hledáním zajímavých a nečekaných návrhových řešení nebo cenovou politikou.

Ziskovost a finanční aspekty při výrobě laminátu.

Podle předběžných odhadů je ziskovost tohoto druhu činnosti poměrně vysoká a dosahuje přibližně 30-35%. Malá továrna je schopna vyrobit až 15 milionů čtverečních metrů laminátu ročně.

Zároveň bude cena nejjednodušší výrobní linky činit zhruba 20 milionů rublů. Nyní k této částce je třeba přidat další náklady na pronájem obchodů a placení účtů za veřejné služby, vydávání povolení a osvědčení, platy zaměstnanců a nákladů na suroviny. Do výsledné částky nezapomeňte přidat dalších 30% - to budou prostředky na nepředvídané výdaje. Částka je velmi působivá, ale to není hlavní obtíž.

Obtíže, kterým čelí všichni, kdo chtějí otevřít výrobu laminátu

Hlavní potíže, s nimiž se setkávají podnikatelé, kteří se rozhodli otevřít tak závažné podnikání, je nedostatek kvalitních surovin, které je třeba koupit v zahraničí. Samozřejmě můžete nalézt domácí dodavatele, ale jejich suroviny budou vhodné pouze pro laminát ekonomické třídy a najít takové dodavatele je také problémem: není mnoho z nich.

Dalším problémem při organizaci podnikání při výrobě laminátových podlah je neexistence norem a norem pro výrobu těchto materiálů v ruské legislativě. Zatím je tento problém velmi akutní, protože výrobní technologie zahrnuje použití formaldehydů, které jsou součástí desek EAF. Z tohoto důvodu se podnikatelé musí spoléhat na stávající standardy vyvinuté v jiných státech.

Dokumenty potřebné pro výrobu laminátu

Aby mohla podnik začít plně fungovat, je nutné předem zajistit balíček povolení, jehož náklady mohou dosáhnout několika tisíc dolarů. Kromě toho může trvat desítky měsíců, než se dostanete všech povolení a schválení. Zde je seznam organizací, které budete muset kontaktovat pro povolení:

 1. předsednictvo, jeho komise pro přidělování pozemků, řízení výstavby;
 2. požární služba, sanitární epidemiologický dohled;
 3. obecní služby (teplovíky, plynové pracovníci, zásobování vodou, elektrikáři, signalizátoři).

Po přijetí prodejny může být nutné mít povolení od úřadů ochrany práce a životního prostředí.

Chcete-li ušetřit spoustu peněz a času na papírování, můžete okamžitě najít místo pod obchodem v hotovém dřevozpracujícím obchodě a umístit výrobek do něj.

Prostory, zařízení, suroviny pro výrobu laminátových podlah

Měli byste vědět, že k zahájení plně fungujícího závodu budete potřebovat značnou plochu - asi 2 - 2,5 tisíc metrů čtverečních. Kromě toho by tato místnost měla být suchá, dobře větrána a vytápěna, protože laminát je kaprilový materiál, který nemiluje vlhkost. To je třeba vzít v úvahu, aby se minimalizoval počet zamítnutých produktů.

Zařízení, které potřebujete k výrobě, je technologická linka, která se skládá z profilového dvoustranného stroje, automatického čištění, balícího stroje, automatického podávání / plnění a automatického stohování. Navíc budete pravděpodobně potřebovat vysokozdvižný vozík k přesunutí výrobků.

Hlavní dodavatelé výrobních linek pro výrobu laminátových podlah jsou následující společnosti: Barberan (Španělsko), Bürkle (Německo), LEDINEK (Rusko, Moskva) a další. Seznam společností dodávajících zařízení je malý. Celkově existuje asi 10-15 podniků.

S dodavateli surovin jsou věci trochu horší. Existují pouze čtyři společnosti, které si zaslouží pozornost: Elesgo a Homanit (v Německu), Korosten Plant MDF (Ukrajina) a LPK MDF (Rusko, Tyumenská oblast).

Zaměstnanci potřební pro výrobu laminátů

Otázka s personálem je poměrně komplikovaná, protože je dnes obtížné najít kvalifikovaný personál. Je pravděpodobné, že budete muset vybrat nejvhodnější kandidáty, abyste je mohli dále studovat, protože někteří z nich budou muset pracovat se složitým vybavením.

Nejprve je třeba zaměstnat zaměstnance vaší společnosti, kteří budou obsluhovat a kontrolovat celý proces provozu zařízení. Speciální poradenství ohledně počtu zaměstnanců je obtížné dát - je lepší zjistit od výrobce tohoto zařízení, kolik lidí je určeno pro práci s linkou.

Kromě toho je důležité nezapomenout, že byste měli přijmout pracovníky elektrikáře pro opravy a údržbu zvlášť složitých zařízení.

Nezapomeňte uspořádat sklad hotových výrobků a přijmout osobu zodpovědnou za organizaci své práce. Takový zaměstnanec může převzít odpovědnost za získání, získání zboží, vydávání výrobků kupujícímu a vedení záznamů. Kromě toho by mohl tyto povinnosti spojovat s povinnostmi řidiče vysokozdvižného vozíku.

Dalším důležitým pracovníkem ve výrobní společnosti je dodavatel.

Nezapomeňte na manažery pro práci s klienty i účetními. Místo organizování oddělení účetnictví můžete kontaktovat společnost, která poskytuje outsourcingové služby, a uzavřít s nimi smlouvu o účetních službách. V některých případech je to levnější než vedení zaměstnanců účetních.

Opět je obtížné dát poradenství ohledně počtu zaměstnanců. Musíte vyhodnotit výkonnost vašeho podniku, abyste mohli udělat konkrétní závěry. Za prvé, můžete najmout minimální počet zaměstnanců a pak se zaměřit na situaci, abyste získali chybějící částku.

Jak přilákat zákazníky a zvýšit prodej

Nejjednodušší způsob, jak zvýšit prodej vlastních produktů, je rozvíjet vlastní prodejní síť. Doporučuje se to dělat během organizace výrobního procesu, protože kvůli velké konkurenci v tomto segmentu podlah může trvat dlouho najít distribuční kanály.

Hlavní distribuční kanály mohou existovat různé hypermarkety, které prodávají svůj prodejní prostor výrobcům a velkoobchodníkům s vlastními sklady stavebních materiálů. Tato metoda prodeje má své nevýhody a výhody.

Existuje velké riziko, že váš vysoce kvalitní produkt se může ztratit v obrovské řadě produktů konkurentů, ale na druhé straně to může být jediná příležitost pro uvádění výrobků na trh, zejména když je podnik mladý. Je důležité komunikovat co nejvíce s velkoobchodníky, které zpravidla preferují levné zboží.

Další metodou, ale je méně efektivní než předchozí - zásilky, osobní schůzky prodejních manažerů, "horké" hovory a tak dále.

Dalším způsobem, jak deklarovat sebe a své produkty, je účast na nejrůznějších výstavách, které nejenže umožňují seznámit spotřebitele s vašimi výrobky, ale také umožnit uzavření ziskových smluv na dodávku zboží.

Dalším způsobem - instalace na přeplněných místech různých reklamních stojanů a sloupů.

Existují samozřejmě i další způsoby. Například můžete své podnikání integrovat do sociálních sítí, vytvářet skupinu a psát velký počet účastníků - vaše potenciální publikum. A prostřednictvím různých příspěvků oznamte své zprávy, a tudíž se na vás vyjadřují pozitivní názory. Tato metoda se může ukázat být velmi efektivní, stejně jako selhání. Nejdůležitější je, že potřebujete kompetentní přístup a práci vysoce kvalifikovaného odborníka.

Aby vaše firma mohla vyrábět laminátovou podlahu, aby bylo ziskové, nestačí ji začít vyrábět a přijímat pracovníky. Důležitou roli zde hrají analýza trhu a identifikace potřeb vašich potenciálních spotřebitelů, jakož i řádná cenová politika.

Ale nejdůležitější je jasně a kompetentně promyšlené marketingové pohyby a dobrý obchodní plán a zbytek bude následovat.

Obchodní myšlenka: výroba laminátu

Přílohy: z 10,2 milionů rublů

Zpětná platba: od 12 měsíců

Mezi podlahovými materiály dnes patří velmi běžný laminát, přestože vyrábí tekuté podlahy, korku. Jedná se o laminát, který leží v 60% kanceláří, bytů a dalších prostor. Proč neztratil svou důležitost za 20 let? Odpověď je jednoduchá: vlastnosti, dlouhá životnost, praktičnost, vzhled přenášejí na pozadí jiných materiálů. Dnes budeme analyzovat organizaci výroby laminátů.

Obchodní koncept

Než začnete podnikat tento podnikatelský nápad, musíte pochopit, že se "hodíte" do organizace celé továrny. Budou tam velké investice, velké plochy, velké vybavení. Pouze díky působivým komponentům můžete v tomto výklenku dosáhnout dobrých výsledků.

Celá obchodní schéma v jednoduchém jazyce zní takto: "Hledáme suroviny (dřevo), v několika fázích vyrábíme laminát na našem zařízení, prodáváme hotové výrobky buď v obchodních sítích, nebo pracujeme přímo se zákazníky." Všechno zní velmi jednoduše, ale v prvních fázích startu začínáte chápat, že to není daleko. Vzhledem k tomu, že vytvoříte celý výrobní závod, bude tento program zahrnovat celý personál zaměstnanců. Hrají nejdůležitější roli v celém podnikání.

Co bude nutné pro implementaci?

Jakýkoli velký podnik vyžaduje znalosti a dovednosti. Pro vstup do výroby laminátů je nutné nejprve poznat výrobní technologii v nejmenším detailu. To je základ, na kterém bude vybrán výběr zařízení, výběr surovin a jeho dodavatel. Hlavní etapy výroby:

 • výroba dřevovláknitých desek;
 • impregnace vrchních vrstev speciálními látkami;
 • připojení 4 vrstev pod vlivem lisů a vysoké teploty;
 • deska čelní;
 • pilové desky;
 • frézování.

Pod každou etapou budete potřebovat vybavení, které stojí spoustu peněz. Kromě toho je nutné najít velkou místnost, kde se bude nacházet veškeré vybavení, nebo se můžete ucházet o nákup dřevozpracujícího závodu. A ještě jedna důležitá dovednost, kterou musíte mít na začátku, je schopnost řídit lidi, organizovat jejich práci, být schopen motivovat a stimulovat je. Za vaší péči bude 15 zaměstnanců. To jsou hlavní ustanovení, která by měla být majákem při startu v daném výklenku.

Pokyny pro spuštění krok za krokem

Pokud existuje mnoho nuancí, nemůžete to udělat bez plánu krok za krokem. Je velmi důležité dělat všechno krok za krokem. Takže bude trvat méně času, než začnete, stranou zůstane mnoho úskalí a nervy budou více neporušené.

 1. Získání povolení k podnikání. Podle vašeho uvážení má PI nebo LLC své výhody a nevýhody nad ostatními. Častěji pro velké podniky, lidé tvoří LLC.
 2. Tato podlahová krytina nemůže být vyráběna v žádné podzemní místnosti. Zde potřebujete velký prostor. Orientace je především ve velkém měřítku. V našem případě by plocha měla být nejméně 2000 čtverečních metrů. Nalezení tohoto řešení nebude snadné. Ale je ještě obtížnější nalézt prostor pro takové náměstí za hranicemi města. Naší prioritou je výroba mimo město, aby nedošlo k rušení lidí. V opačném případě přiláká pozornost vládních agentur a různých auditorů.
 3. Výběr vybavení. Existují dva způsoby vývoje: buď si koupíte nové zařízení, nebo hledáte podporované zařízení. Naše rada: pouze nová zařízení, která by se v budoucnu vyhnula různým problémům. Druhý úkol: koupit automatickou linku nebo poloautomatické zařízení pro výrobu laminátu? V obou případech jsou náklady stejně vysoké. Hlavní komponenty jsou také podobné a mají stejné úkoly: laminování; řezání; frézování; balení; někdy se po laminování přidává chlazení. V každém případě budou všechny stroje provedeny na objednávku. Pokud se ukáže, že je k dispozici u jakéhokoli dodavatele, bude trvat od 1 do 3 měsíců.
 4. Dodávka dřeva. Aby bylo možné získat vysoce kvalitní laminát, jeho součásti musí splňovat standardy. Pro výrobu laminátů často podnikatelé používají suroviny ze zahraničí. To je způsobeno špatným zpracováním a skladováním stromu. Proto před zahájením výroby bude nutné cestovat dodavateli a nezávisle posoudit stav dřeva. Strom můžete koupit v původní podobě, nebo si ji můžete koupit přímo na stroji.
 5. Zaměstnanci. Jak již bylo řečeno, veškerá práce bude prováděna týmem 15 lidí. Každý má svůj vlastní úkol: práci na strojích, balení, balení, nakládání nebo práci ve skladu. Ti, kteří budou pracovat na strojích, budou muset být vyškoleni k práci.
 6. Reklama a realizace zboží. Nejlepším řešením je internet, protože zákazníkům najdete spoustu provozu. To vám pomůže vlastní stránky. Pokud jde o prodej, můžete pracovat jak v maloobchodě, tak ve velkoobchodě. Ale bude obtížné navštívit velké maloobchodní řetězce.

Finanční výpočty

Startovní kapitál

Finanční prah vstupu je vysoký, okamžitě vyvede milovníky snadných peněz. Na začátku budete muset strávit na:

 • vykoupení prostor - od 3 000 000 rublů;
 • opravy, dekorace interiéru - od 400 000 r.;
 • nákup linky nebo obráběcích strojů - 6 000 000 rublů;
 • vyhledávání dodavatelů, nákup zkušebního lotu - od 500 000 rublů;
 • Registrace jednotlivých podnikatelů - 4500 rublů;
 • tvorba informačních zdrojů a vyhledávání klientů - od 300 000 р.

Výsledkem je, že minimální částka pro start je 10,2 milionů rublů.

Měsíční výdaje

Nejjednodušší způsob, jak zobrazit měsíční výdaje, je tabulka:

Vlastní podnikání: výroba laminátu. Technologie a zařízení pro výrobu laminátů, výpočet nákladů a potřebných dokumentů pro spuštění

Komfortní byt je sen téměř pro každého člověka. Touha dostat se do čistého, krásného a útulného domu, který je pro všechny normální lidi, umožňuje vydělat vynikající peníze na výrobu materiálů pro stavbu a opravy.

Jedná se zejména o výrobu laminátu, který se každoročně stává stále oblíbenějším na trhu podlahových krytin.

Základní informace

S cílem nejen vytvořit výrobu, ale také najít svůj trh, je nutné si představit všechny jemnosti a základní vlastnosti tohoto druhu materiálu. Abychom objasnili tento problém, promluvme si o laminátových třídách, které jsou dnes největší poptávkou.

Dnes jsou na trhu distribuovány desítky druhů tohoto dokončovacího materiálu, které vyrábí stovky podniků. Jejich náklady se také značně liší: existují možnosti pro rozpočtové využití a existuje také takový laminát, jehož nákup je k dispozici pouze velmi dobře vyspělým lidem. Takže byste měli předem naplánovat, co přesně budete uvolňovat.

Po zahájení výroby vysoce kvalitního laminátu v provincii nemůžete snadno najít kupce.

Který laminát se používá v kancelářích

V kanceláři je nejčastěji položen materiál s indexy od 31 do 34. První možnost je nejlevnější, ale jeho výkonnostní charakteristiky zbytečně vyžadují. I když se používá v pomocných zařízeních, kde během dne téměř nikdo nevstoupí, může ležet nejvýše dva nebo tři roky. Ano a technologie výroby této třídy laminátu předpokládá mnoho tolerancí, které mají negativní dopad na kvalitu hotových výrobků.

Verze pod indexem 32, na druhou stranu, je navržena speciálně pro dostatečně náročné provozní podmínky. Stejně jako třída 33 může být tento laminát položen po dobu pěti až šesti let. Konečně pro úctyhodné kanceláře je vybrán materiál třídy 34, protože bude snadno přežívat dokonce i 12-15 let provozu.

Který laminát se používá doma

K domácím odrůdám je materiál s indexy 21-23. Ve skutečnosti se první odrůda téměř nikdy nenachází, protože je možné umístit takový laminát pouze v komoře, kde nikdo nechodí. Pokud mluvíme o 22. třídě, může být postavena v obývacích pokojích, ale pořád se nemůžete spolehnout na vysokou odolnost proti otěru.

V tuto chvíli můžete občas nalézt v prodeji kromě toho, že dokončovací materiál třídy 23, ale její procento se rychle blíží nule. Výroba laminátů se proto nejlépe soustředí na výrobu kancelářských výrobků, které se používají pro podlahy zařízení v bytech a bytech. Poptávka v tomto segmentu je téměř vždy. Když jsme se zabývali některými vlastnostmi našich budoucích produktů, krátce promluvme o způsobech výroby, jakož i o složitosti, která se v této věci nevyhnutelně objevují.

Značka

Vzhledem k tomu, že na trhu s podlahami je v současné době dostatek ctihodných hráčů, je vývoj značky velmi důležitý. Vaše značka by měla být dobře zapamatována, vyniknout mezi obrovským množstvím šedých a nezajímavých jmen.

Poté můžete začít výběrem kandidátů na reklamní kampaň. Z jeho kvality bude záviset úspěch celého vašeho podniku, protože jinak nebude pravděpodobné, že budete moci předávat informace potenciálním kupcům.

Suroviny

Výroba Netřeba laminát není nijak zvlášť snadno zpracovatelné, protože zahrnuje několik procesních kroků: nejprve je třeba k výrobě dřevotřískových desek se zvlášť vysokou pevnostní charakteristiky, provádět impregnaci vnější vrstvy a pažicí desky, až po který může být hotové desky rozdělena na několik částí a obalů.

Jak jsme již zmínili, nejdůležitějším prvkem tohoto materiálu je tvrzená dřevotříska. Jejich hustota je vyšší, tím vyšší jsou hotové výrobky. Laminát z kvalitního sporáku se prakticky nebojí mechanických vlivů a dlouhodobě odolává negativnímu vlivu vlhkosti.

Tento typ dřevotřísky je vyráběn výhradně z masivního dřeva vysoké kvality. Strom je důkladně vyčištěn z kůry, vysušen a potom z něj vyrobeny dřevní štěpky. Nepředpokládejte, že je možné přizpůsobit výrobu laminátu levných surovin: pár stížností od nespokojených zákazníků, navždy tě ven ze hry, protože konkurence je velmi těžké na tomto trhu. Stručně řečeno, důrazně se nedoporučujeme ukládat zde.

Jaké vybavení bude nutné pro výrobu?

Aby váš obchod pracoval v plné síle, budete muset koupit profilový stroj pro výrobu laminátu, stroj na prosévání a čištění, stejně jako stroj pro balení výrobků. A to nepočítá zařízení pro nakládání a vykládání desek. Nejmírnější rostlina může produkovat nejméně 15 milionů metrů čtverečních surovin za sezónu.

Jaké jsou příjmy a výdaje

Dokonce i podle nejkonzervativnějších odhadů může ziskovost tohoto druhu výroby dosahovat až 30%, což je velmi, velmi pro domácí podnikání.

Neměli bychom však zapomenout na náklady na tento druh vybavení: bude to stát nejméně 1,5-2 milionů rublů.

Celkové náklady na celou výrobní linku, na níž se laminát vyrábí, mohou značně překročit hranici 800 000 USD.

Jeho struktura zahrnuje nejen dílnu pro výrobu podlahových krytin, ale také dceřiné společnosti, které se zabývají vývojem dřeva a výrobou třísek. Samozřejmě, celková spolehlivost takové výroby je mnohem vyšší, ale jeho náklady pravděpodobně nebudou doporučovat takovou variantu domácím podnikatelům.

Kromě toho musí být položka výdajů nezbytně zaplacena za pronájem skladů o celkové ploše nejméně 2,5 tis. Metrů čtverečních. Prostory nejsou potřebné, ale pokud možno suché, s možností vytápění. Vzhledem k tomu, že pro běžné provozování i relativně malé produkce potřebujete nejméně 25 zaměstnanců, okamžitě odhadněte částku, která bude platit za jejich práci. Ačkoli jeden z nich by měl být schopen vytvořit stroj pro výrobu laminátu.

Nejdůležitější položkou výdajů bude vždy nákup nejkvalitnějších surovin.

Bohužel, ale kdo v naší zemi může zorganizovat výrobu laminátu s plným cyklem, a proto nákup dřevotřísky odpovídající kvality bude muset být proveden v zahraničí.

Pokud máte v úmyslu vyrobit laminát pro domácí použití (o třídách, které jsme diskutovali výše), pak je docela reálné, pokud jde o domácí výrobky. Ale! Dlouho před skutečným začátkem jejich činnosti se obávají hledání normálních dodavatelů. Praxe ukazuje, že v této fázi je mnoho potíží.

O certifikaci a ekologii

V žádném případě byste neměli zapomenout na certifikaci všech vyrobených laminátů. Jakkoli se to může zdát zvláštní, ale v naší zemi stále neexistují žádné odpovídající normy, a tudíž domácí producenti je musí "zapůjčit" na Západě. A nemůžete odmítnout standardizaci: DVP obsahuje fenol, jehož dvojice mají velmi nepříznivý vliv na lidské zdraví.

To je důvod, proč mnoho spotřebitelů vnímá ruský laminát s jistou nedůvěrou, protože vzpomínka na stereotyp nízké kvality našich výrobků je čerstvá.

Jaké standardy by měly být dodržovány?

Jeden kubický metr hotových výrobků by neměl obsahovat více než 0,01 mg formaldehydu, obsah fenolů by neměl překročit 0,003 mg / m3. m. Vzhledem k tomu, že zatím neexistují žádné domácí normy, je technologie laminátové výroby založena na staré GOST 4598-86 (technické podmínky pro dřevěné desky). Ukazuje se, že téměř každý domácí výrobce může být veden pouze standardními normami.

Ale za to, že pro každou dávku potřebujete hygienický certifikát. Kromě toho nezapomeňte na záruku: podle zákona musí každá společnost zaručit minimální pětiletou životnost svých výrobků.

Vezměte prosím na vědomí, že pro nejlepší prodej laminátů je lepší rozvíjet vlastní síť prodejců. Vzhledem k tomu, že konkurence na tomto trhu je dostatečně velká, je nejlepší, aby rozhodnutí v této záležitosti nebylo odloženo na poslední chvíli, neboť následky mohou být docela smutné pro váš vlastní zisk.

Jaké dokumenty mám dokončit otevřením výroby laminátů?

Tradičně byrokratické tradice jsou v naší zemi tradičně silné, a proto bude vyžadovat spoustu dokumentů.

Nejprve budete potřebovat certifikát shody pro výrobky, které vyrábíte. V současné době je lze získat od neziskových organizací. Je třeba ji aktualizovat každé tři roky.

Samozřejmě potřebujete hygienický certifikát. Ukázalo se, že je v Rospotrebnadzoru a oni ho vydají na pět let.

Rovněž jsou požadovány certifikáty pro všechny druhy surovin používaných při výrobě. V zásadě je lze získat od běžných dodavatelů. Postup certifikace trvá přibližně tři měsíce. Rychlejší věci lze provést kontaktováním místních obchodních organizací, které se těmito problémy zabývají.

Dále. Potřebujeme povolení k provádění činností od hasičů, papír k pronájmu místnosti. Jsou získávány v kanceláři starosty, stejně jako v komisi pro přidělování pozemků. Samozřejmě nemůžete bez komunikace, a proto uzavřete smlouvy o registraci služeb od elektrikářů, signatářů a pracovníků plynárenských.

Určete náklady na hlavní zařízení

Aby bylo možné lépe porozumět rozsahu nadcházejících nákladů, je nutné podrobněji zjistit, jaké vybavení potřebujete koupit. Samozřejmě ukážeme jeho přibližné náklady.

Nejprve potřebujeme sušicí komoru. Pro malý podnik je dostatečná kapacita pro výrobu KS-50VK pro 50 kubických metrů výroby. Jeho cena je asi 150 tisíc rublů.

Za druhé, multiblade stroj pro výrobu laminátu SDM-3. Existuje takový technologický zázrak asi 80 tisíc dolarů. Vzhledem k nepředvídatelným skokům ve směnném kurzu americké měny nedávno je obtížné určit přesnou cenu v rublech. Ale tento problém nemusí čelit, pokud si koupíte optimalizační linku Matrix 1, jehož náklady jsou asi 130 tisíc rublů.

Nezapomeňte na potřebu koupit kvalitní parketovou linku. Výrobky společnosti Griggio se ukázaly jako velmi úspěšné v domácích podmínkách. Její řádu je možné koupit za zhruba 120 tisíc rublů. A konečně, pro usnadnění balení hotového výrobku potřebujete alespoň jednoduchý elektrický nakladač, který dnes může být skutečně nalezen za 80-90 tisíc rublů.

Vybavení jednoduchého kancelářského prostoru vás bude stát co nejvíce, protože nejzákladnější sada nábytku si můžete zakoupit za 50 rublů. Bude to obtížnější při získávání počítačového hardwaru a licencovaného softwaru pro něj.

Můžeme předpokládat, že počáteční sada vybavení a veškeré potřebné vybavení jsou skutečně zakoupeny na zhruba 1,5 milionu rublů. Pokud se na tento problém blíže podíváte, zařízení pro laminátovou výrobu lze zakoupit se slevou 10%, protože dnes jsou poměrně běžné leasingové dodávky.

Kdo si najme?

Nakonec jsme přišli s otázkou přijímání pracovníků, kteří budou pracovat ve vašem podniku. Za prvé, pro organizační potřeby zkušený manažer, činnosti, které by měly být pro práci s potenciálními i stávajícími zákazníky, stejně jako s pracovním kolektivu podniku.

Pro finanční stránku otázky bude účetní-ekonom. Hledání klientů bude řešit obchodník, který může být přitahován hledáním běžných dodavatelů surovin.

A konečně, je třeba přilákat kvalifikované pracovníky, protože zaměstnanost nízko kvalifikované pracovní síly je částečně oprávněné pouze v pozdějších fázích propagace společnosti, kdy se noví zaměstnanci moci trénovat své zkušenější kolegy. V raných fázích dosažení těchto úspor přijde na bok, jak prakticky zaručeno, že vám osud sami na jiném druhu mimořádné události spojené s banální neznalosti pracovníků, a to i ze základů výroby tohoto typu podlahy.

Továrny na výrobu laminátů mají správný přístup a poskytují svým majitelům velmi dobré peníze, takže všechny náklady jsou poměrně rychle odmítány.

Jak uspořádat výrobu laminátu

U některých podnikatelů byla hospodářská krize v letech 2015-2016 skutečnou ránu pro podnikání a někteří naopak dokonce vyhrál. Okamžitě uveďte příklad. Je dobře známo, že kvůli poklesu příjmů se trh s nemovitostmi, zejména ve výstavbě nebo nově postavené bydlení, začal setkávat s vážnými problémy. Na druhé straně se zvýšila poptávka po sekundárním bydlení. Lidé dávají přednost koupi bytů a domů za nižší cenu a opravují je podle svých preferencí. V souvislosti s tím trh stavebních materiálů také "vzrostl", jehož výroba přinesla svým majitelům zisk ještě více než v době před krizí. Výroba laminátů je taková obchodní myšlenka, která si zaslouží vážnou pozornost těm podnikatelům, kteří hledají příležitost k zahájení seriózního a vítězného podnikání.

Ve prospěch laminátu, říká tato skutečnost, že získal jeho popularitu asi 15-17 let. To je, kolik je na ruském trhu stavebních materiálů. Nicméně, pro zbytek světa laminát v podobě, ve které ji známe, je známo o něco déle.

Pro informaci: první laminát byl postaven ve švédské společnosti Pergo v roce 1977, ale jeho nedostatky výrazně převyšovaly zásluhy o zahájení výroby ve velkém měřítku. A až po 10 letech - v roce 1987 německá společnost Hornitex přinesla laminát "do paměti" zavedením nových vzorků. Dalších 10 let trvalo propagaci produktu na Západě a jen o několik let později se laminát dostal do Ruska.

Velikost investic do organizace podnikání

Mělo by být ihned poznamenáno, že množství potřebné pro otevření výroby laminátů je docela působivé. Podle nejbližších odhadů to je přibližně 20-23 milionů rublů. Navíc jsou to jen náklady na výrobní linku. Přidejte k tomu nájemné pro prostory pro výrobu, náklady na počáteční nákup nezbytných surovin a další organizační náklady.

Samozřejmě, to vše se nejlépe odráží v podnikatelském plánu, bez něhož by takový velký podnik prostě začal být bezvýznamný. Můžete se pokusit napsat podnikatelský plán sami, ale je lepší svěřit tento postup podnikatelům. V současné době banky se zdráhají jít na půjčky na jakékoliv jednotlivých obchodních projektech a start-up, ale pokud si představit opravdu přesvědčivý popis jejich budoucí podnikání, má všechny potřebné výpočty, šance na získání potřebných investic může stále objevují.

Existují ale i "příjemné" okamžiky. Výroba laminátu je považována za mimořádně výnosný podnik. Dokonce i malá dílna může vyrábět až 15 milionů čtverečních metrů ročně. metrů laminátu. To znamená počáteční investice ve výši 30 milionů rublů a průměrné náklady na 1 čtvereční. metr ve 300 rublů, návratnost bude kratší než rok, za předpokladu, samozřejmě, kompetentního vedení, dostupnosti trvalých distribučních kanálů a uvolňování kvalitních produktů.

stojí za to věnovat pozornost

O dvou hlavních problémech domácích výrobců laminátů:

 1. Nedostatek kvalitních surovin pro výrobu na ruském trhu. Z tohoto důvodu musí být potřebné materiály zakoupeny v zahraničí. Navrhované našimi malými dodavateli surovin je vhodné jen pro výrobu produktu ekonomické třídy, jehož podíl je pouze 18-19% na celkovém prodeji.
 2. Dalším problémem je spíše absurdní, ale je to docela "duch" našeho státu. To je úplná absence standardů nebo standardů pro výrobu laminátů. Neexistuje ani GOST, ani něco jiného. Proto se výrobci musí spolehnout na zahraniční standardy.
do obsahu ↑

Obchodní registrace

Především bude nutné určit způsob podnikání - IP nebo LLC. V tomto případě je vhodnější druhá možnost - je nepravděpodobné, že by nějaká banka svěřila velkou částku jednotlivému podnikateli. Další etapou je definice daňového režimu podniku. Více informací o tomto najdete v tomto zdroji.

Kromě „standardní sadu“ organizací s registrací podnikání - hasičů, Rospotrebnadzor, inženýrských sítí, městské správy, a tak dále, musíte se dostat „dobrou“ a v kontrolních odděleních ochrany životního prostředí a práce, protože v laminátu vyrábět škodliviny, zejména formaldehyd. do obsahu ↑

Výběr výrobních prostor

Obecně nejoptimálnější možností pro podnikovou organizaci je získání jakéhokoliv dřevozpracujícího podniku a jeho reorganizace podle svých potřeb. Pokud však taková možnost neexistuje, bude třeba hledat vhodný prostor pro parametry nebo ji budovat, jak se říká, od začátku.

Navzdory tomu, že v současné době většina výrobců laminátu snaží zaměřit se na uvolnění výrobku s voděodolných vlastností, ale laminát a suroviny pro jeho výrobu „strach“ vlhkosti, takže jedna z hlavních podmínek výrobních prostor - suché, výměna vzduchu, a dostupnost topného systému.

Areál budoucího dílny pro umístění na ní i malou výrobní linku by měl být nejméně 2 tisíc metrů čtverečních. metrů, s přihlédnutím k skladovacím zařízením, pracovním místnostem, koupelnám apod. Najít tyto oblasti je poměrně obtížné a co je nejdůležitější, drahé. Proto stojí za to přemýšlet o tom, jak lokalizovat výrobu ve venkovských oblastech. Za prvé bude mnohem jednodušší najít vhodné budovy tam. Za druhé, nájemné za tyto prostory bude několikrát nižší. A konečně, za třetí, kontrola výroby příslušnými službami bude mnohem méně častá než v místě ve městě. do obsahu ↑

Technologie výroby laminátů

Než uvedete, jaký druh vybavení potřebujete pro plné fungování podniku, potřebujete alespoň obecně vstoupit do výrobního procesu. Technologie laminátové výroby, i přes některé možné rozdíly v jednotlivých etapách, zahrnuje několik hlavních fází:

Fáze 1 - získání dřevotřísky:

 • Dřevěné třísky po úpravě párou a promytí se rozemele na požadované frakce se smísí s parafinem, pryskyřice, pojiva a dalších přísad, které zvyšují jeho odolnost proti vlhkosti, a suší.
 • Na speciální instalaci jsou čipy vystaveny primárnímu zhutnění, které jim dává původní tvar.
 • Při dalším stisknutí se deska stlačí a nakonec se jí dá ideálně hladký povrch.

Stupeň 2 - výroba laminátů:

 • Po provedení kontroly kvality se deska rozřezá na požadované rozměry.
 • Dalším krokem je broušení a konečná úprava řezaných kusů.
 • Stisknutí se opakuje.
 • Předposlední etapa je laminace.
 • A až poté se provede frézovací - řezací zámky pro laminát.

Jak jsem již poznamenal, technologie různých výrobců se může mírně lišit, ale obecně se vše děje stejně. Někteří výrobci raději vynechat první fázi výroby, včetně finální MDF a laminátových tvorbu od něj, tráví mnohem méně času a úsilí.

Zařízení pro výrobu laminátů

Samozřejmě, že popsat veškeré vybavení pro výrobu laminátů, které jsou součástí výrobní linky, nemá smysl, protože si stále zakoupíte celou sadu. Ale jeho základní stroje nejsou známe. Jedná se o:

 • Laminátová pila
 • Laminovací stroj (horký lis)
 • Frézovací stroj
 • Balicí stroj

Ihned řeknu, že toto není celé zařízení pro výrobu laminátů, které je nezbytné pro plnohodnotnou práci, ale pouze pro hlavní práci.

Několik slov musí být řečeno o dodavatelích surovin pro výrobu laminátu. Stojí za pozornost a nabízí relativně kvalitní výrobky za rozumné ceny dodavatelů pouze tři:

 1. Továrna Elesgo v Německu
 2. Rostlina Homanit - tamtéž.
 3. A dřevozpracující MDF v oblasti Tyumen

Před několika lety byl další dobrý zdroj - továrna MDF v ukrajinském korostenu. Ale po známých smutných událostech přestaly dodávky z této továrny do Ruska.

Big Kitty

Stránky o podnikání a podnikání

Obchodní myšlenka - výroba laminátu

Každý normální majitel bytu chce být krásný, útulný a pohodlný. A tato touha dává příležitost stavět dobrou firmu při výrobě populárních materiálů pro stavební a opravářské úkoly. A jeden z těchto materiálů je laminát.

Jeho výroba má své vlastní nuance a základní specifika. Desítky odrůd laminátu jsou na trhu dnes. Doporučuje se určit druhy, které hodláte produkovat. Můžete se soustředit na uvolnění rozpočtových možností, které jsou k dispozici mnoha zákazníkům, můžete zůstat na elitních typech, které prodávají pouze lidé s velmi působivým rozpočtem. Takže například pokud zvolíte druhý směr a výroba bude rozmístěna v provincii, bude pro ni jen málo kupujících.

Typy a účely laminátu

 • Office View. Obvykle jsou v těchto prostorách umístěny typy se spektrem indexů 31-34. Nejmenší z tohoto spektra má nejnižší ceny, ale také stejný výkon. I při zanedbatelném zatížení může trvat 2-3 roky.

Podspeciy s indexy 32 a 33 jsou vytvořeny speciálně pro drsné provozní podmínky. Mohou sloužit 5-6 let.

Nejsilnějším materiálem je index 34. Je obvykle umístěn v elitních kancelářích. Doba jejího provozu dosahuje 12-15 let.

 • Pohled domácnosti. Její indexy: 21-23. Materiál s prvním významem je zřídka používán, a pak jen v komoře, protože nikdo tam nechodí.

Druhý (index 22) se používá v obytných místnostech. Odolnost vůči oděru je nízká. Třetí (index 23) je dnes zřídka dostupný.

Vzhledem k těmto faktorům je podnikání lepší zaměřit se na kancelářské prostory. Navíc stále více začali ležet v bytech.

Moderní trh laminátu je přeplněný populárními značkami. A to znamená, že vaše značka by měla nějak vyčnívat na pozadí takových pozoruhodných konkurentů.

Dalším důležitým bodem ve vývoji vašeho podnikání - dobrá reklamní politika. To může dramaticky ovlivnit vaše podnikání. Proto by měla v této oblasti zastávat skutečné profesionály.

Výroba

Výroba laminátu má mnoho potíží. Zahrnuje následující fáze:

 • Příprava dřevotřísky s vysokými pevnostními parametry;
 • Impregnace vnější vrstvy se provádí;
 • obložení desek;
 • Vytvořené desky jsou rozděleny na kusy a baleny.

V tomto procesu je základem vysokopevnostní desky. Stupeň jeho pevnosti určuje následné vlastnosti hotových výrobků. A mohou být získány se silnou odolností proti mechanickým vlivům a vlhkosti.

Tyto dřevo vytvářejí pouze z masivního dřeva. Samozřejmě, že musí být nejvyšší kvality. S ním důkladně odstraní kůru, pak je sušená a vařená z ní.

Nevytvářejte výrobky z levných surovin. Několik stížností od zákazníků bude mít mimořádně nepříznivý dopad na vaši pověst.

Investice do podnikání

Tento podnik samozřejmě vyžaduje určité investice. Splácení peněz by mělo být rozumné a mělo by být pouze na kvalitním vybavení. Budete potřebovat:

 • profilový stroj;
 • technika, vodivé prosévání a čištění;
 • jednotka pro balení výrobků;
 • nakládací zařízení nebo nakladače.

Minimální výrobní parametr nejmírnějšího podniku je 15 milionů metrů čtverečních. m. surovin. Výpočet je pro jednu sezónu. Splácení v prvních měsících může dosáhnout 30%.

Minimální výdaje na zařízení: 1,5 až 2 miliony rublů. Kumulativní náklady na celou plánovanou výrobní linku často přesahují 800 000 USD.

Obchodní struktura spočívá nejen v samotném výrobním závodě, ale také v dceřiných bodech, které zpracovávají les a vyrábějí štěpky. V naší zemi může tato struktura přitáhnout několik obchodníků. Často se jedná o obchod s jedním obchodem a s takovými podniky se uzavírají smluvní smlouvy.

Nezapomeňte na impozantní náklady na pronájem skladišť, jejich minimální doporučená plocha je 25 000 metrů čtverečních. m. Musí být suché a zahřáté.

Dokonce i malá výroba, stojí za to najmout nejméně 25 kvalifikovaných pracovníků. Opět musíte vypočítat mzdové náklady (závisí na odpracovaných hodinách, kvalifikaci a regionu).

Kvalita výrobků a prodej

Jak již bylo uvedeno, suroviny v této oblasti by měly být charakterizovány nejvyšší kvalitou. Specifičnost takového podnikání v naší zemi je taková, že dřevotřískové desky požadované jakosti jsou obvykle nakupovány v zahraničí. Pokud však máte v úmyslu vyrábět pouze domácí poddruhy produktů, pak jsou povoleny domácí suroviny. Hlavním důvodem je nalezení vhodných slušných dodavatelů.

Nezapomeňte, že váš laminát musí být certifikován. Zde bychom se měli spoléhat na zahraniční kritéria, protože v Rusku jednoduše neexistují. Existují jen velmi zastaralé standardy pro dlaždice ze dřeva - GOST 4598-86. Dbejte na to, aby výrobek neobsahoval mnoho fenolu. Jeho páry mají extrémně nepříznivý dopad na zdraví.

Dodržujte následující standardy (výpočet pro 1 m3 hotových výrobků):

 • fenoly: maximálně 0,003 mg,
 • formaldehyd: maximálně 0,01 mg.

Každá šarže laminátu by měla být přiřazena hygienická licence. Měli byste se o to postarat záruční doba. U takových výrobků je to 5 let. A to je minimální hodnota.

Prodej vašich výrobků je také důležitým faktorem. Je důležité rozvíjet své spolehlivé síť prodejců. A to by se mělo starat i v prvních fázích vývoje výroby.

Výroba laminátů také znamená značnou byrokracii. Seznam platí zpravidla klíčové dokumenty je následující:

 1. Osvědčení o shodě. Distribuováno na veškeré výrobky. Dnes je vydávána některými neziskovými společnostmi. Je třeba, aby byl změněn jednou za tři roky.
 2. Hygienická licence. Vydává jej Rospotrebnadzor. Doba platnosti je 5 let.
 3. Certifikáty pro všechny výrobní suroviny. Poskytují je všichni běžní dodavatelé. Proces certifikace trvá asi tři měsíce. Neziskové společnosti jsou v těchto postupech aktivnější a rychlejší.
 4. Povolení k výrobě od hasičů. Dokumenty k pronájmu požadovaných prostor. Vydává se v městské správě a v oddělení pozemků.
 5. Smlouva o poskytování komunikace: elektřina, plyn, komunikace atd.

Zařízení

A teď víc o potřebném vybavení. Pro tyto činnosti je zapotřebí vysoušecí komora. Pokud má podnik skromnou velikost, pak fotoaparát na 50 cu. m výstupu. Na to je nutné strávit přibližně 150 000 r.

Vhodným výrobním strojem je SDM-3. Jedná se o stroj typu multi-pila. Náklady na něj mohou činit až 80 000 USD.

A také koupit speciální linku pro optimalizaci. Říká se tomu Matrix-1. Pro to bude muset položit asi 130 000 p.

V plánovaném podnikání se nelze vyhnout parketové kvalitě. Můžete věnovat pozornost výrobkům firmy "Grigio". Tato linka je přibližně 120 000 r.

Vytvořené produkty vyžadují balení. Pro tyto operace potřebujete alespoň jednoduchý elektrický vysokozdvižný vozík. Může být zakoupen za 80 000 rublů.

Podnikání spočívá nejen v organizaci workshopu, ale také v kancelářských prostorách. Může být vybaven základním nábytkem pro 40 000 až 50 000 rublů. Další dilemy přicházejí s nákupem počítačů a kancelářských zařízení, stejně jako instalací licencovaného softwaru.

V zásadě lze na veškeré původní vybavení vynaložit přibližně 1 500 000 ks. Pro dnešek je zde možnost leasingu.

Požadovaný personál pro úspěšné podnikání:

 • manažer pro práci s klienty,
 • odborník personálního oddělení,
 • účetní,
 • obchodník,
 • kvalifikovaných pracovníků v prodejně,
 • řidičů.

Zahájení podnikání pro výrobu laminátu

Na trhu podlahových krytin se nachází mnoho různých materiálů, z nichž nejmodernější je laminát.

Laminátová podlaha má tenkou vrstvu 7-11 mm, délku asi 100-140 cm a šířku 20 cm. Tyto listy jsou také poskytovány na okrajích s hroty a drážkami pro dokování mezi sebou. Mezi další populární typy podlahových krytin (laminát, parkety, linoleum, koberec, keramická dlažba) je nejdříve laminátový materiál, který je ve středním cenovém segmentu.

K tomu přispělo několik faktorů. V uplynulých třech letech, kvůli ekonomické situaci v zemi, analytici zaznamenali nárůst poptávky po relativně levných materiálech - laminát a linoleum. Drahé nátěry - koberec, dlažba a parkety - nebyly tak oblíbené. Avšak linoleum je nižší než mnoho z jeho vlastností laminát, který vedl k popularitě latter. S přibližně stejnou cenou těchto povlaků se laminát může pochlubit velkými výhodami. Má vlastnosti jako odolnost proti vlhkosti, odolnost proti vodě, odolnost proti otěru a odolnost proti oděru.

Navíc výrobci laminátů nabízejí nátěry s velkým výběrem dekorů a barev. Laminát odolný proti vlhkosti (HDF deska má zpravidla zelenavou barvu) se používá pro dokončování míst s vysokou vlhkostí. V kartonovém obložení takového materiálu jsou obsaženy látky, které ničí houby.

Volba laminátu odolného proti vodě je však omezená, zejména u ruských výrobků. Tato kvalita materiálu je dosažena použitím velmi vysokého tlaku, při kterém je laminát stlačován, a úplným utěsněním zámků horkým voskem.

Odolnost proti opotřebení laminátu je přímo spojena s jeho třídou a místností, pro použití, ve kterých je tento materiál určen. Například záruka na laminát 32. ročníku je 15-20 let, pro levnější laminát 31. třídy - 10-15 let. Doba životnosti krytí ekonomické třídy je nejvýše 12 let.

Technologie výroby laminátových podlah umožňuje reprodukovat na povrchu téměř jakékoliv textury a kresby, včetně imitace drahých přírodních nátěrů - od parketové podlahy až po desku cenného dřeva.

Na ruském trhu se tento výrobek objevil už dávno - před pouhými 15 lety. První laminát byl evropské výroby a ceny za ní nebyly vůbec nízké. V průběhu času sehrála roli konkurence, která vedla ke zlepšení v technologiích výroby laminátů, ke zvýšení počtu typů, k vzniku ruských výrobců a v důsledku toho k nižším cenám tohoto materiálu. V průběhu posledních deseti let se tedy laminát stal hmotným a obecně dostupným produktem.

Konkurence na tomto trhu je poměrně vysoká, což není překvapující. Koneckonců, vyhlídky na jeho vývoj, podle odborníků, jsou velmi optimistické. Laminát je zpravidla rozdělen do zemí produkce: evropské, ruské a čínské.

Evropský laminát je vyráběn v továrnách ve Francii, Německu, Polsku, Belgii, Švédsku, Finsku, Norsku, Rakousku, Švýcarsku a Španělsku. Největší poptávku na ruském trhu požívá německý laminát. Evropské materiály jsou považovány za lepší v kvalitě než ostatní, protože požadavky na tento výrobek jsou v Evropě mnohem vyšší než v jiných zemích. Tato výhoda se však ukázala jako nevýhoda: evropský laminát se vyznačuje vyšší cenou kvůli značným nákladům na jeho výrobu.

Evropští výrobci již dlouho hledají ruský trh. Někteří z nich otevřou své továrny v Rusku. Ale kvůli jistým nuancům a zvláštnostem ruského podnikání většina zahraničních továren dává přednost tomu, aby měly zastoupení v naší zemi nebo jsou omezeny na informační podporu svých prodejců.

Výrobky vyráběné v Číně zaujímají poměrně velký podíl na trhu (podle výzkumu - až 30%). To je způsobeno tím, že čínský laminát byl po dlouhou dobu levnější než jiné analogy. Mnoho evropských výrobců laminátových desek umisťuje svou laminátovou výrobu do Číny, aby snížilo náklady.

Velké procento oficiálně dovezených z Číny laminátových povlaků však nesplňuje hygienické požadavky. Existuje další důvod pro pokles popularity čínských výrobků. Pokud by byly tyto materiály dříve požadovány kvůli nízké ceně, pak s nárůstem dolaru také vzrostly náklady na laminát dovezený z Číny. Nyní náklady na laminát ekonomické třídy čínských značek je často vyšší než ruské protějšky.

Hlavním trendem vývoje moderního trhu laminátových podlah je zvýšení objemu ruských výrobků na pozadí rostoucí spotřeby laminátu v Rusku.

První ruské továrny na výrobu laminátu se objevily v roce 2003. Byly to zpravidla dceřiné společnosti mezinárodních podniků (LLC Kronoshpan a LLC Kronostar). Mají zjevnou výhodu - vlastnili vlastní HDF výrobní linky, ze kterých je vyroben laminát. Jejich produkty byly v zásadě střední a nízké cenové kategorie (31. a 32. ročník). V roce 2005 byl monopol na trhu přerušený. V té době první plně ruská společnost OOO Tekhnosila vyráběla výrobky pod značkou Shelekhov laminate. Vzhledem k tomu, společnosti z důvodu nedostatku vlastních výrobních zařízení musela být koupen do zahraničí desku, soupeřit se zahraničními konkurenty nemohla segment ekonomiky a stala 33. třídu problematiky laminátu ve vysokém cenovém segmentu.

V roce 2008 se na tomto trhu objevila další ruská společnost - OOO RBC-Laminate, která ve své výrobě používá domácí desky. Tato společnost vyráběla laminát 32. třídy v segmentu nízké ceny. Ale dokázala se odklonit od západních konkurentů tím, že se zaměřila na rozmanitost designu. Laminát s konstrukčním povrchem, který napodobuje pokožku hada nebo krokodýla, byl kupující neočekávaně poptáván.

Je tedy zřejmé, že konkurence mezi ruskými a zahraničními výrobci lakovaných povlaků je vysoká, ale možnosti rozvoje jsou stále poměrně velké. Ruské společnosti, které vyrábějí laminát, se snaží zabírat dosud volné segmenty trhu kvůli hledání nečekaných řešení a / nebo cenové kategorie.

Výroba laminátů

Výroba laminátu - poměrně složitý proces, který se skládá z několika kroků: učinit dřevovláknitá deska vysokou pevnost, impregnační horní vrstvy dýhování desku, řezání a frézování panely a, konečně, balení.

Základem pro výrobu laminátu je deska HDF (High Density Fiber Board) - vysokohustotní dřevotřísková deska (HDF). Čím vyšší je hustota vyrobené desky (minimální hustota je 800 kg / m3), tím vyšší je odolnost proti vlhkosti a mechanická pevnost materiálu.

Surovinou pro výrobu takové desky je strom, který je vyčištěn z kůry, a pak pomocí speciálních strojů je nakrájen na žetony. Pro výrobu budete potřebovat výrobní linku, která zahrnuje profilový oboustranný stroj, automatické čištění, balicí stroj, automatické podávání / plnění a automatické stohování. Produktivita malé továrny je asi 15 milionů metrů čtverečních. m / rok.

Výnosnost podle předběžného posouzení je vysoká a dosahuje 30%. Nejjednodušší výrobní linka vás bude stát ve výši 25 milionů rublů.

Přidejte k této částce náklady na pronájem obchodů s rozlohou nejméně 2-2,5 tisíc metrů čtverečních. m, sklady (vždy suché a vyhřívané, protože laminát netoleruje kapky vlhkosti), mzdy pracovníkům (nejméně 20-25 osob). Další významnou položkou výdajů je nákup surovin.

Naneštěstí vývoj výroby plnobarevného laminátu u nás brání nedostatek kvalitních ruských komponentů pro jeho výrobu. Tuzemské společnosti je proto musí koupit v zahraničí. Chcete-li vytvořit povlak ekonomické třídy, můžete použít suroviny domácí výroby. Hlavním problémem je najít dodavatele.

Nezapomeňte na náklady na certifikaci svých produktů. V Rusku stále neexistují normy a normy pro výrobu těchto druhů materiálů, takže naši výrobci musí přijmout normy a normy jiných zemí. Problematika ekologické kompatibility laminátových podlah je dosud velmi akutní, protože výrobní technologie sama o sobě zahrnuje použití škodlivých fenolformaldehydových pryskyřic obsažených v dřevotřískových deskách.

Obsah formaldehydu v hotovém laminátu nesmí překročit 0,01 mg / cu. m a fenolu - 0,003 mg / cu. m. Vzhledem k tomu, že zatím není k dispozici ruský GOST pro laminát, je dovážený laminát certifikován podle GOST 4598-86 (desky z desky z dřevotřískové desky.). Laminát domácí výroby je vyráběn podle specifikací jednotlivých výrobců. Navíc každá šarže vašich výrobků musí mít nezbytně hygienický certifikát.

Také výrobce poskytuje záruku na své výrobky po dobu 5 až 15 let, v závislosti na třídě pokrytí.

Chcete-li prodat hotové výrobky, musíte vytvořit vlastní prodejní síť. Vzhledem k vysoké konkurenci na trhu s podlahovými krytinami a vzniku nových domácích výrobců laminátů bude vyhledání prodejních kanálů trvat poměrně dlouho, takže je lepší to udělat již při zahájení výroby.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.