Jak získat na limonádu více než 700 tisíc rublů. za měsíc

Mnoho podnikatelů dnes zaměřuje svou pozornost na výklenky pro výrobu nealkoholických nápojů sýtené oxidem uhličitým. Zdá se, jaký jednoduchý produkt, ale sami si uvědomte, jak vysoký požadavek používá v horkých dnech. To přitahuje ty, kteří chtějí vydělat peníze v oblasti výroby. Pro aspirace podnikatele není snadné vyrábět sycené nealkoholické nápoje, protože je to potravinářská společnost, která vyžaduje zvláštní přístup. Jaký rozsah podnikání zahájí, bude záviset na dostupných investicích. Ale v každém případě je prioritním úkolem vypracování podrobného obchodního plánu.

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 1 000 000 rublů.

Saturace trhu je vysoká.

Složitost zahájení podnikání je 6/10.

Význam podnikání výroby limonády

Po zahájení výroby sody a limonády je třeba si uvědomit, že více než 80% celkové produkce se prodává v letních měsících - od dubna do září. Během tohoto období jsou mezi spotřebiteli významné nealkoholické nápoje. Proto se nově otevřené podniky v prvním roce budou těsné - v zimě, s největší pravděpodobností pracovat se ztrátou.

Neexistují žádné "selhání" s výrobou, pokud jsou včas (před zahájením provozu) nalezeny spolehlivé prodejní kanály.
Důstojný výkon v Rusku je považován za produktivitu podniku na 150 tisíc litrů hotového výrobku za den. A to je mimochodem naprosto nešťastné, když se porovnáme s takovými průmyslovými giganty jako Coca-Cola a PepsiCo. Soupeření se světovými společnostmi samozřejmě nemá smysl. Za prvé, je lepší otevřít malou výrobní závod na limonádu, jehož produkty mohou být prodávány do prodejen určitého regionu.

Aby se okamžitě dostaly na velké tržní trhy (obchodní sítě v celé zemi), je nutné získat podporu investorů, protože náklady zde budou činit desítky milionů.

A mnoho z nich je ještě jednodušší. Vzhledem k tomu, že sýtené nealkoholické nápoje jsou požadovány pouze v létě, podnikatelé otevřou pouliční stany / pavilony v nákupních centrech / kioscích v parcích a prodávají limonádu pro lahvování pro letní sezónu. Náklady jsou minimální, ale výnos může být (s správně zvoleným místem provedení) velmi hmatatelný.

Jak začít s limonádou?

Po určení rozsahu výroby můžete pokračovat v hledání místa, kde bude ve skutečnosti umístěno.

Všechno je velmi zjednodušené, pokud se podnikatel rozhodne "vyrábět" limonádu přímo na místě. Vše, co je v tomto případě nutné, je najít slušné místo a koupit zařízení pro lahvování limonády. Tam je spousta možností - parky, terény v blízkosti nákupních center a kina, kavárny. Při pronájmu místa pro stan v kavárně nebo nákupním centru budete muset některé zisků dát majiteli. Jak ukazuje praxe, příjmy s úrokem pokrývají veškeré výdaje za pronájem.

No, pokud se rozhodnete spustit vlastní mini závod na výrobu limonády, nemůžete to dělat bez běhu v případech. Pomáhat podnikateli - SanPin 3.2.6.1066-01 "Sanitární a epidemiologické požadavky organizacím obchodu a obratu potravinových surovin a potravin".

Co musíte udělat:

 • vydávat zdravotní knihu,
 • vydat IP nebo LLC,
 • získat povolení od společnosti Rospotrebnadzar,
 • zaregistrovat u daňového inspektorátu.

A to je jen začátek. Před spoustou věcí - pronájmem místnosti, náborem zaměstnanců, nákupem vybavení, zahájením linky.

Technologie výroby nealkoholických sýrových produktů

Technologie výroby limonády a sýrové vody je jednoduchá - dokonce i člověk, který je daleko od potravinářského průmyslu, to zvládne. Pro výrobu nápojů se používá metoda míchání. U podniků se zavádí studená, polopalivá nebo horká směs.

Technologická schéma může být obecně popsána následovně:

 • Příprava vody.
 • Přívod vody do kotle na svařovací sirupy.
 • Míchání vody s mladinou.
 • Smíchejte směs do mísící nádoby.
 • Sladění směsi se sirupem.
 • Karbonace a chlazení nápoje.
 • Napájejte do zařízení pro plnění limonády.

Kvalita získaného produktu je ovlivněna použitými složkami. Zvláštní pozornost je věnována vodě. Hlavní obtížností spuštění velkého podniku je přesně poskytnout stálý přístup k vodě, která je vhodná pro kompozici.

Na území velkých rostlin existují vlastní artézské studny. To mimochodem a vynikající marketingový krok - informovat zákazníky o tom, že voda je získána z přírodního zdroje.

Nejvhodnější možností pro zahájení malého dílna je předběžné čištění vodovodní vody. V tomto případě by měla linka na výrobu limonády obsahovat zařízení pro čištění a obohacování mikroelementů s vodou, která vstupuje do zpracování.

Recept pro hotový výrobek může být jakýkoliv - přísady do potravin a barvy umožňují moderním podnikům vyrábět nápoje s širokou škálou příchutí a příchutí. Chcete-li najít správné recepty, musíte určit rozsah produktů.

Velké podniky to dělají. V obdobích zvýšené poptávky se spoléhají na nejoblíbenější druhy limonád a uvolňují je pouze. V zimě však závod vyrábí celou řadu produktů - pouze v mnohem menším množství.

Po práci na sortimentu byste měli okamžitě hledat spolehlivé dodavatele surovin. Sirupy, cukry, barviva a další přísady jsou nejlépe zakoupeny u jednoho dodavatele, protože tím se sníží celkové náklady na přepravní komponenty.

Nákup potřebného vybavení

Mini obchod pro výrobu a lahvování limonády

Vybavení dílny je nejpůsobivější položkou výdajů. Ale pokud otevřete malý kiosk, který prodává nápoj pro lahvování, pak nejsou žádné velké výdaje, protože zařízení na výrobu limonády a jejích lahví, sudů a chladíren jsou relativně levná. Chcete-li spustit pouliční nápoje, je zapotřebí maximálně 300 000 rublů.

Ale koupit zařízení na výrobu limonády o objemu 5000 l / h bude muset investovat mnohem více peněz.

Standardní řada obsahuje následující zařízení:

 • Systém přípravy vody.
 • Kotel na přípravu sirupu.
 • Nádrže pro skladování a míchání součástí.
 • Saturátor.
 • Systém plnění a balení.

Cena zařízení na výrobu limonády bude záviset na mnoha faktorech - produktivitě linky, stupni její automatizace a personálu. Minimální náklady na celou linku budou nejméně 1.000.000 rublů. A většina z nich půjde do zařízení na úpravu vody. Použité zařízení bude o něco méně.

Doporučená literatura:

Idea pro podnikání: průmyslová výroba kvasu.

Návrat na obchod s limonádou

Jak rychle se vyplácí placená firma, bude záviset na trhu prodeje a na investicích do reklamy. Nezapomeňte, že trh je plný nabídek a bude těžké projít.

Podle odborníků je ziskovost obchodu s limonádou 15-20%.

Neočekávejte, že investované prostředky se vrátí do příštího roku - to je možné pouze v případě sezónního obchodu s nápoji v lahvích. Miniaturní zařízení dosáhne rovnovážného bodu pouze po 2 až 5 letech.

Otevřeme chutné podnikání: jak vydělat peníze na limonádu?

Děti se pokoušejí aktivně napodobovat dospělé... Sen také mají sen na lahodný nápoj na ulici. Mléko domu je již unavené... Jak chcete vyzkoušet čerstvě vyrobenou šťávu, limonádu nebo milkshake. Můžete využít této příležitosti a porozumět tomu, jak vydělat peníze na limonádu a začít si vlastní podnikání. Hlavním úkolem je řídit přání dětí, které se zabývají myslením sortimentu. Možná budou rodiče dítěte chtít z něj udělat společnost a jako výsledek pít čerstvou šťávu nebo limonádu. Je důležité si uvědomit, že nabízené nápoje jsou jen v létě. V zimě si lidé mohou objednat, ale věci budou velmi pomalé a povedou jen k ztrátám. Je to proto, že nabízené nápoje odhalují nejlepší chuťové vlastnosti, pokud zůstávají chladné. Rodiče v zimě budou přemýšlet o tom, jak chladné nápoje jsou pro své děti nebezpečné, takže se ani neodvažují přemýšlet o tom, že prodávající pracuje se ztrátou. Navíc, dospělí ve studené zřídka pijí, s výjimkou čaje, které vám umožní rychle se zahřát.

Současně existuje příležitost hrát na výhodách nápoje, jmenovitě milkshake, čerstvě vyrobené šťávy. Samozřejmě, čerstvě vymačkaná šťáva stojí víc, takže lidé pochybují o jeho volbě. Ve skutečnosti byste měli pečlivě prozkoumat funkce výdělku, abyste mohli začít aktivně přitahovat zákazníky.

Milkshake: implementujte zajímavé nápady

Častěji při přípravě mléčných koktejlů používejte čerstvé mléko, zmrzlinu, sirup. Obvykle se používá chladné mléko o obsahu tuku (od dvou a půl do tří procent).

na klasickém receptu na výrobu 300 mililitrů mléčný koktejl s mixéru bude potřebovat tyto ingredience na bázi: 75 g čerstvého mléka, 15 gramů zmrzliny (zmrzlinou optimálně přidat, ale můžete hrát a formulace), 7 gramů sirupu. To vyžaduje minimální finanční investice. Je třeba si uvědomit, že v připravené složce je pouze jedna třetina kompozice odkloněna do produktů, zbytek jsou vzduchové bubliny. Na základě zkušeností z obchodníků na bázi Čistý zisk za měsíc, který bude dosaženo prostřednictvím realizace mléčné koktejly, který je schopen vytvořit 30 000 rublů.

Pro různé druhy koktejlů se doporučuje použít různé sirupy. Například, můžete si koupit drahé francouzské sirup 1883 Philibert rutinu, ale litrové láhve stojí více než osm set rublů. Můžete se pokusit připravit podobný produkt sami a dosáhnout významných výhod. Měli byste si vybrat bobule nebo ovoce, které se vám líbí, přidat je do cukrového sirupu a vařit asi pět až deset minut, sundat pěnu. Výsledkem je, že variace příchutí nejsou závislé na tom, jaké likéry nabízejí známí výrobci, ale na vašich nápadech.

Milkshake lze připravit bez zmrzliny. K tomu jsou nabízeny různé recepty. Namísto zmrzliny obvykle používají krém s 10% tuku, vanilkový cukr a malé množství čerstvě připravené šťávy, jejichž chuť musí vybrat děti. Proporce jsou podobné klasickému koktejlu, ve kterém je obvyklé přidávat zmrzlinu. Sirup a džus přidat trochu, protože jinak bude chuť zkažena.

Čerstvě připravená šťáva je lepší než koncentráty

Šťávy v lahvích a baleních často neodpovídají klasickému pochopení nápoje. Chcete-li to provést, doporučuje se, abyste pečlivě prozkoumali štítky na štítcích, ale budete se muset na ně podívat. Takové šťávy se obvykle objevují jako rekonstituované nebo připravené z koncentrátů. Jak víte, šťáva obvykle sestává z 95% vody, takže její prodej v neskoncentrované podobě přinese vážné ztráty. Nedostatek konzervačních látek povede k tomu, že po několika hodinách bude nápoj zkažen. V tomto ohledu je čerstvě připravená šťáva oblíbená u zkušených zkušených lidí. Jen čerstvě připravená šťáva obsahuje všechny potřebné vitamíny, které zaručují maximální užitek. Na základě podnikatelského nápadu prodávat čerstvé šťávy získáte nejlepší příležitost se starat o zdraví svých zákazníků.

K zahájení podnikání se vyžadují dva odšťavňovače (univerzální a citrusové), sada jednorázových šálků a lahví. Pro úspěch začínajícího podnikání můžete vytvořit krásný a atraktivní plakát, který propaguje přínosy čerstvě vyrobené šťávy.

Mezi nejoblíbenější nápoje patří vždy pomerančový džus.

V posledních letech jsou však stále více populární směsi, které jsou směsicí různých šťáv. Nejoblíbenější směs se skládá z pomeranče, grapefruitu a také citronu. Takový nápoj může být zředěn sýtovanou vodou nebo tonikem. Představte si lahodnou chuť. Navíc, nápoj se může osvěžit v teple a udělá vám radost.

Je třeba poznamenat, že čerstvě připravené šťávy z granátového jablka a mrkve se stávají stále oblíbenějšími.

Teď musíme o tomto případu mluvit, protože podnikání vyžaduje určité znalosti. Na základě zkušeností prodejců je třeba si uvědomit určité rozměry. Jeden litr pomerančového džusu lze vyrobit z 2,1 kilogramu oranžové. Pokud si koupíte za běžnou cenu, finanční investice mohou činit 70 - 150 rublů. Sklenice pomerančového džusu o objemu 300 gramů se obvykle prodává za cenu osmdesát až sto rublů. Vypočítat přibližnou ziskovost podniku. Takže dokáže projít dokonce sto procent. Zkušení podnikatelé dokonce tvrdí, že ziskovost může dosáhnout 172%.

Lemonáda může být užitečná

Mnoho lidí ví, že k prevenci tvorby ledvinových kamenů je obvyklé užívat citrát draselný. Tato látka je obsažena v limonádě, což vede k zaručenému zdravotnímu účinku. Některé studie obsahují výsledky, které potvrzují maximální přínos limonády v boji proti tvorbě ledvinových kamenů.

Ve skutečnosti, přírodní limonáda, která má užitečné vlastnosti, můžete vařit doma. To bude vyžadovat určité složky: citrónovou tinkturku, jablečný džus, barvu, kyselinu citronovou a cukr. Je důležité, aby nápoj nevykazoval příliš kyselá, ale měl by mít osvěžující chuť. Lemonáda se může lišit žlutou barvou, stejně jako esenciální oleje. Současně je třeba poznamenat, že mnoho závodů na výrobu piva a nealkoholických nápojů úspěšně vyrábí limonádu.

Recept, který je klasický, překvapuje s lehkostí. Chcete-li ušetřit a připravit užitečnější nápoj, můžete si nezávisle připravit limonádu. Vezměte velkou nádobu a nalijte třetinu litru citrónové šťávy (to bude trvat asi dvanáct citronů), přidáme padesát gramů cukru, 1,5 litru vody a led. Po úplném rozpuštění cukru přidejte limonádovou vodu. Chuť musí být příjemná a harmonická.

Vlastní výroba přírodní limonády nemůže konkurovat velkým producentům, protože tyto přírodní produkty vyžadují značné investice do vaření, pokud se to provádí ve velkém množství. Navíc umělé limonády mají dlouhou trvanlivost. Z tohoto důvodu je limonáda nejlépe používána ve formě sortimentového nápoje, který doplní pouze katalog zboží.

Jak začít podnikat

Čerstvě připravená šťáva, milkshake, limonáda se nejlépe prodávají v místech rodinných setkání: dětské parky, pláže, nákupní centra, kina. Na takových místech mohou rodiče chodit s dětmi.

Snažte se založit obchod v blízkosti kavárny. V tomto případě existuje možnost šetřit čas, finance, nervy, které se budou vyžadovat pro sebeorganizaci potravinářské společnosti. Můžete začít spolupráci s majitelem oblíbené kavárny a pracovat se svou střechou. Samozřejmě budete muset rozdělit příjmy, ale současně můžete výrazně snížit rizika. Navíc oblíbená kavárna se svými vlastními zákazníky jistě zvýší šance na úspěšný rozvoj podnikání. Souhlasíte s tím, že tato možnost bude lepší než umístění vašeho bodu na konci parku, kde prakticky nejsou žádní lidé... Zároveň byste nezískali požadovaný příjem, ale jednoduše jste měli svědectví podnikatele.

Novopodnik, který se rozhodl jednat samostatně, musí splňovat požadavky hygienicko-epidemiologické služby, Rospotrebnadzor, daňové kontroly. Získání všech povolení bude vyžadovat čas, úsilí a peníze.

Jaké vybavení je nutné pro podnikatele

Pro milkshake je nutné použít míchačky a mrazničky. Směšovače je třeba použít k šlehání koktejlů, ve kterých bude obsah vzduchu 70%. Náklady na takové vybavení začínají od 7000 rublů. Fritézy se používají k přípravě mléčných koktejlů připomínajících roztavenou zmrzlinu, vyznačující se saturací a šlehání vzduchem, což může činit přibližně 10% (přirozená nasycení), 50% (nucená nasycení). Nejčastěji je zařízení určeno k přípravě 1-4 druhů mléčných koktejlů. Dávkovače předpokládají možnost dodat určité množství mléka, zmrzliny, sirupu do speciálního mixéru. Poté prodávající stiskne speciální tlačítko a zvolí požadovanou chuť. Zbytek procesu je automatický. Takové zařízení stojí od 270 000 rublů.

Pro přípravu šťávy budou vyžadovat dva typy odšťavňovačů: univerzální a citrusové. Cena citrusového odšťavovače je od 690 rublů, profesionální univerzální - 128 000 rublů. Aby bylo možné dodržovat hygienické normy, je nutné zřídit vodovod a kanalizaci. Mnozí kupující budou rádi vidět kulinářský proces výroby šťávy.

Pro přípravu a prodej limonády je zapotřebí určitá sada zařízení:

 • Chladnička (potřebná pro uložení limonády ve láhvích);
 • Stojan na plnění;
 • Křeslo pro implementátora;
 • Koše a odpadkové pytle, vědro s víkem, ubrousky vyrobené z viskózy;
 • Deštník se stojanem pro podnikatele, který má být chráněn před sluncem;
 • Několik CEG (polovina zařízení bude vyžadována pro výměnu za nové, polovina CEG bude použita v práci);
 • Nohavice pro prodejce;
 • Loga, která umožní prodejci rozlišovat se od konkurentů;
 • Sada jednorázových šálků, PET-kontejnerů. Objem jídel by se měl lišit.

Pokud máte zájem o prodej limonády s automatickými stroji, využijte možnost koupit speciální automat (minimální cena je 99,990 rublů). Takovéto zařízení vám umožní vybírat peníze od zákazníků, automaticky naléváme limonádu do plastových kelímků. Vývojáři automatických strojů se postarali o možnost kontroly prostřednictvím SMS nebo internetu. Nakládání limonády lze provést dvěma KEG v objemu 30 - 50 litrů.

Názory podnikatelů na podnikání

Přemýšlejte o tom, jak vydělat peníze na limonádu, čerstvě připravené šťávy, milkshake, doporučujeme kontaktovat zkušené realizátory, podnikatele v této oblasti.

Lyudmila: "Pracuji v Anapě, tady je vstup na pláž... Právě zde se nám neustále podařilo udržet vzrušení. KEG se mění každou hodinu. Pomeranče je třeba objednat dvakrát denně. V noci dokonce snít o nalévání šťávy nebo limonády. Výdaje na podnikání jsou spousta, ale zisk má svoji velikost. Musíte zaplatit hodně za pronájem místa. V loňském roce v červnu získal 40 000 rublů, v červenci - 100 000, v srpnu - 30 000. Jedná se o čistý zisk. Můžete posoudit výhody... ".

Katia: "Studuji na univerzitě, takže pracuji jen v pátek večer a o víkendech. Limonády v našem městském parku téměř nekupují. S jedním sklem vydělám 5 rublů. V tento den můžete získat 300-500 rublů. S největší pravděpodobností můj majitel obdrží stejnou částku, ale vlastní dvě další firmy. Zařízení bylo zakoupeno za minimální cenu po dlouhou dobu. Dobře zavedený proces umožňuje zajistit další příjmy. "

Arthur: "Prodávám čerstvě připravené džusy v obchodním centru. Úspěch podnikání do značné míry závisí na místě a počasí. V obchodním centru jsou věci trochu lepší, bez ohledu na počasí. Hlavní věc je přeplněné místo. V tomto případě funguje stádo stáda a kupující se stávají více. Pokud by nebyl žádný příjem, neobchodoval bych. K zisku by měla být rentabilita alespoň 100%.

Výpočet zisku společnosti

Můžete také vidět krátký výpočet. Například 240 000 litrů limonády se vyrábí za měsíc.

Na začátku potřebujete znát náklady:

 • Pronájem prostor - 30 tisíc rublů.
 • Plat za tři operátory - 90 000 rublů.
 • Mzdy účetního, prodejní a prodejní manažeři - 120 tisíc rublů.
 • Odměňování práce pracovníků skladu a údržbářů - 60 tisíc rublů.
 • Bezpečnost - 35 tisíc rublů.
 • Pomůcky - 50 tisíc rublů.
 • Spotřební materiál - 480 000 rublů (2 rubla za jeden PET-kontejner).
 • Složení pro přípravu nápojů - 1 500 000 rublů.
 • Náklady na dopravu - 50 000 rublů.
 • Zdanění je 15 000 rublů.
 • Ostatní neočekávané náklady jsou 50 tisíc rublů.

Výdaje tak činí 2 480 000 rublů.

Cena jednoho litru limonády činí 10,33 rublů. Jaký bude zisk za měsíc? Minimální přirážka pro produkty činí 30%. Náklady na jeden litr limonády dosáhnou 13,43 rublů. Zisk bude 3,10 rublů. S úspěšným prodejem 240 000 litrů limonády bude zisk 744 000 rublů.

Nyní můžete učinit jediné správné rozhodnutí týkající se obchodu na limonádu.

Podnikatelský plán pro výrobu kvasu, limonády, medoviny, jablečného vína, piva

V naší "prasátko" hodně realizovaných projektů, pracujících se ziskem nejen v Rusku, ale iv zahraničí. Podle odborníků je perspektiva vývoje výroby nápojů zaměřena především na výrobu kvasu. Zařízení, které nevyžaduje složité nastavení, ekologické suroviny a nepochybnou lásku spotřebitele k tradičnímu nápoji - to vše otevírá nové obzory pro podnikání. Výroba kvass, podnik, který nevyžaduje speciální investice, ale dáme vám možnost dalšího snižování nákladů a získaná řada výroby kvasu bude vaší nejúspěšnější investicí peněz!

Stáhněte si kalkulačku (změnit parametry a vypočítat výnos / výnos / zisk)

Podnikatelský plán pro výrobu nápojů

Zpětná vazba na obchodní plán
"Rozšíření mlékárny"

Byla přijata půjčka ve výši 150 milionů rublů. v Sberbank pro otevření další výrobní linky. Dokument byl rychlý, zohlednil všechny požadavky banky. V důsledku toho byl úvěr schválen pro celou částku.

Zpětná vazba na obchodní plán
"Výroba pitné vody"

Přilákal soukromé investice ve výši 40 milionů rublů. pro otevření výroby vody. Podnikatelský plán je velmi kompetentní: s odůvodněním každého článku výnosů a výdajů, výpočty investic.

Zpětná vazba na obchodní plán
"Výroba vajec, vepřového masa a hovězího masa"

Děkujeme vašemu týmu za dobře provedenou práci! Podnikatelský plán, který jste vytvořili pro firmu Rosselkhozbank, byl nakonec přijat. Finanční model splňuje požadavky banky a je docela srozumitelný. Obchodní plán se obecně také líbil...

město Novosibirsk
JSC "Sibiřská sloučenina"

Souhrn

Nápoje, včetně nealkoholických nápojů, jsou velmi populární mezi obyvatelstvem. Podnikatelský plán pro výrobu nápojů popisuje seznam akcí nezbytných k dosažení cílů souvisejících s projektem a také obsahuje podrobné výpočty ukazatelů investiční atraktivity.

Předpokládá se vybudování závodu na výrobu sladkých nápojů se sýry, jejichž výrobní kapacita bude 800 - 900 tun hotových výrobků ročně. Prodané zboží je plánováno pro velkoobchodníky jak v plastových kontejnerech, tak v lahvích.

Splácení - asi 3,5 roku.

Obsah podnikatelského plánu pro výrobu nápojů:

 1. Souhrn.
 2. Průzkum trhu.
 3. Investiční strategie.
 4. Koncept spolupráce s kupujícími, určující potenciální příjmy.
 5. Sortiment a cenová politika.
 6. Provozní náklady, výpočet bodu zlomu.
 7. Stanovení finančních a investičních ukazatelů.
 8. Posouzení dopadu rizikových faktorů na výsledek.
 9. Závěry.

Proč potřebujete obchodní plán?

 1. Pomůže položit vektor pohybu směrem k cíli.
 2. Umožní vám orientovat se v tržním prostředí (dodavatelé surovin, dodavatelé, kupující, logistika atd.).
 3. Pomůže získat úvěr v banku za nejvýhodnějších podmínek.
 4. Bude se stát základem finančního plánování a rozpočtování během současné činnosti.

Příklad podnikatelského plánu pro výrobu nápojů

Vyberte prosím
vhodnou volbou

Pokročilé
s finančními výpočty
s finančním modelem Excel

Pokročilé
s úpravami

Standardní obchodní plán

Pokročilý obchodní plán pro výrobu nápojů s kompletní obchodní analýzou a finančním plánem na 5 let

Pokročilý obchodní plán pro výrobu nápojů s kompletní obchodní analýzou a finančním plánem na 5 let

Podrobný finanční model pro výrobu nápojů

Podrobný finanční model pro výrobu nápojů

 • Analýza zisku a ziskovosti podle jednotlivých obchodních linek a produktů
 • Analýza rizik a bezpečnostní marže podniku z hlediska prodeje, nákladů a úvěrového zatížení
 • Čtvrtletní prodejní předpověď na 5 let
 • Čtvrtletní předpověď na 5 let
 • Výpočet podmínek pro získání a splacení úvěru
 • Výpočet bodu zlomu
 • Zpráva o čtvrtletních peněžních tocích po dobu 5 let
 • Analýza finančních a investičních ukazatelů
 • Analýza zisku a ziskovosti podle jednotlivých obchodních linek a produktů
 • Analýza rizik a bezpečnostní marže podniku z hlediska prodeje, nákladů a úvěrového zatížení
 • Čtvrtletní prodejní předpověď na 5 let
 • Čtvrtletní předpověď na 5 let
 • Výpočet podmínek pro získání a splacení úvěru
 • Výpočet bodu zlomu
 • Zpráva o čtvrtletních peněžních tocích po dobu 5 let
 • Analýza finančních a investičních ukazatelů

Přizpůsobení obchodního plánu vašim osobnostem silami našich analytiků do 5 pracovních dnů

Rozšířený obchodní plán obsahuje finanční model pro výrobu nápojů ve formátu Excel.

Podnikatelský plán je vypracován s přihlédnutím k praxi hodnocení projektů v ruských bankách, jakož i při zohlednění požadavků investorů a fondů na podporu podnikání v Ruské federaci. Umožní to prokázat správní rozhodnutí o investování do tvorby a rozvoje výroby nápojů, předpovídat její finanční výsledky a posoudit rizika.

Kompletní popis podnikatelského plánu lze stáhnout z odkazu:

Chcete-li číst obsah, stáhněte soubor:

Tabulky a grafy

Chcete-li se seznámit se seznamem tabulek, grafů a diagramů, podívejte se na soubor:

Platba a doručení

Můžete platit následujícími způsoby:

 • Bankovní karty (Rusko)
 • Elektronické peníze
 • Terminály a komunikační salony
 • Převody peněz
 • Bankovní karty (mezinárodní)

Odeslání obchodního plánu a finančního modelu:

Odeslání probíhá do 24 hodin po zaplacení na vaši e-mailovou adresu.

Organizace obchodu

Navzdory zavedeným stereotypům je výroba nealkoholických nápojů o nic méně slibná než alkoholické nápoje. Součástí těchto produktů je sladká a neslazená minerální voda sýtená oxidem uhličitým, ne-uhličité šťávy, kompoty, minerální voda atd. Bez ohledu na to, kterým směrem si vyberete, nebo budete jednat v několika, budete potřebovat dobrý obchodní plán pro výrobu nápojů.

Co mohu udělat pro zahájení projektu?

 1. Určete pozice hlavních konkurentů.
 2. Vyberte si vlastní výklenku.
 3. Vyberte místo pro závod.
 4. Koupit nebo postavit pokoj.
 5. Provádíme opravy a dokončovací a montážní práce.
 6. Koupit zařízení.
 7. Přilákat zaměstnance.
 8. Vypracovat technologické mapy.
 9. Dosáhnout dohody s dodavateli surovin a kupujícími hotových výrobků.
 10. Začněte.

Nejdražší část rozpočtu na otevření výroby, kromě výstavby, bude investice do vybavení. Minimální sada zahrnuje přístroje a systémy pro čištění vody, zařízení na přípravu sirupu, nádoby pro skladování a míchání, systémy pro plnění nápojů atd. Upozorňujeme také, že při organizaci činnosti budete muset splňovat požadavky orgánů dozoru a získávat od nich příslušná povolení.

Analýza trhu a popis projektu výroby nápojů

Ve struktuře výroby nealkoholických nápojů je na prvním místě šťáva (48%), 33% je sýtená voda a 19% minerální voda. Pokud mluvíme o nápoje sýtené oxidem uhličitým, tak společnosti jako PepsiCo a CoCa-Cola jsou nepochybné monopoly trhu. Nicméně, toto neznamená, že to nemá smysl, aby se zapojily do této činnosti: náklady na těchto nápojů je dostatečně velký pro uživatele, takže poptávka po nich každý rok několik kapek a další varianty vysoce kvalitních výrobků může být dobrou alternativou pro zákazníka.

Vyráběné zboží / služby

Minerální a sladká sýtená voda, džusy a džusy atd.

Potenciální zákazníci

Velké a malé maloobchodní řetězce, obchody, trhy, restaurace, kavárny, veřejné stravovací zařízení atd.

Výpočty pro otevření závodu na výrobu nealkoholických nápojů (včetně plnění do lahví) jsou uvedeny níže v ukázkovém obchodním plánu.

Výroba limonády: ziskovost a vyhlídky otevření obchodu

Otevřít mini závod na výrobu limonády v Rusku nebude velmi obtížné. Obchodní myšlenka je také zajímavá, protože nevyžaduje vážné finanční investice, protože mnoho z nich dělá limonádu doma, prostě míchá ve speciálním přístroji kyselinu citronovou a cukr s vodou nebo s jakýmkoli nápojem z ovoce a bobulí. Výroba osvěžujícího nápoje je zřídka vyvinutá samostatným obchodem. Obvykle se postupně přidává výroba koní, kvasu, piva.

Charakteristiky podnikání pití

Hlavní výhodou pro otevření obchodu pro výrobu limonády je neustálý význam nápoje. Lemonáda je milována jak dětmi, tak dospělými. Produkt je oblíbený u mnoha vrstev populace po mnoho let. Je důležité pouze uvažovat o tom, že čím více nabízených chutí je, tím lepší je pro realizaci.

Jedinou nevýhodou nealkoholického nápoje je jeho sezónnost. V létě dosahuje přibližně 85% celkového ročního prodeje.

Obecně, aby bylo možné vytvořit ziskový a slibný podnik, je třeba pečlivě zvážit všechny nuance a připravit obchodní plán na výrobu limonády.

Vytvoření nealkoholického nápoje doma

Před nákupem a instalací zařízení, hledáním místnosti, byste se měli zaregistrovat s technologií výroby limonády.

Všechny oblíbené nápoje jsou připraveny podle velmi jednoduchého receptu:

 1. Citronová šťáva, v množství 0,3 litru, nalita do předvařené speciální nádoby.
 2. Do šťávy je třeba přidat 1 - 1,5 čisté vody (lepší, destilované) a asi 50 gramů cukru.
 3. Po úplném rozpuštění cukru může být do výsledného koncentrátu přidána voda.
 4. Nápoj je připraven k použití.

Ale taková produkce limonády nemůže konkurovat velkým továrnám vyrábějícím nápoje s přidáním umělých složek, které dovolují prodloužit životnost výrobku. Ano, a stojí limonáda, vyrobená z přírodních složek, mnohem dražší.

Co potřebujete k pití

Chcete-li koupit zařízení na výrobu limonády, nemusíte si rackovat mozek. Všechna zařízení jsou poměrně jednoduchá a podobná zařízení, se kterými jsou vyráběny kvas a jiné nápoje.

Linie pro výrobu limonády se skládá z následujících zařízení:

 • Kotel na vaření sirup - objem 5000 litrů;
 • šnekový dopravník;
 • filtrační deska pro sirup;
 • nádoby pro skladování a míchání přísad;
 • studená instalace střední kapacity, přibližně 7000 litrů za hodinu;
 • Dodatečné vybavení: chladicí okruhy.

Nákup kotle, který připraví sirup, byste měli věnovat pozornost jeho tepelné izolaci. Je žádoucí, aby byly dvouvrstvé. Dopravník je zpravidla vyroben z nerezavějící oceli, vybavený vykládací jednotkou a pohonnou jednotkou. Zařízení je plně automatizováno a řízeno z konzole.

Chcete-li prodat limonádu, musíte si zakoupit následující zařízení:

 • chladicí zařízení;
 • automatizovaná čerpací stanice;
 • sada KEG, část pro práci, část pro výměnu;
 • jednorázové kelímky - 200 a 500 ml nebo PET.

Cena zařízení na výrobu limonády není příliš vysoká a závisí na výrobci a vybavení zařízení. Pro obchodní prodej bude vyžadovat nákup speciálního stroje v hodnotě více než 120 000 rublů a kapacity přibližně 50 litrů.

Proces výroby nápojů ve výrobně

Smícháním všech ingrediencí nezbytných pro přípravu limonády získává výrobce lahodný nealkoholický nápoj. Předtím byl výrobek zastaven, ale nyní se používají stále více a více teplých metod. Je třeba si uvědomit, že chuťové a kvalitativní vlastnosti hotového výrobku přímo závisí na kvalitě složek.

Tipy na prodej nápoje

Oblíbený dětský nápoj se nejlépe prodává v parcích, plážích, nákupních komplexech a kinech. Prodejní automaty lze instalovat v každém obchodním pavilonu, stejně jako v blízkosti různých kaváren a koláčů. Druhá možnost vám umožní slušně ušetřit peníze při otevření svého vlastního stravovacího místa. A souhlasit s vlastníky malé kavárny je mnohem jednodušší než s řediteli nákupních a zábavních center.

Práce v blízkosti kavárny je o něco lepší než pořádání obchodu v zadních ulicích parků a náměstí, kde se kupující objevují extrémně vzácně.

Začátek podnikání by měl začínat podnikatel řešit problémy související s registrací IP, sanitárních norem a požadavků v oblasti výroby potravin. Také je nutné vydávat zdravotní knihu, přijímat povolení od společnosti Rospotrebnadzor a zvolit si formu daňového hlášení.

Ostatní materiály:

Kukuřičné tyčinky v mnoha zemích jsou oblíbenou lahůdkou nejen pro děti. S pomocí moderních.

Výroba a prodej lepených nosníků může být výnosným obchodem s dobrými vyhlídkami na vývoj.

Podnikatelé, kteří jsou v procesu výběru směru pro organizaci vlastního podnikání.

Jak začít podnikat s výrobou nealkoholických nápojů

Objem ruského trhu s nealkoholickými nealkoholickými nápoji je dnes asi 2 miliardy litrů v přírodních a asi 20 miliardách rublů. v cenovém vyjádření.

Podle statistik, čas od času, více než 75% spotřebitelů pít sladké sody. Ale v posledních letech mnoho spotřebitelů přechází na užitečnější nápoje - minerální vodu a džusy. V důsledku toho trh nealkoholických nápojů se syrovátkou prakticky nezvyšuje. Podle marketingových agentur se jeho objem každoročně zvyšuje o 1-5%.

Dnes je ziskovost tohoto podnikání 10-20%. Úspěšně pracovat v takových podmínkách mohou pouze velké továrny, které dokáží prodávat velké objemy výrobků.

Slušná úroveň pro naše producenty je uvolnění nejméně 150-200 tisíc lahví 1,5 litru vody denně. Ve srovnání s průmyslovými giganty - společností Coca-Cola a PepsiCo Ink je to trochu. Na závodech světových lídrů v průmyslu jsou linky o kapacitě 20 tisíc lahví za hodinu. Ale naši producenti mohou jen snít o takovém objemu výroby. Koneckonců dohromady všichni domácí výrobci zaujímají 43,8% trhu. Zatímco 56,2% představovalo podíl Coca-Cola a PepsiCo.

Navzdory tomu, že jejich výrobky jsou třikrát dražší než výrobky našich výrobců, nová generace, pod vlivem hromadné reklamy, si vybírá společnost Pepsi a Cola. Rozpočty na reklamu světových příšer překročily v roce 2001 částku 100 milionů dolarů. Samozřejmě, žádný z našich výrobců si nemůže dovolit utrácet ani desetinu z těchto prostředků na reklamu. Koneckonců, obrat průměrné ruské společnosti působící v tomto odvětví činí 10-15 milionů dolarů ročně.

Proto je hlavní konkurenční výhoda našich výrobců přijatelná cena. Většina z nich pracuje v nižším cenovém segmentu a prodává své limonády ve výši 8-12 rublů na 1,5 litru.

Podle některých odhadů do poloviny roku 2001 počet výrobců nealkoholických nápojů v Rusku přesáhl tisíc. Nicméně 90% všech segmentech domácí nápojový průmysl má tucet velkých společností, "Bobimeks TM", "Borodino", "Dan", "COP", "Master", "Onexim", "OST-Aqua", "OCHAKOVO" a „Ranova ". Jiní producenti poskytují především pouze potřeby těch měst nebo regionů, ve kterých pracují.

Problém prodeje

Hlavním problémem mnoha ruských společností je prodej výrobků. Struktury obchodování se sítěmi pracují zpravidla s firmami Coca-Cola a PepsiCo a ignorují výrobky našich výrobců. Podle majitele jedné ze společností je cena za vstup do supermarketů 50 tisíc dolarů za předložení jedné komoditní položky na regálech.

V souladu s tím musí být v obchodě jedné sítě vyčleněno 5-6 druhů sody, je třeba zaplatit 250 až 300 tisíc dolarů. Současně není fakt, že prostřednictvím síťových obchodů pro osudné občany bude možné prodat spoustu levných produktů. "Náš návštěvníky limonády do supermarketů nemá zájem. Kromě toho mohou sítě zpožďovat platbu za prodané výrobky po dobu několika měsíců, což nám nepřináší optimismus.

Zatím je přítomnost internetových obchodů pro domácí výrobce považována za druh reklamní kampaně, která umožňuje zvýšit uznání značky. A náklady na zaplacení vstupenky je investicí do budoucna.

Současně není výhodné pracovat s jednotlivými obchody. Je mnohem výhodnější pracovat s velkoobchodními společnostmi, které prodávají nápoje v regionech.

Mnoho společností Moskvy a Moskevské oblasti pracuje na tomto principu. V provincii se jejich nápoje liší. Přestože stojí více ruble než výrobky místních výrobců, jejich kvalita je považována za vyšší. Proto je poptávka po "Moskovské vodě" (jak se obvykle nazývá její spotřebitelé) vždy tam.

Pro výrobce, kteří slouží potřebám obyvatel malých měst, je prospěšné otevřít značkové obchody v továrnách.

Účinným řešením problému marketingu je organizace vlastní doručovací služby do obchodů. Takto funguje Coca-Cola. Vlastní jedenáct továren v Rusku, má pět tuctu distribučních center. Odtud jsou produkty dodávány přímo zákazníkům. Tuto zkušenost opakují i ​​ruské společnosti.

Přestože je doručovací služba "velmi drahá, která platí pouze pro prodej velkých objemů - nejméně 30 milionů litrů ročně, ale tento krok umožní společnosti odtrhnout se od svých krajanů.

Výrobní funkce

Investice do tvorby moderní high-tech výroby nealkoholických nápojů tvoří 10-15 milionů dolarů. Doba návratnosti investic je 5-7 let.

Tento trh je vysoce konkurenceschopný, takže začal pracovat na něm je nyní problematický. Není-li důvěra v prodej 100 milionů litrů ročně, nemá smysl zapojit se do tohoto podnikání.

Hlavním prvkem každého nápoje je voda. Při organizaci své produkce je proto nejprve nutné rozhodnout, kde ji přijmout. Existují dvě možnosti: čerpat vodu z vodovodní sítě nebo najít "vodonosnou vrstvu" a vrtat se dobře. Mnoho domácích výrobců zvolí druhou cestu. Přírodní voda z dobře nalezeného zdroje má vyvážené složení a dobrou chuť. Zatímco voda z vodovodu musí být nejdříve vyčištěna do původního stavu a potom nasycena potřebnými stopovými prvky a solemi. Nicméně při výrobě limonád a kola, počáteční kvalita vody a od jejího odvozu nehraje velkou roli. Moderní technologie vám umožňují přivést jakoukoli vodu do požadovaných podmínek.

Ale ti, kteří využívají přírodní vodu ve výrobě, činí tuto skutečnost svou konkurenční výhodou. Spotřebitelé jsou informováni, že jedinečná chuť nápoje je způsobena jedinečnými vlastnostmi vody z určitého zdroje.

Generování sortimentů nápojů našimi výrobci ve většině případů probíhá podle standardního schématu. Téměř povinné je zahrnuta v řádku „staré sovětské“ chutná seznámit spotřebitele od dětství.. „Bell“, „Limonády“, „Vévodkyně“, „Bajkal“ atd A přidal některé exotické nápoje, který produkuje pouze této konkrétní společnosti.

Na rozdíl od zahraničních výrobců, naše společnosti především vyrábějí sódu na cukr, ale na náhražky cukru. Výpočet je velmi jednoduchý: 1 kg náhražek za cenu 7-11 dolarů nahrazuje 200 kg cukru. Proto je cena limonády na náhradách cukru mnohem nižší.

Nicméně, bez ohledu na to, jaké komponenty se používají při přípravě nápojů, nejdražší je láhev, a ne to, co se do ní nalije. Podíl PET kontejnerů dosahuje 70% nákladů na levnou limonádu.

Pravidelně se řada chutí pro nealkoholické nápoje skládá z 20-30 titulů. Vzhledem k tomu, že většina z nich je vyráběna v různých nádobách: 0,5, 1,5 a 2 litry, lze si představit, jak jasně by měl být v podniku vybudován logistický systém.

Většina výrobců vyrábí celou řadu nápojů po celý rok. Ale druhá cesta může být efektivní. Například se začátkem letní sezóny, kdy se tržby zvyšují o 2-3 krát, některé společnosti snižují svou řadu chutí na 4-5 nejvyhledávanějších. To vám umožní prodávat všechny produkty. A když skončí horká sezóna, společnost začne znovu vyrábět celý rozsah.

Mimochodem, sezóna pro výrobce nealkoholických nápojů trvá pouze čtyři měsíce - od května do září.

Perspektivy trhu s minerálními a pitnými vodami

Všichni odborníci jednohlasně souhlasí, že objem trhu sladké sody zůstane v nadcházejících letech stabilní. Tržní trh bude sdílet již existující výrobci, zdokonaluje technologie a nabídne spotřebitelům nové typy nápojů, včetně džusu a energie.

Zatímco se segment nápojů obsahujících džus rozvíjí s velkými obtížemi. Ačkoli jsou prodávány velmi dobře po celém světě, i přes skutečnost, že taková soda stojí více než obvykle. Naši občané v polovině opatření neuznávají: buď 100% džus nebo limonádu. Mnoho společností, které se snažily zvládnout, byly nuceny omezit nebo omezit výrobu.

Mnohem atraktivnější a slibnější z hlediska investic než trh sladké sody je trh s minerální a čistou pitnou vodou. Dnes je jeho objem 1,2-1,5 miliardy litrů ročně. Každý rok roste o 20-25% a tento růst bude trvat velmi dlouho. Zatímco průměrný ruský pití 6-8 litrů balené minerální a pitné vody ročně, a pouze v Moskvě je tato hodnota dvakrát vyšší. Pro srovnání: obyvatelé západoevropských zemí každoročně pijí průměrně 60 až 95 litrů čisté balené vody. Tak potenciálně ruský trh může růst desetinásobek.

Podle odborníků bude trh s čistým pitím a minerální vodou růst ještě dalších 4-5 let. Současně se rozdělí mezi stávající a nové společnosti. A boj bude bojovat ve všech cenových skupinách.

Nedávno se také posiluje pozice segmentu pitné vody bez obsahu uhlovodíků v lahvích o objemu 19 litrů, které jsou přepravovány do kanceláří a do domu. Investice do takového projektu jsou od 100 tisíc dolarů. Při správné organizaci případu můžete investice vrátit na jeden rok, protože konkurence je stále malá. Na prstech jsou uvedeny známé značky: "Královská voda", "Čistá voda", "Svatá jar".

Dnes v Rusku je registrováno více než 700 názvů minerálních vod. Podle statistik jsou nejoblíbenějšími značkami Aqua Minerale, Borjomi, Narzan, Bon Aqua, Essentuki, Holy Source a Novoterskaya.

Populární jsou ty značky, které mají vlastní legendu nebo dlouhou historii. Spotřebitel chce koupit skutečné "klíčové" nebo minerální vodu vytěžené v ekologicky čisté oblasti. Proto je důležité, aby výrobce našel nějakou představu o výrobku a přinesl jej spotřebiteli.

Najednou bylo možné vytvořit amerického Johna Krále a arcibiskupa Kostromu a Galicii Alexandra. V roce 1993 v okolí Kostromy začala nalévat vodu pod značkou "Holy Spring". Rusové s nadšením přijali myšlenku, že kupují zasvěcenou vodu, požehnaný samotným patriarchou. Výsledkem toho bylo, že v průběhu osmi let své existence se společnosti podařilo obsadit více než 17% trhu. A v roce 2002 získal Nestlé Waters "Svatý zdroj", který podle analytiků UBS Brunswicka Warburgu vyplácel 50 milionů dolarů.
Pitnou vodou je voda, která byla předem připravena.

Během čištění jsou z něj odstraněny nežádoucí mechanické nečistoty a všechny minerální soli. Poté se opět přidávají minerály do vody, aby se zlepšily jeho chuťové vlastnosti. Tímto principem "umělé mineralizace" tvoří Bon Aqua a Aqua Minerale. Spotřebitelé nicméně neuvažují o tom, jak byl tento produkt získán a zda je tato voda přirozená. Kompetentní reklama, vynásobená počtem zobrazení na centrálních televizních kanálech, dělá svou práci.

Exkluzivně minerální voda se dnes zabývá továrnami, které se nacházejí v oblasti kavkazských minerálních vod. V ostatních oblastech společnost rozlévá celou řadu vod: sladkou sódu a minerální látky a pití. S celou řadou výrobků se výrobci snadněji dohodnou na spolupráci s obchodními organizacemi.

Na základě materiálů časopisu Vlastní podnikání

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.