Výroba makaronů jako podnikání

Všichni milují špagety nebo nudle, makarony a spirály. Myšlenka otevřít továrnu na výrobu makaronů a nakrmit lidi s lahodným produktem a učinit zisk přišla v mysli mnoha podnikatelů. Před několika lety se podařilo vyrábět těstoviny s vysokým příjmem.

Nyní se jeho ziskovost mírně snížila, neboť vysoká konkurence a dumpingové ceny velkých výrobců neumožňují vývoj nových hráčů. Nicméně, i nyní, s kompetentním přístupem, existuje šance na obsazení nika.

Zařízení

V nedávné době je nedostatek nejen v obchodě s potravinami, ale také při nákupu průmyslového vybavení. Linka makaronů není příliš složitá při navrhování a výrobě, tyto dopravníky nabízejí zahraniční a ruští výrobci.

Ceny za ně se pohybují od 400.000 dolarů za dovezené plně automatizované linky až do 1 milionu rublů za vybavení ukrajinské nebo ruské výroby. Linie pro výrobu makarónů s produktivitou 500 kg produktů za hodinu stojí v průměru 2 miliony. Začneme z tohoto čísla.

Tento stroj obsluhuje 2 operátoři, kteří jsou zodpovědní za dodávku surovin a výstupu hotových výrobků. Chcete-li změnit jeden druh výrobku na jiný, nemusí nutně kupovat další řádek - vydání trysku. Tato činnost trvá jen několik minut, takže s sortimentem nebudete mít problémy ani při práci s jednou linkou.

Suroviny

Továrna na výrobu makarónů spotřebovává obrovské množství mouky, což je základem budoucího produktu. V mnoha ohledech cenu mouky a v budoucnu určuje výrobní náklady. Velcí producenti s cílem minimalizovat náklady kombinují výrobu těstových výrobků s vlastními mlýny.

Celý komplex zaujímá budovy v 5-6 podlažích a tisících metrů čtverečních a otevření takové výroby vyžaduje desítky a stovky milionů rublů. A nákladová cena jeho bídného, ​​kvůli automatizaci výroby v tomto velkém podniku pracuje jen 60-70 lidí.

Technologie výroby těstovin zahrnuje použití následujících produktů:

Předpokládá se, že tyto špagety a těstoviny jsou vyrobeny výhradně z mouky z pevných odrůd. Další legenda říká, že produkty vyrobené z pšenice pevných druhů nevedou k tuku. Takže nebo ne, nikdo neví. Ale každý ví, že při vaření takový výrobek se neváří a nestane se limp.

Rozdíl ve velkoobchodní hodnotě mezi kilogramy mouky z tvrdých a měkkých odrůd pšenice nepřesahuje 5%. Proto nemůžeme říci, že výrobce ušetří značné množství, což produkuje produkty špatné kvality. Nyní i ty nejlevnější nudle na trzích jsou vyrobeny z "pevné" mouky.

Místnost

Důležitá položka výdajů, mini shop na výrobu těstovin, nesmí zaujímat plochu menší než 300 metrů. Kromě umístění samotné linky je třeba najít oblasti pro:

 • laboratoř;
 • sklad hotových výrobků;
 • sklad surovin;
 • místnosti pro odpočinek;
 • úřadu.

Náklady na nákup takového předpokladu budou asi 5 milionů, jeho nájem bude stát 100 000 rublů měsíčně. Pokud existuje příležitost, pak budova je lepší koupit, protože ve čtyřech letech bude platit zpět úspory na pronájem.

Volba strategie

Ve skutečnosti se náklady na výrobky ekonomické třídy a elitní výrobky značně liší, můžete minimalizovat výdaje bez nákupu balicí linky a nevyvíjejte si vlastní značku.

Další rozvojová strategie pro mini-shop bude tvorba a propagace vlastní značky. Bude to vyžadovat velké počáteční náklady, ale výrazně zvýší obchodní marže.

Paradox moderního podnikání spočívá v tom, že jak potraviny "pro chudé", tak obaly "elitních" špaget obsahují stejné těsto vysušené z pšenice plné odrůdy. Rozdíl se týká pouze balení a propagace značky.

Strategie hospodářství

Pokud má podnikatel na svém účtu každou kopečku, může být podnikatelský plán pro výrobu těstovin vybudován na principu maximálních úspor. V takovém případě se můžete rozhodnout pro vypuštění plnicí linky a prodávat hotové výrobky velkoobchod, tašky o hmotnosti 20 kg. Současně budou hlavní náklady:

 • nákup vybavení;
 • nákup surovin za první měsíc práce;
 • registrace povolení;
 • pronájem pokoje;
 • nábor zaměstnanců;
 • náklady na dopravu.

Vybavení a prostory

Čím více bude produktivita zařízení pro výrobu těstovin, tím levnější bude stát 1 kg hotových výrobků. Optimální volbou by bylo koupit linku s kapacitou 500kg / h a náklady na 2 miliony rublů.

Chcete-li plně vybavit výrobu, bude nutné zakoupit další řadu stolů, polic, židlí a dalších drobností. To bude trvat až 100 000. Různé nájemné na 100 000 nezahrnuje náklady na zařízení, ale budete muset zaplatit za světlo, vodu a kanalizaci. Proto, všechny náklady budou asi 150 000.

Suroviny

Po dobu 20 pracovních dnů s dvouměnným provozem bude linka produkovat 160 tun hotových výrobků. Chcete-li vytvořit takovou zásobu surovin, budete potřebovat více než 3 miliony rublů. Abychom si představili tento objem, stačí představit 3200 pytlů mouky a hotových těstovin.

Snad taková zásoba není nutná. Praxe však ukazuje, že ve skutečnosti k zajištění nepřetržitého sortimentu ve skladu je dostatečný týdenní zásobování. Proto budete muset nakupovat mouka, vejce a barviva pro 700 000.

Provádění dokumentů

Nemá smysl poskytnout úplný seznam dokumentů, které budou potřebné pro plynulý chod podniku. Seznam organizací, se kterými bude výrobce spolupracovat, je jednodušší:

 • daňová kontrola;
 • hygienická služba;
 • orgány místní samosprávy;
 • MES (požární bezpečnost);
 • statistické orgány;
 • penzijního fondu.

Nezávisle na porážce byrokratů je velmi obtížné, je třeba se obrátit na pomoc účetního a právníka. Nakonec to zvýší náklady o 100 000.

Zaměstnanci

Bez zaměstnanců společnost nemůže existovat. A tak bude nutné najmout nejméně 13 lidí:

 • provozovatel výrobní linky - 4 osoby;
 • balíky-nakladače - 4 osoby;
 • Technolog;
 • řidič;
 • Vedoucí výroby;
 • účetní;
 • specialista na prodej.

Dopravní služby

S dodavateli surovin můžete vyjednávat a přivedou mouku přímo do podniku. Ale nebude možné organizovat prodej bez vlastní doručovací služby. Proto bude nutné zakoupit nejméně 1 nákladní automobil.

Auto "Gazelle" je nyní nejvýhodnější nabídka pro malé a střední podniky bude jejich cena 800 000. K tomu je třeba přidat měsíční výdaje na benzín a údržbu ve výši 10 000.

Výpočty

Ziskovost podniku lze odhadnout výpočtem rozdílu mezi cenou surovin a cenou hotových výrobků. Jedna tuna mouky pevného druhu ve velkém velkoobchodu stojí 17 000. Tuna hotových makaron pro velkoobchod a prodej bez nákladů na balení 23 000.

Nyní vypočtejte měsíční výdaje:

 1. 150 000 - nájemné a poplatky za služby;
 2. 400 000 - náklady na zaměstnance;
 3. 10 000 - náklady na dopravu.

Celkový zisk zůstává na úrovni 400 000. Z toho musíte odečíst příjem Daň na podnik ve výši 6% od obratu nebo 15% ze zisku. V tomto případě je téměř žádný rozdíl, platby budou činit 60 000. Podnikatel obdržel zisk 340 tisíc.

Zahajovací náklady v tomto případě byly:

 1. 2 000 000 - vybavení;
 2. 100 000 - evidence dokumentů;
 3. 800 000 - nákup dopravy;
 4. 100 000 - uspořádání výroby.

Celkově obchodník strávil 3 miliony rublů. Je-li výroba plně naplněna, bude trvat zhruba 1 rok, dokud nebudou plně investovány. Praxe ukazuje, že mladá firma může dosáhnout plného využití kapacity nejdříve za 6 měsíců.

Je docela možné, že v prvních měsících firma provozuje ztráty kvůli nedostatku poptávky po zboží. Proto bude realističtější doba návratnosti za 18 měsíců za příznivých okolností.

Jak zvýšit zisk

V budoucnu, kdy společnost vstoupí do konstantní úrovně prodeje, můžete uspořádat tříměsíční plán. To bude vyžadovat najímání dalších 6 lidí, ale zařízení pro miniprodukci těstovin nebude nečinné. Tato forma organizace činností přinese až 100 000 osob.

Elite podnikání

Další rozvojová strategie může přinést ještě větší zisky. Balení makaronů v krásných obalech, vytvoření vlastní značky a skvělé marketingové úsilí vám umožní vydělat z 1 kg hotových výrobků na 15 rublů na zisku.

To však bude vyžadovat dodatečné výdaje v počáteční fázi:

 1. 300 000 - nákup balicí linky;
 2. 100 000 - vývoj značek a ochranných známek;
 3. 500 000 - náklady na reklamu.

K tomu je třeba přidat měsíční náklady na nábor dalších zaměstnanců a obchodních zástupců, neustálý proud reklamy v médiích a na internetu přidá dalších 300 000 lidí. To zvýší měsíční výdaje o 250 000.

To znamená, že počáteční náklady jsou 3,9 milionu, a měsíčně - 1 110 000. Výroba v uplynulém měsíci bude těstoviny, která přinese 2400 000 získáte měsíční zisk ve výši asi 1,3 milionu před zdaněním. Tento výpočet je však založen na ideálním trhu.

Závěry

Navzdory vysoké konkurenci a nasycení trhu může nový podnik poměrně úspěšně najít své místo. Je tedy nutné, aby byly počáteční investice zhruba 4 miliony rublů. Výsledek práce závisí převážně na profesionalitě a zkušenostech podnikatele, jeho pečlivosti.

Výroba makaronů jako podnikání

V tomto materiálu:

Macaroni jsou levný produkt, který je mezi obyvateli velmi žádaný. To je důvod, proč mnozí podnikatelé přicházejí na mysli myšlenku otevření továrny na výrobu těstovin nebo dílny. Než se rozhodnete jej implementovat, měli byste pečlivě přemýšlet, protože konkurence je poměrně vysoká. Nejprve musíte udělat podnikatelský plán pro výrobu těstovin, které budou namalovány ve všech fázích práce, a pak je následovat.

Popis činnosti

Výroba makaronů je skvělý nápad. S kompetentním přístupem k organizaci aktivit bude podnikatel schopen do roka pokračovat. V budoucnu bude měsíční zisk společnosti překročit 350 000 rublů.

Hlavním posláním továrny nebo výrobní dílny je uspokojit poptávku po kvalitních těstovinách na trhu. Zákazníci požadují různé druhy těstovin:

 • sláma;
 • špagety;
 • nudle;
 • rohy;
 • spirály;
 • pero;
 • polévka plní ve formě hvězd a květin.

Aby bylo možné vyrobit všechny uvedené druhy výrobků, budete muset získat různé nástavby, které poskytnou požadovaný tvar těstovinám, složení produktů zůstává nezměněno. Obsahuje:

Pozor prosím! Chcete-li vyhrát trh, nemá smysl vyrábět levné produkty. Rozdíl mezi náklady na mouku z tvrdých a měkkých odrůd pšenice nepřesahuje 5%, ale spotřebitelé preferují těstoviny z vysoce kvalitních surovin.

Zahajovací společnost pro výrobu těstovin nemá smysl propagovat svou vlastní značku a propagovat ji. Bude to spousta peněz. Nakonec se drahé elitní těstoviny neliší od obvyklého složení, spotřebitel přeplatí peníze za krásný balíček a značku.

Organizační plán

Každá aktivita začíná přípravou organizačního plánu. Obsahuje několik kroků:

 • registrace výroby;
 • výběr prostor;
 • nákup vybavení;
 • nábor zaměstnanců;
 • nákup vozidla.

Obchodní registrace

Výrobní dílna pro výrobu makaronů musí být registrována jako předmět podnikatelské činnosti. Stojí za to přemýšlet o tom, jakou obchodní aktivitu si vybrat:

Pozor prosím! Jediný podnikatel je odpovědný za veškeré své majetek kontaktním osobám. Z tohoto důvodu stojí za to upřednostnit společnost JSC nebo LLC.

Ve formuláři žádosti vybírá daňový inspektor OKVED kód 15.85, což znamená vedení výrobních aktivit makaronů. Registrace podnikatelského subjektu se provádí v místě jeho umístění.

Výběr místnosti

Výběr prostor pro umístění výrobní kapacity je velmi vážný. Hlavní věc, kterou věnuje pozornost, je náměstí. Bude to trvat nejméně 100 m2, aby se daly nejen vybavení, ale také uspořádat sklad surovin a hotových výrobků. Také byste měli přidělit malý prostor kanceláři.

Pozor prosím! Kancelářská část by měla být vybavena okny.

Sklad pro hotové výrobky je vybaven ventilačním a klimatizačním systémem. Když máte dostatek peněz k otevření svého podnikání, je lepší koupit budovu nebo její část, než ji pronajmout. Náklady na nákup prostor budou splaceny za několik měsíců, v budoucnu nebudete muset zaplatit pronajímateli.

V případě potřeby se opravy provádějí uvnitř budovy. Poté je třeba získat dokumenty od těchto služeb:

 • požární kontrola;
 • Sanitární a epidemiologické stanice;
 • orgánů místní samosprávy.

Potřebné vybavení

Podnikatel má na výběr - koupit drahé italské zařízení s výrobní kapacitou 500 kg těstovin za hodinu nebo upřednostňovat domácí či čínské jednotky.

Výhody vybavení italských výrobců:

 • kvalitu na nejvyšší úrovni;
 • servisní údržba;
 • záruka za zboží;
 • široký sortiment těstovin, které mohou být vyrobeny na tomto zařízení;
 • opětovné nastavení jednotky bez ztráty času.

Pozor prosím! Cena italského vybavení se pohybuje mezi 880000-1000000 dolary.

Nemá-li takový rozpočet, stojí za nákup domácích jednotek pro výrobu těstovin. Jejich cena je 2-3 miliony rublů. Standardní soubor agregátů z makaronů zahrnuje:

 • stroje na prosévání mouky;
 • hnětací zařízení;
 • automatický tisk;
 • sušicí skříň;
 • stroj na balení a balení výrobků.

Suroviny

Hlavní surovinou pro výrobu těstovin je mouka. Stojí za nákup od velkoobchodních dodavatelů. Zahajovací mini-společnost nemá smysl uspořádat vlastní mlecí mlýn, ale tuto možnost můžete v budoucnu uvažovat. Tím se sníží výrobní náklady, a tím zlepší se ziskovost výroby.

Dodavatelé surovin lze nalézt prostřednictvím internetu. Oblasti velkých zemědělských podniků obsahují informace o jakosti produktů, tak o minimálních objemech dodávek.

Přísady a barviva používané při výrobě těstovin, které jsou také objednané prostřednictvím internetu od velkoobchodních dodavatelů. Voda může být odebrána z vodovodního potrubí, ale po čištění filtračním systémem.

Zaměstnanci

Výběr pracovníků je důležitou etapou organizačního plánu podniku. Kvalita výrobků závisí na zkušenostech zaměstnanců. Při náboru technologů, provozovatelů, obchodních manažerů je nutné nejen podívat se na jejich vzdělávací dokumenty a pracovní knihu, ale také provést rozhovor. Je nutné nabídnout uchazečům o volná místa několik nestandardních situací a zjistit, jaké řešení nabízejí. Podnikatel by si z kandidátů měl vybrat ty, kteří by mohli najít rozumné řešení, ukázali vynalézavost a neztratili hlavu.

V počáteční fázi by zaměstnanci měli být najati:

 • 4 operátoři;
 • Technolog;
 • řidič;
 • vedoucí výroby;
 • ředitel prodeje hotových výrobků;
 • nakladače - 3-4 osoby;
 • účetní.

Pozor prosím! Většina znalostí a zkušeností vedoucího technologa závisí na konkurenceschopnosti a zisku společnosti. Je důležité najít pro tuto pozici hodného kandidáta.

Dopravní služby

K dodávání hotových výrobků do prodejních míst musíte mít vlastní dopravu. Zatímco se společnost rozvíjí, je možné řídit jeden nákladní automobil. Nejvhodnější možností je Gazelle nebo van. S dodavateli přísad, barviv a mouky stojí za to vyjednat dodávku zboží přímo na území podniku.

Marketing a reklama

Dobře promyšlený marketingový plán rychle získá důvěru spotřebitelů. Hlavní metody úspěšného podnikání při výrobě těstovin:

 1. Stanovte přiměřenou cenu za zboží. Mělo by být vyšší než výrobní náklady a nižší než náklady konkurence. V budoucnu, kdy se objem výroby zvýší, můžete postupně zvyšovat cenu. Prudké zvýšení nákladů na hotové výrobky je nepřijatelné. Optimální hodnota je 5-7%, během 1,5-2 měsíců.
 2. Použití psychologických technik při tvorbě nákladů na těstoviny. Kupující pravděpodobně převezme zboží, pokud cena označuje neuzavřenou částku, například 50 rublů, ale 49,99.
 3. Během prvního čtvrtletí provozu podniku se doporučuje použít výrobní kapacity na 60-70%, aby nedocházelo ke zpoždění výrobků ve skladu.
 4. Výrobní oddělení v počáteční fázi by mělo tvořit slušnou škálu výrobků z těstovin - 12-15 míst. Nabídka vzácné komodity, například listů na přípravu lasagny, bude přínosem.
 5. Uzavření smluv s velkými potravinovými základnami bude hrát v rukou mini-továrny.

Problémy s prodejem výrobků nutně vznikají, k tomu musíte být připraveni. Velkoobchodní kupci se bojí nakupovat velké množství těstovin neznámých značek. Chcete-li vyřešit tento problém, může být užitečné uspořádat prodejní síť. Dalším způsobem, jak dobýt trh, je prodat výrobek na prodej.

Pozor prosím! Jakékoli metody propagace produktů budou neúčinné, pokud bude jejich kvalita nízká.

Reklamní kampaň pomůže přilákat pozornost spotřebitelů k novému produktu na trhu. Nezanedbávejte reklamu na billboardech a vytváření videí. Tyto metody fungují, i když vyžadují významné investice. Dalším způsobem, jak propagovat své produkty, je provádět inventář. Kupující ochotně vezme supermarkety na regále za sníženou cenu, rád zaplatí za 2 balení těstovin a dostane 3.

Finanční plán

Vypracování finančního plánu je navrženo tak, aby pomohlo podnikateli vypočítat náklady a zisky výroby a určit dobu návratnosti podniku. Zvažte částku, kterou potřebujete ke spuštění:

 • nákup vybavení - od 2 000 000 rublů;
 • registrace podnikání, získání potřebných dokumentů - od 100 000;
 • nákup vozidla - 800 000;
 • opravy, uspořádání areálu - 100000.

Nyní se podívejme na měsíční položky. Zahrnují:

 • pronájem prostor - 150000;
 • 400 000 - mzdy zaměstnancům;
 • 20000 - náklady na dopravu;
 • reklama - 60000.

Počáteční investice podnikatele bude asi 3 000 000 rublů. Měsíční výdaje jsou 630000-650000 rublů. Chcete-li zjistit, jak výhodný bude tento podnik, je nutné vypočítat příjmy podniku.

Pokud vezmeme v úvahu, že továrna vyrábí 200 kg těstovin za hodinu, pak během 12 hodin nepřetržitého provozu obdržíme 2400 kg. Za měsíc odjíždí 72000 kg produkce. Každý kilogram makaron přináší podnikateli 5-7 rublů čistý zisk (včetně srážek do fondů, daní, mezd). Prostředky, příjmy podniku bude 432000 rublů měsíčně. Podle výpočtů se investice do podnikání vyplácejí přibližně za 12-15 měsíců, neboť v prvním čtvrtletí podnik zcela nevyužije výrobních zařízení.

Důležité! Když obchod začíná pracovat, můžete přemýšlet o rozšiřování personálu a přepnutí na 24hodinový režim provozu. V tomto případě se zisk zvýší alespoň o 1,5 krát.

Není snadné vytvořit podnikatelský plán pro výrobu makaronů - je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí, zvážit možná rizika a dostatečně posoudit své vlastní silné stránky. Úspěch podnikatele závisí přímo na dvou faktorech - kvalitě vyráběných produktů a schopnosti prodeje. Z tohoto důvodu je třeba věnovat hlavně pozornost vyhledávání kvalifikovaných pracovníků - technologů a obchodních manažerů.

Jak otevřít výrobu těstovin: podnikatelský plán

Přidáno do záložek: 0

Makarony jsou požadovány se všemi segmenty obyvatelstva. Vzhledem k hospodářské krizi a růstu cen produktů zůstávají těstoviny hlavním příkladem pro mnoho Rusů.

Trh

Na základě výsledků přezkumu cenové politiky produktů z makaronů vyplývá z těchto závěrů:

 • Makaronská třída "ekonomika" zaujímá výklenek 30%;
 • třída těstovin "střední" a "střední plus" - 60-65%;
 • těstoviny „premium“ vzít malé procento trhu, jako jsou poměrně vysoké ceny, ale mají užitečné vlastnosti a mnohem vyšší kvality, než je obvyklé.

V podstatě jsou tyto těstoviny dovezeny ze zahraničí. Těstoviny lze zakoupit v obchodech s potravinami, ve veřejném stravování a na jiných místech.

Právní otázky

Registrace dílna pro výrobu těstovin je lepší vydat jako společnost a zadat těstoviny bezpečnostní kód 15,85, což odpovídá GOST R52378-2005. Také je nutné získat povolení od SES, Gospozhnadzor a environmentálních služeb.

Místnost

Vzhledem k tomu, že pro výrobu makaronů je zapotřebí rozsáhlé plochy, je třeba zvolit alespoň 200 m 2. Druhou podmínkou výběru pokoje je dostupnost pohodlného vchodu pro dopravu. Pro sklady není třeba méně než 90-100 m 2. Sklady by měly být suché, protože těstoviny jsou citlivé na vlhkost a cizí pachy. Je nutno se starat o řádné skladování zboží a kvalitních surovin pro jeho výrobu.

Zařízení

Zařízení ruské výroby není horší než dovážené zařízení - je levnější a je snadněji ji obsluhovat. Novopodnikatel si může vybrat domácí výrobce nebo objednat zařízení pro výrobu těstovin v zahraničí. Pokud je plánováno otevření velké továrny na výrobu těstovin, je lepší zakoupit dovezené jednotky, protože trvají déle.

Zařízení si můžete koupit sadu, která přinese i instalaci odborníky, a je možné zakoupit samostatně stroje a vypořádat se s instalací a nastavením pro sebe. Pro výrobu budete potřebovat:

 • stroje na prosévání mouky;
 • hnětače;
 • makaronový tisk;
 • sušicí skříň hotových výrobků;
 • stroj na balení makaronů.

Zkušení podnikatelé se doporučuje uspořádat v obchodě koupit dodávka výrobní linky středních a uvedení do provozu - specialisté s tím vyrovnat lépe. Dodávka, instalace a nastavení výrobní linky bude činit maximálně 120 tisíc dolarů, což umožní výrobu asi 150 kg produktů za hodinu. Za těchto podmínek bude s ohledem na pořízení vybavení začínajících záruční list od výrobce a možnost volného údržby (opravy a výměny částí) během určitého období.

Na videu: Jak vydělat peníze na výrobu užitečných těstovin. Jeho podnikání od začátku

Zaměstnanci

 • Vedoucí výroby - 1 osoba;
 • pracovníci - 2 osoby;
 • Technolog - 1 osoba;
 • skladník - 1 osoba;
 • řidič - 1 osoba;
 • technický personál - 1 osoba.

Vzhledem k malému rozsahu výroby může být počáteční účetnictví prováděno manažerem výroby.

Finanční plán

Je třeba okamžitě vzít v úvahu finanční stránku tohoto podnikání:

 • nákup linky na výrobu těstovin - asi 270 000 rublů;
 • příprava prostor pro provoz a instalaci klimatizačních jednotek bude stát v rozsahu 50 000 rublů;
 • nákup potřebného nábytku - 100 000 rublů;
 • reklamní náklady - 30 000 rublů;
 • přepravní náklady - 100 000 rublů;
 • služby právnické společnosti - až 50 000 rublů.
 • mzdový fond bude asi 60 000 rublů.
 • Náklady na pronájem pokoje budou stát 90 000 rublů

Celkem 270 000 rublů. Podle výpočtů společnost zaplatí za sebe do 18 měsíců.

Vlastní podnikání: výroba těstovin

Makarony se v naší zemi již dlouho staly známým a oblíbeným způsobem. Hlavní výhody těstovin jsou rychlé vaření a cenová dostupnost. Navíc, bez účasti producentů těchto výrobků z mouky se "obraz" makaronů postupně mění. Pokud dříve nebyly považovány za nejužitečnější potraviny a nedoporučovaly se lidem, kteří jsou diety, nyní postupně získávají status užitečného produktu díky módě pro italskou kuchyni. Poptávka po těstovinách se zvláště zvyšuje během hospodářských krizí, kdy jsou spotřebitelé skladováni pro budoucí použití s ​​produkty s dlouhou trvanlivostí.

Těstoviny byly doslova před několika lety považovány za velmi výhodné. Organizace "obchodu s těstovinami" vyžaduje několik tisíc dolarů (relativně malá částka pro výrobní podnik). Technologie výroby těstovin je poměrně jednoduchá. Doba návratnosti takového podniku je nízká a ziskovost je vysoká (přibližně 30% v obvyklém čase a až 80% v "těžkých časech"). Není tedy překvapující, že každý rok se počet hráčů na tomto trhu zvyšuje dvakrát nebo třikrát. Ještě překvapivější je, že brzy vedlo ke krizi nadprodukce (asi 30% domácí výrobní kapacity se rychle stalo nadbytečným), což je způsobeno skutečností, že objemy těstovinové produkce překročily objemy jejich spotřeby.

Specialisté rozlišují tyto segmenty cen na trhu makaronů:

 • Ekonomická třída (nižší cenový segment). Do této skupiny patří hmotnostní kategorie těstovin "B". Jejich podíl je více než třetina trhu (asi 350 tisíc tun).
 • střední segment cen. Do této skupiny patří balená skupina těstovin "B". Podíl tohoto produktu na trhu je asi 25% (200 tisíc tun). Taková těstovina je balena v baleních o hmotnosti od 400 gramů do jednoho kilogramu.
 • "Průměrný plus." Do této skupiny patří kategorie těstovin "A", které jsou vyrobeny z pevných odrůd pšenice. Výrobky této kategorie zaujímají přibližně 35% tržního podílu těstovin (300 tisíc tun). Tyto makarony jsou z větší části baleny v pytlích z polypropylenu o hmotnosti do jednoho kilogramu a jsou prodávány pod různými značkami.
 • prémiový segment. Jedná se o těstoviny kategorie "A", převážně italské producenty (nebo ruské, ale "maskování" pod westernem pro název a design obalů). Výrobky této skupiny mají malý podíl na trhu - asi 5% (45 tisíc tun). Náklady na půl kilogram balení prémiové třídy makarony začíná od 55 rublů.

Na trhu těstovin, jakož i obecně v potravinářském průmyslu, většina spotřebitelů (70 až 80% podle různých zdrojů) preferují střední výrobky třídy. Současně spotřebitelé tohoto segmentu zpravidla nemají výrazné preference značek. Na druhou stranu, v případě, že poměr ceny a kvality konkrétního výrobku vyhovuje kupující, pak jsou ochotni ukázat loajalitu ke značce, i nadále kupovat své výrobky v budoucnosti. Během krize trpí zejména střednědobé a prémiové segmenty. Nicméně, to je výroba těstovin Skupina „A“, které jsou vyrobeny z tvrdé pšenice používající importovaná zařízení a surovin, je považován mezi nejperspektivnější oblasti podnikání. Pokud již dávno dokončili nižší a střední cenové segmenty a konkurence je příliš vysoká, drahé těstoviny domácí výroby (včetně nové značky) mohou soutěžit se západními výrobků, a to nejen v kvalitě, ale také, což je důležitější, je cena. Donedávna byl tento úsek byl hlavně dovážen těstoviny, ale v posledních letech se objem jejich dodávek byly podstatně sníženy. Druhým nejatraktivnějším segmentem jsou nízkokvalitní těstoviny z odrůd měkké pšenice. Za pouhé dva roky se jejich podíl na trhu zvýšil z 40 na 55%. Od roku 2011 se však míra růstu tohoto segmentu mírně snížila, ale stále se jedná o většinu tržeb. Podle analytiků je na trhu s těstovinami méně než 200 hráčů, včetně malých výrobců.

Podívejme se podrobněji na hlavní trendy v rozvoji průmyslu. Zbytečně velký výběr různých výrobků z těstovin vedl k tomu, že výrobci postupně přecházejí z ceny na necenovou konkurenci a vytvářejí vlastní federální značky. Tento trend je spojen s civilizovanějšími tržními vztahy. Sortiment producentů se skládá především z těstovin ze středního cenového segmentu (cena od 35 do 125 rublů na balení). Rozvoj makaronického průmyslu přímo závisí na dodavatelích surovin. Vzhledem k tomu, že mouka je hlavní složkou pro výrobu těstovin, náklady na hotové výrobky závisí výhradně na cenové politice mlynářských podniků. To je obzvláště důležité pro výrobu segmentu středních cen. Z tohoto důvodu začínají velcí producenti, kteří doufají, že dostanou záruky na včasné dodávky surovin odpovídající kvality. Tyto fúze umožňují výrazně zvýšit ziskovost výroby - až o 5% optimalizací logistických procesů a snížením pravděpodobnosti přerušení dodávky. Na druhou stranu je zřejmé, že tato opatření nejsou vhodná pro střední a navíc malou výrobu, a to v těchto segmentech je konkurence nejvyšší. Za takových podmínek jsou analytici přesvědčeni, že během několika let zůstanou v průmyslu pouze pět největších výrobců. Zatím ale makaronské firmy neztrácejí atraktivitu pro malé firmy. Průměrná spotřeba konvenčních makaronů v naší zemi dosahuje více než 7 kg ročně na jednoho obyvatele. Současně pro nudle a instantní nudle je toto číslo téměř 8 kg na osobu za rok.

Těstoviny se suší nekvašené těsta z pšeničné mouky a vody speciální broušení, které je tvarované ve formě trubek, stuhy, filamenty nebo předměty různých tvarů, a suší se na zbytkový obsah vlhkosti 13%. Někteří těstoviny, kvůli nízké vlhkosti lze skladovat za vhodných podmínek po dobu jednoho roku, aniž by ztratil většinu svých spotřebitelských vlastností. Odrůdy těstovin závisí na jejich složení, kaloriích a výživové hodnotě. Kolínka každá třída, v závislosti na úrovni, může být jeden ze čtyř typů: trubkové, tvarové, závitu a pásový. Proto každý z těchto typů má své podtypy a typů, v závislosti na délce, šířce a průměru výrobku. Těstoviny fast food, která stojí v samostatné skupině, mají porézní strukturu a celou řadu obohacovacích přídatných látek v jejich složení, takže nevyžadují vaření. Mouka a voda slouží jako surovina hlavního mouky používaná při výrobě těstovin. Nejvhodnější surovinou pro výrobu těstovin je mouka z tvrdé pšenice (tvrdé) pro těstoviny, zvýšené disperze tvrdé pšeničné mouky, mouky z měkké pšenice sklovité, pšeničná mouka, pečení a mouka (krupice), vybírá na pečení broušení. Tak mouky musí být pečlivě zbaven kovových nečistot, a v některých případech může být dále obohacen vitamíny (za použití tepelně stálé ve vodě rozpustné vitamíny B1, B2, PP). Vlhkost mouka použít, musí být vyšší než 15,5% a obsah lepku v nich by neměla být nižší než 28%. Těstoviny, které jsou vyrobeny z pečení mouku, mívají světle krémovou barvu a výrobky z mouky prvního stupně mají tmavě krémové barvě s šedým odstínem. Pitná voda, která se používá pro přípravu těsta, musí splňovat určité požadavky, v bezpečí epidemie vztahu, neškodné chemické složení a dobrou chuť.

Kromě základní suroviny - mouky a vody, při výrobě těstovin zlepšit chuť a kvalitu výrobků, různé další složky: vejce, vaječné melanže, vaječný prášek, mléčné výrobky (sušené plnotučné mléko nebo odstředěné kravské mléko), zeleniny (koncentrované rajčatové šťávy a pasty, přírodní šťávy s mrkví a řepnou dužinou). Certified syntetické (např., Tartazin) nebo přírodní (např. Beta-karoten) - Kromě toho, barviva mohou být použity při výrobě těstovin. Jak tartazin, tak beta-karoten dodávají produktům příjemnou nažloutlou barvu.

Jako Zlepšující přípravky používané povrchově aktivní látky, které přispívají ke zlepšení kvality těstovin, nedovolit, aby držet pohromadě během sušení a pomáhají lépe zachovávají svůj původní tvar při vaření. Při výrobě těstovin pro dietní a dětskou výživu v jejich složení může být zelenina a ovocné pyré, glycerofosfát železo a tak dále. D. Těstoviny Skupina „A“ jsou vyrobeny z tvrdé pšeničné mouky (tvrdé) nebo mouky zvýšené disperze tvrdé pšenice pojistného, výrobky skupiny "B" - z mouky měkké sklovité pšenice, skupiny "B" - z pekařské mouky.

Makaróny každou třídu jsou rozděleny podle čtyř hlavních typů norem, v závislosti na jejich tvaru: trubkovité tvaru závitu, pásek a podobně. Tím je pro každý typ rozdělen do podtypů v závislosti na délce, průměru a šířky (těstoviny, peří, rohů). Makarony jsou dlouhé trubky s přímým řezem. Jejich délka se může lišit od 15 cm do 30 cm (krátké těstoviny) a od 30 cm (dlouhé těstoviny). V tomto případě mohou být těstoviny druhého typu dvakrát ohnuté nebo jednoduše. V závislosti na průměru těstovin rozdělený do brčka (4 mm) speciální (4,1-5,5 mm), běžné (5,6-7 mm) a amatérské (během 7 mm). Peří jsou těstoviny ve formě trubek se šikmým řezem. Délka pera z akutní do tupý úhel se může pohybovat od 3 do 10 cm. Druhy těstovin závisí na jejich průměru (singulární, společné a amatérské) a profilové tvary (kulaté, čtvercové, a tak úlevy. D.). Rohy se nazývají makarony ve formě krátkých, zakřivených trubek s přímým řezem. Jejich délka vnějšího ohybu je od 1,5 do 10 cm., V závislosti na průměru rohy jsou sláma, speciální, a běžné amatérské. Tím, vláknitými produkty patří nudle, které mohou mít různý tvar průřezu,:.. kruhové, čtvercové, elipsoidní, atd nudle je rozdělena do následujících skupin v závislosti na velikosti sekce: pavouk (0,8 mm), tenké (1,2 mm) obyčejný (1,5 mm), amatérský (3 mm). Lento tvarované těstoviny se nazývají nudle jinak. Nudle je hladký nebo vroubkovaný s přímým nebo vlnitými hranami lapoobraznymi různé délky (délka - 20 cm a na krátkou - 2 cm). Ozdobné výrobky jsou vydávány ve formě skořápek, písmen, pásek, ozubených kol, ozubených kol atd.

Formulace těstovin závisí na kvalitě použité mouky, typu těstovin, způsobech jejich sušení a dalších faktorech. Při složení přípravku udává množství a teplotu mouky a vody, vlhkost a teplotu těsta, dávku přísad, pokud existují. Technologie výroby těstovin má určité nuance. Například, existují dva způsoby, jak uložit mouku ve skladech průmyslových podniků - Obalový, ve kterém je mouka uložené přímo v pytlích a hromadného procesu, ve kterém posety mouku v zásobníku (sila). Bulk způsob přepravy a skladování surové mouky je považován za lepší, protože při použití minimalizuje množství manuální práce a další moučné ztrátám souvisejícím s jeho paprsky nebo zbytků v sáčcích. Kromě toho se sníží náklady na výrobu obalů (šicích pytlů). Než budeme pokračovat výrobu mouky, se pečlivě vyšetřeni oddělování od něj metallomagnetic nečistoty, se zahřeje na 10 stupňů Celsia, míchání vzorků z různých šarží pro zlepšení výkonu. Potom v hnětacím mouky zásobníku se naplní předem určenou část a pak se postupně do ní pitné vody (někdy voda předem smísena s přísadami) podle receptu. Potom je těsto hněteno po dobu 8-10 minut se šroubem přiváděným do matrice a vytlačováním jeho otvorů. Výrobky vystupující z matrice jsou vzduchem vyfukovány z vestavěného ventilátoru. Výrobky jsou automaticky rozřezány do specifikovaných délek, které jsou umístěny na stojanu, který je umístěn na stojanu stolu stroje před sušením. Finální sušení se provádí v sušárně, kde je umístěno třicet táců. Každý takový zásobník vám umožní položit až dva kilogramy těstovin. Makarony se suší po dobu 50-60 minut (přesný čas závisí na druhu produktu), dokud jejich vlhkost nedosáhne 19%. Poté jsou těstoviny baleny v kartonových obalech, kde jsou přirozeně vysušeny při teplotě 25 stupňů ve větrané místnosti. Když obsah vlhkosti produktů dosahuje 13% (trvá nejméně čtyři hodiny), mohou být zaslány k balení. Ale předtím podstoupí vyšetření, kde je vyšetřován jejich vzhled, chuť a vůně. Inspektoři kontrolují články nekonditsiyu přítomnost (čárkovaně a deformovaný těstoviny) Drť byla hodnocena vlhkosti výrobků, jejich kyselost razvarivaemost žádné ukládání škůdce a kovové nečistoty, sílu. Makarony ze stran, které prošly odbornou praxí, jsou zabaleny do polypropylenových sáčků pomocí speciálních plnicích a balicích strojů.

Pro organizaci výroby těstovinových výrobků budou vyžadovány speciální linky. K dispozici jako poloautomatické kapacity linky cca 100 kg za hodinu (asi 500 až 700 tisíc. Rublů) a plně automatická kapacita zařízení cca 500 kg za hodinu a náklady 375 tis. Euro. Potřebná sada zařízení obsahuje lis, mřížku a linku na sušení. Linky s vysokou produktivitou jsou zpravidla vybaveny dopravníky a stabilizačním zásobníkem. Lisy jsou dodávány společně se speciálními matricemi (jejich přesná sada závisí na vašem sortimentu). Jedna matice pro výrobu jednoho typu výrobku bude stát 3-5 tisíc rublů. To stačí na 500-2000 hodin, v závislosti na pracovní zátěži linky. Navíc budete potřebovat vybavení pro balení hotových výrobků. V závislosti na vašem rozpočtu můžete zvolit poloautomatické, automatické zařízení nebo celou řadu (druhá možnost je vhodná pro velké objemy výroby). Jak již bylo uvedeno výše, hotové výrobky v hotovém balení se v krabicích uchovávají několik hodin. Tato fáze může být výrazně snížena použitím speciálního zařízení, které pracuje na hydrotermální technologii pro výrobu těstovin. Toto zařízení ochlazuje těstoviny a umožňuje okamžitě jít na jejich obaly. Kromě linek, které potřebujete regály pro disková pole a hotových výrobků, Vozíky pro přepravu surovin, zařízení pro broušení nožů matice (nepovinné, ale žádoucí) a umyvadlo.

Minimální počáteční kapitál pro organizaci výroby nízkých a středních těstovin pochází z 950 tisíc rublů (výpočet výrobců a dodavatelů zařízení). Tato částka zahrnuje nákup výrobní linky, registraci právnické osoby, pronájem výrobních a skladovacích zařízení. Období návratnosti těchto nákladů a dostupnost prodejních kanálů pro hotové výrobky nepřesahují 1,5 roku. Ale stojí za to zvážit skutečnost, že podnikání výroby a prodeje makaronů podléhá faktoru sezónnosti. Největší poptávka po těstovinách je tedy v zimních měsících pozorována a v létě - v sezóně čerstvého ovoce a zeleniny - dochází k rychlému poklesu tržeb.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Otevření továrny na makarony (mini-továrna)

Výhodná činnost makaronů závisí na dvou věcech - vybavení a mouka. Suroviny a macaroni vakuové lis musí být nutně vynikající kvality.

Výrobní náklady jsou minimální, technologie je jednoduchá, ale zisk je významný.

Organizační momenty podnikání

Při otevírání výroby těstovin je nutno nejprve zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti, která má předvolenou nejvhodnější organizační a právní formu.

Při registraci podniku budete muset zadat následující kód OKVED: 15,85 - výrobu makaronových výrobků.

Hledání pokojů

Hlavním požadavkem pro budoucí výrobní závod je oblast - stačí instalovat technologickou linku a zajistit vhodný sklad pro skladování mouky a hotových výrobků. Pro sklady se doporučuje rozdělit alespoň 90 metrů čtverečních. Po zakoupení výrobní budovy (nájemného) a opravy v ní je možné začít řešit papírové problémy.

Dokumenty

Před zahájením výrobního procesu je povinné se starat o získání certifikátu o výrobě od hygienické a epidemiologické služby, která bude autorizačním dokumentem pro provoz prostor pro výrobu potravinářských výrobků.

Také je nutné shromáždit balíček dokumentů pro získání povolení od výkonného orgánu, environmentální služby a protipožární ochrany. Odborníci z těchto organizací cestují na místo budoucího výrobního workshopu, prozkoumají shodu podmínek se schválenými pravidly a nakonec udělají rozsudek.

Výroba těstovin musí projít GOST R 52378-2005. Osvědčení je uděleno na základě odborného posudku po prvním začátku výrobní linky a zkoušení vzorků vyrobeného výrobku, který je zcela připraven k použití.

Po obdržení všech dokladů můžete jít na hlavní plochu - nákup výrobního zařízení.

Zařízení na výrobu těstovin

V naší zemi pro výrobu mini továren pro výrobu těstovin vyrábějí některé domácí strojírenské zařízení zařízení, která zajišťují výkon těchto operací. Ve srovnání s dováženým zařízením (například populární italština) je to několikrát levnější. Široká škála jednotek umožňuje vybrat model, který je nejvhodnější pro cenu, kvalitu a výkon. Kromě toho budou náhradní díly levnější a opravy budou provedeny v krátkém čase.

Technologická mini-linka pro výrobu produktů z makarón zahrnuje následující zařízení:

 • Stroj na prosévání mouky;
 • stroj na výrobu makaronů;
 • sušicí skříň;
 • Plnicí a balicí stroj.

Pokud máte dostatek peněz, můžete si koupit drahé italské těstoviny (například Realpast). Taková varianta výrobní linky bude vhodnější pro velké továrny s výrobní kapacitou do 600 kg. za hodinu. Nepopiratelnou výhodou zařízení je schopnost vyrábět neštandardní těstoviny naší země. (beshbarmak, lasagna atd.),

Přibližná cena těstovin bude 3 až 3,5 milionu rublů.

Toto zařízení umožňuje vyrábět širokou škálu těstovin: špagety, rohy, mušle, všechny druhy spirál atd. (celkem asi 500 odrůd). Přechod vakuového lisu na výrobu jiného druhu těstovin se provádí výměnou matrice během několika minut. Je možné zakoupit kompletní linku s kapacitou 100 kg. za hodinu.

Vlastnosti technologického procesu výroby těstovin

Technologická schéma výrobního procesu je uvedena na obrázku.

Příprava mouky

Tento krok zahrnuje vážení, míchání, prosévání a magnetické čištění hlavní složky. Míchání různých šarží surovin musí být nezbytně jednohodnotné, je prováděno s cílem zlepšit ukazatele kvality. Při skladování mouky ve skladech není vždy možné sledovat mikroklima v místnosti. Míchací mouka proto zajistí potřebnou konzistenci relativní vlhkosti surovin. V opačném případě může vakuový lis a celá výrobní linka jako celek selhat.

Screening

Náhodně nalezené v mouce, cizí částice jsou předmětem extrakce (villy, větvičky, nití, papír, sušil kusy mouky).

Magnetické čištění

Pomocí speciálních magnetů zařízení odstraňuje kovové nečistoty, které se někdy mohou dostat do mouky díky výrobě a přepravě.

Příprava těstovin

Ve svém složení je těsto těstovin nejjednodušší variantou všech možností, které se používají při výrobě moučných výrobků. Často se jedná pouze o mouku a vodu. V případě přidávání různých přísad (vejce, barviva) se začínají zvyšovat výrobní náklady, což výrazně snižuje ziskovost výroby.

Při hnětení těstovin se do mouky přidává minimální množství vody. Jeho původní vzhled má drobivou strukturu, která se v průběhu dalšího lisování začne přeměňovat na homogenní hmotu, zcela vhodnou pro formování potřebné formy výrobků.

Dávkování a míchání složek

Hnětení se provádí v mísičích s nepřetržitým zpracováním těsta, které jsou často součástí vakuových lisů.

Je důležité si uvědomit, že jsou spousty koryta (používají se pro výrobu více než 150 kg za hodinu). Podle receptury mouka a voda vstupují do zařízení prostřednictvím dávkovače.

Utěsnění a tvarování těsta

Proces těsnění těsta a přímé formování výrobků se provádí na závitových vakuových lisů. Mouka a voda nepřetržitě proudí do vstupu hnětače a mísí se s lopatkami hnětačů. Prostřednictvím otvoru se těsto dostane do šroubu lisovacího zařízení, jehož otáčení usnadňuje jeho pohyb na lisovací hlavu. Zde se kondenzuje a stává se hustou hmotou.

Pro usnadnění tvarování a lisování se může teplota těsta ohřát - čímž se stává plastičtější a ohebnější. Vakuové zpracování zahrnuje odstranění vzduchových bublin. Po tvarování matrice produkuje hotové těstoviny na výstupu. Aby se zabránilo přehřátí těsta a jeho elasticitě, je do lisovacího pláště přiváděna studená voda.

Řezání syrových těstovin

Proces se provádí po vytlačení hotového těsta, které je vystaveno foukání, rozřezávání do jednotlivých produktů a jejich uspořádání.

Rychlost sušícího lisu, kvantitativní spotřeba surovin a vzhled makaronů závisí na kvalitě těchto operací. Poté jsou hotové produkty připraveny k sušení. Foukání probíhá, aby se zabránilo lepení těstovin a přesnějšímu řezání.

Tvarované a sušené těstoviny se podrobí kontinuálnímu sušení na povrchu dopravníků.

Ze správnosti této fáze výroby závisí kvalitativní ukazatele konečného produktu, a to pevnost, kyselost, celistvost struktury a vzhled makaronů. Nadměrně intenzivní sušení často vede k praskání výrobků, příliš dlouho - k jejich kyselý. V případě sušení vrstvami mohou být těstoviny deformovány.

Balení a skladování hotových těstovin

Před balením by měl být hotový výrobek v kartónových krabicích alespoň po dobu 4 až 5 hodin vyzářen, poté může být balen. Některé modely moderního zařízení používají hydrotermální technologii - v případě chladiče můžete ihned začít balení. Výrobky z makarónů mohou být baleny (nejvýše 1 kg) a hmotnost. V prvním případě se jako obaly používají kartonové krabice, papírové a celofánové sáčky.

Vážené výrobky jsou umístěny výhradně v přepravní obaly: dřevěné nebo lepenkové krabice, které byly předtím lemovány čistým balicím papírem. Stack zabalené v krabicích těstoviny dost pevně, a mezery jsou vyplněny produkty bumagoy.Gotovaya na okamžitou realizaci v obchodních řetězcích by měly být uloženy v papírových krabičkách (papírových pytlích). Nepřekračujte teplotu ve skladu o více než 13 stupňů a vlhkost - více než 12%. Pro skladování a přepravu vyráběného výrobku je nutné zakoupit regály a vozíky.

Pro dosažení vysoce kvalitních produktů je žádoucí najmout zkušeného technologa, který bude sledovat technologický proces a složení výrobků. Koneckonců konkurenceschopnost mini továrny a ziskovost podniku jako celku závisí na jeho profesionálních kvalitách.

Podnikatelský plán pro výrobu těstovin

Náklady na zařízení

Chcete-li uspořádat vlastní výrobu těstovin, musíte si zakoupit následující zařízení:

 • mouka sifter - 9 000 rublů;
 • hnětač - 23 000 rublů;
 • macaroniový tisk - 180 000 rublů;
 • sušicí skříň - 31 000 rublů;
 • balicí stroj - 65 000 rublů.

Celková cena zařízení je 308 000 rublů.

Náklady na zaměstnance

Pro efektivní provoz mini-závodu bude zapotřebí následující personál:

 • manažer 20 000 rublů;
 • 2 pracovníci za údržbu technologické linky - každá 20 000 rublů;
 • Technik - 15 000 rublů;
 • řidič - 12 000 rublů.

Celková měsíční částka je 67 000 rublů.

Výše daně z mzdy. se rovná: 67 000 x 30% = 20 100 rublů.

S ohledem na hospodaření s peněžními zdroji lze v úředních povinnostech manažera-manažera zahrnout sestavení a poskytování účetního (daňového) výkaznictví.

Suroviny

Jako hlavní přísady pro výrobu těstovin používají mouku a vodu. Za 1 kg. Konečný produkt vyžaduje 950 gramů suroviny.

Plánovaný objem výroby těstovin za měsíc činí 2 200 kg: 100 kg x 22 pracovních dnů, kde 100 kg - sazba výroby za den, 22 dní - počet pracovních dnů za měsíc.

Za velkoobchodní cenu 1 kg. mouka v 12 rublů, budeme počítat náklady na suroviny, které jsou nezbytné pro výrobu těstovin: 11,40 rublů x 100 kg. x 22 dní = 25 080 rublů, kde 11,40 r - cena je 0,950 kg. mouka nejvyšší kvality;

Stálé měsíční náklady

 • pronájem prostor - 8 000 rublů;
 • platby za energie - 10 000 rublů;
 • suroviny - 25 080 rublů;
 • přepravní náklady - 12 000 rublů;
 • Saldo zaměstnanců - 67 000 rublů;
 • daň z pl. - 20 100 rublů;
 • balení pytlů - 4 000 rublů.

Celkové výdaje jsou 146 180 rublů + 308 000 = 454 180 rublů.

Příjmová část

Maloobchodní cena je 1 kg. těžké těstoviny je 30 rublů a v balení - 40 rublů. S DPH (20%) budou příjmy z 1 balíčku těstovin: 40 - 8 = 32 rublů.

Hrubý příjem poskytl 100% prodeje vyrobených těstovin za měsíc: 2200 kg. x 32 rublů. = 70 400 rublů.

Výše zisku po zdanění (15%) -59 840 rublů (čistý zisk).

Ziskovost výroby: (70,400 rublů / 146,180 rublů) x 100% = 48,2%

Účinnost současných nákladů bude stanovena na základě ukazatele ziskovosti produktu: Cp = 25 080 rublů;

Pn = (70,400 rublů - 25,080 rublů): 2200 kg = 20,60 rublů

Rn = (20,60 rublů / 40 rublů) x 100% = 51,5%.

Z výše uvedených výpočtů lze vyvodit, že podnikání výroby těstovin je lukrativní činností. Při rychlosti uvolnění 2 200 kg. za měsíc hotových výrobků bude hrubý zisk z prodeje produktů činit 70 400 rublů.

Zřizujeme prodej hotových výrobků

Během prvních měsíců provozu by se výrobní kapacita neměla plně využít v důsledku hledání segmentu spotřebitelů. Pokud jde o cenu, zpočátku by měla být střední hodnota mezi konkurenčními a skutečnými výrobními náklady. Pouze tímto způsobem (nikoli na úkor kvality) mohou lidé získat důvěru a postupně zvýšit objem výroby. V procesu plné realizace vyrobené výroby je žádoucí postupné zvyšování a sortiment hotového výrobku (špagety, různé druhy rohů atd.).

Zvažme možnosti prodeje:

 • uzavírání smluv s potravinářskými základnami a velkými obchodními a velkoobchodními sklady;
 • organizování dodávek do maloobchodních řetězců;
 • prodej výrobků podnikům veřejného stravování (restaurace, kavárny, bary, kavárny a jídelny);
 • Pravidelná účast na výběrových řízeních na dodávky těstovin různým institucím (zahrady, školy a letní tábory).

Je třeba připravit, aby nově vytvořený podnik měl problémy s prodejem a prodejem produktů. Velkoobchodníci se zdráhají nakupovat výrobky, které nemají přijatelnost pro spotřebitele. V tomto ohledu je účelné pokoušet se vytvořit si vlastní prodejní síť nebo dodat těstoviny na prodej v prodejnách místního trhu.

Macaroni musí mít nezbytně kvalitní parametry pro složení, vaření a chuťové vlastnosti. Barva a vzhled obalu je prvním pozitivním dojmem. Z těchto charakteristik bude z velké části záviset konkurenceschopnost vyráběných produktů a úroveň ziskovosti podniku jako celku.

Reklamní společnost dokáže výrazně zvýšit tržby. Inzeráty v médiích, video v televizi, bigboardy a další outdoorová reklama zde budou zvláště efektivní, stejně jako pravidelné držení akcií (při nákupu dvou balíčků - třetí jako dárek).

Pokud kompetentně přistupujete k organizaci výrobního procesu, investuje se do jednoho roku. Výnosnost tohoto druhu podnikání je velmi vysoká, avšak v počáteční fázi je obtížné překonat konkurenci a organizovat prodej hotových výrobků.