Podnikatelský nápad pro výrobu kovových konstrukcí

Samozřejmě, výroba kovových konstrukcí není nejjednodušší. Ale docela ziskové a poptávky. Při vytváření obchodního plánu stojí za to připravit se na skutečnost, že investice bude velmi velká. S největší pravděpodobností nemůže jedna osoba podniknout od začátku. Stojí za to přemýšlet o hledání investic.

Investice do podnikání

Samozřejmě musíte nejprve zaregistrovat svůj případ. Sběr dokumentace tohoto druhu podnikání bude trvat asi 50 tisíc rublů. Nejde o nejmenší investice do výroby ocelových konstrukcí.

[caption id = "attachment_4671" align = "alignleft" width = "300"] Vlastní podnikání: výroba kovových konstrukcí [/ caption]

Poté budete potřebovat pokoj. Workshop nemůže být menší než 250 čtverečních metrů. Tato oblast je nezbytná pro umístění všech strojů, zařízení, stejně jako různých pomocných místností. Výstavba nového závodu v různých regionech je odlišná. V průměru se můžete setkat se 600 až 900 tisíc rublů. Tento indikátor je velmi podmíněný.

O hledání zaměstnance musíte myslet předem. Budete potřebovat zaměstnance nejméně 30 osob. Pracovníci by měli být profesionálové ve svém oboru, mít mnoho zkušeností a zkušeností.

Největší položkou investice v tomto případě je zařízení pro výrobu kovových konstrukcí. Můžete si ho objednat od domácích společností nebo od zahraničních firem. První možnost je levnější, kvalita je jen nepatrně nižší než druhá. Invest bude mít nejméně 6-7 milionů rublů. To je důvod, proč stojí za to přemýšlet o tom, jak přilákat investice zvenčí.

To platí pouze pro velké a velké podniky, zejména pro výrobu kovových konstrukcí. Vykonávat tento typ výrobků v malé továrně je obtížné a někdy zcela nemožné. To je důvod, proč předtím, než uspořádáte výrobu, musíte se rozhodnout, co budete prodávat.

A samozřejmě nemůžete bez materiálu, z něhož nakonec bude vyrobena ta nebo ona část nebo návrh. Nákup materiálu za nízkou cenu lze provést na přijímacích místech šrotu. Obvykle pro hromadné nákupy poskytují prodejci podstatné slevy. To se týká převážně soukromých položek, protože státní podniky zřídka prodávají velkou část materiálu.

Počáteční příspěvky celkem zahrnují:

I přes skutečnost, že nabídka na trhu není příliš velká, existuje konkurence. Kupující si vás všiml, je potřeba vynaložit peníze na reklamu. Může se jednat jak o televizní reklamu, tak o informace o rádiu. V ideálním případě - vaše stránky v síti, kde budou popsány nejen služby, ceny, ale i fotografie hotových výrobků.

Kromě toho může výrobek používat i vlastní vozový park. Pokud máte v plánu dodávat své výrobky zákazníkům za cenu, nemůžete to udělat bez vybavení.

Výroba lehkých kovových konstrukcí je docela životaschopná av malém prostoru. Pokud se chystáte prodávat kované železné rošty, ploty a jiné drobné konstrukce, můžete to udělat například na pozemku. Náklady vás pak budou stát pouze při stavbě prostor, registraci IP, nákupu svářečského stroje a páru speciálních neprodukčních strojů. Současně není obtížné najít zákazníky. S nabídkou spolupráce lze požádat kanceláře, které poskytují rituální služby, a také malým firmám v prodeji. Reklama lze spustit na internetu. Z vlastního vybavení může být zapotřebí automobil typu "Gazelle".

Co byste neuskutečňují produkci - scale ať už malé, je třeba, aby váš podnikatelský záměr, stejně jako výpočet investice (s přihlédnutím ke všem funkcím svého regionu), ke studiu na trhu a vyhodnotit jejich sílu.

Aby nebylo možné pracovat se ztrátou, vytvářet nevyžádané standardní provedení, je nutné upravit objednávku kovových konstrukcí. Tato volba vám umožní pracovat s dobrým tempem a zvýšit zisky. Taková práce je univerzální pro tento typ podnikání (ať už jde o velkou rostlinu nebo o malou soukromou firmu).

Výnosy, ziskovost, zisk

Očekávejte, že rychlý zisk nestojí za to. Trvá to spousta času, než začnete podnikat, takže peníze se dostanou i do vašeho peněžního boxu. Pro výrobu ve velkém měřítku může být tato doba 3-5 měsíců. Malé mohou také přinést zisky téměř okamžitě - hlavně je najít vaši zákazníky, získat objednávky, pracovat pro sebe v plusu.

Velká továrna by měla hledat kupce ještě před zahájením podnikání. Když je všechna zařízení zakoupena, nainstalována, pracuje, obsazena, můžete se zapojit do vyhledávání. Je logické hledat stavební firmy (velké, střední, malé), které budou zákazníky pro tyto nebo jiné typy staveb. To bude znamenat zisk téměř od začátku případu.

Měsíční čistý zisk velkého podniku může dosáhnout zhruba 300 tisíc rublů. Obrázek je velmi libovolný. Malé podnikání je z hlediska příjmů poněkud skromnější. Průměrné číslo je obtížné popsat, vše závisí na tempe práce a dostupnosti stabilních objednávek. To může být až 30 tisíc měsíčně a 70. Plus malý podnik je, že měsíční výdaje jsou mnohem nižší, což vám umožní udržet zisky téměř vše pro sebe.

Za zmínku stojí také to, že výroba kovových konstrukcí je obvykle v zimě nevyžádaná. Aby nedošlo k tomu, že během tohoto období nebudete stát v klidu, aby nedošlo k zastavení případu, je nutné shromáždit maximální počet objednávek na podzim. V ideálním případě jsou to zakázky, které nejsou příliš naléhavé. To umožní rostlině pracovat celou zimu. To se z velké části týká výroby ve velkém měřítku.

Ziskovost projektu může dosáhnout 20-35%.

Výhody a nevýhody této firmy

Největší výhodou tohoto druhu podnikání je, že je v poptávce. Konstrukce z kovu byly vždy, jsou a budou potřebné. K dispozici je kupující pro každý podtyp vyráběného produktu.

Drobná výroba je také přínosná, protože vyžaduje minimální investice. Dalším přínosem je skutečnost, že pokud selže podnik, může být zařízení prodáno bez poškození kapsy. To znamená, že v každém případě: zda vaše sázka bude fungovat na malém podniku nebo ne, záporně nezůstanete.

Nevýhodou výroby kovových konstrukcí jsou velké investice (velké podniky), velké měsíční výdaje. Kromě toho je v počáteční fázi spíše obtížné najít kupce, zejména bez reklam a zkušeností.

Kovové konstrukce: jak otevřít podnik

Přidáno do záložek: 0

Výroba kovových konstrukcí není snadný, ale velmi výnosný druh podnikatelské činnosti. Než začnete podnikat od začátku výroby kovových konstrukcí, měli byste se seznámit s hlavními rysy tohoto odvětví a věnovat pozornost vypracování podnikatelského plánu.

Kovové konstrukce: typy, vlastnosti

Kovové konstrukce jsou hlavní stavební materiály používané ve všech typech staveb. Jedná se o kovové konstrukce, které plní funkci stavební konstrukce jakékoli konstrukce. Navíc jsou široce používány pro výrobu různých druhů zařízení a mechanismů.

Na videu: Vlastnosti obchodu s kovy a strukturami

Na videu: Proces výroby kovových konstrukcí

Vzhledem k tomu, že kovové konstrukce jsou spolehlivé, odolné, odolné a snadno se sestavují, poptávka po nich se postupně zvyšuje. Statistika uvádí, že tento ukazatel roste zhruba o 20 procent. Z tohoto důvodu bude založení podniku ve výrobě kovových konstrukcí výhodnou myšlenkou podnikání.

Současně začátek takového podnikání bude také znamenat určité potíže. Hlavní činností jsou značné finanční investice požadované na začátku takového podniku. Dalším důležitým prvkem, který musí nutně předvídat, je dostatečně vysoká úroveň hospodářské soutěže.

Video: Odborné posouzení kovových konstrukcí

Zahájení podnikání ve výrobě kovových konstrukcí je nutné studovat specifika tohoto odvětví, zjišťovat, jaké druhy těchto výrobků existují a které z nich jsou velmi žádané. Takže v závislosti na účelu aplikace kovové konstrukce jsou plechy, rozpěrky, mosty a jeřáby. Výběr každé odrůdy závisí na typu budoucí výstavby. Například pro výstavbu průmyslových budov se používají konstrukce s velkým rozpětím a pro plechové trubky jsou vhodnější listové konstrukce.

Navíc, kovové konstrukce mohou být složeny z celokovových rámů nebo smíšené, a také být a blokové, obloukové, rámové nebo kombinované konstrukce.

Na videu: Program pro výběr kovových konstrukcí

Vzhledem k těmto vlastnostem je možné otevřít obchod s větším nebo menším objemem pro výrobu kovových konstrukcí. Zpočátku to může být mini-shop, který vyrábí pouze jeden ze stávajících typů kovových konstrukcí, v budoucnu je možné rozšířit specifika výroby zvýšením objemu.

Zahájení podnikání: plánování, etapy

Abychom pochopili, jaké druhy kovových konstrukcí budou nejvíce žádané a které jsou ziskové, je nutné zkoumat specifika tohoto odvětví a určit poměr mezi nabídkou a poptávkou. K výpočtu těchto údajů je třeba vytvořit obchodní plán. Vedle všeobecného posouzení stavu tohoto odvětví je nezbytné přesně vypočítat požadovanou investici na začátku podnikání.

Takže byste měli vypočítat takové body nákladů:

 • registrace společnosti;
 • pronájem nebo koupě prostor;
 • dílenské vybavení;
 • hledání dodavatelů surovin a nákup materiálů;
 • přijímání zaměstnanců;
 • vyhledávání klientů, reklamní kampaň.

Vydělat na ocelové konstrukce od začátku

Podle průměrných odhadů je zapotřebí získat peníze ve výši asi 440 tisíc dolarů na založení podniku při výrobě kovových konstrukcí. Pokud vytvoříte kompetentní obchodní plán, doba návratnosti podniku bude od 3 do 5 let. Co se týče úrovně ziskovosti tohoto druhu podnikání, v období krize i mimo sezónu bude toto číslo 30-35%, v úspěšnějších dobách se ziskovost může zvýšit na 50%.

Po zjištění, jaké prostředky budou muset být investovány do zahájení podnikání a jaký zisk se očekává po začátku práce, by měla být vypočítána úroveň ziskovosti společnosti. Právě okamžitě je nutné určit, zda stačí otevřít vlastní podnikové prostředky zakladatele podniku nebo bude nutné přilákat další investice. Například můžete začít podnikat ve spolupráci s ostatními nebo požádat o úvěr do banky.

Pronájem pokoje bude jedním z prvních kroků, které musí být dokončeno dříve jak otevřít podnikání na kovových konstrukcích. Budoucí dílna, a to i s minimálním rozsahem výroby, by měla mít plochu 250 m2, aby mohla být vybavena veškerým potřebným vybavením a dostatek místa pro skladování a úklid. V průměru bude cena pokoje a jeho vybavení stát od 600 do 900 tisíc dolarů, v závislosti na objemu budoucí výroby a umístění mini továrny.

Kovové konstrukce jako podnik

Často je výroba kovových konstrukcí otevřena i v garáži, ale taková místnost nesplňuje vždy technické a bezpečnostní normy. Premisa mini obchodu musí nejprve dodržovat pravidla požární bezpečnosti: musí existovat větrací a požární signalizace.

Dále nakupují specializovaná zařízení pro výrobu kovových konstrukcí. V závislosti na specializaci podniku se může mírně lišit, ale zařízení a nástroje budou obecně následující:

 • plazmové řezací stroje;
 • automatické nastavení pro zpracování listů;
 • tepelné řezací stroje;
 • hydraulický střihací lis;
 • vrtací soupravy;
 • skládací stojany;
 • konzolové regály;
 • zařízení pro lakování;
 • sady nástrojů a podobně.

Všechna zařízení je možné zakoupit jak u tuzemských výrobců, tak u zahraničních dodavatelů. V prvním případě budou náklady na zadávání veřejných zakázek mnohem nižší. Tak či onak pro tyto účely musíte plánovat zhruba 6-7 milionů rublů.

Začněte své podnikání od nuly na ocelových konstrukcích

Pro dodání zboží na adresu zákazníka je požadováno minimálně jedno vozidlo. Dostupnost takové služby poskytne společnosti další výhodu oproti konkurentům a přiláká větší počet potenciálních zákazníků.

Dále se zabývají nákupem surovin, jejichž náklady se výrazně liší v závislosti na objemu nákupů a počáteční hodnotě kovu.

Když mluvíme o tom, jak otevřít firmu od začátku výrobu kovových konstrukcí, měli byste si vzpomenout na cílové publikum podniku. Metalurgie je produkt úzkého profilu, který je zajímavý především pro veřejné nebo soukromé stavební firmy různých profilů a měřítka.

Hledání kupujících je lepší začít ještě před otevřením společnosti, zejména pokud se plánuje vytvoření velké společnosti. Samozřejmě je lepší, aby se velké a středně velké stavební firmy staly vašimi stálými zákazníky, což vám umožní mít stabilní zisk bez ohledu na stav hospodářství a sezónu.

Výhodným obchodním nápadem bude výroba kovových konstrukcí na zakázku. Velké podniky mohou například objednat objednávat tyto výrobky podle určitého vzoru a v dané výši vytvořit výstavní komplexy, sklady, administrativní budovy a další budovy. Tím bude zajištěna záruka získání stabilního zisku a utratí méně peněz na reklamu.

Výběrem personálu bude jedna z důležitých etap organizace organizace výroby kovových konstrukcí. Pokud má závod významnou výrobní škálu, bude nutné okamžitě najmout přibližně 30 odborníků s odpovídající kvalifikací. Při plánování pro otevření mini-shop, může být polovina práce, ale potřebné technologie, technický personál pro čištění, účetní a manažeři pracovat s dodavateli a zákazníky.

Reklamní kampaň a registrace společností

Úroveň poptávky a doby návratnosti mini továrny na výrobu kovových konstrukcí bude do značné míry záviset na úspěchu reklamní kampaně. Při zapojení do propagace společnosti musíme nejprve vzít v úvahu charakteristiku cílového publika. Nejúčinnějším způsobem popularizace společnosti bude tedy vytvoření kvalitních webových stránek a jejich optimalizace ve vyhledávačích. Efektivní bude také kontextová inzerce a umístění informací o společnosti na tematické internetové zdroje. Venkovní reklama bude dobrým doplňkovým způsobem propagace firmy.

Jednou z nejdůležitějších etap, bez které není možné zahájit podnikání, bude oficiální registrace nové společnosti. Jednodušší a rychlejší je formalizovat stav podnikatele. Registrační proces v tomto případě trvá déle než 5 dní, zatímco balíček dokumentů předložených společně s žádostí bude obsahovat pouze kopie pasu, TIN a potvrzení o zaplacení státního poplatku. Možnost IP je však vhodná pouze v případě, že zakladatel nepředstírá velké objemy výroby a plánuje prodávat své výrobky malým soukromým podnikům.

Právnická osoba, často LLC, se doporučuje zaregistrovat okamžitě v následujících případech:

 • pokud se plánuje uzavírat dlouhodobé smlouvy na výrobu velkých objemů výrobků s velkými společnostmi;
 • pokud existuje několik zakladatelů podnikání;
 • pokud v budoucnu bude otevřena velká továrna na výrobu kovových konstrukcí nebo síť profilových podniků.

Je důležité vědět, že všechny nabídky získají zpravidla společnosti, které mají status LLC.

Registrovat právnická osoba, s výjimkou dokumentů předložených k registraci IP, ujistěte se, že vytvořit chartu budoucnosti společnosti, se rozhodl založit společnost, formálně jmenuje generální ředitel společnosti, a v případě, že majitelé budou více než jeden, aby schůzku protokol zakladatelů a určit v listině povaze rozdělení akcií.

Kovové konstrukce tak představují slibnou, ale obtížnou a nákladnou obchodní myšlenku. Ale při správném plánování všech kroků a správných výpočtech je možné usnadnit proces otevření podniku a zvýšit jeho ziskovost.

Gates do podnikání! Jak začít s výrobou kovových konstrukcí

Jaké podnikání můžete otevřít v malém městě, městě, soukromém sektoru předměstí? Samozřejmě musíte s vaší hlavou přemýšlet, co vaše sousedy potřebují. Selpo v roce 2018 otevřel bezvýznamně - dříve či později ve vašem okolí přijde "Magnet" a odvezme všechny kupce. Mnohem naléhavější bude: opravit něco, prořezat stromy, vyčistit pozemky, odstranit odpadky a podobné služby.

Rekonomica mluvil s malým podnikatelem, který si myslel, že má hlavu, našel volné místo v soukromém sektoru a začal vydělávat peníze vlastním rukama. Pokud vaše ruce rostou od místa, kde potřebujete, můžete jednoduše tuto myšlenku začít používat ve vaší oblasti.

Jako jednoduchá svářečka k zahájení podnikání

Dobrý den, Jmenuji se Andrew. Události, které se budu popsat, se staly v Kazachstánu, ve městě Petropalovsk. Pro své rameno 15 let práce jako svářeč a montér, během těchto let "praxe" mohu s jistotou říci, že v případě kovových konstrukcí jsem a.

Všechno to začalo tím, že mě vystřelili z práce. Pracoval jsem pro stavební společnost, tato povolání mě trochu přitahovala, protože jsem se sotva scházel. Často se na internetu můžete najít informace o vzdáleném práce a podnikání z domova a podobně, nic vhodného pro mé situaci jsem nenašel, mohl bych, stejně jako každý člověk, žijící v soukromém domě, pohráváte v ateliéru, vyhledávání pro malé příjmy, například, něco opravit.

Začal jsem hledat nové zaměstnání v prvním týdnu, ale duše volala pro příjmy jednodušší a podle mého zájmu. Tak jsem začal prodávat výrobky z kování za studena.

Výrobek z kování za studena.

Analýza trhu - jak najít obchodní myšlenku v malém městečku nebo vesnici

Zeptejte se, proč to je? Protože jsem si všiml trendů v mém sousedství, že každý koupil bránu za ceny, které byly příliš vysoké o 50-70%. Brána byla vyrobena převážně z profilovaného plechu a konvenčního profilového rámu. Nevznikly a byly nesmírně jednoduché.

Nejprve jsem na papíře odhadoval, kolik by mě stálo za to, abych začal podnikat, ceny byly kosmické. Ceny Gate pohybovala v rozmezí od 30.000 do 40.000 rublů, že bych mohl udělat takovou bránu po dobu 1 týdne do asi 16000. Druhá část mého plánu bylo najít prodejní místo, protože dům je příliš nerentabilní prodat, a to ad lokalit převážně nikoli publikum, na které se orientuje mé podnikání. Pak přijde na pomoc místním obchodě, který prodal stavební materiály, účast, byl nejvyšší v mém okolí a vyjednávat s úřady nebylo obtížné. Souhlasili jsme s podmínkami, že materiál byl poskytnut vlastníkem - jeden problém byl vyřešen.

Jak vytvořit bránu v řemeslných podmínkách

Pokusím se popsat materiály a hlavní rysy designu. Rám brány, kterou tvoří z plotového profilu různých velikostí o vnitřním průměru asi 10 mm. Obal - většinou zbarvený vlnitý plech. Ale "zvýraznění" je ozdoba studeného kování (na snímku), mohou být vyrobeny na speciálních stanicích, ale používám konvenční převodovku (na obrázku), která vám umožní dělat složité a ne velmi detailní.

Stejný reduktor.

Moje dílna byla nádvoří, ve které byla brána tiše umístěna. Hlavní věcí je svařování, zbytek malých nástrojů je v jakékoliv "garáži". Do rámu s rozměry 3,20 x 2,20 metrů se dotýkalo barvy, obarvené nitry smaltovanou, na 2,1 litru barvy, opylované pomocí elektrického rozprašovače. Svařování, který potřebuje, Interskol invertor 225A.

Podnikání při výrobě bran v číslech

Cena, za kterou majitel obchodu prodávala ty samé brány, jen s mými úpravami, činil 45 000 rublů. A moje procento pro otroka bylo 15 000 rublů z jedné jednotky prodávaného zboží. Podmínky samozřejmě nejsou nejziskovější, ale po zahájení práce jsem v prvním měsíci úspěšně prodal tři brány.

Jak vyřešit problém s prodejem zboží

Zisk mě uspokojil, ale přesto jsem chtěl pasivnější příjem. K tomu jsem začal hledat asistenta, který by se zdvojnásobil počet výrobků k prodeji, ale to znamená další problém: obchod, se kterými jsem pracoval, nebyl schopen prodat zboží včas, což by vedlo k jednoduché a přerybnění - jednoduše řečeno, můj dvůr by se mohl stát skladovou bránou a mohl bych se zlomit.

Tak vypadá hotový výrobek - nejjednodušší.

Začal jsem hledat obchody v jiných částech mého města, což bylo mnoho. Když byl obchod nalezen, dohodl jsem se na výhodnějších podmínkách pro sebe - to bylo 17 tisíc rublů z každé prodané brány. V číslech se ukázalo, že za měsíc bylo 166 000 rublů - výnosy z provizí, z nichž 30 000 tisíc šlo zaplatit asistenta.

Brány jsou dobré pro soukromý sektor

Tajemstvím této metody byly podmínky, které mě obklopovaly. Jedná se o soukromé sektory, nové obyvatele se snaží ozdobit své domovy a při výběru plotů a bran často vybíraly brány mé výroby, barevné schéma a styl byl flexibilní. Nakonec jsem začal organizovat instalaci brány, což mi přineslo další příjmy.

Byly chvíle, kdy jste nic nekupovali, museli jste snížit ceny a bez asistenta. Nápad rozšiřovat podnikání přišel, najal jsem řidiče kamionu z Gazely, který dovezl bránu do nejbližších osad, kde byla poptávka vysoká. Takže jsem poskytl svou rodinu a nic nepotřeboval, úvěr, který visel na mě, byl splacen. Nyní mám vlastní prodejnu pro prodej stavebních materiálů a souvisejících výrobků.

Co potřebujete vědět pro úspěch v tomto oboru

Pokud se rozhodnete uspořádat takovou firmu ve vašem městě, potřebujete v technické části minimální znalosti. Toto podnikání je obzvláště aktivní tam, v městech ovládaných soukromým sektorem nebo v blízkosti venkovských osad. Nemáte-li štěstí v obchodě s budovami, pak můžete jako domů organizovat prodej.

Začněte se sousedy, bude s nimi snáze jednat a následné příkazy vás nebudou čekat dlouho na úkor ústního jednání. Hrajte s designem, nevytvářejte monotónní vzory, hrajte s barvami a variacemi. Samozřejmě, že na začátku nebude nadbytečné nalézt partnera, bude příliš obtížné. Pokud stále najdete prodejnu k prodeji, pak se dohodněte na nejvyšší nabídce a nejděte za první skromnou příležitost.

Obecně funguje systém, na začátku bude s nadací obtížné, protože cena se neustále mění a tato složitost nekončí. Obchodní sezónní, je nepravděpodobné, že v chladné sezóně můžete pracovat produktivně. Na přání můžete začít s menšími výrobky, jako jsou lavičky, stoly. Pochopíte, jak funguje trh vašeho města nebo vesnice.

Také nezapomeňte, že nejprve potřebujete nástroje, které nelze bez, hlavní je reduktor. Bude potřebné pro ohýbání profilů. Můžete to udělat sami, kontaktovat znalé lidi, nebo číst online, tovární verze je poměrně drahá, ale řemeslná varianta bude docela vhodná. Pak tam je svařování a menší nástroje, které někdo má.

Také na internetu najdete různé barvy, velikosti a pro ty, kteří mají rádi přesnost, existují také schémata pro vytvoření brány. Tato firma je atraktivní pro své příjmy, ale není to pro každého, v podstatě můj příběh zaujme lidi, kteří chápou kov, svařování a kovářství. Obyvatelé bytů také se silnou touhou mohou začít - s velkou touhou je vše možné!

Podnikatelský plán závodu kovových konstrukcí

Organizace zařízení na výrobu kovových konstrukcí je velmi nákladné podnikání. Pokud jde o výši nezbytných investic, je nepravděpodobné, že by jeden podnikatel mohl zvládnout zahájení tohoto případu bez dalších investic. Ale podnik se ospravedlňuje kvůli vysoké poptávce po zboží.

Typ produktu

Co jsou to kovové konstrukce? Jedná se o stavební prvky, které se používají ve stěnových a střešních panelech, stejně jako ložiskové podpěry. Mohou být použity jak ve výstavbě budov, tak i v dalších inženýrských stavbách. Kovové konstrukce mají velkou výhodu oproti železobetonovým výrobkům - jsou mnohem jednodušší, i když jsou stejně spolehlivé a neprostupné.

Je důležité, aby obchodní plán předpokládal výrobu široké škály kovových konstrukcí: celokovových i smíšených. Zpravidla se skládá z následujících pozic:

 • blokové systémy;
 • rám;
 • klenutý;
 • Závěs;
 • kombinované.

Musí splňovat určité estetické a technické vlastnosti.

Analýza trhu

Před zahájením výroby je třeba provést analýzu trhu v regionu, kde má být výroba zahájena. Je nutné objasnit, kolik podobných továren pracuje v regionu, jaké specifické kovové konstrukce vyrábějí, kteří prodávají zboží a za jakých podmínek. To vám pomůže vytvořit vlastní strategii rozvoje podniku. Doporučuje se objednat podobnou analýzu trhu od specializovaných firem. Pak získáte nejpřesnější obrázek.

Na základě těchto údajů bude podnikatelský plán schopen určit segment trhu, na kterém váš podnik bude fungovat. Na základě toho budete moci určit cílové publikum. Může zahrnovat:

 • státní stavební firmy, které budují průmyslové budovy, mosty, nadjazyky a podobně;
 • komerční stavební firmy, které dělají totéž, ale možná i v menším měřítku.

Investice do podnikání

Především by podnikatelský plán měl zajistit formální registraci podniku. V takovém případě nelze zabránit registraci podnikatelské činnosti. Je zapotřebí řady licencí a další dokumentace. Proto je rozumnější tuto záležitost zadávat firmám, které se v těchto záležitostech specializují. Při registraci výrobních dokumentů by měly být přiděleny nejméně 50 tisíc rublů.

Podnikový plán by navíc měl přidělit finanční prostředky na:

Kromě toho můžete přidělit finanční prostředky na vytvoření vlastního vozového parku. Je pravda, že tato položka výdajů je oprávněná, pokud budete dodat zboží zákazníkům sami. Celkově by mělo být přiděleno alespoň 7 milionů rublů na zahájení výroby.

Místnost

Pro výrobu potřebujete pokoj. Podnikatelský plán by měl zajistit pronájem nebo nákup dílny o ploše nejméně 250 metrů čtverečních. m. Měli by se ubytovat zařízení, utility a utility, sklady surovin a případně hotových výrobků, pokud ve vašich plánech výroba malých kovových konstrukcí. V průměru, výstavba závodu, v závislosti na regionu, bude trvat asi 600-900 tisíc rublů.

Ale pokud je váš podnikatelský záměr navržen pro výrobu malých kovových konstrukcí pro jednotlivce nebo malé kanceláře, je docela možné spravovat malé plochy. Až na zahradu nebo garáž, kde můžete dělat ploty, mříže a podobně. Samozřejmě, že v tomto případě není třeba stavět továrnu.

Vzhledem k tomu, že podnikání je poměrně drahé, odborníci doporučují, aby kovové konstrukce byly výhradně na zakázku. Takže si můžete zajistit prodej drahých výrobků.

Zaměstnanci

Dokonce i ve stadiu výstavby závodu je nutné najít potřebný personál. Pro velkou produkci trvá přibližně 30 pracovníků, kteří musí mít odpovídající kvalifikaci, zkušenosti a délku služby. Budete také potřebovat technologa, pokojové čističe, pracovníka v oblasti lidských zdrojů, účetního.

Zařízení

Největší položkou v ceně výroby kovových konstrukcí je však nákup zařízení. Můžete si je koupit jak domácí, tak i dovezené. Proto je první možnost levnější a méně kvalitativní. Jaké konkrétní výrobní linky jsou potřeba, závisí na segmentu výroby, ve kterém byl váš obchodní plán zastaven. Ale přinejmenším pro velkou továrnu je nutné vyčlenit nejméně 6 milionů rublů na tuto položku výdajů.

Suroviny

Pak podnikatelský plán musí vzít v úvahu, které suroviny a dodavatelé budou přineseny. Nejnižší cena kovu v místech příjmu kovového šrotu. Navíc, pokud si je koupíte hromadně, můžete získat solidní slevu. To se však týká pouze soukromých přijímacích míst. Vláda zřídka prodává velkoobchod s kovy.

Reklama

Na trhu je málo nabídek kovových konstrukcí, ale konkurence je stále velmi vysoká. Proto musíte najít svého klienta prostřednictvím reklamních kampaní. To, co budou záviset na vaší produkční oblasti, stejně jako na cílové skupině. Ale v každém případě je rozumným krokem vytvoření vlastního webu, v němž umístíte vzorky produktů, přibližné ceny, podmínky objednávky a dodání zboží.

Finanční část případu

Zisk z takové výroby se očekává v závislosti na rozsahu projektu. Malý podnik může v prvním měsíci splatit a dosáhnout zisku. V případě rozsáhlé produkce může toto období trvat až šest měsíců nebo rok. Vše závisí na tom, kolik můžete vyřešit problém nalezení zákazníků. Pro velkou továrnu by mělo být vyhledávání zákazníků provedeno předtím, než je objeveno. Především by se stavební firmy různých rozměrů a směru činnosti měly dostat do vašeho zorného pole. Ziskovost podniku dosahuje obecně 35%.

Plán příjmů pro takový závod je zpravidla asi 300 tisíc rublů. měsíčně. Menší podniky dostávají nižší příjmy, ale každý měsíc mají náklady na výrobu mnohem méně. Ale čísla jsou velmi podmíněné, protože závisí na počtu a stabilitě objednávek, tempa práce, vybavení, personálu a dalších.

Při organizaci plánu prodeje produktů musíme brát v úvahu sezónnost tohoto podnikání. V zimě jsou kovové konstrukce prakticky nepotřebné, protože rozsáhlé stavební práce jsou v tomto období zastavovány. Abychom vyrovnali sezónní faktor, doporučujeme hledat na jaro již na podzim nenáročné velké objednávky na jaro. To umožní zastavit výrobu a pracovat po celý rok.

Výhody a nevýhody případu

Výhodou podnikání je, že kovové konstrukce jsou vždy potřeba. Bez ohledu na typ výrobku, který vyrábíte, můžete vždy najít svého kupce.

Méně riziková je malá produkce. Vyžaduje minimální investice a v případě selhání může být zařízení prodáno rychle, čímž se vyrovná většina nákladů.

Pro rozsáhlou výrobu je však zapotřebí značných investic a značných měsíčních nákladů, což je velkou nevýhodou podnikání. Také bez zkušeností s výrobou a bez řádné reklamy je obtížné najít zákazníky pro velké výrobky.

Podnikání na výrobu a montáž kovových konstrukcí, markýz a markýz z polykarbonátu

Podnikání spojené s výstavbou bylo vždy jednou z nejvýnosnějších v naší zemi. Jak řekl v rozhovoru s personálem redakce časopisu IQR jeden podnikatel: "Prodej služeb je neporazitelný, protože služba nic nestojí."

Ale nic neopravuje jen tomu, kdo dokáže. Ale pro klienta je hodnota služby velmi vysoká. V dnešním článku se budeme hovořit o jiných podnikatelů, který byl zpočátku jednoduchý instalátor, a pak si ruku hledat zákazníky a otevřela své podnikání v oblasti výroby a montáže konstrukčních prvků pro soukromé domy. Tato firma je zajímavá, protože služba je nejprve prodána a k ní je připojena malá vlastní výroba. Fotografie prací poskytuje autor.

Jak jsem se rozhodla otevřít svou firmu v oblasti instalace

V roce 2008 začala světová finanční krize a já, Maxim Soloviev, otevřel svou malou výstavbu. V té době mi bylo 22 let, studoval jsem na Krasnodarské polytechnické univerzitě a pracoval jsem jako kovovýrobec. V Krasnodaru, rychle se rozvíjejícím jižním regionu, je stavba, a to i v podmínkách těžké konkurence, vždy poptávaná.

Tak jsem se rozhodl a mé teoretické poznatky o stavebnictví ao praktických zkušenostech instalatéra mi v tom pomohly. Firma se specializuje na výrobu a montáž kovových konstrukcí, markýz a markýz z polykarbonátu. Rozhodl jsem se zaměřit se na poměr ceny a kvality. Na nízké úrovni, ve srovnání s průměrným výkonem, jsem nabídl slušnou kvalitu se zárukou.

Obchodní plán jako takový jsem neměl, stejně jako odložené peníze. Ale byla tu obrovská touha a spousta ambicí. S počátečním kapitálem jsem si pomyslel na svou babičku, která věřila ve mne. Zapůjčila jsem jí 50 000 rublů, tato částka stačila k nákupu nejdůležitějších stavebních nástrojů, otevření individuálního podnikání a pronájmu malého dílu stavebního díla.

Můj zisk z každé práce je asi 20% platu plus vše, co lze ušetřit od částek uvedených v rozpočtu. Mým původním cílem bylo získat nejméně 50 000 rublů měsíčně (v těchto obdobích jsou mzdy mnohem vyšší než průměr). Abych to udělal, musel jsem plnit rozkazy za zhruba 350-500 tisíc rublů měsíčně. Neřeknu, že všechno probíhalo hladce, byly prázdné měsíce, stalo se, že jsme nemohli dokončit jednu objednávku za dva měsíce. Ale můj měsíční zisk neklesl pod hranici 50 000 a v průměru to bylo 70-100 tisíc rublů - a to je jen první rok a půl.

Co je potřeba k otevření podnikání v oblasti výroby a instalace kovových konstrukcí

Chtěl bych vyzdvihnout několik hlavních etap bez ohledu na to, co by se nestalo:

 • IP otevření.
 • Nákup nejvíce potřebné sady stavebních nástrojů - svařovací stroj, vrtačka, soustružnická pila, děrovačka, vždy málo nést. V budoucnu je samozřejmě nutné tento seznam rozšířit. Je také nutné pochopit, že i nejkvalitnější nástroj se může stát nepoužitelným a bude muset být opraven, nebo dokonce zlikvidován.
 • Zaměstnávání zaměstnanců. Najal jsem dva svářeče (stejně, jako najatý - odlákat od firmy, která získala), dělníka ( „pomoct“, „zde Hold“) a účetní dokumenty, placení daní a jiných důležitých věcí, byly vždy v pořádku.
 • Pronájem stavebního skladu. Hodně času se jedná o přípravu výrobků - čištění, válcování (nutnost ohýbání) a malování kovu. Udělat to přímo u zákazníka ve dvoře, samozřejmě, nemůže. Velmi často stavební firmy pronajaly část své dílny, našla jsem tuto možnost - 10 000 rublů měsíčně za 50 m2. metrů pod střechou, s možností volného válcování kovu (pro ohýbání kovu pomocí speciálního válcovacího stroje). Bylo to perfektní.
 • Uzavření smluv o velkoobchodu s firmami, které prodávají kovy, polykarbonáty. Čím větší sleva můžete "vyjednávat", tím více můžete vydělat. Koneckonců, v odhadu, který je zákazníkovi předložen, je uvedena maloobchodní cena, což znamená, že rozdíl automaticky přechází do vašeho zisku. Například v odhadu jste uvedli cenu kovové trubky na 100 rublů za kus a koupíte ji za 75 rublů za kus - 25 rublů. s každým potrubím jde do peněženky.
 • Reklama. V roce 2008 byla mé hlavní inzerce umístěna v telefonní službě "Help 005", jakož i v různých katalozích stavebních výrobků a služeb. V průběhu času byla reklama na internetu a rozhlas uznávána z hlediska nákladů nejúčinnější. Televizní reklama je příliš drahá a s úzce zaměřenou činností prostě neplatí sám.
 • Schopnost provést nejzákladnější odhady a nakreslit program Autocad. Kdybych to nemohl udělat sám, musel bych najmout odborníky, kteří jsou pro malé podniky ekonomicky nevýnosní. Čím více práce můžete udělat sami, tím vyšší je zisk.

První objednávky a vyhledávání zákazníků pro instalaci

Vzpomínám si na svou první objednávku. Po řádně uskutečněné telefonické konzultaci jsem se dal další den k zákazníkovi. Přibližně za pár dní se připravil návrh polykarbonátového krytu nad bazénem, ​​odhad objednávky 160 000 rublů a smlouva na výrobu a instalaci. Po podpisu smlouvy byly zakoupeny stavební materiály - kov, celulární polykarbonát, profily atd., A proces práce začal. Jeden a půl týdne - a 42 000 rublů. zisky byly v mé peněžence.

Šikmá střecha v půlkruhu

Další věci šly chytře. Navzdory finanční krizi zuřivé po celé zemi byly vydány příkazy. Nejdřív jsem se plazil po lešení, ale po šesti měsících, které jsem předkládal, existovaly dvě stálé a jedna "náhradní" brigáda pracovníků, každá - 2 svářeči a jeden pomocník.

Pokračoval jsem v telefonování, chodil sám, abych mluvil a měřil na zákazníky, plně sledoval výkonnost svých stavebních týmů. Naučil jsem se, jak identifikovat problémové klienty ve fázi vyjednávání a snažil se jim přijímat zakázky.

Nešťastní zákazníci - příliš pečliví lidé, kteří se nepokryjí lupou kolem celého krytu vyrobeného z buněčného polykarbonátu. Nebo lidé, kteří se považují za odborníky ve stavebnictví, zcela nevědomí o konceptu, jako je tomu u stolu "nad duší" a rozrušení každého nesmyslu. Dalším nebezpečím představují zákazníci, kteří sami nevědí, co chtějí. Bez ohledu na to, jak je projekt navržen, jaká možnost je navržena - "všechno je špatné a všechno je špatné", ale "takhle" - oni sami o tom nevědí. Se zákazníky, "házením" peněz, jsem nepracoval ani jednou.

Abychom snížili náklady na přepravu materiálu, koupil jsem vozidlo GAZel roku 2002. Nyní bylo možné přijmout odvážný rozkaz na okraji, na pobřeží. Na trase vedoucí z Krasnodaru do Černého moře jsem umístil firemní reklamu na 6 billboardech. Bylo spousta objednávek a zde pracovaly místní stavební týmy bez bydlení.

Rozvoj podnikání a klíčové chyby

Společnost se rozrostla, získala svou pravidelnou klientelu, mnoho zákazníků přišlo přesně "z úst z úst". V roce 2011 jsem otevřela malou kancelář blízko centra města. Můj personál byl rozšířen o manažera, který obdržel výzvy a uskutečnil předběžné konzultace o službách firmy a cenové politice. A také jsem najal návrháře na částečný úvazek, který mi pomohl s obzvláště obtížnými rozkazy. Za měsíc jsme provedli 5 až 15 objednávek, můj čistý zisk se pohyboval mezi 180 000 a 250 000 rubli.

V letech 2012 a 2013 došlo k výraznému poklesu. Zajímala jsem se o nový stavební průmysl a riskovala nákup pozemku pro výstavbu dvou městských domů s dalším prodejem. Mnoho finančních prostředků bylo vyřazeno z obratu firmy. Největší chybou však byla víra, že můj podnik výroby a montáže kovových konstrukcí už můžu bez mého neustálého sledování.

Staré modely reklamy nepřinesly nové zákazníky. Dělníci zůstali v "binges", ne dokončí objekty. Byl jsem blízko k bankrotu. Byly tu půjčky, prodej osobního automobilu a nešťastný pozemek s nedokončenými městskými domy. Teprve nedávno jsem v roce 2015 opět začal vytvářet zisk. Zatímco to není více než 150 000 rublů měsíčně, ale jsem si jistý, že se budeme věnovat dalšímu rozvoji mé firmy a vlastním schopnostem. Spouštím reklamu především na internetu. Pracovníci se pokoušejí neposkytovat zálohy až do konce objektu, aby je neshledali později.

Pokud potřebujete obchodní plán - to je struktura výnosů a nákladů

Každý měsíc můj podnik splňuje objednávky na částku přibližně 700 000 rublů. 40% z této částky jde přímo na nákup materiálu, nástrojů, zaplacení mezd zaměstnancům. Dalších 40% jde o reklamu, pronájem obchodu, údržbu kanceláří a další fixní náklady. 20% Ve své peněžence si užívám tzv. Čistý zisk. Nyní pro malé objednávky, až 30 000 rublů, nepodniknu - taková práce přináší minimální příjem a trvá spoustu času. Hlavním mým hlavním cílem je zachovat pracovní schopnost a pověst firmy, zakoupit si vlastní stavební dílnu a zvýšit zisky.

Pokud máte pouze obecnou představu o stavebním podnikání, ale opravdu chcete začít své podnikání

Stavební podnikání je v současné době jednou z nejvýnosnějších, výhodných možností vašeho podnikání. Po celou dobu se lidé snažili zlepšit své životní podmínky, ozdobit svůj dům, udržet si ho v pořádku. Je však důležité si uvědomit, že otevření stavební firmy od začátku bude prospěšné, pouze pokud to skutečně znáte, máte specializované vzdělání nebo mnoho zkušeností v této oblasti. A lepší - obě.

Rozhodněte se o stavebním průmyslu, který vás zajímá, a zařizujte údržbáře nebo montéra v každé firmě, která se již v této činnosti zabývá. Bude lepší, pokud dáváte přednost velké společnosti malé soukromé - pro pár brigád (jako můj). Tam je veškerá aktivita, všechny nuance a jemnost obvykle - na povrchu. Můžete rychle získat potřebné znalosti a získat neocenitelné praktické zkušenosti.

Vytočte pracovní tým a snažte se přijmout vaše objednávky, přilákat klienty společnosti, ve které pracujete, s nižšími cenami při zachování kvality. Snažte se pracovat po dobu několika měsíců, aniž byste si museli vykládat dokumenty na neformální šabáky. A pak se podívejte na výsledek vaší práce a rozhodne se o oficiálním otevření vašeho případu.

Moje podnikání přináší a vždy mi přinesla seberealizaci a uspokojení. Mám pružný pracovní plán a mzdy nad průměrem podle standardů Krasnodaru. Jsem nespokojen s mnoha, chtěl bych změnit mnoho věcí, ale nelituji, že jsem v roce 2008 otevřel své podnikání.

"Jak jsem otevřel obchod s kovovými konstrukcemi"

Čeljabinsk podnikatel Denis Vidyakov - to je čas, kdy se malé firmy mohou sami oznamovat

„Konkurence v tomto oboru šílený, musel přežít těžké. Ale na druhou stranu, je nyní všechny hlavní společnosti v tomto sektoru byla snížena rychlost kvůli ekonomické nestability v zemi, a to je čas, kdy malé a střední podniky mohou udělat sami.“

"Ve skutečnosti můžete vydělat něco, pokud existuje cíl a jasné pochopení toho, co děláte."

Obchodní praxe: vaše podnikání na kovových konstrukcích

Rozhovor s podnikatelem:

Obchodní praxe: vaše podnikání na kovových konstrukcích

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Vstupní lístek k tomuto podnikání stojí 7-8 milionů rublů + štěstí a obrovské výdaje na osobní čas."

Hrdina dnešního rozhovoru je překvapivě upřímný. Takže pokud máte v úmyslu začít podnikat týkající se výroby a montáže ocelových konstrukcí, ty jsou obzvlášť štěstí - rada Andrei Valerievich Zhadenova, ředitel „ADV“ vám pomůže vyhnout se mnoha nástrahám spojených s nově příchozími a správně vypočítat síly a pohledy na tento velmi specifický trhu.

Andrei Valerevich, jak jste přišel k myšlence stát se podnikatelem? Bylo pro vás toto rozhodnutí snadné a jaké obtíže jste narazili v počátečních fázích práce?

UAB „ADV“ existuje od května 1993 Zpočátku to bylo společenství stejně smýšlejících lidí, kteří měli v úmyslu zapojit se do výroby zařízení pro podvodní sporty, jako všichni zakladatelé byli ponorek (slovo „potápěč“, pak to nebylo v módě). O rizicích myslel, protože začal dělat to, co se mu líbí, a požadavek byl skvělý, protože globální deficit sovětských časů. Navíc jsem měl předtím jen malou zkušenost s provozováním vlastního podnikání v souvislosti se zaváděním nových technologií.

Při nákupu starých obráběcích strojů investovaly vlastní peníze a opravily je večer (osobně mi pomohla zkušenost experimentálního fyzika získaného na univerzitě). Děláme to asi 3 roky a na trhu jsme uspěli.

Podle staré paměti jsme ještě někdy říkali ponorkáři. Ale i pak vyšlo najevo, problém začínajících podnikatelů: nedostatek investic (počáteční kapitál) na nákup nového a efektivní zařízení, akutní nedostatek provozního kapitálu pro sériovou výrobu, nedostatek znalostí k propagaci produktu na trh, neschopnost přilákat kvalifikované pracovníky řízení kvůli absenci téměř všech zdrojů, pomocí něhož je možné firmu řídit. Z důvodu těchto problémů byla organizace vystavena nestabilní budoucnosti.

Na našem štěstí v této době začala poměrně masivní výstavba prvních chatové osady drahé obchody a drahé byty zrekonstruované a my jsme byli vyzváni, aby se jednotlivé konstrukční kovy (hlavně z nerezové oceli) spolu se sklem a dřevem.

Výhodou tohoto trendu bylo, že jedna objednávka byla umístěna na penězích zákazníka (a tím vyřešil problém s pracovním kapitálem) a 2. uložil okamžitě zaplatil za dodávku (znamenat prakticky zmizel fáze work in progress a peněz není ležel mrtvé váhy, a všichni čas byl v oběhu). Také peníze byly ušetřeny v nepřítomnosti skladu hotových výrobků.

Navíc míra zisku a jeho absolutní hodnota v té době na architektonickém kovu byla velmi vysoká, na rozdíl od podnikání spojené s výrobou podvodních zařízení. Z tohoto důvodu byla efektivita každého zaměstnance (měřená v rublech / hodina / osoba) také mnohem vyšší než v předchozí výrobě. To byl rozhodující moment pro změnu směru podnikání.

Organizace se v současné době úspěšně rozvíjí, i když ne tak rychle, jak by se její zakladatelé líbili. O bývalé učebny podobá pouze registrovaná ochranná známka společnosti „ADV“: oválné šipky symbol oval spoušť pistole podvodní háku obložil s harpunou.

Podle vašich odhadů, jaká je minimální částka, s jakou dnes můžete začít podnikat?

Minimální částka je požadována pro:

1. nákup a seřízení pracovních strojů (soustružení, frézování, broušení, ohýbání, svařování, řezání), nábytku a kancelářských potřeb, je to asi 5 milionů rublů.

2. Zaplacení fixních nákladů poprvé až do prodeje (3 - 4 měsíce se správnou organizací prodeje). Jedná se o odpad pro platy zaměstnanců, reklamu, pronájem obchodů a kanceláří, komunikace, včetně internetu. Tato část - asi 2 - 3 miliony.

Domnívám se tedy, že vstupní lístek k tomuto podnikání stojí 7 až 8 milionů rublů. + hodně štěstí a obrovské výdaje na osobní čas. K dispozici je zkrácená verze - vytvoření sestavního týmu a objednání součástek v produkci třetí strany. Přílohy se vyžadují pouze v komunikaci a jednom počítači, stejně jako při nákupu ručního nástroje a svařovacího stroje.

To vše vyžaduje zhruba 200 tisíc, ale cesta k velkým objednávkám je uzavřena, protože velké stavební organizace provádějí důkladnou kontrolu subdodavatelů o spolehlivost a vyžadují přijetí SRO a mnoho dalších dokumentů.

Co můžete ušetřit a proč nešetřit peníze?

Tento obchod, jako každý jiný, se bude vyvíjet pouze v případě, že spotřebitel je spokojen, a to je možné pouze v případě, že dobrý poměr cena / kvalita, kvalita by neměla být nižší než určitý práh, pod nímž je výrobek nebo služby zákazník nemá zájem vůbec.

Proto musíte ušetřit pouze na pracovní dobu potřebnou k vytvoření jedné objednávky, jinými slovy musíte zvýšit produktivitu práce doslova organizovat výrobní proces a navrhnout technologický návrh.

To zlepšuje poměr cena / kvalita. Obecné doporučení je, že čím bližší jsou náklady na začátek objednávky, tím méně je třeba je zachránit, stejně jako při stavbě domu, který nemusíte zachránit na základ. Přesně to není možné ušetřit na designérech a materiálech a můžete ušetřit peníze například na obalech instalovaného oplocení a dokonce i tehdy, když začne jeho provoz bezprostředně po dodání.

Jak dlouho jste zaplatili počáteční investici?

Konkrétně to nesledovali, ale protože v té době byla míra návratnosti poměrně vysoká a počáteční náklady nebyly příliš vysoké, domnívám se, že se jim vyplatilo zhruba za šest měsíců. Nyní bude tento čas mnohem vyšší, a to s ohledem na mnohem vyšší úroveň počátečních investic a výrazně nižší míru zisku v důsledku konkurence.

V našem investičním projektu pro výrobu sériových skleněných tvarovek byla doba návratnosti 2,5 roku.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání?

V současné době kvůli prudkému poklesu počtu objednávek je ziskovost poměrně nízká (na úrovni 30-35%) a příjmy stačí pouze na to, aby platili za konstantní měsíční výdaje. Nemusíme přemýšlet o významném zisku a vývoji, zejména proto, že od začátku roku byly k nám přidány významné výdaje na SRO.

Jak ovlivnila hospodářská krize vaše podnikání?

Naše organizace se zaměřila především na segment B2B, tj. provedly zakázky pro stavební firmy. Krize prudce snížila poptávku po svých službách, za prvé, a prudce zvýšily náklady na úvěry, které používají téměř všechny stavební firmy, a za druhé.

Tak naši zákazníci výrazně utrpěli, takže naše příjmy prudce klesly. My, jak věříme, jsme zachránili naši pravidelní zákazníci, kteří byli před krizí vyřešeni a kteří nechtěli "změnit koně na kříži". Kromě toho pracovalo velké množství potenciálních zákazníků (znovu pracovalo před krizí) a rozhodlo se, že by bylo levnější dokončit stavbu než zachovat staveniště.

Na jakém segmentu spotřebitelů očekáváte? Pokud víme, přesunuli jste se z B2B segmentu na uvolnění levných výrobků pro soukromé zákazníky. Jak to ovlivnilo výnosnost vašeho podnikání a strategii propagace?

Ano, samozřejmě, plány na přechod na segment hromadné výroby levných zboží byly. Dokonce jsme vyrobili a patentovali nerezové dlaždice ve formě hádanek pro sériovou výrobu, zhotovené z nerezové oceli. nástěnné hodiny vyvinuly podrobný investiční plán pro výrobu příslušenství pro tvrzené sklo pod heslem "evropská kvalita za čínské ceny". Krize však nebyla tak hrozná, jak se věřilo, a ztrácejí čas a peníze na přechod k masové výrobě. Během rozvíjení plánu přechodu naši starší zákazníci nás podpořili objednávkami a rozhodli jsme se zaměřit se na uspokojení jejich potřeb.

Jak propagujete své služby? Jaké jsou hlavní propagační kanály?

Nejprve je to staré "ústní slovo", když se doporučujeme našim přátelům. Stejným způsobem odkazuji na doporučení návrhářů, kteří kdysi měli příležitost podívat se na naši práci a rozhodli se pokračovat v rozhovoru znovu. Následně probíhá reklama na internetu a lesklé publikace, stejně jako aktivní prodej stavebních firem, jejichž seznam je již dlouhou dobu vyvíjen po dobu 17 let existence společnosti.

Nábor zaměstnanců je další obtížný čas pro jakoukoli práci. Které specialisty by měly být vybrány pro výběr specialistů? Kde jste hledali klíčové zaměstnance? Jak přistupujete k náboru?

Klíčoví odborníci pro naše podnikání považujeme za designéry a prodejce, kteří jsou nejtěžší, protože se nikde neučí v naší oblasti činnosti. Proto se snažíme vybrat dodavatele z příbuzných oblastí, kde mají zkušenosti nezbytné pro odborné konzultace se zákazníky.

Nejpohodlnější výběr je přes internet, i když si myslím, že klíčové specialisty by měly být hledány s pomocí agentur headhunter. Výběr zaměstnanců mezi přáteli a příbuznými by podle mého názoru měl být zrušen. Zpravidla nebudou fungovat. No a přesto jsme při výběru personálu použili autorovu psychologickou zkoušku pro profesionální vhodnost a soulad s již existujícím kolektivem. To dává velmi dobré výsledky.

Existuje v tomto oboru sezónnost? Jak vyřešíte problém s nízkou roční dobou?

Sezónnost je stejná, pravděpodobně a vůbec: Leden, únor a půl března - téměř mrtvá období. Zbytek časových příkazů je dodáván poměrně rovnoměrně. Proto se na konci roku snažíme dostat více objednávek, a to i v případě, že kapacitu společnosti trochu pokryjí, protože víme, že brzy bude práce chybět.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Konkurence je nyní vysoký (vzhledem k nízké poptávce), někdy z tohoto důvodu musíme pracovat na pokraji nákladů, ale my jsme velmi doufá, že brzy začne práce akumulovanou poptávku a to vše, spolu s našimi tolerancí SRO nám umožní získat poměrně dobrý zatížení.

Jak vidíte vaše vyhlídky na další rozvoj vašeho podnikání? Máte v plánu pokračovat v práci ve výklenku levných výrobků sériové výroby?

Nejprve vidím rozvoj podnikání ve velkých investicích v dávkové výrobě a IPO, když se dosáhne odpovídající úrovně prodeje a reputace společnosti na trhu. Z našeho pohledu slibují, že směry takové výroby (včetně výklenku levných produktů v oblasti B2C) již byly investorovi oznámeny a nyní jsme ve vyjednávací fázi. Ale také nemáme v úmyslu zapomenout na výrobu projektantových kovů pro jednotlivé projekty.

Na základě vašich zkušeností, co byste doporučil těm, kteří se chystají začít podnikat?

První věc, kterou potřebujete, je najít sebe; zjistěte, co je nejvíce v životě a co budete dělat s láskou a dokonce i bez zaplacení. Bude to druh podnikání, kde budete především soutěžiteli, a proto získáte pojistné.

Druhá věc, která se vyžaduje, je určit, že znak umožňuje podnikání, tj. otevřete svou firmu a nepracujte za plat, i když je vysoká.

Třetí - musíte najít původní kapitál a nevěřitelně věřit ve své vlastní štěstí.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.