Jak otevřít oděvní firmu

Kvalitní a krásné oblečení - to bude co očekávat kdykoliv během roku. Rozvinuté sítě ateliér trochu a drobné šicí dílny se zabývají hlavně opravou oděvů. Konkurence v tomto odvětví je nízká a každý může dělat tuto zajímavou věc. Navíc šití podnikání nevyžaduje velké investice. Co je zajímavé, pokud jde o obchodní myšlenku na šití, jaké výhody a nevýhody čekají začínající podnikatelé, jak začít podnikat při výrobě oděvu od začátku a co stojí za to, přečtěte si.

První kroky

Naléhavost podnikatelského záměru spočívá v tom, že ve městě existuje mnoho různých oděvních prodejen. Ale když přijedete k některému z nich, vždy ne najdete to, co potřebujete. A pak se člověk může obrátit na krejčí a objednat produkt podle svého vkusu a velikosti.

Je důležité okamžitě rozhodnout, jaké typy služeb vaše studio nabídne. K dispozici jsou následující možnosti:

 1. Šití specializovaného oděvu (zdravotní uniformy, uniformy apod.). V takovém případě se můžete spolehnout na velké objednávky od majitelů lékárenských řetězců, stavebních nebo specializovaných služeb. Také se budete moci účastnit výběrových řízení na veřejné zakázky.
 2. Šití a opravy oděvů. Bude nutné zakoupit specializované silné šicí stroje, protože je třeba provádět práci s kůží, kožešinou, tlustou látkou. Hlavními uživateli budou soukromí zákazníci.
 3. Šití a opravy lehkého oblečení: šaty, košile, kalhoty. Tato možnost je pro začátečníky nejjednodušší. Budete potřebovat malý pokoj a jednoduché vybavení.

Kde začít projekt? Chcete-li zjistit, zda je výhodné otevřít určitý typ šicí dílny ve vašem regionu, provede se analýza konkurentů. Představuje se myšlenka, jak se dostat na trh a nabídnout zákazníkům něco nového, odlišného od konkurence.

Myšlenka přizpůsobení má své výhody a nevýhody spojené s vysokými riziky:

 • Insolvence cílové skupiny v regionu.
 • Špatná kvalita zařízení vyžaduje velké náklady na opravy.
 • Nedostatek rozsáhlých zkušeností u krejčí umožňuje uzavřít nebo poškodit věc, za kterou je ateliér odpovědný vůči zákazníkovi.
 • Oděvy na zakázku vždy vycházejí více než analogie od čínských výrobců, takže je těžké vydělat ateliéry v regionech Ruska s podprůměrnou prosperitou.

Výhody: nízké náklady, neexistují žádné speciální požadavky na umístění a umístění.

Jak zaregistrovat firmu

Chcete-li uspořádat výrobu šicích strojů, stačí vydat IP pro sebe. Ale pokud plánujete začít pracovat s oblečením nebo otevírat továrnu, je lepší vytvořit společnost najednou. Otázkou je, že jednotliví podnikatelé nemají právo účastnit se státních nabídek a velké společnosti budou ochotnější spolupracovat s právnickou osobou.

Při registraci PI bude vyžadován následující balíček dokumentů:

 • Žádost o registraci IP. Aplikace specifikuje jednu hlavní a dvě další aktivity. Pod šicími dílnami jsou vhodné tyto kódy: 14.1 "Výroba a šití jakéhokoli druhu oděvů, kromě práce s kožešinami", 14.2 "Výroba kombinézy". OKVED je vybrán v závislosti na zvolené specifičnosti vašeho ateliéru.
 • Příjem z banky za úhradu státního poplatku.
 • Kopie osvědčené notářem, pasem a identifikačním číslem poplatníka.

Certifikace notářské xerokopy stojí od 1500 rublů. Daňové úřady budou mít tři týdny k posouzení žádosti. Po obdržení certifikátu musíte okamžitě přejít na zjednodušený daňový systém.

Ale neztrácejte čas. Když jsou dokumenty shromažďovány a předkládány, můžete pokračovat v implementaci této myšlenky.

Organizační záležitosti

Pro realizaci myšlenky potřebujete malý, ale velmi světlý pokoj. Dokonce i přízemí velkého nákupního centra je vhodné. Hlavní věc je, že se potenciální zákazníci snadno dostanou do oddělení objednávek. Je lepší umístit ateliéry do centrální části města, poblíž zastávek veřejné dopravy. No, pokud v okolí najdete kosmetické salony, knihkupectví prodávají módní časopisy. Malá dílna bude vyžadovat pokoj s rozlohou alespoň 80 metrů čtverečních. m.

V místnosti je zóna:

 • Oblasti přijetí objednávky.
 • Vybavení místnosti.
 • Šicí dílna.
 • Rekreační oblast a šatna pro zaměstnance.

Pokud je v ceníku služeb zahrnut pouze opravy oděvů, pak dostatek prostoru o rozloze 20 metrů čtverečních. m. Šatna je oplocena hned vedle oblasti šití. Ale vysoké příjmy z malého oddělení pro opravu oblečení nemohou čekat.

Zaměstnanci

Pro šicí dílnu pracuje následující personál:

 • Ředitel. Sleduje práci, vytvoří vazby s velkými zákazníky.
 • Účetní. Provádí účetnictví.
 • Seamstress-cutter (4 osoby). Provádí montáž, řezání, šití výrobků.
 • Umělecký módní návrhář. Pracuje s klienty, vytváří individuální projekty, vytváří oblast zobrazení.
 • Čistič.

Rozvíjí se flexibilní pracovní plán. Administrativní personál je otevřen každý den od pondělí do pátku od 9:00 do 19:00. Seamstresses pracují ve dvojicích v posunech podle plánu 2/2, umělce-módní návrhář - od 10:00 do 19:00 každý den.

Všichni zaměstnanci pracují na základě pracovní smlouvy a jsou vypláceni penzijním a pojišťovacím fondům. Účastník a režisér pracují na systému platů. Řemeslníci a módní návrháři mají plat ve výši minimální mzdy a 5% z každé objednávky.

Podrobnější informace o osobních nákladech jsou uvedeny v obchodním plánu šicí dílny.

Zařízení

Chcete-li vybavit dílnu pro šití, musíte si zakoupit následující zařízení:

 • Vozidlo třídy 1022 - 1 ks.
 • Stroj je třída 51-A - 1 ks.
 • Stroj 62761 - 1 ks.
 • Vozidlo třídy 97 - 1 ks.
 • Stůl pro řezání - 1 ks.
 • Manekýn - 3 ks.
 • Parní žehlička - 2 ks.
 • Žehlící prkno - 2 ks.
 • Držák - 1 ks.
 • Konferenční stolek - 1 ks.
 • Psací stůl - 1 ks.
 • Počítač - 1 ks.
 • Zrcadla - 6 ks.
 • Šití nožů - 4 ks.

Šicí příslušenství: jehly, špendlíky, sponky, nitě.

K vybavení malého ateliéru potřebujete alespoň 500 000 rublů. Náklady a podrobné pokyny jsou podrobně popsány v obchodním plánu.

Kromě základních výdajů potřebujete nejméně 100 000 rublů. za nepředvídané výdaje a odpisy vybavení.

Marketing

Ziskovost projektu přímo závisí na počtu zákazníků. K přilákání zákazníků ve studiu jsou představeny následující služby: káva, čaj, módní návrhářská konzultace, módní časopisy. Pohodlná pracovní doba od 9:00 do 19:00 a obědová přestávka od 13:00 do 14:00 hodin. Den volna je neděle.

Ve studiu představil řadu funkcí, které přitahují spotřebitele:

 • Je k dispozici vlastní katalog, kde jsou prezentovány různé verze světelného oblečení. V katalogu je možné objednat určitý model v pravém barevném schématu a z konkrétní tkaniny.
 • S pomocí softwaru může designér demonstrovat zákazníkům, jak bude hotová položka vypadat v určitém barevném schématu na obrázku.
 • Slevy jsou nabízeny pro dětské modely, pro velké rodiny, pro důchodce.

Nakonec,

Obchodní myšlenka šicí dílny je vhodná pro začínající podnikatele s různými úrovněmi rozpočtu. Realizace podnikání od začátku je snadná, protože nevyžaduje velký inventář zařízení. Hlavním úkolem je zvolit si směr k šití šatů a realizovat tuto myšlenku podle podrobného obchodního plánu. Investice do tohoto malého podniku v minimální výši 500 000 rublů. Projekt se vyplatí za 1-2 roky.

Výdělečná činnost: šití výroby dětského oblečení. Podnikatelský plán: přizpůsobení dětského oblečení z dokumentů na vybavení

Pro ty, kteří chtějí začít své vlastní podnikání, ale nepředstavují, co si vybrat, může být šitá výroba dětského oblečení skvělou volbou. Samozřejmě, stejně jako v každém jiném podnikání, to vyžaduje počáteční kapitál.

Částka však není tak významná, pokud hovoříme o organizaci podnikání doma, takže je k dispozici velice mnoho. Pokud začnete malé, nemusíte se dostat do dluhů, což minimalizuje riziko vyhoření. Nejdřív to bude trvat asi tisíc dolarů, a když se něco stane, můžete investovat více. Vzhledem k tomu, že oděvní výroba dětského oblečení může být umístěno v jednom z prázdných místností v domě nebo apartmánu, nemusíte utrácet peníze za pronájem pokoje.

Díky minimálním investicím získáte značný příjem, protože dětské zboží je vždy poptávané. A bez ohledu na situaci v zemi, rodiče stále utrácejí peníze svým dětem. Dítě by mělo být vždy oblečeno, a protože roste velmi rychle, je nutné, aby se nové věci každou sezónu. To je velký přínos pro podnikání, protože kupci budou neustále.

Školení

Pokud máte zájem o otevření výroby oděvů, pak je třeba poznamenat, že není vůbec nutné mít diplom pro šití, ale bude nutné vybavit určitými znalostmi v této oblasti. To je zapotřebí pro kontrolu kvality výrobků a pro pochopení práce jejich podřízených. Pokud jsou peníze na podnikání na dětském oblečení velmi malé, pak bude zpočátku nutné posadit se na šicí stroj.

A jak to udělat, pokud nerozumíte typům švů, stejně jako práci s látkami a vzory? Můžete navštěvovat kurzy, které obvykle trvají 10 měsíců, což bude vyžadovat investice rovnou sto dolarům. Bude snadnější a levnější si přečíst relevantní informace v různých zdrojích, které v současné době stačí. Důraz ve studii by měl být kladen na hlavní: typy tkanin, typy stehů a jejich účel, základní informace o práci se šicí stroj, pravidla pro konstrukci vzorů a jejich přenášení na látku.

Nákup zařízení

Podnikatelský plán pro výrobu oděvů dětského oblečení předpokládá, že největší náklady souvisejí s nákupem vybavení. Stojí to za to, aby jste případ uvedli do provozu, takže budete muset zakoupit ne jeden, ale tři šicí stroje a overlock. Technika obvykle stojí 100 USD nebo více, ale kvalita je nejméně 300.

V současné době jsou nejspolehlivějšími stroji Singer stroje, takže je neukládejte, ale musíte si zakoupit slušná zařízení, aby nedošlo k jejich rozpadu měsíčně a nezničte linky. Nejlepší je koupit malé přenosné modely vybavené elektrickým pohonem, protože jsou nejvhodnější a nejrychlejší. Overlock také stojí asi 200 dolarů.

Dodatečné náklady

Kromě šicích strojů budete muset pro ně zakoupit tabulky. Pro tyto účely jsou školní stoly velmi vhodné. Jsou docela pohodlné a kompaktní. Je však nutná i tabulka o rozměrech 1,5 * 2,0 metru, na které bude materiál vyříznut. Pokud nemáte požadovaný počet židlí v domě, budete je muset také koupit. Na nábytek obecně musíte strávit 100-200 dolarů.

Budete také potřebovat následující příslušenství:

- metr dřevěný pravítko;

- soupravy náhradních jehel pro šicí stroje;

- vícebarevná šicí nit v kotoučích;

- malé nůžky (3-5 ks);

- speciální barevné pastelky pro látku.

To vše lze zakoupit v obchodě s textilem nebo v suchém zboží. Cena všech to může činit až 50 dolarů.

Výběr surovin a jejich nákup

Pokud se rozhodnete uspořádat prodejnu na míru, měli byste si uvědomit, že v příštím kroku budete muset zakoupit suroviny, které potřebujete k práci.

Zde je velmi důležitý požadavek: materiály by měly být absolutně neškodné a jejich kvalita - průměrná nebo vyšší, jak je to o zdraví dětí. V obchodech s textilem nekupujte, protože v takovém případě budete značně zaplatit.

Bude správnější pracovat přímo s výrobcem nebo velkoobchodním prodejcem. Je výhodné a praktické nakupovat na internetu. V současné době má téměř každá společnost webové stránky na webu a většina z nich je připravena dodávat materiály do jakéhokoli města v zemi.

Na seznamu musí být přítomen měkký dres, mahra, zámek, kolo, flanel, velour. Barvy by měly být takové: bílá, růžová, fialová, zelená, modrá, oranžová, stejně jako jiné světlé odstíny a látky se vzory. Chcete-li ozdobit výrobky, a také jim poskytnout určité funkční vlastnosti, musíte si zakoupit barevné stuhy, krajky, korálky, knoflíky, pruhy, knoflíky a zipy. To je v pořádku nakupovat ve velkém množství od výrobců nebo od velkých zprostředkovatelů.

Nezapomeňte na vzory oblečení, pinzety a čepice. Můžete je zkopírovat z učebnic nebo časopisů a také vytvořit si sami, vytvářet některé exkluzivní modely.

Uspořádání prostor

Šití výroby dětského oblečení by mělo být prováděno ve správně a pohodlně vybavených prostorách. Chcete-li to provést, musíte přidělit pokoj. V tomto případě se z výrobního procesu nic nedělí. Okno pro řezání je umístěno u okna. Vedle toho musíte vytvořit regály pro tkaniny. Můžete použít pro tuto starou skříň nebo si sami postavit stojany. Pod stěnou by měly být stoly se šicími stroji, které budou co nejkompaktnější.

Pro každé pracoviště by měl být přístup volný, židle by se měly snadno pohybovat. Na stěně vedle něj bude vhodné vytvořit police, na kterých můžete vyčistit improvizované věci. Kromě toho musí být v místnosti ještě jeden skříň nebo police, ve kterém budou uloženy hotové výrobky. Moderní šicí stroje jsou již vybaveny podsvícením, takže není třeba instalovat stolní lampy. Centrální osvětlení je však vyžadováno jasně, takže byste měli z oken odstranit závěsy a do lustru zapnout silnou žárovku.

Příprava potřebné dokumentace

Pokud jste již podnikli podnikatelský plán, šití dětského oblečení by mělo být zahájeno až po dokončení všech požadovaných dokumentů. V tomto případě je nejlepší možnost stát se individuálním podnikatelem. Chcete-li to provést, musíte požádat daňovou službu o prohlášení.

Po provedení všech nezbytných příspěvků a vyplnění formulářů budete registrováni v programu EGRIP. Jednotlivý podnikatel zpravidla nemůže pracovat bez tisku. Budete muset objednat. Tyto otázky řeší zvláštní agentura. Dává vám povolení, podle kterého si můžete objednat dojem. Samotné známky vyrábějí soukromé firmy.

V poslední fázi budete muset otevřít bankovní účet. Pro vás vydat kartu s příkladem podpisu a také uzavřít smlouvu. Sběr všech potřebných dokumentů však bude trvat až dva měsíce.

Zaměstnanci

Před otevřením obchodu na míru musíte vyřešit některé další problémy. Pro výrobu skutečně vysoce kvalitních výrobků od vás bude třeba najít opravdu mistrů, tedy kvalifikovaných pracovníků. Mohou být nalezeny umístěním reklam v různých zdrojích. Budete muset najmout dvě nebo tři švadle, krejčí a návrháře. Pokud chcete uložit, můžete převzít některé povinnosti. Nezapomeňte však, že tato práce bude pro vás kombinována s úkoly realizace produktu, řízení výrobního procesu a účetnictví.

Platba práce

Pokud jde o tento bod, můžeme říci následující: nemusíte přijímat zaměstnance na sázku. Kvalitativní práce bude provedena v případě, že budete platit v závislosti na výstupu. Náklady na platbu za každý hotový produkt závisí na složitosti přizpůsobení. Každý by měl být označen ve speciálním notebooku, který umožní určit počet a druhy produktů, které vyrobil.

Implementace

Takže jste již organizovali oděvní výrobu dětského oblečení, nyní musíte přemýšlet o prodeji. Stojí za to zaměřit se na velkoobchodní prodej. K tomu musíte projít obchody a obchody. S vysokou kvalitou výrobků si určitě najdete velkoobchodníky.

Reklamy můžete odesílat v různých edicích. Cena hotových výrobků by měla být přijatelná, pak nebude mít problémy s prodejem. Musíte vypočítat všechny náklady na suroviny, pracovní sílu a spotřebovanou elektrickou energii a poté je rozdělit podle počtu hotových výrobků. Také budou jednotkové výrobní náklady. K tomu můžete přidat dalších 100 nebo 200%.

Jak vytvořit vlastní značku oblečení: První kroky a tipy

Redakce FURFURu rozhovorila několik návrhářů značek oděvů a od nich se dozvěděla, jak se staví proces výroby oděvů, propagace vlastní značky a potíže, s nimiž se setkávají v Rusku jejich tvůrci.

Školení

Odborné vzdělávání v oblasti designu a designu oděvů, jak ukazuje příklad mnoha úspěšných značek a série Jak se to dělá v Americe, není v žádném případě povinným požadavkem. Nakonec můžete najímat tým profesionálních umělců a kvalifikovaně vybudovat výrobní proces. Zvláště, pokud v plánech nemáte komplikované pódium věci a konkurenci s Raf Simons, ale výroba základních každodenních věcí.

Nicméně, design zkušenosti, stejně jako profil vzdělávání, nebude zbytečné - konec konců, design oblečení vyžaduje technické školení také. Existuje mnoho možností pro studium v ​​zahraničí, ale v naší zemi existuje také několik dobrých univerzit, kde vyučují design a modelování oblečení. Nejprestižnější z nich: Moskevská státní univerzita pojmenovaná podle Kosygin, Britannica a University of Design and Technology.

Koncept a skica

Nejprve je třeba definovat obecnou koncepci a produkt, kterému se chystáte obohatit domácí trh lehkého průmyslu. Téměř vždy je tato volba omezena finančními příležitostmi - zpravidla je počáteční rozpočet postačující pouze pro malou linku jedné nebo dvou věcí (batohy, cukroví, čepice). Většina mladých značek se omezuje na malé a nepravidelné sbírky: některé z nich končí, někdo nakonec zvládne rozšířit výrobu, ale to je v každém případě vyčerpávající. Je také důležité si uvědomit, že je stále nutné ukázat originálnost - neměli byste se vsadit v sortimentu značky pro "jednoduché pohodlné cukroví" nebo "normální sportovní vozy".

Pokud jde o výběr směru, na místní úrovni existuje určitá hmatatelná hustota pouze v odvětví motýlů a vazeb, které se z nějakého důvodu v posledních letech objevily neslušně. V opačném případě i přes kvalitativní růst mladých značek zabývajících se výrobou oděvů a doplňků se ani otázka rušného nebo volného výklenku nevyskytuje, takže ani vznik konkurence nebude vytvořen. Svitshoty, doplňky z kůže, ručně vyrobené boty, batohy - všechny cesty jsou otevřené.

Po konečném výběru koncepce a řešení běžných otázek o značce se objevuje okamžik čisté kreativity - skicování prvních skic. Cítíte se jako umělec, vzdát se inspiraci, vytvořit. Nepřipojujte příliš mnoho. Dále (zejména pokud pracujete sami) čekáte na vyčerpávající práci manažera - vyhledávání, volání, řízení.

Artem Tarasov
Yuri Yasyuk

Proces vytváření věcí samozřejmě začíná především nápadem. Pravidlo, které přijde na mysl, je zpravidla příliš hrubé, aby ji okamžitě ztělesnilo. Vždy vystavujeme naše nápady vážným a bolestivým pochybnostem a velmi často je odmítáme. Důležité je, abychom nikdy nezapomněli na obecný koncept značky a dohlíželi na to, že vymyšlená věc je do tohoto konceptu organicky začleněna.

Skicování náčrtek - je to okamžik, kdy musíte v budoucnu realisticky představit věc. Musí to psychicky vyzkoušet. Rozhodněte, jakou látku je třeba vyrobit, a zjistěte, zda lze ji koupit. Jaké příslušenství bude zapotřebí, kde je to možné? Mnoho, co chci koupit, je nemožné nebo cenově dostupné, ale v určité výši. A není jasné, zda to bude opět v prodeji a kdy. Pro nás je tato možnost nepřijatelná, jelikož jsme zaměřeni především na sériové modely, které budou od sezóny k sezóně odstaveny. V ideálním případě - za prvé, stojí za to koupit maloobchodní množství látky - jen trochu, stačí na pár vzorků.

Jaké příslušenství bude zapotřebí, kde je to možné? O takových věcech musíte myslet, už sedíte a kreslit náčrt.

Když je tkanina a potřebné příslušenství zakoupeny, zpravidla se v hlavě věci již změnily. Proto znovu kreslíte náčrtek, který začíná už od stávající tkaniny a příslušenství. S tímto konečným náčrtkem musíte jít k návrháři. Je velmi žádoucí, aby návrhář byl ve výrobě nebo alespoň schopen šit vzorku ve výrobě. Možnosti pro domácí šití a výrobu jsou výrazně odlišné a za účelem vytvoření čistého vzorku, který může být dále převážen z továrny do továrny, je třeba to udělat v obchodě. To je důležité pro každou značku - čas od času musí každý změnit výrobu nebo personál.

Tkaní a výroba

Domácí výroba - peněženky, náramky nebo kryty pro notebooky - nevyžaduje žádné speciální odborné znalosti, abyste mohli tyto myšlenky realizovat sami. Pokud budete vyrábět něco komplikovanějšího (a ne v jednotlivých výtiscích), pak by se celý proces měl začít od tohoto stupně svěřit odborníkovi - je to nevděčná a obtížná práce, kterou s největší pravděpodobností nebudete schopni dosáhnout.

Výrobní proces v zjednodušeném tvaru je obvykle konstruován takto: první je návrhář oblečení - to je ten, který přenese vaše inspirované náčrty do pracovních šablon. Zkušební model bude na nich šit v jediné kopii, a pokud jeho kvalita a řezy vyhovují vám, můžete začít s výrobou kompletní šarže. Celá tato schéma je upravena v závislosti na měřítku a produktu, který plánujete uvolnit. Jsou-li to motýly a kravaty, pak bude pro zavedenou výrobu stačit kvalifikovaná krajčířka; pokud je to plnohodnotná sbírka oblečení, personál je doplněn o návrháře, řezačku a návrháře (mohou být najati na boku).

Proces šití vzorku je dlouhý a obtížný. Zde je důležité, aby se s montáží nepohnula, je lepší vyřešit to několikrát, než získat model se zárubněmi, který ji zničí. Je třeba si uvědomit, že je to poslední možnost změnit něco. Musíte na jakýchkoli drobných věcech popadnout a zbavit se jakýchkoli sporných rozhodnutí. Vzorky je lepší vyzkoušet několik různých lidí. Kupující jsou koneckonců všichni různí v složení a růstu. Již na první montáž můžete pochopit, zda je vhodný materiál pro tento model a zda je vše dobré, pak si můžete koupit šarži.

Dále - dokončovací vzory a jejich třídění ve velikosti. Pozorný a přesný návrhář samozřejmě nechá mnoho komentářů k nim, takže jiný návrhář nebo technik ve výrobě by je mohl snadno pochopit. Je to jako komentáře v programování.

Namísto frází jako "Dobře, stejně tak nikdo jiný" nebude dobrý návrhář přemýšlet o tom, jak nejlépe si uvědomit, co jste nakreslili.

Hledání dobrého návrháře je nejtěžší. Inteligentní šití je těžké najít, ale inteligentní návrhář je ještě obtížnější. Stačí se podívat a zkusit. Jakmile najdete správnou osobu, okamžitě se budete cítit. Dobrý návrhář okamžitě rozumí tomu, co od něj chcete - nepříjemné chvíle, když se pokoušíte vysvětlit něco, ale zdá se mu, že je delirium, zmizí. Namísto fráze jako: „Tak kluci, prostě nikdo nemá“ dobrý designér je přemýšlet o tom, jak nejlépe to, co jste si vyvodit, a jak v budoucnu pracovat s ním na pracovišti.

Produkce by měla být vyřešena tím, co je ve vašem městě, v zemi nebo v zahraničí (v závislosti na vašich schopnostech), naučit se pojmy, komunikovat s managementem, technologem. Po prvním rozhovoru se na 80 procent objeví spousta věcí. Musíte ukázat své vzorky technologovi, okamžitě vám řekne, zda mohou vydat tuto kvalitu nebo ne, potřebují nebo lepší odmítnout takové objednávky. Hodně záleží na stranách. Pokud můžete načíst výrobu s dobrým množstvím práce, pak naprostá většina ruských továren bude chtít pracovat s vámi. Budete muset najít vhodný poměr ceny a kvality.

Materiály

Oblíbená stížnost týkající se místního průmyslu pro začátečníky a téměř každého úspěšného a prodávaného domácího návrháře je jeho skutečná nepřítomnost. A v této fázi, pokud samozřejmě nebudete vyrábět trička se vzorem v batikové technice, budete muset čelit těmto problémům osobně. Nedostatek kvalitních látek, materiálů, doplňků a jejich neustálého hledání je vaše bolest hlavy v blízké budoucnosti.

Můžete se samozřejmě projít po místních obchodech, jako jsou "Fabric World", "Igolochka" a "Textilní dům", ale dříve nebo později se budete muset obrátit na virtuální vyhledávání a dostat se do kontaktu s dodavateli importu. Zde je jednak dražší, za druhé je méně možností a za třetí produkty nejsou takové kvality. I když existují samozřejmě výjimky.

Hledání správného produktu není obtížné, zejména proto, že se můžete vždy zeptat, že vám pošleme vzorky tkání. Jediným problémem je doba dodávek a tvrdohlavost ruských zvyků. Proto je lepší najít zprostředkovatele pro regulované dodávky a objednávání materiálů.

Oleg AKBAROV

Problém s materiály a výrobou je akutní pouze pro ty, kdo jsou vážně o výrobku a chtějí se úplně ponořit do procesu jeho vývoje. Nevidím žádný důvod k tomu, abych poukázal na specifická místa, kde by se měly hledat materiály a hardware, neboť to znemožní těmto lidem spravedlivý podíl romantiky a fascinaci procesu.

Nejjednodušší možností je nákup materiálů v Ruské federaci. Získáte nízkou kvalitu a průměrné ceny. Druhou možností je nákup materiálů online. Mnoho chyb - neexistuje žádný způsob, jak posoudit hmatatelné, ve skutečnosti si koupíte kočku. Můžete si objednat vzorky, takzvané vzorníky, poskytnou představu o materiálu a barvě. Pohodlné, pokud jde o známý materiál, jako je Cordura 600D, ačkoli i v tomto případě jsou možné varianty různých výrobců s různými vlastnostmi. Další nevýhodou tohoto druhu zadávání veřejných zakázek jsou zvyky, nezáleží na tom, že z ruky vyrábíte ruskou výrobu. A poslední volbou je velká výstava, kde je možnost vyjednávat přímo s výrobcem nebo distributorem a získávat preferenční podmínky a individuální přístup. Nepoužil jsem tuto cestu, ale zdá se mi to nejjednodušší, pokud máte určitý rozpočet.

Prodej

Za účelem zahájení podnikatelské činnosti je nejprve nutné řešit právní záležitosti a platby daní. To také vyžaduje peníze, a každý rok stále více a více. Takže v roce 2013 výše fixní platby pro jednotlivého podnikatele v sociálních fondech je o něco více než 35 tisíc rublů. Pro informaci: v loňském roce to bylo o polovinu.

Takže prodej. Zde máte několik způsobů, jak realizovat svůj produkt, který můžete a měl byste spojit - vlastní internetový obchod, offline obchody, stejně jako veletrhy a bleší trhy.

Poslední dva body jsou to, co začínají malé značky, jejichž úroveň rozpoznatelnosti neumožňuje jejich prodej ve velkých obchodech. Ve skutečnosti je to docela dobrý způsob realizace - najednou v jediném dni můžete prodávat slušnou šarži svých produktů. Takové události jsou navíc skvělou příležitostí pro PR: ukážeme kupujícím zboží, které obličej obklopuje, komunikuje s nimi a vydává se tímto způsobem na frekvence ústně.

Můžete se pokusit vyjednat prodej svých věcí v obchodech. A opět existují dvě schémata - dávají věci k prodeji (například on-line obchodní domy jako Depst nebo Sunday Up Market, které mají prostory ve velkých nákupních centrech), zatímco obchod obdrží z každého prodeje procento z částky. Buď pracujte pro vykoupení - znamená to, že kupující kupují hodně nebo sbírku od výrobce a pak je prodávají za vlastní cenu. Je zřejmé, že druhý pracovní program předpokládá slušný oběh a kvalitu výrobků a přinejmenším určitou úroveň uznání značky.

Konečně, vlastní internetový obchod. To opět vyžaduje peníze, a zatímco máte malé objemy, návrat z toho bude zanedbatelný, ale pokud se chcete dříve nebo později stát říší, nemůžete bez něj dělat. A co je nejdůležitější - souběžně s umisťováním a pokusy prodat své výrobky k práci na PR a propagaci.

Michail FROLOV

tvůrce značky F22

Internetový obchod - to je první fáze, protože není zapotřebí nájemného, ​​obrovské publikum a přímý prodej. Můžete to udělat sami - existuje mnoho bezplatných motorů. Obecně platí, že on-line přítomnost je nutná pro rozvoj značky - „Live“ Facebook stránky s unikátní obsah, hashtags, vysoce kvalitní obraz, Instagram - to vše zvýší zájem a loajalitu ke značce.

Pokud máte zajímavý produkt, obchody sami nabídnou spolupráci. Jediná věc je jasně pochopit, kdo je vaším spotřebitelem, a být bližší k němu. Nebojte se nabídnout spolupráci obchodům a značkám, které se vám líbí. Zatímco vaše značka je malá a můžete ovládat reakci od kupujících, nezanedbávejte tyto cenné informace. Často díky přístupu orientovanému na zákazníky se mnozí vaši zákazníci nutně vrátí za nový nákup.

Pokud jde o byrokratické momenty, s malým objemem prodeje, je možné objednat služby účetního na outsourcing. USN (zjednodušený daňový systém IP) je dost. Ale samozřejmě, změny v roce 2013 pro fixní platby do sociálních fondů ve výši 35,700 rublů vás trochu pomyslí.

Anton ABO

Je velmi důležité, abyste si vytvořili svůj online obchod a nastavili platební systém. Například jsme se nikdy nepodíleli na prodeji prostřednictvím sociálních sítí, protože máme vlastní stránky s dobře zavedenými procesy.

Můžete použít zdarma motory nebo služby, jako je Bigcartel, ale pokud se s touto značkou vážně zabýváte, není to nejlepší možnost. Vytvoření internetového obchodu v průměru stojí za tisíc dolarů. Hlavním úkolem je řádně zapsat technické zadání a přemýšlet nad všemi detaily. Je důležité, aby stránka byla uživatelsky přívětivá a srozumitelná. Již několikrát jsme dokončili vlastní, protože původně byly vyrobeny pouze trička a některé technické body nebyly vzaty v úvahu najednou.

Jsme nuceni odmítnout některé kupce, protože věříme, že v jednom městě by neměly existovat více než dva offline obchody, které prodávají naše věci.

Pro obchody offline: dobrým způsobem, jak komunikovat se zákazníky a ukázat své věci, je účast na veletrhu. Na výstavách jsme se seznámili s našimi hlavními kupci. Nyní nás píší různé obchody, ale jsme nuceni odmítnout některé, protože věříme, že v jednom městě by neměly existovat více než dva offline obchody, které prodávají naše věci. Na Ukrajině jsou obchody, které zastupují, stejné ceny, jaké máme na místě, v jiných zemích obchody dávají obal, který obvykle zahrnuje přepravu a celní odbavení zboží. Vše je již individuálně.

Politikou naší značky je, že s implementací nepracujeme a většina velkých obchodů nemá zájem pracovat na takovém systému. Ačkoli se mi zdá, ne všechny mladé značky budou moci okamžitě pracovat s obchody na vykoupení. Co se týče tvorby cen: pracujeme spravedlivě podle standardního schématu, jedná se o cenu textilií, tisk a výrobu plus administrativní náklady.

PR a propagaci

Nikdo čte tiskové zprávy, ale stále je píšete (jen proto, že po první větě není touha uzavřít) a poslat je do publikací s profilem. Za zmínku stojí fakt, že fungují mnohem lepší abstraktní fráze o jedinečnosti značky, konkrétních informacích a fotografiích. A ještě lepší - nádherně zastřelený lukbuk. Konečně nejspolehlivější je napsat nám na mail a dostat se do rubriky "Nová značka".

Samozřejmě je nutné získat a aktivně rozvíjet stránky ve Facebooku, "VKontakte" a Instagram (Tumblr nebo blog superpříliš, nebude). Pro malou značku jsou sociální sítě v počáteční fázi nejúčinnějším nástrojem pro reklamu a propagaci. Zde nahrajete fotky Kanye West ve své mikiny, zprávy, krásné fotky z produkce, inspirativní videa a vše ostatní, které mohou sloužit ke zvýšení zájmu. Zde s kým musíte vzít příklad: 30 značek oblečení v Instagramu.

Co se týče propagace a PR naší značky, nemáme žádné speciální osoby, které by to učinily účelně. Nikdy jsme peníze do reklamy. V našem případě fungovalo slovo úst a navíc jsme pravděpodobně zachytili vlnu. Také neustále komunikujeme s evropskými kolegy, takže v zásadě máme představu, jak se inzerovat sami.

V dnešní době existuje spousta různých sociálních sítí a blogů, s nimiž můžete propagovat svůj produkt bez investování peněz. Existuje však jedna velmi důležitá podmínka - obsah by měl být zajímavý a vysoce kvalitní. Může to být zajímavý článek, popis produktu nebo jen skvělá fotografie. Mohu vybrat několik služeb, které pomohou uvolnit mé věci: Svpply, Tumblr, Instagram, Pinterest a jeho klony a samozřejmě Facebook a VKontakte.

Pokud se vše dělá kvalitativně, mnoho tematických blogů a časopisů bude mít zájem psát o vaší značce.

Mnoho evropských a amerických značek provádí své blogy a publikuje časopisy, pořizuje na sociálních sítích fotografie výrobního procesu, zajímavý popis jejich produktů a fotografie životních stylů. Dalším důležitým bodem je přístup ke lukbukam a propagačním materiálem. Pokud je vše děláno kvalitativně, pak se mnoho tematických blogů a časopisů bude zajímat o to, jak o značce psát.

A konečně, spolupráce s umělci nebo jinými značkami může sloužit jako vynikající způsob propagace a inzerce. Za prvé získáme nový zajímavý produkt a za druhé - umělci, návrháři a další značky s vámi sdílejí své vlastní publikum.

Vlastní podnikání: výroba svrchní oděvy

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Optika salon: podnik, který má vždy požadavek

Oděvy pro mládež a děti Orby

Podnikatelský plán pro organizaci výroby polypropylenového monofilu

Investiční náklady projektu na organizaci výroby polypropylenového monofilu (rybářské linie) ve formě vlasové a trimovací linky - 3 895 000 rublů. Jednoduchá (PP) a diskontovaná (DPP) doba cca.

Přehled trhu: doprava

Analýza nákladního průmyslu a přidružených odvětví jasně ukazuje pokles ekonomiky země jako celku a v důsledku toho pokles výsledků tohoto trhu. Kromě externího negátora.

Jaké informace jsou potřebné k vytvoření finančního modelu podnikatelského plánu a... některých nuancí

Jaké informace jsou potřebné k vytvoření předvídatelného finančního modelu podnikatelského plánu? Jaké zprávy jsou součástí modelu? Za účelem správného sestavení finančního modelu navrhovaného podnikání v prvním.

Ziskové podnikání: rostoucí zeleně na prodej

Pro podnikání rostoucí zeleně na prodej nevyžaduje velký startovací kapitál. Poptávka po těchto produktech je stabilní a ziskovost takového podniku je více než 65%. Klíčovým problémem je tělo.

25 alternativních podnikatelských nápadů v oblasti cestovního ruchu

Každý rok světový trh cestovního ruchu roste o 5%. Jaké další směry podnikání kromě cestovních kanceláří, hotelů a ubytoven existují? V této sbírce jsme shromáždili 25 alternativních obchodních nápadů.

Vlastní podnikání: výroba a prodej ravioli a vareniks

Minimální investice pro otevření výroby ravioli a vareniki je od 600 tisíc rublů. Období návratnosti v tomto případě zřídka překročí 6-7 měsíců za přítomnosti distribučních kanálů a optimální op.

Podnikání: instalace video pozorovacích a zabezpečovacích systémů

Celkové náklady na organizaci podnikání pro instalaci a nastavení bezpečnostních systémů se pohybují od 300 tisíc rublů. Tato částka zahrnuje pronájem kanceláře, nábytek, kancelářské vybavení a potřebné vybavení.

Vlastní podnik: sklad sportovních atributů

Částka počáteční investice pro otevření skladu sportovních atributů začíná od zhruba 100-150 tisíc rublů, ale za tyto peníze můžete otevřít velmi malý obchod s malým počtem.

Výroba rohoží

Pro výrobu rohoží se používají různé materiály: třtina, třtina, sisal, bič, sláma atd. Výrobní technologie závisí na zvoleném materiálu. Typicky je materiál levný, ale také.

Naše podnikání: otevřete keramickou dlažbu

Minimální náklady na otevření malé keramické dlaždice se pohybují od 500 tisíc rublů (pro malé město). Maloobchodní marže pro dlaždice je v průměru 10-25% a v případě d.

Vlastní podnikání: školní autobus

Chcete-li začít, bude to trvat několik milionů rublů, v závislosti na počtu vozů. Na tomto trhu prakticky neexistuje žádná konkurence, která by podnikateli umožnila ziskat nejvýhodnější.

Agrární podnikání: pěstování melounů a tykví na otevřeném pozemku a ve sklenících

Semena melounů se obvykle prodávají v balíčcích po pěti kusů za 35-45 rublů na balení. Současně, někteří dodavatelé nastavit minimální dávku nákupů - 500-700 rublů.

Podnikatelský plán pro výrobu oděvů

Domovní trh s oděvy je plný čínských, tureckých a polských výrobců. Tyto výrobky však nejsou vždy charakterizovány přijatelnou kvalitou: parametry modelů neodpovídají standardu čísla, velikostní rozmezí se liší od standardní a kvalita šití je velmi žádoucí. V takovém případě kupující stále více věnuje pozornost cenově dostupným a kvalitním výrobkům vyráběným v místních továrnách.

Tvořící výrobu podnikatelský záměr oděvu, je třeba určit, pro kterou bude spotřebitel navržen vyráběných produktů. V počáteční fázi, podnikatel by rozhodně neměl konkurovat známých světových značek a zaměřit se na rozmazlené designéry k zajištění publikum - je lepší dát přednost středního segmentu, ve kterém je kvalita kupující věc je mnohem důležitější než nápisu na etiketě.

Vlastnosti podnikání

Dalším důležitým faktorem je specializace: v malém podniku je poměrně obtížné pokrýt i tři nebo čtyři směry. Navíc při výrobě heterogenních výrobků je značně postižena produktivita: švadlenaři, kteří jsou nuceni neustále přecházet mezi různými typy operací, se nemohou soustředit na práci a zajistit správnou rychlost technologických procesů. Proto před zahájením workshopu musíte provést kvalitativní studii a určit, co je lepší šit: podnikání pro šití bude výhodné pouze tehdy, pokud se zaměříte na nejoblíbenější typy výrobků.

Existují dva hlavní modely výroby, které může podnikatel úspěšně kombinovat při vývoji podnikatelského konceptu. První zahrnuje práci na objednávce: společnost je oslovena designéry a společnostmi, které vyvíjejí nový výrobek, ale nemají k dispozici kapacity pro jeho výrobu. Uvolnění produktů se v tomto případě provádí pod značkou třetí strany, což vylučuje náklady na její propagaci a umožňuje, abyste nepřemýšleli o prodejních kanálech.

Při implementaci druhého modelu podnik prochází celým cyklem, počínaje vývojem nových produktů a končící prodejem pod vlastní značkou. Podnikatel, který si zvolí tuto cestu, by měl jasně porozumět kvantitativnímu a kvalitativnímu složení cílového publika, který vyžaduje pravidelné marketingové aktivity k přilákání. Současně lze upozornit potenciální zákazníky na následující faktory:

 • Kvalita. Majitel posuzuje kvalitu nemovitosti pro různé vlastnosti, věnuje pozornost látce, nitě, příslušenství, přizpůsobuje se tvaru, chování při praní a žehlení. Předpokládá se, že kvalitní oblečení by mělo být krásné, praktické a spolehlivé;
 • Cenová politika. Cena věci musí odpovídat její kvalitě - nikdo nebude kupovat drahé spotřební zboží, ale kvalitní oblečení také nemůže být levné. Neoprávněné odchylky od tržních cen často způsobují pochybnosti a podezření u spotřebitelů;
 • V poptávce. Nebuďte příliš závislí na vydání exkluzivních nebo elitních designových modelů - lidé mnohem pravděpodobněji nakupují jednoduché věci: košili, sukni, džíny nebo spodní prádlo.

Výrobní technologie

 1. Projektování. Návrhář vyvíjí náčrt budoucího produktu, vybírá typ látky, příslušenství a barvy;
 2. Projektování. Návrhář založený na náčrtech vyvíjí kresby, určuje rozměry součástí a vytváří vzory a technickou dokumentaci;
 3. Otevřete ji. Potom řezačka začne fungovat. Pomocí šablon přenáší detaily výrobku na tkaninu a vyřízne je nožnicemi nebo frézami;
 4. Šití. Švami zpracovávají okraje a pak tyto součásti šit podle pokynů. V tomto kroku, způsob využívá dvě rozdělení práce: V prvním případě, každý hlavní šije produkt plném rozsahu, od začátku do konce, zatímco v druhém kanálu nese jeden až dva jednoduché operace, a pak vysílá polotovaru dále podél dopravníku;
 5. Dokončení. Operátoři pomocných mechanismů šit na knoflíky, zipy, instalovat nýty a dokončit konec výrobku;
 6. Balení. Zaměstnanec společnosti OTK kontroluje, zda produkt vyhovuje požadavkům na kvalitu, k sobě štíší značky a poté převede produkty do skladu.

Obchodní registrace

 1. Podání žádosti ve stanoveném formuláři Federální daňové službě;
 2. Registrace u daňových úřadů;
 3. Výběr vhodného daňového systému;
 4. Registrace v PF a MHIF;
 5. Uzavření smluv o pronájmu průmyslových areálů, kontrole škůdců, odstraňování odpadků, recyklaci zářivkových svítidel a mytí pracovních oděvů;
 6. Získání pracovních povolení od SES a Gospozhnadzor;
 7. Výroba podnikové pečeti;
 8. Otevření zúčtovacího účtu.

Podnikatelé registrující malou dílnu si mohou vybrat jednu z dostupných forem vlastnictví - IP nebo LLC. Než začnete podnikání šití od začátku, měli byste studovat rozdíly mezi nimi a zvolit nejvhodnější volbu:

Výroba pletenin jako slibné podnikání

Průmyslová výroba pleteného oděvu je zisková záležitost, jejíž návratnost je možná v krátké době. Důvodem je široká poptávka spotřebitelů. Oblečení se navíc vztahuje na kategorii zboží stálé potřeby. Před sestavením a výpočtem podnikatelského projektu pro šití pletenin, jeho budoucí implementace, je nutné provést důkladnou analýzu nákladů a tržních podmínek ve vašem městě. Pokud plánujete přístup do celé země nebo dokonce exportovat prodej, analýza konkurenceschopnosti bude primárním faktorem pro úspěšný start a vývoj. V počáteční fázi budou zapotřebí velké investice. Mnoho podnikatelů si to nemůže dovolit.

Analýza trhu pleteného oděvu

Pletené šaty jsou velmi oblíbené

Rozmanitost pletené věci je úžasná. Šití šatů, které zahraniční výrobci dali na širokou nohu, ruští výrobci v tomto ohledu velmi zaostávají. Zde stojí přitažlivost výklenku: domácí výroba ještě není rozvinutá, v tomto směru se otvírají tak velké vyhlídky. Zahraniční výroba však vážně komplikuje tento úkol a vystavuje spíše nízké ceny hotových výrobků. Nedostatek konkurence, často podnikatelé jsou zničeni a nuceni uzavřít podnik. Čínská republika je známá velkým počtem obchodů s pletenými výrobky, jejichž vliv je na ruském trhu rozšířen.

Většina továren v Rusku využívala zastaralé vybavení, ztráty prodeje a prodeje, výrazně ztratila svou důvěryhodnost. Vzhledem k těmto okolnostem se přeorientovalo pouze několik domácích oděvních továren podle potřeb moderního trhu, které pokračovaly v jejich existenci prostřednictvím získávání moderního vybavení a měnící se výrobní technologie. Zbytek byl zničen a jejich stavby byly vyprázdněny.

V současné době není možné obnovit a rozšířit objem výroby pletenin v rozsahu státu kvůli nedokonalým legislativním předpisům. Přizpůsobení hotových výrobků v těchto továrnách má však své vlastní vyhlídky a hotové výrobky mohou odolat silné konkurenci na trhu prodeje. Konkurenční boj s firmami - výrobci levných oděvů by se neměl stát překážkou pro organizaci podnikatelského projektu. Hlavními způsoby jsou hledání vysoce kvalifikovaných specialistů, přísně regulovaný pracovní plán, plánování pracovních hodin. Pokud je obchodní projekt pro otevření obchodu správný, každá akce je logická a oprávněná a prostředky jsou přiměřeně rozloženy, pak bude podnikatelská činnost úspěšná, velmi konkurenceschopná.

Uspořádání vlastního podnikání na šití pletených oděvů

Základem jakéhokoli podnikatelského projektu je výše kapitálových investic. Čím více investičních fondů, tím více příležitostí jednat. Samozřejmě můžete s otevřením malého pokoje, ale neměli byste očekávat vysoké zisky. Pokud plánujete uspořádat velký podnik, který bude produkovat asi 200 položek zboží, musíte se připravit na velké výdaje. V ceně by měla brát v úvahu každou maličkost. Výpočty musí nutně obsahovat položky týkající se nákupu surovin, vybavení, nájemného nebo nákupu prostor, mzdy zaměstnancům. Minimální investice, a pak získat vysoký zisk nebude fungovat.

Odhadněte. Plánování nákladů

Každá právnická osoba má právo organizovat podnikání pro šití předmětů z pleteniny. Za otevření podniku bude trvat pouze měsíc a 250 dolarů. Pro kompetentní přístup k organizaci podniku je nutné získat podporu profesionálních technologů. Je nutné předložit jednou ročně jednorázovou inspekci příslušných státních orgánů na ochranu pracovní činnosti. Služby technologů se pohybují od 2000 USD.

Dílna by měla být umístěna v místnosti, která vyhovuje všem státním předpisům o vytváření pracovních míst. Plocha 100 m² je vhodná pro instalaci pouze 10 šicích strojů. Náklady na pronájem prostor pro regiony budou asi 700 dolarů.

Zařízení nebo specializované výrobní linky oblečení patří do kategorie výdajových akvizic, tak v rané fázi byste se měli rozhodnout, jaké produkty bude váš obchod (spodní prádlo, košile, podkolenky a ponožky). Na základě těchto parametrů můžete zakoupit potřebné vybavení, zjistit jeho typ, množství.

Například, v obchodě jsou zapotřebí 10 specialisté univerzální typ s jedním jehla stroj (8) jednotek., Automatická závěs (1 ks.), Overlock (2 ks.), Tři závit overlock (1 u). Při výrobě bund, obleků budete potřebovat poloautomatický mechanismus pro zametání kudrnatých smyček. Veškeré obchody jsou navíc vybaveny stoly pro práci typu dopravníku, nože pro primární řezání.

Mnoho podnikatelů se často uchýlí k pronájmu prostor, který je již vybaven potřebným vybavením. Náklady na takový projekt se výrazně zvýšily.

Nabytí vlastního specializovaného vybavení je spolehlivou investicí fondů. Podnikatelský projekt bude mít stabilitu, bude mít neustálý zisk. Přítomnost hodných finančních příležitostí sníží možná rizika na nulové ukazatele.

Zvláštní význam má dodávka surovin - hledání dodavatele kvalitních pletacích přízí za nízkou cenu je základním úkolem ke snižování výrobních nákladů.

Zvláštní výdajové položky

Práce zaměřená na nábor zaměstnanců byla vždy časově náročná. Zaměstnanec potřebuje zkušenosti a kvalifikaci a jeho práce je úměrná produktivitě a dovednostem. Podnik bude úspěšný, pokud budou zaměstnanci plní, a jejich kvalifikace a zkušenosti jim umožní vyrábět výrobky, které budou požadovány. Zároveň je velmi důležitá specifická produktivita na pracovníka a obchod jako celek: čím je vyšší, tím nižší jsou náklady na zboží.

Pravidla pro úspěšnou implementaci

Nádherné levné úpletové věci jsou na vyžádání

Chcete-li nastavit provozní společnost, kterou potřebujete od běžných jednoduchých produktů, protože jejich výroba není obtížná a poptávka je mnohem vyšší než u designu s vysokou cenou. To vám umožní zjistit, jak spravovat podnik.

Nepřekračujte rozsah. Hlavní důraz by se měl klást na výrobky, jejichž potřeby se vždy zvyšují.

Reklamní slogany a marketingově orientované akce budou nenahraditelné v propagaci, realizaci hotových výrobků.

Přiměřenost výdajového kapitálu, schopnost neustále sledovat potřeby moderního kupujícího a okamžitě sledovat změny poptávky, zajistí podnikatelům úspěch a prosperitu při výrobě pleteného zboží.

Kde začít

Podnikání vytváření oblečení, jako olympijská medaile, má dvě strany. Přední, přední část je reklama v lesklých časopisech nebo výlohách, kde jsou stylové bundy sedět na figurínách.

Ale to všechno by bylo prostě nemožné, aniž by to bylo naopak - šicí průmysl. Hrdiny těchto zadních návrhářů, švadlců, nožů - pracují v obchodech, odstraňují rovnoměrné čáry, aby se sako mohlo dostat do prodeje.

Proč si výrobci oděvů otevřou vlastní šicí průmysl? Kolik to stojí? A jak vše uspořádat správně a moudře?

Když hovoříme o šití, jsou možné dva scénáře. V prvním případě podnikatel nakupuje vybavení, najme zaměstnance a přijímá zakázky od různých návrhářů, firem a dokonce i jiných průmyslových odvětví, která nemají dostatečnou kapacitu k šití vše, co potřebují. V tomto případě není otázka vytváření vlastního oblečení a značky, nemusíte přemýšlet o tom, jak prodat výrobky.

Druhý případ - a to je jen moje situace - znamená, že nejprve budou výrobky vyráběny, poptávka po ní bude zkoumána a budou nalezeny distribuční kanály, a teprve potom bude zahájena vlastní továrna.

Výroba obou typů může fungovat v symbióze a každá cesta má oba plusy a minus. K zahájení výroby, která pracuje s objednávkami, budete potřebovat velké množství investičních a fixních nákladů. Druhým způsobem je, že neexistují žádné fixní náklady. Zároveň však nemůžete ovládat výrobní proces a podmínky plnění objednávek od výkonných umělců.

Kdyby existovaly továrny, které byly přijaty včas a kvalitně k šití výrobků, neotevřil bych svou výrobu.

Pokud se rozhodnete nejen otevřít podnikání na šití, které přijímá objednávky, ale plánujete vytvořit svou značku a šit výrobky podle vlastních vzorů, budete muset určit, s jakým přesně šitím a pro jaké publikum bude pracovat.

Když jsem poprvé založil Northwestfur, nedošlo k žádné výrobě jako takové a hlavním úkolem bylo vyvinout model, šablony. S těmito vzory jsme šli k výrobě a objednali si průmyslový pozemek. Vzhledem k tomu, že nebylo mnoho výroby, zaměřili jsme svou pozornost na poptávku. Nejdříve šité bundy pro masové publikum a prodávaly je prostřednictvím internetového obchodu. Problémem bylo, že bylo obtížné inzerovat takové produkty. V té době jsem mluvil s lidmi, kteří cestují. Nějak jsem si myslel, že by bylo hezké, aby se pro tyto lidi přímo vyráběly bundy. Tak bylo možné se dostat do užšího cílového publika, ke kterému bylo snadněji informovat o našem oblečení.

Neúspěšná volba cílového publika a nedorozumění jeho priorit může ukončit vaše podnikání. Mnozí výrobci bundy se zavřeli jednoduše proto, že se zaměřili na módu a šili pro mladé lidi. Byla to cesta nikam, protože mladí lidé by lépe šli na trh a koupili si falešnou, ale dobře známou značku, spíše než kvalitní oblečení pod trochu známou značkou.

Okamžitě jsem se rozhodl jít opačným směrem a vybral starší publikum - 30-40 let. Jedná se o lidi, kteří se o značku starají o šaty. Pro ně je důležité, aby výrobky byly kvalitní a pohodlné. O něco později jsme se trochu přeorientovali a teď šijeme oblečení především pro cestování, ale máme i městské modely bund.

Mějte na paměti, že není vhodné si šit velkou šarži výrobků. Za prvé, je lepší vytvořit malé množství produktů a uvidíte, jak budou prodávány. The

Po identifikaci s cílovou skupinou a produkty je třeba přemýšlet o prodejních kanálech. Můžete například prodat své výrobky velkoobchodníkům, kteří je již prodávají ve svých obchodech, nebo maloobchodním zákazníkům prostřednictvím vlastních řetězců nebo internetového obchodu s dodávkou. V naší praxi používáme obě metody. Hlavní důraz je však kladen na maloobchodní zákazníky.

Začněte spontánně spouštět svou vlastní výrobu. Ideální, pokud již máte zkušenosti se šitím nebo lehkým průmyslem, zkušenostmi z podnikání. V tomto případě budete mít představu o práci a určitých vazbách v tomto prostředí. Doporučuje se špionáž na tom, jak je práce postavena u jiných výrobců. Navíc je nutné okamžitě přilákat do svého týmu odborníky, kteří mohou být pověřeni řešením vysoce specializovaných otázek, v nichž nejste zcela kompetentní. Dobří technici, designéři a výrobní ředitelé vás ušetří z bolesti hlavy.

Výše investice bude záviset hlavně na tom, jakou produkci chcete. Pokud máte v úmyslu jednoduše přijmout objednávky od jiných, pracujete na dodáním surovin, potřebujete nejméně 20-30 strojů, abyste měli dostatečný výkon. U malých objemů nebude výroba šití zisková.

Kromě 20 běžných šicích strojů budete potřebovat 10 různých zařízení: overlock, knoflíky a nýtovací stroje a tak dále. Ceny za takové nástroje mohou být velmi odlišné, ale můžete očekávat, že získáte v průměru 15 tisíc rublů za ojeté auto. Pokud pracujete na dodávkách surovin, poskytneme vám tkaniny, nitě, příslušenství a další potřebné věci zákazníkovi, a proto tato položka výdajů odpadne.

Mějte však na paměti, že pracovníci budou muset zaplatit své mzdy od prvního dne zahájení výroby a nejspíš nebudou mít nejprve žádné velké objednávky.

Největším problémem jakékoli výroby jsou fixní náklady.

Nemůžete prostě odvolat personál, pokud nejsou objednávky. Dobré švadle a další profesionálové jsou velmi obtížné najít. Proto je žádoucí, abyste poprvé měli určitý finanční podušek, který vám umožňuje platit platy zaměstnancům. Spuštění tohoto schématu bude vyžadovat zhruba 2 miliony rublů. Tato částka bude stačena, pokud budou objednány ihned.

Pokud hodláte pracovat v režimu, když je značka poprvé vytvořena, může se velikost investice libovolně lišit. Můžete například vymyslet chladnou bundu nebo tričko, protože jste vynaložili asi 15 tisíc rublů na vývoj. Poté si můžete objednat výrobu třetí strany malé zkušební dávky - 20-30 položek - a pokusit se je prodat. V tomto případě nebudou potřebné investice, ale zvýšit produkce a později zahájit výrobu.

Samostatnou položkou výdajů je reklama a PR. A tady může být míra propagace také velmi odlišná. Za prvé, náklady na tento článek budou záviset na zvoleném pracovním plánu a podle toho na tom, na jaké publikum budete cílit. Pokud jste šití na objednávku, musíte hledat výstupy pro potenciální zákazníky. A tady vše není tak drahé: můžete učinit komerční nabídky a poslat je potenciálním zákazníkům, zobrazovat je na profilech atd. Velkorysá reklamní kampaň není nutná.

Pokud se však jedná o propagaci vlastní značky, potřebujete přinést své informace o sobě širšímu publiku a zde budete muset použít další kanály. Ale i v tomto případě můžete efektivně inzerovat s malým rozpočtem.

Vybrala jsem poměrně úzké publikum - cestující - a začala jednat. Šil jsem zkušební sako a rozdával jsem lidem, kteří aktivně cestují a jsou v určitých kruzích známí. Začali mluvit o našich produktech ve svých blogů, nahrávali fotky. Ale skutečný průlom se stalo poté, co jeden z blogerů přišel promluvit na téma saka.

Rozhovor nebyl o saku tak důležitý jako o podnikání a host požádal o povolení nahrávat konverzaci na rekordéru. Poté publikoval ve svém blogu konverzační záznam. Byl jsem překvapen, že záznam dostal tolik pozitivních recenzí. Po této publikaci jsem začal přijímat návrhy na spolupráci od federálních novin a televizních kanálů. Takže nejkrásnější část PR mé značky mi nic nestála.

Každopádně podnikatel vyvolává otázku, kam dostat peníze na zahájení výroby. Koneckonců, 2 miliony rublů na silnici neleží. První myšlenkou je vydat půjčku, ale v dnešních podmínkách se úvěry stále více mění na kámen, který utopí podnikání.

Nejvhodnějším způsobem je postupné financování. Sbírání několika stovek tisíc rublů je docela možné, a s touto částkou můžete něco začít. Takový systém je nejlépe využíván, pokud spouštíte vlastní značku.

Pro šití výroby na doručování surovin takovýto režim je spíše neklidný. Proto stojí za to přitahovat investora, například tím, že mu slíbí podíl na podnikání. Přestože investoři investují do výroby velmi neochotně - existuje mnoho rizik a ziskovost je malá.