Podnikatelský plán pro výrobu polyethylenových pytlů. Technologie a zařízení pro výrobu pytlů

Každá činnost vyžaduje vytvoření zvláštního projektu, na jehož základě bude budována. V dnešním článku navrhujeme studium podnikatelského plánu pro výrobu plastových sáčků. Výrobky vyrobené z polyethylenu již dlouho a pevně vstoupily do našeho života. Podívejme se podrobně na to, jak a co bychom měli věnovat pozornost při navrhování tohoto druhu činnosti.

Obecné informace

V současné době se výrobky z polyethylenu používají všude: v obchodech, supermarketech, pro dárkové balení a skladování výrobků. Existují dokonce i speciální balíčky na odpadky, které používaly téměř všichni vlastníci. Dlouho jsou jizdy, kdy byly pytle s pytlem v procesu a celofánové sáčky byly pečlivě uloženy a uloženy.

V současné době plní plastový sáček svůj přímý účel - je to jednorázový nástroj pro pohodlnou přepravu produktu a jeho obalu. To znamená, že poptávka po tomto produktu bude stabilní po mnoho let bez tendence k poklesu.

Při výběru výroby balíčků jako podniku musíte pochopit, že kromě zřejmých funkcí se produkt stal reklamním prostředkem. Téměř každá velká společnost, butik nebo supermarket nabízí svým zákazníkům firemní balíček s vytištěným logem podniku, kontaktní údaje a seznam služeb. Tato metoda je považována za efektivní a mobilní reklamu.

Poptávka po produktech a trzích

Statistiky ukazují, že domácí trh má spoustu nevyužitých výklenků. 20% dodávek výrobků z polyethylenu spadá do zahraničí. Hlavními konkurenty jsou Turecko a Čína. Jejich zboží je velmi levné a často stejné kvality.

Nezavěšené švy, odnímatelné rukojeti a dlabačky jsou jen malou částí vad, jimž čelí kupující těchto výrobků. Bohužel pro našeho spotřebitele je rozhodujícím faktorem cena, proto se poptávka po zboží zahraničních výrobců nezhoršuje.

Ale stojí za zmínku: týká se to pouze přímých velkoobchodních dodávek hotových výrobků. Je výhodnější pracovat na objednávce s uzavřením smluv o dodávkách obalového materiálu a hotových výrobků pro různé obchodní, stavební a výrobní podniky. V takovém případě se můžete spolehnout na skutečnost, že pravidlo "pevného obrazu" bude fungovat. Koneckonců, žádná velká a sebeúctačná společnost nenabízí zákaznické zboží v špatném balení.

Výrobky z polyethylenu jsou vyžadovány v každé oblasti. Dokonce i když ve vašem městě již funguje velká elektrárna, podnikatelé středních a malých podniků budou moci volně najít své místo tím, že budou analyzovat návrhy konkurentů. Existuje mnoho druhů plastových sáčků:

 • dárkové tašky;
 • balení "triček";
 • balíčky "banánů";
 • obaly na odpadky;
 • reklamní obaly s logem;
 • vícevrstvé, jednoplášťové sáčky atd.

V této fázi je hlavním úkolem podnikatele identifikovat produkty s nejvyšší poptávkou nebo najít místo, které není konkurentů pokryto.

Strategie

Vypracování podnikatelského plánu pro výrobu plastových pytlů můžete využít jednoho ze způsobů rozvoje obchodu:

 • vybudovat plný cyklus (který začíná produkcí filmu);
 • zřídit dílčí výrobu (zakoupený hotový film).

Navrhujeme zvážit možnost plného cyklu jako nejslibnějšího druhu činnosti. Kapitálové investice budou vyžadovat mnohem více, ale konečný zisk se rovněž výrazně zvýší. Navíc se zvýší prodejní příležitosti, rozrůstá se nabídka produktů. Podnik s plným cyklem se může stát dodavatelem filmu pro firmy pracující na hotovém polyethylenu.

Film se používá jako univerzální obalový materiál. Postačí připomenout přepravu plastových lahví minerální vodou, pivem nebo džusem. Také polyethylen se používá při stavbě hydroizolace, při ochraně před prachem a prachem při opravách. Finální fólie je navíc dobrým materiálem pro pokrytí skleníků, skleníků a dalších potřeb zemědělského sektoru.

Obchodní registrace

Při registraci podniku pro výrobu polyethylenových výrobků by měly být uvedeny správné kódy OKVED. Jedná se o 25,2, 25,22 a 51,47. Chcete-li zahájit workshop, budete potřebovat:

 • povolení od místní správy;
 • certifikáty od společnosti SES a environmentální služby;
 • povolení požární ochrany a dohledu nad výkonem;
 • osvědčení o výrobě.

V závislosti na plánovaných objemech produkce se můžete zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo jako společnost s ručením omezeným.

Místnost

Při vyvíjení podnikatelského plánu pro výrobu polyethylenových pytlů byste měli vědět, že výroba filmu je aktivita škodlivá pro životní prostředí, takže je třeba věnovat zvláštní pozornost požadavkům, které jsou nutné pro výběr místnosti:

 • dílna nebo závod musí být umístěn v příměstské (nebytové) nebo průmyslové zóně;
 • nezbytně přítomnost výfuku a nucené ventilace, regulace vlhkosti v prodejně av skladu, vytápění;
 • mělo by existovat elektrické připojení pro 3 fáze, uzemnění baterií;
 • vnitřní stěny musí být z nehořlavých materiálů;
 • výška stropu - ne méně než 8 metrů;
 • zařízení pro výrobu pytlů, extruderů a organizace pracovišť musí splňovat požadavky GOST.

Zařízení

K výrobě filmu s dalším tvořením polyethylenových pytlů je nutné zakoupit výrobní linku, která se skládá z následujících zařízení:

 • extruder - zařízení, které převádí granule surovin do fólie vyfukováním ze spodu;
 • Flexotiskový stroj určený pro tisk log, výkresů a dalších obrázků;
 • paktopodelatelnaya stroj (multifunkční), který umožňuje vyrábět tašky různých modifikací, včetně odpadkových pytlů, tašek s dvojitým spodním švem apod.

Přibližná cena výrobní linky je 3 miliony 840 tisíc rublů. Cena zahrnuje dodávku, konfiguraci a školení personálu. Kromě strojů je nutné zakoupit kancelářské, skladové a výstavní vybavení (stojany, stoly, stojany). Získání dalších zařízení bude stát 60 až 70 tisíc rublů.

Technologie balení

 1. Polymerní granule (suroviny) jsou naloženy do speciální násypky extruderu a jsou zachyceny podávacím šroubem. Teplota uvnitř se pohybuje od 180 do 240 stupňů. Jak se granule pohybují, změkčují a taví se do homogenní hmoty. Během vytlačování se vytvoří film ve formě trubky nebo, jak se tomu říká, pouzdra. Na jednom extruderu je možné vytvořit film různé šířky a tloušťky pouze změnou nastavení.
 2. Polyethylenová pouzdra se postupně ochlazují a válcuje.
 3. Je řezán speciálním automatickým nožem tak, aby vznikly dva stejné listy potřebné šířky.
 4. Navíječ naplní hotovou fólii do role. Když šířka posledního dosáhne nastavené velikosti, operátor odstraní roli. Proces navíjení se opakuje znovu.
 5. Dalším krokem je kreslení obrázku. Barva požadované barvy se zředí alkoholem. Neustále se mísí, takže viskozita není ztracena.
 6. Prostřednictvím dávkovacího zařízení se barvivo dostává k inkoustovým válcům, které tisknou vzorek. Po natírání se film natáčí do válců.
 7. Potom stroj dělícího stroje dělí dokončenou roli požadovaným způsobem. Šablona budoucího produktu je vytvořena a je vybrán spodní okraj.
 8. Lisovací lis dělá otvory pro rukojeti (nebo odřízne "jersey").
 9. Svařovací plocha utěsňuje hranu ohřevem až o 180 stupňů. Hotové výrobky jsou tvořeny do balení 100 (1000) kusů.
 10. V závěrečné fázi se provádí kontrola kvality, která zahrnuje kontrolu uchycení upevňovacích prvků a adhezí švů.

Stejně tak se vyrábí pytle na stavební odpad. Rozdíl je v tom, že není třeba řezat otvory pro rukojeti.

Finanční obchodní plán pro výrobu polyethylenových pytlů

Náklady na výrobu balíčku se vypočítají pro každou objednávku. Cena závisí nejen na použitých surovinách (peletách), ale také na řadě dalších faktorů:

 • velikost, tvar a design;
 • hustota filmu;
 • přítomnost spodního záhybu a zesílené rukojeti;
 • barevný tisk (počet odstínů, oblast výkresu atd.).

Pro přibližný výpočet návratnosti projektu si vezměme výrobu bílé neprůsvitné obaly 40 * 60 cm, tlusté 16 mikronů, s řeznou rukojetí. Jeho cena je asi 13 kopecks a velkoobchodní cena je 70. Výrobní linka je schopna produkovat asi 70 ks / min. Zisk za jednu směnu a 22 pracovních dnů bude přibližně 421 tisíc rublů.

Výdaje (v tisících rublů):

 • pronájem obchodu - 45;
 • elektřina - 8;
 • utility - 12;
 • mzdy - 128;
 • daně - 35.

Celkové náklady - 228 tisíc rublů. Ukazuje se, že čistý zisk je 193 tisíc rublů.

Ziskovost

Počáteční investice: nákup zařízení 3 miliony 840 tisíc rublů. + přidat. zařízení 60 tisíc rublů. + náklady na otevření společnosti a získání povolení 30 tisíc rublů.

Celkem: 3 miliony 930 tisíc rublů.

Se ziskem 193 tisíc rublů měsíčně budou počáteční investice splaceny za přibližně 21-22 měsíců.

Výroba polyetylénových pytlů

Podnikání ve výrobě polyethylenových pytlů díky vysoké poptávce po těchto výrobcích může být zisková investice peněz. Navzdory velkému počtu obchodů vyrábějících takové zboží, s řádnou prioritizací a úspěšným výběrem místa, může tato podnikatelská činnost přinést stabilní příjem ve významných množstvích.

Naše ocenění:

Zahájení investic - 3 000 000 rublů.

Saturace trhu je vysoká.

Složitost zahájení podnikání je 8/10.

Hlavní výhody podnikání - proč je nutné otevřít obchod?

Abyste mohli otevřít továrnu na výrobu plastových sáčků v Rusku, budete muset vynaložit značné množství peněz, takže začínající podnikatel by měl pochopit, jaké vyhlídky může mít a jaké výhody takové podnikání může mít. Zdá se, že výroba potravinových obalů z polyethylenu, stejně jako výrobků pro domácnost již není originální a vzácná. Dosud jsou však tyto produkty velice žádoucí, aniž by ztratily svou bývalou popularitu a stále přinášejí zisk svým majitelům.

Tašky z polyethylenu a balíčky jsou velmi široce používány k balení potravin a výrobků pro domácnost, materiál sám o sobě je schopen aplikovat na ně informace o výrobku nebo loga výrobce je (v tomto případě se provádí v paralelním reklamy a propagace dobrého jména ochranné známky). Balení tohoto materiálu nemá vysoké náklady, a proto mají tendenci používat omezené množství časů, získávání nových-li to nutné. Navíc, většina supermarketů při výkonu nákupu mohou dokonce nabídnout spotřebitelům balíček zdarma - ve skutečnosti jen představit, kolik zákazníků každý den procházejí kancelářích velkých prodejen po celé zemi.

Jedinou nevýhodou takového podnikání je to, že polyethylen se vztahuje na materiál, který je méně šetrný k životnímu prostředí, ze kterého se v současné době vyrábějí obaly a obalové materiály. Na druhé straně nízká cena takových výrobků a pravidelná opatření ke zlepšení a zdokonalování technologie odstraňování odpadků po mnoho let umožní výrobcům plastových pytlů neustále zůstat na hladině a získávají velké částky peněz.

Podnikatelský plán

Aby bylo možné uspořádat jakýkoli druh podnikání, musíte nejprve vytvořit akční plán, po kterém budete moci nastavit výrobu v co nejkratším čase a ve správném pořadí.

Podnikatelský plán pro výrobu polyethylenových pytlů se skládá z následujících položek:

 • Analýza trhu pro nasycení a význam některých typů plastových pytlů;
 • Registrace podnikání a získání potřebných povolení;
 • Určete typy produktů, které budete vyrábět, a přiblížíte objemy výroby.
 • Vypracování klientské základny - předběžné jednání s možnými dodavateli surovin a spotřebitelů výrobků. Vyhledání alternativních prodejních příležitostí (organizace maloobchodních prodejen, otevření internetového obchodu);
 • Stanovení potřebného vybavení a jeho získání;
 • Volba vhodných prostor pro dílnu nebo závod, v závislosti na plánovaných objemech a celkových rozměrech strojů a zařízení, protože se liší v nestandardních velikostech a v běžných technických místnostech, může jednoduše nesedí;
 • Hledání zaměstnanců pro výrobu a kancelář, uzavírání pracovních smluv s vybranými kandidáty;
 • Nákup surovin pro výrobu;
 • Vývoj reklamních pohybů nezbytných pro propagaci produktu;
 • Přímé spuštění samotné výroby.

Balicí technologie - základní operace pro jejich výrobu

Jedním z nejdůležitějších aspektů podnikové organizace bude detailní seznámení s výrobním procesem, protože pomáhá určit potřebné vybavení a jeho množství, parametry prostor a zaměstnanců, které budou zaměstnány v podniku.

Technologie výroby plastových sáčků a pytlů začíná načítání surovin (pelety) do speciální násypkou. Dále se polyetylénový sáček výrobní linky prostřednictvím samostatných zařízení zajišťuje rovnoměrný tok materiálu do extrudéru, kde hlavní operaci dochází ke změně fyzikální stav suroviny - pod vlivem tepla a tlaku, se taví a změní na hustou homogenní hmoty. Je třeba poznamenat, že původní surovina se dodává ve formě bezbarvých krystalů, z které tvoří transparentní pakety. Pokud je to nutné, propůjčují určitou barvu nebo odstín se umístí do nakládací komory barviva v určitém množství, pozici technologie.

Po zpracování v extrudéru je roztavená hmota vytažena ze speciálního otvoru - lisovnice a vystupuje z ní ve formě polyetylénové objímky, jejíž průměr zcela odpovídá potřebným rozměrům budoucích obalů. Poté, co je film ochlazen, je ochlazen vzduchovou hmotou, válcován se speciálními válci a tvarovaná objímka získává plochý tvar. Dále stroj pro výrobu polyethylenových sáčků podle předem stanovených parametrů provádí řezání pouzdra na segmenty určité délky, které budou v budoucnosti odpovídat délce obalů samozřejmě, pokud se neplánuje jejich ohýbání. Velikost segmentů je stanovena předem a je dána operátorem, který před zadáním řádku zadá potřebné parametry.

V případě, že máte v úmyslu vyrábět polyethylenové tašky s logem na objednávku, musí každý z obalů procházet válci pomocí určitého vzoru. Po vytisknutí obrázku je třeba v případě potřeby vyříznout otvory pro rukojeti (pokud jsou součástí určitého výrobku) a přemístěny do těsnění, čímž se vytvoří dno a kliky se lepí. Dále jsou hotové obaly skládané, dávky jsou vytvořeny podle určitého počtu a balení se provádí.

Potřebné vybavení pro výrobní zařízení

K nákupu zařízení pro výrobu plastových sáčků je třeba se rozhodnout, co potřebujete pro stroje a zařízení. Standardní řada zahrnuje tyto jednotky:

 • Extrudér je určen pro primární zpracování polyethylenového granulátu pro tvorbu homogenní hmoty z plastu;
 • Stroj na řezání balíků. Protože se používá především agregát, pracující na principu gilotinového nože;
 • Zařízení pro těsnící obaly - bude vyžadováno pro všechny typy vyráběných výrobků, protože po řezání pouzdra určité délky je nutné vytvořit spodní část výrobku;
 • Řezací lisy - jejich účelem je řezat otvory pro budoucí rukojeti obalů;
 • Přístroje pro tisk. V současné době je zařízení, které umožňuje provádět tisk dostatečné kvality s nejmenšími výdaji finančních prostředků, jedná se o flexografická zařízení;
 • Doplňková zařízení - její seznam a rozměry budou záviset na objemu výrobků a vlastnostech výroby.

Při nákupu zařízení stojí za to věnovat pozornost už dokončeným linkám, ve kterých jsou všechna zařízení vybrána v souladu s dostupnou kapacitou a jejich kapacita se používá s maximální efektivitou pro vlastníka firmy. Cena zařízení reprezentujícího konzistentní linii se bude pohybovat od 1 do 2 milionů rublů.

Jaké produkty lze vyrábět?

Určení hlavního sortimentu hotových výrobků by mělo být prováděno s povinným studiem poptávky v místě výroby a také s ohledem na potřeby zákazníků, s nimiž máte v úmyslu podepsat (nebo již podepsali) dohody o spolupráci. Hlavní balení, které jsou nejvíce poptávané, jsou běžné výrobky používané pro balení sypkých nebo hmotnostních produktů - průhledné a bez rukojetí. Na druhém místě na vyžádání jsou na balení zboží v prodejnách a obchodech balené košile - v tomto případě již bude možné mít speciální reklamní loga pro určité obchodní sítě a jiné obchodní známky. Kromě toho je možné vyrábět specializované obaly pro balení různých výrobků - v tomto případě s největší pravděpodobností ani nemusíte produkty řezat. Pro tyto účely jsou v zásadě dodávány cívky polyetylénových hadic s potiskem na nich - řezání a utěsnění se provádí po balení nezbytných výrobků do nich. Také je možné zajistit zpřístupnění odpadkových pytlů, dárkových a speciálních balíčků - banánů.

Oblíbené publikace:

Způsoby realizace produktu

Prodej vyráběných výrobků není neméně důležitý než jiné kroky k organizaci podnikání. Balíky můžete implementovat následujícími způsoby:

 • Prodej plastových sáčků ve velkém - pro maloobchodníky i velkoobchodníky;
 • Maloobchodní realizace - za tímto účelem je možné vybavit samostatný prodejní místo;
 • Realizace velkých obchodních sítí na uzavřené smlouvy o dodávce;
 • Prodej produktů prostřednictvím internetového obchodu;
 • Implementace produktů jako hlavního obalu.

Obecně platí, že kapitálové investice, jejichž výše se bude pohybovat od jednoho do tří a půl milionu rublů, se mohou splácet po dobu dvou až tří let, čímž do budoucna přinese stabilní příjem ve výši 150-300 tisíc rublů měsíčně.

Výroba polyetylénových pytlů: obchodní myšlenka

Otevřeme výrobu a prodej velkoobchodních plastových sáčků

Chcete-li vytvořit inteligentní výrobu s potřebným obratem a dostatečnou výnosností, musíte investovat finance do vybavení, které bude ve skutečnosti základem vaší produkce. Cena těchto zařízení se pohybuje v širokém rozmezí. Od tři sta tisíc rublů až po několik milionů. Tyto varianty jsou zaměřeny na různé objemy. Jiné faktory, které jsou typické pro celkový rozvoj podnikání, budou mít také vliv na úspěch. Další podrobnosti naleznete v následujícím článku.

Podnikání na výrobu plastových sáčků. Popis.

Samozřejmě není nutné hledat originální podnikání v této oblasti. Takové výrobní dílny existují již velmi dlouho a výklenky již byly mnohokrát vyvíjeny. Samotný výrobek, což je obal z polyethylenu, je tak poptávaný jinými oblastmi výroby a obchodu, že je stále možné úspěšně vstoupit na trh, navzdory vysoké konkurenci v každém regionu.

Faktem je, že použití polyethylenových pytlů má velmi široké pokrytí. Potřeba jejího použití se nachází nejen ve firmách třetích stran, ale také v maloobchodu, maloobchodu, malém velkoobchodu. Balíčky na úkor jejich nízkonákladových nákladů jsou využívány obchodními společnostmi, které je bezplatně distribuují, aby vyhovovaly volbě zákazníka (striktně řečeno, jejich cena je zahrnutá v cenových listech produktů, ale to jsou detaily).

Polyetylénové sáčky jsou vyráběny v různé kvalitě, hustotě, tvaru a vzhledu. Takže například se mohou stát vynikajícím a levným způsobem reklamy na zboží, protože vám umožňují naskládat na plochu obrázky, nápisy, loga, informace, kontaktní údaje společnosti.

A jako důsledek těchto a jiných důvodů se nekonečná popularita tohoto produktu a pokračující poptávka již dlouho vytvářejí. Vyjměte tyto důvody:

 1. Levné. Všudypřítomnost a distribuce balíků je určena jejich cenou, která umožňuje komerčním firmám vystavovat je zdarma pro zákazníky.
 2. Výroba nevyžaduje zvláštní znalosti a školení. Stačí, abyste si zařídili nákup zařízení a pochopili jeho provoz.
 3. Není třeba najmout vysoce kvalifikovaný personál. A proto neexistují žádné problémy s platbou velkého množství mezd. Vše je standardní.
 4. K zahájení provozu výroby bude zapotřebí pouze zařízení, prostor a několik lidí.

Marketingový výzkum

Pokud jde o jakýkoli podnik, je důležité seznámit se s aktuální situací na trhu před zahájením výroby plastových sáčků. Analýza a výzkum by se měl zaměřit na takové kategorie, jako jsou:

- Konkurenční prostředí. Je důležité nejen představit, kdo přímo ovlivní podnikání v blízkých oblastech, ale také zjistit, jaké politiky vedou.

- Ceny. Vezměte si cenu ze svého stropu není přípustné. Nicméně, prostě počínaje od nákladů není také možnost. Musíte pochopit, jakou cenu očekává potenciální zákazník a zda bude pro něj vysoká, s přihlédnutím k již dostupným nabídkám.

- Poptávka. Je-li ve vašem regionu příliš málo podniků, pro které bude produkt požadován, stojí za to přemýšlet o účelnosti otevření výroby zde.

Veškeré údaje získané společně s procesy provádění jejich činností budou muset být spojeny do podnikatelského plánu. Mimochodem, podnikatelský záměr je nezbytnou věcí nejen pro banku, ze které budete mít prostředky na realizaci vašeho projektu, ale i pro vás. Měla by být vyvinuta co nejdůvěrněji, s přihlédnutím ke zvláštnostem výroby, regionů a tržního chování.

Soutěž

Pokud jde o hospodářskou soutěž, podle statistik v jednom regionu jsou několik výrobců celkem slučitelné. Navíc je pravděpodobné, že opravdu velké výrobci obalů nebudou v regionu splňovat více než jednu nebo dvě. V podstatě budou vaši konkurenti stejné maloobchodní prodejny.

Takové mini-podniky se téměř vždy zaměřují na výrobu nejjednodušších typů plastových pytlů ("trička" a "balení"). Téměř všechny společnosti pracují výhradně pro svůj region. Malé - obecně na město a na okraji města. To je opět spojeno s velkou konkurencí. Protože každé město má své vlastní malé producenty. Není možné vždy s nimi provádět konkurenci z dálky. A i když dochází k poklesu ceny, tento rozdíl může být zcela spotřebováván logistikou a dodávkou.

Ve výhodnějším postavení jsou velké firmy. To se vysvětluje skutečností, že výrobci této stupnice se obvykle nezaměřují na výrobu pouze obalů. Jejich sortiment zahrnuje i jiné plastové výrobky - zátky, fólie, krabice, víčka pro plechovky, plastové trubky.

Ale, samozřejmě, okamžitě od nuly vytvořit velký výrobní závod, který bude zapojen do multi-produkce, bude potřebovat mnohem větší investice a úsilí. Proto se doporučuje začít malé. Rizika jsou mnohem méně a zkušenosti v budoucnosti vám pomohou přejít k dalším etapám vašeho rozvoje. Začněte nejjednoduššími obaly a balicí fólií. Dále rozšiřujeme sortiment služeb v procesu vývoje a přijímání konstantního zisku. Poskytněte svým zákazníkům například službu aplikování informací a obrázků do vašich balíků. A časem se budete moci rozvíjet ještě víc.

Výrobní metody a zařízení

Výroba polyethylenových pytlů je poměrně nákladově efektivní. Toto číslo pro kompetentní hospodaření ekonomiky dosahuje zhruba 15 procent.

Způsob, jakým si všichni začínající výrobci zvolí kvůli své jednoduchosti a levosti, je začít vyrábět výrobky z filmu nebo hadice jiného výrobce. Tato metoda znamená, že jste vložili balíčky na děrování od "polotovaru", který si zakoupíte u většího výrobce. Zařízení, které v tomto případě budete potřebovat, bude spájkovací a pájecí stroj.

Samozřejmě, takové zařízení je považováno za jedno z nejlevnějších na trhu s výrobou plastových sáčků. Cena se pohybuje od 200 do 300 tisíc rublů. Najdete zde levnější varianty gildových automatů. Například k nákupu již použitých a uváděných do prodeje jako nadbytečných. Buď si koupíte polo-manuální automat.

Ale tato metoda výroby vám stále nedokáže poskytnout potřebnou úroveň nákladů na konečný výrobek. Balíčky vyjdou poměrně levně, protože budete vynakládat peníze na nákup téměř hotových surovin.

Z toho vyplývá, že firmy, které zavedly výrobu s plným cyklem, mají mnohem větší svobodu, pokud jde o náklady na své výrobky. A kromě toho, pokud vyrábíte od začátku, pak jsou to vaše malé obchody, které získají polotovar. To vám poskytne další příjmy.

Ale přesto nebudete muset počítat s velkým sortimentem výrobků. Budou to i nadále nejjednodušší názvy. Chcete-li přejít na výrobu složitějších položek, budete potřebovat vybavení dražší třídy. Mluvíme o strojích, které vyrábějí pytle z hustého polyethylenu s otvory typu rukojeti a balení typu "Mike" dobré kvality.

Technologie výroby polyetylénových pytlů

Samotný princip výroby polyethylenových sáčků nevypadá komplikovaně. Film, který je téměř vždy hladký a průhledný, se vyrábí v procesu vytlačování z polyethylenu buď s vysokým nebo nízkým tlakem. (Extruzí je "tlačení" nebo vytlačování materiálu ohřátého na vysoké teploty přes otvor určitého tvaru). Tato technologie se používá při výrobě výrobků z polymerních materiálů - plastů, pryžových hmot a dalších.

Máte-li se ponořit do technologické komponenty, a máte trochu, jak to udělat, pokud máte v plánu, aby se zapojily do výroby plastových sáčků, že je třeba vědět ještě jednu věc: za toto zpracování vytlačováním použitím jednošroubová, mnogochervyachnye, kruhová a pístové extrudery. Všechny jsou určeny pro tvarování plastových materiálů. Tvar materiálů se získá extruzní hlavou.

Zvláštní polyethylenové pelety se vlijí do extruderu, který je převede do polyethylenové fólie nebo polyetylénového pouzdra.

Zařízení pro výrobu plastových pytlů

Již jsme pochopili extruder. Toto je hlavní zařízení, se kterým získáte velmi polotovar. Ale je také potřeba stroj na řezání. Jeho účel je snadné odhadnout. Stroj řeže fólii nebo objímku, kterou obdržíte z extruderu, podle toho, jaké parametry je daný. To vše dohromady tvoří automatickou linku pro výrobu plastových sáčků.

Také extrudéru automatizované linky na výrobu plastových sáčků zahrnuje výše uvedenou řezací a pájení stroj, který štěpí na film nebo pouzdro, vyrobené z vytlačovacího stroje v souladu s předem stanovenými parametry.

Vzhledem k tomu, že linka je automatická, tj. Pracuje bez účasti osoby podle předem stanovených parametrů, čím složitější je hardwarová součást, tím více funkcí získá celá dílna. Například fáze řezání filmového rukávu je zajímavá. Přístroj často není vybaven jednoduchým nožem, ale je oboustranný. To se děje, aby bylo možné přejít z jednoho druhu balení do druhého ve výrobním procesu. Při tomto přechodu se horký nůž otáčí o 180 stupňů.

Při vytváření obalu typu "Balení" je dno utěsněno svařovaným švem. Pro tyto účely je přístroj také horkým nožem. Poté je tzv. Gilotina odříznuta. Na konci jsou oba boční spoje utěsněny.

Automatická linka může obsahovat složitější konstrukce hardwaru. Takže, pokud mluvíme o výrobu plastových sáčků bez držadel nebo pytle na odpadky, standardní produkce poté, co se balí ve výši sto kusů, a poslal do skladu.

V balíčcích jako "Mike" a v jiných tam, kde jsou pera, etapy budou mnohem delší. V tomto případě je proces utěsnění obalu na jedné straně, standardní - zespodu. Dále na obalu jsou provedeny dva svary se stejným horkým nožem. Gilotina dále odřízne uprostřed. Dále je taška utěsněná na obou stranách položena na horkou jehlu v balení, opět v každé stovky kusů.

Aby bylo možné vyříznout tištěné balíčky, budete muset vybavit automatickou linku speciální fotobuňkou, která vám umožní zachytit obraz.

Otvory pro rukojeti v pytlích jsou vytvořeny pomocí jiného zařízení - děrovacího lisu.

Obrázky na plastových taškách

Pokud se chystáte vybavit své zařízení technologií tak, aby bylo možné tisknout na hotové výrobky z polyethylenu (obrázky, loga, informace, kontakty a další symboly), pak budete muset všem ostatním gumotiskový stroj. Není nadbytečné říkat, že je vhodná nejen pro práci s polyethylenem. Také může být použita například s fólií.

Z běžného tisku se flexotisk vyznačuje použitím speciálně vysoce elastických tekutých tiskových barev a forem. V procesu používání flexografického stroje se kapalné a rychleschnoucí barvy přenášejí na hotový materiál pomocí měkkých polymerních forem. Tyto formy jsou upevněny na tvarových válcích.

Flexografické stroje se také liší v zařízeních. Jsou to pět typů:

 • stroje pro sekční paluby
 • vestavěné profily
 • planetárních strojů
 • stroje na výrobu odlitků
 • kombinované stroje s lineárním řezem

Výběr vybavení na trhu dodavatelů

Jak vyplývá z popisu vybavené automatické pásky pro výrobu plastových pytlů, může být hardwarová součást různě vybavena. Ovšem i tentýž stroj může mít několik výrobců. A je lepší se předem rozhodnout, kde a od koho budete objednávat vybavení pro budoucí dílnu. Protože na trhu existuje spousta nabídek.

Nejlepší je rozhodnout, jaké objemy a jaký typ produktů budete potřebovat pro firmu, a pak se obrátit na odborníka, který vám pomůže při výběru správných obráběcích strojů. Bude vám to stát peníze, ale ušetří vám obrovské množství času a ušetří vám to z neodůvodněných rizik a dalších investic.

Nejlevnější automatická linka ruské výroby, nebo podporovaná, ale zahraniční vám bude stát částka začínající číslem 60 tisíc dolarů. Pokud jste se okamžitě zaměřili na získání vysoce kvalitního zařízení, položte alespoň 100 000 dolarů.

K dispozici jsou také možnosti úspor. Například můžete nejprve opustit flexografický stroj. Protože jen on, a pak nejlevnější, stojí ne méně než 65 tisíc dolarů. Proto můžete vytisknout na svém produktu později, když vaše podnikání již získává pravidelné zákazníky. A v případě, že taková objednávka nastane dříve, je vždy možné využít služby tiskáren a reklamních agentur.

Místnost pro výrobu plastových sáčků

Prostory, jelikož budou umístěny stroje a další zařízení, mají vlastní kritéria:

 1. Mělo by to být s vysokými stropy. Důvod je banální - výška extruzního stroje může dosáhnout šesti metrů.
 2. Místnost by měla umožňovat udržení konstantního optimálního teplotního režimu. Opět je to důležité pro kvalitativní průchod vytlačovacích procesů.
 3. Předpoklad by měl být vybaven základními inženýrskými sítěmi - vodovodem a odtokem vody.

Zaměstnanci

Pro každou jednotku zařízení je minimálně (a téměř vždy) nutný jeden pracovník. Aby neměli bolesti hlavy ohledně kvalifikace vašich zaměstnanců, společnosti, které prodávají zařízení, většinou nabízejí školení zaměstnanců, které budou zahrnuty do nákladů na stroje.

Suroviny a dodavatelé surovin

V současné době se má za to, že nejlepší volbou pro poměr nákladů a kvality je buď ruský nebo jihokorejský granulovaný polyetylén. Překvapivě, ale často suroviny západní produkce jsou pro kupce levnější, a to i při zohlednění výdajů na logistiku.

Pokud jde o suroviny, existují dva druhy granulí:

 1. Polyethylen vysokého tlaku (polyethylen s nízkou hustotou)
 2. Polyetylén nízkého tlaku (polyethylen vysokohustotní)

Oba typy se používají k výrobě polyetylénových sáčků. Polyetylén ve formě pelet o průměru 3-5 mm a kulovitý tvar je považován za nejlepší volbu. To však neznamená, že granule s kubickým a válcovitým tvarem by měly být zcela vyřazeny. Jsou stejně populární.

Samotné suroviny, tj. Polymerní pelety, se často vyrábějí ze sekundárního polymeru. Tato metoda je považována za šetrnější k životnímu prostředí. Polymer je rozřezán na malé kousky a poté převeden na granule. Kvalitu výrobku však nelze označit za nejvyšší. Z primárních surovin jsou produkty mnohem lepší.

Více než to! Balení sekundárního polymeru ("druhotný") nelze použít pro balení potravin, které okamžitě vyvedou dobrou část zákazníků. "Sekundární" se používá hlavně pro výrobu pytlů na odpadky. Pokud jste konkrétně zaměřeni na zákazníky související s balením potravin, zvažte pouze "primární". Výrobek z polyethylenu používaný pro tento účel musí splňovat všechny mezinárodní environmentální normy. Proto ve věci výběru dodavatele musíte také být pečlivě.

Kromě granulátu budete potřebovat také barviva. V ceně se také liší v závislosti na dodavateli. Průměrná cena jednoho kilogramu barviva je od 500 do 1000 rublů. Na rozdíl od samotného polyethylenu se barvivo používá při výrobě pouze tří procent z celkové hmotnosti, takže můžete očekávat, že bude opouštět velmi ekonomicky.

Ekologie

Neeconomická výroba polyethylenových pytlů je považována za jednu z nejvýznamnějších nevýhod této sféry. Procesy spojené s výrobou způsobují velkou škodu životnímu prostředí. Bohužel, v Rusku tak horlivě nesledují stav přírody jako v zahraničí. Ale ve stejné Evropě je polyetylén postupně nahrazován jinými materiály, které jsou vyvinuty s ohledem na bezpečnost životního prostředí (tkanina, řemeslný papír apod.).

Ale velcí obchodníci, kteří mají zájem opustit ruský trh za sebou, jsou si jisti, že je nyní čas přemýšlet o přestavování zařízení a přestavování výrobních zařízení. Vzhledem k tomu, že podle jejich názoru, trendy environmentální bezpečnosti v příštích 5-10 roků dosáhne ruského trhu.

Zařízení, v závislosti na tom, jaký typ obalu, který chcete použít a jaké objemy bude stát množství pohybuje v rozmezí od 300 tisíc do několika milionů.

V průměru je jedna automatická linka schopna vydávat až 25 000 paketů za směnu za osm hodin. Pro srovnání jsou velcí producenti zvyklí pracovat na dvou směnách po dobu osmi hodin.

Cena balíčku bude od 15 do 30 centů, velkoobchodní cena - až 70 centů za balení. Takže se správným přístupem a úpravou prodeje může měsíční příjem celého podniku dosáhnout půl milionu rublů.

Průměrná doba návratnosti celé produkce podle statistik činí 1 až 2 roky.

Vlastní podnik: výroba polyetylénových pytlů

Záležitost výroby plastových pytlů samozřejmě není ani originální ani vzácná. Stále však neztrácí svou popularitu a přináší značné zisky podnikatelům. Polyetylénové sáčky získaly nejširší distribuci. Najdou se v téměř každém obchodním nebo obchodním centru. Kromě toho, protože jejich náklady jsou nízké, jsou často distribuovány zákazníkům a zákazníkům zdarma. Polyetylénové sáčky se mohou stát vynikajícím a levným reklamním médiem - jsou uváděny na loga, informace o společnosti, jejích službách a kontaktních detailech. Oblibu podnikání při výrobě polyethylenových obalů má několik důvodů. Nejprve, jak bylo uvedeno výše, pakety se používají všude a jsou poměrně levné. Jejich výroba nevyžaduje přítomnost zvláštních znalostí, použití komplexních technologií a hledání kvalifikovaného personálu. Abyste se zabývali výrobou polyethylenových pytlů, budete potřebovat speciální vybavení, dostatečný prostor a několik pracovníků.

Pokud máte v úmyslu zapojit se do takového podniku, budete muset strávit alespoň minimální marketingový výzkum, studují situaci soutěžících v oblasti cen a poptávky po obalových produktů, stejně jako při přípravě podnikatelského plánu (to je užitečné, i když se nebude půjčit peníze na zahájení podnikání). Jak ukazuje praxe, v jedné oblasti od pěti do deseti výrobců různých produktů může pracovat dokonale. Zvlášť, když si myslíte, že pouze jedna z deseti společností může být nazvána opravdu velká.

Zbytek tvoří v podstatě mini obchody, které vyrábějí nejjednodušší a nejlevnější balíčky (například "trička" nebo "balíčky"). Obě pracují pouze pro svůj region (město a region), neboť v jiných městech jsou místní producenti, je pravděpodobné, že s nimi nebude soutěžit (i když je cena nižší, celá cena bude "spotřebována" dodání). V nejpříznivějším postavení jsou velké výrobní podniky, protože často vyrábějí nejen obaly a polyethylenové fólie, ale i jiné výrobky včetně čepic, krabic, víček na plechovky, potrubí apod. Na druhé straně, organizace velké továrny od nuly bude vyžadovat příliš mnoho peněz, takže odborníci radí podnikatelům s malým počátečním kapitálem, aby začali s výrobou nejjednodušších balíčků a obalového filmu a poté se postupně zvyšují příjmy, rozšiřují sortiment výrobků a zavádění nových služeb (například tisk na obalech). Při řádném podnikání může výnosnost výroby polyethylenových pytlů činit více než 15%.

Nejjednodušší a nejlevnější možností je výroba výrobků z filmu nebo rukávu od jiného výrobce. V tomto případě jednoduše označíte balíky z "polotovaru" pomocí pájecího a pájecího stroje s podnosem. Náklady na takové vybavení je asi 200-250 tisíc rublů. Najdete zde levnější možnosti: například polořadovka-manuální stroj nebo použité zařízení. Mínus takové "výroby" je poměrně vysoká cena balíčku. Je zřejmé, že společnost s výrobou s plným cyklem může na své výrobky uvést nižší cenu než polotovary, které nakupují film od téže společnosti. Další nevýhodou je mimořádně omezený sortiment. Tak bude možné vyrábět pouze nejjednodušší obaly tenkého polyethylenu typu "Balení", do něhož jsou výrobky baleny, a sáčky na odpadky. Nemůžete však přijímat složitější objednávky (například balíčky hustého polyethylenu s otvory nebo dokonce i běžnými baleními "Mike").

Podívejme se podrobněji na celý cyklus výroby polyethylenových obalových výrobků. Polyetylénová fólie, která je ve většině případů hladká a průhledná, se vyrábí v procesu vytlačování z vysokotlakého nebo nízkotlakého polyethylenu. Extruze je technologie výroby výrobků tlačením roztaveného materiálu přes otvor určitého tvaru. Tato technologie se používá hlavně při výrobě polymerních výrobků (například plastových výrobků, pryžových směsí a samozřejmě i polyethylenových pytlů). Pro zpracování polymerů do hotových výrobků pomocí vytlačování jsou použity jednošroubové, vícestupňové, diskové a pístové extrudéry. Toto je název speciálního zařízení, které je určeno pro lisování plastů. Tyto materiály mají tvar, když je hmota tlačena přes profilovací nástroj (vytlačovací hlava). Polyethylenové kuličky se naplní do extrudéru ve formě kuliček, z nichž je následně vytvořena polyethylenová fólie nebo polyetylénová objímka.

Také extrudéru automatizované linky na výrobu plastových sáčků zahrnuje výše uvedenou řezací a pájení stroj, který štěpí na film nebo pouzdro, vyrobené z vytlačovacího stroje v souladu s předem stanovenými parametry. Zvláštní pozornost by měla být věnována fázi řezání filmového pouzdra na stroji pro výrobu pytlů, u kterého se často používá oboustranný nůž. Při přesunu z výroby balíků jednoho typu do druhého se horký nůž otáčí o 180 stupňů. V plastových pytlích typu "Balení" je dno pytle utěsněno svařovaným švem pomocí horkého nože a potom odříznuto pomocí gilotiny. Dva boční švy jsou pak utěsněny. Pokud mluvíme o výrobě pytlů bez rukojetí nebo odpadkových pytlů, pak výroba na tom a skončí. Hotové balíčky jsou baleny ve stovkách kusů a zasílány do skladu. Pokud však balíček předpokládá dostupnost pera (například u balíků typu "Mike"), bude tato fáze o něco delší. Potom se produkt uzavřen na jedné straně (obvykle dole), a pak je vyrobena ze dvou svarového švu horký nůž, a pak odříznout pomocí gilotinu u středu. Poté je vak uzavřený z obou stran položen na horkou jehlu v balení po 100 kusů. Při řezání tištěných obalů je nutná přítomnost speciální světelné závory, která zachycuje obraz. Otvory pro rukojeti nebo "hrdla" (pro obaly Mike) jsou řezány lisovacím lisem.

Pokud se chystáte dát na své balíky jakékoli obrázky, včetně firemních log a dalších firemních symbolů, pak budete potřebovat také flexografický stroj. Může být použita nejen pro práci s polyethylenem, ale také pro mnoho dalších materiálů (např. Fólie). Flexotisk se liší od obvyklého typografického tisku v tom, že používá vysoce elastické kapalné inkousty a formy. Při tisku tekuté a rychleschnoucí inkoust jsou převedeny do materiálu pomocí měkkých polymerních forem, které jsou připevněny k válcům, oboustranné lepicí pásky nebo zvláštních „propadů“. Stroje Flexo mají pět hlavních typů - sekční dlouhé stroje, vestavěné profily, planetové stroje, stroje slévárenských sekcí a kombinované stroje s lineárními sekciami (jednotky).

Výběr zařízení na trhu je velmi velký, ale pokud tomu nechápete, pak při zakoupení linky je lepší vyhledat pomoc od specialisty. Pomůže vám ušetřit čas a peníze, vyberete nejlepší možnost v závislosti na plánovaném sortimentu, objemech a dalších faktorech. Nejjednodušší linka bude stát od 60.000 $ v základně domácí výrobní linky nebo z druhé ruky západních společností, pokud hledáte pro vysoce kvalitní výkonnou zařízení, náklady budou mnohem vyšší. - Asi 100 tisíc $ můžete ušetřit při nákupu flexographic zařízení.. Nejlevnější flexograf stojí kolem 65 tisíc dolarů. Proto můžete nejprve bez něj a dát příkazy k tisku třetím stranám a reklamním agenturám.

Místnost, ve které je zařízení umístěno, musí mít vysoké stropy, protože výška vytlačovacího stroje může být asi šest metrů. Dílna by měla vždy udržovat optimální teplotní režim (to je důležité pro zajištění normálního průchodu vytlačováním), musí mít vodovodní a kanalizační systém. Minimálně jeden pracovník je povinen udržovat každou jednotku zařízení. Většina dodavatelů zařízení nabízí školení pro pracovníky, kteří s ní pracují za malý poplatek.

Pokud jde o suroviny, nejlepší možností pro poměr ceny a kvality je jihokorejský a ruský granulovaný polyetylén. Ačkoli často i při zohlednění nákladů na přepravu surovin západní produkce je levnější než domácí. Existují dva druhy granulátů - polyethylen s vysokou hustotou (polyethylen s nízkou hustotou) a nízkotlaký polyethylen (polyethylen s vysokou hustotou). Obě suroviny se používají k výrobě sáčků. Nejlepším z nich je surovina ve formě granulí z polyethylenu o velikosti 3-5 mm a formu blízké sférické. Avšak granule kubického a válcového tvaru jsou stejně oblíbené. Polymerní výrobky se často vyrábějí ze sekundárního polymeru. Rozřezává se na malé kousky a převádí se na granule. I když je tato metoda ekologičtější, kvalita výrobků z druhotných polymerů je mnohem horší než kvalita výrobků z primárních surovin. Navíc obaly z "sekundárního pouzdra" nemohou být použity pro balení potravin, protože tento materiál je považován za toxický. Ale druhotné suroviny jsou ideální pro výrobu odpadkových pytlů. Kromě granulovaného polyethylenu můžete také potřebovat různé barvy. Cena jednoho kilogramu barviva může činit 500-1000 rublů, v závislosti na barvě a výrobci. Barvivo se konzumuje pomalu (obvykle nepřesahuje 3% hmotnosti polymeru, který má být natřený). Upozornění: pro výrobu obalů určených k balení potravin je doporučeno používat vysoce kvalitní polyethylen, který splňuje všechny mezinárodní environmentální standardy, a proto pečlivě přistupuje k otázce výběru dodavatele surovin.

Takže zařízení pro výrobu plastových sáčků bude stát ve výši 250 tisíc rublů. až několik milionů, v závislosti na vybavení, výrobci a kapacitě. Průměrná výkonnost jedné linky je zhruba 25 tisíc paketů za osm hodinový posun (velká výroba probíhá ve dvou směnách po 8 hodinách). Náklady na výrobu jednoho balení jsou asi 15-30 centů, velkoobchodní cena za to začíná od 60-70 centů za jednotku. Měsíční příjmy společnosti mohou být přes půl milionu rublů. Zaplatíte si výdaje za 1 až 1,5 roku.

Jedinou nevýhodou tohoto podnikání je, že plastové sáčky jsou považovány za nejvíce neekologické obaly, což způsobuje velké škody na životním prostředí. Bohužel, v naší zemi, otázky týkající se problematiky životního prostředí, nejsou tak rozšířené jako v zahraničí, kde polyethylen se postupně nahrazovány jinými, bezpečnějšími typy obalových materiálů (například sulfátový papír nebo textilie). Nicméně, prozíravý podnikatelé jsou přesvědčeni, že v příštích několika letech se Rusko bude dodržovat stejné trendy jako v západních zemích, takže jsou nyní hledají alternativy pro výrobu ekologicky šetrné balení.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Jak otevřít obchod pro výrobu plastových sáčků?

Uvolnění plastových pytlů je relativně jednoduché a zároveň slibné podnikání. Ale jak začít? Jak velké mohou být investice provedeny?

Jaké jsou výhody tohoto druhu podnikání?

Výroba polyetylénových pytlů - segment průmyslu, který lze charakterizovat neustále vysokou poptávkou po výrobcích. Balíčky z polyethylenu jsou v poptávce v každodenním životě, v průmyslových podnicích, v obchodu, ve stavebnictví. V zásadě je poměrně obtížné pojmenovat oblast řízení, ve které by nebyly pravidelně použitelné obaly z polyethylenu.

Uvolnění daných balíků je z technologického hlediska poměrně jednoduchým procesem, což je docela možné dokonce i v malém podniku a relativně malé - ve srovnání s investicemi do mnoha dalších oblastí průmyslu a finančních investic.

Budeme podrobněji studovat, jak uspořádat podnikání při výrobě plastových sáčků.

Organizace výroby polyethylenových pytlů: prostory a vybavení

Optimální prostory pro organizaci výroby plastových sáčků budou:

 1. Umístil se v oblasti města, ve které je povolena škodlivá výroba (například uvolňování zboží z plastu).
 2. Mějte plochu nejméně 100 metrů čtverečních. metrů.
 3. Mějte stropy o výšce nejméně 6 metrů.
 4. Vybaveno nezbytnou komunikací a pracuje hladce.

Zvláštní charakteristiky areálu budou záviset na struktuře výrobního procesu, který je zase určen množstvím a produktivitou zařízení pro výrobu polyethylenových pytlů.

V průměru, pokud jde o velikost ruského města, náklady na pronájem odpovídajících prostor může činit zhruba 100 000 rublů měsíčně (včetně účtů za veřejné služby) nebo 1,2 milionu rublů ročně.

Hlavním produkčním majetkem společnosti zabývající se výrobou polyetylénových pytlů je vytlačovací stroj. Jedná se o zařízení, které je schopné vyrobit polyethylenové předlisky (obvykle ve formě kuliček nebo pelet) pro výrobu hotového výrobku v následujících hlavních stupních:

 1. Tavení polotovarových polotovarů.
 2. Pohybování roztaveného materiálu na vytlačovací prvky.
 3. Přemístění roztavené hmoty vytlačovacími prvky (které obvykle obsahují otvory v jedné nebo jiné formě) a vytvoření polotovaru - polymerního filmu nebo pouzdra.

Samozřejmě, postupnost těchto operací může být odlišná na základě specifické technologie pro výrobu polyethylenových sáčků. Obecně ale algoritmus provozu extruderu odpovídá zobrazenému schématu.

Extrúzní stroj také umožňuje přidání různých barviv do suroviny - pokud to předpokládá výrobní úkol.

Dalším krokem při výrobě obalů je zpracování odpovídajících druhů polotovarů do hotových výrobků. Za tímto účelem se jedná o následující:

 1. Řezací stroj. Tento typ zařízení řeže fólii nebo pouzdro vytvořené extruderem na kusy určité délky.
 2. Balicí stroj. Na základě polotovarů vytvořených na řezacím stroji se vyrábějí hotové obaly. V některých případech lze funkčnost příslušného stroje doplnit balením hotových výrobků ve svazcích - obvykle 100 kusů.

Hotové plastové tašky jsou přesměrovány do skladu společnosti.

V některých případech může podnik provádět dodatečné zpracování hotových výrobků - například reprezentované čerpáním z balíčků výkresů. Pro tyto účely se používá samostatný typ zařízení - flexotiskový stroj.

Současně je dodatečné zpracování balíčků v mnoha případech výhodnější, pokud jde o smlouvu - ve specializovaných tiskárnách. Faktem je, že náklady na údržbu flexotiskového zařízení v samotném závodě mohou být vyšší než náklady ve firmě, pro které je aplikace obrazů na balíčky jednou z hlavních činností.

Náklady na získání těchto typů zařízení se mohou značně lišit v závislosti na:

 1. Produktivita zařízení (čím silnější zařízení - tím dražší).
 2. Země původu (zařízení pro import mohou být výrazně dražší).
 3. Oblast dodávky (dále dodavatel, samozřejmě je zjevně vyšší náklady na dodání dostatečně masivních agregátů).

Záleží také na tom, zda náklady na dodávku služeb pro instalaci zařízení ve výrobě. Ale skutečnost, že jejich poskytování a náklady v mnoha případech předem, ještě jednou, vzdálenost mezi dodavatelem a odběratelem zařízení: v případě, že protistrana je příliš daleko, pak cesta do svých odborníků v nastavení na dodavatele může ukázat jako velmi nákladné vyhlídky pokud jde o účastníky transakce.

na základě průměrných tržních ukazatelů legitimně být zahrnuty do obchodního plánu na kupní cenu zařízení uvažovaného v hodnotě asi 2 miliony. rublů bázi.

Navíc jsou možné pravidelné náklady na údržbu. Jejich velikost se může výrazně lišit, ale pokud se optimalizace těchto výdajů uskuteční na řádné úrovni, bude to činit zhruba 100 tisíc rublů ročně.

Suroviny

Hlavní typ suroviny pro uvolňování plastových pytlů, jak jsme uvedli výše - polyetylenové předlitky ve formě kuliček (nebo granulí). Na ruském trhu se nejčastěji jedná o domácí a jihokorejské značky.

Případné polotovary lze rozdělit do dvou hlavních typů:

 1. Vyrobeno z vysokotlakého polyethylenu.
 2. Vyrobeno z nízkotlakého polyethylenu.

Současně jsou na trhu také běžné příměsi se smíšenými vlastnostmi.

Suroviny prvního typu jsou nejvhodnější pro výrobu:

 • obaly s tvrzenými rukojeťmi typu díry;
 • balíčky dražších cenových kategorií - například dárkové certifikáty;
 • balíčky pro opakované použití;
 • balíčky pro umístění docela těžké - asi 7-8 kg, položky.

Suroviny druhého typu jsou optimální pro výrobu:

 • balíčky jako "košile";
 • jednorázové balení;
 • balíčky pro umístění světelných předmětů.

Suroviny z polyethylenu smíšeného typu mohou být použity jako celek pro výrobu jakékoliv výroby. Současně v řadě případů nám jeho využití umožňuje dosáhnout ekonomičtějšího výkonu obalů a rozšířit sortiment výrobků s nízkými primárními náklady.

V průměru jsou náklady na 1 tun plastových polotovarů jednoho nebo druhého asi 30 000 rublů.

Dalším typem suroviny při zvažované výrobě může být barvivo. Látky vhodného typu jsou na ruském trhu v poměrně široké řadě značek. Ale v zásadě i ty nejhospodárnější jsou zpravidla schopny uspokojit základní kvalitativní kritéria pro uvolnění balíků. Můžete se zaměřit na cenu 1 kg barviva v hodnotě přibližně 700 rublů.

Současně je pro 1 tunu surovin asi 10-30 kg barviva.

Zaměstnanci

V malém obchodě pro výrobu plastových sáčků, ve kterém bude fungovat 1 výrobní linka, může být nutná práce provedena:

 1. Provozovatel extruzního stroje a obráběcího stroje. V průměru, největší ruské město, jeho plat bude asi 40 tisíc rublů měsíčně. Dále bude doplněn příspěvky do státních fondů ve výši cca 30% z příjmů specialisty.
 2. Provozovatel dávkovacího stroje a flexotiskového stroje (volitelné). Z hlediska složitosti bude jeho práce srovnatelná s prací prováděnou operátorem v prvních fázích výrobního cyklu, mzdy podobně.
 3. Specialista na přijímání hotových výrobků a zásilky zákazníkům. Práce této osoby je zpravidla jednodušší než práce spojené s řízením spíše technologických zařízení. Jeho plat může být asi 30 tisíc rublů.

Úplně veškerá práce, která odpovídá stanoveným pozicím, může provádět majitel společnosti. Pokud se chová jako IP, nemusí se zaregistrovat za plat.

To znamená, že měsíční náklady na mzdy pro zaměstnance (za předpokladu, že majitel firmy samotné dělá dílo jednoho z drahých příspěvků) bude asi 91.000 rublů měsíčně (70 000 - profesionální plat pro přijetí a provozovatele, zvýšené o 30%, což představovalo příspěvek ve státních fondech) nebo 1,1 milionu rublů ročně.

Výpočet ziskovosti a návratnosti

Co může být ziskovost a ziskovost výroby plastových pytlů jako podnikání, závisí na:

 1. Formáty vyráběných balíků (hromadné zboží, jako jsou trička, jsou obvykle méně výnosné, přinášejí však více příjmů než dárkové balíčky).
 2. Charakteristiky balení (například výstup s tlustší fólií je zjevně dražší než výroba sáčků s tenkým filmem).
 3. Dodávky balíků se zesílenými rukojetími, různými záhyby - včetně designových záhybů (čím složitější bude struktura balíčku, tím vyšší bude jeho cena).

V prvním roce podnikání bude třeba investovat do podnikání majitel obchodu pro výrobu plastových paktů:

 • 2 miliony rublů za vybavení;
 • 1,1 milionu rublů - pro platy zaměstnanců;
 • 1,2 milionu rublů - za pronájem pokoje a za úplatu;
 • 100 tisíc rublů - na údržbu automobilů.

Celkem - asi 4,6 milionu rublů.

Náklady však budou muset být přidány také k nákladům, které by měly být zaměřeny na nákup surovin. Jeho objemy budou záviset na intenzitě prodeje zboží.

V průměru z 1 tony polyethylenových granulí je možné vyrobit asi 200 tisíc paketů v běžných formátech s průměrnou velikostí a tloušťkou. Náklady na obalu 1 (dye přidá k maximální hodnotě - 3%) se tak, řádově 0,25 rublů 30 000 (ton plastové polotovary) + 21 000 (barvivo 30 kg) děleno 200.000.

Prodejní cena balíčku na trhu je v průměru asi 1 rubl.

Typickým indikátorem výkonu pro "podporovaný" podnik v příslušném segmentu trhu je asi 30 000 balíků za den na trati s jedním extruderem. Tak, s plným zatížením těchto linek, bude nutné koupit asi 4 tuny plastových surovin a 120 kg barviva měsíčně - asi 200 tisíc rublů (4 * 30.000 + 120 * 700). Za rok - 2,4 milionu rublů.

Celková výše výdajů v prvním roce podnikání činí zhruba 7 milionů rublů (na 4,6 milionů rublů - u investic do zařízení, mezd, údržby, budov přidáme 2,4 milionu rublů nákladů na suroviny).

Při stanovené míře uvolnění balíků - 30 000 kusů denně, a cena balíčku v 1 ruble měsíční tržby podnikání bude asi 900 000 rublů, ročně - asi 10,8 milionů rublů.

Tak už v prvním roce se podnik vyplatí: zisk při stanovených výpočtech může činit 3,8 milionů rublů a ziskovost výroby - přesahuje 50%. Dále - pouze zvětšit v důsledku znovuzískávání zařízení. Který však má celý život, stejně jako rostoucí náklady na údržbu ve vztahu k zastaralosti.

Kromě toho je třeba vzít v úvahu další možné náklady - dopravu, pojištění. Ale i při zohlednění odpovídajících nákladů se ziskovost nezmění v násobcích a bude reprezentována hodnotou, která je docela hodna oproti ziskovosti mnoha dalších odvětví.