Prodej a balení válcovaných trávníků

Krásný trávník s pěstěnými nehty trávníku před venkovského domu nebo obchodní zařízení, vždy příjemné na pohled, bude krajinářského designu odborníci věnovat zvláštní pozornost na trávník, aby se vysoce kvalitní terénní odborníci zvolit přírodní trávník, organizace výroby, z nichž si můžete udělat dobrý zisk. Výrobci trávníků často nabízejí službu pokládání a instalace plynového krytu, čímž se zvyšuje zisk podniku.

Ostatní články podle tématu

LPH je druh nepodnikatelské činnosti ve výrobě a zpracování zemědělských produktů. Nejsou registrováni jako podnikatelé. Naši občané, přední soukromých farem, zemědělských výrobců jsou uznávány na stejné úrovni zemědělců a zemědělských podniků v souladu s №122-FZ „Na soukromých pozemcích.“

Skleník pro pěstování zeleniny, bobulovin, sazenic a květin vždy přitahoval. Pěstování v sklenících v zimě - to je linka, po které můžete říci, že nejsme amatér, ale profesionál, pán svého řemesla.

Co je to česnek, víte téměř všechno. Používá se při vaření, v kořeních. Tato kultura využívá nejen žárovku, ale také opouští. Česnek má antiseptický účinek, používá se v medicíně. Proto je kultivace takové cenné kultury ideální pro obyvatele venkova, je to možné a městské, ale s dostupností pozemků ve vlastnictví nebo pronájmu.

Myšlenka podnikání: položení trávníku

Mladá tráva by měla být často napojena, ošetřována chemickými látkami proti škůdcům a plevel proti plevelům. Není známo, zda bude možné navrhnout trávník, jako jsou trávníky v anglických zámcích, nebo to bude typická divoká žába. Proto mnoho z nich má tendenci kupovat, pěstované trávy, a to válcované trávníky.

Můžete si koupit vrstvy s trávníkem. Na kterém rostla tráva. Speciální technologií rostou trávníky specialisté na plantáži. Poté je řezán trávníkem a dodáván na adresu určenou zákazníkem.

Je-li doručeno ráno, pak večer budete rozdávat všechny role a rychle tvoří dobře upravený trávník. Úkol není obtížné a budete se s ním vyrovnávat.

Vlastnosti trávníku
Trávník, rozložený z rolí, se nijak neliší od běžných. Mohou pokrýt jakoukoli plochu úrodné půdy, která je před pokládkou speciálně připravena. Na roli standardní typické 2 m délky, 0,4 m - šířka. Tloušťka trávník je od 1,8 do 2,5 cm. Výška trávy prodává v rolích, ze 3 až 7 cm. Páska má hmotnost přibližně alespoň 15 a maximálně 25 kg.

Tráva, která roste na takových trávních plochách, obyčejných odrůdách. Dobře rostou v klimatu našeho regionu. Nejvíce obyčejná: kýta je červená nebo bluegrassová louka, ale existují i ​​jiné.

Výběr trávníku
Když si zvolíte, pečlivě prohlédněte každý válec. Pokud se zdá, že tráva v kotouči zbledla nebo vysušila - je to v pořádku. V praxi budete tyto oblasti neustále pokrývat novou trávou a malé kousky mohou být vykořeněny. Obecně budete muset neustále opravovat živé koberce.

Co byste se měli na první pohled podívat při výběru trávníku? Že tráva byla homogenní, zelená, šťavnatá, hustě rostoucí. Pokud zjistíte, že některé válec je tráva suchá, zažloutlý - dát roli, jinak budete muset „napravit“ na holá místa. Tráví čas a energii při opravách.

Při kontrole válce věnujte pozornost kvalitě povlaku a tomu, zda má rovnoměrné okraje. Zkontrolujte všechny role. Tráva by měla mít stejnou barvu, tlustou a stejnou velikost. Podívejte se pozorně, jsou tu nějaké plevele? Zkoumejte všechny koberce, hlavní věc je, že jsou tlusté, rovnoměrné, výška trávy asi 5 cm.

Jak položit trávník vlastními silami? Když dodáte vrstvy nebo je přivedete na vlastní pěst, měli byste být vyčištěni a prostor připraven k položení. Okamžitě začněte rozkládat role.

Co když jste v ten den zaneprázdněni a nemůžete udělat styl? Je přísně zakázáno je nechat zakřivené. Každou roli jemně rozeberte na rovnou plochu a vydejte ji vodou. Zítra se pokuste vytvořit trvalé místo růstu. Pokud existuje možnost volby, upřednostněte role v speciálních ochranných obalech.

Výpočet materiálu pro pokládku?
Měli byste teoreticky dobře zvládnout technologii. V ideálním případě platí, že při zakládání trávníku s vlastními rukama se provádí v den nákupu. Pak bude trávník opravdu ten, o kterém jste snívali - homogenní, tlustá a svěží, zelená. Vaši příbuzní a přátelé ji neodlišují od těch, které mohou být pěstovány metodou semen.

Proto před zahájením práce potřebujete přesně vědět, kolik rolí bude vaše oblast potřebovat. Pak nebudete mít žádné prostoje. Nemusíte jít na další trávník s trávou.

Za prvé, před položením rolovacího trávníku je nutné měřit, na jaké oblasti je třeba rozbít trávník? K získanému číslu přidejte 5% k tomu, že trávník se zmenší a budete potřebovat trochu více zelených. Výpočet bude co nejpřesnější, pokud v náměstí není čtvercová záhonová vrstva, nejsou žádné stopy, houpačky, schody a další překážky, které je třeba vymezit a vyříznout část krytu. Pokud na tomto území existují cesty nebo něco jiného, ​​pak pojistěte a nakupujte vrstvy s marží - o 10% více.

Příprava místa před položením trávníku
Před umístěním trávníku na místě musíte pečlivě připravit půdu. Nejvýhodnější období je od dubna do září včetně. Pokud žijete na jihu, kde je v říjnu teplé, můžete tento měsíc lámat nový trávník.

Ti, kteří žijí mimo město a kdo má rád chodit na čerstvé trávy, a že dítě hrál na trávníku, to dává smysl koupit trávník s jednoduchým trávy. V tomto případě není nutné provádět další školení - odstranit vrstvu půdy na vaše stránky, instalovat drahé auto-zavlažovací systém. To nevyžaduje ideální vyrovnání základové plochy ve dvoře. Technologie je jednoduchá.

Kde začít? Projděte se kolem místa a vyčistěte všechny buriny, které si všimnete. Čím kvalitnější bude tato fáze realizována, tím méně problémů v budoucnu. Weeds mohou prolomit vrstvu trávníku s krásnou trávou a budete je muset vykopat. Pokud na místě najdete odpadky, vyjměte je. Místo musí být úplně vyčištěno a připraveno k přijetí.

Pokládání trávníku vlastním rukama

Připravili jste si půdu, je čas začít hlavní etapu - položit zelenou trávu ve vybrané oblasti. Položte cívky "šachy". Bude to vypadat jako zdivo. Hlavní věc spočívá v tom, že se sekce nekryjí všude. Takže klouby budou sotva patrné. Když položíte novou vrstvu, utáhněte ji a zatlačte na další vrstvu.

Není správné umístit role tak, že jeden je na sobě na sobě, tráva na těchto místech bude žlutá. Stačí stahovat je co nejblíže k sobě, aby nebyly žádné mezery. Nejdříve položte kratší a na konci nechte dlouhé vrstvy. Když uděláte styl, přemýšlejte o zařízeních, která vám umožní umístit trávník co nejdravěji a nepoškodit.

Řezání trávníku při položení vlastním rukama
Když si trávník uložíte rukama, zjistíte, že některé z nich jsou příliš dlouhé a potřebují stříhání. Obvykle odstraňte přebytek bajonetovou lopatkou nebo nožem. Oříznuté? Nyní pevně ukotvte okraje.

Pokud chcete, aby byl dernina na novém místě dobře zaveden, postupujte krok za krokem úplně. Tím je zajištěno, že role jsou co nejblíže k zemi. Potřebujete běžné desky nebo kluziště o velikosti, kterou získáte, nebo o jiných nástrojích.

Zpracování švů rolovaného trávníku
Když ukotvíte poslední z rolí, budete muset zpracovat všechny švy. Aby bylo zajištěno, že trávník na novém místě zcela zakopl, místo kloubů se nalije směs úrodné půdy a písku. Nyní je celá oblast dobře nalita, takže je pravděpodobné, že na této stránce bude všude tráva.

Sekání trávníku
První sečení může být uspořádáno po 2 až 3 týdnech. Tráva na trávníku poroste, ustoupí a zesílí. Poprvé opatrně seďte. Přesuňte ležet vrstvy trávou.

Bude to trvat další 2 týdny a už se můžete bezpečně chodit po trávnících, nebojte se to šlapat, což má za následek trávníku mohou vadnout nebo zežloutnout.

Péče o trávník
Pokud řádně rozbijete trávník pomocí bylin v rolích, může být udržován ve vynikajícím stavu po několik desetiletí. Hlavním úkolem je řádně se o to postarat. Včas na vodě trávník, aplikujte hnojivo a stříhání.

Polévání je zapotřebí denně. Kousek po kousku. V deštivých dnech není nutné vodu. Nejlepší je koupit systém, který automaticky rozstříká vodu po celém trávníku. Šetří vám čas a zdroje.

Pokládá se rolovaný trávník vlastními rukama a po 7 dnech musí být trávník řezán. Nejčastěji se trávu zkracuje, když roste o více než 6 cm, ale fanoušci krátkých trávníků. Tráva je pouze 4 cm a již vyrovnávají celou plochu. Získejte pohodlnou sekačku, kterou můžete snadno a pohodlně spravovat. Nejdůležitější je kvalitní řezání trávy a manévrovatelnost.

Než si objednejte trávu, vypočtěte plochu a požadované množství materiálu. Vyčistěte odpad z místa a připravte úrodnou půdu. Balení umístěte v den dodávky.

Technologický postup výroby válcovaného trávníku: technologie pro pěstování, kladení a skladování trávníků (předmětů)

Tenax Radix, Tama-Net Jedná se o vytlačovanou polypropylenovou síť speciálně navrženou k tomu, aby pomohla pěstovat vysoce kvalitní koš v kratším čase. S využitím technologie Radix značně snižuje Tama-Net čas potřebný pro výrobu trávníků. Radix, Tama-Net je extrémně lehká, ale velmi silná plastová síť. Plastická síť se jednoduše otáčí na povrchu země a semena jsou umístěna na vrcholu sítě. Poté se od horní vrstvy usazuje tenká vrstva půdy a začíná obvyklý růstový proces. Když semena produkují klíčky, kořeny a klíčící se části se překrývají se sítí a vytvářejí jednotnou a silnou strukturu. Tím je zajištěno předčasné plodení a výsledkem je silnější půda. Radix a Tama-Net výrazně snižují časové a výrobní náklady, což vede ke zvýšení výnosu a ziskovosti produktu.

Pro podnik pro průmyslové pěstování válcovaných trávníků se doporučuje používat ploché horizontální políčka bez kamenů a svahů. Dobré pro tyto účely se hodí do plíce písečné a písčité hlinité půdy.

Podnikatelský nápad: výroba trávníků

Přílohy: z 680 000 rublů

Zpětná vazba: od 12 měsíců

Výroba válcovaných trávníků může být dobrým začátkem pro rozvoj a provoz vlastního podnikání. S řádnou organizací práce malého obchodního podniku můžete za krátkou dobu dosáhnout stabilního vysokého příjmu.

Obchodní koncept

Trávníkový trávník se pěstuje z trávníků z obilovin, které se navzájem úzce propojují a vytvářejí tkanou strukturu, která vypadá jako koberec. Konkrétně vám struktura umožňuje trávu trávníků v kotoučích a pak je přepravovat na dlouhé vzdálenosti. Přeprava se však musí provádět velmi rychle, protože život trávníku, který je oddělený od země, nepřesahuje 18 hodin.

Moderní trávníky se pěstují pomocí speciálních sítí ze syntetických materiálů, které umožňují propojit kořeny obilnin. Tato metoda nejenže zkracuje čas pro pěstování trávníků, ale zvyšuje její přepravitelnost.

Je možné nejen pěstovat trávníky, ale také nabídnout služby krajinného designu pro pokládku nebo zasetí pozemků se speciálními bylinami v prostorách zákazníka.

Co bude nutné pro implementaci?

Za prvé, je nutné určit směr podnikání - bude to nezávislá výroba trávníků nebo nákup hotových válců ve velkoobchodních cenách od ostatních výrobců a jejich prodej. Samozřejmě, pokud je vybrána druhá metoda, bude snadnější jej realizovat, ale nebudete muset počítat s velkými zisky. Druhý přístup k implementaci podnikatelského záměru bude vyžadovat větší investice, ale pak výrobce bude nejen jistý v kvalitě produktu, ale také získá velký zisk z jeho realizace.

Je také třeba vyřešit řadu dalších úkolů:

 • analyzovat trh a hospodářskou soutěž v této oblasti;
 • studovat a teoreticky ovládat rysy technologického procesu;
 • najít kancelářský prostor, sklad a vhodný pozemek;
 • Určete počet zaměstnanců budoucího podniku.

Pokyny pro spuštění krok za krokem

 1. Registrace státu. Nejprve je třeba požádat daňové úřady a zaregistrovat se jako individuální podnikatel (IP) nebo společnost s ručením omezeným (LLC). V klasifikaci činností existuje speciální položka s názvem "Služby plánování krajiny". Výhodou PI je, že práce jsou prováděny na základě zjednodušeného daňového systému. Pokud je určena k poskytování dalších souvisejících služeb, je lepší tyto položky okamžitě zaregistrovat tak, aby v budoucnu nebyly žádné další překážky
 2. Vyhledat prostory pro kanceláře a pozemky. Je třeba najít vhodný kancelářský prostor a pozemek, na kterém se bude trávník trávit o rozloze nejméně 0,5 hektaru. Důležité je zajistit možnost umístění skleníku na místě, pokud se očekává celoroční práce na produkci trávníků. Pro kancelář je dostatečně malý pokoj (20-30 m²), ale kromě toho je třeba vybavit sklad pro skladování rolovaných trávníků (50-60 m²). V různých částech města můžete uspořádat dva body. Například je na předměstí skladovací místnost a kancelář je uprostřed. Nájemné bude vyžadovat přibližně 120 000 měsíčních investic.
 3. Nákup zařízení. Tyto náklady článku budou největší. Zařízení bude muset nakupovat: plastová síť, secí stroje, zahradní válce nebo kompaktory pro zhutňování půdy, sekačky na trávu, zavlažovací systémy půdy. Výše investic bude přibližně 450 000 až 500 000 rublů.
 4. Výsadba materiálu. Je tvořen vícesložkovými trávovými směsmi a prodává se v mnoha obchodech. Proto by se měly objevit problémy s jeho zakoupením. Jediné nuance - nákup semen v maloobchodě je poměrně drahé. Proto pokud je to možné, je lepší okamžitě uzavřít smlouvy s dodavateli o prodeji osiva za velkoobchodní ceny. Přibližná výše počáteční investice bude 10 000 - 15 000 rublů.
 5. Zaměstnanci. Trávník vyžaduje neustálou péči - zalévání, kosení, hnojení atd. Pro zpracování pozemku zasetého trávou je plocha 0,5 hektaru pro 3-4 osoby dostačující. Je lepší, pokud mají odpovídající vzdělání, mít alespoň minimální dovednosti v práci se zahradními stroji. V kanceláři musí být nutně obchodník a správce. Kromě toho bude nutné najmout řidiče a minimálně jednoho nakladače. Pro vedení účetních záznamů je také vyžadován odpovídající odborník. Celkem ve státě bude muset vzít 9-10 lidí.
 6. Reklama, hledání potenciálních kupujících. Mezi ně patří nástroje; firmy zabývající se výstavbou; fyzické nebo právnické osoby pro uspořádání sousedících území do domů, mimopražských pozemků nebo kancelářských prostor. Internet již není luxusem, ale primárním zdrojem informací. Vývoj a tvorba vlastních webových stránek je tedy nejčastějším řešením, jehož cílem je přilákat velké množství zákazníků. Můžete také objednat tisk letáků, bannerů, reklam, běžících linek v televizi nebo poznámku o společnosti v rádiu.

Finanční výpočty

Startovní kapitál

Začátek a založení podniku pro výrobu a provádění válcovaných trávníků bude vyžadovat zhruba 685 000 rublů.

Hlavní počáteční náklady jsou uvedeny v tabulce

Obchod pro prodej a trávník

Krajinářský design se dnes rozšiřuje, mnoho soukromých osob a dokonce i firem se zajímají o znovuzískání svého území. Jedním ze způsobů je výsadba zeleně a nejčastěji se využívá umělého nebo přírodního trávníku. Moderní technologie vám umožňuje prodávat trávník v kotoučích, takže již můžete vysadit plantáž a snadno ji zasadit. Tento směr může být velmi účinným začátkem vašeho vlastního podnikání, který vám pomůže dosáhnout značného zisku. A prodej a položení trávníku se může stát rozvojem již existujícího podnikání v krajinném designu nebo nezávislém podnikání, které je pro začátečníky zajímavé.

Vzhledem k relativní jednoduchosti tohoto podnikání již mnoho mlynářských firem pracuje v mnoha městech. V tomto ohledu lze očekávat relativně vysokou úroveň konkurence, a proto musí podnikatel pečlivě prozkoumat trh a nabídky konkurentů. I v tomto směru existují zvláštní rysy a rozdíly v práci, mnohé firmy nabízejí pouze maloobchodní prodej trávníku, ale nepropouštějí pokládku a zejména design. Také existují rozdíly jako trávník, takže můžete vzít různé cenové kategorie a hledat spotřebitele pro váš produkt. Trávník může být dodáván nejen v kotoučích, ale může být skutečně službou pro zasetí území přírodní trávou a nabídne spotřebitelům různé bylinky a možnosti. A konečně, ne všechny společnosti se zabývají poprodejním servisem, i když ve většině případů to je velmi dobrý zdroj příjmů, protože pokud se nebudete starat o trávník, ztratí se veškeré vynaložené síly a čas. Poskytování co nejvíce služeb může být obtížné v prvních fázích podnikání, ale dává významnou konkurenční výhodu. Proto je velmi důležité, než začnete provádět úplnou analýzu nabídky a poptávky, zhodnotit příležitosti, které se otvírají, a identifikovat hrozby a problémy.

Chcete-li začít musíte se zaregistrovat jako podnikatelský subjekt, aby bylo možné využít zjednodušený daňový systém, to je lepší, aby se tvar jako jediného vlastníka, pokud je potřeba registrovat právnická osoba, je snazší zaregistrovat společnost s ručením omezeným. V obou případech bude možné převést ve prospěch státu více než 6% výnosů nebo 15% provozních činností. Pro plánování krajiny není vyžadováno žádné zvláštní povolení, pokud nejsou plánovány stavební práce. V takovém případě budete muset vstoupit do samoregulační organizace, pomocí které můžete získat povolení k výkonu vaší práce. Samotná činnost spadá pod definici (OKPD 2) 81.30 Služby územního plánování, ačkoli mohou být v závislosti na nabízených službách použity jiné klasifikátory.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Dále musíte najít místo pro vaši kancelář. Optimální umístění v centrálních oblastech města, to bude výhodné pro většinu zákazníků. Může vyžadovat jen relativně malou kancelář pro práci s klienty, ale pokud máte v plánu poskytnout širokou škálu komplexních služeb, které potřebují úložný prostor pro inventář. Také je třeba přidělovat místo pro skladování produktů, které se stanou trávníkem v kotoučích nebo sadbě. Proto je nutné počítat s několika desítkami metrů čtverečních a v některých případech to bude trvat nejméně 100 m 2. Pronájem prostor v centru může být velmi drahé, takže byste měli přemýšlet o možnosti otevření malou kancelář a sklad k pronájmu na okraji města. Tímto způsobem můžete ušetřit spoustu peněz. Velikost pronájmu je velmi závislá na samotném městě a na jeho umístění, takže je těžké zde zadat přesné údaje. Nakonec se některé firmy také zabývají pěstováním hotového trávníku, aby je mohly rolovat do role. To si vyžádá pronájem velkého pozemku a uspořádání skleníků plné hodnoty, což znamená další finanční investice. Jako výsledek měsíční výdaje mohou být k pronájmu, a velmi málo (pokud je otevřené kanceláře, a většina prací prováděných outsourcingu), a vysoce signifikantní při pronájmu skladů, skleníků a kancelář. Pokud je to možné, prostory a území mohou být odkoupeny v majetku nebo pronajmout pouze úřad, v tomto případě je počáteční investice rostou několikanásobně, ale pak nemusíte utrácet peníze na nájemné, a v případě výpadku nemovitého majetku mohou být prodány nebo začnete užívat k pronájmu.

Pro prostory budou téměř jistě vyžadovat speciální opravy, stejně jako nákup nábytku. Pokud potřebujete skleníky, jejich vybavení může vyžadovat několik set tisíc rublů, v závislosti na velikosti a konfiguraci. To znamená i tu poměrně širokou škálu finančních prostředků na náklady, protože pokud se vám podaří pouze s malou kanceláří, pak za 100 tisíc rublů můžete provádět kosmetické opravy, zakoupit počítače a periferní zařízení a také nábytek. Skleníky budou potřebovat několikrát více, ne-li několik desítekkrát víc. Technické místnosti a sklady se odevzdávají obvykle v již připraveném stavu, takže není třeba žádné další investice.

V závislosti na formátu práce bude vyžadován určitý personál. Pokud potřebujete pracovat pouze s outsourcingovými společnostmi, stačí najmout zaměstnance, kteří se budou zabývat pouze administrativní a organizační činností, komunikovat se zákazníky a dodavateli, pracovat s dokumenty a vyjednávat. Ve většině případů však bude nutné vyhledat odborníky v různých oblastech.

Především jsou umělci, kteří provádějí pokládání trávníků, jejich údržbu a přípravu. To vyžaduje nejen běžné pracovníky, ale také manažery, stejně jako lidi, kteří vědí, jak s rostlinami zacházet a řádně se o ně starají. Dále musíte najít návrháře, který se bude podílet na návrhu a přípravě projektu. V tomto směru pravděpodobně bude trvat několik lidí a je třeba poznamenat, že v tomto směru je někdy obtížné najít vysoce kvalifikovaný personál. Následně následují zaměstnanci skleníků, pokud se má pěstovat vlastní trávník, zaměstnanci jako typ člověka nejen sázecí, ale i strojní a jiný personál údržby.

Je-li to možné, jsou zapojeny i lidé, kteří jsou schopni se zapojit do výběru a chovu nových odrůd rostlin a ke zvýšení efektivity vlastní produkce. Obvykle je v této oblasti vyžadováno velké množství zaměstnanců. Proto může v podniku pracovat několik desítek lidí.

Je však třeba poznamenat, že všechny obchodní procesy, které nesouvisejí se ziskovou organizací, by měly být zadávány externě. To zahrnuje účetnictví, konzultace v daňových a právních záležitostech, komplexní čištění prostor a území, jakož i bezpečnost a bezpečnost. Chcete-li to udělat, je lepší kontaktovat soukromou bezpečnostní organizaci, která bude provádět poplašný systém, instalovat požární systém a v případě potřeby mohou být ve službě provozovny více strážných. Práce s outsourcingovými společnostmi je možná v případě, že společnost sama nemá v úmyslu trávit trávníky nebo provádět krajinné práce, včetně tvorby projektů. Outsourcing, a to zejména poprvé, umožňuje výrazně snížit náklady na údržbu a současně nabídnout zákazníkům nejkomplexnější seznam možných služeb.

Další etapou je hledání dodavatelů hotových výrobků. To platí především pro dodavatele trávníku, protože jeho produkce, ve většině případů je vhodné pouze pro velké objemy výroby, společnost, která prodává a pokládání trávníku přímo ke koncovým uživatelům, zpravidla spolupracují s velkoobchodní dodavatele a funguje pouze v maloobchodě. Mnoho společností také prodává související produkty, například úrodnou půdu nebo hnojiva. Pro pokládku trávníků používejte především trávu a bluegrassovou kostřavku. Odrůdy mohou být různé v závislosti na účelu trávníku, protože rozlišit stinnou trávník, slunce-milující a univerzální, i když každá společnost si vytváří svůj sortiment výrobků, za použití různých verzí trávníku a jejich kombinací. Také je potřeba přemýšlet o jejich cenovou politiku, a mnohé společnosti nabízejí trávník pro zákazníky s různými finančními možnostmi, čímž ho i z jiných zemí, aby zajistily zákazníka.

Měli byste také zvážit možnost otevření svého vlastního obchodního prodeje hotových výrobků, lidé často kupují stejný rolovací trávník pro další kladení vlastních rukou, takže vytvoření prodejního místa může být relevantní. Zde můžete prodávat všechny související produkty a přímo kontaktovat zákazníky. Někdy je však mnohem jednodušší provést propuštění produktů přímo z kanceláře nebo dokonce je doručit spotřebitelům doma. Pokud se podnikatel chce zapojit do malého velkoobchodního nebo velkoobchodního prodeje, musí najít partnera pro podnikání. Provádění trávníku je možné v obchodech se zahradními potřebami a velké množství zboží je možné dopravit do všech podobných míst ve městě nebo přijímat dodávky od partnerů.

"Zelená" obchodní myšlenka: jak vydělat peníze prodejem a balením trávníků na trávu

 • 07/14/2016
 • Agrobusiness / Obchodní nápady / Obchodní nápady 2016 / Nápady na podnikání od scratch / Výroba / Služby / Business lekce

Dobrý den a dobrá nálada, milí čtenáři! Na nádvoří je to nádherné léto, duše i tělo potřebují odpočinek, ale stále se nezklidní a neustále hádají původní podnikatelské nápady! Každý den se stále více a více tvrdí, že můžete získat dobré peníze téměř na všechno - hlavní touhu a hluboké ponoření do podstaty tohoto nebo toho podnikatelského nápadu. V tomto článku se pokouším co nejvíce pochopit otázku příjmů na trávnících. Tento typ trávníku se říká hodně, ale jen málo lidí si dokáže představit, jak na ně vydělat peníze. Věnoval jsem vám tedy pozornost podnikatelskému vzdělávacímu programu na téma "Jak vydělat peníze na trávnících".

Rolling trávníky - co to je?

Trávníkový trávník se skládá z trávy ze skupiny obilovin, jejíž oddenky jsou úzce propojeny a tvoří spíše hustou strukturu připomínající druh tkaného koberce. Vzhledem ke zvláštnostem konstrukce může být tento trávník rozřezán na kusy, válcován na válce a přepravován na dlouhé vzdálenosti. Je pravda, že život válcovaného trávníku, oddělený od půdy, není delší než 15-20 hodin.

Doslova před 20 až 30 lety trávníky v předměstských oblastech byly považovány za zámořskou zvědavost a znamení dobrých životních podmínek majitele. A to není překvapující, protože rostoucí "obyčejný" trávník - proces je časově náročný, dlouhý a časově náročný. Vynalézaví Kanaďané poměrně nedávno vynalezli metodu, která umožňuje několik hodin položit čistý trávník na jakékoli místo. Zjistili, jak udržet a přepravovat hotový trávník bez ohrožení jeho struktury a kvality. Kvůli zvláštnostem dopravy byl takový trávník nazýván rolí. V letech, které uplynuli od vyvinuta válcovaného trávníku, technologie jeho pěstování prošla významnými změnami: bylo snazší získat kvalitní produkt v kratším čase, což snížilo cenu.

V současné době jsou rolované trávníky pěstovány pomocí syntetické síťoviny, což je druh vazebního základu pro kořeny trávníků trávníků. Použití takové sítě podstatně snižuje dobu výroby trávníku a zvyšuje její přepravitelnost. Navrhuji, abyste se seznámili s postupnými pokyny, jak organizovat podnikání související s pěstováním a prodejem rolovaných trávníků.

Realizace podnikatelských nápadů s trávníky na trávu: podrobné pokyny

Takže jste se rozhodně rozhodli podnikat na trávnících a první věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je volba oboru. Nejjednodušší je nakupovat hotový trávník od výrobců a prodávat ho v maloobchodě. V takovém případě bude vaše konkurenceschopnost nejprve nízká. Zisk, mimochodem.

Více trnitá cesta v této oblasti je spojena s poskytováním zákazníkům řady doplňkových služeb, zejména design krajiny, úložiště a péče o trávník. Samozřejmě, hlavní bolestí hlavy pro vás bude nábor kvalifikovaných pracovníků, ale počty příjmů z doplňkových služeb příjemně potěší oko. Poté, co jste provedli důkladnou analýzu nabídky a poptávky ve svém regionu a identifikovali nejslibnější směr rozvoje podnikání, můžete snadno začít svou organizaci.

a) registrace IP nebo LLC. Zde je vše jednoduché: jděte do daňového úřadu vašeho města, vyberte položku "81.30 Služby krajinného plánování" v klasifikaci obchodních činností a zaregistrujte firmu.

Hlavní výhodou individuálního podnikání a společností s ručením omezeným je zjednodušený systém zdanění. To znamená, že váš účetní bude mít více času na spaní, jídlo a solitér "Kindergarten" a budete silnější spát, aniž byste se obávali daňových kontrol.

Pokud zpočátku plánujete poskytovat jakékoliv další služby, kromě prodeje a stohování trávníků v rolích, pak nebuďte příliš líní, abyste se dívali prostřednictvím brožury s aktivitami a zaregistrovali několik dalších potřebných položek. Jen pro případ.

b) pronájem kancelářského prostoru. Centrum města je nádherná, ale nákladná volba. Předměstí je levné, ale riziko malého toku zákazníků je skvělé. V ideálním případě si půjčíte pokoj na hranici prostoru pro spaní a obchodního centra vašeho města. Kromě kanceláře budete potřebovat i sklad. V závislosti na vašich ambicích a vyhlídkách se jeho oblast může pohybovat od několika desítek do několika set metrů čtverečních. Válcované trávníky nejsou dlouhodobě skladovány v interiéru, proto v podstatě skladiště bude zabírat různé zásoby pro stohování a péči o trávníky. Za zmínku stojí skutečnost, že při organizaci podnikání pro přímé pěstování válcovaných trávníků budete potřebovat slušný pozemek, vybaveném skleníky a zařízeními na melioraci.

c) nákup nábytku a kancelářského vybavení. Nezapomenutelný firemní styl kanceláře se skládá z malých věcí. Nábytek by měl být pečlivě vybrán tak, aby dokonale zapadl do barevného a plastického rozsahu firemního designu místnosti. Sada kancelářských zařízení je docela standardní: cukrár (zabírá méně prostoru a vypadá stylově), multifunkční zařízení, fax, telefon a drtič.

d) nábor. Zaměstnanci by měli být malí a sestávat pouze z mistrů svého řemesla. Správce, který může prodávat trávník na trávu i zákazníkovi, který původně šel do chleba a právě udělal chybu u dveří. Stohovače schopné v nejkratší možné době položit trávník na trávu se zavřenýma očima. Návrhář krajiny s představivostí Leonardo da Vinci a jeho pracovní kapacitou. Zkušený účetní, který ví, jak ušetřit na daních a včasné zprávy. No, rozumíte podstatě...

e) hledání dodavatelů. Hlavní věc je bezvadná pověst! Koneckonců, v případě "údolí" souvisejících s kvalitou trávníku, bude hněv klienta obrácen směrem k vaší společnosti. Pokud nezávisle pěstujete trávníky, musíte najít spolehlivé dodavatele půdy a kvalitních hnojiv.

e) obchodní reklama. Vlastní webové stránky - nikoliv luxus, ale prostředek vynikající reklamy, podmíněný skutečností dvacátého prvního století. Také nikdo nezrušil účinnou venkovní reklamu ve formě bannerů a elektronických tabulek, stejně jako tištěných produktů a reklamy v tisku.

Po krátkém přehledu etap realizace podnikatelského nápadu na výrobu a prodej válcovaných trávníků se obrátíme na technologii jejich pěstování.

Pěstování trávníku: užitečné informace

Technologie pěstování rolovaného trávníku se skládá ze tří povinných etap:

a) příprava a předúpravy půdy. Místo by mělo být relativně vyrovnané, bez významných odchylek, zvedání a dokonce ještě více roklin. Počáteční zpracování se provádí pomocí frézy. Dále by měla být lokalita co nejvíce vyrovnaná, kultivovaná a lehce svinutá. Řešení herbicidů odstraňují plevele tak, aby jejich všudypřítomné kořeny nenarušovaly růst trávníku;

b) vypracování plánu a vyznačení pozemku. Místo je rozděleno na samostatné sektory, které odpovídají velikosti mřížky, na níž bude trávník pěstován. Plán pro umístění potrubí zavlažovacího systému je pečlivě zpracován.

c) přímo pěstování rolovaného trávníku. Síť je položena na sektory, semena trávníku jsou osetá a trávník je pravidelně napojen.

Důležité! Pro výsev je nutné použít několik odrůd trávníků trávníků, které se liší jejich vlastnostmi. Například: jedna odrůda může být odolná vůči plevelům, druhá - sucha odolná, třetí - rychle rostoucí.

Také by mělo být pravidelně provzdušňováno pěstování půdy a trávy, aby se zvýšila hustota trávníku a rovnoměrnější struktura. Nezapomeňte na pravidelné krmení trávníku.
Některé užitečné doporučení pro pěstování trávníků:

a) velikost lokality by měla být nejméně 50 akrů (0,5 hektarů). V opačném případě bude ziskovost podniku nízká;

b) je nutné předem zakoupit plastovou mřížku "Tenaks" nebo "Radiks", dobrý secí stroj, trávník a vysoce kvalitní sekačku;

c) stacionární zavlažovací systém je vhodnější než mobilní, i když dražší;

d) najme pouze kvalifikovaný personál!

Zde jsou ve skutečnosti všechny základní informace, které musíte znát začínající podnikatel o pěstování trávníků.

Investice a výnosy

Prodej maloobchodního prodeje 1 metru čtverečního válcovaného trávníku přinese mnohem méně zisku než práce na jeho pokládání a další péči o něj. Půdní oplodnění a čištění od parazitů, sběr odpadků, výsadba stromů na místě - další služby, které přinesou stabilní příjmy od každého klienta.

Zapamatujte si, že pouze prodej trávníku vás nezvládne jako místní oligarcha, ale rozšířená poprodejní služba v podstatě doplní vaše bankovní účty.

"Náměstí" nejlevnějšího vinutého trávníku pro konečného kupce stojí asi 200 rublů. Cena elitních odrůd odolných vůči nepříznivým povětrnostním vlivům a parazitům může dosáhnout 1000 rublů na metr čtvereční. Existují také speciální trávníky, které jsou jako feník z popelu obnoveny poté, co jim procházel dav lidí, nebo důkladně rozdrtil vozidla s koly. Péče o takové trávníky je velmi jednoduchá, ale ne každý si je může dovolit koupit.

Pracuje na post-prodejní službě - to je místo, kde můžete udělat rozruch! Chcete odstranit odpadky? Nejméně 100 rublů na metr čtvereční! Zavést hnojiva nebo provzdušňovat půdu - klient bude muset vyplatit několik tisíc nebo desítek tisíc rublů, v závislosti na ploše pozemku a kvalitě trávníku. Dalším krokem v dalším zdroji příjmů je návrh krajiny. Zde zpravidla podniká kompetentní podnikatelka slevu, která se zvyšuje poměrně k ploše pozemku. Pokud máte ve svých zaměstnancích kvalifikovaného krajináře, zisk z podnikání se výrazně zvýší. Klient, který přišel do vaší kanceláře, prostě nařídil několik čtverečních metrů válcovaného trávníku, bude schopen získat celou řadu doplňkových služeb a pravidelně doplnit pokladnu společnosti o další penny.

Investice do tohoto, nepochybně, slibné podnikání přímo závisí na příjmu, který máte v úmyslu obdržet. Několik stovek tisíc rublů bude vyžadováno k otevření jedné kanceláře, její vybavení, náboru zaměstnanců, pronájmu skladu a reklamy. Napoleonské plány na vlastní výrobu válcovaných trávníků vyžadují investice do milionů rublů (pozemky, skleníky, personál, speciální zařízení atd.). V každém případě, s důkladným přístupem a pečlivým zvážením rizik, bude soběstačnost tohoto podnikání nepřesahovat jeden rok - s obvyklým prodejem rolovaných trávníků a další. služby a dva nebo tři roky - s nezávislou výrobou tohoto výrobku.

Namísto závěru

Byly to, jak se říká, v trendech všech nových trendů podnikatelské činnosti - základním kamenem úspěchu jak začátečníka, tak zkušeného podnikatele. Pěstování a prodej válcovaných nápadů na trávník pro Rusko je poměrně nové, dnes však konkurence v této oblasti je poměrně vysoká. Důvodem je především lavina rostoucí poptávky po tomto produktu a nízké počáteční náklady.

Při organizaci této činnosti je třeba důsledně dodržovat pravidlo "sedmkrát měřit - jednou zkrátit", ale přiměřené riziko je také nezbytné pro prosperitu podniků a vysoký zisk. Ti, kteří se baví realizovat tento podnikatelský nápad v praxi, ze spodní části svého srdce chci přát trpělivost, štěstí, studený výpočet a sendviče s černým kaviárem na snídani! Na nové setkání na stránkách našeho časopisu!

Pěstování trávníku

Admin1 01/18/2018 Chalupa Komentáře k zápisu Pěstování rolí trávy se zdravotním postižením 1,301 zhlédnutí

Pěstování trávníku

Jednou z priorit krajinného designéra je snížit náročnost práce na rozvoji území. V tomto smyslu je trávníkový trávník téměř ideálním řešením. S jeho pomocí jsou dokonce i rozsáhlé prostory krajinářeny v nejkratším období a bez zvláštních nákladů na práci. Mělo by být zřejmé, že trávní kryt nevyvolává žádné stížnosti pouze v případě, že byl materiál pěstován v souladu se všemi technologickými požadavky.

V současné době existují dvě technologie pro pěstování trávníků. První zahrnuje použití speciálního polymeračního pletiva, které hraje roli základny pro trávník. Je položen na zemi, po kterém jsou semena zasety a vrstva půdy o tloušťce 20 mm je nahromaděna nahoře. Pak je výsadba navlhčena. V procesu pěstování trávy, oddenky tkát sítě, a silný kořen je tvořen. Na konci formování travního porostu s požadovanými vlastnostmi se oka odděluje od země a je svinutá do role, kterou lze dopravit na místo instalace.

Druhý přístup eliminuje použití mřížky. Semena jsou záměrně vysety s vysokou hustotou, což vede k tvorbě silného drtě. Stále však není tak silná, aby se oddělila od mateřské půdy bez zničení. Proto k odstranění povlaku je nutné použít speciální stroje, které odříznou trávník na trávu speciálními noži. Vzhledem k tomu, že půda a samotná tráva jsou uchovávány pouze trávníkem, kladou se vyšší nároky na kvalitu semen a pěstování trávy.

Příprava půdy a výběr bylin

Důležitou součástí rostoucích trávníků je příprava půdy. Hlavní půda je nejprve ošetřena půdním mlýnem, jehož pole je rozbité. Pak se půda ošetřuje herbicidy, které zničí embrya všech plevelů. V konečné fázi přípravy se do půdy zavádí hnojiva, organická i minerální. První zahrnuje rašelinu a kompost. Výrazně zlepšují plodné vlastnosti půdy a poskytují zdravou rostlinu po celou dobu života rostlin.

Výběr trávy pro trávník je určen účelem nátěru. U ozdobných trávníků se používá vegetace s jasným šťavnatým zabarvením a pro sport je nutné vzít rostliny s vysokou odolností proti mechanickému zatížení. Dnes nejoblíbenějšími bylinami pro trávníky jsou kýta, rajgra a louka bluegrass - poměrně drahé, ale dávají nejkrásnější bylinné a trvanlivé nátěry.

Doba trvání trávníků

Snad jednou z hlavních výhod obalového trávníku je rychlost pokládky. Proces růstu však nelze volat. Kvalitní materiál dosáhne stupně připravenosti během 18-24 měsíců. Takový časový interval je nutný pro vytvoření silného a silného drtě, který se nerozkládá při válcování válce a zajišťuje celistvost povlaku při pokládání na místě.

Podnikatelský plán: Investiční projekt pro výrobu válcovaného trávníku v Turkmenistánu (článek: 13877 30334)

Tuto zprávu si můžete nyní objednat on-line vyplněním malého registračního formuláře. Pořadí sestavy není povinné ji zakoupit. Poté, co obdržíte objednávku na zprávu, vás náš správce bude kontaktovat.

Pokud vám tato zpráva nevyhovuje, můžete:

Toto dílo předpokládá vypracování individuálního podnikatelského záměru pro založení podniku specializovaného na výrobu válcovaného trávníku speciálně upraveného pro klimatické podmínky Turkmenistánu.

Krajinné podnikání v segmentu valcovaných trávníků se vyznačuje dobrou ziskovostí na úrovni 15-20%, rychlou návratností a rostoucí poptávkou. Koneckonců, stále více domů sní o krásném trávníku ve venkovském domě. Odborníci tvrdí, že na trhu s designem krajiny je vždy prostor pro malé firmy a vstup na trh je otevřen všem členům.

Hlavním účelem vypracování podnikatelského plánu je investiční projekt.

Podnikatelský plán bude plně informovat o podstatě projektu, shromáždit aktuální data na trhu, náklady na zdroje, provést veškeré potřebné a dostatečné výpočty požadovaných ukazatelů.

Podrobné studium projektu a dodržování požadovaných norem umožní využití podnikatelského plánu pro následující účely:

1. získat finanční prostředky;

2. Pro použití jako pracovní nástroj při realizaci projektu.

3. Dobře navržený obchodní plán standardizuje proces seznámení se s vaším podnikem;

4. Přítomnost podnikatelského plánu je povinným požadavkem ze strany civilizovaného trhu;

5. Zvyšování finančních prostředků na rozvoj vašeho podnikání (partnerství, investice, půjčky) je nemožné bez materiálu obsaženého v obchodním plánu;

6. Podnikatelský záměr čistě psychologicky vyvolává pocit solidity, pevnosti podnikatelského záměru jeho majitele;

7. Proces plánování vyžaduje nezbytné přiměřené posouzení pokračujících činností;

8. možnost od počátku identifikovat problémy rozvoje podnikání, které mohou narůstat ve vážných překážkách a značně komplikovat práci;

9. Účelnost, tj. jasně definované konečné a středně pokročilé cíle;

10. Při vytváření podnikatelského plánu získáte nástroj kontroly a řízení, který umožňuje systematické posílení vaší společnosti na stanovené cíle;

11. Podnikatelský plán je vynikající nástroj pro samostudium a základ pro srovnání se skutečnými úspěchy; Tento projekt je individuálně aktualizován podle přání klienta. Podmínky podnikatelského plánu: 15 pracovních dnů.

Informační základna vycházela z údajů z odborných průzkumů výrobců, dealerů, dalších hráčů v průmyslu, z databáze publikací, výsledků dokončených studií, materiálů z průmyslových institucí, materiálů od účastníků trhu, databází Megaresearch a zdrojů otevřeného přístupu.

V průběhu sběru dat v průběhu rozhovorů byly použity metody legendární ankety (metoda "tajného kupujícího") a sledování dokumentárních zdrojů.

Metody analýzy dat byly obsahová analýza a extrapolační modelování.

2. NÁVRH NAVRHOVANÉHO PROJEKTU

2.1 Popis projektu a navrhovaných produktů

2.2 Charakteristiky organizace projektu

2.3.Informace o účastnících projektu

2.5 Analýza sortimentního portfolia organizace (matice BCG)

3.1 Průzkum trhu s krajinným obchodem v Tutkmenistánu (segment: trávníky)

3.2 Hlavní trendy na trhu

3.2.2 Dynamika objemů výroby

3.2.3.Dynamika objemů a služeb prodeje

3.3.Analýza dodávek zahraničního obchodu

3.4.Analýza spotřebitelů. Segmentace spotřebitelů

3.5.Obzor potenciální konkurenti

3.6.Předpokládaný vývoj trhu

3.7Příjmy na trhu

3.8 Pojem propagace produktu

3.8.1. Hlavní kanály propagace

3.9.Všeobecná marketingová strategie 5P (Spotřebitel, Produkt, Cena, Místo, Propagace)

4.1 Vlastnosti konstrukce (opravy) prostor

4.2 Popis staveb a prostor

4.3 Struktura využívání pronajatých ploch

4.5 Výpočet stavebních nákladů

4.7 Popis technologického procesu

4.8 Další technologické otázky

4.9 Suroviny, materiály a součásti

5.1.Plán pro zaměstnance

5.2 Povinnosti zaměstnanců

5.3.Organizacesionnaya struktura podniku

5.4 Schéma interakce s protistranami

5.5Plánový plán prací na projektu

5.6. Zdroje, formy a podmínky financování

6. ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ PROJEKTU

7.1 Základní údaje a předpoklady

7.2Nomenklatury a ceny

7.4 Potřeba počátečního pracovního kapitálu

7.6 Provozní náklady (pevné a variabilní)

7.9 Prognóza zisků a ztrát

7.10 Předpověď peněžních toků

7.12 Analýza efektivnosti projektu

7.12.1 Ukazatele efektivnosti projektu

7.12.2 Metodika hodnocení účinnosti projektu

7.12.3 Čistá současná hodnota (NPV)

7.12.4. Interní míra návratnosti (IRR)

7.12.5. Index návratnosti investic (PI)

7.12.6. Doba návratnosti (PBP)

7.12.7. Diskontní doba návratnosti (DPBP)

7.12.8. Bod přerušení projektu (BEP)

7.12.9. Další indikátory

7.13.Analýza projektových rizik

7.13.1 Analýza rizik kvality

7.13.2 Kvantitativní analýza rizik

7.14 Citlivost projektu

7.15.P bod rovnoměrnosti projektu

8.1. Komerční nabídky od dodavatelů zařízení

Výroba trávníků

V roce 1998 byla společnost "Ruské trávníky" první v Rusku, která zahájila průmyslovou výrobu hotových trávníků.

Jako člen Mezinárodní asociace producentů válcovaných trávníků (TPI) je naše společnost ve výrobě 4., nejvyšší třídy.

Hotový trávník se pěstuje na polích společnosti po dobu dvou let. Ve snaze získat husté životaschopné trávník sytě zelené barvy, naše společnost má integrovaný přístup: výběr konkrétního složení půdy, což je nezbytné, hnojiva, travní výběr směsi z nejvyšší třídy, použití speciálního vybavení, stejně jako přísné dodržování technologie. Skupina společností „ruské trávníků“ - je prvním výrobcem trávníku v Rusku udržet své vedoucí postavení na tomto trhu tím, že nabízí vysoce kvalitní produkty a neustálé zlepšování technologií a výzkum nových odrůd.

Technologie výroby trávníku začíná složením směsi osiva nejlepších odrůd trávníků, což odpovídá ruským klimatickým podmínkám. Pak - volba polí: studium půdy, teplotní režim, množství srážek, osvětlení. Získané údaje umožňují vytvořit optimální agrotechnický program pro pěstování trávy.

Po zasetí se objevuje nejdůležitější období - odchod, vyžadující každodenní práci. Zalévání, sekání, pletí, znovu napájení, sekání, hnojení, a více než zalévání, sekání, průzkumu každý čtvereční metr, a to každý den od časného jara až do pozdního podzimu, o víkendech a svátcích. A jen za dva roky bude tráva pokryta podobně, co zdobí paláce a rezidence.

Nyní je trávník připraven k transplantaci. Tajemství úspěchu této operace je rychlé a minimální zranění a tahání trávníku do role - přirozený termos, který umožňuje bezpečně dopravit trávník na dlouhé vzdálenosti.

Hromadná výroba trávníku se stala možná po vynalezu speciálního stroje pro řezání trávníku v roce 1962 a jeho válcování do válců - Sod Harvester.

Na poli "ruských trávníků" stroje pro řezání standardních válců (0,4х2м) a speciálních strojů pro řezání velkých válců - velké válce (1,2x26m).

Produktivita každého stroje je více než jeden hektar denně. Řezání kotouče o délce 2 m a šířce 40 cm trvá 4 sekundy a role 26 metrů a šířka 120 cm je jen několik minut.

Tradiční zařízení technologie trávník pomocí Vrchní nátěr poskytuje ruka ležela standardních válců velikosti 0,4h2 m Company „ruských trávníky“ první v Rusku, jak využít technologie řezání a následné položení umělé trávy tkaniny vlastní nastavení velikosti -. Big válce (1,2h26 m). Tato technologie umožňuje bez ztráty kvality položit trávník na fotbalové hřiště na jeden den.

Valcovaný trávník: výroba, instalace a pokládka

Připravený trávní kryt v roli je řešením pro ty, kteří zítra zírají na pohledný trávník. Taková tráva nemusí být osetá, oplodněna, čekat, pracně pečovat o několik let. Nemusíte plantovat nic pomocí rolí materiálu, jednoduše dostanete prvotřídní, elitní trávník na vašem webu jen den po objednávce. Zjistěte, jaký druh pokrytí je, jak a kdy je to lépe. Teprve potom můžete bezpečně pokračovat v nákupu.

Co je trávníkový trávník

První věc, kterou musíte rozhodnout, co je trávníkový trávník, co to je a jak se vyrábí. Zjistěte, jaké bylinky mohou být pěstovány výrobci hotových trávníků a jak se liší. A také je velmi důležité si pamatovat známky kvalitního materiálu - bude to užitečné při nákupu.

Klasifikace podle způsobu výroby

V závislosti na technologii kultivace lze trávník získat za použití mřížky nebo bez ní. V prvním případě je aglomerovaná síťka položena po celé ploše budoucího pokrytí trávníku, na něm jsou oseté semena. Klíčení trávy se pevně prolíná se základovou mřížkou a tvoří silný homogenní materiál.

Druhá technika nepředpokládá existenci umělé základny pro trávu. Kořeny jsou pevně tkané, kůže je tak silná a silná a může být řezána, přeložena a dopravována na správné místo. Tato technologie je obtížnější, ale vědci všech přirozených se jí radí.

Výběr trávy - který z nich je vhodný

Tráva pro trávník je zvolena v závislosti na účelu budoucího nátěru. Nejčastěji se tato terénní úprava využívá ke zlepšení místního prostoru, designu krajiny, rozvíjení oblastí po silnicích a výstavbě sportovních hřišť.

V závislosti na typu trávníku se směs semen vybírá různě. Barva a tvar listů obilovin a jejich tuhost jsou vzaty v úvahu. Správně zvolená tráva vypadá jako homogenní hustý zelený koberec. V bylinné směsi nejčastěji patří takové odrůdy obilnin:

 • bluegrass louka;
 • želva červená;
 • rajgrass pastviny trvalé.

Nejdražší je povlak 100% luční bluegrass. Smaragdová barva trávy vypadá luxusní. Problém je v tom, že byste se o ni měli pečlivě starat. A bluegrass potřebuje čas "dostat se na nohy." V prvním roce je tato rostlina stále velmi citlivá, aby se snížila vrstva kožešin, která by měla být pěstována asi tři roky. Proto je povlak pouze jedné bluegrass považován za prémiovou variantu a je dražší než ostatní.

Ovesná kaše se přidávají, aby odolnost a nenáročná povlak. Navíc se vyvíjí poměrně rychle a kompenzuje pomalý růst a tvorbu kořenového systému bluegrass louky. Fescue odolná proti pošlapání, dobře reaguje na řezání, nezatáčí a nezasychá.

Rigras je tráva, která rychle roste a v prvním roce tvoří hustou pokrývku. Vzhledem k tomu, že rajgras žije v průměru asi tři roky, po nějaké době zmizí a ustoupí modré trávě a hrušce. Jeho poslání - hustota pokrytí trávníku poprvé, kdy hlavní rostliny získávají svou moc, to splní.

Zařízení a výrobní technologie

Pěstování trávníků se provádí ve speciálních školkách. Pro výrobu je nutné mít speciální vybavení a poměrně velkou plochu. Od okamžiku výsevu až do prodeje trvá v průměru 1,5-3 let - to je, jak dlouho se vývoj kořenového systému rostlin na požadovanou úroveň.

Nezbytné vybavení pro výrobu válcovaných trávníků zahrnuje:

 • pro výkopy: kultivátor, brány, zařízení pro orání;
 • pro zpracování: postřikovač pro pesticidy, postřikovač pro hnojiva;
 • pro práci se semenem: secí stroj;
 • pro zavlažování: systém zavlažování a hnojení, automatické zavlažování;
 • pro péči o trávu: sekačka na trávu, vysavač pro odstranění sečení;
 • pro formování rolí: speciální car-carver;
 • to prostě nemůže bez nákladní dopravy.

Krok za krokem je postup výroby válcovaného trávníku následující:

 1. Připravte půdu. Zemi se zpracovává speciální fréza - kultivátor nebo pluh. Velké kusy po kultivaci jsou přerušeny jinými přílohami - branami. Tento proces se nazývá diskování.
 2. Zahajují léčbu herbicidy. Aplikujte kontinuální chemikálie, abyste zničili všechny rostliny v oblasti určené k pěstování připraveného trávníku.
 3. Pokud máte v úmyslu pěstovat roli elitní louky na mřížce, je rozloženo. Zohledňuje nejen velikost mřížky, ale i polohu zavlažovacího systému.
 4. Místo je osito.
 5. Pak už několik let monitorují vlhkost a výživu půdy. Vlhkost je zajištěna správnou organizací zavlažování a potraviny jsou dodávány s vhodnými hnojivy.
 6. Tráva je vystavena pravidelnému účesu. Takže povlak se stává rovnoměrný a hustý a kořenový systém se pevně prolíná.
 7. Když je trávník hotový, je rozřezán do obdélníků a přemístěn do zátok pro přepravu.

Zařízení a rozměry válcované trávy

Tráva se základnou se prodává bezprostředně před prodejem. Skladovat se pod širým nebem může trvat déle než jeden den před stylováním. Kořeny rychle uschly a rostliny začaly umírat, pokud je role přeříznuta, brzy se objeví plešatiny a žluté skvrny. Ve zvláštních podmínkách - chladicí komůrce je možnost skladování až 4 dny.

Surovina se dopravuje ve formě rolí. Velikost trávníku je závislá na výrobci. V průměru je plocha jednoho kusu, přeložená do zálivu, v rovnoběžné podobě o rozměrech 0,5-1 m. m.

Hlavní parametry jsou tloušťka, délka a šířka. Šířka trávníku je téměř vždy 40-48 cm. Kousek hlíny takové šířky je snadné řezat, přepravovat a ležet bez poškození. Tloušťka řezaného kusu je 2-4 cm.

Rozměry válcovaného trávníku také závisí na jeho účelu. Pro terénní úpravy na pozemku nebo ke zlepšení parků používaných standardních kusů délky 1-2 metrů. Nicméně, pro evidenci sportovních stadionů a hřišť, jsou k dispozici speciální „sportovní valí“, šířka 1 m, a délka může dosáhnout 15 metrů.

Pro přepravu je třeba vzít v úvahu tak důležitý faktor, jako je hmotnost trávníku. Výrobce zpravidla nemůže dát přesnou hodnotu, protože tento indikátor je velmi závislá na vlhkosti půdy. Průměrná role má hmotnost 17-25 kg. Kožešina s nosností 20 tun může přinést asi 700 čtverců plynového krytu.

Známky kvalitní role

Každý výrobce zaručuje, že jeho výrobek je nejvyšší kvality a šetrný k životnímu prostředí. Ale zvolit si vhodnou možnost, potřebujete znát několik klíčových znamení dobré kvality, abyste nehazovali peníze.

Co hledat při výběru:

 • dokumenty;
 • řezná tloušťka;
 • vzhled trávy;
 • stav kořenů;
 • hustota trávníku.

První věc, kterou musíte prodávajícího požádat, je technická dokumentace. Jeho přítomnost naznačuje, že výrobce pravidelně kontroluje a kontroluje kvalitu pěstované trávy. Dokumenty by měly rovněž uvádět, kde se nachází mateřská škola. Podle místa můžete zjistit, jaká je ekologická situace, kde rostl trávník.

Poté můžete vizuálně zkontrolovat jednu roli. Odhadněte tloušťku řezu. Měla by být stejná po celé délce. Kořeny musí být dostatečně pevně tkané. Požadovala přítomnost mladých bílých kořenů. Rhizome by měl tvořit hustý polštář.

Tráva by měla být zvenčí stejná barva, velikost. Není povoleno mít plevele, zaželenou skvrnu nebo plešatost. Hustota travního porostu se odhaduje počtem jednotlivých listů trávy na 10 km čtverečních. viz Optimal je 100 a více výstřelů. Ve spěchu se můžete spolehnout s cigaretovým balíčkem - připojte jej k trávě, na tomto místě by měla být alespoň 50 výstřelů.

Kdy položit roli trávníku

Předpokládá se, že trávník trávy může být položen kdykoli - od ranního jara až do pozdního podzimu. To je pravda, ale existuje mnoho nuancí, které by měly být vzaty v úvahu při plánování pokládky rolovacího krytu na trávníku.

Za prvé, v horkém počasí je lepší neležet.

 • Za prvé, během procesu pokládky zbývající válce velmi rychle vysuší.
 • Za druhé, až do roztavení drnu do půdy musí neustále zalévat trávník (až dvakrát denně), protože kořeny neobdrží dostatek vlhkosti ze země, voda rychle odpařit.

Nejlepší volba - mimo sezónu. Stejně dobře, trávník se zakořenuje jak při položení na konci sezóny, tak při ranném výsadbě. Existují však zvláštní požadavky, které k tomu přispívají. Takže, kdy je lepší položit trávník na podzim nebo na jaře?

Podzimní práce závisí na povětrnostních podmínkách. Pokud je podzim teplý, slunečný a dlouhý, tráva bude mít čas dobře růst a protáhnout se. Růst se zastaví pouze při teplotě o 5 stupňů nad nulou. Pro úspěšné první zimování je dobré, protože dlouhé výhony pokryjí kořenový systém před mrazem. Ale je zde také nevýhoda - na jaře se mladé výhonky obtížně prolomí hustou vrstvou loňských listů, trávník se může nerovnoměrně stoupat.

Je-li na podzim čerstvě položený trávník lepší neřezat, pak na jaře může být provedeno ihned po konečném srážení rolovacího trávníku se zemí. Na jaře je tráva ve stádiu aktivního růstu a dobře zavedená. Je důležité, aby země nebyla zmrazená v době pokládky, nedošlo k nadměrnému namáčení půdy.

Jak položit trávník vlastními silami

Pokud je to potřeba, lze trávu navíjet ručně. Stačí stačit několik důležitých pravidel kladení, správně vypočítat správné množství trávy, dobře připravit spiknutí a nezapomeňte na péči o trávník ihned po položení.

Výpočet množství materiálu

Aby bylo možné řádně postit trávník, je nutné vypočítat požadovaný počet rolí. Zjednodušte. Nejdříve najděte oblast jedné role. Často je udáván výrobcem, ale někdy je nutné ho vypočítat jednoduchým vzorem - jako produkt délky a šířky.

Napište plot. Je-li tvar trávníku obdélníkový, nevznikají žádné komplikace. Rozdělením plochy území na plochu jednoho role získáte požadovanou částku. Ale pokud je tvar trávníku obtížný, bude obtížné tento proces komplikovat.

Vytvoření schématu trávníku. Měřítko je podrobně popsáno. Poté jsou na stupnici rozmístěny obdélníkové kusy válcového povlaku. Takže můžete vizuálně vidět a počítat, kolik rolí musíte koupit pro konkrétní nápad na krajinu.

Příprava půdy pro pokrytí trávníku

Jen rozložte zakoupený materiál na zemi nebude fungovat. Příprava místa pro trávník je zárukou dobrého výsledku. Tráva se zakoří, bude se vyvíjet a roste od roku k roku. Půda v místní oblasti není zpravidla ideální pro uložení rolí na jejím povrchu bez zpracování.

Jak připravit půdu pro trávníkový trávník:

 1. Odstraňte všechny rostliny. Celá připravená plocha musí být zcela vyčištěna pomocí herbicidů nepřetržitého působení.
 2. Pak změřte úroveň. Je důležité, aby v celé oblasti nebyly místa s výrazným sklonem, kde by se mohla sbírat voda. Pokud jsou tato místa k dispozici, měly by být vyrovnány, vylévat zem.
 3. Na vyrovnaném prostoru s vrstvou 5 cm nalijte další plodnou vrstvu půdy. Přidejte do půdní rašeliny a dolomitu - obiloviny jako lehké půdy.
 4. Procházka kolem terénu s trávníkem. To konečně ponoří povrch a lehce utlumí volnou zem. To je děláno, aby se zabránilo následnému možnému poklesu.
 5. Zvažte výšku stop. Vzhledem k tomu, že trávník má tloušťku, musí být připravená plocha pod požadovanou úrovní o 2 až 4 cm (v závislosti na zvoleném materiálu).
 6. Opět vyrovnat půdu a rolovat, pokud po prvním cyklu byla taková potřeba. Potřebná hustota půdy je definována následovně: na zemi nejsou žádné stopy od člověka, který se na ní pohybuje.
 7. Pro zajištění úspěchu ošetřete lokalitu speciálním hnojivem pro pokládku trávníků.

Nyní je vaše území zcela připraveno rozložit trávníkové kotouče.

Styling Yourself - Zlatá pravidla

Když je místo připraveno, pokračujte přímo k úložišti. Jedná se o jednoduchou záležitost, ale existuje určitá technologie pro pokládku válcovaného trávníku, který minimalizuje rizika a zajišťuje dobrý výsledek.

Rozhodněte se o schématu stylingu. Pro lepší integraci jednotlivých dílů nezapomeňte je umístit do šachovnicového vzoru. Každá nová série je posunuta do poloviny proti předchozím. Nepřekrývejte nátěry nebo mezery mezi řádky. Pokládka trávníku by měla být přísně v kloubu.

Pokud je potřeba použít malé kousky, je lepší to udělat ve středu plotu, než kolem okrajů. Neohýbejte ani neotáčejte válce. Pokud potřebujete snížit kus, provede se nožem nebo lopatkou. Švy mezi pásy musí být mleté, rašelina, rozemleta trávou.

Vezměte v úvahu hlavní pravidla kladení elitní trávník:

 1. Trávník nečeke - styling v den dodávky.
 2. Vzduchové dutiny pod krytem = špatně ulovené kopyto.
 3. Nadměrné napájení bezprostředně po instalaci.

První pravidlo je samozřejmé - kůra by neměla být vyschlá. Ale co dělat, když množství práce je velké, a roll celá trávník roll v jednom dni se nezdařilo. Hlavní věcí není nechat trávník ve zkrouceném stavu. Rozprostřete a pečlivě zvlhčujte trávu na pozemku. Zavřete materiál ze slunce. V této podobě to bude trvat déle.

Povlak je rozložen ručně, takže nelze zabránit tvorbě vzduchových dutin mezi trávníkem a zemí. Chcete-li se z nich zbavit, projděte se zahradním válečkem nebo válečkem. Nadbytečný vzduch vyjde.

Po dokončení práce neprodleně zapněte zavlažování. Musí být spousta vody. Přibližnou normou je 1 kbelík na 1 km čtvereční. m. Ujistěte se, že tráva je nalita do správného množství, zvedněte okraj role. Měli byste vidět skrz nasáklé zeminy a dobře namočenou zeminu zespodu. Pro důvěru se podívejte na trávník na několika místech.

Video: Tajemství a jemnost stylingu od profesionálů

Následná péče - opravte výsledek

Po položení trávníku se svými vlastními rukama neotvírejte. První sezóna se mu bude muset věnovat zvláštní péči. První 30 dní je nejlepší, aby se zabránilo chůzi na čerstvém trávníku.

Sledujte rovnováhu vody. Nejprve (první týden nebo dva) se rostliny denně napojují, pak jednou za 7-10 dní. Použití automatického zavlažování umožňuje pokrýt celé území současně bez vzniku suchých zažloutlých oblastí.

Důležitým faktorem je účes. První zpracování trávy sekačkou by se mělo provádět nejdříve 15 dnů po položení. Příliš krátké neřízněte, natolik, abyste odřízli špičky výhonků. Délka 6 cm je vhodná. V budoucnu si můžete zvolit libovolnou vhodnou délku pro elitní trávník.

Dávejte pozor na vzhled plevelů. Poprvé se jim podaří projít vrstvou trávníku a objevují se bezprostředně v místě. V budoucnu se tento problém bude stále méně a méně, protože kořenový systém bude silnější a hustší.

Mnozí výrobci nabízejí nejenom ready-made řešení pro ty, kteří chtějí zelenou svou pozemku, ale také služby pro pokládku elitního rolovacího trávníku. Často má smysl důvěřovat odborníkům, protože materiál je poměrně drahý a bude škoda, že to zkazí. Pokud si nejste jisti, že jste schopni - neberte si šanci.

"A sníme o trávě, trávě v blízkosti domu, zelené, zelené trávě..." Je to šťavnatý smaragdový koberec, který spal pod nohama. Příště

Jen málo lidí si z hadice vychutnává každodenní zavlažování trávníku u domu. A kvalitu takové zavlažování. Příště

Aby trávník vypadal čistě a zeleně, jednou z důležitých podmínek je správné sekání. Důležité jako včasné. Příště

Trávní tráva by měla být krmena po celý rok, aby neztratila svou atraktivitu. Proveďte hnojení pro začátek trávníku. Příště

Kompetentní péče o trávník na podzim a jeho příprava na zimu je zárukou krásného smaragdového trávníku na jaře a létě. Příště

Dobře upravený zelený trávník před domem je krásnou výzdobou území. Pohled na to je potěšením. Vytvoření. Příště

Plevele jsou hlavním nepřítelem kulturních výsad. Pokud na trávníku někdy tam a tam jsou nezvaní hosté. Příště