Podnikání na výrobu papírových ubrousků

Ubrousky jsou zařazeny do kategorie jednorázových předmětů osobní péče, takže potřeba, jakmile se objeví, nikdy nezmizí. V každém případě v dohledné budoucnosti. Tato skutečnost je jedním z nejsilnějších argumentů pro organizaci výroby papírových ubrousků jako podnik, jehož výrobky jsou stále poptávané a ve velkém množství.

Ubrousky jsou pravděpodobně nejrychleji spotřebovaný druh spotřebního zboží. Shodovat se s nimi na toto kritérium může odpovídat. A pak mohou být nahrazeny cigaretovým zapalovačem a ubrousky nemohou být nahrazeny ničím jiným než rukávem. Otázky hygieny a kultury chování u stolu však nejsou předmětem tohoto článku.

Jedná se o známou ubrousek - měkkou, čistou, jemnou, dokonale vstřebávající vlhkost, ať už náhodou zaklepá na sklenici nebo pot, mluví na čelo vzrušením. Spotřebitel je už dlouho zvyklý používat své vlastnosti a neuvědomuje si, že balení ubrousků je 3-5krát dražší než krabice zápasů, přestože mají přibližně funkční význam.

Komu a jak prodat miliony ubrousků

Navzdory skutečnosti, že konečný spotřebitel tohoto výrobku je konkrétní osoba, je nepravděpodobné, že si ubrousky zakoupí pro své vlastní potřeby přímo od výrobce.

V této záležitosti je nutné spoléhat na velkoobchodníky zaměřené na středně velký a velkoobchodní velkoobchod:

 • Supermarkety, domácnost a domácí chemikálie
 • Pizzerie, restaurace, kavárny, jídelny, bistro, další stravovací zařízení
 • Lékařské instituce, sanatoria, oddychové domy a jejich potravní bloky
 • Městské útvary předškolních a všeobecných vzdělávacích zařízení
 • Designové ateliéry, autorské dílny, dekoratéři.

Výrobní a technologický proces

 1. Rolovací papír o šířce rovnající se šířce ubrousku v rozloženém stavu je umístěn na ose odvíjecí jednotky.
 2. Dále pásková mechanika během procesu odvíjení vytváří první sklopení papírové pásky v podélném směru na segmentu malé čáry před razicími válci.
 3. Zde dochází k druhému stupni skládání vložky v příčném směru, ale má dvojitou šířku.
 4. Vertikální nůž se rozřezá v polovině vrstvy několika desítek již složených čtyř ubrousků, čímž tvoří dva samovolně se pohybující proudy hotových výrobků.

Hlavní vazby technologického řetězce a potřebného vybavení jsou následující:

 • Suroviny
 • Stroj na výrobu ubrousků
 • Balení v jednotlivých obalech

Materiály na téma:

Surovinou pro tento typ výrobku je speciální papír, který je v procesu výroby používán k šlehání tekutých surovin v mísiči do stavu pěny. Z takové látky se získává tenká, porézní, volná, ale dostatečně silná pro další zpracování základního papíru - to, co potřebujete k výrobě ubrousků.

To se liší podle stupně bělosti, hustoty, procentuálního podílu celulózy a odpadního papíru v surovině, ať už je namalováno v základně nebo má čistě bílou barvu. V závislosti na kombinaci těchto parametrů může cena základního papíru kolísat z 27 na 55 tisíc rublů na tunu.

Přehled zařízení

Automatické čáry ve svém designu odpovídají technickému postupu popsanému výše, ale s některými nuancemi. Například existují stroje, které mají další jednotku pro kreslení barevného vzoru nebo loga zákazníka. Některé firmy nabízejí linky pro výrobu ubrousků o rozměrech 330x330 mm, které byly přijaty v evropských zemích. Každá z těchto možností zvyšuje náklady na zařízení o 15-20%.

Zvažte návrhy od dvou různých výrobců zařízení pro výrobu ubrousků s podobnými vlastnostmi:

Podnikání od začátku: výroba papírových ubrousků

Výrobky z papírových surovin jsou vždy velmi žádané. Papírové ubrousky rychle skončí, na tomto základě jsou realizovány ve velkém měřítku. Otevření podnikání od začátku v této oblasti je velmi slibné a výnosné zaměstnání.

Analýza trhu

Kupující kupují produkty přímo od výrobce, ale od zprostředkovatelských organizací. Při plánování prodeje byste měli analyzovat aktivity velkoobchodních zákazníků velkého a středního velkoobchodu:

 • chemické obchody pro domácnost;
 • hypermarkety;
 • restaurace a bary;
 • ostatní instituce působící v oblasti výživy.

Také tyto produkty by měly být nabízeny lékařským a vzdělávacím institucím, táborům a rekreačním střediskům.

Registrace a organizace obchodu

Před zahájením výrobního procesu musíte organizaci zaregistrovat. Při návrhu dokumentace s dodavateli by nejlepším řešením bylo otevření LLC v daňové službě. Kromě registrace je nutné získat povolení k práci na hasičském oddělení.

Pro úspěšné dokončení registračního postupu musíte dodržovat zákonem stanovené požadavky. Papírové ubrousky se týkají hygienických výrobků, takže bude nutné vydat povolení od společnosti SES. Licencování tohoto druhu podnikání nepodléhá.

Pokoje a zařízení

Pro výrobu papírových výrobků je nutné zakoupit speciální linky pro výrobu ubrousků. Výrobní technologie se skládají z několika sérií a klíčových fází. Výrobní oddělení pro papírové ubrousky by se mělo skládat ze tří oddělených oblastí.

 • první by měla být připravená surovina;
 • na druhé - provádět výrobu;
 • třetí vložka je zabalena do obalu.

Výběr technologie výroby je díky rozsáhlému návrhu velmi složitý. Můžete si zakoupit linky jak ruských společností, tak zahraničních výrobců (Turecko, Čína, Evropa).

Existuje několik typů výrobních linek:

 1. Standardní. Jsou určeny k výrobě běžné bílé papírové ubrousky s dvěma vrstvami a parametry: 235 x 235 milimetrů, hustota 15-23 g / sq. m. Na výstupu je standardní linka každých minut 400-500 jednotek.
 2. Standardní linky s dalším blokem. Mohou vyrábět ubrousky různých barev, kreslí vzory a různé loga. Nejoblíbenější takové výrobky používají veřejné potravinářské podniky, které používají jako reklamní instituci ubrousky s logem.
 3. Zvláštní. Tato řada dělá ubrousky různých barev s velikostí 335 x 335 milimetrů. Zařízení má dodatečnou možnost výroby vícebarevných výrobků a ubrousků nestandardního tvaru s nárůstem objemu výroby o 205 sáčků za 69 sekund. Náklady na tyto linky jsou vyšší o 16-21%.

Kromě nákupu konvenčního vybavení byste měli koupit balicí zařízení. Poloautomatický stroj může snadno nahradit ruční práci o 75%. Při nákupu zařízení za cenu 155-180 tisíc rublů. ve filmu může být uzavřeno velké množství výrobků. Největší výrobní linka na výrobu ubrousků je za 60 sekund 365 kusů.

Prostory dílny by měly mít velikost větší než 155 metrů čtverečních. m. Podnik by měl mít také:

 1. Sklad pro skladování hotových výrobků a surovin o ploše 55 metrů čtverečních. m.
 2. Administrativní a domácí prostory od 55 metrů čtverečních. m.

Doporučuje se otevřít rozsáhlou továrnu v průmyslových oblastech, nejlepší možností je umístit vedle dodavatele suroviny. Území podniku musí mít:

 • neúspěšná komunikace;
 • studená a horká voda;
 • kanalizace;
 • elektřina;
 • větrání;
 • vytápění;
 • Stěny budovy musí být pokryty dlaždicemi;
 • Odtok odpadních vod musí být instalován v podlaze.

Nákup surovin

Pro výrobu papírových ubrousků je zapotřebí speciální materiál. Při výrobě takového papíru dochází k následujícímu:

 • Kapalná hmota je zbitá s mixérem na konzistenci pěny s homogenní strukturou;
 • z výsledné směsi se připraví porézní volná báze, která se používá pro výrobu předmětů.

Hotová ubrousek je velmi hustá a sněhově bílá. Aby se stala základem budoucího ubrousku, odpadní papír a celulóza se používají v různých objemech. Poměr kvality surovin často závisí na poměru.

Cena bude přibližně od 35 do 65 tisíc rublů. za tunu. Pro snížení nákladů na zboží se doporučuje zakoupit suroviny pro výrobu papírových ubrousků od důvěryhodných firem nebo přímo od výrobců.

Výrobní technologie

Obvyklý proces výroby ubrousků zahrnuje následující kroky:

 1. Na zařízení připevněte kotouč papíru, jehož šířka by měla odpovídat velikosti ubrousku.
 2. Pásový stroj spustí pásku a opraví ji na správném místě.
 3. Poté papírenská surovina prochází razicími válci.
 4. V dalším kroku se papír dvakrát překlopí.
 5. Nůž připojený k stroji rozřízne papírovou vrstvu na 4 části a vytvoří dvojitý proud hotových výrobků.

Zaměstnanci

Minimální pracovníci malé továrny by měli zahrnovat:

 • ředitel;
 • účetní;
 • pracovníci - 4 osoby;
 • elektrikář;
 • čistící prostředek;
 • bezpečnostní stráž;
 • ovladač.

Vedle těchto zaměstnanců bude nutné najmout technologa, který bude kontrolovat provádění úkolů, návrhář, který bude provádět moderní náčrtky a bude si vědom trendů na trhu.
S úspěšným rozvojem podnikání a pravidelným příjmem můžete přemýšlet o rozšiřování společnosti a zaměstnávání více zaměstnanců.

Pro ziskovost podnikání musíte nejprve stanovit prodej výrobků. Ruský výrobce pracuje se zákazníky prodávajícími ve velkém objemu, distribuuje výrobky prostřednictvím prodejen: hypermarkety, body veřejného stravování. Můžete spolupracovat s restauracemi a bary za účelem vytvoření originálních produktů se jménem společnosti.

Finanční složka podniku

Po získání potřebného vybavení pro spuštění pracovního postupu je nutné najmout specialisty, kteří budou monitorovat pracovní postup a zajistit, aby manželství při výrobě nebylo možné poslat zákazníkům.

Bude tam větší zisk, pokud budeme kromě ubrousků vyrábět toaletní papír. Registrace společnosti bude vyžadovat velké úsilí, pokud to nechcete, svěřte tuto práci za poplatek specializovaným firmám.

Náklady na otevření a údržbu

Při sestavování podnikatelského plánu byste měli podrobně vypočítat všechny nadcházející výdaje:

 • nákup vybavení - 75-250 tisíc rublů;
 • reklamní kampaň - 75 tisíc rublů;
 • suroviny - 750 tisíc rublů; mzdy za pracující - 85 tisíc rublů;
 • inovativní úvod - 150 tisíc rublů;

Kromě těchto investic je nutné certifikovat zboží a oficiálně formalizovat ochrannou známku. Celková investice do projektu bude 1,8-4,2 milionu rublů.

Výše budoucích příjmů

Při průměrné výrobní kapacitě může dílna vyrobit 35 000 kusů za 60 minut. Při měsíční práci na jednu směnu se vyrobí 33 tisíc balíčků. Velkoobchodní náklady na balení jsou 10-20 rublů. Pak za měsíc můžete získat 70 tisíc rublů čistého zisku.

 • standardní kapacita 600 ks / min x 60 min = 36 000 ks / hod;
 • line zatížení - 50%;
 • délka pracovního posunu - 8 hodin;
 • počet směn za měsíc. - 23;
 • objem hotových výrobků za měsíc. - 3,3 milionu kusů;
 • počet balení na 100 ks / balení. - 33 120 balení;
 • velkoobchodní náklady na jeden balíček - 11 rublů / balení;
 • měsíční výnos - 364 000 rublů.

Příjem - 70 000 rublů.

Doba návratnosti

Ziskovost výroby ubrousků umožní získat více než 100% zisku. Návratnost podnikání může nastat za čtyři roky.

Nedojde k potížím s prodejem produktů a podniků, mezi obyvatelstvem je velký požadavek na výrobky z papíru. Přes vysokou cenu výrobních zařízení bude organizace, která vyrábí ubrousky, zisková a konkurenceschopná.

Výroba ubrousků jako podnikání

Papírové ubrousky jsou velmi oblíbené. Tento jednorázový výrobek se rychle spotřebovává, a proto se prodává v obrovských množstvích, protože každá domácnost se snaží ve svém domě vytvořit "strategickou" zásobu. Výroba ubrousků jako podnikání - to je poměrně slibný a výnosný směr, o kterém budeme hovořit v tomto článku.

Obchodní registrace

Chcete-li otevřít výrobu ubrousků jako podnik, musíte nejprve zaregistrovat podnik. Uzavřít smlouvy s dodavateli surovin a velkými velkoobchodními odběrateli je nutné otevřít LLC.

Kromě toho byste měli dostat povolení od požární služby. K tomu musíte splnit všechny požadavky stanovené zákonem. Vzhledem k tomu, že tyto výrobky patří do hygienických výrobků, je zapotřebí povolení od SES. Nemusíte získat licenci pro tento typ aktivity.

Druhy ubrousků

 1. Jednovrstvá. Používá se k odstranění tuku nebo jiných nečistot z obličeje a rukou během jídla. Mohou být monofonní, barevné nebo vzorované;
 2. Vícevrstvé. Používají se k obsluze slavnostního stolu. Jsou vyzdobeny krásnými tematickými kresbami;
 3. Kapesníky. Malé papírové výrobky používané pro osobní hygienu;
 4. Mokré ubrousky. Jsou určeny k odstranění nečistot z obličeje rukou. Základna je impregnována speciální kapalinou, která může mít jinou chuť. V současné době produkce vlhkých ubrousků přináší vynikající zisk, protože tyto výrobky lze nalézt téměř v každé dámské kabelce.

Zařízení

Zařízení se může v závislosti na technologickém procesu lišit. Například si můžete zakoupit speciální stroj pro výrobu ubrousků se speciálními bloky pro použití log a různých výkresů. Navíc výrobci nabízejí agregáty pro výrobu výrobků podle evropských norem. Každá další možnost zvyšuje náklady na zařízení o 20%.

Před konečným rozhodnutím byste měli pečlivě analyzovat všechny návrhy různých společností. To vám pomůže vybrat nejlepší možnost.

Nejproduktivnější čínské linky, ale vyznačují se vysokou energetickou náročností. Vysoce kvalitní obalové jednotky nabízejí domácí firmy. Toto zařízení utěsňuje výrobky do plastových sáčků. Stojí za to, že takový stroj není levný. Jeho cena dosahuje 160 tisíc rublů.

Technologický proces

Tradiční technologie výroby ubrousků zahrnuje následující kroky:

Schéma: výroba papírových ubrousků

 • Na stroji je instalována role papíru, jejíž šířka odpovídá velikosti výrobku;
 • Pásový stroj uvolní pásku a přehne ji v určité oblasti. Poté papír prochází razicími válci;
 • V této fázi se papír skládá v polovině;
 • Vertikálně umístěný nůž řeže vrstvu papíru na čtyři kusy, čímž tvoří dvojitý proud hotových výrobků.

Kde získat suroviny?

Hotové výrobky se liší v hustotě a bělosti. K vytvoření základny ubrousků se používají odpadní papír a celulóza v různém procentu. To značně závisí na kvalitě surovin. Jeho cena se může pohybovat od 35 do 65 tisíc rublů za tunu.

Pro snížení výrobních nákladů byste měli nakupovat suroviny pro výrobu ubrousků od velkých dodavatelů nebo přímo od výrobců. Barví produkty běžným inkoustem.

Zaměstnanci

Pro malou dílnu je třeba najmout minimální počet zaměstnanců:

 • Hlava;
 • Účetní;
 • Pracovníci - 4 osoby;
 • Elektrikář;
 • Čistič;
 • Bezpečnostní stráž;
 • Řidič.

Kromě toho budete potřebovat technologa, který bude sledovat tento proces. Aby byl produkt konkurenceschopný, potřebujete také návrháře, který bude sledovat všechny změny na trhu a vytvořit nový výkres.

Pokud je podnikání jednorázových ubrousků úspěšný, můžete společnost nakonec rozšířit, a tedy najmout více pracovníků.

Výdaje

 • Nákup zařízení - 70-200 tisíc rublů;
 • Reklama - 70 tisíc rublů;
 • Suroviny - 700 tisíc rublů;
 • Mzdy - 80 tisíc rublů;
 • Inovativní nápady - 100 tisíc rublů.

Kromě toho je nutné certifikovat produkty a oficiálně zaregistrovat jejich obchodní značku. Celkově bude podnik investovat 30-60 tisíc dolarů. S malými částkami peněz lze vrátit za pouhých šest měsíců nebo rok.

Při průměrném výkonu produkuje společnost 36 000 ubrousků za hodinu. Za měsíc při práci na jedné směně se vyrábí 33 tisíc kusů. Velkoobchodní cena jednoho balení činí 10-15 rublů. Proto za měsíc můžete získat 70 tisíc rublů čistého příjmu. Aby se zvýšila ziskovost podniku, je možné vytvořit paralelně výrobu plenek. To však bude vyžadovat velké počáteční kapitál.

Propagace a reklama

Navzdory skutečnosti, že tento výklenek ještě není zcela vyplněn, je v této oblasti již vysoká úroveň hospodářské soutěže. V současné době není přitahování kupujících za nízké ceny snadné. K propagaci zboží potřebujete inovace - nové typy ubrousků, neobvyklý design.

Ze zkušeností zahraničních výrobců lze čerpat nápady. Například ve Spojených státech produkuje výrobky na jedné straně, které jsou aplikovány hydratační lotion, a na straně druhé na loupání.

V Japonsku používají speciální papír k výrobě ubrousků, impregnovaných sloučeninou, která pomáhá bojovat proti akné a různým zánětům pokožky.

Švýcarsko vyrábí hygienické produkty šetrné k životnímu prostředí, které se přirozeně rozkládají. Taková technologie výroby ubrousků je zaměřena na ochranu životního prostředí. Biologicky odbouratelné produkty neobsahují v jejich složení chlór, takže nepoškodí pokožku.

Prodej produktů

Aby mohl podnik přinést dobrý zisk, je zapotřebí především organizovat prodeje. Domácí výrobci spolupracují s velkoobchodními společnostmi, které dodávají ubrousky domácnostem, kioskům, supermarketům a kavárnám.

Můžete uzavřít smlouvy s pizzeriemi a restauracemi pro výrobu produktů s logem jejich založení.

Užitečné tipy

Ve fázi vývoje obchodního plánu je třeba pečlivě analyzovat trh s cílem posoudit úroveň konkurence a ziskovosti podniku. Pokud si myslíte, že existují vyhlídky, můžete zaregistrovat společnost a začít hledat vhodné prostory.

Po nákupu veškerého potřebného vybavení vyhledejte odborníky, kteří budou schopni řídit výrobní proces a kvalitu hotových výrobků. Když je personál plně obsazen, můžete začít s produkcí. Budete výhodnější, pokud uspořádáte výrobu toaletního papíru paralelně. Chcete-li otevřít podnik, budete muset projít různými příklady. Nemáte-li volný čas, svěřte registraci dokumentů profesionálům, kteří vám za úhradu udělají všechnu práci.

Závěry

Navzdory skutečnosti, že zařízení na výrobu ubrousků není levná, je tato činnost v oblasti výroby charakterizována vysokou ziskovostí a rychlou návratností. Pokud správně organizujete prodej, můžete získat stabilní měsíční příjem.

Co mám koupit stroj na výrobu ubrousků?

Tkáň Produkce: druh ubrousků + papírování + hledání + prostory, které prodávají hadřík + velkoobchodní nákup zařízení pro výrobu ubrousků + technologie je výroba papírových ubrousků +, jak se dělá vlhčené ubrousky + najímání lidí do práce + počítání zisky.

Ubrousky jsou zbožím s velkou spotřebou. Používáme je pro uspořádání stolů, jako nosoviki. Mokré ubrousky slouží jako antiseptikum, my otřete ruce a dokonce i obličej.

Výroba ubrousků bude vždy v poptávce, protože bez toho nemůžeme bez hygieny a nemáme nic nahradit.

Jak učinit svůj úspěšný start v podnikání, budeme diskutovat později v článku.

Nabídka sortimentů pro výrobu ubrousků

Na začátku vytváření podnikatelského plánu přemýšlejte o tom, jaký druh ubrousků chcete prodávat lidem:

Shromažďujeme balíček dokumentů

Především je třeba přemýšlet o právní formě podnikání.

Pokud chcete zvolit LLC, můžete se v budoucnu spoléhat na dodatečná práva - například půjčky od dodavatelů surovin nebo bank, zvýšenou důvěru partnerů. Současně ale registrace trvá dlouhou dobu, protože je třeba sestavit statut společnosti, vydat rozhodnutí o jmenování zakladatele atd.

Registrace IP je mnohem jednodušší a celý proces vám bude stát jen 800 €. To je nejvhodnější volba pro začínajícího obchodníka.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro získání statusu IP:

 1. Formulář žádosti je číslo P21001.
 2. Kopírovat všechny pasové stránky a kód TIN.
 3. Platba státní daně ve výši 800₽ a potvrzení o převodu těchto peněz.
 4. Prohlášení o přechodu na zjednodušený daňový režim.
 5. Žádost o stavu šetření nezapomeňte uvést kód pro společné činnosti třídiče -. OKEČ 17.22 ‚Výroba výrobků z papíru pro domácnost a sanitární zařízení"

Spousta peněz půjde na získání certifikátu ochranné známky od společnosti Rostest. Pokud si tuto službu objednáte prostřednictvím specializované agentury, bude vaše ochranná známka vydána do 5 měsíců. Pokud uděláte všechno sami, bude to trvat rok.

Kolik stojí za registraci TM? Státní povinnost při registraci tohoto certifikátu činí asi 30 000 rublů. Za služby agentury dáte asi stejnou částku. To znamená získat všechny dokumenty pro oficiální produkční práci, budete muset zaplatit asi 60 000 rublů.

Pronájem prostor pro podnikání "ubrousků"


Pro výrobu ubrousků je třeba pronajmout pokoj o velikosti 150 m2, který již byl opraven.

Je dobré, pokud jsou prostory rozděleny do několika samostatných obchodů. Budete potřebovat místo, kde se bude konat ubrousky výrobní proces, sklad hotových výrobků, sborovně, kancelář pro manažera, malý komorka ekonomický osud.

Pronájem místnosti o rozloze 150 m2 s novou opravou bude stát zhruba 100 000. Velká část cenové záležitosti závisí na regionu, ve kterém bude vaše společnost umístěna, na stavu opravy, na vzdálenosti od města atd.

Připravte si pokoj před kontrolou SES a požární kontroly. Budou dbát na to, že při výrobě byl požární signalizace, větrání, zařízení musí mít certifikát, stejně jako suroviny, jeden musí mít nájemní smlouva.

Rospotrebnadzor také musí dát povolení, bez něj nemůžete vstoupit na trh. K tomu je třeba vyrábět ubrousky podle obecně uznávaných standardů. Zpravidla se jedná o GOST R52354-2005.

Pokud suroviny a hotové výrobky splňují stanovené parametry, obdržíte certifikát kvality. Měli byste uvést jeho dostupnost na obalu.

Seznam zařízení pro výrobu ubrousků

Podnikání výroby ubrousků přitahuje podnikatele nejen v poptávce, ale také ve skutečnosti, že pro nákup vybavení je zapotřebí minimálních nákladů. Ubrousky vyrábějí pouze jeden stroj, dodatečné vybavení musí být zakoupeno pouze za účelem balení zboží.

Zařízení na výrobu ubrousků se vzájemně liší funkčností, výkonem, spotřebou energie atd.

Existují například stroje, které vyrábějí bílé ubrousky. Dražší stroje mohou na papírovém produktu zobrazovat vzor nebo vzorovaný dojem. Samozřejmě, čím více funkcí je stroj, tím dražší je jeho cena.

Například cena za stroj na výrobu ubrousků s dojmem začíná od 400 000 rublů. Na minutu je schopen vyrobit 500 kusů ubrousků o rozměrech 125 * 125 mm.

Stroj slouží 2 osobám - obsluze a jeho asistentovi (jednoduchá pracovní linie). Pro instalaci a školení vašich zaměstnanců, dodavatel peněz neberá peníze, ale tento problém musí být řešen individuálně.

Samostatnou položkou výdajů je nákup automatického stroje pro balení ubrousků z polyethylenu. Linka je schopna vyrobit 250 balení za hodinu. V průměru je cena za takový stroj od 80 000 ₽.

Jak funguje stroj na výrobu ubrousků?

Dokonce i když se nebudete přímo podílet na výrobě, musíte vědět, jak dělat papírové ubrousky ve fázích:

Výroba ubrousků

Ubrousky jako zboží jsou dobré, protože se rychle spotřebovávají - jedná se o jednorázovou věc, bez níž nikdo neřídí. Výroba ubrousků má vždy trh, což znamená vysoký příjem.

Jaký zisk lze očekávat z výroby papírových ubrousků a kolik peněz by mělo být investováno na začátek? Článek poskytne stručný přehled hlavních otázek a podnikatelského plánu tohoto projektu.

Registrace společností

Pro obchodní projekt na výrobu ubrousků je registrace povinná, protože se předpokládá, že bude spolupracovat s velkoobchodníky, supermarkety, kavárnami, jídelenem a dalšími organizacemi. Z tohoto důvodu je výhodné zaregistrovat se jako LLC, která stojí asi 20 tisíc rublů. To umožní uzavírat smlouvy s dodavateli surovin a velkými velkoobchodníky.

Také se musíte zaregistrovat u daňového úřadu a zvolit OKVED kód 21.22 a vhodný daňový systém. Příznivé sazby STS představují 6% výnosů a 15% příjmů bez nákladů.

Po obdržení povolení SES a Gospozhnadzor můžete okamžitě začít pracovat - licence na takovou výrobu se nevyžaduje.

Sortiment a distribuční kanály

Typy suchých papírových ubrousků:

 • jednoduché jednovrstvé výrobky bez vzoru;
 • vícevrstvé ubrousky s krásným vzorem pro podávání;
 • kapesníky pro osobní hygienu.
 • velkoobchody trhu, obchody a supermarkety;
 • kavárny, pizzerie, restaurace a další stravovací zařízení;
 • sanatoria, rekreační střediska, mateřské školy, školy a další místa s přítomností potravinových jednotek.

Velkoobchodníci se zajímají o levné zboží, zatímco některé kavárny a restaurace si objednájí ubrousky s obrazem.

Místnost

Zařízení na výrobu netrvá dlouho: délka stroje na výrobu ubrousků je asi 3 metry a šířka je 1 metr. Spolu s balicím strojem pro zařízení je zapotřebí rozloha 20 m2, aby zaměstnanec mohl volně chodit a vykonávat své funkce. Kromě toho potřebujete místo pod skladiště, kde budou hotové výrobky skladovány 15-20 m2. Pro celý výrobní proces musíte zapůjčit pokoj o rozloze 30-40 m2. Cena pronájmu je asi 6 tisíc rublů.

Suroviny

Suroviny nebo spotřební materiál pro ubrousky jsou:

 • základní papír v rolích. Cena je asi 50 rublů na kg;
 • polyethylen (polypropylen) pro balení;
 • kreslení barvy pro malování.

Papír pro výrobu ubrousků je zvláštní - jde o volnou a porézní podložku, která se může lišit v hustotě a bělosti. Nejnižší cena je od 35 rublů na kilogram, ale kvalita hotového výrobku bude nízká.

Zařízení

Pro realizaci projektu budete potřebovat speciální zařízení pro výrobu ubrousků. Jedná se o automatické linky, které vytvářejí a vyřezávají ze speciálního papíru čtyři složené ubrousky.

Stroje na výrobu ubrousků mohou nejen skládat ubrousky, ale také použít obrázek. Dále je zapotřebí balicí stroj, který obalovou metodou obaluje obal z polyetylenu.

Jak vytvořit výrobu papírových ubrousků

Zatímco hledáte lukrativní obchod, zvážit výrobu papírových ubrousků. Takový maličkost je zapotřebí v každém domě a spotřebuje se velmi rychle. Nabídněte své zboží velkému počtu firem a realizátorů. Níže podrobně budeme diskutovat o organizaci výroby, dokumenty a poskytneme výpočet ziskovosti podniku.

Dokumenty

Nejlepší organizační a právní forma je LLC. To zjednoduší práci s dodavateli a kupujícími. Při registraci si vybíráme OKVED 17.22 - "Výroba papírových výrobků pro domácnost a sanitární účely". Výrobní proces by měl být upraven podle GOST R52354-2005, protože hlavním účelem výrobku je hygiena.

Povolení od Sanepidemstantie, Rospotrebnadzor, požární kontroly jsou nezbytné. Zaměřujeme se na výrobu výrobků v baleních po 50 nebo 100 kusů. Proto musíme vyvinout návrh balíčku a zaregistrovat svou ochrannou známku v Rospatentu.

Registrace dokumentů a povolení bude vyžadovat přibližně 3-4 měsíce a investice ve výši 1800-2000 dolarů.

Místnost

Chcete-li uspořádat podnik, potřebujete prostor o rozloze 200 metrů čtverečních, rozdělenou do tří částí: obchod, sklad surovin a výrobků, prostory pro domácnost.

Povinné požadavky:

 • Přítomnost horké a studené vody;
 • Větrání a vytápění;
 • Elektrická síť 380 V;
 • Vybaven v podlaze kanalizace do kanalizace;
 • Stěny dílny jsou dokončeny dlažbou;
 • Výška stropu od 3 metrů.

Pronájem budovy pro závod bude stát přibližně 1500 dolarů za měsíc. Opravy, provádění veškeré potřebné komunikace - za dalších 1000 dolarů.

Technologie výroby papírových ubrousků

Samotný proces výroby papírových ubrousků prochází několika etapami:

 1. Instalace rolí surového papíru na speciální stroj.
 2. Pomocí páskového stroje se pásek odvíjí a skládá;
 3. Papír prochází svitky volumetrického razítku, kde se skládá až dvakrát;
 4. Vertikální nůž řezá stuhu na 4 díly, tvoří se dva řady hotových výrobků;
 5. Hotový výrobek je balen na automatickém stroji.

Zařízení pro výrobu papírových ubrousků

Dílna je vybavena strojem na výrobu ubrousků a balicího stroje. Obvykle se stroj prodává jako celek, který obsahuje odvíjecí jednotku, páskovou mechaniku, řezací nůž. Balicí zařízení se zakoupí samostatně.

Standardní stroj na výrobu papírových ubrousků je určen k výrobě 400-600 položek za minutu, v jedné nebo dvou vrstvách a s hustotou 13-20 gramů na metr čtvereční. m.

Náklady na novou řadu levných výrobců je v rozmezí 5-6 tisíc dolarů.Pokud chcete učinit váš produkt zajímavější (barva s logem), budete muset zaplatit několik tisíc dalších.

Dobrou pověst mají výrobci obráběcích strojů z Turecka, Číny, Itálie. Malé firmy raději vyrábějí výrobky na čínských strojích, protože jsou levnější a mají dobrý výkon. Ale spotřebovávají hodně elektřiny. Na domácím trhu nejlepší značky:

 • Stanprom;
 • Omsk Paper Factory;
 • Lad-M;
 • OOO Báze;
 • Technoline.

Samostatnou položkou nákladů na vybavení je nákup balicích strojů pro utěsňování výrobků do polyethylenu. Poloautomatický stroj stojí v rozmezí 2300-2800 USD. Oblíbenými výrobci jsou Lad-M, Solaris, čínský Xinyuanda.

Suroviny na výrobu papírových ubrousků

Takový výrobek na jedno použití je vyroben z levných surovin, jmenovitě speciálního papíru vyrobeného ze směsi odpadního papíru a celulózy. Hlavními charakteristikami jsou jemnost, měkkost a pórovitost pro absorpci vlhkosti. Potřebujete si koupit papír "A" nebo "B". V závislosti na kvalitě se cena surovin pohybuje mezi 400-900 USD za tunu.

Často, společnosti, které prodávají zařízení, mají vlastní prodejnu na výrobu ubrousků, můžete z nich zajistit dodávky. Malá společnost je snazší a levnější na nákup surovin v CIS, a ne v zahraničí. Nejlepší společnosti:

 1. OOO Báze;
 2. Technoline;
 3. PALP Invest.

Zaměstnanci

Vedle manažera musíte zaměstnat čtyři zaměstnance, kteří budou pracovat ve dvou směnách, manažer prodeje, čistící žena, bezpečnostní stráž. Účetní výpočty jsou výhodnější pro outsourcing. Minimální počet zaměstnanců - 8 osob. Jedná se o 3,500-4,000 dolarů za platy každý měsíc.

Aby bylo zajištěno, že produkty nebudou v skladě, Je vhodné najít distribuční kanály před spuštěním obchodu. Kromě obchodů a jiných prodejen domácích chemikálií a výrobků pro domácnost mohou být vaši zákazníci:

 • Stravovací zařízení (kavárny, restaurace, pizzerie);
 • Lékařské zařízení;
 • Penziony;
 • Mateřské školy a školy;
 • Studio výzdoba, umělecké studio.

Náklady a zisky

Kapitálové investice pro zahájení podnikání zahrnují zpracování dokumentů, pronájem (za měsíc) a opravy prostor, nákup a přizpůsobení zařízení. V této fázi společnost utratí asi 12 tisíc dolarů. Měsíční výdaje (nájemné, mzdy, nákup surovin a účty za energie) - asi 7000 dolarů.

Výpočet ziskovosti se provádí na základě vydání 500 jednotek zboží za minutu (5 balení). Pro dvě směny za měsíc se vyrábí 100-105 tisíc balení papírových ubrousků. Produkt se prodává za velkoobchodní cenu 0,15 až 0,23 USD za balíček. Měsíční zisk bude 15-16 tisíc dolarů a čistý příjem - 8-9 tisíc poskytl 100% prodej.

Jak otevřít výrobu papírových ubrousků je snadné je pochopit. Jako podnikání je to ziskový podnik, který nevyžaduje velké investice a přináší dobrý zisk.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Podnikání: výroba papírových ubrousků

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Výroba papírových ubrousků jako podnikání

Výroba papírových ubrousků je po celou dobu poptávanou firmou. Bez tohoto prvku osobní hygieny je dnes obtížné dělat, tak pevně šli do našeho každodenního života. Není tedy divu, že podnikání na ubrouscích je pro mnoho podnikatelů zajímavé. Ale předtím, než podniknete obchodní plán, stojí za to přemýšlet o tom, kde a komu budete zboží prodávat. To vám umožní orientovat se ve směru rozvoje vašeho podnikání a v jakém vybavení pro výrobu ubrousků byste měli zakoupit.

Možnosti prodeje

Prodávat zboží v malých zásilkách v maloobchodě nemá smysl. Proto je třeba zvážit možnosti velkoobchodního prodeje. Může to být:

 • Předškolní a všeobecné vzdělávací instituce.
 • Potravinové bloky rekreačních domů, sanatoria, nemocnice, polyklinik.
 • Stravovací zařízení různých formátů.
 • Domovní chemická prodejna, domácnost, obchod s potravinami, supermarkety.

Zařízení pro výrobu ubrousků

Spravidla nakupují hotovou automatizovanou výrobní linku, která provádí všechny možné fáze výroby zboží. Nicméně, pokud potřebujete atypické ubrousky, budete muset koupit speciální zařízení pro výrobu ubrousků. Například stroj s funkcí aplikace různých vzorů. Nebo stroj na výrobu výrobků o rozměrech 330x330 mm - tzv. Euroformat. Ale každá nová možnost vybavení zvyšuje náklady nejméně o 15%.

Nejlevnější jsou domácí a čínské automobily - 350 tisíc rublů. Současně má ruský stroj takový soubor vlastností:

 • hmotnost - 800 kg;
 • výkon - 2,2 kW;
 • produktivita - 450 ks / min;
 • tam jsou počítadlo vyrobené ubrousky.

Čínská zařízení jsou dále charakterizována těmito ukazateli:

 • hmotnost - tuna;
 • výkon - 3,5 kW;
 • produktivita - 600 ks / min;
 • tam jsou počítadlo vyrobené ubrousky.

Každé zařízení má své výhody a nevýhody, takže je na vás, abyste se rozhodli, který řádek chcete zahrnout do svého podnikatelského plánu.

Vedle výrobní linky by měl plán nákupu zajistit nákup zařízení pro balení ubrousků. Stojí to asi 160 tisíc rublů.

Použité suroviny

Při výrobě těchto výrobků se používá speciální surovina - základní papír. Připravuje se tím, že se namočený papír potřísní speciálním mixérem. Když hmota dosáhne požadovaného stavu, je navázána na tenkou a stabilní základnu. Může se lišit v hustotě, barvě, čistotě. To ovlivňuje jeho cenu. Obvykle je základem 27 až 55 tisíc rublů.

Je vyroben z různých stupňů, ale ze stanovené šířky. Nejlepším základem je papír "A". Báze se může velmi lišit v ceně nejen v závislosti na hustotě, ale také na třídě, formátu a objemu nákupu. Aby základna měla určitou barvu, je obarvená tiskovým inkoustím. V plánu nákupu je třeba zahrnout suroviny, jako je polyethylen nebo polypropylen, pomocí kterých jsou zabalené výrobky zabaleny.

Výrobní proces

Na odvíjecí jednotce je instalována papírová podložka. Šířka role by měla být rovna šířce rozloženého utěrky. Začátek práce je stroj podélný a papír se skládá. Pak je složená základna vyříznuta ve dvou, když je napsáno dvojice tuctů čtyř skládaných ubrousků. Tím se získávají dva proudy produktů.

Investice a zpětné získání

Nyní můžete vypočítat, kolik investic váš podnikatelský plán bude vyžadovat.

Najít, připravit a formalizovat výrobní místnost bude stát 150 tisíc rublů.

 • Nákup zařízení bude mít za následek 510 tisíc rublů.
 • Jeho dodávka a instalace - dalších 50 tisíc rublů.
 • Suroviny - nákup za měsíc bude vyžadovat 100 tisíc rublů.

Celkem, pro začátek výroby bude potřebovat nejméně 810 tisíc rublů.

Zisková část za měsíc, kterou ukazuje obchodní plán, vypadá takto. S kapacitou 36 tisíc kusů za hodinu a nakládkou linky o 50% měsíčně je možné vyrobit 3,3 milionů kusů ubrousků. Zohledňuje to, že osmihodinové posuny za měsíc klesnou. Celkové balíčky se 100 kusy budou 33 120. Pokud váš obchodní plán zahrnuje velkoobchodní prodej zboží, cena balení na 100 kusů je 11 rublů. Výnosy budou 364 tisíc rublů. za měsíc a při zohlednění všech odpočtů - 70 tisíc rublů.

To naznačuje, že investice se vrátí do 11 měsíců.

Výroba papírových ubrousků: obchodní plán

Pro moderního člověka je obtížné dělat bez papírových ubrousků, takže jsou komoditou široké spotřeby. Mohou být porovnávány se zápalky, které v případě potřeby můžete stále vyměnit zapalovač. Ale analog ubrousků je obtížné najít, navíc použití tohoto měkkého a jemného absorpčního papírového výrobku je hygienické a pohodlnější.

Tento typ výrobku je docela náročný - to je významný argument pro nastavení výroby ubrousků a získání dobrého zisku.

Před implementací této myšlenky je nutné vypracovat podnikatelský plán, v němž by byly identifikovány hlavní etapy výroby produktů a podnikání a také registrovány jejich činnosti jako IP ve federální daňové službě.

Výroba papírových ubrousků je regulována hygienickými a hygienickými normami a technickými požadavky (GOST R52354-2005).

Realizace papírových ubrousků

Než podniknete obchodní plán, zahájíte výrobu a zakoupíte potřebné vybavení, musíte se rozhodnout o marketingových příležitostech pro hotové výrobky. Prodej papírových ubrousků konečnému spotřebiteli je nerentabilní, a proto je lepší prodat zboží velkoobchodníkům najednou. Nejlepší distribuční kanály jsou:

 • obchody s potravinami, supermarkety, prodejny hardwaru;
 • velkoobchodní prodejna potravin;
 • kavárny, restaurace, pizzerie, jídelny a jiná stravovací zařízení;
 • Nemocnice, polykliniká, rekreační domy a různé sanatoria;
 • řízení předškolních a všeobecných škol.

Velkoobchodní kupující nepotřebuje barevnou a kreativní reklamu. V tomto případě je nejlepší volat všechny budoucí prodejní kanály a nabízet jejich produkty, vytvářet reklamní jednotky v tištěných katalozích.

Výrobní proces

Technologický výrobní proces má určitý plán a zahrnuje následující etapy:

 • role papíru, která se rovná šířce další vložky v rozšířené formě je umístěn na ose odvíjecího jednotky;
 • pásková jednotka v podélném směru skládá papírovou pásku;
 • navíc se vložka přehýbá v příčném směru, ale má dvojitou šířku;
 • s pomocí svislého nože se vytvoří vrstva několika desítek skládaných čtyř utěrek a v důsledku toho se vytvoří dva nezávisle pohybující se proudy s hotovými výrobky.

Chcete-li začít podnikat, pro výrobu ubrousků budete potřebovat speciální papír, který je vyroben z bití v mísiči tekutých surovin do stavu pěny. Z této látky se objevuje pórovitá, tenká a volná, ale současně poměrně silná, vhodná pro další zpracování papírového základu. Má odlišný stupeň bělosti, hustoty, procentuálního množství odpadního papíru a celulózy obsažené v surovinách. Podklad papíru lze vyfarbovat nebo mít bílou barvu. V závislosti na kombinaci výše uvedených parametrů se jeho cena může pohybovat od 27 000 do 55 000 rublů na tunu.

Potřebné vybavení pro výrobu ubrousků

Podnikatelský plán pro výrobu tohoto druhu papírových výrobků musí nutně obsahovat jméno a náklady potřebného vybavení.

Všechny automatické linky, které vyrábějí ubrousky, mají princip popsaný výše, i když některé možnosti jsou možné. K dispozici jsou stroje vybavené blokem pro vytištění loga nebo vzoru a zařízení, které vyrábí oblátky euroformátu (330x330 mm).

Pokročilejší modely s dalšími funkcemi stojí o 15-20% dražší. Nejpopulárnější stroje se používají při výrobě ubrousků - čínské a ruské výroby. Mají stejnou cenu - 350 000 rublů.

Charakteristika čínského stroje:

 • výkon - 3,5 kW;
 • produktivita - 600 kusů za minutu;
 • hmotnost - 1 tunu;
 • má počítadlo hotových výrobků.

Charakteristika strojního zařízení ruské výroby:

 • výkon - 2,2 kW;
 • produktivita - 450 kusů za minutu;
 • hmotnost - 800 kg;
 • má také počítadlo hotových výrobků.

Pokud porovnáte dva typy zařízení, které mají stejnou hodnotu, lze vidět, že čínský stroj má vyšší výkon, ale spotřebuje více elektřiny.

K organizaci výroby budete potřebovat také speciální balicí stroj v hodnotě 160 000 rublů. Jedná se o poloautomatickou linku, která utěsňuje určitý počet hotových ubrousků z polyethylenu.

Finanční investice a ziskovost

Podnikatelský plán musí nutně zahrnovat výši finančních investic a přibližný výpočet ziskovosti.

Náklady budou následující:

 • nákup vybavení - 510 000 rublů;
 • objem surovin za 1 měsíc - 100 000 rublů;
 • dodávka a montáž - 50 000 rublů;
 • registrace a příprava prostor pro výrobu - 150 000 rublů.

Celkem: 810 000 rublů.

Zisk za měsíc se vypočítává z těchto údajů:

 • produktivita - 36 000 kusů za hodinu;
 • line zatížení - 50%;
 • pracovní doba - 8 hodin;
 • počet směn během měsíce - 23;
 • celkový objem výroby - 3,3 milionu kusů;
 • počet balení, z nichž každá má 100 ubrousků - 33 120;
 • velkoobchodní cena výrobní jednotky je 11 rublů;
 • výnosy za měsíc - 364 000 rublů;
 • očekávaný zisk činí 70 000 rublů.

Ze zisku je nutné odečíst náklady na elektřinu, platbu daní a mzdy pracovníků, pokud existují. Proto můžeme usoudit, že se investice splácí nejdříve za rok.

Výroba papírových ubrousků

Je těžké si představit život bez jednorázových ubrousků. Dokonale absorbují vlhkost, ať už to jsou důsledky spadlé sklenice vody nebo potu, který se vynořil z nadšení na čele. V každém domě a ve veřejném stravování jsou vždy ubrousky. Jedná se o jednorázový výrobek, který je denně spotřebován v obrovských množstvích. Není divu, že uvažujete o výrobě papírových ubrousků.

Registrační formulář

Než začnete hledat pokoj a zahájíte výrobu, musíte zaregistrovat svou firmu. Formu vlastnictví lze zvolit podle vašeho uvážení: zde jsou vhodné jak LLC, tak IP, protože velké množství lidí nebude do výrobního procesu zapojeno. Pokud však hodláte uzavřít smlouvy s velkými velkoobchodními dodavateli, je lepší zaregistrovat se jako společnost s ručením omezeným.

Chcete-li získat úplný start, musíte získat povolení od hasičů. Papírové ubrousky patří do kategorie hygienických a hygienických potřeb, takže potřebujete povolení od sanitární a epidemiologické služby. Povinná certifikace a licence nejsou potřeba.

Zařízení

Chcete-li pochopit, za co budete platit, budeme analyzovat celý výrobní proces. Zahrnuje čtyři fáze:

 • Na ose odvíjecí jednotky je role papíru. Šířka závisí na velikosti ubrousku v rozšířené podobě.
 • Pásová jednotka dále odvíjí roli a podélně skládá papírovou pásku na malou délku čáry před razícími válci, díky níž se objeví trojrozměrný vzor.
 • Během průchodu válců objemového vyražení se ubrousek překlopí v příčném směru.
 • Proces se může opakovat, pokud mají ubrousky 3 nebo více vrstev.
 • Na konci gilotiny na polovinu rozděluje vrstvu několika desítek již skládaných ubrousků. Dva samovolně se pohybující proudy papírových produktů jsou tvořeny.

Pro výrobu ubrousků je potřeba automatizovaná výrobní linka a balicí stroj. Zařízení je funkční. Stroje mohou být navrženy pouze pro výrobu ubrousků a mohou mít možnost vytisknout logo nebo obrázek. Každá taková dodatečná funkce zvyšuje základní náklady jednotky o 20%.

Nejvíce demokratické ceny představují čínští výrobci, nicméně podle odborníků je jejich vybavení energeticky náročné. Nejlepší kvalitu nabízí Evropa. Ale cena mechanismů evropské produkce bude několikanásobně vyšší. Můžete sestavit výrobní linku pro přibližně 350 tisíc rublů. Zpravidla může být na takovém zařízení po dobu jedné minuty vyrobeno až 600 ubrousků. Je také nutné bezpečně zabalit objednávku. Ruské společnosti nabízejí dobré vybavení. Cena začíná od 160 tisíc rublů.

Pro výrobu ubrousků potřebujete speciální suroviny. Materiál je vyroben z kapalné směsi celulózy a recyklovaného odpadního papíru, který je v mísiči zbit do stavu pěny. Díky tomu je dosaženo volného, ​​měkkého, porézního, ale současně silného papíru vhodného pro další zpracování. Kvalita primárních surovin pro výrobu ubrousků závisí na poměru celulózy a odpadního papíru, takže cena na kilogram se pohybuje od 28 do 56 rublů.

Tak, nákup zařízení a surovin bude potřebovat asi 590 tisíc rublů.

Sortiment

Na standardní výrobní pásku lze vyrobit několik typů ubrousků:

 • Jednovrstvé - obvyklé ubrousky na tablety a speciální kosmetické ubrousky pro odstranění tuku.
 • Vícevrstvé - speciální prázdninové ubrousky, které mají na jedné straně téma.
 • Mokré ubrousky - ubrousky, impregnované speciální kapalinou pro účinnější odstraňování nečistot.

V naší zemi jsou jednovrstvé ubrousky velmi oblíbené díky cenové dostupnosti. 90% trhu patří k vícevrstvé ubrousky zahraničních firem, jako zařízení pro jejich výrobu nejsou vyrobené v naší zemi, a to stojí několikanásobně dražší než jednoduché jednovrstvé páskou pro výrobu ubrousků.

Místnost

Hlavní zařízení zaujímá velmi malý prostor až do 5 metrů čtverečních. metrů. Pro obalovou jednotku stačí 1,5 metru čtverečních. metrů. Nicméně, stojí za to poskytnout prostor pro skladování surovin a hotových výrobků - 10 metrů čtverečních. metry budou stačit. Rovněž pro provedení inspekce práce a SES je povinné zajistit rekreační prostor pro zaměstnance a koupelnu. Pro tyto účely je nutné přidělit cca 12-15 metrů čtverečních. metrů. V důsledku toho budete potřebovat výrobní prostor o rozloze přibližně 35 metrů čtverečních. metrů. Nájem bude začínat od 20 tisíc rublů měsíčně.

Zaměstnanci

Pro malou dílnu budete potřebovat alespoň:

Také potřebujete návrháře. Musí sledovat nové trendy a v případě potřeby vytvářet kresby. Nemůže být převzata k zaměstnancům, ale spolupracovat vzdáleně. Výrobní oddělení potřebuje technologa, který bude dohlížet na pracovní proces.

Výdaje

Je čas vypočítat všechny náklady. K úvodním nákladům uvedeme:

 • Organizační poplatky - 10 tisíc rublů.
 • Kosmetické opravy prostor - až 100 tisíc rublů.
 • Zařízení - 510 tisíc rublů.
 • Suroviny pro první měsíc - 80 tisíc rublů.
 • Nákup nezbytného nábytku (stůl, židle, regály, sanitární keramika pro koupelnu) - 50 tisíc rublů.
 • Reklama - asi 90 tisíc rublů.

Chcete-li začít provoz obchodu, budete potřebovat alespoň 920 tisíc rublů. Abychom nebyli ve finančním jádru, je žádoucí mít rezervu v hotovosti, která by odpovídala tříměsíční velikosti všech fixních nákladů. Mezi stálé výdaje patří:

 • Mzdy - od 120 tisíc rublů.
 • Odpočty na pojišťovací fondy - z 36,5 tisíc rublů.
 • Nájemné a úplatky - z 25 tisíc rublů.
 • Suroviny - ze 100 tisíc rublů.

Stálé náklady budou činit asi 281 tisíc rublů. Kromě toho existují také variabilní náklady. V závislosti na zvoleném systému zdanění a velikosti zisku musíte platit daně. Není možné vyloučit vyšší moc a poruchu zařízení.

Výpočet zisku

Před stanovením ceny za výrobky se musíte seznámit s konkurencí. Obvykle je spodní limit nákladů na jednovrstvou ubrousku 11 centů, u vícevrstvých ubrousků velkoobchodníci nabízejí od 50 centů. Nyní vypočítat výkon:

 • Za minutu může jeden stroj vyrábět 600 kusů. V hodině - 36 000 ks.
 • Line load - 50%.
 • Nezapomeňte na manželství - představuje to 1-2%.
 • Změna - 8 hodin.
 • Počet směn za měsíc. - 23.
 • Objem produktů za měsíc. - 3 245 milionů kusů.
 • Počet ubrousků v jednom balení je 100 ks.
 • Počet balení - 32,457 ks.
 • Minimální cena jednoho balíčku je 11 rublů.
 • Tržby za měsíc - 357 027 rublů
 • Čistý zisk činí 76 027 rublů.
 • Doba návratnosti - 12 měsíců.

Zde můžeme jasně vidět, že ziskovost je asi 21%. Tyto údaje jsou však možné pouze v případě dobře zavedeného systému prodeje. Po čase, kdy zatížení linky dosáhne alespoň 70%, bude čistý zisk 219 tisíc rublů, což je již 43% ziskovosti.

Cílové publikum

Hledání prodejen pro začínající podnikání je vždy obtížné, ale ne v tomto případě. Výběr kanálů pro implementaci je extrémně velký:

 • Maloobchodní prodejny.
 • Velkoobchodní základny.
 • Společenstvím.
 • Nemocnice, polyklinické, autobusové stanice, letiště, sanatoria.

Seznam může pokračovat neomezeně. I přes vysokou poptávku musíte vytvořit vlastní rozpoznatelnou značku. Kromě uzavírání přímých smluv si můžete vytvořit vlastní vizitku, kde se potenciální zákazníci mohou seznámit s vaší prací, vybrat náčrt a umístit objednávku.

Nakonec,

Výroba papírových ubrousků je zisková a nekomplikovaná činnost. Nevyžaduje hluboké specifické znalosti, zkušenosti a obrovské náklady. Vždy najdete prodejní místa. Za rok lze obnovit počáteční investici a dosáhnout nové úrovně. Pak můžete začít dělat plenky, toaletní papír, vlhké ubrousky.