Výroba šišky kebabů

Výroba šišky kešu je lukrativní sezónní podnikání. Proč sezónní? Protože kebaby jsou požadovány pouze v teplé sezóně. Ačkoli mnoho našich krajanů se shromáždí na šišky kebabů a v zimní sezóně. Je třeba poznamenat, že šišákový kebab je vyroben z různých druhů masa: kuřecí, jehněčí, vepřové a podobně. Chcete-li uspořádat podnikání se šiškami kešu, nepotřebujete obrovský počáteční kapitál. První věc, kterou potřebujete, je najít vhodný prostor pro malou dílnu. Ideální velikost místnosti je 40 m2. Měli bychom poznamenat, že prostory by měly splňovat všechny hygienické normy, protože vaše podnikání bude spojeno s výrobou potravin. Budeme muset najmout dva lidi, kteří se zabývají řezáním a balením masa. Dále musíte najít správného dodavatele masa. Nyní zůstává nakoupit několik řezných stolů a sadu nožů. Podstata podnikání spočívá v tom, že maso nakrájíte, marinujete a balíte na balíčky. Jako obaly lze použít plastové nádoby. Na maso můžete nastavit značný přírůstek keší. Mnozí bezohlední výrobci nalévají ochlazovací nádoby a zmrazí je. V důsledku toho vzrůstá hmotnost nádob, místo 1 kg se získá 700 gramů. Pokud tedy chcete, aby vaše společnost úspěšně pracovala na trhu výroby šišákových šišek, neklaďte zákazníky. Pracujte upřímně. Čestné podnikání vždy přitahuje zákazníky.

Shish kebab mohou být dodávány do různých obchodů s potravinami nebo do specializovaných obchodů se šiškami. Je na vás, abyste se rozhodli. Podle mého názoru je nejlepším řešením otevření vlastního obchodu se šiškami. V tomto případě budete moci přežít z tohoto maximálního zisku podniku.

Nedávno se služba oblíbené šišské kebab doručila doma. Pokud chcete rozšířit firmu, můžete tuto službu nabídnout. V takovém případě budete muset koupit auto. V případě vařeného kebabu a jeho dodávání se dodatečný poplatek zdvojnásobí. Souhlasím, není to špatný nápad? Nejdůležitější věcí je dodat šišovitý kebab v horkém stavu.

Jak otevřít obchod se šišky kebabu od začátku?

Grilování se nazývá kompaktní kavárna specializovaného typu, kde se maso a zelenina vaří na grilu jako prioritní sortiment jídel. Otevření šišského kebabu v době letní sezóny může přinést značné příjmy za předpokladu dodržení všech pravidel pro vytvoření a následné řízení tohoto podnikání.

Podnikatelský plán pro shashlik

Klíč k úspěchu každého podniku závisí výhradně na vývoji předběžného podnikatelského plánu a na jeho neochvějném dodržování v budoucnu. Realizace šišských kebabů je jedním z typů podnikání v oblasti stravování, který může přinést významné dividendy vzhledem k obrovské popularitě tohoto jídla. Shish kebab je malá kavárna vybavená specializovaným zařízením, nabízející zákazníkům vysoce specializované menu, ve kterém převažují masné výrobky.

Zahájení grilování zahrnuje sledování souboru povinných položek. Pokyny krok za krokem pro implementaci výše uvedeného nápadu mohou vypadat takto:

 • sběr a příprava potřebné dokumentace;
 • registrace místa veřejného stravování;
 • předběžný výpočet nákladů;
 • výběr vhodného místa;
 • nákup vybavení;
 • náboru.

Požadované dokumenty

Prvním krokem k zahájení podnikání pro realizaci šišských kebabů je nastavení budoucího obchodu, který má být registrován u daňových úřadů. Za prvé, musíte se rozhodnout o typu budoucího podniku. Priorita se nazývá IP a LLC. První možnost je nejvíce přijatelná z důvodu poměrně nízké ceny procedury. Ale určit přesně, co lepší PI nebo LLC pomůže náš další článek.

Hlavní dokumentace k otevření grilování:

 • Dohoda získaná v orgánech Rospotrebnadzor. Tento dokument dává plné právo umístit místo stravování na předem zvolené místo.
 • Sanitární a epidemiologický závěr. Dokumenty tohoto druhu jsou platné po dobu pěti let ode dne přijetí. Podle zkušební provedeny stanovené dodržování hygienických zařízení přímo být vyrobeny v němž se uskutečňuje výroba a následná realizace kebab, zařízení, výrobky používané jako surovina pro přípravu pokrmů, které tvoří základní rozsah kavárna způsoby ukládání meziproduktů a dopravu.
 • Lékařské knihy. Tento doklad je vydán pro každého zaměstnance, který je součástí oficiálního personálu shashlik. Knihy jsou nezbytným předpokladem, protože zaměstnanci zahrnují přímý kontakt s potravinami, skladováním a doručením.

Přijímání všech výše uvedených dokumentů zahrnuje určité finanční náklady, jejichž výše se může trochu lišit v závislosti na způsobu získání služby. Přijetí lékařských knih je například možné poté, co zaměstnanci kavárny předloží nezbytné analýzy. Takový postup lze provádět jak v podmínkách zdravotnického zařízení, tak na území kavárny. Druhý způsob poskytuje poněkud vyšší cenu.

Kritéria výběru umístění

Důležitým aspektem ziskovosti shish kebabu je volba umístění. Nejpřijatelnější možnost přímo závisí na typu kavárny. Hlavní jsou tyto:

 1. Otevřít typ - termín se vztahuje na prostory určené k práci výlučně v létě. Nejčastěji jako otevřená kavárna se nazývají letní terasy, vybavené minimální sadou pomocných zařízení.
 2. Uzavřený typ - Tento typ zajišťuje vyhřívaný pokoj, který zajišťuje potřeby kaváren, a je určen k provozu po celý rok, včetně zimy.

Jak již bylo řečeno, jedním z rozhodujících faktorů ziskovosti podniků, založených na realizaci šišských kebabů, je umístění bodu. Při výběru umístění zvažte následující:

 • průchozí zóna. Jako optimální možnosti umístění jsou pojmenovány místa jako trasa, pracovní a průmyslová zóna, rekreační oblasti. Stručně řečeno, je nejlepší umístit kavárnu tam, kde je vždy možnost najít potenciální návštěvníky.
 • pokud shish kebab podnikání jako priorita nepovažuje prodej shish kebabů přímo v kavárně, a dodávky jídel do domu, umístění nemá velký význam.
 • v létě je ideální umístění kavárny v parcích, v blízkosti různých vodních ploch, na plážích. V takových případech bude nejlepším inzerátem vůně pečeného masa na hořícím uhlí.

Čtěte také:

Potřebné vybavení

Jako zařízení, které je nutno zakoupit v počáteční fázi kešu, je třeba uvést následující:

 • špejle, vyrobené z vysoce kvalitního kovu a brazíru, což bude proces vaření masa.
 • Pokud je uzavřená místnost používána jako shashlik, je nutné ji vybavit silná těžba.
 • nádobí, která bude použita jak pro vaření výrobků, tak pro podávání hotových jídel. Druhá možnost může být vyloučena v případě, že se plánuje použití jednorázových nádob.
 • chladničky a mrazničky. V ideálním případě musíte vybavit kavárnu dvěma jednotkami. Jedna z nich bude poskytnuta pro skladování polotovaru a surového masa a druhá pro hotové výrobky.
 • řezání tabulky, stejně jako skříňky, buď police, potřebné pro skladování příborů a některých výrobků.
 • stoly a židle, určené pro návštěvníky.
 • pilíř, Používá se jak pro distribuci hotových jídel, tak pro vizuální oddělení kuchyně a místnost publika.
 • další příslušenství, potřebné pro vytvoření útulného pokoje a pohodlí.

Nábor zaměstnanců

V závislosti na velikosti budoucí shashlik by zaměstnanci měli mít potřebný počet jednotek práce. Takže pro fungování malé kavárny stačí jen tři lidé:

 • Přímo šéfkuchař nebo šišákový kebab, který se bude zabývat výrobou přednostního pokrmu - šišákový kebab. Pokud máte v plánu připravit další produkty, například saláty, dezerty, druhé kurzy, měli byste zaměstnat dva kuchaře.
 • Čistič, jehož povinnosti mohou zahrnovat čištění místnosti a mytí nádobí.
 • Číšník nebo barman. Obecně platí, že v malých kavárnách je tento sloupec kombinován pouze jednou osobou vzhledem k omezenému počtu míst pro návštěvníky.

Jako další příspěvky je celkem správné pojmenovat administrátora. Nicméně činnost malého šišky kešu může být úspěšně provedena bez jeho účasti.

Správná organizace výroby

Důležité! Bez předem plánované a kompetentní organizace produkce nebude podnikání přinést požadované výsledky.

Pro úspěšné fungování šišky kešu musí být dodrženy následující body:

 • Výběr spolehlivého dodavatele čerstvého masa, které mají potřebnou dokumentaci a potvrzují kvalitu prodaných produktů. Často majitelé malých kaváren získávají maso již připravené na smažení v marinádě. Toto není doporučeno. Abychom byli přesvědčeni o kvalitě a svěžesti produktů, je nutné je řezat a marinovat samostatně.
 • Vývoj menu. Navzdory skutečnosti, že hlavním pokrmem z jakéhokoliv grilu jsou šišky kebabů, je nutné doplnit menu o chlebové výrobky, čerstvé saláty, zeleniny, nápoje. Je také přijatelné připravit druhý kurz. Je nepravděpodobné, že by kavárna, kde se prodávají pouze grilování, bude zisková.
 • Příjemná atmosféra, útulný interiér, klidná hudba - všechny specifikované detaily umožňují zapojení většího počtu návštěvníků. Nezapomeňte na čistotu místnosti, špinavé stoly s jídelními zbytky, které nejsou odmyty od dne otevření podlahy, vyděsí všechny, i ty nejnáročnější klienty.

Očekávaný odhad příjmů a nákladů

Při předběžném výpočtu odhadovaných nákladů je třeba rozlišit dva hlavní typy: měsíční a jednorázové. Měsíční investice znamenají:

 • zaplacení mezd zaměstnancům;
 • nákup masných výrobků;
 • nákup dalších produktů.

Pokud jde o jednorázové náklady, zahrnuje opravy prostor, nákup vybavení, nábytek, jakož i zavedení určitých částek pro registraci podniku.

V číselném ekvivalentu mohou náklady vypadat takto (všimněte si, že ceny jsou přibližné, mohou se značně lišit v závislosti na regionu):

 • Celková výše jednorázových nákladů v závislosti na dostupnosti hotových prostor je asi 300 000 až 500 000 000 rublů.
 • Během každého měsíce, při zohlednění výplaty mezd pro tři osoby a nákupu produktů, činí náklady asi 200 000 rublů.

Co se týká příjmů, podle hrubých odhadů činí během každého měsíce nejméně 500 tisíc rublů čistého zisku. Samozřejmě, je to možné, pokud je kavárna umístěna na přeplněném místě a nejméně 150 - 200 porcí šiškového kebabu nebo 50 kg masa denně.

S cílem seznámit se s hlavními etapami a otevření a následné uplatňování obchodních pravidel, založený na přípravě a realizaci grilování, můžete vidět video, které obsahuje informace o vlastnostech a složitosti otevření kavárny:

Možnosti grilování

Úspěch shish kebab a úroveň popularity instituce s návštěvníky přímo závisí na místě. Jako nejobvyklejší možnosti prodávání šišského kebabu, stejně jako další produkty vařené na grilu, se říká:

 • Shashlik v místnosti. Tato kavárna funguje zpravidla po celý rok a přináší nejvyšší zisky. Jako hlavní nevýhodu v tomto případě můžeme jmenovat značné náklady spojené s přípravou prostor, stejně jako nákup potřebného vybavení.
 • Shashlik na trase. Také velmi výnosná investice. S určitou vzdáleností od osad, jako je barbecue, pokud si uvědomí opravdu lahodné a vysoce kvalitní produkty, bude velmi populární.
 • Grilování pro pohostinství. Grilování tohoto druhu vyžaduje minimální investice, protože není třeba připravovat sál pro návštěvníky a koupit potřebný nábytek. Příjem však nemusí být příliš vysoký.
 • Shish dodávka kebab do domu. V současné době se zvyšuje popularita doručování potravin přímo do domu. Shish kebab v tomto případě není zdaleka prioritou, což znamená, že má příležitost zaujmout hodné místo v této oblasti.

Takže příprava a provozování podniku založeného na realizaci šišských kebabů je velmi výnosný podnik, který přinese značný příjem, pokud budou dodrženy všechny předpisy a předpisy. Kavárna, která funguje po celý rok, zpravidla umožňuje pokrýt předběžné náklady v jednom až dvou letech.

Jak otevřít lukrativní grilování?

Shashlik jsou v naší zemi velmi oblíbené - vždy přitahují návštěvníky s příjemnou vůní grilovaného masa a špeků. I přes tak vysokou popularitu takových institucí se však tento výklen nesmí nazývat bohatou nabídkou. Ano, existuje mnoho kaváren, kde spolu s dalšími pokrmy nabízejí i šišské kebaby, ale hlavním pokrmem není tolik, o čem je toto jídlo. Začínající podnikatelé by měli myslet na zahájení vlastního podnikání.

Naše obchodní ocenění:

Zahájení investic - od 150 000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 7/10.

Jak otevřít šišský kebab od začátku?

Hlavní obtíže, které podnikatelé očekávají, jsou shromažďování potřebných dokumentů a sezónnost. Pokud se však kompetentně setkáte s organizačními problémy, můžete se vyhnout všem problémům.

Prodej shish kebab přinese vysoký zisk, pokud na začátku budete myslet přes všechny důležité body, vypracování podrobného obchodního plánu.

Který obchodní formát je lepší?

Stravovací zařízení, které nabízejí návštěvníkům maso na grilu, jsou tradičně rozděleny do dvou typů - uzavřeného a otevřeného typu. V obchodním plánu k otevření šišského kebabu nezapomeňte tuto položku zahrnout - určuje všechny další kroky k zahájení podnikání (nákup zařízení, vývoj menu).

Který formát je lepší?

 • Instituce na ulici. Kavárna bude přenosný stan s kuchyní a stoly pro návštěvníky, který se nachází přímo v přírodě. Podnikatelé plánují zpravidla mít kebab tohoto druhu na velkých dálnicích, na městských plážích. Návštěvníci si mohou odpočinout v pohodlném altánku, dát si oběd nebo si připravit jídlo s nimi. Shashlik jako podnik na dálnici přinese vysoký zisk vzhledem k vysoké "průchodnosti" těchto míst. Pokud jde o přípravu všech dokumentů, tento formát kavárny se liší od stacionárních. To je vynikající volba pro ty, kteří jsou ve financích těsní - začít lépe s mobilním provozem. Jedinou nevýhodou může být sezónnost podnikání - prodávání šišských kebabů na ulici bude výnosné až v létě.
 • Stacionární instituce. V tomto případě si pronajmeme pokoj a otevřeme plnohodnotné stravovací zařízení - náklady budou mnohem vyšší v porovnání s mobilními místy prodeje masových pokrmů na grilu. Organizace práce zde je poněkud obtížnější - bude nutné plně vybavit kuchyň, přemýšlet o návrhu haly pro návštěvníky, postarat se o reklamu. Ale stacionární shashlik, jak ukazuje praxe, přináší velký zisk, protože poptávka po jídle neklesne ani v zimě.


Když se rozhodnete pro formát budoucí instituce, můžete začít shromažďovat dokumenty k otevření šišského kebabu.

Nuance registrace

Je poměrně obtížné zdokumentovat instituci veřejného stravování a získat povolení k podnikání - shashlychnaya se nestává výjimkou.

Bez ohledu na zvolený formát řízení podniku začněte řešit byrokratické problémy od registrace podniku. Můžete zvolit jednu z forem činnosti - LLC nebo IP. Vezměte prosím na vědomí, že mini barbecue může fungovat dobře a pod "sign" PI - bez nákladů na začátku. Ale pokud je plánováno nabídnout zákazníkům velké menu a prodávat silné alkoholické nápoje, pak bez registrace LLC nemůže dělat.

Začátek výroby šišky kešu a jejího prodeje je nutné dohodnout na další spolupráci s těmito orgány dohledu:

 • Rospotrebnadzor by měl dát povolení k založení cateringového zařízení na místě, které jste vybrali.
 • Hygienická a epidemiologická služba poskytuje "dobré" přípravě pokrmů a technologii jejich přípravy, kontroluje používání použitých výrobků pro dodržování norem kvality.
 • Hasičský záchranný sbor zajišťuje projekt šišského kebabu. Prostory připravené pro práci musí splňovat normy požární bezpečnosti. Rovněž bude kontrolována mobilní kavárna, protože v kuchyních jsou často používány válce se zkapalněným plynem.

Okamžitě se postarat o to, že zaměstnanci šišského kebabu měli v přítomnosti hygienické knihy.

Hledání správného místa pro otevření shashlik

Když hledáte dobré místo pro šišky kešu, měli byste se řídit dvěma kritérii: nepřítomností závodníků v okolí, vysokou dopravou.

Chcete-li otevřít kešín na dálnici, vyberte pouze hlavní dálnice. A ubytovat městskou kavárnu místo v blízkosti centra. Nicméně i malé podniky v oddělených mikrodistrictech mohou přinést vysoký zisk, pokud v blízkosti není kavárna podobného formátu. Proto není nerozumné předem provádět analýzu trhu - je důležité pochopit, zda je na určitém místě poptávka po šišském kebabu.

Dokonce i grilování na kolečkách, nemluvě o plnohodnotné provozovně veřejného stravování, bude vyžadovat, aby prodejní místo elektřiny, vody a kanalizace bylo do prodeje. To je také kontrolováno orgány dohledu.

Nejen, že nabízené pokrmy přilákají návštěvníky - je důležitý i design šišského kebabu. Když mluvíme o stacionární kavárně, pak musíme promyslet obecný koncept zdobení místnosti. A pro mobilní stánek tento faktor nehraje velkou roli - interiér ulice bude v každém případě "nekomplikovaný". Tady hlavní věc je další - znamení viditelné z dálky a zachování čistoty na ulici.

Náklady na odbavení zařízení bude záviset na „měřítko“ podnikání - například pro stacionární přijímací hala barbecue budou muset koupit stoly a židle, barové pulty, nádobí, záclony, ubrusy. Mobilní shish kebab v tomto ohledu je mnohem jednodušší - zde se zpravidla používá plastový nábytek a jednorázové nádobí.

Nákup zařízení pro grilování

Dokonce i malý barbecue pavilon bude vyžadovat nákup vybavení a kuchyňského náčiní. A pouze kvalitní vybavení bude garantem lahodných pokrmů, které ocení návštěvníci.

Co potřebujete k otevření šišky?

 • Přinejmenším 2 brašny se sadou špínek,
 • mikrovlnná trouba,
 • lednicí a mrazničkou,
 • řezací stoly.

Kuchyň se nedá dělat bez inventáře - nože, lžíce, kladiva, aby porazily maso, gastronormy, řezací desky.

Jedná se o seznam základního vybavení pro kuchyň, což je docela dost, aby otevřela malou kavárnu - je zcela možné splnit 100 000 rublů. Ale velké podnikání se šiškami bude vyžadovat mnohem více investic - budete muset koupit mocnou digestoř, myčku, průmyslovou zeleninu, kávovar, mixér a mixér.

Pokud jste v rozpacích v oblasti financí, přemýšlejte o nákupu vybavení pro shashlik, které se již používá.

Vývoj menu budoucí instituce

Hlavním jídlem menu pro šišský kebab se samozřejmě stane samotný šišský kebab. Ale to neznamená, že "sortiment" pokrmů, které nabídnete návštěvníkům, bude skromný. Zkuste maximalizovat nabídku s různými druhy masa - hovězí, kuřecí, vepřové, jehněčí. Můžete dokonce nabídnout zákazníkům rybí pokrmy na grilu - losos, krevety, chobotnice, ústřice. Přemýšlejte o seznamu těch pokrmů, které označujete v nabídce hlavního jídla - čerstvé nebo grilované zeleniny, vařené brambory nebo hranolky. Chléb, pita chléb, omáčky, čerstvé bylinky, alkoholické a nealkoholické nápoje - široké menu přitahuje zákazníky.

Grilování ve městě i mimo něj by mělo používat pouze kvalitní výrobky pro vaření! Najít spolehlivé dodavatele masa a zeleniny. Při přijímání "polotovarů" nezapomeňte zkontrolovat všechny dokumenty, které potvrzují jejich kvalitu.

Přemýšlejte o tom, jak otevřít šišský kebab na odběr - nechte návštěvníky mít možnost nejen ochutnat pokrmy v restaurační hale, ale i vzít je s sebou domů. Služba musí být nahoře!

Doporučujeme tyto články:

Kdy budou náklady na otevření šišského kebabu?

Kolik tedy stojí za to otevřít šišský kebab? Vše závisí na zvoleném formátu instituce. Zde jsou výpočty nákladů na provoz stacionární kavárny:

 • Registrace dokumentů - od 30000 rub.
 • Nákup zařízení pro kuchyni - od 100000 rub.
 • Oprava prostor (kuchyně a sál pro návštěvníky) - od 150000 rbl.
 • Nákup produktů za první měsíc - od 100 000 rublů.

Chcete-li koupit šišovitý kebab a otevřít mobilní mobilní stan, bude to trvat ne více než 150000 rublů. Skvělá možnost pro začínající podnikatele, kteří se rozhodli zahájit sezónní podnikání.

Praxe ukazuje, že pokud propagujete shashlik, průměrný měsíční tržby mohou činit zhruba 700 000 rublů. Po odečtení variabilních nákladů (pronájem prostor, zaměstnanců, daní) podnikatel bude mít 50 000 až 150 000 rublů čistého zisku - to vše závisí na sezóně.

Aby bylo dosaženo vysoké úrovně příjmu, měla by se věnovat velká pozornost propagaci zařízení - reklama přiláká zákazníky. Letáky, reklamy v místním televizním a rozhlasovém vysílání - mnoho marketingových nástrojů je k dispozici. Ale hlavní sazba stále dělá kvalitu nabízených pokrmů a vytvoření příjemného grilování v barbecue.

Grilování podnikání: jak otevřít šišský kebab. Podnikatelský plán pro kebab: dokumenty a potřebné vybavení

Přišlo jaro a to znamená, že léto není s dovolenou daleko. V tu chvíli se z uprchlických měst do venkovských chalup zrychlí desítky tisíc Rusů. A co může být hezčí než zůstat uprostřed silnice a odpočívat v kavárně na silnici, kde šťavnaté tyčinky kebabů shish přitahují tak úchvatně!

Na tom mnoho podnikatelů dělá dobré peníze. Pokud máte touhu dělat své vlastní podnikání a ve svém kapse je nejméně 300-400 tisíc, pak vám rádi řekneme, jak otevřít šišský kebab. Doufáme, že vám to nejen umožní vydělat si své první peníze, ale také to dělat snadno a s potěšením.

Co je nejvýnosnější?

Odborníci a zkušení podnikatelé říkají, že mezi malými podniky, mimochodem, jsou považovány silniční kavárny, shish kebaby jsou považovány za zvláště výnosné. Jsou také objeveny, protože nevyžadují vážné investice do vybavení, zařízení a personálu. Kromě toho podnikatel nevyžaduje zvláštní dovednosti a znalosti, jako například v restauraci.

V případě šišského kebabu je vše mnohem jednodušší. Navíc, na rozdíl od restaurací patos, shashlik - je to demokratičtější instituce. Kdokoliv zde může vstoupit a ochutnat zde, bez ohledu na stav, kostým a pohodu. Kvůli tomu je zajištěn stálý přísun malých, ale stále více nebo méně stabilních peněz.

Jak otevřít šišský kebab? Jaké dokumenty jsou potřebné?

Před zahájením podnikatelské činnosti nezapomeňte přemýšlet nad všemi vašimi akcemi a lépe je zapište na papír. Shashlik, jehož obchodní plán je kompetentně (s přihlédnutím k případným negativním událostem), jistě přinese majiteli úspěch. Co by měl tento dokument obsahovat? Měli byste přemýšlet o místě, kde si vybudovat nebo pronajmout svou kavárnu.

Poté se musíte zaregistrovat u daně (IFTS), zaplatit v ní státní povinnost, zakoupit minimální soubor vybavení a další potřebné prostředky. Nejlepší způsob, jak vydat nouzovou situaci. K tomu je nutné předložit kopii pasu na daňovou přihlášku, zaplatit státní poplatek. Jeho velikost by měla být uvedena v daňové kontrole. V závislosti na regionu se pohybuje od 800 rublů do 1500.

Ve druhé fázi je nutné vybavit instituci vhodnými zařízeními, organizovat nepřerušené dodávky surovin (za tímto účelem uzavřít příslušné smlouvy), přijímat pracovníky, zavést režim kavárny a nakonec stanovit ceny již hotových výrobků. Nyní si o tom všem hovoříme podrobněji.

Kde se usadit?

Nejprve je třeba určit místo pro kebab shish. Nejlepší je postavit ji na straně centrální dálnice. Tak budete moci poskytnout vaší instituci nepřetržitý proud zákazníků. Pokud finanční prostředky neumožňují, abyste se zapojili do výstavby, najděte vhodnou silniční budovu, kterou byste mohli dlouhodobě pronajmout.

Nacházíte se na silnici, nezapomeňte přemýšlet o parkovacích místech. Je žádoucí, aby byly pro každého dostačující: jak automobily letních obyvatel, tak i těžké vozy kolemjdoucích kamionů. Uznání podnikatelů, méně výhodné místo - v blízkosti autobusového nádraží nebo velkého nákupního centra.

Sběr papírů

Když se rozhodnete s místem a pochopíte, že podnikání slibuje dobrý zisk, je čas se vypořádat s dokumenty. Nejprve se musíte zaregistrovat u daňového úřadu. Budou vyzváni k výběru formy vlastnictví. LLC, LLC nebo IP můžete otevřít. Vše závisí na tom, jakou velikost bude vaše podnikání.

V případě, že se chcete zapojit do malé kavárny s několika tabulkami a malým personálem, zkušení účetní doporučují, aby se omezili na PE. Pokud plánujete luxusní provoz na několika úrovních, s parkováním a řadou zábavních a zábavních bonusů pro vaše zákazníky, zvolte v tomto případě OSS.

Začněte s malým

Chtěli bychom upozornit na skutečnost, že volba druhu obchodní činnosti přímo závisí na posouzení daní. Nejlepší je, aby podnikatel zaregistroval IP. Současně budete potřebovat pouze žádost, cestovní pas a potvrzení o zaplacení státního poplatku 800 rublů.

Mimochodem, za účelem registrace LLC, budete muset zaplatit daň ve výši 4000 rublů a shromáždit celý seznam dodatečných cenných papírů. Kromě daně budete muset od Rospotrebnadzoru dostávat dobro. Tato státní organizace bude muset dát povolení k podnikání. K získání je nutné předložit příslušnému úřadu osvědčení o jakosti.

Udržujte vše čisté

Sanitární a epidemiologická služba po ukončení průzkumu hotového výrobku vaší společnosti uděluje zvláštní závěr a vydá povolení pro práci kešu šišky. Tento doklad je vydán na dobu 1 až 5 let a vydává se do 2 měsíců. Při kontrole vaší kavárny úředníci dávat pozor na zdravotní stav instituce.

Zejména budou mít zájem o dostupnost jednotlivých lékařských knih pro pracovníky. Dále se kontrola dotýká dostupnosti sanitární jednotky v budově, technik vaření a podmínek skladování surovin. V případě, že je vše v pořádku, nebudou vám žádné další otázky. V případě porušení můžete mít odpovědnost za administrativní záležitosti.

Minimální sada

Jak otevřít gril bez vybavení? Je to prostě nemožné. Proto budete muset koupit mrazicí zařízení pro skladování masa. Také si koupte špejle a brazier. Kromě toho musí být k dispozici pražená skříň, mikrovlnná trouba, několik stolů a židlí a rozvaděč.

Zkušení podnikatelé odhadovali, že náklady na uvedené zařízení a vybavení jsou kolem 150 000 rublů. Pokud vaše plány zahrnují poskytování šišky kebab na objednávku, pak můžete snížit náklady, protože stolky a židle prostě nepotřebujete.

V tomto oboru je nejdůležitější správné uspořádání procesu vaření a prodeje. Je velmi důležité najít spolehlivého dodavatele masa. Ve své roli může jednat o stejnou mimořádnou událost, jako jste vy (např. Zemědělec), nebo pevnou strukturu s rozvinutou sítí výroby a prodeje masných výrobků. První možnost je lepší. Bude vám snadnější vyjednat cenu.

Malá důležitost v úspěchu tohoto obchodu bude mít menu shashlik. Měl by mít dostatečně rozmanité pokrmy, aby mohl zákazník v tuto chvíli najít přesně to, co chce. Mimochodem, kromě prodeje praženého masa přímo v kavárně, nevylučují možnost prodávat šišské kebab na objednávku.

Možná, že mnoho motoristů, kteří spěchají, aby se co nejdříve vrátili za volantem, bude tato volba nejvhodnější. Zpočátku můžete svým zákazníkům nabídnout vepřové maso nebo hovězí maso. A navíc, když rozmyslíte svůj názor, můžete udělat odrůdu ve formě skopového, drůbeže a ryb.

Snažte se zajistit, že kvůli bohatému sortimentu a ochotnému personálu má vaše cafe-shashlykaya pravidelné zákazníky. Pro zvýšení obratu by bylo hezké prodat i první, druhou jídla a nealkoholické nápoje. Pokud se vaše instituce nachází na silnici, nevyužívejte na stavbu zámků, položte jednoduchý stan a připravte na ulici pokrmy z masa. Přitahování pachu přiláká nové návštěvníky.

Creative

V tuto chvíli je pizza na volání velmi populární po celé zemi. Zavoláte, objednáte, přinesete. Všechno je pohodlné a jednoduché. Tak proč si neřídíš šišský kebab? Jistě, od těch, kteří chtějí, nebude světlo. A aby podnikání pokračovalo v sedmi ligových krocích, vyzvěte zkušeného shashlik, který bude pracovat.

Osoba by měla vědět o masě absolutně a všechno, a dokonce o trochu víc. V tomto případě je také důležité, jaký druh uhlí pro šišský kebab se používá. Říkají, že mají zvláštní požadavky. Na jedné straně by měly udržovat rovnoměrné teplo, na druhé straně - ne suché jemné plátky skopového nebo mladého vepřového masa. Uhlí pro šišky kešu je důležité zvolit tak úctyhodně jako maso.

Kolik peněz bych měl začít?

Představme si, kolik peněz bude zapotřebí k zahájení vlastního podnikání. Vybavení a vybavení pro kavárnu vás bude stát 150 tisíc rublů. Na utility náklady bude muset alokovat 3000 měsíčně. Platba zaměstnanců (v závislosti na městě) - od 15 tisíc, pronájem kaváren - od 50 tisíc. Stále je třeba vynaložit na nákup masa a dalších surovin. Ale nebojte se, zkušení podnikatelé říkají, že všechny investice můžete získat zpět maximálně za 2 roky.

Doufáme, že jsme vám zcela odpověděli na otázku, jak otevřít šišský kebab, a vy, vyzbrojení znalostmi, budete moci začít podnikat.

Jak otevřít vlastní shashlik

Přidáno do záložek: 0

Gril je malá kavárna, jejíž hlavní menu tvoří masové pokrmy připravené na grilu. Jak víte, kebab jsou vždy velmi žádané. Někteří lidé chtějí rychlé občerstvení, jiní chtějí mít s přáteli dobrý čas. Po otevření vlastního shashliku může každý nově příchozí v podnikání mít značné a stabilní příjmy. Sledováním jednoduchých pokynů a plánováním vlastních akcí můžete dosáhnout rychlého rozvoje podniku, v budoucnu vytvořit síť zařízení nebo rozšiřovat malý shashlik na seriózní restauraci.

Příprava. Registrace, shromažďování dokumentů

Atraktivita tohoto podnikání spočívá v tom, že náklady nezbytné pro jeho organizaci jsou minimální. To je zvláště důležité v počáteční fázi formování podniku. Hlavní přípravnou fází je nutnost dát budoucímu podniku na daňové účetnictví v příslušném orgánu. V přihlášce, kterou vyplňuje zakladatel společnosti - IP nebo LLC, musíte podat zprávu o kódech činnosti, které odpovídají zvolené činnosti. Seznam kódů lze vybrat ve speciálním klasifikátoru OKVED. V tomto případě je nutné specifikovat kód 55.30, protože šišský kebab je součástí skupiny restaurací a kaváren.

Pokud plány zahrnují otevření vlastní firmy na šišských kebabů, pak by bylo nejlepší formalizovat IP. Za prvé, při otevírání bude méně problémů při provádění nezbytných dokumentů. Za druhé, bez ohledu na služby právníků a notáře, náklady na takový postup bude jen 800 rublů - náklady na povinnou státní daň.

Na videu: Prodej šišského kebabu jako podnikání

Chcete-li otevřít LLC, částka, která má být zaplacena před registrací, bude téměř pětkrát vyšší. Je to způsobeno skutečností, že právnická osoba nemůže být vytvořena bez zajištění základního kapitálu, který činí nejméně 10 tisíc rublů a zaručuje spolehlivost nového podniku.

Je nutné zvolit způsoby zdanění a informovat daňový inspektorát o jejich výběru. Pokud zakladatel nemá čas na to, aby se to dalo včas, obecná forma zdanění je automaticky aktivována, což je pro většinu podniků veřejného stravování velmi nerentabilní.

Chcete-li zaregistrovat LLC nebo IP, musíte kromě aplikace a osobních dokumentů zakladatelů vydat řadu dalších dokumentů:

 1. Závěr hygienicko-epidemiologické stanice, podle níž prostory, výrobky, způsoby skladování, přepravy splňují stanovené hygienické normy. Takový doklad je vydán až 5 let. Aby bylo možné prodloužit platnost tohoto dokumentu, je nutné znovu provést sanitární vyšetření výrobků a výrobních míst. Takové studie jsou prováděny za úplatu, a proto, kolik bude muset utrácet, určuje společnost, která takovou službu poskytuje.
 2. Dohoda Rospotrebnadzor o umístění shashlik. To potvrzuje, že kavárna má právo být vybaven na konkrétně zvoleném místě.
 3. Lékařské knihy, které jsou vydávány pro každého zaměstnance podniku veřejného stravování. Takové knihy by měly být především, jelikož souvisí s dodávkami surovin, jejich výrobou a využitím. Každý zaměstnanec musí absolvovat základní testy, jejichž cena je od 600 rublů. Pokud zavoláte odborníky k provedení zkoušky přímo v shashlik - bude to dražší. Prostředky, které budou potřebné k vyplnění potřebných dokumentů, by měly být nejprve zahrnuty do seznamu budoucích výdajů.

Pokyny pro otevření shashlik: etapy

Poté, co je společnost zaregistrována, můžete pokračovat přímo k otevření šišského kebabu.

K jeho vytvoření dochází k několika etapám:

 • pronájem a příprava prostor pro instituci;
 • nábytek, vybavení, kuchyňské doplňky;
 • nákup přísad pro vaření;
 • nábor zaměstnanců;
 • reklamní instituce.

Rozsah, v němž bude správně zvoleno územní umístění budoucího kebabu, přímo ovlivňuje úspěch podniku. Vzhledem k tomu, že šišské kebaby jsou spojeny ve většině lidí s odpočinkem z podniků a rušného města, má smysl otevřít instituci mimo město, blíže k přírodě. Je však lepší umístit šišky kebabů daleko od silnice nebo jiných přeplněných míst. Jedním z důvodů je charakteristický zápach, který doprovází přípravu šišských kebabů - při otevření instituce ve městě mohou místní obyvatelé nebo majitelé jiných kaváren nebo obchodů vyvstávat nespokojenost.

Na videu: Myšlenka podnikání - grilování

Místnost musí splňovat požadavky požární bezpečnosti. Pokud plány zakladatele nezahrnují použití jednorázových jídel, bude zapotřebí zásobování vodou. Při vybavení šashlíku by mělo být zajištěno toaleta. Pro tyto účely je nejlepší koupit speciální bio toaletu, ve formě malého stánku. Takové rozhodnutí nepřinese významné náklady. Některé firmy pronajmou toalety v průměru 3 tisíce rublů.

Zařízení na prvním místě bude potřebovat:

 • špejle a žíhání;
 • chladnička pro skladování masa;
 • distribuční stojan, který oddělí hlavní halu od místa, kde se vyrábí kebab shish;
 • židle a stoly.

Stojí za to, aby se okamžitě postaral o vnitřní instituci, která také hraje vážnou roli.

Vedle výrobních zařízení potřebujete suroviny, které budou v instituci připraveny. Také potřebujete dřevěné uhlí pro grilování. Získávání masa je velmi zodpovědným a rizikovým krokem, proto je nutné najít spolehlivé dodavatele masa nebo dohodnout na nákupu masa na trhu nebo v řeznictví. Bez ohledu na to, kolik je zakladatel shish kebab jistý u dodavatele, kvalita a bezpečnost masa musí být potvrzeny speciálními certifikáty. Ujistěte se, že získáte informace o tom, odkud pocházejí zakoupené produkty.

Na videu: Shashlik od nuly a jiné druhy obchodu na stravování

Je třeba si uvědomit, že návštěva šišky kešu přímo závisí na kvalitě výroby. Proto je nutné najít kompetentní a zodpovědný personál, který bude schopen poskytnout důstojnou kvalitu obsluhy zákazníků shashlik. U zařízení v minimálním formátu postačí obvykle 2 pracovníci na jednu směnu. Proto, abyste zajistili trvalou práci, potřebujete pouze 4 kebaby. Pokud instituce nefunguje ve formě samoobslužných služeb a vypadá jako standardní kavárna, bude zapotřebí alespoň jeden číšník na jednu směnu.

Kromě nákupu masa bychom měli vážně přemýšlet o získání licence na obchod s alkoholem, protože to výrazně zvýší zisky a přiláká více návštěvníků. Je důležité diverzifikovat nabídku - přinést v sortimentu různé pečivo, omáčky, občerstvení.

Vytvoření ceny je jednou z rozhodujících etap. Příslušná cenová politika je schopna přilákat více kupujících, je výhodnější podívat se na pozadí konkurence, ale nedovolí, aby shashlik pracoval se ztrátou. Jedním z aspektů, které mají vliv na ceník, je skutečnost, že hmotnost masa při vystavení vysokým teplotám se sníží, což by mělo být zohledněno při přirážce.

Finanční výpočty. Odhad investic a zisku

Dokonce ještě před zahájením podnikání byste měli zvážit, jak výnosný může být váš vlastní šišský kebab. Při výpočtu je nutné představit konkrétní měřítko činnosti. Takže optimální volbou pro začínajícího podnikatele je instituce o rozloze 100 m2. metrů a počet sedadel - 28. Přibližné otevírací hodiny od 10.00 do 22.00.

Mezi primární náklady, které obecně představují zhruba 270 tisíc rublů, patří:

 • náklady na výrobní zařízení;
 • náklady na nábytek;
 • opravy prostor;
 • nádobí;
 • kombinézy;
 • nástrojů.

Na videu: Grill-bar od nuly

Mezi fixní náklady jsou nejvýznamnější:

Pokud systematizujete všechny nadcházející náklady a určíte, kolik bude počáteční cena v počáteční fázi, můžete získat následující výsledky:

Kromě těchto startovacích nákladů, jejichž celková částka bude stát přibližně 10 tisíc dolarů, je v počáteční fázi nutné zajistit pravidelné výdaje, které budou v prvním měsíci práce dosaženy.

Takové pravidelné výdaje zahrnují:

 • pronájem místa - v závislosti na teritoriální poloze 10 - 18 $ za metr čtvereční;
 • v přítomnosti elektřiny, vody a dalších komunikací - platba těchto služeb - 80 USD nebo více;
 • daňové odpočty - asi 200 dolarů;
 • Plat - v závislosti na velikosti zaměstnanců: od 200 dolarů nebo více na zaměstnance;
 • doplnění zásob potravin - 1 700 USD;
 • náklady na dopravu - asi 60 dolarů;
 • dodatečné náklady, různé nepředvídané náklady - až 100 USD.

Takže, pokud shrnete, měsíčně na údržbu a rozvoj podnikání je nutné utrácet přibližně od 3 tisíc dolarů, někdy je to víc. Pokud bude instituce mít skromnější formát, můžete se setkat s 1000 dolary za měsíc a následně rozšířit činnost.

Na videu: Jaké zákazníky chtějí vidět při doručení shashlik

Po výpočtu investice si musíte přemýšlet o tom, kolik a jakým způsobem můžete vydělat, vyrábět a prodávat šišské kebaby. Především je třeba zjistit, jaká bude produktivita podniku. Vzhledem k tomu, že jeden kuchař během pracovního dne může udělat 150 - 160 porcí, pak prodávat každý z nich za 2,5 - 3 dolary, můžete vydělat 375 dolarů denně denně. Podle toho, pokud dva keře šišky pracují současně, zisk se zvýší, zvláště to je typické pro svátky a víkendy. Je pravda, že takové ukazatele budou možné, pokud bude existovat vysoká poptávka a neustálý příliv zákazníků, které je třeba postarat samostatně.

Vývoj cenové politiky je jednou z nejdůležitějších a nejkomplexnějších nuancí. Lidé s nízkým příjmem zpravidla přijímají kebab. Jsou klidně smířeny s některými nepříjemnostmi a jsou nenáročné na rafinovaný design, pokud instituce nabízí chutné jídlo za přijatelné ceny. Pokud zakladatel plánuje vytvořit rafinovanější a dražší místo, měli byste přistupovat k začátkům podnikání důkladně organizováním plnohodnotné kavárny s příslušným menu.

Tak, plánovat konkrétní zisk z výroby a prodeje shish kebabs, můžete se spolehnout na měsíční příjem $ 5 tisíc dolarů. Pokud od této částky odečtete všechny výdaje a zohledníte pouze čistý zisk, může dosáhnout výše 1 650 dolarů. Je-li podnik řádně organizován, počáteční investice bude splacena během první sezóny, což znamená, že po půl roce podnik přinese stabilní zisk. Chcete-li rozšířit cílové publikum a dosáhnout vyššího zisku, stojí za to zvýšit rozsah - kromě kebabů a alkoholických nápojů v nabídce můžete zahrnout i saláty, dezerty a kávu.

Můžete zvýšit tok zákazníků tím, že vyberete šišovitý kebab s jasným vývěsním štítkem - a potenciální návštěvníci to uvidí z dálky. Otevření šišských kebab v přírodě by se mělo postarat o dobrou reklamu, která přiláká všechny ty, kteří chtějí strávit víkend v přírodě - bez speciální propagace o nové instituci, která se nachází mimo město, mnohé z nich nebudou vědět.

Po výpočtu všech těchto aspektů můžete přemýšlet o tom, jak omezit investice. Takže otevření stacionárního místa, které bude fungovat po celý rok, musíte vynaložit mnohem více peněz. Současně, vytvářet sezónní shashlik, je možné vytvořit dočasnou konstrukci (možná i mobilní, na kolech), která bude stát mnohem méně. Shashlik dočasný typ bude minimalizovat náklady na pronájem prostoru a pomůcek, stejně jako nákup nábytku. Je pravda, že sezónní zařízení často nezpůsobují spotřebitelskou důvěru, takže spolehlivost a kvalita jejich jídel v prvních měsících bude muset prokázat.

Podnikatelský plán pro prodej shish kebab

Shish kebab je vynikající pokrm, který nikdy neztratí význam mezi návštěvníky zařízení rychlého občerstvení. Proto je nejlepším řešením, pokud chcete začít podnikat.

Popis činnosti

Shashlik - specializovaná instituce, v níž převládají odrůdy nakládaného masa na kůži nebo barbecue. Na rozdíl od relativně nových typů stravování (fastfoods a sushi barů), tradiční šišky kebabů jsou i nadále populární u ruských návštěvníků.

Masové pokrmy, které jsou domácímu spotřebiteli obeznámeny, se podávají v shashliku. Takové jídlo je spojeno s příjemnou zábavou v kruhu přátel a rodiny. Většina lidí si přeje, aby se lépe zacházeli se sociálním zařízením v příjemné atmosféře, než aby zbytečně strácali čas a energii na vaření. Zvláště na to potřebujete speciální vybavení. Proto je myšlenka na otevření kavárny, kde bude prováděn prodej šišských kebabů, nejlepší možností pro zahájení podnikání.

Poskytované služby

Hlavní věc ve shish kebab kavárně je vysoce kvalitní a chutné vařené maso. Tradiční kebab shish je vyroben z jehněčího masa, ale v poslední době získávají oblíbenost pokrmy z kuřecích, vepřových a jiných druhů masa. Také těžký doplněk k menu bude: grilované maso, různé vedlejší pokrmy ze zeleniny, saláty a dezerty. Doporučujeme zahrnout alkoholické nápoje do seznamu služeb a zvláštní pozornost by měla být věnována vinařskému seznamu.

Relevance

Obchod s kebaby je dobrým řešením pro ty, kteří chtějí mít trvalý zisk. Předtím byly šišské kebaby považovány za letní obchod, ale v průběhu času se stále více institucí, které pracují po celý rok. Zásada sezónní kavárny se nijak neliší od instituce, která funguje nepřetržitě. Časový rámec lze tedy určit nezávisle. Důležité je také načrtnout umístění kavárny.

Varianty kebabů

Obchod s kebaby lze otevřít:

 1. Ve městě. Chcete-li otevřít plnohodnotnou kavárnu ve městě, musíte vybrat správný pokoj. Je žádoucí, aby se nacházelo v centrálních oblastech města, ale můžete vybrat centrum okolí. Hlavním důvodem je, že místo je přeplněné a vaše šišky kebab nezůstanou bez povšimnutí.
 2. Na trati. Je také důležité, abyste byli na veřejnosti. Nejlepší je velká dálnice pro několik pruhů, které často řídí motoristé.

Otevřít

Grilování na ulici je malý stan s grilem a terasou. Takové kavárny jsou důležité na silnicích, aby přilákaly pozornost lidí, kteří projíždějí. Další verzi grilování v přírodě může být kavárna na kolech. Pro letní období jsou v podstatě otevřené kebaby.

Zavřeno

Uzavřené grilování je místnost s pult, nábytek pro návštěvníky, kuchyň a veškeré potřebné vybavení. Chcete-li otevřít kebab shish, musíte vyzvednout pokoj, který splňuje všechny hygienické normy a pravidla požární bezpečnosti. Je třeba zajistit elektrickou energii a vodu.

Dodávka potravin

V průběhu času si více lidí objednává jídlo domů. Tento trend může sloužit jako nápad pro otevření šišského kebabu. Nebo můžete doplnit dodávku jídla do domu v seznamu poskytovaných služeb.

Video popisuje podrobněji myšlenku doručování šišského kebabu z kanálu "Sedlák".

Popis a analýza trhu

Chcete-li udělat gril dobrý příjem, musíte se rozhodnout:

 • odhadovaný počet návštěvníků;
 • než je možné vyniknout příznivě;
 • jak propagovat vaši instituci a přilákat zákazníky.

Cílové publikum

Před otevřením kavárny byste měli určit, kdo má být ve vaší instituci pravidelným zákazníkem. Pokud se zaměřujete na osoby s nadprůměrným příjmem, musíte vytvořit vhodné podmínky a řádně uspořádat interiér. Pokud se shashlik nachází v blízkosti silnice, dekorace haly by měla být útulná, připomínající domácí prostředí.

Konkurenční výhody

Hlavní výhodou grilování je domácí kuchyně, tedy pokrmy známé ruskému lidu. A pokud jsou také lahodně vařené a návštěvník bude mít rád jídlo, určitě se vrátí a poradí s kebabem přátelům a známým. Je důležité přemýšlet nad cenovou politikou se zaměřením na místo, kde se nachází kebab shish.

Můžete také přijít s vlastním čipem, který rozlišuje vaši kavárnu od jiných zařízení. Např. Na masové pokrmy nabídnout omáčky v sortimentu, připravené podle zvláštních receptů. Mnoho lidí ráda experimentuje, takže se chtějí vrátit znovu, aby ochutnali novou chuť ochucení masa.

Propagace a reklama

Při zahájení podnikání by měl být propagován, aby získal návštěvníky a tedy i příjmy. Na ulici můžete rozdávat letáky, objednávat propagační bannery, držet propagační akce a remízky. Reklama v rádiu může být také dobrá volba. Vše závisí na množství, které máte a můžete vynaložit na propagaci vašeho shashlik.

Co potřebujete otevřít?

Pro založení vašeho kebabu potřebujete:

 • shromažďovat příslušné dokumenty a licence;
 • najít pokoj;
 • nákup zařízení, výrobků a výrobních zařízení;
 • shromáždit pracovní kolektiv.

Dokumenty

Chcete-li otevřít vaši firmu, musíte se nejprve zaregistrovat jako podnikatel. Pokud chcete otevřít pouze jednu kavárnu, je lepší zaregistrovat se jako IP s kódem OKVED 55.30 ("Aktivity restaurací a kaváren"). Poté je třeba určit daňový systém, je lepší zvolit platbu jedné dlužné částky (15% z rozdílu mezi výnosem a výdajem). Vzhledem k tomu, že návrh by neměl být zpožděn, jinak stát udělí APSO, nevýnosný způsob podnikatele.

Dokumenty, které potřebujete:

 • hygienické osvědčení SES;
 • povolení otevřít pohostinské zařízení v určité oblasti;
 • licence na nákup a prodej některých produktů a alkoholu;
 • lékařské knihy pro zaměstnance.

Máte-li v úmyslu přepravovat maso zakoupené na jídlo nezávisle, měla by mít doprava také sanitární epidemiologická stanice.

Místnost

Také byste měli zvolit pokoj, který splní všechny požadavky a být v průchozí cestě, přilákat potenciální návštěvníky. Za prvé, můžete odstranit malou oblast a nakonec rozbalit.

Požadavky

Když vyzdvihnete místo pro otevření shashliku od nuly, měli byste zvážit několik pravidel:

 • prostor musí splňovat techniku ​​požární bezpečnosti;
 • musí být napojeny na vodu a elektrickou energii;
 • tam by měla být zvláštní místnost s vybavením pro hosty (můžete si koupit bio-toaletu);
 • je žádoucí, aby se kavárna nacházela na přeplněném místě (v blízkosti nákupního centra, tržiště, parky).

Zařízení a inventář

Bez ohledu na to, jaký šišský kebab se chystáte otevřít, budete potřebovat koupit zařízení:

 • chladničky (nejméně dvě: pro surové maso a hotová jídla, ale lépe tři);
 • Stoly na krájení masa;
 • rozvaděč pro rozdělení jídel (rozděluje halu a kuchyň);
 • kuchyňské náčiní, nádobí, speciální vybavení (pece, špejle);
 • nábytek pro haly (stoly, židle);
 • výkonný extraktor.

Pokud vaše šišky kebab bude pracovat po celý rok, postarat se o šatníku.

Zaměstnanci

Chcete-li začít podnikat, potřebujete 5 lidí:

 • shish kebab nebo kuchař;
 • číšník;
 • správce;
 • barman;
 • kliner (čistič).

Každý zaměstnanec musí mít zdravotní záznamy.

Pokyny krok za krokem

Než začnete otevírat šišovitý kebab, musíte se rozhodnout, kde začít. Díky podnikatelskému plánu krok za krokem ušetříte co nejvíce času.

 1. Shromažďování dokumentů. Trvalo dost času na vydání potřebných licencí, proto je lepší lépe jednat s cennými papíry.
 2. Vyhledejte pokoj. Najděte ten správný pokoj pro vás, není to tak snadné. Nezapomeňte vzít v úvahu jeho umístění, přítomnost světla, plynu a vody v něm, stejně jako finanční možnosti.
 3. Nákup zařízení.
 4. Hledání dodavatelů masa, výrobků a průmyslových surovin. Můžete se vypořádat s farmáři na trhu nebo v řeznictví. Maso musí mít zvláštní certifikáty. Také dodavatel je povinen vás informovat, kde jsou suroviny dodány.
 5. Nábor zaměstnanců.
 6. Registrace pokoje "pro sebe". Na samém konci budete potřebovat navrhnout interiér vašeho podniku, uspořádat nábytek, věnovat pozornost obsluze stolů. Na každém stolu by měla být sada koření (sůl, pepř), ubrousky a párátka.

Finanční plán

Před otevřením šišovitého kebabu byste měli určit výpočty nákladů. Pro začátečníky bude částka stačit v rozmezí od 1 000 000 do 1 500 000 rublů. Můžete rozdělit výdaje na jednorázové nebo počáteční a trvalé výdaje.

Primární investice (příklad):

 • nákup vybavení a pokrmů - 160 tisíc rublů;
 • nábytek, uniforma pro zaměstnance, obalové materiály (s nimi) - 200 tisíc rublů;
 • kosmetické opravy a dekorace prostor - 250-300 tisíc rublů;
 • registrace: FE - 800 rublů., LLC - 4 000 rublů;
 • san. dokumenty pro zaměstnance - 600 rublů. a vyšší na osobu.

Pravidelné investice

Plánování měsíčních výdajů zahrnuje následující položky:

 • platba za prostory a služby - 50 tisíc rublů;
 • plat zaměstnanců (pro 5 osob) - 100 tisíc rublů;
 • nákup masných surovin a jiného zboží - 70 tisíc rublů.

Podmínky otevření

Jak rychle bude fungovat kebab shish závisí na vás. Ale pokud si myslíte, že shromažďování dokumentů trvá déle než dva měsíce, pak pokud je počáteční kapitál, minimální doba pro otevření kavárny je 3-4 měsíce.

Rizika a návratnost investic

Aby bylo možné co nejdříve dosáhnout čistého zisku, je nutné korelovat klady a zápory podniku a vypočítat možné náklady a příjmy. Jak rychle se váš šiškový kebab vyplatí, závisí na rozvrhu práce a počtu nabízených pokrmů. Podle odborníků se shish kebab podnikání vyplatí během 1,5-2 let s obratem 12,000,000 rublů. Jeden kuchař na pracovní směnu může vařit 170 porcí šišských kebabů za cenu 150 rublů za kus. Den se pohybuje kolem 25 500 rublů. A za měsíc můžete získat 765 000 rublů. Pokud odečtete měsíční náklady, čistý příjem je přibližně 500 000 rublů.

Ziskovost podniků na šišských kebabů se tedy odhaduje na 20%.

Video "Podnikatelský plán pro postupný kebab shish"

V tomto videu vám Centrum pro podporu podnikání řekne, jak otevřít firmu shish kebab.