Jak se vyrábějí parfémy

Obsah

Parfém se objevil ve starověkém Egyptě. Je jisté, že byla použita v biblických dobách. Slovo "parfumerie" z latiny "pro fumum" v překladu znamená "skrz kouř", což znamená, jak se vyrábějí parfémy. Přibližně před dvěma tisíci lety vytvořili arabští řemeslníci z ruží růžovou vodu, kterou používali jako duchovní a pro léčebné účely. Dalším krokem vzhledu parfému byly staré Řekové, kteří dokázali vyrábět ochucené oleje, pokořili pokožku a vlasy. Takové oleje byly později prodávány v obchodech a lidé zakrývali vůni svého těla parfémy. Je třeba poznamenat, že parfém z jedné láhve na různé lidi a vůně jinak. Některé, dokonce i levné toaletní voda udržuje dobře, ale u ostatních prakticky necítí. Vše závisí na typu lidské pokožky a výživě.

Na výrobu parfémů v průmyslovém měřítku

Parfém je parfémová kapalina nasycená vůní. Jejich odolnost je udržována díky významnému množství esenciálních olejů, které jsou prakticky rozpuštěny v čistém alkoholu. Ve vzduchotěsné nádobě se nalije alkohol, parfémová směs a voda. Vše je důkladně promícháno automatickým mixérem nebo foukáním a udržuje se několik týdnů. Při dlouhodobém stárnutí dozrávají lihoviny. Po dokončení jsou baleny a filtrovány.

Eau de toilet je kapalina, ve které koncentrace olejů je mnohem slabší než v parfémách. V něm řešení sestává z alkoholu a vody.

Největší světový trh s parfémy v USA s ročním obratem několika miliard dolarů.

Dnes, všechny populární módní domy, které vyrábějí pod jejich značkou parfém (Dior, Chanel, Nina Richi, atd.) Nejsou výrobci. Ve skutečnosti, podle pořadí značek, lihoviny vyrábějí specializované továrny. Tam jsou výrobní podniky ve Francii, Německu, a samozřejmě v Číně.

Čínská továrna nabízí své služby pro výrobu parfémů a dalších parfémů pod jakoukoliv značkou:

Výrobce parfumerie z Číny.

Známý parfémy továrny dodávající aroma oleje pro špičkových módních domů - společnost Drom voňavky International, toaletní, Dragoco, mezinárodní chutí a vůní, Haarmann a Reimer a další.

Zařízení pro rozlití parfému (antiperspirant) čínských výrobních nákladů se pohybuje kolem 3000 - 4000 dolarů.

V továrnách vyrábějících parfémy po obdržení objednávky začínají vytvářet a vyrábět vonné látky. V této fázi je cena za litr koncentrované vůně 5-10 USD. Poté se zředí a nalije do lahviček, balených a zasílaných do maloobchodních prodejen.

Konečná cena hotové láhve parfémů zahrnuje náklady na reklamu, personál, logistiku apod., Takže tato cena roste.

Video prohlídka obchodů parfumerie výrobního domu Fragonar parfumerie. Videogalerie ukazuje, jak se lihoviny vyrábějí v průmyslovém měřítku:

Z jakých surovin se vyrábějí parfémy a jiné parfémy

Existují všechny druhy chutí - citrus, ovoce, květina, moře, dřevo a pikantní. Dnes se můžete setkat i s vůní tabáku, karamelu nebo čokolády. Hlavními složkami pro jejich výrobu jsou prvky rostlinného původu, ale také živočišné látky, stejně jako syntetický původ.

1. Zeleninové složky.

Vůně zcela závisí na typu a kvalitě použitých látek. Z vybraných rostlin se získávají éterické oleje, které během léčby odstraňují látky, které nemají zápach. Tato metoda pomáhá dosáhnout vysoké koncentrace olejů, díky čemuž jsou lihoviny stabilní a kvalitní.

Jasmín má silnou chuť.

Oleje jsou získávány z rostlin několika technologiemi - extrakcí, destilací, refluxem, macerací a hydrodifuzí. Vlastnost zápachu přímo závisí na zpracování rostlin, ale také na jeho katedrále a jejich skladování.

Rostlinné látky se používají nejen v olejích, ale také v roztoky, balzámy a tinktury.

Rose - základ pro výrobu esenciálních olejů s ohromující vůní.

2. Zvířata.

Stálost zápachu závisí na složkách zvířete. Díky němu vůně opraví. Chcete-li to provést, použijte tryskový bobr nebo šedý ambrušek. Samostatně, složky zvířat nemají příjemný zápach. Ale ve složení harmonicky doplňují chuť.

Zvířata, která se používají k výrobě vonných látek pro parfémy :

Sperm velryba. Produkuje ve střevech pevnou látku nazývanou šedá ambra.

Beaver. Vnitřní sekrety tohoto zvířete vylučují mastnou látku - castoreum - k impregnaci kožešiny.

Mužský pižmoň. Žlázy tohoto zvířete produkují pižmové zrno.

Viverra. Žlázy vnitřní sekrece vylučují sivetu - vonnou látku, která se používá v parfémách.

3. Syntetické součásti.

Kompozice musí nutně obsahovat malé procento složek syntetického původu. Jsou potřebné pro dlouhodobé skladování a trvanlivost parfému. Jsou získávány z rostlinných a chemických surovin. Většina přísad je podobná přírodní vůni.

Získejte stejnou příchuť s přírodou z některých syntetických látek je nemožné.

Různé způsoby získávání esenciálních olejů

Destilace

Suroviny jsou ponořeny do vody a potom přivedeny do bodu varu, tato metoda se nazývá přímá destilace. Také dochází k destilaci, kdy dochází k destilaci vodní párou.

Extrakce

Provádí se v jednotce, její kapacita je asi 3 000 litrů. V něm se květy nerozpadají a oběh roztoku je volný. Tam jsou také zařízení s rotujícími košemi, které umožňují nepřetržité zpracování rostlin.

Anflerazh

Do dřevěného rámu je připevněna skleněná deska nebo látka impregnovaná tukem bez zápachu. Květiny jsou rozloženy na tukovou vrstvu a čerpou samy o sobě olej extrahovaný z rostlin. Proces se opakuje opakovaně, dokud není tuk nasycen olejem.

Macerace

Suchá rostlina se umístí do skleněné nádoby s rostlinným olejem nebo zahřátým živočišným tukem. Z vlivem tepla dochází k vniknutí částic vůně do oleje. Postup se opakuje nejméně 20krát, přičemž se mění pouze rostlinné suroviny.

Hydrodifuze

Nejdůležitější metoda. Prostřednictvím rostliny ležící na roštu prochází proudem pára horká pára. Kapalina se získává z vody a esenciálního oleje.

Jak vyrobit parfém na základě alkoholu vlastním rukama

Tento ethylalkohol je nejlepší součástí svátku v práci na parfémové kompozici. Pokud však neexistuje, je povolena kvalitní vodka. Současně se při výrobě parfémů vyžaduje 20% éterických olejů v 70% alkoholu, u toaletní vody 4-7% silic v 70% alkoholu.

Parfém: poměr alkoholu a éterických olejů

Obrázek ukazuje, jaký by měl být podíl alkoholu a esenciálních olejů v parfému.

Poměr esenciálních olejů a výběr správných olejů je tvůrčí proces, ve kterém neexistují přísná pravidla, protože každý má jinou chuť.

V průhledném kontejneru ze skla doporučujeme smíchat esenciální oleje a alkohol.

Zavedení aromamasla je nezbytné při poklesu, porovnání a odhadu přijaté vůně.

Po dosažení požadovaného zápachu musí být kompozice smíchána, uzavřena a umístěna v chladném prostředí, uzavřená na přímém slunečním světle po dobu 7-30 dnů.

Video o tom, jak vyrobit parfémy sami:

Recepty přírodního parfému z vonných olejů

Recept číslo 1. Parfém "povzbuzující".

Čerstvá, tonická, veselá a jasná vůně.

Do skleněné nádoby se nalije 10 ml alkoholu (druhý může být také nahrazen Olejové vodičů, zejména, jojobový olej) a smísí se s esenciální oleje, poté se nechá stát po dobu 1-2 týdnů.

Složení esenciálních olejů:

4 kapky sladké oranžové;

Recept číslo 2. Dámský parfém "Desired".

Smyslná vůně, příjemná, vzrušující a zajímavá. Vůně pro ženy, které chtějí být svůdné. Pro mladé dívky to bude těžké.

Do lahvičky nalijte 10 ml alkoholu nebo jojobového oleje, přidejte esenciální oleje.

Složení esenciálních olejů a pořadí přidání na základě:

1. 5 kapek koriandru;

2. 6 k. Z bergamotu;

Vše promíchejte, zavřete víko a položte ho na 1-2 týdny.

Láhev a její historie

Láhve se objevily ve stejnou dobu jako parfém. První lahve byly vyrobeny egyptskými mistry. Nádrže byly velké a měly výšku až dva palce. Vůně byla tekutina dost dlouho. Řemeslníci zručně vytesali obrazy zvířat, mýtických hrdinů a dívek na jejich povrchu. Později se objevily nádoby ve formě rohů, které byly vyrobeny ze zubů hrochů. Řekové přišli s kontejnery pro skladování parfému v prodloužené podobě. V Rusku se však vynalezli speciální miniaturní šperky ve formě malé láhve, která byla naplněna parfémem, který visel kolem krku. Tyto přívěsky byly nazývány ladankou.

Výroba parfémů

Článek o výrobě parfémů a technologii jejich výroby. Velmi stručně a podrobně o tomto oboru

Historie vzniku duchů pochází ze starého Egypta. Egypťané trvali několik století, aby pochopili, jak získat vůni z ovoce a květin.

Nyní je výroba parfému poměrně jednoduchá. Z parfumera je třeba pouze vytvořit složený vzorec, který bude mít krásnou vůni. Práce parfumerera není vědou, ale spíše uměním. To vyžaduje neznalost zákonů fyziky a chemie, ale správné posloupnosti pokusů. Velmi důležitá je estetická chuť a intuice parfému.

Podle receptury na parfémy, abyste vyrobili parfém, musíte nejprve vytvořit směs, která se pak rozpustí v nejvyšší kvalitě alkoholu. K výrobě parfému potřebujete 30 dílů alkoholu. Pro směs je také potřebné malé množství vody. Připravená směs pro zrání trvá několik týdnů. Oblast, ve které je ochlazena a filtrována. To umožňuje tekutině udržovat průhlednost po celou zbývající dobu. Barva parfému je ovlivněna barvou použitých aromatických látek. Do parfému byly přidány nedávno barviva. Parfémová vůně byla perzistentní, i když jsou otevřená, přidávají trochu antioxidantu.

Nejdůležitějším procesem při výrobě parfému je tudíž vytvoření tzv. Parfémové kompozice, která spočívá v míšení v různých poměrech různých aromatických látek a chemických sloučenin. K přípravě jedné komplexní parfémové kompozice je nutno použít několik desítek různých složek. Například k vytvoření parfémové kompozice "Red Moskva" to trvalo 34 vonných látek.

Pro výrobu parfému se používají některé esenciální oleje, které jsou obsaženy v mnoha rostlinách. Esenciální oleje jsou získávány z listů, stonků, květů, kořenů, semen, ovoce. Všechny z nich mohou být rozpuštěny v alkoholu, rostlinných a živočišných tucích a částečně i v horké vodě. Esenciální oleje rostlin, které jsou při běžné teplotě, jsou transparentní, snadno pohyblivé nebo viskózní, bezbarvé nebo žluté, zelené a hnědé kapaliny.

Existuje šest základních technologií pro výrobu parfému. První z nich je extrakce odpařováním extrakčních činidel. To vyžaduje speciální přístroj, který je vyroben z oceli a disky, které nezrezávají. Jsou instalovány přímo nad sebou. To umožňuje rozpouštědlu volně cirkulovat a ne kvetovat květiny. Výsledný koncentrát se oddestiluje a jako výsledek se získá viskózní produkt. Obsahuje vosky, pigmenty a vonné látky. Tato směs se nazývá gumoid.

Nejobvyklejším způsobem získání esenciálních olejů je destilace parou. Tato metoda je také nejjednodušší. Nepotřebuje drahé zařízení. Výsledná směs dvojice esenciálního oleje a vody kondenzuje a olej se oddělí a destilovaná voda se zpracuje aktivním uhlím. Může být také znovu destilován. Nicméně, někdy s použitím destilace párou, není možné extrahovat všechny cenné komponenty. V tomto případě se používá metoda extrakce těkavými rozpouštědly, mezi které patří alkohol. Poté se použité rozpouštědlo oddestiluje nejprve za atmosférického tlaku a poté ve vakuu.

K získání oleje z krust citrusových plodů použijte lisovací metodu. Po lisování se výsledný éterický olej vysuší.

Jednou z nejstarších technologií je získání esenciálního oleje při zahřátí. Olej, který se vypařuje z květin rostlin, je absorbován čistým tukem, který je bez zápachu - to je tzv. Anfleurage metoda. Vepřový nebo hovězí tuk se aplikuje v tenké vrstvě na skleněné tabule. Výsledkem je čistá rtěnka. Z ní se esenciální olej extrahuje rozpouštědlem, často se používá alkohol. Rozpouštědlo se potom oddestiluje ve vakuu.

Pro odstranění zápachu z křehkých květin, jako jasmínu a tuberózy, použité metody, ve kterém je tuk není vyhřívaný a vyhladí hřiště na tlustou vrstvou tuku a snížené ve speciálním teplým roztokem. Květiny s touto metodou jsou ještě několik dní naživu. Květy se několikrát vyměňují, dokud není tuk nasycen silikonem.

Tuk se používá také pro maceraci. Nicméně v tomto případě se nepřijímá živočišný, ale rostlinný tuk. Ohřívá se na 50-70 stupňů a pak jsou zaplaveny květinami. V tomto tuku, po filtraci, jsou obsaženy nejen esenciální oleje, ale také pigmenty, vosk a mastný olej. To vše podstatně snižuje kvalitu získané rtěnky.

Pro výrobu přírodních parfémů se jako konzervační látka používá pouze rostlinný olej. Například ve Francii se pěstují celé plantáže květin, které se používají výhradně k výrobě parfémů.

Výroba parfémů doma podle receptů drahých značek

Duchy domácí výroby mohou přinést stabilní příjmy. Cenová cena slavné značky parfémů je pouze 10%, zbylé 90% je balení, balení, reklama, logistika, skladování skladů, platy zaměstnanců a čistý příjem. Velmi málo lidí ví, ale v mnoha značkových parfémách parfémové balení stojí více než parfém obsažený v nich. Je přirozené myslet na obchodní myšlenky na výrobu vlastních parfémů. Kromě toho to není těžké.

Produkce parfému doma je velmi vzrušující a kognitivní proces. Je důležité si uvědomit konkurenční výhody. Za prvé, "domácí nápoje" jsou stálejší, jsou získávány pouze s přírodními esenciálními oleji, jejich základna bude také výhradně přirozená. A samozřejmě důležitým faktorem je přijatelná cena za kvalitu, která není horší než značkové lihoviny. Dále budeme podrobněji analyzovat koncept podnikání s příkladem parfémů pro muže Clinique Happy.

Recept na výrobu parfému

Všechny originály receptů pro značkové parfémy jsou klasifikovány. Ale na vonných poznámkách si můžete vybrat klíč k objevení nejbližší možné chuti. V některých případech může být výsledek lepší než originál. Základem drahých parfémů může být buď jojobový olej nebo čistý ethylalkohol. Aromatická část přebírá esenciální oleje. Ale při výrobě parfému není možné vypustit vodu. Obvyklá voda z vodovodu není vhodná, protože voda z vodovodního potrubí má méně nebo více výrazný zápach chlóru a dalších čisticích složek systému zásobování vodou. Proto musí být voda destilována nebo čistá pružina (filtrována). Samozřejmě můžete bez vody, ale váš parfém pro ženy a muže bude vysoce koncentrovaný.

Existuje mnoho hotových receptů na parfém založených na esenciálních olejích, ale mohou být vytvořeny bez problémů. Nejdůležitější je začít s kapkou vybraných komponent a kombinovat je, aby se ujistil, že nakonec bude úžasná vůně. Po výběru potřebných ingrediencí, které budou součástí parfému, jsou kombinovány se základnou (alkohol nebo jojoba).

Aby se získaly nasycené koncentrované parfémy, mělo by být množství esterů 25-30% celkové hmotnosti. To znamená dostat 100ml. parfémy potřebují 70% alkoholu a vody (10-15%) plus 25-35% směsi základních složek. Pro parfémovou vodu by koncentrace esenciálních olejů měla činit 15-20% z celkového objemu a u toaletní vody 10-15%.

Náklady na esenciální oleje nejsou dostatečně vysoké. Průměrná cena 5 ml libovolného esenciálního oleje opouští 0,65 až 0,87 USD. Samozřejmě, existují výjimky, například 5 ml jasmínu je v bočních kaplích 4,35 dolarů.

Doporučujeme vzít jako základ všechny známé mužské vůně od Clinique Happy. Nemá tolik složek, jak se zdá na první pohled.

Zvažte jejich složení, rozbíjejte esenciální oleje poznámkami:

 1. Horní poznámka je mandarinka, limeta, citron, oranžová.
 2. Srdce - jasmín, frézie, růže, konvalinka.
 3. Hlavní poznámkou je čajový strom, cedr, cypřiš, pižmo.

Vypočtěte si cenu esenciálních olejů, abyste vytvořili podobnou chuť:

 • mandarinový esenciální olej 5 ml - 0,91 dolarů;
 • vápno 5 ml - 1,13 dolarů;
 • citron 5 ml - 0,47 dolaru;
 • oranžová 5 ml - 0,52 dolarů;
 • jasmín 5 ml (velmi bohatá chuť, může potřebovat méně) - 4,35 dolarů;
 • frézie 5 ml - 3,48 dolarů;
 • vzrostl 5 ml - 5,65 dolarů;
 • lilie údolí 5 ml - 3,05 $;
 • čaj strom 5 ml - 0,83 $;
 • cedr 5 ml - 0,78 $;
 • cypřiš 5 ml - 0,74 dolaru;
 • Musk 5 ml - 3,35 dolarů.

Výsledkem je 60 ml směsi esenciálních olejů. Z takového množství složek se objevuje 220-250 ml parfému, 325-350 ml parfémované vody nebo 650-700 ml toaletní vody důkazu a nasycené vůně.

Při nákupu všech výše uvedených esenciálních olejů potřebujete 30 dolarů. Náklady na 100 ml ethylalkoholu činí 0,65 až -0,74 USD. To znamená, že pro výrobu toaletní vody založené na 65 ml esenciálních olejů potřebujeme 450 ml alkoholu a 140 ml čisté vody. Připomeňme, že Clinique Happy prodá za cenu 35 dolarů za 100 ml a máme 100 ml. to se ukázalo za 5,12 USD. To znamená: ($ 30 olej + 3,5 $ alkoholová báze) / ((65ml + 450ml + 140ml) / 100ml.) = 5,12 $. Nyní můžete použít jakýkoliv parfém za nízké ceny. Příprava přípravku trvá přibližně měsíc, přičemž každé 2-3 dny musí být připravená látka mírně protřepána.

Zde jsme přezkoumali poznámky o pánských vonných látkách a parfumerie pro ženy je postavena na stejném principu. Vytvoření nového zápachu naprosto každou akci, kterou musíte zaznamenat. Kontrola poměru různých chutí mezi sebou, je také nutné zaznamenat množství a pořadí jejich zavedení. Na internetu najdete mnoho různých jednoduchých originálních a komplexních okouzlujících receptů pro vytváření stylových pachů. Například:

recept na "Sunny days":

 • 2 kapky bazalky;
 • 1 kapka geranium;
 • 3 kapky citrónového balzámu;
 • 2 kapky santalového dřeva.

Tento zápach lehce zvedne náladu.

Recept na "Erotický sen":

 • bergamot - 2 ml;
 • levandula - 3 ml;
 • citron - 5 ml;
 • citrónový balzám - 3 ml;
 • neroli - 2 ml.

Začněte s připravenými nápady a pak zkuste improvizovat, vytvářet vlastní mistrovská díla.

Technologie výroby parfémů doma

Technologie výroby parfémů je jednoduchá, ale vyžaduje disciplínu a správnou přípravu všech materiálů se složkami. Balení pro výrobu parfému doma by mělo být nezbytně sklo a tmavé. K výrobě parfémů budete potřebovat také odměrky a kuželky. Místnost, ve které dozrávají, by měla být tmavá, aniž by se do ní dostala přímé sluneční světlo. Vzhledem k tomu, že duchy domácí výroby jsou tvořeny esenciálními oleji, které při reakci se slunečním zářením mohou změnit vůni a rychle se zhoršit.

Každý parfém se skládá z několika aromatických látek, to znamená, že obsahují několik esenciálních olejů. To je důvod, proč parfémy obsahují ve své vůni několik kompozic s esenciálními oleji: horní nota, hlavní nota a srdce.

Horní nota parfému se při reakci se vzduchem rychle rozpouští, její vůně se slyší pouze v prvních minutách aplikace vonné směsi na tělo nebo na zkušební pásky papíru.

Poznámka srdce je voňavá také na krátkou dobu a trvá od 2 do 4 hodin. Často je to poznámka srdce, která určuje, jaké duchy budou - květinové, pikantní, orientální atd.

Hlavní poznámka obsahuje vůně, na nichž je produkt zcela založen. Aroma hlavního lístku se cítí na posledním kroku, proto dostali jméno hlavní poznámky. Oleje z hlavní noty slouží jako fixační prostředky, takže jsou nejméně pružné vůči povětrnostním vlivům.

Nyní, když máte základní znalosti o složkách parfému, můžete začít vytvářet vůni. K tomu musíte vybrat esenciální oleje a aplikovat je na zkušební proužky papíru. V tomto případě je složení top poznámky, střední tóny a základní poznámky by měly být použity na různé listy papíru a teprve poté, co každá poznámka bude aplikován na jedné zkušební papír, mohou být spojeny dohromady a určí zbytkové aroma údajné parfémy.

Připravený parfém se nalévá do dávkovacích lahví sprejem. Můžete si sami sebe vytvořit a vytvořit balíček pro parfém s konvenční barevnou tiskárnou, lesklý papír pro tisk a Photoshop.

Výběr parfémové báze

Základem pro "domácí" parfém může být alkohol nebo olej. Olejovití lihoviny jsou odolnější a rychle se dostanou do ideálního vonného stavu. Olejové parfémy budou připraveny již týden po vložení připravené směsi éterických olejů do tmavých prostor. Jako základ pro takové parfémy je vhodná jojoba. Při přípravě je doporučeno, aby obsah nádoby několikrát denně protřepkal nebo promíchal. To pomůže všem olejům a vůni se spojit. Ale mají jednu nevýhodu - mastné skvrny na oblečení. Proto je žádoucí nalít do nádoby s kuličkovým aplikátorem, který je jemně a přesně aplikuje na otevřené oblasti těla (zápěstí, krku, za ušima a další).

Druhá verze základny je ethylalkohol. Proč je ethylalkohol? V zásadě může být alkoholikem základ pro parfémy, ale aroma ethylalkoholu rychle zmizí a existuje jen vynikající vůně esenciálních olejů. Doba přípravy parfému na základě alkoholu může být od 3 týdnů do 2 měsíců. Duchoví duchové jsou praktičtější, nezanechávají na oděvech žádné zbytky, takže je možné je rozprašovat bez větší péče.

Úsvit parfumerie

Chcete-li začít, stačí prodávat své výrobky přátelům, přátelům a prostřednictvím sociálních sítí. Když výroba dosáhne většího rozměru, je možné otevřít minipark prodávající vonné látky na bázi esenciálních olejů, kde si můžete objednat parfémy s jedinečnými příchutěmi pro zákazníka. Mimochodem, příležitost uskutečnit takový parfumerie prostřednictvím internetu nejenže rychle přiláká pozornost nových zákazníků, ale umožní také malou marketingovou analýzu potřeb nesplněných zákazníků. K provedení této úlohy můžete použít online dotazníky a testy.

Parfémy za nízké ceny mohou být prodávány a lahvovány, tedy "na zkoušku" potenciálnímu kupci. Stejně jako v každém obchodě, velký nebo malý, nemůžete bez reklamy. V reklamním sloganu stojí za to přiložit informace o přírodním a neznečišťujícím původu "domácí" parfumerie, protože v naší době je vysoce ceněný a je trendem. Dobrý parfém je ideální dárek, který vyhovuje všem druhům svátků.

Vlastní podnikání: výroba funkční toaletní vody

Často se naši pravidelní čtenáři zabývají otázkami, jak implementovat tuto nebo tu prezentovanou myšlenku na portálu "1000 nápadů". Proto jsme se rozhodli zahájit novou řadu článků, které popisují, jak v Rusku můžete realizovat mnoho projektů, které úspěšně pracují v zahraničí.

Zpravidla se při výrobě výrobku zpravidla předpokládá, že takový podnik vyžaduje splnění alespoň dvou podmínek: široká škála výrobků a velký počáteční kapitál. Organizace výroby jakéhokoli zboží v průmyslovém objemu samozřejmě není možná bez získání drahého vybavení, pronájmu obchodů a skladů, nájem pracovníků. V některých případech však může být uvolnění a prodej jediného produktu nebo úzké produktové řady výhodné i při poměrně malých investicích. Hlavní věcí je vybrat správné místo na trhu.

Takhle fungovala švýcarská společnost Velds. Produkuje na první pohled nejobvyklejší produkt - vodu parfému. Nicméně, její toaletní voda(Obchodní myšlenka č. 2911) Jméno Prends-moi se liší od desítek a stovek dalších. Nepoužívá jen příjemně. Jeho vůně podle výrobce nepřímo přispívá k úbytku hmotnosti. Jak víte, vůně má na nás silnější dopad, než si myslíme.

Aromaterapie pomáhá nejen relaxovat a relaxovat. Používá se i při prevenci a léčbě různých onemocnění. Ale možná, poprvé tyto vlastnosti vůní tvořily základ takového výrobku jako toaletní voda. Některé složky přípravku Prends-moi (například extrakt karnitinu, kofeinu a spiruliny) aktivují tvorbu enzymů, které přispívají k spalování nadbytečného tuku. Dalším tvrzeným účinkem toaletní vody je antistresová psychoterapie: její vůně vám umožňuje zbavit se úzkosti a nepokojů.

Tato "funkční" toaletní voda je zcela nový výrobek na trhu. Jeho popularita však překonala očekávání výrobců. Můžete očekávat, že v naší zemi parfém s účinkem úbytku hmotnosti nebude mít žádnou poptávku než dietní výrobky nebo káva, aby se zbavil nadváhy.

Takže se podívejme blíže na proces výroby normální toaletní vody. Obsahuje jak přírodní, tak syntetické součásti. V první fázi procesu vytváření nové vůně odborníci pečlivě vybírají parfémové suroviny. Ty přísady, které budou tvořit základ voňavé vody, určují její užitečné vlastnosti.

Čím více přírodních složek je součástí vašeho produktu, tím vyšší je jeho kvalita. Přírodní ingredience zahrnují bylinné výtažky, květinové příchutě, koření, ovocné výtažky, pryskyřice a vylučování žláz zvířat. Je pravda, že ve většině moderních parfémů a parfémových vod (zejména toaletní vody a kolínské vody) převažují přísady umělého původu, které zahrnují alkoholy a různé syntetické sloučeniny.

To je vzhledem k technologických vlastností výroby (Z každé rostliny, není možné, aby se získala surová esterové oleje, které jsou součástí toaletní vody), vysoké náklady na materiál a načasování skladování výrobků (přírodní komponenty, tím méně času, může být uložen). Například, vůně konvalinky, který je tak často používán jako součást konkrétního parfému vody domácí produkce, je vždy výsledkem pečlivého syntézy molekul, protože křehkého květu je možné získat přírodní esenciální oleje.

Komponenty živočišného původu jsou nejčastěji označovány jako pižmo a jantar. Nejenže vytvářejí další poznámku ve vůni, ale také působí jako speciální látky, které "váží" parfém, což jí neumožňuje rychle odpařit z povrchu pokožky po aplikaci parfému. Také ve složení jakéhokoliv parfému zahrnují alkoholy a obyčejnou purifikovanou vodu, působící jako ředidlo. Jedná se o jejich procento, které určuje rozdíl v koncentraci vonných látek v hotovém výrobku. Podle těchto ukazatelů (poměr objemu alkoholu k objemu vonných látek) rozlišujeme parfém, toaletní a parfémovou vodu, kolínské vody atd.

Před výrobou samotného parfému jsou přípravky, které budou zahrnuty do jejího složení, předem vycvičeny. Produkty živočišného původu se získávají extrakcí mastných látek. Olej z rostlinných látek lze extrahovat různými způsoby. Například tím, že destilací s vodní parou, enfleuráží, macerace, namáčení, a tak dále. V prvním případě je pára prochází rostlinného materiálu, přičemž esenciální olej převede na plyn, který je chlazen okamžitě.

Anfleurage je metoda získávání esenciálních olejů extrakcí tuhým tukem. V tomto případě se surovina umístí na rám pokrytý tukovým tukem a zůstane tam, dokud tuk (obvykle s použitím rafinovaného hovězího masa) absorbuje květinovou vůni. Tento postup se opakuje několikrát, dokud není tuk nasycen éterickými oleji. Výsledný produkt se nazývá kosmetická omáčka. Tato zálivka se pak používá v čisté formě nebo z ní se extrahují éterické oleje zahříváním a mícháním s ethanolem.

Taková složitá metoda výroby se v současné době prakticky nepoužívá, protože vyžaduje spoustu času a úsilí. Nejstarší a nejlevnější způsob extrakce se v současnosti používá k výrobě citrusových olejů. Chcete-li to provést, je kůra, ovoce nebo rostlina stisknuta ručně nebo pomocí lisu, dokud olej nevyjde.

Obecně je složení parfémových výrobků téměř stejné. Je vyrobena z parfémové kompozice (koncentrátu), alkoholu a vody. Klíčový rozdíl, který určuje náklady a kvalitu hotového výrobku, je v poměru. Nejvíce koncentrované, perzistentní a proto drahé jsou parfémy, které obsahují 20-35% parfémové kompozice, která se rozpustí v 90% alkoholu přidáním fixativu. Samozřejmě, pro funkční parfémy jsou parfémy nejméně vhodné, především kvůli vysoké koncentraci a ceně.

Voda z parfému má ve složení 15 až 25% koncentrátu, rozpuštěného v 90% alkoholovém roztoku. Obsah parfémového složení v toaletní vodě je o málo menší - od 6 do 15% (a 85% alkoholu). V Kolíně nad Rýnem jsou tyto hodnoty ještě nižší: 6% složení v 70 až 80% alkoholu. Přes jednu kompozici parfémová formulace každého jednotlivého parfému obsahuje asi sto zcela odlišných přírodních a syntetických složek. V závislosti na dávkování a pečlivě vybraných kombinacích vzniká jako výsledek jedinečná kompozice. Může to trvat několik měsíců a je zapotřebí stovky studií a zkoušek.

Jak bylo uvedeno výše, kvalita parfému závisí na kvalitě použitých surovin. Je určena těmito charakteristikami: odolnost, pevnost, zápach, stopa, rozpoznatelnost. Síla samotného zápachu závisí na obsahu parfémové kompozice. Odolnost proti zápachu je ovlivněna množstvím koncentrátu a typem chuti. Čerstvé bylinné, květinové citrusové aroma jsou považovány za méně odolné než těžké východní, pižmové, jantarové, vanilkové.

Pro vytvoření "funkčního" parfému je nejvhodnější parfémová voda, která má dobrou přetrvávající chuť a za stejnou přijatelnou cenu. Výroba tohoto výrobku se skládá z několika operací. Pokud popisujete postup stručně, nejprve se připraví složení báze, poté se připraví parfémová směs a pak se připraví parfémová kapalina. Zůstane po určitou dobu zralá, po které je filtrována, nalita do lahví, ucpána, označena a zabalena do krabic a polyethylenového filmu.

Všechny tyto fáze jsou samozřejmě důležité, ale klíčem a nejvíce odpovědným je složení kompozice. Jedná se o směs vonných látek, jejichž množství v základní kompozici může dosáhnout několika set komponent (ale v průměru asi 70). Parfémová kompozice je připravena přidáním různých látek do bazické kompozice. V této fázi jsou zavedeny složky, které určují "akci" budoucího parfému nebo toaletní vody.

Například je známo, že vůně skořice, vanilky, zeleného jablka, chilli papričky a mátou umožňují snížit chuť k jídlu a přispět k úbytku hmotnosti. Některé poznámky o těchto vůních mohou tvořit základ parfémového složení nového užitečného parfému. V některých případech je sběr surovin a výroba hotové směsi velmi dlouhou dobu. V průměru trvá asi 2-3 měsíce, než se vytvoří poměrně jednoduchý parfémový výrobek. Po dokončení směsi parfému se připraví parfémová kapalina. K tomu se parfémová směs rozpustí v alkoholu přidáním nálevů, barviv a vody. Objem alkoholu v hotové parfémové kapalině závisí na druhu výrobku.

V nedávno připravené kapalině se sraženina může hromadit z některých nerozpustných produktů rostlinného a syntetického původu nebo může dojít k zákalu. Vůně taky se bude mírně lišit od finální verze. K tomu, aby se vůně zcela "otevřela" a prudký pach alkoholu opustil směs, musí být udržován po určitou dobu. Přibližně také kvalitní víno dozrává.

Termín "dozrávání" parfému nebo parfumerie může být od tří týdnů do několika let. Vysrážená a usazená kapalina prochází filtrem a poté vstoupí do chladicí jednotky, kde její teplota klesne na 0-4 ° C. V důsledku těchto teplotních změn dochází k přísadám s dlouhou dobou usazování, která dokončuje proces dozrávání chuti. Pro čištění kapaliny nečistot se znovu zfiltruje a potom se teplota upraví na obvyklou pokojovou teplotu.

Hotová směs je kontrolována parfemérem, který se ujistil, že vůně je plně odhalena, včetně vrcholů, srdíček a základních poznámek. Po parfumeři je výrobek kontrolován odborníky v hodnocení kvality parfémových výrobků. Vytvoření duchů je zodpovědným a poměrně rizikovým procesem. Nedostatečná kvalita alespoň jedné komponenty ze stovky může úplně zničit produkt a přinést společnosti obrovské ztráty. Odborníci posuzují především konzistenci parfému, kvalitu parfémů, transparentnost parfému po sedimentaci a filtraci.

Životnost esenciálních olejů je malá, zejména pokud jsou porušeny podmínky pro jejich přepravu a skladování. Navíc některé součásti, když vzájemně spolupracují, poskytují neočekávaný a ne vždy dobrý účinek. Kompozice se může v procesu stárnutí zhoršit. Proto se v každé fázi výroby parfémové výrobky podrobují stálým a přísným kontrolám, včetně bezpečnosti. Některé přírodní a syntetické přísady mohou být pro spotřebitele nebezpečné (například způsobit závažné alergické reakce), proto je každý z nich povinen několikrát zkontrolovat splnění stanovených požadavků.

V poslední fázi výroby po závěrečné filtraci kapaliny parfémů a kontrolovat jeho kvality se nalije do lahviček, které se potom zavaltsovyvayutsya čerpadlo, opatřené víkem a Kollar, označeny a baleny gofrovstavku, pak se do lepenkových krabic nebo pouzdrech a přivařeny do filmu. Odborníci kontrolovat nejen obsah lahví, ale také komponenty (čerpadla, skleněných lahvích, límce, čepice, štítky na všechny položky), těsnost válcování, kvalitu a styl v gofrovstavku případě, kvalita celofánové obalu.

Samozřejmě nemůžete ručně zkontrolovat každou lahvičku z dávky. Test se obvykle provádí náhodně. Asi 3% výrobních jednotek (nejméně tři jednotky) je vybráno z různých částí stejné šarže. Pokud všechny tyto produkty nesplňují požadavky na balení a označování, znovu zkontrolujte, zda již vyberou 6% výrobků atd.

Poznámka: název a název název produktu, adresu výrobce, obchodní značkou výrobce (pokud existuje), čistá hmotnost a objem, složení produktu (v pořadí podle klesající hmotnostní podíl složek ve formulaci produktu) na balení parfémů Následující informace by měly být stanoveny. Složení parfému je označeno jako jedna složka, aniž by bylo odhaleno její přesné složení. Také na štítku by měly být informace o životnosti parfémové kapaliny.

Výroba parfémových výrobků musí být prováděna za sterilních podmínek. Prostory obchodů musí čelit obkladům a malovat barvou. Takové povrchy lze snadno umýt. Všechny dílny by měly být vybaveny dobrou ventilací bez cizích pachů.

Pro plnění lahví se používají poloautomatické nebo plně automatické linky. Potřebné vybavení zahrnuje vakuové nádrže, míchačky, reaktory, chladiče, skladovací nádrže, sterilizátory, žirafy, taviče a stroje pro plnění a balení hotových výrobků. Části zařízení, které přicházejí do přímého styku s kapalinami, musí být vyrobeny z nerezové oceli nebo mají chromovaný povrch. Během práce v obchodě musí všichni zaměstnanci nosit speciální oblečení.

Organizace vlastní výroby parfumerie vyžaduje velké investice nejméně 10 milionů rublů. Je zřejmé, že i když plánujete vyrábět celou řadu parfémů, které podporují úbytek hmotnosti, nemá smysl investovat takové peníze do nákupu vybavení a pronájmu místnosti. Je výhodnější objednat vývoj a výrobu parfémů v již fungující továrně. Mělo by se také vzít v úvahu, že kromě parfémové vody může být v budoucnu rozhodnuto rozšířit sortiment výrobků, například sprchových gelů, masážních olejů, pěny do koupele a jiných kosmetických prostředků. V takovém případě se výrazně zvýší náklady na vytvoření vlastní výroby.

Přesně řečeno, kolik kosmetiky a parfumerie, které jsou v prodeji v Rusku, je vyrobeno na domácích továrnách na základě smlouvy, je prakticky nemožné. Většina zákazníků smluvní výroby dodává ke svým smlouvám podmínky neposkytnutí informací. Sektorová výroba se však v naší zemi aktivně rozrůstá a její objem se každoročně zdvojnásobuje. Továrny pracující na základě smlouvy jsou v naší zemi i v zahraničí. Mnoho podniků, které chtějí snížit náklady, si přeje objednat výrobu svých výrobků v zemích s levnou pracovní silou - v Číně a v jihovýchodní Asii. Vzhledem k poměrně malým objemům výroby je to nejvýhodnější možnost, a to i při přepravě a vyřizování celních dokladů.

Předem zamyslete se nad možnostmi prodeje hotových výrobků a najděte distributory, s nimiž budete pracovat. Výrobci kávových a čajových nápojů, které, pokud se domníváte, že reklama pomůže zbavit nadměrné hmotnosti, prodat své výrobky prostřednictvím lékárenských řetězců. Kromě toho můžete v závislosti na cenové kategorii svého produktu prodávat prostřednictvím běžných maloobchodních sítí, jednotlivých prodejen (včetně specializovaných prodejen s kosmetickými a parfémovými výrobky). Připravte se na velké náklady na propagaci. Zvýšit uznání a prodej takového zboží, reklama v televizi, v lesklých časopisech a na internetu - na webových stránkách žen, fóra, blogy a sociální sítě, funguje efektivně. Ale otevření vlastního internetového obchodu s omezeným sortimentem nemá smysl. Ziskovost parfumerie a kosmetiky dosahuje 40-50%.

Lily Sysoyeva
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Toaletní voda

Eau de toilette je běžný typ parfumerie. Výhoda - široká škála příjemných a lehkých vůní, které mohou používat lidé různého věku, temperamentu a temperamentu.

Z jiných druhů parfémů se vyznačuje malý obsah vonných látek. Ve složení vůně zaujímají 4-10 procent, zbytek - alkohol (80-90 procent).

Typy toaletní vody

Parfémy jsou rozděleny do kategorií:

 • Květina. Nejoblíbenějšími složkami jsou jasmín, růže, tulipány, květiny, které vytvářejí jarní náladu. Vhodné pro mladé a mladé dívky, používané v období jaro-léto.
 • Berry. Složení vody obsahuje takové přísady: maliny, jahody, jahody, stejně jako rybíz, třešně. Parfém, který kombinuje bobule a květinové odstíny, poskytuje lehkost, neopatrnost, hravou náladu svému majiteli.
 • Orientální parfémy. Mají jemnou kořeněnou vůni koření, jantaru, vanilky, vytvářejí pocit víry tajemství. Jsou často kombinovány s ovocnými odstíny.
 • Čerstvé pachy. Souvisí s mořským vánek nebo surfováním. Tento efekt je dosažen mícháním ovoce, citrusových odstínů a akvamolekul.
 • Gurmánské příchutě. Patří mezi ně sladké vůně čokolády, vanilínu, karamelu, šlehačky.
 • Afrodiziaci. Sladké aroma, která má svůdnou sílu. Tento efekt je způsoben bergamotou, orchidejemi, ambrózou, liliemi údolí.

Vybírat si aromatické výrobky, které se řídí stylem, individuálními rysy vzhledu, charakteru a temperamentu. To je důležité pro správné zveřejnění vaší osobnosti.

Romantické pachy jsou vhodné pro mladé dívky a dámy v úctyhodném věku - výrobky se sladkými, koláčovými aromatickými oleji.

Charakteristiky

 • ne silné, ne ostré pachy citrusů, moře, květy odstíny;
 • koncentrace extraktu - 4-10 procent, alkohol - 80-90 procent;
 • vysoká volatilita vonných výrobků, které tvoří složení;
 • vysoké a střední poznámky převládají, poznámky sedmikrásky jsou sotva slyšitelné;
 • hypoalergenní

Parfémové výrobky tohoto formátu zajišťují kosmetické, hygienické a estetické funkce.

Dokončení toaletní vody bere v úvahu zvláštnosti používání parfémových výrobků. Nejčastěji je balena s jinými kosmetickými výrobky nebo výrobky osobní péče: sprchové gely, aerosoly, spreje, deodoranty.

První věc, která mluví o kvalitě zboží, je obal, druhý je design láhve, která je právem považována za hlavní příslušenství parfému.

Forma, velikost, formát, materiál, dekorace lahví - to vše demonstruje značku a kvalitu výrobku. Cena produktu závisí na tom.

Je důležité, aby externí prezentace odpovídala internímu obsahu. Díky rozmanitosti zařízení vypadají produkty zajímavé a barevné, což vyvolává zájem mezi kupujícími.

Pros

 1. Různé formáty a vybavení: 30, 50, 75 a 100 ml.
 2. Mnoho pěkných a lehkých vůní.
 3. Absence alergenů, nízká koncentrace extraktu - je k dispozici pro osoby trpící alergií.
 4. Snadné použití: vůně není silná, takže riziko převýšení dávky je nízké.
 5. Možnost použití v horkém počasí.

Nevýhody

 1. Poznámky smyčky jsou sotva vnímatelné a rychle se vypařují.
 2. Omezení v pachu: trochu koláče, sladké barvy, protože vyžadují vyšší koncentraci aromatických olejů.
 3. Množství použití po celý den (jednou za 3-4 hodiny je třeba aktualizovat parfém).
 4. Rychlá výplň lahvičky.

Nevhodnost tohoto typu parfému spočívá v tom, že láhev musí být naložena sama pro aktualizaci parfému. To vyžaduje nalezení času a místa.

Jak si vybrat toaletní voda

Chcete-li správně zvolit toaletní vodu, musíte postupovat podle těchto tipů:

 • Vůně by měla vyhovovat vašemu postoji, věku, stylu, charakteru a dalším parametrům. Pokud parfém způsobí i nejmenší podráždění, je lepší nechat ji vzít.
 • Dokončení toaletní vody by mělo být vhodné pro každodenní použití, je lepší koupit prostředky ve formě spreje. Pokud to není možné a potřebujete dlouhodobě působící parfém, upřednostněte trvalé nálady.
 • Předpokládá se, že smysl pachu je ráno ostřejší a večer je méně aktivní. To není úplně pravda, protože receptory pachu pracují stejným po celý den. Faktem je, že po nočním spánku jsou vůně více vnímány na psychologické úrovni.
 • Nedoporučuje se volit parfém bezprostředně po přemístění nemoci, protože v té době je schopnost cítit nudné.
 • Nepokoušejte se otevřít několik lahví najednou, proveďte maximálně 2-3 testy. Pokud je parfém vysoký, nechte ho otevřít. To trvá nejméně 1 hodinu.
 • Světlé, svěží, ovocné nebo květinové odstíny jsou osudem mladých a mladých lidí. Pevné dámy, obchodní ženy jsou vyzývány, aby si vybraly parfémy se silnějšími aromatickými látkami.

Romantické vůně měkké a jemné, naznačuje naivitu a lehkost.

 • Správná volba závisí na tom, jaký druh parfému potřebujete: ráno nebo večer. Světlá a svěží odstíny jsou spojeny s první polovinou dne, jsou to citrusové nebo mořské motivy.

Pro večer je lepší zachránit sladkou nasycenou vůni s pikantní, muškátovou chutí.

 • Při výběru zvažte dobu roku. V létě jsou regály obchodů přeplněné vzdušnými příchutěmi, v zimě jsou zapotřebí pronikavé zápachy, například východní.
 • Dávejte pozor na účel použití parfému. Pokud si vyberete volbu pro každý den, budete potřebovat vhodnou lahvičku nebo sprej, který se těžko nosí.

Sladká toaletní voda může mít dlouhou trvanlivost, reprezentativní balení.

 • Povinným kritériem při výběru je procentní podíl aromatických olejů a alkoholu. Trvalé pachy mají vysokou koncentraci extraktu. Na tom závisí cena zboží.
 • Nezapomeňte na typ vašeho vzhledu. Je dokázáno, že tartové, jantarové vůně jsou vhodné pro brunety a citrusy, aldehyd - pro blondýnky.

Při výběru toaletní vody pro muže věnujte pozornost rovnováze vůně a temperamentu. Melancholika často vybírají čerstvé odstíny, cholerici preferují parfémy s aktivním pryskyřičným olejem.

Pikantní a dřevěné barvy jako spolehliví a vyrovnaní muži, ale sanguine lidé jsou blázen parfémy s květinovými vůněmi. Zástupci muže s mimořádným vzhledem budou spokojeni s vůní santalového dřeva.

Chcete-li se radovat "macho", je to možné pomocí "dermálních" vůní.

Je důležité, aby parfém odpovídal člověku podle povahy a temperamentu, jinak bude vnímán ve společnosti špatně. Například silné zápachy jsou spojeny se skrytou agresí a plic, naopak, mají romantickou povahu.

Pokud chcete zůstat sami, používejte přírodní vůně, která zdůrazňují vaši jedinečnost.

 • Je těžké určit parfém - získat sondu. V případě potřeby se vrátíte během několika dní k nákupu. Pokud si nejste jisti pravost výrobků, počkejte pár hodin.

Dobrá toaletní voda bude trvat 3-4 hodiny, falšování - ne více než 1 hodinu. Mohou zcela změnit zvuky aromatického produktu. Takže buďte opatrní s tímto zbožím!

 • Vyzkoušejte nové typy parfémů, možná mezi nimi najdete perfektní volbu. Nabídka produktů se neustále aktualizuje.

Nezapomeňte na tři fáze volby parfému. Při prvním otevření láhve a pocit ostrého zápachu podruhé aplikujte kapku vody na pěnový kaučuk nebo papír, cítíte střední poznámky ("srdce poznámky").

A v neposlední řadě se snažíte slyšet parfém na těle, to znamená jeho základní vlastnosti. V této fázi se stanoví stabilita aromatických olejů.

Výběr parfémů je individuální věc, protože pachy se projevují odlišně na různých površích. Parfém, který se vám líbí, není vždy vhodný pro přátele a příbuzné, i když víte přesně o jejich vkusu, takže je lepší vybrat takové dárky dohromady.

Což je lepší

Parametry nejlepší toaletní vody:

 1. Má mnohostrannou nenápadnou vůni;
 2. Odhaluje bez ohledu na povětrnostní podmínky a období;
 3. Vůně obklopuje celé tělo teplým vlakem;
 4. Aroma je měkká, ale stopy jsou dobře slyšitelné;
 5. Má měkkou ale atraktivní vůni;
 6. Láhev a balení jsou pevně uzavřené, vhodné pro použití a skladování;

Bylo vyvinuto více než milion linek a řada parfémů pro ženy a muže, takže každý si pro sebe může najít vhodný parfém.

Jak používat toaletní vodu

Správně aplikujte toaletní vodu po koupání nebo sprchování. Mokrá a čistá pokožka pohlcuje vůně lépe a rychleji. Je důležité, aby se parfém dostal na tělo, a ne na oblečení, a proto ho rozstříkejte, než začnete oblékat.

Kvůli několika vonným látkám může látka ztratit barvu, změnit strukturu.

Pokud jste stále zvyklí aplikovat toaletní vodu na oblečení, měli byste vědět, že parfém je nejlépe odhalit na přírodních tkáních. Dlouhé vůně se na vlně přilepí, mohou změnit svou strukturu pod vlivem syntetiky.

Pro vůni toaletní vody je lepší vybrat neutrální antipersperant. Používáte-li deodorant, vyberte vůni, která je sotva vnímatelná na pozadí parfému.

Můžete získat finanční prostředky z jedné série produktů, pak vůně budou totožné.

Frekvence použití nestabilní toaletní vody - ne více než 1 čas po dobu 4 hodin. Sprejové vonné látky s periodicitou 1 až 2 hodiny jsou přísně zakázány, v tomto případě existuje nebezpečí vyvolání alergické reakce u jiných nebo návykové.

Správné body těla, kde má být parfém aplikován:

 1. Zápěstí: Chcete-li zde nalézt lihoviny, je nutné na poslední zatáčce, aby se mezi dvěma zápěstí otíraly aktivní látky, není to nutné, takže je větší pravděpodobnost erodování eroze.
 2. Horní hrudník: jemně aplikujte parfém v malých množstvích.
 3. Tipy pro uši: pokropí několik kapek vody na ruce, snadno aplikuje parfém do ušního laloku a za ušima. Stříkání vody povede k velkému výdeji parfému.
 4. Chin: stačí se dotýkat této části těla snadným pohybem ruky.
 5. Mezi mléčnou žlázou: Bude snadné posypat tuto oblast malým množstvím parfému.
 6. Pod kolenami: to je ideální místo pro aplikaci vonných látek, kde se aktivně projevují při stoupání tělesné teploty.

Body pulzace - ty místa, kde se vůně otevírá více a obklopuje tělo příjemným vlakem. Nepoužívejte parfém do oblasti podpaží. Nepoužívejte parfém do oblasti podpaží.

Dávejte pozor na to, aby vonné látky neklesly na kostýmní šperky. To povede k oxidaci kovů a kazí vaše šperky.

Při použití parfému zvažte typ pokožky. Tmavá kůže mastného typu absorbuje pachy mnohem aktivněji než lehké a suché.

Kromě toho toaletní voda je rychlejší než ostatní druhy parfémů. Člověk s tmavým tónem pokožky by měl mít s sebou láhev.

Nenechte se unášet vůněmi, protože hlavním úkolem je vytvořit harmonický obraz. Přebytek kořeněných, sladkých prvků často způsobuje alergickou reakci a negativní emoce v jiných.

Nedoporučuje se užívat vůně před vstupem do posilovny nebo před fyzickou námahou. Sladké, pižmové oleje se zřídka používají v kosmetických přípravcích pro sport.

Lehké vonné oleje převažují s jemnými odstíny mořského, květu, ovoce.

Při aplikaci nové vůně na tělo nezapomeňte zbavit se starého. Jen se sprchujte.

Parfém udržujte ve speciálních krabicích na místě chráněném před slunečním zářením. Pod vlivem slunečního nebo elektrického osvětlení se mění struktura látek.

Na okenní parapety nemůžete dát parfém. Vhodným místem pro skladování je tovární obal.

Parfumerie nemá ráda teplo, protože pod jeho vlivem vypařuje špičkové aroma.

Je přísně zakázáno ukládat parfém v koupelně. Můžete je dát do skříně nebo do zásuvky. Chraňte parfém v lednici se nedoporučuje.

Po použití parfému nezapomeňte těsně zakrýt víko, jinak se lehké látky ztratí. Aby se zachovala příjemná vůně, nejlepší obal je ve formě spreje. Bude chránit ducha před získáním cizích látek.

Nezapomeňte: doba trvanlivosti toaletní vody je od 3 do 5 let. Po otevření lahve se sníží na 6 měsíců -1,5 roku. První známkou znehodnoceného parfému je vzhled sedimentu na dně nebo zhuštění kapaliny.

Pokud to zjistíte, je lepší láhev zlikvidovat. Alternativně používejte parfém v malých množstvích jako přísadu do tělového mléka nebo sprchového gelu.

Perfumery doporučují používat několik vonných látek, aby nedošlo ke ztrátě pocitu vůně a touhy užívat si oblíbenou vůni.

Výrobci toaletní vody

Mezi světovými značkami - italskými, francouzskými, německými, britskými výrobci.

Vyhlášený podnik pro výrobu parfémů: Apple, Brocard, Bruno Banani, Burberry, Ermenegildo Zegna, Ferrari, Gucci, Hugo Boss, Lacoste, Mexx, Playboy, Salvador Dali, Sergio Tacchini, Trussardi.

Apple - ruská značka je rodákem roku 2008, přičemž vývoj, v němž byly v té době nejvhodnější parfémové technologie, byly zohledněny nejlepší postupy evropských a tuzemských firem.

Odborníci vyvíjejí během několika měsíců parfém, který je nezbytný pro správné vyrovnání řady vůní ve struktuře vůně.

Postavení firmy: vnitřní obsah by neměl být nižší než vzhled zboží, proto věnovat zvláštní pozornost vývoji designu lahví. Vyrábí řadu produktů pro muže a ženy.

Zboží je skladováno ve skladech, kde jsou přísně dodržovány teplotní a světelné normy, a proto jsou záruční doba a kvalita zboží vysoká.

BROCARD - síť parfumerie a kosmetiky v německém podniku. Společnost se vyznačuje širokou nabídkou: parfémy, dekorativní kosmetika, výrobky pro péči o pokožku.

Na prodej je více než 200 světových značek luxusních značek a mostů, které splňují požadavky moderního kupce.

Bruno Banani - německá značka, která vyrábí spodní prádlo, šperky, oblečení pro rekreaci a parfémy. Koncept značky je harmonickým spojením klasiky a inovací.

Linie parfémů, vyvinutá již v roce 2000, dnes úspěšně prodává výrobky jak pro ženy, tak pro muže. Vývojáři značky vůní jsou umístěni jako výběr silných a sebevědomých lidí.

Parfém se vyznačuje všestranností a bohatostí vůní, ve kterých najdeme kombinaci broskví, konvalinky, vanilky, bílého pižma. Oblíbené parfémy: Pure Man, Bruno Banani Woman, Kouzelná žena.

Burberry je britská společnost, založená v roce 1856. Zabývá se výrobou oděvů, doplňků a luxusních parfémů. Značka značky - obrázek v kleci, který slouží k ozdobení lahví.

Podle koncepce společnosti jsou parfémy považovány za příslušenství, spojují národní klasiku a moderní trendy. Vůně, zastoupené v řadě Burberry, mají eleganci, excentricitu, luxus. Nejoblíbenější parfém je Burberry Brit.

Ermenegildo Zegna je italská značka, která získala popularitu díky uvolnění pánských obleků na začátku minulého století. Značka vyrábí oděvy, doplňky a parfémy.

Aroma, zastoupená společností, jsou obdařena modernitou, elegancí, temperamentem. Majitelé takových pachů - úspěšní, podnikatelé, sebevědomí, kteří chtějí lakonicky a správně doplnit obraz.

Je důležité, aby vývojáři vytvořili správný recept a oblékli vůni v krásné a stylové lahvičce.

Ferrari - italská značka se specializací na výrobu automobilů. V rámci koncepce společnosti v roce 1999 byla vyvinuta řada parfémů pro muže, vyznačující se rychlostí, extrémem, adrenalinem.

Mezi těmito značkami se řada parfémových výrobků vyznačuje nepřekonaným stylem, sexualitou, vášní a elegancí. Parfémy bohaté a složité struktury jsou charakterizovány perzistencí.

Takové příchutě jsou pouze úspěšní muži, kteří se s jistotou pokoušejí o svůj cíl.

GUCCI je italská značka, která vznikla počátkem minulého století. Pochopení, že oblečení a parfémy jsou neoddělitelné, pomohly značce získat popularitu.

Společnost vytváří produkty pro moderní ženy a muže, které jsou charakterizovány luxusním a bohatým stylem.

HugoBoss - značka, která se objevila na konci 20. století. Specializovala jsem se nejprve na výrobu pánského oblečení, dnes jednoho z nejdražších značek parfémů.

Aroma jsou bohaté a rozmanité: jasné a tlumené, vášnivé a romantické, přísné a bohaté. Ne každý si může dovolit vyrábět tuto značku mezi pravidelnými zákazníky - herci, zpěváky, sportovci, politici.

Vůně odrážejí individualitu, zdůrazňují nezávislost.

Lacoste je francouzská parfumerie, jejíž produkty jsou určeny pro aktivní sportovce. První vůně Lacoste Pour Homme získala uznání mezi aktivními lidmi.

Známá jsou například série parfémů: Lacoste Touch Of Pink, Lacoste Inspiration, Lacoste Elegance. Vynálezci těchto výrobků byli známí parfumerové: Annick Menardo, Lauren Bruer, Olivier Cresp, Domitil Michalo.

Mexx je společnost, která vyrábí dětské, dámské a pánské oblečení, doplňky a parfémy. Prodává produkty ve více než 65 zemích. Značka parfémů je vhodná pro mladé, romantické a optimistické lidi.

Aromatická kompozice je spontánní, plná vitální energie a tvůrčí síly, ducha dobrodružství. Čerstvé mořské a květinové zápachy převládají. Výrobky této řady: toaletní voda MexTechTouch Woman nebo Ice Touch pro muže.

Aroma dávají svým majitelům mrazivou svěžest, sexualitu, smyslnost. Jedná se o nenápadné zápachy, které lze nosit každý den. Vhodné pro smyslné a emocionální osobnosti. Parfémy jsou směs několika pachů.

Playboy - globální značka, jejíž slogan - bezstarostný a milující. Parfémy jsou jasné, nasycené, ostré a sladké. Z jiných sérií se vyznačuje erotická kompozice, zajímavá směs různých zápachů v jedné láhvi.

SalvadorDali je společnost, jejíž koncepce je následující: parfém je umělecké dílo. Výrobky značky jsou plné smyslných vůní, oblečených v designových lahvích. Vyznačuje se zdokonalením, kombinuje klasiku a nové trendy.

Mezi slavné série parfémů patří Laguna, Dalilight.

SergioTacchini - řada parfémů, vytvořená pro energické, veselé, aktivní osobnosti. Jasné, bohaté skladby zvyšují náladu, dávají sebevědomí.

Mají vynikající trvanlivost, otevřené poznámky a obklopují celé tělo luxusním vlakem. Produkty představují moderní technologii, šťavnaté barvy, zajímavé nápady, originální design.

Aroma jsou dynamická, uvolněná, vytvořená pro aktivní a atletické lidi a doplňuje obraz. Z mužských sérií jsou takové parfémy oblíbené: Sportovní Ego Man, Klubové muži, Feel Good Man, O-zóna Man, Ozone Green Wave Man, Stile, Aktivní voda.

Dámské parfémy od Sergia Tacini jsou prezentovány parfémy: Donna South Beach Essence, Donna, O-zóna Žena, Stile Donna, S tebou.

Trussardi je italská společnost proslulá řadami oděvů a parfémů, která je uznávána jako vůdce moderního světa. Parfém Trussardi získal popularitu díky kombinaci klasiky s módními trendy v parfumerii, jasnou dynamikou a živými vůněmi.

Parfémy podle původní receptury a složky obsažené v produktech. Eau de Toilette je reprezentován tímto parfémem: jemná Rose, Donna Trussardi 2011, Essenza del Tempo (unisex), My Name, Trussardi Inside Delight, Trussardi.

Správná volba a použití parfému je krokem k úspěšnému a krásnému životu. Přidáním elegantního obrazu, který odpovídá stavu, síle a povaze vůně, dosáhnete svého cíle.

Eau de toilette vám poskytne lehkost, klid, s ním budete cítit rychlost větru a nehybnost mořského větru. Podívejte se na správné parfémy mezi slavnými a osvědčenými sbírkami světových značek a vytvořte skvělé obrázky.