Výroba vanilinových potravin

Vanilka, vanilin a ethylvanilin jsou běžné, známé výrobky.
Celkový světový trh se odhaduje na 12 800 tun za rok. Oblasti spotřeby vanilinových výrobků v různých průmyslových odvětvích jsou velmi široké. Mezi hlavní spotřebitele vanilinu lze označit cukrářský průmysl, výrobu mléčných výrobků a alkoholických nápojů.
Spotřebitelé si mohou vybrat z přírodního vanilky (velmi drahého produktu), který je shodný s vanilkovým vanilínem (guajakolovou nebo ligninovou přírodou) a umělou vanilkovou vůní (ethyl vanilin). Přírodní vanilka je extrahována z orchidejových lusků s extraktem z ethanolu - pro tento produkt je méně než 5% trhu. Vanilín se objevil jako chemická náhrada za přírodní aroma - vanilka, protože obsah hlavní látky - vanilka, která jí dává charakteristickou vůni, i v nejlepších stupních nepřesahuje 2,7%.

Vanilka
Vanilka je přírodní vanilková potravinářská přísada extrahovaná z orchidejových rostlin a má výrazné aromatické vlastnosti. Získání přírodní vanilky je poměrně drahý proces, který se odráží v ceně produktu.
Je známo, tři druhy orchidejí, které slouží k zajištění přirozené vanilin: Vanilla planifolia Andrews, vanilka pompona Shiede, vanilka tahitensis J.W. Moore. Zobrazení, lokus, růstové podmínky a sklizeň fazolí, způsob zpracování určení povahy a nuance vanilkovou příchutí. Při vaření a použití medicína vanilka ovoce - bobstruchkopodobnoy forma chlorovodíkové délku 20-30 cm a šířku 1 cm černých drobných semen.. Tradičně, plody se sklízejí ručně v neúplném stádiu zralosti, když obsahují až 80% vody a začne žloutnout, čerstvě sklizené plody jsou bez zápachu. Zdá se, že po pečlivém zpracování, kdy na povrch ve formě tenkého echinated krystalů objeví volné vanilkové lusky. Zpracování probíhá ve dvou stupních: 1) ovoce je umístěn v horkém řadě a 2) vykazují slunce vlny ručníky „pocení“, a pak se vysuší. Obchodní odrůdy vanilky se liší geografickým původem. To je věřil, že nejlepší - mexická vanilka. Jeho plody dosahují délky 25-30 cm. Bourbon vanilky nebo Réunionnaise pěstované na ostrově Reunion. Jeho ovoce je asi o třetinu méně než mexické, barva je tmavší. Podobné vlastnosti jsou charakterizovány janovskou a ceylonovou vanilkou. Mauricius vanilka Seychely obsahuje válcové lusky asi 15 cm dlouhé, jsou lehčí Mexičan mají slabou vůni. Tahitské vanilky liší červenohnědého zbarvení, délka pod - 12-14 cm, as kořením je méně hodnotná než u jiných odrůd. Po dlouhém a složitém procesu fermentace získávají vanilkové lusky jemnou a lehkou vůni. Jeho barvy jsou popisovány jako vanilka, olej, karamel, mléko, sladké, balsamico, kořeněné, květinové a ovocné. Aromatické kytice vanilka forma: vanilin (asi 85%), p-hydroxybenzaldehydu (9%), methyl-n-hydroxybenzyl alkohol (1%), a dále také alkoholy, kyseliny, laktony, ketony, fenoly a další sloučeniny. V současnosti je v přírodní vanilkové příchuti identifikováno asi 200 sloučenin. Ačkoli vanilkových lusků obsahují od 0,13 do 2,75% vanilinu, že mají charakteristickou silnou a trvalou aroma vanilky.
Vanilka je přirozená surovina, která je relativně vzácná, obtížně zpracovatelná, což ovlivňuje její cenu. Vanilin je mnohem levnější než vanilka a proces získávání je mnohem jednodušší a rychlejší. Je to kvůli vysoké ceně, že se přírodní vanilka prakticky dnes nepoužívá.

Vanilin
Vanilin (4-hydroxy-3-methoxybenzaldehyd) je bezbarvá krystalická látka s charakteristickou chutí a zápachem. Přibližně 82% vyrobeného vanilinu se používá v potravinářském průmyslu. Trh s vanilinkem je poměrně stabilní, navíc roste každoročně o 2-3%, protože rozsah této vůně se stále rozšiřuje.
Haarmann a Reimer nejprve začali vyrábět komerční vanilin na konci 18. století pomocí guajakolu syntetizovaného z fenolu. Tento způsob komerční produkce vanilinu je používán již více než 40 let. Další možný způsob komerční produkce vanilinu byl objeven v roce 1937, kdy bylo zjištěno, že vanilin je tvořen ligninem a je obsažen v sulfitové kapalině, vedlejší produkt papírenského průmyslu. Tento způsob získání vanilinu se stal již mnoho let dominantním obchodním procesem (80% produkce - výroba vanilinu z ligninu, 20% - z guajakolu).
Od roku 1980 vedly změny v technologii papírenského průmyslu ke snížení zásob surovin pro výrobu vanilinu. Tradiční proces přeměny celulózy na měkkou hmotu působením siřičitanu vápenatého s tvorbou obrovských objemů lignosulfonátů neumožňuje recyklaci produktu a představuje významný environmentální problém.
Z tohoto důvodu byla navržena nová techno logy generující hořečnatý nebo siřičitanu amonného, ​​které jsou schopné recyklace však nevhodné pro výrobu vanilinu. Od roku 1993 pokračuje pouze obava Borregaard o získání vanilinu z ligninu. Dnes je syntéza vanilinu z guajakolu 85% světové produkce. Výsledný syntetický vanilin je identický s přírodním produktem a splňuje přírodní vanilin obsažené v vanilkových lusků, ale náklady na jeho výrobu ve stovkách krát levnější. Vanilin je důležitou příchutí příchutí s jednoznačně jedinečným stupněm sladkosti. Studie provedené vanilinem ukázaly, že vanilin, získaný různými metodami, má různé chuťové profily. Výrobci kosmetiky, evropském a japonském trhu čokoládovou upřednostňovat vanilin vychází z ligninu, má vzdušnější, krémová, méně než dorazovým kroužkem chuť, přidává krásný měkký vůni a nezpůsobuje ostrou pachuť, na rozdíl od jiných vanilin produktů.
Proto se ve většině případů může používat v menších dávkách než vanilin na bázi guajakolu. Aby byl produkt vyváženější aromatické stupnice a dlouhotrvající kytice vůní, doporučuje se použít vanilin v kombinaci s jinými příchutí. Vanilín, který se dnes nabízí na trhu, může být v různých formách: krystalický, práškový a kapalný. Čím lepší je vanilín, tím více aromatizuje produkt. Počáteční surovinou pro výrobu krystalického vanilinu může být guajakol nebo lignin. Rozdíl mezi vanilinem je, že technologie výroby guajakolu je jednodušší, zaručuje konstantní kvalitu a minimální množství nečistot a vanilin z ligninu obsahuje velké množství nečistot z důvodu těkavosti složení suroviny a její kontaminace.
Rozpustnost ve vodě krystalického vanilinu méně než 2%, a v ethanolu, - asi 50%, avšak v závislosti na oblasti použití, rozpouštědlo se volí podle provozních režimů. Vanilin krystaly tají při teplotě 81-83 ° C se vanilkové aroma se uvolňuje prudce. V tomto ohledu se krystalický vanilinu najde použití v cukrářských výrobků s vypalovací teplotě vyšší než 200 ° C, Pro rozšíření spektra vanilinu aromatických různých odstínech, vyznačující se tím, E přírodní vanilky, firem vyrábějících příchutě vyvinuté vanilkové příchutě, které obsahují vedle hlavní příchuťové složky - vanilin a (nebo) ethylvanilin, různá aditiva, výztužné a stabilizační chuť. Vanilkové příchutě jsou nabízeny v kapalné nebo práškové formě. Práškové aroma vanilin se směs vanilin, ethylvanilin, dalších přísad a aromatických látek (v různých poměrech) na médiu :. dextróza, laktóza, maltodextriny a další práškový vanilin mají vysokou jemnost v porovnání s krystaly, což má velký význam při použití v čokoládě ; mají intenzivní vůni již při pokojové teplotě, protože krystaly vanilinu jsou rozdrceny. Práškové vaniliny jsou lépe rozpustné ve vodě, a proto technologičtěji. Dále zavedením aromatické přísady mohou získat širokou škálu chutí vanilinu s různými barvami a vůní, včetně ovoce a plodů. Všechny tyto různé odrůdy vanilky se používá pro cukrářskými výrobky, zmrzliny, polevy a náplně, stejně jako čokoláda a různé dezerty.
V některých výrobních postupech je žádoucí použít výrobek v kapalném stavu. Tekuté příchutě jsou vanilka krystalické roztoky vanilin nebo ethylvanilin v různých rozpouštědlech: ethanol, propylenglykol. Hlavní parametry rozpuštěného vanilinu výrobku je odolný proti teplu a koncentrace vanilinu v rozpouštědle. Vzhledem k tomu, propylenglykol má vyšší teplotu varu (asi 180 ° C), kapalina aroma vanilin na jejím základě jsou tepelně stabilní a byly použity nejen v nápojů a mléčných výrobků, ale i v cukrářských výrobků.
Obsah vanilinu v produktu závisí na stupni a typu produktu, do kterého byl vložen, na ošetřované teplotní úpravě a také na některých dalších parametrech. Na základě všech parametrů se stanoví optimální dávka vanilové aplikace. Je velmi důležité ne předávkovat vanilin, protože může způsobit hořkou chuť v potravinách.
Pečivo nejnáročnější kvalita vanilinu v důsledku vysokých teplot zpracování, takže jejich výroba je žádoucí použít odolnou stupeň tepla vanilinu, zavedení musí probíhat buď v kroku míchání za sucha, nebo v prostředí s vysokým obsahem tuku, protože tuk mají sklon se vázat vůni. V průměru, vanilin dávka se může pohybovat v rozmezí od 0,3 do 1,0 kg na 1 tunu těsta. Pro použití v čokoládě s použitím vanilinu v práškové nebo krystalické formě, jako je například vanilin neovlivní viskozitu kostní produktu, na rozdíl od kapalného vanilin. Vanilin může být zaveden v různých fázích výroby čokolády a jeho dávkování, v závislosti na typu vanilinu a odrůd čokolády se může pohybovat od 0,3 do 0,8 kg na 1 tunu. Když aromatické mléčných výrobků (zmrzlina, jogurt, dezerty), vanilin se používá v kapalné a práškové formy a dávka je od 0,05 do 0,3 kg na 1 tunu produktu. Vanilla se používá při výrobě některých druhů likérů, jako je čokoláda a opevněných vína, dává jim pěknou poznámku, zvýšení vůně nápoje.
Kvalita vanilinu je určena jeho schopností dávat chuť po dlouhou dobu. Po zahřátí se vanilin odpařuje, takže je třeba více pečovat než v nápoji nebo studených pokrmech. Způsob zapouzdření vanilinu byl vyvinut, aby zabránil předtím dočasnému uvolnění chuti během tepelného zpracování produktů. V kapsulách s náhražkami cukru vanilinem byla zlepšena zpracovatelnost a snížená těkavost aromatické látky během skladování.
Tato vlastnost vanilínu, jako maska ​​cizích příchutí a pachů, se používá při výrobě různých směsných krmiv. Použití vanilinu, dokonce i v malé koncentraci, stimuluje zvýšený příjem potravin u hospodářských zvířat.

Etyl vanilin
Etyl vanilin (4-hydroxy-3-ethoxybenzaldehyd) je derivát vanilinu a má v poloze C3 ethoxyskupinu, spíše než methoxyskupinu, jako v případě vanilinu. Na rozdíl od vanilinu je ethyl vanilin produktem nepřírodního původu a lze ho získat pouze synteticky. Tento výrobek se používá více ve voňavkách, protože má sladší, květinovou a hluboce smetanovou příchuť. Často se používá jako přísada do čokolády. Je třeba poznamenat, že aroma ethylvinilinu je 2-4krát silnější než vanilin. V některých zemích legislativa omezuje používání ethyl valanilinu, takže v EU by mělo být jeho použití doplněno slovy "obsahuje umělý zápach". Etyl vanilin snadno zaujímá trhy vanilkových produktů v rozvojových zemích. Etyl vanilin, jako bezpečný produkt, získal status GRAS v roce 1965. Světový trh s ethylvinilinem je zhruba 1700 tun, roční růst je 4%.
Etyl vanilin se syntetizuje z guajakolu odvozeného z kyseliny karbolové.
Na západním trhu Ukrajiny, v maloobchodě, jsou produkty vanilinu špatně zastoupeny. Jedná se zejména o tzv můj „vanilkový cukr“, která se skládá z vanilin nebo ethyl vanilin a křišťálově krystalového cukru ( „Trade pack“ (ochranná známka „Kviten“), LLC „Konditerpromtorg 1“ (torus govaya mark „Mriya“) ) a krystalické prod dukty čistý vanilin (OOO "Konditerprom vyjednávání 1" (obchodní název "Dream"), JSC "Eco Engineering" (ochranná známka "Eco")). Je nutné si uvědomit, i přítomnost práškového vanilinu na polysacharidové nosiče, doporučený pro cukrářské výrobky ( „Obchodní balík“ (ochranná známka „Kviten“)), a kapalný chuť vanillyl pro profesionální dukce cukrářských výrobků (Rieber Food Polska (Delecta značkou)).

Odkazy:
1. Fond pro výzkum průmyslu, růstu a vlastního kapitálu (FRIDGE) (2004). Studie o založení hodnotového řetězce jemných chemikálií aroma a vonných látek v Jižní Africe, část třetí: Chemické látky aromatizované z petrochemických surovin. Národní hospodářský rozvoj a Rada práce.
2. Suroviny pro výrobu vanilinu. Výzkumná společnost Borregaard // Potravinářský průmysl. - 2003. - №6. - С. 70
3. Gurov A. Ve vanilinu - hlavním aromatizačním přípravku // OOO "Teresa Inter" www.tereza.ru
4. Gornovaya N., Rudometova N., Zarubina
E. Vlastnosti senzorické analýzy vanilkové vůně. // Potravinové složky: surové a přísady. - 2001. - №2. - str. 66 67
5. Tarabanko V.E. *, Koropachinskaya N.V. Katalytické metody přípravy aromatických aldehydů ze surovin obsahujících lignin // Chemie rostlinných surovin. - 2003. - №1. - str. 5-25
6. Martin B. Hoking Vanilin: syntetické aromatické látky z vyhořelého likéru // Journal of Chemical Education. - 1997. Vol. 74 č. 9.

Yu B. Stetsishin, asistent, Ph.D.,
Yu V. Panchenko, docent, Ph.D.,
SA Voronov, profesorka, doktorka chemických věd,
Národní univerzita "Lvovská polytechnická"

Vanilin

Bude to vypadat takto:

Zkopírujte níže uvedený text:

Popis

Vanilin je bezbarvý krystal s příjemnou vůní a chutí vanilky. Vanilin je obsažen v rostlině se stejným názvem - vanilka, stejně jako v plevelcích brambor, třtinovém cukru, peruánském balzámu, malin, olivovém oleji a surovém alkoholu. A v ovesné váze a kávě se objevuje po tepelném zpracování.

Historickým domovem je Mexico City, kde rostou orchideje - zdroje vanilínu. Avšak vzhledem k tomu, že vanilin je velmi drahé koření a jeho extrakce z vanilkového ovoce je nákladná metoda, odborníci nalezli cestu k výrobě umělého vanilinu, který je totožný s přirozeným. Může se rozpouštět nejen ve vodě, ale iv alkoholu s etherem.

Vanilín je požadován jak v kulinářské sféře, tak ve sféře parfémů, kde dodává sladké, okouzlující poznámky k parfému a toaletní vodě. V odvětví alkoholických nápojů zlepšuje chuť alkoholických nápojů. Farmaceutický vanilin se používá k maskování ostrých a nepříjemných pachů drog.

Zajímavé! Vanilin pomáhá eliminovat nepříjemnou chuť nadbytečného tuku při pečení.

Krystalická verze. Je odolný proti velmi vysokým teplotním zatížením, neztrácí své vlastnosti. Má klasický vanilkový zápach, který se zachovává i po vaření.

Používá se při vaření pečených výrobků, zmrzliny. Při teplotě + 75 ° C se rozpouští ve vodě a při teplotě +20 ° C v alkoholu.

 • Možnost kapaliny. Jedná se o krystalickou formu vanilinu rozpuštěného v ethanolu. Používá se při přípravě mléčných výrobků, nápojů, pekárny.
 • Prášková varianta. Externě připomíná prášek, má jemné broušení. Díky tomu je ideální pro výrobu čokolády. Ve srovnání s krystalickou vodou je lépe rozpustný ve vodě, více technologický a má velmi jasný vůni vanilky.

Složení

K dnešnímu dni je vanilin vyroben z petrochemických surovin syntézou. Obsahuje:

Výhody

 1. Příznivě ovlivňuje nervový systém, zmírňuje migrény a nespavost;
 2. Vůně vanilínu má uklidňující účinek na člověka, pomáhá eliminovat podrážděnost a výbuchy vzteku;
 3. Podporuje relaxaci, úzkost a záchvaty paniky;
 4. Přírodní vanilin obsahuje antioxidanty, které přispívají k prodloužení mladosti a zachování krásného vzhledu;
 5. Vanilka stimuluje mozkovou aktivitu, zlepšuje koncentraci a paměť;
 6. Vanilka je silný antikarcinogen, zabraňuje vzniku maligních nádorů.
 7. Vanilin má pozitivní vliv na trávicí systém, zlepšuje metabolismus;
 8. Přírodní vanilin je užitečný při srdečních onemocněních, pomáhá snížit tlak;
 9. Neocenitelný vynikající účinek vanilinu na tělo s artrózou, artritidou, křečemi;
 10. Vanilin přírodního původu posiluje imunitu, podporuje rychlejší zotavení člověka po infekčních a zánětlivých onemocněních;

Zvědavý! Vanilín se odkazuje na afrodiziakum, pomůže učinit vztah s vaším milovaným příjemnějším.

Kategoricky nepoužívejte vanilin v případě individuální intolerance k přípravku, protože se mohou objevit závažné vyrážky a pigmentace kůže. Vzhledem k tomu, že vanilin je umělá chuť, vědci dosud neprokázali přesné poškození. Ale když je používáte moderně pro vaše zdraví, neměli byste se bát.

Jak uložit

Vanilin si po celý rok zachovává svou atraktivní vůni a kulinářské vlastnosti.

K poznámce! Odborníci na výživu radí, když touží po sladkých sniff vanilky, on porazí touhu jíst kus dortu, a tudíž zachovat si postavu.

Aplikace pro vaření

Vanilka je široce používána v kulinářské oblasti pro pečení, různé dezerty, tvaroh a mléčné výrobky, čokoládu. A také pro přípravu sirupů, milkshakes a jiných sladkých nápojů.

Také v domácnosti se používá vanilkový cukr - jedná se o směs granulovaného cukru nebo prášku a vanilinu o obsahu nejméně 3,7%.

Důležité! Je třeba vzít v úvahu, že pro 1 kg testu nepotřebujete více než 7 g vanilínu, jinak by nadbytek dosáhl horké chuti.

Kalorický obsah 288kCal

Proteiny: 0,1 g. (~ 0,4 kcal)

Tuky: 0,1 g. (~ 0,9 kcal)

Sacharidy: 12,7 g. (~ 50,8 kcal)

Poměr energie (δ | x | y): 0% 0% | 17%

Vanilin

Vanilin - potravinářská přísada na prodej velkoobchod

Koupit vanilin, který patří do kategorie přísad chuti, si přeje mnoho výrobců potravin. Tato složka má charakteristickou příjemnou vůni a vanilkovou chuť, stejně jako dobrou rozpustnost ve vodě. Vanilin je syntetický analog vanilky - jeden z nejdražších koření, a to jak kvůli složitému procesu pěstování původních rostlin, tak díky technologicky náročnému výrobnímu procesu.

Vzhledem k tomu, že poptávka po vanilce výrazně překročila nabídku, v devatenáctém století byl vanilin uměle syntetizován. V moderních podmínkách koupit vanilkový prášek, chtějí společnost pro potravinářský průmysl, používat ji jako chuť na potravinářské výrobky. Vanilín také zvyšuje intenzitu jiných příchutí, změkčuje nebo maskuje nežádoucí pachuť.

Nejběžnější formy vanilinu jsou krystalické, práškové, kapalné. Vanilin v krystalické formě se aktivně používá v cukrářském průmyslu, při výrobě pekařských výrobků, při výrobě zmrzliny.

Prášková forma vanilinu se používá hlavně při výrobě čokolády. V kapalné formě je v mlékárenském průmyslu a ve výrobě cukrářských výrobků bezcenný vanilin. Během výrobního procesu je nutné přísně dodržovat technologii, teplotní režim, přesné dávkování při přidávání vanilinu, jinak jsou možné různé nepříjemné důsledky, například konečný produkt může mít horkou chuť.

Zajímáte-li se, kde koupit vanilin a kolik stojí tento příplatek? Zavolejte obchodní oddělení firmy "VoronezhBelProm", kde vám naši manažeři povědí o ceně vanilinu, jeho vlastnostech a vlastnostech. Mějte na paměti, že cena 1 kg vanilinu v hrubé výši je jedním z nejvýnosnějších na trhu.

Garantujeme kvalitu a vysoký výkon našich výrobků.

Vanilin

Vanilín je koření s příjemným, sladkým zápachem, které je extrahováno z plodů vanilky. Jedná se o bezbarvý prášek sestávající z malých krystalů. Vanilin se používá k výrobě pečiva a cukrovinek, stejně jako k výrobě parfémových kompozic.

Vzhled

Vanilin je extrahován z rostliny nazvané "plochá listová vanilka". Tato květina patří do rodiny orchidejí. Vanilka je stálezelená, horolezecká rostlina. Rostoucí, to obklopuje kmeny stromů. Listy jsou velké, vejčité a špičaté. Květenství velmi neobvyklé formy - vzdáleně se podobají roztažené ruce. Květiny o velikosti asi 6 cm, obvykle malované žlutě nebo zeleně. Semena zralé v dlouhých luscích, ze kterých se extrahuje pozdější koření.

Kde roste

Rodným městem vanilky je západní Indie, skupina ostrovů nacházejících se v Karibském moři. Na počátku 19. století byla tato rostlina objevena Angličanem Henryem Charlesem Andrewsem a během následujících 200 let se vanilka rozšířila do skleníků po celém světě. V současnosti je největší množství vanilky s plochou listovou pěstí v jižních státech USA, ve Střední Americe a na severu Jižní Ameriky, protože tam je nejvhodnější klima pro tuto květinu.

Způsob výroby koření

Vanilin se extrahuje ze semen vanilky, které dozrávají v luscích. Za prvé, semena jsou ošetřena vroucí vodou, pak začíná dlouhý proces, během něhož se semena střídavě zahřívají na slunci a páře v plastových nádobách. Tento proces trvá asi dva týdny, po kterém se semena ztmavnou a zase tmavě hnědou. Poté jsou semena usušena a po několik měsíců prostě stačí, aby pach silnější.

Pro výrobu vanilinu se pěstují tyto druhy vanilky:

 • Vanilka je voňavá. Rostou v Mexiku, Indonésii, Karibiku a Madagaskaru. Rozlišuje se ve velkých květenstvích. Má bohatou, "teplou" chuť.
 • Vanilka je antil. Rostou v zemích střední Ameriky v nadmořské výšce 0,5 km. Nejčastěji se používá jako extrakt.
 • Vanilka je tahitská. Místo pěstování této rostliny, které je výsledkem přechodu dvou výše popsaných druhů, je Francouzská Polynésie. Tento druh se pěstuje nejen pro výrobu vanilinu, ale i pro dekorativní účely.

Tímto způsobem se vyrábí přírodní vanilin, ale většina koření prodávaných v obchodech je vanilin umělé produkce. Je vyroben z různých surovin syntézou.

Vlastní podnik: výroba vanilinu

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Vlastní podnikání: výroba rusků a dalších občerstvení

Vlastní podnik: prodej sportovní výživy

Skryté (latentní) faktory při tvorbě cen

Když se podíváme na cenové značky v obchodech nebo na internetu, při výběru konkrétního produktu, někdy máme otázku, proč je tento výrobek dražší nebo levnější než analogový analog?

Jak otevřít firmu při 3D tisku

Relativně běžné zařízení stojí 200 tisíc rublů - s takovým agregátem, můžete již učinit nějaké objednávky, aniž byste odmítli téměř každého klienta. Dobrý profesionální stroj to udělá.

Vlastní podnikání: přitažlivost virtuální reality

V současnosti se oba technologie a takový druh podnikání vyvíjejí pouze, ale nově příchozí mohou již začít podnikat s minimálními výdaji, což již poprvé slibuje značné příjmy.

Vlastní podnik: zboží pro kreativitu

Náklady na organizaci tohoto druhu podnikání spočívají v širokém rozsahu; malý obchod spolu s nákupem vybavení a zboží a vybavení lze otevřít do 500 tisíc rublů. Velká hyperma.

Vlastní podnikání: otevřete obchod pro těhotné ženy

Chcete-li otevřít obchod pro budoucí matky bude vyžadovat 700 tisíc rublů. Měsíční výnos malého skladu pro matky se očekává na 400 až 500 tisíc rublů. Čistý zisk po odečtení všech úroků.

Přehled trhu s pivovarem

Rok 2015 zaznamenal nárůst finančních ukazatelů ve srovnání s předchozími obdobími, ale vzhledem k inovacím v průmyslu není potřeba čekat na další růst v následujících letech. Hlavním úkolem hráče.

Vaše podnikání: jak otevřít pila

S přibližným hodnocením, aby se otevřela malá pila s výrobními objemy zhruba 350 m3. metr řeziva za měsíc, bude vyžadovat od 4 milionů rublů.

Jak otevřít certifikační autoritu (certifikační centrum)

Tento typ podnikání je charakterizován poměrně velkým počtem počátečních investic, protože nákup silných a produktivních zařízení bude stát několik set tisíc rublů a tím.

Vlastní podnikání: výroba pastelků

Celkové náklady na organizaci malé křídy produkce je ze 100 tisíc rublů (včetně nákupu surovin).

Jak otevřít neziskovou organizaci (NCO)

Významná část nevládních organizací je založena na nadšení a darování jejích účastníků, kteří díky registrované právní formě mají možnost hájit své zájmy jménem právnické osoby.

Novinkou na zábavním trhu je skládačka

Náklady na uspořádání místnosti samotné hádanky začíná od zhruba 100 tisíc rublů a může dosáhnout 2,5 milionu - ale to je maximum, které bylo vynaloženo na vytvoření místnosti v Rusku.

Vlastní podnikání: zábavní centrum pro školáky a mládež

Doba návratnosti centra pro volnočasové aktivity pro školáky a dospívající s investicí kolem 250 000 rublů je od jednoho roku. Výdaje můžete vrátit dříve, ale za to budete muset zvýšit ceny.

Vanilínové cukrovinky

Čistá hmotnost: 1 gram / 2 gramy

Doba použitelnosti: 24 měsíců

Podmínky skladování: při teplotě nejvýše 25 ° C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 75%

Specifikace: TU 9195-008-49073982

Prohlášení: TC N RU D-EN.HA79.V.03564* * *

* Odkaz vede k oficiálnímu seznamu webových stránek prohlášení

Popis

Logistické informace

Nutriční fakta

Popis

Celé jméno: Vanilínové cukrovinky

Vanilínové cukrovinky - jediné "aristokratické" koření, které pochází z rodiny orchidejí (rodná země - Mexiko). Jako koření používaly lusky lýnek, bohaté na různé vonné látky. Sbírejte plody vanilky stále zelené, v této formě vanilkového pachu, které nemají a obsahují vanilin ve formě glykosidu. Po sběru ovoce, dokud se charakteristická vůně neudrží několik měsíců, na luscích se objeví i malé krystaly vanilinu. Z lusků v procesu dlouhého a složitého zpracování se získává vanilka, která se používá při vaření. Existuje 8 odrůd vanilky. Jeden z nejdražších koření, tk. v luscích vanilínu neobsahuje více než 1-3%.

Světová poptávka po vanilin výrazně převyšuje jeho skutečné množství, vyrobené z vanilkových lusků. Podle statistik například poptávka po vanilce v roce 2001 činila 12 000 tun a přirozeným způsobem bylo vyrobeno pouze 1800 tun. V důsledku toho byl veškerý chybějící vanilin vytvořen uměle, tj. Chemicky syntetizován. Vanilin byl nejprve syntetizován v 19. století. Historicky první byla syntéza guajakolu. V současné době je krystalický vanilin syntetizován jak z guajakolu, tak z ligninu, což je nedílná součást dřeva, vedlejší produkt celulózového a papírenského průmyslu. Vanilin na bázi ligninu má bohatší chuť kvůli přítomnosti apocininu.

Krystalický vanilin má klasický zápach vanilky. Je to malý krystal nebo bílý prášek. Má odolnost proti vysokým teplotám zpracování, neztrácí své vlastnosti po dobu 25 minut ani při teplotě 220-250 ° C. Aktivně se používá v pekárenských výrobcích a výrobě moučkových cukrovinek při výrobě zmrzliny. Ve vodě se rozpouští při teplotě 75 ° C a v alkoholu při 20 ° C.

Původ

Vanilka fazole pěstované v Karibském zálivu, tropické Jižní Ameriky, Ceylon, Malajsie, Madagaskar a Réunion (50% produkce), Seychely, v Polynésie - Tahiti a na Havaji. Krystalický vanilin se vyrábí v Číně, v Americe av Kanadě, v Evropě.

Chuť a barva

Chuť vanilky je příjemná, charakteristicky pikantní. Krystalický vanilin má štiplavý, hořkou chuť - a tak se rozpustí ve vodě nebo alkoholu, kde se odhaluje jeho skutečné kouzlo aroma a chuť, a přidat do hlavní jídlo nebo přidané v kroku míchání suché složky (mouka v příkladu).

Aroma je velmi výrazná, ostřejší než vanilka.

S tím, co jí

Používejte vanilku a vanilin při přípravě likérů a jiných nápojů, těstovin a sladkostí, to je nejoblíbenější a nejjemnější koření. Používá se při přípravě ovocných kompotů, mléčných pokrmů, krému, krémů na koláče. Vanilka slouží k aromatizaci nejdražší cukrovinky. Krystalická vanilin lépe se rozpouštějí v alkoholu nebo cukru regia a použít výsledný sirup, nebo ve směsi s jinými suchými složkami (mouka, cukr, 1 až 10 g na 1 kg testu), před tepelným zpracováním. Vzhledem k tomu, že vanilin od různých výrobců může poskytnout různé množství chuti a vůně, doporučuje se nejdříve pokusit dávku na malé množství produktu.

Přidat do vkusu v kompotách, likérech.

To je zajímavé:

Na základě Wikipedie. Vanilin byl nejprve izolován relativně jednotlivě v roce 1858 Nicolasem Theodorem Gobleyem, který jej získal odpařením vanilkového extraktu do sucha a rekrystalizací výsledného materiálu z horké vody. V roce 1874, němečtí vědci Ferdinand Tim a Wilhelm Haarmann stanovena její chemickou strukturu a našel způsob syntézy vanilinu z koniferin, glykosid isoeugenol nalezené v borové kůry. Timan a Haarman založili Haarmann Reimer (nyní součást společnosti Symrise) a zahájila první průmyslovou výrobu vanilinu v Holzmindenu (Německo). V roce 1876 Carl Reimer syntetizoval vanilin z guajakolu.

V roce 1874 byla publikována původní syntézní recept podle metody Timana-Haarmana. Současně byl již k dispozici polosyntetický vanilin, odvozený od eugenolu a nalezený v klinkovitém oleji. Patentový vzorec syntetického vanilinu se stal známým v roce 1894.

Syntetický vanilin se stal mnohem dostupnějším ve třicátých letech 20. století, kdy byla výroba hřebíčkového oleje nahrazena produkcí z odpadu obsahujícího lignin, který vznikl při výrobě papíru. V roce 1987 pouze jeden papírenský mlýn v Ontariu nasytil 60% světového trhu syntetického vanilinu. V současné době je nejoblíbenějším způsobem výroby vanilinu syntéza guajakolu a kyseliny glyoxylové.

V podstatě se vanilín používá jako sladidlo v chuti. Výroba zmrzliny a čokolády představuje více než 75% trhu s vanilinkami.

Vanilka a všechny druhy mrknutí

Rodinou vanilky je střední a jižní Amerika. Když se Evropané pokusili o toto koření, chtěli ji pěstovat v jiných koloniích s vhodným klimatem. Liana rostla, kde zasadila, pravidelně rozkvetla, ale na tom nebylo ovoce. Proč - zjistil v roce 1836 belgický botanik a zahradník Charles Francois Antoine Morran. Vanilka je opylena bezobratovými melipony (Meliponula ferruginea), které žijí pouze v Mexiku, jiný hmyz se s tímto úkolem nemůže vyrovnat.

Morran byl první, kdo začal experimenty s umělým opylením vanilky. Nicméně, rozšířené používání způsobu, který přišel v roce 1841 Edmond Albius, 12-letého chlapce z černého ostrova Reunion. Osoba, hraje roli včel, tenká tříska tlačí membránu oddělující prašník stigmatu pestíku (membrána zabraňuje samoopylení květu), a pak se palec nese pylu na pestíku. A tak s každou květinou.

Orolování je jen první krok. Je nutné shromáždit lusky určité zralosti, ale zároveň nezrají. Jsou umístěny v horké peci nebo ve vodě o teplotě + 63-65 ° C - to zastaví nežádoucí enzymatické procesy. Pak jsou lusky zabalené do vlněné tkaniny a deset dní v řadě vykresleny na slunci, takže se ohřívají po určitou dobu (asi hodinu). Pak jsou pomalu vysušeny a na nich se objeví bílé "klíšťata" - krystaly vanilinu. Je tvořen z glukovanilinu bez zápachu, z něhož se eliminuje glukóza. A konečně po několika měsících skladování zjemňuje vůni. Je jasné, proč je vanilka tak drahá.

Jakmile se organická chemie stala dostatečně stará, aby se zajímala o fenolové deriváty, chemici se začali snažit získat vanilin. V sedmdesátých letech bylo navrženo několik cest syntézy. Suroviny byly vybrány k dispozici v mírných šířkách: coniferin z jehličnatých rostlin, eugenol z esenciálního oleje z hřebíčku, guajakol - produkt suché destilace dřeva.

Až do 20. let minulého století byl vanilín vyroben z eugenolu a pak se objevil jiný způsob, až do smrti strašlivých milovníků všeho přirozeného. Při výrobě papíru se vytvoří vedlejší produkt - hnědá kapalina obsahující reakční produkt dřevěného polymerního ligninu a kyseliny sírové. Byla léčena pomocí louhů a oxidačních činidel, byla výsledná látka izoluje a čistí vanilin (a podíváme-li se na vzorci pro ligninu, si uvědomujeme, kam přišel).

Dnes se vanilin získává hlavně z guajakolu, i když se reakce mírně liší od reakcí používaných v 19. století. Výroba odpadních celulózových rostlin ztrácí popularitu, ale existuje biosyntetický vanilin, který vede k bakteriím. V roce 2000 začala francouzská společnost Rhodia tento výrobek prodávat, surovou látkou je kyselina ferulová z rýžových otrub. Mimochodem, syntéza vanilinu v vanilkových luscích také prochází kyselinou ferulovou. Takový produkt může být nazýván "přirozenou chutí" s dobrým svědomím, ale nemůže konkurovat vanilínu z guajakolu.

Pálení otázka: který vanilin je lepší? American Kulinářské Kuchařské Illustrated časopisu v roce 2009 navrhl, že skupina degustátorů (zjevně neprofesionální) ve srovnání s přirozeným dezerty vanilky a syntetických vůní. Pudinky a mléčné dezerty vanilka měla mírnou výhodu, ale v pečení významný rozdíl nebyl nalezen, kromě toho, sušenky, které byly pečené v horké peci s vysoce kvalitních syntetických příchutí, chuť je. Ačkoli na každém kulinářském fóru jsou odborníci, kteří řeknou, že ti degustátoři jsou hloupí a osobně budou tuto vanilku vždy rozlišovat.

Lékárníci potvrzují, že existuje rozdíl. Přírodní vanilka kromě vanilínu voní skořicovými étery, anýzovým alkoholem a aldehydem. Vanilin z ligninu je acetovanilon (a někteří se mu líbí). Zdá se, že proto někteří lidé trpí alergií na syntetický vanilin, ale klidně používají vanilku, jiní - naopak, a jiní jsou pokrytý vyrážkou z vanilínu jakéhokoli původu. Nezapomeňme na umělé analogy vanilinu, například ethylvanilin - vůně je mnohem silnější, co se těší producentům, ale alergie se mu také stane.

Ano a více o krásném: v roce 2007 získala japonská Maya Yamamoto cenu Shnobel v chemii pro extrakci vanilinu z hnoje. Nevím, zda proces Yamamoto nalezl uplatnění. Myslím, že je to lepší z guajakolu.

Aromatizace s vanilinem není tak jednoduché. Pour krystaly v krému nebo těsto není nutné, je lepší, aby se rozpustil jeden sáček vanilinu v 50 ml regia, a pak se nalije roztok se ochladí v cukrovém sirupu (400 g na šálek vody k cukru) a použita podle potřeby.

Můžete koupit vanilkový extrakt - alkoholovou tinkturu na vanilkových luscích. Vanilková esence se liší od vanilkového extraktu s vyšší koncentrací aromatických složek.

Pokud máte vanilkové lusky, proveďte extrakt sami: čtyři poloviny lusků rozdělené na 100 gramů vodky, dva až tři týdny na chladném místě. Dvě lusky, půl litru vodky a několik hodin - to je vanilková vodka pro dámy a delikátní znalce.

Jedna nebo dvě lusky na pol kilogram cukru v těsně uzavřené nádobě a jeden týden (nebo delší) - vanilkový cukr.

A samozřejmě nedosažitelná klasika je podstavec, ručně broušený cukrem v maltě.

Ostrov Réunion se nachází v Indickém oceánu východně od Madagaskaru. Patří do Francie. Obyvatelstvo je asi 800 tisíc lidí, většinou Creoles. Přírodní vanilka v malých množstvích (desítky tun za rok) se tu vyrábí.

Vanilin

Vanilín - příchuť jídla, identická s přírodní vanilkou, což je bezbarvé krystaly s vůní. Vanilin se používá ve varném, parfémovém a farmaceutickém průmyslu. V cukrárenském průmyslu se do těsta přidává vanilin pro pečení, koláče, koláče, koktejly, zmrzlinu, čokoládu, dezerty a jiné cukrovinky. Přidání vanilínu vám dovolí dát kulinářský produkt vanilkovou chuť. Vanilín, prodávaný v obchodech, vypadá jako bílý prášek, někdy s nažloutlým nádechem.

Složení vanilinu:

Chemický vzorec vanilinu je C8H8O3. Chemickým názvem krystalického vanilinu je 4-hydroxy, 3-methoxybenzaldehyd. Ve 100 gramech vanilky obsahuje:

 • 12,65 gramů sacharidů;
 • 0,1 gramu tuku;
 • 0,1 gramu bílkovin.

Potravinová hodnota vanilinu na 100 gramů produktu je 288 kcal.

Výroba vanilinu:

Ve své přirozené formě se vanilín nachází v vanilkovém ovoci. Je to přibližně 2% sušiny zpracovaného vanilkového ovoce. Také je vanilin extrahován z plodů skořice a vinné révy orchidejí. Velký podíl přírodního vanilinu na světovém trhu dodává Madagaskar.

Náklady na výrobu přírodního vanilinu jsou velmi vysoké. Nejprve je třeba sklízet vanilkové ovoce, poté nechat několik měsíců dozrát, pak se vařit vodou, pak zahřát a vařit 1-2 týdny. Během zpracování se ovoce stává tmavě hnědé barvy. Semena jsou dále sušena a uchovávána několik měsíců, během které se zvyšuje jejich zápach. Takový složitý technologický proces výroby přírodního vanilinu značně zvyšuje jeho cenu, která je zpřístupňuje pouze bohatým lidem.

Ve výrobě a každodenním životě se vanilin používá především jako krystalický, shodný s přírodním, získaný syntézou. Nyní je velký podíl vanilinu vyráběn z petrochemických surovin. Jedná se o proces sestávající ze dvou fází, ve kterých guajakol reaguje s kyselinou glyoxylovou. Získá se kyselina vanilylmandelová, která se potom oxiduje na kyselinu 4-hydroxy-3-methoxyfenylglykolovou a dekarboxyluje za vzniku vanilinu. V Rusku se vyrábí vanilinový krystal podle GOST 16599-71. Náklady na vanilin se liší na ruském trhu, ale v průměru lze říci, že 5 gramů krystalického vanilinu stálo asi 25 rublů.

Použití vanilinu - kolik toho přidáte:

Vanilin by měl být přidán v takovém množství, jak je uvedeno v receptu, ale pokud vařit pokrm, doporučuje se přidat vanilinu v množství 1 gram vanilkovou příchutí pro 1 kg těsta. Při přidávání vanilinu více než toto množství může mít hotová miska hořkou chuť. Před přidáním do první misky se doporučuje vanilin rozpustí v teplé vodě v množství 1 až 20. vanilin je vhodné přidat těsto před tepelným zpracováním, a nápojů, pudinky, suflé, a - v dosud ochladí jídlo.

Jak nahradit vanilin:

Vanilin může být nahrazen vanilkovým cukrem, vanilkovou přírodou nebo vanilkovou esencí, ale je třeba vzít v úvahu poměry. Vanilkový cukr by měl být umístěn do misky někde 7-10 krát víc než vanilin. Když používáte přírodní vanilkovou omáčku, musíte si vzít 1 podstřižku, nakrájet a odštěpat jemné černě-hnědé semena, které přidáte do misky. Používáte-li vanilkovou esenci, pak bude na 1 kg produktu stačit 3-5 kapek. Pokud je přítomnost misku vanilkovou příchutí nezáleží, může být nahrazena jinou vanilkovou příchutí nebo dokonce vzdát, ale jídlo nebude mít jejich původní chuť, která od receptu.

Jaký je rozdíl mezi vanilínem a vanilkovým cukrem:

Vanilkový cukr není vanilin, ale v některých receptech může být vanilkový cukr vhodnou náhražkou vanilinu. Vanilkový cukr - směs cukrového prášku nebo granulovaného cukru s vanilinem, tj. Vanilinem v vanilkovém cukru, je obsažena, ale je zředěn cukrem. Při přidávání vanilkového cukru do misky potřebuje víc než vanilínová příchuť. Chcete-li vanilkovou příchutí v 1 kg těsta můžete přidat 1 lžičku vanilkového cukru, vanilky, ale je třeba přidat pouze 1 gram, což znamená, že hrot nože, jinak jídlo bude chutnat hořce. To je rozdíl od vanilkového cukru vanilin - vanilka přidání cukru vanilinu a také obsahuje cukr a vanilky - ochucovadlo v čisté formě identické s přírodní vanilky.

Použití vanilinu:

Hlavním přínosem vanilinu je uklidňující účinek na lidské tělo. S příjemnou vůní a chutí vanilínu můžete relaxovat, odstranit podráždění, eliminovat nespavost. Příjemná vanilková vůně a chuť je naladěná na dobré myšlenky a nabitá dobrou náladou po celý den. Navíc je vanilin afrodiziakum.

Poškození vanilinu:

Vanilín může poškodit lidské tělo pouze svou individuální nesnášenlivostí a nadměrným užíváním. V tomto případě může způsobit alergické reakce.

Prodej v obchodech Křišťálový vanilin je chemická příchuť shodná s přírodou a chemické produkty většinou nejsou pro člověka užitečné. Dále je třeba mít na paměti, že vliv různých příchutí na tělo ještě vědci plně nerozumí, takže je nutné konzumovat vanilin velmi omezené.

Doba použitelnosti a skladování vanilinu:

Doba použitelnosti a skladování vanilinu závisí na konkrétním výrobci a obvykle se pohybuje od 6 do 12 měsíců. Přesné informace naleznete v datu vypršení platnosti na obalu. Doporučuje se skladovat vanilin při relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70% a teplotě nepřesahující +25 ° C.

Výroba vanilinových potravin

LLC "Firma" Javenta-Plus "je výrobcem potravinářských přísad (sladidel, vanilinů, suchých směsí na zmrzlinu) a balneologických produktů.

V moderním potravinářském průmyslu jsou cukrové náhražky a intenzivní sladidla, které jsou univerzálními sladkými látkami, používány k dodávání sladké chuti na produkty kromě cukru.

Jsou sladší než cukr několikrát a jsou vhodné pro produkci diabetických i nízkokalorických produktů.

Sladidla značky "Multi-Mix" odpovídají vysokým požadavkům výrobců. Nejsou hygroskopické a nepřispívají k růstu bakterií a procesu tvorby plísní.

Hlavní komponenty pro výrobu řady jsou: aspartam, draselný acesulfam, sacharin sodný a cyklamát sodný.

LLC "Firma" Javenta-Plus "nabízí následující sortiment sladidel:

«Multi-Mix 200 A»

«Multi-Mix 350 AC1»

«Multi-Mix 200 AC2»

«Multi-Mix 350 A»

«Multi-Mix 350 AC»

Existuje několik výhod používání kombinovaných sladidel v produkci potravin:

• Náklady na hotový produkt jsou sníženy při zachování jeho organoleptických vlastností;

• Chuťový profil sladidel je co nejblíže cukru;

• Nenechávejte nepříjemnou pachuti;

• Nedostatek mikrobiologické kontaminace (úplná náhrada cukru sladidly

snižuje riziko mikrobiologické kontaminace konečných produktů);

• Zajistit výrobu produktů zaručené kvality;

• Jednoduché a snadné použití;

• Snížení zatížení, přepravy a skladování.

Také naše organizace nabízí "Vanillin" Crystal "své vlastní produkce. "Vanilin" Crystal "se používá k získání vanilkové příchutě a příchuti potravinářských výrobků.

Je to jemný prášek. Kompozice s přírodními polysacharidy, maskování a stabilizovat vanilin vůni a chuť, zlepšení kvality, zvýšení tepelné stability, omezit kolísání a aromatických spotřebu, aroma „vanilin“ krystal „je popsáno v rámci procesu a rovnoměrně distribuován v produktu. V závislosti na požadavcích výrobců je "Vanillin" Crystal "vyráběn v různých značkách:

"Vanilín" Křišťál "

«Vanilín« Crystal »KV

«Vanilin« Crystal »KB1

«Vanilin« Crystal »КВ2

«Vanilín« Crystal »M

«Vanilín« Crystal »KM

Firma "Yaventa-Plus" je jedním z největších výrobců balneologických produktů v jižní federální čtvrti.

Mnoho velkých sanatoriózních zařízení ocenilo příznivý účinek našich výrobků na zdraví pacientů. Důvěra našich zákazníků a bezvadná reputace společnosti nás činí zvláště citlivou na kvalitu dodávaných produktů.

Prostředky vyvinuté ve vlastních laboratořích splňují nejvyšší požadavky předních odborníků ruských sanatorií, jakož i normy a standardy stanovené na území Ruské federace. Na jednom z produktů vyvinutých technologických firem Yaventa-Plus“, získal patent vydané ruskou Agenturou pro patenty a ochranné známky u federálního institutu průmyslového vlastnictví Ruské federace.

Technologické oddělení provádí každodenní sledování výrobního procesu, kontrolu kvality každé šarže produktů a dodržování podmínek skladování surovin, materiálů a hotových výrobků ve skladu.

Nabídka balneologických produktů je obrovská:

Jod-bromová sůl "Crystal";

Mořská sůl "Crystal";

Phytosalts „krystal“ o přírodní rostlinné extrakty (koriandr, levandule, Bay, máty peprné, jedle, růže, šalvěje, eukalyptu, atd);

Komplexní fytosoly s přírodními výtažky včetně tonických, terapeutických a preventivních, antiseptických, protichladých, omlazujících, relaxačních.

Také v sortimentu produktů, které nabízíme, jsou emulze rozpustné ve vodě s různými přírodními extrakty a pěnovými emulzemi na bázi kořenů mýdla. Jak víte, kořen mýdla zlepšuje metabolismus, aniž by narušil rovnováhu vody a tuku, stimuluje obranu těla.

Novinkami jsou lázně, které v letošním roce vyvinuly naši technologové. Jedná se o čokoládovou koupel a uhličité koupele s obrovským výběrem přírodních extraktů, které tvoří jejich složení.

Výrobky vyrobené podle „Yaventa-plus“ má odpovídající uzavření SIC Balneologie Soči a Výzkumného ústavu lázeňství Pjatigorsku, potvrzující její blahodárný terapeutický účinek.

Společnost "Yaventa-Plus" se opakovaně účastnila odborných výstav v Rusku. Vysoká kvalita balneologických produktů je potvrzena řadou diplomů.

Všechny výrobky jsou vybaveny všemi potřebnými certifikáty, konzultacemi technologů a doporučeními pro použití.

Vanilínové cukrovinky

Čistá hmotnost: 1 gram / 2 gramy

Doba použitelnosti: 24 měsíců

Podmínky skladování: při teplotě nejvýše 25 ° C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 75%

Specifikace: TU 9195-008-49073982

Prohlášení: TC N RU D-EN.HA79.V.03564* * *

* Odkaz vede k oficiálnímu seznamu webových stránek prohlášení

Popis

Logistické informace

Nutriční fakta

Popis

Celé jméno: Vanilínové cukrovinky

Vanilínové cukrovinky - jediné "aristokratické" koření, které pochází z rodiny orchidejí (rodná země - Mexiko). Jako koření používaly lusky lýnek, bohaté na různé vonné látky. Sbírejte plody vanilky stále zelené, v této formě vanilkového pachu, které nemají a obsahují vanilin ve formě glykosidu. Po sběru ovoce, dokud se charakteristická vůně neudrží několik měsíců, na luscích se objeví i malé krystaly vanilinu. Z lusků v procesu dlouhého a složitého zpracování se získává vanilka, která se používá při vaření. Existuje 8 odrůd vanilky. Jeden z nejdražších koření, tk. v luscích vanilínu neobsahuje více než 1-3%.

Světová poptávka po vanilin výrazně převyšuje jeho skutečné množství, vyrobené z vanilkových lusků. Podle statistik například poptávka po vanilce v roce 2001 činila 12 000 tun a přirozeným způsobem bylo vyrobeno pouze 1800 tun. V důsledku toho byl veškerý chybějící vanilin vytvořen uměle, tj. Chemicky syntetizován. Vanilin byl nejprve syntetizován v 19. století. Historicky první byla syntéza guajakolu. V současné době je krystalický vanilin syntetizován jak z guajakolu, tak z ligninu, což je nedílná součást dřeva, vedlejší produkt celulózového a papírenského průmyslu. Vanilin na bázi ligninu má bohatší chuť kvůli přítomnosti apocininu.

Krystalický vanilin má klasický zápach vanilky. Je to malý krystal nebo bílý prášek. Má odolnost proti vysokým teplotám zpracování, neztrácí své vlastnosti po dobu 25 minut ani při teplotě 220-250 ° C. Aktivně se používá v pekárenských výrobcích a výrobě moučkových cukrovinek při výrobě zmrzliny. Ve vodě se rozpouští při teplotě 75 ° C a v alkoholu při 20 ° C.

Původ

Vanilka fazole pěstované v Karibském zálivu, tropické Jižní Ameriky, Ceylon, Malajsie, Madagaskar a Réunion (50% produkce), Seychely, v Polynésie - Tahiti a na Havaji. Krystalický vanilin se vyrábí v Číně, v Americe av Kanadě, v Evropě.

Chuť a barva

Chuť vanilky je příjemná, charakteristicky pikantní. Krystalický vanilin má štiplavý, hořkou chuť - a tak se rozpustí ve vodě nebo alkoholu, kde se odhaluje jeho skutečné kouzlo aroma a chuť, a přidat do hlavní jídlo nebo přidané v kroku míchání suché složky (mouka v příkladu).

Aroma je velmi výrazná, ostřejší než vanilka.

S tím, co jí

Používejte vanilku a vanilin při přípravě likérů a jiných nápojů, těstovin a sladkostí, to je nejoblíbenější a nejjemnější koření. Používá se při přípravě ovocných kompotů, mléčných pokrmů, krému, krémů na koláče. Vanilka slouží k aromatizaci nejdražší cukrovinky. Krystalická vanilin lépe se rozpouštějí v alkoholu nebo cukru regia a použít výsledný sirup, nebo ve směsi s jinými suchými složkami (mouka, cukr, 1 až 10 g na 1 kg testu), před tepelným zpracováním. Vzhledem k tomu, že vanilin od různých výrobců může poskytnout různé množství chuti a vůně, doporučuje se nejdříve pokusit dávku na malé množství produktu.

Přidat do vkusu v kompotách, likérech.

To je zajímavé:

Na základě Wikipedie. Vanilin byl nejprve izolován relativně jednotlivě v roce 1858 Nicolasem Theodorem Gobleyem, který jej získal odpařením vanilkového extraktu do sucha a rekrystalizací výsledného materiálu z horké vody. V roce 1874, němečtí vědci Ferdinand Tim a Wilhelm Haarmann stanovena její chemickou strukturu a našel způsob syntézy vanilinu z koniferin, glykosid isoeugenol nalezené v borové kůry. Timan a Haarman založili Haarmann Reimer (nyní součást společnosti Symrise) a zahájila první průmyslovou výrobu vanilinu v Holzmindenu (Německo). V roce 1876 Carl Reimer syntetizoval vanilin z guajakolu.

V roce 1874 byla publikována původní syntézní recept podle metody Timana-Haarmana. Současně byl již k dispozici polosyntetický vanilin, odvozený od eugenolu a nalezený v klinkovitém oleji. Patentový vzorec syntetického vanilinu se stal známým v roce 1894.

Syntetický vanilin se stal mnohem dostupnějším ve třicátých letech 20. století, kdy byla výroba hřebíčkového oleje nahrazena produkcí z odpadu obsahujícího lignin, který vznikl při výrobě papíru. V roce 1987 pouze jeden papírenský mlýn v Ontariu nasytil 60% světového trhu syntetického vanilinu. V současné době je nejoblíbenějším způsobem výroby vanilinu syntéza guajakolu a kyseliny glyoxylové.

V podstatě se vanilín používá jako sladidlo v chuti. Výroba zmrzliny a čokolády představuje více než 75% trhu s vanilinkami.