Stručný přehled trhu s trhaným masem

Vynález se týká průmyslu zpracování masa a může být použit pro výrobu sušených sušených výrobků. Při výrobě produktu se vykostěná masná surovina rozřezá na kusy o délce 25 až 75 mm a mísí se se stolní solí. Odoláte při teplotě 2-4 ° C po dobu 12-24 hodin. Ponořte do roztoku jablečného octa po dobu 5 minut. Odvádějte tekutiny a aplikujte koření na povrch masa. Maso položíme na mříže a sušíme po dobu 36-72 hodin při teplotě (13-2) С, relativní vlhkosti vzduchu 75-80% a rychlosti jejího pohybu 0,2-0,5 m / s. Získá se hotový výrobek, který je zabalen v sáčku z polymerního filmu. Vynález umožňuje rozšířit sortiment sušených masných výrobků s vysokými organoleptickými charakteristikami a dlouhou trvanlivostí. 2 N. a 6 zpf-ly, 4 tabulka.

Oblast techniky Vynález se týká průmyslu zpracování masa.

Známé syrové masné výrobky, jako jsou basturma, sudzhuk, stroganina (RU 2166262S1, A 23 L 1/31, 10.05.2001).

Způsob sušení potravinářských produktů, jako jsou ryby a maso, je známý (DE 1099833, 16.02.1961), při kterém se produkt pod nuceným oběhem vzduchu podrobuje infračervenému ozařování. Metoda je charakterizována vysokými náklady na energii, navíc s infračerveným ozařováním je nerovnoměrné (povrchové) ohřev, často nežádoucí a nevhodné pro získání vysoce kvalitního výrobku.

Nejbližší technické podstaty a dosažených výsledků je způsob výroby sušených masných výrobků a uzenin, připravený tímto způsobem (RU 2115321 C1, A 23 B 4/03, 20.07.1998 - příklad 11).

Tato metoda zahrnuje používání aerodynamických a vysokonapěťových zdrojů, které jsou spojeny s vysokými náklady na zařízení, přítomností faktorů škodlivých pro zdraví pracovníků.

Předmětem tohoto vynálezu je poskytnout způsob výroby sušený masný výrobek s vysokou organoleptickými vlastnostmi, dlouhou trvanlivostí, jakož i rozšíření škály výrobků ze syrového masa z různých druhů. Tohoto cíle je dosaženo tím, že ve způsobu výroby sušených masných výrobků obsahujících přípravu surovin, velvyslance, sušení a balení, vykostěného syrového masa nařezáno na kousky o délce 25 až 75 mm, velvyslanec se provádí smísením s roztokem chloridu sodného, ​​přičemž se teplota udržuje na 2-4 C po dobu 12-24 hodin, dále udržuje syrového masa po dobu 5 minut v roztoku jablečného octa, pak se nechá odtékat kapaliny a povrch masa použita koření, maso jsou uloženy na speciálním roštu, a usušena za 36-72 hodin při teplotě (Feb. 13 ) C, od v relativní vlhkosti 75-80% a jeho rychlost 0,2-0,5 m / s, pak hotové produkty jsou baleny v sáčcích z plastové fólie.

Tak kousky masa řez tělem ve směru svalových vláken, o hmotnosti mezi 3 a 7 gramů. Jak je použito syrové vykostěné maso šlachy odstraněny pojistné, a / nebo s nízkým obsahem tuku vepřové šlachy odstraněny s obsahem tukové tkáně není větší než 10% a / nebo kuřecí maso přidělená části hrudníku a sbírat upravených.

Řešení jablečného octa se získá zředěním přírodního jablečného octa s vodou v objemovém poměru 1: 1. Jako koření je možno použít paprika a / nebo mletou papriku a / nebo směs koření „Piroshka“ a / nebo směs koření „grilovací“ a / nebo směs koření „bomba“.

Pro řešení uvedeného úkolu podle vynálezu se jako druhý předmět navrhují sušené masné výrobky vyrobené výše uvedeným způsobem. U hotových výrobků není hmotnostní podíl stolní soli vyšší než 14% a obsah vlhkosti není větší než 30%.

Technickým výsledkem tohoto vynálezu jsou vysoké potravinářské vlastnosti produktů a dlouhá životnost (2-3 měsíce). Vynález umožnil vyrábět produkty v následujícím sortimentu: z hovězího - svačiny Flame, Spicy, Original; Vepřové maso - svačinky Vonné, šumivé, zlaté; z kuřecího masa - předkrmy Delicacy, Amber, Solar. Sortiment se specifickými směsmi aromatických přísad je uveden v tabulkách 1, 2, 3. Tabulka 4 uvádí informace o energetické a hodnotové hodnotě výrobku.

Příklad. Sušené vepřové svačiny. Vepřová mastná tuhost s obsahem tuku nejvýše 10% se rozřezá na kusy o délce 25 až 75 mm ve směru svalových vláken. Kusy o hmotnosti 3 až 7 gramů se smísí s běžnou solí a udržují se při teplotě 2-4 ° C po dobu 12-24 hodin. Po stárnutí se surové maso ponoří 5 minut do roztoku jablečného octa získaného zředěním přírodního jablečného octa s vodou v objemovém poměru 1: 1. Poté kapalinu vypusťte a naneste na povrch koření podle receptury (tabulky 1, 2, 3). Kousky masa položíme na speciální rošty a sušíme po dobu 36-72 hodin při teplotě (13-2) С, relativní vlhkosti vzduchu 75-80% a rychlosti jejího pohybu 0,2-0,5 m / s. Hotové výrobky, které neobsahují více než 14% společné soli a 30% vlhkosti, jsou baleny v pytlích z polymerního filmu. Používané směsi koření obsahují: hruška - paprika, kmín, paprika, glutamát sodný, koření, jedlá sůl; Shashlik - pepř, cibule, petržel, kořenové výtažky, jedlá sůl; Bombay - kariový prášek, pepř, petržel.

Tento vynález umožňuje rozšířit sortiment výrobků z různých masných surovin s vysokými organoleptickými vlastnostmi a dlouhou trvanlivostí. Výše uvedené vlastnosti předmětů mohou být poskytnuty pouze tehdy, jsou-li dodrženy všechny parametry procesu odrážející se v nárocích.

Informace o hodnotách potravin a energie jsou získány výpočtem.

1. Způsob výroby vytvrzeného masný výrobek, který zahrnuje přípravu surovin, velvyslance, sušení a balení, vyznačující se tím, že vykostěné maso čerstvé maso nařezáno na kousky o délce 25 až 75 mm, velvyslanec se provádí smísením s kuchyňskou solí, udržované při teplotě 2-4 ° C za 12-24 hodin, dále udržuje syrového masa po dobu 5 minut v roztoku jablečného octa, pak se nechá odtékat kapaliny a povrch masa použita koření, kusy masa jsou položeny na speciálním roštu a suší 36-72 hodin při teplotě (Feb. 13 ) С, je vání vlhkosti 75-80% a jeho rychlost 0,2-0,5 m / s, potom se konečný produkt je zabalen v sáčku z polymerní fólie.

2. Způsob výroby sušeného masného produktu podle nároku 1, vyznačující se tím, že kusy masa jsou řezány ve směru svalových vláken o hmotnosti 3 až 7 g.

3. Způsob výroby vytvrzeného masný výrobek podle nároku 1, vyznačující se tím, že surový materiál používaný jako vykostěné maso šlachy odstraněny prémie, a / nebo s nízkým obsahem tuku vepřové šlachy odstraněny s obsahem tukové tkáně není větší než 10% a / nebo kuřecí přiděleny k hrudníku části kuřecích těl a bez tuku.

4. Způsob výroby sušeného masného produktu podle nároku 1, vyznačující se tím, že roztok octového jablečného octa se připraví ředěním přírodního jablečného octa s vodou v objemovém poměru 1: 1.

5. Způsob výroby vytvrzeného masný výrobek podle nároku 1, vyznačující se tím, že koření může být použit jako sladká paprika a / nebo červená paprikou, a / nebo směsi koření, obsahující paprika, kmín, pepř, glutamátu sodného, ​​extraktů koření, jedlá sůl.

6. Způsob výroby sušeného masného produktu podle nároku 1, vyznačující se tím, že může obsahovat směs koření obsahující papriku, cibuli, petržel, kořenové extrakty, jedlá sůl.

7. Způsob výroby sušeného masného produktu podle nároku 1, vyznačující se tím, že může obsahovat kořenovou směs obsahující kávový prášek, pepř, petržel.

8. Sušený masný výrobek, vyznačující se tím, že je získán podle některého z nároků 1 až 7, kde hmotnostní zlomek stolní soli v hotovém výrobku není větší než 14% a obsah vlhkosti není větší než 30%.

Hamon eurybadi: jak vydělat peníze na trhavé maso

Podnikatel Dmitrij Aksyonov - o ideologii prémiových produktů a pozitivním dopadu sankcí

IT nástroje, které Dmitrij Aksenov používá

  • WordPress
  • Restrange
  • Facebook
  • 1C: Účtování

Hledali jsme pro podnikatele, který by řekl tato slova: „Nebudu přetvařovat, sankce udělali pozitivní příspěvek k rozvoji svého podnikání. Směnný kurz je také v naší prospěch. " A tak ji našli. Dmitry Aksenov, majitel on-line obchodů deli mas „Vyalim Meat“ řekl Biz360 jak kovaný „ruskou šunku.“ V tomto příběhu, tam byl lázní udírna místo, litinový závod, ruční práce, „Sportmaster“, „Yulmart“ a dokonce i přenos „zlaté horečky“ na Discovery Channel.

Dmitrij Aksyonov, 32 let, majitel a ředitel společnosti "Smažme maso". Narodil se v kolchuginském regionu Vladimir. Vystudoval Fakultu mechaniky a technologie Vladimírové státní univerzity v oboru Slévárna železných a neželezných kovů. Před zahájením vlastního podnikání pracoval v marketingu, podílel se na projektech OZON, Sportmaster, Yulmart. Oženil jsem se, moje dcera - dva roky.

Pocházím z malého města v regionu Vladimir. Byli jsme v našem domě. Otec vždy držel velkou farmu: krávy, ovce, prasata, kuřata. Sušili jsme maso ve sklepě. Kouřil horký kouř v domácím udírně vyrobeném z 200-litrového barelu a studeného ve vaně.

Kuřata prasečího těla - starodávná metoda, kterou můj otec zdědil od svého otce, a to - od jeho. To se provádí v lázni, mrtvá těla jsou zavěšeny na stropě, uzavřené potrubí je položen v peci olše dřevěných třísek, se zapálí, a pak pevně zavírání dveří pece začne doutnat a čipy. Kouření trvá od dvou do pěti dnů v závislosti na hmotnosti těla. Pravidelně musíte jít do lázně a v troubě dát žemle. Koupel pak dlouho voní velmi kouřený.

Jsem fanoušek masa, domnívám se, že tesáky jsou dány osobě, aby roztrhala kusy masa. Upřímně nerozumím veganu, řeknu víc - obávám se z nich. Miluji maso v jakékoli formě. Mám ráda vařené hovězí maso s domácím křenem, kebabem, hovězí maso, studeným masem. Jsem blázen o sýrových klobásách a salámu. No a samozřejmě mám ráda syrové maso, které dělám sám.

Pravděpodobně jsem vždycky snil o tom, jak jako dítě žít ve svém domě mimo městskou shonu, kouřit klobásu a usušit maso. V každém případě již byl učiněn první krok.

Existuje pocit, že trh sýrů byl aktivnější než trh s trhavým masem - neustále se slyšíme o malé místní produkci. Pokud se podíváte podrobněji, většina místních sýrů vyrábí mladé sýry. k praxi technologie nepotřebuje moc času. Parmezán - se splatností za pár let - nikdo se nemůže vydat. Je to stejné s masem: je velmi obtížné tuto technologii vyřešit, když výsledky experimentu musí počkat na několik měsíců.

Po škole jsem vstoupil na regionální univerzitu pro "Slévárenskou výrobu železných a neželezných kovů". V době přijetí mi to bylo nejlépe placené povolání v našem městě. Do konce tréninku došlo k pádu továrny a mzdy klesly. Nicméně mě nic nelituju - sovětská škola výcvikových inženýrů nebyla marně považována za jednu z nejsilnějších na světě. Hlavní věc je to, že mě univerzita učil, abych strukturálně přemýšlel, upřednostňoval. Tématem diplomu je "Rozvoj plánu slévárny litiny o kapacitě 10 000 tun dobrých výrobků za rok". První zkušenost při vytváření vlastního podniku, i když na papíře.

Byl jsem pozván do oblasti Kaliningradu do slévárny litiny technologa slévárny. Tam pracoval jsem rok a půl, s 37 dospělými muži a dělníky na starosti. Byla to první zkušenost vedení lidí - ne vždy úspěšná, ale velmi užitečná. V roce 2007 jsem se vrátil do Vladimira - především kvůli nízké mzdě inženýra. Dostal jsem pozici obchodního manažera a prodával služby help desk. Zkušenosti s přímým prodejem a komunikací se zákazníky jsou také užitečné v následné kariéře.

V roce 2009 jsem se přestěhovala do Moskvy. Vytvořené a propagované elektronické obchody se podílely na zahájení takových projektů, jako je ozon.travel a sportmaster.ru. Zabýval se internetovým marketingem: reklama, audity použitelnosti, optimalizace pro vyhledávače atd.

V roce 2010 jsem založil firmu «Aksenov PRO», zabývající se poradenstvím v oblasti elektronického obchodu. Tento projekt existuje nyní. Převedl jsem ho do řídícího týmu mladých odborníků a měl jsem jen malou část jejich aktivit.

Internetový marketing je podnik s nízkým právem pro vstup. Objevilo se zde velké množství společností, které se zabývají tímto. Přešel jsem na vyšší úroveň a zabývám se řízením projektů pro rozvoj podnikání obecně.

V Moskvě jsem otevřel svůj první internetový obchod. Myšlenka prodat zboží za vyšívání mi navrhla moja žena, také přišla s jménem Fadeno. Projekt trval více než rok. Protože počáteční kapitál nebyl, všechno jsem udělal sám. Obdržel jsem rozkaz, šel do velkoobchodu, koupil zboží a poslal je zákazníkovi.

V určitém okamžiku jsem začal chápat, že pro vážný rozvoj projektu je zapotřebí peníze. Začal jsem hledat investice, seznámil se se světem fondů a obchodních andělů. Tehdy jsem se naučil jednotku-ekonomiku (výpočet ekonomických ukazatelů startu na zákazníka), finanční plánování a prognózování výsledků.

Pět osvědčených tipů od Dmitrije Aksyonova pro začátečníky
o finančním plánování

Nezapomeňte vypočítat ekonomiku jedné výrobní jednotky, této výroby nebo prodeje - na tom nezáleží. Musíme pochopit, kolik stojí tato jednotka v ceně surovin, reklamy, logistiky, platů, nájemného, ​​plateb za půjčky atd. Jediný způsob, jak zjistit, zda je vaše cena konkurenceschopná na trhu. Pokud ne, pak je vaše produkce neefektivní.

Existují dva druhy podnikání - zisk z provozních činností a zisk z investic (obchodní prodeje). Je třeba jasně pochopit, jaký druh podnikání budujete, a podle toho naplánujte své kroky. Investice přicházejí v naději na rychlý růst a výnosy z hospodářské činnosti zpravidla nevedou k rychlému růstu. Stejným principem je třeba rozdělit konkurenty: společnosti s velkou investiční peněženkou mohou dlouho pracovat v mínusu, zachycující trh. Snažit se konkurovat s nimi v cenách znamená zničit vaše podnikání.

V podnikání, jako vždy, pravidlo "pro jeden zlomený dva nepřerušené dát". Je to vzácné, aby někdo otevřel skvělý obchod při prvním pokusu. Je nezbytné získat zkušenosti a považovat každý pokus za krok k vrcholu.

Neexistují žádné identické společnosti. Nemůžete se dívat na konkurenty a pokusit se udělat všechno jejich kopii, stejně jako oni. Jsou již na trhu, mají značku, loajalitu zákazníků. Pokud něco nového nenabízíte, nezačněte.

Nenechte se zvednout nízkou prahovou hodnotou pro vstup do podnikání. Trh s nízkým právem je nejtěžší, protože konkurence je zde velmi vysoká. Pod vstupním právem se rozumí nejen počáteční kapitál, ale i vaše kompetence: pokud děláte něco lepšího než ostatní - jděte na to.

Zesílením obdržených informací jsem si uvědomil, že s výrobkem jako je vyšívání - nebo přesněji s nízkým rozpětím - s růstem obratu, nebude růst zisku. Přidružené výdaje vyčerpají veškeré výtěžky.

Hlavní částí obchodů v tomto segmentu jsou velmi malé maloobchodní prodejny s obratem až 200 tisíc rublů měsíčně. Velcí hráči mají své vlastní rozvinuté obchodní sítě. Hlavní obrat je tvořen vyšívacími soupravami: velkoobchodní cena je 1-2 tisíc rublů, značka je 50%, což je přibližně stejné jako náklady na reklamu a dodání.

Fadeno bylo otevřeno v roce 2012 a uzavřeno v roce 2014. Šel jsem do tohoto podnikání s malou nebo žádnou investicí a odešel bez zisku. Nulová deklarace byla předložena k dani. Projekt byl uzavřen. Mám dobré zkušenosti.

Prémiový segment pracuje se sofistikovaným klientem. Na rozdíl od hromadného trhu zde nelze soutěžit s cenou, hlavními nástroji jsou kvalita služeb a "krásná historie". Při nákupu prvotřídního produktu chce zákazník nejprve uspokojit své emocionální potřeby. Například klobása by neměla být jen chutná. Premium klobása je zárukou vysoké kvality, exkluzivity, servisu a omezené dávky. Takže klient cítí svou volnost.

Od Topbrands Zůstal jsem ve vrcholu krize a sankcí. Měli jsme různé názory s majiteli o tom, jak jednat a vyvíjet v těžkých časech. Obecně se jednalo o vzájemné rozhodnutí.

V roce 2014 si lidé uvědomili, že ztrácejí svou šunku a sýr. Osobně jsem neměl příliš velký vliv na nedostatek evropských výrobků. Rychle jsem našla náhradu za ně. Rusští producenti vyrábějí velmi chutné sýry - například já mléčné farmy. Masné výrobky, rozhodl jsem se udělat sám.

Existuje pocit, že trh sýrů byl aktivnější než trh s masovými pochoutkami - zde a tam se můžete dozvědět o malých místních sýrových obchodech. Podívejte se však pečlivě: většina z nich vyrábí mladé sýry, protože nevyužívá dostatek času na to, aby tuto technologii vyřešily. Parmezán, se splatností za pár let, nás nikdo nezbaví v žádném spěchu. Totéž s masem: je velmi obtížné vyřešit tuto technologii, kdy by výsledek experimentu měl čekat několik měsíců.

Po uložení sankcí na surové maso, "stejně jako v Evropě," jsme téměř nemali odešel. V Rusku tradičně vyschly zvěřina, koňské maso, produkty lovu, a ne vepřové maso s hovězím masem.

Nyní vyrábíme několik druhů výrobků s tzv. Dlouhodobým stárnutím (od 30 dnů) - to je kusové surové maso. Na rozdíl od jamonu a prosciuttu, kde se používá celá šunka, sušíme kousky o hmotnosti 2-3 kilogramy. Příčina v čase: doba sušení šunky je jeden rok.

Surové maso je produktem dlouhodobého skladování. Nemohu otevírat všechna tajemství, ale díky technologii moření má charakteristickou chuť a není dlouhá (4 měsíce ve vakuu). Nejdůležitější věcí není přehánět maso. Nepoužíváme umělé přísady: pouze přírodní sůl a přírodní koření. Technologie umožňuje jejich vstřebávání do výrobku a udržení správného množství vlhkosti. Jednoduše řečeno, naše maso je mírně slané, mírně měkké, mírně něžné a mírně podvyatenoe.

Kvalita v této firmě není prázdná slova. Konečným zákazníkem našich produktů je především gurmán. Non-chudák, který hledá rozmanitost ve své stravě.

Samozřejmě máme konkurence - je to stejný trh. Vítězem je ten, kdo poskytne maximální počet výhod: kvalita produktů, úroveň služeb. Stanovili jsme cíl, který by odpovídal úrovni nejlepších výrobců v Evropě. Zde se říká: jamon. Ale jamon je velmi široký pojem. Ve Španělsku je obrovský počet producentů jamonu a kvalita tohoto masa je velmi odlišná. Totéž platí pro prosciutto v Itálii.

Projekt "Vyalim Meat" začal v listopadu 2014. Dělal jsem internetový obchod a psal obchodní koncepci paralelně. Jméno, logo - je také moje práce. Neměl jsem žádné společníky. Víc říct - nikdo nevěděl zprvu nevěřil v tomto idea: produkce potravin vzhledem k velkému počtu byrokratických překážek, a je zpochybňována poptávka po tomto typu produktu.

Doklady, které poskytují právo podnikat na podnikatelské činnosti (IP postačuje);

Prohlášení o shodě s požadavky technických předpisů celní unie (TR TS);

SRT - standard organizace: dokument upravující celý výrobní cyklus;

Veterinární osvědčení - pro prodej produktů v obchodech a restauracích;

Osvědčení pro výrobu od společnosti Rospotrebnadzor.

Výroba potravin v Rusku kontroluje několik agentur: Ministerstvo zemědělství, Spolková služba pro práva spotřebitelů a ochranu spotřebitelů a Vetnadzor. Každá z nich provádí vlastní změny zákonů, vydává vysvětlení a dopisy, které se mohou snadno navzájem odporovat. Například pobočka usiluje o uložení veterinárního lékaře, přestože podle základního zákona to není povinné.

Počátečním kapitálem podniku bylo 800 tisíc rublů z mých osobních úspor. Peníze šel do místnosti pronájmu (40 tisíc měsíčně), jeho trénink základě požadavků Rospotrebnadzor (180 tisíc), na nákup vybavení (ledničky, stoly, regály, balicí zařízení - pouze 400 tisíc rublů).

Peníze na konci je ještě nestačí, aby s prvními velkoodběrateli jsme pracovali na pre-paid a pre-order: dostat zaplaceno za spoustu věcí, produkoval a teprve poté byly poštovného.

Pronajal jsem pokoj pod obchodem v obci Enkolovo v Leningradském kraji. Přesněji, v bývalé farmě. Byla dokonce myšlenka pracovat v tradiční chatě, ale úředníci nebyli povoleni. Enkolovo má výbornou polohu: v relativní vzdálenosti od rušných turistických tras a velkých průmyslových odvětví, ve stejnou dobu - jen 34 km od Petrohradu.

Až 70% výrobních nákladů spočívá na nákladech na suroviny (maso během vaření ztrácí 40% původní hmotnosti). 30% je logistika, mzdy a platy, sůl, koření, odpisy zařízení, daně (jsme na USN).

Dodávky objednávame velkoobchodníkům na vlastní náklady. Maloobchodní kupci oficiálně zaplatí za služby EMS "Post of Russia" - 300 rublů. Ve skutečnosti, minimální náklady na dopravu EMS - 450 rublů od Petrohradu do Moskvy, do jiných měst - dražší. Tyto 300 rublů - více potvrzení závažnosti záměrů kupujícího. Nyní provádíme platby online a doručení bude bezplatné.

Pro pochopení: náklady na vaření kilogramu surového hovězího masa jsou asi 1000 rublů, maloobchodní cena je 2200.

Maloobchodní ceny produktů společnosti "Vyalim Meat"

Sušené vepřové maso "Like Hamon" - 900 rublů za 0,5 kg.

Sušené hovězí maso "Fillet minion" - 1200 rublů na 0,5 kg.

Sušená vepřová šunka - 2300 rublů na 0,5 kg.

Salchichon (sýrová klobása) - 1300 rublů za 0,5 kg.

Za měsíc prodáváme asi půl tuny hotových výrobků. Zpočátku, posuzování koncepce, představoval jsem si zůstatek prodeje: 40% - obchody, 40% - HoReCa (restaurace, catering), 20% - maloobchod. Dnes mají objednávky maloobchodních zákazníků 10% z celkového počtu, zbytek - B2B. Většina prodejů (až 90%) spadá na sušené vepřové maso "Like Hamon" a sušené hovězí maso "Fillet Mignon". Jedná se o naše hlavní produkty, propagujeme je.

Do obchodů a restaurací se zboží prodává levněji než maloobchodní cena o 20-50%. Jak přesná - závisí na mnoha faktorech: platební podmínky, objem nákupů, ochota čekat na objednávku několik týdnů. Kromě toho je surový vepřový krček (Coppa) k dispozici pouze pro velkoobchodníky (900 rublů / kg).

Pokud jde o soběstačnost, ještě jsme se nezjistili, všechny zisky jsou investovány do vývoje. Pokračujeme v nákupu zařízení - potřebujeme výrobnější vakuový balicí stroj, zařízení pro řezání. Balení musíte aktualizovat. Opravdu potřebuji vlastní dopravu - prostě si vypočítám náklady na leasing.

Teoreticky můžeme vyrobit 1,5-2 tuny produktů za měsíc, ale nedělejte je - pro takové objemy výroby neexistuje žádný pracovní kapitál.

Mými dodavateli masa jsou farmy z oblastí Vladimir a Voronezh. Setkal jsem se s nimi už dávno, ještě před tím, než jsem začal podnikat. Osobně nejdu jít na výběr produktů - požádám o určité části jatečně upravených těl, pokud je farmář připraven dodávat potřebný objem, vezmeme si to.

Současně hledám nové dodavatele, abych nebyl závislý. Existuje názor, že v oblasti Leningradu je málo dobré - ekologické maso. Je to otázka psychologie - někdo jiný vždy vypadá lépe, v jiných oblastech a vzduch je čistší a tráva je zelenější.

V Rusku, dostatek kvalitního masa, další otázkou je, že farmy nejsou připraveny poskytovat slušnou úroveň služeb. Například potřebuji jen určité části jatečně upravených těl a zemědělci nabízejí, že berou celé těla, jsou tak pohodlné.

Mořská sůl se nám přináší z Finska s taškami o hmotnosti 50 kg. Cena je 35 rublů. na kg. Koření se používá v Rusku. V podstatě se jedná o papriku, sušený česnek, mletý černý pepř, tymián, rozmarýn a jalovcové bobule.

Charakteristickým znakem našeho podnikání je to, že výrobní cyklus trvá nejméně 30 dní. Toto je doba nezbytná pro zrání masa. Během období nejvyššího vzrušení, jako například před novým rokem, jsme se zeptali zákazníků, aby počkali. Nejvíce věrní zákazníci předem obdrží objednávku a získají pro ni dobré bonusy.

Ze zkušeností v prémiovém segmentu jsem si uvědomil, že zákazníkovi nelze vynutit, aby si koupil další možnosti a vydělal si na něm. Nemůžete hlasovat o ceně zboží a pak řeknete: "Je to za libru vepřového masa, které přineseme za dva týdny, za předpokladu, že platíte dnes."

Maximální cenu dáváme na produkt - a klient obdrží ty nejlepší podmínky. Ale pokud chce levnější, můžeme odložit dodávku po dobu dvou týdnů (10% sleva), můžeme požádat o zálohu (10% slevu) a tak dále.

Navíc je v našem obchodě sezónní - v létě se zákazníci stěhují ven z města, a proto musíme jednat s obchody v oblasti, kde se nacházejí. Například tam je rekreační vesnice, a v něm - obchod zemědělských produktů. V zimě není v našem obchodě poptávka po našem maso, zdá se, že s příchodem letní sezóny. A naopak, v úctyhodném areálu se nachází obchod, s nímž spolupracujeme - s nástupem letní sezóny poptávka v této oblasti prudce klesá, protože zákazníci odcházejí z města.

Na začátku mě inspirovala myšlenka. Na okamžik jsem nepochyboval o tom, že jakmile jsem spustil místo, okamžitě začne obchod. Vedle růžových brýlí bylo špatné plánování: trivializoval jsem dost peněz na reklamu a důležité trivia jako design obalů. Samotný obal také nestačí. Tiskárny vyrábějí jednotlivé balení pouze ve velkých dávkách, což je drahé.

Reklama v nepřítomnosti rozpočtu, kterou jsme dali pouze na Facebooku - její vliv zůstal neurčitý. Hledáme klienty B2B osobně - kontaktovat obchody a restaurace, které nabízejí naše produkty. Bohužel, nemůžeme pracovat s největšími zákazníky, protože nemohou poskytnout potřebné objemy produktů.

Je třeba rozvíjet projekt a vidím dva způsoby. První je pomalý vývoj bez přilákání vnějšího kapitálu. Problémem s tímto vývojem je, že nyní nemůžeme začít pracovat s největšími velkoobchodníky. Druhým je získání investic a urychlený rozvoj, rychlý vývoj trhu, přístup do maloobchodních řetězců. Samozřejmě je vhodnější druhá metoda.

Opakuji, hlavní obtíž je výrobní cyklus. Nemůžeme rychle uspokojit rostoucí poptávku. Abychom měli vždy velké zásoby hotových výrobků, nemáme dostatek pracovního kapitálu. Chcete-li vstoupit do obratu, schopný uspokojit poptávku, potřebujeme investice v oblasti 5 milionů rublů. Obecně jsem připraven poskytnout potenciálním partnerům 40% podnikání.

... Jsem velmi motivován knihami Yitzhak Adizes a série programů "Gold Rush" na kanálu Discovery. Když vidíte, jak lidé pracují na Aljašce - zjistíte, že vaše problémy nejsou, že problém ve srovnání se situací, kdy jeden tahač sjel kolo a nejbližší vesnice 500 kilometrů.

Nebudem se zdát, sankce pozitivně přispěly k rozvoji podnikání. Směnný kurz je také v naší prospěch. Na ni závisí soupeři, kteří nesou takzvanou "sankci". Ruské maso není mnohem dražší. Ale i když budou zítra zrušeny sankce a ropa bude hrát, naše ceny budou stále mnohem nižší než v Evropě. Nebudeme diverzifikovat podnikání, ale zvýšit, zvyšovat kvalitu.

Obchodní fórum

Výroba trhavého masa. Vaše dotazy

Guest_Andrei90_ * 11 červen 2014

Veškerý příjemný den!

Udělat trhané doma (hovězí, kuřecí), všichni přátelé a příbuzní chtěli pomalu kupovat, jsem se rozhodl otevřít výrobu tohoto produktu. Po studiu problému, mám určitou představu o tom, co bude čelit v případě, že TU a další licenční dokumenty jsou více či méně jasné, pak se otázka opce zůstává mnoho otázek, většinou z materiálu podle nejoptimističtějších odhadů, aby se výroba dosáhne "nula" potřebuje poměrně hodně času, asi osm měsíců. Vzhledem k možnosti takového sponzora, výroba není, ptal kosmického výzkumu v sousední města (s levnějšími cenami) za účelem přeměny na základě produkce. Z těchto materiálů, které se nacházejí na internetu, jsem si uvědomil, že problém není nejjednodušší, a bude nějakou dobu trvat a bude vyžadovat investice, může někdo identifikovat hlavní body, které je třeba věnovat pozornost?

A druhá otázka: Zvýšení prodeje v současné fázi by umožnilo mnohem rychleji realizovat tuto myšlenku, jaké by mohly být důsledky reklamy a jejího prodeje (bez jakýchkoliv dokumentů) s pomocí různých vývěsek?

Předem děkuji za odpovědi.

Guest_TABLE_ * 01. srpna 2014

Všechno nejlepší! Myslím, že byste se měli zabývat pouze výrobou a realizovat návrh, abyste se zapojili do jiné. Vypočítejte si náklady a výrobní cena bude + 10-15%. Smlouvy o dodávku masa mohou být porušeny, doporučuji vám, abyste přemýšleli o získání svého hejna. Bůh vám pomůže.

Infragas 22 října 2014

Dobře realizovat svůj výrobek, který potřebujete v první řadě po vzniku celé výrobní linky, aby se dobrý reklamní své produkty, protože bez něj nemůžete najít pravidelný zákazník, a čím víc dobrého a spolehlivého zákazníka. Chcete-li to udělat, vytvořte reklamu v rozhlase, v oknech velkých supermarketů a obchodů. Pro tento pohyb PR budete potřebovat velké množství peněz, ale pokud to uděláte správně, pak je pochopitelné, že můžete získat všechny peníze.

Encoder64 30. října 2014

Chcete-li otevřít výrobu, je nutné tento problém vyřešit

1. S vodou musí být bezpečné a vyhovovat GOST pro pitnou vodu

2. Stěny výrobních prostor by měly být obloženy bílými dlaždicemi do výšky nejméně 2 metry, + větrání, kanalizace.

4 po případném získání povolení od SES

- potřebné zákonné dokumenty (LLC, OJSC) nebo IP

- smlouva o vývozu odpadních vod, kanalizace, zásobování vodou pro využití biologického odpadu.

- sortimentní seznam výrobků a povolení

- pronájem prostor

- žádost o veterinární vyšetření

"Budeme bohatý na biltong!": Historie jednoho podniku

Jak se dva Krasnoyarsk pokoušeli zabalit trh trhavého masa

Jak se dva Krasnoyarsk pokoušeli zabalit trh trhavého masa

Jedno horké ráno jsem se probudil z volání Římana, který začal rozhovor s korunou: "Dan, zbohatneme! Spustíme vlastní produkci! Musíme se nalézat naléhavě, řeknu vám to celé! Pojď za hodinu do kanceláře. "

"Peněžní toky k nám!"

"Biltong je trhavý!" Četl jsem různé obchodní myšlenky po dobu dvou dnů a našel jsem schéma, pomocí níž budeme vyrábět kamery pro výrobu trhlin! Navíc jsem našel nějakého chlápka, který si může uvědomit toto maso! A také jsem o této nápadě mluvil s jedním přítelem, kterého se velmi líbila, a řekl, že bude s námi ve třetím kole třetí! To znamená, že je připraven investovat peníze do projektu! Dan, už cítím, že peníze pro nás plynou! Brzy bude celý trh trhat! Řekl Roman nadšeně.

- Vyrábíme krabice MDF: jeden a půl metru vysoké a metr široký, ve spodní části této komory by se na žhavé a ve výšce jeden a půl metru z řad táhla rybářského vlasce na něm namontovaný na ryby háčky, a pro ně pověsíme naše maso. Den a dávka masa připravena! Romové mluvili radostně a velmi přesvědčivě.

"Počkej, Romane, kam to uděláš?" No, tedy v jaké místnosti? Zeptal jsem se.

"A proč potřebujeme kancelář?" Zeptal se překvapeně Burlak. "Tady začneme výrobu." Marinované maso může být doma a bude zde vyschlo. Nemusíte to držet, protože jsem našel nějakého chlápka, který si okamžitě uvědomí naše biltong. Je to zkušený soudruh, pracoval jako obchodní zástupce, dodával trhané maso, ořechy a hranolky do všech druhů pivních stánků a barů, má obrovskou klientelu.

"Nejsou to rakve!"

Koupili jsme vše potřebné pro konstrukci komor - desky z dřevotřísky, hřebíků, barů, stejně jako lampy, dráty a zátky pro ně. Přinesli to všechno do kanceláře a náš přítel začal vytvářet kamery. Když se první box byl téměř hotov, do kanceláře jsem vytáhl svého pána jménem Oleg, muž asi 45, který v 90. letech byl schopen vymutit současné době několik skladů a malé kancelářské budovy, a nyní žije na které je pronajata.

Oleg byl velmi překvapen tím, co se děje na verandě - pronajali jsme jeho kancelář jako distribuční kancelář a teď jsme vyřezali rakve. Náš soudruh nejprve chtěl žertovat o tom, že jeho bratr zemřel a že si pro něj udělal rakev, ale říkali jsme, že potřebujeme tyto obrovské krabice pro uložení konzervovaného zboží, které obchodujeme. Oleg předstíral, že věří.

Večer byly "rakve" připraveny, koupili jsme linku, háčky a zatarské maso - to bylo prodáno přímo za rohem naší kanceláře na trhu. Koupili jsme hovězí, zvěřinu a kuře, stejně jako různé druhy koření, ocet, sůl a velkou mísu, ve které jsme se všichni chystali marinovat. Rozhodl jsem, že budu doma.

Marinovaný, strávil 3 hodiny na šperku a krájel maso a ukládal do umyvadla s marinádou. A příštího rána jsme spustili naši produkci - uvízli v zásuvkách lampy na spodku krabic a zavěšovali na háčky. Zakryla bedny s deskami ze dřevotřísky a čekala. Bylo zapotřebí počkat den, soudit podle instrukcí, které Roman zjistil na internetu.

Ochucení octa a kavkazského původu

Za hodinu se kancelář naplnila vůní octa a kouřového masa. Otevřeli jsme okno. Nepomohl. A po třech hodinách se vůně z naší kanceláře začala šířit do celého patra. Rozhodli jsme se, že se nemusíte bát, příjemné vůně.

Zatímco maso vyalilos jsme museli koupit pytle na jeho obalu, váhy a vytištěny na vložkách tiskárny, který byl napsán o složení výrobků, hmotnost a výrobce - firma „Uran“. Ve večerních hodinách odešli do svých domovů a nechali "rakve" s masem. Druhý den bylo přiděleno balení hotových výrobků a jejich okamžitá realizace, slíbená nám s kámošem.

V dopoledních hodinách v blízkosti kanceláře nás potkávali známí kavkazéři, kteří nedrželi obchod blízko, dodali jsme jim guláš s čajem. Letěli na nás s otázkami - naše kancelář byla v prvním patře a večer, když se kavkazané vraceli z práce, všimli si podivné záře v oknech. Vylezli po okně a na půl hodiny viseli na ně, dívali se na podezřelé světelné rakve a přemýšleli, co to může být.

Roman a já jsme se rozhodli odhalit kavkazským tajemství naší produkce za předpokladu, že o tom nikomu neřeknou, zejména o pronajímateli Olegovi.

"Byli jsme chyceni zoufalství"

Mezitím již octová guma již zmizela z podlahy kancelářské budovy, místo toho byla příjemná vůně sušeného masa. Do oběda bylo maso připraveno, zabalili jsme ho do balíčků a volali na našeho "obchodního zástupce", který v té době cestoval body na své klientské základně a nabízel naši biltong.

Chlapík se neochotěl, ale okamžitě řekl, že věci jsou špatné - žádný z prodejen nechce vzít naše maso, a to i přesto, že jeho cena je o něco nižší než cena jiných dodavatelů.

Jen ti přivedl hned celou škálu - oříšky, chipsy, ryby včetně biltong, a nabízíme pouze maso, ale bez řádného osvědčení, ačkoli se všemi doprovodnými papíry (oficiálně připravené faktury prostřednictvím naší evidence 1C).

Překvapilo nás trochu zoufalství s Římanem. Začali jsme přemýšlet, co dělat dál. Zatímco si mysleli, ochutnali biltong, který se ukázal být velmi, velmi chutný. Rozhodli jsme se, že bychom měli jít sama s pivem a pokusit se prodat hotový výrobek. Výsledkem je, že jsme skákali až do večera a našli jsme pouze jednu hospůdku, hned vedle domu Romana, ve kterém jsme okamžitě koupili tři balíčky biltongu. Řekli, že budou kupovat víc, pokud tato strana rychle opustí.

Zbývající hora masa jsme se snažili realizovat příští den, ale opět neúspěšně. Pak se rozhodli, že se maso nezhorší, rozdělí to na polovinu a jíst. Dále naše vyhledávání kupujících bylo neúspěšné. Po první biltongue jsme udělali další dvě, které jsme prodali našim přátelům, no, opustili jsme se - abychom jedli usušené maso. Chutné to se ukázalo.

Uvědomujeme si, že městský trh pro trhavé maso nás nebude schopen zachytit, rozhodli jsme se omezit tento projekt a přemýšlet o dalším. A během týdne jsem se znovu probudil z volání Římana, který tentokrát začal rozhovor s mírně změněnou korunní větou:

"Dan, pochopil jsem, proč jsme dosud nebyli zlaceni! Problémem je to, že pracujeme sami, ale musíme najmout armádu zemědělských dělníků a prodat je. Sejdeme se v kanceláři za hodinu, řeknu vám všechno! ".

Ale je to úplně jiný příběh.

Autor textu a fotografie Denis Styazhkin

Sušené maso

Pokusy vyrábět sušené maso byly prováděny velmi dlouho. Dokonce i na konci 17. století se maso francouzské armády snažilo zavést masový prášek, ale nebylo to dobře zachováno.

O něco později se začal vyrábět masový prášek s různými kořeními a kořením, což zvýšilo jeho zachování.

Na konci 19. století byly do poměru britské armády zavedeny koncentráty masového prášku, tzv. "Masové ruskliny". Produkce masového prášku po dlouhou dobu však byla drobná, nákladná a nebyla široce využívána.

Během druhé světové války a zejména bezprostředně po válce se výroba sušeného masa rozvíjela v USA a Anglii a pak v naší zemi.

Vyvinutý mnoha různými způsoby sušení masa, které lze rozdělit do dvou hlavních skupin: sušení při atmosférickém tlaku a vysušení ve vysokém vakuu sublimací (lyofilizace).

Existují také známé způsoby sušení masa v tuku ohřátém na vysoké teploty, ale nebudeme se na ně zabývat jako nemají praktický průmyslový význam kvůli špatné kvalitě získaného produktu.

Při atmosférickém tlaku je obvykle sušeno pouze předvařené maso rozemleté ​​na mleté ​​maso.

Způsob sublimace sušeného masa a surového a předvařeného, ​​jak ve formě mletého masa, tak v oddělených spíše velkých kusech.

Existuje mnoho způsobů, jak sušit maso za atmosférického tlaku. Nejjednodušší a nejběžnější z nich je následující: kousky masa zdobené blanšírujeme dobu 30-45 minut, ochladí se a řez na gyroskopu; Pak byl materiál smíchá s dříve zahustí prostředí, získaného blanšírování maso a vysuší se na přibližně 5 hodin v sušičce, například typu tunelu, při teplotě 70-80 ° C, v naší zemi existují dva režimy sušení masa za atmosférického tlaku, stejně jako několik pracovních obchodů pro sušení masa sublimací.

Výroba trhavého masa

Před zpracováním masa Anatoly dokázal pracovat jako správce systému, fotograf a lékař. Nakonec, poté, co vyzkoušel pár dalších možností pro dobrý výdělek, vzpomněl si na staré koníčky - aby udělal basturmu - a vrátil se k této lekci. Nyní přinesl výrobu sušeného masa na velmi dobrou úroveň - dobrý tok objednávek, jeho vlastní výklenky a pravidelné zákazníky.

Možná budete mít větší zájem o vydělávání peněz. Přepis textu

Začněte prostřednictvím sociálních sítí

Hrdina článku začala v roce 2008 vyrábět basturmu. Ale nepomyslel na prodej, připravoval se pro sebe a své přátele.

"Pravděpodobně mě to chutnalo, čas od času se stále více lidí pokoušelo vařit na dovolenou. V listopadu minulého roku jsem se zeptal jako experiment prostřednictvím sociálních sítí: možná to někdo chce koupit? Půst shromáždil obrovské množství lidí. "

Anatolij, který se ve skutečnosti nedozvěděl, dal cenu na 10 dolarů za kilogram - aniž by si myslel, že se maso během sušení zmenšuje a je dokonce nižší než cena. Musel jsem se přizpůsobit na 17 dolarů, ale potenciální kupci se nebojí, protože na jiných místech se prodává za 20-25 dolarů. Anatoly připouští, že byl překvapen takovým vzrušením, tk. pomyslel si, že pro znalce bude prodáno maximálně několik kilogramů:

"A lidé byli připraveni koupit maso, aniž se snažili! Přejela si (i po zvýšení cen) tolik, že jsem musel udělat další hodně. Vzhledem k tomu, že nebyly žádné peníze, první 100 dolarů za nákup surovin půjčených jeho přítelkyni. "

Čoskoro začala činnost tak, že bylo nutné přidělit pro basturmu samostatnou stránku ve Facebooku. Pro stálé předplatitele držel trvalé kampaň: pokud se setkají v Anatolii, ho chrliči a napsat příspěvek na vaší stránce - dostanete 25% slevu na další objednávku.

Kupující a výnosy

V průměru prodává kusy 800 gramů. Pošle poštou - je pro něho a pro zákazníky výhodnější. Říká, že se postupně stává "plusem", ale až do málo - za měsíc se ukáže na 100 dolarů. Jeho zákazníci (80%) jsou mladí muži: objednávají maso na polovinu.

Suroviny a "kuchyně"

Prvním problémem, kterým čelí mladý podnikatel, je, že v našich obchodech a trzích není mnoho masa správné kvality a za přijatelnou cenu. Za prvé, Anatoly musela hodně cestovat na prodejních místech a vybírat si každý kus, který trval spoustu času. Po nějakém čase našel kontakt s několika farmami: předem si objednali čerstvé hovězí maso.

Obvykle používá balyk, jehněčí a zadní nohu.

Výroba trhlin: Vše je jednoduché

Technologie pro výrobu takových masových delikates je dost jednoduchá, ale časově náročná.
Výroba sušeného masa zahrnuje následující postup: syrové osolené kus hovězího 4-5 dnů, pak se namočí, vysuší, válcované za koření a sušeného na slunci ve zvláštních podmínkách. Trvá dva týdny, než se vytvoří jedna dávka.

"Když přijde dávka masa (asi 35 kg), začnu ji zpracovávat od rána. Odstraním žíly, filmy a podobně. Zpracování trvá v průměru dva celé pracovní dny. "

Říká, že je načase přejít na profesionální úroveň - v bytě není dost místa pro výrobu trhavého masa. Nyní je zaneprázdněn hledáním místa pro "masový obchod", ve kterém může pracovat. V novém místě plánuje rozšířit sortiment, aby se nejen basturma, ale i jamon a další lahodné masné výrobky.

Noha nohy

Poslední úspěch, na který je Anatoly hrdý, je noha jehněčího.

"Pokaždé, když jsem přišel na trh s masem, podíval jsem se na skopové: bylo zajímavé to zkusit nějakým způsobem zvracet. Nakonec riskoval. Co se stalo, není nazývat hamon, protože to není vepřové maso, ale existuje určitá podobnost. Příprava trvala tři týdny, ale výsledek byl potěšen. "

Chcete-li porozumět názoru lidí o produktech, prezentoval Anatoly: pozval přátele a stálé zákazníky do jedné z restaurací v hlavním městě, ošetřoval jej a provedl průzkum.

"Zajímalo mě, jak nejlépe opřít maso - na kostech nebo bez nich (pak se ukáže mnohem rychleji). Mnoho zákazníků si oblíbilo kostky, protože je velkolepé při podání a tam probíhají jejich procesy, jiní chtěli rychleji a levněji. Tak jsem se rozhodl udělat oba. "

Tajemství vaření

Anatoly věří, že basturma je ideální způsob vaření masa, protože zdá se, že je jaksi skutečný a primitivní. Receptura je jednoduchá, nevyžaduje žádné zlepšovače chuti ani další stimulaci. Jen přirozené maso, ve kterém není nic nadbytečné. Objevil několik tajemství výroby basturmy.

Dobré pro vaření obleky hovězí. Starší - tím lépe: chuť je jasnější. Kus by měl být velký, pevný, ale ne příliš hustý, aby se náklad neunavil (maso během sušení musí být pod tlakem). Všechny filmy a žíly musí být pečlivě odstraněny - maso by nemělo být bez zbytečných inkluzí.

Koření

Je nutno kupovat pouze celý (nikoliv mletý), jinak jsou éterické oleje zvětralé. Koupí na trhu koření. Nejlepší je najít svého prodejce, protože došlo k podvodům - prodávejte vlhkou nebo něco smíchá (nejlépe rýžové mouky). Smíchejte je těsně před vařením (můžete na mlýnku na kávu). Vybírejte koření, v závislosti na tom, jak ostré chcete získat maso. Například, bílý a černý pepř okamžitě ukáže chuť, chili je nejprve téměř neviditelná a pak hoří tvrdě. Ujistěte se, že koupíte chaman (senovky): měl by být zředěn v teplé vodě na konzistenci zakysané smetany.

"Použijte velmi málo a postupně nasypte vodu - snadno se zvětšuje. Z lžičky koření získáte celý talíř marinády, "vysvětluje Anatoly.

Myslíte si, že taková produkce trhavého masa může přinést dobrý příjem?

Připravený podnikatelský plán pro podnik pro výrobu surových masových delikates

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je organizace podniku pro výrobu surových masových delikates v Nižním Novgorodu. Cenová kategorie je prémiová. Realizace je prováděna prostřednictvím obchodů s potravinami mimo prodejny, prodejen piva a HoReCa s vysokou cenou. Díky jednoduché výrobní technologii, nedostatku velkého počtu výrobních zařízení je projekt charakterizován nízkou úrovní investičních a provozních nákladů, což výrazně zvyšuje jeho konkurenceschopnost. Také v srdci konkurenceschopnosti společnosti spočívá originalita receptur používaných ve výrobě, což umožňuje odlišit se od konkurence.

V souvislosti se zaváděním západních sankcí a anti-sankcí se proces nahrazování dovozu provádí poměrně úspěšně. Vzhledem k tomuto faktu, stejně jako ke skutečnosti, že na trhu existuje malý počet podobných výrobků, se zdá, že projekt je pro investora velmi efektivní a atraktivní. Hlavní ukazatele účinnosti jsou uvedeny v tabulce 1.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

Masové výrobky jsou jedním z nejoblíbenějších potravin na světě. V Rusku potravinová kultura poskytuje zpravidla přítomnost masa téměř ve všech pokrmech: polévky, mnoho salátů, horké (druhé pokrmy), studené občerstvení.

Masné výrobky jsou výrobky vyrobené z přírodního masa. GOST R 52427-2005 definuje masné výrobky: "potravinářský výrobek vyrobený s nebo bez použití jiných než masných ingrediencí, receptorem, pro který je hmotnostní podíl složek masa více než 60%."

Rozlišujte také následující pojmy:

masný výrobek - hmotnostní podíl masa od 5% do 60% včetně;

masný výrobek - hmotnostní podíl masa od 30% do 60% včetně, rostlinné přísady;

rostlinný masný výrobek - hmotnostní zlomek masa od 5% do 30% včetně, používají se rostlinné přísady;

analog masný výrobek - potravinářský masný výrobek podobný organoleptické z technologie masa pomocí non-masné složky živočišného a / nebo zeleniny a / nebo minerálního původu, s hmotnostním podílem masných složek není větší než 5%.

Největší podíl spotřeby masa v Rusku připadá na vepřové maso a drůbež - asi 80% z celkového počtu.

Trh s masem v Rusku je největší potravinou, před trhy s obilovinami a mléčnými výrobky. Nicméně souhrnná tržní kapacita v roce 2015 poklesla a pokračovala ve vývoji minulosti. Podle institutu pro studium agrárních trhů (IKAR) dosáhl v roce 2015 1,6 milionu tun, což je o 1,6% nižší než v roce 2014. Míra poklesu však klesla z 2,8% v roce 2014. Na základě oficiálních údajů o počtu obyvatel Ruska je roční spotřeba masa na konci roku 2015 na osobu 72,6 kg / osobu.

Současně díky substitutu dovozu roste i podíl domácích výrobců, což potvrzují údaje ICAR a Rosstatu. Dovoz masa do Ruska klesl z 1,8 milionu tun v roce 2014 na 1,2-1,3 milionu tun v roce 2015 (-33%). Hlavní faktory byly: zákaz dodávky vepřového masa z EU, pokles kurzu rublu, kvůli němuž se dovážené produkty ukázaly jako prakticky nekonkurenční.

Celková produkce masa ruskými podniky v roce 2015 vzrostla o cca 5%, přičemž nejvyšší tempo růstu ukázalo drůbež (o 8% do roku 2014). Chov prasat roste v posledních několika letech (o 4,5% do roku 2014); Produkce hovězího masa postupně klesá (-1,1% do roku 2014). Existuje tendence zvýšit podíl firemních výrobců snížením podílu soukromých dceřiných podniků. V rámci odvětví drůbeže se nejvíce aktivně rozvíjí výroba krůtího masa - v Rusku se stává stále více populární.

Obrázek 1. Dynamika kapacity trhu s vepřovým masem v letech 2013-2015, v milionech tun

Obrázek 2. Dynamika kapacity trhu s drůbežím masem v letech 2013-2015, v milionech tun

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obrázek 3. Dynamika kapacity trhu s hovězím masem v letech 2013-2015, v milionech tun

Dynamika cen masa se pro každý segment trhu liší. Celkově ovšem byl ovlivněn pokles solventnosti obyvatelstva, což vedlo ke konsolidaci a dokonce k poklesu velkoobchodních cen do konce roku 2015 v souvislosti s rostoucími výrobními náklady. Zároveň se maloobchodní ceny skutečně nezměnily; Ceny za hovězí maso, naopak ve velkoobchodě klesaly, rostly v maloobchodě.

Negativní ekonomické faktory v letech 2014-2015 vedly k nedostatku nových projektů v odvětví živočišné výroby. Investice do vývoje prováděly pouze stávající velcí hráči na trhu kvůli zavedeným vztahům s bankami, dostupnost relativně likvidních aktiv, nižší kapitálové náklady ve srovnání s novými hráči.

Podle IKAR se v roce 2016 očekává, že v tomto odvětví budou uplatňovány dva protichůdné trendy. Na jedné straně poroste růst ve vepřové a drůbeží produkci - především kvůli domácím producentům se sníženým dovozem. Na druhou stranu, pokles spotřebitelských schopností a snížení spotřeby. Změna poptávky po nejlevnější bílkovině, kuřecí maso, se očekává. V tomto kontextu se očekává další pokles velkoobchodních cen jiných druhů masa, což může v důsledku rostoucích nákladů vést ke stažení řady hráčů z trhu.

Výhodou pro výrobce může být rozvoj exportních trhů. Vzhledem k slabé pozici rublu vůči světovým měnám se ruské produkty mohou stát vysoce konkurenceschopnými na zahraničních trzích. V roce 2015 se objem exportu již zvýšil a dosáhl cíle 100 tisíc tun hmotnosti výrobku. Objem vývozu do zemí celní unie se zvyšuje, testuje dodávky hovězího, kuřecího a krůtího masa do zemí jako Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Jordánsko, řada afrických zemí.

Od ledna do března 2016 se živočišné a drůbeží maso (živá hmotnost) produkovalo o 188,6 tun více než ve stejném období v roce 2014 (+ 8,4%). Růst byl způsoben růstem výroby:

prasata pro porážku - o 13,6%;

skotu - o 1,9%.

V lednu až březnu 2016 vzrostla průmyslová výroba hovězího masa o 11,8% ve srovnání se stejným obdobím roku 2015. Produkce vepřového masa - o 12,0%. Produkce drůbežího masa - o 5,9%.

V lednu až březnu 2016 se fyzický dovoz masa ve srovnání se stejným obdobím v roce 2015 zvýšil o 2,6%; v hodnotovém vyjádření bylo o 25,4% méně.

Graf 4. Dynamika finančních ukazatelů průmyslu v sekci OKVED 15.1 v letech 2012-2015, v tisících rublů

Jak ukazuje analýza trhu, výroba masných výrobků - včetně masových delikates - je slibnou oblastí činnosti. Věrnost zákazníků v segmentu vysokých cen je mnohem vyšší než průměr a nízká. Hlavním důrazem na vývoji projektu je zvýšení povědomí o značce a vytvoření loajálního publika koncových uživatelů.

Podniky jsou organizovány v pronajatých prostorách na území průmyslového komplexu v Nižním Novgorodu. Nizhny Novgorod je město ve středním Rusku, administrativním centrem Volgée federálního okruhu a Nižním Novgorodem. Významné hospodářské, průmyslové, vědecké, vzdělávací a kulturní centrum. Počet obyvatel města je 1,27 milionu lidí.