Vzorky pro sestavení podnikatelského plánu s podrobnými výpočty

Sekce představuje podnikatelské záměry pro malé podniky v oblasti obchodu, výroby a zemědělství s investicemi v rozmezí od 245 000 do 27 205 000 rublů. Existuje 53 příkladů pro bezplatné použití.

Seznam všech vzorků

 • Obrat vzájemného obchodu Ruska a Nizozemí, obrat zahraničního obchodu mezi Ruskem a Nizozemskem činily 40,6 miliard dolarů v roce 2017: 90,6% - ruský vývoz, 9,4% - holandský produkty
 • Export šperků z Ruska Vývoz klenotů z Ruska v roce 2017 dosáhl 10,7 miliardy dolarů nebo 5,15 tisíc tun
 • Vývoz niklu z Ruska Vývoz niklu z Ruska v roce 2017 činil 2,11 miliardy dolarů nebo 244 tisíc tun
 • Vývoz hnojiv z Ruska Vývoz hnojiv z Ruska v roce 2017 činil 7,46 miliardy dolarů nebo 34,9 milionů tun
 • Vývoz obilovin z Ruska Vývoz obilovin z Ruska v roce 2017 činil 7,44 miliardy dolarů nebo 42,8 milionů tun
 • Vývoz železných kovů z Ruska Vývoz železných kovů z Ruska v roce 2017 činil 18,5 miliardy dolarů nebo 42,4 milionů tun
 • Export papíru z Ruska Vývoz novinového papíru z Ruska v roce 2017 činil 457 milionů dolarů nebo 1,1 milionu tun
 • Obrat vzájemného obchodu Ruska a Ukrajiny se obrat zahraničního obchodu mezi Ruskem a Ukrajinou ve výši 12,9 miliard dolarů v roce 2017: 61,2% - ruský vývoz, 38,8% - na náměstí zboží
 • Vývoz ryb z Ruska Vývozy ryb z Ruska v roce 2017 činily 3,43 miliardy dolarů, neboli 1,6 milionu tun
 • Vzájemný obchod mezi Ruskem a Čínou Objem zahraničního obchodu mezi Ruskem a Čínou činil v roce 2017 84,8 miliard dolarů: 46% - ruský vývoz, 54% - zboží z Číny
 • Objem vzájemného obchodu mezi Ruskem a Běloruskem Objem zahraničního obchodu mezi Ruskem a Běloruskem v roce 2017 dosáhl 28,3 miliardy dolarů: 62,9% je ruský vývoz, 38,1% - zboží z Běloruska
 • Vývoz a dovoz Ruska a Spojených států v roce 2017 Objem zahraničního obchodu mezi Ruskem a Spojenými státy v roce 2017 dosáhl 23,6 miliardy dolarů: 47% - je ruský vývoz, 53% - zboží ze států
 • Vývoz a dovoz Ruska a Německa v roce 2017 Objem zahraničního obchodu mezi Ruskem a Německem v roce 2017 činil 49,4 miliardy dolarů: 51,6% - ruský vývoz, 48,4% - zboží z Německa
 • Vývoz dřeva z Ruska Vývoz dřeva z Ruska v roce 2017 činil 7,75 miliardy dolarů nebo 41,6 milionů tun
 • Vývoz mědi z Ruska Vývoz mědi z Ruska v roce 2017 činil 4,7 miliardy dolarů nebo 789 tisíc tun
 • Vývoz chemických výrobků z Ruska Vývoz chemických výrobků z Ruska v roce 2017 dosáhl 16,6 miliardy dolarů nebo 49,1 milionu tun
 • Titanový vývoz z Ruska Titanový vývoz z Ruska v roce 2017 činil 538 milionů dolarů nebo 28,8 tisíc tun výrobků z titanu
 • Vývoz zbraní z Ruska Vývoz zbraní z Ruska v roce 2017 činil 15,3 miliardy dolarů
 • Vývoz hliníku z Ruska Vývoz hliníku z Ruska v roce 2017 činil 7,96 miliardy dolarů nebo 4,2 milionu tun
 • Export strojů a zařízení z Ruska Vývoz strojů a zařízení z Ruska v roce 2017 činil 12,6 miliardy dolarů, tj. 0,9 milionu tun

Plánování podnikání je důležité, zjistěte proč

Jaký je podnikatelský plán? Většina z nich bude pravděpodobně odpovědět - získat úvěr v bance. Toto tvrzení je pravdivé, ale pouze zčásti. První plán je nutné podnikatel pochopit velikost počáteční investice na začátku, jak to vyžaduje určitý čas k dosažení soběstačnosti a příjmy prognóz s cílem posoudit míru ziskovosti, doba návratnosti, a mnoho dalších parametrů.

Velmi často se stává, nováček podnikatel (a ne jen začátečník) veškeré plánování a výpočty provést „od oka“ na ubrousku nebo v hlavě (a někdy ne), zapomínají na mnoha drahých položek, což má za následek celou řadu chyb a vede k bankrotu.

Časté chyby: při určování investice nezahrnuje náklady na financování činností před bodu zvratu, hodnota zásob je nesprávná je určen (položen velikost TMC po dobu jednoho měsíce a na základě doby obratu povinné minimální rezervy na 3 měsíce) při výpočtu mzdové náklady nebere daní z účtu a pojistné odpočty, potřeba zaměstnance a mnoho dalších je nesprávně vypočítána.

Správně sestavený obchodní plán s podrobnými výpočty je klíčem k úspěšnému zahájení jakékoli obchodní činnosti, což ve fázi předpovídání umožní vypnout nevýnosné opce a v důsledku toho být chráněna před ztrátou vlastních investic či investičních (věřitelských) prostředků.

Řekněme, že máte v úmyslu instalovat automaty na prodej hraček vyrobených výpočet ukazuje, že celkový výnos bude 5 let, je zřejmé, že to není zcela správné investice, je nepravděpodobné, že stroj bude fungovat bez poruchy po určitou dobu. (Pro odkaz: optimální návratnost tohoto druhu činnosti je 12-18 měsíců.)

A co je lepší - koupit si připravený obchodní plán nebo to udělat sami? Pokud mluvíme o malém podnikání, musíme to udělat sami. To vám umožní proniknout hlouběji do projektu, porozumět jeho podstatě, rozšiřovat sami sebe ekonomiku budoucí činnosti. No, pokud chcete uspořádat výrobu, která vyžaduje vícebiliardové investice, nemůžete to udělat bez pomoci odborníků.

Na webu najdete ukázky hotových obchodních modelů se všemi výpočty, které můžete použít jako základ pro přípravu studie proveditelnosti pro konkrétní projekt.

Algoritmus akcí

 1. Znalost daného vzorku studie proveditelnosti.
 2. Shromažďování statistických údajů o konkrétním regionu, kde bude podnikání prováděno.
 3. Provádění marketingového výzkumu: výpočet kapacity trhu, stanovení potenciálních příjmů, provádění geomarketingového výzkumu, analýza konkurentů, identifikace silných a slabých míst projektu (SWOT analýza).
 4. Aktualizace informací o ekonomické části: vyhledávání potenciálních dodavatelů zařízení a surovin, požadování komerčních nabídek, přepočet cenové ceny a určení konečné ceny na základě aktuální tržní reality a stanovení úrovně ziskovosti.
 5. Provedení zátěžového testu, který se odráží ve výpočtu čísel (co bude návratnost, pokud je příjem o N procent nižší než je plánováno). Na základě získaných údajů je sestavení několika možností pro vývoj události: konzervativní, realistické a optimální.
 6. Výběr optimální právní formy hospodářské činnosti.
 7. Výběr nejvýhodnější formy zdanění (studie právních režimů ke snížení daňového zatížení).

Na základě analýzy a zobecnění získaných informací připravte svůj vlastní obchodní případ, pomocí něhož můžete určit realizovatelnost investování peněz.

Vezměte prosím na vědomí, že si můžete zdarma stáhnout jakýkoli obchodní plán, který se vám líbí. Pokud někde neexistuje formulář pro stahování, můžete položit otázku prostřednictvím zvláštního formuláře a v krátké době přidáme tuto příležitost. Prostřednictvím tohoto formuláře můžete také vyjasnit jakýkoli moment týkající se popsaného modelu a my se pokusíme vyhledat odborníka, který vám poskytne kompetentní poradenství v okamžiku zájmu.

Vzorky obchodních plánů

Podnikatelský plán pro výrobu domácího vína

Výroba vína může být zisková 100%, ale to vyžaduje přesné výpočty a vyvážený přístup. Není to vážné určovat vyhlídky na oko bez kompetentně vypracovaného obchodního plánu, který nemůžete udělat. Co je třeba vzít v úvahu při přípravě podnikatelského plánu a jak zhodnotit možnosti výroby.

Podnikatelský plán pro výrobu mycího prádla

Obrovská škála pěnových produktů na regálech nezabila poptávku po neotřesivých pracích prášcích. Tento produkt má neocenitelné vlastnosti, které mohou v dohledné budoucnosti sloužit jako záruka relevance.

Podnikatelský plán pro centrum spolupráce

Pro Rusko je coworking novým fenoménem. Jedná se o zvlášť vybavené prostory pro práci nezávislých pracovníků, pořádání obchodních jednání. Ve společném pracovišti mohou všichni najít vhodné místo, kde nebudou rozptýleni. Tento nápad se zdá být dost slibný.

Podnikatelský plán kanceláře sázkových kanceláří

Bookmakery jako právní forma malého podnikání, slibné z hlediska výdělku. Tato okolnost přitahuje velké podniky v tomto segmentu a brání rozvoji malých podnikatelů. Problémy a příležitosti v oblasti bookmakingu v Rusku.

Jak vytvořit podnikatelský plán: krok za krokem pokyny pro figuríny

Pokud podnikáte vážně, nemůžete bez podnikatelského plánu. Nejúspěšnější nápad by měl být podpořen dobře navrženým akčním plánem. Pravidla pro vypracování podnikatelského plánu pro malé podniky vám pomohou pochopit postup činností.

Podnikatelský plán pro dočasný sklad

Malé a střední podniky dávají přednost tomu, aby své vlastní skladovací prostory nevytvářely a jejich pronájmy jsou výhodné a výhodné. Stavba, vybavení a údržba skladů se stala odděleným a slibným druhem podnikání.

Podnikatelský plán pro otevření anti-kavárny (čas-kavárna)

mládež. Zde neplatí příkazy, ale čas. Také můžete hrát hry zdarma, používat počítač a zdarma. Hlavní funkce Time-café - uvolněná, téměř domácí atmosféra a příležitost dát jim jídlo.

Podnikatelský plán pro výrobu džemu

Období nadšení s bary a továrními sušenkami se zdálo být předáno. Lidé si vzpomínají na vzpomínku na babičku a rádi si otevřou džbán s třešničkou nebo meruňkou. Na Západě začala růst zájmů spotřebitelů o sochory připravené podle domácích receptů dříve. Mnoho podnikatelů se podařilo sestavit čistý stát na ekologických produktech.

Podnikatelský plán pro fotoknihu

Selfi seriózně konkuroval fotbaletu, ale okamžitá fotopapír s papírovým potiskem stále ještě není bez práce. Fotokabin nyní vypadá jako něco zábavného a trochu "retro" z amerických filmů uprostřed minulého století, ale přitahuje jen zákazníky.

Podnikatelský plán pro instalaci kávových automatů

Když se budete muset ráno probudit, rozveselit se během dne, soustředit se nebo uvolnit, myslíme si, že by bylo hezké pít kávu. Ne vždy je čas jít do kavárny po dobu půl hodiny, ale ze sklenice kávy, kterou můžete pít na cestách, nikdo neodmítne.

Příklady obchodních plánů ve formě pokynů pro rok 2018

Přidáno do záložek: 0

Zvláště pro vás poskytujeme velké množství obchodních plánů, v nichž je obraz podnikatelského plánování co nejjasněji prezentován. To proto, že Každý podnikatelský plán je napsán zkušenými odborníky s rozsáhlými zkušenostmi v bankách, jejichž činnost souvisí s vydáváním úvěrů právnickým osobám k otevření vlastního podnikání nebo rozšíření jejich činnosti v novém roce.

Ambície a perfekcionismus našich autorů je zárukou, že všechny materiály jsou napsány na svědomí a jsou dokonale vhodné pro použití v podmínkách ruské reality. Pro vás - jen nejcennější a užitečné rady!

Naše sbírka je doplňována týdně. V něm najdete nové obchodní plány a obchodní nápady pro různé malé firmy, stejně jako doporučení týkající se všech aspektů otevření společnosti. Jak najmout zaměstnance, na které pozici společnosti tak, aby to přineslo maximální zisk, nějaká forma vlastnictví zvolit pro podnik - LLC nebo IP, jak vybrat ten daňový systém - zde najdete odpovědi na všechny tyto otázky. Všechna naše doporučení jsou založena na rozsáhlých zkušenostech s prací s profilovými společnostmi.

Důležitou součástí naší práce je výpočet ziskovosti, návratnosti, odstupných bodů a ekonomické efektivity. V příkladech obchodních plánů jsou tabulky s výpočty, pomocí kterých můžete nezávisle naplánovat činnost budoucího podniku, z výpočtu potřebné částky finančních prostředků na nákup zařízení před datem návratnosti investic.

Důrazně doporučujeme, abyste dávat pozor na takové položky, které mnozí nezkušenost neberou v úvahu: placení příspěvků na sociální zabezpečení pro zaměstnance, placení daní a poplatků, a tak dále. Z tohoto důvodu byste se měli seznámit se sekcí daňové optimalizace. Pokud jste obeznámeni s právními metodami a schématami snižování daňového zatížení od samého počátku, pomůže to v budoucnu plánovat vaše budoucí úspěšné podnikání vzhledem k nižším nákladům spojeným s placením daní.

S našimi typickými podnikatelskými plány budou podnikatelé moci požádat o schválení úvěrů pro podnikatelské účely, granty a konečně pro příliv soukromých investic v roce. Nejsme přívrženci výmluvnosti a nepokoušejte se vysvětlit jednoduchý jazyk v složitém jazyce, takže naše obchodní myšlenky jsou jednoduché, ale efektivní.

Pro začátečníky poskytujeme tematické metodologické materiály, které vám pomohou naplánovat a organizovat své podnikání. Chcete-li vypočítat tržní kapacitu ve svém oboru, doporučujeme použít prezentovanou metodiku. Také vám doporučujeme, abyste si přečetli pokyny, které vysvětlují, jak si PI zaregistrovat sami. A pokud ještě nevíte, jaký druh aktivit si můžete vybrat, nezapomeňte se podívat na obchodní nápady pro malé firmy. Doufáme, že vám pomohou při zavádění podnikatelských žil a při dosahování komerčních cílů.

Zapamatujte si! Tyto příklady obchodních plánů mohou být použity pro základy, ale když otevřete svůj nový nebo první podnik - napište vlastní obchodní plán, založené na realitách moderního trhu, platí pro jeho město. Tento proces je těžkopádný, ale ušetří vaše finance a bude objektivněji odrážet situaci ve vašem regionu, kde je otevření plánováno v novém roce.

Podnikatelské plány na zahájení podnikání. Příklady obchodních plánů podle kategorií - ukázky připravených obchodních plánů pro rok 2017 - rok, zdarma ke stažení.

Podnikové plány: stáhněte si připravené příklady

365 hotových příkladů obchodních plánů

Upozorňujeme, že níže uvedené materiály obsahují pouze příklady typických obchodních plánů. Údaje, které jsou v nich uvedeny, lze považovat pouze za orientační, protože se trh a ceny neustále mění. Současně výše uvedený podnikatelský plán poskytuje přibližnou představu o krocích, které bude třeba podniknout k úspěšnému spuštění popsaného podnikání.

Pokud potřebujete vytvořit svůj vlastní podnikatelský plán, s přihlédnutím ke specifikům regionu a vaší schopnosti vyhledávat investory a partnery, doporučujeme požádat o pomoc odborného portálu Openbusiness.ru Allaverdyanu VV, která má velké praktické zkušenosti v oblasti investičního poradenství, oceňování činnosti a plánování podnikání.

Stáhněte si připravené obchodní plány:

Podnikatelské plány pro auto podnikání

Příklady hotových obchodních plánů týkajících se automobilového obchodu, nákladní dopravy, výroby zařízení a dopravních služeb.

Podnikové plány pro sektor služeb

Sbírka hotových obchodních plánů pro servisní společnosti

Podnikatelské plány pro cestovní ruch

Stáhněte si příklady hotových obchodních plánů pro podniky cestovního ruchu a pohostinství

Obchodní plány obchodních podniků

Sbírka hotových obchodních plánů pro podniky působící v maloobchodním sektoru

Podnikové plány v oblasti vzdělávání a poradenství

Výběr bezplatných ready-made obchodních plánů pro vzdělávací instituce a poradenské organizace

Podnikové plány pro finanční sektor a B2B

Příklady podnikatelských plánů pro podniky působící ve finančním sektoru ekonomiky

Podnikové plány pro internetový obchod a komunikaci

Podnikové plány týkající se internetového obchodu, špičkových technologií a softwaru.

Podnikové plány v lékařství a farmacie

Připravené obchodní plány pro farmaceutický průmysl a medicínu.

Podnikové plány pro výrobu potravin

Příklady hotových obchodních plánů pro výrobu potravin

Podnikatelské plány na stravování

Sbírka připravených obchodních plánů pro organizace pohostinství

Podnikové plány v oblasti nemovitostí, stavebnictví a designu

Připravené obchodní plány podniků pracujících v oblasti nemovitostí, výstavby, opravy a projektování.

Obchodní plány pro lehký průmysl

Výběr bezplatných obchodních plánů pro podniky lehkého průmyslu

Obchodní plány pro zemědělství

Sbírka připravených obchodních plánů pro zemědělství

Obchodní plány pro sport

Sbírka hotových obchodních plánů pro poptávku

Podnikové plány pro zoobizm

Sbírka připravených obchodních plánů pro podnikání v zoo

Podnikatelské plány pro vydavatelskou činnost a reklamu

Připravené příklady ruských obchodních plánů pro vydavatelské, reklamní, mediální a zábavní průmysl

Tipy pro vytvoření vlastního podnikatelského plánu v sekci:

Příklady toho, jak vypracovat obchodní plán. Číslo dílu 2

Jednoduchý příklad psaní podnikatelského plánu

Uveďme jednoduchý příklad registrace podnikatelského plánu. Je třeba mít na paměti, že toto je pouze jedna z možných možností a je předložena ve velmi zkrácené podobě.

Účel: Vyrábí cukrárny, především koláče, pro obyvatele města. Získejte vedoucí pozici v horním cenovém segmentu na tomto trhu.

Cíle:
1. Vytvořte kompaktní cukrárnu.
2. Zajistěte výrobní proces s nezbytnými surovinami a prací, část z nich bude najata.
3. Zpočátku to trvá 30% tržního segmentu, a to prostřednictvím provádění rozvinuté marketingové strategie, že mačkání své hlavní konkurenty dumpingové ceny a nové recepty pro spotřebitele.
4. Zapojit chybějící investiční fondy do banky na kauci, k dispozici k dispozici, nemovitosti.

Příklad vypracování podnikatelského plánu podniku

Zvažme příklad podnikatelského plánu pro výrobu. Je plánováno otevření malého studia pro šití. Zvažte, jak slibná je tato firma na určitém trhu.

1. Shrnutí. Otevření malé výroby od 1. ledna 2014. Forma vlastnictví - LLC. Plánované období je 42 měsíců.

2. Obecná ustanovení. Nákup zařízení, které vám umožní používat různé tkáně a provádět různé povrchové úpravy. Plánuje se částečně přilákat vypůjčené finanční prostředky na nákup vybavení a pronájem prostor. Šití služba bude poskytována obyvatelstvu, jakož i právnické osoby, které potřebují zvláštní oblečení a šití záclon a ložního prádla pro následný prodej.

3. Analýza trhu a marketingový plán. V současné době je na trhu zastoupeno 350 společností. Díky přísnému dodržování podmínek a kvality se plánuje vytvořit pozitivní představu o společnosti, která nám umožní obsadit místo na trhu.

4. Náklady. Odhadované přímé a variabilní náklady, včetně mzdy a nájemného za 3 roky, činí 13,5 milionu rublů. Z těchto vlastních prostředků je 50 milionů rublů. Plánovaný objem prodeje bude činit 15 milionů rublů, což po odečtení daňových odpočtů umožní, aby byl projekt splacen do konce třetího roku.

5. Výrobní plán. Vydání 1000 jednotek zboží.

6. Investice. Zapojení partnerů do podmínek společného podnikání.

Stručný příklad obchodního plánu

Pokud chceme otevřít opravnu obuvi, v nejobecnější podobě vypadá vývoj podnikatelského záměru takto:

 • - Stálé náklady (vybavení) - 300 tisíc rublů.
 • - Variabilní náklady (vlákno, lepidlo, nájemné) - 10 tisíc rublů.
 • - Povinné investice - 100 tisíc rublů v podobě bankovních úvěrů do 23% ročně po dobu 10 let - progresivní stupnice a milost dobu 1 roku.
 • - Forma vlastnictví - IP
 • - Daňové odpočty 24 tisíc rublů.
 • - Plánovaný příjem je 20 tisíc rublů měsíčně.
 • - Výnosy 1 rok - 97 tisíc rublů.
 • - Finanční výsledek - 73 tisíc rublů.

Výsledkem je, že podnikatel má důvod investovat peníze do tohoto projektu. Bezpečnostní rozpětí je dostatečně velké, aby případné odchylky od předpovědních hodnot nevedly k finančnímu kolapsu.

Mnoho zajímavých a užitečných informací je obsaženo v informačním manuálu o vytváření a rozvoji vlastního podnikání: "Jak otevřít úspěšný obchod"? A víte, jak dosáhnout úspěchu v podnikání díky zkušenostem úspěšných podnikatelů? Přečtěte si:

Příklad podnikatelského plánu s výpočty

Otevření malého obchodu, který prodává použité dětské oblečení, vyžaduje také předběžné posouzení. Podnikatelský plán příkladu společnosti:

Ocenění koupené z populace zboží bude provedeno na základě nákladů na 1 kg.
Za prvé, budete muset sestavit sortiment 100 jednotek.
Náklady na 1 kg jsou 400 konvenčních jednotek. Jedna položka váží průměrně 1 kg. Náklady na zboží tedy budou 100 * 100 = 40 000 USD. Náklady na doplnění pracovního kapitálu budou 100 jednotek, což se rovná 10 000 cu. za měsíc
Pronájem prostor je 10 000 USD.
Proměnné, včetně reklamy a nepředvídaných výdajů - 10 USD

Prodej za prvních 6 měsíců činí 130 produktů za měsíc.
v následujícím - 280 položek za měsíc.
Jednotková cena v průměru činí 250 cu.
Výnosy na 1 rok = 130 * 250 * 12 + 280 * 250 * 12 = (10 000 * 12 000 + 40 000 + 10 000 * 12 + 10 000 * 12 000) = 420 195 až 361 240 = 58,955.
Daň bude činit 25 000 USD.
Finanční výsledek je 33,955 cu.

Na první pohled se firma se zdá být atraktivní, vzhledem k nízké náklady na vstupu a rychlou návratnost investic, ale dělá jednoduchý výpočet, podnikatel dochází k závěru, že ziskovost je velmi nízká, a ačkoli riziko je malé (výrobek má stabilní poptávku), aniž by museli opustit měřítko zapojit se do této činnosti není rentabilní.

Podívejte se na příklad podnikatelského plánu

Schématické plánování, například rostoucí zelenina vypadá takto:

1. Shrnutí. Zde je souhrn zbývajících stránek.
2. Marketingová část. Kdo bude kupujícím a na úkor toho, co bude možné získat na trhu? Odhadovaná část - 5 tun mrkve za 100 000 USD
3. Náklady. Pronájem pozemků a zásob - 27 000 USD.
Zaplacení nájemné - 30 000 USD.
4. Výnosy - 23 dolarů
5. Zdroje financování. Bankovní půjčka za 50 000 USD. na 18 let ročně po dobu 10 let.
6. Finanční výsledek - 9 cu

Tato aktivita při provádění pesimistického scénáře v prvním roce nepřinese příjmy vůbec. Kromě toho bude podnikatel schopen plně pracovat a investovat do vývoje pouze v oblasti splácení celé částky úvěru.

Pro začátečníky a zkušené podnikatele bude užitečné číst rozšířený a informativní článek: "Jak vytvořit pracovní obchodní plán pro malé podniky".

O tom, jaká literatura by měla být použita při psaní podnikatelského plánu, si můžete přečíst zde >>

Stáhněte si připravené příklady obchodních plánů

Na tomto zdroji si můžete zdarma stáhnout ukázky obchodních plánů. Stažení souboru vám umožní seznámit se s podrobnější verzi výpočtů, které umožní nejen pochopit podstatu, ale také vytvořit svůj vlastní podobný výpočet, důvody pro investice.

Neexistují-li žádné zkušenosti, není nutné objednat vývoj specializované firmy. Stačí se seznámit s příkladem plánování podobné činnosti, kde můžete podrobně studovat vlastnosti analýzy trhu a výpočet výrobních nákladů konkrétního podniku.

Chcete-li stáhnout, klikněte na odkaz:

Stáhněte si bezplatné obchodní plány ze speciálního katalogu:
"BEST FREE BUSINESS PLANS OF RUNET"!

Jak napsat vlastní obchodní plán?

Podnikatelský plán je dokument, který zdůrazňuje všechny charakteristiky budoucí organizace, analyzuje možné problémy a rizika, předpovídá je a metodám, kterými je lze vyhnout.

Jednoduše řečeno, podnikatelský plán pro OV a investor je odpovědí na otázku "Potřebuji financovat projekt nebo ho poslat do koše?".

Důležité! Podnikatelský plán je vyhotoven na papíře, s přihlédnutím k některým pravidlům a předpisům. Tato prezentace projektu do jisté míry materializuje vaši představu, ukazuje vaši touhu a připravenost pracovat. Také papírování zjednodušuje vnímání myšlenky ze strany investora.

Vlastní podnikatelský plán

Není to tak obtížné vytvořit obchodní plán, stačí si myslet na tuto myšlenku. Před tím, než popadnete kalkulačku a vypočtete příjem, musíte provést několik kroků.

 1. Identifikujte "pro" a "proti" myšlenku, která vznikla. Pokud je počet "mínusů" mimo měřítko - nevzpěchejte, abyste se vzdali. Některé aspekty mohou být obráceny v opačném směru, přemýšlejte o tom, jak tyto "mínusy" vyřešit.
 2. Konkurenceschopnost a stabilita trhu jsou důležité charakteristiky.
 3. Prodejní trh musí být přemýšlen až do nejmenších detailů.
 4. Splácení zboží (služeb) a doba přijetí prvního zisku vám umožní určit (přibližně) potřebnou částku pro investice.

Pokud jste po takové povrchní analýze nechtěli opustit své potomky, je čas vzít si čistý list a začít vytvářet obchodní plán.

Je důležité vědět! Neexistuje jednotná struktura a podrobné pokyny pro výpočet podnikatelského plánu. Existence a pořadí položek zahrnutých v plánu je proto určeno nezávisle. Odborníci však stanovili nejoptimálnější verzi struktury plánu. Pokud nejsou k dispozici žádné zkušenosti s přípravou takových dokumentů, musíte tyto doporučení využít k vytvoření kompetentního zaměstnání.

Struktura a postup při sestavování podnikatelského plánu

Struktura dobrého podnikatelského záměru podle ekonomů by měla zahrnovat 12 bodů. Každá z nich je popsána níže.

Krycí list

Zde jsou uvedeny následující parametry:

 • název projektu;
 • název organizace, kde má být projekt realizován, s uvedením telefonů, adres a dalších kontaktních údajů;
 • vedoucí organizace uvedené výše;
 • vývojář (tým nebo vedoucí) obchodního plánu;
 • datum dokumentu;
 • je povoleno vydávat nejvýznamnější ukazatele finančních výpočtů pro projekt na prvním listu.

Memorandum důvěrnosti

Tento dokument je nezbytný k ochraně autorských práv k nápadu a podnikatelskému plánu. Odráží vědomí čtenáře, že nemá právo šířit informace obsažené v dokumentu bez souhlasu autora. Může se jednat také o zákaz kopírování, kopírování dokumentu, převod na jinou osobu, vyžadující vrácení čteného obchodního plánu autoru, pokud investor neuzná dohodu.

Příklad memoranda důvěrnosti lze nalézt níže.

Další dvě části plánu - "Stručný shrnutí" a "Hlavní myšlenka projektu" - úvodní. Mohou být použity jako předběžný návrh (pro známost) s partnery a investory, dokud nebudou vyjednány.

Krátké pokračování

I když stručné shrnutí takového dokumentu je na začátku, je výsledkem jeho závěrečné fáze. Shrnutí - je to krátký popis myšlenky projektu a seznam nejvýznamnějších charakteristik finanční složky.

Zde vám pomohou odpovědět na následující otázky, které vám pomohou získat vynikající životopis:

 1. Jaký produkt plánuje společnost implementovat?
 2. Kdo chce koupit tento produkt?
 3. Jaký je plánovaný objem prodeje (výroby) za první rok provozu firmy? Jaký bude výnos?
 4. Kolik jsou celkové náklady na projekt?
 5. Jak vznikne společnost ve své organizační a právní formě?
 6. Kolik pracovníků by mělo být zapojeno?
 7. Jaká je výše kapitálových investic potřebných pro realizaci projektu?
 8. Jaké jsou zdroje financování tohoto projektu?
 9. Kolik bude celkový zisk (ziskovost) za určité období, období návratnosti, částka hotovosti na konci prvního roku fungování podniku, ziskovost. Čistá současná hodnota.

Je důležité vědět! Resumé přečíst investor nejprve. Proto z této části závisí na osudu projektu: investor se buď stává zajímavým, nebo nudným. Tato část by neměla překročit objem 1 strany.

Hlavní myšlenka projektu

Zde autor popisuje myšlenku, na jejímž základě chce organizovat podnik. V této části plánu je třeba odpovědět na tyto otázky:

 1. Jaký je hlavní cíl projektu?
 2. Jaké jsou cíle podniku k dosažení hlavního cíle?
 3. Existují nějaké bariéry k cíli a jak je obejít?
 4. Jaké přesné akce navrhuje autor, aby dosáhl výsledku v co nejkratším čase a dosáhl cíle? Jaké jsou tyto pojmy?

Důležité! Je třeba uvést jasné, skutečné a jasné argumenty, které potvrdí důvěru ve ziskovost a úspěch projektu. Objem této části je optimální do 1-2 stránek.

Ve stejné části je obvyklé použít SWOT analýzu - hodnocení silných, slabých rysů podniku, příležitostí (vyhlídek), jakož i možných hrozeb. Podnikněte správně a úplně podnikatelský plán, aniž by taková analýza byla úspěšná.

Analýza SWOT odráží obě strany, které ovlivňují život organizace: vnitřní, související se samotným podnikem a vnější (vše, co je mimo společnost, že se nemůže změnit).

Nezapomeňte: popište podnik, nikoli produkt! Častou chybou autorů je, že začnou psát vlastnosti zboží ve sloupci "síly".

Zde jsou některé parametry popisující síly nebo slabiny, které můžete použít:

 • výroba špičkových technologií;
 • servisní a poprodejní servis;
 • multifunkčnost výrobku (bez ovlivnění jeho specifických vlastností);
 • úroveň kvalifikace a profesionalita zaměstnanců;
 • úrovně technického vybavení podniku.

Externí faktory ("příležitosti" a "hrozby") zahrnují:

 • tempo růstu trhu;
 • úroveň hospodářské soutěže;
 • politickou situaci v regionu, zemi;
 • charakteristiky legislativy, státní podpora;
 • charakteristiky solventnosti spotřebitele.

Charakteristika průmyslu na trhu

Zde musí autor znovu potvrdit platnost projektu a spoléhat se na marketingovou analýzu situace na trhu. Zde se doporučují tyto indikátory:

 • dynamika prodeje podobných výrobků v průmyslu v posledních letech;
 • růst sektoru trhu;
 • trendy a rysy cen;
 • vyčerpávající hodnocení soutěžitelů;
 • vyhledávání a uvedení nových a mladých firem v oboru, jakož i popis jejich činností;
 • popis spotřebitelského trhu, jejich touhy, záměry, požadavky, příležitosti;
 • posouzení možného dopadu vědeckých, sociálních a ekonomických aspektů;
 • vyhlídky na rozvoj trhu.

Podstata projektu

Tato část odhaluje myšlenku, předmět podnikatelského plánu. Také zde se odráží úroveň připravenosti podniku jít ven do světla, dostupnost všech potřebných prostředků.

Nejdůležitější ustanovení této části jsou:

 • primární cíle;
 • popis segmentu cílového spotřebitele;
 • klíčové faktory výkonu tržního úspěchu;
 • podrobné uvedení výrobku, jehož vlastnosti musí být v rámci výše definovaného segmentu trhu;
 • fáze vývoje produktu (pokud je výroba zahájena), patent a čistota autora;
 • charakteristiky organizace;
 • celkové náklady projektu s uvedením finančního plánu pro období a výši investic;
 • požadované náklady počátečního období pro marketingovou kampaň a vytvoření dobře organizované organizační struktury.

Marketingový plán

Zde jsou uvedeny úkoly, cíle marketingové politiky a metody jejich řešení a úspěchů. Důležité je specifikovat, na jaký úkol má být zamýšleno, v jakých časových intervalech je třeba jej provést a jakými nástroji. Je třeba také specifikovat finanční prostředky, které jsou pro ně nezbytné.

Marketingový plán Je strategie, soubor postupných a / nebo simultánních kroků, vytvořených tak, aby přitahovaly spotřebitele a efektivní návrat z jejich strany.

Investor bude věnovat pozornost těmto věcem:

 • vyvinutý systém komplexního výzkumu a analýzy trhu;
 • plánovaný objem prodeje zboží (služeb) a jeho sortimentu, který je naplánován na období do okamžiku, kdy podnik opustí plnou kapacitu;
 • způsoby zlepšování produktů;
 • popis balení produktů a cenová politika;
 • systém nákupu a prodeje;
 • reklamní strategie - jasně formulovaná a srozumitelná;
 • plánování servisní údržby;
 • kontrolu nad realizací marketingové strategie.

Výrobní plán

Všechno, co se přímo týká tvorby produktů, se odráží v této části. Proto je vhodné sestavit tuto část pouze pro ty společnosti, které plánují nejen distribuci, ale i výrobu produktů.

Požadavky na upřesnění:

 • požadovaná výrobní kapacita;
 • detailní interpretace technologického procesu;
 • podrobný popis transakcí přidělených subdodavatelům;
 • potřebné vybavení, jeho vlastnosti, náklady a způsob nákupu nebo pronájmu;
 • subdodavatelé;
 • potřebná plocha pro výrobu;
 • suroviny, zdroje.

Je důležité uvést náklady na vše, co vyžaduje výdaje.

Organizační plán

V této fázi jsou rozvíjeny principy organizačního strategického řízení společnosti. Pokud podnik již existuje, je tento bod stále povinný: zde je určena shoda stávající struktury s cíli. Organizační část musí nutně obsahovat tyto údaje:

 • název organizační a právní formy (IP, JSC, partnerství a další);
 • systém vlády, který odráží strukturu ve formě schématu, předpisů a pokynů, komunikace a závislosti jednotek;
 • zakladatelé, jejich popis a údaje;
 • dozorčí pracovníky;
 • interakce s pracovníky;
 • poskytovat systém řízení s potřebnými materiálními a technickými zdroji;
 • umístění společnosti.

Finanční plán

Tato kapitola podnikatelského záměru poskytuje celkové ekonomické hodnocení písemného projektu spolu s výpočty úrovně ziskovosti, podmínek návratnosti nákladů, finanční stability podniku.

Finanční plán pro investora je velmi důležitý, zde určuje, zda je projekt pro něj přitažlivý.

Zde je třeba provést některé výpočty a shrnout je:

 • dynamika měn "ruble-dolaru";
 • Placení daní a jejich úrokových sazeb;
 • zdroje tvorby kapitálu (vlastní zdroje, půjčky na emise akcií apod.);
 • účet zisku a ztráty, například:
 • souhrnná tabulková peněžní tok (peněžní toky a jejich pohyb);
 • rozvaha (finanční situace společnosti na určitou dobu);
 • bod rovnováhy vypočtený matematickými a grafickými metodami, například:
 • Výpočet NPV (čistý diskontovaný příjem) a doba návratnosti vložených prostředků (ve formě časového rozvrhu). Na následujícím obrázku je uveden příklad takového grafu:
 • Index výnosu PI (příklad níže);
 • Ukazatel interní míry návratnosti IRR u několika úrokových sazeb diskontu. Vypočítané podle vzorce:

Analýza rizik

V analýze rizik musí autor prozkoumat projekt a zjistit možné hrozby, které mohou vést ke snížení příjmů. Je třeba vzít v úvahu finanční, odvětvové, přírodní, sociální a další rizika. V takovém případě je nutné vypracovat podrobný a účinný plán, který by zabránil nebo minimalizoval dopad na společnost. Proto v podnikatelském plánu je třeba upřesnit:

 • seznam všech možných problémů;
 • soubor metod a nástrojů, které zabraňují, odstraňují nebo minimalizují rizika;
 • model chování společnosti v případě událostí, které nepodporují její rozvoj;
 • ospravedlnění nízké pravděpodobnosti těchto problémů.

Aplikace

Toto je poslední odkaz ve struktuře podnikatelského plánu. Zahrnuje dokumenty, citace, zdroje, kopie smluv, dohody, certifikáty, dopisy od spotřebitelů, partnery, statistické údaje, výpočtové tabulky použité při sestavování tohoto dokumentu. Aplikace v textu obchodního plánu vyžadují vložení odkazů a poznámek pod čarou.

Obecné požadavky na dokument

 • napsat podnikatelský plán v jasném, jasném jazyce, bez dlouhého a složitého jazyka;
 • požadovaný objem je 20-25 stanů;
 • Podnikatelský plán by měl zahrnovat veškeré informace požadované investorem v plném rozsahu;
 • dokument musí nutně vycházet ze skutečných skutečností, rozumných racionálních návrhů;
 • plán musí mít strategický základ: přísný, načrtnutý a dokončený, s jasnými cíli;
 • propojenost, složitost a systémová povaha jsou důležitými rysy návrhu plánu;
 • investor musí vidět budoucnost, vyhlídky na rozvoj myšlenky projektu;
 • flexibilita podnikatelského plánu je významným přínosem. Pokud můžete provést úpravy, změny písemného projektu jsou příjemným bonusem pro investora;
 • podmínky a způsoby kontroly fungování podniku by se měly stát součástí podnikatelského plánu.

Udělat podnikatelský plán od začátku bez pomoci odborníka není snadné, ale možné. Je důležité dodržovat výše uvedená pravidla, strukturu a vyhnout se chybám.

Video tipy od specialistů

Nejběžnější chyby

 • Negramotná slabika

Pravidla jazyka nelze ignorovat. Často se stává, že nejnepravděpodobnější a perspektivní myšlenka letí do koše spolu s hromadou plánů bez talentu IPeshnikov. A to vše proto, že chyby v hláskování, slovní zásobě, interpunkci a špatné dodávání textu zcela odradí touhu každého investora.

Návrh by měl být v celém dokumentu stejný: značky, nadpisy, seznamy, písmo, velikost, číslování, mezery atd. Obsah, nadpisy, číslování, jména čísel a tabulek, označení dat na grafech jsou povinné!

Chcete-li správně vypracovat obchodní plán, potřebujete vyčerpávající množství informací. Části výše uvedeného dokumentu jsou minimem, které musí být v projektu bezpodmínečně zahrnuty.

Práce by měla být "stejně jako v lékárně na stupnici." Jasné, specifické, specifické znění cílů a (důležité!) Nápady.

Množství technických, finančních, marketingových podmínek pomůže pouze při zkouškách. Chcete-li podnikatelský plán, stačí vybrat nejdůležitější detaily. Pokud je potřeba podrobně popsat jakýkoli proces, můžete jej převést do aplikace.

Podobné obchodní návrhy vycházejí z předpokladů. Proto autor musí racionálně přistupovat k myšlence a mít rozumný základní důvod, skutečný důvod, podporovaný výpočty.

Pro každý předpoklad - jeho ospravedlnění - skutečný, skutečný. Fakta dávají práci a důvěru. Samotná fontána by neměla být uspořádána, ale pokud je odnesena, pak se podíváme na pravidlo o detailech.

Hlavní pravidlo: neexistuje žádný případ bez rizika. Neexistuje žádný takový obchod, v němž by bylo "klidné, ano, hladké". Investor to ví a autor by měl vědět. Proto je čas jít dolů z mraků na zem a studovat, zkoumat a analyzovat.

Soutěžící, stejně jako riziko, je vždy tam. To může být přímé nebo nepřímé. Pozorně a pečlivě prostudujte toto téma a na obzoru se bude nutně objevit oponent mávnutím pera.

 • Nezohlednění pomoci od

Vytvoření obchodního plánu sami neznamená dělat vše sami. Navíc získání kvalitativního výsledku je možné díky společnému úsilí několika odborníků. Neboj se pomocníků!

Jak vytvořit obchodní plán - ukázka s výpočty, strukturou a obsahem obchodního plánu + připravené příklady (můžete si zdarma stáhnout)

Dobrý den, drahí čtenáři online magazínu o penězích "RichPro.ru"! V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vytvořit obchodní plán. Tato publikace je přímou instrukcí k akci, která přetváří surový obchodní myšlenku do jistého podrobného plánu pro realizaci jasného cíle.

Zvažujeme:

 • Co je to podnikatelský plán a proč je?
 • Jak správně vytvořit obchodní plán;
 • Jak je strukturovat a psát sami;
 • Připravené obchodní plány pro malé podniky - příklady a vzorky s výpočty.

Na konci tématu ukážeme hlavní chyby začínajících podnikatelů. Budou existovat spousty argumentů ve prospěch tvorby kvalitu a přemýšlivý Podnikatelský plán, který přinese realizaci vašeho nápadu a úspěch věci v budoucnu.

Tento článek také poskytne příklady hotových děl, které můžete jednoduše použít, nebo můžete brát jako základ pro vývoj vašeho projektu. Připravené příklady předložených obchodních plánů si můžete stáhnout zdarma.

Kromě toho odpovíme na nejčastěji kladené otázky a objasníme, proč podnikatelský plán, pokud je tak nutný, nepsá všechny.

Takže začneme v pořádku!

1. Jak vytvořit obchodní plán - podrobné pokyny, jak sami napsat

V touze rychle otevřít vlastní podnikání začínají začínající podnikatelé ihned, aniž by si uvědomili, co budou v budoucnu přinést.

Existuje také další situace, kdy člověk tráví většinu času ve snu o nádherných snech, aniž by udělal nic, protože neví, na kterou stranu se má vůbec přiblížit realizaci požadovaného.

V obou případech je dosaženo následujícího: bez jasného plánu, jak jednat, začínající podnikatel ztratí v poměrně zmateném světě ekonomiky a nakonec ztratí touhu po cíli.

Chcete-li otevřít podnikání, je velmi důležité naplánovat kompetentní obchodní plán, který bude hrát roli karty na bojišti pro váš vlastní nápad.

1.1. Podnikatelský plán - co to je (koncept a účel)

Navzdory nejednoznačnosti termínu podnikatelský plán může poskytnout poměrně srozumitelný překlad dekódování kompilátoru:

Podnikatelský plán - je to pochopitelné pro tvůrce dokumentu a pro investory, vedení, které s pomocí mechanismů obchodních systémů vede hlavní myšlenku k realizaci v hmotném světě.

Podobný dokument je vytvořen na základě tři znalosti o vaší myšlence, které budou základem všech vašich následných akcí. Pouze jasné pochopení těchto věcí vám může dát startovací podložku, která vás nakonec povede k cíli.

Tyhle 3 znalosti - klíčové faktory úspěchu každého projektu:

 1. Místo, úroveň, ve které jste teď. To znamená, že pokud jste zaměstnanec ochotný otevřít svůj obchod, uvědomte si, jaké dovednosti nemáte, jaká je vaše investiční částka, jaké vybavení, prostory, spojení a tak dále.
 2. Konečný výsledek. Neměl by to být sen ze série "Chci být bohatý". Musíte jasně pochopit, jaký obrat by vaše podnikání mělo mít, jaký zisk, jaké místo na trhu a vše ve stejném duchu;
 3. Je nutné jasně popsat a pochopit, jaké kroky vás povedou z prvního bodu na druhý. Samozřejmě, všechno se nedá vypočítat, ale je podle vašich skutečností co nejpřesnější a nejpodrobnější pochopit, jak jednat.

Pokud jste se zabývali těmito třemi databázemi, můžete pokračovat do další fáze přípravy, abyste realizovali svůj podnikatelský záměr.

1.2. Proč psát podnikatelský plán a pro co je to? - 2 hlavní cíle

Existují dva hlavní cíle pro vytvoření podnikatelského plánu. V každém případě je třeba věnovat pozornost určitým informacím.

Cíl č. 1. Vypracování obchodního plánu pro investory

V této situaci je třeba si uvědomit, že vaším hlavním úkolem, který bude proveden uvedeným dokumentem, je: je to mít peníze od investorů, dokázat, že budou použity racionálně.

Nezáleží na tom, zda budete následně muset splácet půjčku nebo že peníze vám budou poskytnuty neodvolatelně jako granty nebo dotace, musíte představit realizaci vašeho nápadu co nejkrásněji a nejúčinněji.

Chcete-li to provést, měla by mít vaše práce určité vlastnosti:

 1. Logická prezentace, což je jasnost, zdůvodnění každé popsané akce, postupu nebo termínu. Pochybte o něčem - nepopisujte tento aspekt podrobněji. Navíc podle tohoto textu byste se mohli zeptat na několik nepříjemných otázek, na kterých bude záviset celkové řešení.
 2. Krása narace. Všechno by mělo být popsáno hladce a elegantně, Nepoužívejte "negativní" slova, a termín "Rizika" je nutné dát daleko od těchto čísel nebo je minimalizovat. Tento nebo ten problém, který může způsobit potíže, můžete lehce ozdobit nebo vyhladit, ale vy, s náležitou touhou, se s tím vyrovnáte. Je však třeba vzít v úvahu, že není nutné, aby na papíře vznikly neúspěšné povinnosti - to je plné.
 3. Přesvědčivý zdroj. Je velmi důležité, abyste vynaložili vhodnou prezentaci, našli podpůrnou statistiku o příkladu jiného podniku a všichni ve stejném duchu. Zkuste a chovajte se a mluvte, jako byste říkali zřejmé věci. Všechno jasně promluvte, takže i dítě pochopí. Investoři mohou být hlava vyšší a chytřejší než vy, a snaží se skrýt za chytrými slovy bude ukazovat nejistotu a nedostatek zkušeností v podnikání. Lidé by měli pochopit a pochopit ducha podnikatelského nápadu.

Při dodržování těchto pravidel budete mít mnohem větší šanci přilákat pozornost významného kapitálu kvůli vašemu podnikatelskému plánování.

Mimochodem, jak získat úvěr na podnikatelský záměr otevírat a rozvíjet své podnikání - je podrobně popsán v naší samostatné publikaci.

Cíl č. 2. Připravte si vlastní obchodní plán

V takovém případě je obchodní plán psán výhradně jako průvodce pro vás. Je třeba počítat všechno, co je třeba, a začněte jednat podle vlastních možností.

Tento plán by měl být co nejblíže vaší aktuální situaci, ve které budete moci podnikat.

Vypadá to takto: Musíte si koupit nábytek a organizovat kancelář. To zahrnuje 15 židlí na 1500 rublů, 5 tabulek za 7000 rublů a 2 skříně na papíry, které jsou pro 4 tisíce všichni. Výsledkem je čistou částku. Nicméně, budete si uvědomit, že máte v garáži je dřevotřísková deska, ze které si můžete dát dohromady potřebné případy, otec ležet dodatečných pět židlí a jeden stůl jste připraveni obětovat ostatní na dobročinné bázi. Výsledkem je, že rozpočet na kancelářské zařízení "ztratil váhu" před očima.

Takové úspory, zejména v prvních etapách, jsou kategoricky důležité pro jakýkoli podnik. Tím určíte, jak rychle a efektivně se vyvíjíte.

Jaké chyby je možné udělat zde?

Často existuje směs těchto dvou plánů, když člověk místo toho, aby jasně vysvětlil investorovi, co přesně jeho peníze půjde, se snaží předem zachránit. Pokud pro kvalitní práci potřebujete 10 kurýrů s pevnou mzdou, tak je třeba je zapsat.

Řekni, že ti tři přátelé mohou běžet, když nejsou v hlavním zaměstnání, ale jen Fedya často nemocí a Lesha má jednoho rok starého syna, v žádném případě. Investor očekává jasný odhad od vás, přidělování peněz, pro které chce záruky, ne výmluvy.

Než vytvoříte obchodní plán, musíte jasně pochopit, pro koho píšete. Pokud jste se ještě nerozhodli, pravděpodobně bude vaše práce zbytečná.

1.3. Podnikáme správný obchodní plán!

Jak udělat správně obchodní plán? K tomu musíte jasně pochopit situaci, ve které jste nyní. Analýza současné situace je základem pro budoucí práci na akcích. Abyste je mohli provádět, musíte mobilizovat veškeré informace, které máte k dispozici.

Pokud něco není jasné, existují bílé skvrny nebo něco není pro vás jasné - jasně řečeno, že v budoucnu to hodně vyřeší.

Nemůžete se vypořádat sami? Toto je příležitost najít odborníka na problém. Osvědčená technologie pro provádění analýzy je poměrně jednoduchá, ale efektivní SWOT analýza.

1.4. Aplikujeme nový nástroj - analýzu SWOT

Co je SWOT -analýza? Název metody doslova obsahuje sám o sobě svůj obecný význam:

 • S úspěchy - výhody;
 • Vlhkost - nevýhod;
 • O příležitosti - příležitosti (které mohou dát);
 • T hreaty - hrozby (rizika).

Myšlenkou je přesně vyhodnotit všechny uvedené faktory, a to jak uvnitř firmy, tak i vnější vliv. Mělo by být co nejobjektivnější a mělo by poskytnout nejrealističtější představu o výchozích pozicích.

To by mělo vypadat takto:

Výhody (+) takové rozhodnutí:

 • Výrobní náklady jsou poměrně nízké;
 • V týmu budou pouze odborníci;
 • V podstatě myšlenky dochází k inovacím;
 • Balení bude atraktivní, služba bude charakteru.

Nevýhody (-) nápady:

 • Neexistuje žádný osobní obchodní prostor;
 • Značka má nízkou míru uznání.

Obvykle položky příležitostí a hrozby sjednotit a rozdělit se po dvou úrovních. První znamená vnější faktory, které samotná firma, její manažeři a dokonce i investoři nejsou spojeni a nemají vliv.

Tato role je vhodná:

 • Politická a ekonomická situace ve vaší oblasti, zemi nebo obecně ve světě;
 • Charakteristika charakteru obyvatelstva vašeho regionu, jeho schopnost koupit;
 • Jak je rozvinut technologická stránka v oblasti vašeho jednání;
 • Jaká je demografická situace a tak dále.

Po prozkoumání těchto faktorů se vzdálí od makroekonomických trendů a přibližují realitu související s myšlenkou samotnou. Obvykle se odvozují od globálních jevů.

Vlastnosti:

 • Pokud se technologie ve vašem regionu nevyvíjejí velmi dobře, můžete s sebou přinést určité inovace a získat si významný podíl na trhu sami;
 • Počítat s dalšími investicemi ze strany státu nebo jiných investorů;
 • Vezměte v úvahu místní chuť v organizaci reklamy a designu a zvyšte prodej prostřednictvím tohoto.

Hrozby:

 • Velké poplatky za celní dovozy surovin:
 • Velká konkurence v rozvinuté oblasti podnikání.

Taková SWOT analýza se provádí poměrně snadno a rychle, ale je lepší, zvláště poprvé, aby se nepohnula, a co nejšetrněji uvažovat o každém odstavci.

Po přípravě kvalitního podnikatelského plánu můžete začít studovat a psát své sekce.

2. Struktura a obsah podnikatelského plánu - hlavní části

Poté, co se zabýval těmi, pro něž je napsaný podnikatelský plán, k jakému účelu se to dělá a jak se liší v závislosti na orientaci a dalších nuance, můžete začít studovat sekce a podsekce dokumentu.

2.1. Vše začíná titulní stránkou

Připravte si správnou titulní stránku stejně důležitou, jako kterákoli jiná část plánu. Aby to bylo dobře, je třeba zahrnout informace, jako například:

 • úplný název vyvíjeného projektu;
 • Název organizace, pro kterou byla dokumentace vytvořena;
 • umístění organizace - země a město;
 • všechna telefonní čísla požadovaná pro komunikaci;
 • údaje hostitelské organizace a původce samotné dokumentace;
 • datum, kdy byl dokument vytvořen.

Kromě toho lze tuto stránku umístit a některé informace finanční povahy. To se provádí za účelem okamžitého zájmu investorů nebo věřitelů.

V této části titulní stránky budete muset určit dobu, po kterou je projekt navrácen, jaký je očekávaný výnos po realizaci nápadu, jaká je potřeba získat zdroje investorů a kolik budou potřebovat.

Po uvedení všech uvedených je nutné zvážit a informace, které umožní nebo neumožní dokument studovat třetím osobám. Obvykle je to formalizováno jako jednoduchý návrh, že dokumenty nemůžete zobrazit nikomu jinému.

2.2. Pokračujte v psaní

Toto je první informativní část práce, která je nejdůležitější. Zvláštní je to, jak to může znít, ale na těchto prvních stránkách je většina investorů a věřitelů první, a jak to ukazuje zkušenost, často poslední názor.

Faktem je, že souhrn - to jsou zkrácené informace o celé práci, o každé její části, o závěrech, které v nich vyplynuly.

Netřeba dodávat, že to všechno by mělo vypadat co nejvíce atraktivní, ale nepřehánějte. Většina investorů dokonale pochopí, co je skutečné a co není příliš, takže barva by měla být přidána do rozumného limitu.

Tato část je napsána, když jsou všechny ostatní dokončeny, všechny výpočty a další potřebné informace jsou připraveny. V souhrnu odhalíte úkoly a podstatu celého projektu, proto by měly být odstavce na:

 • především bezprostřední cíle projektu, jeho úkoly;
 • prostředky, které jsou plánovány na výdaje;
 • metody provádění plánu;
 • kolik štěstí je možné v tomto podniku, přičemž popis musí zohledňovat novinky a relevance pro cílové publikum;
 • částku, kterou chce vlastník projektu požádat, protože sám nemá takové prostředky;
 • veškeré údaje o tom, jak a kdy, budou vráceny prostředky od investorů a věřitelů;
 • krátké a stručné informace o ukazatelích výkonu.

V souhrnu byste neměli krásně malovat vše. Zde si jisté údaje a jasná data mluví za vás.

Důvodem je, že tato část by měla být krátká - jedna a půl - dvě strany a "šok", aby inspirovala lidi, kteří vám mohou dát peníze. Ukázat, že mají zájem o realizaci tohoto projektu.

2.3. Stanovení jasných cílů

Tato část podnikatelského plánu je věnována tomu, co chcete dosáhnout. Bude to buď určitá aktivita, nebo produkty nebo služby, které se vytvářejí. Je velmi důležité označit takové momenty:

 1. Je třeba zmínit technologické procesy, které hodláte používat. V takovém případě nepřečtěte všechny podrobnosti a vyčkejte všechny podrobnosti. Chcete-li to udělat, je lepší vytvořit samostatnou aplikaci, která bude obsahovat všechny konzistentní a podrobné informace týkající se celé technologie provedení střelby.
 2. Jasně formulovat, vybrat a shrnout důkazní základnu pro výhody, které spotřebitelé obdrží;
 3. Také stojí za to prokázat, že to, co uděláte, je jedinečné. Co přesně není tak důležité. Jedná se o nejnižší náklady na výrobu na trhu, které byste mohli dosáhnout díky nejlevnějším dodavatelům nebo zvláštním podmínkám smlouvy s nimi nebo vytvoření speciální technologie, kterou nikdo opakoval;
 4. Bezprostředně poté budete muset uvést, že zde nezastavíte, ale chcete dále rozvíjet podnik. Ukázat možné způsoby rozvoje stejné technologie nebo zvýšení samotné výroby, přilákání nových dodavatelů nebo vyvíjení nových metod dosažení cíle;
 5. Také, pokud máte jedinečné patenty nebo autorská práva, musí to být uvedeno, aby se vytvořila důvěra investorů v originalitu návrhu.

Dobře promyšlené a vyplněné položky této části pomohou přesvědčit věřitele, aby vaše budoucí myšlenka zůstala nad vodou a aby nebyla absorbována konkurenty.

2.4. Analyzujte průmysl, ke kterému nápad patří

Tato část je důležitá a velmi užitečná získat důvěru investorů, pokud je to provedeno čestně a nejpodrobněji.

První věc, kterou musíte udělat, je analyzovat trh, na kterém budete pracovat. Je důležité říci, co je jeho stav, co prodává dobře a co není příliš, jak je technicky vybaven a co je za ním. Novější a relevantnější informace, tím lépe.

Tímto psaním všeho získáte zázemí pro představení vašeho nápadu. Zde nám můžete sdělit, jaká bude vaše projektová výklenka a jaké budou její vyhlídky na rozvoj.

Vedle vnitřního stavu trhu je také nutné popsat externí faktory, například, obecná krize nebo nedostatek vyškolené pracovní síly v regionu. Cokoli, co může ovlivnit účinnost vašeho nápadu.

Více podrobností, které považujete za vhodné, najít odpovědi a řešení na nich, tím působivěji projeví projekt v očích investorů a věřitelů. To zvýší konkurenceschopnost vašeho podniku a předem poskytne vlastníkovi připravené algoritmy pro předběžné řešení mnoha předvídaných problémů.

Nemůžete ignorovat své konkurenty v této oblasti. Pokud váš projekt není zcela jedinečný (například v tomto regionu nikdo neprodává květiny nebo knihy), pak seznam jejich produktů, jeho výhody, schopnosti jejich podnikání, jen zvýší důvěru investorů ve vás. Samozřejmě, měl by váš vlastní nápad vystupovat na tomto pozadí.

Také vynikajícím přírůstkem by bylo vytvořit portrét typického kupujícího produktu nebo služby. Určete cílovou skupinu, omluvu, pro kterou vás bude potřebovat, důvody, proč k vám přijde osoba.

Není nutné kreslit hromadu různých situací. Vytvořte a uspořádejte společný obrázek, který bude obsahovat hlavní představu o vašich produktech. S největší pravděpodobností se bude ukázat být kolektivní, ale není to děsivé. No, pokud bude sestavena se znalostí nejméně elementárních principů psychologie nebo budou poskytnuty nějaké statistiky.

2.4. Posouzení schopností společnosti v rámci odvětví

Jedná se o jeden z nejdůležitějších věcí, neboť skutečně dokládá to, co vy a vaše myšlenky dokážete.

Zahrnout následující informace v této části:

 • služby a produkty, které bude prodávat vaší organizací, její činnosti;
 • všechny správní a právní údaje: kdy byla organizace vytvořena, kolik zaměstnanců existuje, kolik partnerů, kdo jsou, jaká je obecná struktura, kdo je přesně vlastník, informace o organizační právní formě;
 • Ekonomické a finanční ukazatele organizace, bez podrobností, v obecné podobě;
 • Informace o osobním majetku organizace, její fyzické poloze, adrese jejích prostor, obecně vše, co lze vidět na mapě;
 • Podrobnosti o vybraných činnostech, například pokud jde o zemědělství, sezónnost práce nebo je-li opilá dodávka do domácností, pak je to noční provoz a tak dále.

Zvláštní pozornost by měla být věnována této položce v případě otevření nového případu. V tomto případě by měl být popis jednotlivých položek podrobnější a důkladnější. Budou také přidány nové body týkající se pravděpodobnosti úspěšného vývoje a údajů o schopnostech a dovednostech majitele.

Tento oddíl je základní, jelikož jeho hlavním úkolem je přesvědčit investory a věřitele, že celá myšlenka skutečně funguje, je spolehlivá a slibná.

2.5. Úplné informace o tom, co chcete prodat

Zde musíte sdělit všechny informace o předloženém zboží podle toho, kdo ho koupí, tedy spotřebitele. Bude to skvělý nápad připojit do sekce kvalitní a krásnou fotografii. Bude nutné napsat jasný popis a technické parametry.

To by mělo být uvedeno v následujícím pořadí:

 • Název produktu;
 • Jak ji můžete použít, proč?
 • Popis důležitých charakteristik, výčet sekundárních;
 • Rozdělení výhod, důraz na jejich konkurenceschopnost;
 • Pokud existují autorská práva nebo patenty týkající se výrobku v plném rozsahu nebo pro některé jeho detaily - poznamenejte si to;
 • Pokud potřebujete získat licenci, právo vyrábět nebo prodávat - nezapomeňte ji zahrnout;
 • Osvědčení, které potvrzují kvalitu zboží, musí být také zahrnuty do tohoto seznamu;
 • Dopad na lidské zdraví a životní prostředí;
 • Kompletní informace o dodávkách, vzhledu balení;
 • Jaké jsou záruky za zboží, kde a jak získat službu;
 • Údaje o tom, jaké charakteristiky výkonu má produkt;
 • Jak můžete zboží zlikvidovat po skončení jeho provozu.

Při zohlednění všech bodů získáte kvalitativní popis.

2.6. Marketingový plán a jeho příprava

Jakmile pochopíte hodnocení průmyslu, produktu a jeho místa na tomto trhu, stojí za to jít přímo do strategie jeho propagace. Chcete-li to provést, musíte vypočítat objemy spotřeby a potenciálních kupujících. Kromě toho budete muset popsat pákový efekt na vyžádání, které mohou zahrnovat cenové výkyvy, zahájení reklamní společnosti, zlepšení kvality zboží a všichni ve stejném duchu.

Budete také muset podat zprávu o způsobech prodeje produktu, o tom, kolik to bude stát, jaké bude reklamní pravidla a další propagační detaily.

Když si pamatujete o kupujících, uveďte, jak si zboží zakoupí, velkoobchod nebo v maloobchodě, zda budete pracovat pro koncového uživatele nebo za účelem dalšího prodeje, stav kupujících, ať už to bude obyčejný obyvatel nebo legální fyzické osoby.

Budete muset vyhodnotit parametry výrobku, pokud jde o jeho vzhled, cenu, jaké úkoly bude provádět, životnost, trvanlivost, bezpečnost v provozu a pro lidské zdraví a životní prostředí.

K tomu musíte dodržovat tento plán:

 • Studovat a analyzovat budoucí spotřebitele;
 • Určete konkurenceschopnost produktu nebo služby;
 • Jaké jsou možnosti jejich implementace?
 • Celá cesta zboží od počátku výroby a do rukou konečného kupce:
 1. Popis vnějšího pláště;
 2. Skladovací místa;
 3. Způsoby skladování;
 4. Služba po zakoupení;
 5. V jaké formě se prodává;
 • Metody pro přilákání spotřebitelského publika:
 1. Reklamní společnosti a akcie;
 2. Bezplatná distribuce výrobku pro testování;
 3. Různé výstavy a tak dále.

Je důležité, aby vztah mezi třemi parametry byl jasně viditelný: ceně, ziskovosti a kvalitě.

Vytvoření této položky podnikového plánu bude vyžadovat spoustu úsilí. Tam by měly být považovány mechanismy a faktory, které se vztahují k chování publika, způsoby reklamy, zjevné a skryté, kterým se stanoví zvláštní zájmy cílové skupiny, vytvářet prognózy, a mnoho dalších, poměrně složité manipulace.

2.7. Vytvoření plánu výroby

Tato část je věnována výhradně etapám výroby zboží, které doprovázejí tyto technické procesy. Měla by obsahovat informace o majetku, který je k dispozici ve vašem majetku prostory, technické vybavení, vyškolený a kvalifikovaný personál, který bude nebo bude pracovat pod vaším vedením. Měly by být zde také popsány metody, pomocí kterých lze v případě potřeby zvýšit nebo snížit objem vytvořeného materiálu.

Pokud ve své práci sdělíte, jak plánujete upravit pracovní tok a celou produkci jako celek, mělo by to být popsáno celý výrobní řetězec. Musíte to udělat z nákladů na suroviny a prvky a končící obalem hotových výrobků. Zde musíte vzít v úvahu všechno, i ty nejmenší detaily.

Máte-li partnera, který přebírá některé povinnosti, musí být předloženy všechny jeho podrobnosti, částky, které vynakládá, a částky, které vykonává. Také by mělo být vysvětleno, proč je s touto společností uzavřena smlouva, její výhody na tomto trhu, všechny tyto informace.

Pokud společník poskytuje vaší firmě potřebné suroviny nebo vybavení, měl by být každý výrobek nebo značka zařízení popsán samostatně. Také počítat, kolik vás to stojí a kolik to je ziskové.

Zde je třeba vypočítat, kolik bude cena produktu. Uveďte všechny variabilní náklady, které se mohou lišit v závislosti na množství zakoupených surovin nebo podobných faktorech a fixních nákladech, které se za žádných okolností nemění.

Pro správné a úplné psaní této části postupujte podle následujících bodů:

 • Kolik výroby se vyvíjí, jaké jsou originální nebo inovativní technické řešení, jak dobře je vyvinut dopravní systém, jak dobře jsou zdroje dodávány, jaké jsou vlastnosti;
 • Podrobný popis použité technologie, včetně objektivních důvodů pro tuto volbu;
 • Je třeba zakoupit nebo pronajmout další prostory;
 • Jaký typ personálu je vyžadován pro vaši představu, její charakteristiky, vzdělání, pracovní zkušenosti, počet potřebných zaměstnanců, další informace;
 • Bude nutné dokázat, že výrobek, který vyrábíte, je bezpečný pro široké použití a nepoškodí lidi ani svět kolem sebe;
 • Oznamte potřebné množství výrobní kapacity a popište, co je již k dispozici, pokud je k dispozici;
 • Řekněte vám, jaké další zdroje nebo suroviny budete potřebovat a kolik;
 • Popis všech subdodavatelů, dodavatelů materiálů, smluv třetích stran a jejich podmínek;
 • Každý vyráběný výrobek nebo služba musí mít vypočtené základní náklady;
 • Mělo by existovat odhad, v němž by měly být uvedeny běžné výdaje;
 • Vytvoření analýzy, ve které bude zohledněna struktura výrobních nákladů.

2.8. Organizační plán

V této části je třeba uvést nebo citovat výňatky z legislativních nebo regulačních aktů, které regulují činnost vybraného průmyslu ve státě.

Také byste měli podrobně popsat jasný harmonogram realizace projektu. Zde je nutné podrobně popsat všechny potřebné termíny.

2.9. Finanční plán

Tato část podnikatelského plánu bude perfektně zarámována, pokud zde uvedete informace o následujících po sobě jdoucích položkách:

 • Plánujte příjmy a výdaje na několik let dopředu;
 • Jak dlouho plánujete myšlenku realizovat, zároveň napište první rok co nejvíce, nejlépe měsíčně;
 • Plán pohybu aktiv a peněz;
 • Obecná přibližná bilance pro první rok plánu;
 • Analýza rovnováhy, v níž musí být studována perspektiva, plány finančních aktivit a zjišťování bodů odrazu.

Musíte také popsat pravděpodobnou investiční investici, například, leasing. Podrobněji o tom, jaký takový leasing jsme řekli jednoduchými slovy v jednom z našich článků.

Je nutné pečlivě zvážit možnosti financování, šance na obdržení peněz, vypočítat, jak výhodné bude jejich využití, také určitě popsat, jakým způsobem chcete tyto dluhy splatit.

Na konci této části byste měli analyzovat účinnost celé práce. Můžete použít jakoukoli metodu pro nezbytné manipulace, například, analýza finanční a hospodářské činnosti. To se provádí za účelem určení ziskovosti, finanční stability celého projektu a mnoha dalších ukazatelů.

Za tuto strukturu stojí tato struktura:

 • Výroční zpráva o ziscích a odpady;
 • Struktura daňových plateb;
 • Plán popisující dynamiku financí v prvním roce;
 • Plánovaný zůstatek za první rok realizace podnikatelského plánu;
 • Kolik investic je zapotřebí;
 • Odpad, který bude následovat využívání pronajatých peněžních prostředků;
 • Pomocí určité metodiky je analýza veškeré dokumentace podnikatelského plánu.

2.10. Zkoumání a analýza možných rizik

Každý případ jakékoliv složitosti má na cestě mnoho potíží. Totéž platí pro implementaci jakéhokoli podnikatelského plánu. Proto je tento oddíl tak důležitý. Příslušný autor věnuje tuto část co největší pozornosti.

Je důležité vypočítat všechna možná rizika a správně přemýšlet o účinných způsobech, jak je předejít nebo je vyřešit.

Právě zde by měly být zavedeny strategie, které by řešily všechny údajné obtíže. To bude pro investory vynikajícím podnětem a vhodným nástrojem pro majitele této myšlenky, protože již má hotový vývoj, aby odstranil mnoho potíží.

Určete míru každého rizika a důvěrně, s fakty, ospravedlnit je. Porozumění problému je jedním z nejdůležitějších kroků na cestě k jeho řešení.

Bylo by vhodné včas vytvořit alternativní akce, které by kryly ztráty, kompenzovaly možné ztráty. Čím více budete původně očekávat, tím méně budete muset držet hlavu v budoucnu. Použijte tuto známou SWOT analýzu nebo kvalitativní studii.

Pokud mluvíme o poslední variantě, pak zde můžete vypočítat nejen možné riziko, ale také možné ztráty. Zde budou důležité různé metody, od odborníků po statistické.

Podrobné zvážení rizik, připravené algoritmy pro jejich řešení přiláká partnerů a investice na vaši stranu.

Zde jsou nejdůležitější řešení:

 • Získávání podpory a záruk ze strany orgánů na různých úrovních;
 • Pojištění;
 • Tvorba zajištění;
 • Bankovní záruky;
 • Schopnost převést práva;
 • Záruky hotových výrobků.

2.11. Co je třeba zahrnout do aplikací

Mohou existovat různé údaje, jelikož se jedná o běžný "archiv" dokumentace použité v hlavních částech plánu.

To může zahrnovat:

 • Kopie úředních smluv a licencí;
 • Potvrzení pravosti deklarovaných vlastností;
 • Ceny a katalogy potenciálních dodavatelů;
 • Tabulky s finančními výkazy, vyjmuté z hlavního textu, usnadňují vnímání čtenáře.

Jedná se o obecnou formu vypracování podnikatelského plánu. Podle vaší služby nebo produktu je nutné ji změnit, možná někde přidat, a kde je to řezané informace. Pokud dobře rozumíte, co budete dělat, nebude to tak těžké vytvořit takový projekt.

Možné problémy s marketingem, ale zde můžete kontaktovat odborníka v této oblasti.

Pokud jste daleko od tématu, buď kontaktujte odborníky a na základě své práce si podrobně zkontrolujte svůj nápad, nebo začnete zvládnout a pochopit téma.

To je jediný způsob, jak dosáhnout vysokých obchodních výsledků.

3. Typické chyby při přípravě podnikatelského plánu

Při vytváření obchodního plánu, stejně jako v jakékoli jiné duševní práci, aniž byste měli správné zkušenosti, je snadné udělat chybu. Dokonce i vyřešení všech potřebných částí s dostatečnou důkladností, podle doporučení odborníků a jako základ pro přípravu hotových možností, je snadné nastavit nohu na špatnou cestu. Takže, jaké jsou typické chyby v tomto případě?

Tam je tři hlavní typy chyb, které je třeba věnovat pozornost:

 1. Technické chyby, které zahrnují špatně zpracované informace, shromažďování nepřesných skutečností, nesprávné předložení i spolehlivých údajů, zablokování a chyby ve výpočtech, ne písemné závěry a závěry, nedostatek odkazů na informační zdroje;
 2. Koncepční chyby se projevují kvůli nedostatku vzdělání v oboru, nedostatečnému porozumění prodeje technologií, implementaci vybraných technologií atd.
 3. Metodický, které, dokonce i s dobrým obchodním plánem, jsou schopny poskytnout vám ošklivé překvapení, které je obzvláště urážlivé.

Poslední verze je podrobněji popsána níže.

Chyba č. 1. Přesouvání problému z nemocné hlavy na zdravou

Vytváření vlastního podnikatelského projektu, jeho autor je obvykle velmi inspirován jeho myšlenkou, považuje jej za jedinečnou a ideální pro realizaci. Takže to může být velmi dobře, dokonce i s perfektní konstrukcí projektu, můžete získat odmítnutí financování, pokud nechcete investovat do svých vlastních peněz.

Investoři obvykle chápou situaci a jsou docela ochotni investovat 70% ze všech plánovaných. Je však důležité, aby pochopili, že jste také finančně zainteresováni, připraveni dát své peníze na práci, vynaložit veškeré úsilí na kvalitní realizaci projektu.

Dokonce i když nemáte 30% - Podívejte se na partnera, od kterého je můžete získat, další možné přílohy. Pouze tímto způsobem si můžete být jisti, že dobře navržený projekt bude pečlivě prozkoumán a zohledněn. Taková hrubá metodologická chyba zakrývala mnoho slibných myšlenek.

Ještě horší je to, že kromě toho, co všemu informujete investory, že budete platit peníze, máte v úmyslu pouze realizovat projekt a začít vytvářet zisk. Tak to nebude fungovat přesně. Ukažte věřitelům, že jste připraveni investovat do svého vlastního projektu a budou vám věřit.

Číslo chyby 2. Investor by měl vykazovat větší nezávislost

K hluboké lítosti mnoha tvůrců projektů investor nikoho nikomu nedluží a prostě nemá v úmyslu poskytnout vám správnou částku.

Osoba, která spravuje nebo vlastní peníze, si nejprve myslí o svém vlastním zisku, což je velmi logické. Proto, když obdržel nabídku, v níž jasně neuvidí, kolik peněz je od něj vyžadováno a kdy se k němu vrátí, přirozeně ocení projekt několikrát nižší, a to i za nejatraktivnějšími dalšími kritérii. Proč?

Odpověď je jednoduchá, musíte jako zainteresovaná osoba, přesvědčte investora, udělit záruku, že mu peníze na vrácení a on vydělává dost, aby to stálo za to.

Pokud jste v rámci projektu neupřesnila požadovanou částku, ale jednoduše popsat způsob realizace projektu, co chybí tu a tam nebyly přesně řečeno, kdy se peníze vrátí, za kolik procent se vám očekávat, že budou mít, pak investor nebudete rozumět nic ze svých myšlenek. Ukazuje se, že ho žádáte, aby dokončil váš obchodní plán pro vás a pak vám dal peníze.

Oprava tohoto dohledu je docela realistická. K tomu je třeba jasně uvést, jaký druh peněžních převodů potřebujete, pokud máte v úmyslu je obdržet, uveďte přesný den, kdy plánujete vrátit prostředky, jaké záruky jsou připraveny poskytnout poskytnuté financování atd.

Pokud máte pocit, že se s tím nemůžete vyrovnat - kontaktujte odborníka, jasně formuluje vaše přání v souladu s tržním návrhem.

Chyba č. 3. Organizační a právní rámec je beznadějně zapomenut

Investor - osoba, která chce mít maximální záruky, což není divné, jelikož plánuje dát vám peníze. To je důvod, proč nejednoznačnosti a hmloviny s právním základem, například, oficiální dokumenty, které potvrzují vlastnictví výrobních objektů a skladů, nebo podobné "jemnosti", ho poplachují a nutí ho, aby se držel od takového projektu.

Obzvláště případ nastane akutní obrat v případě účasti na společném financování podniku. Neoprávněná nejdůležitější otázka prodeje vašeho podílu investora za účelem zisku povede člověka k hrůze vašeho nápadu. Nevidí-li možný zisk, dostane jen nejrůznější rizika. Není divu, že se bude snažit utéct z takového projektu.

Tato část plánu by měla být vypracována odborníkem. Faktem je, že potřebujete znát všechny jemnosti legislativní organizace produkce a účast na tomto procesu investic a půjček, takže tato část dokumentu odpovídá realitě.

Pokud se rozhodnete udělat sami, připravte se na hodiny práce ke studiu legislativního a regulačního rámce.

Číslo chyby 4. Jako vždy zapomněli na odborníky

Nezávislá práce na projektu je pozitivním jevem, protože autor nakonec více chápe situaci než outsider. Existuje však podvodní hřeben. Odborník v této věci napíše pro investora mnohem přesnější, přemýšlivý a atraktivní plán.

Jedná se o jednu z nejčastějších metodologických chyb, protože se člověk snaží ušetřit peníze, nakonec vedou celou myšlenku, dokonce i dobrou, k celkové bezcennosti.

Pokud necítíte sílu splnit všechny nezbytné podmínky a studovat požadované procesy - je lepší kontaktovat odborníka, vynaložené peníze se nutně vyplatí.

Chyba č. 5. Nezaplacené náklady

Docela často dochází k metodologickému problému, při kterém kompilátor podnikatelského plánu zapomene na některé výdaje. Je to způsobeno neúplným pochopením výrobního procesu, nepozornosti, spěchu a mnoha dalších, zcela lidských faktorů. Tyto nedostatky mohou vést k poměrně závažným důsledkům.

Nejčastější zapomenuté výdaje jsou:

 • Vykládka nebo nakládka zboží;
 • Nezaplacení peněz klientem;
 • Ztráta určitého procentního podílu výstupu z důvodu manželství;
 • Provize, daně, DPH a další platby;
 • Ztráta při skladování zboží;
 • Montáž výrobků;
 • Školení zaměstnanců se specifickými dovednostmi a tak dále.

Pokud nejste přesvědčeni o svých schopnostech, konzultujte odborníka ve vybraném odvětví a zkušeného finančníka. Budou vám říkat, co jste na svém seznamu neučinili.

Číslo chyby 6. Negligentní přístup ke studiu rizik

Pro každého investora velmi důležité, aby se mu všechny peníze vrátily. Proto investováním peněz do projektu chce vědět o všech možných rizicích.

Povinná položka plánu obsahující tyto informace je poslední, ale je to jedna z nejdůležitějších částí, která musí být zpracována jako první.

První chybou v rámci této metodologické chyby je najít investora blázna. Osoba s velkými penězi nejméně chce z vás neúcta a nedbalost, takže pokud píšete, že je vše v pořádku, rizika jsou minimální v několika řadách a to dokončuje sekce - nečekejte na investice.

Investor v takové situaci okamžitě porozumí, jak důležitá je kvalitativní realizace projektu pro vás. Druhým dohledem není vyvážení vysokých rizik s dobrými zisky. Pokud tak neučiníte, tak i vy nebudete mít s největší pravděpodobností peníze.

Oddíl o rizicích by měl být pečlivě a pečlivě zpracován. Investor musí mít jistotu, že i s největšími globálními riziky máte algoritmus akce, který překoná potíže s minimálními ztrátami. V této situaci tyto informace zvýší atraktivitu celého projektu kvůli čestnosti, důvěře a schopnosti bojovat za zájmy investora.

Bude to ještě lepší, pokud popíšeme hlavní rizika mimo vaši kontrolu, například, prudký pokles měny nebo hospodářská krize.

Data 6 metodologických chyb jsou typické a člověk, který se nejprve posadil na vypracování podnikatelského záměru, vůbec neví, proč je jeho práce odsouzena k neúspěchu. Všechno však může být opraveno, stačí získat všechny potřebné informace a zohlednit jeho očekávání pozitivního výsledku.

4. Hotový příklad podnikatelského plánu pro kavárnu - vzor s výpočty

Kavárny jsou umístěny na každém rohu a poptávka po nich nikdy nezpadá. V takových institucích jde z různých důvodů, a proto je to jeden z nejčastěji rozvinutých obchodních plánů. Takže zvážíme, jak napsat obchodní plán - příkladem je kavárna.

Odhadovaný měsíční příjem takové instituce je přibližně 200 tisíc rublů, a celkový počáteční kapitál bude požadován ve výši 2 miliony. Vaše první akce by však měla být příprava podnikatelského plánu.

4.1. Analýza trhu

Při výběru místa pro uspořádání nové kavárny stojí za to projít okresem a čtvrtletí pečlivě najít konkurenty.

Velké množství pekáren, letních škol, restaurací, cukráren a kaváren vytvoří nepříznivé prostředí, protože všichni mají určitý stabilní klientelu, která bude zpočátku „jíst off“ kus svého koláče.

Dále musíte vybrat formát vaší kavárny. Vyberte si z takových nápadů, jako jsou:

 • Mini-zařízení s jídlem ze série rychlého občerstvení;
 • Cafe, což znamená samoobsluha;
 • Místo rychlé obsluhy;
 • Cafe, která je uvězněna za dodávku vlastních výrobků.

Také se musíte rozhodnout, co budete vařit. Může se jednat o zařízení s širokou škálou pokrmů a může se specializovat na dětskou rekreaci, sushi bar nebo italské pokrmy.

V níže uvedených částech budou následovat výpočty a informace o zjištění. pizzerie.

4.2. Hlavní pravidelnosti menu

Pizza se připravuje dostatečně dlouho, takže by bylo dobré dát pozornost zákazníka lehkým občerstvením a salátům, které lze rychle položit na stůl. Také by bylo včasné vytvářet rychlé italské dezerty, které by okamžitě potěšily návštěvníka na konci jídla.

Nezapomeňte na širokou škálu nápojů. To může zahrnovat čaje různých druhů, kávu, všechny druhy džusů, vodu, pivo bez alkoholu.

V rozsahu hlavního menu můžete zahrnout nejen všechny standardní typy pizzy, ale i ty originální. To může být Ovocný výrobek z těsta, vegetariánská varianta, neobvyklá kombinace sladkých a slaných odstínů chuti a všichni ve stejném duchu.

Kromě toho můžete návštěvníkům umožnit nezávislé "hrát si s náplní" a vytvořit si vlastní pizzu. Základem může být:

 • Všechny druhy sýrů a klobás;
 • Různé druhy a způsoby vaření hub;
 • Řezané zeleniny a zeleniny;
 • Mořské plody, krevety a ančovičky;
 • Cibule po marinádě, olivy různých barev;
 • Maso různých typů a způsobů přípravy, slanina;
 • Marinovaná zelenina, ovoce;
 • Omáčky různých odstínů chuti.

4.3. Registrace případu

První věc, kterou musíte udělat pro registraci vašeho podnikání, je rozhodnout o umístění. Bez tohoto postupu je tento postup nemožný. Rozhodujícím faktorem bude osvětlení, plochu území a umístění pizzerie.

Dávejte pozor! Pokud jste vybrali samostatnou budovu, budete muset mít mnohem více dokumentů. Pokud si však pronajmete pokoj v obchodním centru, výrazně sníží byrokracii. Důvodem je skutečnost, že správa budovy již vydala dokumenty v SES, souhlasila s obchodním areálem hasičského sboru a dlouhodobě schválil architektonický návrh.

Po odstranění prostor v obchodním centru budete muset formalizovat pronájem, zaregistrovat svůj podnik a informovat správní úřad o otevření nové instituce.

Vynikající možností by bylo zaregistrovat LLC. V rámci této formy registrace budete moci platit daň zjednodušeného daňového systému (USN) nebo 6.% z celkového příjmu pizzerie nebo 15. místo% z "výnosů mínus výdaje".

Pokud se částka, kterou požaduje nákupní centrum (TC), zdá být příliš vysoká, stačí provést výpočty, aby se ujistil návratnost podniku.

Navíc taková spolupráce s obchodním centrem má řadu výhod:

 • Počet návštěvníků bude konstantní, od nákupního centra - je vyhledávaným místem, které lidé jdou do davu, kteří tráví hodně času, a vykrmovat vaši chuť k jídlu pro omračování voní pizza bloudit v restauraci;
 • Cílové publikum je docela ziskové, protože nákupní centra obvykle chodí s určitou částkou peněz, kterou jsou ochotni utrácet, prostě se nerozhodli, kde;
 • Ukázalo se, že je velká propagace, díky vlastním zdrojům nákupního centra, které vám umožní ušetřit na marketingových aktivitách.

Stačí, abyste vypočítali, jakou bilanci obdržíte každý měsíc s dobrou a stabilní prací instituce.

Půjčte si pokoj v 60 m2 m. bude stát asi 130 tis. ruble měsíčně. V pracovní dny se dostanete asi 50 lidí denně a víkend potěší a průměrně 100 návštěvníků. Konečný tok klientů bude přibližně 1700 lidí. Průměrná objednávka v pizzerii je přibližně 530 ruble na osobu, a to za běžnou cenu v 250-300% vás přivedou 900 - 915 tisíc rublů za měsíc.

4.4. Finanční plán

Začátek práce vlastní pizzerie budete potřebovat nejméně 2 miliony rublů. Tyto údaje jsou odůvodněny počátečními náklady.

Skládají se z těchto položek:

 1. Nájemné za nezbytný kvadraturní prostor v obchodním centru, který bude muset být poskytnut ve dvou měsících, dokud nebude opraven, otevřen a objeví se první zisk - 260 000 р. (můžete se mimochodem dohodnout na začátku pronájmu od data zahájení vaší instituce, a tím snížit počáteční náklady);
 2. Registrace všech potřebných dokladů o pronájmu prostor, právních služeb a výloh za organizační úkoly bude 100 000 р.;
 3. Vytvoření návrhu samotné pizzerie, zaplacení materiálů a kvalitních dokončovacích prací - 460 000 р.;
 4. Náklady na reklamu a popularizaci instituce po dobu 2 měsíců budou stát 130 000 р.;
 5. Nákup zařízení a inventáře pro vytvoření kvalitní a rychlé pizzy - 940 000 р.;
 6. Vytvoření návrhu a vytvoření textového menu - 40 000 р.;
 7. Tvorba zásob produktů - 70 000 р.;

Nakonec se dostaneme stejné 2 miliony, o kterých mluvili na začátku. Největší a nejdražší položka výdajů je zařízení. Na tom nemůžete ušetřit, protože vaši zákazníci přijdou na chutnou a rychlou pizzu a nebudou obdivovat interiér nebo prostě jen přečtěte si menu.

Důležité! Pokud nemáte dostatek peněz, ušetříte pouze na zařízení.

Pro dobrou pizzerii bude zapotřebí následující zařízení: hnětače, mouka sifter, děliče těsta, automatiky pro zkoušku v požadované velikosti, stiskněte a profesionální troubu.

Stále potřebujete zařízení pro rychlou přípravu ingrediencí - syrový sirup, zařízení pro řezání zeleniny, slicer.

Poslední položkou v této sekci bude nábytek a chlazení: vitríny, skříně, stejně jako varné stoly a regály.

Nabízíme Vám ke stažení bezplatný vzorek obchodního plánu pro pizzerii s výpočty.

4.5. Marketingová strategie

Město, ve kterém žije více než půl milionu obyvatel, bude na místě mít značnou konkurenci. Proto je to docela oprávněné vytvoří velkou reklamní společnost, která seznámí spotřebitele s novou službou.

Pro vysoce kvalitní reklamu, několik důležité položky:

 • Věková kategorie, která bude většinou tvořena publikem mládeže, a kolísá od 16 do 45 let;
 • V rámci nákupního centra je skvělá příležitost pro reklamu;
 • Aktivní dopad na cílovou skupinu internetových zdrojů, které mohou ovlivnit zákazníky.

Před otevřením vaší pizzerie byste měli vyzkoušet následující metody oslovení obyvatel s vaší institucí:

 • Tvorba a distribuce letáků, letáků;
 • Venkovní reklama, která je viditelná pro velké množství lidí, umístěním bannerů a bannerů na místa s velkým množstvím lidí;
 • Organizace projektu na podporu služby v rámci internetu, a to zejména v sociálních sítích;
 • Představte si představu o otevření jako dovolenou, na které budou k dispozici volné pokrmy, propagace a mnoho dalších příjemných překvapení.

V den, kdy jste již zahájili zahájení vaší kavárny, stojí za to zvážit možnost pořádání takových akcí, jako jsou:

 • Instalace objemného billboardu, který bude demonstrovat svůdné produkty vaší kavárny ve spojení s velmi loajálními cenami a propagacemi pro určité skupiny zákazníků;
 • V samotném nákupním středisku musí pravidelně zaznívat oznámení krásné, voňavé pizzy, což se bude zdát ještě chutnější pro unavené zákazníky různých obchodů s hromadou nákupů;
 • Umístěte venkovní reklamu kolem oblasti, aby se nejbližší pracovníci a studenti na pracovišti shromažďovali na počest objevů a nízkých cen vašim institucím - na soudu.

V následujících dnech práce stojí za to věnovat pozornost tomu, která z marketingových metod dala největší výsledek, pro nejmenší částku. Potom následuje odmítnout z nerentabilních reklamních řešení a zaměřte se na nejcennější.

Nesmíme zapomínat, že podnikání není omezeno na počet klientů. Je důležité udržovat slušnou úroveň služeb, a co je nejdůležitější, vynikající kvalita pizzy.

Musíte věnovat dostatečnou pozornost pravidelným zákazníkům, připravit si na ně akcie a slevy. Čím více atmosféry v instituci uspokojíte, tím více lidí vás nakonec osloví.

4.6. Harmonogram přípravy na otevření

Minimální doba, kterou budete mít objev a design ve skutečnosti kavárna - asi dva měsíce. Vše závisí na tom, jak rychle najdete potřebný personál, jak rychle budete opravovat a přinést správný druh místnosti, jak dlouho bude trvat, než vyplníte všechny registrační dokumenty.

Pokud se domníváte, že otevíráte potravinářskou instituci na území nákupního centra, které již má řadu povolení a dokladů, můžete se spolehnout na následující pracovní plán:

První měsíc:

 1. Registrace organizace ve státních institucích. Vypracování veškeré příslušné dokumentace;
 2. Komunikace a sladění dokumentů s požární službou a SES;
 3. Tvorba interiérového designu;
 4. Nákup všech potřebných materiálů pro plánovanou opravu;
 5. Začátek propagačních akcí;

Druhý měsíc:

 1. Oprava místnosti, její výzdoba;
 2. Zaměstnávání zaměstnanců, v případě potřeby jejich školení;
 3. Nákup a instalace strojů;
 4. Svítidla;
 5. Pokračování reklamní kampaně;
 6. Nákup základních složek.

Třetí měsíc: otevření kavárny.

4.7. Odhad příjmové úrovně

Pro výpočet ziskovosti daného podniku je třeba vzít v úvahu všechny výdaje, základní i měsíční.

První již víme, druhý budeme citovat právě teď:

 • Platba pracovníků - 213 500 р.;
 • Pronájem prostoru v nákupním centru - 130 000 р.;
 • Komunální náklady - 24 000 р.;
 • Propagace instituce, reklama - 30 000 р.;
 • Dopravní služby - 20 000 р.;
 • Účetní služby - 8 000 р.;
 • Platby do fondu pojištění - 64 500 р.;
 • Neočekávaný odpad - 15 000 р.;
 • Nákup produktů, surovin - 160 000 р.

Zvažujeme vše v součtu a nakonec vyjde 665, 5 tisíc rublů. V této situaci je nejnákladnější položkou plat zaměstnanců. To bylo vypočítáno s přihlédnutím k náboru takových zaměstnanců, jako jsou:

 • Hlavní kuchař;
 • Pět kuchařů na hodnosti;
 • Správce instituce;
 • Čističe;
 • Tři myčky nádobí;
 • 4 osoby pro roli číšníka nebo poskytovatele;
 • Platba za účetní služby.

Jako výsledek, od příjmů (~ 915 000 rublů), vypočtené výše, odvážíme měsíčně spotřebu (~ 665 500 rublů) a získejte ~ 249 000 rublů, a pokud odečtete potřebné 15. místo% daně 249 000 rublů (to je ~ 37 500 rublů), pak bude čistý zisk ~ 211,500 rublů.

Po startu a stabilní 16 měsíční práce instituce zaplatí za sebe, a časem se zisk zvýší kvůli vzhledu více a více nových zákazníků, přitahovaných reklamou nebo pověstmi o vaší nejkrásnější pizze ve městě.

P.S. Při použití USN "příjmu" ve výši 6.%, čistý zisk se rovná ~ 194 000 rublů (249 000 - 54 900). Použití USN "nákladů mzdových výnosů" ve výši 2% 15. místo%, ziskovější, a proto bude doba návratnosti instituce nižší.

5. Podnikové plány pro malé firmy - stačí si stáhnout zdarma připravené příklady

V této části našeho článku se můžete seznámit s různými obchodními plány organizací souvisejících s malým podnikem.

Pokud se rozhodnete vytvořit svůj vlastní plán, pak bude pro vás nesmírně užitečné přečíst připravený vývoj a analyzovat je.

Z těchto informací můžete načíst Zajímavé a vtipný nápady, nápis neočekávaně vklouzl dovnitř chyby, věnujte pozornost běžným koncepcím.

Pokud se rozhodnete objednat obchodního plánu odborníkovi, připravené příklady níže vám pomohou vyhodnotit výhody a pochopit rizika a zisky možných možností malého podnikání. Je to vynikající příležitost získat zkušenosti a znalosti o práci a chybách někoho jiného.

5.1. Podnikatelský plán kavárny

Cafe - je to jedna z nejoblíbenějších veřejných institucí v každém městě. Faktem je, že téměř každý den se otevřou nové firmy, studenti chodí do školy, fungují banky a právní kanceláře a všichni je třeba někam jíst. Takže kavárna roste jako houby po dešti, ale ne všechny jsou úspěšné. Aby bylo možno vzít v úvahu všechny nuance uspořádání takové instituce, je nutné podrobně zpracovat všechny základní dostupné informace.

Máme to připravený příklad podnikatelského plánu pro kavárnu, kde máte vizuální informace o tom, jak číst závodníky, co dělat s marketingovým plánem vytvořit údaje o rizicích a mnoho dalších zajímavých informací, které vám pomohou napsat svůj vlastní úspěšný projekt, který vyhraje lásku a popularitu jakékoliv publikum.

Stáhněte si zdarma obchodní plán kavárny (.zip 632 KB)

5.2. Podnikatelský plán obchodního centra

Obchodní centrum ve městě Je koncentrace ekonomického a legálního života. Každý den tu prochází tisíce lidí s různými účely, kanceláře, kanceláře, banky otevřené a blízké.

Ve skutečnosti, tato budova, která se buduje pro rozvoj podnikání. Mělo by se nacházet na pohodlném, přístupném a viditelném místě, být příjemné v designu, má vlastní parkoviště, výtahy - obecně vše, co pomůže klientovi dostat se do požadované kanceláře.

Proto je otevření takového podnikání velmi odolné vůči krizím a různým problémům. Vyžaduje však velkou počáteční investici - asi 5 milionů dolarů, a splácet pouze za 5-6 let. Bude také vyžadovat spoustu energie od tvůrce a mnoho a mnoho potíží.

Aby bylo možné předcházet možným rizikům a vypočítat všechny příležitosti a vyhlídky, stojí za to přemýšlet o kvalitním podnikatelském plánu. Příklad obchodního plánu pro obchodní centrum a příručku k akci naleznete na níže uvedeném odkazu.

Stáhněte si obchodní centrum Business Plan (.zip 532 KB)

5.3. Podnikatelský plán pro salon krásy

Otevření nového kosmetického salonu to je vždy aktuální a populární řešení. Věc je, že mnoho lidí jít do služby do jiného okresu nebo dokonce do jiné čtvrti. Je to mimořádně výhodné, když je váš kadeřník na vaší straně a za pět minut můžete jít na manikúru.

Všechny tyto faktory přispívají k tomu, že takový obchod se otevírá poměrně často, nicméně pouze každý čtvrtý salon má normální zisk a nevyžaduje konstantní dodatečné vlivy zvenčí. Situace se vyvíjí tímto způsobem, protože toto podnikání obvykle dělají ženy a dělá to kvůli nudě nebo protože manžel dal peníze a řekl, že nezůstane doma.

Výhodný kosmetický salon, to je spíše složitý podnik, který bude vyžadovat, aby hostitelé organizovali svou organizaci.

Kvalita poskytovaných služeb, neustálé rozšiřování klientské základny, propuštění přítelkyní a nábor odborníků na jejich místo - to by mělo být v instituci, která přinese peníze.

Aby bylo možné vzít v úvahu všechny tyto kroky, za předpokladu, že rizika a úskalí na cestě k výpočtu konkurenci a vyřešit všechny problémy s registrací instituce je nutné, aby se jasně podnikatelský plán, který bude podrobně popsána položek uvedených výše. Příklad podnikatelského plánu připraveného kosmetického salonu si můžete stáhnout níže.

Stáhněte si bezplatný salon krásy podnikového plánu (.doc 966 KB)

5.4. Podnikatelský plán pro restauraci

Vytvoření restaurace vyžaduje porozumění zvláštním jemnostem organizace potravinářské instituce. Zde je mnoho různých nuancí, například, atmosféru nebo osvětlení, což přímo ovlivní počet návštěvníků v instituci.

Potřeba porozumět, co by mělo být sázeno na kterou třídu obyvatel bude vypočítána cenová politika, jakou kuchyni bude prezentováno v nabídce, jak si najmout profesionální a zdvořilé číšníky a mnohem více.

Podnikatelský plán tohoto projektu by měl zohlednit počáteční investice a dobu návratnosti ve dvou až třech letech. Navíc v případě restaurace je obzvláště důležitá marketingová stránka vývoje, která bude prodávat vaši službu, čímž bude vaše instituce výjimečná a atraktivní.

Na našich stránkách můžete Stáhněte si připravený příklad restauračního podnikatelského plánu, což vám dá jasnou představu o tom, jak vytvořit takový dokument pro získání finančních prostředků.

Stáhněte si bezplatný obchodní plán restaurace (.doc 219 KB)

5.5. Obchodní plán online obchodu

Objevovat nové území pro podnikání, musíte pochopit jeho pravidla. Hospodářská činnost na internetu má své vlastní charakteristiky, i když nevyžaduje velké počáteční náklady.

Chcete-li vytvořit svůj vlastní internetový obchod, musíte také studovat konkurenci v oblasti, způsoby, jak propagovat svůj zdroj, příležitosti pro jeho vytvoření a jeho vyplnění, a to bez ohledu na fyzickou stránku problému - nákup a skladování produktů. Abychom vám ulehčili věci, připravili jsme pro vás článek "Jak vytvořit online obchod zdarma - krok za krokem", ve kterém najdete odpovědi na mnoho otázek k tomuto tématu.

Abyste mohli začít optimálně fungovat, aby nedošlo k zbytečným nákladům, abyste vytvořili přesně to, co jste chtěli, úspěšně prodávat produkt, je nutné přemýšlený obchodní plán s přihlédnutím k práci v internetovém prostoru.

Pokud chcete, můžete stáhnout hotovou práci obchodního plánu internetového obchodu na našich webových stránkách na níže uvedeném odkazu a vezměte si to jako příklad pro váš vlastní vývoj. Je velmi obtížné nalézt vysoce kvalitní vysvětlující informace na internetu, nicméně bude snadné udělat vše podle příkladu.

Stáhněte si bezplatný internetový obchodní plán (.doc 503 KB)

5.6. Podnikatelský plán pro mytí automobilů

Otevření vlastního mytí aut - to je jednoduchý obchod, který nevyžaduje zvláštní dovednosti a schopnosti. Tolik lidí si myslí. To je důvod, proč je velmi populární mezi těmi, kteří chtějí otevřít malý podnik.

Aby mycí automat mohl začít fungovat, je nutné si pronajmout nebo koupit pozemky, postavit krabici, koupit hotová zařízení, čisticí prostředky a vydělávat.

Nicméně kromě toho musíte rozhodnout, který mycí automat, který chcete otevřít, kolik peněz potřebujete vynaložit, jaké zaměstnance si najmete, jakou částku bude zapotřebí na začátek a kolik to bude zaplaceno.

Chcete-li pochopit a nesprávně vypočítat všechny tyto otázky, potřebujete vytvoření příslušného podnikatelského plánu, který bude po etapách promlouvat o každé části budoucí myčky. Takový plán je důležitý pro výpočet rizik a přemýšlivou marketingovou strategii.

Příklad obchodního plánu pro mytí automobilů si můžete stáhnout na našich webových stránkách na níže uvedeném odkazu. Tyto informace budou vynikajícím základem pro vaše vlastní mytí automobilů.

Stáhněte si bezplatný obchodní plán pro mytí automobilů (.rtf 461 KB)

5.7. Podnikatelský plán kavárny

Toto zařízení na první pohled nepředstavuje nic zvláštního, ale jen myslet, proč máte rádi takové zařízení? Pro atmosféru, lahodnou kávu, speciální koláče, staré vzpomínky a tato série může pokračovat neomezeně.

Vydavatel kavárny bude muset vzít v úvahu vše - konkurenční trh, další potravinářské provozy v okrese, výhodnou polohu, dostupnost rychlých objednávek pro pracovníky nebo studenty a mnoho dalších nuancí.

V takovém případě je velmi důležité pečlivě zvážit plán před zahájením akce, podle kterého se přesunete do svého snu. Také vytvoření kvalitního podnikatelského plánu vám umožní získat chybějící financování, což vám pomůže začít pracovat mnohem rychleji, než jste očekávali.

Jako základ můžete vzít níže uvedené hotový příklad podnikatelského plánu na vytvoření kavárny, která skutečně vezme v úvahu všechny nuance. Na tomto základě budete schopni napsat svůj vlastní systém akce a rychle a efektivně realizovat plán.

Stáhněte si bezplatný obchodní plán pro kavárny (.doc 228 KB)

5.8. Podnikatelský plán pro kadeřnictví s výpočty

Dobrý kadeřnictví Je spolehlivý malý podnik, který přináší jistý příjem. Abychom mohli otevřít kvalitní instituci této povahy, je třeba se odklonit od tradic, které jsme přijali, že je to "čistě ženský podnik" a "nepotřebuje zvláštní pozornost".

Práce na takovém nápadu můžete rychle získat zpět investice a začít vydělávat peníze, což vám umožní rozvíjet, rozšiřovat a poskytovat všechny nové služby v průběhu času. Ve vývoji však stojí za to vzít v úvahu spoustu nuancí, které nejsou daleko od povrchu.

Kadeřník je schopen dosáhnout vážného příjmu, může se rychle rozvíjet, s přihlédnutím k zapojení profesionálních mistrů a zdvořilé služby. Také je nutné dodávat originální a vysoce kvalitní materiály, různé kosmetické výrobky a další nuance do fungování takového zařízení.

Abyste mohli pečlivě promyslet celý projekt, budete potřebovat podnikatelský plán pro kadeřnictví, která bude zohledňovat konkurenci, příležitosti a originální služby vaší instituce, typické spotřebitelské a reklamní náklady. Rovněž stojí za to vypracovat finanční plán, který pomůže vypočítat a vyvážit zisk a počáteční náklady. Příklad dobrého projektu naleznete níže.

Stáhněte si bezplatný obchodní plán pro kadeřnictví (.rtf 192 KB)

5.9. Podnikatelský plán pro zemědělství

Vytvoření hospodářství Jedná se o komplexní a časově náročný proces, který bude vyžadovat určité investice. Současně, s významnou podporou státu, se tento typ podnikání každým rokem stává atraktivnějším. Výhody a dodatečné financování vám pomohou získat potřebnou částku pro realizaci vašeho projektu.

Uvědomte si investory, je vytvořit dobrý obchodní plán, který jasně vysvětluje vaše cíle, ukazuje příležitosti a nápady, demonstruje potřebu určitých měnových vlivů. Pomůže také přesvědčit úředníka, že vaše myšlenka bude udržitelná před riziky a bude se moci rozvíjet pod vašimi citlivými pokyny.

Připravený příklad takového podnikatelského záměru pro farmu lze stáhnout níže. Stane se dobře promyšleným základem pro vytvoření vašeho projektu a pomůže vám vypočítat potřebné částky a akce.

Stáhněte si bezplatný obchodní plán pro farmu (.doc 182 KB)

5.10. Obchodní plán hotelu

Pro vytvoření dobrý a výnosný hotel, potřebujete znát mnoho nuancí: sezónnost terénu, počet návštěvníků, způsoby jejich pohybu, kvalitní služby, komfortní pokoje s loajální, ale ziskovou cenovou politikou. Kromě toho je třeba vzít v úvahu propagaci vašeho projektu, který bude vyjádřen v marketingové strategii.

Zjistěte se všemi detaily, rozhodněte se, jakou velikost instituce této povahy si můžete dovolit, kolik jste ochotni investovat sami a kolik peněz bude investor potřebovat, aby pomohl přemýšlivému podnikatelskému plánu hotelu.

Také by měla obsahovat správné dokumenty, vypočítat rizika a způsoby, jak je předejít nebo je překonat. Skvělý základ pro to je projekt, který se nachází na níže uvedeném odkazu.

Stáhněte si bezplatný hotelový obchodní plán (.doc 153 KB)

5.11. Podnikatelský plán tělocvičny

V poslední době je stále módnější vést zdravý životní styl. Proč ne pomoci lidem dosáhnout svého cíle a ne vydělávat peníze na to. (V našem článku "Co dělat, abyste vydělali peníze", najdete nejlepší způsob, jak vydělat peníze). Pro takové účely bude skvělý nápad otevřete tělocvičnu.

Důležité pochopit, jaké investice budete potřebovat k nákupu nebo pronájmu místnosti, koupíte veškeré nezbytné vybavení v dostatečném množství, půjčovat a udržovat zaměstnance kvalifikovaných zaměstnanců. Rovněž je nutné vypočítat konkurenci v oblasti výstavby a výhody vaší haly.

Chcete-li provést všechny výpočty, musíte se obrátit na vytvoření kvalitní obchodní plán pro posilovnu, což pomůže strukturovat všechny vaše akce a vytvořit skutečně efektivní plán, podle něhož se vaše myšlenka vyplatí, přinese zisk a rozvíjí se. Vynikajícím příkladem je dokončená práce, která se nachází na níže uvedeném odkazu.

Stáhněte si bezplatný obchodní plán pro tělocvičnu (.pdf 295 KB)

5.12. Podnikatelský plán investičního projektu

Vytvořte si vlastní projekt přilákat investice je dostačující komplexní událost, což vyžaduje, abyste měli pevné znalosti hospodářství, správně a marketing.

S cílem přesvědčit osobu, aby vám své peníze, je nutné zajistit, že rizika jsou minimální, a možný problém, můžete vždy řídit projekt a investor bude vždy vyplatí, a to nejen vrátí peníze, ale také vydělávat.

Musíte předložit hlavní myšlenku tak, aby váš soupeř zachytil požár pochopila, že je ve vás, že byste měli investovat peníze.

Pro takové účely je prostě nutné vytvořit v hloubce a kvalitativní podnikatelský plán, který přesvědčí vás o bodech, návrzích a číslech, že nabízíte cennou myšlenku, která bude investorovi plně hradit za všechny jeho obavy, starosti a hlavní věc - hotovost.

Příklad takové práce naleznete na níže uvedeném odkazu. Na tomto základě můžete vytvořit opravdu dobrý projekt.

Stáhněte si bezplatný obchodní plán pro investiční projekt (.rtf 501 KB)

5.13. Podnikatelský plán pro květinářství

Otevření malého podniku obvykle na začátku nevyžaduje obrovské investice, je však nutný zodpovědný a ohleduplný přístup. Chcete-li vybavit vlastní květinářství, je třeba vzít v úvahu faktory, jako je výběr výhodného umístění pro obchodní prostory. Toto by mělo být přeplněné místo, ve kterém denně projíždí stovky lidí, jen tak se postaráte o kupující s krásnou vitrínou, která je pro květinářství velmi důležitá.

Navíc stojí za to věnovat pozornost uspořádání prostor. To značně ovlivňuje spotřebitele. Vkusně vytvořený komerční prostor, ve kterém nejsou žádné další detaily pompéznosti, ve kterých je výstřednost výhradně pro květinové uspořádání, výrazně ovlivňuje dojem klienta.

Vezměte v úvahu všechny možné faktory, rizika a příležitostí rozvoj pomůže dobře vytvořenému podnikatelskému plánu. Dobrý základ pro malé podniky je správně a důkladně plánování, které v naší zemi není příliš populární.

To vytváří tak velký obraz rizik a častého odmítání věřitelů a investorů. Dobře promyšlený, kvalitativní plán vám umožní cítit sebevědomí ve svých činnostech, mít připravený a promyšlený algoritmus akcí v případě tohoto nebo toho problému a pomoci přesvědčit investory, aby investovali peníze do vašeho projektu.

Příklad kvalitního písemného obchodního plánu naleznete na níže uvedeném odkazu. Bude to vynikající základ pro váš vlastní projekt.

Stáhněte si květinový obchodní plán zdarma (.doc 232 KB)

5.14. Podnikatelský plán automobilového centra

Celosvětově vzrůstá poptávka po automobilech. Nyní se v rodině pokouší koupit více než jeden železný kůň a dvě nebo dokonce tři. To vytváří extrémně příznivé prostředí pro rozvoj podnikání, které by se zabývalo servisem aut. Jedná se o ziskový nápad, který je nepravděpodobné, že by někdy opustil svého majitele bez zisku. Při tvorbě servisních služeb je důležité vzít v úvahu mnoho informací.

Například, co přesně bude profil instituce, kde se bude nacházet, aby se na ni staly náhodně projíždějící automobily, jakou částku je třeba investovat do začátku a kolik takových investic vyplatí.

Abyste mohli vzít v úvahu vše, co je nutné, nemusíte zapisovat položky na kus papíru. Pro dobré plánování potřebujete takový obchodní plán systematicky objasňuje všechny detaily, rozloží nápad na police, vypočítají všechny druhy rizik a zdůrazňují skutečný závěr - ať už stojí za to realizovat takovou myšlenku nebo ne.

Příslušným příkladem obchodního plánu centra péče o vozidlo je odkaz níže. Bude to vynikající základ pro studium základů plánování v tomto oboru.

Stáhněte si zdarma službu obchodního plánu (.doc 195 KB)

5.15. Podnikatelský plán lékárny

Lidské zdraví je největší hodnotou života, v důsledku toho se potřeba léků a v důsledku toho v lékárnách nikdy nezmizí, a proto lékárna bude jedním z nejvýnosnějších za všech okolností.

Připravený příklad podnikatelského plánu lékáren, který si můžete stáhnout níže.

Stáhněte si podnikatelský plán zdarma pro lékárny (.zip 81 KB)

Pomocí informací v tomto článku se snažte formulovat ve své hlavě přesnější představu o vaší myšlence. To pomůže při samostatném vytváření podnikatelského plánu av případě postoupení odborníkovi. Spousta dat je skvělým důvodem pro myšlení a hledání skutečné příčiny.

Kromě toho, na základě studia různých variant různých projektů, můžete získat neocenitelný zážitek, který ostatní investovali tam. Získání těchto údajů ze zkušeností bude stát spoustu času a peněz, včetně skutečnosti, že pro vytvoření určitých výpočtů a akčních algoritmů je zapotřebí nějaké právní, ekonomické nebo reklamní vzdělávání.

Nevytvářejte svůj obchodní plán kopírováním textu přečteného doslovně. Účinnost plánování spočívá právě ve výpočtu všech možných rizik a příležitostí přesně ve vašich podmínkách.

To je jediný způsob, jak vytvořit efektivní a dobře promyšlený systém, který nakonec nepovede k bankrotu. Zde je velmi užitečná psychologická infuze do prostředí vašeho zvoleného podnikání.

Snažte se seznámit se a komunikovat s lidmi, kteří se pokoušeli nebo dělají totéž, připomínají své instituce, zvažují své nedostatky a výhody a na základě toho odvodí váš univerzální vzorec. Obchod - je to aktivita, ve které je lepší se poučit z chyb jiných lidí, ne dělat své vlastní.

6. Často kladené otázky

Číslo otázky 1. V jakých případech je nezbytný podnikatelský plán a v jaké studii proveditelnosti?

Mezi obchodním plánem a studií proveditelnosti existuje značný rozdíl. Faktem je, že druhý dokument (Studie proveditelnosti - studie proveditelnosti) spíše jednoduché a navržené pro formální, jednoduché postupy. Například, díky ní můžete přesvědčit investory o tom, že rozšíření obchodu bude pro vás a vaše podnikání relevantní.

Podnikatelský plán je zapsán pro projekty, u kterých existuje vyšší riziko. Zvláště se to týká situací, kdy je činnost vašeho podniku přinášena nějakou inovací nebo novinkou. Investoři si musí uvědomit, jaké rizika a přínosy budou nakonec získány.

Abyste přesně pochopili, jaký druh dokumentu je třeba vytvořit, můžete si vzít seznam dokumentů požadovaných pro podání žádosti organizaci, která bude jednat jako investor.

Otázka číslo 2. Kolik stojí objednávání podnikatelského plánu?

Náklady na práci zcela logicky závisí na výši samotné práce a předpokládané výši investice. Pokud přílohy nedosáhne 20 milionů, žádné informace nejsou požadovány pro vyhledávání a není mnoho prodaných zboží, váš plán lze získat za částku 20 nebo 30 tisíc rublů.

V takovém případě, pokud částku, na kterou počítáte, dosahuje až 300 milionů a potřebujete kvalitní marketingové podmínky, může se zvýšit poplatek až 100 tisíc. Obecně platí, že vše závisí na složitosti samotného úkolu.

Otázka číslo 3. Jak dlouho trvá vypracování obchodního plánu?

Vše závisí na vstupních datech. Pokud je napsána odborníky, kteří mají všechny požadované informace, postup bude trvat přibližně 10 dní. Pokud není dostatek dat, může být vše roztaženo a až 20 dní. Proto je v zájmu zákazníka zajistit maximální počet požadovaných závojů najednou.

Pokud plánujete plán naplánovat sami, proces jeho vytváření zcela závisí na vašich schopnostech a přáních.

Otázka číslo 4. Proč kontaktovat poradenskou společnost k vypracování podnikatelského plánu, pokud to mohu udělat sám?

Zde je vše ve vašich vědomostech a zkušenostech. I když jste nikdy neudělali takové plány, ale máte v této oblasti solidní zkušenosti, víte, a můžete provádět marketingový výzkum, pak jste schopni sestavit potřebný dokument.

Faktem je, že investoři, banky, věřitelé se vaše nabídka vážně setkávají poprvé. Zbytek prezentace bude vypadat jako humbuk a "fit čísel". To je důvod, proč je vaše myšlenka zastřelit a "zabít" diváky najednou.

Pokud si nejste jisti, že tento projekt vytvoříte, potvrďte ho všemi potřebnými výzkumy, statistikami a dalšími údaji, a lépe konzultujte profesionály. To umožní uskutečnit tuto myšlenku a neležet v zadní skříni až do lepších časů.

Otázka číslo 5. Jaké jsou vlastnosti podnikatelského plánu pro získání dotace na rozvoj podnikání?

Získání dotací, pomoc státu, vyžaduje nějaké úpravy. Protože investor v tomto případě je stát. rozpočet, stojí za to naprosto zapsat všechny položky výdajů tak, aby odpovědní úředníci mohli rozhodnout a přesně si představili, kam půjdou peníze.

Musíte také dokázat rovnováha vašeho podnikání, minimální rizika. To vám velmi váží váhy. Kromě toho se musíte zajímat o svůj nápad, investovat do něj maximum.

Čím více peněz utratíte, tím více vás dá stát.

Počet vytvořených pracovních míst bude také důležitý. Pokud vytvoříte prioritu v oblasti průmyslu, vaše šance se zvýší o další bod.

Číslo otázky 6. Je-li plánování tak důležité, proč si pro mnohé moc nepsat obchodní plán?

Toto tvrzení není zcela pravdivé. Téměř všechny velké společnosti začínají novou aktivitou vytvářením podnikatelského plánu. To je způsobeno tím, že každá hlava působivého kapitálu rozumí rizikům a příležitostem v podnikání, což je někdy lepší poskytnout než po zmateném tleskání rukou.

Malé podnikání v Rusku je přesným opakem koncepce vyvíjení podnikatelského plánu, zatímco jedná na vlastní nebezpečí. To je způsobeno skutečností, že praxe tohoto podnikání je relativně mladá v zemi a kultura plánování ještě nebyla provedena na dostatečné úrovni.

Současně již existuje tendence k stále většímu rozvoji podnikatelského plánování, neboť nemají čas začít podnikat, podnikatel bude studovat uzavření LLC nebo IP.

Máte-li nějaké dotazy, možná najdete odpovědi na ně ve videu: "Jak vytvořit obchodní plán (pro sebe a investory)."

7. Závěr

Pro každého podnikatele, který se chce rozvíjet a rozvíjet své podnikání, je obchodní plán velmi důležitý. Vykonává mnoho odpovědných funkcí, které nikdo nemůže dělat jiným způsobem.

S jeho pomocí můžete zajistit finanční podporu a otevřít, rozvíjet své podnikání mnohem dříve, než vybírat značné částky pro podnikání.

Na dobrém, přemýšleném, bezchybném podnikatelském plánu investoři reagují většinou pozitivně, protože v této situaci vidí klidné příjmy se všemi vymyslenými a popsanými problémy.

Kromě toho ještě před otevřením instituce uvidíte, co vás čeká. Jaká rizika jsou možná, která rozhodovací algoritmy budou relevantní v této nebo té situaci. To není jen příznivá informace pro investora, ale také potřebný plán, pokud se dostanete do nepořádek sami. Koneckonců, pokud se výpočet rizik ukáže jako příliš děsivý, můžete trochu přepracovat, přeměnit obecnou myšlenku, abyste je redukovali.

Vytvoření dobrého podnikatelského plánu - je to vynikající řešení pro vyhledávání investic a vývoj vlastních algoritmů, a to iv těch nejobtížnějších situacích, které jsou v podnikání víc než dost.

To je důvod, proč, kromě vlastního úsilí, stojí za použití "mimozemských mozků". Podnikatelský plán zahrnuje řadu úseků a výpočtů, výzkumu a znalostí, pouze s úspěšnou operací, která může dosáhnout úspěchu.

Ideální volbou by bylo prozkoumat všechny aspekty sami. Chcete-li to udělat, nemusíte sedět a číst příslušnou literaturu. Je nutné změnit okruh komunikace, obrátit se na kurzy a školení, najít odborníky na konzultace o určitých otázkách. Jen tak můžete opravdu rozumět v situaci a rozptýlit všechny jejich pochybnosti a mylné představy.

Obchodní plán stojí za to psát z mnoha důvodů, ale domů Jedná se o jasný algoritmus akcí, podle kterého se můžete rychle dostat body A (vaše současné postavení, plné nadějí a obav) do bodu B (ve kterých již vlastníte své vlastní úspěšné podnikání stabilně a pravidelně získávat příjem). Toto je první krok k realizaci snu a sebejistého postavení střední třídy.

Na tom máme všechno. Přejeme Vám hodně štěstí v podnikání! Také vám budeme vděční za připomínky k tomuto článku, sdílet vaše názory a klást otázky k tématu publikace.