Myšlenky podnikání od začátku

foxI »Před více než rokem

Psychologické poradenství

Administrátor »Před více než rokem

alexdndz »Před více než rokem

alexdndz »Před více než rokem

Kondraty »Před více než rokem

leojkee »Před více než rokem

Psycholog »Před více než rokem

kouzelník »Před více než rokem

Psycholog »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

6 tajemství úspěšného prodeje

6 tajemství úspěšného prodeje

Prvním tajemstvím je vaše sebevědomí a pevný záměr prodat užitečný a vysoce kvalitní produkt

Významem je, že otázka je, budete muset koupit nebo ne, ani za to stojí za to! To znamená, že nejprve zadat psychologickou praxi 2.0 s mimořádným duchem globálních změn k lepšímu, předem víte, že budete mít spoustu zákazníků, a podpora stabilního příjmu, ale všechno ostatní je jen používán jako nástroj k dosažení tohoto cíle. Je těžké sdělit slovy slova podstatu tohoto pocitu. Je důležité si uvědomit, že při vytváření kvalitní produkt, nebudete muset přemýšlet o klienta proudu, budete chtít, aby se stal lhostejný kupovat vaše produkty a služby, nebo ne.

Faktem je, že lidé neustále hledají řešení svých problémů a jsou často připraveni koupit tato řešení za spoustu peněz. Kdy se prodej uskutečňuje? Objeví se, když člověk cítí, že nákup vašeho produktu slibuje jeho bezpečnost alespoň na určité úrovni. Když má klient důvěru ve vás, koupí sám sebe, ani nemusí prodávat nic.

Existuje mnoho výmluv, jako je: "Je to drahé pro mě", "Ne teď", "Není to pro mě, to mi nepomůže". Vaším úkolem je inspirovat důvěru, ukázat, že váš produkt je to, co klient potřebuje.

Nezapomeňte, že vy jako prodejce byste neměli věnovat pozornost těmto námitkám, ale souhlasíte s tímto postojem, a to jen proto, že je bezpředmětné se s ním potýkat, naopak, musíte říci "Ano" po celou dobu. Ano, opravdu je to školení drahé, ano, moje individuální konzultace nejsou levná, ale podívejte se, co získáte v důsledku naší práce a jak hodnotná je. Ano, no, ne, ale bohužel není možná žádná další možnost. Takže všechny námitky jsou vyřešeny.

A hlavní tajemství prodeje není v některých příkrých verbálních technikách a ani v ODC, hlavním tajemství prodeje - v důvěře, která pochází od vás jako odborníka. Ve svých záměrech. Záměrem je ochota věnovat čas a úsilí dosažení výsledku.

Klient má problém a máte řešení, je to jin a jang. Připojíte je a získáte výsledek ve formě úspěchu klienta. Proto je vaším záměrem prodat - ne technologii, ne něco jiného, ​​ale záměr. Samozřejmě, že je nejlepší cvičit, když prodáváte, prodáváte a prodáváte znovu.

Druhým tajemstvím je vaše důvěra a duch

Co pomáhá při prodeji, co je posiluje? Je to váš postoj a výjimečná důvěra v hodnotu produktů a služeb. Neměli byste projevovat žádné zvláštní nadšení o typu prodeje: "Hurá! Ukázalo se to: "Dáte kvalitní výrobek a řekněte lidem o tom, kdo to potřebuje - přijde a koupí. Postoj k úspěchu je spíše lhostejný, jako je skutečnost, že pokud nic nekupíte - ani si toho nevšimnete. Nekupil jsem tohoto klienta, koupím další.

Skutečnost, že většina místních psychologů se nepoužívají, aby se hodně peněz za své služby, takže taková událost, jako úspěšný prodejní školení či poradenství, je uveden příliš velký význam a skupina přijati špatný včetně vzhledem k tomu, že příliš mnoho povyku, s klientem.

Na první pohled se to může zdát nevýznamné, ale důvěřujte mým zkušenostem: klient pocítí vaši náladu a vaši nejistotu dobře. Čím více jste přirozený a uvolněný, tím lépe se prodáváte.

Tajemství třetí je vytrvalost

Vezměte si pravidlo: každý den musíte něco prodat. Pokud tak učiníte, velmi brzy vyvinete tuto zkušenost. Něco malého, ale určitě prodat. Každý den potřebujete něco udělat, abyste zvýšili prodejní dovednosti a své dovednosti jako mentora. Například se můžete pokusit napsat si prodejní text, obchodní nabídku nebo článek o své jedinečné technice nebo technologii.

Tajemstvím čtvrtého je postoj k penězům

A proč potřebujete peníze? Přemýšlejte o tom a odpovězte na tuto otázku. Jen upřímně: proč potřebujete peníze? Formulujte několik důvodů a vyhodnoťte výsledek.

Faktem je, že pokud má váš záměr mít takové věci, jako je posuzování vlastní profesionality, svobody pohybu, finanční nezávislosti, cestování, "pro děti" a tak dále, obávám se, že se nedosáhnete vážných příjmů. Stabilní peníze a vynikající výsledky se mohou objevit pouze tehdy, když si nastavíte ambiciózní, srozumitelný, smyslově zřejmý konkrétní cíl.

Řeknu ti o sobě. Vyvinul jsem školení "Systém psychologické praxe 2.0". Jedná se o drahý produkt, dlouho jsem ho naplánoval, navrhnul. V důsledku toho jsem se podařilo vytvořit něco velmi blízko k tomu, co bylo původně zamýšleno, a uspokojit 99% svých vlastních profesionálních ambicí. Poté jsem plánoval letět do Evropy po dobu šesti měsíců, aniž bych přemýšlel o tom, kam dostat peníze. To je smyslově zřejmý cíl. Toto školení je velkou realizací toho, co bylo koncipováno. Sen se splnil, naděje byla oprávněná, cíl byl dosažen. Skutečnost, že jsem na tom získala dobré peníze, je jen vedlejší účinek mé profesionality a úsilí. Zisk v tomto případě nebyl samoúčelným cílem, ale pouze prostředkem realizace plánu, dalším podnětem, nic víc.

Nezapomeňte, že čím více svého cíle je abstraktnější, tím obtížnější je k němu přistupovat a tím konkrétnější a jednodušší je, tím snadnější je dosažení tržeb a výdělků.

Pokud je vaším cílem strávit dva nebo tři tréninky, aby jste vydělali nějaké peníze a koupili něco tam, nebudete nic dělat. A pokud víte jistě, že kupujete například auto, které potřebujete těžko pracovat měsíc nebo rok, a máte jen tento cíl - to bude, když se to ukáže. Není to zřejmý jev, ale peníze skutečně začínají pocházet pouze pro konkrétní účely.

Tajemstvím pátého je další školení

Další nezvyklé tajemství: musíte být kupujícím vaší služby, to znamená, že jste připraveni koupit takový produkt. Je žádoucí, abyste konzumovali služby podobné službám, které nabízíte svým zákazníkům. Když jste klientem, víte, jak a co si člověk myslí před provedením nákupu. Pokud se zabýváte individuální prací, měli byste mít osobní terapeuta, pokud prodáváte školení - měli byste se pravidelně účastnit školení dalších odborníků. Zde je pravidelnost: čím lépe rozumíte psychologii svého kupujícího, tím lepší je prodej. Čím více se účastníte školení, tím lépe se prodávají, tím intenzivněji pracujete s terapeutem - tím vyšší je požadavek na individuální poradenství. Opravdu funguje a zkušení psychologové se mnou dohodnou.

Tajemství šesté je vaše upřímnost

Úprimná touha pomoci je obzvláště důležitá při prodeji psychologických služeb. Měli byste vidět problém klienta a ujistěte se, že můžete pomoci. Musíte dát svou duši do této záležitosti. Čím upřímněji jste s klientem, tím víc ochotně kupuje vaše služby. Pokud člověk cítí, že je pro vás jen zdrojem peněz, nebude to samozřejmě přitahovat k vám. Je to další záležitost, kdy máte sklon sdílet něco skutečně cenného, ​​něco důležitého pro vás. A to není otázka automatického návrhu - je to otázka hodnotového systému.

Yury Chernikov - psychologie jako podnikání. Jak rozvíjet psychologa

Yury Chernikov - psychologie jako podnikání. Jako psycholog, aby se propagovali sami

Autor je studentem známých obchodních trenérů Nikolaje Mrochkovského a Andrey Parabellum. V této knize poskytuje podrobné pokyny pro organizaci psychologického podnikání v současných tržních podmínkách založených na obchodních a informačních technologiích.

Jak udělat psy-praxi ziskové a harmonické. Jak používat moderní technologie informačních technologií v psychologickém řemeslu. Jak systematizovat psy-praxi pomocí technologií marketingu, prodeje a přitahování zákazníků.

Tato kniha je určena pro profesionály, kteří chtějí získat více ze své praxe!

Psychologie jako podnikání. Jak se může psycholog uvolnit a číst online zdarma?

Yury Nikolajevič Chernikov

Jak rozvíjet psychologa

"Dobrý večer, podívejme se, jestli je všechno v pořádku se zvukem... Vynikající, je zvuk. Super. Tak pojďme. Dobrý den, milí přátelé. Dnes otevřeme neuvěřitelnou věc. A ti, kteří jsou zde dnes, jsou neuvěřitelně šťastní, protože hodnota informací, kterou dávám, nelze přeceňovat. A ti, kteří se nedostali, neměli čas, opravdu neměli štěstí... "- tato slova obvykle začínají mojími webovými semináři. Bohužel nebo naštěstí není možnost zakrýt všechny, kdo si přejí. Proto jsem se rozhodl uchýlit se k dobrým starým tištěným publikacím.

Já jsem Yury Chernikov. Osoba, která učí psychology, trenéry a trenéry, aby vytvořila harmonickou a neméně významnou výdělečnou psychologickou praxi. Pracuju zpravidla s psychology a lidmi v příbuzných oborech. Vaše pozornost je pozvána na svou první knihu. A nebylo psáno pro obecný vývoj, ale pouze jako vodítko k akci.

Jedná se o krok za krokem s praktickými čipy a tipy, které můžete použít při každodenní práci. Snažím se prezentovat v přístupné a pohodlné podobě vše, co se stalo úspěchem mé nepřetržité dvouleté práce.

Pokud uvedete alespoň 15-20% z toho, co vám dávám, za jediný večer můžete získat 500, 1000, 2000 nebo více dolarů! Nezapomeňte, že tu není žádný limit - to vše závisí na vaší odhodlání a touze pokročit kupředu. Vaším hlavním úkolem je využívat tyto informace v praxi, protože učení je pasivní proces a vede k úspěchu pouze zavedení získaných znalostí nebo dovedností, což podle Noaha Webstera není nic jiného než dosažení požadovaného cíle.

V letech 2010-2011 jsem vyvinul systém psychologické praxe 2.0 založený na nástrojích infobusiness. Umožňuje psychologům, trenérům a trenérům, aby svou praxi ziskali. Můj osobní výsledek po dobu šesti měsíců je více než 1 000 000 rublů.

Během své kariéry jsem zvládl následující profese: psychoterapeut, poradce psycholog, učitel, trenér, infobusinessman. Nyní rozvíjím dva směry: budování psychopatiky pro soukromé psychology a konzultace na téma zvyšování prodeje v psychoterapii pro školicí střediska.

Díky kombinaci těchto dovedností jsem dokázal nejen najít pracovní modely pro propagaci psychosciplinárních služeb, ale také objevit skutečnou svobodu podporovanou finanční nezávislostí. Koneckonců, moje povolání vám umožňuje aktivně cestovat po světě a otevřít nové horizonty. Žiji téměř po celém světě, cestuji hodně, jen příležitostně přijíždím do Moskvy na živé akce.

Psycholog je povolání, jehož hnací silou je touha pomáhat, léčit, zmírňovat a řídit. Na druhou stranu pomáhám psychologům realizovat svůj účel prostřednictvím kompetentní podpory jejich služeb. Mým hlavním úkolem je sloužit lidem, mým cílem je, abyste byli šťastnější a bohatší finančně a duchovně.

A pokud jste vybrali tuto knihu - už to chcete a můžete uspět!

Nejdůležitější ve všech informacích obsažených v této knize je, že má praktickou hodnotu. Všechno, co je zde napsáno, je 90% implementováno, testováno a funguje. Pouze aplikace získaných poznatků přinese výsledky. Každý den musíte něco provést, protože žádné čtení informací nepřinese peníze ani nové zákazníky. Je to zřejmá pravda, ale z nějakého důvodu mnozí poslouchají, říkají: "Ano, vím to". Ale když zkontrolujete některou z metod popsaných v této knize, zjistíte, že neexistuje žádný výsledek. Musíte každý den připomínat, že váš úspěch je poskytován pouze implementací a rychlost implementace je kritická. Zdůrazňuji: není správnost tohoto modelu rozhodujícím faktorem, ale rychlost, protože dynamika je silná, intenzita procesů je vysoká. I když jste zvyklíte dělat něco pomalu a mírně, pamatujte, hlavní věcí je jednat a provádět každý den.

Kapitola 1. Psychologická praxe 2.0

Začnu s příběhem o tom, jaký je systém 2.0 nebo spíše psychologická praxe 2.0. Odkud pochází a proč to dělám? Všiml jsem si, že je to velmi důležitý bod a první část knihy věnuji analýze základních otázek, z nichž vše obecně začíná.

V dalších částech knihy jsou analyzovány technologie, částečně přeneseny z informačního systému a přizpůsobeny podpoře psychologických služeb. Klasické modely informačních technologií v naší situaci často selhávají, proto byste měli také věnovat pozornost těm prvkům, které byste neměli používat.

Problém je v tom, že někteří psychologové spěchají do infobusinessu, snaží se s některými jednoduchými technikami na první pohled propagovat své služby. Nakonec jsou však poraženi, protože nejsou obeznámeni s kuchyní infobusinessu.

Takže malé pozadí. Již více než dva roky hlouběji studuji mechanismy informačních technologií. Během této doby jsem vypracoval určité algoritmy a technologie, díky nimž je možné úspěšně propagovat a prodávat psychologické služby.

A vy, drahí čtenáři, byste měli jasně pochopit, že je psychologickou praxí vydělat velké peníze. A také je třeba si uvědomit, že to není jednostupňová akce. Je třeba pracovat na systému, zvláště na začátku.

Opakovaně jsem byl svědkem toho, jak se od psychologického výcviku na téma osobního růstu lidé vraceli inspirovanými a inspirovanými, bez lítosti se rozdělovali se značnými částkami. Pokročilý psycholog nebo trenér na jednom nebo dvou trénincích je schopen vydělat milion, a to není přehnané!

Dobré schémata fungují a není to nic za to, že v těchto letech jsem vytvořil takové schémata. V důsledku toho se zrodil projekt Psyflow. Cílem tohoto projektu a této knihy je naučit psychologů, aby propagovali své služby a vydělávali peníze.

Důležité! Můj model funguje, když pracujete v psychologické praxi, ne proto, že je to vaše hobby, ale proto, že je zdrojem vašeho příjmu, záměrně zvoleným povoláním. Když hoříte v práci, když jste v lásce k vaší práci, když máte obrovskou vášeň a velkou touhu pomáhat lidem. Když jste připraveni dávat (nikoliv od lidí něco, tedy dát,) - to je všechno, co se ukáže! Je to jako v lásce: chcete dát víc než jen vzít. Milovat své zákazníky je klíčovým prvkem tohoto modelu.

Psychologie jako podnikání

Praktická psychologie, stejně jako podnikání, vyžaduje zcela jiný přístup než například psychologie, psychoterapie nebo psychologie jako věda.

Podnikání vyžaduje určité priority, psychoterapii druhých, vědu třetí. V praktické psychologii, pokud psycholog chce udržet přísný vědecký přístup (a ne proměnit excentrického šaman), v případě, že psycholog chce být skutečně efektivní psychoterapeuta nebo poradce (nejen vybírat peníze pro zákazníky svou hlubokou osobu), za předpokladu, že psycholog se chce živit sám a nějakým způsobem podporovat jeho rodinu (nejen zapojit zajímavý případ pro lásku k umění) - pak musíme nějak kombinovat tyto přístupy a najít rozumný kompromis ve středu a praktickou psychologii.

Psychologie, jako poradenství a psychoterapie a psychologie, jako věda, jsou vyučovány v institucích. Psychologie, jako podnikání, se neučí nikde. A kdo má být vyučen? Teoretici učitelů jsou zpravidla dobře vzdělaní, ale nemají smysl v praxi. Učí, co samy neuspějí. Praktici v oblasti psychologie jsou neobvyklí a ti, kteří finančně dosáhli, se zdráhají sdílet tajemství. Nemají zájem nic naučit.

Rozhodli jsme se částečně vyplnit tuto mezeru. V minulosti mnoho let práce jako učitelé psychologie na univerzitě nám dává potřebné obzory v profesi psychologa. Současná dlouhodobá praxe úspěšných a vydělávajících psychologů nám dává znalosti o tom, jak se peníze dělají v psychologii a schopnosti získat tyto peníze. Zde je nějaký osobní vývoj v této oblasti, rozhodli jsme se sdílet s čtenáři.

Nemyslete si, že jsme svatá besserebreniki nebo šílení. Samozřejmě že ne. Jednoduše to, že znalosti z oblasti psychologie, jako podnikání, které pro vás pravděpodobně jsou zajímavé, jsme už dávno vyrůstali. Pokračovali jsme, a je nepravděpodobné, že s námi snadno dojdete. A do té doby, než dojedete, opustíme se znovu. To je důvod, proč nám nevadí sdílení zkušeností. Pokud dokážete - dohonit! Pokud chcete, přejděte ke studiu: psychologii obecně a především psychologii. Zatím jen pár jednoduchých pravd, které nejsou v ústavu vyučovány a které se s vámi vůbec nedá sdílet v psychologii, jako podnikání.

Takže psychologie jako podnikání:

1. Jak teoreticky učit psychology. Psychologové často učí, že psycholog nemůže volat klienta, protože klient musí sám podniknout iniciativu. Psycholog by se neměl ukládat. Klient musí sám zrašit před voláním psychologa a to je jen tehdy, když je klient připraven, když se vnitřně dostal k potřebě obrátit se na psychologa, to je jen tehdy, když je možná účinná psychologická pomoc. Zvláště je psycholog nepřípustný k provedení šetření týkajícího se třetí strany, tj. splnit požadavky lidí ohledně jejich rodinného příslušníka nebo přítele. Osoba musí sama dosáhnout potřebu pomoci psychologa, volat se, přijít k psychologovi sám a formulovat jeho žádost u psychologa na recepci.

Jak se to děje v praxi psychologie, jako podnikání. Řekněte každému úspěšnému prodejnímu manažerovi, že nejdříve nemůže volat potenciálního kupujícího, protože nemůže být uložen a kupující musí interně dosáhnout rozhodnutí zakoupit! A řekněte každému úspěšnému prodejnímu manažerovi, že nemůže splnit požadavky příbuzných, například pokud manželka chce darovat svému manželovi, v žádném případě nemůže nic prodávat, protože manžel by měl nutně rozhodnout o koupi, samostatně přijít do obchodu a vyslovit žádost prodávajícímu! Jakýkoli úspěšný obchodní ředitel vám řekne, že je to hloupé.

Psychologie, jako podnikání, začíná úspěšným prodejem! Pokud nemáte úspěšný prodej, vaše podnikání v psychologii se zhroutí. Minimálně nebudete mít peníze. Maximálně nebudete mít zákazníky. A pokud psycholog nemá klienty, pak nebude existovat žádná pravidelná praxe a pak jako praktický psycholog velmi rychle ztratí svou kvalifikaci a přestane být účinným psychologem. A pokud jste na začátku své profesionální cesty praktického psychologa, pak bez pravidelné praxe, bez velkého počtu klientů, zůstanete bezmocným teoretikem s diplomem.

Výše uvedené v žádném případě neznamená, že psycholog, který podniká v psychologii, by měl být klientům přitahován jakýmikoli bezohlednými metodami a zabývat se psychologií všeho, aniž by věděl, jak to udělat dobře. Samozřejmě že ne. Ale musíte jasně pochopit: existují typické metody efektivního prodeje.

Psychologie není něco zvláštního a výjimečného. Psychologie je stejná služba jako mnoho dalších služeb. Nepovažujte se za zvláštní pouze proto, že jste psycholog. To je důvod, proč většina typických metod přilákání zákazníků a propagace jejich služeb je absolutně použitelná pro psychologii, jako podnik. Zejména můžete zákazníka nejprve zavolat, pokud si myslíte, že je to rozumné a racionální. A pokud si myslíte, že je to nerozumné a iracionální, pak nemůžete volat. Volba by měla být určena efektivitou prodeje, lidským soucitem a skutečnou příležitostí pomoci a nebyla vynalezena někým s absurdními zákazy.

A samozřejmě se můžete pokoušet o splnění požadavku ohledně třetí strany. Nikdo nemůže zakazovat, abyste poskytovali lidem kvalitní služby (i když jsou třetími stranami, na žádost svých blízkých), pokud skutečně víte, jak to udělat dobře.

A tady přichází nejdůležitější otázka: opravdu víte, jak efektivně a efektivně pomáhat lidem nebo se pokoušet skrýt svou profesionální nevědomost a chamtivost za peníze za diplom profesionálního psychologa?

Pokud víte, udělejte to! Nyní se na vás již nevztahují všechny zákazy vymyté jinými podivnými lidmi. Díky a milovat lidi, které pomáhaly - nejlepší argument ve prospěch toho, že nyní můžete mít hodně: zejména první volat zákazníky a snaží se splnit požadavky týkající se třetí strany.

Ale pokud jste profesionálně bezmocní, pokud vtyuhivaet lidé své psychologické služby nedostatečné kvality prostřednictvím efektivní metody prodeje, tady je vaše budoucnost je velmi riskantní. Obrovská hromada rozzlobených zákazníků je strašná síla! Budete mít třikrát skalp: poprvé za podvedené naděje, druhý čas za ztracené peníze, třetí příčinu za škody způsobené pod záminkou pomoci. Je to její psychologie, podnikání: jednoduché, logické a spravedlivé.

2. Jak psychologové učí v teorii. Pokud jste byli vyučováni klasickou akademickou psychologií, pak jste pravděpodobně řekli, že s klienty se nemůžete emocionálně přiblížit. Není možné udržovat přátelské vztahy - to je nesprávné. Nemůžete být přátelé - nakonec se stanete zájemcem. Kromě toho nelze poskytnout psychoterapii příbuzným a příbuzným - koneckonců s blízkými lidmi existují vzájemné zájmy a konflikty zájmů. Bůh zakázat, flirtování s klienty je absolutní tabu, a za to budete odsouzeni celou profesionální komunitou psychologů. Navíc, agresivní a sexy převod kyvadlová doprava na psychologa nebyl zrušen, a proto jakékoli citové sblížení psycholog s klientem je nebezpečné pro psychologa a nesprávně ve vztahu ke klientovi.

Jak se to děje v praxi psychologie, jako podnikání. Nejprve chci říci o psychologické pomoci mé rodině a přátelům, pokud pracujete jako psycholog nebo podnikáte v psychologii.

Nyní, když například například řidič a v práci, nést lidi. Přišla jsi domů a pak musí být tvoje žena někam odvezena, například do obchodu nebo do dachy s dítětem. A zde jí říkáte: "Nemohu, drahoušku! My řidiči jsou zakázané nosit své blízké! To jsou profesionální pravidla pro řidiče, rozumíte... "-" Proč. "Zeptala se manželka. A odpovíte: "A my máme společné zájmy s vámi a mohou to být konflikty zájmů. A to může mít vliv na moji jízdní dovednost. Budu vzrušen, nehodu a rozbít vás do sloupku. Proto nemůžu! "-" Brad. "- řekne manželka tohoto řidiče. A bude to naprosto správné.

A teď si představte, že jste profesionální lékař a někdo podivně přísně zakázal, abyste pomáhali vašim příbuzným a přátelům. A teď přijedete domů z práce a doma je manžel nebo dítě nemocné. Samozřejmě, můžete si být lékař gynekolog a její manžel angína... Ale pokud jste jen trochu kompetentní, budete blízko člověku první pomoc, a pak se podívejte na specialistu. Pokud jste samozřejmě normální rozumná osoba...

To jsme my a proč se mnozí psychologové učí být není normální duševně zdravých lidí a vzdělávat je o jakýchkoli abnormálních idioti v profesi i v životě.

Nyní o všech emocionálních vztazích s klienty: přátelství, přátelství, flirtování. Obvykle v ústavu nebo na kurzech psychologů učí, že to vše je přísně zakázáno.

Zaprvé, údajně proto, že psycholog podílí na emocionální vztah může být rozrušený a ztrácí způsobilost může (zahlceni vášní) nepomohlo, ale škoda na klienta, a (ach bože!) Pod vlivem emocí může mít sex s klientem a pak... (hrůza hrůz, horor.). Máme jen jednu otázku, proč ovladač (který je známo, že jsou příliš dobří psychologové v životě), které mohou vykonávat své kamarády, přátele a dívky, a nemůže být psycholog? Proč psychologové se snaží učit a vzdělávat, jako by samy o sobě nebo pitomý idioti nebo lascivní psychopati volné. Ay, učitelé psychologie, posuzujete sami sebe, nebo zvláště mladí psychologové učí, že konkurenti v profesi, bůhte, nechte růst?

Za druhé, proč psycholog nemůže být citově blíže k zákazníkům, takže se údajně proto, že přiblížit se svým zákazníkům ztratí smysl pro respekt a vzdálenosti a mohou vám ublížit. Například v případě agresivního přenosu může klient napadnout psychologa a způsobit fyzické nebo emocionální poškození. Nebo například v případě sexuálního přenosu může klient napadnout psychologa obtěžováním... a pak absolutně hrůzou, hrůzou, hrůzou! Je to zajímavé, normální přiměřený klient zaútočí na psychologa, který mu pomáhá s urážkami, bitím nebo znásilněním? A v případě, že klient je tak abnormální a nedostatečné, což potenciálně může a je ochoten to udělat, udělej to udržet určitý pocit vzdálenosti? Je to opravdu dost na to, aby psycholog v této situaci hrdě zvedl hlavu a řekl: "Jdi pryč, ty nechutný! Nejsem s vámi přátelé ani flirtování! "- a tento nedostatečný klient to udrží? Ay, učitelé psychologie, jsi tu tady pro tu idioty? Nebo jednoduše, abyste pochopili, že citový vztah se zákazníky - je silný prodejní nástroj psychologie, jako službu, a tak učíte mladé psychology vědomě špatně, takže se nemusíte se podělit se s nimi na trh psychologických služeb?

Naštěstí praktickí psychologové, kteří dělali psychologii svou profesi, povolání a podnikání, mají současně zdravý rozum. Nechceme mladé psychology povzbuzovat, aby v nás věřili. Vyzýváme, abychom reflektovali a vyvodili vlastní závěry.

3. Jak psychologové učí v teorii. Psycholog by neměl poradit. Podle vaší rady můžete ublížit. Koneckonců každý má svůj vlastní způsob. Tvou neopatrnou radou, hustě zapletenou do fenoménu projekce, napadnete psychiku člověka a můžete ho tlačit na něco, co mu vůbec nevadí. Proto není nutné poskytovat radu, ale vytvářet podmínky, aby klient psychologa mohl najít odpovědi na své otázky v sobě a to bude absolutní subjektivní pravda pro svého klienta.

Jak se to děje v praxi psychologie, jako podnikání. A proč klient potřebuje poradce psychologa, který nechce nebo není schopen dát správnou radu nebo doporučení? Za jaké peníze tento psycholog zaplatí?

V jeho situaci se klient dostane do poradce-psychologa, jen aby dostal radu o tom, co dělat dál. A psycholog začne klečet: "Nedávám žádnou radu. Pravdou, že mohu dát doporučení... "," Musíte najít řešení sami, vytvořím pouze podmínky, které ji najdou... "," Jedná se o komplexní psychoterapeutický problém. Chcete-li je vyřešit, potřebujete dlouhou psychoterapeutickou schůzku, mnoho, mnoho zasedání... "

Poradce psycholog by měl být schopen poskytnout přiměřenou radu, když to klient požaduje. Poradce by měl být schopen převzít zodpovědnost za své rady pro sebe a klienta. Práce psychologa je trochu jako práce právníka. Psycholog obhajuje zájmy klienta, bez ohledu na to, jaká hloupost a chyby osobě, která přišla k psychologovi, dělala v předchozím životě. Už jste někdy slyšeli o advokátech, kteří se bojí poradit? Proč potřebujeme takové právníky?

Někdy chcete, aby psychologové byli odpovědní za prázdné chatování a neposkytnutí pomoci v obtížné situaci pro klienta. Jako kapitán lodi opustil lidi v kritické situaci. Na toto téma jsme podrobně napsali v článku "Psycholog:" Nedávám radu! ". Doporučujeme číst pouze proto, abyste vytvořili vlastní závěry.

Diskuse o přípustnosti poradenství a doporučení v psychologii je velmi stará a horká. Naše lidské a profesní postavení je pro čtenáře jasné.

Tady je další věc, kterou nám napsali: "Země radu... Absolutně není nutné dát radu, aby pomohla lidem najít správné řešení. Můžete se například zeptat na otázky. Heuristické konverzace nebyly zrušeny. Rozhodnutí, které si člověk vzal, je nejcennější a nejpravděpodobnější. A ti, kteří přicházejí o radu, se často pokoušejí obviňovat psychologa za rozhodování. "

Odpovíme: A kolik času to půjde? Kousek šperků po dlouhou dobu. Dnešní nebo zítřejší osoba je rozhodnutí přijmout, na němž závisí celý život. Typický případ: manželka klienta přinesla další manželku na manželskou postel. A chytila ​​je. A dnes s ním v této posteli půjdeme spát. A existuje mnoho takových lidí: desítky, stovky. Psychologové, kteří mohou poradit a nesou odpovědnost za to, jsou málo. Většina psychologů je, jak jsme popsali. Po dobu 20 let praxe jsme viděli dost psychologů. A už dlouho není sovětská země. Existuje země, ve které se o nikoho nestaráte a nikomu neřeknete dostatečně.

A tady je klíčem otázka kvalitního vzdělávání a praktické kompetence psychologů. Například nedávno jsme narazili na místo, kde 23-letý psycholog napsal: "Pomáhám lidem na základě jejich bohaté životní zkušenosti." Lidé! Buďte ostražití! Toto se nazývá fenomén projekce. To je dokonce řečeno v prvním ročníku fakulty psychologie. Psycholog by neměl klientovi přenášet své osobní životní zkušenosti. Zvláště po 23 letech. Toto se nazývá pomoc druhým z jejich vlastních problémů. Je nemožné, aby tito psychologové "dali radu". Dávají...

A kompetentní rada obecně je výsledkem hluboké analýzy klienta a jeho situace, a nikoliv výsledek subjektivity a osobních zkušeností psychologa! To je hlavní věc! Více podrobností o tom lze nalézt v našem článku: "Psycholog:" Nedávám radu! "Odpovědi na otázky."

4. Jak psychologové učí v teorii. Psycholog by neměl diagnostikovat. Nemůžete označit lidi. Pokud je nemocná osoba, nechte jít do psychiatra - to je psychiatr a diagnostikujte. A jestli je člověk zdravý a jde k psychologovi, žádné diagnózy nejsou nevhodné, protože to je zdravá osoba, všichni lidé jsou jiní a mají jedinečnou osobnost, visí na nich štítky je nesprávné a nepřijatelné. Musíme se společně s klientem dozvědět tajemství jeho duše a dát každému klientovi svobodné vyjádření své individuality.

Jak se to děje v praxi psychologie, jako podnikání. Psychologická diagnóza není označení. Nikdo nepožaduje, aby člověk nějak sociálně nebo osobně zneužíval. Nikdo nezavolá každého, aby snížil jednu velikost. Každá osoba je nepochybně individuální a jedinečná. Ale jen proto, že každý je jiný, a nějakým způsobem, aby bylo možné rozlišovat mezi těmito různými lidmi a pomáhat jim organizovat - právě pro toto a přišel s pozoruhodnou vědou psychodiagnostiky. A mimochodem, je součástí státního standardu výchovy psychologů.

Lékař, pokud to není možné, začíná testy. To je správné. Ve většině případů není možné vyčíst nezaměnitelnou diagnózu ve vzhledu osoby. V psychologii stejně. Existuje trvalý mýtus, že dobrý psycholog vidí člověka skrz něj. Nezmysly! Máme dvacet let a dalších 25 let odborných zkušeností. A my jsme oba dobří psychologové bez jakéhokoli skromného snižování očí a míchání nohou. A tak vám řekneme: psycholog nevidí přímo přes osobu hned! Postupně začíná hluboce porozumět, cítit a znát, ale v důsledku důkladné práce - psychodiagnostiky, na prvním místě! Proto první věcí, která je velmi žádoucí udělat psychologa po počáteční konzultaci, je psychodiagnostické vyšetření jeho klienta. Získané přesné (v číslech!) Psychologická diagnóza přiměřeně odpoví na spoustu otázek. Co se stalo s klientem? Co to vedlo? Kde je norma a kde je patologie? Co je vrozené a co se získává? Co dělat dál? Jaké metody pomoci budou nejúčinnější? A mnoho, mnoho detailů a podrobností. Výjimkou je případ, kdy je zákazník v tom akutního stavu (např patologický vliv), které psycholog přirovnal nouzové lékaře - diagnostikována o „od oka“, a naléhavá opatření k odstranění klienta nadále probíhat od akutního stavu.

Na svědomí praktikujících psychologů, kteří v době nepracovali, a to nejen své vlastní problémy (rozumí se samo sebou!), Ale také jejich vzdělání, jejich způsob myšlení - stovky nedodané nebo nesprávně dodaných psychologických diagnóz. Na svědomí psychologů jsou nekonečné kurzy a školení na rozvoj osobnosti, dlouhodobá psychoterapie zasedání se mluví o zákazníka dětství, av důsledku toho - život ztracený čas klienta, minul hlavní diagnózy, neschopnou postarat úplně jedno, co trpícím lidem - a v důsledku toho se často zhoršení a vývoj skutečné duševní poruchy. Proč? Specialista pokračoval! Kvůli jejich subjektivním mylným představám o životě a povolání. Kvůli pseudo-humanismu. Více podrobností o tomto lze nalézt v našem článku "Psycholog:" Nedělám diagnózy! Nemůžete pověsit štítek na člověka! „Takže, efektivní poradce ve většině případů dát správnou psychologickou diagnostiku, a na základě této diagnózy dát správnou radu a umožňují rychlé přesné psychologickou pomoc.

POČET. Jako aktivní psychologové prakticky rozumíme, že každý člověk, včetně psychologa, může dělat chyby. Jen proto, že máme dobré vzdělání a profesionální zkušenosti, snažíme se minimalizovat naše chyby. Nicméně jsou to možné. Proto žádáme psychologů i klientů, aby nám nevěřili slepě, ale aby si mysleli sami. A pokud se vaše myšlenky shodují s našimi, pak je to už těžké.

© Autoři Igor a Larisa Shiryaeva. Autoři doporučují osobní život a sociální adaptaci (úspěch ve společnosti). O charakteristikách analytické konzultace Igor a Larissy Shiryaev "Úspěšné mozky" lze nalézt na stránce CONSULTING.

Psychologie jako podnikání. Jako psycholog, který se vzpamatoval (Yu. N. Chernikov, 2013)

Autor je studentem známých obchodních trenérů Nikolaje Mrochkovského a Andrey Parabellum. V této knize poskytuje podrobné pokyny pro organizaci psychologického podnikání v současných tržních podmínkách založených na obchodních a informačních technologiích. Jak udělat psy-praxi ziskové a harmonické. Jak používat moderní technologie informačních technologií v psychologickém řemeslu. Jak systematizovat psy-praxi pomocí technologií marketingu, prodeje a přitahování zákazníků. Tato kniha je určena pro profesionály, kteří chtějí získat více ze své praxe!

Obsah

  • Předmluva
  • Kapitola 1. Psychologická praxe 2.0
  • Kapitola 2. Technická část
Ze série: Cesta ke zdraví

Úvodní část knihy Psychologie jako podnikání. Jako psycholog, který se vzpamatoval (Yu. N. Chernikov, 2013) je poskytován našim knižním partnerem - společností liters.

Kapitola 1. Psychologická praxe 2.0

Začnu s příběhem o tom, jaký je systém 2.0 nebo spíše psychologická praxe 2.0. Odkud pochází a proč to dělám? Všiml jsem si, že je to velmi důležitý bod a první část knihy věnuji analýze základních otázek, z nichž vše obecně začíná.

V dalších částech knihy jsou analyzovány technologie, částečně přeneseny z informačního systému a přizpůsobeny podpoře psychologických služeb. Klasické modely informačních technologií v naší situaci často selhávají, proto byste měli také věnovat pozornost těm prvkům, které byste neměli používat.

Problém je v tom, že někteří psychologové spěchají do infobusinessu, snaží se s některými jednoduchými technikami na první pohled propagovat své služby. Nakonec jsou však poraženi, protože nejsou obeznámeni s kuchyní infobusinessu.

Takže malé pozadí. Již více než dva roky hlouběji studuji mechanismy informačních technologií. Během této doby jsem vypracoval určité algoritmy a technologie, díky nimž je možné úspěšně propagovat a prodávat psychologické služby.

A vy, drahí čtenáři, byste měli jasně pochopit, že je psychologickou praxí vydělat velké peníze. A také je třeba si uvědomit, že to není jednostupňová akce. Je třeba pracovat na systému, zvláště na začátku.

Opakovaně jsem byl svědkem toho, jak se od psychologického výcviku na téma osobního růstu lidé vraceli inspirovanými a inspirovanými, bez lítosti se rozdělovali se značnými částkami. Pokročilý psycholog nebo trenér na jednom nebo dvou trénincích je schopen vydělat milion, a to není přehnané!

Dobré schémata fungují a není to nic za to, že v těchto letech jsem vytvořil takové schémata. V důsledku toho se zrodil projekt Psyflow. Cílem tohoto projektu a této knihy je naučit psychologů, aby propagovali své služby a vydělávali peníze.

Důležité! Můj model funguje, když pracujete v psychologické praxi, ne proto, že je to vaše hobby, ale proto, že je zdrojem vašeho příjmu, záměrně zvoleným povoláním. Když hoříte v práci, když jste v lásce k vaší práci, když máte obrovskou vášeň a velkou touhu pomáhat lidem. Když jste připraveni dávat (nikoliv od lidí něco, tedy dát,) - to je všechno, co se ukáže! Je to jako v lásce: chcete dát víc než jen vzít. Milovat své zákazníky je klíčovým prvkem tohoto modelu.

Model 1.0 a model 2.0 - najít tisíce rozdílů

Model 1.0 je model starší generace, schéma včera. V tomto případě jsme dokončit vysokou školu, a pak zvýšit své dovednosti na úrovni trenéra psychoterapeuta, psycholog, poradce, poté se stal gestalt terapeut, „eriksonovtsami“, „telesnikami“...

A pak jsme se hrdý a ušlechtilý, náhodně se snaží najít klienty: pověsit nějaké směšné reklamy, provádějí školení, které nejsou zajímavé, generovat SUPERID kteří nemají kupovat a plakala do polštáře z nerealizovaného, ​​nejistota, nedostatek poptávky po takové kvalitě služeb.

Používáte-li tento model, nikdy předem nevíte, zda lidé přijdou do vašeho super-tréninku, a zahájíte zasedání v určený den a hodinu, tam jsou tři a půl lidí...

Faktem je, že moderní trh je přeplněný psychologickými službami. Psychologové - konzultanti a školitelé se stávají stále obtížnější podporovat svou činnost. Dlouho schodek zákazníků je strašně demotivující a nakonec se vzdáváte své oblíbené zábavy.

Během své praxe jsem identifikoval pět hlavních chyb, které brání psychologovi a trenérovi přijímat klienty pomocí zastaralých metod:

1. Široké umístění.

Pouze úzká specializace vám pomůže vyjít z bažiny zapomnění a začít svou cestu. V psychologii nejsou odborníci širokého profilu zapotřebí, je toho dost bez tebe. Identifikujte své místo!

2. Studentský komplex.

Psychologové se rádi učí a jsou věční studenti. Samozřejmě, učení je dobré, ale brání atrakci klientů. Mnozí věří, že pokud se budou učit, budou se moci vzdělávat a konzultovat. A toto školení může trvat měsíce a dokonce roky.

Faktem je, že klienti nemají zájem o vaše certifikáty a diplomy. Osoba se na vás obrací k vyřešení problému.

Vaše vzdělání a počet klientů neodpovídá. Nejsou navzájem propojeny! Můžete argumentovat, ale je to tak.

3. Nedostatek kvalitních webových stránek.

Mnoho z nich má webové stránky, ale to nestačí. Klient navštíví web a vidí například článek o jeho problému. Ale po přečtení tohoto článku se, bohužel, neotočí k vám - a ztratíte klienta. A všechno proto, že vás nezná, nemáte důvěru. Článek odráží vaši profesionalitu do jisté míry, ale nestačí, aby vás někdo vzal a zavolal.

Takže stránka s vizitkami nám nevyhovuje, alespoň potřebujeme blog a dokonce i lepší - mailing.

Většina psychologů se bojí prodat své služby. Domnívají se, že jejich služby by měly být prodávány sami. To je špatné. Zákazníci nepřijdou a nenabízejí vám peníze takhle. Abyste získali slušný plat jako psycholog, konzultant nebo trenér, musíte prodávat své služby.

Mechanismus prodeje připomíná osobě, že má problém a musí být vyřešen co nejdříve, a ještě lépe - právě teď.

5. Prodávat jednotnou konzultaci nebo školení místo balíčku služeb.

To je poslední velká chyba psychologů - konzultantů a trenérů.

Faktem je, že ani jeden psycholog ve světě nemůže vyřešit problém klienta v jedné relaci (relaci). Potřebujeme alespoň měsíc týmové práce. Proto, když psycholog nabízí jednorázové konzultace, spíše než celou řadu služeb, zákazník je více než jeden nebo dva krát nezobrazí, i když jste se dohodli na dlouhodobé práce, a důvody pro toto milion: nemám náladu, potrubí praskla, ztratil telefon, předvolán k práci, přirozený odpor k procesu změny na konci... Obecně lze jej zobrazit dlouhou dobu.

Vaším úkolem je vytvořit program, který systematicky řeší problém klienta.

Kromě toho je celý program vnímán mnohem lépe než nekonzistentní jednorázová konzultace a je mnohem jednodušší.

Pokud opravdu chcete pomáhat svým zákazníkům, je třeba rozvíjet programy (nejméně čtyři až osmi zasedání). V opačném případě stačí koš.

Závěr: Specializujte se na specifické problémy konkrétních lidí, prodávejte programy a komplexní řešení spíše než jednorázové zasedání. Abychom tuto představu realizovali v praxi, byl vyvinut model 2.0.

V modelu 2.0 je všechno jiné: předvídatelné, měřitelné a kontrolovatelné. Můžete nezávisle regulovat počet klientů, výši výnosů a neustále rozšiřovat své schopnosti. A to vše proto, že 2.0 je systém a nečeká na zázrak, když o vás konečně všichni zjistí a půjdou k vám.

Hlavním rozdílem mezi systémem 2.0 a zastaralým modelem 1.0 je to tvorby. I znamenat, že máte tvrdě pracovat, rozvíjet, hektický, jedním slovem - do práce, ne vylézt na sporáku a nedělat nic, což zdůvodňuje sebe i druhé skutečnost, že nedostatek poptávky po psychologické služby na domácím trhu.

Podmínky spuštění systému 2.0

Níže jsou k dispozici potřebná nastavení pro úspěšný start. Absence alespoň jednoho z nich "vám dává právo" nečinit nic nebo pokračovat v praxi schématu modelu 1.0.

1. Touha. Touha rozvíjet, pracovat a vydělat, slovy - spálit! Vlastně to je to, co odlišuje úspěšné lidi od neúspěšných. Rychle se připojit k řadám první kategorie.

2. Dělat. Abyste dosáhli svého vysokého cíle každý den, musíte něco udělat, znovu a znovu. Je to hnusný? Ano! Ale co jste například udělali dnes prodávat službu?

3. Zadání streamu. Musíte neustále vytvářet nápady pro váš pokrok a úspěch, hledat a hledat úspěšné programy seberealizace, nekontrolovatelně a neustále vyvíjet, vybírat a implementovat různé modely. Potřebujete se stát tvým tvůrcem zítra od první až do poslední chvíle.

4. Včasnost. Dobře víc než dvakrát správně. Perfekcionisté se zde mohou zhluboka nadechnout - chtějí udělat perfektní seminář, chtějí udělat perfektní infoprodukt, chtějí udělat perfektní místo, vždy chtějí dělat všechno dokonale. Ale tady to nefunguje, protože je to hra rychlosti a reakce. Nejprve je potřeba udělat alespoň stupeň C a teprve tehdy, když něco vyhrálo, přineslo to pět nejlepších. Pamatujte si, že bezprostředně na pět nejlepších nikdo nepracuje!

Řekněme, že můj projekt Psyflow byl spuštěn na základě systému 2.0. Je mu pouhých sto dvacet dní a už mi přinesl více než půl milionu rublů. To může fungovat pro vás.

Dalším příkladem. Asi před rokem jsem se přihlásil ke školení Sergeje Zmeeva "Mistr osudu". Sergej je psychoterapeut a podnikatel. Celkem se zaregistrovalo sto lidí. Školení se netýkalo tématu peněz, výdělků nebo podnikání vůbec. Věnoval se otázkám, kdo je pánem osudu a jak řídit jeho život. Taková banální, hackneyed, nemoderní téma se vyprostila bangem. Proč? Protože byla dobře prezentována a správně zahájena.

Pojďme se k tématu volby výklenku. Nika je vaše místo pod sluncem, vaše specializace a místo použití sil. Toto téma se stává základním kamenem na začátku jakékoli praxe (zejména psychologické). Proč je to tak? Protože každý nový psycholog se považuje za velkého odborníka na lidské duše a je připraven uspět v jakémkoliv směru.

On a Gestalt terapeut a trenér a odborník na samotném poli, a fóbie pracují a mají zájem na psychosomatických - tento krok není ani odkazoval se na místech, kde by bylo laik. Na jedné straně je touha rozvíjet se v několika směrech dobře a na druhé straně brání prodeji služeb.

Moderní trh psychologických služeb, stejně jako jakýkoli jiný trh, je přeplněný zásobováním. Existuje spousta psychologů a každoročně se k našim hodnostem připojují stovky mladých odborníků. Jak si myslíte, kdo má v této situaci šanci na úspěch? Správně - ten, kdo nejlépe přizpůsobil - obsadil úzký výklenek.

Co takhle utopení v tomto whirlpoolu? Jak vstoupit do vašeho výklenku, kde budou příležitosti pro maximální realizaci? V této záležitosti vám na základě svých zkušeností a zkušeností mnoha kolegů poskytnu jednu jednoduchou radu: nestříkejte!

Vaše touha pomáhat zákazníkům, získat jejich umístění, získat důvěru, cítit je podobně jako práce na stavbě tunelu. Musíte "vykopat" své klienty. A hlavním úkolem je "kopat" jedním směrem. Procházka od jednoduchých až po složité. A i když jste konečně našli výklenku, nezapomeňte, že to nemusí být nutně ta "ta samá věc", se kterou musíte vyřešit až do stáří.

Například jsem se před nějakou dobou zabýval otázkami předurčení a seberealizace. Už se o toto téma nezajímám. Vyčerpal jsem to pro sebe. Překvapivě mě zajímalo téma týkající se psychosomatiky. Koučování nyní.

Jak můžete vidět, je těžké předem předvídat, že budete "střílet". Ale neměli byste být vůbec naštvaní, jestliže to, co vsadil, nevedlo očekávaný výsledek. Pouze správně zvolená mezeru vám umožní zůstat po dlouhou dobu v jakémkoli tématu a také se vyvíjet v určeném směru.

Je možné řídit několik výklenků ve stejnou dobu? Ano, pokud jsou témata sousedí a v každé z nich se cítíte jako ryba ve vodě. Ale to přichází s časem a zkušenostmi. Opakuji nejprve definovat jedno téma.

Výběr výklenku: kde začít

Za prvé, potřebujete identifikovat řadu zajímavých témat, může jít o tři nebo dokonce pět, už to nedoporučuji. Můžete také vyvíjet témata, pro která dochází k vývoji. Vytvořte seznam dobře rozvinutých oblastí.

Vezměte si téma s očekáváním, že s ní budete muset pracovat po dobu nejméně jednoho roku. Nezapomeňte, že téma by mělo být relevantní pro vaše zákazníky a současně je žádoucí být nové nebo úzké. Je dobré, když jste specialistou na zamýšleném směru. To prakticky zaručuje úspěšný prodej.

Nejlepší je vybrat si místo, pro které jste potenciálním zákazníkem. Jistě, mnozí z vás čelili takové situaci, kdy je možné nabídnout klientovi řešení problému, který jste sami úspěšně překonali. Taková témata se prodávají nejlépe.

Poté, co jste se rozhodli pro témata, která jste připraveni se v blízké budoucnosti věnovat, pokračujte ve zvážení klíčových problémů v každém z nich.

Řekněme, že vaše téma je mezilidské vztahy, cílové publikum jsou ženy nebo mladé dívky, které mají problémy v osobním životě, nemohou najít životního partnera, dlouho a beznadějně sám.

Klíčové problémy v tomto tématu jsou jasné a leží na povrchu: nejistota ženy, její neschopnost komunikovat, vnější nepřitažlivost - existují již tři různé oblasti, v nichž můžete svou práci stavět. Klientovi nabízíte specifický program. Může to vypadat takto.

1. Rozvíjení sebevědomí, překonání obav a komplexů.

2. Rozvíjení komunikačních dovedností: jak se chovat ve společnosti neznámých lidí, jak najít společný jazyk s kolegy atd.

3. Vývoj sexuality a ženskosti, zvyšování sebeúcty.

Podle toho pro každý zvolený směr uvažujete o několika klíčových problémech - těch, které brání dosažení uspokojivého výsledku. Dále pro každý problém zapíšete takzvaný klíčový kód chyby.

Chcete-li to provést, musíte zjistit, jaké chyby jsou typické pro vašeho klienta, co dělá špatně a snaží se vyřešit problém sami. Je tedy možné identifikovat hlavní chybu a snadno orientovat klienta správným směrem.

Zvažte problém nazvaný "neschopnost komunikovat". Vyplývá to z nekomunikací, nadměrného rozpaků. Před námi je dívka, která se snaží nalézt sebehodného partnera, ale není schopna učinit první krok a čeká, aby byla vybrána. Co je v tomto případě klíčová chyba? Můžeme předpokládat několik možností.

1. Zaměřte se na své vlastní selhání.

2. Nelíbí se pro sebe, pro sebevědomí místo sebevědomí a schvalování jeho jednání a pozornosti k vítězství a úspěchům.

3. Vnější projevy stydlivosti, nejistoty: sklon, další slova a pohyby, neschopnost nebo neochota se dobře a jasně oblékat.

4. Podezření. Nadměrná pozornost na slova ostatních, názory ostatních na sebe.

5. Touha vyhnout se komunikaci s opačným pohlavím a dokonce i agresí.

Vidíte, že toto téma je bohaté a zahrnuje různé aspekty práce s klientem. Než člověk přijde na první zasedání, je třeba rozebrat téma k zemi, identifikovat klíčové problémy a nejčastěji tolerované chyby. Váš úkol jako odborník je najít a nabídnout klientovi efektivní řešení jeho problému.

Je třeba poznamenat, že je mnohem jednodušší, efektivnější a zajímavější pracovat s ženským publikem než s mužským publikem. Silný sex je důvěryhodnější v psychologii.

Ženy jsou obvykle otevřenější a emocionální. Nechtějí se vyrovnávat s problémy a pokoušet se zlepšit situaci všemi možnými způsoby. Starají se o všechno, začínají s účesem a končí zkouškou hladiny hemoglobinu budoucího manžela. Nekonečné témata ženskosti, sexuality, zdraví, vnější atraktivity a vztahů s ostatními.

V samostatné části je nejvyšší čas zdůraznit psychologii vzhledu - kolik psychologických problémů vzniká jen kvůli nespokojenosti s vlastním vzhledem. Zde můžete také zahrnout styl oblečení, image, váhy a objem, atd. Pokud tedy cílovým publikem jsou ženy, pak jediným problémem, jak jsem již zmínil, je přemísťování trhu psychologických služeb. A hlavním úkolem je nalézt a představit novou službu, nový přístup, a především to je nutné vyřešit svou vlastní výbavu.

V této části budeme hovořit o možnostech vašeho profesního rozvoje. Vedle znalostí o psychologii budete mít také užitek ze života a osobních vlastností. Jakékoli další znalosti, dovednosti a talenty pomohou v ušlechtilé profesi psychologa.

Jakmile určíte své místo, musíte provést podrobnou analýzu a revizi vašich znalostí, vytáhnout slabé body.

Naplánoval jsem tuto knihu pro profesionály - psychology, kteří si nemyslím, že jsou jako někdo jiný. Pouze v tomto případě je možné kariérní a osobní růst. A když říkám, že potřebujete vybojovat slabé stránky, doufám, že se s tímto úkolem zacházíte s plnou odpovědností a nebudem se za vás stydět za své klienty.

Takže nejsnazší způsob, jak otestovat své znalosti, je ověřit sebe. Řekněme, že máte čtyři témata: vztahy ve dvojicích, psychosomatika, deprese, ženskost. Vypracujete seznam složitých otázek pro každé téma (jako kdybyste zkoušeli znalosti konkurenčního psychologa) a dalte plus nebo minus každé téma (zhodnoťte své schopnosti a znalosti o těchto problémech). Zde jsem například odborník na komunikační záležitosti a mám v módě mínus. Mám přírodní kouzlo a chuť, ale pro feng shui - mezera. Výsledky testu hodnotíte relevanci vašich znalostí a ve stejný den, kdy se rozhodnete pro sebevzdělávání.

Takže si říkáte, kdy jste dospěli k závěru, že výsledky autotestu jsou neuspokojivé.

Nedostatek znalostí není důvodem opustit tuto psychologii a podnikat. Nezapomeňte, že jakékoli znalosti snadno a rychle uniknou, pokud je nepoužíváte. Neexistuje žádný důvod, proč byste byl sám sebe rozčarován a zklamán, ale existuje důvod k otevření knihy a zapamatování si všechno, co jste se někdy naučil.

Chcete-li začít, vyberte témata, ve kterých jste nejvíce kompetentní, a poté postupně doplňte pokladnu znalostí, protože i nejtěžší cesta začíná prvním krokem. Pokud vyhoříte s touhou pomáhat někomu v nějakém problému - zaručuji, že se zase stanete horami!

Jakmile určíte své místo, musíte provést průzkum týkající se relevance tématu, s nímž máte zájem. K tomu je třeba najít alespoň deset tematických míst nebo deset tematických skupin a studovat všechny materiály. Tucet je minimální, je lepší si vzít víc. Zjistěte, co a jaké slova vaše potenciální zákazníci říkají o problému, se kterým budete pracovat.

V průběhu tohoto výzkumu zapište dotazy a připomínky potenciálních klientů s přímými citacemi. Jako výsledek, měli byste mít obrovský seznam citací lidí pláče o pomoc: co si myslí o svých problémech, jak se o nich mluvit, říkají. Jaké problémy jsou komplexní a které jsou aktuální. Budete psát citace, které chcete použít ve své budoucí praxi. Je to mocný nástroj pro navazování kontaktů se zákazníkem a pomůže vám co nejvíce budovat důvěru rychleji. Obecně platí, že přítomnost „živých“ slova potenciálních zákazníků - velmi důležitý bod v modelu 2.0, a pokud budete sbírat minimálně padesát takové citace, to je pravda - najdete něco, co říci ke svému klientovi, a to i v případě, že psychologické praxe začala v poslední době.

Pamatujte, že štěstí je nezbytné pro lidi a zvláště se týká psychologů. Poskytnout radost z komunikace, pomoci lidem, učinit je šťastnými, bez fóbií a předsudků - to je opravdové potěšení. Ale pro to musíte opravdu pracovat!

Nejoblíbenější psi výklenky

Ne tak dávno jsem začal trochu zkoumat. Provedl průzkum psychologů - praktikujících (více než sto lidí) na téma nejčastějších a nejoblíbenějších požadavků. Na základě toho jsem vytvořil seznam aktuálních témat. Tuto možnost můžete použít jako vodítko při definování své vlastní specializace.

4. Rodina za rok.

5. Rodina od tří do sedmi let.

6. Rodina sedmi.

7. Rodina s dítětem.

8. Emoce a porozumění ve vztahu.

9. Romány a milenci.

10. Vztahy mezi dítětem a rodičem.

12. Starší školák.

14. Dospělí děti.

15. Rodiče nezaopatřených dětí.

16. Pěstovat děti.

17. Dokončení a začátek vztahu.

23. Víra v sebe, důvěru, sebeúctu, rozhodování, osobní sílu, hranice.

24. Profesní poradenství je dílem snu.

25. Strach a záchvaty paniky.

26. Účel a poslání.

27. Těhotenství, čas po porodu.

28. Radost z života, energie, lásky k sobě.

29. Řízení času a kontrola života.

30. Znalost sebe sama - kdo jsem já?

36. Řízení hněvu.

37. Herní závislost.

Není to úplný seznam, stále existují esoterické výklenky: reiki, feng shui atd. O tomto můžete obecně napsat samostatnou knihu.

Cesta od bodu A do bodu B

Než začnete pracovat, musíte si představit "trasu", pomocí níž budete vedeni zákazníky. Podrobíte den vašeho klienta: jak žije, jak v noci nespí, co si myslí o svém obvyklém dni. Představte si hlavní problém, se kterým se na vás může obrátit. Měli byste cítit problém klienta, jako by byl váš vlastní problém. Je třeba vyzkoušet situaci na sobě a pokusit se ji vyřešit z pozice vašich psychologických zkušeností.

Zde můžete hrát psychodrama. Například vy a vaši kolegové nebo klienti porazíte situaci, ve které se váš klient nachází, a malovat je v nejmenším detailu. Takže definujete podmíněný bod A. Pak hledáte bod B - pozici, ve které by váš klient chtěl být, pak jak vidí řešení jeho problému.

Řekněme, že se chce dívka oženit za lásku a být šťastná v manželství. Chce mít blízkou rodinu, děti, dobrý manžel... To znamená, že definujete bod B. V tomto případě je A výchozím bodem, bodem B je cíl. V bodě A klient přichází k vám a musíte ho přenést do bodu B. Jakmile zjistíte body A a B, odvážně přejděte k avataru klienta.

Avatar (profil) klient - je kolektivní obraz člověka, s nímž budete pracovat, jak to vidíte, ztělesněním kvality to, aby svého klienta, protože v modelu 2.0 máte plné právo si vybrat klienty. Při sestavování avatar veškeré informace o potenciální zákazník má velký význam: jméno, postavení, pohlaví, věk, rodinný stav, koníčky, myšlenky, touhy, sexuální aktivity, a dokonce i délka vlasů.

Nepodceňujte význam avatarů. Správně kompilovaný obraz usnadní práci a pomůže segmentovat cílové publikum - to vše je nezbytné pro efektivní a vysoce kvalitní práci s klientem. Pokud se chcete seriózně rozvinout jako profesionál a rozšířit svou vlastní klientskou základnu, důrazně doporučuji, abyste důkladně pracoval na avataru klienta. K tomu je třeba formulovat otázky, které musíte odpovědět. Tyto otázky jsou poměrně jednoduché a hlavním úkolem je zapsat odpovědi, to znamená nejen odpovědět slovně, jmenovitě předepisovat, uložit jako samostatný soubor. V průběhu práce budete často muset odkazovat na tento "portrét".

1. Jméno zákazníka. Vyberte nejpravděpodobnější verzi jména, která odpovídá obrázku. Vezměte v úvahu, že například Vasya a Vasily, Vika a Victoria jsou různé avatary, tudíž různí lidé.

2. Paul. Je váš typický klient muž nebo žena? Samozřejmě, můžete poradit jak muži, tak ženám, ale vyberte pro vás nejzajímavější volbu.

6. Věk. Specifický věk je důležitý, například třicet pět let nebo dvacet tři let.

7. Rodinný stav. Ženatý nebo ženatý, svobodný nebo rozvedený.

8. Děti. Sex, věk, počet dětí.

9. Je-li klient vdaný nebo ženatý, je třeba poznamenat: jaký je vztah manželky na to, že hledá pomoc od psychologa. Nebo možná, váš klient to udržuje v tajnosti, i od blízkých lidí? To je velmi důležité. Zavření lidí vás může podporovat i odradit od klienta.

10. Manžel / manželka. Jaká je tohle osoba? Věk, povolání atd.

11. Styl. Co má váš klient oblečený, jaké oblečení nosí? Preferuje volný styl (svetry a džíny) nebo klasický (obleky a kravaty)? Je-li to žena - je oblečena přísně nebo má okouzlující romantický způsob, jak se oblékat? Mimochodem, člověk je oblečen, může také posoudit jeho charakter.

12. Zaměstnání. Co dělá váš klient, na co žije?

13. Největší nespokojenost. Co je s vaším klientem nespokojeno? Čím více emocí způsobuje v jeho vlastní nespokojenosti, tím snadněji bude pro vás pracovat.

14. Nejsilnější vnější touha. Externí touha je touha některých hmotných hodnot (koupit auto, byt, novou TV, cestování). Co má zákazník v tuto chvíli nejvíce ze všech?

15. Tajná touha. O čem snila, nejtajnější, skrytá, žádaná.

16. Úzkost. Co zabraňuje spánku vašeho klienta v noci? Tvůrčí plány, nedostatek peněz, problémy, posedlost nějakým bludným nápadem?

17. Strach. K čemu se váš klient bojí?

18. Objekty podráždění. Kdo nebo co otravuje a zlobí svého klienta? Kdo je ten člověk naštvaný?

Před vámi je patnáct bodů. To je, řekněme, lehká verze avataru. Existují hlubší studie o výhodách druhé a třetí úrovně, ale může být napsána samostatná kniha. Za prvé, tento seznam stačí.

Vezmete tento portrét, natažený velmi podrobně, jak jsem již řekl, ztrácí psychodrama, plně žije v obraze vašeho klienta. Ideální, pokud jste váš "bývalý" klient. Například vy, být mým čtenářem, jako kdybych byl v minulosti, protože pro mě byla konstrukce praxe také velmi vážným problémem.

A aby se dozvěděli více o klientech, komunikovali na fórech, shromažďovali názory a slova lidí s podobnými problémy. V důsledku této práce obdržíte následující cenné informace a zkušenosti.

1. Porozumíte klientovi dobře a jeho stavu. Zjistěte, kde je a kde by měl být veden.

2. Naučte se vidět problém klienta skrze oči, spoléhat se na avatar a shromážděné citace.

3. Během první konzultace získáte důvěru a umístění klienta.

Velmi dobře při vytváření vztahů s klientem pomáhá roleplaying situaci. Chcete-li to provést, jednáte s kolegou a ztratíte roli avatar (můžete použít Skype), provádět školení. Vy pracujete jako konzultant a váš kolega jako klient a pak měníte role. Celý proces musí být zaznamenán na hlasovém záznamníku nebo videu, aby byl klient viděn a slyšel zvnějšku, a brát v úvahu chyby.

Nakonec musíte zákazníka pochopit co nejhlubší.

Takže jsme vyřešili image klienta a jeho potřeby trochu. Dalším krokem je naučit se navigovat na trhu av konkurenčním prostředí.

Kdo jsou konkurenti? Soutěžící jsou nejlepší milovníci, kteří vám poskytnou váš profesionální růst. Nenechávají vás relaxovat, dělají vás vždy na prsty a ostražitě. Zdravá konkurence vás rozvíjí a vynalézáte, hledáte nové technologie a techniky, které vás odlišují od ostatních.

Řekněme, že mým přímým konkurentem je školicí středisko. Zdá se, jaké jsou moje šance proti takovým konkurentům, pokud jsou na trhu dlouhé, mají velký personál a klientskou základnu? Abych pochopil, co klient čeká, na jednom z mých školení jsem sestavil průzkum: proč jste přišel ke mně, a ne k známému středisku?

Překvapivě se odpovědi velmi lišily, od triviálního "Vy jste mě poprvé zachytili" a skončili s velmi delikátními přemýšlivými odpověďmi. Někteří z těch, kteří přišli ke mně, přišli dlouhou cestu, ale nenalezli svého učitele. Jiní vysvětlili svou volbu tím, že říkají, že "Jsem zajímavá a živá". Přesto ostatní říkali, že ostatní tréninky je nechytili. Ukazuje se, že moji kolegové - konkurenti mají své klienty, mám vlastní, jiní se zajímají o další trenéry a někdo - mě.

Závěr je velmi jednoduchý: nebudeme soutěžit a nebudeme bojovat o klienty, protože v naší sféře je dostatek prostoru pro každého. Konkurence v psychologické praxi je mýtus, po všem klientovi jde "na psychologa", místo na zasedání. A pokud jste profesionál, ujistěte se, že vaši zákazníci přijdou k vám.

Potřebujete vědět pevně: neexistuje žádný problém s nedostatkem zákazníků, je problém s podporou jejich schopností a dovedností - tedy sami - na trhu. Proto je vaším úkolem studovat konkurenty, abyste zjistili, kdo dělá co, co je "naloženo". To je nezbytné, aby jednoduše "nezaklánějte nohy druhého", abyste snadno našli svého klienta a rozlišovali jej od mase druhých.

A přesto: nebojácně, pokud uděláte totéž jako ostatní, je důležité udělat to lépe než ostatní. Měli byste pracovat na relevantnosti informací a jejich doručení (pokud provádíte školení), intenzivně rozvíjet své stránky, zlepšovat své dovednosti, hledat kreativní řešení, to je práce, neustále pracovat na sobě.

Chcete-li analyzovat váš trh, zjistíte maximální počet lokalit na téma, které vás zajímá. Zjistěte své silné a slabé stránky, analyzujte. Velmi dobře, pokud je možnost studovat vývoj cesty těchto míst, stává se, provoz (počet návštěvníků). Pokud je v sekci blog, můžete si přečíst příběh. Čím více se dozvíte o stávajících nabídkách na trhu, tím jednodušší bude vaše vlastní propagace.

Je velmi důležité zjistit, co prodávají vaši soudruzi a jakou formu prezentují. Jaké programy, jaké školení nabízejí svému cílovému publiku, jakou formu implementují? Jsou vaše úspěšní konkurenti například individuální poradenský program nebo mají pouze mistrovské kurzy? Vaším úkolem je "špionáž" toho, co se prodává a jak se to dělá. Pro takovou analýzu je nutné vytvořit seznam všech stránek, produktů a vzdělávacích programů konkurence.

Jak ji prodávají? Nejjednodušší způsob, jak zjistit, jak úspěšný je prodej od konkurence, je volat je. Chcete-li tak učinit, představte se jako klient a začněte se ptát na produkty a tréninky, přičemž budete analyzovat, jakým způsobem prodáváte služby. Stačí si hrát v klientele, v roli tvého avataru sedět pro telefon. Vaším hlavním cílem je výzkum. Měli byste cítit trh: co je to místo a co není.

Jak pracovat prostřednictvím trhu, a bonusy klesnou: dostanete mnoho nových užitečných informací, klepnete na „živé“ konkurenta, se všemi jeho výhodami a nevýhodami, se dozvíte, jak to udělat a jak se, budete překvapeni, jak některé z „odborníků“ jsou schopny předložit sebe a vaše služby.

Dalším bodem je cena, kterou si konkurenti dají, tj. Kolik prodávají své služby. Zde je třeba věnovat pozornost úspěchu projektu, jeho dlouhodobému a objemu. Pokud se to objevilo včera nebo minulý měsíc, nemělo by se vůbec vzít v úvahu. A pokud se jedná o malé vzdělávací centrum nebo populární specialista na trhu, lze předpokládat, že ceny jsou přiměřené. To vám pomůže orientovat se na cenu pro vaše cílové publikum, zatímco vaše cena by neměla být mnohem nižší než cena služeb známých konkurentů. Nezapomeňte: jak příliš vysoké, tak příliš nízké náklady odrážejí potenciální zákazníky.

Samozřejmě, aby se dal alespoň průměrné náklady, je nutné mít alespoň jasný specializace nepochybnou znalostí v úzkých témat a postačuje k dokončení prací se zkušenostmi zákazníků. Obvykle školicí střediska nemají úzkou specializaci a v mnoha otázkách poskytují velmi povrchní konzultace. Samozřejmě, vaše služby by měly být dražší. Specialista na jeho předmět má právo vzít velké peníze. Například služba specialista na předmět, který se genderových vztahů (nebo například homosexuálních vztahů), bude stát více než v odborném servisu, který pracuje s mezilidskými vztahy obecně.

S nápadem konkurentů a cenovou politikou trhu musíte vyniknout. Zde můžete bezpečně zahrnout kreativní myšlení. Shromažďujte své přátele, příbuzné a příbuzné, abyste diskutovali o původních rozhodnutích. Zajistěte brainstorm na téma "můj chuť". Neexistují a nemohou být žádné hotové řešení, musíme myslet, rozumit, vytvářet. Najděte nestandardní řešení, lišíte se od všech, snažte se dát něco jedinečného, ​​ale zároveň samozřejmě poptávky. Často zajímavá detuning od konkurentů vzniká na křižovatce různých disciplín nebo různých technik, když jsou kombinovány nesourodé. Příklady takových kombinací: psychologie a podnikání, psychologie a sport, psychologie a medicíny. Nebo možná si vyberete absolutně neuvěřitelnou prezentaci jednoduchého tématu - a to bude vaše vrchol. Buďte statejší, zjistěte, co se na první pohled zdá zcela neskutečné!

Takže schéma vaší trasy: výklenek, trh a konkurenti, vlastní téma. Dalším krokem je analýza partnerů.

Tato analýza může být provedena souběžně s analýzou konkurentů, protože konkurenti se mohou snadno stát vašimi partnery.

V mé praxi se často vyskytují události, které se konají společně s takzvanými konkurenty. A teď vám vysvětlím, proč je pro mě a prospěšné. Řekněme, že jste provedli školení, ale subjekt, který dobře znám, jsou připraveny velmi špatně, a to záleží na jejich pověsti, pozval mě jako další zkušený odborník v dílně. Samozřejmě to přináší oběma stranám dividendy: me - výdělky a reklama, im - podpora prestiže a spokojenost zákazníků.

Aby bylo možné úspěšně komunikovat s konkurenty, je nutné najít a zpracovat doplňující témata. Podívejte se na konkurenty a trenéry, které částečně ovlivňují vaše cílové publikum a nemusíte být přímými konkurenty, ale můžete se navzájem dobře doplňovat.

Vezměme si například takové oblíbené téma jako ženskost. Existuje mnoho různých klubů, salonů pro ženy, zabývajících se obrazem a vzhledu, kde můžete přijít a nabídnout například vaší mistrovské třídě rozvíjet charisma, atraktivitu a dokonce i sexualitu. Pomáhají rozvíjet styl v oblečení a vy pomáháte získat sebevědomí.

Takže hledáme partnera na principu komplementarity, tedy vzájemně prospěšné spolupráce. Chcete-li to provést, sestavíte seznam padesáti organizací - ne pět nebo deset, tedy padesát (online nebo offline - na tom nezáleží) - a začnete jednat. Vytvořte obchodní nabídku, namalujte své nápady a fantazie, přidělujte vzájemné výhody a posílejte potenciálnímu partnerovi jakýmkoli vhodným způsobem.

Když začnete nabízet nabídku, měli byste se podívat na partnerství z hlediska výhod druhé strany. Co přinesete svému partnerovi? Jak ho můžeš zajímat? To znamená, že je nutné přemýšlet o nejméně třech typech partnerství, které začínají slovy "Vám mohu nabídnout mou mistrovskou třídu jednou", "ale s tím mohu pracovat". A hlavní postulát zde je vzájemný prospěch.

Pamatujte, musíte být v neustálém hledání! Pokaždé, když se s někým seznámíte, měli byste o problému partnera prověřit osobu. Je možné organizovat něco společně s touto osobou? Bude moje téma zajímavé pro své cílové publikum? Hledání by mělo být trvalé, protože pouze jedna z deseti kombinací bude životaschopná.

Pokud budete postupovat podle těchto pokynů, pak po roce tvrdé práce, uvidíte výsledky svého snažení: od zákazník prostě nebude rebound, budete mít zájem, budete vyzváni, budete stala populární a nebude mít problémy s partnery. A je to pravda.

Začátek propagace. Najděte místa, kde je vaše cílové publikum. Studujete, měříte a analyzujete. V budoucnu to budou místa pro váš pokrok.

Niche a téma. Určete, s kým chcete pracovat. Zjistěte, co lidé potřebují, a vyřešte obraz zákazníků podle výše popsaného schématu. Podrobně si prostudujte své problémy a vydejte se z bodu A do bodu B.

Soutěžící. Vy studujete přímé soutěžící a přicházíte s nimi o tématech detuning z nich. Hledáte-li originální řešení, zamyslete se nad kreativními tématy, abyste se neprotírali s hlavními konkurenty.

Přezkum trhu. Jako zákazník se spojuje s úspěšnými konkurenty, zjistíte ceny a páky vlivu na cílové publikum. Studiete nabídku a poptávku, analyzujte trh.

Partnerství. Na principu komplementarity najít 50 lokalit, vyberte partnery z hlediska vzájemného prospěchu. Udělej velkolepou komerční nabídku, pošlete ji a počkejte na odpověď. Nepracovala - nejprve zopakujte celý postup. Váš přínos v tomto případě je sekundární jev.

Nezapomeňte, že zručné partnerství je nevyčerpatelným zdrojem, který zajišťuje neustálý příliv zákazníků, spojení a popularitu. V procesu vývoje a rozvoje se snažíme prozkoumat potenciální partnerství. Existuje spousta odborníků a organizací, které pracují se stejným cílovým publikem jako vy, které odpovídají vašemu avatáře vašeho klienta, poskytují však zcela odlišné služby. Vaším úkolem je nabídnout jim související témata, která nebudou konkurenceschopná. Často se stává, že organizujete podnikání na základě psychologické praxe, a to díky určitému toku lidí, kteří se něco učí. Nejlepší studenti se stanou vaši partnery. Osobně aktivně vítám a propaguji lidi, kteří se mnou studují. Mají všechny výhody, dostanou svou podporu. Jedná se o druh investic, protože každý z mých studentů se může stát mým partnerem.

Partnerství je opravdu mocná věc. Řeknu vám tajemství: největší peníze a nejkvalitnější projekty jsou vytvořeny v partnerství. A pokud se vám podaří najít nebo pěstovat slibné partnery, abyste je zajímali o své komerční nabídky, zvažte, že polovina práce je hotová. Budete schopni realizovat grandiózní projekty, které budou tvořit leví podíl na vašem příjmu. Partnerství je velmi důležitým prvkem modelu 2.0 a je třeba věnovat pozornost jeho vývoji.

Takže jsme shrnuli některé výsledky. A to je jen začátek, milí přátelé. Dosud jsme nedošli na polovinu cesty. Nechť je to váš první krok k prosperitě - a ne poslední, samozřejmě!

Obsah

  • Předmluva
  • Kapitola 1. Psychologická praxe 2.0
  • Kapitola 2. Technická část
Ze série: Cesta ke zdraví

Úvodní část knihy Psychologie jako podnikání. Jako psycholog, který se vzpamatoval (Yu. N. Chernikov, 2013) je poskytován našim knižním partnerem - společností liters.