5 Nápady pro rozvoj exportního podnikání

Abychom vyvíjeli exportní firmu, musíme začít správným nápadem. Mluvili jsme s Antonem Khokhlovem, projektovým manažerem pro informační a analytickou podporu REC a zvolili jsme pět pracovních směrů exportního obchodu.

Struktura ruského vývozu

Ruští vývoz v roce 2016, podle Spolkové celní služby Ruska činily 285,7 miliard $, non-olej neenergetických Podle propočtů REC, -. $ 109 100 000 000 Podíl vývozu non-ropy na celkovém objemu v roce 2016 výrazně zvýšil, lámání 12-letý rekord a blíží 40% (38,2%). Současně klesl vývoz o 57,8 miliardy dolarů, což je o 16,8% oproti výsledkům roku. Tato dynamika souvisí s konjunkturálním faktorem: ceny většiny ruského exportního zboží se během roku snížily. Pokud analyzujete situaci bez zohlednění cenového faktoru, uvidíte pozitivní trend. Podle propočtů REC, fyzikálního hlediska, celkový vývoz z Ruska vzrostl o 2% v roce 2016, přičemž neropných neenergetických - více než 3%.

Hlavním přínosem k negativní dynamice vývozu neenergetických neenergetických surovin byly chemické výrobky (pokles o 46%) a kovové výrobky (38%).

Strojírenství (25,6%) a metalurgie (25,5%) se v struktuře neprodukčního vývozu vyznačují. Vážné podíly na chemickém zboží (19,1%), potravinách (14%), dřevařském průmyslu (7,3%), drahých kovů (4,1%). Růst z hlediska hodnoty byl zaznamenán u potravin (+ 6,8%), skla, keramiky a kamenných výrobků (o 6,1%), lesních výrobků (o 2,7%), drahých kovů a kamene (2,4%. Ruské technologické společnosti stále více vyvážejí služby: IT řešení, software pro zvýšení efektivity podnikání, antivirové programy, komplexní obchodní řešení - jsou vzaty v úvahu v samostatných statistikách.

Nevýrobní neenergetický vývoz Ruska

Myšlenka jako první. Potraviny

Potraviny jsou komoditou, pro kterou je na světě stále velká poptávka, je koupena jak vysoce rozvinutým USA, tak malým státem Rwandy.

Rusko se v roce 2016 stalo největším světovým vývozcem pšenice

Růst světového obchodu s potravinami, který již překročil hranici 1,2 bilionu dolarů, je dlouhodobým globálním trendem. V tomto smyslu je Rusko, které vzrostly v roce 2016 vývoz potravin na více než 15 miliard $ (+ 6,8% v hodnotovém vyjádření a 13,6% v množství výpočtů REC). Je to tak jednoduché výrobky, tradiční pro nás - obilí, ryby, slunečnicový olej a nové maso a cukr, a hotového jídla (cukrářské výrobky, konzervované potraviny, nápoje, těstoviny, zmrzlina, atd).

Například ruská čokoláda a sladkosti nakupuje 40 zemí z různých regionů. Jedním z hlavních dovozců v pouhých dvou letech se stala Čína - v současné době existuje mnoho supermarketů si můžete prohlédnout výrobky pod značkami „Rudý říjen“, „Yashkino“, „slovanské“, „Kolomenskoye“. Asi 60% vývozu Spojených cukrářů (Red October, Rot Front, Babaevsky atd.) Jde do CIS a koupí je také v Číně, Austrálii a Íránu. "KDV-Group" (značka "Yashkino", "slovanské", "3 krusty", "Kirieshki", "Babkiny semena"), vývoz do Číny, Polska a České republiky. Nedávno byly zaznamenány kupující ruských cukrářů a Mexiko (společnost Edelweiss). Vývoz produktů a ruských firem, které jsou součástí mezinárodních skupin - například továrna Vladimir "Ferrero Russia" dodává cukrům do Brazílie a Polska.

Podle REC se v roce 2016 domácí cukráři vyvezli 157 tisíc tun čokoládových výrobků ve výši 477 milionů dolarů.

Takzvaný základní potraviny (obiloviny, maso, cukr, rostlinný olej), který exportovat účet jde o desítky a stovky tisíc tun za rok, vyžaduje velké investice (to pomůže stát) a vyvážený přístup (není lakomý na dobré lidi, ne na stát se Chruščov). Malý obchod jednodušší, aby se pokusili sami v specializovaných produktů (med, bobule, koření a celé škály hotových výrobků), které přicházejí do popředí možnost, aby si lahodnou, krásně zabalený a zajímavý dárek. Například jedním z nejsvětlejších specifických produktů v roce 2016 byl koriandr, na jehož vývoz Rusko získalo první místo na světě. Si můžete vyzkoušet sami v roli prostředníka, organizovat proces obchodu mezi našimi výrobci a zahraničních firem, kteří chtějí dovážet ruskou výrobku, výhodu, že i ti, a ty velké (to potvrzují i ​​zkušenosti provádí ruského exportního centra po celém světě ochutnávky ruský Gastroweek).

Druhý nápad. Zařízení a zařízení

V západním obchodním prostředí existuje takovýto výraz: "Pokud potřebujete jednu superkomplexní věc - spojte se s Rusy, pokud potřebujete 10 identických věcí - nikdy se nepovažujte za Rusy." No, jestliže to opravdu není vhodné vybojovat s Čínou v pečení chytrých telefonů a elektrických varných konvic, pak tady na trhu složitého vybavení, máme něco, co svět ukáže.

Rusko je jednou z mála mocností s vlastním leteckým a jaderným inženýrstvím. Atomová elektrárna, atomový ledovec, umělá zemská družice, vesmírná loď s posádkou - toto bylo poprvé u nás provedeno. Starý? Dosavadní výsledek dosud plodíme a neostříme. Například to bylo Rusko, které nejprve vyvinulo a realizovalo projekt jaderné elektrárny s postfuskim bezpečnostními požadavky.

Rusko má stále pověst silné inženýrské a designové země. A tato myšlenka je obsažena ve výrobě: lasery - do Číny, bezpečnostní systémy a prodejní automaty - do Evropy, raketové motory a zařízení pro nanotechnologický výzkum - v USA. A to jsou jen některé živé příklady našeho vývozu. V oblasti výroby nástrojů a zařízení je snadné najít nové místo tím, že nabízíte zajímavé technické řešení a není nutné ho vymýšlet. V mnoha případech se klient potřebuje stroje, čerpadla, trouby, spotřebič, přístroj pro splnění svých konkrétních úkolů, a zde i malé firmy mohou dát šance globálních technologických gigantů. A v budoucnosti bude podnik podporovat služba, neboť kupující má často zájem o dlouhodobé vztahy.

Existuje řada úspěšných příkladů v této technologické oblasti. Například společnost „SiSort“ dodává Fotoseparator ve Španělsku, Francii, Německu, Polsku a dalších zemích, společnost „Unicum“ - automaty v Evropě, rostlina „Cryogenmash“ - plyn zkapalňování závod v Číně a Indii.

Dalším zajímavým technologickým obchodním případem je ruská společnost Yotto Group, která vyrábí interaktivní 5D-atraktivity ExoSkelet a ExoBox a dodává je do Evropy, Latinské Ameriky a Afriky. V roce 2011, inženýři společnosti vyvinuli unikátní technologii nazvanou ExoFilm, díky čemuž kina se stává interaktivní, kdy divák má možnost kontrolovat děj filmu, sbírat bonusy na joysticku. Společnost také vyrábí letový simulátor s rotací 360 ° - kombinací vlastností a cen, tato atrakce prakticky nemá konkurenci.

Myšlenka je třetí. Zpracování dřeva

Před padesáti lety pokročilé lidstvo mluvilo o století oceli a umělých hmotách, přírodní materiály, jako je dřevo nebo bavlna, se zdály být v minulosti nenávratně ztraceny. Nicméně jedna generace neměla čas na změnu, protože svět byl znepokojen ekologickým přístupem a všechno přirozené bylo ještě větší hodnoty než předtím. Spotřebitelé všech kategorií potřebují dřevěné domy, nábytek, předměty pro domácnost.

Rusko mělo v tomto ohledu štěstí: máme největší průmyslové dřevařské zdroje na světě. V lese je univerzální borovice a smrek, odolný proti opotřebení modřín, ideální pro překližky z břízy, pevný dub a popel, dekorativní horniny. Každý rok v našich lesích roste více dřeva, než je sklizeň, 3 krát! To je obrovský potenciál, zejména vzhledem k tomu, že moderní postupy správy lesů umožňují organizovat efektivní, neznečišťující výrobu přírody i na základě malého pozemku.

Pokud jde o vývoz stavebních výrobků z dřeva - řeziva, překližky, dřevotřískových desek, stavebních dílů - Rusko je jednou z pěti předních zemí.

V roce 2016 činily dodávky podle výpočtů REC zhruba 5 miliard dolarů, což představuje nárůst o 4,3%. V blízkosti Ruska existuje několik trhů s nedostatkem: Východní Asie, Kazachstán, Střední Asie, Střední východ, Severní Afrika. Naše výrobky jsou však poptávané jak v Evropě, tak v Severní Americe a dokonce i v Austrálii - tam je místo, kde se vyvíjejí nejen velké podniky, ale i malé a střední podniky.

Zajímavým obchodním případem v tomto směru je Moderní technologie zpracování dřeva, která vyrábí vysokopevnostní vrstvený dýhový řez - Ultralam ™ LVL (laminovaný dýhový řezivo). Produkce se provádí v továrně Taleon Terra v oblasti Tver ve městě Torzhok. Jedná se o největší závod tohoto profilu v Evropě s kapacitou 150 tisíc m3 ročně. Dnes je vyvezeno 75% produkce Ultralamu. Produkt je certifikován v mnoha zemích světa a dodává se do 30 zemí všech regionů a největšími kupci jsou Austrálie, EU, Saúdská Arábie a USA.

Mírně naše pozice ve vývozu dřevěného nábytku, interiérových předmětů, kuchyňských doplňků a dalších spotřebních výrobků. A zde je mořský příležitost, zejména pro malé a střední podniky. Sibiř a taiga jsou globální značky a všichni chápou, že ruský strom je přirozený, kvalitní a cenný. Zbývá to používat! Například Rusko je prakticky jediná země, kde Čína nakupuje tyčinky za téměř 10 milionů dolarů ročně.

Myšlenka čtvrtého. Oděvy a doplňky

Dnes západní spotřebitelé aktivně reagují na nabídky autentických výrobků, výrobků s vynikajícími vlastnostmi, originálním designem. Jedná se nejen o oděvy a obuv, ale také o suvenýrové výrobky, bižuterii, doplňky, originální výzdobu a designové předměty. Všechny tyto kategorie jsou prodávány dobře na e-commerce kanálech na populárních tržištích. Podle společné studie společností DataInsight a PayPal byl růst maloobchodního on-line vývozu v Rusku v roce 2016 rychlejší než místní trh a činil 32%, prodej dosáhl 2 miliardy dolarů.

Při online obchodování je průměrná kontrola obvykle vyšší než u běžných nákupů.

Úspěšné příklady ruských výrobců, vyvážejících Online - společnost „Heath“, tvůrci výrobců trojrozměrná dětská konstruktérů Fanklastik „Choupette dětského oblečení a značky Černé hvězdy, za kterých vydaných oblečení, doplňky a suvenýry.

Móda získává impuls pro sbírky ruských designérů. Z hlediska kvalitativního autorského oděvu jsou ruští výrobci oděvů velmi konkurenceschopní, protože se liší v nestandardních dodávkách a originální barvě. Jasný případ malých podniků v příslušenství - Značka Krasnojarsk dřevěné bodů a obchodních dárků Brevno: dnes objednávek firma pochází z USA, Německa, Itálie, Maroko, Korea a dalších zemích.

Myšlenka na páté. Vývoj mobilních aplikací

Rostoucí popularita mobilních aplikací je globální trend. Nelze říci, že tento exportní prvek pro Rusko je dnes významný, ale trh specializovaných programů pro smartphony se může stát právě "modrým oceánem" - cestou k úspěchu v obchodě.

Jako zkušenost ruského tvůrce Prismy, žádosti o zpracování fotografií ve stylu umělců, se takový podnik může stát velmi úspěšným z hlediska možností vývozu. Podle App Annie Intelligence systému za prvních devět dnů po aplikaci Prisma se stala jedním z nejvíce stáhnout ve 10 zemích - Rusko, Bělorusko, Estonsko, Moldávie, Kyrgyzstán, Uzbekistán, Kazachstán, Lotyšsko, Arménie a Ukrajina.

Jak zřídit

vlastní exportní import.

JAK SE vytvořit podnik SUCCESSFUL a získat PLEASURE z práce? Zajímáte se o import a export! Tato firma nejenže nevyžaduje velké investice, ale také nabízí PRESTIGE práci s klienty z ALL CONTINENTS.

V této oblasti nepotřebujete zvláštní odborné znalosti, ale v organizaci záležitostí musíte mít dovednosti. ÚSPĚŠNÝ podnik import-export vyžaduje trvalou POZOR.

Když získáte zkušenosti v podnikání, mnoho se stane zřejmým a jednoduchým. Musíte najít osobu, která bude pracovat s nákladem nazývaným TRANSAKTOR. Musíte navázat vztahy s dodavateli. Po chvíli budete na cestě k příjmu BIG - s velmi nízkou režií.

Jste přitahováni vedením svého vlastního podnikání? Milovníky služebních cest pro BORDER? Výhody obchodního importu - exportu jsou četné, ale nejdůležitější výhodou jsou peníze, které vyděláte. KOMISE Z PRODEJE JSOU VÝZNAMNÉ. Po několika operacích bude čas věnován EXEMPLARY.

JAK TUTO PODNIKATELSKÁ PRÁCE

Ze všech VÝROBCŮ v Rusku jen malý podíl podniků distribuuje zboží mimo Rusko. Zboží, které se nachází na zahraničním trhu, tvoří EXPORT. Co se vyrábí mimo Rusko a dováží se k prodeji - je IMPORT.

I když se zdá být zřejmé, že všichni výrobci potřebují SVĚTOVÝ TRH - není to tak jednoduché udělat pro společnost s omezeným rozsahem a schopností. Zde je práce pro vás.

AGENT pro dovoz nebo export - podnikatel, který hledá poptávku po nabídce a poptávce po nabídce. Domácí výrobci komodit hledají zahraniční trh, zahraniční výrobci potřebují ruský trh. Musíte je najít, založit KOMUNIKACE a zřídit OBCHODNÍ VZTAHY s těmito společnostmi.

Trh je téměř neomezený. DŮLEŽITÉ VÝROBCI jsou v hledání zahraničního trhu. Půjčovna sportovních potřeb a časoměrných, elektronické hry, oblečení, objekty, nástroje - z nichž všechny mohou být snadno importovány nebo exportovány - pokud existuje poptávka ze strany spotřebitelů, a pokud jste schopni zorganizovat dodávky.

ZÁKLAD OBCHODU

Obchodní firmu můžete importovat a exportovat pomocí telefonu. Potřebujete počítač, vizitky a autoresponder. Je také nutné mít FAX, INTERNET a značkové BLANKS. Dokud nezřídíte odkazy OSOBNÍ, budete zastoupeni formulářem FIRM. Formulář by měl vypadat PROFESIONÁLNĚ.

FIRST, podnikání bude pomalé. Musíte opatrně PLÁNOVAT své kroky, založit KOMUNIKACI a zastupovat Sami ostatní. Jakmile uděláte několik PREDAJŮ a podepíšete několik SMLUV s exkluzivními právy, uvědomíte si, že to stojí za to.

POSKYTUJEME KOMUNIKACE

Nejdůležitějším krokem při budování vašeho podnikání je nalezení správného připojení. Možná máte příbuzné v zahraničí. Možná máte BUSINESS LINKS v určité zemi. Nebo jen vědět, CO a kde prodat?

Má obchodní atašé na zahraničních konzuláty v Rusku (zástupci), jejichž úkolem - navázat vztahy a otevřít cestu pro zahraniční zboží na ruský trh. Konzuláty vám mohou pomoci při hledání informací o svých vlastních importních a exportních společnostech.

RUSKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ v zahraničí - další ZDROJ KONTAKTŮ s distributory. Mohou vám pomoci najít informace o PLATBĚ a REPUTATION některých společností.

Začněte malý, nesnažte se dobýt celý svět najednou. Kde chceš prodávat ruské zboží? Z kterých zemí chcete importovat? Zjistěte VŠECHNY o těchto zemích: CO JE NABÍDNĚNÝ, A CO DĚLAT.

PŘIPRAVTE PRO MASIVE POST KAMPAIGN

Naučte se programy BEST Professional E-MAIL. Program by měl být schopen se vypořádat se SROVNÁVACÍM SEZNAMEM, odeslat FORMOVANÉ zprávy. E-mail je váš nejdůležitější nástroj.

Pro našel všechny adresy poslat tento dopis, budeme prezentovat firmu, a zahrnoval požadavek na jména, jména a adresy odpovídající své firmy a podnikatele. Zeptejte se zveřejnit svůj dopis v měsíčním bulletinu, nebo sdělovány vhodných místech.

Po obdržení nového SEZNAMU jmen a adres v odpovědi napište další dopis, Znovu vás zastupuje a požádá o informace o své společnosti. DOTAZNÍK můžete použít pro anketu a pozvat odpověď.

Jaké produkty chtějí IMPORT? CO jsou produkty v současné době dováženy a jak jsou distribuovány? Má společnost určitou polohu, jsou někteří obchodní zástupci nebo kanceláře v jiných městech? Co DETAILY chtějí komunikovat - například HISTORIE společnosti, její náklady, plány růstu atd.

Požádejte VŠECHNY potřebné informace, abyste zjistili, co budou kupovat a co mohou prodávat. Je-li společnost VÝROBCE, vyžadují VZORKY nebo KATALOG, skutečnosti a údaje o práci s OSTATNÍMI KRAJINY a DŮLEŽITÉ pro konkrétní produkt ve své zemi.

ANALÝZA TRHU

Uvědomte si události. Přečtěte si vše, co najdete o obchodu WORLD. Zajímá se o OBCHODNÍ PUBLIKACE, MEZINÁRODNÍ ZPRÁVY, JOURNALY SVĚTOVÝCH NOVINÁŘŮ A FINANČNÍCH ZPRÁV. Kdo prodává co a komu? Existují tisíce malých výrobců, kteří hledají vaše služby - v každém městě Ruska.

Můžete získat zboží k prodeji, ale musí nejprve ujistit, že ví, kde najde a poptávky, které můžete přiřadit cenu, že vývoz bude ziskový. Váš dotazník bude říkat, co dělat dál.

Ruský trh dovážených výrobků je HLASOVÁNÍ v závislosti na směnném kurzu ruble ve vztahu k dolaru. A to přímo ovlivňuje dovozní ceny. MŮŽE SE RUSKÝM SPOTŘEBNÍKŮM POVOLIT SE zaplatit cenu dovezeného zboží?

Hledání správného trhu je stejně důležité jako učení, jak podnikat a prodávat zboží. Co si myslíte, že prodáte? Pokud provádíte výzkum a přemýšlíte o trendech, určíte typy výrobků HODNOCEN pro IMPORT a EXPORT.

Obchod s dovozem a vývozem je mnohem méně než si myslíte. Pole činnosti je NEPŘEHLÉDNĚTE!

Kde hledat pomoc

Zřizujte PODNIKATELSKÉ SPOJENÍ s bankou, která se zabývá společností INTERNATIONAL BUSINESS. Vaše banka vytvoří úvěr na mezinárodní transakce. Jedná se o jeden z nejdůležitějších faktorů v oblasti obchodu s dovozem a vývozem. Potřebujete SPOLEČNÝ KREDIT a dobrou pověst. Vaše BANKA poskytne cenné rady a rady při práci s ruskými a zahraničními VÝROBCI a DISTRIBUTORY.

Přečtěte si VŠECHNY možné zdroje VÝVOZNÍCH INFORMACÍ, speciální zprávy a příručky o NÁKLADĚ. Seznamte se s burzovním trhem, zákony, normami a vládními dokumenty.

KOMUNIKACE

Pokračujte v korespondenci se zahraničními společnostmi a vytvořte si kontakty se svými ZÁSTUPCEMI. Najděte několik firem, které splňují jejich potřeby. Který produkt najde největší požadavek?

Zvažte jejich METODY DISTRIBUCE. Můžete pracovat přímo s firmou OPTOVIKOM, která pracuje pro zahraniční dovozce. Vaše provize budou méně, ale vaše povinnosti se zjednoduší, protože se postará o DISTRIBUCI. Při práci s NETWORK malých společností nebo obchodních zástupců z většího konglomerátu budete muset poskytovat KATALOGY a VZORKY.

Největší zisky, které můžete získat bude ze surovin zakoupených od původního zdroje, a zvýšil se přímo výrobcem zboží. Ale je nutné zajistit zaručený počet surovin, a příležitost pro kontinuální dodávky.

PŘIJETÍ ZBOŽÍ

Existují stovky ruských výrobců se zdravotním postižením, kteří hledají externí trh. EXPORT jejich zboží je dobrou příležitostí pro vaše podnikání.

Před uzavřením smlouvy LEGAL - nezapomeňte zkontrolovat reputaci společnosti. Co je věk společnosti? KDE PRODUKTY PRODEJÍ VNITŘNÍ KRAJINY? Jaká je PLATBA a SPOLEHLIVOST společnosti a produktu?

PRÁVNÍ DOHODA

Jakmile jste se dohodli, že PŘEDSTAVUJEME VÝROBCE jako EXPORTNÍHO AGENTU, musíte podepsat smlouvu o POTVRZENÍ dohody. Váš zástupce MUSÍ učinit tuto smlouvu sami - později použijete samotnou zakázku SAMOU, pouze specifikujete jména dalších výrobců.

Smlouva je uzavřena mezi VÝROBCE a VÁM jako EXPORTNÍ ZÁSTUPCE. Jste udělováni výhradní právo na distribuci zboží všem státům, s výjimkou těch, kde jsou již distribuovány.

Výrobce vám zaplatí určité provize přidělené distributorovi - horní část ceny zboží. Také vám poskytne KATALOGY a VZORKY.

Vy, zástupce vývozu, slibujeme, že uděláme VŠECHNY MOŽNÉ pro založení KONTAKTŮ a DISTRIBUCE ZBOŽÍ výrobce v zahraničí.

NA PRODEJ

Založili jste KONTAKTY se zahraničními distributory, kteří souhlasili s KOUČENÍM PRODUKTU. Podepsali jste smlouvu s ruským VÝROBCE, který dodá zboží. Nyní jeden z distributorů požádá o vyznačení PEVNÉ CENY pro DEFINOVANOU MNOŽSTVÍ zboží.

Přejdete k výrobci a požadujete cenovou nabídku pro určité množství zboží. Musí být platná během období APLIKACE. Výrobce může souhlasit s VYDÁNÍM ZBOŽÍ na PLAVIDLO a postarat se o POJIŠTĚNÍ až do tohoto okamžiku nebo byste se měli postarat o dodání od výrobce.

Přidáváte provize k ceně zboží. Pak přidejte VŠECHNY DODATEČNÉ NÁKLADY, abyste dodali zboží z továrny do SKLADU DISTRIBUTORA.

PODMÍNKY LIKVIDACE

Během práce se seznámíte s podmínkami LOADING. Vaše ZÁVAZKY podléhají PODMÍNKÁM smlouvy a objednávkám. Promluvte si s FREEST AGENT a vyjasněte své závazky.

TRANSPORT LINK je QUITATION o přepravovaném zboží. Je podepsána zástupcem SHIPu a POSKYTUJE Kupujícímu, že zboží bylo vyloženo ve stejném stavu, ve kterém byl PŘIJAT. Tento doklad musíte předložit Bance k vydání KREDITU.

FOB znamená FRANK-BOARD. PRODEJCE dodává zboží za konkrétní účel bez dodatečných poplatků. Prodávající INSURES a nese ODPOVĚDNOST před tímto bodem. Kupující je zodpovědný a přijímá COSTS - AFTER. Například, VLADIVOSTOK na FOB termíny znamená, že QUOTE prodejce zahrnuje plnou odpovědnost a dodání do VLADIVOSTOK.

CF znamená COST a FREIGHT. Prodávající platí náklady na dopravu. Kupující pořizuje zboží a přebírá plnou zodpovědnost po místě určení.

CIF znamená COST, POJIŠTĚNÍ a NÁKLAD. Prodávající je odpovědný za STAV zboží a zaplatí náklady na POJIŠTĚNÍ a NÁKLAD k určenému bodu. POKUD je to odpovědnost kupujícího.

PŘEDÁVÁNÍ NÁKLADU

PŘEDÁVAJÍCÍ ZÁKAZNÍK - osoba, která se stará o DODÁVACÍ PROCES zboží. Označuje MARKOVÉ CENY, poskytuje informace o ROUTE a nakupuje SPACE pro CARGO.

FORWARDING připravuje dokumentaci, strach z porodu, ukazují cestu nákladu s nejnižšími náklady na celní a nabízí úložný prostor. Jsou velmi důležité pro vás jako exportní agent.

Podívejte se na doprovod na DOPORUČENÍ. Musí to být ABSOLUTĚ SPOLEHLIVÉ, neboť hledáte ji za dlouhodobou obchodní spolupráci.

Potřebujete poradit předávání a při vytvoření společné cenové nabídky na prodejce, který nebude obsahovat pouze cenu výrobce a vaše provize, ale také platit pro přepravu vozidel, platby za práce zasílatele, náklady na dopravu, pojištění, náklady na balení a další náklady.

FORMÁLNÍ PÍSMENO doprovázející cenovou nabídku musí být sestaveno. Jakmile obdržíte ORDER a CREDIT, informujte distributora o DATUM DOPRAVY. Pošlete dopis a citace objednávkou poštou.

LETTER OF CREDIT

KREDIT ODSTRANĚNÍ VAŠEHO FINANČNÍHO RIZIKA - vaše, výrobce a distributor. Když distributor POTVRZUJE OBJEDNÁVKU, jeho banka odešle akreditiv do Vaší banky.

Akreditiv POTVRZUJE, že distributor má FUNDS dostatečné k pokrytí částky, kterou jste uvedli (uvedli). Akredienční záruka ZÁRUKA, že objednávka NENÍ náhle zrušena. Pokud je akreditiv potvrzen vaší bankou, distributor může být jistý DELIVERY. Pokud banka potvrdí ÚVĚROVÉ KREDIT, potvrdí se směnka měn a nebudete se obávat fluktuace směnného kurzu.

Banka uchovává peníze, dokud neobdrží všechny nákladní doklady. CREDIT určuje PODMÍNKY pro doručení a slouží jako důkaz plnění smlouvy. Váš prodejce vám pomůže získat všechny dokumenty. Když je odevzdáte bankéři, L / C se převede na KAPALNÉ AKTIVITY, které zaplatí ÚČET VÝROBCE a další faktury související s transakcí.

NIKDY nepracujte na slib. V opačném případě NEMĚTE jen obrovské riziko na YOURSELF, ale také dát každému, kdo je v nebezpečí, s kým pracujete. LOAN ACCREDIT je jediným způsobem, jak GUARANTEE ALL PAYMENTS.

DODÁVKA ZBOŽÍ

Existuje řada kombinací používaných pro DODÁVÁNÍ objednaného zboží. Před tím, než citujete zboží QUOTE, měli jste zvážit celý způsob následování zboží. Zkontrolujte znovu.

Máte potvrzenou objednávku podepsanou autorizovanými zástupci DISTRIBUTORŮ? Vaše banka schválila společnost L / C?

Porovnejte částku CREDITS s cenou (cenou) zboží. Ujistěte se, že jsou přesně stejné.

POTVRZUJETE cenovou nabídku a prodej od VÝROBCE, přepravce nákladu a pojišťovny INSURANCE. Pak jednat.

Aby bylo zaručeno KVALITA zboží, někteří výrobci dávají přednost tomu, aby se doručili do doků, což zjednodušuje váš úkol. Pokud vám záleží na dodávce do SUSH - ujistěte se, že zboží dorazilo do destinace a přijalo.

Vzhledem k tomu, že pro splnění podmínek L / C CREDIT, všechny podrobnosti prodeje musí být v PRESNOSTI, potřebujete dokumenty SIGNED. Ve všech fázích zásilky do vašeho místa určení musí váš dopravce ZAJIŠTĚTE DOPRAVNÍ LINKY.

IMPORT

Podívejte se na věci doma. Vyrobeno v Německu, vyrobené v Japonsku, vyrobené v Koreji. Oděvy z Indie, boty z Brazílie, peněženka z Itálie. Možná auto z Japonska. TV, možná někde jinde. Dovozní trh je obrovský.

Co se má zajímat? Možná máte známého distributora, který hledá určité produkty? Možná už máte spojení v zemích produkujících tyto zboží? Obraťte se na výrobce a zařizujte DOHODU O VÝLUČNÉ PRÁVO DISTRIBUTORA.

IMPORT vyžaduje stejnou funkci jako EXPORT. Potřebujete smlouvu podepsanou s výrobcem, že jste jeho EXKLUZIVNÍ DISTRIBUTOR v Rusku.

Musíte obdržet QUOTES výrobce - pro MNOŽSTVÍ, které požaduje váš distributor. Tyto citace musí být převedeny na odpovídající údaje RUBLE, které představují směnný kurz.

Zkontrolujte výrobek REPUTATION a SPOŘITELNOST výrobku. Pokud dovážíte něco jako elektronické součásti, zkontrolujte, zda je dostupný takový výrobek. Výrobce musí ZARUČIT KVALITU zboží.

Vaše komise budou pocházet od ZAHRANIČNÍHO VÝROBCE. Požádejte, aby vaše banka prozkoumala platbu a REPUTATION této společnosti. Vzhledem k tomu, že se společnost nachází na území cizího území, existují velké obtíže s právními nároky i ve světle MEZINÁRODNÍCH ZÁKONŮ.

Připravte QUOTE. Nejjednodušší je požádat o dodací podmínky na hraniční PORT této země. Váš prodejce pomůže přesunout zboží z portu přes hranice a prostřednictvím vnitřních CUSTOMS.

Zadejte podrobnosti o SHIPPINGu. Ujistěte se, že jste zjistili platbu za POJIŠTĚNÍ, poplatek za používání DOCK, ceny za SKLADOVÁNÍ a HODINU NA SUSHU. Nenechte si nic ujít! Vaše cenová nabídka pro ruského distributora musí být přesně přesná.

ACCREDITIB půjde od ruského distributora do banky VÝROBCE. Veškeré podmínky a dohody týkající se CENY, NÁKLADU a POJIŠTĚNÍ budou stanoveny v úvěru. Zástupce VÝROBCE potvrdí přijetí L / C a zboží bude připraveno k odeslání.

VÁŠ ŠPEDZATEL BY MĚL POUŽÍVAT DOPRAVU ZBOŽÍ. Zboží musí být přesunuto z továrny do doků. Je třeba se dohodnout na dopravě. Pak - CUSTOMS a LOADING v ruském přístavu. Poté - doručením společnosti SUSPEN do bodu NASTAVENÍ.

Zboží dosáhlo cílového místa. Dokumenty musí být evidovány a předány BANKU, který je držitelem ÚVĚRY. Pak jsou všem agentům a ostatním účastníkům vypláceny odměny a vy se ujistíte.

PROMOTION

Po uskutečnění několika obchodních transakcí musíte PROVOZOVAT svou firmu import-export a případně získat více VÍCE KLIENTŮ. První dohody budou poskytovat zkušenosti a spojení - v Rusku iv zahraničí.

Chcete-li získat další užitečné odkazy a rozšířit své území, připojte se k obchodním organizacím a zahraničním obchodním asociacím. Propagujte své služby v médiích. Výrobci nevědí, jak navázat kontakty se zahraničními distributory. Ukažte jim své svědectví a uzavřete smlouvu. Trochu zkušenosti - a můžete prodat co je kde a kdekoli.

ROZŠÍŘENÍ PODNIKÁNÍ

Zisk dováženého a vývozního podniku je ve výši prodaného zboží. Čím vyšší je hodnota produktu, tím vyšší je zisk z provize. Čím více SPOLEČNÝCH prodejů získáte, tím vyšší bude zisk.

DALŠÍ PRÁCE

Import-export podnikání je podnik HIGH PROFIT. Vzhledem k nízkým nákladům POSTCATE stojí téměř všechny provize - VAŠE. Vytváření podnikatelských zájmů však vyžaduje HOBBY a DOBRÉ ZNALOSTI o jeho podnikání.

Potřebujete mnoho KOMUNIKACÍ - lidí, kteří vás znají, respektují a DOPORUČUJÍ svou práci. Potřebujete dobré agenty - v Rusku a v zahraničí, které vám pomohou provést DODÁVKU zboží. Potřebujete dobré obchodní vztahy s vaší bankou a případně s jinými bankami, kde se chystají LATCHES. Pokud v této fázi potřebujete právní poradenství - kontaktujte pracovníka PROFESSIONAL.

Zdroj: Skupina "Velvyslanectví informací"

Export zboží z Ruska

Doporučujeme, abyste se seznámili s postupným pokynem, jak uspořádat vývoz z Ruska zboží vyrobené na domácím trhu.

Fáze 1 - příprava na uzavření smlouvy o vývozu z Ruska

1. Průzkumy trhu potenciálních kupujících

2. Je vybrán obchodní partner

3. Ověření dokumentů partnera

4. Vedení jednání s partnerem nebo společností zastupujícími zájmy partnera v Rusku.

Typ partnerství:

1. Komodita - prodej zboží (služby)

2. Dodavatelé - dodávky strojů a mechanismů, technologií a služeb (údržba, školení) smluv

3. Leasing - dodávka strojů a zařízení k leasingu s možností následného odkupu

4. Licence - poskytování, prodej a údržba softwaru a inteligentních produktů

5. Kompenzační - dodání zboží a služeb výměnou za zboží a služby přicházející v barte.

Při uzavírání vývozní transakce je třeba vzít v úvahu ne tak hodně hodnotu zboží ve skladu vývozce z Ruska jako konečnou cenu, kterou příjemce zaplatí v důsledku dodávek vývoz zboží z Ruska.

Podle výpočtového vzorce je EWX cena zboží ve skladu dodavatele.

FAS + (náklady v přístavu odeslání, přístavní poplatky, skladování, nakládka na palubu plavidla) = DAF FOB

FKA FOB + (registrace dokladů, náklad na hranici) = DAF

DAF + (náklad do přístavu určení) = CFR

CFR + (přístavní poplatky v přístavu určení, doprovod ke kotvišti) = DES

DES + (poplatky za vykládku na molo v přístavu určení) = DEQ

DEQ + (náklady na pojištění) = CIF

DEQ + (doručení do skladu příjemce) = DDU CPT

DDU CPT + (pojištění nákladu na území kupujícího země) = CIP

DDU CPT + (celní poplatky na území země kupujícího) = DDP

Celkově se stává významný rozdíl mezi hodnotou EWX a konečným DDP - náklady na náklad ve skladu příjemce (kupujícího). Pomozte konzultovat palivový a energetický komplex "Avelana logistics" pro výpočet přesných nákladů na jednotku nákladu příjemce. Tyto služby poskytujeme jak vývozcům zboží a služeb z Ruska, tak zahraničním kupujícím.

2. etapa - uzavření smlouvy o vývozu z Ruska

1. Postup podpisu transakce

2. Registrace transakčního pasu a registrace smlouvy s bankou

Vzor nákladního listu CMR

3. etapa - celní odbavení a přeprava zboží

1. Obdržení objednávky a odsouhlasení harmonogramu doručení

2. Příprava zboží k odeslání. Balení, shromažďování v komoditních zásilkách

3. Příprava dokladů pro celní odbavení zboží

4. Celní odbavení zboží

5. Výběr možnosti dodání a vývozu zboží z území Ruské federace

Režim vývozní operace pro doručení v rámci CIF s platbou na základě akreditivu

Celní odbavení vývozního nákladu

Celní odbavení a přeprava

4. etapa - vrácení DPH za zboží pro vývoz

1. Příjem platby za zboží

2. Měnová kontrola transakce

3. Příprava dokumentů pro vrácení DPH při vývozu zboží z Ruska

4. Předání dokladů daňovému úřadu o úhradě DPH při vývozu z Ruska

Systém kontroly měny transakce na vývoz zboží z Ruska

Režim osídlení účastníků transakce ve formě dokumentárního akreditivu

Spusťte FEA. Postupné pokyny organizace pro import.

Někdy myšlenka článků na blog přichází do vaší mysli, články jsou psány rychle, v jednom dechu. Nejlepší a nejnavštěvovanější, podivně, se narodí se sklenkou vína. Stejně jako spisovatelé ve filmech J

A stane se, že o tom nic nechci psát, ale je to nutné. A pak hledám inspiraci ve fórech a ve službách vyhledávačů, které poskytují na vyžádání analytické informace. A teď mě překvapilo, že v roce 2016 se mnozí ptají "Kde začít zahraniční obchod?"

Na internetu je dostatek informací, ale také přispěji.

Zahraniční hospodářskou aktivitou je zahraniční ekonomická aktivita. Nákup něco v zahraničí nebo prodej v zahraničí. Samozřejmě musíte začít s výzkumem a analýzou trhu, určit poptávku a potenciální kupce, ale to není v mém blogu. Předpokládá se, že jste již rozhodli o dodavateli a zakoupeném zboží, zkontrolovali dodavatele na spolehlivost a výrobky - na kvalitu. Například jste zjistili a rozhodli jste se přivést pneumatiky z Číny na prodej v Rusku nebo pro osobní potřebu. Všechno, jste účastníkem zahraničních obchodních aktivit.

Pak postupujte následovně:

 • Otevřete účet v cizí měně ve vaší bance. Na tomto účtu zakoupit měnu pro nákup.
 • Uzavřete smlouvu s dodavatelem. Ve smlouvě uveďte podmínky doručení, výši, platební podmínky, náležitosti stran. Můžete si vzít šablonu z internetu a dát právníkovi, aby ho upravil. Pokud je částka transakce vyšší než 50 000 USD, je nutné otevřít transakční pas ve vaší bance.
 • Ve smlouvě předepište podmínky doručení Incoterms. Souhlasí s dodavatelem.

Číňané pracují hlavně pro FOB. Je to pohodlné. V takovém případě dodavatel ukončí export doma a dodá zboží do přístavu nebo letiště, které jste určili. Náklady na služby jsou již zahrnuty v ceně zboží.

 • Z měnového účtu přeneste peníze dodavateli.

Můžete se s dodavatelem vypořádat s platbou po odeslání nebo 50/50. Ale v případě Číny jste se rozhodli tam koupit, protože jsou čtyřikrát levnější než kdekoli jinde. Zaplaťte 100% před odesláním. Na zvyku to bude mnohem jednodušší.

 • Vybíráte si ve vlasti dopravce a zprostředkovatele. Pro mě je častěji jedna a tatáž společnost. Dopravce vám poskytne kontaktní údaje svého agenta v Číně. Tento kontakt je odeslán vašim Číňanům a zapomenete. Budou dělat všechno.

Silně nedoporučuji, abyste se snažili vše uspořádat sami. Samozřejmě budete uspět. Ale čas opustí čtyřikrát více. A je nepravděpodobné, že by to šetřilo. Zde jsem o tom podrobněji napsal. Proč bych měl nejprve kontaktovat makléře?

 • Zatímco Číňané balí a přepravují - připravují se na registraci u celních úřadů.

Zprostředkovatel požádá o stoh složených dokumentů téměř na strop. Toto je pro registraci u celnice. Dej mu všechno. Seznam dokladů u různých celních úřadů se mírně liší, ale zpravidla zahrnuje osvědčení INN a OGRN, listinu, osvědčení banky o otevřených účtech a dalších ustavních dokumentech. Někteří chamtiví makléři účtují asi 5000 rublů za to, někteří to dělají zdarma.

 • Poskytněte zprostředkovateli informace o zboží. Stručný popis a země původu (země původu, kontrola u dodavatele). To umožní makléři předem stanovit kód TN VED a celní požadavky na dovoz: například jaké povolení (licence, certifikáty) budete muset obdržet.
 • Pokud plánujete pravidelné dodávky, udělejte EDS - elektronický digitální podpis. Potřebuji, abyste se nepřihlásili ke každému prohlášení. Je registrován v FSUE "Rostek", stojí 5900 rublů. Soubor dokumentů k registraci: kopie pasu, SNILS, pracovní smlouva a zakázka. Fyzicky je EDS flash drive, dáváte to vašemu makléři. Nebo dokonce požádejte makléře o vydání EDS.
 • Prohlášení k celnímu řízení.

Pro předložení prohlášení bude nezbytně nutné poskytnout: smlouvu, fakturu, obal, nákladní list, technický popis zboží. Zbytek závisí na podmínkách doručení a představách celního inspektora. Kompletní seznam dokumentů pro deklaraci je pro Google snadný. Publikuji to na mých webových stránkách příliš brzy.

 • Po celní úlevě vás nervy - dostanete prohlášení s označením "uvolnění zboží" a dopravce přinese zboží na adresu, kterou jste zadali.
 • Proveďte deklaraci do oddělení devizové kontroly vaší banky do 15 pracovních dnů.

O všech nuancích v jednom článku neříkej. Přibližný plán činnosti je však následující.

Práce s Čínou

Dnes mnoho ruských podnikatelů touží obchodovat přímo s Čínou, ale nevím, kde začít. Některé limity nejistoty: divná země, zvláštní jazyk, jiný psychologie, dlouhé lety, celní bariéry, otázky kvality výrobků, příběh nenávratných ztrát - mnoho problémů, které je třeba překonat, aby obchodníka, a to zejména pro začátečníky. Budeme vás přesvědčit, že jsou vytvořeny mnohé stereotypy, ukážeme, jak se utváří účelná práce s Čínou a kde začít.

Co rozlišuje znaky práce s Čínou

Zvažte hlavní funkce práce s Čínou, což vám pomůže pochopit výhody tohoto směru zahraničního obchodu.

Ceny za zboží jsou mnohem nižší náklady podobných výrobků na trzích jiných zemí. Ceny za maloobchodní prodej čínského zboží v našich obchodech jsou 4-5krát vyšší než jejich primární náklady. Jak je to možné? Zvažte sami: při vývozu přecházejí čínské zboží hranice a podléhají celnímu odbavení, které je zahrnuto do jejich nákladů. Později tam je poplatek z ruských velkoobchodních dodavatelů (plus částku za DPH) a tržby zdražování mají maloobchodníci. Výsledkem je, že příjemce zboží nakupuje 400-500% dražší než současné náklady s přímou dodávku z ČLR a 1000-1200% více, než je částka, za kterou jsou stejné zboží požádal v Číně.

Kvalita zboží. Na přelomu 11. století byly výrobky označené "vyrobené v Číně" obvykle charakterizovány špatnou kvalitou, ale to bylo předtím. V současné době produkty označené jako «vyrobené v ČLR», má slušnou kvalitu, a některé typy výrobků plně v souladu s evropskými normami, jako globalizace trhu a silné obchodní vazby s EU není ponechán na volbě čínských výrobců.

Široká nabídka produktů. V Číně vyrábějte cokoli od šití kolíků k vážným vozům. Pokud ruský trh nabízí pouze část sortimentu čínských výrobků, pak ve Středním království je možné koupit zboží, které dosud nebylo slyšet na trzích SNS, a brzy je neuvidí na regálech.

Schopnost pracovat přímo s dodavatelem umožňuje ruským podnikatelům objednávat omezené série produktů a při dalším rozšiřování obchodu, když je již s Čínou již zavedena práce, si nezávisle vybírají zboží nejoblíbenější na domácím trhu. Koneckonců, tempo vývoje a rozsah čínských výrobců nezná hranice.

Mezi další výhody patří:

Možnost hledání analogů. Tato pozice doplňuje výše uvedený třetí bod. Existuje řada velmi drahých značkových výrobků, přesné a kvalitní kopie, které lze snadno najít v Číně, a je obtížné je odlišit od původního zboží.

Možné slevy, bonusy atd. Díky dlouhodobé spolupráci s čínskými dodavateli můžete počítat se slevami na slevu a ziskovými bonusy.

Jak pracovat s Čínou

Zahájení obchodování s čínským zbožím musí podnikatel vymezit plán svých činností. Pro začátečníky je práce s Čínou organizována v několika fázích:

Krok 1. Rozhodnutí spolupracovat s čínskými výrobci a volba směru. Při rozhodování o spolupráci s čínskými výrobci musíme vážně zhodnotit všechny výhody této spolupráce a našich vlastních schopností. Pak si můžete vybrat své místo na trhu.

Krok 2. Hledání spolehlivého dodavatele. V neznámém státě je hledání spolehlivého velkoobchodního dodavatele čínského zboží poměrně složité. Vždy je možné setkat se s nečestnými partnery, kteří jsou obohaceni o podvodné plány. Je velmi důležité najít a pečlivě studovat informace o budoucích obchodních partnerech tak, aby zkušenosti s prací s Čínou byly úspěšné, ať už jsou to přímé interakce nebo zprostředkovatelské služby.

Krok 3. Účast na výstavách. Návštěvy výstav v Guangzhou nebo veletrzích v Šanghaji vám poskytnou vynikající šanci najít dodavatele, najít potřebné zboží a uzavřít smlouvu s dobrou slevou. Stojí za zmínku, že výstavy budou prospěšné pouze těm, kteří jsou obeznámeni s jejich pravidly.

Krok 4. Organizace dodávek. Pokud vaše plány zahrnují velkoobchodní nákup zboží, přečtěte si pravidla pro organizaci dodávek této velikosti. Rovněž je důležité zjistit postup přepravy zboží a cenu přepravy čínského zboží do Ruska.

Krok 5. Celní odbavení. Přesunujete zboží přes hranici Číny, potřebujete znát jemnost jeho celního odbavení, jinak se nedostanete k čištění a zpoždění přepravy.

Krok 6. Vraťte zboží dodavateli. Někdy podnikatelé čelí nečekaným problémům. Po úspěšné registraci zboží je najednou nalezena neuspokojivá kvalita přepravovaného zboží. V takovém případě budete muset zboží vrátit, abyste předešli velkým ztrátám.

Jedná se o podrobný akční plán, který má provést podnikatel, pokud má přednost při hromadné spolupráci s Čínou a při vytváření partnerství s čínskými výrobci.

Významná úloha při vytváření ziskového obchodu na velkoobchodních dodávkách z Číny je věnována studiu kulturních a obchodních tradic těchto lidí i zákonů této země.

Jak je možné pracovat s Čínou

1. Dovoz zboží a zařízení z Číny

K dnešnímu dni je dovoz čínského zboží poptávka více než vývoz. Dovoz znamená nákup zboží v Číně s jejich další přepravou do země prodeje. Každý podnikatel v budoucnu, jehož práce s Čínou si může vybrat jakýkoliv zboží k prodeji. Věřte mi, tady s velkým zájmem najdeš, co můžeš překvapit svého zákazníka. Kromě toho existuje jedinečná možnost koupit cílové zařízení, protože Čína vyrábí významný podíl na produktech známých technických (nebo technologických) značek. I přes nízké pracovní náklady na trhu práce je kontrola kvality v továrně poměrně vysoká.

Aby bylo možné dovážet zboží, je důležité najít dodavatele a uzavřít s ním smlouvu o výrobcích, které jsou následně odeslány do Ruské federace. Dále byste měli zvolit platební nástroje pro platby na vaše obchodní transakce. Nyní podnikatelé nepůjdou do Číny na zkušební nákup malého množství zboží, ale v případě velkých zásilek je nicméně doporučeno navštívit dodavatele bez selhání.

2. Vývoz zboží do Číny

Víte, že dovoz zboží (surovin) do Číny je mnohem obtížnější než export? V tomto případě existují výhody a nevýhody. Při exportu zboží v rozporu s hmotností právních (či spíše byrokratické) omezení, takže skličující najít velký velkoobchodní zákazníky (při jednání s Čínou, společnost není rentabilní, aby se zapojily do vývozu malého rozsahu, který je odsouzen ke ztrátě).

Nicméně, pokud podnikatel překoná všechny problémy, pak čínský vývoz přinese jeho podnikání značný zisk a je desetkrát výhodnější než v Rusku. Růst obyvatel Číny a tempo jejího rozvoje vyžadují obrovský podíl zboží a surovin. Snažte se učinit svou nabídku jedinečnou! Jak bylo poznamenáno dříve, Čína je země s obrovskou konkurencí a množstvím tržních produktů, takže je nezbytné dodávat přesně to, co v ČLR není, nebo není dost. V budoucnu - podle vašeho uvážení jsou uvedeny typy vývozu, vlastní příležitosti a nabídky. Ve Středním království existují systematické výstavy, kde můžete prezentovat své výrobky. V Číně funguje celní dokument karnetu ATA.

Nejdůležitějším postupem v zahraničních obchodních vztazích je platba zboží. V mezinárodních osadách se zahraničními občany dokumentární úvěr vydaný bankou zvyšuje spolehlivost transakce. Pohyb mezinárodního nákladu je v právní oblasti mezinárodního systému TIR (v ruštině, TIR - mezinárodní silniční doprava). Ve státech s fungujícím systémem TIR karnet TIR usnadňuje průchod cel.

Jak najít dodavatele z Číny a nespadat do spár podvodníků

Nejdůležitější podmínkou pro úspěšné hledání dodavatelů pro práci s Čínou je jasné pochopení toho, co očekáváte od budoucího partnera. Chcete-li to udělat, je lepší přemýšlet a vytvořit seznam ve formě nějakého komerčního návrhu. Zadejte všechny vlastnosti potřebného zboží s výjimkou ceny, poté proveďte stejný seznam pouze s cenami. Pokud je to nutné, dáte druhému seznamu své čínské partnery. Náklady jsou lépe zobrazeny v rozmezí od minima po maximum.

Po tomto kroku zvolte, kdo je pro vás výhodnější - malí dodavatelé nebo velcí výrobci. Mnoho z nich raději spolupracuje s těmito, ale měli byste vědět, že společně s vysokou pravděpodobností úspěšné transakce vám budou nabídnuty vyšší ceny než cena zboží od malých dodavatelů. Navíc velcí výrobci budou diktovat frekvenci a objemy svých dodávek ("minimální balíček partnera"). Proto je s nimi spolupracovat při práci s Čínou v rukou velké společnosti, která si může dovolit kolosální a časově náročné transakce.

V poslední době se v mnoha odvětvích Středního království projevuje trend směřující k rozvoji středně velkých podniků. Například, existuje mnoho takových společností ve stavebnictví, což vedlo ke splash v bytové výstavbě v této zemi. Při plánování dovozu stavebních materiálů nebo zboží lehkého průmyslu získáte velký výběr protistran. Kromě toho není obtížné pracovat se středními podniky, s výhradou uzavření "tvrdých" smluv na 100% uzavření transakcí.

Pokud jde o malé podniky, jsou zhruba stejné jako průměr, ale nejčastěji to je rodinný podnik. Jsou vhodné, pokud dodáváte suvenýry nebo drobné zboží. Velká část takových firem upřednostňuje malé strany a spolupráci bez smlouvy, neboť rozsah jejich výroby je skromnější než velikost středních a velkých společností.

A konečně, zprostředkovatelé, kteří se snadno nacházejí, pokud začnete pracovat s Čínou. Mnoho společností využívá své služby. Flexibilita jejich politik je ideální pro spolupráci, zejména s prvními transakcemi. Mnoho z nich má pobočky v zemích SNS, což zjednodušuje vyjednávání a uzavírání smluv.

V Číně, stejně jako v Rusku, existuje další nabídka společností - zprostředkovatelů mezi výrobcem a kupujícím, to je vy. Pomohou vám rychle najít ziskového dodavatele. Výhodou zprostředkovatelů je dostupnost jejich vlastních zástupců v mnoha městech. Vedle vlastnictví čínských dialektů (v zemi je osm), zprostředkovatelé spolupracují s řadou výrobců z malých měst a provincií v oblasti činnosti těchto zástupců.

Ti, kteří potřebují velkoobchodní dodavatele, mohou:

Nezávisle navštěvujte významnou výstavu v Číně, která se koná ve většině velkých měst v zemi.

Kontaktujte regionální obchodní a průmyslovou komoru a souhlasíte s tím, že vás zahrnout do oficiální delegace, abyste se na výstavu zúčastnili. Nedávno se tyto cesty staly populárními. Tato metoda je výhodnější, zvyšuje pravděpodobnost úspěšného uzavření transakce a získání velkých slev a okamžitě.

Můžete využít službu Aliexpress a objednat zboží, které potřebujete. Tato možnost je vhodná pro malé nákupy a zajišťuje bezpečnost transakce včetně vrácení peněz. Mnoho let práce s Čínou umožnilo společnosti Aliexpress získat důvěru svých zákazníků.

Pokud jde o podvodníky: neexistuje jediný způsob, jak se vyhnout tomu, aby se dostali do svých triků. Jsou vždy maskovaní. Hlavním úkolem je uzavřít smlouvu kompetentně, vyhýbat se jednodenním firmám. Měla by stanovit, že je třeba zákazníkovi písemně oznámit výkon dodavatele zhotovitele. To vám umožní zachovat původně deklarovanou kvalitu produktu a mnoho výrobců nesouhlasí s přenesením práce na subdodavatele.

Pokud máte v úmyslu zcela eliminovat subdodavatelské práce neuvedené ve smlouvě je třeba přidat položky nebo aplikace se seznamem povolených subdodávek, které objasňují, že ostatní druhy prací jsou zakázány.

Snažte se kupovat elektroniku v malých dávkách od středních a malých výrobců, jak to může být, mírně řečeno, nestandardní. Výhodná práce s Čínou hromadnou formou nákupu velkého množství produktů od renomovaných certifikovaných výrobců za předpokladu, že máte příležitost k takové spolupráci. V tomto případě jste spokojeni s cenou a kvalitou.

Podnikaví čínští prodejci někdy narazí do e-mailových schránek konkurentů a zasílají vám obchodní nabídky. Proto je pro čínské lidi lepší spolupracovat s dodavateli a mít alternativní e-mail a zkontrolovat, odkud všechno pochází.

Nezapomeňte, že čínské organizace, které se zabývají zahraničním obchodem, musí mít licenci, jinak by váš náklad nebyl schopen překročit hranici.

A nakonec ještě jeden tip: použijte právní služby odborníků, kteří vědí, jak chránit vaše peníze v správně provedených smlouvách, a v případě potřeby bránit vaše práva u soudu.

Další etapou práce je dodávka zboží z Číny

Již máte dodavatele. A vy se rozhodnete, jak doručit zboží domů. Existuje několik způsobů přepravy čínských výrobků, které budou popsány níže.

1) Přímá dodávka zboží z Číny letecky. Hlavní výhodou dodávky vzduchu je rychlost, přeprava vašeho zboží do místa určení trvá 3-14 dní. Délka přepravy závisí na délce přípravy vyváženého zboží, na jeho nakládce, zpracování potřebných dokladů a na čase samotného letu.

Mezi další způsoby doručení, letecké společnosti jsou nejvhodnější pro rychle se kazící zboží, malých nákladů, u produktů, které se mohou ztratit na hodnotě, ztrácí relevanci či zpoždění (Stop) produkci zákazníka, protože jeho absence (například náhradní díly pro zařízení, která vyrábí hlavní produkt v sortiment společnosti). Přibližná cena dodávky zboží letecky při práci s Čínou činí 8 USD za 1 kg.

2) Námořní přeprava. Nejlevnější způsob přepravy čínského zboží do Ruska je po moři (průměrná cena 1 m 3 kontejneru činí 400 USD). Je to nejlepší volba pro těžký, nestandardní náklad.

Při výběru cesty po moři však nezapomínejte, že vám na rozdíl od letecké dopravy nebude k dispozici přesná doba dodání, což znamená, že výrobky mohou přijít s velkým zpožděním. Existují případy, kdy v souvislosti s počasím došlo ke zpoždění zboží po uplynutí 10-14 dnů od stanoveného období. Aby se zabránilo problémům, zpravodajská společnost zpravidla stanovuje mnohem delší dobu pro přepravu nákladu a zhruba dává 35-60 dní. Je zřejmé, že při přesunu velkých nákladů, jako jsou automobily, stroje, zařízení a nábytek, je lepší objednat dodávku po moři.

Výhodou přepravy je zaručená bezpečnost zboží, zejména pokud loď vede po přímém chodu bez zastávek. Bezpečnost nákladu je podmíněna jeho přepravou v bezpečně uzavřených kontejnerech, což je problém otevřít se na volném moři k přepravě zboží, na rozdíl od přepravy po zemi.

3) Doručení automobilem. Silniční doprava má také své výhody a nevýhody. Díky následujícím je jasná trasa rychlejší, což je pro lodě a letadla nepřístupné. Na druhé straně je rychlost silniční dopravy ovlivněna podmínkami počasí a silnicemi, což může způsobit zpoždění dodávky až na několik dní.

Při práci s Čínou je lepší kombinovat dodávku zboží s jiným druhem přepravy (vodou, železnicí), aby se minimalizovala závislost rychlosti dopravy na povětrnostních podmínkách a kvalitě tras.

Podle délky trvání se silniční doprava roztahuje po dobu 20 dnů nebo více a průměrná cena za dopravu na kilogram zboží činí 3 USD.

4) Doprava vlakem. Jak je známo, železniční doprava je multimodální a skládá se ze dvou druhů dodávky: železnice, když je náklad dodán do cílové stanice a automobil, když je zboží přepravováno přímo zákazníkům.

Ve srovnání s automobilovým dodávky čínského zboží v Rusku, kontejnerová doprava má nespornou výhodu - nezávislost na počasí, stavu vozovky a dopravní zácpy, stejně jako schopnost pohybovat velmi velké zatížení kvůli dostupnosti kolejových vozidel. Mimochodem, přesně tímto způsobem se přepravují zátěže o hmotnosti vyšší než 5 tun.

Tam jsou také nevýhody pohybu železnice, které ostře odliší od dopravy po moři. Takže vlaky se mohou opakovaně zastavit kvůli přetížení, které ovlivňuje bezpečnost nákladu, protože je možné vniknout do nádob a poškodit (ztrácet) obsahu. Ale vlaky vždy dodržují plán a přijíždějí v určitých časech, které se s výhodou liší od pohybu na lodích. Přibližný čas doručení po železnici při práci s Čínou bude trvat 30 dní, náklady se budou pohybovat od 7 do 8 USD za 1 kg.

5) Dodání zboží z Číny poštou. Existují dva způsoby doručování zboží poštou - běžným (poštovním) nebo kurýrním (adresa). Takové dodání je považováno za ekonomické, ale dlouhé (15-60 dní). Podobně je lepší posílat parcely s hmotností do 12 kg. Většinou nejsou zadržováni na celnici.

Podnikatelé, kteří mají zájem pracovat s Čínou, jsou dobře obeznámeni s dropshippingem, ve kterém jsou doručovány malé množství zboží kurýrní dodávkou. Je mnohem efektivnější a rychlejší, protože je vyráběna soukromými kurýrními společnostmi (TNT Express, FedEx, DHL). Je třeba poznamenat, že průchod pozemků přes celní úřady vyžaduje dodatečné náklady až do výše přeplatku ve výši 30%. Kromě toho zboží odesílané kurýrní zásilkou nesmí obsahovat kopie známých značek. Přibližná cena této zásilky vás bude stát 16 dolarů za 1 kg.

Balíky odeslané poštou mohou být opožděny z následujících důvodů.

Cesta odjezdu. Někdy se poštovní balíky a balíky pohybují po nepohodlné trase (tedy vzdálenosti, rychlosti pohybu a cesty). Je to způsobeno nedostatkem přímé letecké komunikace a přetížení dopravy, neboť práce s Čínou získává dynamiku.

Umístění komoditního skladu. Mnoho faktorů závisí na umístění skladovacích zařízení a jejich odstranění z mezinárodních oddělení třídění pošty. Pokud jsou objekty v blízkosti, třídící centra rychle zpracovávají tok položek.

Typ odesílání. Objednávky vydané prodávajícími prostřednictvím internetu jsou nejprve zpracovány, ale toto pohodlí ještě není oceněno, takže proces odesílání je zpožděn.

6) Volná dodávka zboží. Takové návrhy jsou poměrně běžné. Ve skutečnosti jsou nejen atraktivní, ale i opravdu pohodlné. Ale i zde má své nástrahy.

První věc, která je důležitá při reklamě na bezplatnou dodávku čínského zboží, je omezení nákladů na objednávku. Obvykle prodejci uvádějí minimální částku za objednávku zboží, takže kupující nakupuje více zboží. V takovém případě by se snížily náklady na balení s předáváním, které by měly možnost bezplatně odeslat nákup bez nejmenší ztráty. Někdy je nabízen bezplatný převod zboží, pokud jsou veškeré náklady již zahrnuty do ceny zboží.

Zpravidla je bezplatná dodávka zboží při práci s Čínou pověřena státní poštou. Nejprve je to Čínská pošta, pak poštovní služby zemí, kterými prochází parcelní cesta. Proto můžete sledovat objednávku na oficiálních webových stránkách poštovních služeb. Hlavní nevýhody - dlouhé čekání na zboží a nejistota ohledně jeho bezpečnosti (v pošty dopředu, křehké zboží může snadno poškodit).

7) Doručení prostřednictvím zprostředkovatelů. Bezesporu je čínský jazyk známý omezeným okruhem podnikatelů, kteří se právě začínají budovat své podnikání, a lidem, kteří již mají zkušenosti s prací s Čínou. Čínské stránky zpravidla nemají ruskou verzi, mnoho zákazníků se uchýlí k službám zprostředkovatelů. Nejčastěji se jedná o speciální webové stránky, které pomáhají provádět objednávky za určitý poplatek, s níž se lidé mohou setkat méně.

Oficiální stránky prodávající čínské produkty se snaží co nejvíce přeložit popis zboží. Mohou také existovat podpůrné informace (například konverze cizích měn na národní měnu), kterou zřídka nabízejí čínské zdroje.

Není možné vždy jít přímo na mediátory ze Středního království. V praxi to platí: zahraniční zprostředkovatelé uzavřou dohodu se svými čínskými protějšky a společně organizují dodávky svých výrobků.

Nedostatek dodávky přes prostředníky banální je jednoduchý - po letech úspěšné práce osoby odpovědné za odeslání objednávky, zmizí spolu s předplatby přijatých objednávek (pro jednotlivce zálohu až do výše 100%, zprostředkovatelské stránky trvat 50%). Proto je žádoucí hledat čerstvé recenze o organizátorovi a mluvit s ním osobně. Ještě lepší studovat nuance dodávky a ne se spoléhat na prostředníky, jako jsou vhodné pro malé zásilky, ale pokud vaše příkazy jsou převedeny do velkých částí, rizika jsou velmi vysoké. Pokud pracujete s Čínou hromadně, neměli byste experimentovat s zprostředkovateli.

8) Dodávka nákladu. Pořadí dodávky nákladu z Číny se zásadně liší od ostatních přeprav. Zákazník zboží nevykazuje vůbec celní doklady, takže přepravované zboží není uvedeno. To je velmi výhodné pro přepravu kopií značkových výrobků a zboží, které nelze legálně přepravovat z jednoho místa na druhé.

Ve skutečnosti platíte pouze za místo, které je přiděleno na zboží, což výrazně snižuje cenu dodávky. Navíc zásluhou přepravy nákladu je rychlost. Všechny společnosti stanovují své podmínky, jsou však obvykle menší než při objednávání výše uvedených typů dodávek.

Negativní faktor dodávky zboží - nízká záruka integrity prezentace a stavu zboží nebo riziko úplného ztráty zboží. Abyste kompenzovali náklady spojené s vyšší mocí, je lepší pojištění svého zboží.

Zde jsou tři tipy, které vám pomohou výrazně zajistit práci s Čínou prostřednictvím nákladu.

Najděte rodilého mluvčího, zvláště pokud máte velké množství objednávek. Pomůže vám seznámit se se smlouvou, kterou uzavřete. Všechny jemnosti jeho obsahu mohou být chápány pouze osobou s vážnou znalostí jazyka.

Prohlédněte si trasu zboží a nevěřte spolehlivosti společnosti. Při finančních rizicích je lepší důkladně studovat cestu nákladu.

Uzavřete pojištění, abyste získali záruku bezpečnosti zboží.

Samozřejmě, riziko při práci s Čínou je vždycky přítomné, protože ekonomické náklady společnosti nevybírají příliš transparentní způsoby dopravy. Ale přesto je to jeden z nejziskovějších druhů dodávek určitých skupin zboží.

Celní odbavení jako nedílná součást práce s Čínou

Důležitou součástí obchodních operací při jednání s Čínou je dodávka a celní odbavení zboží. Pokud podniknete první kroky v tomto oboru, je velmi důležité pečlivě vypočítat a organizovat vše.

Existují dva druhy celního odbavení - zjednodušené a plné. První schéma pracuje pouze pro osobní předměty. Občas podnikatelé přepravují zboží ve velmi malých dávkách, což jim umožňuje zabránit úplnému postupu celního odbavení. Ale tato možnost je velmi riskantní (ztráta nákladu a porušování zákonů).

Pokud vyvážíte velké množství zboží, použijte celní odbavení podle celého režimu. Celní odbavení se provádí:

Při překročení hranice;

V místě dodání zboží (nákladu).

Existuje velmi zvědavá služba - vzdálené propuštění, když je celní prohlášení a celní odbavení podáno na jednom místě a náklad v té době je v jiném. Tato volba je vhodná, pokud je váš produkt uložen například na hraničních skladech dočasného bydliště.

Při celním odbavení zboží při práci s Čínou existují tři možnosti:

Vlastní doručení celního prohlášení, který je vhodný pro velké a střední firmy. Chcete-li to provést, potřebujete kvalifikovaného zaměstnance, který vede přesně celní dokumentaci. Malé firmy si nemohou dovolit služby tak úzce specializovaného specialisty. Při prvotním předkládání deklarace uchovejte podklady, registrační osvědčení apod. Každý občan Ruska má právo podat prohlášení, ale bude lepší, kdyby taková osoba měla oficiální právo na celní odbavení. Výhodou této možnosti - plné znalosti všech jemností skladování a odbavení zboží. Nevýhoda - potřeba udržovat speciální zaměstnance v personálu a odpovědnost za více rizik;

Podání prohlášení prostřednictvím makléře. Zde stačí podepsat smlouvu o zahraničním obchodu a vyjasnit podmínky přepravy. A všechny nuance celního odbavení padnou na ramena celního zástupce. Broker bude zodpovědný za všechna rizika, a to je hlavní výhodou této možnosti. Kromě toho má makléř zvláštní způsobilost a právo spolupracovat s celními úřady, což minimalizuje všechna rizika. Tato možnost je vhodná pro malé firmy, které nemají možnost zavést odborníka na celní odbavení. Při výběru zástupce se zajímá úroveň vzdělání a pověsti;

Dovoz nákladu podle smlouvy makléře zahrnuje úzkou spolupráci s celním zástupcem. Za tímto účelem uzavřete s ním smlouvu o agentuře a převezme dodávky a celní odbavení výrobků při práci s Čínou. Poté obdržíte zásilku, která prošla celním řízením, na území Ruska.

Nevýhody tohoto systému mohou představovat možná rizika. Nebudete například kontrolovat přepravu zboží a finanční transakce. S pomocí šedých schémat může makléř vynaložit peníze určené k celní platbě. Váš zástupce proto musí být naprosto spolehlivý, pokud existuje. Přínos této možnosti je nepochybný - prakticky nepotřebujete žádnou jinou akci než platit za služby makléře. Před odesláním můžete požádat o radu celní službu, kde musíte odpovědět na všechny otázky.

Nejoblíbenější při práci s Čínou jsou dva způsoby celního odbavení:

1. Kazachstán. Výhodná nabídka na logistiku a daně, nejvhodnější pro skupinové zásilky. S příslušnou organizací procesu vám bude celní odbavení v Kazachstánu stát za minimální náklady. Do místa určení lze náklad přepravovat po silnici, což sníží náklady;

2. Vladivostok. Díky sousedství se Středním královstvím je cena celního odbavení v tomto městě relativně loajální. Ale zde existují zvláštní rysy, totiž - pevné dopravní náklady. Celý náklad z Vladivostoku je přepravován pouze po železnici, což je velmi nákladné.

Místo pro celní odbavení se vybírá s ohledem na náklady na registraci a organizaci dodávek zboží. Proto by měl před určením umístění postupu poskytnout možnost dodat zboží do konečného místa určení.

Jaké doklady budou potřebné pro celní odbavení

Budete potřebovat dokumentaci k registraci v počáteční fázi práce na hranici s Čínou, stejně jako při oznámení celní službě o pohybu zboží přes hranici. Pak bude vyžadován balíček dokumentů pro registraci a procházení měnové kontroly. Co byste měli připravit jako dokumenty a informace:

Faktura (prodávající předává dokument spotřebiteli), ve kterém jsou určeny rozměry a složení nákladu, jeho popis a náklady, podmínky nákupu, informace o prodávajícím zboží a kupujícím;

Seznam balení označující druhy zboží v každém balení;

Požadavky na výrobce zboží a údaje o něm;

Osvědčení o jakosti výrobků;

Přesný název zboží a jeho účel;

Fotografie zboží a obalů ve vysokém rozlišení;

Materiál (složení) výrobků;

Složení a typ obalu;

Údaje o příjemci zboží;

Způsob a podmínky přepravy.

Pokud budou všechny uvedené dokumenty pro zboží v pořádku, značně urychlí a usnadní se celní odbavení.

Klíčovým dokumentem při práci na hranici s Čínou je celní prohlášení, které vám poradce pomůže vyplnit. Obsahuje název a kód produktů, výši daní. Kód produktu lze snadno najít v klasifikátoru Komoditní nomenklatury TS. Proces celního odbavení začíná po podání prohlášení a zaplacení cla.

Cena celního odbavení závisí na několika faktorech:

Jeho hmotnost (kg) a objem (m 3);

Typ nákladu (s identickou hmotností zboží, cena za návrh průmyslového vybavení je vyšší než u dárkových předmětů);

Země průchodu zboží;

Doba trvání požadované dokumentace. Není snadné určit skutečné náklady na celní odbavení. I pro přepravu podobných šarží zboží kolísá. Kalkulačka pro celní odbavení použitá pro práci s Čínou vám s tím pomůže. Najdete ji na internetových stránkách celních makléřů.

Při přepravě čínského zboží budete potřebovat spoustu znalostí o zásadách výpočtu nákladů na celní odbavení a několik užitečných tipů.

Nedotýkejte se makléřů, kteří nabízejí velmi levné celní řízení. To znamená, že registrace se provádí na šedém schématu, a pokud se otevře, budete odpovědni za porušení zákona.

Firmy pro nákladní dopravu vám mohou nabídnout výpočet nákladů na registraci určitého množství zboží, což je velmi výhodné.

Nevěřte dopravním společnostem, které vypočítají cenu na základě objemu zásilky. Tyto firmy s největší pravděpodobností používají šedé schémata pro svou práci a přepravují zboží pod falešnými jmény, což vás ohrožuje problémy se zákonem.

Výše cla je ovlivněna typy produktů, z nichž každá má svůj desetimístný kód, který přesně určuje tuto částku.

Nezapomeňte na (ne) tarifní omezení pro zahraniční obchodní aktivity:

Tarif znamenají zvýšená cla na zboží, které není žádoucí pro dovoz do Ruské federace (například cizí automobily);

Non-tarify stanovit omezení (kvóty) o povolených objemech dovážených výrobků s povinnou certifi- kací.

Aby celní režim fungoval rychle a bezpečně na hranici s Čínou, je třeba seriózně zvážit všechny jejich fáze, včetně výběru makléře, určení způsobu a místa celního odbavení.

Jak to funguje s Čínou, kdyby bylo nutné vrátit zboží dodavateli

Pokud se rozhodnete vrátit zboží čínskému dodavateli, měli byste vědět, že se jedná o složitý postup a neměli byste očekávat oprávněnou náhradu. je to velmi drahé a někdy dokonce nemožné. Pokud však dodržujete některá pravidla, usnadníte tento úkol, ušetříte čas a ušetříte peníze.

Hlavní problémy návratu čínského zboží jsou: vysoká korupce úředníků této země a zkreslení soudců, kteří nejčastěji obhajují své spoluobčany. To je skutečnost nebeské říše a každý obchodník, který získal negativní zkušenosti s Čínou a jeho dodavateli, to může potvrdit.

Je třeba vzít v úvahu, že stejně jako Rusko je v Číně spousta jednodenních firem, které jsou obohaceny oklamáním svých zákazníků. Začíná vás zachytit takový "rozvod", víte - vrácení peněz ze zákona je téměř nemožné a výsledek bude materiální ztráta mnoha tisíc (a dokonce i milionů) peněz.

Pokud jste dodali špatně kvalitní výrobky, okamžitě zkontrolujte dokumentaci k vrácení zboží. Bude nutné připravit a shromáždit následující balíček dokumentů:

Nárok na kvalitu zboží;

Komoditní faktury za přepravu, které máte;

Zákon o převzetí zboží.

Z právního hlediska je spolehlivější zpracovat vrácení zboží společně se zástupcem společnosti čínského dodavatele. To pomůže odstranit problémy s získáním peněžité náhrady za dopravu, pokud dodavatel odmítne splnit vaše spravedlivé nároky.

Zvažte zpracování nároku na zboží, které uděláte při práci s Čínou. Jeho forma a obsah může být stanoven standardem stanoveným společností. Reklamace je uvedena na hlavičce organizace a obsahuje následující údaje:

Jeho právní adresa;

Informace o zákazníkovi, jeho platební údaje a právní adresa;

Číslo / datum zadávací smlouvy;

Seznam nároků na kvalitu zboží s odkazy na články zákona;

Nárok na náhradu zákazníkovi;

Doba pro posouzení reklamace a rozhodnutí dodavatele.

Reklamace (dopis) o vrácení zboží musí být podepsána zaměstnancem společnosti, který oficiálně působí jako prostředník pro jiné organizace. Můžete se seznámit se vzorkem nároku od právníků, kteří se specializují na spory mezi protějšky v zahraničních obchodních vztazích, a to i při práci s Čínou.

Je třeba poznamenat, že okamžité podání nároku na vrácení zboží urychlí vyřešení sporu s dodavatelem a umožní, aby k tomu došlo předtím, než bude věc projednávána u soudu. Tento dokument vydává zpravidla zvláštní komise vytvořená ze zástupců obou stran - kupujícího a dodavatele. Doporučuje se, aby certifikát připravil zkušený odborník a co nejdříve, bezprostředně po identifikaci manželství. To vám pomůže vyrovnat vaše ztráty na náklady dodavatele.

Reklamace musí obsahovat následující údaje:

Čas a místo přípravy dokumentů;

Název komise;

Požadavky mezinárodního TTN;

Seznam vadného zboží s upozorněním na nedostatky nebo jiné nároky;

Závěry nezávislých odborných znalostí;

Žádost o vrácení platby dodavatelské společnosti.

Zákon podepisuje každý člen komise s uvedením zvláštního názoru na nesouhlas se závěry jeho kolegů (pokud existují).

Kópie těchto dokumentů jsou připojeny ve formě dodatků k zákonu, jako jsou:

Smlouvy o přepravě zboží;

Nákladní list pro dávku;

Platební příkazy k převodu peněz.

Navíc stojí za to vypočítat ztráty vzniklé při přijetí vadných výrobků a odvodit konečnou hodnotu.

Možná byste měli dát více tipů na zpracování vrácených výrobků dodavateli při hromadné práci s Čínou.

Všechny potřebné dokumenty musí být předem připraveny. Je-li to možné, pořiďte fotografii (video) zboží před odesláním a přijetím. To opět prokáže chybu společnosti, která dodala vadný výrobek, a potvrdí legálnost vašich nároků. Čínští dodavatelé často tvrdí, že nemají dostatečné důkazy o jejich správnosti, což dokazuje správnou kvalitu zboží. To je důvod, proč by tyto nuance měly být předem plánovány.

Pokud máte archiv korespondence se zaměstnanci společnosti, připravte ji před podáním nároku. Kromě toho se pokuste zaznamenat obchodní jednání.

Jednání o vrácení zboží s dodavatelem by měla být přednostně písemná. Můžete konzultovat s odborníky, jak správně vyřídit nárok, a také požádat odborníky, zda jsou nároky, které jste učinili, oprávněné a výši požadovaných plateb.

S cílem zabránit vrácení zboží dodavateli při uzavírání zahraniční obchodní smlouvy při práci v Číně vložte do něj ustanovení o náhradě. Snažte se udržovat naprosto veškerou dokumentaci, reference, korespondenci, tj. vše, co se týká nakupovaného zboží.

Jak se nezkoušíte, nikdy se nechcete hádat, co se od vás bude vyžadovat v případě nouze. Možná jediný dopis, na který jste nevěnoval pozornost a nepovažujete ho za nedůležitý, může přesvědčit čínského dodavatele, aby vzal záda zpět a zaplatil částku, kterou vynaložil. Nemůžete předvídat, v jakém kanálu bude konverzace probíhat, jaké argumenty budou použity a jaký bude rozhodující, takže je lepší být v pohotovosti. Před uzavřením transakce ukládejte každý kus papíru, nebo dokonce lépe - držte jej po určitou dobu po dodání. Upozorňujeme, že v některých případech není vrácení velkoobchodních zásilek možné v souvislosti s uloženými omezeními dovozu do Středního království.

Existuje nepsaný zákon - ne vše, co je vyvezeno z Číny, může se vrátit zpět. Některé problémy mohou nastat, pokud je položka nalezena na dodaném produktu.

V dokumentaci není nutné uvádět, že důvodem vrácení přijatého nákladu do ČLR je nízká jakost zboží, jinak by to jednoduše nebylo povoleno. Pokud je to možné, zkuste najít další možné důvody pro vrácení výrobku dodavateli. Například strana je vynikající, ale potřebujete jiné velikosti nebo jiné barevné schéma. Navíc spolupráce s Čínou vyžaduje přesné informace o možnosti importovat tento produkt do Středního království.

Ještě jeden bod. Kdo by měl platit za přepravu nákladu do ČLR, cla na hranici, jakož i nakládku zboží a jeho registraci? Samozřejmě si myslíte, že to padne na ramena dodavatelské společnosti jako pachatele všech vašich potíží. Budete překvapeni, když zjistíte, že dodavatel má jiný názor na tuto záležitost. V případě, že společnost, která vám zboží dodala, souhlasí s tím, že uhradí veškeré náklady na přepravu zboží, požádejte ji o dokumentární potvrzení tohoto rozhodnutí.

Zvláštní případ, kdy zákazník zaplatil za vrácení zboží čínskému dodavateli, obdržel své výrobky zpět a zmizel. Abyste předešli takovýmto excesům, předem projednávejte postup vrácení peněz za přepravovaný zboží. Celkově by tyto věci měly být zahrnuty do smlouvy a měly by jim být věnována velká pozornost.

Samozřejmě, že se váš dodavatel pokusí rychle prodávat zboží, které jste mu vrátili. Je nespravedlivé doufat, že tím, že obdrží vrácení produktů, bezohlední čínští lidé ji veřejně zničí.

S největší pravděpodobností po obdržení vašeho nároku na vrácení zboží vám dodavatelská společnost nabídne, abyste počkal, až několik měsíců. To neznamená, že Číňani ztrácejí čas a doufají, že všechno "vyřeší". S největší pravděpodobností se snaží najít jiného zákazníka pro váš produkt ve stejné zemi. Dáváte jim čas hledat nebo odmítnout - je to na vás. Jak ukazuje zkušenost s Čínou, může to být provedeno, pokud dodavatelská společnost zaplatí za uskladnění zásilky.

Abych byl upřímný, není to tak často, že je produkt vrácen kvůli špatné kvalitě nebo manželství. Samotný výrobek, možná kvalitativní, prostě neodpovídá specifikaci zákazníka (nebo vaší), a druhý kupující to bere s potěšením. Proto je snadnější nabídnout odmítnutí část jiné společnosti. Někdy můžete tímto způsobem nejen vykompenzovat náklady na hotovost, ale také prodávat produkt dobrým obalem.

Abychom dále neměli takové problémy při práci s Čínou, snažte se vytvořit mechanismus pro přijímání zboží ve Středním království předtím, než bude dodán. Existuje mnoho organizací, které takové služby nabízejí. Nebuďte příliš líní, abyste je našli a dostali se do styku se spolehlivým čínským dopravcem, a to iv případě, že dodavatelská firma bude kontrolována 20krát, a budete s ní plodně spolupracovat.

Ať už se vám to líbí nebo ne, dnes většina ruských podnikatelů závisí převážně na čínských dodavatelích. Dokonce i před tím, než si koupíte z Číny čarou zboží, musíte se zeptat na otázky, které vás zajímají, a slyšet jasnou odpověď na každou z nich. Nebojte se jazykové bariéry a spěšně spěšně amatérských stránek. Je možné, že tento krátký průvodce pomůže mnoha, aby našli spolehlivé dodavatele v Číně a dalších zemích.

Práce s Čínou hromadně a nejen: 5 tipů

Číňané mluví jak anglicky, tak rusky, ale vyslovují slova s ​​charakteristickým přízvukem, který je obtížné vnímat na začátku komunikace. Později se to seznámí.

Číňané jsou nároční a velmi pozorní. Podle našich spoluobčanů neustále udržují své "uši otevřené".

Nikdy nezapomínejte, že při práci s Čínou je snadné narazit na bezohledného dodavatele. Jinými slovy, většina malých dodavatelů se zde považuje za problematické protistrany, což snadno vytváří spousty problémů pro začínajícího obchodníka.

Hlavní pravidlo pro komunikaci s obchodními partnery ze Středního království:

Vždy si uvědomte, co je v sázce;

Zjistěte podle zásad pravidla doručení Incoterms-2010.

 • Zahájení podnikání, zejména mezinárodní, studie charakteristik trhu protistran. Akumulováním zkušeností s Čínou a použitím informací v tomto článku nakonec vytvoříte neomezené zásobování nejen Číně, ale také zpět.