Podrobný obchodní plán pro chov raků doma - analýza hospodářské soutěže, finanční plán, hodnocení efektivnosti projektu

Dobrý den, milí čtenáři "Startupoff"!

Chov raků je obchodní myšlenkou a zaručuje vysoký příjem. Rozhodněte se za sebe: vždy existuje kolosální poptávka po živých luscích, nemají velkou cenu, nevyžadují velké pracovní náklady.

Ve všech zemích světa zemědělské podniky produkující korýši přinášejí miliony příjmů. Chovají se ve vodních nádržích, akváriích a plaveckých bazénech. Můžete začít podnikat doma ve vlastní garáži.

Dozvíte se, jak otevřít svou firmu v této oblasti, pěstovat raky a organizovat prodej produktů.

Shrnutí projektu

Váš cíl - získat stabilní příjmy z farmy pro intenzivní pěstování dlouhých prstů nebo australských raků. K tomu potřebujeme vodní útvary o celkové ploše 1000 čtverečních metrů.

Polovina těl vnitřního, zimního typu s nemrznoucí vodou pro celoroční kultivaci a polovina otevřená pro in vivo. Taková farma, pokud jde o technologii chovu korýšů, přinese 3 tuny produktu ročně. První výroba přinese výrobu za rok. Do plánované kapacity dosáhnete do třetího roku provozu.

Tato metoda pěstování zajišťuje příjem rakoviny komodit za rok a půl. V přírodních podmínkách až do potřebných rozměrů v centrálním pásu a v severních oblastech Ruska roste na 4-5 let.

Spotřeba kukuřice na obyvatele v Rusku ročně roste o 2-15% ročně, v závislosti na regionu podle marketingové agentury Discovery Reserch Group.

Úroveň hospodářské soutěže na trhu

Tento výklenek na ruském trhu je špatně rozvinutý ve srovnání s americkými a evropskými zeměmi. Průmyslová kultivace korýšů vyžaduje významné počáteční investice, takže pro ně jsou brány ti, kteří mají celkovou částku nebo alespoň polovinu potřebných prostředků pro start.

Poptávka po těchto produktech na trzích naší země je trvale vysoká, bez ohledu na region. Kupující nejsou odrazeni vysokou cenou tohoto produktu. To je považováno za pochoutku, takže je ochotně koupí maloobchodní a velkoobchodní kupující (vany, kavárny, restaurace, bary).

Náklady na tyto živé korýši závisí na velikosti jednotlivce.

Průměrná cena pro jednotlivce s různou hmotností:

 • 20-30g - 850 rublů;
 • 30-40g - 1150 rublů;
 • 40-60g - 1450 rublů;
 • 60-80 g - 1750 rublů;
 • 80-200 - 2450 rublů.

Možná rizika

Rizika závisí na charakteristikách vašeho regionu. Problémy čekají na začátečníky na začátku projektu. Jsou spojeny s přípravou nádrží, pomalým růstem jedinců.

Podrobnosti o rizicích a způsobech jejich prevence jsou popsány v tabulce:

Výrobní plán

K dosažení tohoto cíle potřebné výrobní plán s jasnými pokyny square farmy, seznam potřebného vybavení a nářadí, stejně jako strategii pro nákup populací krmiv a chov měkkýšů.

Řeknu vám víc o každém bodu plánu.

Požadovaný prostor

Začněte pracovat s tvorbou umělých nádrží o celkové ploše 900-1000 m2. Pro organizaci rybníků si vyberte byt s dobrými přístupovými cestami. Je důležité, aby vybraná oblast měla studnu nebo připojení k centralizovanému zásobování vodou a také nepatřila do kategorie zatopené půdy.

Pro organizaci vodních útvarů je dostatek pozemku o 25ti částech. Rozložení rybníků pro tuto oblast: 10 uzavřených vodních útvarů o rozměrech 4 * 8 metrů, 10 otevřených rybníků o rozměrech 6 * 10 metrů. Vzdálenost mezi rybníky je 3 metry.

Požadavky na rybníky:

 1. Obdélníkový tvar.
 2. Boční boční stěny tvoří spodní část pravého úhlu.
 3. Reliéf dna je plochý, blátivý s daným nosičem.
 4. Hloubka 2-2,5 metru.
 5. Desky pro vnitřní bazény z polypropylenu o tloušťce 8 mm.

Alternativou k rybníku - USV (uzavřené vodovodní instalace), vybavené všemi potřebnými pro chov korýšů.

USV je uzavřený systém, který udržuje optimální podmínky pro život vodních organismů

Zařízení a inventář

Kůrovci jsou citliví na podmínky chovu. Chcete-li vytvořit optimální podmínky pro jejich reprodukci a růst, potřebujete speciální vybavení.

Seznam potřebných zařízení:

 1. Kryt a kostry pro kryté rybníky. Polykarbonátové povlaky udržují stabilní teplotu v rybnících a zajišťují optimální podmínky celoročně.
 2. Aerátor nebo vzduchový kompresor zabraňující stagnaci vody v rybníku.
 3. Oxidátor pro nasycení vody kyslíkem.
 4. Průtokový filtr pro čištění nádrží z pozůstatků krmiv, produkty živé činnosti korýšů.
 5. Ovládací zařízení: oximetr pro měření hladiny kyslíku ve vodě, měřič soli pro stanovení počtu solí v něm, měřič vodivosti pro vyhodnocení účinnosti systémů čištění vody.

Nákup krmení

Za intenzivního chovu je potřeba speciální směsného krmiva, jehož součástí je pšeničné otruby, pšenice, slunečnice a sojová mouka, rybí a masokostní moučka, sušené mléko, rostlinný olej.

Kromě toho raci fed vařené rostlinný odpad, chléb, syrové ryby a maso, spadané listí, žížaly, pulci a řas.

Optimální volbou pro rychlý růst je smíšené krmivo. S ohledem na ekonomiku si vyberte směsi bez masa a rybí moučky. Vyměňte tyto drahé přísady za levnější maso nebo rybí odpad.

Koupit krmivo od důvěryhodných dodavatelů. Vyberte si dvě nebo tři výhodné nabídky, takže v případě vyšší moci vaše domácí mazlíčky nebudou ponechány bez jídla.

Nákup raků pro rozvod

Chcete-li začít s výrobou, musíte si koupit mladé. Chcete-li získat dobrou populaci, koupte stejný počet mužů a žen.

Jak rozlišovat muže od ženy? U žen je první pár břišních nohou nedostatečně vyvinutý, u mužů jsou první dva páry nejvíce silně vyvinuté a nasměrovány směrem k hlavě

V první sezóně dostanete od každé ženy 50-55 mladých korýšů. Na základě statistik přežívá pouze polovina potomstva ze 100 vajec položených ženou.

V příštích 5 letech budete muset pravidelně nakupovat nové osoby. Teprve po 5 letech vaše produkce dosáhne úrovně samoreprodukční populace a odmítnete zakoupit mladé zvíře.

Někteří farmáři, aby zachránili akvizici jednotlivců za reprodukci raků, se doporučují, aby je chytili do přírodních jezírek a do řek. Tato metoda má jednu výhodu - získání raků zdarma, ale mnoho nedostatků: intenzita práce, riziko chytání nemocných jedinců a také osoby "pokročilého" věku.

Chcete-li pomoci začátečníkům říkat tabulku pro stanovení věku rakoviny:

Finanční výpočty pro chov raků

Činnost podnikatelů při výrobě a prodeji potravinářských výrobků byla vždy vysoce výnosná a stabilní.

To je způsobeno skutečností, že potraviny jsou neustále poptávané - lidé vždy chtějí jíst, a tak "zavést". Potravinářský průmysl proto byl a začíná přitahovat začínající podnikatele. Tato skutečnost vedla k tomu, že se na trhu objevil obrovský sortiment nejrůznějších potravinářských výrobků: od již běžných brambor po lahůdky.

V podmínkách tvrdé konkurence je pro začínajícího podnikatele obtížné squeeze na trh se standardním souborem "nástrojů". Chcete-li to udělat, musíte alespoň mít obrovský pracovní kapitál.

V tomto článku budeme uvažovat o poměrně mladém podnikání na území naší země pro chov raků.

Koncepce podnikatelského nápadu

Podnikatelé se zkušenostmi s chovem raků tvrdí, že tento druh činnosti v Rusku již prokázal svou ziskovost a efektivitu. Poptávka po domácích produktech roste každým rokem. S příslušnou obchodní organizací a řádným pěstováním rakoviny mohou být plody po prvním roce provozu.

Když o tom mluvíme výhody podnikání, pak jsou následující:

 • Nízká úroveň provozních nákladů.
  Hlavní náklady vzniknou při zahájení podnikání. Je třeba zorganizovat místo pro chov rodiny, koupit potřebné vybavení a získat mladé raky.
 • Nízká konkurence mezi domácími podnikateli umožňuje po několika letech zvýšit velikost podnikání na regionální nebo regionální úroveň.
 • Velká poptávka po produktech.
 • Není třeba udržovat velký personál.
  Pro péči o potomstvo je dostatek a 2 lidé.

Stejně jako jakýkoli podnik má chov raků vlastní nevýhod:

 • Sezónnost.
  Chovná sezóna trvá od května do října.
 • Dlouhá doba návratnosti.
  První příjem z těchto aktivit obdržíte až po uplynutí 1 roku od zahájení podnikání. To je způsobeno zvláštnostmi reprodukce a růstu potomstva.

Stojí za zmínku, že podnikání je finanční náklady, určitá míra rizika a emoční napětí.

Aby se minimalizovaly rizika a možné ztráty, stojí za to převzít odpovědnost za podnikání a začít ji až po plánovacím postupu.

Podnikatelský plán pro chov raků

Chcete-li uspět v podnikání, stojí za to, že budete držet jasný algoritmus akce.

Nejprve je třeba plně analyzovat myšlenku, výrobní proces, zjistit trhy a zjistit aktuální skutečnost, že výrobky prodávané na trhu.

Právní adresa - co to je, pochopíme v samostatném článku. Vždy se shoduje se skutečným umístěním organizace?

Nápady pro výběr obchodních oblastí ve venkovských oblastech jsou k dispozici na adrese http://svoy-biznes.com/biznes-idei/selhoz/v-selskoy-mestnosti.html. Jak najít nika v poptávce?

Proces shromažďování informací bude sestávají z následujících kroků:

 • Studium specifik podnikání.
  Sběr informací o chovu raků.
 • Výběr toho nejlepšího způsobu, jak vyléčit rakovinu.
  To určuje úroveň primárních investic a množství práce na začátku podnikání.
 • Organizační záležitosti.
  Proveďte registraci a vyřešte otázky týkající se podnikání.
 • Prodej produktů.
  V této fázi je vhodné analyzovat poptávku po konečných produktech a nejprve najít trhy pro to.
 • Na základě shromážděných informací vypracujte jasný obchodní plán pro organizaci aktivity.
  Po dokončení shromažďování informací je naprosto nezbytné vypracovat jasný plán pro realizaci této myšlenky, minimalizovat rizika a zohlednit všechny nuance budoucího podniku.

Metody chovu raků

Pro začátečníky existují 4 způsoby, jak chovat raky:

 • Uzavřená cesta.
  To se také nazývá továrna. Poskytuje šlechtění rakovin a buněk královny ve velkých akváriích.

V akváriu jsou vytvořeny zvláštní podmínky, které umožňují chov raků po celý rok. Tato metoda zabraňuje hibernaci potomků, což maximalizuje produktivitu a růst nádorů.

Nevýhoda: vysoké náklady na otevření a provozování podniku.

 • Chov v umělých nádržích, nádorové jámy nebo suterén.

Tato metoda je kompromis mezi první a druhou metodou. Umožňuje řídit kvalitu vody a zajistit její cirkulaci.

Nevýhoda: v zimě raci spadají do hibernace a přestanou se vyvíjet.

 • Chov v rybníku je nejjednodušší a nejlevnější metoda dostupná.

To je způsobeno přirozenými vývojovými podmínkami, v nichž není potřeba poskytovat jídlo.

Nevýhody: je obtížné řídit kvalitu vody a zajistit normální podmínky chovu.

 • Chov v akváriu umožňuje reprodukci raků na jedné úrovni.

To lze snadno zajistit vytvořením pohodlných podmínek v akváriu a udržováním konstantní teploty po celý rok.

Výběr konkrétního způsobu organizace podniku závisí na vašich preferencích a finančních možnostech.

Jakmile se rozhodnete o způsobu výroby a sestavíte obchodní plán, měli byste se postarat o státní registraci u daňových úřadů.

Dále se budeme bližší podívat na poslední dva způsoby chovu raků.

Charakteristiky chovu raků v akváriu

Není nutné pěstovat raky na venkově, můžete s ubytováním ve městě dělat.

Umístění areálu nezáleží, což vám umožňuje ušetřit na nájemném.

Objem akvária by měl být nejméně 250 litrů. Můžete začít obchodovat s 10-15 akváriemi.

Při chovu v akváriu je snazší sledovat stav zvířat. Poskytnutím vhodných podmínek se zabrání účinkům hibernace a zvýší se rychlost růstu mladých zvířat.

K tomu potřebujete:

 • poskytují konstantní teplotní pozadí v rozmezí 18-20 stupňů;
 • naplňte akvárium pískem a řasami;
 • kompresory, čerpadla, teploměr pro řízení teploty.

Jedno akvárium se všemi potřebnými zařízeními bude stát 50 000 r.

Ačkoli jsou zvířata raků všežravá a přirozeně jíst i odpad, potraviny jsou důležitou podmínkou pro vývoj mladých zvířat. Nejlepší je pro potomstvo potomků zapadají žížaly a krevních červů.

Náklady na krmivo budou v rozmezí 20 000 rublů ročně.

Konečnou fází organizace podniku bude nákup potomků raků. Bazén s minimálními parametry (250 koní) je určen pro 50 osob. K zahájení aktivit je nutné koupit 500-750 jedinců z výpočtu jednoho muže pro 4 ženy.

Na první zisk z podniku lze vypočítat až po uplynutí 1 roku. Otázky ohledně rozšíření výroby Stojí za zvedání pouze ve třetím roce činnosti.

Chov raků doma

Většina věří, že nejjednodušší a nejpřínosnějším způsobem je pěstovat raky doma.

Pokud máte vlastní půdu na venkově, a pak začít podnikat, nebude se vyžadovat velká investice:

 • Za prvé je nutné vykopat základovou jámu o rozloze až 60 m2 M s minimální hloubkou 2 m.
 • Dno jámy by mělo být umístěno s velkými kameny, říčním pískem a hlínou.
 • Chcete-li posílit pobřežní čáru, můžete rozložit kolem nádrže různé vegetace.
 • Je zapotřebí zorganizovat odvodňovací systém, který má předem kladené potrubí silnou síť. Takže raky nebudou moci opustit rybníček.

V závislosti na velikosti pozemku a objemu investic může být vybudováno 2-3 takových výkopů.

Příprava rybníka je dokončena. Abyste vytvořili nezbytnou mikroflóru, musíte počkat 10-20 dní od nalévání vody. Poté můžete do rezervoáru spustit rakovinu.

Každé 3 týdny musíte změnit 30% vody, abyste zajistili identitu mikroklimatu rybníka po jeho rekonstrukci.

Také byste měli dbát na to, aby nedošlo k umístění rybníka na slunném místě. Optimální teplota vody se pohybuje mezi 18-20 stupni.

Zařízení

Při procesu chovu raků doma budete potřebovat následující vybavení:

 • Odvzdušňovač potřebný k zajištění toho, aby voda nestála v rybníku - 2 ks.
 • Oxidátor zajišťující dostatečnou hladinu kyslíku - 1 ks.
 • Oximetr, který umožňuje měřit koncentraci kyslíku ve vodě - 1 ks.
 • Měřič vodivosti, který ověřuje správnost provozu čistírenských zařízení - 1 ks.

Vytvoření a poskytování 3 rybníků se všemi nezbytnými podmínkami a nákup vybavení bude trvat přibližně 30 000 rublů.

Řekneme vám o minimálním základním kapitálu společnosti LLC zde. Jak jsou účastníci určeni?

Jaké představy vydělávat vlastníma rukama může být předložena do základu podnikání z domova, budeme diskutovat o http://svoy-biznes.com/biznes-idei/na-domy/kak-zarabotat-svoimi-rukami.html odkaz. Jak získat finanční přínos z hobby.

Progeny a krmení

Při nákupu rakoviny od dodavatelů stojí za to mít na paměti, že u domácích chovatelských podmínek se ženy a muži lépe užívají zhruba stejně. Jedna samička představuje až 100 vajec za sezónu, z čehož přežije pouze polovina.

Na tomto základě se počáteční potomstvo po 1 roce zvýší o 40 až 50krát. Proto k zahájení podnikání stačí spustit 200 osob do nádrží.

Investice na nákup rakoviny bude činit 20 000 r.

Ačkoli raci a omnivory potřebují konstantní krmení. K tomu, s periodicitou 2-3 dny jim dát chléb, ryby, maso, různé kombinované krmivo, žížaly a zeleninu.

Maximální sezónní náklady na hnojení bude činit 20 000 r.

Organizace podnikání pro chov raků doma vyžaduje krmení jedinců žijících v rybníku během zimního a jarního období. Zobrazit toto video:

Při péči o raky doma se můžete bez pomoci rodiny a přátel.

Prodej produktů

Musíte uspořádat promyšlenou marketingovou kampaň a zaměřit se na velkoobchodní prodej.

Produkty lze prodávat v následujících oblastech:

 • Restaurace a kavárny, nabízejí v snack barech a supermarketech.
  K propagaci tohoto trhu by měl být organizován point marketing.
 • Zábavné instituce s alkoholickými nápoji.
 • Realizace na trhu prostřednictvím soukromých osob.

Chcete-li udržet zákazníky musíte neustále sledovat kvalitu a rozsah produktů.

V budoucnu se můžete zabývat zpracováním řepkového masa a prodejem produktu ve vařené a vařené mražené formě, ale to bude vyžadovat nákup dodatečného vybavení a nábor zaměstnanců.

Finanční výpočty pro podnikání chovu raků doma.

Náklady na otevření a provoz podniku jsou 86 000 rublů.

 • Registrace u daňových úřadů - 6 000 rublů.
 • Organizace 3 nádrží - 30 000 r.
 • Nákup potomků (600 osob) - 20 000 r.
 • Nákup potřebného jídla - 20 000 r.
 • Ostatní výdaje - 10 000 р.

Výnosy z prodeje produktů - 760 000 rublů.

Rodina 600 jednotlivců, 400 žen a 200 mužů, mladí budou mít jeden rok 16 000 jedinců (400 žen * 40, s přihlédnutím k přežívající vejce).

Jeden mladý člověk váží asi 200 gramů. Na základě toho je celková váha mladých 3200 kg.
Náklady na 1 kg raka na trhu není nižší než 180 rublů.

Výnosy z prodeje všichni mladí lidé budou 760 tisíc rublů. To znamená, že investice bude pokryta 9násobkem částky.

 • Sdílejte s přáteli:

Líbí se vám článek? Přihlaste se k aktualizacím webu prostřednictvím RSS nebo postupujte podle aktualizací na Facebooku, VKontakte, Spolužáky, Google Plus nebo Twitter.

Přihlaste se k aktualizacím e-mailem:

Nyní na regálech všech velkých obchodů s potravinami plných mražených krevet. Tyto výrobky mohou vyvolat vážnou konkurenci, protože její náklady jsou několikrát nižší. Souhlasím, že nemůžete porovnávat chuť raků a krevet. Ale pro nezkušené spotřebitele, většina, hlavním kritériem při výběru bude cena.

 • Edward | 06/02/2016 v 08:24:37

Soutěž může a udělá, ale například na pivo je lepší jít na langusty a na fotbalových zápasech v pivních tyčích se velmi rychle rozptýlí. Hlavním trhem prodávat jsou hospůdky, hospůdky, odpočinkové prostory. V žádném případě minus nezmizí a zůstat na hladině bude vždy možné. Hlavní věc je překonat konkurenty a kompetentně se prodat budoucím zákazníkům. Hodně štěstí všem ve svém úsilí!

„Na pivo“, například, a krevet jsou ideální, ale obecně, krabi a krevety - je to různé výklenky. Raci a Rachel maso - produkt více elity a konkrétní, takže umístěte ji na prodej musí být odlišná. Například použití originálního rychlého občerstvení (zde je příklad spuštění pracovní Kyjev), dodávky do kaváren a restaurací, určených k prodeji soukromým zájemcům v sezóně venkovní zábavu, a tak dále. N. Při dobré reklamy a vytrvalosti výklenku tam.

Mám vlastní podnik k obsluze akvárií a nedávno jsem přemýšlel o myšlence chovu raků. Myšlenka chovu v akváriích je nejjednodušší realizovat a poptávka po racích je vždy obrovská. Nedávno viděli konkurenci - prodávají raky na 800 rublů na kilogram. Myslím si, že je to nejlepší, jak přímo provádět japonskou kavárnu: pronajmout si pokoj, vybavit kuchyň, uspořádat doručovací službu. A bez otevření kavárny si ji doma objednávají a tam se raci piva a piva.

Myslím, že obchodování s rakovinou chovu je poměrně ziskové s minimálními investicemi. Ve svém městě nikdo není zapojen do tohoto podnikání, ačkoli místní obyvatelé mají velmi rád stravování rakoviny; je nutné, aby v nadměrných cenách nakupovaly zboží z pochybné kvality z trhů a obchodů. Přemýšlel jsem o chovu raků a tento článek vrhá světlo na tolik aspektů. Přátelé v jiném městě otevřeli celou společnost pro chov raků a zabývají se dodávkami do jiných měst, takže podnikání je opravdu ziskové.

Myslím, že toto podnikání je docela ziskové, zvláště pokud se o to zabývá rybář a vše, co s tím souvisí. Rakoviny jsou známy být miloval téměř všichni, zejména s pivem pod fotbalem, nebo jen u dacha. Takže v tomto oboru existuje určitá výhra. Rakoviny nejsou tak náladové jako ostatní zvířata, hlavní touha a všechny ostatní budou následovat! Přemýšlím o uspořádání jámy na mém webu a pokusu o osídlení několika stovek jednotlivců na sezónu.

Já sám se nedávno začal zabývat touto myšlenkou podnikání. Počítala jsem výdaje a před pár měsíci jsem na mém místě vykopal malý rybník, aby tam naplnil 100 párů raků. Jen za pár měsíců budu shromažďovat "sklizeň". Víte obecně zajímavý a výnosný obchod. Už jsem zjistil, že známí, kdo doručit, ulovený rak, majitelé pivovaru rádi souhlasili. Čerstvé raky jsou rozptýleny jen tak, takže je doručím. Zisk, který je již šestkrát vyšší než náklady, hlavním úkolem není ztrácet hospodářství v procesu kultivace!

Obchodování s rakovinou chovu, stejně jako s jakýmkoli jiným, vyžaduje určité úsilí a samozřejmě i počáteční investice. Ten, kdo si myslí, že jen první pár potřebuje vynaložit úsilí, není správné. Nestačí najít vhodnou klientelu, udělat vhodnou reklamu, ale také musíte neustále ohřívat zájem kupujících s různými akciemi, slevy, myslet prostřednictvím strategických kroků k rozšíření vašeho podnikání.

Přidat komentář Zrušit odpověď

Pro odeslání komentáře musíte být přihlášeni.

Podnikatelský plán pro chov raků. Domácí farmy, nebo Jak chovat raky doma

Existuje mnoho nápadů pro podnikání. Jedním z nejvýnosnějších a výhodnějších je chov raků. Zboží je vždy velmi oblíbené a velice žádané. Problémy s prodejem by proto neměly nastat. Hlavní věcí je najít kanály pro realizaci, registrovat se jako podnikatel, organizovat kultivační proces a samozřejmě mít počáteční kapitál. Pojďme podrobněji diskutovat o obchodním plánu pro chov raků.

Vlastnosti

Jako hlavní směry této činnosti můžete identifikovat následující:

 • rostoucí členovce v pronajatých nádržích nebo nádržích s jejich dalším prováděním;
 • organizace vlastní farmy (vytvoření umělého rybníka);
 • chov doma v akváriových nádržích.

Nepochybně nejnákladnějším projektem je zlepšení vlastního rybníka. To je pro poskytnuté lidi. A všem ostatním nabízíme chov raků doma s minimálními náklady.

Úvod

Takže jste se vážně a trvale rozhodli rozvíjet tuto jemnou pochoutku a získat dobrý zisk. Než začnete překládat myšlenku do reality, měli byste otevřít LLC nebo IP, a zároveň zvolit OKVED kód 01.21 (pro pěstování mazlíčky).

Pokud hodláte podnikat v maloobchodě (prodávat velkoobchodním prodejcům), musíte si vybrat 52.23.

Pak jasně napište podnikatelský plán pro chov raků, který by měl obsahovat každý detail a vypočítat odhad. Kultivace domácích členovců doma se provádí pomocí velkého akvária. Vyžaduje také kompresor a čerpadlo na čištění vody. Ujistěte se, že zakoupíte kameny a písek, protože raci rádi vybavují noky.

Dávejte pozor, aby se akvárium nacházelo v dobře vyhřívaném pokoji. Přemýšlejte o krmení pro domácí zvířata. Jezte různé druhy kaše, červů a ryb, o tom později. Než začnete pěstovat raky doma, doporučujeme si přečíst informace o těchto obyvatelích. Věnujte pozornost skutečnosti, že členovci pravidelně skočí a vypadají "mrtví", odmítají jíst. Nebojte se o to. A konečně přemýšlejte o prodeji produktu.

Které raky si vybrat?

V zajetí se pěstují rakovina a jezera. Okamžitě udělejte rezervaci, že členovci řek druhů jako teplé klima - to by mělo být vzato v úvahu. Pokud váš region není Soči, doporučujeme vám, abyste chovali jezero "pet". Také se nazývá "modrá", rychle dosahuje velikosti komodity a má dobré chuťové vlastnosti.

Při jejich pěstování je třeba připravit ženu na nohách živým kaviárem. Například k chovu tuny raků bude trvat nejméně 500 žen, které jsou uloveny v běžných nádržích. Muži žijí v oddělených kontejnerech a pouze na podzim jsou připojeni k samici (2 ženy mají 1 pes). Výsledkem je, že od jedné ženy můžete získat až 100-150 larv.

Jak uspořádat rybník?

Při vytváření podnikatelského plánu pro chov raků nezapomeňte do nich zahrnout podmínky zadržování, které napodobují přírodní vodní útvary. K tomu není nutné kopat hluboké jámy a naplnit je vodou, můžete pěstovat ve velkých kontejnerech. Máte-li pozemek, pak si můžete poměrně snadno vybudovat rybníček na něm, pouze se střechou a topením, takže raci neumírají v chladné sezóně. Samozřejmě, to je velmi práce, takže se podívejme na akvárium.

Získáváme zázračné "farmy" pro chov raků - tři objemové kontejnery. Nevhodné nádoby vyrobené z plastu nebo z plexiskla jsou pro tyto účely zcela vhodné. A čím větší je objem umělých nádrží, tím lépe. V akváriu o objemu 250 litrů je tedy možné zasadit 50 raků najednou.

Okamžitě řekneme, že k tomu, aby je po desetiletí zřídila, nebude možné, protože se rozpadají jednou za čtyři roky. Na první pohled se zdá, že nebudou žádné problémy, ale je to jen podvodný dojem. Buďte připraveni na cokoli. Přinejmenším v prvních letech se pokusíte permanentně instalovat rybníček.

Proč potřebujeme tři tanky?

Dospělí lidé se rychle přizpůsobí novým podmínkám, na rozdíl od novorozenců, proto je třeba je vysadit. Bezprostředně po vzhledu nové dávky členovců provádějte transplantaci dospělých od mladých. Po dva dny by se voda neměla měnit, protože existují příznivé podmínky pro rozvoj a růst umělé nádrže. Farmy raků ve svém domě mohou přinést velké zisky a za minimální cenu.

Údržba a péče

Tento podnik bude zpočátku vyžadovat spoustu trpělivosti od vás. Vy sám budete muset pro ně vytvořit optimální podmínky pro růst: vyčistěte, napájejte a monitorujte teplotu vody. Jak bylo řečeno výše, raky jsou pro tyto podmínky nenáročné, rychle se množí a jdou všechny po sobě. Uvědomte si, že vaše domácí mazlíčky by měly být vždy plné, lepší na přežití než podvýživu.

Pečlivě sledujte čistotu nádrže, což pomůže speciálním filtrům. Nezapomeňte si zakoupit zařízení pro svůj úlovek. Teď pojďme hovořit o tom, co má rakovinu doma. Pro vaše "drahé" domácí mazlíčky můžete koupit krveprolití, žížaly, krevety, hřebenatky, hovězí srdce, chléb a mořské řasy (můžete je nahradit salátem a špenátem). V tomto případě lze potravu vysušit, čerstvé a zmrazené. Podávání jídla by mělo probíhat třikrát denně.

Prodej zboží

Podnikatelský plán pro chov raků doma není tak komplikovaný, jak se zdá. Všichni dokonale rozumíme tomu, že zboží přináší skutečný příjem, musí být realizováno.

Ale jak to udělat bez datování? Nejprve doporučte pochoutku přátelům, příbuzným a přátelům a řeknou svým přátelům. Takže budete moci najít první zákazníky. Reklama na prodej rakoviny v novinách, na internetových portálech.

Procházka obchody, kavárny, restaurace spolu s zbožím. Strategie je zde jednoduchá - nabídka je pod tržní cenou. Chcete-li zajistit, aby vaši zákazníci zůstali s vámi na dlouhou dobu, sledujte kvalitu lahůdek. Naučte se složitosti prodeje - více chvály, jít na kompromisy a poskytnout slevy. Mimochodem, můžete doručit do regionu. To bude obrovský krok kupředu!

Finanční stránka

Nyní definujeme finanční stranu. Kolik vás rak přinese? V každé ze tří uměle vytvořených nádrží spustíme 100 jedinců (celkem 300 členovců). Za to budeme platit asi 15 000 rublů. Samostatně vypočítáme náklady na zlepšení akvárií - to je dalších 20 000 rublů. Celkové náklady - 35 000 rublů.

Vypočítáme, co dostaneme na východ. Dnešní nákupní cena za kilogram raka kolísá do 200 rublů. Jeden člověk váží asi tři sta gramů. Při plném prodeji váš příjem nebude menší než 100 000 rublů měsíčně. Finanční výpočty ukazují, že se jedná o skutečný a výnosný podnik s minimálními kapitálovými investicemi.

Závěrečná část

Vyhlídky na rostoucí rakoviny vypadají velmi růžově, protože chov dobytka je rychle chován a nevyžaduje zvláštní péči a obrovské investice. Jediným zásahem je nalezení klientely, ale s velkou touhou a minimální konkurencí, obtíže pravděpodobně nevzniknou. Můžete rychle rozbalit a získat skutečný zásobník. Nejdůležitější je zvýšení poptávky a nalezení pravidelných zákazníků, pak budou zisky větší a pobídky se nedostanou.

Je těžké poskytnout přesné odhady první univerzální investici na vybudování ekonomiky rakoviny, protože hodně záleží na době začátku kultivace, procesních podmínek, počet členovců, náklady na zboží na trh a mnoho dalšího. Ale podle názoru podnikatelů, kteří jsou již dlouho v tomto podnikání, můžete jasně konstatovat, že návratnost při maximálním úsilí nebude trvat dlouho. Pokud jsou splněny všechny požadavky a pravidla za rok, můžete získat více než 200% čistého příjmu.

V této technologii je důležité vzít v úvahu okamžik chřadání a hibernaci raků. Samozřejmě, během tohoto období je nárůst hmotnosti a růst výrazně zpomalen a při častém přejíždění se naopak zrychluje.

V tuzemské výrobě je snadné zvýšit počet linek až třikrát ročně, což je velmi dobrý ukazatel. Raci mohou být prodáváni živí, vařený-mražený a vařený.

Ale pro jejich přípravu je potřeba zařízení, protože s velkými dávkami, konvenčními lednicemi a plynovými kamny nelze zabránit.

Také potřebujete auto pro přepravu - doporučujeme vám uzavřít dohodu s nějakou společností dopravce. V souvislosti s certifikací, označováním, balením a veterinárními důkazy vzniknou dramatické problémy.

Ale všechny tyto momenty jsou řešeny, pokud existuje pozitivní dynamika a jsou vidět grandiózní vyhlídky. Pamatujte si - všichni mají obtíže, zvláště zpočátku. Ve skutečnosti každá aktivita vyžaduje maximální úsilí a trpělivost a výsledek přímo závisí na vás. Pokud se snažíte stát se vlastníkem vašeho výnosného podnikání, nezůstávejte v klidu a nezůstávejte na svých schopnostech.

Připravený obchodní plán pro chov raků

Pěstování rakoviny jako podnikání je novým směrem obchodu pro Rusko. V současné době je v naší zemi kultivace korýšů v průmyslovém měřítku špatně rozvinutá. To umožňuje získat oporu na trhu nových hráčů, kteří budou moci získat vyšší zisky z důvodu rostoucí poptávky a nedostatečného zásobování. Vypracovat podrobný obchodní plán s cílem určit zdroje financování, prodejních kanálů, atd.., Stejně jako registrace firmu, jste připraveni realizovat podnikatelské nápady.

Popis činnosti

Pěstování kraba je podnik, který bude vyhovovat podnikateli s malým kapitálem, otevřít mini-farmu a podnikatel, který chce organizovat rozsáhlou produkci.

Podnikatelské zkušenosti v této oblasti činnosti jiných zemí, jako je Turecko a Spojené státy, potvrzují, že je možné vydělat si dobré peníze za rakovinu.

Chcete-li otevřít farmu a pěstovat korýši, budete potřebovat:

 • vhodné rybníky nebo bazény;
 • rakoviny, které poskytnou potomky;
 • speciální zařízení pro vytváření požadovaného mikroklimatu;
 • krmná báze pro členovce;
 • čas.

Klíčem k úspěšnému podnikání by mělo být:

 • odpovědný postoj vedoucího a zaměstnanců;
 • přísná shoda technologie pěstování;
 • udržování požadovaného způsobu chovu raků;
 • disciplína.

Z gramotnosti organizace výrobního procesu závisí úspěch společné příčiny, jinak podnikatel riskuje ztrátu svých investic. Hlavním důvodem při kultivaci rakoviny je vytvoření podmínek pro život zvířat, jejich aktivní růst a reprodukci.

Než začnete realizovat myšlenku růstu korýšů, měli byste zvážit následující nuance:

 • sezónní povaha podnikání;
 • opožděný začátek, doba návratnosti může trvat sedm let;
 • Chcete-li otevřít farmu, budete potřebovat značné investice.

Způsoby nákupu rakoviny:

 • nákup plnokrevných samců a samic od chovatelů (dvě samice potřebují jednoho muže);
 • nezávislé zachycení raků v přírodních vodách;
 • nákup raků ulovených rybáři v přírodních vodách;
 • nákup samic s kaviárem od chovatelů.

Formy prodeje raků:

 • vařené čerstvé;
 • vařené mražené;
 • konzervované;
 • živý.

Charakteristiky chovu a obsahu

Vlastnosti reprodukce raků:

 • doba páření je září a říjen (kdy jsou raci uchováváni v podmínkách, které jsou co nejblíže k přirozené);
 • jedna žena za rok může přinést dva potomky (když jsou raci uchováváni v umělých podmínkách, když se nedostanou do hibernace);
 • jeden muž oplodí dvě ženy v řadě;
 • Zpočátku je kaviár v rakovině pod pláštěm, pak ji samice položí pod jeho ocas;
 • vajíčka se po dvou měsících změní na larvy;
 • Během tří týdnů žena uchrání svůj ocas od různých nebezpečí;
 • v průměru jedna žena roste 12 korýšů (v přírodních podmínkách);
 • při chovu raků doma může žena přinést až 60 korýšů ročně (u různých plemen je tento ukazatel jiný).

Klíčové body, kterým by se měla věnovat pozornost při chovu raků:

U korýšů - od +18 do +23 ° C.

Nadměrně nízké teploty mohou způsobit, že raky budou spánkovávat nebo zpomalovat růst.

Krmná základna pro korýši, pokud jsou uchovávána v umělých nádržích:

 • obilí, předzáráno a páleno;
 • chléb;
 • vařené brambory;
 • drcená mrkev a jiná zelenina;
 • přísady s vápníkem;
 • nakrájené ryby a maso.

Jeden krmivo denně vyžaduje jídlo, jehož hmotnost je 2% hmotnosti samotné rakoviny.

Druhy raků

Mezi nejčastější rakoviny vhodné pro chov pro prodej patří:

 1. Australská rakovina. To se vyznačuje masitými drápy. Australský Rakovina se živí rybami, mořskými řasami, obilí, krmivo, atd. Tito lidé žijí hlavně v teplé vodě, a proto jsou poměrně snadno k chovu doma.
 2. Modrá kubánská rakovina. Toto plemeno raků je vhodné pro pěstování v otevřené vodě, protože jsou velmi nenáročné. Hlavní podmínkou úspěšné údržby je teplota kolem +21 + 26 ° C, stejně jako pravidelná návnada. Pokud jsou splněny tyto podmínky, je možné pěstovat jednotlivce velikosti požadované pro prodej za přibližně šest měsíců. Vhodné pro domácí údržbu v akváriích.
 3. Mramorová rakovina. Rakoviny tohoto plemene rostou dobře při teplotě +20 + 28 ° C a bohaté pravidelné krmení. Jedná se o velkou rakovinu, která dosahuje délky 15 centimetrů. Všechny kraby jsou ženy, reprodukují parthenogenezi.
 4. Dální východní a evropští raci. Aktivně se chovají v Rusku a evropský typ je vhodný pro pěstování doma. Tyto druhy rakoviny jsou dva druhy: široce listnaté a dlouhé prsty. V prvním případě má jedinec kvalitní břicho a je snadno chován na otevřených plochách na celém území Ruské federace. Široce zubaté domácí mazlíčky nejsou vybíravé a dobře se ve studené vodě (od + 4 ° C) a teplé (až do + 28 ° C).

Fotogalerie

Relevance

Okolnosti, které určují význam podnikání pro rakovinu:

 1. Jedná se o sféru podnikatelské činnosti, která vám umožňuje začít podnikat od malého podniku a rozvíjet jej na plnohodnotnou farmu. Vzhledem k tomu, že nabídka není pokryta poptávkou, má podnikatel možnost rozšířit výrobu.
 2. Nízká konkurence, protože trh pro Rusko je nový. Zde může začínat podnikatel ukázat sebe. Tato okolnost usnadní proces hledání a nastavení prodeje hotových výrobků.
 3. Vysoký požadavek na maso raků. V Rusku existuje značná poptávka po tomto produktu kvůli jeho vynikajícímu vkusu.
 4. Pro fungování produkce rakoviny je nutná minimální práce.
 5. V historii Ruska bylo období (před revolucí), kdy proces pěstování raků v umělých nádržích byl velmi úspěšný. V té době se maso raků chovalo jako vyvážený produkt do mnoha evropských zemí. Z toho vyplývá, že je možné dosáhnout vysokých výsledků v této oblasti podnikání za ruských podmínek.

Popis a analýza trhu

Hlavní charakteristiky ruského trhu s korýši:

 • podíl rakovin pěstovaných za umělých podmínek se zvyšuje;
 • kladný hospodářský dopad na rozvoj trhu je zajištěn ekonomickými protiopatřeními a sankcemi platnými v Rusku;
 • vývoz korýšů, stejně jako ryb, měkkýšů apod. ve třetím čtvrtletí roku 2016 činil 891,9 milionu amerických dolarů;
 • objem vývozu korýšů, ryb, měkkýšů a dalších se zvýšil o 20 procent (ve srovnání se 3. čtvrtletím roku 2015);
 • v Rusku existují mechanismy státní podpory pro podnikatele zabývající se chovem ryb, včetně korýšů;
 • podíl vývozu korýšů - asi 2% rybích produktů vyvážených ze země;
 • hlavní dodavatelé rakovin na světovém trhu - Turecko, Čína, Španělsko.

Cílové publikum

Velké farmy pro chov raků v odvětví "B2B" - "obchodní činnost".

Jejich cílové publikum bude:

 • rybí trhy;
 • restaurace;
 • kavárna;
 • sportovní bary;
 • snack bary;
 • pivo;
 • sauny, lázně;
 • supermarkety;
 • výrobci konzervovaných potravin atd.

Mini-farmy často organizují maloobchodní prodej, přičemž v těchto případech budou hlavními spotřebiteli:

 • většinou muži;
 • věk od 20 do 60 let;
 • finanční pozice - střední a vyšší.

Výrobky pro domácnost lze prodávat:

 • známí;
 • příbuzní;
 • sousedé;
 • v blízkosti rušných silnicích;
 • na trzích.

Konkurenční výhody

Hlavní konkurenční výhody raku jsou:

 • realizace pouze čerstvých produktů;
 • Rakoviny by měly být velké a masité;
 • Rakoviny by měly být zdravé;
 • dostupné ceny;
 • prodej čerstvých i vařených raků;
 • dodávka produktů partnerovi / kupujícímu;
 • přítomnost vlastního místa.

Reklamní kampaň

Reklamní kampaň zaměřená na zvýšení efektivity prodeje rakoviny zahrnuje následující činnosti:

 1. Vývoj informační stránky. Zde najdete informace o hodnotě masa raků, o podmínkách jejich pěstování, o konkurenčních výhodách farmy, jakož io kontaktních informacích pro budoucí partnery / zákazníky. K webu můžete připojit funkci "online nápovědy", pomocí které může klient komunikovat se zástupcem společnosti v interaktivním režimu, a klást otázky. Také na místě může být zajištěna možnost objednání zboží a jeho dodání.
 2. Umístění informací / oznámení o společnosti a jejích produktech na aktuálních stránkách, fórech, elektronických bulletinových panelech a dalších zdrojích.
 3. Vytvořte si vlastní stránky v populárních sociálních sítích. Zde naleznete informace o produktech společnosti pro zájemce.
 4. Reklama na YouTube. Vzhledem k tomu, že velký počet uživatelů internetu aktivně vidí kanály kuchařských blogerů, které se jim líbí, tento nástroj pro propagaci zboží může být efektivní. Ve svých videích mají přednášející možnost ukázat různé způsoby přípravy korýšů a zmínit název hospodářství, kde byly pěstovány. Lidé, kteří sledovali toto video, navštívili firemní webové stránky a provedli objednávku, můžete poskytnout slevu na propagační kód.
 5. Návrh zemědělských produktů potenciálním partnerům (právnickým osobám) prostřednictvím telefonických a osobních setkání s nimi. Aby bylo možné dohodnout se na stabilní dodávce výrobků, je nutné nabídnout příznivé podmínky pro spolupráci. Je to atraktivní cena a pravidelnost dodávek a vysoká kvalita a vlastní doručovací služba atd.

Metody chovu raků

K organizaci podniku pro chov raků podnikatel může zvážit následující základní přístupy:

 • chov jednotlivců doma, v akváriích;
 • pěstování korýšů v nádržích nebo nádržích pro dočasné použití;
 • kultivaci korýšů ve vlastních nádržích nebo nádržích.

V bazénu

Obsah korýšů v povodích je nejdražší možností pro organizaci podnikání v oblasti rakoviny. Nicméně v takových podmínkách můžete růst potřebný počet jednotlivců, což vám umožní dosáhnout co nejvyššího zisku.

Aby raci nepřišli do režimu hibernace, je lepší vytvořit vnitřní bazény, které lze dodatečně pokrýt i v zimě. Z tohoto důvodu se ziskovost podnikání téměř zdvojnásobí. Plnohodnotná rakovinná farma by měla zahrnovat několik bazénů, což umožní samostatně pěstovat mladé korýši a samice s kaviárem. Dno bazénu je pokryto hlínou, štěrkem, pískem atd.

Video představuje rozpočtovou verzi organizace rakovinné farmy doma pomocí vlastní bazénů. Natočen kanálem: Archie.

V rybnících

Výhody udržování raků v rybnících:

 • přírodní čištění vody;
 • přírodní provzdušňování;
 • převládá přirozená výživa (například řasy, larvy hmyzu, plankton apod.);
 • nízké náklady na materiál pro organizaci podnikání a jeho obsah;
 • snadnost v organizaci.

Farmářská rakovina založená na technologii rostoucích členovců v rybnících má následující nevýhody:

 • členovci spadají do hibernace;
 • pomalý růst (rakovina získává hmotnost pouze pátým rokem života);
 • pomalé násobení;
 • vysoká úmrtnost způsobená chladnými zimami;
 • nízká hustota přistání - 8 osob na metr čtvereční;
 • je nutné pravidelně odstraňovat dno.

V akváriu

V domácnostech může být v akváriu pěstováno omezené množství rakoviny z důvodu omezeného objemu.

Požadavky na akvária a jejich uspořádání:

 • doporučuje se použít největší akvárium, bezrámová kapacita větší než 250 litrů;
 • spodní část akvária je pokryta půdou, kameny, záhyby (slouží jako úkryt pro raky, budou sloužit jako nory);
 • teplota by měla být stabilní;
 • automatická filtrace vody nebo její pravidelná aktualizace ručně;
 • intenzivní provzdušňování;
 • Až 50 osob členovců může žít na jednom metru čtverečních.

Výhody doma udržování rakoviny v akváriích:

 • nespadají do hibernace;
 • růst aktivně;
 • je čas embryonálního vývoje snížen (až tři až čtyři měsíce).

Ve sklepích

Jedná se o další variant domácího užívání rakoviny. V suterénu je udržována optimální teplota pro prolézání po celý rok. V tomto případě můžete ušetřit další ohřívání akvárií nebo jejich ohřev. Suterén je obvykle vybaven vícevrstvými policemi, které jsou nastaveny pro akvária.

Pokyny k otevření krok za krokem

Pořadí jednání obchodníka s organizací rakovinné farmy doma (s údržbou akvária v suterénu):

 1. Přemýšlejte a vyčistěte obchodní plán.
 2. Zaregistrujte firmu.
 3. Najděte prodejce raků nebo je chyťte sami.
 4. Připravte suterénu.
 5. Proveďte uspořádání místnosti instalací regálů a akvárií.
 6. Vybavení akvárií.
 7. Koupit raky a spustit je v akváriích.
 8. Určete distribuční kanály.
 9. Reklama a propagace.

Dokumenty

Nenápady při registraci podniku pro chov raků:

 1. Při organizaci podnikání na úrovni domácnosti a při distribuci produktů mezi přátele / přátele nemůže být činnost mini-farmy právně formalizována. Pokud plánujete prodávat produkty prostřednictvím obchodů nebo vlastního prodejního místa, budete muset zaregistrovat IP. Velká farma pracující s právnickými osobami je s výhodou registrována jako LLC. Zřízení organizace zvýší image a důvěru rakovinné farmy od partnerů.
 2. Chcete-li provést proces prodeje raků, bude podnikatel nutně potřebovat veterinární osvědčení. Prodané zboží musí být označeno a zabaleno.

Vhodné kódy hospodářské činnosti:

 • 03.2 "Rybolov", tento kód stanoví pěstování korýšů metodami zaměřenými na zvýšení počtu členovců mimo přírodní prostředí;
 • 03.21 "Mořská akvakultura" - má pěstovat raky v mořské vodě;
 • 02.22 "Sladkovodní rybaření" - očekává se chov raků ve sladké vodě;
 • 10.2 - zpracování a konzervace korýšů;
 • 46.38 - velkoobchod s korýši;
 • 47.23 - maloobchodní prodej korýšů.

V době registrace je žádoucí, aby podnikatel byl vlastníkem pozemku, na němž bude farmáři umístěn. V případě pronájmu půdy bude nutné získat další povolení. Je důležité, aby rybníky nebyly připojeny k přírodním vodním federálním objektům.

Dokumenty požadované pro registraci jednotlivého podnikatele:

 • osvědčení o zaplacení státního poplatku;
 • ověřeno notářem;
 • prohlášení o přání pracovat na USN / USCN;
 • kopie klíčových stránek pasu.

Dokumenty požadované pro registraci společnosti s ručením omezeným:

 • aplikace;
 • charta společnosti;
 • dokument potvrzující obecné rozhodnutí zakladatelů o vytvoření LLC;
 • osvědčení o zaplacení státního poplatku;
 • kopie pasů všech zakladatelů;
 • prohlášení o přání pracovat na USN / ESKN.

Místnost

Podnikání v oblasti rakoviny zajišťuje potřebu následujících prostor.

Stručný obchodní plán pro růst raků

Článek je jedinečný materiál založený na autorově metodě intenzivního pěstování raků ve středním pásmu a na severu Ruska. V tomto obrovský business příručka obsahuje úplný seznam zařízení, podrobný plán organizace rakorazvodnoy farmy, seznam umožňuje intenzivní chov metoda rak, stejně jako informace o investicích a očekávaný zisk.

Provádění podnikatelského plánu pro pěstování rakoviny se skládá ze 3 hlavních etap:

 1. První je vytvoření umělých nádrží, s celkovou rozlohou 920 m². Jedna část vodních útvarů (320m²) bude kompletně pokryta, s nemrznoucí vodou po celý rok, bude otevřena druhá část rybníků (600m²) pro pěstování rakovin v přírodních podmínkách.
 2. Druhý je rozvoj intenzivní metody růstu rakoviny, který zahrnuje: výběr a chov druhů, složení krmiva a krmení, kontrolu vodního prostředí a údržbu farmy.
 3. Třetí je vytvoření implementační sítě, který zahrnuje všechny možné marketingové kanály, správný úlovek a přepravu živých raků.

Jako výsledek, na základě níže uvedeného podnikatelského plánu pro pěstování raků, majitel farmy obdrží za rok až 30 centů hotových výrobků, průměrnou cenu 500 rublů. pro 1 kg.

Jaká je podstata intenzivní metody růstu rakoviny a relevance obchodních myšlenek?

Podle nejnovějších výzkumů na trhu s korýši a měkkýši v Rusku v roce 2012 jsou hlavními dodavateli této oblíbené pochoutky Kazachstán, Ukrajina, Altai a Krasnodarské území. Kromě toho je podíl dovezených raků z Altai a Kubanu velmi malý, protože výroba korýšů probíhá přirozeně komerční cestou a kvalita dodávaných partií je nízká.

Zdá se, že situace je naprosto příznivá pro průmyslovou kultivaci rakovin, kde lze celkový objem produktů maximalizovat a prodávat za nejvýhodnější ceny. Například, jak se dělá ve státě Louisiana (USA), 2000 farmy, které obdrží až 50 tisíc tun raků ročně a vydělávají asi 100 milionů dolarů. Nebo částečně na Ukrajině, kde se počet rakovin pěstovaných v umělých nádržích blíží k 10 tunám.

Nicméně problém spočívá v biologických charakteristikách chovu raků, které rostou v přírodě po velmi dlouhou dobu, získávají obchodní váhu na 4-5 let života. To znamená, že v centrálním proužku a na severu Ruska během pěti až sedmi měsíců vůbec neprocházejí a částečně spadnou do hibernace. A průmyslové vybavení, které se používá v Evropě a USA k získání rakoviny komodit v krátkém časovém období, je v Rusku neúčinné, protože na zahřátí hangárů bude zapotřebí obrovské množství peněz.

Proto je otázka: "Co mám dělat?" získáme jednoduché a efektivní řešení: používat metodu založenou na kultivaci rakovin v krytých rybnících a vodních útvarech, což dává podnikateli řadu výhod:

 • Získat první dávku rakoviny komodit za pouhých 1,5 roku, kdy každý může dosáhnout hmotnosti 300 g. S velkoobchodní hodnotou 500 rublů. za 1 kg!
 • Problém implementace je zcela vyřešen, neboť tento typ produktu má neustálý a rostoucí poptávku od barů, restaurací a podobných zařízení, včetně vysoké poptávky v maloobchodě.
 • Nedostatek konkurence a schopnost ovlivňovat tvorbu cen na místním trhu díky nabídce vysoce kvalitních produktů.

Organizační a právní referenční formy

Registrace fyzické osoby jako samostatného podnikatele je předpokladem pro vytvoření rozvodového podniku. K chovu raků jako podnikání není postavení majitele pozemků pro soukromé domácnosti vhodné, protože v budoucnu bude muset vydat osvědčení o shodě pro tento výrobek. A přijetí tohoto dokumentu v rámci IP výrazně usnadňuje tento úkol.

OKVED a forma daně

Podle Národní klasifikace ekonomických činností (OKEČ), chov rak v umělých rybnících spadají do hospodářské činnosti s následujícím textem: „Rozmnožování ryb a vodních biologických zdrojů zemědělských výrobců“, číselným kódem: 05.02.01. V souladu s tím, podnikatel zabývající se podobným typem podnikání, zařadila mezi automatickým C / s producenty, a jako forma zdanění mohou vybrat jeden zemědělskou daň (UAT).

Seznam dokumentů pro otevření rozvodové farmy

Chcete-li otevřít rozvodovou farmu na pozemku, nepotřebujete získat žádné licence a předat řadu schválení ve všech druzích případů. Za tímto účelem stačí dodržet několik nejjednodušších podmínek, které budeme brát v úvahu podrobněji.

Normativní dokumenty upravující práci rozvodového podniku:

Takže na základě čl. 40 odst. 1 Kodexu země Ruské federace má vlastník pozemku plné právo vybudovat rybníček, stejně jako jeho využití pro své vlastní účely, s výhradou dodržování urbanistických, environmentálních a hygienických norem a pravidel.

A tady je klíčové slovo "vlastník pozemku". To znamená, že budoucí majitel farmy musí tento pozemek vlastnit a nepoužívat ho jako půjčku. V opačném případě stavět nádrž, budete muset projít dlouhým procesem získávání různých povolení v nejrůznějších orgánech.

Na základě čl. 8 odst. 2 vodního řádu Ruské federace je rybníček nebo jiné vodnaté tělo vody, které se nachází na území vlastního pozemku vlastníka, jeho plným vlastnictvím.

Hlavní věc je, že rybníček nebo rybníky nejsou spojeny s přírodními vodními útvary, které podle stejného vodního zákona patří k federálnímu majetku.

V souladu s odstavcem 2 článku 10 federálního zákona "o rybolovu a zachování vodních biologických zdrojů" jsou veškeré vodní biologické zdroje, které žijí v takovém rybníku, majetkem jeho majitele.

K tomu je třeba dodat, že podle federálního zákona "Na podloží" by hloubka rybníka neměla být větší než 5 m. Proto by se měl brát v úvahu tento bod při výstavbě nádrží.

Seznam dokumentů pro implementaci živých raků

V budoucnu budou pro realizaci živých raků právnické a fyzické osoby (obchody, restaurace apod.) Potřebovat 4 typy dokumentů:

 • Zdravotní pas pro přepravu raků.
 • Veterinární osvědčení číslo 2.
 • Prohlášení o shodě.
 • Povinná certifikace podle GOST R 50380-2005.

Prvním dvěma doklady, hygienickým pasem a veterinárním osvědčením se obdrží místní veterinární stanice. Samotný postup pro získání dokumentů a podmínky jejich jednání by měly být uvedeny na místě. Pokud jde o prohlášení o shodě a certifikaci zboží, jsou vydávány akreditovanými subjekty, například místní pobočkou společnosti Rosselkhoznadzor nebo komerčními organizacemi.

Organizace rozvodového podniku

Pozemek

Z výše uvedeného je zřejmé, že výstavba rozvodového hospodářství vyžaduje pozemek, který je vlastněn. Stejné místo pro farmu musí splňovat určité požadavky:

 • Rozloha pozemku je od 2000 m² (20 m²).
 • Dostupnost pohodlného vstupu pro těžké vybavení (bagr).
 • Maximální plochý povrch.
 • Kousek půdy by neměl spadat do zaplavené zóny.

Rozložení rybníka na farmě

Chcete-li pochopit, jak řádně používat pozemky pod rozvodnou farmou a podle toho, jaký plán mají mít rybníky, musíte tento bod zvážit na samostatném příkladu.

Předpokládejme, že je pozemek 25 m široký a 100 m dlouhý, tedy 25 stovek. Na jedné straně místa, například vlevo budou postaveny kryté rybníky v počtu 10 kusů. velikost 4X8m, délka od východu k západu, se vzdáleností mezi nimi 3m. Na druhé straně místa budou postaveny již otevřené rybníky, a to i v množství 10 kusů, uspořádání od východu k západu, o rozměru 6X10m, se vzdáleností mezi nimi 3m.

Existuje přirozená otázka: "Jaký je účel vnitřních a venkovních rybníků?".

To jsou jen pokryté rybníky a jsou určeny pro rostoucí rakoviny intenzivní metodou. Díky speciálnímu vybavení a polykarbonátovému povlaku nebude voda v těchto nádržích zmrznout ani v nejhorších mrazu. V souladu s tím, langusty, nebude spadat do suspendované animace, bude neustále jíst, bourání každé 2 měsíce a velmi rychle zesílí váhu.

Dva kryté rybníky deseti jsou určeny pro neustálou údržbu dospělých samic a samců. Dva další rybníky budou sloužit jako druhy inkubátorů, zbytek rybníků bude využíván k pěstování mláďat.

Ale 10 otevřených rybníků o větším objemu bude využíváno pro růst rakoviny v přírodních podmínkách.

- Proč to je?

 • Za prvé, pokrýt všech 20 rybníků s polykarbonátem je velmi nákladné.
 • Za druhé, přítomnost otevřených nádrží umožňuje racionálnější využívání půdy.
 • Za třetí, tyto otevřené rybníky poskytnou podnikateli příležitost získat širokou škálu produktů. To znamená, že rakoviny různých velikostí a závaží odpovídají nákladům.

V budoucnu, jak postupuje výroba, mohou být všechny rybníky přeměněny na vnitřní režim a zcela přešli na intenzivní způsob chovu raků.

Požadavky na rybníček

Rybník musí splňovat následující požadavky:

 • Tvar rybníka je přísně pravoúhlý.
 • Boční stěny rybníku jsou rovnoběžné s dnem pod úhlem 90 °.
 • Dno rybník je ploché, s danou nosností.
 • Hloubka rybníka je nejméně 2 m.
 • Rybinové vložky z polypropylenu o tloušťce 8 mm.

- Proč je lepší používat plechy z polypropylenu pro zakrytí rybníků?

Například pokud se výstelka základny rybníku provádí klasickými způsoby, tj. při použití železobetonu nebo dřeva se dramaticky zvyšuje pravděpodobnost znečištění vody. To platí zejména u železobetonových konstrukcí, které mají schopnost vstoupit do chemické reakce s vodou. Dřevo se také nedoporučuje používat jako pokožku pro stěny rybníka. Za prvé, to rychle hnilobě, a za druhé, stavba stěn ze stromu a jejich následné nahrazení je příliš drahé.

Jakmile se vodní nádrž rám budou namontovány na spodní vrstvě se nalije velké kameny nebo zlomků keramických cihel 20 cm tlusté. Horní kryt 10 cm silná vrstva hrubého písku a potom naplní čistou vodou rybníka. To bude sloužit jako spodní vrstvení rakoviny druh úkrytu a současně bude základem pro vodní vegetace.

Zařízení pro rakovinnou farmu

Vybavené rybníky jsou základem pro chov raků, díky nimž se realizuje výrobní fáze plánu. Je známo, že sladkovodní korýši jsou velmi nároční na podmínky jejich údržby, zejména na kvalitu vody. V této souvislosti nestačí pouze přítomnost rybníků pro úspěšné chov raků a je třeba je vybavit příslušným zařízením.

Povrchová úprava jezírka

Jako tepelná izolační struktura, která udrží teplotu vody v rybnících ve stanovených parametrech, slouží běžný skleník na bázi polykarbonátu. A zde můžete použít dvě možnosti:

 • První je přeměnit obyčejný skleník na skleník v termosféře, kde obrovský sluneční kolektor může snadno zahřát veškerou vodu v rybníku. Takový skleník je vynikající pro chov raků v severních oblastech Ruska.
 • Druhý - použít průmyslové skleníky "farmář", který vzhledem k jejich velkým rozměrům, zachytit a nechat hodně slunečního světla a tepla.

Rám rybníka

Jak je uvedeno výše, rám rybníku je nejlépe vyroben z polypropylenových fólií. Tento materiál je naprosto neutrální vůči vodnímu prostředí a pomocí polyfúzních svařovacích fólií z polypropylenu lze snadno a rychle spojit a vytvářet silný, vodotěsný design.

Aerátor

Je-li rybník není nastavena brány dána moc, to je vzduchový kompresor, pak poté, co voda v jezírku bude stagnovat pár měsíců, zezelená a v něm, kromě larev komárů a jiného hmyzu živých tvorů, nikdo nepřežije.

Oxidátor

Oxidační činidlo je nezbytné pro saturaci vodní nádrže s kyslíkem. Toto zařízení je obzvláště důležité v zimní sezóně, kdy otevřené rybníky budou pokryty ledem a rakoviny mohou mít nedostatek kyslíku. Na podzim je na podzim instalován oxidační přístroj a kvůli kazetě s suchým peroxidem vodíku postupně obohacuje ledovou vodu kyslíkem.

Průtokový filtr

Pro udržení vysoké životnosti raků je třeba nainstalovat filtrační systém. Postupně se dno nádrže, podobně jako voda, znečišťuje zbytky krmiv a produkty života korýšů a dalších organismů, které do vody vypouštějí toxické látky. A pokud takový systém není instalován předem, objemy výroby se prudce sníží.

Měřící přístroje

Vzhledem k tomu, že kvalita vody a její teplota hrají rozhodující roli při kultivaci rakovin, je nutné pro sledování jejích parametrů použít následující nástroje:

 • Oximetr - měří koncentraci kyslíku rozpuštěného ve vodě.
 • Solemeter - určuje hladinu solí ve vodě a podobných látkách a také odhaduje celkovou tvrdost vody.
 • Konduktometr - měří elektrickou vodivost vody, na základě které se kontroluje účinnost čisticích systémů.

Tabulka 1. Kompletní seznam zařízení pro farma mýval s rozlohou 1100m².