Jak vypočítat ziskovost mytí automobilů: náklady na vybavení, potřebné dokumenty a nástrahy. Kolik stojí stání autopůjčovny od začátku

Vysoká ziskovost automobilových výplachů způsobila, že se podnikání v tomto směru stalo stále slibnějším a atraktivnějším. Odborníci říkají, že v současné době ruský trh s mycími službami prochází další vývojové kolo. Naším dnešním tématem je mytí automobilů od nuly: obchodní plán a organizační okamžiky.

Obecné informace

Naše země je do značné míry orientována na západ. Podívejme se na své odborníky a na danou otázku. Evropané se domnívají, že jedno čištění portálu by mělo být věnováno každých 50 tisíc lidí. Pokud jsou tyto údaje používány z hlediska naší země, pak pochopíme, že ruský trh s mycími prostředky pro automobily je stále daleko od saturace. Navzdory skutečnosti, že počáteční boom o otevírání pracího centra prošel, podnikání ještě není plně rozvinuto. To platí jak pro soubor služeb, tak pro jejich úroveň kvality.

Na co se počít

Odborníci říkají, že ziskovost mytí automobilů dosahuje 30-40%, a často i vyšší ukazatele. V průměru se podnik vyplatí v období jednoho až jednoho a půl roku. Instalace drahého zařízení (portálu nebo tunelu) byste měli očekávat po dobu až 3-4 let. Tím se však vytvoří mnohem vyšší finanční obrat.

Při pronájmu prostor pro mytí automobilů je limit pro vstup do tohoto segmentu podnikání 20-30 tisíc dolarů.

Autopůjčovna: kde začít, jak uspět

Popsaný typ podnikání, stejně jako kterýkoli jiný, vyžaduje důkladnou analýzu trhu. Chcete-li otevřít myčku od začátku, musíte udělat podrobný obchodní plán. Na něm se budete spoléhat na uspořádání případu. Existuje několik základních kroků, které je třeba vzít v úvahu při plánování.

Dokumenty a registrace

Registrace u daňového úřadu je první věcí, kterou musíte otevřít mytí aut. Můžete se zaregistrovat jako IP nebo LLC. Při první variantě je možné podstatné úspory na daních. V budoucnu budete potřebovat povolení od orgánů SES, hasičského oddělení od okresní správy. Celý postup je poměrně zdlouhavý a může trvat hodně času, takže se rozhodli realizovat projekt, buďte trpěliví.

Umístění

Splácení a ziskovost mytí automobilů do značné míry závisí na správně zvoleném místě. Za prvé, musíte se rozhodnout, co se ve vaší firmě bude dělat - vysoká produktivita nebo široká škála služeb. Uvidíme, proč je to tak důležité.

Dopravní dálnice, které spojují oblasti pro spaní a obchodní centra, stezky u vchodu a výstupu z města, jsou dobrým místem pro mytí automobilů s vysokým výkonem. Je to proto, že klient zde bude náhodnější než trvalý.

Na takových místech je dobré instalovat portálové nebo tunelové stanice, jejichž rychlost obsluhy je mnohonásobně vyšší než u manuálních. Potenciální zákazník, který vidí, že fronta vozů je malá, se rychle rozhodne pro využití služeb vašeho mytí automobilů. Když stanice nacházíte na dálnicích, musíte pochopit, že bude obtížné přilákat pravidelné zákazníky.

Mnozí prostě nechtějí projít celým městem, aniž by věděli, že vaše služby jsou řádově rychlejší než v nejbližších pracích. Sázením na vysokou návštěvnost musíte vybavit mycí automat nejmodernějším vybavením, ale obětovat možnost umístění dalších služeb na stanici. Zkušenosti ukazují, že často zůstávají nevyžádané.

V opačném případě, pokud si majitel přeje poskytnout své stanici s maximální nabídkou služeb. V tomto případě je nejlepší místo pro výběr v jedné z nejbezpečnějších spacích prostorů. Zde je míra přilákat pravidelné zákazníky žijící v nejbližších ulicích a okresech. Kromě mytí automobilu si zákazník může objednat následující služby:

 • čištění salonu;
 • odstranění místa;
 • mytí motorů;
 • zčernotání pneumatik;
 • lešticí panely atd.

Výkonné mycí zařízení v klidných oblastech města bude trvat příliš dlouho, než si zaplatí, tolik podnikatelů instaluje ruční mytí automobilů na několika místech. Klient si uvědomuje, že potřebuje více času na umývání automobilu, ale dorazí na stanici, protože vědí, že existuje možnost objednat další služby.

Kromě výše uvedených dvou bodů může být umývárna automobilů umístěna v blízkosti čerpací stanice, údržbářské stanice, velkého nákupního centra. Dávejte pozor na pohodlný přístup a parkoviště pro automobily.

Nesmíme zapomínat, že při výběru místa je třeba vzít v úvahu požadavky SES. Umývárny by neměly být umístěny blíže než 70 metrů ve vztahu k obytným budovám.

Pronájem nebo výstavba?

Je dobré, když místnost pro podnikání patří jejímu majiteli. Ale to není vždy možné. Finanční náklady na výstavbu budovy jsou značné. Ne každý začínající podnikatel je zvládne. Kromě hotovostních investic je nutné předat více než tucet případů, aby bylo možné získat veškeré povolení a souhlas s výstavbou zařízení.

Další možností je pronajmout pozemek a objednat ve specializované firmě hotovou konstrukci mycího automatu pro požadovaný počet pracovních míst. To je také poměrně nákladná metoda, neboť náklady na dvě přístavní stanice "na klíč" začínají od 2 milionů rublů. Můžete si pronajmout pokoj vhodný k praní a vybavit potřebným vybavením.

Typy myček automobilů

Než odpovídáte na otázku, kolik stojí za vybudování autoplachty od začátku, podívejme se na jejich typy. Je to z vybavení stanice, že bude záviset konečná hodnota nákladů.

Manuál

Zde je hlavní role přiřazena člověku. Tento typ myčky zůstává v dnešní době nejoblíbenější. To je způsobeno skutečností, že všechny hlavní práce jsou svěřeny osobě a hodně závisí na jeho dovednostech. Zde je přibližný seznam zařízení pro mytí automobilů:

 • vysokotlaké přístroje;
 • pěnový generátor;
 • čerpací stanice;
 • stěnové a stropní hadice;
 • čistírny odpadních vod;
 • vývěvy;
 • pěnové extraktory a parní generátory.

Významnou nevýhodou tohoto typu mytí automobilů je jejich nízká produktivita. V jednom příspěvku můžete vyčistit 2-3 auta za hodinu.

Portál

Stavba portálového mycího automatu se provádí ve tvaru písmene P a je doplněna o mycí zařízení. Podstatou tohoto procesu je to, že auto jezdí na speciální platformě a je pevné. Jímka se pohybuje ve vztahu k zařízení. Při několika průchodech podél vozidla dochází k praní a sušení.

V závislosti na velikosti oblouku mohou portálové stanice obsluhovat nejen automobily, ale i autobusy. Výhodou tohoto zařízení je vysoká produktivita - po dobu jedné hodiny můžete umyt až 20-30 strojů. Navíc při instalaci mytí portálu se sníží potřeba dalšího personálu. Stačí pro 1 osobu, která přijme peníze za službu a vizuálně zkontroluje auto před a po umytí. Cena portálové stanice začíná od 2,5 milionu rublů.

Tunelování

Tunelové mycí automobily jsou považovány za nejoblíbenější pro vybavení moderních komplexů s vysokým výkonem. Stanice tohoto typu se používají k mytí automobilů. Výkon tunelových podložek je impozantní - mohou se snadno vypořádat se stovkou aut za hodinu.

Princíp zařízení spočívá v tom, že stroj je nesen na speciálním dopravníku prostřednictvím sady zařízení, které důsledně provádějí všechny fáze mytí. Stanice mohou být štětcem a bezkontaktním typem.

V závislosti na přání zákazníka může být promývání ukončeno různými službami, například povlakem kapalného vosku s leštěním povrchu. Na základě konfigurace může délka tunelu dosáhnout 50 metrů. Cena za takové vybavení je několikrát vyšší než u ostatních - od 12 do 13 milionů rublů.

Ziskovost automobilových myček

Zisk automobilových výplachů přímo závisí na jejich produktivitě. Ruční zařízení může zvýšit ziskovost až o 30-40%, portálové a tunelové stanice - až 100%. Významnou nevýhodou posledních dvou možností je vysoká hranice vstupu do podnikání a dlouhá doba návratnosti. To může často dosáhnout 5-6 let.

Finanční obchodní plán

Vzhledem k tomu, že všichni noví podnikatelé nebudou muset dovolit instalaci portálových a tunelových umyvadel, zastavíme se na finančním výpočtu ruční stanice. Takže na základě toho se budeme zabývat dvěma místy s celkovou plochou asi 100 metrů čtverečních. m.

 • ruční mytí - 2 x 50 = 100 tisíc rublů;
 • Pračka vysavače - 1 ks. x 51 tisíc rublů.
 • vysavač - 2 x 27 = 54 tisíc rublů;
 • systém čištění vody - 1 ks. x 34 tisíc rublů.

Celkové počáteční náklady na 239 tisíc rublů.

Instalace a instalace zařízení bude asi 30-35 tisíc rublů.

Počet zaměstnanců bude záviset na počtu směn. Některé mycí stroje pracují ve dvou nebo třech směnách. Pro plné zatížení potřebujete 12 podložek. Kromě nich - ředitel, účetní (můžete přijít) a pokladník.

Pro měsíční plat bude vyžadováno celkem 220 tisíc rublů.

 • pro potřeby výroby - 50 tisíc rublů;
 • pro administrativní potřeby - 10-15 tisíc rublů;
 • pro marketing a reklamu -15 tisíc rublů.

Nájemné pro prostory bude nejméně 10-20 tisíc rublů za měsíc. Do nákladů jsou také zahrnuty daně. Chcete-li otevřít ruční mytí, budete potřebovat asi 600 tisíc rublů.

Náklady na služby:

 • Autopůjčovna - 350 rublů.
 • Komplexní úklid - 3 000 rublů.
 • Za měsíc bude stanice poskytovat následující služby: praní - 1200 vozidel za měsíc, úklid - 30 vozidel za měsíc.

S maximálním počtem strojů a nakládkou ve 3 směnách bude ruční mytí způsobit příjem 510 tisíc rublů. Z toho bude čistý zisk asi 200 tisíc. Tak se podnik vyplatí do 3-4 měsíců.

Příjmy a výdaje na mytí automobilů v roce 2016

Ve skutečnosti je spíše obtížné vypočítat příjmy a výdaje na mytí automobilů, neboť je to příliš mnoho faktorů:

 1. Umístění umývárny;
 2. Zařízení, které si zakoupíte pro vaši firmu;
 3. Náklady na spotřebu účinných látek: mýdlo, šampon, aktivní přísady;
 4. Jak správně utratíte reklamní kampaň;
 5. Náklady na pronájem automobilu;
 6. Náklady na elektřinu a vodu;
 7. Počet zaměstnanců a jejich platů, jakož i jejich odečtení do prostředků FIU, MHIF a FSS;
 8. Zdanění, které si vyberete;
 9. Konkurence ve vašem městě.

Ale přesto, pojďme definovat bod, ze kterého bude odrazen ve výpočtech, protože jste začínající podnikatel, budeme se snažit snížit náklady na minimum a začne s prvním krokem tohoto podniku (velmi nízkými náklady), a to otevření auto v garáži (standard garáž má velikost 4m * 2.5m * 6m) - v každém případě ve svém městě většinu garáží v družstvech této velikosti.

A nyní začínáme od těchto dat, pokusíme se provést přibližné výpočty:

Výdaje na otevírání aut

Nehodlám začít s náklady - to je první věc, kterou by měl podnikatel vědět a je třeba se vyhnout od výdajů v jakékoli obchodní činnosti.

No, pokud vlastníte svou garáž - tím odstraníte jednu z částí nákladů, a to splátky.

Náklady na mytí automobilů lze rozdělit na:

Nejprve se podívejme na jednorázové náklady:

Příprava garáže pro mytí auta

V případě, že vaše garáž není tam, pak to také není špatné na jedné straně. Navzdory skutečnosti, že měsíční nájemné se přidává k výdajům, nejste svázáni na jedno místo a máte možnost si pronajmout garáž v kterékoli části města.

Volba - je to vždy dobré, udělat malý průzkum trhu, umístění prostor pro hospodářskou soutěž, jakož i náklady na služby, které poskytují (naučit cen je velmi jednoduchý, libra umýt auto a zjistit, jaké služby jsou poskytovány v tomto mytí automobilů a ceně, si následně vyžádá tyto informace sestavit vlastní ceník).

Učiním také jednu poznámku: pronájem garážového autoservisu je nejlepší při vstupu do samotného garážového komplexu (vždy promluvte s majiteli těchto garáží).

Kromě pronájmu samotné garáže budete určitě potřebovat vodu, topení a kanalizaci. Možná budete muset nainstalovat septik, pokud se dostanete do centrální kanalizace (při nákupu septiku musíte přiřadit 100 000 až 150 000 rublů). Tyto náklady jsou jednorázové.

Nákup zařízení v roce 2016

Další položkou výdajů bude nákup vybavení pro mytí automobilů. Určíme, že si zakoupíme sadu zařízení pro bezdotykové mytí.

Náklady na soubor takového zařízení budou stát podnikateli 6000 dolarů nebo při přepočtu na ruble = 450 000 rublů. Tento druh výdajů je také jednorázový.

V budoucnu budou během provozu docházet k malým nákladům na opravy.

Samostatná reklama na mytí automobilů

Navzdory skutečnosti, že se tato kategorie výdajů týká reklamy, je to jednorázové:

 1. Vývěsní štít. Průměrná cena dobré známky je 15 000 rublů;
 2. Stender. Náklady na sloup z 3000 rublů. až 7000 rublů;
 3. Vizitka webových stránek. Náklady na 5000 rublů.

S náklady na jednorázové obecně, vše je nyní spočítat, kolik peněz budeme muset vyložit najednou ještě nezačala pracovat: 150 000 (uvedení vůz s normami) + 450 000 (nákup zařízení) + 15,000 (značka) + 7000 (pilíř) + 5000 (vizitka) = 627 000 rublů. (Zvlášť jsem jednorázově vzal náklady na maximum, ve skutečnosti v některých pozicích můžete ušetřit.

Neustálé náklady na mytí aut:

Pronájem garáže

Náklady na pronájem garáže bude od 3000 do 15 000 rublů. za měsíc, kdy vstoupíte do pronájmu, ujistěte se, že varujete, že v garáži provedete mytí aut.

Spotřební materiály pro mytí automobilů

Zde vše závisí na toku strojů a výrobci spotřebního materiálu. Na spotřební materiál s průměrným tokem stroje bude muset utrácet asi 10 000 rublů. za měsíc.

Reklamní společnost

Jak správně inzerovat svůj mycí automat jsem již napsal v článku odkaz, který můžete najít na samém začátku.

Reklama je motor nejen pro obchod, ale i pro jakýkoli obchod, takže budete muset investovat každý měsíc po dobu nejméně 6 měsíců. Chtěl bych podpořit mytí auta alespoň 25 000 za měsíc.

Výdaje na elektřinu, teplo a vodu

Samozřejmě se jedná o stálé výdaje.

Měsíční náklady na vodu, kanalizaci a vytápění budou přibližně 12 000 rublů. (dobře, pokud je to méně), vše závisí na regionu a cenách, chci poznamenat, že pro podnikání je cena za celou tuto velkolepost větší než u jednoduché fyzické osoby.

Náklady na zaměstnance a IP

Jen důrazně doporučuji, abyste nepřijali žádné zaměstnance, vaše podnikání by mělo být vypracováno samostatně v počáteční fázi.

Za šest měsíců, kdy máte páteř zákazníků, kteří přijíždějí k umytí auta, můžete také zvážit problém pronájmu automobilu.

Náklady na zaměstnance a odečty pro ně budou tedy 0.

Přesto, jako podnikatel jste povinni platit tzv. Pevné poplatky, jejich výše v roce 2016 je 23 153 rublů. (tato částka za rok) určíme měsíční výdaje 1929 rublů. 42 kop.

Poplatky za úhradu daní

Pokud nemáte zaměstnance, pak daň UTII Daň nebude velký, a vezmeme-li v úvahu, že stav dovoluje snížit UTII daň z pevných příspěvků IP ve výši 100%, nebo dokonce i velikost této daně by mohly být nula.

Jedná se o náklady, které očekáváte každý měsíc: 15000 (pronájem garáže) + 10,000 (spotřební materiál) + 25 000 (ad) + 12,000 (voda, elektřina, kanalizace) + 2000 (fixní poplatek, SP, jsem právě válcované, částka daně na včasné zaplacení příspěvků IP bude téměř 0, ale mám maximum, a tak přiděluji 1000 rublů.) + 1000 rublů (daň) = 65 000 rublů.

Celkové náklady na otevření mycího automatu za první měsíc k zahájení podnikání budou: 627 000 (jednorázové náklady) + 65 000 (měsíční výdaje) = 692 000 rublů.

Přijatá částka není konečná, doporučuji vám stále mít takzvaný airbag ve výši 100 000 rublů. jen pro případ.

V důsledku toho jsme si, že pro otevření vašeho mytí automobilů od podnikatele bylo asi 800 000 rublů. Také pro mé první podnikání, nedoporučuji půjčit.

Nyní zvážíme, jaká částka příjmu lze získat z takového mycího automatu za měsíc:

Příjmy z autopůjčovny

U bezkontaktního mycího automatu, který otevřete službu jednoho zákazníka, bude trvat asi 30 minut. (pozdější přizpůsobení této doby se sníží).

10 hodin denně podnikatel bude schopen sloužit 20 vozů z této částky:

 1. Mytí auta bude všech 20 vozů, náklady na mytí asi 250 rublů. (vše závisí na regionu a soutěži, takže lze tuto částku upravit);
 2. Autopůjčovna od 20 nadšenců vozů bude objednáno asi 6 osob, cena je 150 rublů;
 3. Čisté čištění vozu z 20 aut bude objednáno 3 osoby za cenu 250 rublů;
 4. Lešticí tělový vosk z 20 osob si objedná 1 osobu, náklady na službu 1500 rublů.

Ceny a počet vozidel, které jsem si udělal minimálně, nyní vypočítáme, jaký příjem bude mít mycí automat za den: 20 * 250 + 6 * 150 + 3 * 250 + 1 * 1500 = 5000 + 900 + 750 + 1500 = 8 150 rublů.

V podnikání existuje tak dobrá tradice při výpočtu příjmu. Vypočítejte na jednu částku a pro získání přesnější hodnoty by měla být rozdělena na 2, tj. 8150: 2 = 4075 rublů. za den - tato částka dostanete železo.

Za příznivých okolností bude tato částka mnohem vyšší.

Nyní určit příjmy z myčky na měsíc (30 dní) = 4 075 rublů. * 30 dní = 122 250 rublů.

Ziskovost mytí aut

Když jsme zjistili, jaké příjmy a výdaje na mytí automobilu budete moci otevřít, můžete vypočítat ziskovost tohoto podniku.

Dovolte mi připomenout, že vypočítáváme ziskovost mycího automatu pro rok 2016:

Výdaje: 692 000 rublů.

Příjmy: 122 250 rublů.

Úplná návratnost podnikání v oblasti automatického mytí je přibližně 6 měsíců.

V budoucnu ztratíme částku jednorázových nákladů a ziskovost bude: 122 250 (měsíční příjem) - 65 000 (měsíční výdaje) = 57 250 rublů. - příjem za měsíc.

Dovolte mi připomenout, že při výpočtu jsem získal maximální výdaje a minimální příjmy, takže výše příjmů bude větší (připomínám, že jsem rozdělil příjem o 2 - to odpovídá přesnému obrazu, který dostanete) a doba návratnosti je kratší.

Na tom možná vše, použijte podnikatelský plán mytí automobilů v krocích a poslouchejte doporučení, která vám dávám, a získáte svůj výhled a výnosný obchod.

Všechny otázky, které vzniknou, by měly být uvedeny v komentářích k článku nebo skupině sociálních sítí, které se týkají "Tajemství podnikání pro začátečníky".

Podnikatelský plán pro mytí automobilů s výpočty: co potřebujete otevřít

Počet automobilů v naší zemi roste i přes krizi. To znamená, že veškeré podnikání spojené s automobily bude zaručeno, že přinese dobrý zisk. Jedním takovým typem podnikání je mytí automobilů. Budeme analyzovat, jak otevřít myčku od začátku, co je pro to potřebné a jaká je její ziskovost.

Úvod

Mytí automobilů je ziskové a stabilní podnikání, které přináší neustálý příjem. Abyste je mohli organizovat, nepotřebujete žádné zkušenosti ani žádné dovednosti. Autopůjčovna není sezónní činností, i když v létě lze pozorovat určitý pokles počtu zákazníků. V létě zákazníci často objednávají drahé postupy (čištění salonu, motoru), takže celková výše příjmů nespadá.

Jak začít?

Prvním krokem je studium trhu ve vašem městě a přinejmenším přibližný obchodní plán. Měla by brát v úvahu následující faktory:

 1. Umístění.
 2. Studium poptávky po službách.
 3. Průměrná úroveň příjmů potenciálních zákazníků.
 4. Celkové náklady na pronájem pozemku a budovy.
 5. Náklady na stavbu mycího automatu při neexistenci alternativy.
 6. Náklady na nákup zařízení.
 7. Povinné měsíční výdaje (mzdy, služby, daně).

Na základě těchto informací můžete již učinit nějaké výpočty a přemýšlet o otevření.

Registrační formulář

Nyní si seznamte, jaké dokumenty jsou potřebné k otevření myčky aut ve vašem městě. Nejprve se musíte zaregistrovat u nejbližšího daňového úřadu. Můžete se stát PI nebo otevřít LLC. Neexistuje žádný zvláštní rozdíl mezi těmito formami vlastnictví, s výjimkou toho, že jako vlastník LLC můžete podepsat smlouvu o údržbě flotily jiných společností.

Poté budete muset:

 1. Podat žádost na městskou radu a získat povolení k otevření myčky.
 2. V případě výstavby nové budovy je třeba kontaktovat místní projektovou organizaci, která pro vás připraví příslušný projekt v souladu s požadavky zákona.
 3. Vydávat povolení k otevírání na sanitárně a požární kontrole.
 4. Získejte povolení v oddělení environmentálního managementu.
 5. Získejte akt na zemi.

Průzkum trhu

Po vypracování podnikatelského plánu je nutné posoudit úroveň konkurence a najít vhodné místo k otevření myčky. Zkontrolujte, zda v okrese existují aktivní výmysly, jaké služby poskytují a jaký cenový rozsah nabízejí služby. Snažte se zjistit jejich nedostatky a přemýšlejte o tom, co byste v práci přidali nebo změnili.

Zamyslete se nad seznamem služeb. Konkurence na tomto trhu je poměrně velká, takže se musíte nějak vyzdvihnout proti obecnému zázemí. Nabídněte zákazníkům nejen mytí těla, ale také motor, čištění salonu, leštění, vyhlazení škrábanců. Nezapomeňte vybavit relaxační místnost, kde si návštěvník může pít kávu nebo sledovat televizi při mytí.

Pozor prosím: dobře zavedené mytí automobilů, které umožňují řidiči umýt vůz sám. Zákazník platí za dobu strávenou v krabici a za spotřebu pracích prostředků při používání vašeho zařízení.

Místo pro praní se nejlépe vybírá na následujících místech:

 1. Ve spaní.
 2. V obchodním centru města (v blízkosti kanceláří).
 3. V blízkosti hlavních dopravních tras.
 4. Vedle čerpací stanice, opravy, parkoviště.

Stavět nebo pronajmout?

Pokud máte dostatek počátečního kapitálu k vybudování, je lepší budovat budovu, než je pronajmout a přetvořit. Nyní mnoho stavebních firem nabízí hotová řešení z kovových konstrukcí a sendviček za velmi rozumné ceny. Ale co potřebujete otevřít mycí automat tím, že ho vybudujete od začátku? Budete muset vzít pozemky na dlouhodobý pronájem a získat stavební povolení. Z pluses - bezplatná architektura (můžete si vybrat nezávisle správné číslo a velikost užitných místností), stejně jako nedostatek nájemného.

Pokud není počáteční kapitál stačitelný k vybudování budovy, pak jej odvezte do pronájmu. To výrazně sníží úroveň investice, ale budete muset dát 50-70 tisíc rublů za pokoj za měsíc.

Typy myček automobilů

Jímky jsou automatické a "ruční". Nejslibnějšími jsou automatické mytí, které vám umožní obsluhovat velké množství aut v co nejkratším čase. Automatické podložky jsou rozděleny do dvou typů:

V praní tunelu je vozidlo namontováno na speciální dopravní pás a automaticky se pohybuje skrz krabici, takže druhá strana je zcela umyta. V autě je auto vjezdy do krabice a promyto třemi kartáči: dvěma vertikálními kartáči a jedním vodorovným kartáčem. Kartáče se pohybují ve vesmíru a kvalitativně umývají veškeré znečištění. Portálové mytí je velmi kompaktní - hodí se do každé místnosti. Proces mytí v automatických ostřikovačích je obvykle 2-3krát rychlejší než u ručních podložek, takže více pracovních dnů je možné obsluhovat více zákazníků a šetřit pracovníky.

Pozor prosím: moderní automatické ostřikovače jsou pro vozidlo naprosto bezpečné. Je však nutné sledovat stav zařízení a udržovat jej včas.

Nejpraktičtější je portálový dřez. Jeho výhody:

 1. Mobilní velikosti.
 2. Absolutní všestrannost.
 3. Rychlost práce je 12 aut za hodinu.
 4. Minimální nábor.

Moderní portálové myčky mohou být bezkontaktní - veškerá nečistota je odstraněna nikoli kartáčem, ale se speciálními tryskami, kterými je voda dodávána pod vysokým tlakem.

Tunelové mycí automobily vyžadují "tunel" o délce až 35 metrů. Je schopen zpracovat až 20 vozidel za hodinu - jakmile první stroj pokročil o 4 až 5 metrů do hloubky, můžete řídit druhý stroj na pásku.

Typy budov

Mytí automobilů lze rozdělit na stacionární a prefabrikované. Stacionární mytí automobilů je obvykle spojeno s komplexy: čerpací stanice, sklady náhradních dílů, servis pneumatik. Přivedou se ke všem potřebným komunikacím a obdrží stavební povolení.

Prefabrikovaná bude vyžadovat povolení v oddělení architektury. Za tímto účelem budete muset poskytnout:

 1. Patent IP nebo LLC.
 2. Osvědčení nebo pronájem pozemků.
 3. Projekt mytí auta s jeho vzhledu.

Také budete muset připojit budovu k inženýrským sítím a zajistit povolení k otevření hasičského sboru.

Nábor zaměstnanců

Pokud studujete recenze týkající se mytí automobilů jako podnikání, okamžitě zjistíte, že hodně záleží na personálu. Budete muset najmout kompetentní podložky, které nejenže dobře vykonají svou práci, ale také slušně komunikují se zákazníky. Měli by být přátelští, zodpovědní a komunikující - teprve potom budete mít na fórech mnoho zákazníků a dobré recenze.

Obvykle pro jedno mytí potřebujete čtyři podložky. Je žádoucí, aby vaše společnost fungovala nepřetržitě - velmi často je noční příjem vyšší než denní. Obvykle má podložka z každého auta jisté procento plus bonus za dobrou práci. Pro zaměstnance je žádoucí objednat uniformy - což zvyšuje úroveň důvěry zákazníků.

Ziskovost

Nyní vypočteme, kolik peněz potřebujete otevřít a jak rychle se tato firma vyplácí.

Budete muset koupit:

 1. Vysokotlaké zařízení (nezapomeňte použít model s ohřevem vody). Jeho cena je asi 200 000 rublů.
 2. Přívod vody na pracoviště (50 000 rublů).
 3. Kvalitní kompresor (20 000 rublů).
 4. Mytí vysavače (30 000 rublů).
 5. Systém čištění vody (350 000).

Budete také potřebovat různé chemie: šampon, suché čištění, leštění, čištění. To vše je nutné nakupovat ve velkém, v největších kontejnerech. V průměru mytí automobilů spotřebuje podobnou chemii na 20 000 rublů za měsíc.

Také náklady zahrnují pravidelné nájemné, mzdy, služby a daně.

Nyní vypočtejte příjem. Průměrný mycí automat slouží nejméně 40 vozidlům denně. Průměrná kontrola je asi 300 rublů. Ukazuje se, že za měsíc získáte 360 ​​tisíc rublů. 20 tisíc bude vynaloženo na auto chemické zboží, 65 tisíc - na pronájem a služby, 60 až 80 tisíc na platy. Celkový čistý zisk, který získáte: 360-20-65-75 = 200 000 za měsíc. Všechny investice, které jste provedli, budou splaceny za 4 měsíce, což je dobrý ukazatel. Je třeba si uvědomit, že se jedná o přibližný podnikatelský plán pro mytí automobilů s výpočty, protože vše závisí těžce na nákladech na pronájem a umístění. Stavba budovy vám bude stát zhruba jeden a půl milionu rublů, ale neztratíte 700 tisíc ročně, abyste zaplatili nájemné. Praxe ukazuje, že obvykle klasické mytí automobilů se opravdu vyplácí maximálně šest měsíců.

Vytvoření podnikatelského plánu pro mytí automobilů

Proč se považuje otevření mycího automatu za poptávané a rychle se mu podařilo získat zpět? Za prvé, každý den se zvyšuje počet motoristů ve městech. Za druhé, moderní lidé stále více preferují služby, které rychle a efektivně umyjí své oblíbené auto. Obzvláště populární autopůjčovna je na podzim, když je ulice špinavá, a mytí auta sami je už velmi chladno. Proto máte-li nápad otevřít svůj vlastní mycí automat - odvažte se! A náš článek vám v tom pomůže.

Otevřete od nuly nebo si koupíte ready-made podnikání

Pokud se rozhodnete otevřít mycí automat, musíte předem vypočítat všechny výhody a nevýhody, věnovat pozornost možným potížím a předjímat rizika. Pak se rozhodněte, který mycí automat si přejete otevřít, konkrétněji, jak: koupit hotovou firmu nebo otevřít firmu od začátku? To bude záviset na vašem podnikatelském plánu, který je nezbytný pro jakoukoli firmu. Přesný a správný obchodní plán pro mytí automobilů je také obtížný, stejně jako podnikatelský plán jakékoli myšlenky. Chcete-li se chránit, vždy berte maximální náklady a minimální příjmy. V takovém případě uvidíte váš zisk v nejhorším scénáři pro vaše mytí.

Rozhodněte se, zda začínáte od začátku nebo kupujete hotový mycí automat. V prvním případě částečně ušetříte peníze, ale strávíte spoustu času a nervů. Registrace všech povolení na mytí automobilů je poměrně únavná a nervózní záležitost, která bude vyžadovat hodiny samostudia i konzultace se specialisty. Dále budou potřebné dodatečné finanční prostředky a síly k vybavení nových prostor, nákupu vybavení a dalších důležitých bodů. Pokud si koupíte již připravený mycí automat, budete moci vidět jeho skutečné plusy a minus a ne ztrácet čas při přípravě práce. Ale samozřejmě trávíte v tomto případě mnohem více peněz. K dispozici je třetí možnost - pronájem umyvadla. Takové rozhodnutí je, pokud se rozhodnete vzít umyvadlo nájemné za nějaký čas, aby „cítit“ celý proces funguje, o výhodách a nevýhodách tohoto druhu podnikání odůvodněna pouze v případě, že „ve své vlastní kůži.“ V opačném případě půjčovat auto na dlouhou dobu k budování vašeho podnikání  metodu, která není zcela opodstatněná a nerentabilní.

Dokumenty pro otevření

S self-objev nového vozu jde do dostat veškerou dokumentaci a povolení hodně času a úsilí. Seznam smluv a dokumentů, které potřebují, je obrovský: dokumenty pro registraci IP a registrace u finančního úřadu, nájmu, smlouvy o připojení k elektrické síti, vodovodních sítí, smlouvu o nakládání s odpady a recyklace, závěr SES, životního prostředí a požární služby, koordinace s konstrukčním výborem a architektem, osvědčení o vybavení. Souhlasíme s tím, že tento seznam vypadá děsivě, ale nechá mu, aby se nezastavil ve svém podnikání. Samostatné shromažďování potřebných dokumentů je opravdu obtížné, kompetentní právníci a jejich společnosti jsou vždy připraveni pomoci.

Mytí automobilů jsou rozděleny do několika typů: mobilní, manuální a automatické. Mobilní myčky automobilů nevyžadují zvláštní výdaje. Ruční mytí automobilů mohou zákazníci vyčistit, což sníží osobní náklady. Nejobvyklejší typy umyvadel jsou automatické, když vůz není umýván lidmi, ale automatizovanými konstrukcemi z rotujících kartáčů. Pro výběr vhodného typu vozu, zvažte, co dřezy jsou velmi populární ve vašem městě, nebo vice versa, které nejsou umyvadla, a můžete se stát „monopol“ v této oblasti.

Vyberte si pokoj

Velká pozornost by měla být věnována situaci v oblasti mytí automobilů a počtu závodníků v oblasti. Koneckonců, počet klientů bude záviset na úspěchu vašeho auta. Pokud si koupíte myčku, sledujte několik týdnů po toku automobilů. Je žádoucí, aby to bylo v druhé polovině ve všední dny (asi 15-16 hodin). Takže uvidíte, jaká minimální částka peněz můžete získat na tomto místě. Optimum bude prestižní čtvrť města, kde lidé řídí dobré automobily a jsou připraveni dát dobré peníze, aby zajistily, že jejich osobní doprava je čistá. Také dobrá volba - okresní silnice, odkud se stejní lidé na dobrých autách dostanou z venkovského domu na pracovní místo. Ve spacích oblastech bude nájem nepochybně nižší, ale pohyb kupujících klesá. Největší dav lidí je vždy v centru, ale dostat místní úřady k otevření autopůjčovny může být docela problém. Jiné dobré prostory pro mytí automobilů jsou nedaleko od čerpací stanice a čerpací stanice, hraničních celních úřadů, v blízkosti parkovišť. Také si pamatujte, že umývárna by měla být umístěna nejméně 70 metrů od apartmánového domu (s rostoucím počtem sloupků se vzdálenost zvyšuje).

Pokud začnete od začátku, vezměte prosím na vědomí, že v místnosti by měla být kromě samotného mycího automatu i pracovna, skladiště, kde budou uloženy veškeré zásoby a pomocné materiály a pokladna. Mělo by být dostatečně prostorné a dobře větrané. Samozřejmě, že prostor pokoje závisí na počtu míst.

Vaši zaměstnanci

Personál pro mytí auta - otázka prakticky bez problémů. Toto povolání nevyžaduje zvláštní vzdělání nebo vzdělání. Hlavní vlastnosti, které musí mít váš zaměstnanec, jsou zodpovědnost, slušnost a důvěrnost. V závislosti na rozvrhu práce a počtu příspěvků se vypočítá počet podložek. Zamýšlením vašich zaměstnanců je paušální nebo platící% výtěžku. Můžete také kombinovat obě možnosti - nastavit minimální sazbu a platit% příjmů. Dostanete důvěru zaměstnancům v neustálý příjem a motivujete jej k kvalitní práci a přilákání nových zákazníků. Zajistěte podložky stejným způsobem - značkové kalhoty pro tento účel budou dělat to nejlepší.

Takže jedna z nejobtížnějších částí podnikání je vypracování podnikatelského plánu. Samozřejmě s námi bude přibližná.

Výpočet nákladů

Začněme s náklady na otevírání aut. Řekněme, že jsme se rozhodli otevřít mycí automat sestávající ze dvou míst. Potřebujeme pokoj s celkovou plochou 100 m2 (můžete držet až 90 m2, ale rozhodli jsme se počítat s marží). Přibližně 60 m2 půjde přímo na samotné stánky, zbylých 40 m2 bude ponecháno pod technickými místnostmi a místnostmi pro personál. Ve velkém městě bude měsíc pronájmu místnosti nedaleko centra stát asi 100 000 rublů. Vezmeme 100 000 rublů měsíčně a za jeden rok půjde na 1 200 000 rublů (pokud jste samozřejmě uzavřeli smlouvu o pevně stanovenou cenu pronájmu).

Bez toho nebude otevřeno žádné obchodní dokumenty. Připravte asi 15 000 rublů na získání všech potřebných povolení, smluv, certifikátů a další dokumentace.
Dalším bodem je dostupnost dodávky vody a elektřiny. Sám svědomitý pronajímatel by se měl spravedlivě postarat sám o sobě. Pokud se to však nestane, pak ten kámen "požehnání lidstva", stejně jako rozčarování okolního území, vás bude stát zhruba 100 000 rublů. Okamžitě zapněte dokončení místnosti (opravy) - asi 100 000 rublů.

Jděte hladce na zařízení - co budou vaši zaměstnanci používat k mytí aut, vaším hlavním cílem. Vytváříme podnikatelský plán pro automatické podložky - zařízení, které vyžaduje vysoký počet zaměstnanců a obsluhu strojů. Ale jak víme, potřebují spoustu místa a jsou poměrně drahé - jedno zařízení může stát 700 000 rublů. Použití vysokotlakého přístroje (AED) je velmi rozšířené. Stojí za to, že takové vybavení je poměrně nenákladné, údržba také není příliš složitá. Jiným způsobem - tzv. Bezkontaktní mytí, když je vozidlo pokryto speciálním saponátem, dovolte, aby se naplnil a umyl. Ale vezmeme průměrnou částku - naše náklady na vybavení budou stát 400 000 rublů.

Další důležitý bod, bez kterého vaše mytí nemůže fungovat. Samozřejmě, tohle je personál. Mnoho autoplachů pracuje nepřetržitě (a to je ideální volba), takže musíte najmout zaměstnance "podložky" pro tři směny. Takže pro každý 8hodinový posun potřebujeme 3 zaměstnance - celkem 9. V průměru je měsíční plat 21 000 rublů a budeme potřebovat správce s platy 30 000 rublů. Funkce správce mohou zahrnovat výpočet a vydávání platů, zajištění a školení nových zaměstnanců, vyřešení konfliktních situací s klienty apod. Celkově bude na mzdy zaměstnanců vynaloženo 219 000 rublů měsíčně. Mimochodem, kombinézy (pracovní kombinézy) pro zaměstnance na mytí automobilů jsou v oblasti 2000 rublů, ve stejné výši budou stát boty. Na počátku bude tedy nutné investovat asi 40 000 rublů na vybavení zaměstnanců.

Náklady, které nelze vyhnout, jsou účty za služby. Je logické, že největším nákladem na mytí automobilů je voda. Další položkou jsou náklady na elektřinu. Celkově bude vydáno 50 000 rublů měsíčně.

Nezapomeňte na bezpečnostní opatření! Patří sem systémy požárního poplachu a video sledování. Tento okamžik se týká položky výdajů, které nemusíte ušetřit, protože tyto 2 body vás mohou zničit. Měsíční údržba systému požární signalizace bude stát přibližně 22 000 rublů, video systémy - 11 000 rublů, celkem - 33 000.
A pár položek na designu. Určitě budete potřebovat nějaký nábytek: alespoň stolek a židli pro správce, šatní skříně pro mytí personálu, stůl pro zákaznický servis, TV, některé interiérové ​​dekorace. To vše bude stát asi 150 000 rublů. Rovněž důležitým bodem je reklama. S největší pravděpodobností budete potřebovat odborníka, budete potřebovat také prostředky na realizaci reklamy: reklama v sociálních sítích, bannery, snad vytvoření promos pro TV. Pro tyto účely může jít až 35 000 rublů za měsíc.

Vypočítat příjmy

No, teď je čas mluvit o příjmech, které mycí automat přinese a vypočítat čistý zisk. Předpokládejme, že prostřednictvím našeho dobře vybaveného automatického mytí se dvěma sloupky projde 2-3 stroje za jeden sloup za hodinu (v závislosti na "balíčku služeb" a toku strojů). S 24hodinovým pracím cyklem projde 60 vozů denně 2 místa a měsíc  1800 vozů. Náklady na mytí jednoho auta budou 400 rublů. Ceny za služby se budou lišit v závislosti na složitosti práce. Minimální praní je auto mytí, který bude stát asi 350-400 rublů. S dobrým, zdvořilým administrátorem, zkušenými pracemi a opravdu dobrým servisem žádný řidič neopustí mytí automobilů a nepoužívá tělo. Máme tedy: 60 vozů (denně) * 400 rublů (cena) = 24 000 rublů denně a 24 000 rublů * 30 dní = 720 000 rubles měsíčního příjmu. Také příjmy budou kolísat v závislosti na sezóně - na podzim a na jaře jsou stále více zákazníků a ve srovnání s letními a zimními obdobími nakupují složitější služby a tím i dražší.

Nyní vypočítejte náklady na objev. Okamžitě varujte, že budeme zvážit bez zohlednění nájemného. V prvním měsíci budete mít asi 1 137 000 rublů, přičemž budete mít na paměti nákup zařízení, uspořádání prostor, získání potřebných dokladů, nákup zařízení pro zaměstnance atd. V budoucnu vám údržba mycího automatu bude stát asi 335 000 rublů bez vyšší moci, což bude vyžadovat dodatečné výdaje.

Tak, čistý zisk bez daní a nájemného je 388 000 rublů. Výplata v tomto případě bude kratší než 1 rok. Ziskovost čistého zisku je asi 35% a hrubý zisk činí 82%. Takže pokud máte dobré místo pro mytí automobilů, vše je ve vašich rukou, hlavním úkolem je přemýšlet a vypočítat vše!

Myšlenky podnikání od začátku

Mytí auta, úskalí

Drenkel »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

Mytí auta (je to trojúhelní a přesto)

Administrátor »Před více než rokem

Drenkel »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

gfhfien »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

Alex_174 »Před více než rokem

Max 85 »Před více než rokem

Caezar »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

anabel1985 »Před více než rokem

Kolobrod »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

mytí automobilů

vova »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

Wad08 »9. července 2018, 14:35

SMS »13. července 2018, 9:36

Dragonsea »24. srpna 2018, 20:40

Podnikatelský plán pro mytí automobilů s výpočty pro rok 2018.

Obsah

Podrobně ospravedlňují proveditelnost a efektivitu podniku, který zahrnuje mytí automobilů.

Analýza trhu

Podle dopravní policie je dnes v naší zemi registrováno asi čtyřicet milionů automobilů. Současně je kolem 10 000 bodů mytí automobilů. Ukazuje se, že v průměru každé čtyři tisíce vozů je pouze jedno mytí. Podobné objekty jsou rozděleny nerovnoměrně mezi města a často v mnoha lokalitách prostě nestačí. Co říci o různých federálních silnicích, když v blízkosti rušné silnice na mnoho kilometrů není jedno mytí automobilů. Je známo, že každé auto pravidelně tuto službu potřebuje, jinak může jeho vážné znečištění v průběhu provozu způsobit vážné problémy.

Jak ukazují statistiky, většina majitelů automobilů umyje své automobily asi jednou týdně. Proto i v malém městě s populací 10 tisíc lidí můžete získat velké množství pravidelných zákazníků.

Také stojí za to, že automobily jsou umývány nejen fyzickými osobami, ale i právními subjekty. V důsledku toho je možné uzavírat smlouvy o pravidelném poskytování služeb s různými organizacemi města.

Kritéria pro výběr místa k práci

Že podnik byl úspěšný a výnosný, je třeba velmi pečlivě přistupovat k výběru vhodného místa k práci. Především je nutný široký a pohodlný přístup k mytí aut. Absence velkého souboru automobilů přiláká velké množství zákazníků a zajistí dobrý výkon. Mnoho neprofesionálních jezdců se také snaží dostat tam, kde můžete zastavit bez složitých manévrů na vašem voze.

Doporučuje se, že vedle ní je zaneprázdněná silnice, ve které se neustále projíždějí automobily - to přinese více návštěvníků. Samozřejmě, v takovém případě přijdou lidé a na doporučení přátel, kteří uvidí mytí automobilů náhodou. Pokud trasa spojuje jednu lokalitu s druhou, bude to ještě větší plus, protože po dlouhé cestě se mnozí motoristé chtějí umýt své auto a zároveň si trochu odpočinout z cesty.

Místnost musí být předem připojena ke všem použitým komunikacím. Doporučuje se také zvolit prostor s přídavnou plochou pod baldachýnem - umožní klientům ukrýt se před deštěm a sluncem. Zařízení přilehlého území s osvětlením umožní úspěšně pracovat a přitahovat zákazníky i ve tmě.

Další výhodou bude umístění nedalekých autoservisů, parkovišť nebo prodejen automobilových dílů. Tyto společnosti přilákají cílové publikum a pomáhají zvýšit tok zákazníků.

Dokumenty

Chcete-li uspořádat firmu, musíte vydat následující dokumenty:

 • certifikát o registraci IP nebo LLC;
 • schválený projekt mytí automobilů;
 • pronájem pozemků a prostor pro mytí automobilů;
 • smlouva o připojení k elektrické síti;
 • - smlouva o koupi vody nebo o přístupu k vodovodu;
 • smlouva o nakládání s použitou vodou, různé odpady a další výrobky z pracího stroje.

Registrace dokumentů a získání povolení bude muset vynaložit 200 tisíc rublů.

Místnost

Chcete-li plně pracovat s mycím prostředkem, doporučujeme pronajmout pokojovou plochu cca 100 m2. Pokud bude přibližná cena pronájmu 500 r. pro 1 čtverec. m., pak tedy za měsíc náklady na pronájem bude 50.000 rublů.

Není-li prostory a přilehlé území připraveny pro práci autopůjčovny, budou požadovány následující výdaje:

 1. Dokončení - 240 000 rublů.
 2. Dodávka vody a dřezu - 300 000 rublů.
 3. Instalace zařízení pro práci - 50 000 rublů.
 4. Krajinářství - 100 000 rublů.

Celkem: 690 000 rublů.

Zařízení

Použitá technika musí být profesionální a spolehlivá - chrání se před poruchami a náklady. Doporučuje se vybrat zkušené výrobce, kteří poskytují dlouhodobé záruky na své výrobky. Chcete-li otevřít myčku, musíte si zakoupit následující zařízení:

 1. Přístroje s vysokým tlakem (АВД) bez topení (2 kusy) - 180.000 rublů.
 2. Filtry jemné vody (2 ks) - 24.000 rublů.
 3. Pěnová hubice (2 ks) - 10 000 rublů.
 4. Montážní sada (2 ks) - 24.000 rublů.
 5. Ruční spínač "čistý - cirkulující" (2 ks) - 24.000 rublů.
 6. Vysavač (1 ks) - 45.000 rublů.
 7. Membránový filtr (1 ks) - 3 000 rublů.
 8. Automatické nastavení (1 ks) - 2 000 rublů.
 9. Systém úpravy vody (1 ks) - 300 000 rublů.
 10. Modul pro zvýšení tlaku (1 ks) - 50 000 rublů.

Celkem: 662 000 rublů.

Zaměstnanci aut

Zvláštní pozornost by měla být věnována výběru personálu - za to můžete posílat zprávy na sociálních sítích a na volných bulletinových panelech. Pro provoz společnosti jsou vyžadováni čtyři lidé, kteří budou pracovat na směnách. Jeden pokladník je také potřebný. Měsíční mzdové náklady se rozdělí takto:

 1. Autopůjčovna (4 osoby) - 96.000 rublů.
 2. Účastník-pokladník (1 osoba) - 30.000 rublů.

Celkem: 126 000 rublů.

Finanční plán

Při otevírání mycího automatu budou jednorázové náklady:

 1. Registrace povolení je 200.000 rublů.
 2. Příprava prostor a území pro práci - 690 000 rublů.
 3. Nákup zařízení - 662 000 rublů.

Celkem: 1.552.000 rublů.

Měsíční výdaje budou rozděleny podle následujících položek:

 1. Zaměstnanci Zarlaty - 126 000 rublů.
 2. Pronájem prostor - 50 000 rublů.
 3. Nabytí auto chemických výrobků a spotřebního materiálu - 30 000 rublů.
 4. Elektřina a voda - 30 000 rublů.
 5. Nepředvídané náklady (propuštění zaměstnanců, přerušení vybavení apod.) - 30 000 rublů.

Celkem: 266 000 rublů.

Počáteční investice tedy bude 1,818,000 rublů.

Autopůjčovna bude běžet denně od 08:00 do 23:00.

Průměrné zatížení jednoho místa za den je 22 vozů. Proto na dvou místech bude v průměru 44 vozů za den. Ukazuje se, že během jednoho měsíce bude mycí automat schopen obsluhovat 1320 vozů.

Průměrná kontrola na mycím automatu činí 300 rublů.

Výsledkem je, že celkový zisk za měsíc bude činit 396 000 rublů. Čistý zisk po zaplacení všech daní a měsíčních nákladů činí přibližně 120 000 rublů.

Přibližné období návratnosti investice: 16 měsíců.

Analýza rizik

Je přirozené, že u mycího automatu dojde k určitým rizikům a pokud je to možné, měly by být minimalizovány.

1. Neúspěšné umístění myčky.

Problém lze předejít provedením podrobné analýzy terénu předem. Je také nutné studovat dopravní toky a přítomnost konkurentů, kteří mohou být blízko.

2. Problémy s kontrolními tělesy.

K minimalizaci takových problémů byste měli provést všechna povolení s pomocí osvědčené advokátní kanceláře. V případě jakéhokoli nedorozumění v tomto plánu byste měli okamžitě kontaktovat a vyřešit problém společně s odbornými právníky.

Všechna zařízení budou mít záruční dobu. Navíc se doporučuje pravidelně kontrolovat. V případě poškození opravte zařízení v příslušných technických centrech.

4. Nedostatek zkušených pracovníků.

Za účelem získání spolehlivých zaměstnanců bude nabídnut slušný plat. Zaměstnanci, kteří nemají příslušné zkušenosti, budou na pracovišti vyškoleni.

Závěr

Jak ukazuje praxe, většina ruských mycích automobilů úspěšně pracuje po celá desetiletí. To samozřejmě naznačuje velmi pozitivní ukazatele v této oblasti. Podnikání je dostatečně výhodné, neboť tyto služby jsou vždy poptávané. Pokud chcete a můžete zvýšit počet boxů pro automobily, rozbalte personál a nechte si provozní režim nepřetržitě. Také u mycího automatu můžete otevřít obchod s díly, spotřebním materiálem a příslušenstvím.

Související články

Charakteristiky otevření měnových finančních institucí

Mikrofinanční organizace vidíme všude, protože je to jedna z nejvýnosnějších podniků. Dále vám ukážeme, jak otevřít společnost tohoto typu.

Franchise stojí až 50 tisíc rublů

Mezi lidmi existuje názor, že peníze potřebné k zahájení podnikání vyžadují. Překvapivě, dnes, za tímto účelem, částka není více než padesát tisíc rublů.

Bitcoin (Bitcoin): výdělky, výměna a investice

Dokonce i když se začneme ptát lidem na to, co jsou to, co je, prakticky nikdo nemůže dát srozumitelnou odpověď. Samozřejmě, mnohé další jsou nedůvěřivé.

Franšízy pro malé města

Mnoho obyvatel malých měst je pevně přesvědčeno, že nemají vyhlídky na zahájení podnikání. Snažíme se ujistit, že to je daleko od případu a že je to zvědavost.

© 2016-2018 "Franchise-Top"
Nezávislé recenze na webové stránky o franšízách