ROUTINE TRADING TOOLS

Kvalita masa získaného z různých částí jatečně upraveného těla není stejná. Řezy se liší nutriční hodnotou, kulinářskými ctnostmi a účelem, poměrem svalů, tuku a kostí. V tomto ohledu jsou jatečně upravená těla rozdělena na oddělené odrůdy.

V naší zemi byla přijata jednotná schéma pro řezání jatečně upravených těl pro maloobchodní prodej. Kromě porážet obchodní režimy vaření střih pro výrobu uzenin, klobásy a hromadnými škrty monosort. Systémy zajišťující kombinovaným použitím řezů: méně hodnotné - pro průmyslové zpracování a další cenné - obchodu.

Hovězí jatečně upravená těla, poloviny jatečně upravených těl nebo čtvrtky jsou řezány podle schématu znázorněného na obr. 8.1. Hovězí maso je rozděleno do tří odrůd (obrázek 8.1). Výstupní škrty 1. třídy - 63%, druhý - 32, třetí - 5%.

Jatečně upravená těla telecí jsou předběžně rozřezána do dvou polovin (obrázek 8.2). Telecí je rozděleno do tří odrůd (obrázek 8.2).

Jatečně upravená těla vepřového masa se dělí na samostatné odrůdové části podle schématu znázorněného na obr. 8.3. Vepřové maso je rozděleno do dvou tříd (obrázek 8.3). Výkon řezů prvního stupně je 95%, druhý - 5%.


Obr. 8.1. Schéma řezání hovězího masa: řezy 1. stupně: 1 - kyčelní, 2 - bederní, 3 - dorzální, 4 - šupinovité (lopatka, okraj ramen), 5 - humerální (část humeru a předloktí), 6 - hrudní; řezy druhého stupně: 7 - krční, 8 - bok; řezy třetího stupně: 9 - řez, 10 - přední stopka, 11 - zadní holeně


Obr. 8.2. Schéma řezání telecí maso:Řezy - 1. stupeň: 1 - bok, 2 - bederní, 3 - spinální, 4 - špachtle, 5 - podplechny okraj; řezy druhého stupně: 6 - hrudní s bokem, 7 - krční; řezy třetího stupně: 8 - předloktí, 9 - holení


Obr. 8.3. Schéma řezných těl vepřového masa:Prvotřídní řezy: 1 - lopatka, 2 - hřbetní část, 3 - hruď, 4 - bederní část s bokem, 5 - šunka; řezy 2. stupně: 6 - předloktí (stopka), 7 stopka


Obr. 8.4. Schéma pro řezání půlky a kozího masa:Prvotřídní řezy: 1 - kyčelní, 2 - bederní, 3 - lopatkové - dorzální; řezy 2. stupně: 4 - řez, 5 - předloktí, 6 - zadní stopka

Jehněčí a kozí maso se dělí na části, které jsou klasifikovány jako 1. nebo 2. stupeň (obrázek 8.4). Výtěžnost řezů I. třídy je 93%, 2. stupeň - 7%.

Řezání hovězího masa. Schéma řezání jatečně upravených těl hovězího masa

Hovězí maso je ceněno jak mezi labužníky, tak mezi prostými milovníky jídla. Jedná se o vynikající maso s vysokým obsahem kalorií, které je ideální pro vaření hlavních jídel a pro míchání s dalšími přísadami při vytváření pokrmů se složitým receptem.

Hovězí maso v maloobchodě

Před uvedením do prodeje hovězí maso prochází několika etapami přípravy. Postupy před prodejem zahrnují přímo řezání, řezání a odstraňování.

Řezání

Hovězí maso je před zpracováním rozděleno na dvě podélné části. Další schéma řezání hovězího masa bude striktně odpovídat anatomickým liniím - místům spojení kostí a kostních skupin s pojivovou tkání.

 1. Polovina jatečně upraveného těla je rozdělena na dvě části - přední a zadní. Nebo jestliže byla jatečně upravená těla úplná, do čtyř částí. Místo řezu je přibližně středem - mezi třináctým a čtrnáctým obratlem, tato čára bude následovat poslední žebro. Řezání začíná od dna s bokem. Za prvé se provádí řez na úrovni třináctého žebra, pak se provádí přes měkké tkáně, které ohraničují žebro ze strany úlohy na páteř. Spojení těchto obratlů je přerušeno.
 2. Další porcování hovězího masa pokračuje v částech. Přední polovina kostry je rozdělena na pět řezů.
 3. Krk je řezán podél linie, která prochází mezi počátkem hrudní kosti a posledním krční obratle. A řez musí projít mezi posledním krční a prvním hřbetním obratlem.
 4. Pro odříznutí špachtle je čtvrtá kostra umístěna s vnitřní stranou dolů a rameno je vytaženo nohou nahoru. První řez je veden přes obrys, který tvoří svaly, druhá řezná linie se rozprostírá od lokte k hornímu okraji čepele, a třetí je na trupu taženém blade - řez svalů, které spojují kosti a lopatku sám.
 5. Zbytek přední čtvrtiny kostry se nazývá hrudní páteře, to je rozděleno do husté okraji podříznutí, slaniny a Backstrap který je řez po vykostění páteře hrudní kostru.
 6. Přejeme do zadní poloviny těla. Řezání kostry hovězího masa pro obchod znamená výběr následujících částí: svíčková, hřbet, bok, stehno nebo stehno, stopka. První je ořez. To je nejlepší a nejdražší část jatečně upraveného těla. Řez je řezán po celé délce bederní páteře, počínaje hrubým okrajem - hlavou. Po oddělení filé a stopky (horní část nohy) je zadní část rozdělena na bederní a páteřní. Zbývající kusy jsou přiděleny při vykostění.

Kecy

Vykostění se provádí po ukončení řezání hovězí maso. Tento proces zahrnuje odstranění masa z kostí. Během toho je důležité, aby na kostech nebylo žádné maso a na kusy masa nejsou žádné velké a hluboké řezy. Maximální přípustná hloubka je 10 mm. Rozměry kusů jsou určeny těmi, kteří dělají řezání, ale nezapomeňte, že malé kousky půjdou do oříznutí a jsou mnohem méně cenné.

Postup pro vykostění rovněž určuje schéma pro krájení těl skotu.

Sekce kavalérie

Z krku se pokusíme maso odstranit celou vrstvou, která je oddělí od každého obratle.

Rameno nože

Lopatka pro vykostění je vložena dovnitř. Nejprve vystřihněte a oddělte radiální a humerusové kosti. Dále, po řezání upevňovacích šlach, je lopatka oddělena. Z žil tvořených ve zbytku kusu masa. Zbytek je rozdělen na dvě části - rameno a rameno.

Ostření dorsotorakální části

První rozřízne maso z hrudní kosti, uchopí to, co je připojeno k pobřežní chrupavce. Potom je maso odstraněno z žeber jednou vrstvou. Pak je toto tělo rozděleno na silnou hranu, ořez a podkapulární část.

Ředění bederní části

První rozřízne přímo pánevní kosti. Pak se na stehenní kosti dělí a je odříznut. Odřízněte vnitřní část - bok, pak vnější stranu - zadní část. Dělení se provádí na kousky fólie a po odstranění drceného masa.

Odizolování

Po ukončení řezání hovězího masa a jeho vykostění se začíná zametat. Podstata odstraňování je vyčistit maso tvrdých šlach a filmů, stejně jako dát kusům masa rovnoměrnější podobu a prezentaci.

K tomu z velkých kusů jsou tenké předměstí, z celé buničiny je oddělen nadbytečným tukem.

Vzhled kusů

Po vykostění a vyskočování by kusy hovězího masa měly vypadat takto:

 • ramenní část čepele - klínovitý;
 • ramenní část lopatky je dvě podlouhlé svaly spojené;
 • hrubý okraj - kus pravoúhlého tvaru;
 • tenký okraj (bederní část) - také obdélníkový, ale podle toho tenčí;
 • krk - čtverec nebo obdélník;
 • podložka - obdélníkový kus;
 • hrudník - část ve formě nafouknuté plachty;
 • Tenderloin - měkká část zaoblené podlouhlé formy;
 • Hřbet je kulatý nebo čtvercový;
 • boční - tenká obdélníková vrstva;
 • stopka - buď sekané oválné kousky s kostí nebo obdélníkový kus s ředěním jednoho okraje.

Řezání hovězího masa podle stupňů

Hovězí maso pocházející z různých míst jatečně upraveného těla má různé chuťové vlastnosti, je vybaveno vlastní sadou užitečných látek, každé místo vyžaduje určité zpracování a je vhodné pro různé pokrmy. Proto je tento typ masa rozdělen do tří tříd:

 • První, která se týká zubu, filé, která se také nazývá svíčková, hrudní a hřbetní části úplně;
 • druhá třída zahrnuje stehno nebo hruď, humerus, rameno a bok;
 • třetí třída je zbytky, tj. řez a stopky (přední a zadní).

Nestojí ani pochybovat o tom, že náklady na identické kusy masa různých stupňů budou zcela odlišné. Proto je důležité, aby kupující věděl, jaký druh hovězího masa je vhodný pro jaké pokrmy, pokud si koupí kousek drahého masa, nenechávejte ho na pokrmy, které nemohou zasáhnout gurmánské receptory.

Stojí za zmínku, že kácení hovězího masa na prodej zanechává asi 7% masa třetího stupně, 88% druhého a pouze 5% prvotřídního hovězího masa. To určuje tržní hodnotu masa a jeho pokrmů.

Ale chuť masa závisí nejen na jeho odrůdě. Určujícími faktory jsou fyzická zátěž zkušený zvířaty v průběhu života (čím větší je zatížení, tím tvrdší a hustší svaly), druh potraviny, způsob porážky a samozřejmě, věk, ve kterém bylo poraženo zvíře, po kterém došlo k řezání hovězího mrtvých těl. Podle prvního kritéria se má za to, že se maso stává tendenci směrem od hlavy k ocasu a od zdola nahoru. Mladá telecí samozřejmě se bude lišit od masa pro dospělé, bude to jasnější barva a drobnější a jemnější konzistence.

Kuchařské účely různých kusů

Kusy s velkým množstvím pojivové tkáně budou pevnější a jejich zpracování bude trvat poměrně dlouho. Takové kusy obvykle nejsou smažené, ale vařené nebo zkroucené do mletého masa. To je bok, krk a záda.

Také značný počet pojivových tkání má hřbet a lopatku, je také lepší vařit nebo používat na polévku. Pro tyto účely, stejně jako pro mletí v mletém maso, můžete použít jakékoliv kusy druhého stupně, které určují řezání hovězí maso.

Pro steaky je ideální svatojánka, která může být odvážně smažená v porcích nebo malých kouscích.

U různých druhů polévky je lepší vybrat různé kusy. Například, pro borshch - tlustší, a pro tenký průhledný bujón - hubený kus.

Podmínky zpracování

Celý postup pro zpracování hovězího masa musí být nezbytně uskutečněn v chladné místnosti. Teplota nesmí překročit 10 stupňů.

Řezání karoserií pro maloobchodníky

Kvalita masa získaného z různých částí jatečně upraveného těla není stejná. Řezy se liší nutriční hodnotou, kulinářskými ctnostmi a účelem, poměrem svalů, tuku a kostí. V tomto ohledu jsou jatečně upravená těla rozdělena na oddělené odrůdy.

V naší zemi byla přijata jednotná schéma pro řezání jatečně upravených těl pro maloobchodní prodej. Kromě porážet obchodní režimy vaření střih pro výrobu uzenin, klobásy a hromadnými škrty monosort. Režimy zajišťující kombinované využití řezů jsou vyvíjeny: méně cenné - pro průmyslové zpracování a cennější - pro obchod.

Hovězí maso je rozděleno do tří odrůd

Výstupní škrty 1. třídy - 63%, druhý - 32, třetí - 5%.

Jatečně upravená těla telecí jsou předběžně rozřezána do dvou polovin

Telecí je rozdělena do tří tříd: Jatečně upravená těla vepřového masa jsou nakrájena na oddělené části podle schématu znázorněného na obr. 8.3. Vepřové maso je rozděleno do dvou odrůd Výstupní řezy prvního stupně - 95%, druhý - 5%.

Jehněčí a kozí maso se dělí na části, které jsou klasifikovány jako 1. nebo 2. stupeň (obrázek 8.4). Výtěžnost řezů I. třídy je 93%, 2. stupeň - 7%.

Řezání kostry pro maloobchod v obchodě, zabalené maso

Kvalita masa získaná z různých částí jatečně upraveného těla není stejná. Masové řezy se navzájem liší nutriční hodnotou, kulinářskou důstojností a účelem, poměrem svalů, tuku a kostí. V tomto ohledu jsou jatečně upravená těla rozdělena na oddělené odrůdy. K vyšším stupňům patří maso, které obsahuje především jemnou svalovou tkáň. V naší zemi byla přijata jediná povinná schéma prodeje jatečně upravených těl pro maloobchodní prodej. Kromě řezání jatečně upravených těl jsou k dispozici kulinářské schémata pro obchod, pro výrobu uzenin, uzenin a velkých jednodílných řezů.

Hovězí maso v obchodu je rozděleno na 3 odrůdy. 1. třída zahrnuje: zadní, zadní a hrudní části s produkcí masa do hmotnosti jatečně upraveného těla pro 1. kategorii tuku 63%; do druhého stupně patří: lopatka, ramenní kloub a bok, výtěžek je 32%; do 3. třídy zahrnují: řez, zadní a zadní stopa, výnos - 5%.

Jatečně upravená těla telecí jsou předběžně rozřezána do dvou polovin. Telecí je rozdělen na 3 odrůdy. K 1. Zahrnuje: zadní nohu (HAM) --tazobedrennuyu část renální část - lumbosakrální a první část řízek - zadnespinnoy oddělené, s průměrným výtěžkem masa do 47% hmotnostních, vztaženo na boku korpusu; k 2. Zahrnuje: část nože, hrudí bok a druhý kotletu - perednespinnuyu část, výtěžek - 35,5%; 3. třída zahrnuje: předloktí - holeně a lýtka - Shank je zpět ven - 17,5%.

Vepřové řezy jsou rozděleny do dvou odrůd. První třída zahrnuje: lopatku, zadní část - vepřové žebro, bederní část s bokem, hřbet a šunku, výnos je 95%. K druhému druhu přepravy: рульку - předloktí a velšku, jehož výkon činí 5%.

Jehněčí a kozí se protínají na dvě poloviny podél linie vedoucí za posledním žebrem. Výsledná přední a zadní strana jsou rozdělena do 3 odrůd.

Kombinované používání hovězího masa podle odvětví a obchodu sníží náklady a zlepší ziskovost klobás a polotovarů a zlepší obchod s masem. Kromě toho se plánuje produkovat vykostěné maso z lopatky, ramen a krku. Současně bude podíl vykostěného masa získaného z kusů odeslaných ke zpracování přibližně 50%.

Balené maso se uvolňuje do obchodu hlavně v chlazeném stavu. Balení se provádí u zařízení na zpracování masa a ve velkých samoobslužných prodejnách. Jatečně upravená těla a jatečně upravená těla jsou předběžně rozřezány na oddělené kusy podle schématu obchodního řezání odpovídajícího typu masa. Maso je baleno v částech o hmotnosti 250, 500 a 1000 g. Kromě toho se maso vyrábí bez kostí, což udává hmotnost a cenu. Ztráty při řezání masa na pásových pilách závisí na mnoha faktorech (rozteč zubů, šířka a tloušťka pilového kotouče, tuhost a teplota masa) a může dosáhnout až 1,5% hmoty jatečně upraveného těla.

V části baleného masa je povoleno maximálně dvě nálevy a hmotnostní odchylka ± 1%. Mags by neměly představovat více než 20% části. Chcete-li zkontrolovat hmotnost, odeberte nejméně 10 porcí z celkového množství a zvážíte kus. Pro balení fólií z celofánu nebo polyethylenu

Můj obchod: obchod s masem. Základní kroky

Minimální počáteční kapitál

Zisk za měsíc

Můj obchod s masem je obchod atraktivní, fascinující, ale velmi složitý, vyžadující neustálou účast podnikatele ve všech procesech. Jak začít otevírat obchod s masem a jaké jsou nejzákladnější kroky, které je třeba podniknout?

Mnoho začínajících podnikatelů přemýšlí o otevření řeznictví. Existuje několik důvodů pro vnější atraktivitu tohoto podnikání. První je v samotném produktu. Maso je komodita každodenní poptávky. Maso je vždy poptávané od kupujících, bylo koupeno a bude zakoupeno i v době krize. Obchod s masem je zpravidla velmi živý a živý obchod, velký proud zákazníků, je to druh pohonu. Navíc má prodávající možnost zvýšit svůj zisk tím, že vyrábí a prodává polotovary, klobásy, ravioli atd. Dokonce i vzhled okolí velkých obchodní sítě - „smrt s kosou“ na každém obchodě s potravinami, řeznictví, mohou nejen pobyt na vodě, ale prospívat díky možnosti měnit rozsah a nabídnout zákazníkům nejnovější a jedinečné produkty, které nenajdete v supermarketu.

Za druhé, je možné proniknout do obchodu s masem s malými investicemi (z 600 tisíc rublů na malý bod). Nepotřebuje velké plochy a drahé vybavení, jako například v restauraci nebo v jídelně. Dokonce i v případě selhání je připravená obchodní firma a její produkty snadno prodávat, vyhýbat se vážným finančním ztrátám. Nevyžaduje se od obchodníka a žádné přísné formality - můžete obchodovat s masem bez licence a potřebovat certifikáty pro produkty.

Jak začít s otevřením obchodu s masem? Po analýze poradenství podnikatelů - praktiků můžete odvodit celý řetězec akcí, které by měly vést k úspěchu v tomto typu podnikání. Upozorňujeme na skutečnost, že rozdělení na kroky by nemělo být považováno za přísně regulovanou směrnici, protože řada fází by měla být prováděna v paralelním režimu.

Krok 1. Chci otevřít prodejnu řeznictví

Než začnete podnikat s prodejem masa, musíte nejdříve přemýšlet o tom, zda ji skutečně potřebujete. Zkušení podnikatelé, kteří udělal jméno pro sebe v průmyslu, zdůraznil, že lidé, kteří přišli v masném průmyslu dělí na náhodné, to znamená, že ti, kteří procházejí všemi možnými způsoby výdělku, náhodou zůstal v prodeji masa, a ti, kteří z jakéhokoliv Důvod, proč jsem cítil, že toto povolání je moje vlastní, měla nějakou osobní podnět k tomu. Například, osoba není spokojen s kvalitou masa, které prodávají v městských trzích nebo měl chuť ji rozvíjet ve známém průmysl (například při pěstování prasat nebo telat, a poté je se ziskem prodat). No, nebo jsem hledala novou cestu k mému talentu jako řezník nebo šišák kebab, když srdce a vytáhne celé maso.

Myšlenka je, že pokud v prvním případě je pravděpodobné, že propálit citově přijmout špatný obchod, ve druhém případě je šance na úspěch výrazně vyšší, neboť osoby, má zpočátku imunní vůči selhání, ztrát a jiných těžkostí. Ale hlavní rozdíl mezi "náhodnými" a "náhodnými" lidmi v obchodu s masem není ani tak. Hlavní věc je znalost nebo alespoň jasné porozumění specifikám práce s masem na jedné straně a nevědomosti o těchto rysech v jiných. A rozdíl mezi prvním a druhým začne zobrazovat od prvních minut provozu, jakmile budou „náhodných“ lidí zjistí, že kusy hovězího masa, které mu dal není v řadě, a mezi sebou, z nějakého důvodu se staly zelená. Nebo když si najednou uvědomí, že naprosto neví, kam dát maso, které nebylo několik dní prodané. A sto a jedna nuance. Jednoduše řečeno, úspěšné podnikání prodávání masa (stejně jako jakýkoli jiný podnik obecně) začíná láskou k masu, jasně realizovaným a částečně utrpěným úkolem, cílem, misí. Pokud ve vašem případě to všechno začalo s něčím jiným, měli byste se znovu zeptat na tuto otázku rovnou: "Chci otevřít řeznictví?

Krok 2. Analyzujte místní trh

Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak první věcí, kterou byste měli udělat, je analyzovat místní trh. Nejprve musíte zjistit, co lidé chtějí vidět a za jakou cenu, kdo prodává toto maso, kdo ho přináší a kdo ho koupí. Nebojte si čas strávený na shromažďování informací - v praxi se to opakovaně vyplácí kvůli zabránění chybám. V hlavě by měl být holistický obraz stávajících konkurentů, ceny, možné překážky a způsoby, jak reagovat na určité události. Klíčovým úkolem v této fázi je psychicky přizpůsobit sebe a svůj budoucí obchod v aktuálním snímku. A po analýze situace je někdy nutné opustit původní myšlenky, které se zdají být geniální. Například, když se najednou ukáže, že králík, koně nebo skopové maso v určité oblasti nikdo a nikdo nepotřebuje - prostě proto, že historicky existují další vkusy v populaci.

Krok 3. Určete rozsah, vypočtejte značku a zisk

Po analýze trhu budete mít více či méně jasný obraz o tom, co chcete obchodovat a o jakém druhu obratu mluvíte. Strategickým problémem je hledání dodavatele. Budete potřebovat najít cenově dostupné maso s vynikající kvalitou. Úlovkem je, že nikdo nikdy neřekne, že jeho maso je nedostatečné - všichni vždy prodávají pouze "dobré" a "nejlepší". Hodně v této fázi bude záviset na tom, jak jste analyzovali trh. Je třeba opustit komfortní zónu: komunikovat s kupujícími, prodejci, dodavateli, zemědělci a vyvozovat závěry. Zároveň se obvykle nenachází široká škála cen v rámci jednoho města či regionu. Rozdíl není větší než 10%. Jedním slovem, kopání na povrchu, výhody a nevýhody návrhu lze těžko rozeznat. V tomto čísle neexistují univerzální prostředky - je třeba hledat a vyjednávat, jezdit, sledovat, volat a tak dále.

V této fázi je také nutné vypracovat přibližný finanční plán, který by měl být v budoucnu orientován. Zde je jeden problém - ve srovnání s jinými druhy obchodu v prodeji masa je poměrně složitý cenový systém. Závisí to nejen na nákupních cenách, kupní síle zákazníků, stálých nákladech podnikatele, cenách konkurentů a dalších tradičních faktorech, ale také na charakteristice řezání a smršťování dodávaných výrobků. Když se dostanete do obchodu, jedna jatečně upravená těla se může rozptýlit na desítky pozic a každá z nich musí mít přiměřenou, ale zároveň i ziskovou cenu. Cesta k výpočtu je komplikovaná, choulostivá a dlouhá, a musíte je dělat po celou dobu, protože možná budete muset změnit řezání, dodavatel může náhle zvýšit ceny a zákazník - objednat nestandardní kus. Současně s bezohledným přístupem existuje skutečné riziko, že nejen ztratíme nějaký zisk, ale ztratíme jej úplně. Proto je nejlepší používat automatizované elektronické služby pro prodejny masa, které vám umožní rychle provádět výpočty na připravených algoritmech pro výběr cen. Takové výpočty budou také od počátku rozumné, výběru nejpřijatelnější velkoobchodní ceny, a teprve potom hledat dodavatele.

Značení masa na trhu obecně je poměrně nízké, protože kupující jsou velmi citliví na cenu. Reakce na jakékoliv zvýšení cen je nesmírně bolestivá - maso jednoduše přestane brát, přechází na levnější výrobky. Z toho důvodu marže v obchodech s masem téměř nikdy nepřesahují 20-30% a zisk podnikatele spočívá především v počtu prodejů. Samozřejmě, v závislosti na typu masa, se značka liší. Například na vepřové maso, může to být 40%, a na polotovary může dosáhnout 60-100%, ale v průměru jdou stejné 20-30%. Hodně v otázce stanovení cen bude záviset na regionu - v těch regionech v Rusku, které nemají velké podniky nebo farmy v blízkosti, ceny masa jsou mnohem vyšší. Při výpočtu také nezapomínejte na to, aby se zohlednilo zkazení produktů - na samém začátku ztrát je nepravděpodobné, že byste se jim vyhnuli.

Krok 4. Najděte vhodný pokoj

Krok, který závisí na úspěšnosti obchodu s masem, je správné umístění a umístění. Mimořádně důležité je, že řeznictví je v kontrolním bodě - zisk v tomto druhu podnikání je hlavně kvůli objemům prodeje a nikoli na úkor dodatečných poplatků. Při výběru místa zkušení podnikatelé doporučují strávit den nebo dva a osobně počítat s provozem chodců. Minimální průchodnost za pracovní den je asi 2000 lidí. Z přijatého počtu kupujících obchodu se může stát asi 2-3%. Tyto údaje lze použít při plánování příjmů a čistého zisku.

Zpravidla, pro obchody s masem nevyžaduje velkou plochu: dokonce 90 a 100 metrů čtverečních. metrů - to je hodně, pronájem bude příliš velký a příliš těžký. Za prvé, může to stačit na 10-25 metrů čtverečních. metrů, optimální plocha je asi 30-40 čtverečních. Náklady na pronájem takových prostor může záviset na různých faktorech a může se pohybovat od 15 do 120 tisíc rublů. V tabulce 1 jsme představili průměrnou cenu pronájmu podle webových stránek společnosti Avito pro ruská města s různým počtem obyvatel. Data jsou relevantní pro září 2017.

Tabulka 1. Průměrné nájemné za obchodní prostory 25-60 m2. metry ve městech Ruska *

Maso a masné výrobky

Základem pro třídění jatečně upravených těl je soubor vlastností, které berou v úvahu poměr látek, chemické složení masa, vlastnosti pojivové tkáně.

Kvalita masa je také ovlivněna stupněm fyzického namáhání svalů během života zvířete. Čím více zatížení těchto nebo jiných svalů, tím spíše obsahují pojivové tkáně, a tím jsou hrubší a tvrdší. Například, bederní svaly, provedením relativně malou operaci života zvířete, mají měkké a křehké intramuskulární vrstvy, zatímco mezižeberní svaly, svaly krku, končetin, břicha, neustále pracuje na obsahovat hrubé intermuscular vrstva se značným množstvím pojivové tkáně, která obsahuje defektních proteinů.

Nejlepší druhy masa se nacházejí podél obratlového sloupce a v zadní polovině těla, protože svaly této oblasti těla během života zvířete provádějí nejmenší práci.

Pro maloobchod je maso nakrájeno na pohodlnější malé části - řezané. Řezání jatečně upravených těl do řezu se provádí na anatomických hranicích. U většiny řezů jsou takové hranice kosti kostry.

Maloobchodné řezání hovězího a telecího masa. V maloobchodní síti hovězí maso pochází ve formě polovičních těl a jatečně upravených těl, hovězí maso mladých zvířat - ve formě polovičních těl, bez vnitřních bederních svalů (odpadků). Jatečně upravená polovina jatečně upravených těl a čtvrtky s vrubem jsou povoleny. Poloviční jatečně upravená těla jsou rozdělena na čtvrtiny mezi 11. a 12. žebry.

Podle jednoho schématu maloobchodní řezání každé půlky I a kategorie II tloušťka řez do jedenácti částí vysoce kvalitní (odebrání) (obr. 17): přední čtvrti - sedmi, a zpět - do čtyř částí. Hovězí maso je rozděleno do tří odrůd:.1, 2 a 3. Přibližný výnos masa je (v%): 1. stupeň - 88, druhý - 7, 3. - 5..

Telecí v maloobchodní síti přichází v podobě jatečně upravených těl nebo pozdních jatečně upravených těl s levé částí v těle bederních svalů, ledvin, perineálního a pánevního tuku a brzlíku. Každá polovina jatečně upraveného těla je rozdělena na devět kusů, které jsou jako hovězí maso z dospělých zvířat rozděleny na 1., 2. a 3. třídu.

Maloobchodní krájení jehněčí. V maloobchodní jehněčí je ve formě celých mrtvých těl sledoval (tuk-sledoval kromě ovcí) oddělené nohy nártem kloubu, s přítomností v jatečně upravená ledvinách a perirenální tuku. Povoleno k realizaci jatečně upravených těl jehňat bez ocasu.

Každá jatečně upravená těla je řezána na osm řezů (obr. 18), které jsou rozděleny na 1., 2. a 3. třídu. Výkon masa (v%): 1. stupeň - 75, druhý - 17, třetí - 8.

Maloobchodní stříhání vepřového masa. Maso prasat určených pro maloobchod, stravování a průmyslové zpracování pro potravinářské účely se dělí podle kvality do pěti kategorií: I - slanina, II - mladé maso; III - olejovitý; IV - průmyslové zpracování; V - maso selat. K dispozici je tzv lemování vepřové, který se získá po odstranění uzávěru části podél sádla korpusu straně v ‚/ z šířka korpusu straně hřebene a horní části lopatky a femorální části.

Obr. 17. Řezání kostry hovězího masa: 1 - kyčelní část; 2 - bederní část; 3 - dorzální část; 4 - část lopatky (lopatka, okraj ramen); 5 - humerální část; 6 - hrudní část; 7 - cervikální část; 8-bok; 9 - řez; 10 - přední dřík; 11 - zadní stopka

Okrajové vepřové maso se řadí do kategorie II. Pro realizaci v obchodní síti a ve veřejném stravování se vyrábějí: vepřové I. a V. kategorie, stejně jako loupaná jatečně upravená těla v kůži kategorie II; vepřové maso druhé a třetí kategorie bez kůže nebo s odstraněnou kapustou; vepřové okraje.

V maloobchodě se vepřové kategorie I, II a III dodávají ve formě podélných polovičních jatečně upravených těl. Prodejné přes obchodní sítě v kůži vepřové mrtvých těl s hmotností nižší než 39 kg, bez kůže - méně než 34 kg, rozdělit na vepřových půlek, vepřových půlek a s prvním neřezané obratlů v krční části. Tato jatečně upravená těla jsou v obchodní síti rozdělena do dvou podélných jatečně upravených těl.

Z jatečně upravených těl a jatečně upravených těl, které jsou určeny k prodeji v maloobchodní síti a ve veřejném stravování, jsou cisterny oddělené od cervikálního řezu bezprostředně před prvním krční stavkou. Prase kategorie V (maso selat) pochází z celých jatečně upravených těl, s hlavami a nohama, bez vnitřních orgánů.

Každá polovina jatečně upraveného těla vepřového masa je rozdělena na sedm řezů (obr. 19), které jsou rozděleny na 1. a 2. stupeň. Výkon masa (v%): 1. třída - 94, druhá - 6. Vepřové maso pro maloobchod v rámci tohoto režimu není řezáno.

Řezání masa buvolí. Bývalé maso se v republikách Zakavkazie široce používá.

Obr. 18. Řezání skopového skotu: 1-kyčelní bederní část; 2 - část lopatky; 3 - dorzální část; 4 - hrudní část s bokem; 5 - cervikální část; 6 - řez; 7 - předloktí; 8 - zadní holení

Obr. 19. Řezání kostry prasete: 1 - lopatka; 2 - dorzální část (bederní); 3 - hrudník; 4 - bederní část s bokem; 5 - šunka; 6 - předloktí (stopka); 7 - stopka

Podle tloušťky se buvolí maso dělí do kategorií I a II a obchodních odrůd: 1, 2 a 3. Ukazatele tělesných tuků, jejich krájení pro maloobchod a maso jsou stejné jako u hovězího masa.

Maloobchodní řezání těl velbloudů. Polovička a čtvrtky bez bylinkového tuku, s jedním kaudálním obratlem, vnitřními bederními svaly (zářez), s pánevním a щуповым tukem vstupují na trh. Z každé podélné strany se získá deset řezů: z přední čtvrti - šest, zezadu - čtyři.

Řez je rozdělen na odrůdy: první-zadní lumbální; 2. hřbetní, hrudní, hrudní, hrudní, bok a krční s řezem; 3.díl - přední a zadní.

Výkon řezů (v%): 1. stupeň - 32,7; 2 - 58,5; 3. rd - 8,8.

Malé řezání jatečně upravených těl koní. Maso koní je vypuštěno v podobě podélných půlkrtů a čtvrtí: na kostře je jeden ocasní obratle, řezání, pánev a щуповый tukové prázdniny. Poloviční jatečně upravená těla jsou rozdělena na čtvrtiny mezi 17. a 18. žebry. Maso hříbata se dodává v maloobchodě ve formě podélných půlkrtů.

Jatečně upravená těla koní, poloviny jatečně upravených těl a čtvrtky jsou rozřezány na řezy. Z každé podélné poloviny se rozlišuje devět částí: z přední čtvrti - šest, zezadu - tři. Mimo odrůdy z jatečně upravených těl, jatečně upravených těl a čtvrtí 1. kategorie tuku jsou přiděleny kazy a bodnutí. Zbytek řezu v závislosti na kvalitě je rozdělen na odrůdy: 1. hřbetní a zadní; Druhá - skapulární a podbederok; 3. - řez, přední a zadní stopky.

Maloobchodní řezání jatečně upravených těl jelenů. Do realizace jsou zařazena jatečně upravená těla nebo jatečně upravená těla. Rozdělení na příčné poloviny ("zvonky") se provádí na jatkách, kde nejsou žádné podmínky pro zpracování masa v jatečně upravených tělech. Toto maso se prodává v okraji, v oblasti.

Na těl a půl těl poražených zvířat vyrobených v provádění a průmyslové zpracování, levé ledviny, ledvin a tukových sond, výstřižek, otvor a plnící potrubí (bez stop nártem kloubu).

Venison se používá jako stolní maso a pro průmyslové zpracování - produkuje uzeniny, využívá buď základní suroviny nebo částečně nahrazuje hovězí maso pro vařené a polozapuštěné klobásy.

Jediný režim pro krájení jatečně upravených těl je určen pro maloobchod. Je schváleno příslušnými orgány autonomních republik, území a regionů, ve kterých se prodává zvěřina. Obecně platí, že systém maloobchodu řezání jatečně upravených těl na části přibližně stejné, jako u hovězího masa.

Jatečně upravená jatečně upravená těla jsou nakrájena na šest kusů a rozdělena do tří odrůd: 1. - na zádech a na přední straně; 2. krk a bok; 3.díl - přední a zadní. Výkon masa (v%): 1. stupeň - 88; 2 - 6,5; 3. - 5.5.

Řezání masa pro obchod

Tento příspěvek je můj osobní názor na správné řezání masa. V žádném z hostů nejsou takové jemnosti předepsány, čerpal jsem je z osobních zkušeností pracujících na trhu a komunikoval s řezníky "staré školy". Pokud má respektovaný čtenář názor na některou z uvedených pozic - rád bych si to přečetl v komentářích. Takže:

1. Vepřová kost na kostech. Tělo obratlů a spinous proces musí být odstraněny, žebro by nemělo být příliš dlouhé. Hřbetní část jak hovězího, tak vepřového masa je cenné maso, které se tradičně prodává na břišní kostě. Opuštění dalších kostí v této části vede k podvodnému prodeji kostí za cenu drahé části. Také osobně pro mě je nepřijatelné nechat příliš tlustou vrstvu tuku (tuk je mnohem levnější než beder)

2. Entrecote a tibonský steak (lumbální entrecota) - jatečně upravená těla by měla být rozdělena přesně na polovinu. Pokud řezání není hladký, řezník musí odstranit kost, kde se déle (jinak jeden kupující dostane více kosti a jiné méně za stejné množství masa. Obratle Tělo by mělo být snížit (zvláště ošklivé, když v restauraci přinese tibon steak za neskromně částky na obrovský ošklivý kostomahoy)

3. Rameno a šunka na kost (jako vepřové a hovězí)

Klouby by měly být odděleny a prodávány jako kosti. To platí pro všechny "hlavy" tubulárních kostí. Mají značnou váhu a prodávají je za cenu šunky / lopatky na kostech - upřímný podvod. Velmi často existuje chytrý řez - na jedné straně kousek malé kulaté kosti, a pokud se otočíte - s druhou polovinou "Mojžíše"

4. Rozkrájené nasekané kořeny / kotě na kost - Rozkrájené / nasekané / nasekané kusy kostního masa by měly mít stejnou tloušťku. Při stejné ceně za jednotku hmotnosti se poměr kostí a masa v každém kusu výrazně liší. Podle zákona zastrašování v supermarketu se kusy s širokou masovou stranou z nějakého důvodu vždycky vydají být vyprodány a v zásobnících kusy se zúženou částí. Princip je platný pro bederní, hrudní, entrecote, lumbální entrecote (tibonský steak) a další polohy na kostech.

5. Incize velkých vykostěných kusů (šunka na prvním místě) - Řezaný kus masa by měl být celý. Pokud se kus skládá z fragmentů několika svalů spojených šlachou - není možné tento kus normálně připravit. Ano a při vaření na krájení mohou být různé problémy.

Mezi řezníků byl přijat tento postoj: „Raději bych správně a krásně zpracované maso a nastaví cenu vyšší, než je snížit podvodné a prodávat levnější kupce přijde domů a ujistěte se, že za ty peníze, které obdrží v obou případech zhruba stejné množství masa, ale.. nebo to bude dobré snížit a je snadné vařit., nebo bude rozsekána do zadku, a kupující se již dlouho trápil dovyrezaya vnitřních šlach a kácení Zvláště kostní sekyrka kuchyňku. příště kupující přijde k těm, kteří se ase je na tom dobře. "

Osobně pro mě je důkladnost řezání indikátorem profesionality. Profesionál se obvykle zajímá o stabilitu své práce a nebude se zabývat nedoplatky nebo masem pochybného původu. Výjimky samozřejmě existují, ale osobně jsem je zřídka potkal.

Řezání masa pro maloobchod

Nutriční hodnota masa různých částí jatečně upraveného těla není stejná a je určena obsahem svalových, spojivových, tukových a kostních tkání. Řezání kostry se skládá z řezání do řezu, z nichž každá má přísné anatomické hranice.

Řezání hovězího masa zahrnuje oddělení každého podélného těla do 9 hlavních prvotních řezů 1., 2. a 3. třídy.

V 1. třídě se jedná o zadní část, zadní část (filé, vzpřímené, zuby a hrudník) a hrudník. Výtěžnost masti 1. stupně je 63% hmotnosti těla. K druhému stupni patří kostra, humerus a bok. Výkon druhého stupně masa je 32%. Třída 3 zahrnuje řez, stopku přední a zadní.

Telecí je nakrájeno na 9 kusů (každá polovina jatečně upraveného těla). K 1. třídě je zadní noha (šunka), první kotlet (zadní a zadní) a ledvinová část. Výtěžek činí 47% hmotnosti jatečně upraveného těla. Do druhého stupně se jedná o lopatku, hruď s flap a druhou kotletovou část (pronotinu). Výtěžek činí 35,5% hmotnosti jatečně upraveného těla. Třetí stupeň zahrnuje krční část, klub a zadní stopku. Výtěžek činí 17,5%.

Vepřové maso se dělí na 7 kusů (každá polovina jatečně upraveného těla). V 1. třídě se skopulární část, hřbetní část (krup), bederní část s bokem (hrudník) a šunka. Výnos je 95% hmotnosti kostry. K 2. třídě je předloktí (stopka) a stopka. Výtěžek činí 5%. Vepřové půlky mrtvoly mohou přijít bez stopky a stopky.

Jehněčí a kozí maso, na rozdíl od hovězího a vepřového masa, nejsou řezány podélnými těly, ale příčnými (hranice prochází podél linie vedoucí za posledním žebrem). První a druhá třída zahrnují páteřní a zadní části. Výstup - 77,5% hmotnosti jatečně upraveného těla. Druhý stupeň zahrnuje krční část, hruď a yashin. Výtěžek činí 15,5%. 3. třída zahrnuje řez, pravítko a zadní stopku. Výtěžek činí 7% hmotnosti jatečně upraveného těla.

Základní požadavky na kvalitu masa

Zbožnost masa v skladu je stanovena organolepticky. Současně věnujte pozornost vzhledu, barvě, konzistenci, vůni, tuku, kostní dřeně, šlach a kloubů. Maso, které jde na trh, by nemělo mít krevní sraženiny, straky nebo poškození tkáně, zbytky vnitřních orgánů, kontaminaci. Vepřové zbytky štětin, odstraňování a rozklad podkožního tuku by neměly překročit 10% povrchu jatečně upraveného těla, u hovězího masa - 15%. Jatečně upravená těla by měla být řádně rozřezána na jatečně upravená těla po střední čáře páteře bez celých obratlů a rozdrcena.

Není povoleno prodávat maso kontaminované, svařené, rozpadlé, plesnivé, se změnou barvy svalové a tukové tkáně, nesprávně zbavené a mletí a zmrazení masa více než jednou.

Vedlejší produkty

Vedlejší produkty jsou rozděleny podle druhů hospodářských zvířat na hovězí, jehněčí, vepřové a jiné druhy jatečných zvířat. Podle jejich nutriční hodnoty jsou rozděleny do dvou kategorií.

Mezi vedlejší produkty kategorie 1 patří jazyk, játra, ledviny, mozky a srdce všech druhů skotu, stejně jako vemene, bránice a masokostní ocas z hovězího a skopového masa.

Vedlejší produkty kategorie II zahrnují hlavu bez jazyka, plic, nohy, rty, slezina, pikalnoe maso (s jícnu), krku (průdušnice) všech druhů dobytka a ovčí hlavu s jazykem a mozek, nártem kloub, maso-tail vepřové, břicho vepřové, jizvu, syřidlo, léto (kniha), kaltyk (hrdlo), vepřové uši a hovězí maso.

V tepelném stavu mohou být vedlejší produkty chlazeny, chlazeny, zmrazeny.

Vedlejší produkty jsou povoleny při realizaci pouze zdravých zvířat, čerstvé, čisté, bez hlenu, krve, známky znehodnocení, řezů a slz.

řezání vepřového masa pro obchod

Toto je úvodní video vepřového řezu z masné školy. Trenér pro řez-Raf. Podrobnější informace.

Nejdůležitější body řezného těla vepřového masa.

vše je čisté a kvalitativní.

U praseho jsme si řezali hrdlo, vypustili jsme krev, palim a dvakrát jsme škrábali nůž. Řihli jsme hruď a zabili ji.

Obchod s masnými výrobky společnosti Anna Podolenchuk. Vystřihněte polovinu vepřového masa. Prodej masa. Voskresensk. Červen 2017.

Jak nakrájet prase na prodej.

Toto je úvodní video vepřového řezu z masné školy. Trenér pro řez-Raf. Podrobnější informace.

Maso řezník řezačky výnosné řezané vepřové výnosné řezání hovězí maso výhodný řez vepřové výhody.

Kanec se jmenoval Vasily.

Anna nakrájí vepřové maso a říká, že je lepší vařit z různých částí vepřové šunky.

Bezplatná bulletin board

Zaznamenal vietnamské prase, zpracoval ho a ujistil se, že černé prase není vůbec černé, ale má běžné bílé.

Řezání vepřového masa, pro obchod. (Video tutoriály).

Hrudník s koštětem z mazových prasat je velmi vhodný pro moření. Z toho se ukáže vynikající.

V tomto videu vám ukážeme, jak jsme porodili naše prase, prase běloruského plemene. Věk prase je 1 rok.

Řezání prasete do 9 klasických kusů Maso, miluji tě! KONCEPT GARDEN Ruský výrobce zahrad.

řeznictví Jak řezat vepřové maso Jak řezat vepřové správně Vystřihněte vepřové sekci.

Jak nakrájet maso z vepřového masa doma. Master-class z řeznictví - řezání vepřového masa..

Obchod s masem: otevřete řeznictví

Maso je lukrativní obchod. Jak otevřít řeznictví: požadavky SES, místnost, vybavení, příplatek za maso.

V tomto článku chci vám říct o základních složitosti práce v masném podnikání, jak otevřít řeznictví, jaké jsou požadavky na SES chlazené obchodu masa, a jak organizovat obchod provozovat se ziskem spíše než ztrátou.

Obchod s masem: dokumentace.

Registrace IP v daňové službě.

Kód OKVED 52.22.1 Maloobchod s masem a drůbežím masem, včetně drobů.

Kód OKVED 52.22.2 Maloobchod s masnými výrobky a výrobky z drůbežího masa.

Příjem sanitárně epidemiologického závěru v SES (Rospotrebnadzor) na základě kontroly skladu.

Ve veterinární službě - povolení obchodovat s masem.

Požární služba - povolení provozovat areál.

Obchod s masem: Základní požadavky na SES.

Požadavky na masný obchod:

Stěny obchodních prostorů by měly být lemovány nebo natřeny materiály odolnými vůči ošetření dezinfekčními prostředky a odolné proti vlhkosti a teplotě.

Dostupnost vodovodu a kanalizace.

Přítomnost umývadla na ruce (s lokálním kohoutem) a toaletu pro zaměstnance.

Přítomnost mechanického větrání s nuceným vzduchem a výfukem.

Osvětlení v místnosti by mělo být opatřeno ochrannými odstíny (aby nedošlo k pádu skleněných částic do výrobku).

Přítomnost izolovaného a vybaveného pokoje pro krájení masa.

Chladící zařízení pro skladování zboží.

Udržujte čistý pokoj a okolí.

Pokud se prostory nacházejí v obytné budově - z konce obytné budovy je dodatečně vchod pro vykládku zboží.

Teplota na pracovišti prodávajícího v stacionárním pokoji nesmí být nižší než 18 ° C a nad 26 ° C.

Požadavky na zařízení pro maso:

Všechny chladírny by měly být vybaveny teploměry (s inhibicí rtuti!) Pro kontrolu skladovací teploty výrobků.

Přítomnost obchodního vybavení, inventáře, balení, nádobí a obalového materiálu schváleného SES.

Paluba určená k řezání masa by měla být instalována na speciální stojan, po práci musí být paluba očištěna nožem a posypána solí.

Požadavky na skladování masa:

Dostupnost doprovodných dokumentů a štítků na obalu dodavatele.

Přítomnost veterinární razítka u jatečně upravených těl.

Skladování produktů v nainstalovaném zařízení a dodržování teplotního režimu.

Samostatné skladování surového masa a polotovarů.

Přítomnost řezacích desek a nožů se značením.

Požadavky na personál:

Dostupnost hygienických knih od prodejců.

Vytvoření podmínek pro osobní hygienu - ručníky, mýdlo, toaletní papír.

Prodejci by měli být oblečeni v sanitárním oblečení, což je nutně i přítomnost čepice nebo šátku.

Přítomnost první pomoci pro první pomoc.

Zde jsou uvedeny základní požadavky SES obchodu s masnými výrobky, jejíž realizace je podmínkou pro získání povolení k prodeji masa a vedlejších produktů, úplný seznam požadavků lze získat z místního SES.

Budete také potřebovat povolení k obchodu s masem ve veterinární kontrole.

Zařízení pro zpracování masa.

Pro organizaci odbytu bude zapotřebí následující zařízení:

Chladicí vitríny (střední teplota) - 2 - 3 ks.

Doporučuje se instalovat vitríny s ohnutým sklem pro větší odvolání a lepší pozorovací úhel výrobků od kupujících. Také pro obchod s masem by měla být instalována speciální červená lampa v vitríně nebo lampa s teplým spektrem záře, pod nímž má maso velmi dobrou prezentaci.

Chladicí skříňka pro skladování masa. Pokud skladujete maso v pouzdře na displeji ve spodní části, můžete to udělat bez skříně.

Elektrický sekáč na mleté ​​maso.

Zařízení na řezání masa - palubu, háček na zavěšení masových těl masa a malých os, nože.

Nůžky na krájení, nože, výplně na vycpávky, dispenzace pro zobrazení zboží v vitríně, kalkulačku, cenovky, jednorázové balení.

Elektronické vyvážení (musí být uzavřeno).

Nohavice pro prodejce.

Správné řezání masa je základem ziskovosti podniku.

Na jednom nepracuje správně vykuchaná jatečně upravených těl mohou ztratit až 20 kg masa, například, když se snížit špatný kus, a kus masa bude kus tuku nebo kosti, pak tento kus nebude moci prodávat za patřičných cen, jeho cena okamžitě klesne téměř o polovinu. Proto je třeba nejprve hledat zkušený rubl nebo samostatně se učit a zvládnout tuto profesi, jinak nemůže být žádný zisk.

Schéma řezání hovězího masa.

Správné řezání masa vyžaduje velmi dobrou zkušenost, od toho, jak bude kus vypadat atraktivně v očích kupujících, závisí především na tom, jak bude odříznuta od rubshchik.

Schéma řezného těla vepřového masa.

Schéma řezného jatečně upraveného jehněčího masa.

Obchod s masem: dodavatelé, sortiment zboží.

store svazek se obvykle skládá z několika druhů masa - vepřového, hovězího masa, drůbeže a drobů a polo - masa, marinovaného masa Grilování, guláš, steaky, mleté ​​hovězí maso, a tak dále.

Zvláště důležitým bodem je hledání dodavatelů masa, můžete uzavřít smlouvu o dodávkách s farmářem nebo se soukromými velkoobchodníky, kteří kupují prasata a živou hmotnost skotu.

U malého obchodu stačí 1 až 2 dodávky za týden. Můžete strávit na nákup jatečně upravených těl, půlky jatečně upravených těl nebo musí řezat, je třeba poznamenat, že porážel těla jsou dražší, tak to dává smysl kupovat celé zdechliny a porážet je již v obchodě, protože to bude potřebovat nůžky. Chcete-li zakoupit dávku masa, bude potřebovat finanční prostředky kolem 1000 dolarů.

Obchod s masem: vybíráme personál.

Chcete-li pracovat, řeznictví bude potřebovat dva prodejce, kteří budou pracovat na směnách. Prodejci musí mít dobré zkušenosti v oblasti obchodu s masem, musí být dobře vyznají v typy masa, aby bylo možné provést na displeji okna zboží, správné balení masa pro skladování po změně, aby mohl kvalifikovaně nabízet zboží na kupujícího. Pokud nemůžete najít dobrého prodejce, je lepší se učit a stát se počítadlem sám.

Také potřebujete masový vrtulník, pokud kupujete maso od dodavatelů, které již byly řezány, pak rubl není potřeba.

Pracovníci uzavřou pracovní smlouvu, všichni zaměstnanci musí mít hygienické knihy.

Sezónnost obchodu s masem.

Především je třeba si uvědomit, že obchod s masem je sezónní činností, v letním období poptávka klesá, zvláště je to pocit s nástupem tepla, kdy lidé začnou konzumovat méně masných výrobků. Během tohoto období je nutné snížit počet nákupů, jako možnost uplatnit slevy a všechny druhy akcií.

Od prvních dnů na podzim se situace zásadně mění ve prospěch rostoucí poptávky spotřebitelů a podnikání začíná přinášet dobré zisky. Také je třeba poznamenat zvýšenou poptávku před dovolenou, zpravidla v těchto dnech se objemy prodeje alespoň dvakrát zvýší.

Co se týče reklamy, je jasné, že v obchodě je jasný nápis, sloup u vchodu, stejně jako zveřejňování reklam v blízkosti vchodů

Kolik můžete vydělat obchodováním s chlazeným masem? Malá zásuvka se dvěma výklady v dobrém vítězná místa vytváří zisk v průměru o $ 2,000 za měsíc, před novým rokem svátky, Velikonoce zisk zdvojnásobí v létě zisk klesne o 20%.

Maloobchodní přirážka pro čerstvé maso je v průměru 30%.

Doporučuji sledovat video, jak správně řezat maso.