Pěstování květin jako podnik: termoskouř, agrotechnika a další moudrosti

Samozřejmě, květiny - to není základní komodita, ale podle dnešních statistik je podnikání rostoucích květin jedním z nejvíce ziskových.

Pěstování květin jako podnikání je správným rozhodnutím, protože za rok od středního skleníku s řádnou organizací výroby můžete vydělat nejméně dva miliony rublů. Jak to udělat a kolik musíte věnovat počáteční fázi? Vyřešíme tu otázku.

Právní aspekt: ​​LPH nebo IP?

Zahájení podnikání pro pěstování květin, můžete formalizovat individuální podnikání a můžete využít výhod majitele domácí farmy. To znamená, že pokud máte pozemek (o velikosti v tomto případě nezáleží) a dokument z místních orgánů (například z administrativy obce nebo rady dači komunity), což potvrzuje, že jste vlastníkem zemědělství osobní životního minima (LPH) pak nemusíte platit daně, hlásit o rozvinutých květinách a obdržel příjem před daňovými úřady a vedení účtů.

Na jedné straně je LPH docela pohodlná, ale existuje jedna nevýhoda: zboží můžete prodávat pouze prostřednictvím prodejců z druhé ruky, což není pro výrobce vždy výnosné. Navíc, pokud se nakonec dostanete na vážnou úroveň a rozhodnete se zvýšit ceny, nemůžete to udělat bez registrace individuálního podnikání. Poté budete muset provést následující kroky:

 1. Předat státní registraci jako individuální podnikatel.
 2. Zvolte kód NACE 01.12.2 okrasného zahradnictví a školkařské výpěstky (oddíl květina pěstování, produkci semen, cibule a hlízy květin, sazenic a pěstování rostlin pro okrasné účely, včetně trávníku pro přesazování roste).
 3. Jako výrobce zemědělských produktů zvolit jako daňový systém jednotnou zemědělskou daň (ESKH) se sazbou 6% z čistého zisku.

Začátek začátku

Při rozhodování o prodeji květinářství je nutné se postarat o pořízení nebo pronájmu pozemku, na němž bude skleník sám postaven. Odborníci doporučují použití klasického skleníku pro kultivaci květin, jehož design vám umožňuje šetřit energii díky slunečnímu teplu a světlu. A to v květinářství je velmi důležité, jelikož elektrická energie používaná pro vytápění a osvětlení skleníku je hlavní položkou výdajů. Kromě toho mohou být skleníkové termosky používány pro pěstování květin po celý rok, a to již přináší podnik na novou úroveň.

 • Výstavba skleníku. Zahájení výstavby skleníku, jehož optimální rozměry jsou 5 až 20 metrů (5 - šířka, 20 - délka) s výškou severní stěny 2,5 metru a jižní - 1,8 metru, nestojí za záchranu a uvedení konstrukce přímo na zem. Je lepší vytvořit jemnou základovou stuhu. To chrání postele před zamrznutím. Optimální hloubka je sedmdesát centimetrů a základna je 30-40 centimetrů. Na dokončeném podkladu je třeba namontovat rám z kovového profilu (je to vhodnější dřevěný), na který je třeba upevnit celulární polykarbonát. Pokud jde o střechu, pak ve skleníku-termos musí být jeden-run. Pouze v tomto případě se sluneční paprsky dobře zahřejí. Je třeba mít skleník na zemi podél délky od východu k západu a postavit severní stěnu spolehlivých a netransparentních stěnových materiálů. Aby se dosáhlo požadovaného účinku termosky, je nutné sklenku šit ne jeden, ale s dvěma vrstvami polykarbonátu: venku a uvnitř. V důsledku těchto akcí se získá mnoho dvojitých termo-balení, díky nimž se zahřívá vzduch ve skleníku. A že výměna tepla byla optimální, rám by měl dělat otvory, zatímco se snažil neoslabovat strukturu.
 • Vytápění skleníku. K ohřevu skleníku lze použít několik metod. Jedním z nich je instalace automatizovaný systém TUV, jehož základem je elektrokotel. Můžete také vytvořit na severní stěně dutého solárního kolektoru, s použitím dřevěné tyče a černé neprůhledný film. Takový kolektor může být zvýšena plastových trubek s předvrtanými otvory v nich, které půjdou kolem všech míst nad zemí, a instalovány na trubkových malé ventilátory. Takže teplý vzduch bude lépe distribuován po místnosti. Zvýšení teploty vzduchu o několik stupňů uvnitř skleníku pomůže i tento postup: Všechny uličky může být pokryta krytinou, stejně jako k vytvoření teplé zázemí v okolí budov, odklízení sněhu po obvodu a položit na zem stejnou krytiny.
 • Půda pro skleníky. K rostlinám, které plánujete růst, cítit pohodlně a rychle se rozvíjet, měli byste zvolit správnou půdu. Podle pravidel zemědělské techniky na místě pro budoucí postele kopat půdu do hloubky 50 cm a vyplnit výsledný prostor kvality půdy, která je nejvhodnější pro pěstování specifických druhů rostlin. Chcete-li snížit náklady, můžete použít předem připravenou půdu, která se dá ulovit na loukách nebo na okraji lesa. Tak, že se stává vhodné pro pěstování, vrchní vrstva půdy (asi 8 cm), musí být pečlivě odstraněny, aby se změnil zálivu nést blíže do skleníku a pokrytí neprůhledný potahového materiálu. Když je slunce zahřeje důkladně, je nutné odstranit neprůhledný film, je dobré vyloučit zem s vodou a zakrýt ji průhledným filmem. Po takové léčbě se začne "spálit". To znamená, že teplota v ní dosáhne + 60 * C a všechny plevele, larvy hmyzu, spory a kořeny prostě shoří a získat zcela dezinfikováno půdu, která může být použita ve skleníku (v tomto „hořící“ režimu, půda je třeba držet asi tři nebo čtyři měsíce na jaře nebo v létě).

Agrotechnika a základy květinářství

Samozřejmě, agrotechnické techniky, které budete používat k pěstování květin ve skleníku, závisí na tom, jaké rostliny chcete produkovat. Ale v každém případě je důležité zvolit ten správný materiál. Například, pokud plánujete růst odrůdových růží, je lepší kontaktovat specializované školky, které se zabývají prodejem takových sadounových materiálů. V těchto školkách si můžete koupit speciálně pěstovaný kvalitní materiál, který se může stát základem vašeho podnikání. Při výběru odrůd květin nemá smysl poradit, protože vše závisí na poptávce po konkrétních rostlinách na trhu v současné době. Ale aby podnikání bylo úspěšné, stojí za to sledovat trendy na trhu a rozvíjet zboží, které kupující poptává. Při nákupu je nutné dbát na kvalitu rostlinného materiálu. Například pokud jde o růže, musí být očkovány na podrost odolné vůči mrazu (takové rostliny jsou méně náchylné na různé nemoci a smrt při snížení teploty) a vysázeny v plastových nádobách dlouhodobého skladování.

Další příjmovou položkou pro pěstování květin může být prodej materiálu, který na rozdíl od květů není zbožím podléhajícím zkáze. Kromě toho mohou být kvetoucí hlízy, semena nebo nové růžové keře pěstovány venku. V počáteční fázi se to může stát vážnou pomocí pro podnikání. Prodej rostlinného materiálu lze organizovat prostřednictvím internetu a vytvářet vlastní webové stránky.

Prodej zboží

Řekněme, že jste již vytvořili vlastní skleník a první dávka růží je již na cestě. Jak prodávat květiny? Zákazníci budou muset hledat vlastní zboží. Samozřejmě, můžete vydat IP, nezávisle prodávat své květiny, ale za to budete muset koupit nebo pronajmout stan nebo pavilon, a to je dodatečné náklady. Stále je možné prodávat k dodání květiny při realizaci v květináčích, pavilonech nebo na trzích. Ale tady je otázka ceně důležitá: čím nižší je cena, kterou jste nastavili, tím víc ochotně zakoupíte své výrobky. Mimochodem, informace o ceně květin je lepší se naučit na internetu, protože žádný obchodník vám neřekne, kde a kolik si koupí své zboží.

 • Květinové stany. Pokud se stále rozhodnete prodávat květiny sami, budete muset zvládnout sousední obchod - obchod. V takovém případě budete muset také rozšiřovat výrobu tím, že začnete růst další druhy květin, protože jen na růžích těžké podnikání nemůže být provedeno. Je pravda, že existuje další možnost - růst, stejně jako předtím, pouze jeden druh květin a zbytek si koupit hromadně od jiných výrobců nebo použitých dealerů.
 • Opt. Prodáváme své velkoobchodní květiny někomu z dodavatelů na květinovém trhu - nejsnazší způsob, jak prodat své výrobky. Ale cena zboží v tomto případě nebude vysoká.
 • Vědecký přístup. Vaše květiny můžete prodat ve svém salonu. A najímání květinářů do práce, která z vašich růží vytvoří mistrovská díla, můžete výrazně zvýšit cenu připravené kytice. To samozřejmě vyžaduje dodatečné náklady na registraci barev a mzdy květinářství, ale stojí za to, jak moderní květinový obchod je postaven na nové estetické trendy v zájmu spotřebitele. Květinářství může také zdobí sály pro svatby a oslavy (samozřejmě, vaše barvy), protože poptávka po těchto službách roste každým dnem. Kromě toho můžete ve svém salonu prodávat a související produkty, například vázy pro květiny, květináče, hnojiva, půdu a podklady.

Finanční problém

Když přemýšlíte o podnikatelském plánu pro pěstování květin, stojí za to věnovat velkou pozornost plánování nákladů a výnosů. To vám umožní řídit investice a využít všechny příležitosti ke snížení nákladů. Vypočítejte náklady a výnosy podniku, za předpokladu, že budete růst pouze růže a pak je prodat velkoobchodním společnostem nebo prodejcům.

Počáteční investice. Vzhledem k tomu, že půda může být odebrána z okolních polí a louček, je třeba v počáteční fázi investovat pouze do skleníku a rostlinného materiálu:

Pěstování květin k prodeji jako podnikání

Květinová činnost je velkým zájmem podnikatelů, kteří si zvolí pouze vlastní směr, ve kterém budou pracovat. Samozřejmě, že je to především atraktivní pro ženy. Co by mohlo být lepší než změna vašeho oblíbeného koníčka na hlavní zdroj zisku? Nezapomeňte však, že podnikání spojené s pěstováním a prodejem květin je považováno za jedno z nejobtížnějších. Vyžaduje rozsáhlé znalosti, rozsáhlé zkušenosti a zvláštní dovednosti. Navíc jeho průměrná ziskovost není tak vysoká, jak se zdá na první pohled.

Prodej je velmi závislá na sezóně a samotné podnikání má velké množství "úskalí". Část rizik je předmětem objektivních faktorů, které často nelze předcházet nebo předvídat (například počasí). Proto předtím, než otevřete svůj vlastní květinový stánek nebo obchod, kultivujete vnitřní nebo dekorativní květiny, pečlivě prostudujte trh, zkušenosti jiných podnikatelů pracujících v této oblasti, připravte detailní obchodní plán a zvážíte všechny klady a zápory.

Pěstování květin a pokojových rostlin se tradičně považuje za méně atraktivní než prodej. Za prvé, doba návratnosti jakékoli činnosti související s výrobou je mnohem větší než doba návratnosti obchodního podniku. Kromě toho v květinářství bude "výrobní cyklus" mnohem delší. Pěstování jedné domácí rostliny, kterou lze prodávat za vysokou cenu, trvá několik let. Na druhé straně konkurence v tomto segmentu trhu s květinami je mnohem nižší. A nejprve je možné se zapojit do tohoto podnikání pouze jako částečný úvazek. Když je zisk stabilní a dostatečně velký, můžete otevřít vlastní květinovou základnu.

Můžete pěstovat vnitřní a zahradní rostliny, okrasné květiny, které se používají pro výrobu kytic. Náklady na vytrvalé rostliny jsou úměrně závislé na věku: čím je starší, tím vyšší je cena. Například nejčastější rostliny, chov, který nevyžaduje mnoho zkušeností a investic, jsou Monstera, Dracaena a Crassula (takzvaný „peníze strom“). Malá rostlina o výšce až 20 cm stojí 500-1000 rublů (náklady jsou do značné míry závislé na odrůdě a vzhledu květiny). Současně cena za stejnou květinu, ale o výšce jednoho metru, roste na několik tisíc rublů. Jedinou obtížností je, že k růstu takové rostliny bude trvat několik let. Hlavní náklady budou nutné k nákupu hrnců, půdy, hnojiv. Zatímco na první pohled je ziskovost tohoto podnikání velmi vysoká, ale doba návratnosti je několik let, což výrazně snižuje jeho atraktivitu. Z tohoto důvodu, pokud se neberou v úvahu pěstování květin k prodeji jako částečný úvazek nebo hobby, která přináší trochu peněz, to je lepší chovat sami o sobě, a získat již pěstované květiny od jednotlivců nebo květinových základnách, a poté je prodávat. V prvním případě budou vaši partneři amatéři a profesionálové, kteří pěstují domácí květy doma k prodeji. Často spolupracují s malými květinářskými obchody, ale nemohou dodat své výrobky velkým maloobchodním řetězcům. V takovém případě může vaše společnost působit jako prostředník mezi výrobcem a maloobchodníkem. Problém je v tom, že na pultech na podzim loňského roku není snadné, a náklady na „vstupenkou“, může být pro malé práce anulovat všechny své zisky z prodeje květin.

Navíc musíte mít v sortimentu zahradní květiny. Nejvíce populární mezi amatérské zahradníky nyní Sazenice petunie, Ostálky, astry (Peony- a jehlu 5-6 barvy), sedmikrásky, Ageratum, Lobelia, šalvěj, jiřiny, macešky, Wallflowers. Neméně populární květiny, jako jsou narcisy (žlutá, razreznokoronchatye, krupnokoronchatye) gatsanii, daylilies, chryzantémy (keřů, trpaslík), viola, šafrán. Upozornění: je žádoucí, aby rostliny uváděné do prodeje byly kvetoucí.

Hybridní petúnie jsou považovány za jednu z nejběžnějších barev. Jsou poměrně nenáročné, krásné, charakterizované nízkou cenou a vysokou maloobchodní cenou, stejně jako všechny hybridy. Jejich semena jsou osetá dostatečně brzy - na začátku ledna a začátkem února, a pěstování těchto rostlin je dost snadné i pro začátečníky. Ale s prodejem je vše mnohem obtížnější. Mnoho lidí, kteří pěstují květiny, mají tendenci uvádět na trh své sazenice na trzích nebo na přístupy k nim. Současně obdrží z prodeje relativně malý zisk.

Ochotně spolupracují s prodejci, kteří nakupují květiny pro jejich následný prodej na květinářské obchody. Profesionální zahradníci, kteří pěstují sazenice ve velkém počtu, mají vybavené a vyhřívané skleníky, zná poptávku na trhu a mají rozsáhlé zkušenosti v této oblasti, snaží se spolupracovat přímo s květinářskými obchody a velkoobchodními základnami. Ale i tento typ práce se sotva může nazývat podnikatelem v plném smyslu. Pěstování sazenic květin vyžaduje velké úsilí, čas a materiální investice. O více či méně normálních příjmech lze říci pouze s výběrem nejméně pěti tisíc rostlin s uzavřeným kořenovým systémem nejméně pěti až deseti různých druhů.

Pěstování květin na prodej je ještě časově náročnější činností. Ačkoli ziskovost podniku pro prodej květin rostlin (tulipány, gladioly, chryzantéma, růže, lilie a jiní.) Až do 300% s relativně malou investicí (300 tisíc), však budou muset investovat do této výroby spoustu svého vlastního času a úsilí. V tomto případě ani nemluvíme o částečném zaměstnání. Za prvé, pro pěstování květin, potřebujete pozemek o rozloze nejméně 15-20 akrů, na kterém můžete instalovat skleníky. Odborníci doporučují použití polykarbonátu - moderní polymerní voštinové struktury pro výstavbu skleníků, které mají určité výhody oproti běžnému sklu nebo plastu. Skleník můžete objednat ve specializované firmě. V tomto případě to bude stát asi 70-90 tisíc rublů. Kromě toho může být postavena samostatně, což ušetří hodně. Pěstování rostlin je možné na tradičním systému - v zemi s minimálními náklady nebo na modernější technologii - na hydroponickém systému, který umožňuje výrazně zrychlit růst klíčků. V druhém případě bude trvat asi 70 tisíc rublů. Skleník musí být nutně ohříván. Kromě toho je nutné nejen ohřívat vzduch ve skleníku, ale i půdu. Za tímto účelem se doporučuje nepoužívat ohřívače konvekčního typu, které pohánějí vzduch, ohřívají ho a vytvářejí průvany, které nejsou vhodné pro rostliny, a infračervené ohřívače. Nezapomeňte na osvětlení. Skleníky by měly být osvětleny nejméně deset hodin denně, tak zkušení zahradníci preferují luminiscenční lampy, jejichž emisní spektrum je nejblíže slunečnímu záření. Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě osiva. Nákup osiva a sazenic je nejlepší v osvědčených skleníkových farmách. V tomto případě se výrazně sníží riziko pádu na nekvalitní materiály.

Pokud nemáte znalosti a zkušenosti s pěstováním květin, požádejte o pomoc odborníky. Není nutné najmout agronoma nebo zahradníka. Stačí, když budete mít možnost se s nimi poradit, pokud máte otázky ohledně péče o rostliny.

Sazenice a další sadby ročních a celoročních květin se prodávají v období od ledna do února do května. Semena pro sazenice, zkušení zahradníci dávají přednost růstu samostatně, každoročně kupují nové odrůdy pro testování. Pokud se novinky "zvyknou" a budou se mezi kupujícími poptávat, příští rok mohou být bezpečně přidány do svého sortimentu. Semena jsou sklizena výhradně ze zdravých rostlin, které splňují všechny základní požadavky. V těch případech, pokud jde o rané odrůdy rostlin, jsou semena shromažďována z křovin, jejichž plody byly zralé před ostatními. Mnozí podnikatelé, kteří pěstují sazenice na prodej, s nedůvěrou se odkazují na hybridní produkty. Hybridy v botanice av zoologii se nazývají buňky získané v důsledku překračování geneticky odlišných forem. Hybridy mohou být intraspecifické (získané překřížením různých odrůd, odrůd a forem) a uvnitř druhů (získané křížením druhů, které patří do stejného rodu). Méně časté jsou mezigenerační hybridy, které se objevují při překročení druhů patřících k různým rodám. Hybridní kultura je výsledkem dlouhodobé práce chovatelů, takže náklady na takové rostliny jsou řádově vyšší než náklady konvenčních plodin. Z tohoto důvodu se kupují mnohem méně často, ale je žádoucí mít malý výběr hybridů, které diverzifikují jejich rozsah.

Navíc můžete svým zákazníkům nabídnout možnost zakoupit hybridní kulturu na objednávku.

Při velkých objemech je nutné se postarat o vybavení místa pro skladování osiva. Musí být tmavá a chladná. Snažte se však, aby semena nezachytila ​​"v rezervě": doba trvanlivosti osiva kvetinových plodin je mnohem nižší než v případě zeleniny. Riziko je příliš velké, že většina semen, která zůstala od minulého roku, prostě nezvýší.

Nejprve se rostliny vyskytují v půdě. Doporučuje se předem promíchat jemná semena s pískem a zasát jej do krabice se zemí, po které je pokrytá filtrem, který chrání vlhkost (jinak se malé semena jednoduše vyplaví z půdy intenzivním zaléváním). Když jsou výhonky trochu silnější, jsou ponořeny do samostatných sklenic nebo zasazeny do skleníku. V budoucnu se stará o semenáčky, zalévání, uvolňování a hnojení půdy, plenění.

Na prodej vyberte pouze krásné celé (nejlépe kvetoucí) rostliny. Nebuď líný, udělej kvalitní fotky. Mohou být jednoduše vytištěny nebo vyzdobeny ve formě barevných katalogů nebo brožur. Poslední dvě možnosti vypadají mnohem pevněji, ale také stojí více (od 25-40 rublů na brožuru, v závislosti na tisku a objemu). Připravte vizitky nebo letáky s vašimi kontaktními informacemi, seznamem rostlin, které prodáváte. Po celou dobu sezóny umístěte reklamy na prodej květin na internetu na specializovaných a regionálních fórech, na vývěskách a inzerujte v tisku. Mnoho společností, které prodávají sazenice, sazenice, domácí květiny, spolupracují s zahradnickými asociacemi a květinářskými obchody.

Nejtěžší věcí v květinářství je odhadnout poptávku v příštím období. Ačkoli počet rostlin se každoročně těší neustálé popularitě (tradiční petuny, asteri, zinnias, chryzantémy atd.), Existují rostliny, které se letos stanou "módní". Předvídat takové trendy je téměř nemožné, pokud nečtete specializované periodiky věnované květinářství, nenavštěvujte tematické výstavy a nezasahujte do styku se zkušenými krajinnými designéry, kteří se často touto formou ptají.

Minimální doba návratnosti pro pěstování květin za příznivých podmínek je od 1 do 1,5 roku.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Pěstování květin ve skleníku jako podnikání

Mnoho pěstitelů, kteří pěstují květiny, často přemýšlí o tom, že se nepodrobí hobby do výnosného podnikání. Je třeba poznamenat, že rostoucí květiny ve skleníku jako obchodní myšlenka jsou zajímavé a výnosné, ale mají své vlastní charakteristiky.

Pěstování květin ve skleníku jako podnikání

Vlastnosti květinářství

Obchodování s květinami vždy bylo a zůstává jedním z nejspolehlivějších typů příjmů. Krásné květinové rostliny jsou v neustálé poptávce - narozeniny, svatby, tak důležité dny, jako je den poznání nebo den učitelů, a jen touha ukázat svou lhostejnost milované ženě poskytuje květinářům s pravidelnými zákazníky. Kromě toho existuje poptávka po květinách jak v zimě, tak v létě a jsou mimořádně aktivně zakoupena během důležitých svátků, jako je Mezinárodní den žen, Den vítězství a mnoho dalších.

Květinová činnost je považována za jednu z nejspolehlivějších

Ale nejprve začneme studovat obchodní plán pro vytvoření květinového obchodu, budeme studovat zvláštnosti tohoto průmyslu.

 1. Pamatujte, že poptávka po květinách je vysoce sezónní. Nad tím jsme již diskutovali o hlavních termínech, kdy je poptávka maxima a je tu možnost vydělat si dobré peníze. Během zbytku roku však květy nebudou realizovány v tak velkých objemech.
 2. Připravte se také na to, že v letním období bude muset být snížena cena zboží - hospodářská soutěž v tomto období výrazně narůstá, výrobky jsou dodávány na trh těmi zahradníci, kteří pěstují květiny pouze v létě. Proto je nejlepší okamžitě plánovat pěstování rostlin ve skleníku av zimě.
 3. Květiny jsou rostliny, které je třeba neustále starat. Budete potřebovat základní znalosti o květinářství a věnovat pozornost rostlinám. Jakýkoli špatný účinek, nedostatek zavlažování, přetečení nebo přehřátí může vést k masové smrti rostlin a současně i ztrátám, někdy poměrně velkým. Proto musíte být odborníkem na květinářství nebo alternativně můžete najmout specialisty v této oblasti, aby pracovali.

Poptávka po květinách je velmi závislá na sezónnosti

Dokumenty

Chcete-li vést květinovou firmu, musíte se postarat o dostupnost potřebných povolení. Můžete se stát individuálním podnikatelem nebo trochu mazaným a využít majitele soukromé farmy pro domácnost (LPH). Jaký je trik? Je to jednoduché: pokud máte pozemek, a místní úřady potvrdily dokument, který - majitel samotného LPH, můžete se vyhnout zbytečnému utrácení (včetně placení daní, poskytovat daňové přiznání, a tak dále.). Také nemusíte mít jasné účetnictví.

K poznámce! Přestože finanční plán pozemků pro soukromé domácnosti je velmi výhodný, má minus. Nemůžete prodávat květiny sami, ale pouze prostřednictvím prodejců. V některých případech to může být z hospodářského hlediska nevýhodné.

Jednotlivý podnikatel, i když je nucen platit daně a pečlivě sledovat účetní oddělení, může volně stanovovat ceny a prodávat své výrobky. Chcete-li se stát obchodníkem, musíte projít určitými etapami.

Krok 1. Zaregistrujte se jako IP (státní registrační postup).

Osvědčení o státní registraci jednotlivce jako IP

Dokumenty pro registraci IP

Krok 2. Zvolte kód ОКВУД. V našem případě se jedná o název "Dekorativní zahradnictví" a pododdíl A - "Pěstování květin".

Výběr kódu OKVED

Pro registraci PI je vyplněn formulář P21001. Při vyplňování listu "A" se zadávají informace o druzích ekonomické aktivity

Krok 3. Jako daňový systém musíte vybrat jednu zemědělskou daň (ESKH). Jeho míra je 6% z celkového zisku.

ECA (jednotná zemědělská daň) - nahrazení daně z příjmu právnických osob, DPH (s výjimkou daně splatné podle daňového řádu a LC RF) a daně z majetku organizací a pojistného

Podmínky přechodu na ECC

Krok 4. Získejte vše, co potřebujete pro podnikání pro pěstování květin.

Po registraci musíte koupit vše, co potřebujete k podnikání

Co by měl být skleník?

Snad hlavním aspektem úspěchu v květinářství je správný skleník. Je to odkud a jak se kultivují, úspěch celého podniku závisí do značné míry.

Uspořádání skleníku pro pěstování květin k prodeji

Typ skleníku, že budete muset být vybaveny v jejich oblasti, závisí na množství volných finančních prostředků a vaše plány - chce se spokojit s skromnější teplichke a nízkými příjmy, a někdo chce předložit květinovou farmu. Nejdříve doporučujeme investovat co nejméně a nakonec rozšířit, abyste se vyhnuli větším rizikům.

Květiny ve skleníku

K poznámce! Pokud máte obyčejný skleník, ve kterém můžete pěstovat květiny, můžete se s ním pokoušet začít podnikat a postupně ho rozšiřovat.

Vzhledem k tomu, že podnikání na květinách v budoucnu stále znamená pěstování plodin nejen v létě, ale iv zimě, doporučuje se na místě postavit skleníkový termos. Výhodou je, že ušetří obrovské množství elektrické energie potřebné k vytápění místnosti v zimě.

Co je to skleníkový skleník? Optimální velikost pro tento design je 5 x 20 m a výška od jižní strany by měla být asi 2,5 m (od severu je nižší o 0,5-0,8 m). Konstrukce je instalována na základové desce o hloubce 70 cm. Nemůže se montovat skleníkový termos na holou zem, protože v zimě půda a lůžka s rostlinami zmrznou. Rám skleníku je s výhodou vyroben z kovu a měl by být pokrytý voštinovým polykarbonátem (dvě vrstvy tak, aby byl co nejteplejší). Střecha vyžaduje jednokolejnou střechu, která zlepšuje možnost ohřevu struktury sluncem. Pokud jde o umístění skleníku, měla by stát na rovinném úseku, který se táhne od východu k západu.

Příklad schématu dřevěného rámu zapuštěného skleníku

Ve skleníku termos musí být povinné pro topný systém - bez něj v zimě nemůžete pěstovat květiny. Může se jednat o ohřev vody s elektrickým kotlem a sluneční kolektor z baru a černého filmu.

Nezapomeňte na další osvětlení, které vám v zimě poskytne květiny s potřebným množstvím světla. Také design by měl mít dobrý a dobře promyšlený ventilační systém.

Jak postavit skleník-termos (část 1)

Jak vytvořit skleníkový termos (část 2)

Možná, že jedním z nejdůležitějších prvků skleníku pro květiny je správná půda. Ale tady bude vše záviset na tom, jakou rostlinu rostou.

Půda ve skleníku také hraje důležitou roli

Poradenství! Chcete-li snížit náklady na samém začátku rozvoje podnikání, použijte suchou půdu z lesa.

K přípravě půdy k použití je jednoduché: nalitím 8-cm vrstvu půdy, kryt s neprůhledným materiálem, zahřát na slunci a úniku vody zadní krycí fólie, ale transparentní. Po těchto operacích půda "dobře spálí", zahřátá na 60 stupňů - všechny patogenní mikroorganismy, plevele a hmyz zahynou. "Burn" půda by neměla být kratší než 3 měsíce.

Pokud máte v plánu okamžitě nasadit firmu "na širokou nohu", budou potřebné průmyslové skleníkové komplexy. Jedná se o obrovské konstrukce, ve kterých je pouze šířka jednoho rozpětí menší než 8 m. Vytápění je zde vybaveno pomocí vnitřních kotelny a zavlažování se provádí pomocí automatického zavlažovacího systému. Jedná se o extrémně drahou variantu, není vhodná pro začátečníky florist-podnikatel. Přemýšlet o získání takových skleníkových komplexů je jen pro ty, kteří již v této oblasti mají nějaké zkušenosti.

Pěstování tulipánů v průmyslovém skleníku

Vyberte květiny pro pěstování

Chcete-li snížit náklady a být jisti tím, že získáte zisk, musíte jasně rozhodnout o tom, jaké květiny budete růst. Není nutné vařit a houpat "do bazénu s hlavou", kultivovat najednou mnoho druhů - zastavit nejvíce 8-10 druhů. Faktem je, že každý druh květin vyžaduje určitou péči, rostoucí podmínky a ne vždy se tyto faktory shodují pro jiné rostliny.

Poradenství! Pro pěstování květin pro prodej v jednom skleníku vyberte několik odrůd s podobnými kultivačními podmínkami a požadavky na péči.

Sezónnost na trhu řezaných květin,%

Také nezapomeňte vzít v úvahu poptávku - najednou nakupují chryzantémy s potěšením, zatímco růže jsou oblíbené pro druhé.

Tabulka. Typy a odrůdy květin pro pěstování ve skleníku.

Pěstování květin k prodeji

Trénujte svůj mozek s potěšením

V prodeji dnes najdete řezané květiny a hrnky. Oba jsou populární u kupujících. Rozdíl může být pouze v tom, že řez se prodává lépe v předvečer svátků a květy v květináčích, které lidé nakupují po celý rok. Na příkladu mnoha podnikatelů se ukázalo, že pěstování čerstvých květin jako podnikání je poměrně zisková sféra a můžete začít v dachu nebo doma. Klíčem k úspěchu je správná organizace plantáží pro kultivaci a marketingovou politiku podniku.

 • Jak začít pěstovat květiny
 • Jaké květiny jsou lepší pro pěstování pro podnikání?
 • Jak prodat květiny
 • Kolik můžu vydělat tím, že pěstuji květiny na prodej?
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?
 • Jak vybrat zařízení pro aktivity
 • Který OKVED by měl být určen pro pěstování květin
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro podnikání
 • Jaký daňový systém si vyberete pro danou činnost
 • Potřebuji povolení k implementaci obchodního projektu?

Jak začít pěstovat květiny

Okamžitě se zaměříme na právní aspekt registrace činností, protože registrace právnické osoby zahrnuje výběr daňového systému. Podnikatel má dva způsoby, jak formalizovat své podnikatelské aktivity:

 1. Registrace individuálního podnikání;
 2. Registrace majitele osobní farmy pro domácnost.

Druhá forma činnosti má řadu výhod v oblasti zdanění, ale pro jeho registraci existuje povinná podmínka - přítomnost pozemku vlastněného podnikatelem v dachu. Pro obdržený příjem, který přinese kultivaci květin na prodej na svém vlastním území, nebudete muset platit daně a udržovat povinné účetnictví. Další nevýhodou činnosti soukromých pozemků pro domácnosti je nemožnost nezávislého maloobchodního prodeje pěstovaných produktů. Taková práce na dachu nebude plná. Prodej se uskutečňuje především prostřednictvím velkoobchodních kupujících, kteří sami stanovují ceny. Je prakticky nemožné diktovat ceny prodejcům, protože neexistuje žádná alternativa k majiteli pozemku u dachy, a bezohlední velkoobchodníci to používají. Nicméně v počáteční fázi, zatímco podnikatel hromadí prostředky pro expanzi, podnikání v této podobě je docela přijatelné.

Chcete-li otevřít IP, musíte předat státní registraci podle kódu aktivity 01.12.2 "Dekorativní zahradnictví a výroba mateřských výrobků". Nejvhodnějším systémem zdanění je jednotná zemědělská daň. Zajišťuje akruální a platbu daňových závazků ve výši 6% zisků, které přinesou pěstování květin k prodeji.

Jaké květiny jsou lepší pro pěstování pro podnikání?

Největší příjem lze získat z prodeje květin v zimě. Pěstování rostlin ve sklenících však vyžaduje určité dovednosti a znalosti. Pro začínajícího podnikatele může být taková zkušenost neúspěšná a podnik může vypálit bez výhry. Obvykle se na pozemku cvičí květiny na plátku. Pěstování květin ve vlastní dachi je dobrou volbou pro podnikatele, kteří nemají velké počáteční investice. Růže, tulipány, narcisy v létě jsou levnější, ale bude získána neocenitelná zkušenost. Podnikatel musí studovat vlastnosti zemědělské technologie, prořezávání a hnojení květin. Zavedení zařízení navíc přispěje k úsporám finančních prostředků, které budou potřebné k nákupu a vybavení skleníku.

Druhou možností je pěstování květinových sazenic na prodej. Většina zahradníků nakupuje zelené rostliny pro petunii, portulaca, fialky a další dekorativní ročníky. Většina z těchto rostlin je k dispozici jako rostoucí doma v zemi. Pak už kvete a potěší majitele s květinami po celou sezónu. Ne každý letní obyvatel v městském bytě má dostatek prostoru k tomu, aby vytvořil pěstování květin na otevřeném terénu, a péče o mladé výhonky musí být pečlivě a to vyžaduje čas. Sazenice ročních krásných kvetinových rostlin se nejčastěji nakupují. Je to poměrně levné, ale vzhledem k množství prodaného materiálu přistání získává podnikatel slušný příjem. Tato činnost je sezónní povahy.

Další možností, jak vydělat peníze na květinách, je reprodukce a pěstování vnitřních rostlin. Ty nejsou vždy krásně kvetoucí vzorky. Jejich obydlí lidé jednoduše vyzdobí exotickými rostlinami se zelenými listy a jejich rozměry mohou být velmi odlišné. Pěstování květin uvnitř domu může začít doma, což opět výrazně snižuje náklady na otevření vlastního podnikání. S dostatečným počtem dobře osvětlených místností mohou být květiny umístěny i v městském bytě. Odborníci doporučují použití vytápěného domu v zemi nebo mimo město pro pěstování rostlin v interiéru. A rostliny budou tak pohodlné a nebudou zasahovat do domácnosti. Tato práce je nudná, vyžaduje každodenní péči o budoucí produkt a dlouhou dobu.

Jak prodat květiny

Chcete-li začít, musíte se rozhodnout, zda prodávat květiny koncovým uživatelům, bude sám podnikatelem nebo prodávat velkoobchodním prodejcům. První možnost je výhodnější, ale vyžaduje oddělení od hlavní věci - rostoucí rostliny. Pokud je chov květin k prodeji ve formě rodinného podniku v zemi, pak je tato metoda nejvhodnější. Prodej zboží bude vždy pod kontrolou, prodávající má zájem o prodej, obchod je průhledný a majitel sám bude schopen sledovat situaci na květinových plantážích.

Práce s velkoobchodními odběrateli není také bez zdravého rozumu. Dodávka výrobků do maloobchodních prodejen, pronájem prostor nebo stany vyžaduje určité výdaje. Velkoobchodníci těchto nákladů pomáhají vyhnout se.

Kolik můžu vydělat tím, že pěstuji květiny na prodej?

Výnosnost aktivit činí 30-40%. Při pěstování velké dávky květin se dostanete přes 50 tisíc rublů. čistý příjem, ale je třeba vzít v úvahu sezónnost a dostupnost svátků. Zkušení podnikatelé očekávají, že "shromáždí" konkrétní událost - 8. března, den svatého Valentýna. Tímto přístupem se podstatně zvýší výnosová část.

Chcete dostat dobrý příjem po celou dobu? V tomto případě stojí za to investovat. Přijďte na území Investice a zjistěte, co je nyní výhodné investovat peníze a jak získat maximální zisk.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Chcete-li zahájit činnost, musíte ji zakoupit

 • Polykarbonátový skleník - od 30 tisíc rublů;
 • Semena materiál - od 10 tisíc rublů;
 • Hnojiva, prostředky ochrany - 20 tisíc rublů;

Také v položkách výdajů je nutné zahrnout reklamu a vytvoření vlastního webu - 30 tisíc rublů, registrace aktivit - 1 tisíc rublů.

Jak vybrat zařízení pro aktivity

Výběr vybavení pro podnikání závisí na jeho směru. Pokud plánujete pěstovat květiny v uzavřeném prostoru, měli byste koupit skleníky. Nejvhodnější jsou polykarbonátové konstrukce vysoké pevnosti. Koupit skleníky, systémy osvětlení a zavlažování by měly být umístěny na jednom místě, přičemž upřednostňuje profesionální zařízení a zařízení. Také pro podnikání budete muset nakupovat osivo, hnojiva a ochranné prostředky.

Můžete pěstovat květiny k prodeji na otevřeném pozemku. Ale v tomto případě bude činnost sezónní.

Který OKVED by měl být určen pro pěstování květin

V souladu s všestranným klasifikátorem pro pěstování květin na řezu na otevřené a uzavřené půdě se používá kód 01.19.21, 01.12.2.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro podnikání

Podobně jako ostatní činnosti musí být pěstování květin pro prodej legalizováno, tj. Registrovat buď individuální podnikání, nebo vlastní pozemky. Druhá právní forma podnikání má řadu výhod, ale pro její registraci je nutné mít vlastní stránky. Důležité! Příjmy z prodeje květin pěstovaných na jejich soukromém pozemku nepodléhají zdanění.

Trénujte svůj mozek s potěšením

Jaký daňový systém si vyberete pro danou činnost

Při registraci IP je zapotřebí napsat žádost o využití zemědělské daně. U daného daňového systému je zaplacena povinná platba ve výši 6% z příjmu získaného z realizace.

Potřebuji povolení k implementaci obchodního projektu?

Pěstování květin na plátku nepodléhá licencování. Regulátor tuto činnost neklasifikuje jako takovou, jejíž existence je možná pouze po obdržení certifikátů.

Pokud chcete v blízké budoucnosti přijmout hypotéku a koupit si byt, doporučujeme vám, abyste si přečetli knihu o tom, jak získat ziskové hypotéky. Pak se můžete vyhnout mnoha chybám, které příjemci hypoték obvykle dělají a půjčují za nejvýhodnějších podmínek.

Podnikatelský plán pro pěstování květin: jak pěstovat květiny ve skleníku, jak pěstovat květiny, organizovat květinářství

Naléhavost květinového obchodu

V dnešní době se po celém světě, včetně Ruska, rychle a rychle rozvíjí velké a malé podniky. Je těžké si představit moderní ekonomické vztahy bez soukromých firem, obchodů, kaváren, restaurací. Všechna tato zařízení jsou vlastněna soukromými podnikateli. Obzvláště běžné v naší zemi jsou malé firmy. Zahrnuje mnoho různých odvětví, včetně obchodu, služeb a zábavy, zemědělství. Podívejme se podrobněji na druhou. Farmy zahrnují nejen chovná zvířata, chov drůbeže, včelařství, ale také rostoucí rostliny včetně květin. Květinářství je velmi rozšířené. Téměř každá žena miluje koupit a pěstovat své vlastní květiny. Pro mnohé je to jen koníček a pro některé je to způsob, jak vydělat peníze.

Pěstování květin jako podnikání je jednoduché zaměstnání, ale trvá hodně času, nervů a jistých dovedností. Výhodou tohoto podnikání je skutečnost, že květiny prodávají velmi dobře, zejména na svátcích: 8. března, 14. února, 9. května pro nový rok. Květy - to je dobrý dárek nebo doplněk k tomu, je to znamení pozornosti od mužů. Podívejme se podrobněji na základní směry podnikání v oblasti pěstování květin.

Hlavní myšlenky květinářství

Plán na organizaci takového způsobu získávání peněz může být velmi různorodý. Můžete růst květiny ve skleníku ve svém domě nebo v zemi a pak je prodat. Druhá možnost - otevření vlastního obchodu nebo květinářství. Navíc můžete vysadit jak zahradní rostliny, tak rostliny v interiéru. Poptávka po nich a za druhou je stále vysoká. Podnikatelský plán pro pěstování květin obsahuje seznam opatření, a to: definici hlavních směrů, to je to, co chcete, aby růst, vymezení okruhu zákazníků a prodejních míst, řádnou péči o rostliny, jejich chovu, plán o tom, jak je pěstovat ve skleníku, ocenění a tak dále.

Prvním krokem je rozhodnout o volbě: co musíte růst. Může to být zahradní kvetoucí rostliny: lilie, gladioluses, dahlias, asters a další. Dekorativní trvalé zahradní rostliny jsou velmi žádané. Jsou nazývány dekorativní, protože nekvetou. Jejich hlavní výzdobou jsou krásné listy, schopnost růst po celá desetiletí a množení se dobře. Kromě zahrady můžete uspořádat i vnitřní rostliny. Velkou poptávkou je Senpolia, orchideje, kaktusy a okrasné rostliny, jako jsou fíkovníky, různé dlaně, kudrnaté květiny. Vše závisí na preferencích budoucího podnikatele. Pokud je to žena, podnikání by mělo být úspěšnější. Často se v současné době můžete setkat s mužskými květináři, ale rostoucí květiny jsou stále ženskou okupací.

Pěstování zahradních květin

Takže plán květin by měl začít s rozdělením pozemků. Může to být místo soukromého domu, které dává nebo samostatně koupí nebo pronajme půdu. Pronájem pozemků je poměrně drahý, takže kvetení se obvykle odehrává na soukromých pozemcích vlastníků. Plocha plotu závisí na sortimentu a počtu barev. Pokud se jedná o velké rostliny, jako jsou pivoňky nebo dálie, pak se jeden hřeben nemůže vyhnout. Bude to trvat několik set. Květy mohou být pěstovány jak na otevřené půdě (v zemi), tak ve skleníku. Ve skleníku by měla být prostorná, aby rostliny měly dostatek místa. Výhodou metody skleníku je, že vytváří určité mikroklimatické podmínky: vysokou teplotu, vlhkost. Kromě toho skleník chrání rostliny před nepříznivými environmentálními faktory: větrem, nízkými teplotami, srážením, škůdci. Ve skleníku budou květiny pohodlnější než v běžném terénu.

V závislosti na tom, jaké druhy květin v oblasti, chovu a pěstování by měly být různé. Podnikatelský plán zahrnuje nákup semenáčků nebo semen rostlin. Můžete si koupit již pěstované květiny a vynásobit je. Sazenice můžete vysázet jak na jaře, tak v létě. Lilie, například, jsou nejlépe zasazeny na podzim, dahlias a pivoňky - na jaře. Před výsadbou je nutné vykopat díru v závislosti na velikosti rostliny, nalijte vodu, posypeme hnojivem, můžete použít hnůj a rostlina.

Péče o květiny: hnojivo a zalévání

Chov květin vyžaduje neustálou péči o ně.

Plán jeho organizace je poměrně jednoduchý. Zahrnuje zalévání, uvolnění půdy, hnojení, postřikování škůdců. V horké sezóně by květiny měly být napojeny jako suchost země, ale nejméně jednou týdně. V opačném případě mohou květy zemřít, nebo se stanou slabými a dávají skromné ​​výhonky, málo květinových stonků. Chov květin je dlouhá a tvrdá práce. Květy jsou velmi často postiženy různými škůdci: roztoči, muchy. Plán jejich obnovy je použití moderních insekticidů, které zničí všechny druhy škůdců. Ve skleníku takové činnosti nemusí být nutné, protože podmínky jsou poněkud odlišné.

Pěstování zahradních květin předpokládá jejich reprodukci. To může být ve formě odřezků, začínajících, populárních a chovatelských procesů. Lilie, například, se chovají dělením žárovky. Pokud se v prvním roce vysadí velká žárovka, pak za rok udělí děti (embrya žárovky) a o rok později se objeví několik žárovek. Dahlias se rozmnožuje rozdělením jejich kořenového systému. Rose - s pomocí šíření, astra - se semeny. Tím, že jste zasadili mnoho květin najednou, za pár let je možné jejich počet vynásobit a potom zisk půjde exponenciálně.

Pěstování pokojových rostlin

V současné době se v každém městě nachází květinové obchody, které prodávají vnitřní květiny. Jedná se o poměrně výnosný a levný obchod. Plán chovu vnitřních květin se téměř neliší od plánu, který byl napsán výše pro zahradu. Také zde musíte koupit semena, řízky nebo sazenice. Můžete si je koupit od soukromých pěstitelů květin, na trhu, v květináčích. Rostliny musí být v hrncích nebo jiných malých nádobách. Mnoho pro toto použití šikovné nástroje, jako jsou jednorázové šálky, plastové lahve a další. To vše vám umožňuje ušetřit peníze, protože jeden malý hrnce pod květinami v obchodě bude stát za rubl a možná bude potřebovat stovky.

Všechny květiny by měly mít dobře vyvinutý kořenový systém. Jinak nemusí přežít a zemřít. Jejich chov se trochu liší od zahradních rostlin. Zde se květiny většinou rozmnožují s listy, vrstvami a řízky. Listy jsou vysázeny v senpolii (fialky). Řezy jsou domácí růže. Vrstvení - mnoho okrasných rostlin. Chcete-li to provést, musíte list odtrhnout a chvíli ji položit do nádoby s vodou. Ze shora můžete pokrýt rostlinu, abyste vytvořili bezvzduchové prostředí. To bude mít pozitivní vliv na růst kořenového systému. Počkejte, dokud nebudete mít kořenový systém, a pak byste měli v zemi položit novou rostlinu.

Péče o vnitřní květiny

Plán péče o vnitřní květiny se prakticky neliší od zahradních květin, pouze v místnosti se vytvářejí optimální podmínky. Chov květin musí zohledňovat jejich rostoucí vlastnosti. Některé rostliny jsou velmi náladové: potřebují slunce, pečlivou péči. Nejlepším způsobem je jejich výsadba na oknech nebo verandě, tedy na slunných a teplých místech. Horolezecké rostliny, například břečťan, je lepší zavěsit na zeď nebo strop, aby se jeho větve mohly sklouznout po povrchu. To vše je velice důležité, jinak bude chov kůže beznaděje, protože základním plánem je získání výhod.

Po násobení počtu květin je nutné je prodat. Můžete to udělat různými způsoby. Nejtěžší je vytvořit vlastní obchod. Druhým je prodávat květiny na trhu. Pokud jsou pěstovány ve skleníku, je indikátorem jejich dobrého stavu a péče. Další možností je pronajmout rostliny za velkoobchodní ceny v různých obchodech. Zde však musíte mít na paměti, že bez ohledu na to, za jakou cenu se zeptáte, majitel obchodu uhradí z původních nákladů příplatek za to, aby těžit z toho.

Ziskovost květinářství

Navzdory všem výše uvedeným je chov květin velmi slibným obchodem. Je důležité, aby pro jeho realizaci nebylo zapotřebí téměř žádné vybavení, to znamená, že náklady jsou sníženy pouze na nákup semen a rostlin pro jejich další pěstování. Pokud máte v úmyslu otevřít svůj vlastní obchod, pak by to mělo být počáteční kapitál v průměru 5-10 tisíc dolarů. Většina peněz půjde k pronájmu. Kromě toho se budete muset zaregistrovat jako individuální podnikatel nebo LLC. Zisk z květin může být odlišný. Vše závisí na objemu prodeje a sortimentu.

Ceny za květiny jsou také různé. Například, žárovky z lilie stojí 20-30 rublů na 100. Dahlias - několik set. Růže - průměrně 100-150 rublů. Zajímavé je, že můžete nejen prodávat zahradní rostliny, ale také vyrábět kytice ze svých výhonků. Největší poptávka je pro růže, lilie, tulipány, orchideje, chryzantémy. Prodejní plán tedy zahrnuje pouze tam, kde je výhodnější prodávat květiny.

Závěr, závěry, doporučení

Na základě všech výše uvedených skutečností lze konstatovat, že květinářství je nákladově efektivní typ podnikání. Nevyžaduje velký počáteční kapitál, nákup zařízení, vyhledávání pracovníků. Vše, co je potřeba od začátečníka květinářství, je znalost jeho práce, zdrženlivosti, trpělivosti a péče. Pokud je budoucí podnikatel špatně zbarvený, pak si můžete koupit a číst různé příručky, časopisy o květinářství. Úspěch podnikání bude přímo záviset na tom, jak byly květiny kultivovány, jaké podmínky byly vytvořeny ve skleníku, jak často byly květy vysázeny, jaké odrůdy byly zakoupeny.

Obchod s rostoucími květinami může provádět každý zahradník. Nejsnazší způsob prodeje květin je trh. Navzdory velké konkurenci jsou květiny velmi žádané. Ziskovost je vysoká. Jediným rizikem je skutečnost, že rostliny, zvláště řezané v podobě kytic, rychle ztrácejí nebo mohou vyprchat. Proto, pokud chcete pěstovat květiny a vědět, jak se o ně řádně starat, pak květinářství je velká investice peněz. Návrat v průměru je rok.

Pěstování květin jako podnikání

Co by měl být skleník pro květiny ^

V amatérské květinářství jsou nejoblíbenější skleníky "zimní zahrady". Mohou být ohřívány po celý rok - s výjimkou letní sezóny, kdy a tak teplé a vyhřívané není třeba. Skleník v podkroví chaty je také skvělou volbou pro takovou lekci. A není nutné ji stavět - stačí vybavit prostory uvnitř: stavět stání, umístit hrnce, přemýšlet nad zavlažovacím systémem. Pěstování květin ve skleníku na prodej vyžaduje značné investice

Uvažujeme o topném systému ^

Avšak pěstování květin ve skleníku polykarbonátu je možné bez vytápění: to udrží teplo dobře, pokud byl správně nainstalován. Mezi nejčastější volbou pro amatérské zahrádkáře - růže, tulipány, karafiáty, narcisy. Chryzantémy, pivoňky, astry a hyacinty zřídka upoutat jejich pozornost, ale také se vyskytují v domácnostech je velmi prostorný teplitsah.Teplitsy: metr čtvereční může být domov pro 25 barev střední velikosti (narcisy, tulipány, hyacinty) a sedmikrásky na náměstí a může ubytovat stovky.Pokud mluvíme o skutečném skleníku (nikoli „podkroví“), podlaha by měla být vodotěsná a bude i nadále za předpokladu, automatické zavlažování, aniž by této barvy nemůže dělat.

Vybavujeme osvětlení ^

U každého skleníku je otázka osvětlení velmi důležitá. Okna severní skleníky by měl jít na jih, jižní okna mohou být nasazeny na východ (samozřejmě, je-li jen jedna strana skleníku transparent). V slunečných dnech budou potřeba žaluzie.

Budou aktivně využívány, a to zejména pokud jde o to, aby chov odstín-sortov.Ochen důležité vyvinout systém světelných barev teplitseSkazhem, zatímco roste z cibule tulipánů v počátečním období bezprostředně po přistání ve speciálních kontejnerech (obvykle Keramické žlaby) v prostorách by mělo převládat a teplota by měla být v pohodě. Teprve na konci tohoto období (to trvá asi měsíc a je nazýván ‚nutí‘) rolety lze otevřít a teplota se ponechá vzrůst na +10. Během kvetení, teplota by měla být mnohem vyshe.Luchshe všechny poskytují odkapávací zavlažovací systém a automatické vytápění

Květiny ve skleníku pro zábavu ^

Není vyloučeno, že pro určitou kategorii lidí jsou květiny pěstované ve skleníku práce pro duši. Pak je nepravděpodobné, že místnost bude potřebovat topení.

Amatérští pěstitelé raději pěstovat sazenice doma na květiny, aby jim odejdou a pak na lůžko zahradě domku, japonská zahrada kamenů ozdobíme zeleně nebo kvetoucí Hrnec podkroví, balkóny a parapety městský kvartir.Mnogie pěstovány v domácích sklenících hrnkových rostlin, někdy exotické - palmy, kaktusy. Skleníkových této lásky ke světu estetické barev může být skutečný zimní zahrada - s visící révy na zem, schody, police podporuje pod květináče s kvetoucí divoce, občas neobvyklé rostliny. Pokud tam umístíte lavičky, nastavíte pergoly, dostanete skvělé místo k odpočinku.

Chov květin k prodeji ^

Rozhodnutí o pěstování květin ve skleníku "na prodej", tedy za účelem dosažení pravidelných zisků, je odpovědným krokem. V tomto případě budete muset v tomto případě podrobně studovat nejen způsoby řešení problémů s poskytováním skleníku s vhodnou půdou pro květinářství, ale také pochopit jemnosti problematiky výsadby.

Kde koupit vhodný, jaké požadavky musí splňovat, v balení dělat - a to není konec četné „co“, „kolik“, „kde to je výhodné koupit“ a „jak úspěšně prodávat“.V skleníky a zimní vůně tsvetyDlya spustit tento " podnikání "malého domácího skleníku, možná to bude stačit, ale nebude vám tolik peněz. Po uplynutí času budete pravděpodobně muset koupit další skleník - velký, určený pro průmyslové účely v rostoucích květinách. Jste připraveni na tuto událost? Za tímto účelem stojí za to přemýšlet. Ready polykarbonátové skleníky vypadají úžasně a jsou skvělé pro pěstování květin

Pěstování květin na hydroponii ^

Hydroponie je spojena s myšlenkou růstu rostlin, které nejsou v půdě, ale pomocí speciálního substrátu, který je systematicky zavlažován roztokem nezbytným pro život rostliny. Claydite nebo minerální vlna mohou působit jako substrát.

Další varianty: štěrku, kokosové vlákno, polypropylenové příze, jakékoliv Khimvolokno (požadováno inertní) a další materialy.Gidroponika, podle většiny, věc je mnohem příznivější než v půdě. Ve skutečnosti je rostlina podávána živným roztokem, do něhož je substrát částečně ponořen.

Tato řešení jsou dlouhá, jsou neuvěřitelně hospodárná. Takže je možné pěstovat tolik květin, ale to je lepší, aby se pokusila přeložit do podobných podmínkách dozrávají rostliny, zvyklí žít v půdě. Pro mladé, nově pěstované ze semen květin hydroponie by byl nejlepší způsob, jak růst, aby se stala silnější a po určité době zatsvesti.Tsvety hydroponicky - Skvělé výsledky s minimálním úsilím

Které květiny mohou být pěstovány ve skleníkových podmínkách?

Květy jsou běžné, pěstované pro řezání. Odrůdy růží jsou tisíce, liší se v mnoha rysech, mezi které patří - tvar, barva, velikost a vůně.

Květy tyto jemné, křehké, jsou v nouzi pečující postoj, ale výsledek je tak příjemné, že odstoupení od smlouvy „stojí za prach a výstřel“ může také být přičítán rostoucí roz.Kak vybrat správné odrůdy? Za prvé, v závislosti na klimatických podmínkách vaší lokality.

Zvažte vlastnosti skleníku, poptávka na trhu pro květiny určité odrůdy by také byla dobrá. Skleníky potřebují vysokou - minimálně 3,5 m. Každá rostlina potřebuje dostatek vzduchu, aby růží nemohly být zasazeny těsně.

Doplňkové osvětlení, dobré větrání, stínování znamená určitou míru vlhkosti, a dokonce i ohřev půdy - je to pečující podmínky roz.Rozy daří v rose chovnou teplitseSposob - letní řízky sklizené v prvních dvou letních měsících. S trvalými odřezky ve vodě, jsou zasazeny do půdy, napojeny a potaženy filmem nebo skleněnou nádobou.

Když začnou růst, je kryt odstraněn. Je povoleno a rozmnožování růží vrstvami. Tvorba keře pro růží je také velmi důležitá a existuje mnoho technik pro takové "šperky".

Je třeba věnovat pozornost i procesu řezání květin. Správná obřízka pudy - blízko základny střelby. Růže jsou roztaženy, takže skleník potřebuje vysokou

Důležitým momentem pro úspěšný výsledek je výběr pro výsadbu velkých a zdravých žárovek. Mají velké květy. Půda pro výsadbu by měla být dobře vykopaná a přidání dřevěného popela do něj výrazně zlepší její kvalitu.

V srpnu by měly být "tulipánové" žárovky již vykopány, sušeny a skryty v suterénu. Budou se dostat až v prosinci, aby se znovu vysadily. Tulipánský ráj může být vybaven ve skleníku

Podnikatelský plán pěstování květin

Rostlina je trvalka. Majitelé skleníků používají především 4 druhy lilie, z nichž nejčastější je tygr a královská. Doprava a skladování lilie - obvyklé procesy. Vynášejí se dělením žárovek - semena dávají nejhorší možnost.

Půda potřebují oplodnění, vlhkost a dobrý odvodňovací systém. Doporučuje se, aby do něj byly přidány piliny a horní obvazy (s roztokem mulleinu nebo vrhu ptáků) v procesu vázání pupenů.

Jedná se o jahodovou rostlinu, její květiny mohou mít různé barvy. Kácení bulbů by mělo být v srpnu; pak by měly odolat při teplotě 20-23 stupňů. V září by měly být tyto květiny vysázeny v hrncích nebo v krabicích s půdou.

Zařizujte je ve skupinách po 10-20 kusů. Pokud je vrstva substrátu vyšší než horní část cimbálů o pár centimetrů, další krok je zakořenění (teplota bude nízká, místnost bude tmavá). Půda v této době by neměla vyschnout.

Po dvou měsících se výhonky krokusu rozšíří na 3-4 cm a květiny budou muset být přeneseny do skleníku. Během prvních 3-4 dnů stačí mít teplotu 10-12 ° C, v budoucnu bude muset být zvýšena na 20 ° C. Za čtrnáct dní kvetou květiny - jejich nádherně jemný kvet bude trvat 10-15 dní.

Kruhy jsou rozloženy a krásné. Oblíbené odrůdy zahradníků - nasturtium hybrid a velké. Délka stonku dosahuje 40 cm. Doba kvetení je dlouhá, dvojité květy jsou velmi krásné.

Jejich barvy jsou světle žluté, oranžové, růžové a bílé. Schéma koření - 30 * 40 nebo 30 * 30. Zvýšená nebo speciální lichořeřišnice osvětlení nepotřebuje, ale hnojení hnojivo - ochen.Nasturtsiya vždy krásné, kromě neprihotlivaV skleníky mohou být pěstovány a mnohé další květiny: karafiáty, chryzantémy, pivoňky, fialky, kaktusy a orchideje. Některé z nich se týkají místnosti (a oni jsou obvykle prodávány v květináčích), část - na vnější stranu: na ulici nebo sadovym.V nový rok - vánoční tsvetkomVne v závislosti na tom, zda se bude zapojena do květinářství k prodeji nebo k pěstování květin - vaše hobby, úžasná tato lekce vám přinese hodně radosti a krásných okamžiků komunikace s přírodou.

Jaké květiny rostou na prodej

V prodeji dnes najdete řezané květiny a hrnky. Oba jsou populární u kupujících. Rozdíl může být pouze v tom, že řez se prodává lépe v předvečer svátků a květy v květináčích, které lidé nakupují po celý rok.

Na příkladu mnoha podnikatelů se ukázalo, že pěstování čerstvých květin jako podnikání je poměrně zisková sféra a můžete začít v dachu nebo doma. Klíčem k úspěchu je správná organizace plantáží pro kultivaci a marketingovou politiku podniku. Ihned se zaměříme na právní aspekt registrace činností, protože registrace právnické osoby zahrnuje výběr daňového systému. Podnikatel má dva způsoby, jak formalizovat své podnikatelské aktivity:

 1. Registrace individuálního podnikání, registrace vlastníka osobních pozemků.

Druhá forma činnosti má řadu výhod v oblasti zdanění, ale pro jeho registraci existuje povinná podmínka - přítomnost pozemku vlastněného podnikatelem v dachu. Pro obdržený příjem, který přinese kultivaci květin na prodej na svém vlastním území, nebudete muset platit daně a udržovat povinné účetnictví.

Další nevýhodou činnosti soukromých pozemků pro domácnosti je nemožnost nezávislého maloobchodního prodeje pěstovaných produktů. Taková práce na dachu nebude plná. Prodej se uskutečňuje především prostřednictvím velkoobchodních kupujících, kteří sami stanovují ceny.

Je prakticky nemožné diktovat ceny prodejcům, protože neexistuje žádná alternativa k majiteli pozemku u dachy, a bezohlední velkoobchodníci to používají. Nicméně, v počáteční fázi, zatímco podnikatel akumulovat prostředky na rozšíření byznysu, a to způsobem zcela priemlem.Dlya otevření PI bude muset složit státní registraci a činnost kódu 01.12.2 „okrasného zahradnictví a školkařské výpěstky.“

Nejvhodnějším systémem zdanění je jednotná zemědělská daň. Zajišťuje akruální a platbu daňových závazků ve výši 6% zisků, které přinesou pěstování květin k prodeji.

Které květiny jsou lepší pro pěstování pro podnikání

Největší příjem lze získat z prodeje květin v zimě. Pěstování rostlin ve sklenících však vyžaduje určité dovednosti a znalosti. Pro začínajícího podnikatele může být taková zkušenost neúspěšná a podnik může vypálit bez výhry.

Obvykle se na pozemku cvičí květiny na plátku. Pěstování květin ve vlastní dachi je dobrou volbou pro podnikatele, kteří nemají velké počáteční investice.

Růže, tulipány, narcisy v létě jsou levnější, ale bude získána neocenitelná zkušenost. Podnikatel musí studovat vlastnosti zemědělské technologie, prořezávání a hnojení květin.

Kromě toho realizace zařízení pomůže ušetřit finanční prostředky, které budou potřebné k nákupu a vybavení skleníků. Druhou možností je pěstování sazenic na prodej. Většina zahradníků nakupuje zelené rostliny pro petunii, portulaca, fialky a další dekorativní ročníky.

Většina z těchto rostlin je k dispozici jako rostoucí doma v zemi. Pak už kvete a potěší majitele s květinami po celou sezónu.

Ne každý letní obyvatel v městském bytě má dostatek prostoru k tomu, aby vytvořil pěstování květin na otevřeném terénu, a péče o mladé výhonky musí být pečlivě a to vyžaduje čas. Sazenice ročních krásných kvetinových rostlin se nejčastěji nakupují.

Je to poměrně levné, ale vzhledem k množství prodaného materiálu přistání získává podnikatel slušný příjem. Tento druh podnikání je sezónní. Další možností pro vydělávání peněz na květinách je reprodukce a pěstování vnitřních rostlin.

Ty nejsou vždy krásně kvetoucí vzorky. Jejich obydlí lidé jednoduše vyzdobí exotickými rostlinami se zelenými listy a jejich rozměry mohou být velmi odlišné.

Pěstování květin uvnitř domu může začít doma, což opět výrazně snižuje náklady na otevření vlastního podnikání. S dostatečným počtem dobře osvětlených místností mohou být květiny umístěny i v městském bytě.

Odborníci doporučují použití vytápěného domu v zemi nebo mimo město pro pěstování rostlin v interiéru. A rostliny budou tak pohodlné a nebudou zasahovat do domácnosti. Tato práce je nudná, vyžaduje každodenní péči o budoucí produkt a dlouhou dobu.

Jak prodat zboží

Chcete-li začít, musíte se rozhodnout, zda prodávat květiny koncovým uživatelům, bude sám podnikatelem nebo prodávat velkoobchodním prodejcům. První možnost je výhodnější, ale vyžaduje oddělení od hlavní věci - rostoucí rostliny.

Pokud je chov květin k prodeji ve formě rodinného podniku v zemi, pak je tato metoda nejvhodnější. Realizace zboží bude vždy pod kontrolou, prodávající má zájem o prodej, obchod je průhledný a majitel sám může kontrolovat situaci na květinových plantážích. Práce s velkoobchodními odběrateli není také bez zdravého rozumu.

Dodávka výrobků do maloobchodních prodejen, pronájem prostor nebo stany vyžaduje určité výdaje. Velkoobchodníci těchto nákladů pomáhají vyhnout se.