Hvězdné farmy

Která žena nezemře při pohledu na norkový kabát? Kožešina tohoto kožešinového zvířete je vysoce ceněná a drahá, takže chovná norka doma se stává důležitým trendem v moderním podnikání. V roce 2012 bylo v Rusku oficiálně zaregistrováno 27 chovných chovů, od té doby počet podniků s podobným směrem několikanásobně vzrostl a stále aktivně roste.

Jak začít s chovem norků?

Tip: pro chov nudí v domácnosti, musíte udělat kompetentní obchodní plán. Podle statistik je 80% neúspěšných obchodních projektů uzavřeno kvůli nesprávnému plánování.

Popis

Mink je dravé zvířecí zvíře z čeledí. Délka dospělé osoby je 40-50 centimetrů (bez ohledu na ocas). Kožešina není dlouhá, tlustá, měkká s výrazným podsadou. Dnes je více než 300 zvířecích barev. Nejžádanější produkty jsou výrobky z černého, ​​hnědého, stříbrného, ​​modrého a modrého nopky.

Příprava prostor

Pro stavbu farmy je nutné přidělit plochý pozemek, který je chráněn před silnými větry. Optimální podmínky pro uchování (jako u kachních) jsou pobřežní oblasti nebo oblasti středního pásu. Pokud teplota v létě překročí + 30 ° C, je nutné vybavit systém chlazení vzduchu. Místo pro chov norků doma by mělo být vybaveno elektrickým a vodovodním systémem.

Podle podmínek hygienicko-epidemiologické stanice by nemrzná farma neměla být vzdálena více než 300 metrů od obytných prostor a ve vzdálenosti 25-30 metrů od silnic. Optimální umístění jsou buňky s vyvýšenou podlahou nad zemí. Nejlépe se nacházejí pod dvouvrstvým kabátem.

V každé buňce je třeba nainstalovat dům, ve kterém se zvíře může schovat. Také v blízkosti je nutné umístit nádobu na pití, misku na krmení a nádobu s vodou, protože nork miluje vodní procedury. Voda se mění, když se znečišťuje.

Tato kožešina je poměrně agresivní, takže dospělí někdy potřebují být drženi odděleně. Mladé zvíře dát dvě zvířata do jedné klece. Pro aktivní růst je nutné poskytnout zvíře dostatečně velký prostor (přibližně 5, 25 m² na osobu). Kmenové mladé zvíře obsahují v poměru tři ženy k jednomu muži.

Buňky mohou být vyrobeny samostatně nebo zakoupeny, což je nejdůležitější - že jsou vyrobeny z kvalitního materiálu. Nejlepší možností je galvanizovaná pletivo. Buňka z černého nežlvaného drátu bude korodovat s časem a začne opouštět povlak na norkové kožešině.

Standardní mřížka by měla mít mezery o velikosti 25 mm. Ale novorozený nork se může volně dostat z takového díru, takže do buněk samic se umístí záplaty s jemným okem.

Standardní mřížka pro norkové klece

Mink toleruje jakýkoli mráz a není třeba vyhřívat místnost. Ale nemají rádi teplo, takže je nutné mít farmu ve stínu, vybavit ventilační systém.

Pokud nejste zastáncem netradičních oblastí zemědělství, přemýšlejte o otevření kuřecí farmy.

Registrace povolení

Mink chov doma vyžaduje poměrně velký balíček dokumentů. Nejprve se musíte zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo otevřít společnost s ručením omezeným. Pokud se zaregistrujete jako IP, potřebujete speciální vzdělání (zootechnik nebo zoolog). Proto v případě neexistence takového diplomu je nutné otevřít LLC a najmout odborníka s příslušným vzděláním.

Za druhé, tato činnost podléhá licencování. Za tímto účelem je třeba připravit následující dokumenty a předložit je Ministerstvu zemědělství Ruské federace:

 1. prohlášení o směru činnosti;
 2. zakládající dokumenty;
 3. výpis z EGRIP nebo jednotného státního rejstříku právnických osob;
 4. kopie osvědčení o registraci u daňové služby;
 5. potvrzení o zaplacení státní daně.

Licence se vydává na dobu 5 let.

Navíc očekávejte kontrolu od orgánů SES, hasičského oddělení. Musí se vyjádřit k tomu, zda jsou splněna všechna pravidla a požadavky.

Posouzení žádosti o licenci může trvat až dva měsíce. Pokud nechcete strávit tolik času, udělejte chov indoteků doma.

Příprava krmné báze

Dieta z norků je velmi rozmanitá. Svojí povahou jsou dravci a žijí na malých hlodavcích, rybách a ptácích. Doma potřebují zajistit úplnou a vyváženou stravu. To umožní zvířatům růst a rychle se rozvíjet, odolávat nemocem.

Seznam hlavních produktů:

 • maso;
 • ryby;
 • smíšené krmiva;
 • olej z tresčích jater;
 • tráva;
 • mléčné výrobky;
 • kostní a rybí moučka;
 • dort;
 • kvasnice.

Rychlost vody na osobu je 0,5 litru denně.

Tip: Nedopusťte nucené potraviny odpad, bude mít vliv na jejich zdraví a kožešinové podmínky.

Normy technologického návrhu

Pro chov norků v domácnosti je nutné splnit řadu požadavků a zohlednit některé aspekty:

 1. Sexuální zralost se vyskytuje po 10 měsících, od 8 let se vztahuje k mladému růstu;
 2. zpravidla se páření vyskytuje v březnu a potomstvo se objeví koncem dubna nebo začátkem května;
 3. k určení těhotenství ženy, musíte se podívat na břicho - obvykle se zvyšuje 2 týdny před porodem;
 4. Jako podestýlka je třeba použít i malé hobliny, seno nebo slámu;
 5. norkové se narodí slepí, slepí a bezmocní, takže nejsou odděleni od své matky za prvních 20-35 dní;
 6. nejkrásnější srst z norky v zimě, takže porážka je produkována v prosinci;
 7. výběr jedinců pro reprodukci by měl být proveden na podzim, příslušná selekční práce umožní udržovat zdravá zvířata zvířat;
 8. Zvířata ve věku 6 let se nepoužívají k reprodukci.

Prodej produktů

Chovný nork doma může být uspořádán s nízkými náklady na začátku. Chcete-li to udělat, musíte si koupit malé hospodářské zvířata a opustit ženu pro rozvod. Čas návratnosti podnikání v tomto případě bude dlouhý, ale s nedostatkem finančních prostředků je to nejlepší možnost. Pokud vám to nevyhovuje, při výběru myšlenky na podnikání si přemýšlejte o kultivaci houbičky.

Varianty obchodní organizace pro chov norků v domácích a distribučních kanálech:

 1. Realizace kůže. Většina farem vydělává prodejem kožešiny. Kožedělné továrny se mohou stát potenciálními zákazníky. Cena kůže je vysoká, takže příjem bude záviset na zavedených prodejních kanálech a kvalitě produktů.
 2. Provádění výhonů na obličeji. Zařízení pro výrobu kožešin je drahá, takže některé podniky (velkoodběratelé) je kupují a samostatně se zabývají porážkou.
 3. Provádění norky jako domácího mazlíčka nebo jako mladík pro rozvod. Dnes mnoho lidí hledá něco exotického: někdo rád jíst pštrosí maso a někdo místo obvyklých koček a psů preferuje exotické domácí mazlíčky. Ale není snadné škrábat, protože je to dravec a je velmi agresivní. Chcete-li, aby zvíře začalo krotit, musíte ho mít od narození doma. Dospělý jedinec nemůže být zkrocen.
 4. Šití kožešinových výrobků. Tato možnost je vhodná pro velké farmy s praxí.

Zpracování kůží

Po odstranění kůže z norků musí být jeho vnitřní povrch pečlivě zpracován. K tomu je vyčištěn z mastnoty a tuku a položen na rovný povrch s kožešinou dolů. Po 12-15 hodinách jsou kůže pokryté solí až do úplného vyschnutí (2-3 dny).

Tip: Kůže nemůžete bez ošetření solí, protože začnou hnitět a rychle se zhoršovat.

Po sušení se nedoporučuje ošetření brusného papíru. Většina výrobců to dělá pomocí speciálních zařízení, která je velmi drahá.

Tiché detaily a výhody podnikání

Chov noky doma bude úspěšným obchodem a přinese očekávaný zisk pouze tehdy, budou-li přísně dodržovány všechny technologické standardy, vyvážená výživa a včasná očkování. Pokud nejsou splněny základní požadavky, hrozí riziko úmrtí hospodářských zvířat.

V praxi jsou farmy s podobným směrem docela ziskové. Hlavní výhody podnikání:

 • nedostatek konkurence, vyhlídky;
 • vysoká poptávka (dnes 90% všech ateliérů a kožešinových prodejen prodává dovážené výrobky);
 • vysoké procento ziskovosti.

Otevření plnohodnotné farmy, stejně jako chov nutria, vyžaduje velké investice, ale můžete doma organizovat. Obsah v malém měřítku je možný bez nákupu drahého zařízení.

Mink chov doma je slibná oblast v moderní živočišné výrobě. Toto kožešinové zvíře se dokonale přizpůsobuje novým podmínkám, může se v zajetí rozvíjet a rozvíjet, nepotřebuje mnoho prostoru k jeho chovu. Hlavní výhodou jsou vysoké náklady na kůže za relativně nízkou cenu.

Mink chov je obchodní plán. Ziskovost chovu norků, nezbytné náklady a dokumenty

Mink je jedno z nejoblíbenějších chovů, které organizují kožené farmy.

Koneckonců, jsou hlavními "dodavateli" kožešiny pro šití různých druhů oděvů a doplňků. Například, norský kabát je sen pro každou ženu.

Kromě toho jsou z tohoto materiálu vyrobeny rukavice, klobouky, obojky, šály. Existuje tedy velká poptávka po těchto načechraných zvířatech. Dostávají se dobře v zajetí. Jinými slovy, chovná nork je velmi přínosná a slibná. Podnikatelský plán v tomto případě je snadný. Zvažme toto téma podrobněji.

Jak začít s chovem norků?

Odpověď na tuto otázku je docela jednoduchá. Chcete-li začít, potřebujete následující:

 • K úspěšnému chovu norků se podniká první podnik. V takovém případě možná budete potřebovat odborné doporučení.
 • Je také nutné studovat rysy a odrůdy těchto zvířat.

Obecné charakteristiky

Mink je malé dravé zvíře z čeledí. Má malou velikost - 40-50 cm (bez ocasu). Její srst je hladká, krátká, lesklá a má silnou podsadu. Existuje celkem 300 různých barev. Nejoblíbenější produkty jsou hnědé, černé, modré a stříbrno-modré norky.

Každý ví, že rozdíl v barvě zvířete je určen geny. Rozmanitost. Například barva tmavě hnědá je určena 20 geny, včetně 14 dominantních a 6 recesních.

Základní barvy norků

Standardní tmavě hnědý nork je hlavní odrůda. Na první pozici zaujímá 33,7% z celkového počtu akcií. Z tohoto druhu jsou v důsledku mutací a křížení získány různé barevné skupiny.

Černá nork (jet) je dominantní mutace. Jeho vzhled byl zaznamenán v letech 1963-1964 v Kanadě. Chová se celkem dobře. Plodnost tohoto druhu je 4-5 štěňat.

Stříbrno-modrá barva tohoto zvířete je jednou z nejznámějších a rozšířených na farmách. Tento druh má průměrné rozměry. Její počet je 39,3% z celkového počtu zvířat.

Sapphire barva je výsledkem překročení aleutského a stříbrno-modrého norku. Průměrná produkce je 4-5 štěňat. V tomto případě se objeví modrá kouřová barva. Míra přežití je 87,6% z celkového počtu hospodářských zvířat.

Pastel - toto zbarvení je podobné hnědému nokovi. Nicméně, když její chmýří modře, je mnohem hezčí. V tomto případě se barva liší od světle až po modro-hnědé s nádechem čokolády. Plodnost tohoto druhu zvířat je 6 štěňat a jejich přežití je 89%.

Evropský nork je vzácné zvíře. Je uveden v červené knize.

Americký nork je široce rozšířený a dokonale se hodí pro rozvoj obchodování s kožešinou.

Údržba zvířat

Organizování chovu norků jako podnikání, musíte se postarat o pořízení buněk a realizace výstavby budov (Bouda) pro ně. Zvažme tyto problémy podrobněji.

Buňky pro chov a držení norky mohou být různé. Jejich velikost by měla být taková, aby tato zvířata mohla volně cítit a aktivně se pohybovat.

Připojte dům do klece, kde se mohou schovat. Ujistěte se, že jste vložili podavač, nádobu na pití a nádobu s vodou, protože mají velmi rádi plavání.

Všechny umístěné prvky v kleci jsou dobře fixovány. V opačném případě je vyhoďte. Buňky v klecích by měly mít průměr 2-2,7 cm. Tyto rozměry jsou určeny pro umístění dospělých nopů.

Proto se při narození malých zvířat musí vysadit v jiných buňkách s malými buňkami. Nemůžete-li to udělat sami, je docela možné zakoupit ready-made za přijatelné ceny. Mink jsou poměrně agresivní zvířata.

Proto je lepší nechat je v samostatných buňkách. Také je nutné organizovat výstavbu přístřešků pro norky. Tyto konstrukce jsou sklápěcí konstrukce se štítovou střechou, ve které uspořádání buněk je dvouřádková.

Mohou však existovat další možnosti. Například existují přístřešky, ve kterých jsou buňky umístěny ve čtyřech řádcích nebo více. Pro stavbu těchto konstrukcí obecně používejte železobetonové, dřevěné prvky a kov. Nosnou konstrukcí kůlny je rám. Může být postavena z kovových, dřevěných nebo železobetonových rámů, které budou spojeny sjezdovkami.

Délka této struktury je v průměru 60 m. To však závisí na individuální touze. Můžete to prodloužit. Pro konstrukci střechy střechy se používají vlnité desky z dlaždic nebo azbestových cementů. Poté vybavte tato zařízení závěsnými cestami a tekoucí vodou. Kryt hlavního průchodu je lepší udělat asfalt nebo beton, protože to usnadní použití dávkovačů.

Krmení norky

Mink jsou dravé zvířata v přírodě. Vyzkoušejí hlodavce, různé malé zvíře, které loví, stejně jako ryby a drůbež. Poměr jídla je vybrán individuálně. Rozhodnete-li se chovat tato zvířata v domácnosti, které musí být krmena čerstvých ryb, masa, rostlinných potravin, používají speciální krmné a mléčné výrobky.

Správná výživa zajistí zdraví nory. Nepoužívejte je odpadem - to má špatný vliv na kvalitu srsti a barvy. Měli byste používat živé potraviny. Například běžné myši. Můžete si je doma připravit s tím nejlevnějším jídlem. Mink jedí jednu myš za den.

Také toto zvíře může být krmeno levnými rybami. Nezapomeňte však, že tato zvířata jsou velmi náchylná k různým chorobám. Proto je nutné je krmit vitamíny. Pokud se onemocnění objeví, pak se může stát epidemií a za pár dní se všechny norky mohou dostat na infekci a zemřít.

Chov a reprodukce

Zpočátku musí být vše pečlivě naplánováno a organizováno. Na začátku jara, v březnu, nork začne nork. Během deseti měsíců tato zvířata dosáhnou sexuální zralosti. Nork můžete spárovat v březnu a vzhled štěňat by měl být očekáván koncem dubna nebo začátkem května. Těhotenství pro vzhled zvířat je těžké určit.

Přibližně dva týdny před podáním roste velikost břicha ženy. Připravte hnízdo, kde budou potomci, posypeme seno a hobliny z měkkého dřeva. V průměru je plodnost 5-6 štěňat. Narozené jsou slepí a hluší.

První dva týdny štěňat by měly být v hnízdě a krmiva mateřským mlékem. Když se štěňátka obrátí 20 dní, začne je matka krmit. Do té doby jsou potomci stále slepí, ale snaží se jíst sama. Chcete-li trénovat štěňata k výživě, potraviny by měly být umístěny v kleci. Ve věku čtyřicít let jsou mláďata odděleni od matky.

Od září do listopadu se kožešina vykveří. Má největší hodnotu. V listopadu se provádí výběr zvířat určených k porážce k získání kožešiny, což je hlavní prostředek pro vytváření příjmů v podnikání. Doba údržby a pěstování norky - 5-6 let. Pak se u tohoto zvířete mění kvalita kožešiny a schopnost reprodukce.

Mink chov. Podnikatelský plán

Jak bylo uvedeno výše, pro úspěšnou realizaci této myšlenky je nutné sestavit přesný projekt. Pokud jste již formulovali plán, nebude to tak těžké otevřít tuto firmu. Podle výpočtů specialistů v této oblasti obsah jednoho zvířete tohoto zvířete je v průměru 65-70 rublů. za měsíc. Zároveň se náklady na kůže mohou pohybovat od 20-200 dolarů.

S potřebným vybavením může jeden podnik obsluhovat kožešinovou farmu za tisíc žen. Pokud je jich tam dvacet žen a tři muži, pak během roku 120 získat zvířata. Proto se v průběhu roku získá 1500 kůží, bude vyžadováno 300 žen. Výsledkem je, že chovný nok, jehož obchodní plán je vydán v souladu s těmito doporučeními, bude nutně přinášet dobrý zisk. A to je jeden z hlavních cílů těchto aktivit. Tím bude zajištěna ziskovost chovu norků.

Organizační momenty

K upevnění trhu s kožešinami existují dva způsoby:

 • Koupit zvířata vzácné barvy. Například perlový odstín. Cena takové kožešiny je velmi vysoká.
 • Otevřete farmu s významným dobytkem zvířat různých barev.

Pokud jste se rozhodli organizovat tento podnik, měli byste nejdříve určit velikost prostor. Také je třeba vypočítat počet nezbytných pracovníků, kteří se o tyto zvířata budou starat. Vše závisí na vaší touze a na velikosti dostupného počátečního kapitálu. Pokud se chovná norková hospodářství skládá z 50 zvířat, můžete se sami vypořádat. Veterinární lékař může pravidelně navštěvovat zvířata.

Hlavní kritéria

Chcete-li chov norků úspěšně, musíte zvážit následující:

 • Doporučený počet hlavních fen je 20-200 hlav.
 • Uchovávejte tato zvířata v samostatných buňkách.
 • Tvorba stád: pro 1 ženu by mělo být 0,2 mužů a 5,1 mladých.
 • Narození štěňat se koná koncem dubna nebo začátkem května.
 • Mladé růsty jsou jedinci od 8 měsíců.
 • Nosení potomků je 7 týdnů.
 • Produkce potomků jednou ženou - 5-15 štěňat.
 • Výsadba mladých zvířat probíhá po 35-45 dnech po narození.

K chovu norky budete potřebovat:

- klece pro zvířata v potřebném množství, kde by mělo být hnízdo a platforma pro chůzi;

- nádoba na potraviny;

- prostory pro zabíjení a zpracování kůží;

- elektřina, vytápění, voda, kanalizace;

- místo pro skladování vrhu a krmiva;

- skladovací prostor pro inventář;

- oblasti vývozu hnoje.

Při organizaci kožešinových hospodářství je zapotřebí povolení od SES, požární dohled, veterinární lékař a další orgány.

Seznam potřebných produktů pro tato zvířata:

 • Ryby, maso.
 • Obilí, smíšené krmivo.
 • Tučné ryby.
 • Speciální vitamíny.
 • Tráva.
 • Mléčné výrobky.

Prodej produktů

Existují tři způsoby, jak implementovat nork:

 • Prodej živých zvířat (dnes je módní držet exotická zvířata doma).
 • Realizace kůže.
 • Realizace šití kožešinových výrobků.

Nejdůležitější je vytvořit spotřebitelskou síť. Hlavními zákazníky tohoto produktu mohou být kožešiny, salony, které prodávají a šitou prádlo a doplňky ze specifikovaného materiálu.

Závěr

Shrneme-li, můžeme říci následující: pro úspěšné podnikání v této oblasti nejprve je třeba investovat, a dodržovat technologie chovu, pěstování, očkování a krmení zvířat. Pokud se nedržíte všech těchto bodů, pak je pravděpodobnost smrti celého dobytka. Hlavním problémem této firmy je hledání odpovědného kupujícího.

Rostoucí nork jako podnik

Ano, je to potopil do zapomnění doby, kdy norek klobouk sloužil nejen účinnou ochranu proti chladu, ale to je indikátorem vysoké postavení života jejího vlastníka. Požadavek na kůži této inteligentní šelmy je však stále vysoký. Zmenil se pouze formát jejího podání spotřebitelskému publiku - v posledních 10-15 letech byly modré kožešiny v módě. Navíc stojí za zmínku, že tento typ zimního oblečení je nejen známý pro prezentaci, ale také v zimě dodává pohodlí a teplo. Pro Rusko, s jeho zasněženými a mrazivými zimami, je tento faktor mimořádně důležitý. Taková vysoká poptávka zákazníků samozřejmě vyžaduje uspokojení, a proto stojí za zvážení chovu norky jako podnikání.

Důležité! Mink je malé masožravé zvíře, patřící do rodiny cunies. Její délka bez ocasu je 40-50 cm. Oceněná pro hladkou krátkou lesklou srst s tlustým podsadou. Zvláštní zájem má barva. Dnes existuje více než 300 různých barevných odstínů. Největší průmyslovou hodnotu lze nalézt v kůži nopů černé, hnědé, zafírové a stříbrno-modré barvy.

Charakteristiky chovných norků

Okamžitě zdůrazněte, že ve světě, včetně Ruska, se na kožešinových farmách zabývá pěstování amerických norků. Americké plemeno je preferováno, protože evropský nork je klasifikován jako ohrožený druh a je uveden v červené knize. Kožešina ženských noroků je vyšší než u mužů. V období od listopadu do prosince vyrábějí kůže. To znamená, že zvíře má nejkvalitnější indexy kožešiny.

Důležité! Pěstování norky jako podniku bude vykazovat dobrou ziskovost pouze u velkého počtu zvířat.

Co je požadováno pro tento proces

Obsah

 1. Kousek pozemku pro vybavení malé farmy - to je docela vhodné pro místo ve vilové oblasti.
 2. Noketa je uložena v prostorných buňkách - velikost mřížky je 2,5 cm.
 3. V každé kleci je pro zvíře vybudován malý dům a fixní krmítko, pitná mísa a malý kontejner s vodou. Přítomnost domu je povinná, je spojena s instinktem norky, která žije v divočině. Ale nádrž s vodou je reakcí na další přirozenou potřebu zvířete - časté koupání.

Mink je masožravec. K získání kvalitní kožešiny musí být krmení masem a rybami. Přestože v praxi bude s průmyslovou kulturou, masným a rybím odpadem vynikajícím řešením. K tomu je třeba, aby vlastník kožešinové farmy vytvořil kanál pro nákup takových surovin ve velkém množství a ve velkoobchodních cenách.

Kromě masa a ryb musíte vyvážit stravu:

 • Kombinované krmivo.
 • Obilí.
 • Tráva.
 • Rybí olej.
 • Mléčné výrobky.
 • Speciální vitamíny.

Pozor prosím! Zvláště vysoce kvalitní krmivo pro norky by mělo být zajištěno na počátku jara, kdy zvíře zažívá období vycvičování, stejně jako v létě, kdy laktace u žen.

Reprodukce

Noční nork je připraven k porodu ve věku 10 měsíců. V březnu jsou předem vybraní muži a ženy zařazeny k páření. Vzhled potomků stojí po 7 týdnech. Jedna žena vede 12-15 štěňat. S patřičnou péčí můžete říci, že norka není nemocná. Tento výsledek můžete dosáhnout dodržováním některých důležitých pravidel. Například nork musí být očkován každoročně a také sledovat udržování rovnováhy vitamínů a minerálů.

Kožešinové hospodářství. Mink chov

Velký chov norků začal v XX. Století kvůli velké poptávce po cenné kůži tohoto zvířete. Mink plemena s různými barvami byly vykopány: modrá, bílá, skvrnitý, pastel, a velikost norkové klece se výrazně zvýšila oproti divočině. Jsou zde evropské a americké norky. V srsti jsou farmy chováni American, protože jeho srst je krásnější, a opravdu to je mnohem větší, než je evropský: mužské délka těla 40 - 50 cm, feny - 30-45 centimetrů. Americká nork se úspěšně aklimatizovala na území Ruska.

Kožešinové farmy, která se specializuje na chov norků, podnikat časově náročné, vyžadují velké počáteční investice, ale nákladově efektivní, takže norek je jedním z nejoblíbenějších zvířat chovaných kožešinových kožešinových farmách.

Činnosti pro chov plemenných zvířat, jakož i pro produkci a používání plemenných produktů jsou licencovány. Licenčním orgánem je Ministerstvo zemědělství Ruské federace. Žadatel předkládá následující dokumenty:

 • prohlášení, v němž je uvedena licencovaná činnost, kterou hodlá žadatel provádět,
 • kopie zakládajících dokladů a doklad potvrzující skutečnost, že zápis o právnické osobě je zapsán do Jednotného státního rejstříku právnických osob,
 • kopie osvědčení o státní registraci žadatele jako jednotlivého podnikatele,
 • kopie osvědčení o registraci žadatele v daňovém úřadu,
 • doklad potvrzující platbu licenčního poplatku za posuzování žádosti o licenci,
 • kopie dokladů, které potvrzují příslušné licenční požadavky a podmínky pro udělení kvalifikace jednotlivému podnikateli a odborníkům právnické osoby zabývající se chovem plemenných zvířat.

Kožušinová farma musí splňovat řadu licenčních požadavků. Nejprve musí plemenná zvířata splňovat požadavky standardu plemene. Chovatel musí mít dokumenty, které potvrzují původ a hodnocení reprodukčních a produkčních vlastností zvířat. Za druhé je nutné každoroční chov plemenných zvířat. Bonitaci je komplexní hodnocení zvířat podle jejich původu, vzhledu, produktivity, reprodukční schopnosti a kvality potomstva. Zatřetí, individuální podnikatel musí mít vzdělání jako zoologický inženýr nebo zootechnik. V případě, že požadované odborné vzdělání není, by měla být registrována jako společnost a vydat zástupce vedoucího odborníka s zoo technického vzdělávání. Osoby zabývající se chovem původních zvířat by měly mít odpovídající vzdělání. Kožešinové farmy, licenci, musí být v souladu s veterinárními a hygienických norem a pravidel pro chov zvířat. S normami technologické konstrukce kožešinových farmách, lze nalézt na této adrese http://www.gosthelp.ru/text/NTPAPK1100600200Normytexn.html.
Do 60 dnů ode dne podání žádosti a dokumentů vydá licenční orgán rozhodnutí o udělení licence nebo o odmítnutí udělit licenci. Licence se vydává na dobu pěti let. Každé dva roky lze provádět plánované kontroly dodržování licenčních požadavků.

Pro stavbu farmy by si měl vybrat rovnoměrný suchý prostor, chráněný před větrem a sněhem. Teplotní podmínky středního pásu a podnebí pobřežních oblastí jsou pro norky nejvhodnější. Pokud teplota v létě stoupne nad 30 stupňů, je vhodné vybavit systém chlazení vzduchu. Na farmě musí být k dispozici voda a elektřina. Důležitou podmínkou ziskovosti chovu hospodářských zvířat je dostupnost řady místních krmných zdrojů, což jsou podniky na zpracování masa a ryb.

Zvířata musí být nezbytně oddělena hygienickou zónou, která je vzdálena nejméně 300 metrů od obytné zóny. Vzdálenost k silnici je 25-30 metrů. Kromě toho je třeba přijmout opatření, která zabrání tomu, aby nork opustil farmářské území. K tomu je farmář udržován s vysokým oplocením, na farmě je umístěn štít na vrcholu plotu. Spodní část plotu je vykopaná do země nejméně 30 cm.

Na území farmy jsou postaveny tři typy budov: prostory pro lidi, sklady a prostory pro údržbu norky. Zvířata jsou umístěna v klecích se zvýšenou podlahou nad zemí. Dospělí jedinci jsou drženi individuálně. Buňky jsou instalovány pod štítovou střechou, která se nazývá bouda. Síť elektrifikovaná, vybavená přívodem vody. Obvykle mají přístřešky obdélníkový tvar, po stranách podélného průchodu jsou buňky. Takové zařízení usnadňuje proces podávání a sklizně hnojiva, pokud je to nutné, umožňuje automatizovat tento proces. Síť utažení sítě, pohřbívání na 30 centimetrů, aby zvířata neporušila stěny. Střecha je vyrobena z vlnitých azbestových cementových desek, pokrytých střešním materiálem, položeným na dřevěném roštu. Podlaha v uličkách je z betonu, podkladová podlaha je ponechána nezpevněná, protože půda pohlcuje moč. Šířka průchodu není menší než 117 centimetrů. V buňkách jsou zavěšené chatky a území pro chůzi, jsou vybaveny nápojové mísy. Je důležité použít správný materiál pro vytváření buněk. Obvykle jsou buňky vyrobeny z pozinkovaného pletiva. Mřížka z černého neoživého drátku zkoroduje a zanechává povlak na vlně zvířete.

Dospělí jedinci jsou drženi v klecích jeden po druhém, pracují mladí - dva. Pro normální růst norků je nutné zvíře poskytnout území nejméně 5,25 m2. Kmenové mladé zvíře obsahuje v poměru tři samice a jeden samec na jednu klec. Standardní šestiúhelníkové oko má buňkovou mezeru 25 milimetrů. Prostřednictvím otvorů této velikosti může štěně až do dvou týdnů věku volně vyklopit, proto se do ženské buňky vkládají obecné rohože s menším okem.

Objekt je určen pro lidi, vedle místnosti pro odpočinek a jídlo je třeba poskytnout úložný prostor pro dokumenty, prostor pro kontrolu zvířat veterinárním lékařem, místnost pro primární zpracování kůží, pokoj s lednicí.

Pro zajištění požární bezpečnosti mezi budovami a přístřešky, stejně jako mezi skupinami přístřešků by měla být vzdálenost 8 metrů. Stodoly mají paralelní řady.

Typický projekt kožešinové farmy, určené pro udržování 10,880 žen, 2160 mužů a 54400 kusů mladého zahrnuje výstavbu 40 Bouda 90 metrů do hlavního stáda a 40 schedov plackou 120 metrů pro mladé. Samozřejmě, začínající zemědělci takové údaje nevědí. Chcete-li otevřít malou farmu, stačí koupit 1 000 norků, vybudovat a vybavit prostory. To bude vyžadovat asi 20 milionů rublů.

Ve světě existuje asi 340 různých druhů zbarvení norků, v živočišných farmách se nejčastěji chovají zvířata z následujících barevných forem.

 • Standardní tmavě hnědá - hlavní druh norky, zaujímá vedoucí místo v počtu jednotlivců. Různé barevné varianty byly získány z křížení.
 • Černá nork, také známá jako tryska, je dominantní mutací získaná v Kanadě. Jedná se o vzácný druh norků. Plodnost 4-5 štěňat.
 • Stříbrno-modrá nork - poměrně běžná forma barevných norků. Plodnost 6-7 štěňat, přežití potomků je více než 90 procent.
 • Sapphire nork je výsledkem přechodu aleutského nopa stříbřitě modrou. Barva kouřově modré. Plodnost 5-6 mláďat, míra přežití potomstva je 87%.
 • Pastelová barva z barvy světle hnědé až modro-hnědé, někdy s čokoládovým nádechem. Plodnost - 6 mláďat, míra přežití potomků až 90%
 • American Palomino - nork s barvou vlasového pokryvu od světlé béžové až tmavě béžové. Mink se žlutým a oranžovým odstínem na zádech a kontrastní barvou krytu a dolů jsou odhozeny. Zvířata tohoto plemene jsou poměrně velké a jsou velmi plodná.

Norok pro chov lze zakoupit od chovatelů. Průměrná cena dospělého je 14 tisíc rublů. Tři měsíce staré norkové štěně stojí 10 tisíc rublů.

Pro dospělé zvíře by mělo být připraveno alespoň 30 kilogramů vrhu za rok. Jako vrh používají slámu z obilovin bez obilí, sena nebo malých dřevěných hoblin. Podestýlka se mění, protože se znečišťuje. Poškozené hlodavce nebo hnilobný materiál nejsou vhodné pro použití.

Na zadní straně norků se nesnažte ušetřit. Všechno, co zvíře ztratí, pokud jde o potraviny, ovlivní vlnu. Díky vysoce kvalitnímu a vyváženému krmivu získají vitamíny nejkvalitnější kůži výjimečné krásy. 70% krásy kožešiny je kvalita krmiva. Pro krmení norky pouze maso, ryby, obilí, krmiva, ryby, kosti a masové moučky, mléko a mléčné výrobky, šťavnaté krmivo, krmné kvasnice, šproty, pokrutiny, ryby nebo vyrobené tuky. Na podíl produktů živočišného původu je zapotřebí 70 procent denní dávky norky. Krmiva rostlinného se přivádí krupice nebo ovesná mouka, pohanka, ječmen, proso, hrách, slunečnicový olej koláče, fazole, len, řepa, mrkev, tuřín, brambory, zelenina a obiloviny plody, zelí, rajčat. Na jaře a v létě přidejte zelenou cibuli, mladou trávu, kořenové špičky. Zelenina je jemně mletá nebo mletá ve směsi s jinými krmivy. Pro normální vývoj norků ve své stravě patří také stolní sůl, kostní moučka, vitamíny. Šťavnaté potraviny představují 2-3% příjmu kalorií. Pokud nork dostane jen maso, ryby a vitamínové přípravky, pak můžete vyloučit zeleninu ze svého jídla, aniž by došlo k poškození vývoje a růstu. Pokud je ve stravě převládající suché potraviny s vysokým obsahem tuku, pak je potřebná zelenina. Jako vitamin krmivo často používá játra, protože je bohatý na vitamíny A a B, železa a mědi. Doporučuje se, aby játra byla krmena před rutinou, během těhotenství a laktace a je také krmena mladým růstem. Množství jater není vyšší než 10 g na osobu a den. Při výkrmu norky je hlavním úkolem zvíře co nejvíce jíst. Toho je dosaženo vyvinutím dávkování s vysokým obsahem energie v malém množství krmiva. Jeden dospělý nork spotřebuje 0,5 litru vody denně, mladý - 0,7 litru.

Mink vydává potomky jednou ročně, na jaře. Zvířata jsou připravena k reprodukci ve věku 10-11 měsíců. Páření se uskuteční v březnu a končí v dubnu nebo na začátku května. Počet štěňátek je od 5 do 12 let. Zhruba 10-20% potomků umírá a 10% žen nedává dědictví vůbec. Mladá zvířata jsou vysazena od samice přibližně ve věku 40 dnů.

Farmáři s kožešinou zpravidla zachraňují nekvalifikované kůže, drahé vybavení a profesionální mistři jsou potřebné pro oblékání. Kůže mohou být po sušení a zpracování solí realizovány neupravené. Nicméně cena nerafinovaných kůže je nízká - asi 150 rublů na čtvereční desetin. Farmáři dávají přednost objednávání oblékáren. Náklady na oblékání jedné kůže je 200 rublů.

Jedna kůže továrních výrobních nákladů činí zhruba 3,5 tisíc rublů. Výrobní cena výroby činí 1,5 - 2 tis. Rublů.

Mezi hlavní zákazníky kožešinových sběratelů patří domácí kožešinové továrny a zahraniční odběratelé. Velké množství kožešiny koupí Čínu. Kůže jsou prodávány na burzách cenných papírů nebo v aukcích.

Aukce kožešiny se pravidelně konají po celém světě.

 • Ruská aukční síň je Soyuzpushnina. Petrohrad. Jediná aukce kožešiny v Rusku. http://www.sojuzpushnina.ru/cs/s/2/
 • Kodaňská aukce kožešiny "Kodaňská kožešina". Dánsko, Kodaň. Nejslavnější a největší aukce na světě. Hlavní komoditou je nork. Stanoví průměrné světové ceny norků. http://www.kopenhagenfur.com/
 • Finská kožešina aukce - "Saga Furs". Finsko, Helsinki. Druhá největší aukce na světě. Hlavní komoditou je liška a arktická liška. Také se prodává norka, většinou finská a skandinávská. http://www.sagafurs.com/cs/
 • North American Fur aukce "North American Auctions fur" (NAFA). Kanada, Toronto. Třetí největší aukce. Tato aukce prodává americký a evropský nok. http://www.nafa.ca/
 • Seattle kožešinové aukce "American Legend Cooperative". Spojené státy, Seattle. Čtvrtá největší aukce. Hlavní komoditou je americká nork. http://www.alcbusiness.com/

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikatelský plán pro chov norků

Obecné informace o norkách

Mink je jedním z nejcennějších kožešinových zvířat, které mohou být pěstovány v zajetí. Tato zvířata jsou téměř nejdůležitějšími "dodavateli" kožešiny pro šití různých doplňků a oděvů. Téměř každá žena sní o norkovém kožichu, protože již dlouho byla ukazatelem postavení jejího majitele. Mink kožešina dělá klobouky, šály, obojky, palčáky. Proto je poptávka po kůži těchto zvířat velmi velká. Zvláštnost těchto zvířat spočívá v tom, že jsou v zajetí velmi pohodlní. A pokud plánujete uspořádat své podnikání, chov norků je velmi výhodný a slibný variant podnikatelského plánu. Chovný a rostoucí nork je velmi výnosný podnik. Kompetentně sestavili plán daného podniku, budete mít stabilní příjem.

Kde začínáte podnikat chov norků? Za prvé je nutné dodržovat předem vypracovaný obchodní plán. Pro pomoc při sestavování takového podnikatelského záměru se můžete obrátit na specialisty, nebo můžete dokonce načrtnout způsoby, jak budovat podnik a realizovat svůj vlastní obchodní plán. Za druhé, je třeba zkoumat rysy těchto zvířat a jejich druhů.

Mink je dravé zvíře z rodiny cuni, malé velikosti, 40-50 cm (bez ocasu). Kůže je hladká, krátká, hladká, poměrně lesklá, má silnou podsadu. Ve světě existuje více než 300 různých odstínů květin. Nejoblíbenější jsou výrobky z hnědého, černého, ​​stříbrno-modrého a safírového nopky.

Je známo, že každý znak zvířete nebo rostliny je určen odpovídajícím genem. Zbarvení tmavohnědou konvenční norka stanovena 20 genů, z toho 14 dominantní (inhibiční účinek než druhý) a 6 recesivní (potlačena dominantní geny). Toto je zpravidla zohledněno při chovu zvířat a chovu zvířat.

Základní barvy norků

 1. Tmavě hnědý standardní nork je základní forma, z níž jsou v důsledku mutace a kombinace při překročení různých skupin barev přijaty. To představuje 33,9% z celkového počtu žen ze stáda chovu zvířat a řadí se jako první.
 2. Jet je černý nok. Tato dominantní mutace se objevila v Kanadě v letech 1963-1964. Velmi dobře reprodukuje. Průměrná plodnost je 4-5 štěňat.
 3. Stříbrno-modrá nork je jedním z nejznámějších a společných barevných norků na farmách. Stádo samic ve farmách kožíšek je 39,3% z celkového počtu hospodářských zvířat. Tyto noky jsou nadprůměrné velikosti.
 4. Sapphire nork - je získán v důsledku překřížení stříbřitě modré s aleutským norkem. Má modrou kouřovou barvu. Průměrná plodnost norky je 4-5 mláďat, míra přežití potomstva je 87,6%.
 5. Pastel - tato barva připomíná hnědý standardní nork, ale kvůli tomu. že má chmýří v modré, je mnohem hezčí. Barva se mění od světle hnědé až po modro-hnědé s nádechem čokolády. Průměrná plodnost stáda tohoto druhu je 6 mláďat, míra přežití potomků je 86-90%, někdy mohou být tyto indexy vyšší.

Zajímavým faktem: kabáty, klobouky, obojky z kožešinových ženy jsou ceněny mnohem víc než kožešiny samce, tak samice pokožka bude vyrábět modely světových značek.

Evropská nork se považuje za vzácné zvíře. Tento druh je uveden v červené knize. Ale její příbuzní - americký nork - jsou častější a dokonalé pro chov, aby získali příjem z prodeje kožešiny.

Tipy pro udržení norků v klecích

Pro úspěšný rozvoj vlastního podnikání pro chov noroků je důležitou otázkou výstavba nebo nákup buněk a prostor pro norky. Klece a místnosti pro chov a chov norků mohou být velmi rozmanité. Můžete udělat svůj domácí podnik tím, že umístíte buňky do jedné z pokojů ve vašem domě nebo bytě. Ale vy, samozřejmě, musíte pochopit, že doma nebudete mít plnohodnotný obchod a nebudete moci získat velký příjem. Bude to spíše jako péče o mazlíčka: kočka, pes nebo morče. Jen kvůli potěšení. Pěstování a chov těchto zvířat v malých množstvích je zcela nerentabilní. Proto na základě výše uvedených skutečností budeme hovořit o více či méně rozsáhlé organizaci výroby kožešin.

První věc, kterou potřebujete, je pozemek, který by stavěl alespoň malou farmu. Máte štěstí, pokud žijete mimo město nebo vlastníte vlastní dům s pozemkem. V takových podmínkách je možné uspořádat celý proces pěstování norky na jeho dvoře, protože pro tento účel vybudovali speciální buňky. Velikost článku by měla být dostatečná. takže zvířata se mohou volně pohybovat, protože nork jsou docela aktivní a pohyblivá zvířata. Oni jsou často srovnáni s kočkami. V kleci je třeba umístit dům, kde se noky mohou skrývat (protože v přírodních podmínkách žijí v hlubokých zahradách). Proto je nutné umístit pitnou misku, napáječku a malý kontejner s vodou, protože nork velmi rád plave a plave. Věnujte zvláštní pozornost tomu, abyste zajistili, že všechny prvky, které jste vložili do klecí, byly dobře uchyceny, jinak by zvířata byla obrácena obráceně.

Buňky v klecích určených pro umístění norků by měly mít průměr 2-2,7 cm, ale zde je tu jedna nuance. Dospělá zvířata se nemohou dostat do takových malých buněk, ale novorozené zvířata mohou snadno spadnout do díry a vypadnout z klece. Proto jsou mladí jedinci vysazeni v oddělených buňkách s malými buňkami nebo krabicemi.

Pokud jste ve ztrátě, aby si buňky sami, pak si můžete koupit hotové buňky za rozumné ceny. Takže devítičlenná buňka může stát asi 10 000 rublů. Ale pamatujte si, že norkové jsou poměrně agresivní zvířata, takže se lépe usadí v oddělených buňkách.

Buňky jsou nejlépe umístěny pod oblohou. Proto bude obydlí zvířat chráněno před nepříznivým počasím, deštěm, větrem, bude méně znečištěné. Mink špatně toleruje horkou sezónu. V zimě pokoje nevyžadují vytápění.

Doporučení pro krmení norků

Mink je masožravec. Ve volné přírodě jsou to nepřekonatelní lovci. Jejich výživa zahrnuje hlodavce, různé malé zvíře, které loví, stejně jako ptáci a ryby. Pokud plánujete chovat norky doma, musíte vědět, že tato zvířata musí být krmena čerstvým masem, rybami, obilovinami, používat speciální suché potraviny a mléčné výrobky.

Při správném krmení nork prakticky není nemocný. Noroc je lepší, aby nebyl krmen odpadem, protože má špatný vliv na srst, barvu a kvalitu. Je lepší jim dát živé jídlo, například laboratorní myši, které lze také vysadit samy. Myši mohou být krmeny nejlevnějšími zrněnými směsmi. To je velmi dobrý ekonomický efekt, který přinese zisk pouze vašemu podnikání. Nlka jedí v průměru jednu nebo polovinu myši za den. Můžete si podávat norkové levné ryby. Pokud byla zabita nějaká norková, může být také krmena jiným příbuzným.

Kromě všech výše uvedených je nutno nasytit vitamíny, protože jsou velmi náchylné na infekci různými druhy chorob. Nejnepříjemnější je to, že se nemoc šíří jako epidemie. Za několik dní se mohou všechny zvířata dostat na infekci a zemřít. Pak vaše podnikání může selhat. Ale pokud jste všechno dokonale prostudovali a vytvořili jasný plán činnosti, pak se tomu můžete vyhnout.

Tipy pro chov a chov norků

Chov norek musí být pečlivě organizován a naplánován. Na jaře zpravidla v březnu začíná nork na norkách. Během 10 měsíců se nork dosáhne puberty. Páření zvířat probíhá v březnu a štěňata obvykle v druhé polovině dubna nebo na začátku května. Výskyt těhotenství u norků je obtížné určit. Přibližně 10-15 dní před podáním se břicho žen zvyšuje. Jako vrh v hnízdě, kde bude umístěno potomstvo, můžete použít seno nebo měkké hobliny. V plodu se obvykle jedná o průměrně 5-6 štěňátek. Zvířata se narodí bezmocní, hluší a slepí. První nebo dva týdny jsou štěňátka v hnízdě a krmit mateřským mlékem. Když štěňata dosáhnou věku 17-20 dnů, matka začne přenášet jídlo do hnízda, tentokrát se štěňata již snaží jíst samy. Vyškolením novorozených telat na krmení by měly být potraviny dány do domu. Když jsou děti staré 40 dnů, jsou odňaty od své matky.

Od září do listopadu zimní srst rostou u zvířat, je to nejvyšší hodnota, takže v období od listopadu do prosince jsou zvířata vybírána a poražena, aby získala cennou kožešinu, která bude hlavním způsobem příjmu ve vašem podnikání. Na podzim, chcete-li zachovat počet norků, vyberte osoby, které jsou nejvhodnější pro reprodukci. V současné době je důležitá kompetentní práce na chovu, která bude zaměřena na zlepšení a zachování kvality kožešin, plemen zvířat a jejich dalšího chovu. Doba trvání udržování a růstu norek nepřekračuje 5,5-6 let, protože v budoucnu kvalita kožešiny, schopnost reprodukce zvířat výrazně zhoršuje u zvířat.

Podnikatelský plán pro chov norků

Jak bylo uvedeno výše, pro chov norků, který přinese stabilní příjem, musíte mít jasný plán. A pokud máte přesné výpočty a vypracoval jste plán, nebude to těžké otevřít tuto firmu. Podle odborníků udržuje zvíře průměrně 65-70 rublů měsíčně.

Ceny za skiny se mohou pohybovat od 20 do 200 USD.

S potřebným vybavením může jedna osoba obsluhovat farmu pro 1000 žen.

Máte-li dvacet žen a tří mužů, můžete během roku získat asi 120 kusů.

Tak, abychom získali 1500 kůží za rok, je nutné chovat 300 samic. Za takových podmínek bude vaše podnikání, vypracované podle plánu, nepochybně přinášet zisk.

Organizace prodeje hotových výrobků

Nejtěžší je najít kupce pro váš produkt. Nezapomeňte, že vaším úkolem je sledovat kompetentně vypracovaný plán vašeho podnikání. Existují tři způsoby. Za prvé, můžete prodat živá zvířata. Někdy lidé získávají nork jako domácí zvíře nebo začínající zemědělci se mohou stát vašimi potenciálními zákazníky. Druhou možností je prodej kůže. Tato možnost je poměrně namáhavá, ale zároveň zisková z hlediska vydělávání peněz, protože zvířata jsou především ceněna kvůli kožešině. A poslední možností prodeje - nejtěžší je šití a dávání na prodej hotových výrobků. Je také velmi důležité mít plán přilákat specialisty na přizpůsobení výrobků, plán realizace reklamní kampaně. Která možnost si samozřejmě zvolíte osobně. Úspěšně implementujete svůj podnikatelský plán pro chov norků, nebudete mít nedostatky ve financích. Nejlepší štěstí!