Podnikatelský plán pro chov raků. Domácí farmy, nebo Jak chovat raky doma

Existuje mnoho nápadů pro podnikání. Jedním z nejvýnosnějších a výhodnějších je chov raků. Zboží je vždy velmi oblíbené a velice žádané. Problémy s prodejem by proto neměly nastat. Hlavní věcí je najít kanály pro realizaci, registrovat se jako podnikatel, organizovat kultivační proces a samozřejmě mít počáteční kapitál. Pojďme podrobněji diskutovat o obchodním plánu pro chov raků.

Vlastnosti

Jako hlavní směry této činnosti můžete identifikovat následující:

 • rostoucí členovce v pronajatých nádržích nebo nádržích s jejich dalším prováděním;
 • organizace vlastní farmy (vytvoření umělého rybníka);
 • chov doma v akváriových nádržích.

Nepochybně nejnákladnějším projektem je zlepšení vlastního rybníka. To je pro poskytnuté lidi. A všem ostatním nabízíme chov raků doma s minimálními náklady.

Úvod

Takže jste se vážně a trvale rozhodli rozvíjet tuto jemnou pochoutku a získat dobrý zisk. Než začnete překládat myšlenku do reality, měli byste otevřít LLC nebo IP, a zároveň zvolit OKVED kód 01.21 (pro pěstování mazlíčky).

Pokud hodláte podnikat v maloobchodě (prodávat velkoobchodním prodejcům), musíte si vybrat 52.23.

Pak jasně napište podnikatelský plán pro chov raků, který by měl obsahovat každý detail a vypočítat odhad. Kultivace domácích členovců doma se provádí pomocí velkého akvária. Vyžaduje také kompresor a čerpadlo na čištění vody. Ujistěte se, že zakoupíte kameny a písek, protože raci rádi vybavují noky.

Dávejte pozor, aby se akvárium nacházelo v dobře vyhřívaném pokoji. Přemýšlejte o krmení pro domácí zvířata. Jezte různé druhy kaše, červů a ryb, o tom později. Než začnete pěstovat raky doma, doporučujeme si přečíst informace o těchto obyvatelích. Věnujte pozornost skutečnosti, že členovci pravidelně skočí a vypadají "mrtví", odmítají jíst. Nebojte se o to. A konečně přemýšlejte o prodeji produktu.

Které raky si vybrat?

V zajetí se pěstují rakovina a jezera. Okamžitě udělejte rezervaci, že členovci řek druhů jako teplé klima - to by mělo být vzato v úvahu. Pokud váš region není Soči, doporučujeme vám, abyste chovali jezero "pet". Také se nazývá "modrá", rychle dosahuje velikosti komodity a má dobré chuťové vlastnosti.

Při jejich pěstování je třeba připravit ženu na nohách živým kaviárem. Například k chovu tuny raků bude trvat nejméně 500 žen, které jsou uloveny v běžných nádržích. Muži žijí v oddělených kontejnerech a pouze na podzim jsou připojeni k samici (2 ženy mají 1 pes). Výsledkem je, že od jedné ženy můžete získat až 100-150 larv.

Jak uspořádat rybník?

Při vytváření podnikatelského plánu pro chov raků nezapomeňte do nich zahrnout podmínky zadržování, které napodobují přírodní vodní útvary. K tomu není nutné kopat hluboké jámy a naplnit je vodou, můžete pěstovat ve velkých kontejnerech. Máte-li pozemek, pak si můžete poměrně snadno vybudovat rybníček na něm, pouze se střechou a topením, takže raci neumírají v chladné sezóně. Samozřejmě, to je velmi práce, takže se podívejme na akvárium.

Získáváme zázračné "farmy" pro chov raků - tři objemové kontejnery. Nevhodné nádoby vyrobené z plastu nebo z plexiskla jsou pro tyto účely zcela vhodné. A čím větší je objem umělých nádrží, tím lépe. V akváriu o objemu 250 litrů je tedy možné zasadit 50 raků najednou.

Okamžitě řekneme, že k tomu, aby je po desetiletí zřídila, nebude možné, protože se rozpadají jednou za čtyři roky. Na první pohled se zdá, že nebudou žádné problémy, ale je to jen podvodný dojem. Buďte připraveni na cokoli. Přinejmenším v prvních letech se pokusíte permanentně instalovat rybníček.

Proč potřebujeme tři tanky?

Dospělí lidé se rychle přizpůsobí novým podmínkám, na rozdíl od novorozenců, proto je třeba je vysadit. Bezprostředně po vzhledu nové dávky členovců provádějte transplantaci dospělých od mladých. Po dva dny by se voda neměla měnit, protože existují příznivé podmínky pro rozvoj a růst umělé nádrže. Farmy raků ve svém domě mohou přinést velké zisky a za minimální cenu.

Údržba a péče

Tento podnik bude zpočátku vyžadovat spoustu trpělivosti od vás. Vy sám budete muset pro ně vytvořit optimální podmínky pro růst: vyčistěte, napájejte a monitorujte teplotu vody. Jak bylo řečeno výše, raky jsou pro tyto podmínky nenáročné, rychle se množí a jdou všechny po sobě. Uvědomte si, že vaše domácí mazlíčky by měly být vždy plné, lepší na přežití než podvýživu.

Pečlivě sledujte čistotu nádrže, což pomůže speciálním filtrům. Nezapomeňte si zakoupit zařízení pro svůj úlovek. Teď pojďme hovořit o tom, co má rakovinu doma. Pro vaše "drahé" domácí mazlíčky můžete koupit krveprolití, žížaly, krevety, hřebenatky, hovězí srdce, chléb a mořské řasy (můžete je nahradit salátem a špenátem). V tomto případě lze potravu vysušit, čerstvé a zmrazené. Podávání jídla by mělo probíhat třikrát denně.

Prodej zboží

Podnikatelský plán pro chov raků doma není tak komplikovaný, jak se zdá. Všichni dokonale rozumíme tomu, že zboží přináší skutečný příjem, musí být realizováno.

Ale jak to udělat bez datování? Nejprve doporučte pochoutku přátelům, příbuzným a přátelům a řeknou svým přátelům. Takže budete moci najít první zákazníky. Reklama na prodej rakoviny v novinách, na internetových portálech.

Procházka obchody, kavárny, restaurace spolu s zbožím. Strategie je zde jednoduchá - nabídka je pod tržní cenou. Chcete-li zajistit, aby vaši zákazníci zůstali s vámi na dlouhou dobu, sledujte kvalitu lahůdek. Naučte se složitosti prodeje - více chvály, jít na kompromisy a poskytnout slevy. Mimochodem, můžete doručit do regionu. To bude obrovský krok kupředu!

Finanční stránka

Nyní definujeme finanční stranu. Kolik vás rak přinese? V každé ze tří uměle vytvořených nádrží spustíme 100 jedinců (celkem 300 členovců). Za to budeme platit asi 15 000 rublů. Samostatně vypočítáme náklady na zlepšení akvárií - to je dalších 20 000 rublů. Celkové náklady - 35 000 rublů.

Vypočítáme, co dostaneme na východ. Dnešní nákupní cena za kilogram raka kolísá do 200 rublů. Jeden člověk váží asi tři sta gramů. Při plném prodeji váš příjem nebude menší než 100 000 rublů měsíčně. Finanční výpočty ukazují, že se jedná o skutečný a výnosný podnik s minimálními kapitálovými investicemi.

Závěrečná část

Vyhlídky na rostoucí rakoviny vypadají velmi růžově, protože chov dobytka je rychle chován a nevyžaduje zvláštní péči a obrovské investice. Jediným zásahem je nalezení klientely, ale s velkou touhou a minimální konkurencí, obtíže pravděpodobně nevzniknou. Můžete rychle rozbalit a získat skutečný zásobník. Nejdůležitější je zvýšení poptávky a nalezení pravidelných zákazníků, pak budou zisky větší a pobídky se nedostanou.

Je těžké poskytnout přesné odhady první univerzální investici na vybudování ekonomiky rakoviny, protože hodně záleží na době začátku kultivace, procesních podmínek, počet členovců, náklady na zboží na trh a mnoho dalšího. Ale podle názoru podnikatelů, kteří jsou již dlouho v tomto podnikání, můžete jasně konstatovat, že návratnost při maximálním úsilí nebude trvat dlouho. Pokud jsou splněny všechny požadavky a pravidla za rok, můžete získat více než 200% čistého příjmu.

V této technologii je důležité vzít v úvahu okamžik chřadání a hibernaci raků. Samozřejmě, během tohoto období je nárůst hmotnosti a růst výrazně zpomalen a při častém přejíždění se naopak zrychluje.

V tuzemské výrobě je snadné zvýšit počet linek až třikrát ročně, což je velmi dobrý ukazatel. Raci mohou být prodáváni živí, vařený-mražený a vařený.

Ale pro jejich přípravu je potřeba zařízení, protože s velkými dávkami, konvenčními lednicemi a plynovými kamny nelze zabránit.

Také potřebujete auto pro přepravu - doporučujeme vám uzavřít dohodu s nějakou společností dopravce. V souvislosti s certifikací, označováním, balením a veterinárními důkazy vzniknou dramatické problémy.

Ale všechny tyto momenty jsou řešeny, pokud existuje pozitivní dynamika a jsou vidět grandiózní vyhlídky. Pamatujte si - všichni mají obtíže, zvláště zpočátku. Ve skutečnosti každá aktivita vyžaduje maximální úsilí a trpělivost a výsledek přímo závisí na vás. Pokud se snažíte stát se vlastníkem vašeho výnosného podnikání, nezůstávejte v klidu a nezůstávejte na svých schopnostech.

Pěstování raků

Pěstování a chov raků

Pěstování raků doma Tento podnikatelský nápad, stejně jako rostoucí rakoviny, lze oslovit jako dobrý začátek i pro začínajícího obchodníka, protože tato zvířata mohou být vysazena jak v průmyslových, tak v domácích podmínkách. Rakovina se vždy těšila dobré poptávce.

Mohou být vysazeny v akváriu, v rybníku dacha, v bazénu nebo dokonce ve sklepě. Takže, zvažte tento podnikatelský nápad podrobněji.

Podmínky pro chov raků.

Jak otevřít lukrativní farmu pro pěstování rakoviny? Podmínky pro úspěšné pěstování rakoviny jsou charakterizovány různými parametry. K chovu raků potřebujete půdu a vodu.

Raci žijí v čisté tekoucí vodě. Jeho parametry jsou charakterizovány:

Rybník pro chov raků by měl mít hloubku od tří do pěti metrů. V pobřežní zóně by měly být dutiny o hloubce 45 centimetrů, což je způsobeno skutečností, že raci vydělují růst a reprodukci.

Tyto členovci preferují písečné dno s oblázky nebo hlínou s frakcí organického bahna a voda v jezírku musí být tekoucí. To je zajištěno pomocí čerpadla. Nejlepší je růst ve vodě při teplotě až 22 stupňů Celsia.

Stabilita kyseliny a báze je maximálně 8. Pokud je indikátor nižší než pět, rak se přestane množit a zemřít. Rigidita vody je od tří do osm miligramů ekvivalentu na litr. Indikátory síranů, dusíkatých látek a chloridových iontů ve vodě.

Technologie chovu raků.

Když jsou všechna pravidla pro chov raků naučena a podmínky jsou splněny, můžete přemýšlet o nákupu smaží. Arthropodové jsou citlivé na jakékoliv nové prostředí a dopravu.

Proto je vhodné získat ryby jatečně upraveného těla v blízkosti místa chovu. Závody, které obsahují kaviár, se přepravují v noci. K tomu se používají zásuvky, tam jsou raky položeny s jejich zády nahoru v několika řadách.

V takovém balení by počet raků neměl být větší než dvacet kusů na desetinu. Smažku můžete také přepravit v plastových sáčcích. V objemu asi šedesát litrů položte smaženou a naplňte ji vodou, asi třetinu objemu.

Zbývající objem je naplněn kyslíkem. Takže je možné je přepravovat po celý den. Raky jsou konzumovány vegetací, která se rozkládá blízko břehu nádrže. Malí jedinci by měli být krmeni. Chcete-li to udělat, na okraji rybníka mají stoly pro krmení.

Nejlépe oblékání je dáno před západem slunce. Larvy se krmit se zooplanktonem. Mírně vyzrálé korýši živí pící, sekané maso nebo ryby a řadu potravinářských othodami.Esli udělal všechno podle pravidel, pak krabi budou zdravé potomky, a výsledkem této činnosti se objeví během několika letVideo: Chov raků v USV.Na videu: ziskové podnikatelské nápady na dávání

Líbí se vám tento obchodní nápad? Klikněte na nejkrásnější tlačítko - řekněte svým přátelům, toto je pro nás to nejlepší vděčnost!

Neuvěřitelně lahodné a něžné maso raků je oblíbeným způsobem pro mnoho lidí. Navzdory tomu dnes je jeho produkce zdaleka nevyvíjela všude. Vzhledem k vysoké poptávce po produktu je třeba zvážit umělé chov těchto zvířat.

V závislosti na vašem přístupu k rostoucím druhům rakoviny v suterénu může být tato činnost vaše hobby nebo zdroj příjmů.

Příprava suterénu a nákup raků

Pěstování raků v suterénu má jeden důležitý plus - podzemní podmínky jsou skvělé pro jejich úspěšný růst. Proto, začněte, budete muset provést minimální školení svého suterénu a koupit raky.

Uspořádání suterénu a akvárií

V suterénu, které je vybráno pro zařízení farmy, musí být čisté a suché. Nesmí obsahovat houby a škůdce. Pokud je zjistíte během vyšetření, musíte tento problém vyřešit.

Použijte kouřovou bombu, systém pasti a insekticidů, které zcela eliminují krysy a hmyz. V případě potřeby proveďte snadnou opravu, abyste se vyhnuli jejich opětovnému výskytu.

Mějte na paměti, že začnou růst rakoviny mohou být pouze 2 týdny po dokončení jakéhokoliv chemického obrabotki.Horoshey zprávou je, že ve většině případů, suterén nevyžaduje dodatečnou izolaci. V zimě žijí raci dobře při teplotě + 5-7 ° C.

V létě by měla být na úrovni 20 ° C. Pokud teplota často klesne pod tyto značky, zakryjte stěny a podlahu izolačními materiály. Pro úspěšný růst raci nepotřebují mnoho světla.

Pro další osvětlení místnosti je zapotřebí pouze 1 žárovka o výkonu 200 W. Umístěte ji do středu stropu, voda v bazénu by měla být vždy čistá. Po vytvoření všech nezbytných podmínek nainstalujte v suterénu vícevrstvý regálový systém.

Na nich umístíte akvária. Objem každého akvária by měl být nejméně 250 litrů. Na dně leží malá písčitá půda, a pak položí driftwood a kameny.

V nich se v průběhu spánku chrání raky. Pokud to dovolí prostor suterénu, místo akvária můžete využít bazén. Upozorňujeme, že pro růst raků budete potřebovat 2 bazény. V jednom budou dospělí jedinci a u ostatních teenagerů.

Pokud žijí ve stejném povodí, existuje vysoká pravděpodobnost úmrtí mladých zvířat. Dospělá zvířata se mohou chovat agresivně a jíst menší příbuzné i při nedostatku jídla. Nyní je vaše mini-farma připravena k zahájení. Zbývá pouze zakoupit rakoviny a dopravit je do akvárií.

Nákup a transport rakoviny

Je ideální pro získání larvů raků, ale s největší pravděpodobností nebudete uspět. Kupujte dospělé exempláře a své potomstvo rozšiřujte sami. Můžete si koupit raky kdekoli, hlavní věcí je, aby jeden muž měl 2 ženy.

Optimální čas k nákupu je na podzim, kdy začíná páření. V tomto okamžiku je snadné odlišit rakoviny - pod ocasem budou ženy mít kaviár. Kilogram raků bude stát od 500 do 750 rublů. Přesné náklady závisí na jejich velikosti a stupni.

Tyto náklady můžete vyhnout tím, že zachytite zvířata v rybníku. Je lepší dopravit vozík domů ve tmě, když je chladnější. Zvláštní pozornost by měla být věnována přepravě raků s kaviárem. Pro přepravu použijte dřevěné krabice.

V nich jsou langusty položeny na zádech v několika řadách. Je důležité, aby jejich počet nepřekročil 20 kusů na 1 decimetr. Válce mohou být přepravovány v velkých a hustých plastových sáčcích. Objem vody by měl být asi 2/3 obalu.

Pstruh by neměl být příliš velký. Rychle konzumují kyslík, a tak je přenesou do akvária do 24 hodin.

Principy chovu

Abyste mohli úspěšně chovat raky, musíte znát všechny potřebné informace o jejich životním stylu.

Napájení

Většina druhů rakoviny konzumuje potraviny rostlinného původu. V podstatě se stávají rostliny, které jsou blízko jejich vodního útvaru.

V přírodě však často jedí mrchožrout, larvy hmyzu a dokonce i malé hlemýžďky. Doma žijí živočichové všechny živiny ze speciálního jídla. Také rakoviny mohou být krmeny napuštěnými zrny, vařenou a broušenou zeleninou (mrkev, brambory a zelí).

Zdrojem bílkovin pro ně budou surové ryby a maso. Vypočte potřebné množství potravy na základě skutečnosti, že jeho objem by měl činit 2% tělesného objemu zvířete.

Mutování

Během prvního roku života dochází k opalování 6-8krát. Ve druhém roce je počet řádků 4 nebo 5 a ve třetím pouze 3. Více dospělých se líbí 1-2 krát za rok. Linka znamená růst zvířete. Vezme starou zbroj, která se mu stává malým, a staví si novou.

V této době je rakovina velmi zranitelná a může se stát kořistí pro její příbuzné. Z tohoto důvodu je důležité dát všem rakům dostatečné množství jídla a řádně se o ně postarat.

Reprodukce

Obvykle se páření vyskytuje na začátku podzimu - v září nebo na začátku října. Muž okamžitě hnojí dvě samice, pokud dostane třetinu, pak ji bude jíst. Tuto skutečnost musíte zvážit při nákupu rakoviny.

Dodržujte doporučený poměr: 2 feny na 1 pes. Nejprve se hnízdo nachází v blízkosti samice pod ocasem. Později se přesune do shellu a je připojen vedle tlapky.

Pro rozvíjení embryí samice pravidelně oplachuje vajíčka vodou, proto je nejméně několikrát týdně filtruje. Larvy se po 2 měsících objeví z kaviáru. Během příštích dvou týdnů je ženská chrání před všemi druhy nebezpečí, dokud nevyrostou a nestanou se nezávislými.

V průměru najednou žena produkuje asi 12-15 račat. Více než 20 je velmi vzácné. V domácnosti lze od jedné ženy dostat až 60 druhů rakoviny ročně. Mladý člověk je velmi citlivý na kvalitu vody a zejména na to, kolik kyslíku obsahuje.

Pokud se v přírodních rezervoářích vyskytuje filtrace a výměna plynu nezávisle, pak v domácím akváriu je nutné další provzdušňování. Po vzhledu larvů raci potřebují více potravin než dříve. Ujistěte se, že dieta jejich dieta s krmivem nebo zooplankton.

Zajišťuje urychlený růst a vývoj larvů. Pěstování raků za umělých podmínek umožňuje urychlit proces jejich reprodukce. Chcete-li to provést, musíte jim zabránit v režimu hibernace.

Uspořádejte intenzivní obnovu a saturaci kapaliny pomocí kyslíku pomocí speciálního vybavení. Také zvýšit hustotu raků na 350 jedinců na 1 km čtverečních. m. Dejte jim dostatek jídla, aby rychle zrychlily a rostly.

Možné choroby

Hlavními onemocněními rakoviny jsou infekce a parazity. Nejnebezpečnější z nich je spálenina a mor. Aby se zabránilo šíření infekcí a parazit pravidelně filtrují vodu a nedávají rakovin zkažené onemocnění myaso.Pomimo ve snížení hmotnosti rakovin hospodářských zvířat může být vinný změny teploty, chybné nebo nadměrné jídlo a špinavá voda.

Základy podnikového plánování

Chcete-li chovat raky z jednoduchého koníčka, které se změnilo v podnikání, budete potřebovat velkou místnost a 2 bazény, z nichž každý je nejméně 25 metrů čtverečních. m. Na tomto místě by mělo být osídleno asi 200 raků. Jejich celková hmotnost bude 30 kg.

Za rok a půl každý jedinec poroste a zdvojnásobí svou váhu. Kromě toho budou mít potomka, se přepravují zpět do druhé studie trhu basseyn.Zaranee produktsii.Esli máte v plánu prodávat maso, uspořádat v předstihu s kavárnami, restauracemi a obchody na jeho dodávky.

To je věřil, že velký zisk takový podnik začne přinášet až po 5-6 letech jeho existence. Vzhledem k nízkým kapitálovým investicím a časovým nákladům nelze tuto délku projektu považovat za vážnou nevýhodu.

Výhody a nevýhody domácího chovu raků

Jednoznačné přínosy chovu domácích raků jsou:

 • rychlé výsledky, vhodné podmínky v suterénu, snadná péče.

Jedinou skutečnou nevýhodou je omezený prostor kvůli poměrně malé ploše akvárií. V obvyklém sklepě nebude možné organizovat průmyslovou výrobu.

Ale vaše rodina a přátelé budou vždy mít šetrné k životnímu prostředí a chutné maso. Z technického hlediska tedy není chov raků doma těžký. Pokud uděláte všechno v pořádku, pak první generace rakoviny bude mít zdravé potomstvo. Asi o rok později jejich kultivace začne přinášet skutečný příjem.

Nejsi unavený z mravenců, švábů, krys a krtků?

 • Váš dům má vždy nepříjemný a specifický zápach. Už jste překvapeni poškozenou povrchovou úpravou nebo elektroinstalací. A v noci se nebojíte hluku. A pokud se zamyslíte nad onemocněními, které přenášejí domácí škůdci... Nyní jste pravděpodobně připraveni využít všech příležitostí, které vás z tohoto všeho ušetří!

Akvakultura. Australští raci a královští krevety si vybrali Astrachan

Existuje účinný prostředek proti škůdcům! Klikněte na tlačítko a zjistěte, jak stovky dalších lidí tento problém snadno vyřešili...

Provádění podnikatelského plánu pro pěstování rakoviny se skládá ze 3 hlavních etap:

 1. První je vytvoření umělých nádrží, s celkovou rozlohou 920m ?. Jedna část nádrží (320m?) Bude zcela pokryta, s nemrznoucí vodou po celý rok, další část rybníků (600m?) Bude otevřena pro pěstování raků v přírodních podmínkách. rozvoj intenzivní metody růstu rakoviny, který zahrnuje výběr a chov druhů, složení krmiv a krmení, kontrolu vodních parametrů a údržbu hospodářství vytvoření implementační sítě, který zahrnuje všechny možné marketingové kanály, správný úlovek a přepravu živých raků.

Jako výsledek, na základě níže uvedeného podnikatelského plánu pro pěstování raků, majitel farmy obdrží za rok až 30 centů hotových výrobků, průměrnou cenu 500 rublů. pro 1 kg.

Jaká je podstata intenzivní metody růstu rakoviny a relevance obchodních myšlenek?

Podle nejnovějších výzkumů na trhu s korýši a měkkýši v Rusku v roce 2012 jsou hlavními dodavateli této oblíbené pochoutky Kazachstán, Ukrajina, Altai a Krasnodarské území. Kromě toho je podíl rakoviny dováženy Altai a Kuban velmi malá, protože těžba se přirozeně vyskytuje korýšů rybařením, as kvalitou dodávaných stranami urovne.I je nízký, zdá se, že situace je zcela upřednostňuje se rozrůstá rakovin průmyslovou metodu, kde se celkové množství výrobku, může být zvýšena na maximálně a prodávat za nejlepší ceny.

Například, jak se dělá ve státě Louisiana (USA), 2000 farmy, které obdrží až 50 tisíc tun raků ročně a vydělávají asi 100 milionů dolarů. Nebo částečně na Ukrajině, kde se počet nádorů pěstované v umělých rybnících u téměř 10 tonnam.Odnako problém spočívá v biologických charakteristik chovu raků, které přirozeně rostou velmi dlouho, přibírání na váze obchodu 4-5 let života. To znamená, že v centrálním proužku a na severu Ruska během pěti až sedmi měsíců vůbec neprocházejí a částečně spadnou do hibernace. A průmyslové stroje, který se používá v Evropě a ve Spojených státech pro komerční rakoviny během krátké doby, je neúčinný v Rusku, protože je nutné vynaložit obrovské sredstva.Poetomu otázku pro vytápění rakorazvodnyh hangáry: "Co mám dělat?" získáme jednoduché a efektivní řešení: používat metodu založenou na kultivaci rakovin v krytých rybnících a vodních útvarech, což dává podnikateli řadu výhod:

 • Získat první dávku rakoviny komodit za pouhých 1,5 roku, kdy každý může dosáhnout hmotnosti 300 g. S velkoobchodní hodnotou 500 rublů. 1 kg! Problém realizace je zcela vyřešen, protože tento typ produktu a jsou vždy ve vysoké poptávce mezi barech, restauracích a podobných zařízeních, včetně vysoké poptávce v maloobchodním torgovle.Otsutstvie soutěže a schopnost ovlivňovat tvorbu cen na domácím trhu v důsledku dodávky skutečně kvalitní výrobky.

Organizační a právní referenční formy

Registrace fyzické osoby jako samostatného podnikatele je předpokladem pro vytvoření rozvodového podniku. K chovu raků jako podnikání není postavení majitele pozemků pro soukromé domácnosti vhodné, protože v budoucnu bude muset vydat osvědčení o shodě pro tento výrobek. A přijetí tohoto dokumentu v rámci IP výrazně usnadňuje tento úkol.

OKVED a forma daně

Podle Národní klasifikace ekonomických činností (OKEČ), chov rak v umělých rybnících spadají do hospodářské činnosti s následujícím textem: „Rozmnožování ryb a vodních biologických zdrojů zemědělských výrobců“, číselným kódem: 05.02.01. V souladu s tím, podnikatel zabývající se podobným typem podnikání, zařadila mezi automatickým C / s producenty, a jako forma zdanění mohou vybrat jeden zemědělskou daň (UAT).

Seznam dokumentů pro otevření rozvodové farmy

Chcete-li otevřít rozvodovou farmu na pozemku, nepotřebujete získat žádné licence a předat řadu schválení ve všech druzích případů. Za tímto účelem stačí dodržet několik jednoduchých podmínek, které budeme brát v úvahu podrobněji Normativní dokumenty upravující práci farmy rakorazvodnoy:

Takže, na základě odstavce 1 článku 40 Land zákoníku, majitel pozemku má plné právo stavět rybník, stejně jako jejich použití pro své vlastní účely, s výhradou urbanismu, normy v oblasti životního prostředí a zdraví a pravil.I zde je zásadní věta: "Majitel země". To znamená, že budoucí majitel farmy musí tento pozemek vlastnit a nepoužívat ho jako půjčku. V opačném případě stavět nádrž, budete muset projít dlouhým procesem získávání různých povolení v nejrůznějších orgánech.

na odstavce 2 článku 8 Vodní zákoníku Ruské federace, rybníku či jiného vodního toku nebo zaplaveny, který se nachází na území vlastníka pozemku založený, je jeho úplná sobstvennostyu.Glavnoe k rybníku nebo rybníky nejsou spojeny s přírodních vodních útvarů, které jsou v souladu s vodní zákoníku Ruské federace patří k federálnímu majetku.

V souladu s odstavcem 2 článku 10 spolkového zákona „o rybolovu a zachování vodních biologických zdrojů“ jakéhokoliv vodního, žijící v tomto rybníku, jsou majetkem vladeltsa.K Je třeba dodat, že podle federálního zákona „O podloží“, hloubka rybníka musí být ne více než 5 m. Proto by se měl brát v úvahu tento bod při výstavbě nádrží.

Seznam dokumentů pro implementaci živých raků

V budoucnu budou pro realizaci živých raků právnické a fyzické osoby (obchody, restaurace apod.) Potřebovat 4 typy dokumentů:

Jak jsem zaplnila tajné jezero kaprem a raky

 • Hygienický pas pro vozidla pro přepravu raků Veterinární osvědčení o formě č. 2. Povinná certifikace podle GOST R 50380-2005.

Prvním dvěma doklady, hygienickým pasem a veterinárním osvědčením se obdrží místní veterinární stanice. Samotný postup pro získání dokumentů a podmínky jejich jednání by měly být uvedeny na místě. Pokud jde o prohlášení o shodě a certifikaci zboží, jsou vydávány akreditovanými subjekty, například místní pobočkou společnosti Rosselkhoznadzor nebo komerčními organizacemi.

Organizace rozvodového podniku

Pozemek

Z výše uvedeného je zřejmé, že výstavba rozvodového hospodářství vyžaduje pozemek, který je vlastněn. Stejné místo pro farmu musí splňovat určité požadavky:

 • Rozloha pozemku je 2000m? (20 hektarů) Přítomnost pohodlného vstupu do těžkých zařízení (bager) Maximální hladina povrchu Půda by neměla spadat do zaplavené zóny.

Rozložení rybníka na farmě

Abychom pochopili, jak používat pozemku rakorazvodnuyu farmy a jednotný systém uspořádán rybníky, je nutné vzít v úvahu tento bod na daném primere.Dopustim, tam na zemní nástupiště šířky 25 metrů a délce 100 m, t. E. 25 akrů přítomnosti. Na jedné straně místa, například vlevo budou postaveny kryté rybníky v počtu 10 kusů. velikost 4X8m, délka od východu k západu, se vzdáleností mezi nimi 3m.

Na druhé straně v místě bude postaven již otevřené rybníky, v množství 10 jednotek, který se nachází od východu na západ, velikost 6H10m, přičemž vzdálenost mezi nimi v 3m.Voznikaet přirozená otázka.: "Jaký je účel vnitřních a venkovních rybníků?".To jsou jen pokryté rybníky a jsou určeny pro rostoucí rakoviny intenzivní metodou.

Díky speciálnímu vybavení a polykarbonátovému povlaku nebude voda v těchto nádržích zmrznout ani v nejhorších mrazu. Proto nebudou krabi upadat do anabiózy, neustále se budou jíst, molit každé dva měsíce a velmi rychle zvážit. Dvě kryté rybníky o deseti jsou určeny pro neustálou údržbu dospělých žen a mužů. Dva další rybníky budou sloužit jako původní inkubátory, zbývající vnitřní rybníky budou využívány k pěstování segoletoku. A zde je 10 otevřených rybníků většího objemu, které se používají k pěstování rakoviny v přírodních podmínkách.

 • Za prvé, na pokrytí všech 20 rybníky polykarbonátové je velmi dorogo.Vo Za druhé, přítomnost volné vody umožňuje efektivnější využití půdy zemli.V Za třetí, tyto otevřené rybníky dá podnikatelům možnost získat širokou škálu produktů. To znamená, že rakoviny různých velikostí a závaží odpovídají nákladům.

V budoucnu, jak postupuje výroba, mohou být všechny rybníky přeměněny na vnitřní režim a zcela přešli na intenzivní způsob chovu raků.

Požadavky na rybníček

Rybník musí splňovat následující požadavky:

Modrý kubánský rak. Pěstování raků v akváriu

 • Forma rybník přísně pryamougolnaya.Bokovye hladkou stěnu rybník, ve vztahu k dolní části pod úhlem 90 °.Dno hladké rybníka v předem stanoveném rybníka sposobnostyu.Glubina nosiče je menší než 2 m.Obshivka tloušťka rybník polypropylen plechu 8 mm.

- Proč je lepší používat plechy z polypropylenu pro odklízení rybníků?Například pokud se výstelka základny rybníku provádí klasickými způsoby, tj. při použití železobetonu nebo dřeva se dramaticky zvyšuje pravděpodobnost znečištění vody.

To platí zejména u železobetonových konstrukcí, které mají schopnost vstoupit do chemické reakce s vodou. Dřevo se také nedoporučuje používat jako pokožku pro stěny rybníka.

Za prvé, to se rozkládá rychle, a za druhé, konstrukce stěn ze dřeva a jeho následného nahrazení příliš dorogo.Posle jako rybník rám budou namontovány na spodní vrstvě se nalije velké kameny nebo zlomené keramických cihel o tloušťce 20 cm. Vrchní vrstva je pokryta hrubou písek o tloušťce 10 cm a poté naplňte rybníček čistou vodou. To bude sloužit jako spodní vrstvení rakoviny druh úkrytu a současně bude základem pro vodní vegetace.

Zařízení pro rakovinnou farmu

Vybavené rybníky jsou základem pro chov raků, díky nimž se realizuje výrobní fáze plánu. Je známo, že sladkovodní korýši jsou velmi nároční na podmínky jejich údržby, zejména na kvalitu vody. V této souvislosti nestačí pouze přítomnost rybníků pro úspěšné chov raků a je třeba je vybavit příslušným zařízením.

Povrchová úprava jezírka

Jako tepelná izolační struktura, která udrží teplotu vody v rybnících ve stanovených parametrech, slouží běžný skleník na bázi polykarbonátu. A zde můžete použít dvě možnosti:

 • První z nich - převést běžnými skleníkovými na skleníkové termosky, kde obrovský solární kolektor lehce prohřívá všechnu vodu v jezírku. Tento skleník je ideální pro chov jako kraby v severních oblastech Rossii.Vtoroe - používat průmyslové skleníky „zemědělcem“, které díky své velikosti, přilnavost, a propouštějí hodně slunečního světla a tepla.

Rám rybníka

Jak je uvedeno výše, rám rybníku je nejlépe vyroben z polypropylenových fólií. Tento materiál je naprosto neutrální vůči vodnímu prostředí a pomocí polyfúzních svařovacích fólií z polypropylenu lze snadno a rychle spojit a vytvářet silný, vodotěsný design.

Aerátor

Je-li rybník není nastavena brány dána moc, to je vzduchový kompresor, pak poté, co voda v jezírku bude stagnovat pár měsíců, zezelená a v něm, kromě larev komárů a jiného hmyzu živých tvorů, nikdo nepřežije.

Oxidátor

Oxidační činidlo je nezbytné pro saturaci vodní nádrže s kyslíkem. Toto zařízení je obzvláště důležité v zimní sezóně, kdy otevřené rybníky budou pokryty ledem a rakoviny mohou mít nedostatek kyslíku. Na podzim je na podzim instalován oxidační přístroj a kvůli kazetě s suchým peroxidem vodíku postupně obohacuje ledovou vodu kyslíkem.

Průtokový filtr

Pro udržení vysoké životnosti raků je třeba nainstalovat filtrační systém. Postupně se dno nádrže, podobně jako voda, znečišťuje zbytky krmiv a produkty života korýšů a dalších organismů, které do vody vypouštějí toxické látky. A pokud takový systém není instalován předem, objemy výroby se prudce sníží.

Měřící přístroje

Vzhledem k tomu, že kvalita vody a její teplota hrají rozhodující roli při kultivaci rakovin, je nutné pro sledování jejích parametrů použít následující nástroje:

 • Oximetr - se měří koncentrace rozpuštěného kisloroda.Solemer - určuje úroveň solí ve vodě a látky podobné ní, a také poskytuje odhad celkové tvrdosti vody.Konduktometr - měření elektrické vodivosti vody, na základě které ověřenou účinnost čisticích systémů.

Tabulka 1. Kompletní seznam zařízení pro rakorvozodnoy farma oblasti 1100m ?.

Chov raků: kolik můžete vydělat?

Související články

Chov raků jako podnikání je nový druh zemědělské činnosti, která se stala populární před několika lety. Toto místo není dosud obsazeno velkými společnostmi a zboží je v poptávce. Většina podniků bude považovat tuto firmu za exotickou, ale s řádnou organizací práce, malý podnik pro chov raků bude mít vysoký zisk. Jaké vlastnosti je třeba vzít v úvahu? Kolik peněz budete muset investovat? Jak najít prodejní kanály?


Obchodní registrace

Pokud se podnikatel rozhodne prodávat členovce v průmyslovém měřítku, je nutné se zaregistrovat jako IP nebo LLC. První možnost je pro malé podniky oblíbená. V budoucnu je vyžadován certifikát shody pro výrobky. V kontextu IP je mnohem snazší získat.

Pěstování a prodej rakoviny patří do oblasti chovu ryb. Proto je společnost OKVED při registraci společnosti označena kódem 05.02.01 ("Reprodukce ryb a vodních biologických zdrojů zemědělskými výrobci"). Z dostupných systémů zdanění IP pro chov raků je nejvhodnější jednotná zemědělská daň (ECC).

Další informace o různých daňových systémech naleznete zde.

Je lepší uspořádat farmu na zemi. V ideálním případě by měl být vlastněn obchodníkem. Podle článku 40 zemského zákoníku Ruské federace má majitel právo vybudovat rybníček a využívat ho pro své vlastní účely. To znamená, že nádrž se automaticky stává majetkem fyzických osob ze zákona.

V souladu s článkem 8 Vodního řádu RF by neměl být rybníček spojen s jinými vodními plochami náležejícími státu.

Na základě článku 10 federálního zákona "o rybolovu a zachování vodních biologických zdrojů" jsou korýši pěstovaní v rybníku vlastnictvím jeho majitele. Pravidla pro chov raků se týkají umělých rybníků o hloubce nepřesahujícím pět metrů (FZ "On Subsoil").

! Pozemek k umělé nádrži si můžete pronajmout. Zároveň se vydává řada povolení státním orgánům.

Kde chovat langusty?

V akváriu

Je těžší vytvořit komfortní podmínky pro členovce v akváriu. Za tímto účelem je dno nádrží o objemu 200 litrů pokryto pískem, kameny, driftwoodem a vysazeno řasami. Písek je zkontrolován pro parazity. Pokud je vše v pořádku, nalijte vodu, jejíž teplota by měla být od 20 do 28 stupňů.

Akvária by měly být vyrobeny z akrylové, umělé hmoty a skla bezrámovou technologií. Používání kovových konstrukcí je zakázáno: raci zahynou ve vodě s vysokým obsahem mědi nebo železa.

Není možné pěstovat raky v akváriu v průmyslovém měřítku. Proto podnikatelé dávají přednost plemenům smažit v akváriích, dokud nedosáhnou délky 5 centimetrů, a pak se přesunou do jiných nádrží nebo uvolní do speciálního rybníka.

V umělém rybníku

Umělý rybník je hodnou alternativou k přírodnímu stanovišti raků. Můžete jej vytvořit na své osobní půdě. Organizace nádrže je založena na normách:

 • Obdélníkový tvar;
 • Hladké stěny rybníka, umístěné pod úhlem 90 stupňů vzhledem k zemskému povrchu;
 • Hloubka od 3 do 5 metrů;
 • Šité stěny plechy z polypropylenu (tloušťka - od 9 mm).

Opláštění rybníka železem a dřevem vede k rychlé kontaminaci vody a smrti obyvatel. Po přípravných pracích se rybníček naplní vodou. Aby byla zajištěna jeho kvalita, je zařízení zakoupeno: provzdušňovač, oxidátor, průtokové filtry a měřicí přístroje.

Vnitřní prostory

Studené klima neumožňuje chov raků. Pro zjednodušení úlohy byly vyvinuty uzavřené systémy zásobování vodou (RAS). S jejich pomocí se aktivně rozvíjejí farmy a velké společnosti pro realizaci článkonožců a ryb. V UZV je míra přežití ryby 95% a doba trvání reprodukce se snižuje na 2-3 měsíce.

Pro uložení RAS bude zapotřebí velká vyhřívaná místnost. Jeho objem jedné instalace je 700-1500 litrů. Začněte zpravidla s jedním kusem a postupně zvyšujte objemy výroby. Výhody RAS spočívají v možnosti nepřetržité kultivace rakoviny bez ohledu na sezónnost. Z nedostatků jsou náklady na bydlení a náklady na veřejné služby vysoké.

Vlastnosti chovu langusty

Rakoviny jsou specifickou komoditou a vyžadují určité podmínky, které je třeba splnit během kultivačního procesu. Hlavním cílem podnikatele je zabránit sezónnímu hibernaci členovců. Důsledná péče přináší zisk po celý rok.

Volba jednotlivců

Krmivo se nakupuje v poměru 1: 2 (jedna samice dvě samice). Za tímto účelem se vztahují na specializovanou společnost, kde dodatečně poskytnou cenná doporučení pro péči a údržbu.

Dobří potomci dostávají takové druhy raků jako řeka s úzkým hřbetem, kubánská modř, australská červenkastá, mramor. Každý z nich má v říjnu reprodukční období v přírodě a končí na jaře. Pro urychlení tohoto procesu je lepší pěstovat raky v uzavřených vodních útvarech.

U umělých podmínek žena pravidelně přináší potomky. Když se rajčiny rozmnožují, jsou transplantovány do samostatného akvária, aby se rozmnožily. Dospělé korýši o délce 5-7 centimetrů jsou pro dospělé propuštěni.

! Chytání v přírodních rybnících za účelem reprodukce nezaručuje kvalitní produkty. Rakoviny mohou být nezdravé. Kromě toho je obtížné určit pohlaví členovců nezávisle.

Vytvoření prostředí

Před uvedením raků do vodní plochy je připraven. Existuje řada kritérií pro léčbu rakoviny:

 • Voda by měla být čistá, nasycená minerály a kyslíkem;
 • Teplota - nejméně 21 stupňů;
 • Voda (20-30%) se obnovuje 2-3x týdně;
 • Přípustný obsah solí ve vodě je od 0,01 do 0,03 mg na litr;
 • Tvrdost vody je 6-7 meq na litr;
 • Obsah fosfátů v rozmezí 0,27-0,6 mg na litr.

V případě porušení těchto podmínek klesá plodnost, růst se zpomaluje a krabi spadají do hibernace. To přirozeně ovlivňuje ziskovost společnosti a vede k dodatečným finančním nákladům.

Krmení

Strava raků v přírodním vodním těle zahrnuje 80% řas, rozkládající se listy a 20% rozpadu (mrtvé larvy, ryby, šneci, žáby). Takové "menu" poskytujeme celoroční problémy. Proto jako vrchní dresink používaly vařený ječmen, zeleninu, zbytky zpracovaného masa a rybích produktů.

Je vhodné dát speciálnímu krmení raků. Má vše potřebné pro vývoj smaží. Smíšené krmivo se vyrábí na bázi rostlinného oleje a přidává se do něj suché mléko, maso-kostní moučka, sójová moučka, drcené zrno, otruby a vitamíny.

Denní dávka jídla na rakovinu závisí na jeho věku. 2-3% celkové tělesné hmotnosti konzumují 3-5 letý jedinec, 4-6% novorozenci, 7-9% u stáda dělohy během tření. Stravování se provádí ráno a večer současně.

! Zákon o principu: je lepší ne krmit, než přemístit. Překrvení rakoviny spotřebuje velké množství energie pro trávení a nemůže se normálně reprodukovat.

Ranná farma

Za přítomnosti pozemku realizace podnikatelského nápadu pro organizaci rozvodového podniku zahrnuje tři fáze:

 • tvorba nádrží;
 • rozvoj intenzivní metody pěstování členovců;
 • úprava prodejního systému.

Každý krok se týká finančních investic. Jejich velikost se může několikrát lišit v závislosti na individuálním plánu podnikatele.

Příklad výpočtu nákladů na rakoviny chovu

Zvažte příklad zemědělského projektu určeného pro pozemek o rozloze 600 m2. K dispozici bude 10 umělých rybníků vybavených zařízením.

Průměrné náklady na farmu jsou následující:

Chov raků v chovu jezírek

Téměř v každém rohu naší rozlehlé země se nacházejí rybníky a rybníky, které lze úspěšně využít jako potravinovou základnu pro pěstování raků. Chov raků umožňuje získat vysoce kvalitní dietní maso s vynikajícími chuťovými vlastnostmi. K úspěšnému chovu raků v rybnících je třeba znát biologii a metody jejich pěstování v umělých nádržích. O rysech obsahu rybníků u raků je hodně psáno v pracích A.I. Rakhmanov.

Téměř v každém rohu naší rozlehlé země se nacházejí rybníky a rybníky, které lze úspěšně využít jako potravinovou základnu pro pěstování raků. Chov raků umožňuje získat vysoce kvalitní dietní maso s vynikajícími chuťovými vlastnostmi. K úspěšnému chovu raků v rybnících je třeba znát biologii a metody jejich pěstování v umělých nádržích. O rysech obsahu rybníků u raků je hodně psáno v pracích A.I. Rakhmanov.

Biologické vlastnosti

Nejcennější jsou evropští raci. V naší zemi je rod evropské rakoviny zastoupen dvěma druhy: široký a dlouhý prst. V tomto případě je nejdůležitější z hlediska komoditních rysů rakovina širokolistá. Vyznačuje se širokými a mdlovými drápy, masitým břichem, které si spotřebitel velmi váží.

Rakovina s dlouhým nosem není taková "masitá", ale její výhoda ve velké plodnosti, ve srovnání s rakovinou širokolistou. Takže jedna žena s dlouhotrvající rakovinou může odložit až 280 vajec, zatímco žena s rakovinou s širokými rameny má jen 50 vajec. Pouze 20% larvic nádoru přežívá in vivo.

Rakoviny jsou omnivory a jíst jakékoli jídlo, které se vyskytuje v rybníku. Molting raků se vyskytuje 1-2 krát za rok, v letním období. Rakovina řeky roste jen tehdy, když vyřazuje skořápku.

Technologie růstu rakoviny na farmě

Pro pěstování raků v umělém prostředí je zapotřebí rybníček s čistou, studenou vodou a vysokým obsahem kyslíku. V tomto případě je nejvhodnější rybník o rozloze necelých 3000 m2 (0,3 hektarů) s povinnou dostupností přírodních klíčů, potoků nebo artesiánských vrtů. Teplotní režim je také důležitý. V létě by teplota vody neměla přesáhnout + 20 ° F.

Kyslík má velký vliv na živobytí zvířat. Pokud kyslík v rybníku nestačí, raci začnou jíst špatně a rostou. Proto je nutné další provzdušňování vody. Přívod kyslíku do jezírka se provádí pomocí speciálních trubek pomocí kompresoru.

Clay je považován za nejlepší půdu pro výstavbu rybníků. Jílová půda je spolehlivější a slabě odplavená vodou.

Rakoviny pro reprodukci mohou být uloveny z jiných vodních útvarů. Stáří raků by měla být nejméně 5 let. V tomto případě lze získat první potomstvo v příštím roce. Pokud mají být použity pro pěstování přírodní rybník, před usazováním rakoviny je třeba očistit z koše ryb či dravci (štika a candát), škůdců a patogenů (brouci, larvy vážky). Dno nádrže by mělo být vysety zemědělskými plodinami, jako je oves, vetch nebo luštěniny.

Výsadba kaviárů by měla být prováděna ve výši 2 kusů na 3 m pobřeží nebo 600 žen na 1 ha.

Pro reprodukci raků v domácnostech používejte bazény a akvária. Hlavním cílem takových zásobníků je produkce vajec a pěstování mláďat (raky pod 1 rok). Pak jsou mladí uloveni a nechávají se vyrůstat do rybníka.

Produktivita rakovin může být zvýšena dodatečným krmením. Krmení raků by mělo být večer, protože rakovina je noční. Jako potraviny byly použity kusy masa, zbytků ryb, chleba, obilovin atd. Je však třeba si uvědomit, že přežití je horší než ne doplňování. Nelírané potraviny se obvykle rozkládají, což vede ke zmrazení zvířat.

Rakovina se ve správném obsahu násobí velmi dobře. Jedna rakovina dlouhosrstá může zpomalit až 900 vajec ročně nebo více. Rostoucí rakovina u umělých rybníků ve srovnání s přírodními podmínkami má významnou výhodu. Kvůli pravidelnému sledování vývoje rakoviny a také díky komplexu biotechnických opatření se zvyšuje tempo růstu a produktivita zvířat.

Pro jednu teplejší sezónu se rakovina mláďat přidává asi 14 gramů. Jinými slovy, jeho obchodní váha dosáhne rakoviny po 3 letech údržby. Cena chutné rakoviny (váha 35-60 gramů) je asi 500 rublů na kilogram. Ale cena za selektivní krab (váha 150 - 300 gramů) může dosáhnout až 2000 rublů / kg.

Kolik peněz potřebujete k otevření farmy raků?

Množství počátečního kapitálu pro otevření rakovinné farmy bude značně záviset na přirozené vhodnosti rybníka, na plánované velikosti rybníka, na potřebě agrotechnických a biotechnických opatření a tak dále. Část finančních prostředků bude věnována zachycení raků nebo nákupu děložních vzorků v experimentálních farmách.

Organizovat malý rybník v podmínkách soukromé farmy na částečný úvazek může být dost a 100 tisíc rublů, ale toto podnikání bude spíš jako koníček nebo jako další zdroj příjmů.

Navzdory všem jeho atraktivitě nebyla kultivace rakoviny v naší zemi rozšířena. Velké investice nevedou do tohoto podnikání kvůli dlouhému cyklu růstu rakoviny. Výpočet přiměřené návratnosti investice do takového podnikání není snadný.

Provozní rybí farmy mohou být ziskové pro růst rakoviny. Mají příležitost souběžně s inkubací vajec z ryb, při stejné technologické kapacitě, růst larvy rakoviny. Během několika měsíců se larvy rakoviny mohou živit organickými zbytky inkubace rybích vajec. Poté mohou být zesílené mladistvé rakoviny prodány jiným farmám nebo pěstovány ve vlastních nádržích.

Podrobný plán objevení, kde začít

Raci mohou být pěstovány jak v umělé, tak přírodní vodě. Pokud vyberete druhý případ, je nutné předem zohlednit všechny potíže spojené s přípravou příslušných dokumentů a získání povolení k pronájmu nádrže od státu. Je lepší začít v teplejších sezónách, protože v zimě jsou krabi spánkováni. Před vypracováním podnikatelského plánu je vhodné vidět sami oči, co je farma pro chov raků. Pak rozlišujeme hlavní etapy realizace aktivit:

 • Výběr nebo vytvoření rybníka se všemi nezbytnými podmínkami pro chov raků.
 • Získání tolerantní dokumentace, registrace IP.
 • Výběr specialistů v péči o domácí zvířata.
 • Nákup zařízení.
 • Nákup chovných zvířat. Je důležité zvolit poměr žen a mužů na úrovni 2 až 1 nebo 3 na 1.
 • Vytvoření trhu prodeje.

Kolik můžete vydělat

V závislosti na druhu raka se jejich tržní hodnota odhaduje na 400-1200 rublů na kilogram. Chcete-li vybavit uměle vytvořené rybníky, budete potřebovat koupit hydroizolaci, kanalizační potrubí a odvodnění - asi tisíc rublů. Nájem přírodní nádrže může stát 100 tisíc a více ročně, jeho uspořádání - další 30 tisíc, nákup raků - 20 tisíc a 10 tisíc krmiva. Voda o rozměrech 60 metrů čtverečních může vyrůst až na 10 000 mladých zvířat, která v průběhu roku umožní dosáhnout stabilního plusu. Poté se příjmy zvýší v důsledku prodeje rakoviny dospělých a výdaje na nákup mladých zvířat zmizí s ohledem na jejich reprodukci.

Jaké vybavení si vybrat

Pro chov raků v přírodním rybníku nebudete muset vynaložit peníze na speciální vybavení. Není-li jako boj proti pytlákům zakoupeny sítě a pasti s zvonky. Vyrůstat v umělém jezírku bude vyžadovat nákup odvodňovacích systémů a drenážních trubek jsou rovněž nutně potřebujeme hydroizolace, oksidator, množinu průtokových filtrů, perlátory a měřicích přístrojů. Pro ustájení mladých zvířat odděleně od dospělých raků je zapotřebí několik betonových bazénů.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

Při registraci firmy musíte zadat OKVED 0.121 - chov a prodej korýšů, ryb a měkkýšů.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

V závislosti na výrobním měřítku je zaregistrováno PI nebo LLC, dokumenty, které jsou k tomu zapotřebí, jsou: cestovní pas, kopie kódu BID a doklad o zaplacení státního poplatku.

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniků

Optimální volbou by byla jediná imputovaná daň z příjmů.

Potřebuji povolení k otevření

U přírodních nádrží bude od vládních agentur požadována nájemní smlouva. Pro prodej rakoviny je nutné, aby hygienická epidemiologická stanice byla v souladu se zavedenými standardy.