Chov raků jako podnikání v domácnosti

Chov langusty - obchod pro Rusko je relativně nový, ale již se ukázal jako účinný.

O tom, jak je výhodné, jaké náklady budou potřebné pro jeho řízení a jaký zisk lze získat, uvedeme v našem článku.

Výhody a nevýhody této firmy

 • náklady na materiál se vyžadují pouze při zahájení provozu (organizace hnízdiště pro rakovinu, nákup speciálních zařízení a nákup rakoviny);
 • vyhlídky na rozšíření podnikání jsou možné;
 • nízká konkurence a vysoká poptávka;
 • Během procesu péče je zapotřebí minimální úsilí.
 • sezónnost podnikání (od května do října);
 • zpožděný start: kvůli zvláštnostem růstu rakoviny bude období, kdy vaše společnost začne získávat maximální zisk, přibližně 3-4 roky;
 • významné finanční náklady na zahájení podnikání.

Jak ukazuje praxe, dokonce i s výše uvedenými nevýhodami, rakoviny chovu mohou být velmi ziskové. Stačí, abyste udělali všechno správně, aniž byste opakovali chyby jiných lidí. Proto předtím, než začnete projekt, musíte podrobně studovat jeho vlastnosti.

Kde bychom měli začít?

Existuje velmi jasný algoritmus, který dokázal svou účinnost. Zavoláme položky, z nichž každý dešifruje. Takže musíte udělat následující:

 1. Vyberte nejlepší způsob, jak chovat raci. Každá z nich musí být porovnána s náklady a pokud možno s realizací ve vašich podmínkách.
 2. Zamyslete se nad procesem vytváření hospodářství. Vytvoření podrobného plánu, který krok za krokem povede k vytvoření podniku.
 3. Důkladně přemýšlejte o tom, jaké položky výdajů jsou zde. Je třeba si uvědomit, že vždy stojí za to mít malou rezervu volných prostředků na nepředvídané výdaje.
 4. Určete distribuční kanály. Jedná se o jeden z klíčových bodů: zjistit, zda je tento typ produktu ve vaší oblasti, městě, provincii atd.

Opatrně pracujete s každou položkou, získáte záruku, že podnik bude kompetentně vybudován a úspěšný.

Metody chovu raků

Nyní se rozlišují čtyři hlavní metody:

 • Chov raků z továrny, tedy ve velkých akváriích a v interiérech. Jedná se o takzvanou uzavřenou metodu. Výhodou je, že rakoviny jsou poskytovány za podmínek, za kterých se mohou množit a růst po celý den, aniž by se dostali do hibernace. To znamená, že účinnost růstu občas roste. Současně není obtížné tyto optimální podmínky poskytovat.
  Nevýhodou je vysoká cena jak ve fázi zahájení podnikání, tak při dalším vývoji.
 • Chov raků v přírodním rybníku. Tato metoda chovu je nejméně nákladná a nejjednodušší. V rakoviny v dostatečném množství, že je přirozené potravy (jsou všežravé a jíst, protože bahno, řasy a dokonce odpadky). Ale může být obtížné řídit složení vody a raky k čisté vodě jsou obzvláště náročné. Navíc bude vyžadováno pravidelné čištění dna - nejméně do dvou metrů hloubky.
  Přírodní jezírko může mít v hlubokých vrstvách kyslíkový nedostatek, stejně jako přítomnost velkého množství sirovodíku, což negativně ovlivňuje pohodu zvířete. V tomto případě bude podnikání téměř nerentabilní. Jediným způsobem, jak si to uvědomit, je, jestli má rybníček přirozený přítok vody, to znamená, že do něj pronikne řeka nebo potok. V tomto případě je však nejprve lepší podporovat podnikání dalším chovem ryb.
 • TheChov raků v umělých rybnících, suterénu, speciálních rakovinových jamách a tak dále. Jedná se o tzv. domácí metodu. Je považován za kompromis mezi výše uvedenými. V tomto případě je možné plně řídit kvalitu vody, její cirkulaci a podmínky chovu zvířat. V tomto případě je možné kontrolovat populace rakoviny, rozdělovat je podle věkového principu. Z tohoto důvodu můžete zvýšit množství zboží na výstupu.
  Jedinou nevýhodou této metody jsou značné náklady na instalaci speciálního systému cirkulace vody a jeho další údržbu.
 • Chov raků v akváriu (optimální objem 250 litrů). Takové akvárium by mělo být vybaveno systémy na čištění a dodávání kyslíku. Také je třeba položit spodní dřevo, kameny, říční písek nebo štěrk. Udržujte teplotu vody na 18-20 stupňů po celý rok není těžké. Růst a rozmnožování raků se tak nezhorší, což zaručuje vysoký ukazatel hotových výrobků na výstupu.

Které z metod chovu byste si nevybrali, hlavním úkolem je poskytnout langusty s nejpřirozenějšími a nejpohodlnějšími životními podmínkami.

Chcete-li číst informace o takové myšlence pro podnikání, jako je chov křepelčích, můžete zde.

Vytvoření a rozvoj farmy

Zvažte možnost vytvoření podnikání proti rakovině na vašem webu. Tímto přístupem můžete ovládat všechny fáze chovu. Nejdřív musíte kopat základní jámu hloubka nepřesahuje dva metry, plocha nejvýše 60 metrů čtverečních. m. Takové rybníky mohou být vyrobeny 3-4 kusy v závislosti na rozsahu navrhovaného podnikání. Dno výkopu je třeba pokládat kameny, jílu a říčního písku.

V blízkosti rybníků můžete rostlinou zkonstruovat tak, aby byly co nejpřirozenější. Optimální teplota vody je 18-20 stupňů. Takové podmínky pro rakovinu jsou považovány za ideální.

Dále, pomocí potrubí, musíte provést odvodnění. Na potrubí je nutno dát silnou jemnou síťku (nedovolí rakům opustit rybníček). Takže základ pro rybníček je připraven a můžete nalít vodu. Rakoviny v tomto rybníku mohou být vypuštěny 10-20 dní po zálivu, kdy se ve vodě vytvoří potřebná mikroflóra. Aktualizace vody by se měla provádět jednou za 3 týdny, ale současně je třeba aktualizovat ne více než 30% celkového objemu vody, aby nedošlo ke změně mikroklimatu, a tím by zvířatům způsobovalo nepohodlí.

Pro organizaci nádrže je nutné zakoupit řadu zařízení:

 • dva provzdušňovače (nezbytné k zajištění toho, aby voda v jezírku nestála, a raky tedy neprojevují negativní dopad toxického odpadu);
 • oxidant (poskytne tvůrcům dostatečný objem kyslíku);
 • Oximeter (měření koncentrace kyslíku);
 • měřič soli (stanovení množství solí v rybníku);
 • měřič vodivosti (zařízení pro testování provozu čistíren).

Chov raků lze zakoupit u dodavatelů. Ženy a muži spravidla potřebují spravedlivě stejně. Je třeba mít na paměti, že během této sezóny žena podaří odložit až 100 vajec, ale pouze polovina přežije. To znamená, že jedna rakovina dokáže získat potomky u 40-50 jedinců. Takže během sezóny se počet zvířat ve vašem rybníku zvýší v průměru o 40-50krát. Dosažení samoreprodukčních stád může být v průměru pouze 5-6 let. Průměrná doba výskytu rakoviny je 2 roky. Během této doby dosahuje hmotnosti 100-200 g a délky 10-12 cm.

Přes všežravou povahu zvířat, potřebují pravidelné krmení. Každé 2-3 dny by měly být krmeny maso, ryby, obilí, píce, zelenina, žížaly a tak dále. N. Jakékoliv další péči, kterou potřebují, a to je krása podnikání rakoviny.

Po stádě se stane samo-reprodukční, můžete přemýšlet o rozšíření podnikání a organizování nových nádrží. Navzdory vysoké poptávce je hospodářská soutěž v této oblasti poměrně nízká.

Prodej produktů

Měli byste pečlivě přemýšlet o velkoobchodních kanálech pro prodej rakoviny. Za prvé, tento produkt bude zajímavý restaurací, kaváren, snacků a supermarketů. A zde je důležitá pravidelnost: pouze v tomto případě bude možné mluvit o stabilních příjmech. Měli byste věnovat pozornost provozovnám, kde je obvyklé pít alkoholické nápoje. Rakoviny budou velmi žádané. Toto, například, Pivo, sauny a lázně. Můžete také vyjednávat o maloobchodním prodeji soukromým osobám. Zpočátku to může být přátelé nebo sousedé, a pak vydělávat „word of mouth“ - jeden z nejefektivnějších reklamních strategií v naší zemi.

Abyste zjistili, jak populární zvířata jsou ve vaší oblasti, stačí vzít telefon a zavolat na výše uvedená zařízení. Rakoviny lze realizovat ve třech základních stavech:

Pokud je všechno s živými věcmi jasné, pak pro ostatní dvě musíte koupit speciální zařízení, pomocí něhož budou zpracovávány (vařené a zmrazené). A toto je další nákladová položka, která se týká jednorázových položek.

Při provádění rakoviny budete určitě potřebovat veterinární osvědčení. Chcete-li ji získat, musíte obejít řadu instancí a splnit všechny jejich požadavky.

K tomu musíte koupit plnicí stroj. Nejčastěji jsou raci zabaleni do pevného plastového obalu plného solanky. Je také možné balení v podobě roztažného filmu - to vše závisí na konečné podobě výrobku.

Je třeba si uvědomit, že hlavními konkurenty v tomto odvětví jsou Arménie a Kazachstán, kteří zásobují celé Rusko během celého roku. Proto je třeba studovat ceny, za které některé organizace nakupují arménské a kazašské raky, a nabízejí menší.

Celkové náklady a ziskovost společnosti

Zvažte příjmy z podnikání na příkladu tří umělých nádrží, které jsou postaveny na otevřeném místě. Pro jejich vytvoření a vybavení je zapotřebí průměrně 30 000 rublů. V každé ze tří nádrží budeme provozovat 200 jedinců (celkem 600). Náklady na jejich nákup budou průměrně asi 20 tisíc rublů. Počáteční investice tedy činí asi 50 tisíc rublů.

Nákupní cena raků je asi 180-200 rublů na kilogram. Jedna rakovina v průměru váží 200 g. Z toho 600 jedinců (400 žen bude odebráno pro 40 jedinců), můžete získat asi 16 tisíc jedinců. Jedná se o přibližně 3200 kilogramů produktu. Při plné realizaci celého produktu to přinese 760 tisíc rublů. Za sezónu nebo 126 tisíc měsíčně. Je však třeba mít na paměti, že jde o celkový zisk. Pro výpočet čistého zisku musíte odečíst všechny náklady, které byly investovány do realizace projektu. Další růst zisku v mnoha ohledech závisí na tom, jaké úsilí jste připraveni uplatnit. Jak vyplývá z výpočtů, chov raků je velmi výnosný a levný proces. Samozřejmě, ziskovost může být získána až od druhého roku držení těchto zvířat, ale stojí za to. Dare, a uspěješ!

Video o chovu raků

Ve videu - příběh o podnikání postavený na pěstování těchto zvířat:

Chov raků jako podnikání

Chov raků je skvělý start-up, který vám umožní získat slušné peníze pro celou rodinu s minimálními investicemi. Podnikání je již dlouho známo v Turecku a ve Spojených státech. V naší zemi není kultura rakoviny podnikána příliš rozvinutá, ale jako jedna z možností založení vlastního podnikání stojí za zvážení.

 • vodní nádrž nebo speciální nádrže;
 • produktivních jedinců rakoviny, které mohou dát potomkům;
 • dostupnost speciálních zařízení pro vytváření mikroklímy;
 • potraviny pro rakovinu;
 • čas.
Stejně jako v každém oboru je chov raků obchodem, který musí být zodpovědně zacházeno, vyžaduje přísné dodržování kultivačních technologií, režimu, disciplíny.

Zásobníky pro raky.

Hlavním místem chovu raků jsou rybníky. Mohou být přirozené nebo kusové. Je třeba poznamenat, že bez ohledu na to, zda existuje tělo nebo přírodní jezírko, musí být izolované, protože v případě těžkých mrazů mohou všechny rakoviny zemřít. Nádrže mohou být postaveny na základě finančních možností:

Bazén

Nejvýhodnější volbou je bazén, který může být v zimě skrytý, což zvýší produktivitu 2krát, protože rak nepřejde do hibernace. Pokud stavíte až 4 takové bazény, pak můžete z jednoho chovného cyklu získat až čtyři sta rakoviny. Chcete-li vytvořit bazén pro raky s vlastními rukama, je nutné dno nádrže s velkými sutinami a nalít.

Akvárium

Pro malé objemy produkce je možné vyrobit i obvyklé akvárium pro pěstování raků. Ale z toho byste neměli očekávat dobrou návratnost a problémy s vytvářením přírodních podmínek budou více: raci potřebují čistou vodu, která bude muset být pravidelně čištěna. Při pěstování raků v akváriu mohou vzniknout problémy s kanibalismem: menší jedinci musí být drženi v samostatném kontejneru, protože budou konzumováni většími raky. Je třeba vědět, že akvária s raky nesmí být osídlena drahými rybami a chobotnicemi.

Rybníky

Jak pěstovat raky

Při vývoji podnikatelského plánu pro chov raků doma je třeba vzít v úvahu skutečnost, že můžete prodat velikost, kterou prodáváte za několik let. Po přípravě kapacity pro reprodukci se do ní spouští rak. Voda by měla být vyčištěna a kvalitní, takže je třeba ji měnit několikrát za měsíc. Pro zajištění snadného způsobu výměny vody je nutné ve všech nádržích předvídat systém sestupu a napájení. Přívod vody lze provádět ze studny nebo nádrží s čistou vodou - řekami.

 • tuky;
 • zelenina se spoustou vlákniny;
 • syrový a stravitelný protein;
 • mleté ​​ryby a mouku;
 • přísady s vápníkem.

Kde mohu získat raky?

Pěstování raků jako podniku zahrnuje neustálé zakoupení jedinců ženského a mužského pohlaví. Okamžitě si můžete koupit pouze ženy, které již budou mít vajíčka. Pokud existuje možnost vzít ženy z otevřených nádrží, pak nebude nutné kupovat vůbec, bude nutné je pečlivě sestavit a přemístit na rostoucí místo.

Existují společnosti, které již mají zavedené podnikání pro chov raků, nabízejí na prodej jednotlivce.

V závislosti na druhu rakoviny existují různé způsoby držení.

Rakovina Austrálie

To se liší od zbytku s jeho drápy, které jsou spíše masité. Tato rakovina chce žít v teplém prostředí, takže bude snadné růst doma. Je také nutné zajistit bazén v akváriu a možnost dosáhnout povrchu. Kůrovci potřebují vybudovat tolik vrhů, protože potřebují samostatné místo k jídlu, oddělené pro spaní. Po opracování se raci budou muset skrývat v díře a čím hlouběji to bude, tím lépe. Australští raci konzumují ryby a mořské řasy. Také nepovažují chléb ani krmení.

Modrá kubánská rakovina

Taková rakovina může být pěstována v otevřené vodě, protože je poměrně nenáročná. Hlavní podmínkou je zajistit teplotu 26 stupňů a konstantní návnadu. Tato rakovina je rychle rostoucí, dosahuje velikosti potřebné k prodeji za pouhých šest měsíců. Chov takových druhů rakoviny v akváriu je možný, ale dno musí být písečné a pokryté tvrdými rostlinami. Je také nutné zajistit dobrou filtraci a vytvořit mnoho norků.

Rakovina mramoru

Tento druh je stejně náročný jako australský. Musí vytvořit 20-28 stupňů, musíte se živit neustále a hojně. Tato rakovina je dostatečně velká - roste až na 15 cm. Elite plemeno je dražší a ziskové.

V Rusku, chovaných Dálného východu a evropského raka, doma je lepší pěstovat druh druhů. Mají vlastní 2 poddruhy - raky široké a dlouhé laločnaté. První je cennější díky přítomnosti kvalitního břicha. Tento druh lze vysadit na otevřených plochách v celém Rusku. Tento druh není špatný, je dobrý v studené vodě s teplotou nad 4 stupně, a v teplé vodě - až 28 stupňů bude pohodlné.

Krmení raci

V přírodních podmínkách rak živí vše, co najdou na dně nádrže. Mohou to být zbytky ryb, řas, hmyzu, červů, malých korýšů a obecně všech organických odpadků. Vzhledem k tomu, že všechny druhy rakoviny jsou kanibaly, je nutné zajistit konstantní a správné oblékání. Potraviny by měly být hodnoceny do kontejneru, kde se pěstují raky, jednou za několik dní. Přítomnost řas poskytne stravě potřebné minerály a prvky, je obzvláště důležité, aby v potravě bylo dostatečné množství vápníku, protože je to hlavní látka pro tvorbu skořápky korýšů. Jídlo se vloží do klecí pro krmení. Je žádoucí, aby velikost byla přibližně 40 x 40 cm. Pokud se voda zahřeje nad 7 stupňů Celsia, je nutné přidat k jídlu kromě zeleniny, masa a žížal. Příliš mnoho jídla je špatné. Pokud kvete voda po přeplnění zbytkem krmiv, bude nutné provést čištění. Není-li situace velmi kritická, je nutné do vody přidat žížala, budou schopni situaci napravit.

Recepty domácího křenu nebo krmiva

Recepty na jídlo č. 1. Následující komponenty potřebné pro sestavení krmiva: zmrazený špenát, hrách, špenát, mrkev, sušené listy kopřivy mořské mandle, sójová mouka zdravé výživy, pstruh krmiva (nebo granule pro akvarijní ryby), laskavec vysuší, uhličitan vápenatý, prášek ze Chlorella a Spirulina. Všechno by mělo být smícháno v mísiči, dokud nebude dosažena homogenní hmota. Poté se kaše rozloží na konvenční ledové formy a umístí se do mrazícího prostoru chladničky. Před podáváním se přeruší správné množství potravy, jejíž jednotlivá dávka závisí na počtu raků nebo krevet. Ale pro přípravu suché směsi není: v důsledku kontaktu s atmosférickým kyslíkem výživové hodnotě takové směsi se nakonec klesat postupně.

Chytání raků

Jak odstranit raky

Chytání raků v rybnících se provádí pomocí speciálních sítí, rybářských prutů nebo bohatství.

Většinou v pasti do konce podzimu. Nejjednodušší je chytit raky v létě, kdy jsou noci teplejší. Nejrychlejší lov raků je sběr vody, ale měl by být použit pouze tehdy, když jsou mladí úplně odstraněni. V jiném případě může zemřít.

Potíže s chovem raků

Nejtěžší věcí, kterou je třeba řešit při chovu raků, je sledovat kvalitu životního prostředí - vodu. Nejprve musí být nasycen kyslíkem. Jak již bylo uvedeno výše, pro dostatečný příjem kyslíku je nutné vyplnit 30% vody, což s kyslíkem nasytí 1 litr na 5-6 mg. Vodík potřebuje 7-9 mg na 1 litr vody. Speciální přístroje vám umožňují měřit počet těchto prvků v číslech. Stejně důležitá je i přítomnost minerálů. Tam jsou také ukazatele, které ukazují, kolik vápníku a křemíku jsou ve vodě. Pokud tyto látky nestačí, rakovina skořápky se neztvrdne. Hlavním zdrojem vápníku jsou řasy, které musí být neustále osídlené, protože jsou potravou pro rakovinu a sníží se v průběhu jídla. Na povrchu rybníka je nutné zajistit rychlost výměny vody, která činí 50 litrů za minutu na 1 000 m. m2 m.

A teď, počítáme ziskovost a návratnost chovu raků.

Nyní, když jste četli takové množství informací o kultivaci rakovin, pokuste se přiblížit se k naší firmě "těsněji" a vypočítat výnosy a hlavně zisk tohoto podnikání. Pokusíme se vážně přistupovat k této záležitosti, protože plánujeme růst našeho raka v UZV. USV - instalace uzavřeného zásobování vodou. Náš UZV je modul ve formě 6 nádrží, jejichž celkový objem je 1,5 m3. Rozměry každé nádoby jsou 1,5 x 0,75, výška stran je 0,25 m, nižší je 0,35 m. Spotřeba elektřiny je 81 Wh / hod.

Mimochodem, v UZV je možné pěstovat humry. Pro obsah 100 kg humra je v USV dostatek vody 250 l. při teplotě 5 až 10 stupňů při rotaci vody 1000 litrů / hodinu.

Zařízení USV je vybaveno oběhovým čerpadlem, UV lampou, kompresorem s baterií, ohřívačem vody a pokyny pro montáž a provoz. Náklady na takovou instalaci činí 60 000 rublů. Doprava není zahrnuta v ceně. Taková instalace může být provedena sami, mnoho takových činitelů to dělá. Níže uvádíme, kolik takových instalací potřebujeme k nákupu a jakou oblast prostoru bude zapotřebí.

Počáteční data

Rakovina Australian krasnokleshnevy (Cherax quadricarinatus nebo Red Claw raci nebo Cancer Red Claw) nebo Accra, druh rakoviny sladkovodních obývat potoky severozápadní Queenslandu a severním teritoriu v Austrálii.

Plánujeme vyrobit 5 000 kilogramů ACCR za rok nebo 417 kilogramů za měsíc. Doba pěstování rakoviny na prodej je 9 měsíců, průměrná hmotnost je 80 gramů. Pak se ukázalo, že máme deklarovaný objem, který bychom se měli narodit v měsíci 5212 račat. Dejme 20% míru úmrtnosti a dostáváme 6255 račat měsíčně. Stupně vývoje kaviáru jsou určeny jeho barvou:

1. stupeň - lehký krém 1-3 dny při teplotě 28 ° C
2. stupeň - tmavě hnědá 12-14 dnů
3. stupeň - vzhled očních bodů - 20-23 dní
4. etapa - oranžově-červená - 28-35 dní
5. etapa - setkání korýšů - 35-40 dní

Organizační plán společnosti pro raky:

Stručný obchodní plán pro růst raků

Článek je jedinečný materiál založený na autorově metodě intenzivního pěstování raků ve středním pásmu a na severu Ruska. V tomto obrovský business příručka obsahuje úplný seznam zařízení, podrobný plán organizace rakorazvodnoy farmy, seznam umožňuje intenzivní chov metoda rak, stejně jako informace o investicích a očekávaný zisk.

Provádění podnikatelského plánu pro pěstování rakoviny se skládá ze 3 hlavních etap:

 1. První je vytvoření umělých nádrží, s celkovou rozlohou 920 m². Jedna část vodních útvarů (320m²) bude kompletně pokryta, s nemrznoucí vodou po celý rok, bude otevřena druhá část rybníků (600m²) pro pěstování rakovin v přírodních podmínkách.
 2. Druhý je rozvoj intenzivní metody růstu rakoviny, který zahrnuje: výběr a chov druhů, složení krmiva a krmení, kontrolu vodního prostředí a údržbu farmy.
 3. Třetí je vytvoření implementační sítě, který zahrnuje všechny možné marketingové kanály, správný úlovek a přepravu živých raků.

Jako výsledek, na základě níže uvedeného podnikatelského plánu pro pěstování raků, majitel farmy obdrží za rok až 30 centů hotových výrobků, průměrnou cenu 500 rublů. pro 1 kg.

Jaká je podstata intenzivní metody růstu rakoviny a relevance obchodních myšlenek?

Podle nejnovějších výzkumů na trhu s korýši a měkkýši v Rusku v roce 2012 jsou hlavními dodavateli této oblíbené pochoutky Kazachstán, Ukrajina, Altai a Krasnodarské území. Kromě toho je podíl dovezených raků z Altai a Kubanu velmi malý, protože výroba korýšů probíhá přirozeně komerční cestou a kvalita dodávaných partií je nízká.

Zdá se, že situace je naprosto příznivá pro průmyslovou kultivaci rakovin, kde lze celkový objem produktů maximalizovat a prodávat za nejvýhodnější ceny. Například, jak se dělá ve státě Louisiana (USA), 2000 farmy, které obdrží až 50 tisíc tun raků ročně a vydělávají asi 100 milionů dolarů. Nebo částečně na Ukrajině, kde se počet rakovin pěstovaných v umělých nádržích blíží k 10 tunám.

Nicméně problém spočívá v biologických charakteristikách chovu raků, které rostou v přírodě po velmi dlouhou dobu, získávají obchodní váhu na 4-5 let života. To znamená, že v centrálním proužku a na severu Ruska během pěti až sedmi měsíců vůbec neprocházejí a částečně spadnou do hibernace. A průmyslové vybavení, které se používá v Evropě a USA k získání rakoviny komodit v krátkém časovém období, je v Rusku neúčinné, protože na zahřátí hangárů bude zapotřebí obrovské množství peněz.

Proto je otázka: "Co mám dělat?" získáme jednoduché a efektivní řešení: používat metodu založenou na kultivaci rakovin v krytých rybnících a vodních útvarech, což dává podnikateli řadu výhod:

 • Získat první dávku rakoviny komodit za pouhých 1,5 roku, kdy každý může dosáhnout hmotnosti 300 g. S velkoobchodní hodnotou 500 rublů. za 1 kg!
 • Problém implementace je zcela vyřešen, neboť tento typ produktu má neustálý a rostoucí poptávku od barů, restaurací a podobných zařízení, včetně vysoké poptávky v maloobchodě.
 • Nedostatek konkurence a schopnost ovlivňovat tvorbu cen na místním trhu díky nabídce vysoce kvalitních produktů.

Organizační a právní referenční formy

Registrace fyzické osoby jako samostatného podnikatele je předpokladem pro vytvoření rozvodového podniku. K chovu raků jako podnikání není postavení majitele pozemků pro soukromé domácnosti vhodné, protože v budoucnu bude muset vydat osvědčení o shodě pro tento výrobek. A přijetí tohoto dokumentu v rámci IP výrazně usnadňuje tento úkol.

OKVED a forma daně

Podle Národní klasifikace ekonomických činností (OKEČ), chov rak v umělých rybnících spadají do hospodářské činnosti s následujícím textem: „Rozmnožování ryb a vodních biologických zdrojů zemědělských výrobců“, číselným kódem: 05.02.01. V souladu s tím, podnikatel zabývající se podobným typem podnikání, zařadila mezi automatickým C / s producenty, a jako forma zdanění mohou vybrat jeden zemědělskou daň (UAT).

Seznam dokumentů pro otevření rozvodové farmy

Chcete-li otevřít rozvodovou farmu na pozemku, nepotřebujete získat žádné licence a předat řadu schválení ve všech druzích případů. Za tímto účelem stačí dodržet několik nejjednodušších podmínek, které budeme brát v úvahu podrobněji.

Normativní dokumenty upravující práci rozvodového podniku:

Takže na základě čl. 40 odst. 1 Kodexu země Ruské federace má vlastník pozemku plné právo vybudovat rybníček, stejně jako jeho využití pro své vlastní účely, s výhradou dodržování urbanistických, environmentálních a hygienických norem a pravidel.

A tady je klíčové slovo "vlastník pozemku". To znamená, že budoucí majitel farmy musí tento pozemek vlastnit a nepoužívat ho jako půjčku. V opačném případě stavět nádrž, budete muset projít dlouhým procesem získávání různých povolení v nejrůznějších orgánech.

Na základě čl. 8 odst. 2 vodního řádu Ruské federace je rybníček nebo jiné vodnaté tělo vody, které se nachází na území vlastního pozemku vlastníka, jeho plným vlastnictvím.

Hlavní věc je, že rybníček nebo rybníky nejsou spojeny s přírodními vodními útvary, které podle stejného vodního zákona patří k federálnímu majetku.

V souladu s odstavcem 2 článku 10 federálního zákona "o rybolovu a zachování vodních biologických zdrojů" jsou veškeré vodní biologické zdroje, které žijí v takovém rybníku, majetkem jeho majitele.

K tomu je třeba dodat, že podle federálního zákona "Na podloží" by hloubka rybníka neměla být větší než 5 m. Proto by se měl brát v úvahu tento bod při výstavbě nádrží.

Seznam dokumentů pro implementaci živých raků

V budoucnu budou pro realizaci živých raků právnické a fyzické osoby (obchody, restaurace apod.) Potřebovat 4 typy dokumentů:

 • Zdravotní pas pro přepravu raků.
 • Veterinární osvědčení číslo 2.
 • Prohlášení o shodě.
 • Povinná certifikace podle GOST R 50380-2005.

Prvním dvěma doklady, hygienickým pasem a veterinárním osvědčením se obdrží místní veterinární stanice. Samotný postup pro získání dokumentů a podmínky jejich jednání by měly být uvedeny na místě. Pokud jde o prohlášení o shodě a certifikaci zboží, jsou vydávány akreditovanými subjekty, například místní pobočkou společnosti Rosselkhoznadzor nebo komerčními organizacemi.

Organizace rozvodového podniku

Pozemek

Z výše uvedeného je zřejmé, že výstavba rozvodového hospodářství vyžaduje pozemek, který je vlastněn. Stejné místo pro farmu musí splňovat určité požadavky:

 • Rozloha pozemku je od 2000 m² (20 m²).
 • Dostupnost pohodlného vstupu pro těžké vybavení (bagr).
 • Maximální plochý povrch.
 • Kousek půdy by neměl spadat do zaplavené zóny.

Rozložení rybníka na farmě

Chcete-li pochopit, jak řádně používat pozemky pod rozvodnou farmou a podle toho, jaký plán mají mít rybníky, musíte tento bod zvážit na samostatném příkladu.

Předpokládejme, že je pozemek 25 m široký a 100 m dlouhý, tedy 25 stovek. Na jedné straně místa, například vlevo budou postaveny kryté rybníky v počtu 10 kusů. velikost 4X8m, délka od východu k západu, se vzdáleností mezi nimi 3m. Na druhé straně místa budou postaveny již otevřené rybníky, a to i v množství 10 kusů, uspořádání od východu k západu, o rozměru 6X10m, se vzdáleností mezi nimi 3m.

Existuje přirozená otázka: "Jaký je účel vnitřních a venkovních rybníků?".

To jsou jen pokryté rybníky a jsou určeny pro rostoucí rakoviny intenzivní metodou. Díky speciálnímu vybavení a polykarbonátovému povlaku nebude voda v těchto nádržích zmrznout ani v nejhorších mrazu. V souladu s tím, langusty, nebude spadat do suspendované animace, bude neustále jíst, bourání každé 2 měsíce a velmi rychle zesílí váhu.

Dva kryté rybníky deseti jsou určeny pro neustálou údržbu dospělých samic a samců. Dva další rybníky budou sloužit jako druhy inkubátorů, zbytek rybníků bude využíván k pěstování mláďat.

Ale 10 otevřených rybníků o větším objemu bude využíváno pro růst rakoviny v přírodních podmínkách.

- Proč to je?

 • Za prvé, pokrýt všech 20 rybníků s polykarbonátem je velmi nákladné.
 • Za druhé, přítomnost otevřených nádrží umožňuje racionálnější využívání půdy.
 • Za třetí, tyto otevřené rybníky poskytnou podnikateli příležitost získat širokou škálu produktů. To znamená, že rakoviny různých velikostí a závaží odpovídají nákladům.

V budoucnu, jak postupuje výroba, mohou být všechny rybníky přeměněny na vnitřní režim a zcela přešli na intenzivní způsob chovu raků.

Požadavky na rybníček

Rybník musí splňovat následující požadavky:

 • Tvar rybníka je přísně pravoúhlý.
 • Boční stěny rybníku jsou rovnoběžné s dnem pod úhlem 90 °.
 • Dno rybník je ploché, s danou nosností.
 • Hloubka rybníka je nejméně 2 m.
 • Rybinové vložky z polypropylenu o tloušťce 8 mm.

- Proč je lepší používat plechy z polypropylenu pro zakrytí rybníků?

Například pokud se výstelka základny rybníku provádí klasickými způsoby, tj. při použití železobetonu nebo dřeva se dramaticky zvyšuje pravděpodobnost znečištění vody. To platí zejména u železobetonových konstrukcí, které mají schopnost vstoupit do chemické reakce s vodou. Dřevo se také nedoporučuje používat jako pokožku pro stěny rybníka. Za prvé, to rychle hnilobě, a za druhé, stavba stěn ze stromu a jejich následné nahrazení je příliš drahé.

Jakmile se vodní nádrž rám budou namontovány na spodní vrstvě se nalije velké kameny nebo zlomků keramických cihel 20 cm tlusté. Horní kryt 10 cm silná vrstva hrubého písku a potom naplní čistou vodou rybníka. To bude sloužit jako spodní vrstvení rakoviny druh úkrytu a současně bude základem pro vodní vegetace.

Zařízení pro rakovinnou farmu

Vybavené rybníky jsou základem pro chov raků, díky nimž se realizuje výrobní fáze plánu. Je známo, že sladkovodní korýši jsou velmi nároční na podmínky jejich údržby, zejména na kvalitu vody. V této souvislosti nestačí pouze přítomnost rybníků pro úspěšné chov raků a je třeba je vybavit příslušným zařízením.

Povrchová úprava jezírka

Jako tepelná izolační struktura, která udrží teplotu vody v rybnících ve stanovených parametrech, slouží běžný skleník na bázi polykarbonátu. A zde můžete použít dvě možnosti:

 • První je přeměnit obyčejný skleník na skleník v termosféře, kde obrovský sluneční kolektor může snadno zahřát veškerou vodu v rybníku. Takový skleník je vynikající pro chov raků v severních oblastech Ruska.
 • Druhý - použít průmyslové skleníky "farmář", který vzhledem k jejich velkým rozměrům, zachytit a nechat hodně slunečního světla a tepla.

Rám rybníka

Jak je uvedeno výše, rám rybníku je nejlépe vyroben z polypropylenových fólií. Tento materiál je naprosto neutrální vůči vodnímu prostředí a pomocí polyfúzních svařovacích fólií z polypropylenu lze snadno a rychle spojit a vytvářet silný, vodotěsný design.

Aerátor

Je-li rybník není nastavena brány dána moc, to je vzduchový kompresor, pak poté, co voda v jezírku bude stagnovat pár měsíců, zezelená a v něm, kromě larev komárů a jiného hmyzu živých tvorů, nikdo nepřežije.

Oxidátor

Oxidační činidlo je nezbytné pro saturaci vodní nádrže s kyslíkem. Toto zařízení je obzvláště důležité v zimní sezóně, kdy otevřené rybníky budou pokryty ledem a rakoviny mohou mít nedostatek kyslíku. Na podzim je na podzim instalován oxidační přístroj a kvůli kazetě s suchým peroxidem vodíku postupně obohacuje ledovou vodu kyslíkem.

Průtokový filtr

Pro udržení vysoké životnosti raků je třeba nainstalovat filtrační systém. Postupně se dno nádrže, podobně jako voda, znečišťuje zbytky krmiv a produkty života korýšů a dalších organismů, které do vody vypouštějí toxické látky. A pokud takový systém není instalován předem, objemy výroby se prudce sníží.

Měřící přístroje

Vzhledem k tomu, že kvalita vody a její teplota hrají rozhodující roli při kultivaci rakovin, je nutné pro sledování jejích parametrů použít následující nástroje:

 • Oximetr - měří koncentraci kyslíku rozpuštěného ve vodě.
 • Solemeter - určuje hladinu solí ve vodě a podobných látkách a také odhaduje celkovou tvrdost vody.
 • Konduktometr - měří elektrickou vodivost vody, na základě které se kontroluje účinnost čisticích systémů.

Tabulka 1. Kompletní seznam zařízení pro farma mýval s rozlohou 1100m².

Podnikatelský plán pro chov raků. Domácí farmy, nebo Jak chovat raky doma

Existuje mnoho nápadů pro podnikání. Jedním z nejvýnosnějších a výhodnějších je chov raků. Zboží je vždy velmi oblíbené a velice žádané. Problémy s prodejem by proto neměly nastat. Hlavní věcí je najít kanály pro realizaci, registrovat se jako podnikatel, organizovat kultivační proces a samozřejmě mít počáteční kapitál. Pojďme podrobněji diskutovat o obchodním plánu pro chov raků.

Vlastnosti

Jako hlavní směry této činnosti můžete identifikovat následující:

 • rostoucí členovce v pronajatých nádržích nebo nádržích s jejich dalším prováděním;
 • organizace vlastní farmy (vytvoření umělého rybníka);
 • chov doma v akváriových nádržích.

Nepochybně nejnákladnějším projektem je zlepšení vlastního rybníka. To je pro poskytnuté lidi. A všem ostatním nabízíme chov raků doma s minimálními náklady.

Úvod

Takže jste se vážně a trvale rozhodli rozvíjet tuto jemnou pochoutku a získat dobrý zisk. Než začnete překládat myšlenku do reality, měli byste otevřít LLC nebo IP, a zároveň zvolit OKVED kód 01.21 (pro pěstování mazlíčky).

Pokud hodláte podnikat v maloobchodě (prodávat velkoobchodním prodejcům), musíte si vybrat 52.23.

Pak jasně napište podnikatelský plán pro chov raků, který by měl obsahovat každý detail a vypočítat odhad. Kultivace domácích členovců doma se provádí pomocí velkého akvária. Vyžaduje také kompresor a čerpadlo na čištění vody. Ujistěte se, že zakoupíte kameny a písek, protože raci rádi vybavují noky.

Dávejte pozor, aby se akvárium nacházelo v dobře vyhřívaném pokoji. Přemýšlejte o krmení pro domácí zvířata. Jezte různé druhy kaše, červů a ryb, o tom později. Než začnete pěstovat raky doma, doporučujeme si přečíst informace o těchto obyvatelích. Věnujte pozornost skutečnosti, že členovci pravidelně skočí a vypadají "mrtví", odmítají jíst. Nebojte se o to. A konečně přemýšlejte o prodeji produktu.

Které raky si vybrat?

V zajetí se pěstují rakovina a jezera. Okamžitě udělejte rezervaci, že členovci řek druhů jako teplé klima - to by mělo být vzato v úvahu. Pokud váš region není Soči, doporučujeme vám, abyste chovali jezero "pet". Také se nazývá "modrá", rychle dosahuje velikosti komodity a má dobré chuťové vlastnosti.

Při jejich pěstování je třeba připravit ženu na nohách živým kaviárem. Například k chovu tuny raků bude trvat nejméně 500 žen, které jsou uloveny v běžných nádržích. Muži žijí v oddělených kontejnerech a pouze na podzim jsou připojeni k samici (2 ženy mají 1 pes). Výsledkem je, že od jedné ženy můžete získat až 100-150 larv.

Jak uspořádat rybník?

Při vytváření podnikatelského plánu pro chov raků nezapomeňte do nich zahrnout podmínky zadržování, které napodobují přírodní vodní útvary. K tomu není nutné kopat hluboké jámy a naplnit je vodou, můžete pěstovat ve velkých kontejnerech. Máte-li pozemek, pak si můžete poměrně snadno vybudovat rybníček na něm, pouze se střechou a topením, takže raci neumírají v chladné sezóně. Samozřejmě, to je velmi práce, takže se podívejme na akvárium.

Získáváme zázračné "farmy" pro chov raků - tři objemové kontejnery. Nevhodné nádoby vyrobené z plastu nebo z plexiskla jsou pro tyto účely zcela vhodné. A čím větší je objem umělých nádrží, tím lépe. V akváriu o objemu 250 litrů je tedy možné zasadit 50 raků najednou.

Okamžitě řekneme, že k tomu, aby je po desetiletí zřídila, nebude možné, protože se rozpadají jednou za čtyři roky. Na první pohled se zdá, že nebudou žádné problémy, ale je to jen podvodný dojem. Buďte připraveni na cokoli. Přinejmenším v prvních letech se pokusíte permanentně instalovat rybníček.

Proč potřebujeme tři tanky?

Dospělí lidé se rychle přizpůsobí novým podmínkám, na rozdíl od novorozenců, proto je třeba je vysadit. Bezprostředně po vzhledu nové dávky členovců provádějte transplantaci dospělých od mladých. Po dva dny by se voda neměla měnit, protože existují příznivé podmínky pro rozvoj a růst umělé nádrže. Farmy raků ve svém domě mohou přinést velké zisky a za minimální cenu.

Údržba a péče

Tento podnik bude zpočátku vyžadovat spoustu trpělivosti od vás. Vy sám budete muset pro ně vytvořit optimální podmínky pro růst: vyčistěte, napájejte a monitorujte teplotu vody. Jak bylo řečeno výše, raky jsou pro tyto podmínky nenáročné, rychle se množí a jdou všechny po sobě. Uvědomte si, že vaše domácí mazlíčky by měly být vždy plné, lepší na přežití než podvýživu.

Pečlivě sledujte čistotu nádrže, což pomůže speciálním filtrům. Nezapomeňte si zakoupit zařízení pro svůj úlovek. Teď pojďme hovořit o tom, co má rakovinu doma. Pro vaše "drahé" domácí mazlíčky můžete koupit krveprolití, žížaly, krevety, hřebenatky, hovězí srdce, chléb a mořské řasy (můžete je nahradit salátem a špenátem). V tomto případě lze potravu vysušit, čerstvé a zmrazené. Podávání jídla by mělo probíhat třikrát denně.

Prodej zboží

Podnikatelský plán pro chov raků doma není tak komplikovaný, jak se zdá. Všichni dokonale rozumíme tomu, že zboží přináší skutečný příjem, musí být realizováno.

Ale jak to udělat bez datování? Nejprve doporučte pochoutku přátelům, příbuzným a přátelům a řeknou svým přátelům. Takže budete moci najít první zákazníky. Reklama na prodej rakoviny v novinách, na internetových portálech.

Procházka obchody, kavárny, restaurace spolu s zbožím. Strategie je zde jednoduchá - nabídka je pod tržní cenou. Chcete-li zajistit, aby vaši zákazníci zůstali s vámi na dlouhou dobu, sledujte kvalitu lahůdek. Naučte se složitosti prodeje - více chvály, jít na kompromisy a poskytnout slevy. Mimochodem, můžete doručit do regionu. To bude obrovský krok kupředu!

Finanční stránka

Nyní definujeme finanční stranu. Kolik vás rak přinese? V každé ze tří uměle vytvořených nádrží spustíme 100 jedinců (celkem 300 členovců). Za to budeme platit asi 15 000 rublů. Samostatně vypočítáme náklady na zlepšení akvárií - to je dalších 20 000 rublů. Celkové náklady - 35 000 rublů.

Vypočítáme, co dostaneme na východ. Dnešní nákupní cena za kilogram raka kolísá do 200 rublů. Jeden člověk váží asi tři sta gramů. Při plném prodeji váš příjem nebude menší než 100 000 rublů měsíčně. Finanční výpočty ukazují, že se jedná o skutečný a výnosný podnik s minimálními kapitálovými investicemi.

Závěrečná část

Vyhlídky na rostoucí rakoviny vypadají velmi růžově, protože chov dobytka je rychle chován a nevyžaduje zvláštní péči a obrovské investice. Jediným zásahem je nalezení klientely, ale s velkou touhou a minimální konkurencí, obtíže pravděpodobně nevzniknou. Můžete rychle rozbalit a získat skutečný zásobník. Nejdůležitější je zvýšení poptávky a nalezení pravidelných zákazníků, pak budou zisky větší a pobídky se nedostanou.

Je těžké poskytnout přesné odhady první univerzální investici na vybudování ekonomiky rakoviny, protože hodně záleží na době začátku kultivace, procesních podmínek, počet členovců, náklady na zboží na trh a mnoho dalšího. Ale podle názoru podnikatelů, kteří jsou již dlouho v tomto podnikání, můžete jasně konstatovat, že návratnost při maximálním úsilí nebude trvat dlouho. Pokud jsou splněny všechny požadavky a pravidla za rok, můžete získat více než 200% čistého příjmu.

V této technologii je důležité vzít v úvahu okamžik chřadání a hibernaci raků. Samozřejmě, během tohoto období je nárůst hmotnosti a růst výrazně zpomalen a při častém přejíždění se naopak zrychluje.

V tuzemské výrobě je snadné zvýšit počet linek až třikrát ročně, což je velmi dobrý ukazatel. Raci mohou být prodáváni živí, vařený-mražený a vařený.

Ale pro jejich přípravu je potřeba zařízení, protože s velkými dávkami, konvenčními lednicemi a plynovými kamny nelze zabránit.

Také potřebujete auto pro přepravu - doporučujeme vám uzavřít dohodu s nějakou společností dopravce. V souvislosti s certifikací, označováním, balením a veterinárními důkazy vzniknou dramatické problémy.

Ale všechny tyto momenty jsou řešeny, pokud existuje pozitivní dynamika a jsou vidět grandiózní vyhlídky. Pamatujte si - všichni mají obtíže, zvláště zpočátku. Ve skutečnosti každá aktivita vyžaduje maximální úsilí a trpělivost a výsledek přímo závisí na vás. Pokud se snažíte stát se vlastníkem vašeho výnosného podnikání, nezůstávejte v klidu a nezůstávejte na svých schopnostech.

Chov raků jako podnikání

Nevíte, jak vydělat peníze, které podnikání je nejvýhodnější rozvíjet? Otevřete podnik pro pěstování a chov raků! Tento druh podnikání je pro vás vhodný, zejména pokud chcete jíst maso těchto zvířat.

Význam této činnosti

Lidé již dlouho používají raky jako potraviny, přidávají je k různým receptům nebo je používají jako samostatnou misku s pěnovým nápojem. Každý, kdo alespoň jednou vyzkoušel maso raků, ví, jak příjemné a něžné chutná. Je to kvůli jejich chuťovým vlastnostem, že tento typ výrobku bude mít vždy poptávku.

Myšlenka chovu raků je velmi přínosná. Tento typ podnikání nevyžaduje zvláštní investice a zároveň přináší obrovský příjem po dobu šesti měsíců a v průmyslovém měřítku - dokonce i celoročně. V Rusku se chov raků prakticky nezbavuje, proto máte k dispozici široký sortiment pro realizaci vašeho podnikatelského nápadu.

V předrevolučních obdobích se Rusko již zabývalo obchody souvisejícími s rakovinou, ale jednalo se pouze o rybaření, ne růst. Později se začaly objevovat umělé farmy pro pěstování raků, které začaly dodávat maso do evropských států.

Typy rakovin pro chov

Dálný východ a evropský typ rakoviny jsou v Rusku rozšířeny. Pokud hodláte podnikat do praxe, přiblížíte se k evropskému názoru.

Evropané jsou zase rozděleni do dlouhých prstů a širokých ramen. Široce rozšířený rak je velmi cenný druh. Ve vaření byly nazývány "rakovinové krky". Ale tento druh raků je uveden v červené knize, takže je lepší, aby se podniká dlouho trnová zvířata, takže s orgány dozoru neexistují žádné problémy.

Tam je také rozdělení do jezera a řeky raky. K růstu rakoviny doma, rakoviny jezer jsou vhodné: obvykle nespadnou a dosáhnou docela velkých velikostí. Jejich jedinou nevýhodou - rozmarnost: musíte mít tento druh velmi teplého pokoje o rozloze alespoň 20 metrů čtverečních.

Prakticky všechny druhy raků nejsou velké, ale jsou nenáročné na podmínky pobytu a jsou levné.

Kde koupit?

Charakteristiky reprodukce, poranění a onemocnění rakoviny

 • Raci na podzimní podzim (září, říjen). Na konci jara mohou být samice odlíšeny od samců přítomností vajec pod ocasem.
 • Žena nemůže produkovat více než 20 korýšů ročně.
 • Mladý rak molt ročně asi osmkrát. Dospělí - 1-2 krát za rok. Při molitování je nutné zajistit bezpečnost zvířat, protože bez shellu se stanou zranitelnými vůči dravcům.
 • Nejnebezpečnějšími rakovinovými onemocněními jsou hoří a mor. Mějte na paměti, že voda nevytváří patogenní houby, jinak zničí celé plody raků.

Milovníci drůbeže: chovné husy doma jako zdroj příjmu.

Článek o tom, jak uspět v zemědělství.

Místa pro chov

V současné době existují dvě místa pro chov raků - rybníka a akvárium.

Pěstování raků v rybníku

Rybník je vytvořený udržitelný ekosystém se svými obyvateli a podmínkami. Je schopen obnovy.

Hlavní nevýhody tohoto chovného místa:

 • pro zimu se rybník mrazí, zatímco raci spadají do hibernace, protože teplota vody klesne pod 15 stupňů. Pokud rybník zamrzne na dno, živé bytosti prostě zahynou;
 • Raci rostou pomalu v přírodních podmínkách, získávají objem potřebný k prodeji pouze za pátý rok.

Co můžete dělat při chovu v rybníku?

 • Prvním krokem je čištění nádrže znečišťujících látek, protože raci preferují čistou vodu.
 • Je možné, že na rybníku nezničí nepřátelské ryby sousedé s raky.

Video o chovu raků v rybníku

Akvária: obsah raků doma

 • Minimální velikost akvária je 250 litrů.
 • Na dně by měl být nalit půdu, místo kamínky a scenérie, aby se raci mohli schovat.
 • Nalijte vodu, zajistěte její filtraci a čištění.

Inkubační rybníky a akvária

 • Vybavte akvária filtrem a ohřívači.
 • Organizujte podélné rybníky o rozměrech nejméně 25 metrů čtverečních a hloubce 2 metry.
 • Je nutné, aby voda v jezírku proudila. Je velmi důležité, aby řeka proudila po boku. Pokud to není možné, měli byste vrtat studní.
 • U dna rybníka umístěte úkryty tak, aby se krab mohly skrývat.

Potřebné vybavení pro chov langusty

 • Chcete-li růst v akváriu, budete potřebovat čističe vody, ohřívače a zásobníky kyslíku.
 • Pokud nechcete nechat prostor doma, ale chcete pěstovat raky v suterénu, pak je potřeba zajistit osvětlení a regály pro akvária.
 • Pokud máte v plánu na rozvoj podnikání v průmyslovém měřítku, pak budete potřebovat speciální šrafování nádrže pro pěstování plůdku a vnitřních bazénů, kde si bude klást již vzrostlých jedinců.
 • Krajina. Je třeba, aby zásobník předem "schovával a hledal", aby se tam mohli raci schovat.

Požadavky na údržbu a péči

Požadavky na životní podmínky

 • Voda, kde žijí kraby, musí být čistá. Teplota nesmí být nižší než 15 stupňů, jinak zvířata přecházejí do hibernace.
 • Počet osob na 1 metr čtvereční by neměl přesáhnout 350 kusů.
 • V jednom rybníku nesmí obsahovat rakoviny různých typů.

Pštrosí podnikání už není exotické. Učte se od nás o tom, co je zapotřebí pro udržování těchto ptáků, a jak výhodný je prodej jejich produktů.

Krmení

Aby bylo zajištěno, že rakoviny jsou v souladu s typem a hmotností, je nutné správně organizovat jejich výživu. Denní norma příjmu potravy pro jednoho jednotlivce by měla být 4 až 5% jeho hmotnosti.

Co je vhodné jako jídlo?

 • Žížaly.
 • Larvy hmyzu.
 • Snails.
 • Napařené a nasekané zrna.
 • Vařené brambory.
 • Strouhaná mrkev.

Dodávka hotových výrobků

Nejprve je třeba najít potenciální zákazníky, kteří by mohli koupit vaše produkty. Zavolejte nejbližší restaurace a stravovací místa, cítíte půdu. Pokud vaše služby nepotřebují, můžete vždy začít dodávat zboží na trh a prodávat ho obchodníkům s rybami.

Můžete také nabídnout svým přátelům pěstované zboží. Tito stejní přátelé vás mohou poradit někomu jinému - získáte tak svůj první zisk.

Výnosnost mini-farmy pro růst rakoviny

Konkurence v tomto typu podnikání je téměř neexistující, takže můžete rychle najít kupující pro své produkty a získat svůj cenný zisk.

Chcete-li dostat tunu rakoviny za několik let, bude to trvat asi 600 jedinců. Všechny hlavní náklady jsou na začátku podnikání.

Vybavení nádrže a nákup první dávky jednotlivců bude trvat asi 170 tisíc rublů. (20 tisíc rublů za rakovinu, zbytek - za vybavení pro růst rakoviny). Po investování 200 tisíc rublů. v podnikání za dva roky získáte první milion. Jedná se o všechny podmíněné údaje, zvážení nákladů na prodej rakoviny při výpočtu nákladů a výnosů.

Obecné shrnutí poznámky a tipy

 • Je levnější pěstovat raky v připraveném rybníku, avšak vzhledem k povětrnostním podmínkám hrozí, že se podnik dostane dole.
 • Své podnikání můžete organizovat tím, že se v akváriu nejprve rozrůstáte (larvy raků) a pak je přesunete do rybníka.
 • Nedovolte ostré změny teploty vody, v níž krab žijí, stejně jako její hypotermie.
 • Vyberte jeden typ rakoviny pro podnikání, protože jednotlivci různých kategorií se spolu nesdílejí.
 • Dávejte pozor na zdraví jednotlivců. Rakoviny jsou náchylné k houbovým onemocněním.
 • Nepřepínejte zvířata.
 • Muži by měli být napůl jako ženy.
 • Neustále monitorujte kvalitu vody, ve které žijí raci.

Nemyslete si, že je velmi snadné pěstovat raky. Tato činnost bude zisková pouze tehdy, budou-li splněny všechny podmínky pro chov a živost zvířat. Nečekejte na rychlé vaření.