Chovatelská výživa jako domácí podnikání

Zemědělství rychle roste v Rusku každým rokem. Proto, pokud máte letní sídlo, chovná hospodářská zvířata, ptáci a další jsou vynikajícím obchodem. Chovatelské oříšky je nyní také slibným povoláním, protože je ceněno kvalitní kožichovou kůží a vynikajícím dietním masem. Soutěž je zde poměrně nízká. Chov nutria je velmi nákladově efektivní aktivita: s malými počátečními náklady můžete získat co nejkratší čas.

Nutria

Nutria, nebo tak populárně nazývaná "bažina bažiny", se týká rodiny hlodavců, vypadá jako obrovská krysa. Délka dosahuje až 60 cm a váží 6 až 12 kg. Všechna vnější data poskytují pro výživu dobrý život pod vodou: jejich uši jsou pokryté srstí a struktura úst a dýchacích orgánů umožňuje jíst jídlo ve vodě bez dýchání. U dospělých se obrovská hlava změní na dřevěné tělo, přední nohy jsou skoro holé a krátké, pět prstových kartáčů a štětcem jejich elegantní kožešiny. Chvost nutrie má zaoblený tvar, zcela pokrytý váhy a dosahuje délky čtyřicet pět centimetrů.

Nutria má měkkou nepromokavou srst, která je 10 krát delší než králičí kůže, a tato kožešina může být při opotřebení srovnána s kožešinou. Maso nutria husté s hrubým trávníkem, podklad je velmi silný. Dokonalá ochrana proti vlhkosti a nachlazení. Nutria pokračuje po celý rok, zatímco má změnu barvy srsti. Nejlepší odstín kožichu se dostane do chladného stavu. Nutria lze snadno odlišit od ostatních hlodavců dobře označenými rezáky jasně oranžové barvy.

Výběr a nákup nutria

Můžete si koupit živiny na trhu nebo ve speciálních farmách. Nejlepší je koupit dospělého, abyste pochopili, jak vypadá a jaký druh kože má. Chov pro skiny je, aby samici a samce stejného plemene, a pokud se množí na maso, měli byste si koupit dvouměsíčních zvířata. Během nákupu věnujte pozornost vlasům a nožům: jestliže lesklý lesk a řezačky zubů jsou jasně oranžové, pak máte zdravou nutru. Měli by být zakoupeny na jaře nebo na začátku léta, aby si nutria získali svou prodejní hmotnost před nástupem chladného počasí.

Nejoblíbenější pro chov jsou standardní plemena, jsou velmi plodná, zřídka se zhorší a rychle zesílí. Kožešina těchto zvířat je hnědá, někdy šedá. Pokud budete chovat rostliny pro jejich přírodu, věnujte pozornost plemenům pěstovaným v důsledku cíleného chovu. Kožešiny takových hnojiv mohou být černé, bílé, béžové, stříbřité, zlaté, smetanové, kouřové a jiné odstíny.

Skvělé rozhodnutí: koupit zvířata na 1/3 obvyklého a na 2/3 - chovu. Takže můžete překročit kvalitativní vlastnosti, zlepšit produktivitu hospodářských zvířat.

Vytvoření domu

Chaty jsou postaveny ve formě krabice nebo jednoduché klece. Docela mnoho případů, kdy jsou přepážky skříně z plechu.

Ve skříni se rozšiřuje vrstva sena a pilin. Je důležité vytvořit prostorný prostor, nejméně 1,5 až 1,5 metru. Dřevěné příčky jsou nejlépe pokryty železem nebo pletivem. Potravinářství je velice rád na hnojení a kopání, a pokud necháte příčky dřevěné, vaše zvíře prostě žvýká a uteče. Také zvířata potřebují jídelnu a bazén s vodou. To může být uspořádáno na místě pro pěší.

Místo pro vycházkovou zvířata je malý betonový prostor, který je obklopen plotem nejméně jednoho metru. Tam je nutné umístit žehličku s vodou nebo vytvořit koryto s malým průtokem vody. Potřebují vyčistit kůže, z toho se jejich kožešina jenom zlepšuje. Také si umyjí své jídlo před jídlem. Nedoporučuje se udržovat nutria neustále v kleci. Nejlepším řešením v této situaci je kryt s bazénem.

Aby se vaše nutria dobře rozvíjela, potřebují vytvořit teplotní režim, a proto přemýšlejte o tom, jak vytápět jejich stanoviště. Normální teplota pro jejich existenci je 15 stupňů Celsia a výše. V zimě je lepší je udržet v interiéru. V létě je pro ně třeba vybavit takové místo, aby tam stín stál, aby mohli pravidelně opouštět slunce. Pokud bude zvíře po dlouhou dobu při teplotě +40, bude to mít za následek jeho bezprostřední smrt.

Pokud se nebudete bát ruční práce, můžete si vytvořit vlastní schránku. Využijete až 6000 rublů a zakoupené modely stojí od 8 000 rublů, a to jsou nejčastější klece, bez bazénu a podavačů.

Poměr

Dieta nutrie up ovoce, bylinky, hrubé stonky a oddenky třtiny a kukuřice, kořenovou zeleninou ve vařené formě (brambory, mrkev), stejně jako plodiny. Můžete dát i větve stromů. Když dáte trávu, ujistěte se, že se nedostanete jedovaté. Mezi ně patří celandine. Odpad ze stolu je také vítán, pokud nejsou žádné masné složky.

Vzorek dospělého jedl asi 1/3 své hmotnosti. To znamená, že při výživové hmotnosti 4,5 kg bude zvíře jíst 1,5 kg denně. Dieta by měla být vypočtena takto: 250-350 gramů - to jsou rostliny, jako je lucerna, hrach, jetel; 120-170 gramů jsou koncentráty založené na žitě a ječmeni; 5-10 gramů - makuhi, špetka soli a rybí moučky.

V zimě vyměňte čerstvou trávu za seno. Sérum by mělo být broušeno a navlhčeno ve vodě a poté podáno. Pokud převládá suchá strava v jejich stravě, může to vážně poškodit jejich zdraví a potomstvo bude velmi slabé. Kombinované krmivo pro mladou generaci je nejdříve mleté, pak naléváme vroucí vodou, vychladíme a dáme. Výživa by měla být podávána 2x denně: 40% ráno a další večer. To je způsobeno tím, že nutria jsou noční zvířata. Ve večerních hodinách a v noci je konzumované jídlo lépe tráveno.

Technologie chovu

Nutrii se dokáží spojit již za 4 až 5 měsíců, ale je lepší, že v tuto chvíli to nemusejí dělat. Optimální věk pro páření je 7-8 měsíců. Pak dospělí jedinci dosáhnou 5 kg, to je zdravá hmotnost nutria pro chov potomků. Doba působení žen je 24-30 dní a trvá asi 30-40 hodin. V tuto chvíli stojí za to začít s pářením zvířat.

Měl by být proveden následujícím způsobem: 10 až 15 samic se vloží do klece na muže, po 45-50 dnech je nutné vyšetřit břicho královen na přítomnost kulatých embryí. Dále je musíte umístit do samostatných buněk, aby se zabránilo agresi z jejich strany a nehodám, a v domě by žena měla mít pitné misky, krmítka a bazén. Dávejte pozor na ochranu žen před ostrými a hlasitými zvuky, aby nedošlo k potratům.

Když začne narození, uvidíte to sám. Samice ztratí chuť k jídlu 2-3 dny před porodem. Porod se obvykle vyskytuje v noci a lidský zásah může jen ublížit. Někdy silnější mláďata mohou hubnout slabší. To je způsobeno nedostatkem vitaminů, bílkovin a minerálů v těle. Je důležité, aby krmivo přivádělo stejný počet mláďat. Protože žena přinesla jen několik jedinců, pak je na chvíli vysazena, vloží mláďata z jiného potomstva a pak ji vrátí na své místo. Potřebujete to udělat 1. den, dokud děti nemají charakteristický "rodičovský" zápach.

Těhotenství trvá 125 - 135 dní, malé děti nutria se narodily zcela nezávislé, to není slepé, se zuby, vlasy, mohou chodit a plavat.

Nová vrh by měla být v blízkosti matky v čisté kleci. Obvykle jsou aktivní mláďata. Pokud je nedostatek pohyblivosti a ospalosti, pak je vhodné prozkoumat dělohu za dostatečné množství mléka. Také může signalizovat přítomnost onemocnění u mláďata. Za 2 měsíce se malé oříšky stávají zcela nezávislé a nepotřebují pozornost matky.

Žijí až 7 let a vyrůstají až do 2 let. Po 7-8 měsících života se jejich růst výrazně zpomaluje a je považováno za iracionální, aby se dále rozvíjelo. Do této doby získávají asi 5-6 kg, z toho čisté maso - 3 kg.

Kůže má tentokrát také slušný vzhled a může být nabízena k prodeji. Nejkvalitnější jsou ty, které byly přijaty od listopadu do března. Pro produktivní chov jsou nejvíce aktivní muži. Je důležité, aby neměli vztah k ženě. Ona je také vybrána na základě toho, kolik zvířat, které živila. Čím více krmí potomstvo, tím lépe. Ujistěte se, že věnujte pozornost barvě barvy barvy nutria.

Výživa - domácí zvířata

Dalším zajímavým faktem je, že někteří chovají nutria jako domácí zvířata. Potraviny jsou laskavé, milují lásku a zvyknou si na člověka. K těmto účelům nejčastěji užívají muže, protože ženy jsou více uzavřené a dokonce mírně agresivní. Domácí kuřata jdou snadno na kontakt a nevykazují nelibost, když děti táhnou ocas. Stejně jako kočky se hádanka ráda schovává pod přikrývkou a zařizuje ležki na těch nečekaných místech.

Tato zvířata jsou vznešenými žebráky. Rychle si uvědomují, že lidé je nemohou odmítnout, proto často chodí po domácnostech a požádá je, aby si je protáhli předními nohama a prosili o další část pochoutky. Nepřepínejte zvířata, protože jsou náchylní k obezitě.

Držte dům doma není těžké. Je třeba zajistit pouze klec a denní koupání v chladné vodě. Jak můžete vidět, podnikání na nutria může být postaveno nejen na získávání kožešiny, masa a tuku, ale také na obvyklém prodeji zvířat jako domácí zvířata. Nevytváří velký příjem, ale jak můžete využít dodatečný příjem.

Finanční otázky

Stejně jako každý podnikatelský projekt by kultivace živin měla mít přibližné výpočty výdajových a příjmových částí. Hlavní náklady jsou hrazeny krmením zvířat. Velmi zjednodušuje situaci, pokud máte zahradu. Pokud ne, pak musíte koupit pravidelné krmivo a kořenovou zeleninu. Krmivo pro živočichy stojí 18-29 rublů na kilogram.

Náklady na první dospělou osobu jsou přibližně 1 200 rublů; pokud se jedná o rodokmen, potom může cena dosáhnout 1500 rublů. Cena sexuálně zralého muže je 1000 rublů.

Nutrians rostou asi 6-7 měsíců, průměrná váha v tomto věku dosahuje 5 kg. Celkem čistá jatečně upravená těla odchází přibližně 3 kg. Průměrná cena jednoho kilogramu masa nutria je 300 rublů. Pokud se chováte na kožešinové kůži, pokožka jedné houby se prodává za 300-700 rublů. V 1. roce podává nutria od 8 do 15 štěňat, záleží na plemeni a fyzickém stavu zvířete.

Trh

Vycházíme z toho, že produkt chovných hnojiv je velmi specifický, stojí za pozornost marketingu. Za prvé, můžete uzavřít dohody o prodeji masa s potravinami, restauracemi, kavárnami a maloobchodními řetězci. Za druhé, můžete si vytvořit svůj vlastní malý internetový obchod, ve kterém bude prezentována celá řada produktů (maso nutria, kožešiny, kožešiny). Smlouvy o dodávkách výrobků mohou být uzavřeny buď přímo s kupujícím nebo prostřednictvím zprostředkovatelů.

Nevýhody a výhody tohoto podnikání

Z nedostatků můžeme rozlišit následující body:

 • Estetický faktor. Někteří mají jistý odpor k tomu, jak zvířata vypadají, přesto jsou naopak podobné krysám.
 • Působivý čas strávený na čištění a vaření.
 • Proces porážky musí být opatrný, aby nepoškodil pokožku a nepoškodil chuť masa.

Ale výhody takového podniku jsou mnohem větší:

 • Potraviny jsou velmi nenáročné v jídle, pečující o sebe potřebují elementární.
 • Třeboňovitá povaha nutria může na zádech spoustu ušetřit.
 • V nutria, extrémně odolná imunita vůči různým nemocem.
 • Dobré ukazatele procesu reprodukce, rychlého růstu a přírůstku hmotnosti se mohou radovat.
 • Kvalitní kožešina a lahodné dietní maso jsou jednou z hlavních výhod této činnosti.

S řádným vedením podniku a dostupností dostatečného času se tento typ podnikání může stát nejen ziskovým podnikem, ale také velmi vzrušujícím. S nenákladným krmením a zavedenými distribučními kanály pro zvířata může Nutria přinést majiteli pravidelné a vysoké příjmy.

Farma pro chov nutria jako podnik

Chov nutria doma jako podnik je stále populárnější a ziskové. Zvířata nejsou náročná na podmínky zadržování a dá se vydělat nejen za prodej drahých kožešin, ale také s lahodným masem a živými živinami. Cena pleti převážně závisí na regionu a plemeni zvířete, ale vždycky jsou barevné kůže dražší než běžné.

Vypracování obchodního plánu

Jakékoli podnikání začíná volbou cíle a plánu a organizace farmy pro chov niva není výjimkou tohoto pravidla. Pěstování nutria jako obchod zahrnuje nejen získávání kožešiny, ale také dietní, chutné a drahé maso. V Evropě a ve Spojených státech stojí kilo živinového masa více než hovězí a vepřové maso. V Rusku je to stále lahůdka, ale mnoho restaurací a obchodů se zdravou výživou ji koupí s velkým potěšením. Důležitým faktorem při zahájení úspěšného podnikání je zkušenost nebo zkušený poradce. Pokud nejsou známí, kteří již obsahují nutria, můžete se seznámit s informacemi na internetu, navštívit několik školky a mluvit s chovateli.

Také před rozhodnutím o chovu živin je třeba se dohodnout na následném prodeji produktů: maso a kožešiny.

Dále se musíte rozhodnout, jaký způsob chovu zvířat preferujete. Záleží na počtu hospodářských zvířat. Je-li populace velká (více než 500), je lepší uspořádat buněčný obsah. Menší hospodářská zvířata mohou být uchovávána v klecích nebo jamkách. Pokud nejsou zimy zasněžené a teplé, může být v průběhu celého roku prováděno. V chladných zimách je zapotřebí teplý kůl s klecemi.

Podnikatelský plán musí vzít v úvahu několik bodů:

 1. Výběr pozemků (nákup nebo pronájem).
 2. Sladění potřebné veterinární a jiné dokumentace.
 3. Výstavba klecí, přístřešků, skladovacích krmiv.
 4. Kopání rybníka (v případě krytu).
 5. Krajinářství.

Při sestavování podnikatelského plánu je také nutné určit počet žen v hlavním chovném stádě. Vycházíme z toho, že je vybrán pozemek. Takže, pokud jde o rodokmenové stádo s minimem 500, stačí pozemek o rozloze 0,7 hektaru, který bude pro mladé zvíře ubytovat asi 3 000 lůžek. Je-li počet žen vyšší než 1000, je zapotřebí pozemek o rozloze 1,3 hektaru nebo více.

Velká farma je výhodnější a rychle se vyplácí, ale vyžaduje přítomnost:

 • Pomocné budovy,
 • Dobré přístupové cesty,
 • Konstantní tekoucí voda,
 • Místa pro využití stolice a odpadních vod,
 • Elektřina,
 • Zaměstnanci a bydlení pro ně,
 • Počáteční kapitál.

U stád populace jednoho nebo více tisíců žen je třeba přemýšlet o organizaci vlastní krmné mlýny a skladu pro krmení, porážku zvířat a skladování masa, karanténní blok. Chcete-li zjistit, jak užitečné je chov živin, můžete se seznámit s ukazateli výkonnosti zvířat se správným obsahem. Roční produkce kůží od 100 žen bude minimálně 900 kusů, z 1000 žen - 9000 kusů minimální, roční produkce masa je minimálně 18 a 180 centů.

Malou farmu mohou obsluhovat dva pracovníci, ale pro obsluhu stáda 1000 zvířat je nutné najmout nejméně 10 lidí.

Podmínky pro uchovávání živin

Chcete-li nainstalovat buňky a uspořádat skříně, zvolte nejklidnější místa bez šumu, větru a průvanů, chráněných před přímým slunečním zářením. Aby byla zajištěna normální životnost, zvířata potřebují dobré větrání, v zimě teplo, suchý vzduch a čistotu v klecích nebo skříních. V zimní sezóně by minimální pokojová teplota neměla klesnout pod + 18 stupňů.

Kožešina může chránit zvíře před těžkými mrazy, ale holý ocas a nohy jsou rychle podchlazeny.

Také studená je škodlivá pro novorozené štěňata a mladé jedince. Aby bylo možné ubytovat tisíce jednoúrovňových buněk, minimální velikost kůlny by měla být nejméně 12 na 100 metrů s výškou stropu asi 2,5 metru. Při dvoustupňovém uspořádání buněk v podobné oblasti se může ubytovat více než 3 500 zvířat. Na velkých farmách je nutria držena v buňkách bez bazénů. Nejčastěji se klec pro nutria skládá z odpočívadla nebo hnízda, zadní zóna a malý okruh. Pokud můžete uspořádat malý bazén pro zvířata - to je plus. Pokud není možnost uspořádat stálý bazén, měli byste pravidelně koupat koupaliště.

Krmení nutrie

Nutria je býložravec. Základem jejich stravy jsou rostliny, oddenky, mladé výhonky keřů. V přírodě preferují močálové rostliny. V souvislosti s chov zemědělských a rostlinných potravin je velkou součástí jídelníčku, ale jsou k dispozici více a různé plodiny, krmiva, šťavnaté potraviny (okopanin, zelenina, ovoce). V zimě je tráva nahrazena seno a suchými větvemi.

Za den může jedna nutria jíst až 1500 gramů rostlinných potravin. Když se krmivo koncentruje s trávou a seno, zvíře potřebuje nejvýše 200 gramů šťavnaté potravy. Na malých farmách se houbové oříšky připravují s odtučněným chlebem z namočeného nebo páleného zrna, otruby, smíšeného krmiva, vařených brambor a vitamínových doplňků. Nutria je také věnována zbytky obilovin, těstovin, různých polévek, chleba a sušenky, masa a rybího odpadu. Veškerá zelenina a kořenová zelenina jsou předem promyty a vyčištěny a zejména velké plody jsou rozřezány na dvě části.

S velkým počtem hospodářských zvířat je výhodnější a výhodnější krmení speciálních krmiv a obilí.

V zimě musí být zrno klíčeno a krmeno 15 až 20 gramů pro každého jednotlivce. Je to dobrý a přirozený zdroj vitamínů a mnoha minerálních látek. Při krmení smíšených krmiv a obilí potřebuje zvířata neustálý přístup k čerstvé a čisté vodě.

Chov zvířat

Potraviny jsou schopné chovu již ze čtyř měsíců, ale doporučuje se počkat až šest měsíců, dokud samice nedosáhne hmotnosti nad 3500 gramů. Muži mohou rozkrojit za sedm až devět měsíců při hmotnosti 4500 gramů. V opačném případě budou potomci malí a neúnosní a muži a ženy přestanou se vyvíjet a zůstanou malí, nebudou se lišit plodností.

Těhotenství trvá asi 132 dní. Porod nejčastěji prochází v noci a proces narození štěňat, které samice řídí bez pomoci. Počet štěňat ve vrhu závisí na plemeni a podmínkách zadržení. S dostatečnou výživou a dobrou organizací buňky - v podestýlce obyčejných nutria může být až 14 telat, ačkoli častěji kolem 10. Normální váha novorozenců je 350 - 400 gramů. Nutria z barevných hornin jsou méně plodná a při jejich překročení nejsou přinášeny více než 7-8 štěňat. Pro zlepšení plodnosti žen jsou živiny z barevných hornin pletené s obyčejnými muži. V takovém vrhu získáme stejný počet štěňat standardní barvy a barvy. K novému párování je samice připravena do dvou až tří dnů po dodání. Krmení štěňata nutria asi dva měsíce.

Nejúčinnějším způsobem šlechtění je kosení. Vzniká ve formování plemene, skládající se z 10-15 žen a jednoho muže.

Stádo může být uchováváno v jedné velké kleci nebo ve voliéře, kde je minimální plocha pro každého jednotlivce asi 0,7 m2. S tímto obsahem řídí samotná zvířata reprodukční proces. Uvnitř plemene mohou být všechny ženy příbuzné, ale muž by měl být vybrán bez blízkých rodinných vazeb. Muži se mění každé 2-3 měsíce.

Finanční ukazatele pěstování živin

Chov nutria jako podnik zahrnuje udržování velkého hospodářského chovu zvířat, který se bude neustále aktualizovat a spolehlivý tržní trh. Pokud chovná základna se skládá ze sto jedinců, roční zisk ve výši více než 110 tisíc (o prodeji kůže a masa), počet 500 jedinců přinese více než 600 tisíc rublů zisku. Návratnost investice je tři roky.

Pokud si koupíte broodstock na 500 osob, pak za dva roky můžete získat zisk 1,000,000 rublů. Při plánování podnikání je důležité mít na paměti, že barevné kůže stojí několikrát dražší než běžné kůže. Nejdražší jsou uznané kůže z těchto plemen:

 • Stříbrné,
 • Pearlescent,
 • Pearl,
 • Lemon,
 • Bílá Azeri,
 • Smoky,
 • Béžová,
 • Golden,
 • Pearl,
 • Pastel.

Často mnoho začínajících chovatelů má pochybnosti o tom, koho je výhodnější chovat: nutria, králíky nebo muskrat.

Nejplodnějším zvířetem je králík, ale králík, stejně jako muškátové kůže a maso jsou mnohem méně než živiny.

Ondatra také ztrácí nutrii podle hmotnosti. V průměru se může kvalitní králičí pokožka prodávat za 250-300 rublů, kůže z pižma na 350-400 rublů a cena za kožichy standardních surovin začíná na 600 rublů. Obzvláště úspěšní chovatelé, kteří mají pravidelné zákazníky prodávají kůži standardních živin za cenu 1200 rublů a barevné - od 2500 rublů.

Důležitým faktorem určujícím, zda je prospěšné pěstovat nutria, je jejich zdraví. Na rozdíl od králíků jsou méně náchylní k různým nemocem a mladí se vyznačují životaschopností. Průměrná cena za maso nutria začíná od 800 rublů na kilogram. Porážka se provádí, když zvíře váží nejméně 3,5 kg a výtěžek masa je přibližně 55%. Hmotnost dospělých houbiček může dosáhnout 12 - 15 kg, ale nedoporučuje se nechat chovné jatečné maso.

Můžete vydělat peníze prodejem živých živin. Zvláště velká poptávka po barevných zvířatech, která se kupují pro chov, stejně jako pro domácí zvířata.

Idea č. 236: Jak výhodná je činnost chovu živočichů?

Podrobněji popíšeme kultivaci nutria jako podnikání. Je prospěšné, nebo ne se zapojit do takové věci a co je pro to nutné? Pokud máte svůj vlastní pozemek mimo město, s domem nebo jinými budovami, pak stojí za to usilovat o uspořádání takové farmy a vynaložit značné zisky bez velkého úsilí.

Dnes je kožešina a maso těchto zvířat vysoce ceněná a dokonce i na státní úrovni se zvyšují náklady na jejich nákup a pro začínající podnikatele jsou nabízeny různé výhody v tomto směru. Také se musíte dozvědět trochu o zvláštnostech pěstování nutria, zajistit jim vhodné ubytování a pravidelně provádět prodej hotového výrobku.

Obchodní přínosy

Chovatelství nutria doma má řadu nesporných výhod:

 • Zvířata jsou spíše nenáročná, snadno se pečují a nevyžadují drahé potraviny nebo vybavení.
 • Strava se skládá z cenově dostupných rostlinných potravin, které v létě rostou v neomezených množstvích v ruských zeměpisných šířkách, což výrazně šetří náklady na jejich údržbu.
 • Nutria mají dobrou imunitu a ve srovnání s králíky jsou mnohem lépe proti různým nemocem.
 • Vysoká plodnost umožňuje výrazně rozšířit objemy zemědělských podniků bez zbytečných finančních investic, na počátku stačí koupit až tucet jedinců.
 • Po uvedení toho, kolik stojí kůže, bude každý podnikatel potěšen, protože vysoké ceny tohoto produktu činí tento druh podnikání velmi ziskové.
 • Kromě kožešiny je maso také ceněno k prodeji, je stravovací, poptávka na trhu a má vysoké náklady.
 • Rychlý růst zvířat umožňuje získat první zisk za několik měsíců po narození mláďat.
 • Stát nabízí výhody ve formě nedostatečných daňových odpočtů z prodeje kožešiny a masa, nicméně jejich prodej by měl probíhat pouze prostřednictvím zvláštních organizací pro odběr.

Mnoho nuancí tohoto podnikatelského nápadu však závisí na výběru určitého druhu nutrie. Takže barevné odrůdy jsou hodně oceňovány, ale mají méně plodnosti a zvýšení hmotnosti. Proto je třeba nejdříve přemýšlet o tom, která zvířata si vyberou, která plemena budou výhodnější.

Také si uvědomte, že nutria je kožešinové zvíře z oddělení hlodavců, což je ve skutečnosti cenná krysa. Ne každý se chce o takové bytosti starat, takže musíte být morálně připraveni na jejich vzhled. Kromě toho jsou zvířata velmi aktivní, silní a na porážku budete potřebovat fyzické dovednosti.

Výběr místa a prostor

S teplým podnebím po většinu roku může být nutria držena na ulici. A teprve v chladném období se skrýt ve speciálně připravené budově pro ně. U zvířat je třeba vytvořit určité podmínky:

 1. Na území by neměly být žádné průvany av létě by měly být zastíněny přímo slunečním světlem.
 2. Tato oblast bude potřebovat dostatek, aby vyhovovala všem jednotlivcům, jejich různým oblastem zadržování, chůzi, koupání apod. Například pro 500 živin potřebujete asi 0,7 hektarů, které mají 3000 buněk. S nárůstem počtu zvířat na 1 000 bude zapotřebí 1,3 hektarů půdy.
 3. Samotná místnost, kde jsou buňky instalovány, je rozdělena do několika uzavřených prostor - klece pro bydlení, volný prostor pro chůzi a chladnější sklad pro skladování potravin.
 4. Všechny přepážky jsou vyrobeny ze dřeva, pokryty kovovou sítí nebo plechu.
 5. Dno buněk a pěší zóna jsou lemovány seno, piliny atd.
 6. Krmítka musí být pevně připevněna ke stěně nebo podlaze, protože zvířata je mohou snadno otočit nebo je někde přesunout.
 7. Velikost krytu by měla být asi 2,5 metru čtverečních. m. každý.
 8. Chůze je oplocena oplocením a podlaha je betonována.
 9. Na území je důležité přidělit rybníček, plavecký bazén nebo alespoň položit umyvadlo s čistou vodou. Jen tak nutria může přinést pokožku v pořádku, umýt a vyčistit jídlo a cítit se pohodlně. Je důležité si uvědomit, že dostupnost rybníka závisí na péči a kvalitě kožešiny zvířete.
 10. Je žádoucí nastavit teplotu ve vnitřku interiéru na přibližně 20 stupňů. Vyšší zvířata přežijí pouze ve stinné oblasti v bezprostřední blízkosti vody. A s indikátory pod 18 let začnou mrznout jejich ocasy a nohy.
 11. Potraviny jsou považovány za velmi čisté. Proto je nutné denně vytvořit pro ně ideální podmínky. Provádějte čištění místností a zóny chůze alespoň jednou denně, výměna ložního prádla, čištění rybníku.

Pokud se zaměřujete na chov nutria jako podnikání a chtějí je růst v průmyslovém měřítku, pak budete muset vynaložit peníze na úspěšnější uspořádání prostor. Kvůli tomu jsou buňky uspořádány ve dvou vrstvách. S velkým množstvím bazénu není instalován, ale dává možnost koupit a čistit v koupelně čistou vodou.

Souběžně se v místnosti provádí ventilační systém a je pečlivě sledována úroveň teploty vzduchu, čistota buněk a volná plocha pro udržení určitého počtu zvířat. Těhotné ženy dostávají samostatnou karanténu, aby udržely potomstvo.

Co se živí?

Jak již bylo řečeno, nutria je v potravinách nenáročná. Když jeho obsah v otevřeném prostoru v blízkosti přírodního rybníka v létě ani nemusíte uspořádat nějaké další jídlo, protože bude chybět ty stonky, tráva, rostliny (lekníny, španělský rákos), rostoucí na území.

V ostatních případech je třeba připravit hodně vhodného jídla. Nutrie konzumovat obilí, čerstvé nebo suché trávy, rákosí, jízda na šťovík, jitrocel, kaše, chléb, zelenina, okopaniny, kukuřici, jablka, atd v zimě, některé potraviny je žádoucí mít k dispozici nejen v suchu, ale také obohatit své šťavnaté potraviny ( řepa, zelí, brambory).

Nemoci

Přestože nutria jsou odolnější vůči imunitě než králíci nebo jiné podobné zvířata, mohou se také nemocí za nepříznivých podmínek a špatné péče. Proto pečlivě sledujte čistotu klecí, teplotu vzduchu a další indikátory. Uvádíme hlavní rizika pro zdraví těchto zvířat a co je třeba udělat v každém z těchto případů.

Chov živin doma: podnikatelský plán a hodnocení úrovně ziskovosti

Zemědělství v Rusku roste každým rokem, a to hlavně v těch oblastech, které se vyznačují teplými a příznivými podmínkami.

Proč neúčastnit se chovných hospodářských zvířat, zejména pokud to rozměry půdy dovolují, a samotný trh vůbec není přecitlivělý.

Chov domácích potravin je lukrativní podnik, vyznačující se vysokou ziskovostí.

S nízkou úrovní počáteční investice může nutria zajistit co nejkratší dobu vysokou ziskovost. Nyní je to mladá a rychle se rozvíjející odvětví hospodářství a podle některých odborníků bude v dohledné době mít chov živin dobré vyhlídky.

Výhody

 • Potraviny jsou vysoce odolné vůči mnoha známým chorobám.
 • Zvířata jsou v jídle nenáročná. Jsou býložravci, a proto mohou svobodně jíst zeleninu a byliny a jednoduché krmivo.
 • Jednoduchost obsahu. Nutria lze chovat doma v malých stodolech a perách.
 • Zvířata aktivně rostou a rychle rostou. Po zakoupení na počátku pouze několika cílů je možné počet zvířat zvýšit několikrát za rok.
 • Vysoce kvalitní kůže, ve vzhledu silně připomínající liščí kožešinu. Mnozí výrobci kožešinových výrobků rádi zakoupí kůži živin.

Kuřecí maso je vždy ve vysoké poptávce, takže podnikání pěstování drůbeže je charakterizováno vysokou ziskovostí. Jak pěstovat brojler doma? Vše o rysech rostoucích brojlerů, stejně jako o výpočtu nákladů na zahájení podnikání naleznete na našich webových stránkách.

Chov křepelky jako podnik - technologie držení a prodeje produktů, přečtěte si zde.

V oblasti zemědělství, červi jsou široce používány pro hnojiva, kromě toho, že je třeba pro rybolov. Na rozmnožování červů je docela možné obchodovat, a poptávka po nich bude vždy. Http://businessmonster.ru/otkryitie-biznesa/biznes-idei/razvedenie-chervey.html Zde naleznete informace o funkcích této činnosti: při výběru prostor pro chov na organizaci trhu prodeje.

Obsah

Pěstování nutria doma vyžaduje organizaci malého rozměru stanoviště. Je třeba postavit pokoj, který reaguje na takové požadavky, jako je teplo a místo chůze. Jak bylo uvedeno výše, vynikajícím řešením tohoto problému může být malá stodola nebo nádvoří.

Vytvoření domu

Dům, v němž se budou uchovávat nutria, je konstruován ve formě krabice nebo jednoduché klece. Často je použití krytu, jehož přepážka je vyrobena z plechu.

Klece pro živiny

Uvnitř místnosti se rozšiřuje vrstva pilin a sena. Je důležité dodržet rozměry buňky, nejméně 1,5 x 1,5 metru. Pokud má dům dřevěné příčky, nejlépe je pokryté železem nebo kovovou mřížkou. V opačném případě je zvířata jednoduše uhryznou.

Paddock

Místo pro chůze je malý betonový prostor, který je obklopen nejméně jedním metrem. Zde byste měli instalovat vodní nádrž nebo pokud je to možné, vytvořit koryto s malým průtokem vody. Jak víte, nutria - čistota malých zvířat. Potřebují stálou vodu, aby si před jídlem vyčistili pokožku a jídlo.

Nutria na procházce

Studená místnost a karanténní zóna

Ve zvláštní místnosti (bez zimního ohřevu) byste měli skladovat zrno, zeleninu a seno s pilinami uloženými na vrhu. Také by měla být určena malá karanténní zóna v případě skutečné aktualizace samců a hejn.

Sluchka, těhotenství, dodávka nutrie

Jak chovat nutria? Těhotenství u zvířat trvá od 130 do 135 dnů. Chovná mláďata se zpravidla objevuje v noci.

Žena přináší ze čtyř až šesti štěňátek, ale také větší vrhy, od deseti do čtrnácti.

Jeden rok ženské výživy může přinést až 2,5 litrů. Doba kojení je od 45 do 65 dní.

Ženy nutria prokazují svou připravenost k páření díky silným změnám chování. Nutria se stává pohyblivým, neklidným a špatným jídlem.

Submetoda (manuální)

Podsadochny metoda páření - když žena nutria sedí k muži v prvních sedmi dnech po whelping, bez ohledu na to, zda je žena připravena k páření nebo ne.

Vždycky sedí ženu, pokud se cítí neškodná kvůli změně situace, bude muži snadněji ji pokrýt. Pokud žena není připravená a snaží se skrýt v domě, bojuje s mužem - nejlépe je odstranit, protože muže může vážně zranit.

Volné nebo krytí krytu

Provádí se ve velkých hospodářstvích chovu hospodářských zvířat. Za prvé, oni rostou ze sto až dvě stě žen, po které jsou vysazeny od deseti do dvaceti mužů. Nevýhodou této metody je nedostatek možnosti šlechtění chovaných živin, původ štěňat na otcovské lince není znám. Také boji a pošlapání štěňat jsou nevyhnutelné.

Párování

Nejčastější metoda pro opravené i mladé ženy.

U štěňat do klece ve věku do tří měsíců tvoří malé (až sedm zvířat) samice, které jsou umístěny odděleně od mužů.

Samice vybrané ve skupině by měly mít stejnou velikost, hmotnost a věk.

Po dosažení zralosti (od šesti do sedmi měsíců) jsou sjednoceni v rodině pro páření s jedním mužem (nesouvisí), který je větší než ženy a starší po dobu dvou až tří měsíců. Muž je ve skupině držen nejdéle dva měsíce. Během této doby se mu podařilo pokrýt až osmdesát procent všech žen.

Chov domácích potravin jako podnikání

Chcete-li porozumět skutečným příležitostem, které poskytuje chov živin, je třeba provést několik jednoduchých výpočtů.

Například dvě zvířata (ženy a muži) stojí asi 3,2 tisíc rublů.

Propagace nutria každých 60 dní, přičemž přináší až patnáct mladých mláďat. Porážka mladých zvířat nastane po dosažení půl roku věku.

Hotové jatečně upravené tělo v průměru dosahuje 1,5 kilogramu, což umožňuje získat z toho až 800 rublů. Náklady na kůži nutria, v závislosti na vzácnosti stínu, může dosáhnout 640 rublů na kus.

Pěstování živin se po uplynutí šesti měsíců vyplácí sto procent, což umožňuje tento druh podnikatelské činnosti považovat za velmi lukrativní. Výsledek prvních šesti měsíců chovného ovoce můžete získat následující příjmy:

 • Výdaje: 3,2 tis. Rublů (nákup ženy a muže).
 • Zisk z prodeje mladých zvířat.
 • Realizace kůže: 15 jatečně upravených těl x 640 rublů = 9,6 tisíc rublů.
 • Prodej masa: 1,5 kilogramu x 15 jatečně upravených těl = 22,5 kilogramů x 495 rublů = 11,2 tisíc rublů.
 • Konečný výsledek za prvních šest měsíců: 20,8 tisíc rublů - 3,2 tisíc rublů = 17 600 rublů.

Ideální možností je uzavřít dohodu s řemeslníky a kožedělníky.

Podnikatelský plán

Než začnete pěstovat nutria, měli byste vypočítat návratnost a ziskovost případu. Důležitou roli v rozvoji podnikání hraje kvalitativně provedená analýza současné ekonomické situace v regionu, kde se chova zvířata, stejně jako úroveň konkurence a očekávání cílové skupiny.

Etapy rozvoje podnikání

Po provedení odhadů budoucích výdajů a očekávaných příjmů je třeba provést následující práce:

 1. Nákup nebo pronájem pozemků pro lokalitu (při absenci volného prostoru ve vlastním dvoře).
 2. Výstavba domu, ve kterém budou zvířata držena.
 3. Instalace buněk pro nutria.
 4. Uspořádání území (poloostrov pro chůzi a dodávku malého vodního toku).
na obsah ↑

Místnost

V obchodním plánu pro chov živin by se měly vzít v úvahu možné náklady na zlepšení prostor s klecemi zvířat. Zejména:

 • suchý vzduch uvnitř domu;
 • čistota prostor;
 • větrání vzduchu;
 • dřevěné konstrukce.

Pak byste měli koupit nebo postavit nejmenší buňky. Nejvhodnější buňky pro nutria jsou 100 x 60 x 50 centimetrů. Je-li buňka menší, pak může být nedostatek reprodukce nebo nízká míra přežití mladých.

Prodejní plán

Vychází ze skutečnosti, že produkt chovných živin - je specifické, pak v obchodním plánu musí nutně být vypracován prodejní plán.

Můžete uzavřít smlouvy o prodeji masa nutria s restauracemi, kavárnami a maloobchodními řetězci.

Můžete také využít příležitosti na webu, vytvářet malý internetový obchod, který bude prezentován s celou řadou produktů (maso, ořechy, kůže, kožešina). Smlouvy o dodávkách výrobků mohou být uzavřeny buď přímo s kupujícím nebo prostřednictvím zprostředkovatelů.

Závěr: několik nuancí

Před zahájením pěstování nutria je třeba vyjasnit několik nuancí:

 1. Úroveň znechucení. Nutria je řada krys, a proto jejich vzhled není tak příjemný jako u činčily a králíků.
 2. Péče o zvířata. Nutri jsou zvířata s čistou kůží, a proto je třeba odpovědět na otázku, jak dlouho je je možné věnovat.
 3. Slaughter. Přenášení nutria sleduje ocas, protože zvíře může kousnout prst a způsobit zranění.

Nicméně, s řádně sestaveným obchodním plánem a dostatečným časem, kultivace živin je lukrativní a fascinující podnikání. S nenákladným krmením, plánovanou údržbou a zavedenými distribučními kanály pro zvířata, nutria přinese majiteli pravidelné a vysoké příjmy.

Rakovina je pochoutka, která je nyní docela těžké najít v prodeji. Proto chov raků jako podnikání je dobrá a zcela volná výklenka. O tom, jaké vybavení je nutné pro organizaci zemědělské farmy a jaké zisky z toho může mít, přečtěte si.

O tom, jak uspořádat lukrativní včelí a vydělat na prodej medu, si přečtěte v tomto sloupci.

Vlastní podnikání: pěstování živin

Minimální počáteční kapitál

Náklady na kůži živin (pro 1 jednotku).

Jedním z nejdostupnějších typy malých podniků v oblasti zemědělství - rodinná farma, kde je možné chovat nutrie, norků, ondatry, lišky, mýval psi, atd. Optimální a přístupné pro začínajícího chovatele považován za rostoucí nutrie...

Tato zvířata nepotřebují komplexní péči, a nejsou vybíraví v krmení (jíst seno, obilí, zeleninu, jablka a cukrové třtiny a odpady potravin), nenáročná, univerzální (poskytnout cenné dietní maso, které nejsou horší kvality králíka a oblíbené skiny) spíše plodný, odolný vůči různým chorobám. Velké dospělé samce nutria dosahují délky 60-70 cm a hmotnosti 12-15 kg. Žena váží zpravidla o 20% méně než muži. Nutrie a externě, a zvyky, jako je bobr (to je dokonce nazývá bažiny bobra). Žije ve vodě i na souši, chtěli potápět, má silné řezáky, které jsou neustále rostou a potřebují šití.

Chov domácích zvířat je relativně novým směrem domácích chovatelů dobytka. Nicméně se stává více oblíbeným, především kvůli vysoké ziskovosti tohoto druhu podnikání. Je třeba poznamenat, že stát nabízí zvláštní podmínky pro živiny, které podporují chov těchto zvířat. Mezi způsoby státní podpory pro tento segment trhu může být nazýván zvýšení výkupních cen pro kožešiny, vydání domácností, které se zabývají chovem nutrie, z daní z prodeje kožešin (ale pouze pod podmínkou, že jsou prováděny organizací pro zadávání veřejných zakázek) a masa na trhu.

Jedinou obtížností související s obsahem nutria je potřeba speciální bazén pro ně. Někteří chovatelé ovšem samozřejmě dělají bez něj, ale odborníci stále doporučují, aby tento náklad nebyli ušetřeni, protože nedostatek přístupu k vodě ke koupání má nepříznivý vliv jak na kvalitu pokožky nutria, tak na její zdraví.

Údržba a péče o živiny

I když jsou obecně nutria a nenáročné v podmínkách údržby a péče, ale netolerují chlad. Při nízkých teplotách mohou zvířata zamrznout tlapy nebo ocasy. Pro jejich údržbu na malých farmách se proto používají vytápěné místnosti s teplotou vzduchu nejméně 8 ° C. Samostatné místo je vybaveno pro údržbu královen, kde by měla být teplota udržována na 16-20 ° C. Obecně platí, že optimální teplota pro živiny je 15-20 ° C. Ale i v létě, kdy teplota sloupku teploměru stoupne na 40 ° C, za přítomnosti stínovaného místa a vody v dostatečném množství se tato zvířata cítí docela pohodlně. Nicméně, při vyšší teplotě (což není neobvyklé pro jižní oblasti Ruska), mohou zvířata dostat teplo, což často končí jejich smrtí.

Pro úsporu místa jsou domy obvykle umístěny ve dvou řadách a farma je vyrobena ve dvou nebo dokonce na třech podlažích. Věnujte velkou pozornost předběžnému plánování vaší farmy, s ohledem na pohodlí krmiv, vody, čištění a domy.

Pro obsah hnojiv jsou používány zvláštní byty složené ze dvou částí - chůze a krmení s bazénem a klecovým domem. Šířka domu pro těhotné a kojící matky je 60 cm, výška - 80 cm a délka - 120 cm. Mladí jsou drženi skupinou 10-15 zvířat, pro kterou budou potřebná 2-3 podobná obydlí jako u královen. Při navrhování chůze a krmení pro každé zvíře by mělo být 20-25 metrů čtverečních. viz

Nabídky franšíz a dodavatelů

Domy, mají tendenci dělat hluchým s polohovatelnými dveřmi a komunikovat s průkopnickými stoupání od 25 do 25 cm Since nutrií. - Hlodavci, dřevěné stěny domů na vnitřní čalounický kovové síťoviny, takže zvířata nejsou okusovala je. Stěny se nedoporučují příliš vysoko. Ačkoli nutria rád vylézt po stěnách, ale nejsou příliš obratní. Padající z vyšší nadmořské výšky může způsobit zranění. Je-li buňka dělat domy přízemní, ale horní část mřížky je uzavřena, jinak se zvířata mohou dostat ven z nich.

Podlaží pěší zóny je betonováno pod malým svahem a vybaveno bazénem. Jedná se o velmi jednoduchý design, kterým je žlabu v betonu nebo namontovaný v podlaze řezaný podél kovové trubky o průměru 40 cm. Můžete to však udělat s běžnou plochou vanou nebo prostým korytem. Pokud je bazén instalován v kleci dělohy, pak pro mladé jsou vybaveny malým nakloněným sestupem. Po koupání se kůže dětí mokrá, stane se těžká, a proto se štěňata často nemohou dostat z vody a utopit se.

Nutri jsou čistá zvířata a nemají ostré nepříjemné zápachy, jako jsou arktické lišky nebo fretky. V takovém případě vyžaduje místo jejich údržby pravidelnou péči. Doporučujeme každodenní výměnu vody v bazénu. Často je také nutné denně vyčistit buňky, měnit pitnou vodu a odstranit pozůstatky nezpracovaných potravin tak, aby se nezhoršovaly. V zimě pijáci dávají led nebo sníh.

Poznámka: Nutria jsou velmi plachá zvířata a netolerují hluk. S častými ostrými hlasitými zvuky se zvyšuje riziko potratů u těhotných žen, zvířata ztrácejí chuť k jídlu, stávají se agresivními. Je důležité vzít v úvahu fáze výběru místa pro farmu: pokud je v blízkosti výrobní podnik, sklady, výstavba probíhá atd., Je lepší vybrat jiné místo.

Obecně platí, že nutria je přátelská, ale jednotlivé zvířata mohou být agresivní vůči svým příbuzným a / nebo člověku. Taková zvířata musí být oddělena od ostatních a musí se s nimi zacházet opatrně. Při transplantaci se ocitnou ocasem, uchopí a zabraňují nohám, aby nedošlo k poškrábání a kousnutí. Neagresivní nutria se přenášejí, drží jednu ruku uprostřed ocasu a druhou mezi přední tlapky pod hrudníkem. Zvláště je třeba zacházet s těhotnými ženami - nemohou být dlouho drženy ve vzpřímené poloze a nemohou být ocasem ostrým popadnuty. Nedotýkejte se zadní části zvířete, ale z hladení žaludku, je nepravděpodobné, že odmítne.

Správné krmení a péče o výživu

V zemích Jižní Ameriky, kde se vyskytuje nutria, tato zvířata obývají jezera a řeky s pomalým prouděním vody. Na jemných březích stavějí hnízda a vykopávají nory s hnízdící kamerou. Kanály nutrie v jejich přirozeném prostředí výhodně šťavnaté části stonků, oddenky a listy vody a pobřežní rostliny (rákos, orobinec, rákos, lilie, šipky a t. D.). Také pít pijavice, zuby a nepřehánějí ryby.

Nejlepším způsobem, jak ušetřit na organizaci podniku pro chov nutrií - výběr pozemku pro jeho stavbu u rybníka se spoustou zeleně. Jeden den, nutria o hmotnosti 4 až 5 kg (průměrná hmotnost mladé ženy) jí 2 kg přírodních potravin. Je-li u farmy rybníček nebo jezero, poskytnete dostatečnou krmnou základnu v období od jara do podzimu. Poměr nutrie v létě zahrnuje 250-350 gramů bylin (hrách, jetel, vojtěška), 120-170 gramů koncentráty (obsahující obilovin - ječmen, žito), 5-10 g Makukha málo sůl a rybí moučky.

V zimě čerstvá tráva nahrazuje seno. Také je nutné zvířata pravidelně dát zeleninu: mrkev, zelí, brambory (brambory produkují surový nebo předem zaparivayut nebo vařené). Nutrie láska a červené řepy, ale kořeny by měly být na omezený počet samic během březosti děti, nebo mohou vyvolat předčasný porod. Kořeny (řepa, mrkev) by měly být předem omyty a vyčištěny z nečistot a hniloby.

Kromě toho, nutrie jako rákosí, vrcholky řepy a mrkve, šťastný hlodat poboček dub, topol, vrba a břízy (na jaře je lepší dát větve s mladými výhonky), vinná réva, plevel, kukuřice (jsou shromažďovány v období kvetení a vyhození klásky ). Nedělejte větvičky nutria, habr, popel, včelí třešeň a líp. Bylinné potraviny doporučujeme předem namočit. Převládání suchého krmiva ve stravě ženských živin vede k narození slabých potomků nebo dokonce k potratům. Dávejte pozor na to, aby se mrtvá hmota nedostala jedovatých rostlin - hemlock, celandine, digitalis, cheremitsa. Jeden nejužitečnější krmivo pro nutrie - řas, který může být podáván denně v poměru 10-20% z celkové přiváděné množství.

Nutri - velmi vybíravá zvířata. Pokud je to možné, nejprve jedí koncentrovanou zrna krmné, pak šťavnaté, pak ovoce a zeleninu a trávu a seno pošlapané. Proto je nejlepší smíchat potravu v jedné hmotě. Koncentráty nebo směsné krmivo nejprve vařte nebo vaříme vroucí vodou. Dospělí zvířata jsou podávána jako celek a mladé zvíře ve drcené formě.

Nutri jsou dobře domestikované, dokonce reagují na volání pána a berou jídlo z ruky. Neexistují žádné zvláštní požadavky na krmení podavačů živin. Hlavní věc je, že jsou bezpečně opraveny. Mějte na paměti, že nutria jsou poměrně silné živočichové a mohou přetáhnout krmítka a pijáky. Většina zemědělců používá krmítka ve tvaru úzkých žlabů, které jsou připevněny ke stěně pomocí zámků. Takový podavač zvíře nezaklání a nehne se, ale může být rychle odstraněn pro praní.

Podnikatelský plán pro pěstování živin

Pokud hledáte ziskové podnikání, které nevyžaduje působivou počáteční investici, můžete dobře přistupovat k pěstování nutria jako podnikání. Toto býložravce vodního ptactva je obrovským zdrojem příjmu. Kromě pozoruhodného kožešiny různých odstínů poskytuje dietní cenné maso s ohromující chutí.

Výhody a problémy podnikání

Suroviny, které jsou na trhu velmi žádané - nikoliv jediný plus u chovných hřebců doma. Zřejmé výhody mohou být popsány jako:

 • zvířata jsou nenáročná na podmínky zadržování a stravování;
 • rostlinná strava zvířat výrazně snižuje náklady na jejich výživu;
 • nutria má vysokou imunitu vůči většině onemocnění;
 • násobit a růst rychle, což dělá kultivaci nekomplikované;
 • kůže na tvaru a doteku je velmi podobná drahé lišce kožešiny nebo norky, takže nebude mít žádné problémy s prodejem;
 • dietní maso je vysoce ceněno.

Ale než začnete počítat a zjišťovat možnosti pěstování nutria doma, zeptejte se sami sobě několik kontrolních otázek. Na základě odpovědí na ně budete moci vypracovat další akční plán.

 1. Pamatujte si, že nutria je krysa, dokonce i krysa. Kolik je pro ně pohrdnete?
 2. Přes to, že zvíře je krysa, je velmi čisté. Jste připraveni strávit většinu svého času čištění klecí a vaření čistého jídla?
 3. Pro porážku nutria musí mít dobré fyzické údaje. Jste dostatečně připraveni pro tento postup fyzicky i morálně?

Pokud nemáte žádné problémy s odpověďmi na otázky, můžete dále realizovat svůj plán pro organizaci chovu nutria doma.

Zajistíme podmínky a krmení

Nutriyam je důležitý nejen pro teplý a čistý pokoj. Potřebují prostor pro procházky. Pokud máte s sebou stodolu a malý dvůr, zvažte, že je tato část plánu řešena. Pro klece pro zvířata jsou vhodné buňky nebo krabice o rozměrech nejméně 2,5 metru čtverečních. Uvnitř jsou příčky z břidlice, plechu nebo dřeva. V druhém případě musí být dřevěné prvky opatřeny jemným okem, aby jejich zvířata nebyla hýčkaná. Spodní část krytu je pokryta seno nebo piliny.

Prostor pro procházku je betonován a oplocen oplocením o výšce nejméně 1 metr. Na území musí být nezbytně kontejner s vodou, takže zvířata mohou pít, postarat se o kůže, a hlavně - umýt jídlo před jídlem. Kromě toho pěstování nutria doma bude vyžadovat zvláštní karanténní prostor a ještě jeden pro skladování čistých vrhů a obilí.

Vezměte prosím na vědomí, že okolní teplota 15-20 ° C je vhodná pro nutria. Dravé letní dny dokáží vydržet 40 ° C, ale pokud jsou ve stínu vedle vody. Pík aktivity padá přes noc.

Hlavní výživou živin jsou obilí a bylinky, které rostou u vodních útvarů: rákosí, mocků, rákosu, jarní kůň, plantain. A zcela zžírají rostlinu - od hlíz k listům. Ale doma je nutria krmení obilovinami, krustky chleba, zeleniny, z nichž nejvíce oceňují kořenovou zeleninu. Pro krmení nutria uveďte ve svém plánu výstavbu speciálních podavačů - žlabů nebo žlábků. Jsou žádoucí připevnit se ke stěně ohrady tak, aby zvířata nebyla obrácena vzhůru nohama - pohrdají tím, že zdvihnou potraviny z podlahy. Plánuje poskytnout asi jeden a půl kilogramu čerstvého jídla na dospělého člověka. Krmení by mělo být prováděno dvakrát denně současně. Při čištění klecí by měla být dodržena stejná pravidelnost. Koneckonců, špinavá voliéra je hnízdiště pro nemoci.

Ačkoli jsou nutria odolné vůči všem druhům onemocnění, mohou se ještě dostat na smrt až do smrti. Nejčastěji mají tato zvířata takové nemoci:

 • Bronchitida. Obvykle se vyskytuje v zimě kvůli nedostatečně vytápěné místnosti, průvanu. Pro léčbu postačí odstranit tyto příčiny. Pokud je onemocnění v počáteční fázi, zvíře se rychle uzdraví.
 • Kůži. Katastrofické onemocnění pro ty majitele, jejichž hlavním účelem je chov. Vlna začne vypadávat, kůže se tvoří na kůži. Nejúčinnějším postupem je poskytnout hnoji více vody, organizovat přístup ke slunci. Onemocnění jde samo od sebe.
 • Colibacteriosis. Vychází z požití zvířete E. coli. Určení jeho přítomnosti může být pouze laboratorní metoda. Pro léčbu určit zvláštní sérum nebo vakcínu proti paratyfidu. Jedno zvíře potřebuje 10 ml léku.
 • Salmonelóza je infekční onemocnění, které se vyskytuje v akutní formě. Vzhledem k tomu, že se bacil Salmonella pohltí, jsou zvětšeny některé vnitřní orgány, především slezina. Největší riziko je chytit tuto infekci u zvířat mladších 4 měsíců. Oni jsou léčeni po dobu dvou měsíců s antibiotiky.

Proto se příliš neopírejte o silný organismus nutria. Sledujte a pečlivě je pečujte.

Ziskovost

Poté, co jste se rozhodli, že takový podnik je ve vaší moci, můžete vypočítat plán výdajů a příjmů tohoto podniku. Dva pohlaví různých pohlaví budou stát 3,2 tis. Rublů. V zásadě stačí jeden pes pro pět žen dostat pravidelné vrh. Za dva měsíce budete mít potomky dalších 10-15 kusů. Ačkoli vzhled 5-8 telat je normální pro první vrh. Nejlepší doba pro jeho přežití a adaptaci je jaro-léto. Vezměte prosím na vědomí, že pokud máte již velké rozmnožování, těhotné ženy by měly být okamžitě umístěny do karantény, aby neměly potrat. Toto je období jejich vysoké agrese.

Průměrná střední délka života nutria je 6-7 let, proto s pečlivým plánováním je možné vytvořit trvalý a jednotný tok nových jedinců. Dospělé zvíře váží asi 5 kg, ale některé mohou dosáhnout věku 20 kg. Každý měsíc by měl získat více než kilogram.

Můžete začít s malými zvířaty ve spotřebě po dosažení věku šesti měsíců. V tomto věku dospělá osoba váží nejméně čtyři kilogramy. Kromě toho jsou muži těžší než ženy o 20 procent. Pro své maso je možné vyprázdnit asi 800 rublů a pro kůži v závislosti na odstínu 400-600 rublů. To znamená, že plán návratnosti podniku lze realizovat do 6 měsíců. Mimochodem, na odstínech kůže nutria může mít černé, zlaté, kouřové, bílé, perla a jiné barvy.

Pokud budeme mluvit v číslech, pak za cenu 3,2 tisíc rublů. dostanete příjem 17,6 tisíc rublů. z prodeje:

 • maso 15 jatečně upravených těl za cenu 495 rublů. - 11,2 tis. Rublů;
 • kůže 15 trupů za cenu 600 rublů - 9,6 tisíc rublů.

Chcete-li zvýšit ziskovost vašeho podnikání, zahrnout do svého plánu rozvoje podnikání vývoj obvazů. Ošetřené suroviny jsou dražší. Pro kontinuitu prodeje můžete uzavřít smlouvy se zákazníky.