Kachní farma jako podnik: Jak výhodné je k prodeji kachny?

Vytvoření kachní farmy je slibným obchodním projektem. S dobře organizovanou prací se farma vyplácí po 1-1,5 letech a přinese stabilní příjem (jeho ziskovost je 50-70%).

Chcete-li zahájit zemědělské činnosti, musíte si koupit pozemek, vybavit dům a voliéru, koupit potřebné vybavení, koupit krmiva a kachny a vytvořit trh s hotovými výrobky. Ale než začnete pracovat, musíte podniknout obchodní plán.

Atraktivita podnikatelského nápadu

Občan bydlící k realizaci této myšlenky bude muset koupit nebo pronajmout pozemek a přestěhovat se do krajiny. Farmy potřebují neustálou pozornost, a proto byste se měli připravit na tvrdou a tvrdou práci.

Projekt bude vyžadovat velké investice v první fázi: vybavení drůbežářských domů a nákup kachen nejsou levné. Avšak po dvou měsících, kdy první porážka ptáků jde na porážku, dostane zemědělec příjmy. Po 1-1,5 letech budou náklady splaceny a podnik začne vytvářet velké příjmy.

Zemědělská výroba a její význam

Hlavním produktem získaným z kachní farmy je vynikající dietní maso. Je mnohem užitečnější než kuřecí maso, takže je oblíbeným u spotřebitelů. Koupí je supermarkety, restaurace a trhy.

Kachní farma vyrábí další produkty:

 • dolů a peří (používané jako plnivo pro polštáře a přikrývky);
 • vejce (zakoupená pro následnou inkubaci);
 • kuřata (zakoupili počáteční zemědělci na výkrm a chov);
 • hnůj (používaný jako hnojivo pro půdu).

Proto je kachní farma neproduktivní odpad.

Nákup kachen

Výběr plemene

 • Pekingská kachna. Silný, vytrvalý a všežravý pták. Dává 80-120 vajec za rok; dobře vykrmovaný a o 2 měsíce s hmotností 2,5-3 kg.
 • Musky kachna. Nekonfliktní a klidný pták. Dává 100-110 vajec za rok; do 2 měsíců s hmotností 2-2,5 kg.
 • Černá bílo-chested kachna. Pták s vysokou produkcí vajec (120-130 vajec za rok), ale s pomalou sadou hmotností (komoditní hmotnost je 2,5 kg - obnovuje se pouze za 3 měsíce).
 • Mulard. Pekingská kachna hybridní s pižmovkou. Pták se liší pomalou hodnotou hmotnosti: o 3 měsíce váží 4 kg, o 6 měsíců - až o 7 kg. Krmí se hlavně trávou a nemůže mít potomky.

Náklady na nákup stáda

K tomu, aby farmy správně fungovaly a rychle generovaly příjmy, musí být stádo nejméně 1560 kachen (1500 ptáků na výkrm, 50 chovných samic a 10 draků). Protože míra přežití kachních je 95%, budete muset koupit 1640 kachňátek.

Náklady na denní káčátko závisí na plemeni a je v průměru 100 rublů. K nákupu 1640 kachen bude muset strávit 164 tisíc rublů.

Zemědělské uspořádání

Na kachním hospodářství by měl být dům s dvěma částmi (pro výkrm kachen a pro chov krmení ptáků), pastviny pro paddock a technickou místnost, v níž je zásoby uchovávány. Všechna tato zařízení se nacházejí na území asi 1500 m 2. Vták obsadí 700 m 2.

Birdy pro kachní výkrm

Drůbeží kachní výkrm se vypočítá s přihlédnutím k počtu ptáků: 1 m 2 může ubytovat nejvýše 3 osoby. Pro 1500 ptáků je potřebná místnost 500-600 m 2.

Chcete-li ušetřit zdi domu materiály dělat jinou výšku: přední stěna musí mít výšku 1.8-2 m, zadní - 1 m vysoké stropy kachny nepotřebují, protože, na rozdíl od kuřat, se neobejde bez hřad.. Na vzdálené stěně by měly být hnízda pro nosnice.

Požadavky na dům:

 • ochrana před vlhkostí a průvanem;
 • dobré větrání;
 • vytápění v zimě;
 • elektrické osvětlení;
 • snadné čištění a dezinfekci.

Na jižní straně, v nadmořské výšce 5-10 cm od země, se do skříně prochází vertikální horolezecký otvor o rozměrech 35 × 45 cm.

Birdy pro chovné ptáky

Sekce určená pro chovné ptáky by měla být vybavena stejným způsobem jako úsek pro výkrm mladých zvířat. Jeho oblast je však vypočtena jiným způsobem: pro 1 m 2 může být nejvýše 2 chovné ptáky. Pro 50 žen a 10 draků je zapotřebí 30-50 m 2 prostoru.

Zvláštní pozornost by měla být věnována hnízdě zařízení. Jsou vyrobeny z desek a představují boxy o rozměrech 40 × 50 cm a výšce 25 až 30 cm. Přední stěna by měla být nižší - pouze 7-10 cm - takže pták může snadno vylézt dovnitř. Doporučujeme umístit hnízda na vzdálenější stěnu domu. Jejich počet by se měl rovnat počtu žen. Hnízda je pokryta pilinami, mechem nebo slámou.

V drůbežárně můžete také umístit zásuvky pro malé káčátka. Měly by být ohřívány zespodu a zezadu, aby byly osvětleny žárovkami s červeným světlem.

Zařízení pro drůbežnictví

V každém domě je třeba umístit následující zařízení:

 1. Svítidla s červeným světlem. I v případě, že v drůbežím domě jsou okna, v podzimním a zimním období nebude dostatečné přirozené osvětlení. Proto v místnosti je třeba instalovat žárovky, které poskytují intenzitu osvětlení 5 wattů na 1 m 2.
 2. Ohřívače. Ptáci netolerují chlad. Aby teplota v drůbežárně neklesla pod 11 ° C, bude muset být vybaven ohřívači. Nejekonomičtější možností by bylo nainstalovat sporák s vodním okruhem a radiátory. Mnohem dražší bude stát vytápění domu infračervenými lampami nebo elektrickými konvektory.
 3. Vrh. Drůbež by měla být pokryta slámou, hoblinami nebo pilinami; tato vrh se bude podle potřeby měnit. Jeden pták za rok zabere až 6 kg vrhu.
 4. Větrání. Aby bylo zajištěno větrání a vytápění domu současně, mělo by být vybaveno nekonvenčním odvětráváním a odsáváním a větráním s nuceným teplým vzduchem.
 5. Krmítka pro jídlo. Ptáci by měli mít přenosné podavače pro suché potraviny a mokré hole. Podavače mají tvar podlouhlého šířky žlabu 25 cm a o délce 1-1,5 m, jejichž hloubka -.. 15-20 cm nad jsou vybaveny s popruhem, který zabraňuje ptáky stoupat do krmiv a rozptyl.
 6. Krmítka pro minerální přísady. Vypadá jako pravidelný podavač, rozdělen do tří částí: pro křídu, štěrk a mušle. Je připevněn ke stěně ve výšce 20 cm.
 7. Pití. Napáječky jsou vyrobeny ze dřeva o stejné velikosti jako podavače. Aby vlhkost nerušila dřevo, musí být broušena a malována. Pokud v oblasti existuje instalace, můžete nainstalovat tekoucí pitnou misku z dvoudílné kovové trubky. Můžete také vybavit dům bradavkou nebo kapačkou a boxy pro mladé zvíře - s automatickým zavlažováním.

Otevřená klec pro paddock

Na 1 m 2 otevřeného prostoru mohou být 2 osoby. Proto pro stádo 1560 ptáků je zapotřebí prostor o rozměrech 800 m2. Že ptáci neutečejí, pastvina musí být oplocena vysokým plotem a shora, aby byla pokryta mřížkou, která chrání kachny před útokem dravých zvířat a ptáků. Část krytu (přibližně 200 m 2) by měla být pod vrchlíkem, aby ptáci mohli uniknout ze slunce.

Pokud je v místě přirozené rybníky, ptáci se ponoří do vody s potěšením. Tím se sníží náklady na krmiva: koneckonců téměř přijde celá denní dávka potravních ptáků přirozeně. Pokud neexistuje žádná přírodní nádrž, je zbytečné vytvořit umělou nádrž: rychle se dostane do kontaminace.

Náklady na vybavení prostor

Uspořádání drůbeže a skříně bude vyžadovat velké investice:

 • výstavba drůbežářských domů - 1 milion rublů;
 • instalace větracího a topného systému - 100 tisíc rublů;
 • instalace osvětlovacích zařízení - 100 tisíc rublů;
 • nákup teplé vody pro kuřata - 50 tisíc rublů;
 • nákup pijáků a podavačů - 100 tisíc rublů.

Náklady mohou být sníženy, pokud si pijáky a krmítka sami.

Zařízení

Hospodářství by mělo mít následující vybavení:

 1. Inkubátory. Pokud farma plánuje umístit kachní uměle, budete muset zakoupit nejméně 10 univerzálních inkubátorů. V zařízení, které je určeno pro 100 vajec, se vejde 70 kachen. Nákup inkubátorů bude stát 100 tisíc rublů.
 2. Stroj na opeření peří. Manuální manipulace s velkým počtem jatečně upravených těl nebude fungovat, takže na velké farmě musí být stroj pro vytrhávání peří. Jeho cena je nízká - pouze 15 tisíc rublů.
 3. Mražené rostliny. Okamžitě prodávat hotové výrobky nebude uspět, a že se nezhorší, bude nutné je uložit do mrazáku. Průmyslová mraznička s kapacitou 4,7 m 3 stojí 60 tisíc rublů.

Chov kachny a principy tvorby chovu

Kachní farma vyžaduje pravidelné doplňování stáda. Po porážce první dávky mladých zvířat bude k výkrmu potřeba dalších 1 500 kachních kachňátek. Aby nedošlo k vynakládání peněz na mladé zvíře, stojí za to se postarat o samoznásobitelnost zemědělských zdrojů.

K udržení stáda 1500 ptáků je zapotřebí 50 fen a 10 draků. Za rok jim dá asi 7 500 kachen. Pro nejlepší oplodnění vajíček pro 5 samic musí být 1 slezina.

Kmenové ptáky musí splňovat normu plemene. Pro chov jsou vybírány velké, ale nízkotučné jedince s hladkým lesklým peřím a silnou postavou. Sexuální kachní dospělí dosahují 5-6 měsíců.

Šrafování

Nestlé mohou být vylita dvěma způsoby: přirozenou inkubací a pomocí inkubátoru. Při přirozené inkubaci je šupinkatost vajec 90-95%. Vejce inkubované po dobu 30-35 dnů, takže jedna vrstva během období snášky bude schopna odebrat 3 šarže 14-19 vajec.

Chov kuřat s pomocí inkubátoru dává nízké procento výkrmu - pouze 60-70%. Vejce pro inkubaci jsou shromažďovány denně z hnízda, odesílány do zvláštní místnosti a uchovávány při teplotě 15 ° C po dobu 15-18 dnů. Abychom se nemuseli mýlit, je třeba u každého vajíčka dát datum vyskladnění z hnízda. Když se shromáždí dostatek materiálu, vajíčka se položí do inkubátoru.

Krmení

Kachna se vykrmuje 2 měsíce a pak ji posílá na porážku. Během tohoto období kachna konzumuje 10 kg krmiva (3,5 kg krmiva zvyšuje hmotnost 1 kg). Ukazuje se, že počet kachen od 1500 jedinců potřebuje koupit 15 tun krmiva po dobu 2 měsíců.

Kachny jsou v jídle nenáročné, ale ve své stravě musí být:

 • mokrá kaše (směs různých zelenin, bylin, listů rostlin se syrovátkou nebo vývar);
 • hotové suché smíšené krmivo;
 • minerální přísady.

Náklady na 1 kg krmiva jsou 10 rublů. Prostředky, 15 tun potravin bude stát 150 tisíc rublů.

Výpočet nákladů

Organizace farmy bude vyžadovat vážné investice:

 • nákup kachen - 164 tisíc rublů;
 • uspořádání prostor - 1 milion 350 tisíc rublů;
 • nákup vybavení - 175 tisíc rublů;
 • nákup krmiva pro pár kachen - 150 tisíc rublů.

Současné výdaje budou tvořit elektřina a mzdy zaměstnancům. To bude vyžadovat zhruba 200 tisíc rublů. za měsíc.

Proto otevření kachní farmy bude stát 2 miliony rublů.

Výpočet příjmů

Hlavní položkou příjmů je prodej kachního masa. Jeho cena je 200 rublů. na kg. Průměrná hmotnost jatečně upraveného těla je 2,5 kg. Proto může být jedna jatečně upravená těla prodána za 500 rublů. Kachní párty 1500 osob přinese vlastníkovi 750 tisíc rublů.

Po dobu jednoho roku můžete odebrat až 5 dávek kachen. Proto, roční příjem je 3 miliony 750 tisíc rublů. I kdybyste vzali v úvahu, že každý měsíc budete platit za elektřinu a práci pronajatých pracovníků, farmáři se vyplatí asi za rok.

Následně bude ziskovost podniku činit 50-70%. A ke zvýšení zisku můžete prodat vedlejší produkty: peří, sýry, vejce a kachny.

Jaké choroby jater se mohou vyskytnout u nosnic? Přečtěte si náš článek.

Když mají kuřata průjem a jak zachránit ptáky před tímto nepříjemným jevem? Podívejte se na to zde.

Prodej produktů

Kachní maso je od spotřebitelů poptáváno, takže produkty kachní farmy potěší získání:

 • kavárny a restaurace;
 • trhy;
 • supermarkety a obchody.

Pooh si koupí šicí dílnu zabývající se výrobou přikrývek a polštářů. Vejce a mladý růst získávají mladí zemědělci. A hnůj odnesou zahradníci, aby oplodnili zahrady.

Jak začít podnikat doma?

Kachní šlechtění je pro začínajícího podnikatele výhodné. Tito ptáci nevyžadují pečlivou péči, nenáročnou údržbu a rychle se množí. Tam je vysoká poptávka po jejich maso.

Poté, co se podnikatel rozhodl vytvořit podobné podnikání, musí předem vědět všechny nuance organizovat své vlastní podnikání, s nímž bude později čelit.

Výhody a nevýhody této sféry

Před založením podniku pro chov kachen by se podnikatel měl seznámit s pozitivními a negativními aspekty vytváření podnikání. Seznam výhod zahrnuje:

 • Kachny nevyžadují pečlivou péči a jsou nenáročné v obsahu.
 • Pro prodej se jedná nejen o maso, ale také o peří a peří.
 • Ptáci se aktivně množí a rychle zvyšují počet hospodářských zvířat.
 • Jsou všežravé.

Existují také nevýhody. Patří sem:

 • Kachny potřebují dostatek prostoru pro život a reprodukci.
 • Potřebují neustálé sledování.
 • Chcete-li získat povolení prodat maso, budete muset shromáždit celý seznam dokumentů.
 • Navzdory ostražitosti jsou ptáci přitažliví k jídlu a potřebují kvalitní stravu.

Jak vytvořit obchodní plán pro výrobu arbolitických bloků - přečtěte si zde.

Registrace činností

Po rozhodování o zahájení tohoto podnikání musí podnikatel zvolit formu vlastnictví. U typu činnosti je vhodná registrace malých podniků, obdržení statusu PI nebo založení LLC. Konečná volba formy závisí na rozsahu případu:

 • Velké hospodářství, které vlastní několik podnikatelů najednou, musí být registrováno jako Otevřete společnost. Tento formulář umožní společné podnikání, ale bude vyžadovat celý seznam dokumentů k registraci a dostupnosti schváleného kapitálu. Jeho velikost by měla být nejméně 10 000 rublů.
 • Pokud podnikatel plánuje založit společnost samostatně, měl by se zaregistrovat jako FE. Tento formulář nám ​​umožní prodat výrobky bez omezení. Negativní vlastností je podnikatelská osobní odpovědnost za obchodní záležitosti s veškerým majetkem.
 • Pokud podnikatel plánuje chovat kachny na farmě, měl by se zaregistrovat LPH. Pro registraci budou vyžadovány pouze doklady potvrzující vlastnictví pozemku. Osobní dceřiné zemědělství umožňuje vlastníkovi pěstovat kachny a prodat své maso. Existuje však omezení jeho objemu. Drobný držitel může prodávat pouze produkt, který je přebytkem výroby pro vlastní spotřebu.

Po určení formy vlastnictví musí podnikatel shromáždit balíček dokumentů. Pro chov ptáků se vyžaduje:

 • Povolení od společnosti SES.
 • Povolení od společnosti Rospotrebnadzor.
 • Dokumenty z veterinární kontroly.
 • Povolení společnosti GKN.

K získání povolení k prodeji masa bude podnikatel muset získat certifikáty potvrzující kvalitu produktů.

V souladu s pravidly je pták poražen za přítomnosti veterinárního lékaře. Před akcí vydává osvědčení o tom, že ptáci jsou zdraví. Po skončení procedury doktor vystaví druhé osvědčení potvrzující, že porážka byla provedena v souladu s pravidly.

Pokud plánujete prodávat výrobky na trhu, potřebujete povolení od veterinární laboratoře. Teprve po shromáždění všech potřebných dokladů získá podnikatel povolení k prodeji masa.

Jaké oblasti a prostory budou vyžadovány?

Pro chov je nutná oblast mimo město. Nedaleko musí být rybník. Není-li k dispozici, bude pro komfortní život ptáků potřebný umělý rybník. Vytvoření nádrže je však vhodné pouze na velkém pozemku. Malý rybník bude silně znečištěn kachen a může se stát zdrojem nemoci.

Pták může být držen třemi způsoby. Patří sem:

 • Zavřeno. Ptáci jsou v klecích. Na 1 čtverec. m jsou 3 osoby.
 • Omezené chůze. Ptáci jsou v uzavřeném prostoru. Pro 1 kachnu je 2 metry čtvereční. m.
 • Chůze. Ptáci mají volný přístup na území. Jedna kachna má 10 metrů čtverečních. m.

Je třeba si uvědomit, že když jsou kachny drženy v uzavřených buňkách, začnou rychle tvořit tuková tkáň. To vede ke snížení kvality masa. Je lepší použít metodu cvičení. Ptáci se budou cítit mnohem pohodlněji. Budou však muset organizovat kontrolu.

Bez ohledu na způsob údržby pro kachny bude nutné postavit dům. Stěny budovy musí být dobře izolované. Vták nesnáší ostré změny teploty. Je nutné vytvořit umělé větrání, které dodává teplý vzduch do místnosti během mrazů. Pro zintenzivnění může být podlaha domu lemována trávou. V létě jsou tato opatření nadbytečná.

Místnost by měla být rozdělena do několika zón. Je třeba přidělovat místo pro mladé zvíře a plemenné rostliny. Skládá se z několika rodin sestávajících z vrstev a jednoho muže.

Dům musí být ve výšce 25-30 cm od podlahy. To bude chránit ptáky před proniknutím hlodavců do jejich majetku. V zimě je nutné prodloužit dobu denního světla. V ranních a večerních hodinách by umělé osvětlení mělo fungovat. Pták musí být pravidelně větrán.

Potřebné vybavení

Obchod nebude schopen fungovat bez vybavení. Podnikatel bude muset koupit:

 • pitné mísy a podavače;
 • inkubátor;
 • mrazničky;
 • stroj na ošumění peří;
 • umělé hnízda s prahem.

Jaké kachny mohou být chovány?

 • Mezi podnikateli, kteří se rozhodli zahájit chov ptáků na prodej, je populární Peking. Pohled je nenáročný, má velkou hmotnost a rychle získává váhu. Zástupci tohoto plemene jsou do 2 měsíců věku. Pak dosahují velikosti vhodné k porážce. Tato funkce umožňuje provádět několik prací ročně.
 • Odborníci doporučili zahájit chov pižmo kachny. Tento druh má chudé maso, poptávka v potravinářském průmyslu. Nicméně plemeno může létat, takže podnikatel se musí postarat o další ploty.

Obstarávání, chov a péče

Můžete si koupit hospodářská zvířata pro chov na jedné z drůbežárny zabývající se chovem vybraného plemene. Po návštěvě farmy bude podnikatel schopen předem odhadnout vzhled, velikost a produktivitu kachen.

Ptáci se množí. Úkolem podnikatele je postavit hnízda pro nosnice, sbírat vejce a vložit je do inkubátoru. Od této operace až po vylíhnutí kuřat musí projít 30 dní.

Kachny nepotřebují zvláštní péči. Pro jejich pohodlný život by měl začínající podnikatel zajistit včasné čištění prostor a zajistit, aby krmítka měla vždy potravu a čerstvou vodu. Krmení ptáků se smíšeným krmivem, které zahrnuje:

 • zrno;
 • otruby;
 • drcené skořápky;
 • technický tuk;
 • hrach;
 • práškové mléko;
 • stolní sůl;
 • minerální přísady.

Ve stravě by měly být také zelené. Pokud existuje možnost, ptáci by měli dostat kachna, rád jí.

Veškeré nuance chovu kachních pavouků jsou zváženy na následujícím videu:

Kanály pro prodej produktů

Jako prodejní kanály můžete zvážit:

 • továrny zabývající se výrobou polotovarů;
 • restaurace;
 • trhy;
 • obchody;
 • otevření vlastního bodu.

Kachní maso je oblíbené mezi spotřebiteli. Z tohoto důvodu jsou výrobky snadno zakoupeny na trzích v maloobchodních nebo nakupovaných velkých stravovacích zařízeních.

Kromě masa, kachny rozdávají a peří. Mohou být prodávány do továren, které vyrábějí polštáře nebo oblečení. Podnikatel si může vytvořit svou vlastní výrobu produktů z peří a peří.

Finanční náklady

Chcete-li začít podnikat, podnikatel bude muset investovat 700 000 rublů.

Náklady na zahájení podnikání jsou uvedeny v následující tabulce:

Je podnikání chovu kachen pro maso

Chov téměř jakékoli drůbeže: kuřata, husy, induutok, krůty a dokonce i exotické pštrosi - oblíbená s ruskými zemědělci nedávno, byla vždy považována za výnosný obchod. V dnešním článku se navrhuje zvážit chov kachen jako podnikání.

Chov kachen jako podnik: výhody a nevýhody

Před několika lety, před zavedením ekonomických sankcí proti Rusku v roce 2014, se drůbežářství v zemi rozvíjelo rychlým tempem ve velkém měřítku u velkých drůbežích hospodářství. K dnešnímu dni se situace radikálně změnila. Krmení tisíců ptáků se pro velké podniky stává nemožným úkolem. Ovšem pro malé farmy a soukromé rolnické domácnosti poptávka po chovné drůbeži, poptávka po produktech výrazně vzrostla.

Není to jen to, že malé množství drůbeže je mnohem jednodušší a levnější, ale popularita těchto ekologicky čistých produktů se v posledních letech dramaticky zvýšila, jejichž výroba je s velkým chovem drůbeže těžko možná.

Je výhodné vypěstovat kachny? Mezi nesporné výhody chovných kachen patří:

 • nenáročné v pečlivé péči a nenáročnost obsahu;
 • aktivní reprodukce ptáků a rychlý nárůst hospodářských zvířat;
 • jejich všežravost, a tudíž nízké náklady na krmiva;
 • realizace nejen kachních vajec a masa, ale také dole a peří.

Nevýhody tohoto podnikání nejsou specifické a jsou neodmyslitelné v jakékoli činnosti v oblasti zemědělství:

 • potřeba velkého pozemku pro drůbež a rybník pro koupání;
 • stálé pozorování ptáků;
 • potřeba předat kontrolu jakosti masa a vaječných výrobků, formulování souboru dokumentů.

Při organizaci podniku je věnována velká pozornost volbě plemenné drůbeže pro chov. Pokud plán kachního hospodářství zajišťuje prodej masných výrobků, je nutné zakoupit masné plemená kachních. Yaytsenosnye plemena jsou méně přidané k hmotnosti, ale nesou mnohem více vajec, které také těší obrovské poptávky po prodeji.

Jaké kachny jsou příznivé pro chov?

Masové plemeny kachen získají svou "komoditní" váhu přibližně za 2-2,5 měsíců, počet vajíček, které sejmou, dosahuje 40-80 kusů za rok. Yaytsenosnye dosáhl stejné hmotnosti po dobu 3-4 měsíců, ale počet vajec, které dávají v roce dosáhne 140-180 kusů.

Nejoblíbenější plemena kachních pro chov mezi ruskými farmáři jsou:

 • Pekingské plemeno. On považuje jednu z nejlepších v masovém směru. V době porážky dosahují Peking kachny 4-4,5 kg - draky, samice lehčí pro 500-700 g. Jednou z výhod tohoto plemene je, že mohou volně křížit s jinými plemeny. "Hybridi", například mullards, dnes jsou držiteli záznamů o přírůstku hmotnosti a nejoblíbenějších "dodavatelích" jemných jater, ze kterých připravují slavné misky foie gras.
 • Pštrosí pštrosí nebo indotekové jsou masové plemeno. Odtoky mohou dosáhnout až 5 kg hmotnosti, ženy jsou lehčí na polovinu. Tiché ptáky, dokonale tolerující nepřítomnost nedalekého vodního útvaru.
 • Bílé plemeno v Moskvě je "hybridní", odvozené od přechodu pekingské kachny a kachen khaki-campbell plemene. Vynikající toleruje všechny klimatické podmínky a váží až 3,5-4 kg.
 • Dalším masovým plemenem je Rouen. Má jemnou chuť masa, dosahuje hmotnosti až 5 kg.
 • Ukrajinské šedé plemeno - označuje plemeno masa a vajec. Odtoky dosahují hmotnosti 3,5 kg, ženy - až 3 kg. Lilek - od 120 do 250 vajec za rok.
 • Černé bílo-chested plemeno směru vajec. Plná hmotnost - 4 kg dosáhne pouze půl roku obsahu. Porážka se obvykle provádí ve věku 3 měsíců, když kachen váží 2,2-2,5 kg. Nessushki dává rok až 140 velkých vajec o hmotnosti 80-90 g.
 • Plemeno Agidel je držitelem maso a vajec. Ve věku 7-8 týdnů mohou tyto kachny dosáhnout hmotnosti 3 kg, po dobu jednoho roku může samice demolovat až 230-240 vajec o hmotnosti 90 g.
 • Plemeno Star 53 - kachní maso směr. Další plemeno, pěstované speciálně pro přípravu jater pro přípravu foie gras. Ve věku 50 dnů dosahují hmotnosti 3,5-3,7 kg.

Pšeničné kachny a pávové kachny jsou nejoblíbenější pro chovnou drůbež jako obchod mezi jinými druhy plemene masa. Mimochodem, pěstování kachen pro maso jako podnik převažuje nad směrem vajec, což dává zemědělcům, kteří se rozhodnou chovat kachní vajíčka nepatrnou výhodu vzhledem k relativní prázdnotě tohoto výklenku. do obsahu ↑

Obchodní registrace

V současné době vnitrostátní právní předpisy stanoví tři formy podnikání pro chovnou drůbež:

 1. LLC. Vhodné pro organizaci velké farmy s velkým objemem produktů. Další informace o registraci LLC naleznete na odkazu.
 2. IP. Je nejvhodnější pro ty podnikatele, kteří hodlají otevřít malý podnik se zaměstnanci a relativně malé množství výroby. Jak otevřít zde PI.
 3. Soukromé pozemky. Registrace drobného vlastníka je registrací v orgánech místní samosprávy po předložení dokladů potvrzujících vlastnictví pozemku a touhu po zemědělství. Pouze členové stejné rodiny mohou otevřít rodinnou farmu. Prodej produktů lze provádět pouze ve formě prodeje přebytků, které byly odebrány po osobní spotřebě, tj. ve velmi omezeném množství. Účtování prodeje, samozřejmě, nikdo nevede, ale zneužít porušování zákona, vydávání IP pro soukromé pozemky domácnosti, nežádoucí a plný velkých pokut.

Chcete-li prodat své výrobky, musí se zaregistrovat na veterinární klinice, získat veterinární osvědčení, kterým můžete získat veterinární osvědčení číslo 2, pro které můžete prodat přebytečné produkty.

Pro registraci dokumentů IP se jedná o stejný systém a je nutné vydat certifikát o shodě výrobků s GOST a certifikát kvality. Také bude nutné se zaregistrovat u daňové služby. Jaké daně platí PI, lze přečíst v tomto zdroji. do obsahu ↑

Jak postavit kachní farmu

Vzhledem k tomu, že chov kachen jako podnikání zajišťuje jejich řízení ve venkovských oblastech, měly by se pro vesničany objevit zvláštní problémy s nalezením místnosti. I když je potřeba výstavby domu, nebude tato etapa vyžadovat zvláštní výdaje. K vybudování drůbežárny je možné použít z druhotných desek nebo desek druhého nebo třetího stupně. Izolovat síť může být jakýkoliv levný stavební materiál - polystyren, minerální vlna nebo něco podobného. Dřevěná podlaha může být lemována trávou nebo seno.

Plocha místnosti se musí vypočítat na základě obsahu tří kachen na metr čtvereční. metr. Pták musí být také rozdělen na nejméně tři zóny:

 1. Chcete-li udržet mladé.
 2. Pro udržování chovných jedinců
 3. Pro chov jiných ptáků.

Bude také nutné uspořádat paddock s podlahovou plochou deseti metrů čtverečních. metrů na kachnu. Obsah kachen výlučně v buňkách je nežádoucí - pták plave s tukem, a proto jeho maso klesá v ceně.

Vatový dům musí být v zimě vybaven osvětlením a větracím systémem pro větrání. V peru pro paddock je možné vykopat malý umělý rybník, pokud v okolí není žádné přírodní jezírko. do obsahu ↑

Zařízení a inventář

K zařízení a inventářům potřebným pro jakoukoli drůbežářskou farmu, bez ohledu na stupnici, můžete zahrnout:

 • krmné žlaby a mísy na pití, které mohou být postaveny na vlastní pěst a zakoupeny v jakémkoli obchodě nebo skladu zemědělských produktů;
 • inkubátor pro chov kuřat;
 • lampy s červeným světlem pro instalaci do domu;
 • ohřívač v drůbežárně. Optimální nízkonákladovou volbou by bylo instalovat konvenční kamna-burger s vodním okruhem kolem obvodu.

Pro ošetření jatečně upravených těl bude vyžadovat:

 • stroj na ošumění peří a dole;
 • mrazničky pro skladování masa a ledničky na vejce.

Celkově bude nákup vybavení pro chov kachen s populací až 60-70 jedinců bude stát mezi 80 a 100 tisíc rublů. do obsahu ↑

Jak si vybrat a koupit mladé zvíře

Po zjištění jednoho nebo více plemen kachen pro chov může budoucí podnikatel koupit kachníčky na jakémkoli blízkém farmě nebo kachním hospodářství. Denní cena týdenních kachňátek se pohybuje od 90 do 110 rublů za kus. Dvojitá nebo třítýdenní kuřata nebudou mnohem dražší.

Při nákupu je nutné vizuálně zkontrolovat kachníčky na nemoci. Bohužel další průzkum během nákupu nebude možný a bude se muset řídit pouze upřímným slovem prodávajícího. Mimochodem je to právě proto, že kupují kachny je lepší už vyrostly, i když o něco dražší. Optimální čas na nákup - podzim. do obsahu ↑

Péče o kachny

Kachny nevyžadují zvláštní péči pro sebe. Hlavním úkolem je zajistit, aby v krmných žlabech byla vždy k dispozici jídlo, voda v žlabách a prostory byly vyčištěny včas. Krmte kachny míchané krmivo, čerstvé šťavnaté greeny. Poměr ptáků může zahrnovat:

 • všechny obilné plodiny;
 • drcené říční skořápky;
 • práškové mléko;
 • různé minerální přísady;
 • živočišný a rostlinný tuk;
 • sůl.

Pokud je možnost shromáždit kachny pro krmné jezero nebo bažinatou kachnu - malé rostliny pokrývající vodní hladinu, musíte to udělat - kachníček je chuť kachny. Obvykle kachny jdou na porážku ve věku 2-3 měsíců. Během této doby jedí od 10 do 12 kg krmiva. Stádo 100 kachen je tedy pro tuto dobu nezbytné z 1 až 1,2 tuny krmiva. Za cenu 1 kg na zhruba 10 rublů budou celkové náklady na krmivo od 10 do 12 tisíc rublů. do obsahu ↑

Jak najít prodejní kanál

Chuť kachního masa a kachních vajec vytváří velkou poptávku od podniků pohostinství - kaváren, restaurací apod., Kteří nakupují kachní hospodářství ve velkém. Jako hlavní prodejní kanály pro produkty z kachních farem můžete zvážit:

 • výroba, zabývající se výrobou polotovarů;
 • trhy;
 • obchody;
 • nebo otevřít vlastní obchodní místo.

Pooh a peří mohou být prodávány do továren, které vyrábějí houštiny, polštáře atd. Mimo jiné se budou pro začátečníky prodávat vejce a mladé kachníčky, hnoje - jako hnojivo pro zahradu pro letní obyvatele. do obsahu ↑

Ziskovost podnikatelského nápadu

Pro obchodní úspěch je nutné vytvořit podnikatelský plán pro pěstování kachen, který vám umožní bezproblémové procházení všech fází organizování vašeho podnikání. Jak vytvořit podnikatelský plán pro váš projekt najdete zde - http://business-poisk.com/sozdanie-biznes-plana.html

Otevření malé kachní farmy ve stovkách kusů bude vyžadovat následující náklady:

 • uspořádání drůbeže - 40-50 tisíc rublů (stavba od začátku bude vyžadovat částku 300-350 tisíc rublů);
 • nákup vybavení - 100-120 tisíc rublů;
 • nákup kachen - 9-11 tisíc rublů;
 • nákup krmiv - 10-12 tisíc rublů;
 • za nepředvídané výdaje je nutné naplánovat částku 20 až 30 tisíc rublů.

Celkově podniková organizace bude vyžadovat 180 až 225 tisíc rublů (v závislosti na dostupnosti prostor pro dům). Návrat k podnikání, a to i s nejvíce "skromnými" výpočty, nebude trvat déle než jeden rok. Na základě zkušeností s úspěšně fungujícími kachními farmami můžete plánovat pozitivní zisk, a to od 7-8 měsíců práce.

Podnikatelský plán pro chov kachen

Kachní produkty jsou méně populární než kuřecí nebo krůtí. Proto ve velkých potravinářských řetězcích budete zřídka vidět kachní maso, natož vejce. Kupci mohou najít kachny na trhu nebo v řeznictví. Někteří gurmáni si objednají tohoto ptáka v kavárně nebo v restauraci. Jídlo je vynikající a je neustále v nabídce slušného zařízení. V některých oblastech chybí kachní hospodářství kvůli závazku chovatelů kuřat. Spotřebitelská poptávka se snaží uspokojit soukromé farmy. Ale trh je slabě naplněn. Venkovský obyvatel může rozšířit řadu chovatele ptáka a podniknout obchodní plán pro chov kachen. Případ může být ziskové, pokud náklady na začátku nezakopí mladý dům v dluhu.

Chcete-li posoudit možnosti, prostudujte náš příklad, který představuje podnikatelský plán pro chov kachen s výpočty.

Shrnutí projektu

Specifičnost kachní farmy je velmi podobná kuřecím a jiným ptákům. Potřebujeme vybavenou drůbež a místo pro procházky za teplého počasí. Volba uzavřeného typu rostoucích kachen není v případě klimatických podmínek nutná. Tím se sníží náklady na krmivo, podestýlku a čas na údržbu prostor.

Obvykle se kachny pěstují na maso a prodávají dobytka, když dosáhnou 2 až 3 kg celkové hmotnosti. Je výhodné zakoupit masné plemene, které rychle rostou.

Farmáři však potřebují neustálou modernizaci mladých zvířat, aby byl obrat konstantní. Není výhodné zakoupit kuřata z jiných chovů drůbeže, protože náklady na konečný produkt se zvyšují a konečný zisk se sníží.

Racionálně přidělit místo dědičným rodinám, které poskytnou drůbeží farmě potřebné potomstvo. Pro malé farmy s živočišnou 300 hlav, můžete si koupit dva oviparous rodinná (2 Drake kachny a 6), které zajistí dodávky náhradních strany.

Kachny nemají ráda chlad a průvan. Místnost vyžaduje dobré větrání, topení a osvětlení. Na podlaze je pták, nemusíte stavět dům. Poskytujeme pouze místa pro hnízdění.

Cílem tohoto projektu je rozšířit stávající kuřecí farmu. V opačném případě kachna směr může být jen jeden, ale je lepší spustit svůj již existující farmář se zkušenostmi v domě.

Charakteristika projektu

Druh činnosti: drůbežnictví. Pěstování kachen pro komerční účely.

OKVED: 01.47 "Chov ptáků".

Územní poloha objektu: venkov. Osada se nachází v blízkosti regionálního centra. Mezi těmito body je dobré dopravní spojení, což umožňuje nezávislé doručení drůbeže na trh nebo do soukromé prodejny. Pronajímatel vlastní velký pozemek. Pro stavbu domu a padoku jsou kachny dost. Sousedé nebudou rušeni.

Na území je zásobování vodou. Dodávka elektrické energie a instalace topného zařízení jsou vyžadovány. K dispozici je prostor pro uložení krmiv a vybavení.

Forma legalizace činností: Zemědělci.

Otevírací doba: denně, nepřetržitě.

 • Chovné kachny pro maso.
 • Maloobchodní prodej jatečně upravených těl na trhu podle oznámení o zemědělských fórech a lokalitách.
 • Malý velkoobchod ve stravovací síti.

Investice

Kachny nevyžadují vybavení domu, jako v slepičích domech, protože účelem podnikání je výkrm ptáka pro maso. Vejce jsou potřebné pouze k aktualizaci dávky. Budova by měla být dobře větrána, bez jakýchkoli návalů, ale s podavači a vodáky. Kachny jsou vždy na podlaze a vyžadují trvalou údržbu, aby nedošlo k vlhkosti. Náklady přesahují podklad (až 6 kg na hlavu). Kuchkovanie také ovlivňuje růst mas a boj o místo. Při výstavbě domu bereme v úvahu, že za 1 km. m se mohou ubytovat dva jedinci. Zařízení je vyžadováno minimálně, ale jsou zapotřebí přílohy. Články a výše investic se promítají do tabulky:

Částka počáteční investice do kachního podnikání může být více či méně. To závisí na regionu, ceně stavebních materiálů. Náklady na auto, na které budou produkty přepravovány, mohou být z podnikatelského plánu vyloučeny, pokud má zemědělec již přepravu pro potřeby domácnosti. V odhadu nastavíme náklady na nákup kachen. Vyberte si z masa kuřat pro chov na maso a dvou rodinných oviparous kachen pro osobní vysazování, jak ušetřit peníze na pravidelné nákupních kuřat z jiných drůbežárnách. Za tímto účelem budeme slibovat částku 70 tisíc rublů.

V budoucnu budou potřebné finanční prostředky na služby veterináře, očkování mladých zvířat, prevence v drůbežárně. Neustálé události a služby budou placeny najednou. Celková investice do přípravy na otevření může být asi 350-500 tisíc. Pokud vyloučíte nákup dopravy, pak jsou investice plánovány ve výši 150 až 300 tisíc rublů. Jedná se o jednorázovou cenu, která se rychle vyplatí s náležitým přístupem ke kachnímu podnikání. Konstantní náklady budou pouze aktualizace hospodářských zvířat, krmiv, vrhu, služeb, daní a dopravy.

Dokončete personál

Podnikatelský plán předpokládá, že dům bude sloužit rodinným příslušníkům a nebude vyžadovat zapojení cizinců. Hlavním úkolem je kladení krmiv, sledování pitného režimu a udržování teploty. Během teplé sezóny bude pták na volné ploše. Porážka drůbeže a prodej na trhu nebo ve veřejném stravování jsou povinnostmi dospělých rodinných příslušníků. Můžete se dohodnout na prodeji s prodejci na trhu, pokud nemůžete umístit svůj vlastní bod. Nicméně ziskovost bude nižší.

Veterinář není ve státě nutný. Stačí uzavřít smlouvu o poskytování řady služeb a zaplatit je na ceníku. Zprávy do daňového nebo penzijního fondu lze provádět nezávisle nebo konzultovat odborníky bez zaměstnání účetního pro trvalé zaměstnání.

Hlavní náklady na platy jsou příspěvky jednotlivých podnikatelů zřízené státem a odpočty pro jednoho zaměstnance, který pomáhá s domácností. Pro rok bude cena asi 100 tisíc rublů.

Plán kalendáře

Vycházeje z toho, že není třeba hledat pozemek a vytisknout velký seznam dokumentů, začátek domu netrvá dlouho. Musíme vytvořit strukturu pro hlavní hospodářská zvířata a kachny s mladými potomci. Pokud nakreslíte tým, můžete to udělat za týden. Zbytek času půjde na vybavení drůbeže s vodou, světlem, pijáky, krmítky a nákupy domácích zvířat. Doporučujeme vyhledávat klienty před získáním první dávky masa. V mnoha oblastech vám Duben umožňuje provádět stavební práce a vezmout kuřata na farmu. V tabulce zjistíme přibližné data:

Chov kachen doma jako podnikání je ziskové nebo ne

Chov kachen, neboť podnikání je slibným směrem k vytváření vlastního podnikání pro začínajícího podnikatele. Tento druh činnosti nevyžaduje velké investice. Správný přístup k zahájení podnikání pomůže předejít počátečním nesprávným výpočtům.

V tomto článku budeme zvažovat mnoho otázek, které pomohou podnikateli v počáteční fázi správně organizovat vlastní podnikání. Specialisté dostanou radu o organizaci domu a jeho vybavení, jak si vybrat plemeno, než krmit. Každoročně může pouze jeden pták přinést asi 100 vajec a dát potomkům až 50 kachen, - jde o perspektivu podnikání.

Obchodování s chovnými kachny je ziskové nebo ne

Kachní podnik má své vlastní jemnosti, což lze přičíst pravidelné údržbě počtu jedinců na farmě. Chov kachen jako podnikání je prospěšný nebo ne, když je farma určena jen pro 270-300 jedinců?

Existují dva způsoby, jak udržovat hospodářská zvířata:

nákup mladých zvířat na boku;

organizaci vlastního odpočtu.

Pokud neexistuje možnost teritoriální pro organizaci chovatelských podmínek pro chovné kachny, kachny by měly být zakoupeny ročně za 60-70 kusů. Je pro zemědělce výhodnější, aby je sám pěstoval.

Vyhlídka na rozvoj farmy závisí na tom, jakou kachnu jste si vybrali. U masných plemen se vyznačují rychlým přibývání na váze, koupil mladý po 60 dnech při správném krmení získává 2,5 - 3 kg hmotnosti každý kachna, a to i v budoucnu nést až 40 vajec. Odborníci doporučují, aby se stádo tohoto plemene udrželo několik chovných kachen, stačí pro reprodukci stáda.

Yaytsenosnye kachny tak rychle, ale přinést více vajec. Společné plemeny kachen mohou přepravovat vejce a mají kvalitní maso. Je třeba zvolit pro chov vysoce kvalitní zástupce vybraného plemene.

Doporučuje se odborníci začít podnikat na nákup pekingskou kachnu, protože má dobrou produkci vajec, a to až do 170 vajec ročně, k udržení stáda hospodářských zvířat mohou být s 2 muži (kačeři) a 10 kachny pro ně bude 2. kachna rodina.

Začněte chov kachen, jako podnikání, musíte definovat cíle pro sebe, to jsou:

Uspořádání farmy pro pěstování a prodej kachního masa.

Realizovat další příjmy z zpracování chmýří a peří.

Organizace výroby bez odpadů, která přináší stabilní zisk.

Každý dům chápe, že organizace bezpodnikové farmy je realizace: masa, piva, peří. Kachní maso je užitečné, má potřebnou sadu mikroelementů pro lidi, a dolů a peří jsou přírodní plniva. Krmení ptáků nepatří k zvláštnímu druhu krmení, lze říci, že jsou všežravé, berou zeleninu a krmivo dobře. V podnikání jsou nevýhody:

V přírodním prostředí se kachny rozmnožují a rostou rychleji;

když jsou obsaženy v klecích, rychle odkládají tuky, kvalita masa se zhoršuje;

velké stádo může rychle zkazit nejbližší rybník, ztrátu jeho estetického vzhledu;

rybníček může být pokryt kachnem dolů, podél obvodu budou kachní výtisky, hnoje.

Z těchto důvodů musí zemědělec sledovat nejbližší rybník a vyčistit ho.

Jak si vybrat plemeno pro chov

Chov kachen doma, organizovat vlastní podnikání, začíná výběrem plemene:

Kachní skály

Popis

Vztahuje se k masnému plemenu, rychle získává váhu, kretén má 4 kg menší káčkovou hmotnost, plemeno nevyžaduje zvláštní péči. Kachníčky za 60 dní mohou získat až 3 kilogramy hmotnosti. Kachna nese až 140 vajec za rok a váží asi 85 gramů.

Bílá barva, krátké tlapky, malý zobák, průměrná délka krku.

Vztahuje se na plemeno s vejci, váha je pouze do 2 kilogramů, vejce za rok produkují až 200 kusů. Vynikající pro přechody s masovými plemeny.

Chůze je vertikální, krk a nohy jsou dlouhé, kufr je také dlouhý. Barva odlišná: bílá, černá, bílá, červená a další.

Mezi lidmi se toto plemeno nazývá indotkami, je to nejkrásnější. Nosí až 120 vajec ročně, kachen váží asi 3 kilogramy a muži dosahují 6 kilogramů hmotnosti. Dobrá schopnost rodinné organizace, dokonale rostou kachny. Toto plemeno je tiché, roste ne rychle, může létat, křídla je třeba řezat.

Barva je černá a bílá, hnědá, černá. Paws tmavé barvy, dlouhé tělo.

Venkově připomínající pižmové kachny, ale méně váhu, se týkají plemen s vejci.

Hmotnost dospělého dosahuje 4 kg, produkce vajec je až 130 kusů za rok.

Vyberte plemeno pro účely chovu. Výrazné znaky skupiny kachen:

masné plemeno má schopnost po dobu 60 dnů získat až 3 kg váhy;

plemena s vejci, nižší hmotnost než maso, ale přenášejí více vajec až 200 kusů za rok;

masné plemeno, po dobu 60 dnů, až do hmotnosti 2 kilogramů, nese až 130 vajec za rok.

Odborníci doporučují následující kroky pro zahájení podnikání:

Připravte potřebnou dokumentaci pro otevření farmy.

Vytvořte správný dům nebo si vyberte správný pokoj.

Koupit vybavení, které potřebujete.

Zaměstnáni najímali pracovníky.

Koupit vybrané plemeno kachen.

Poskytovat krmení a péči o technologický proces.

Zamyslete se nad prodejem produktů.

Zahájení podnikání, musíte spoléhat na vše od budování drůbeže až po dopravní náklady. Zvažte, proč stavět prostor pro mladé?

Jak postavit drůbežářský dům pro mladé

Chov kachen, podnikatelský plán, který byl vyvinut v prvních fázích podnikání, doporučuje, aby mladí byli v samostatné místnosti. Pro ně není nutné stavět velké místnosti, stačí dodržet parametry pro výšku: 180 cm přední stěny a 100 cm zpět. Plocha drůbeže se počítá od hospodářských zvířat, takže 3 kachny potřebují asi 1 metr čtvereční. Máme-li 300 kusů mladých, pak by měla být místnost 100 metrů čtverečních.

Odborníci doporučují pěstování kachen, aby se strávili v 5 obdobích, každý trvá 60 dní a distribuuje je takovým způsobem, že počáteční fáze (období) byla v prosinci-lednu a poslední na podzim. To lze dosáhnout úsporou energie při ohřevu domu mladých kachňátek. Místnost pro mladé zvíře by měla být dobře větrána, proto je dodatečně vybavena odsávacím větráním a přívodem teplého vzduchu do místnosti.

Když se na ulici zahřívá, mladé kachny tráví většinu dne v peru (klec). Je nutné přemýšlet o vrhu v místnosti, a to v poměru jednoho člověka až do 6 kilogramů v zimě, v létě prakticky nemění.

Přítomnost volného výběhu výběhy pro mladé důležité otázce, jeho plocha se vypočítá jednoduše 2 kusů na metr čtvereční je nutné, pak je areál je oplocen, rybník vybavit nežádoucí (kachna natopchut a bude špinavý bazén), by mělo být umístěno samostatně.

Jak vytvořit prostor pro chov kachen

Pěstování kachních pižma, jako podnikání 300 jedinců na farmě, znamená výrobu masných plemen a tím i doplnění stádu mladými. Samozřejmě, není nic jednoduššího, pokud je koupíte, pro pravidelnou údržbu takových zvířat bude trvat asi 60 kachních, které se budou pravidelně přijímat, což povede k dodatečným nákladům, které se projeví na začátku podnikání.

Výpočet je jednoduchý, jde o růst k realizaci káčátka, roste a už bude vynaloženo potřebné množství, takže je účelné a výhodné udržet kachní kmeny na farmě. Plemeno pižma se vyznačuje schopností pěstovat potomky a jedna kachna po dobu jednoho roku nese až 120 vajec. Mimo jiné ─ plemeno masa.

Charakteristickým znakem drůbeže pro kmenové kachny bude přítomnost světla v něm, čím větší je doba světla, tím vyšší je produktivita. Celková velikost domu je stejná jako u mladých, s výjimkou oblasti. Doporučujeme organizovat 2 rodiny pro chov kachen, 2 muže (drake) a 3 kachny na každých 6 metrech čtverečních. Mohou přinést farmu až 250 kachen za rok.

Jaké vybavení je potřeba

Podnikatelský plán pro chov kachen by měl brát v úvahu nákup potřebného vybavení. Může být částečně vyráběn a částečně zakoupen. Vykonávat výběr zařízení a vybavení musí být kompetentní, vyhýbat se zbytečným nákladům. Krmítka mohou být vyrobena z desky o tloušťce nejméně 20 milimetrů, je třeba mít horní tyč, která nedovolí, aby kachna stoupala do podavače a podávala krmivo. Plank má dodatečnou funkci, tato rukojeť, pro kterou je podavač přenesen, musí mít samotný podavač dvě oddělení pro skořápku a vápenec.

Musíte přemýšlet o pitné misce pro ptáky, voda by měla být čistá. Doporučuje se, aby samoobslužná výroba byla dřevěná nebo kovová a objem byl založen na počtu zvířat, jedna kachna vypila 600 mililitrů vody denně. Výška pití je 200 milimetrů.

Pro hnízda odborníci doporučují použití překližky v tmavých rozích domu, od výpočtu rozměrů na jedno hnízdo 400 milimetrů o 500 milimetrů a výšku 500 milimetrů. Musíte přemýšlet o své poloze, abyste mohli snadno sbírat vejce. Doporučujeme! Každé hnízdo vybavené prahem, to neumožní vajíčkům sklouznout a je lepší ležet na vrhu. Hnízda je vybavena výpočtem: pro 3 kachny jedno hnízdo.

Zařízení, které lze dodatečně zakoupit:

speciální stroj na škrabání;

Odborníci doporučují koupit 2 inkubátory pro produkci mladých zvířat. Důvod je jednoduchý, vejce kachny více kuřecích vajec.

Jak správně zaregistrovat firmu

Chov kachen doma, jako podnik musí mít registraci, formulář, pro který je třeba zaregistrovat, závisí na ukazatelích:

Počet kachen na farmě.

Jaká je plocha farmy?

Jaký objem hotových výrobků má být realizován.

Pokud plánujete svou vlastní produkci kachního masa ve velkých objemech, můžete se zaregistrovat jako IP. Při registraci jako zemědělský podnik ─ se jedná o dodatečné daňové pobídky stanovené na regionální úrovni.

Pokud je váš podnikatelský plán určen pro chov kachen v průměru, je lepší jej zaregistrovat jako vedlejší farmu (LPH), což ušetří na fázi zpracování dokumentů. K tomu potřebujete pouze osvědčení o vlastnictví pozemku. Navíc k této registraci jde o nepřítomnost daňového poplatku, avšak nevýhodou je zakázat prodej hotových výrobků, je povolen pouze prodej přebytku z osobního použití. Můžete zjistit, jak zaregistrovat IP v materiálu na odkazu.

Jak můžete kombinovat husy a kachny

Podnikatelský záměr na chov husí a kachen předpokládá řádně organizované hospodaření. Je nutné vyloučit volný pohyb vzduchu (průvany) v zařízeních prostor, aby bylo zajištěno vynaložení prostředků na větrání a vytápění. Je důležité, aby na začátku tohoto podnikání bylo okamžitě zřejmé, kde bude krmivo zakoupeno, jaké náklady a jaký druh krmiva je možné vydělat nezávisle.

Husy i kachny v období od jara do podzimu si mohou sami pochutnat. Správným podáváním je přítomnost směsných krmiv ve stravě s prvky:

z různých druhů obilovin, hrachu, skořápek, sušeného mléka, soli, technického tuku, premixu;

Je třeba poznamenat, že husa získává váhu o 10 kilogramů pomaleji než komoditní hmotnost kachny. Z tohoto důvodu kombinovaná kultivace přináší konstantní zisk, ale takový zemědělský podnik vyžaduje péči a personál. Rodinné podnikání může vyřešit problém personálu, pokud taková možnost není možná, pak je nutné zaměstnat externí pracovníky.

Personál má tyto funkce:

péče o ptáka, dohled nad ním;

přepravu produktů do místa prodeje.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro prodej výrobků

Chov kachen pro maso musí být potvrzen potřebnými doklady, které umožňují prodej masných výrobků. Doporučuje se usmrcovat kachny za přítomnosti veterináře, který vyšetřuje hospodářská zvířata před porážkou a vydá potvrzení o svém zdraví. Vydáno po porážce druhého certifikátu, které odráží skutečnost, že událost byla provedena v souladu s pravidly.

Při prodeji masných výrobků je vhodné umístit na jatečně upravená těla známku okresního veterináře a obdrží také osvědčení o přepravě masa. Pokud jsou produkty prodávány na trhu, konečné povolení vydává veterinární laboratoř trhu. Zřídka, ale stane se, že lékař na trhu kvůli pochybnostem může požádat o další vyšetření masných výrobků. Je třeba poznamenat, že regionální postup pro získání potřebných informací je jiný.

Jaké jsou způsoby prodeje produktů?

Chov kachen v inkubátoru hovoří o vážných záměrech podnikatele v prodeji masných výrobků. Je třeba poznamenat, že se jedná o požadovaný produkt. Existuje několik způsobů marketingu, které musí být předem specifikovány:

dostupnost kaváren a restaurací ve vašem regionu, musíte uzavřít smlouvu o dodávce, zpravidla se platba uskuteční po dodání správného množství drůbeže;

organizaci na trhu svého vlastního prodejního místa je zisk vyšší, ale pravidelné kontroly výrobků tržního laboratoře;

předat prodej výrobků jinému prodávajícímu, hromadně.

Existují další druhy prodeje svých produktů na farmě, které mohou zahrnovat organizaci své kavárny na silnici, s masovým menu, šišskými kebaby a dalšími pokrmy. Můžete si odfouknout ruku nebo otevřít vlastní podnik, šicí dílnu na přikrývky a polštáře, kde bude naplněna kachna dolů.

Výnosnost kachních farem

Chov kachen jako podnik, jehož ziskovost závisí na organizaci podniku a provádí předběžné výpočty. Není možné jednoznačně odpovědět na otázku, kolik peněz je zapotřebí pro tento typ činnosti? V každém regionu, jejich vlastní ceny krmiv a stavebních materiálů.

Odborníci doporučují nejprve provést analýzu výpočtu na základě těchto parametrů:

jaká částka peněz bude zapotřebí k chovu kachen;

jaký je způsob prodeje produktu a za jakou cenu;

kolik mladých zvířat je v této oblasti poptáváno, pokud jsou chována v inkubátoru pro prodej.

Zvažte přibližnou ziskovost zemědělského podniku, který chová kachny pro maso, počet tohoto hospodářství je 1500 jedinců. Vezmeme v úvahu zimní a letní krmení, vezmeme průměrnou hodnotu, že jedno zvíře bude potřebovat 10 kilogramů jídla po dobu 60 dnů, pouze 15 tun za stádo na 1 výpočetní cyklus.

Plánované kapitálové náklady jsou asi 2 miliony rublů, které zahrnují:

výstavba teplé místnosti o rozloze 700 metrů čtverečních, - 1 milion 100 tisíc rublů;

zařízení ventilačního systému a topných zařízení, - 0,1 milionu rublů;

systémy: stažení drůbeže, klece, ložní prádlo, osvětlení, inkubace, - 0,25 milionů rublů;

automatické systémy krmení, nápojové mísy, - 0,15 milionů rublů;

(chladničky, speciální zařízení), - 0,35 milionu rublů.

Kapitál, který konvertuje 0,4 milionu rublů:

nákup kachen, - 0,15 milionu rublů;

vytvoření krmné základny, - 0,2 milionu rublů;

neplánované výdaje, - 0,05 milionu rublů;

asi 5 třetinových zaměstnanců.

S prodejem masných výrobků (250 rublů na kilogram), - 3 miliony 750 tisíc rublů za kalendářní rok.

Kromě toho, prodej droby, 135 tisíc za kalendářní rok.

Hlavní parametry jsou:

investice do podnikání na 2,3 milionu rublů;

plocha pro farmu je 700 metrů čtverečních;

zaměstnanost zaměstnanců až do 5 osob;

měsíční plánovaný zisk, až 90 tisíc rublů;

doba návratnosti 2 roky;

měsíční plánované tržby z výroby na konci prvního roku provozu z 330 tisíc rublů.