Všechno pro letní sídlo

Úspěch nebo selhání farmy často závisí nejen na samotné výrobě, ale také na tom, jak se produkty prodávají. Mnoho majitelů drůbeže často čelí tomuto problému. Jak správně organizovat prodej drůbeže chovaných ve farmě, řekla nám Galina Vereshchaginová z Leningradské oblasti.

"Moje farma je malá, ale sortiment je různorodý. Ve stádech ptáků jsou husí, krůty, nosnice, perličky a samozřejmě kuřata brojlerů. Pro dosažení ziskovosti je důležité správně organizovat prodej drůbežího masa. K tomu je užitečné vědět, jak se rozlišuje na trhu a zohledňuje stávající preference zákazníků v čase.

Například v našem regionu je prodej husí masa nejlépe organizován v zimě. Husy se kupují většinou před novým rokem a vánočními svátky. To znamená, že husa není velmi prodávaný pták.

S prodejem kachního masa je lepší. Pekingská kachna je téměř vždy v poptávce. Co se týče pižma, s nízkotučným chutným, ale temným masem, je to kachna, z hlediska marketingu je pták velmi slibný. Kdo jej koupil a vyzkoušel, se stal našimi zákazníky. Mimochodem, vyrůstám kachny o hmotnosti nejvýše dva kilogramy, jelikož velké maso se prodalo horší.

Nejvíce drůbežím masem je kuřecí a kuřecí maso. Jsou požadovány prakticky po celý rok.

Ceny drůbežího masa na našich trzích jsou relativně vysoké. Turecko a husy v létě prodávaly za 340, kachna - 270, kuřecí brojleři - 200 rublů / kg. Nejdražší maso z perliček je 500 rublů. na kilogram. Prodej krůtího masa vždy přináší hmatatelný příjem.

Samozřejmě není možné organizovat ziskový prodej drůbežího masa pěstovaného na drůbežárně pouze na trzích. Navíc je prostě nemožné soutěžit s malou farmou s chovem drůbeže, aby se vyrobilo stejné maso brojleru. Takže se musíte otočit.

Naší výhodou je, že při pěstování ptáků nepoužíváme růstové stimulátory a antibiotika. Naše výrobky jsou proto dietní a kteří se v budoucnu snažili takové maso odmítnout.

Ziskovost své drůbeží farmy jsem dosáhl na zakázku. Po obdržení objednávky, správné množství drůbeže porážky, škubání, mám veterinární osvědčení, vážit, štítek, balíček a rukou přes hotového výrobku k zákazníkovi.

Samozřejmě, moji asistenti to dělají. Koneckonců, škrábání a oškrábání ptáků na farmě je obtížné podnikání. A získání kompaktní technologické linky je prakticky nemožné. Nabízejí pouze zařízení, která je určena pro velké množství produkce drůbežího masa.

Jak již bylo uvedeno, prodej produktů získaných na drůbeží farmě není o nic méně důležitý než organizace jeho produkce. Proto se musíme neustále soustředit na potřeby poptávky a trhu, a to pomocí různých kanálů pro prodej drůbežího masa.

Například nyní ve velkých obchodních řetězcích existují zemědělské oddělení, s nimiž pracuji. Je pravda, že práce s nimi není snadná. Majitel obchodu se o naše problémy nestará. Jeho zájem spočívá v tom, že kvalitní drůbeží maso k datu uvedenému ve smlouvě se objevilo na pultu. Nedávno jsem začal spolupracovat s online obchody. Problémy s nimi jsou však podobné.

Chcete-li řádně organizovat marketing vašich zemědělských produktů, nezapomeňte věnovat pozornost reklamě. K tomu jsme nedávno vyvinuli naše logo na obalu a nyní prodáváme naše kuřata brojlerů pod naší značkou. Koneckonců, spotřebitel už nevěří neosobnímu produktu, ale určitému výrobci. "

Podnikatelský plán pro výrobu drůbežího masa a nepotravinářských surovin

OBSAH

 1. Cíle podnikatelského plánu a podnikatelských cílů
 2. Podnik a jeho produkty 2.1. Umístění a vlastnictví podniku 2.2. Technologie a produkty podniku
 3. Investiční plán
 4. Analýza trhu 4.1. Stav trhu s hotovými výrobky 4.2. Analýza trhu s surovinami
 5. Výrobní plán 5.1. Výpočet obratu 5.2. Výpočet nákladů 5.3. Výpočet zisku a ziskovosti
 6. Marketingová a prodejní strategie
 7. Finanční plán. Plán splácení úvěru
 8. Analýza rizik a výpočet účinnosti Závěr

1. CÍLE OBCHODNÍHO PLÁNU A OBCHODNÍ PROBLÉMY

Cíle tohoto podnikatelského plánu jsou:

 1. Ospravedlněním ziskovosti zvoleného druhu činnosti je pěstování průmyslové drůbeže ve stávajících vlastních výrobních zařízeních a zavádění surovin s nízkou životností a drůbežím masem na domácím i zahraničním trhu;
 2. Identifikace tržních podmínek a prognózy prodeje hotových výrobků při současném zvýšení výrobní kapacity během investičního období;
 3. Odhad očekávaných finančních výsledků podnikání a budování finanční strategie podniku při výpočtu s výpůjčními prostředky bankou.

Cíle společnosti v investičním období jsou:

 • rekonstruovat dům zařízení pro výrobu přípravku pro zajištění uzavřeného výrobního procesu cyklus (první etapě - na základě výrobních zakoupit mladých ptáků, druhý stupeň - soukromá inkubační mladé drůbeží průmyslová produkce vajec z chovu hejna drůbeže s následnou výrobou down-pen-Vaga surovin a průmyslových maso);
 • provádět technickou rekonstrukci drůbežárny a zajišťovat infrastrukturu, obnovovat loďstvo strojů a technologických zařízení;
 • konsolidovat a rozšířit řízený segment regionálního trhu s drůbežím masem na základě přímých smluv s marketingovými organizacemi;
 • uskutečňovat smluvní záměry a posílit prodejní kanály pro suroviny pro vývoz a vývoz;
 • zajistí hromadění hromadného zisku z výroby a uvádění hotových výrobků na trh, dostatečné k uspokojení osobní spotřeby a realizace druhé fáze vývoje výroby.

Vybraný typ činnosti je kombinován s regionálními programy pro rozvoj zemědělského sektoru ekonomiky regionu Rostov a zvýšením zásobování obyvatelstva základními produkty. Akumulace vlastního kapitálu ve farmě vytváří základ pro konsolidaci výrobních sil na venkově a aktualizaci technologie zemědělské výroby. Operace exportu a importu zemědělských zemědělských podniků zajišťují integraci místních zemědělských výrobců do světového hospodářského procesu a vkládají jim tržní manažerské dovednosti.

2. PODNIKY A JEJÍ VÝROBKY

2.1. Umístění a vlastnictví podniku

Iniciátor projektu - farma "Ovis" - registrovaná vyhláškou vedoucího správy Ust-Doněckého regionu Rostovska 22. května 1992 N409. Zemědělství je samostatný subjekt s vlastní právní subjektivitou, vzdělané rodiny a skupiny osob pro výrobu a uvádění na trh zemědělských produktů, zpracování S / S surovin, obchodu a veřejných zakázek (Listina řízení a řešení jsou připojeny). Farma "Ovis" se nachází na území Art. Melikhovskoye Ust-Doněck oblast Rostov (110 km od Rostov-on-Don), má pozemek o rozloze 4 hektarů. v majetku pro organizaci činnosti produkce drůbeže. V majetku farmy "Ovis" je dům domu s hodnotou 20.02.97-150.0 tisíc rublů. (Přiloženo stanovisko k ocenění nemovitého majetku). Budova domu je zděná, s rozlohou 1.395 m2, s hospodářskými budovami, kamennými základy, dřevěnými podlahami, břidlicovou střechou. Dům drůbeže je vybaven vodovodem z artesiánského studna, kanalizace, větrání, topení, osvětlení. Technické vybavení drůbežárny a kameniva pro přípravu surovin na výrobu suroviny se odhaduje k 19.2.1997 ve výši 103,7 tis. Rublů. Vlastní majetek (je připojen posudek odborníka). Pro zvládnutí moderních technologií pro pěstování drůbeže a přípravu surovin určených ke snižování a nalijení surovin vyžaduje dlouhodobý majetek společnosti rekonstrukci a rozvoj výrobní infrastruktury.

2.2. Technologie a produkty podniku

Hlavním předmětem činnosti je pěstování drůbeže - hus - pro jejich vytrhávání, vaření váhu-pen-ing iuboy drůbeže za účelem prodeje masa cyklech po vytrhání chmýří. Technologický cyklus není delší než šest měsíců, což výrazně snižuje rentabilitu činnosti v důsledku nečinnosti v době nečinnosti dlouhodobého majetku během roku. Hlavní zdroj energie drůbežárna v době analýzy zatěžování ne více než. 20 - 25% z důvodu nedostatku finančních prostředků na nákup reprodukčních hejn drůbeže a rekonstrukci domu, krmivo drůbeží farmy pastvin, částečně kultivované plochy, ale hlavní jídlo zakoupený podniky - výrobce krmiv pro zvířata. zdroj distribuční technologie, úklid prostor, škubání dolů, zdechliny jatečné drůbeže, aby podmíněné požadavky - návod k použití. Výrobky z farmy jsou husí, bílé, surové suroviny pro život po celý život. Struktura 1 kg surovin: down-28-32%; peří - 72-68%. Balení surovin - teakové sáčky o hmotnosti 20 kg. Spotřebitelé surovinových materiálů jsou podniky, které nakupují v regionech země a SNS. Dosažený objem dodávek - 580-630 kg surovin ročně. Uvádění podobných produktů v oblasti (životnost drcení drůbeže) na průmyslové bázi prakticky není prováděno. Potravinářská technologie down syrové hmotnost působící na doprovázející proces drůbeže se provádí na základě poražených ptáků, což výrazně snižuje kvalitu je připraven i na trhu masových výrobců zužuje. V soukromém agrárním sektoru v Rostovském kraji není obstarání surových surovin podhodnoceno. Tyto faktory potvrzují proveditelnost vyplnění této mezeru na trhu v úvahu rostoucí potřebu vysoce kvalitních down-peří suroviny v tuzemském i zahraničním trhu. Masné výrobky - jatečné těla a droby z husí. Výkon masa z jedné drůbeže je 4 kg nejvyšší a první kategorie. Dosažená roční produkce činí 7,8-8,5 tuny masných výrobků. Trh s prodeji - místní: trhy s družstvem ve městech regionu Rostov (maloobchodní prodej - 45%); obchodní a zprostředkovatelské podniky (velkoobchod - 40%); (podle smluv - 15%). Prodej stavební stroje a masných výrobků vyrobených v průměrných cenách v konkurenci s výrobou tovarozameschayuschey tuzemské i zahraniční výroby (kuřecí kostry a nohou, kachní kostry, maso, krůtí, atd.) Výroba husí maso v průmyslovém měřítku v této oblasti není vyvinuta, protože jeho nerentabilní pro čistě výrobu masa (z důvodu dlouhého trvání výrobního cyklu výkrmu husy, poměrně vysoká složitost tohoto typu chovu ptáků, velká specifická spotřeba krmiva). Ve spojení s výrobou down-suroviny masných výrobků husí farmy je v souladu s úrovní sredneot-raslevym ziskovosti masa výrobních společností a podnikání je konkurenční.

3. INVESTIČNÍ PLÁN

Investiční plán farmy "Ovis" se skládá ze dvou etap:

 • první etapa: rozvoj výrobní kapacity na úrovni 10 000 kusů současného chovu drůbeže s každoročním obnovením nákupů mladých zvířat;
 • druhá etapa: organizování vlastní inkubační produkce mladé drůbeže za přítomnosti plemenných husí.

Tento podnikatelský plán je zaměřen na zdůvodnění podmínek pro realizaci první fáze rozvoje podniku a přípravu výroby pro druhou etapu.

Tabulka 3.1.
Objekty a směry investic

Zpracování a prodej drůbežího masa: Rusko - Izrael, kreslení paralely

Zpracování a prodej drůbežího masa: Rusko - Izrael, kreslení paralely

Podle oddělení marketingového výzkumu inženýrské společnosti M.A.D. (Izrael) existuje několik důvodů, proč je nutná důkladná analýza a srovnání taktiky a strategie výrobců drůbeže v oblasti zpracování a uvádění na trh v Rusku a Izraeli. Jedním z nejobjektivnějších důvodů je skutečnost, že scénář pro rozvoj trhu s drůbežím masem v Rusku je podobný scénáři pro vývoj trhu s drůbežím masem v Izraeli. Rychlost růstu produkce drůbežího masa v Rusku je působivá. Nicméně v oblasti zpracování a prodeje drůbežího masa na ruském trhu se situace vyvinula poměrně neklidně.

Potřeby trhu dnes zcela jednoznačně upravují výrobní činnosti jakéhokoliv komplexu drůbeže a tím koše jeho produktů.

Dnes téměř každý komplex drůbeže v Izraeli pracuje podle následujícího algoritmu:

- 80% drůbežího masa se prodává v chlazeném stavu a 20% je prodáno zmrazeno

- 80% mužů (jatečná hmotnost 2,3-2,5 kg) a 20% samic (jatečná hmotnost 1,75 - 2, 0 kg) jsou posílány k řezání. Tato taktika se používá proto, že součásti kostry velkého muže během řezání jsou mnohem větší a atraktivnější pro spotřebitele.

- 20% mužů (jatečná hmotnost 2,3-2,5 kg) a 80% samic (jatečná hmotnost 1,75-2,0 kg) se prodává jako jatečně upravená těla

- 90% vnitřních orgánů drůbeže se prodává v chladničce a 10% je zmrazeno

V závislosti na segmentu trhu, který zaujímají produkty tohoto konkrétního drůbežího komplexu, zpracovává vlastní provozovna na zpracování masa z 15% až 30% celkové produkce drůbežího masa. Kromě toho je třeba zdůraznit, že v Izraeli existuje mnoho podniků na zpracování masa různých kapacit, které vyrábějí různé produkty z drůbežího masa bez vlastního cyklu pěstování a pracují na nakupovaných místních surovinách.

V současné době, Izrael má velmi vážné krizi nadprodukce drůbeže, vývoz drůbežího masa není vůbec, dovoz drůbežího masa má velmi malý objem a je určen především pro kategorie náboženských občanů Izraele, kteří žijí mimo Izrael. Je dobře známo, že Izrael zaujímá jedno z prvních míst na světě, pokud jde o spotřebu drůbežího masa. Průměrný Izraelci spotřebuje až 40 kg drůbežího masa ročně.

Na ruském trhu je situace zcela odlišná. Analýza aktivit

drůbežích komplexů v Rusku, máme následující obrázek:

- až 40% drůbežího masa se prodává v chladničce a více než 60% se prodává zmrazeno

- objemy řezání jsou minimální, hlavní objem prodeje je jatečně upravená těla

- objemy vlastní produkce zpracování masa jsou minimální a v průměru se pohybují od 10% do 15%

- 10% vnitřních orgánů drůbeže se prodává v chladničce a 90% je zmrazeno

Je třeba poznamenat, že spotřeba drůbežího masa se neustále zvyšuje. Mnoho výrobců drůbeže prostě nemají používat funkce, které jsou popsány zvýšením sortiment, stejně jako v procesu zvyšování objemu vlastního hlubokého zpracování. Téměř všechna velká ruská zařízení na zpracování masa pracují na surovinách zakoupených v zahraničí a nemají vlastní pěstitelský cyklus.

V oblasti hlubokého zpracování drůbežího masa v Izraeli je nutné přestat věnovat velkou pozornost. Zde jsou hlavními pozicemi v objemu prodeje hotové výrobky určené k přímé spotřebě, tepelně neupravené výrobky a polotovary vyrobené z masa z brojlerů a krůt. A hlavním objemem výroby jsou polotovary. Vzhledem k činnosti velkých masných zpracovatelů lze vidět, že sortiment polotovarů je velmi velký a činí 50 až 70 titulů. V posledních 5-6 letech byla hromada polotovarů pro děti různého věku. Navíc jedním z nových a velmi slibných oblastí je výroba tepelně zpracovaných polotovarů, které kombinují drůbeží maso a zeleninu. Tam je také velmi populární řada masných výrobků bez cholesterolu, produkty patří do kategorie dietu nebo světlo, vyrobené výhradně z krůtího masa.

Měla by také věnovat pozornost zásadně odlišným přístupům k balení mezi trhy obou zemí. V současné době v Izraeli může být stejný produkt hlubokého zpracování drůbežího masa zakoupit v různých hmotnosti obalu, hmotnost chladicích věžích 0,25 - 0,35 kg (jednotlivě balené) 3 - 5 kg (v rodinném balení úsporné balení).

V Rusku se vážení téměř nezaplatí. Pravítko stejného výrobku se zpravidla skládá z 1-2 možností.

V Rusku obecně je sortiment výrobků pro hluboké zpracování drůbežího masa velmi malý. Moderní rytmus života průměrného Ruska je poměrně intenzivní. Úroveň blahobytu obyvatelstva roste. Zdá se, že byly vytvořeny všechny předpoklady pro rozvoj trhu s tepelně zpracovanými masnými výrobky, se zpracovanými masnými výrobky a polotovary. V rozvoji tohoto segmentu trhu však není ani jasný trend. Ve skutečnosti se vyrábí velmi málo výrobků, sortiment je úzký, kvalita je nízká. Většina ruských chovů drůbeže se ani nestalo úkolem rozvíjet svůj vlastní zpracovatelský průmysl. Objektivní důvody, proč k tomu dojde, jsou zcela srozumitelné. Poptávka po produktech je tak vysoká, že nemá smysl investovat další prostředky do rozvoje vlastních zařízení na zpracování masa.

Jen v této situaci je třeba vzít v úvahu, že dodatečné náklady na 1 kg tepelně ošetřených výrobků a polotovarů činí nejméně 1 EUR na 1 kg. Ruský výrobce drůbežího masa by navíc měl chápat, že tím, že rozšiřuje sortiment, trvale zaujímá různá místa na trhu, čímž minimalizuje výrobní rizika a rozšiřuje objemy prodeje.

Dalším okamžikem je prodej drůbežího masa. Prodej drůbežího masa a masných výrobků z drůbežího masa začíná chladicím a skladovacím terminálem jatek. Prakticky všechny porážky v Izraeli mají své vlastní chladící a skladovací terminály, které se nacházejí na místě jatek. Zde je zpravidla i obchodní dům. Schéma práce v tomto uspořádání je velmi efektivní, flexibilní, kontrolované, což umožňuje vyhnout se dodatečným nákladům a nevyžádané pošty v souvislosti s pohybem objemu výroby. Téměř všechny izraelské drůbež komplexní práce na této realizaci algoritmů: až o 40 - 50% výrobků prodávaných ve velkých obchodních řetězcích na základě dlouhodobých smluv, je dodávka prováděna naší vlastní transport drůbeže komplex, 50 - 60% prodávány agenty nakupování drůbeže komplex domů v řeznictvích - obchody, také s pomocí vlastní přepravy drůbežího komplexu. A toto rozdělení jako procento se objevilo poměrně nedávno z jednoduchého důvodu. Kupující vstupuje do velkého nákupního centra, v zásadě jednou za týden. Velké nákupní střediska se obvykle nacházejí v průmyslových zónách měst. Doprava je velmi těžká a napjatá, náklady na benzín jsou vysoké. Proto se nachází hned vedle domu mnoho obchodů s masem - obchody. Velmi pohodlné, rychlé a cenově dostupné. Navíc v nedávné době vytvářejí tyto prodejny i své vlastní sítě.

Důležitou mrtvicí je hlavní motto práce s masem: žádná impersonálnost. Dokonce i ve velkých síťových supermarketech jsou oddělení drůbežího masa využívány v obchodním domě komplexu drůbeže v 60% případů. Celé oddělení drůbežího masa je vyrobeno v barvách komplexu drůbeže, personálu ve značkové uniformě, vždy zvláštním interiérem.

V ruských podmínkách je situace zcela odlišná. Existuje řada hluboce negativních skutečností. Z jatek na pult, drůbeží maso někdy prochází řadou obchodních domů, existuje celá síť zprostředkovatelů a protějšků. Základní objemy vlastní produkce jsou realizovány prostřednictvím velkých obchodních sítí, které se cítí tak jistě, že velmi strmě ovlivňují tvorbu cen. Situace je opakem situace v Izraeli. Malé obchody s masem - prakticky žádné obchody. A co je nejdůležitější - produkt je ve většině případů téměř úplně neosobní. Výrobce nevidí žádný smysl, aby bojoval za své jméno v očích spotřebitele. Pouze malý počet ruských komplexů drůbeže má výraznou vlastní značku, účinně ji propaguje na spotřebitelských trzích a zlepšuje se.

Při provádění průzkumu trhu ruského trhu s drůbežím masem byli odborníci oddělení marketingového výzkumu společnosti M.A.D. (Izrael) se zaměřil na následující skutečnost. Vezmeme-li celkovou reklamní čas na předních televizních kanálech ve výši 100%, je zřejmé, že reklama na výrobky z drůbeže zaplatili v průměru o 2-3% reklamního času, zatímco reklamní prostředky z pálení žáhy a ostatních zažívacích poruch je kladen na 15% reklamního času, zatímco v Izraeli je reklama na drůbeží výrobky v průměru 20 až 25% reklamního času.

A závěr o hlavní věci. Prodej masa je umění. Zda je to velký řetěz supermarketů nebo malá řeznictví před kupujícím je prodávajícím. A v tomto konkrétním případě to není jen prodávající, je to řezník. Řezník - barevná postava, odpovídajícím způsobem vybavena. Řezník musí být vybaven veškerým potřebným vybavením. Na žádost kupujícího musí snížit ptáka, sundat kůži, nakrájet řízek, vařit mouku, doporučit recepty na nové pokrmy z drůbežího masa a nabídnout sadu koření. Dnes v Rusku v masných odděleních je personál naprosto profesionální a není připraven provádět ani minimální základní funkce, které musí vykonávat řezníci.

Boris Belenky- veterinární lékař,

zástupce společnosti M.A.D. (Izrael) v Rusku

Hospodářská činnost: chov kachen a prodej kachního masa

Minimální počáteční kapitál

Podnikání rostoucích vodních ptáků je velmi výhodné a slibné. Pro organizaci malého hospodaření v domácnostech nejsou nutné žádné vážné investice a vysoké pracovní náklady, i když kachny potřebují dobré životní podmínky. Mezi nejoblíbenější začínající podniky patří mini-farm formát, který může být umístěn na ploše ne více než 100 metrů čtverečních. metrů.

Technická a materiálová základna kachní farmy

Konvenčně, celé území farmy lze rozdělit do tří různých segmentů: drůbeží dům s klecí pro odchov a výkrm ptáky na prodej, voliéra s chovem ptáků, technická místnost s veškerým potřebným vybavením a zásob.

Obecně platí, že drůbežárna pro kachny se nijak neliší od obvyklého kuřecího kousku. Standardní požadavky mu jsou uloženy. Mělo by být suché, čisté a světlé, mít elektrické osvětlení, dobře větrané, ale je nepřijatelné vytvářet průvany. Často začínající zemědělci preferují levnější variantu dodávky a odsávání.

Ovšem zkušení drůbežáři se domnívají, že přesně jde o výdajové položky, na něž nestojí za záchranu. Podle jejich názoru je lepší ventilace s nuceným přívodem teplého vzduchu. Tyto náklady se rychle vyplatí, zejména pokud v teplé sezóně nebudete mít kachny v drůbežárně, ale v otevřené kleci. Ventilaci bude fungovat výhradně v chladné sezóně, kdy je paddock nemožné.

Pro stavbu domu se používají nejlevnější stavební materiály. Hlavní věc, že ​​ve stěnách a ve stropě nebyly žádné štěrbiny. Přísnější požadavky na velikosti domu, není však, aby zachránil zemědělci zkušení drůbeže se doporučuje provést přední stěnu domu pro kachny až dva metry, a zpět do podceňují do výšky jednoho metru.

Na rozdíl od slepic, kachny nepotřebují hnízdo - vždy stráví na podlaze, takže vysoké stropy jsou bezvýznamné. Snížením výšky domu jste na jedné straně snižuje množství potřebné pro jeho stavebních materiálů, a na druhé straně, aby v průběhu sezóny ohřevu studeného domu (což je velmi významnou nákladovou položku) uložení.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Plocha domu je určena počtem hlav. Norma je 18-20 metrů čtverečních. metry pro tři ptáky představují minimálně 1 čtvereční. metr. Jeden takový drůbež je vhodný pro uchování asi padesáti kachen. Nezvyšujte počet hospodářských zvířat v omezeném prostoru - kachny netolerují přeplněnost.

Na jižní straně drůbežárny se provádí šachta v nadmořské výšce 5 až 10 cm od podlahy o šířce 35 cm a výšce 45 cm. Lázně vedou do výběhu, jehož plocha je asi 30 metrů čtverečních. metrů (ve výši dvou ptáků na 1 metr čtvereční), s baldachýnem o rozloze přibližně 7 metrů čtverečních. metrů. Paddock musí být oplocen, aby se pták nerozptýlil kolem místa.

Mnozí začátečníci drůbežáři vybavují umělé kachny pro kachny. Ale dokonce i díky tomu, že kachny jsou vodní ptáci a chtějí ve vodě spláchnout, to by nemělo být děláno. Na tak malém místě nebude zásobník dostatečně velký. Rychle se změní v kanalizační jámu a ptáci začnou bojovat o vodu, což nevyhnutelně povede k stresu.

Uvnitř domu jsou hnízda, pitné mísy a krmítka. Všechna tato zařízení musí být vyrobena z odolného materiálu, protože bude třeba pravidelně vyčistit a dezinfikovat. Krmítka pro kachny jsou vyrobena ve formě žlabu, který je vhodný pro použití v suchých potravinách a pro mokré tyčinky. Doporučuje se, aby zaplnil krmivo podavač ne více než třetinu jejich hloubce, protože u krmítka plných při jídle většiny potravinářských přestávky dolů a zhoršuje, což zvyšuje jeho spotřebu někdy výrazně.

Velikost podavače závisí na věku ptáka. Pro kachny do dvou měsíců odborníci doporučují, aby připravily tři sady podavačů současně z desek o tloušťce 1,5 až 2,5 cm. Na vrcholu koryta je upevněna tyč. Na jedné straně zabraňuje tomu, aby se pták dostal do podavače a hodil jídlo. Na druhé straně se používá jako rukojeť pro pohodlnější dopravu podavače. Žlab pro minerální krmivo jsou vyrobeny ze tří oddílů - pro křídu, skořápky a štěrk a jsou připevněny ke stěně ve výšce 20 cm od podlahy.

Káčátko pod kachní slepici

Po dobu 15 dnů při kachňata nejlépe používají samočinná, které rovněž sestává ze tří částí: z plastu nebo skla, válců až 4,5 litru, obdélníkové palety a odnímatelným krycím štítem. Samočinná zpravidla výhodné, protože se nedostane mokré kachňata a zachovává svěžest a čistotu vody po dlouhou dobu. Napáječky pro dospělé kachny jsou obvykle vyrobeny ze dřeva. Dlouze se pohybují od jednoho do jednoho a půl metru, šířka - 25 cm a hloubka -. 15-20 cm ke stromu nekroutí a neprojde vodu, musí být sklo prosmolit a malovat. Je-li vaše drůbež dům napájen vodou, můžete použít potrubí na pití z potrubí rozřezaného na dvě stejné části. V odpadní jámě je také instalován drenážní systém. A v ideálním případě je nejlepší použít jako konzumenty včetně dospělých ptáků neotvírejte nádobu a zahazování či bradavek piják systém.

Navíc budete muset připravit hnízda pro spojky. Jsou vyrobeny z desek. Šířka hnízda je 40 cm, hloubka - 50 cm a výška - 25-30 cm. Počet hnízd je stanoven počtem kachen. Jedna zásuvka této velikosti je určena pro pět žen. Pro pohodlí ptáků se hnízdí v hnízdě o výšce přibližně 7 cm. Na jaře a v létě je několik hnízd instalováno venku - na místě určeném pro pěší chůzi.

Spodní část hnízda by měla být pokryta slámou, pilinami nebo mechem. Piliny jsou před použitím sušeny. Celková spotřeba materiálu pro podestýlku kachen je 6 kg na jednoho ptáka. Pokud máte v plánu ponechat ptáky v místnosti v létě, a ne na procházce v přístřešku, spotřeba bude vyšší. Je třeba sledovat čistotu podestýlky, zejména během období snášky, neboť kachny přenášejí vajíčka přímo na vrh. Čerstvé piliny nebo slamě doporučujeme přidávat večer, aniž byste zapomněli, že je uvolníte. V letních měsících lze suchý hrubozrnný písek použít jako podestýlku, polstrovaný až na 20 cm.

Drůbež a pstruh pro chovné ptáky jsou vybaveny přesně stejným způsobem. Pouze hustota přistání se liší. Pro kachní rodiče je to 1 km. metr k ptákovi. Celková plocha druhého domu je tedy asi 20-30 metrů čtverečních. metrů. Z dodatečného vybavení budete potřebovat inkubátor požadovaného objemu. Odborníci doporučují vybrat univerzální modely. Mějte na paměti, že kachní vejce jsou větší než kuřecí vejce, takže se do inkubátoru určeného pro sto kuřecích vajec vejde až sedmdesát kachen.

Navíc je žádoucí okamžitě zakoupit stroj na vytrhávání peří z mrtvých těl a mrazáku. To je poměrně drahé zařízení. Minimální cena peroschitpatelnoy auto - 12000-15000 rublů. Ale tyto investice se rychle vyplatí. Dobu návratnosti lze vypočítat nezávisle, s přihlédnutím k tomu, že náklady na ruční kácení kachny jsou od 250 rublů na osobu!

Vlastnosti chovných kachen

Pokud uvažujete o své vlastní (i když malé) farmě není hobby nebo part-time farma, a především jako hlavní zdroj příjmů, budete muset neustále zvyšovat populaci kachen a usiluje o maximální snížení výrobních nákladů. Na jedné malé farmě na jeden rok je možné vyrůst až 270 ptáků.

Ale v takovém případě budete muset pravidelně zakoupit 50-60 kuřat. A to bude vyžadovat další, někdy velmi hmatatelné náklady. Například jedno denní káčátko z pižma (Indotka) stojí asi 100 rublů. Stejná částka bude zapotřebí, aby se zvýšila na "komoditní" stát. Je zřejmé, že je mnohem výhodnější držet chovné ptáky a vybírat kachny samostatně, než je pravidelně zakoupit na drůbežích farmách.

Které plemenné kachny se chovají? Kachní plemena se vyznačují svou hlavní produktivitou. Na základě tohoto kritéria se rozlišují maso, vejce a běžné druhy. Kachní maso se liší v hmotnosti a je relativně dřív než ostatní druhy. Při správné výživě může mladý ve věku dvou měsíců dosáhnout hmotnosti 2,5 kg. Z jednoho typu kachního masa je možné vybírat 35-40 kachen ročně. Typ masa zahrnuje následující plemena kachen: Peking, bílá Moskva, Rouen, šedá ukrajinská, černá bílo-hruď. Kachny typu vaječného typu váží méně než maso a společné.

Pěstujeme drůbež na zakázku, pracujeme pro restauraci

Drůbeží maso je dietní. Je široce používán při vaření, připravuje nejneuvěřitelnější pokrmy. Kromě toho je vejce jedním z hlavních produktů na stolu spotřebitele. To je důvod, proč pěstování ptáků je dvojnásobně ziskové.

Vyhlídky na směr, levné zrno otevírá cestu

Nedávno po poklesu dovozu drůbeže poptávka po tomto produktu rychle roste. Ekologická varianta pěstování je výhodnější, protože otevírá možnost zásobování potravinami restauracím, kde jejich realizace přinese větší zisk. Tuto činnost lze organizovat pouze při dodržování pravidel chovu ptáků: přítomnost prostorných zastřešení - pastva, organické krmení, vytváření podmínek pro údržbu a vysokou čistotu. Pokud se nejedná o žádné zvláštní problémy s potravinami, při spolupráci s agrárníky nebo přímými velkoobchodními nákupy bude nejprve obtížné provedení a kultivace.

Tržní cena obilí je 10 400 rublů za tunu, zatímco u velkoobchodů můžete souhlasit s tím, že ji snížíte s nákupem 10 tun. 1 kg kuřecího masa pro restaurace stojí 360 rublů, husa pochází z 500! Pokud zvážíte velkoobchodní cenu okamžitého prodeje 250 a 350 rublů, výnos bude o 25% vyšší než návratnost investic.

Moderní způsoby růstu výrazně zjednodušují práci, minimalizují fyzické náklady. Uspořádejte ekologickou továrnu, aby všichni, co potřebujete, mohli studovat technologii chovu drůbeže.

Který pták je výhodnější, kuřata, kachna, hus nebo křepelka?

V počáteční fázi realizace projektu je nutné určit směr podnikání, konkrétně, který pták bude pěstován. Je třeba vzít v úvahu, že je zapotřebí většího prostoru pro udržování kachen a husí. Pěstování kuřat může být zpravidla organizováno všude, protože pozemek na stavbu voliér nevyžaduje rozsáhlou plochu. Ekologické ptáky jsou jedinci, kteří žijí na zvláštním pozemku. Také vynikající možností je pěstovat křepelky s kuřaty, jak to je?

Chcete-li začít pěstovat ptáky, je nejlepší s kuřaty. Jedná se o nejuniverzálnější variantu, která zaručuje zisk, neboť je to nejoblíbenější volba pro segment průměrné ceny. Současně se spuštěním kuriku, a je lepší začít budovat klientskou základnu před tím, než je postavena. Chcete-li to udělat, musíte vytvořit kvalitní webové stránky, kde si můžete představit technologii masa a vajec.

Po dosažení zisku můžete postupně rozšířit své podnikání několika způsoby. Například začněte prodávat kuřata, mladí, přidejte do svého sortimentu kachny, husy, "hru". Hlavní věc je podívat se na příležitosti na trhu a zjistit, co můžete nabídnout zákazníkům.

Co je lepší maso nebo vejce?

Při vytváření drůbeží farmy někteří podnikatelé upřednostňují jeden zdroj příjmů, pěstování ptáků "pro maso" nebo za účelem získání vajec. Někdy stojí za to kombinovat směry. Prodej vajec a jatečně upravených těl přispívá k nárůstu příjmů několikrát. V tomto případě můžete prodávat vejce soukromým zákazníkům, což zvýší zisk.

Stojí za zmínku, že při výběru matečného louhu je třeba vybrat správné plemeno. Například plemena vajec obsahují "Leggorn", vyznačující se rychlým růstem a produktivitou. Mladá slepice je schopna dát více než 200 vajec ročně. Maso "Brahma" nebo "Cornish" je významná váha. Průměrná velikost dospělého člověka se pohybuje mezi 4 a 5 kg.

Kolik můžete vydělat na pěstování ptáků

Výhodná část podnikání závisí na směru projektu, ale v každém případě je maximální ziskovost 60%. Díky správné organizaci obsahu a zavedenému prodeji může být ziskovost činností více než 100%.

Hlavním příjmem drůbeží farmy je zisk z prodeje masa. Velkoobchodní cena je:

 • 1 kg kuřete na prodej v obchodech stojí asi 100 rublů.,
 • kachní maso - 190 rublů.,
 • husa - 250 rublů.,
 • tucet vajec - 32 rublů.

Při výpočtu ziskovosti projektu je třeba řídit následující ukazatele:

 • Slepice v prvním roce dávají více než 250 vajec ročně, pak jejich produktivita začíná klesat;
 • Dospělí váží až 2 kg, kuřata masných plemen - 4-5 kg;
 • Kachna váží až 2,5-3 kg, je schopna dát více než 150 vajec ročně, ze kterých je možné růst mladých budoucích;
 • Husa váží více než 5 kg, může dát až 60 vajec za sezónu, 600-700 g dolů.

Navíc pták dodává kromě hlavního produktu také chlup a vrh. Minimální cena chmýří je 250 rublů na 1 kg. Vrh může být prodáván jako hnojivo, 1 litr stojí 30 rublů.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Hlavní náklady na organizaci ekologické závody jsou:

 • Akvizice mladých zvířat: kuřata - od 45 rublů. za kus, goslings - 150 rublů, kachny - 55 rublů. mladé kuřata - od 150 rublů za kus, husy - od 350 rublů na jednotku, kachny - 120 rublů na kus.
 • Pronájem pozemku, výstavba zastřešení, kůlny - 200 tisíc rublů;
 • Nákup zrna krmiv - 50 tisíc rublů.,
 • Tvorba dílny, nákup chladničky - 150 tisíc rublů.

Postupný plán pro otevření ekologického chovu drůbeže, jen hlavní věc

Pro organizaci chovných ptáků bude vyžadovat:

 • Určete směr podnikání, jeho rozsah.
 • Půjčte si místo, postavte pera pro život ptáka "nahoře", přístřešky pro údržbu.
 • Najděte dodavatele mladých ptáků. Nejlepší je udělat velkoobchodní nákup.
 • Pro studium technologie krmení drůbeže, k nákupu krmiv s dostupností certifikátů kvality.
 • Registrace aktivit, získání povolení k prodeji výrobků.
 • Provádějte kompetentní reklamní kampaň.

Regulační rámec

Po vypracování podnikatelského plánu - dokumentu, který předepisuje veškeré výdaje a očekávaný zisk, možná rizika a metody jejich odstranění, je nutné začít řešit organizační záležitosti, jmenovitě registraci aktivit. Ekologická farma může být registrována jak jako právnická osoba, tak jako zemědělec. Pro legalizaci podnikání při daňové kontrole je poskytován stacionární balíček dokumentů.

Potřebuji povolení k otevření ekologické farmy pro drůbež?

Provádění drůbežího masa, vajec není možné bez formulace veterinárních osvědčení (získaných pro každou zásilku zboží), osvědčení o shodě výrobků s normami. Také je nutné získat sanitární povolení. Chcete-li jej obdržet, musíte poskytnout:

 • Fotokopie registračních dokumentů obdržených daňovou službou;
 • Doklady pro prostory, pozemky;
 • Technologická mapa výroby;
 • Seznam použitých zařízení;
 • Dokumentace pro organizaci ventilačního systému;
 • Dohoda o vývozu odpadků.

Jaké OKVED bych měl specifikovat pro ekologickou farmu?

Při registraci firmy je uveden kód OKVED 01.47. V souladu s aktualizovaným všestranným klasifikátorem je předepsán následující kód:

 • 47.11 - chov drůbeže pro maso;
 • 47.2 - chov drůbeže za účelem získání vajec;
 • 47.12 - pěstování ptáků dělohy.

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci aktivit

V souladu s vybranou organizační formou jsou placeny daně. Při otevírání CFL je vhodné použít ECCN ve výši 6% z obdrženého zisku. Je důležité: 70% příjmu by mělo být zisk přijatý z hlavní činnosti.

Technologie organizace ekologického chovu drůbeže

Technologií otevírání drůbežářské farmy je poskytovat nejbližší podmínky pro udržování ptáků. To je důvod, proč realizace projektu bude vyžadovat vytvoření prostorných komor. Zvláštní pozornost je věnována také potravinové základně, která by měla sestávat z jejich přírodních produktů.

Akvizice královnich buněk, které si vyberou plemena kuřat, kachen, husi

Před získáním matečného louhu stojí za to určit, pro jaké účely je pták potřebný. Nejoblíbenější jsou kuřata. Obsah husí a kachen vyžaduje velké plochy a mnohem pestřejší krmení. V poslední době se křepelky rozrostly v popularitě, které se pěstují jak pro maso, tak pro účely získání vajec.

 • Mléčné plemeny kuřat - Bílý Plymouth, Dorking, Brama;
 • Vejce druhů ptáků - Ruský bílý, Leggorn;
 • Maso - Sussex, Livenskie, Poltava.

U drůbežárny je nejlepší koupit mladé jedince, jejichž věk je určen stavem peří.

Výběr vybavení pro založení drůbeží farmy

Jako zařízení by měl podnikatel nakupovat podavače a pijáky. Navíc musí být přístřešky vybaveny větracím systémem, osvětlením, pásky pro odstraňování hnůj, odběr vzorků. Vše, co potřebujete, je lepší nakupovat ve velkém ve specializovaných internetových obchodech.

Výběr místnosti

Nařízení Ministerstva zemědělství Ruské federace ze dne 3. 4. 2006 upravuje údržbu ptáků v domácnosti, a to:

 • Přítomnost odtoku vody;
 • Montáž oplocení pro ptáky;
 • Montáž izolovaných uzávěrů pro paddock;
 • Požadavky na ubytování, ventilaci, osvětlení, krmení.

Jak správně krmit drůbež

Zvláštní pozornost by měla být věnována sestavování denní dávky při pěstování drůbeže.

 • Chur: 40% směsi obilovin (pšenice, ječmen, kukuřice), 30% mleté ​​obilí, 10% krmiva, 15% rostlinného krmiva a 5% minerálních látek a vitaminů.
 • Kachny: 75% obilovin, 10% rostlinných krmiv, 10% krmiv, 5% vitamínů a mikroelementů.
 • Husa: 95% tráva, 5% zrno.
 • Křepelka: 90% zemního zrna, 10% - rostlinná krmiva (vařená a drcená).

Zemědělské ptactvo jsou produkty s velkou poptávkou, a ekologicky šetrné jatečně upravené těla a vejce jsou také vysokým ziskem. Koneckonců, taková nabídka na trhu je mnohem dražší a poptávka je vyšší.

Koupím domácí produkty z farmy, drůbeží maso - kachna, husy, kuřecí maso, krůty, křepelky apod., Maso - vepřové maso jehněčí

Jste tady

Upozorňuji majitele domácností a zemědělských podniků - v pravidelných intervalech provádím v malých množstvích nákup zemědělských produktů. Důležité je kvalita produktu, způsob výkrmu bez použití růstových hormonů a dalších typů GMO přísad, tj. pěstované pro sebe.
Zvažuju všechny typy produktů, které máte k dispozici. Informujte mě o typu výrobku, ceně, průměrné hmotnosti a množství za týden, které můžete prodat.

Zde se zajímá:
Drůbeží maso
Slepice. Kachna. Husa. Turecko. Kuřata. Křepelka. Guinea
Maso
Jehněčí. Hovězí. Telecí. Vepřové maso. Králík.
Mléko / vejce
Smetana Milk. Tvarohový sýr. Vejce.

 • 70562 zhlédnutí

Jsem z Ukrajiny Prostřednictvím zprostředkovatelů předáváme produkty Moskvu.Narekaniy za kvalitní net.Hotelové by našly přímý kontakt

Existují návrhy pro maso: hovězí, vepřové, jehněčí. Jaké objemy vás zajímají?

Nabízím vepřové maso, hovězí maso
mléčné výrobky
máme malou farmu a tradiční technologie

KFK "Birdyard" Voronezh kachna 55-60 dní. Jatečně upravená těla 1,7-2,1 kg 150r / kg celoročně 8-905-657-44-66 Michael

Turecko mrkev 7-8 kg, 250 rublů na kg

Nabízím husy na mou domácnost 30 kusů. Hmotnost 3,5-4,5 kg s dodávkou do Moskvy žádné problémy.

Přijmu peníze jako dárek. Označení nejméně 500 rublů, pouze v bankovním balíčku. Je požadováno odeslání.

Nabízíme králičí maso, vlastní králičí farmu. Moskevská oblast, okres Serpukhov, objemy žádné

Zavolejte 8 (910) 459-11-15 Tatyana, jednáme!

nabízíme maso a lahůdky od králíků - urychlovačů. Jsme chováni na základě MIAKRO-ekologicky čisté králičí technologie nejvyšší kvality. napište [email protected] zašlete cenu.

připravené dodávat hovězí maso vepřové maso 2 krát v době čisté rustikální 89274180019

Nabízím králičí maso. Vyrostl na farmě.

Hovězí maso po celý rok.

Pěstuji ovce, kozy, dobytek, prasata, krůty, kachny, husy, perličky, křepelky, kuřata, králíky, jíst včely.
Zveme vás, abyste navštívili, koho já pěstuji, co krmím. Setkání lidskou cestou.
Prodávám své domácí vepřové maso, na požádání zpívám seno ze sýra, slámy nebo sáčku. Jatečně upravená tělíska, polovina jatečně upraveného těla, čtvrtina - 250 rublů / kg.
Mohu dělat řízky, odříznout tuky pomocí mezivrstev. Kouřte, sůl.
Husy, kachny, krůty, králíci, kuřata, mladí kohouti - 300 rublů / kg.
Si můžete objednat domácí vepřové 80 kg jatečně upraveného těla, půlku prasete 40 kg, jedna čtvrtina vepřového přední, zadní 25 kg, je cena - 250 rublů / kg. Zakolyu a já se rozjedeme hned po objednávce. V těle, více než 110 kg - 220 rublů / kg, méně - 250 rublů / kg.
Můžete objednat jehněčí, kozí maso, jatečně upravená těla 18-35 kg, cena 250 rublů / kg, pokud je jatečně upravená těla nižší než 18 kg, cena je 300 rublů / kg.
Kuřecí vejce - 50 ruble tucet (mám 150 slepic).
Vejce křepelky - 40 rublů tucet.
Mléčná kráva je 30 rublů.
Kozí mléko je 50 rublů na litr.
Brynza z kozího mléka 350 rublů kg.
Prodávám uzenou a slanou slaninu, domácí solení a kouření.
Vepřové maso je domácí, pěstované na přírodních krmivách.
Uzené výrobky:
krk, balyk, beder - 400 rublů / kg,
šunka, maso bez kosti - 350 rublů / kg,
žebra - 350 rublů / kg,
2 žebra řezané v polkruhu se slaninou - 380 rublů / kg
kuřata, kokršle - 350 rublů / kg,
turkey, kachna, hus, králík - 400 rublů / kg.
Domácí pochoutky:
domácí klobása v přírodní skořápce - 800 rublů / kg,
hovězí maso (bramborové maso ve vepřovém žaludku, vařené v troubě) - 600 rublů / kg.
krvavá klobása - 600 rublů / kg.
Med (louka motley tráva, koriandr, slunečnice, lipa)
3L banky 800 rublů.
30 l kontejner 32-35 kg - 8000 rublů.
40 litrů baňky 55 kg - 10000 rublů.
Tam jsou divoká prasata, pěstované doma - 500 rublů / kg. Budu řezat pouze velké (v kostce 60-90 kg)
Rychle provedu objednávku, pokud jsou objednány celé kostry, nikoli polovina nebo čtvrtina.
Dodávka je možná.
t. 8-915-570-62-52, 8 (47234) 75589, Alexei s.Matrono-loktů Alekseevskogo Belgorod region. e-mail: [email protected]

Dobrý den! Za jakou cenu jste připraveni uvést chlazené králíkové maso? Jaká je minimální část?

nabídnout králík 180r.kg
husa 150μg

Maso ptáků ve Voroneži a Voroneži

730 Na požádání je 730 reklam "Velkoobchod drůbeže v regionu Voroněž." Reset filtrů

Velkoobchod drůbeže v regionu Voroněž - bezplatné inzeráty na Meatinfo.ru pro experty na trhu s masem. Chcete-li rychle najít velkoobchodníky, umístěte reklamu na prodej velkoobchodu s masem. Pokud chcete koupit velkoobchod s masem, umístěte reklamu na nákup. Chcete-li umístit reklamu, musíte se přihlásit. Nebude vám trvat déle než jedna minuta.

v regionu Voroněž

 • Všechno
 • Prodej
 • Koupit
 • Ostatní
 • Vše +43
 • Maso, masné výrobky +48
 • Klobásy, klobásy, lahůdky +6
 • Živá zvířata v živé hmotnosti +1
 • Vybavení a služby +8
 • Práce, podnikání +1
 • Logistika, skladování, pronájem +0
 • Import +0
 • Export +0

Vyhledávání podle oblasti, města nebo kraje

Meatinfo Blog

Ostatní oblasti

Hledáte kupce?

- Internetový manažer najde společnosti, které se zajímají o vaše produkty.
- Internetový manažer vám zašle komerční nabídku zainteresovaným společnostem.
- Správce internetu přidělí vaši firmu a reklamy mezi tisíce vašich konkurentů.
- Stačí odpovědět na volání a dopisy a vstoupit do výnosných obchodů.

Aktuální tržní podmínky a organizace prodeje drůbežího masa

Potřeba obyvatel Ruské federace u drůbežího masa do roku 1992 byla poskytována na úkor vlastní produkce a činila 12,4 kg na osobu a rok. Avšak při příjezdu do naší země dovezeného masa (krásně zabalené, v širokém rozsahu a především - mnohem levnější) se ukázalo, že ruské podniky vyrábějí nekonkurenční výrobky. V důsledku toho se objem produkce drůbežího masa na 4 roky snížil o 66% a činil 4,7 kg celkového ročního poptávky na jednoho obyvatele. Dovezené drůbeží maso, často s nižší kvalitou, převzalo více než třetinu ruského trhu.

Tabulka 6 uvádí údaje o produkci, spotřebě a dovozu drůbežího masa v letech 1994 až 1996 ve vybraných zemích.

Tabulka 6

Dynamika změn v jednotlivých ukazatelích na trhu s drůbežím masem podle zemí za 3 roky, tis. Tun

Jak lze vidět z tabulky, po dobu 3 let americké invaze na ruský trh se dovozy masa více než zdvojnásobily, zatímco vlastní výroba se snížila o 44%. Mezi zeměmi uvedenými v tabulce má Rusko největší podíl na dovezené maso na domácím trhu - 60,5%, zatímco Jižní Afrika představuje 11,3%, Kanada - 12,5%, nemluvě o Spojených státech s jejich 0,016%. Ve všech zemích dochází ke zvýšení domácí poptávky po drůbežím masa. Zjevně je to způsobeno skutečností, že vědecký a technologický rozvoj a pokročilé technologie vedoucích zemí při výrobě tohoto výrobku umožnily výrazně snížit náklady, čímž se zvýšila dostupnost masa pro kupující.

To je situace na světovém trhu drůbežího masa. A na domácím trhu se blíží další etapa zlepšení infrastruktury: ruští výrobci využívají nové kanály pro prodej svých výrobků a snaží se najít optimální řešení v nestabilní politické a ekonomické situaci v Rusku.

V posledních letech se situace začala postupně stabilizovat a dokonce byl zmíněn růst podílu domácího masa na ruském trhu. To bylo z velké části důsledkem změny preferencí spotřebitelů vůči domácím potravinám. Stát již nemůže počítat - v roce 1997, že splnil své povinnosti na nákup hotových výrobků v chovech drůbeže o 8,5% (69,6 tisíc tun z 810 tisíc tun plánované..), než aby výrobci ve velmi svízelné situaci. Nyní se stále více podniků drůbežího průmyslu spoléhají pouze na sebe a snaží se bojovat o kupujícího.

Ceny za drůbeží maso na ruském trhu jsou v současné době poměrně stabilní a podle odborníků v blízké budoucnosti nedojde k výrazným skokům.

V Kubanu se ceny blíží dolní hranici, což lze vysvětlit dobrými schopnostmi zemědělských podniků Kuban přizpůsobit se měnící se situaci na trhu. Nyní hlavními dodavateli na kubánské trhu s drůbežím masem jsou Starominskaja drůbež, drůbež Kurganinsky, „zemědělský komplex“, Leningrad a Novorossiysk drůbežárna. Jejich produkty se liší od produktů jiných ekonomik regionu díky kvalitě, dostupnosti, ceně a praktickému balení.

Hlavními středisky prodeje drůbežího masa jsou stále trhy kolektivních zemědělských podniků v regionálních centrech provincie av samotném městě Krasnodar. Od nedávné doby se stalo neziskové pro výrobce, kteří obchodují na hlavním trhu s potravinami v regionu - na trhu Kolkhoz (Senny) v Krasnodaru. Důvodem bylo rozhodnutí městských úřadů regulovat ceny potravinářských výrobků prodávaných na Kolkhozském trhu, aby byly pro obyvatele "přístupnější". Hlavními středisky prodeje drůbežího masa jsou také kooperativní a východní trhy, na které výrobní podniky dodávají své výrobky.

Podle mého názoru není trh s drůbežím masem v Kubanu dostatečně rozvinutý a jeho studie výrobců se pohybuje velmi pomalu. Žádné zemědělství nebude provádět průzkum trhu, aby mohl studovat požadavky zákazníků, jen málo výrobců si uvědomil, že je nutné zlepšit prezentaci produktu (více na zpracování mrtvých, praktické vakuové balení, vnější obalový menších objemech v vlnité lepenky), propagace zboží na trh s využitím reklamních médií a Pouze farmě drůbeže Starominskaya se zabývá prodejem. Nadále se používá metody založené na nákladech ceny, a to navzdory skutečnosti, že v této situaci racionálně používanou metodou pro odhad mezní hodnotu zboží kupujícímu (v nepřítomnosti náhražek). Sortiment výrobků je skromný ve srovnání s dostupnými prodejci dováženého zboží během importního boomu drůbežího masa.

Jedinou výhodou v této situaci je dostupnost velkých rezerv pro rozvoj tržní aktivity podniků a jejich dobré znalosti o psychologii ruské osoby tak tajemné pro zahraniční prodejce.

Krasnodar OPPF mě studoval také nemá bohaté zkušenosti z přímé komunikace s masovou spotřebitele, od té doby své existence až do roku 1994 obdržela vládní zakázky na dodávku masa a vajec ve federálních fondů. Po zastavení objednávek se továrna potýkala s potřebou nalézt kupujícího pro své výrobky a také hledat výrobky, které by nalezly více kupujících. Za tímto účelem se v organizační struktuře podniku podílel zástupce ředitele pro vnější vztahy a obchodní ředitel. Nové divize byly obchodní oddělení, oddělení dodávek a oddělení prodeje živé drůbeže.