Tip 1: Jak rozdělit ateliér

Pokud nemáte dostatek kapitálu k investování do reklamy v televizi, rádiu nebo smlouvě s reklamní agenturou, jednat prostřednictvím internetu - je to mnohem levnější a efektivnější.

Zapojte všechny možné sociální sítě, například Instagram, VKontakte, Spoluřečence nebo Google+. Mějte na paměti, že nikdo nenajde váš internetový obchod, pokud jej nebudete distribuovat. V soc. sítě, které potřebujete k vytvoření veřejné nebo skupin, které popisují práci vašeho obchodu.

Není nutné mít vlastní web k prodeji zboží. Můžete jednoduše vytvořit skupinu ve VK a jednat prostřednictvím ní. Jméno skupiny nebo komunity by mělo odrážet činnost vašeho obchodu, ale zároveň být jednoduché a srozumitelné - a tak i nevědomí lidé by rádi přišli k vám.

Když se rozhodnete, které sociální sítě přilákáte zákazníkům a vytvoříte tam skupiny či skupiny, přemýšlejte o tom, co chcete říct potenciálním spotřebitelům. Jaký obsah naplní vaši skupinu, z čeho se bude skládat. Bude to běžný článek popisující produkt nebo barevné vizualizace, fotografické zprávy. Spotřebitel má rád krásné obrázky a podrobný popis zboží.

Skupiny obsahu v sociálních sítích. sítě by měly být atraktivní a srozumitelné společnému muži na ulici. Dokonce i když prodáváte jakékoliv mikrokontroléry pro technické zařízení, neposlouchejte termíny vpravo a vlevo. Takže právě zblížíte okruh potenciálních kupujících těm, kteří je již používají, a není vytvořena nová klientská základna. Začátečníci prostě nechápou, co jim nabízíte.

Když produkt popisujete v srozumitelnějších slovech, zvyšuje se možnost získání nového zákazníka. Například fráze "Tyto mikroprocesory slouží k ovládání různých elektronických zařízení. S pomocí nich můžete sami vytvořit vlastní robot doma! "Zní to atraktivnější a srozumitelnější než" prodáváme mikrokontroléry ".

Pod každým příspěvkem by měl být alespoň jeden obrázek. Kvalitní obraz, ne fotografie na koleně ve špatném rozlišení. Čím více emocionální účasti klient zažívá, tím více se mu líbí vaše produkty. Špatné fotografie nebo jejich nepřítomnost odmítáte pouze kupujícího - nikdo nemá rád číst jeden velký text "ručník". Také obrázek umožňuje vidět post sám mezi ostatními.

Pokuste se provést hashtags pro každý příspěvek, 3-5 bude stačit. Můžete tak seskupit své produkty pomocí hashtagů, které lze jednodušeji najít.

Nechte kontakty svého obchodu v sociálních sítích. sítích, v nichž se pohybujete vpřed. Nepište ««Všechny informace naleznete na našich webových stránkách. ". Klienti jsou příliš líní, aby přešli z jednoho zdroje na jiný. Možná nemají dostatek provozu, možná nemají čas, ale podstata je jedna - ztratila jste potenciálního klienta. Nebuďte líní sám a napište úplné informace o obchodu: přibližné ceny, kontakty, pracovní doba, způsob doručení a platby atd.

Vytvořte pocit intenzivní aktivity ve skupině. Příspěvky, i když malé, ale kvalitativní, by měly být stanoveny i jednou denně. Může to být popis jakéhokoli produktu, oznámení o nových příjmech, díky dodavatelům, pouze obrázkům.

Pokud jednáte prostřednictvím skupiny ve VK, zpřístupněte diskusi. Zde budou mít zákazníci možnost klást otázky, aniž by zanechali stěnu. V diskusích můžete podrobně popsat způsob dodání a platby, kde můžete zboží dodat, jak dlouho to bude trvat.

Jak přilákat lidi do komunity? Existují 4 způsoby a 2 z nich jsou zdarma. 1. Požádejte přátele a známé, aby vydělávali z vašich komunit a přihlašovali se k nim. Čím více lidí ve skupinách a na veřejných místech, tím je snazší je najít a tím přitažlivěji se stávají.
 2. Vyhodnoťte počáteční počet lidí na volných zdrojích, jako je například AddMeFast. Ano, existuje šance, že někteří účastníci přijdou k vám s blokovanými stránkami. Existuje ještě větší šance, že nikdy nebudou využívat vaše služby. Stále však získáte lidi a potenciální zákazníci budou do komunity přitahováni.

* není to zdarma 1. Použijte reklamu na internetu například prostřednictvím Google AdWords, inzerce Mail.ru nebo inzerce VKontakte. To nevyžaduje milion investic a bude docela efektivní, pokud zadáte správné klíčová slova pro vyhledávání. Můžete je zkontrolovat v aplikaci WordStat.Yandex.
 2. Zapojte předplatitele prostřednictvím výměny poznámek, například QComment a wpcomment. Tam můžete umírnit práci umělců, nastavit geografické cílení, vytvořit omezení ve formuláři ««pouze skutečné aktivní stránky uživatelů bez reklam. " Také si můžete objednat likes, překlady, předplatné a připomínky pro vaši komunitu, nenápadné zmínky v blogu a fóru. Vzhledem k tomu, že pro jednoho zákazníka jeden účastník na těchto stránkách spravuje přibližně 2 rubla, je velmi cenově výhodné, že tento způsob podvádění vás nepoškodí.

Takže teď víte, co dělat pro propagaci na internetu. Hlavním úkolem je vytvořit kompetentně plán rozvrhu práce, pak všechny tyto metody budou fungovat.

Jak psát text pro reklamu na oblečení a obuv v internetovém obchodě: příklady a triky

Móda je něco, co po celou dobu ztrácí styl. Lidé utrácejí peníze na oblečení, které nemusí zapůsobit na lidi, kteří se jim nelíbí. Peníze jsou zlé a každý majitel stránek o oblečení chce s ním bojovat přesně ve svém obchodě. A text pro reklamu na oblečení a boty je plachta, která nese loď prodeje vašeho internetového obchodu na zisky.

Jak přilákat klienta do obchodu s obuví nebo boty?

Hlavní kanály přilákání zákazníků:

 • Sociální sítě. To pomůže cílené reklamě a publikování příspěvků v tematické veřejnosti.
 • Bulletinové desky. Je-li reklama s dobrou strukturou pro psaní správných klíčů - provoz bude v pořádku. VIP pouze zvyšuje efekt.
 • Hledat. Z nastavení reklamy bude záviset - přijde čistá doprava nebo rozpočet se spojí do prázdnoty.
 • Reklama v dopravě. Pozor, že tato cesta byla navštívena potenciálními kupci.
 • Reklamní text oblečení a obuvi v rozhlase. USP, zpracování námitek, seznam výhod a výzva k akci by měly být umístěny v 10-30 sekundách rádiového vysílání. A nejlépe s rýmem. Příklady budou uvedeny později.
 • Distribuce letáků. Za účelem přilákání klienta by letáky měly být distribuovány poblíž obchodu.
 • OttoViki. Jeden "ale". Sofistikovaní uživatelé se rychle naučili nepravděpodobné zpětné vazby.

Na dobrém základě bude mrakodrap, na špatném, jednopodlažní dům nebude držet. Marketingový text pro reklamní oblečení je samotným základem, na kterém se celá reklamní kampaň koná. Problém spočívá v tom, že k tomu mnozí nevěnují dostatečnou pozornost.

Krátce přezkoumám klíčové body s příklady, které je třeba vzít v úvahu při prodeji oblečení nebo obuvi přes internet.

Nadpis v reklamě na obuv

Nejdůležitější věc, spolu s kvalitativní ilustrací. Účelem tohoto nadpisu je získat první větu textu inzerce pro převzetí pánského, ženského nebo dětského oblečení. Ani více ani méně.

Důležitá pozornost by měla být věnována délce titulu. Proč? Protože zákazníci přijdou do obchodu s obuví z vyhledávání. V průměru z 10 lidí, kteří čtou nadpis, pouze 1 kliknutí na obsah.

Je-li nadpis delší - na tom nezáleží. Hlavní věc je, že nejcennější informace jsou obsaženy v prvních 50 známkách. V těchto několika slovech je nutno nalézt klíčové výhody, stejně jako důležitá klíčová slova pro pokroky ve vyhledávání.

Příklady titulky pro textové reklamy pro oděvy a obuv:

Koupit tenisky ženy velkoobchodní 425 rublů - v maloobchodě od 637 rublů [uvedeno klíčová výhoda - cena, definované cílové publikum - ženy]

Značkové boty v Moskvě - více než 35 000 modelů z Itálie [umístění - Moskva, klíčová výhoda je skvělá volba]

Výzva k akci v reklamním textu obuvi

Text inzerce ženského, pánského a dětského oblečení bez výzvy k akci - je to jako vykopávat poklad a házet tento podnik, když lopata už zasáhla víko kufru. Výzva k akci je umístěna na konci popisu nebo oznámení, kdy jsou popsány výhody a zpracovány námitky.

Příklady vyzývá k přijetí opatření:

Akce je -50% na teniskách až do konce dne. Máte čas koupit!

Objednejte tenisky a obdržíte objednávku co nejdříve.

Máte-li svůj vlastní obchod s oblečením nebo skupinu v sociálních sítích, musíte to přečíst nezbytně! Pokud tomu tak není, přeskočte.

Příklad textu reklamy v rádiu pro dětské oblečení. Časování 30 sekund

V každém malém dítěti

Existují potřeby pro plenky

A v tričkách a kalhotkách,

A v botách k dětem.

Matky jsou rádi a chlapci,

K dispozici je obchod "Soviata"

Zde samozřejmě není nákladné

A láhve a bradavky,

Všechno, co ulehčí život...

A oblečení a hračky,

A teaser je tam.

Maminky, tatíčky a kluci,

K dispozici je obchod "Soviata"

Pojďme, jsme šťastní

Zde se prostě nepočítá!

Obchod "Soviata" - centrum Solikamsku, st. Revoluce, 94. Pracujeme od 8 do 20 hodin. Obchod "Sovyata"

Text pro reklamu na oblečení pro psy v rozhlase, příklad (načasování 45 sekund)

Hořká plačí taxi Sergeik

Třetí zima bez oblečení

A sousední Leva mopsy

Bloudí v chladném saku.

Měl bych to říct hosteskám

Chtěl bych se zahřát v kožichu

V bundě s kožešinou, teplými kalhotami,

Šatna by byla super

Obvidovdoval b Leva

On není sám v chladném saku.

A já bych kráčel krásně,

Byl jsem zdravý a šťastný.

Dbejte na to, aby vaše zvíře bylo zdravé a šťastné a také hezké, - vám pomůže specializovaný oděvní salon pro psy. Oblečení ochrání vašeho čtyřnohého přítele před zimním chladem a letním teplem, deštěm a dalšími potížemi. Učiní procházku odolnější a pohodlnější. Můžeme si koupit a objednat model, který se vám líbí. Zveme vás do nákupního centra "Bělorusko", pavilonu 406. Vycházejte krásně a zůstaňte zdraví!

Emocionální reklama určená pro ženské publikum.

Jak vložit klíčová slova do textu pro reklamu na oblečení?

Aby stránky bot mohly jít na první místa problému vyhledávání, stránky předepisují vyhledávací klíče. Stručně uvedu hlavní body:

 • Každá stránka musí být zesílena pro jeden (!) Základní vyhledávací dotaz.
 • Předpis hlavního klíče v názvu, první odstavec, jeden z titulků, na obrázku, opakujte několikrát v popisu sám.
 • Do žádosti přidáme ocasy. Toto je zdokonalení hlavního klíče. Nízkofrekvenční klávesy s takovými ocasy mají za následek vysoce kvalitní provoz lidí, kteří jsou připraveni koupit.

Tato stránka byla propagována na vyžádání "text pro reklamu na oblečení a obuv na internetu." Na to, nebo podobný požadavek jste sem přišli. Řeknu vám o tom později na příkladu skutečného oblečení.

Zobrazí se seznam klíčů ve službách služby YandexWorldstate, Plánovač klíčových slov. Odborníci si stáhnou 170 GB databáze Buquariks s 2 miliardy klíčových dotazů.

Text inzerce oblečení a obuvi na internetu: výběr klíče pro přilákání zákazníků

Jako příklad uveďte klíč "koupit pánskou mikinu". Hlavní klíč by měl být vyjasněn, například "koupit pánskou mikinu s kapucí." Další možnosti: "zip", "s kapucí na zip", "internetový obchod", "levný", "velké", "kožešiny".

Konec v TOP pro přilákání zákazníků do obchodu s oděvy trvá několik měsíců. Proto musíte nejprve napsat kvalitní, užitečné, mírně optimalizováno text. Je to jako vaření jídlo: nedosolit - špatný, příliš - příliš špatný.

Co ještě potřebujete vědět při psaní textů na stránkách pánské, dámské a dětské boty?

 1. Použijte seznamy, titulky, krátké odstavce. Strukturované informace jsou snadněji čitelné.
 2. Uveďte všechny možnosti doručení a platební metody.
 3. Pokud je hodně zboží, pak začněte psát s nejoblíbenějšími.
 4. V popisu ponechte odkazy na podobné produkty. Kotva (text odkazu) by měla být v článku napsána ekologicky, aby se zvědavost kupujícího probudila a přešel na správný produkt.
 5. Chytíme typy. Aby se to nestalo:

Přeji si, aby všichni návštěvníci vašeho webu jednali na principu "objednali si". Pokud mi něco chybí - připomenout mi v komentáři.

P.S. Chcete si objednat text v online obchodě s oblečením - kontaktujte nás!

S pozdravem, Dmitry Zadorozhny - překladač reklamních textů.

42,688 zhlédnutí v souborech, 0 zobrazení dnes

Efektivní reklamní ateliér pro šití a opravu oblečení

Podnikání spojené s vlastním šitím může být opravdu ziskové. Pro úspěch musí jeho majitel najít místo, koupit vybavení a najít kvalitní návrháře a švadleny. Nezapomeňte však na další důležitý aspekt, jmenovitě reklamní ateliér. Tento článek je navržen tak, aby pomáhal podnikatelům rozvíjet správnou marketingovou strategii, zdůrazňovat nejefektivnější metody propagace a vylučovat ty nejvíce ztracené a neúčinné možnosti.

Dekorační bod

Fasáda

Hlavní požadavek na návrh fasády lze formulovat jednoduše - čím více a jasněji, tím lépe. Bez ohledu na to, zda se vaše ateliér nachází v nákupním centru nebo na ulici, snažte se ujistit, že si to všiml maximální počet lidí. Jasné barvy, velká vývěsní tabule, reklamní bannery - to vše by mělo být použito k přilákání potenciálních zákazníků.

Vývěsní štít

Značka musí být velká, jasná a informativní. Informativností máme na mysli buď tematické jméno, nebo přítomnost nápisu "atelier" na štítcích. Taková opatření jsou nezbytná, aby každý průchodník mohl přesně určit profil vašeho podniku. Pokud jde o vrchol - rozhodnete se. Ne tak mnoho majitelů studiové objednávky přesně označuje LED. To se vysvětluje jednoduše - je nepravděpodobné, že osoba, která se jednoduše projíždí nebo řídí, rozhodne jít dovnitř a objednat si šaty. Potřeba být včas viditelná spíše v obchodech s potravinami, v barech a restauracích apod., Ale v případě studia není nutná. Nicméně, pokud si stále přejete si objednat světelný design, určitě to nepoškodí podnikání.

Venkovní reklama

Bannery

Umístěte světlé reklamní bannery v bezprostřední blízkosti studia. Navrhněte světlý design, přidejte slogan a seznamujte. Poté se jedná o malou firmu - stačí si objednat plakát v tiskárně.

Bojovníci

Bez ohledu na to, zda se vaše ateliér nachází v nákupním centru nebo komplexu nebo na řadě domů, sloup bude vynikajícím prostředkem pro získání pozornosti. Dávejte pozor, aby bylo slovo "ateliér" okamžitě viditelné a seznam služeb byl snadno a rychle přečten. Nevystavujte své výhody malým písmem, protože je nepravděpodobné, že se kolemjdoucí přestane číst malé a dlouhé nápisy.

Ukazatele

Ukazatele jsou nepostradatelným prvkem venkovní reklamy v případě, že vaše ateliér je špatně viděn z ulice nebo není v nejvíce přístupném místě nákupního centra nebo komplexu.

Internetová reklama

Navzdory skutečnosti, že web je nepostradatelným atributem obchodního úspěchu, budete muset myslet, zda ji potřebujete speciálně pro vás. Pokud máte malou ateliér v TC nebo TC, kde se zabýváte hlavně opravou nebo montáží oblečení, nepotřebujete internetovou stránku. Pokud se však zaměřujete na šití oblečení pro velké množství lidí nebo pokud umístíte své ateliér jako elitní, potřebujete jednoduše vizitku. Hlavní výhodou takového zdroje je, že budete moci publikovat fotografie svých nejlepších modelů. Pod fotografií je lepší specifikovat ceny a návštěvníci určitě ocení jejich dostupnost. To je vysvětleno velmi jednoduše - okamžitě vypočtěte přibližnou hodnotu věci, kterou potřebují mnohem jednodušší než návštěva ateliéru, abyste zjistili tuto otázku.

Pokud se rozhodnete vytvořit vlastní webové stránky, nezapomeňte si přečíst naše články:

Zde uvádíme naše zkušenosti a názory na použití různých nástrojů, které jednoduše potřebujete, v práci. To vám umožní zkrátit čas pro výběr správných zdrojů pro jeho vytvoření a rychle získat zisk z webu.

Kontextová reklama

Kontextová inzerce v produktech Yandex Direct a Google AdWords může významně rozšířit vaši reklamní základnu. Samozřejmě, tento druh propagace se používá pouze v případě, že máte vlastní webové stránky.

Reklamy na reklamních stránkách

V každém městě jsou k dispozici zdarma zdroje, reklamní weby a fóra, kde si můžete inzerovat ateliéry zdarma. Pokuste se umístit své reklamní zprávy na všechny takové stránky, protože čím častěji je vaše jméno uvedeno v síti, tím lépe pro podnikání.

Tisková reklama

Letáky

V tiskárně je nutné objednat dávku letáků. Můžete si navrhnout sebe, nebo si můžete objednat letáky z reklamní agentury. Nabídněte slevu na nositele letáků, to bude zájem potenciálních zákazníků. Pamatujte si, že slogan a věta na tomto malém listu papíru by měla člověka "zavěsit" a vysvětlit mu, proč si vás vybral. Takže pokud jste elitní studio, řekněte mi, proč jste lepší než ostatní. Pokud sázíte na průměrné ceny, zdůrazněte, že ve vás je vysoká kvalita kombinována s nejnižší cenou ve městě.

Vizitky

Vizitky - to je skutečný "mast hev" pro každé ateliér pro šití. Měly by se zúčastnit nejdůležitějších informací o vás: seznam základních služeb, kontaktní informace, adresa webových stránek. Samozřejmě, musí být distribuovány každému klientovi. Navíc by měly být distribuovány do nejbližších obchodů, zejména tam, kde jsou prodávány peněženky.

Reklama v novinách a časopisech

Reklama v tištěných médiích může přinést značný užitek vašemu ateliéru. Použití reklamních modulů v časopisech je dobrým způsobem, jak prosazovat, ale měli byste se pokusit a módnější k dnešnímu dni, reklamní možnosti. Takže například mnoho časopisů začíná zveřejňovat spousty příběhů o novém podnikání, pohovořit s vlastníky a studovat jejich úspěch. Podobný článek o studiu bude mnohem účinnější než jednoduchá reklama, kterou může čtenář jednoduše ignorovat. Měli bychom také vzít na vědomí, že v tomto rozhovoru je nutné zmínit naprosto všechny "tituly" návrhářů, vlastníků atd. Jinými slovy, pokud se zmíníte o osobě odpovědné za vývoj modelů studovaných v zahraničí, vyhrál soutěže apod., Rozhodně to bude znamenat. Pokud jde o noviny, je lepší je použít pro zveřejňování reklam. V sekci "služby" můžete publikovat malou soukromou reklamu o opravách a přizpůsobení. Taková reklama stojí trochu, ale neustále vede zákazníky.

Reklama v televizi

Telegraf a běžící linka

Stejně jako v případě letáků by mělo být vaše oznámení v televizním vysílání nebo v plazivé lince co nejvíce lakonické, ale informativní a lákavé. Nemusíte platit za denní vysílání na místních televizních kanálech - bude to stačit k inzerci o víkendu.

Ostatní

Slevy pro stálé zákazníky

Vytvořte systém slev pro zákazníky. S druhou objednávkou můžete provést slevu ve výši 3-5%, s třetinou a pak 5-10% v závislosti na cenové politice, nákladech apod. Práce se ztrátou není nutná, ale také ušetříte. Takové bonusy výrazně zvyšují loajalitu zákazníků.

Provádění cenových akcí

Trávit speciální akce. Zkuste je učinit relevantní, například udělejte slevu na šití letních šatů v květnu a na práci s kabáty v listopadu.

Účast na výstavách a výstavách

Pokud můžete začít vyrábět zajímavé modely, aby zahájila své vlastní, i když menší linkou a podílet se na některé, byť malou show, nebo demonstrovat práci na výstavách, bude to významná výhoda pro podnik. Nezapomeňte však, že tato skutečnost přináší výhody, měla by být široce inzerována na všech dostupných reklamních kanálech.

Sarafan rádio

V tomto oboru se ústní slovo hraje téměř v nejdůležitější roli. Pokud šité oblečení na objednávku, najmout pouze ty nejlepší návrháře a švadle, protože kvalita a typ vašich výrobků je něco, co zákazníci budou diskutovat se svými přáteli, kolegy, příbuznými. A pokud vaše práce skutečně ráda lidem z prostředí svého návštěvníka, je vysoká pravděpodobnost, že k vám přijedou.

Jak vytvořit ziskové ateliér: zkušenost podnikatele

Rozhovor s podnikatelem:

Jak vytvořit ziskové ateliér: zkušenost podnikatele

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Pokud je místnost 50% finančního úspěchu studia, švadlena je druhá 50% - plus stejná pověst, která je dražší než peníze".

Anna Zimová je absolutně úžasný podnikatel. Pokud se většina podnikatelů potýká s tím, že jedna podnikání bude nad vodou uprostřed krize, pak se Anna podaří úspěšně rozvinout dvě nezávislé oblasti. Jako spoluvlastník populární PR agentury Antenna Communications se Anna rozhodla uspořádat více. studio "Button".

Byla to její zkušenost s vytvořením ziskového ateliéru od nuly Anny Zimové a souhlasil se sdílením s čtenáři projektu openbusiness.ru.

A když se díváme dopředu, můžeme vás ujistit, že rozhovor se ukázal jako neobvyklý s informovanými a bohatými praktickými radami.

Anna, jak se stalo, že vy, uznávaný odborník v oboru PR technologie, rozhodl o tak nečekaném kroku jako otevření studia? Jak jste přišel s myšlenkou založit obchodní linku, která zcela neodpovídá specifikám stávajícího? Jak vznikla myšlenka tohoto podnikání?

Ti, kteří mě znají jako PR, nevědí, že mám na starosti studio - a naopak.

V roce 2002, spolu s partnerem v minulém díle jsme uspořádali PR agenturu, která patří do kategorie „butiku“ - pracujeme s poměrně úzkém rozsahu významných klientů, včetně stavebnictví, módy a restaurační řetězce, průmyslové podniky apod Jsme hrdí. většina klientů, s nimiž "to všechno začalo", spolupracuje s námi až dodnes.

Jsme takzvaní "novináři PR", ti, kteří byli novináři, a poté otevřeli svou agenturu a soustředili své úsilí na práci s médii, protože o tom ví ne slyšet a má spojení v tomto prostředí. Takové agentury jako hlavní služby nabízejí pořádání tiskových konferencí, seminářů, instrukcí, pořádání rozhovorů a tak dále.

Jak říkají, nic předstírání otevření studia. Nyní existují 2 zcela odlišné obchodní linie a nemají společný základ. Na první pohled to vypadá, že je špatně, ale podle výsledků této činnosti není nic špatného.

Před mnoha lety vznikla myšlenka, že v průběhu času bude nutné rozvíjet nové podnikání. PR - jako sport s velkým úspěchem, - začnete přemýšlet o tom, co bude "později" docela brzy. Za prvé, je téměř zcela abstraktní, tj. nevidíte plody své práce, nemůžete se je dotýkat - a časem se to u všech objeví. Za druhé, není to jenom pro mladé lidi, ale je to příliš nestabilní a proměnlivé... Zdá se mi, že hlavními možnostmi pro budoucnost pro PR muže je jít do "trenérů" nebo otevřít "továrnu na svíčky".

Možné možnosti nového ateliéru by se ukázaly jako nejvhodnější. Nevyžaduje obrovské počáteční náklady, rychle se vyplatí, zákazníci budou vždy poptávat. Navíc je to velmi mobilní podnik a je na vzestupu.

Dalším důležitým přínosem je dostupnost příbuzných a přátel, kteří v počáteční fázi vyzvou, jak postupovat, zbavit se peněz. Na mně to tak bylo. Otevřete ateliér se nedostal do rukou. Pomohlo to však, jak se zdá, finanční krize, to bylo divné - uvolnilo přesně tolik času, aby organizovala činnost nového směru.

Jak dlouho trvalo, než si uvědomil myšlenku od počáteční myšlenky až po finální organizaci ateliérové ​​sítě?

Celý rok, z čehož přišlo přemýšlet o deseti měsících, mluvíme o tom, jak to bude a očekávání, a jenom dva - nákup zařízení, hledání zaměstnanců a tak dále.

Kolik to stálo, kdybyste ho provedli?

Připojení získaná během práce v agentuře PR pomohla mnohokrát snížit náklady. V době, kdy jsme měli úplnou základnu obchodních prostor, jsme mohli tisknout reklamní média a tisknout doslova "pro mouku". My jsme byli nezávislí. Dokonce i pera-vládci-tužky-složky byly vzaty od agentury. Takže pokud se zmíním o skutečné osobě, pak to bude nespravedlivé pro ty, kteří chtějí otevřít ateliér.

Řeknu o hlavních článcích výdajů:

- pronájem pokoje (bude nutné zaplatit dva měsíce předem a ještě zaplatíte částku na jeden měsíc realitní kanceláři, pokud s ním pracujete.

Pronájem velkého nákupního komplexu je vysoký - kolem 40 000 -100 000 rub. pro pokoj 20-25 m². V obchodních komplexech ve spacích prostorách pro stejné prostory bude požádáno 15 000

- 40 000 rublů.). Místnost byla nalezena přímo, bez agentury a v rezidenční oblasti - úspory jsou zřejmé.

- náklady spojené s registrací právnické osoby (za studium se stane majetkem IP a stojí za registraci asi 1500 rublů), pokud to uděláte sami v daňové inspekci číslo 15, aniž byste museli využít zprostředkovatele

- nákup zařízení. V první fázi bude zapotřebí nejméně dva nebo tři stroje - plochý špičkový šicí stroj (hlavní stroj v ateliéru), lem (pro dno kalhot - velmi oblíbenou službu), pleteniny...

V obchodech stojí až několik tisíc dolarů. Pokud najdete použité zařízení - několik tisíc rublů. Ale musíte pochopit, jak dobře jsou skutečně.

- nákup nábytku (měli byste znovu věnovat pozornost použitým stolům a židlím, pokud chcete ušetřit.

- nákup příslušenství (nůžky, zipy, nitě, pravítka apod.)

- pokud pracujete bez pokladny - budete potřebovat formuláře s koncovým číslováním. V tiskárnách stojí několik tisíc rublů.

Ale nikdo vám nebrání v tom, aby je tiskl na tiskárnu a číslování, aby se dal ručně

- Reklamní - značky, letáky a podobně. Spravidla v nákupních centrech je povoleno zavěsit značku uvnitř, a často - dokonce i na fasádě. Ulice na vchody do prostor musí být dohodnuty s úřady, ale ne všichni to dělají. Čím více je vaše studio "otuženo" reklamou, tím lépe. Ve spacích oblastech funguje distribuce listů na poštovních schránkách dobře, v něm můžete označit "slevu na doručitele". Nikdy jsem se nepokusil inzerovat v novinách, ačkoli snad má smysl umístit do okresního tisku. To všechno - několik tisíc rublů.

- mzdová švadlena. Netýká se přímo položek výdajů, protože se zpravidla vyplácí z výtěžku. To je běžná praxe. Pokud platíte pevnou sazbu, nebude mít žádný podnět k práci.

Jaké služby se vaše studio specializuje? Jak jste se přiblížil k výběru místa a prostor pro organizaci studia? Jaká je jeho oblast? Existují zvláštní požadavky dozorčích orgánů pro umístění pod ateliér?

Za prvé, tato oprava oblečení jakékoliv složitosti - textil, kožešiny. Šití, šití, zkrátit, uspořádat, ve tvaru - to je v podstatě to, co zákazníci potřebují. To je vždy požadováno. Otevřené krejčovské šití je mnohem znepokojivější a soutěž zde vypadá jinak - ty dámy, které šité oblečení na objednávku, zpravidla chodí z osvědčených firem z roka na rok. Kromě toho místo pro něj bude vyžadovat "pathos".

A pro opravny (a malé krejčovství), velká místnost není nutná. Může stačit 10-15 metrů. (Schopnost uspořádat všechno uvnitř, aby bylo dostatek prostoru - příležitost šetřit hodně). Ale místnost by neměla být tak malá, aby způsobila klaustrofobní útoky na návštěvníky - blízkost je spojena s malinkou a lehkostí firmy.

Bude lepší, pokud se prostory nacházejí ve vilové čtvrti. A na "opuštěném" místě. Například v supermarketu, kde prodávají základní zboží a výrobky. Pokud je "bod" - to je lepší někde v suterénu vícepodlažní budovy, obklopené stejnými vysokými domy. Průchod bodu je klíčem k úspěchu.

Není žádným tajemstvím, že výběr pracovníků v tomto oboru je zásadní, protože služby vaší ateliéry budou poptávka záviset převážně na profesionalitě mistrů. Jak a kde jste hledali zaměstnance? Máte speciální požadavky na zaměstnance? Jaký platební režim si cvičíte za práci v práci nebo za pevnou mzdu? Kolik zaměstnanců pracuje v jednom ateliéru?

Nejdůležitější otázka. A nejtěžší. Je-li místnost 50% finančního úspěchu, pak švadlená - druhá 50% - plus stejná pověst, která je dražší než peníze. Ideální volbou je najít vhodného kandidáta prostřednictvím známých.

Je lepší, když je to žena (ještě ve studiu většinou přináší ženy věci a práce bude konjugována s hmatovým kontaktem) a ne příliš mladá. S mnoha zkušenostmi (což ještě není dostačující pro vaše studio a bude muset být "učil"). Hlavní věc není ani profesionální kvality, ale slušnost. Majiteli nepatří do studia, pokud jde o "místo, kde se píše na psacím stroji, ale přinejmenším nějakou péči. Také byl schopen nadviazat kontakt s klientem. Přinejmenším to bylo elementární láskavě.

Mám kamaráda v ateliéru - měl jsem štěstí. Každý pokus o přilákání člověka zvenčí je vždy spojen s objasněním vztahu "- šišník může chtít odejít brzy, ne být včas naplnit objednávku a informovat zákazníka" No, co je špatně? No, neměl jsem čas. S kým se nestane ", zapomeňte vypnout žehličku, zanechat horu zbytků.

Jediný způsob, jak si vydělat vlastní "švadlena", je co nejvíce času s ní strávit. Show příkladem, jak mluvit s těmi, které přišel neopomenul připomenout jí zaznamenat jejich telefonní čísla (lidé rádi, pokud nejsou zapomenuty), plnění stvrzenku, aby vypnul stroj, nekuřte po dobu dvou hodin s saleswomen z obchodu, kde pracuje.

Bohužel nejúčinnějším způsobem, jak poukázat na nedostatky v práci, je trestání penězi. V případě manželství, neschopnosti pracovat včas, když o tom neinformovala klienta a tak dále. Pracuje bez problémů. A je důležité - říci (a dokonce předepisovat) od samého počátku VŠECHNY své oficiální povinnosti, aby v budoucnu nebyly žádné nároky.

Ve studiu často pracují dva mistři - 2 za 2 dny. Na mě tak. Jeden mistr může "šit", jestliže jsou tři z nich - jednoduše vydělávají méně.

Jak vyřešíte problém "levé" objednávky?

Finanční nečistota je velmi častá. Podělím se o své zkušenosti s bojem, i když to není originální. (Zvláště je nutné věnovat pozornost novým příchozím).

- nejprve vzít data pasu švadlena. To je pro nejhorší případ - pokud zaměstnanec zmizí s norkovým pláštěm.

- strávit švadlenkou několik dní v měsíci (selektivně). Porovnejte - nebylo to příjmy ve dnech, kdy jste byli blízko, vyšší než v ostatních dnech. Ale věnujte pozornost tomu, že existují "ziskové" dny a ne. Tato metoda vyžaduje spoustu času, ale lépe se poznáte.

- napište reklamu "pokud vám nebyla nabídnuta k zaslání potvrzení, dostanete službu zdarma" a uveďte své telefonní číslo pro komunikaci. Zavěste to na významném místě, aby nemohlo být ošizeno. V tomto případě lidé nebudou souhlasit s návrhem švadle "dělat bez potvrzení, ale levnější", protože zdarma - je to ještě lepší.

- jděte bez varování a ujistěte se, že existují potvrzení se všemi přijatými věcmi s uvedením ceny. Pokud tomu tak není - pak vypočítat částku, která by je stála opravit. To je vaše ztráta.

- pozvat přátele a příbuzné, aby se během vaší nepřítomnosti dostali do ateliéru "špinavých kozáků" a nabídli mistrovi, aby se dohodli na tom, že práce bude levnější, ale bez potvrzení. Podívej, co se stane.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Velmi pečlivě zkoumat smlouvu, že je třeba s pronajímatelem - ať už velké pokuty za selhání platit nájem včas, kdo je na vině v případě, že v noci ztratili své zařízení, a obecně - ať pronajímateli právo vzít svůj majetek k pronájmu. Možná si sám tento pokoj pronajme a nemůže ho převést na třetí strany.

Mohly by být problémy s místností, kde jste pracovali. Jednou jsem náhodou zůstal v ateliéru kočky, která pro noc rozdrtila a zděšila všechno, co se dalo udělat, opět - střecha unikla v TC - těsně nad naší šatnou.

U ostatních majitelů studií se domnívám, že existují další problémy - tento seznam může pokračovat neomezeně.

Zaplatili jste svou počáteční investici?

Ano. Doslova za tři až čtyři měsíce. V případě, že ateliér stojí v uličce a mistr není líný, bude to pravděpodobně tak.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání? Kolik bodů a kdy je počet objednávek považován za nákladově efektivní?

Podle mého názoru je zde ziskovost relativně vysoká, i přes obrovskou konkurenci. Za prvé, služby studia byly vždy požadovány. Navíc na začátku finanční krize (což nemohu posoudit - ukončeno, či nikoli), většina obchodních odborníci uznal: výroba (bez ohledu na to, jaké) trpí obtížemi, a sféra služeb je na vzestupu. Pokud jde o studio, podle mého názoru je to tak. Ale musíme si uvědomit, že tam pracuje kombinace mnoha faktorů - společnost může mít velký počet zákazníků, ale jít na mizině kvůli vysokým nájemným. Ateliér může být umístěn v průchozím průchodu, ale nemůže se vyrovnat s konkurenty, které lidé už dlouho mají rádi.

Jeden z mých známých otevřel studiové studio na superstabilním místě, sloužil klientům sám (byl to švadlenec) - a tak neplatil plat a zaplatil dokonale zdravé nájemné. A ještě měsíc prodělal úpadek. Tento fenomén jsme důkladně studovali a nenalezli žádné vysvětlení. Pravděpodobně osobní role hrála pouze roli. Takzvaná "bezhlavnost" velmi určuje úspěch. Být ve správný čas na správném místě, abyste přesně odpovídali na toto oznámení - to nebylo zrušeno.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Ateliér je téměř v každém domě. A musíte se pokusit přimět lidi, aby se k vám dostali. Ale někteří majitelé studia místo toho používají bezohledné metody. Můžete začít "posadit se" - poslat "své" lidi, kteří vás udělají skandály nebo dokonce požadují peníze za vykonanou práci, když říkají, že je to "špatně". Dokonce vás mohou ohrozit i soudem. Proto je velmi důležité předepsat veškeré postoje a ateliér zákazníků v příjmech.

Když se rozhlédnete po místnosti, věnujte pozornost sousednímu ateliéru, zjistěte, zda stačí uspokojit okolí. Zeptejte se, jestli se studio před chvílí nedotklo. Přejděte k potenciálním konkurentům - ať už jsou čisté, jak drahé, zda jsou mistři dobří. Možná nejsou vůbec soutěžící - například pracují hlavně s kůží a kožešinami a vy - s textilem.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost? Jak vyřešíte problém s nízkou roční dobou?

Nejklidnější sezóna jsou první dvě letní měsíce, doba letních pobytů a svátků. V srpnu jsou děti připraveny na školu a dochází k oživení. Vysoká sezóna - zima, doba kožichů, práce, která je dražší než u tkaniny.

Je téměř nemožné vyřešit problém sezónnosti. Některé programy slev nelze pomoci zde. Někteří posílají například po vzájemné dohodě jednu ze švadlen na dovolené.

Jak propagujete své služby? Jaké jsou hlavní propagační kanály? Využíváte dostupné zdroje reklamní agentury k propagaci služeb nové firmy?

Jako PR nebylo pro mě těžké prosazovat. Za prvé byla v novinách a časopisech uspořádána řada rozhovorů (většinou proto, že s nástupem krize se stalo módou psát o nových podnicích). My jsme vyvinuli jasný firemní styl, slogany, zdravé věrnostní programy, tištěnou polygrafii a bannery. Ve spacích oblastech byly letáky distribuovány do poštovních schránek. Poskytujeme slevy pro důchodce - jejich loajalita vždy láká další zákazníky.

Jak vidíte své vyhlídky na další rozvoj nového směru svého podnikání? Máte v plánu rozšířit otevření nových studiových předmětů nebo rozšíření nabídky nabízených služeb?

Samozřejmě, nejen plánujeme, ale také rozšiřujeme síť a v současné době jednáme s novými potenciálními body. To je nákladově efektivnější než rozšíření kvůli nárůstu počtu služeb.

Jakou radu byste dali podnikatelům, kteří právě přemýšlejí o zahájení podnikání?

Podívejte se úzce na ty, jejichž úspěch se vám zdá atraktivní.

Přemýšlejte často o tom, co se stane s vaším podnikem za rok a dva a deset

Buďte připraveni dělat všechno a pro všechny své zaměstnance v případě potřeby. Znáte otázku zevnitř. Před delegací pravomoci musíte být přesvědčeni, že se vše ukáže správně a dobře.

"Spravovat pouze" zpočátku nefunguje. Sen mnoha - "vše se rychle přizpůsobí a při práci v kanceláři, ve večerních hodinách a běží ve studiu za peníze" - utopie.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak rozčesat šicí studio: reklama, která funguje

Ateliéry zpravidla otevřou lidé s praxí v této oblasti. Znají určitou mezeru zevnitř, chápou její specifika, vědí, jak komunikovat se zákazníky atd. Nicméně ne vždy majitelé studia vědí, jak propagovat svůj projekt. V článku zjistíme, jaké marketingové techniky fungují a které jsou zastaralé.

Určete cílové publikum

Chcete-li určit, které reklamní kanály jsou nejúčinnější, musíte pochopit, pro koho poskytují služby:

 • Pro bohaté zákazníky, kteří chtějí získat exkluzivní položku
 • Pro ty, kteří mají zájem o kvalitní opravu a úpravu oblečení

Obě možnosti jsou k dispozici najednou. Je však důležité pochopit, že reklamní produkty pro ně musí být jiné.

Venkovní a vnitřní reklama

Je více zaměřen na ty, kteří potřebují naléhavé služby pro opravu oblečení. Nejprve si uvědomte, kolik je ateliér zřejmé z ulice. Jednoduché informační znamení je to, co potřebujete. Název kreativy zde není nutný, ale slovo "ateliér" okamžitě informuje klienta, že zde může šit oblečení nebo objednávat opravy. Stendery jsou další skvělou volbou pro reklamní ateliéry. Zde uveďte informace o nejoblíbenějších službách a jejich nákladech. Například nahrazení blesku ze 100 ₽.

Pokud jsou prostory v nákupním centru, přemýšlejte o tom, jak sdělit zákazníkům o sobě. Například můžete zavěsit úsek blízko vchodu nebo výtahu. Na ni můžete umístit mini-cenu: popis hlavních služeb a jejich náklady.

Letáky

Starý, ale osvědčený způsob, který může fungovat. Nezapisujte fráze o rychlosti a kvalitě práce. Ukažte jasně, jakou výhodu máte vůči konkurenci. Umístěte informace o slevách a propagacích na letácích. Například 10% sleva při použití na ateliér ráno. Nebo speciální nabídka expresních služeb.

Webové stránky a účty v sociálních sítích

Tento kanál je relevantní pro zákazníky, kteří hledají vlastní služby pro šití nebo komplexní opravu oblečení. Potřebují příklady prací, podrobný ceník a recenze. Chcete-li ušetřit peníze při vytváření webových stránek, zjednodušte je, ale informujte je.

Pokud nabízíte nadstandardní služby, pracujete s drahými látkami a složitými objednávkami, je lepší nechat se vyhnout vývoji internetového zdroje. Nezapomeňte: toto je část vašeho obrazu a investice do něj se vyplatí.

Skupina v sociální síti, účet v Instagramu může být jak doplňkovým, tak hlavním kanálem propagace. Pokud je vytvoření webu pro vás příliš drahé, sociální sítě se mohou stát hlavním nástrojem pro reklamní služby.

Vizitky

Nejen nejoblíbenější forma reklamy. Skutečné, pokud víte, kde mohou být distribuovány. Například se můžete dohodnout na vzájemné reklamě s obchodem s tkaninami.

Příklady reklamní ateliéry pro šití a opravu oděvů

Bez ohledu na typ reklamního produktu se domníváte, že by měl být srozumitelný, informativní a nepřeplňovaný.

Nepokoušejte se vyprávět celou historii společnosti, její klíčové výhody a zmínit o nejlepších nabídkách v rámci jednoho reklamního textu. Rozdělte informace do několika bloků. Nezáleží na tom, zda je to příspěvek v sociální síti nebo letáku. Například z hlediska:

 • Máme tu nejlepší nabídku: slevy, propagace
 • Máme nejlepší materiály: přímou dodávku tkanin a příslušenství z Evropy
 • Máme velitele s 10 lety zkušeností

Tyto tipy používejte k efektivnější reklamě a získávání nových zákazníků.

Možná vás zajímá návrhy na prodej studia. Máme návrhy pro několik regionů. Zobrazit připravené obchodní možnosti:

Jak zvýšit zisk: způsoby, jak vytvořit šicí studio!

Obsah článku:

Šicí studio je nejčastěji uzavřeno kvůli neziskové výrobě, které je ovlivněno: vysokým nájemným, neustálými objednávkami od zákazníků, vysokými cenami dodavatelů (relevantní pro ty, kteří nakupují materiál a výrobou věcí), velkou konkurencí a dalšími faktory. Navzdory všem negativním předpokladům je možné "zvednout" šicí studio a dát mu druhý život. Zvažte, jak zvýšit zisk, hlavní 5 směrů, které mohou dát významný impuls vývoji vašeho ateliéru.

Jak zvýšit zisk: hledání nových zákazníků!

Zde je nejdůležitější konstantní práce. Dokonce i když už máte dobře zavedený okruh pravidelných zákazníků, nikdo není imunní, že se nikdy nezmění.
Zvláště nebezpečné, když jsou 1-2 velké zákazníky, kteří náhle odmítnou spolupracovat nebo začnou diktovat své podmínky v jejich cenách, a pak se finanční situace začne kolísat.
Díky stále rostoucí zákaznické základně můžete mít větší jistotu, pokud jde o stabilitu vašeho podnikání.

Trvale musí každý týden sledovat možné zákazníky a kupující, a tak bude jasné, kam se pohybovat a jak zvýšit zisky. Chcete-li zjistit, kdo a jak sledovat, nejprve určit, kdo přesně je vaším cílovým publikem.

Zvažte příklad šicího studio pro návrhářské šití pro ženy. Kdo je jeho hlavní publikum?
Můžete to odpovědět: moji klienti jsou ženy, které se chtějí stylově a exkluzivně oblékat s perfektním fit.
A další možností je říci toto: moji klienti jsou ženy ve věku od 23 do 50 let s příjmem 30tys, kteří s největší pravděpodobností pracují jako manažeři, vrcholoví manažeři, vlastní vlastní podnikání, kteří potřebují projednávat obchodní jednání a vytvářet solidní dojem atd..

Ve druhém popisu existovaly specifika. Můžete také přidat, kde potenciální klient může být, relaxovat, co tento zákazník oceňuje.
Po zadání podrobného popisu vašeho publika usnadněte hledání nových.

Jaké jsou tam zákazníci?

Návštěvníci šití studia individuálního krejčovství lze rozdělit do 4 kategorií.
1. Podnikatelský sektor. Její zástupci, majitelé vlastního podniku, i vedoucí pracovníci společnosti.
Mohu předpokládat, že vrcholoví manažeři oceňují čas a kvalitu. Proto, když přijdou k designérovi v ateliéru, budou chtít oblek nebo soupravu, ale současně tak, aby návrh nebyl nudný, ale s twist a velmi moderní.
A když si mistr dopředu uvědomí, že miluje kategorii svých klientů, jmenovitě modernost, odvahu, dokonalou kvalitu, nabídne hotové řešení a zákazník zůstane spokojen.
2. Není správné domnívat se, že k vám přicházejí pouze obchodníci.
Designové studio také mohou navštívit kreativní lidé, kteří se nechtějí oblékat jako všichni ostatní, ale mají vlastní představu o svém stylu a mohou sami říkat, co skutečně potřebují.
3. V další kategorii jsou obvykle zákazníci, kteří se musí oblékat na nějakou významnou událost, jako je svatba, výročí, promoci.
4. A čtvrtá kategorie není příliš početná, ale je to vždy, to jsou ti, kteří mají porušení proporcionální struktury těla, jak vrozené, tak získané. Jsou obtížné najít oblečení v běžných obchodech, takže potřebují věci, které jsou pro ně speciálně přizpůsobené. Tito zákazníci mohou být s vámi po celou dobu.

Jak přilákat cílové publikum do šicího studia?

Po rozhovoru s hlavními kategoriemi zákazníků jim poskytněte popis věku, zaměstnání, úrovně příjmů. A pak už můžete použít reklamu, kterou vidí. Zde je několik tipů, kde najdete potenciálního zákazníka:
1. Spolupráce se souvisejícími sektory.
Například inzerce v časopisech, které vaše cílové publikum může číst.
Můžete vyjednávat s kosmetickými salony, fitness kluby, restauracemi apod. místa, kde může být vaše publikum, a umístit své katalogy tam, slevové karty, slevové kupony pro své služby. Dobrou volbou je reklama v obchodě s textilem a příslušenstvím.
2. Kreativní přístup k venkovní reklamě.
Někdy jsou lidé v rozpacích, jdou do nádherně navrženého studia, protože se obávají, že služby nebudou dostupné. V takovém případě můžete vytvořit stůl s cenami služeb před studiem. Tato metoda v živé praxi občas zvýšila účastnické ateliér.
Také je možné v outdoorové inzerci informovat o akcích, slevách, dárcích - všem se líbí!
3. Reklama prostřednictvím internetu.
Jednotlivé stránky + skupiny v sociálních sítích budou skvělými místy, které je třeba přilákat. Můžete také použít různé desky s bezplatnými a placenými reklamami, jako je Yandex direct, stejně jako placenou reklamu v sociální oblasti. sítě.

Demontujte úplný seznam výdajů!

Jeden způsob, jak zvýšit zisky, provádět audit všech položek výdajů. Určete z nich velké a trvalé výdaje. S největší pravděpodobností lze tento článek připsat pronájmu prostor. Chcete-li si uvědomit, co s tím dělat, může být výhodnější najít nové místo k pronájmu a jak změna místa ovlivní účast.

A tak u všech položek výdajů provést analýzu a možná řešení ke snížení nákladů. Analýza propagace reklamy, identifikace a zrušení neefektivních reklamních platforem.
Analyzovat odborný personál, rozhodnout o náboru profesionála, snížení počtu zaměstnanců.

Vytvořte ziskové podmínky s dodavateli!

Hlavní položkou výdajů může být nákup materiálu pro vlastní šicí dílnu. Zde je možné pokusit se snížit náklady, po dohodě s dodavatelem o dodatečných slevách za objem, požádat o zpoždění nebo o splátky.

Při rozhovorech s dodavateli lze uvést, že dodavatel nabízí příznivější podmínky a nabídky, aby vytvořily podobné podmínky, abyste nechodili jiným. Dodavatelé také těží z toho, že neztratí zákazníky, takže mohou dělat ústupky.

Technologie prodeje a vyjednávání!

Dávejte pozor, jak komunikovat ve svém studiu se zákazníky v hale a telefonicky. Často, navzdory profesionalitě mistrů, mohou lidé opustit kvůli hrubému nebo nevhodnému postoji. Je to příjemné, když se setkáváte s úsměvem, zdvořile a pečlivě komunikujete, když máte pocit, že návštěvník opravdu chce pomoci vyřešit svůj problém.

Dalším bodem je, když zaměstnanci nevědí, jak správně reagovat na námitku, nárok nebo odmítnutí služeb. Zvláště odmítá zavádění, když potenciální klient ospravedlňuje jeho odmítnutí, že již pracuje s jiným ateliérem a má rád kvalitu služeb tam.
Obecně platí, že pokud jde o jakékoliv odmítnutí, můžete najít odmítnutí, nejdůležitější věcí je, abyste se o něm nezměnili, a ne vyhýbali se jim. Při stavbě práce s odmítáním a námitkami je třeba chápat hlavní body:
- Co zákazníci nechtějí?
- Co chtějí?
- Jak můžete nabídnout řešení jeho problému? Jaké budou jeho výhody při práci s vámi?

Nejdůležitější při řešení selhání není snažit se tlačit, prodat, jen způsobit odmítnutí. Komunikace musí být za stejných podmínek as respektem.

Jaký přínos můžete dát zákazníkům?

Tato rada vychází z práce s námitkami. Obvykle každý chce příznivé podmínky, co zde může nabídnout?
S hromadnou výrobou a velkoobchodním prodejem vlastních výrobků mohou být nabízeny následující výhody:
- Na konci sezóny je možné vyměnit zboží, které není pro požadované zboží prodáno;
- provádět operační výměnu podle barvy, velikosti;
- nabídnout v krátké době přinést naléhavě potřebné zboží. Pouze zde je třeba vzít v úvahu vzdálenost k klientovi, který nabízíte;
- organizovat bezplatnou dodávku v určitých objemech nákupu, všichni se jí to líbí.
- povolit odloženou platbu na určité období;
- pomoc při propagaci svých výrobků a poskytování propagačních produktů.

Všechny ateliéry mohou být nabízeny takto:
- organizovat systém slev, loajální zákaznickou kartu s bonusy;
-provádět pravidelné propagační akce;
-stálým zákazníkům dárky ve formě nové služby, více slev.

Tyto nekomplexní tipy pomohou organizovat stálou práci se zákazníky a vytvářet a zvyšovat zisk podniku.