Jak otevřít vlastní tvůrčí dílnu: praktické rady pro jehlice

Pokud máte rádi hendmeydom, jste schopni vytvořit originální dary a požitky z jejich přátel a přítelkyně jedinečné dárky vytvořené vlastníma rukama, pak jistě, dříve nebo později budete navštíví myšlenku: „Neotvírejte vlastní tvůrčí dílnu“. Jistě, máte pravdu, a toto hobby může také být zdrojem vašich příjmů, to je jen stojí za úvahu některé důležité nuance, které vám pomohou při soustružení vaše hobby do výnosného podnikání žen. A tak, Zde je několik základních doporučení pro jetelku, která chce otevřít tvůrčí dílnu. Takže, kde začínáte podnikat?

Otevření kreativního workshopu - praktické rady

1. Myšlenka není nic. Schopnost jej realizovat - vše!

nejlepší možnost v počáteční fázi rozvoje svého podnikání - v tom, že ti, kteří chtějí zvládnout jemnosti hendmeyda moci věnovat tomuto úkolu v prvním víkendu, jen pokoje k pronájmu ateliéru výhradně o víkendech bázi. Mnohé úřady jsou zdarma o víkendech a možná majitelé nebude rezignovat na vydělávat peníze navíc, vzdávat jste si pronajmout pokoj pouze o víkendech.

Pokud se chcete zabývat dětmi, podívejte se, jak otevřít soukromou mateřskou školu.

Pokud se vám líbil materiál - sdílejte to s přáteli:

Copyright © BizMama
Nezničte karmu, neukradněte naše materiály

Myšlenka č. 324: Co je nutné otevřít vlastní tvůrčí dílnu?

Budeme zvažovat podrobný plán, jak otevřít tvůrčí workshop a vypracovat podnikatelský plán s výpočty. Koneckonců, mnoho jelenů chtějí sdílet své zkušenosti a dovednosti, ale nevědí, jak uspořádat podobný projekt, který přináší kromě potěšení také zisk.

Dnes jsou kreativní studia otevřena jak pro děti, tak pro dospělé. Vyučují základy a triky jakéhokoli směru, ovládají techniky vyšívání, umělecké řemeslné práce, dělají řemesla. Taková zařízení poskytují příležitost odvrátit od šedého každodenního života a odhalit své vlastní tvůrčí schopnosti.

Naléhavost této myšlenky

Začněme tím, čím to je. Dílny pro děti i dospělé jsou nabízeny nejen zabírat svém volném čase něco zajímavého a nového, ale také za pomoci speciální techniky zvoleném směru otevřený vnitřní talent, přispět k rozvoji tvůrčího myšlení a praktických dovedností.

Pokud se mistr zaměřuje na dětské publikum, pak je to dost slibné, protože mnoho rodičů dnes věnuje zvláštní pozornost dítěti. Jsou připraveni vynaložit veškeré peníze, jen aby dítě vzali něco zajímavého a užitečného. Lekce pro dospělé mají také požadavek, protože v každém věku je touha vyzkoušet něco nového, naučit se kreslit, pokud jste nikdy nemohli, ovládat nějakou techniku ​​vyšívání atd.

Předtím byl vývoj dětí zapojených do zvláštních institucí, kde byly jasně stanoveny pravidla a požadavky pro žáky. Děti byly nuceny vykonávat určité akce, učební proces byl přísný a pevný. V moderních tvůrčích dílnách upřednostňuje používání herní metody, pružného individuálního přístupu a postupného odhalení vnitřního potenciálu dítěte.

Sběr dokumentů

Kreativní workshop jako podnik nevyžaduje komplikovanou registraci. Stačí vydat PI (individuální podnikání), pro které jsou předány kopie pasu a TIN, prohlášení o hotovém formuláři a zaplaceno malé státní poplatky. Rozhodnutí a příslušná dokumentace jsou vydávány v týdnu.

Upozorňujeme, že při práci s dětmi je často označen kód OKVED 80.10. Poté budete muset získat licenci k provozování vzdělávacích aktivit, což je pro začínajícího podnikatele komplexní proces. Proto zkušení mistři doporučují, aby byly doporučeny kódy 85.32 (péče o děti, pokud se ujímají skupiny dětí) nebo 92.51, který určuje typ klubu.

Při přípravě a přípravě areálu musíte získat povolení ze sanitární a epidemiologické kontroly a požární kontroly. Chcete-li to provést, je lepší nejprve zjistit všechny požadavky, které jim okamžitě odpovídají. Při pronájmu je vypracována příslušná smlouva s uvedením podmínek a cen, dalších podmínek.

Určeno službami

Tvořivá dílna může kombinovat několik směrů nebo se specializovat na některé. Domníváme se, že pokud si okamžitě vyberete všechny dostupné možnosti, bude to pro podnikatele z organizačního i finančního hlediska příliš obtížné. Proto je možné, zpočátku má smysl nabídnout pouze držení mistrovských tříd jednoho druhu, ale s různou složitostí.

Časem se při vytváření stálé klientské základny a zvyšování popularity instituce můžete otevřít skupiny různých směrů. Dnes jsou nejoblíbenější a nejzajímavější služby:

 1. Umělecké kreslení různými technikami.
 2. Scrapbooking.
 3. Pletení.
 4. Výšivka.
 5. Šití.
 6. Kreslení s pískem.
 7. Vytvořte si hračky s vlastními rukama.
 8. Quilling.
 9. Modelování.
 10. Decoupage.
 11. Tkaní z korálků.
 12. Kreslení s horkým voskem.
 13. Výroba svíček, mýdla, atd.

Obvykle se začínající mistr, který se rozhodl přijmout svůj vlastní projekt, si vybírá něco pro výcvik, ke kterému má největší duši. Pokud zaměstnáváte zkušené učitele zvenčí, pak si můžete zvolit jakýkoli směr, který má vysokou poptávku na trhu.

Lekce nemusí být postaveny tak, že pro jednu mistrovskou třídu můžete naučit vše od základních po složité techniky. Stačí stačit každou lekci s postupným rozvojem dovedností. Poté jsou základní dovednosti absorbovány nejlépe a studenti jsou schopni pokrýt malé množství nabízených znalostí.

Věnujte pozornost vypracování vhodného harmonogramu výuky. Uvažujte o životních procesech svých zákazníků. Takže dospělí jsou nejčastěji ve všední dny zaměstnáni a děti jsou v mateřských školách a školách. Proto jsou nejvýnosnější hodiny pro vedení mistrovských kurzů víkendy a večerní čas.

Je lepší rozhodnout, které publikum bude vaše lekce navržena - pro děti nebo pro dospělé. To bude do značné míry ovlivňovat výběr pohodlnějšího nábytku pro určité věkové skupiny, stejně jako učební metody.

Chcete-li zvýšit ziskovost projektu, můžete nabídnout dětské narozeniny, uspořádat párty, tematické strany, prodávat ruční materiály nebo hotové práce mistrů jako doplňkové služby.

Vybavení studia

Pečlivě zvažte, kam právě otevřete tvůrčí dílnu. Koneckonců, mělo by být vhodné, aby se dostala k vašim zákazníkům. Proto je zřejmá výhoda přítomnosti několika zastávek veřejné dopravy a malého parkoviště.

Pokud si pronajmete pokoj v centru města, není to vždy výnosné, protože měsíční platba bude nepřípustná. Výhodnější je výběr spacího prostoru, kde žijí hlavní potenciální zákazníci. Blízkost vývojového studia k domu se stane atraktivním faktorem pro většinu z nich. Můžete také uspořádat workshop u mateřských škol, škol, kancelářských institucí.

Pak přemýšlejte o designu. Každá firma je mnohem lépe vnímána, pokud v ní jsou všechny malé věci kompetentně sladěny vůči sobě navzájem. Po vytvoření loga, vývěsní štítky, interiéru a dokonce i webových stránek v jednom stylu se prohlašujete za vážné centrum s vyhlídkami na rozvoj. Klienti by měli být v ateliéru pohodlní, pohodlné a útulné. Pak se budou chtít vrátit do této klidné a příjemné atmosféry více než jednou.

Často začínající podnikatelé si stěžují, že měsíční pronájem vhodného pokoje je pro ně příliš nákladný. Takže věnujte pozornost takové možnosti - můžete si pronajmout pokoj jen na určité hodiny nebo dny v týdnu. Je to mnohem levnější a platí pro sebe doslova pro každou třídu mistrů.

Při výběru nábytku není nutné upřednostňovat drahé a fantazijní možnosti. Koupit speciální vybavení nebo stoly s židlemi pro studenty je důležité, aby byly vyrobeny z kvalitních materiálů, měly potřebnou sílu a splňovaly určité specifické normy podle zvoleného směru.

V závislosti na školení budete potřebovat různá zařízení. Někdy se jedná o speciální stoly a projektory, a v některých případech i obyčejný školní nábytek a zásoby. Výsledkem bude i počáteční investice.

Zaměstnáváme učitele

Personál by neměl být příliš velký. Za prvé, můžete nezávisle provádět kurzy a řešit organizační problémy a nakonec hledat pomocníky. Někdy ani nemusíte stráž a čisticí dáma. Pokud si pronajmete pokoj v kancelářském centru, je to starosti majitele, ne vaše.

Nejdůležitějšími kádry jsou v tomto případě učitelé, mistři. Pro ně platí přísné požadavky:

 • Osoba by měla být velmi dobře zběhlý ve vyučovaných technikách vyšívání, být profesionální.
 • Být schopen přenést své znalosti jiným lidem, najít přístup ke studentům, mít pedagogický talent.
 • Být společenský, přátelský a mít s vámi lidi.
 • Buďte trpěliví a nepleťte se, i když musíte opakovat to samé věci znovu a znovu.

Je také důležité nejen pro schopnost dělat něco s rukama, ale také „lesk v očích,“ to znamená, že velitel musí milovat, co učí jiné lidi, aby si jejich úspěch, inspirovat tvůrčí výkony. A přítomnost jakéhokoli vysokoškolského vzdělání zde hraje minimální roli. Někdy jsou nejlepšími učiteli v kreativním studiu lidé bez odborného diplomu.

Účetnictví může být vkládáno do stuporů každého začínajícího podnikatele. Ačkoli na počátku OV není dokumentace a daně komplikovaná, někdy je rozumné najmout si odborníka nebo tuto funkci zadat externě. Pak nemusíte být nervózní ohledně včasného vyplňování formulářů.

Hledáte zákazníky

Nejdůležitější a nejtěžší částí nějakého podnikání je nalezení cílového publika. V závislosti na které věkové skupině cílujete, můžete použít různé reklamní cesty:

 1. Namontujte znamení nad vchod a přitahujte pozornost kolemjdoucích.
 2. Tiskové polygrafické výrobky - vizitky, plakáty, letáky a předávat je v místech, kde vaši potenciální zákazníci (kavárny, školy, školky, kanceláře, kosmetické salony, pro needlewomen obchody).
 3. Zajistěme inzerci v místních médiích.
 4. Smažte je u vchodů, zastávek, ve veřejné dopravě.
 5. Zaplaťte za publikování v odborných publikacích, časopisech, které čte vaše potenciální zákazníci.
 6. Prezentujte své centrum na různých veletrzích a festivalech, které jsou organizovány ve městě nebo regionu.
 7. Nabídněte první volnou třídu.
 8. Využijte co nejvíce internetu - vytvořte webové stránky, skupiny v sociálních sítích, komunikujte se zákazníky na fórech města.
 9. Pozvěte někdy svobodné mistrovské kurzy nebo prázdninové skupiny z mateřských škol, škol.

Tipy pro začátečníky

Zkušení majitelé dávají taková doporučení při otevírání vlastního studia:

 • Dokonce i v pronajatém pokoji se snažte vytvořit útulnou atmosféru, která podporuje kreativitu a odhalování vnitřního potenciálu. Lidé by měli být v dílně příjemně a příjemně a určitě se vrátí.
 • Vytvořte fotografické reporty tříd a publikujte je v sociálních sítích nebo na webu.
 • Nepokoušejte se okamžitě spojit všechny dostupné a známé směry. Začněte s něčím jedním a rozšiřujte postupně, protože zisky, popularita a zkušenosti se zvyšují.
 • Pokud skupina není přijata příliš dlouho, je lepší držet lekci pro 2-3 lidi, než je nechat ujít. Nečekejte příliš dlouho, dokud lidé zcela nezmizí. Dovolte, aby do mistrovské třídy přišlo jen málo lidí, ale určitě budou spokojeni.
 • Jelikož se vaše hlavní činnost týká výcviku jakýchkoli dovedností, věnujte tuto věc zvláštní pozornost. Nestačí jen být přátelským učitelem, opravdu potřebujete být schopni učit, inspirovat, objevovat talenty studentů.
 • Komunikujte se zákazníky a po dokončení zvoleného kurzu. Vždy se zajímají o jejich úspěchy, úspěchy, nabízejí lekce ke zlepšení získaných dovedností.
 • Neustále se rozvíjejí. Podívejte se na různé mistrovské kurzy pro profesionály, zvládněte nové techniky, pokyny. Rozvíjet také své vlastní pedagogické, psychologické a organizační schopnosti. Přečtěte si odbornou literaturu, uvědomte si módní trendy.

Zde si můžete stáhnout bezplatný obchodní plán tvůrčí dílny jako ukázku.

Ziskovost projektu

Nezapomeňte sestavit podnikatelský plán s výpočty v první fázi. Pouze tímto způsobem si můžete být jisti, že jsou zohledněny všechny nuance, je dostatek peněz na otevření studia a podrobný přehled o vývojovém plánu. Nejdůležitějším bodem v tomto případě jsou počáteční náklady. Mohou se značně lišit v závislosti na směru, vybraných prostorách, potřebě opravy apod.

"Chci kreslit!": Jak vyrobit ziskové umělecké studio

7. srpna 2013 v 17:26

Učitelka výtvarného umění Marie Palije je unavená pracovat ve škole. Nechtěla se přizpůsobit standardům, které jí byly uloženy, a před čtyřmi lety vytvořila vlastní studio "Chci kreslit!".

Tam se děti a dospělí učí kreslit různé žánry. V prvních dvou letech se všechny výtěžky dostaly k pronájmu a v loňském roce bylo nakonec možné získat plus. Nyní Maria otevře druhé studio v Petrohradě.

Rozpočet na spuštění

Zakladatel ateliéru "Chci kreslit!"

Jak to všechno začalo

Mám dvě vyšší vzdělání: Jsem učitel ISE a novinář. Začala pracovat ve věku 18 let jako učitelka IZO v mateřské škole. Od té doby jsem učil malbu více než 10 let. Poté jsem pracoval jako novinář na internetové televizi, psal scénáře pro dětské programy, pracoval dva roky v rádiu jako redaktor. A pak jsem se vrátil do školy, protože jsem se nudil.

Dlouho jsem tam nefungovala: Nechtěl jsem se přizpůsobit normám a ztratit veškerou svou individualitu. V tu chvíli jsem opravdu chtěla, aby se i já a lidé kolem mě cítili dobře dělat to, co mají rádi. Člověk se stává šťastným právě tehdy, když se věnuje tomu, co ví nejlépe, a sdílí své znalosti s ostatními lidmi. A uvědomil jsem si, že by bylo nejlepší, kdybych začal výuku výtvarného umění, ale bez přísných omezení a pravidel.

V dubnu 2009 jsem nakreslil logo "Chci kreslit!" A začal blog, ve kterém jsem našel své první studenty. Učila jsem doma. Postupem času můj byt přestal ubytovat všechny hosty a přítel mi nabídl, že mám volno v kanceláři zdarma o víkendech. Pro okupaci jsem pak vzal 300 rublů.

První přílohy

Po několika měsících jsem vydělal asi 30.000 rublů - a 18 000 rublů za měsíc byl schopen pronajmout malý pokoj v Taganka, kde by mohla již konat výuku ve všední dny. Zbytek peněz jsem vynaložil na materiály. V místnosti byly vestavěné šatní skříně - nemuseli jste vynaložit peníze na nábytek, aby jste ukládali vše, co potřebujete.

O rok později jsme se přestěhovali do Brestu v trochu prostornějším, ale také dražším pokoji - v době, kdy vydělané peníze již byly dostatečné pro expanzi. My jsme sami vyčistili nové studio, namalovali stěny a vymysleli design. Po nějaké době jsme najali čisticí dámu, než jsem se vyčistil.

Hlavní přínos nám přináší události v restauracích
a nákupní centra, festivaly, na dětských svátcích

První zisk

První dva roky, vše, co jsme získali, šli na nájem. Stalo se to dokonce, že by si s kolegy složil a půjčil si od příbuzných, aby ho zakryli. Během této doby jsem si dovolil odejít jen jednou - autobusem do Bulharska pro 9000 rublů. Ale do roku 2012 byl náš obrat již 2 miliony rublů a podařilo se nám získat plus - máme kolem 100 000 až 150 000 rublů ročně.

Obvykle s penězi, které získáváme, nakupujeme propagační materiály a snažíme se zlepšit podmínky, ve kterých jsme. Například v zimě dát baterie, koupil několik krabic značkových tužek (stojí 60 000 rublů), sáčků a mikiny s logem (každá stojí kolem 1500 rublů). Nemluvě o vizitkách, kartách pro hosty a letácích - jsou objednávány nepřetržitě po celý rok.

Hlavní zisk nám přináší workshopy a události v restauracích, nákupních centrech, festivalech a dětských oslavách. Kreslíme kreslené kresby s dětmi, vyřezáváme ze slaného těsta, vyrábíme kostýmy a make-up pro improvizované představení. Ve skutečnosti to všechno začalo charitativními projekty, v nichž jsme se účastnili poměrně často.

Velmi jsme o nich napsali na blogu, v němž jsme napsali fotky. V určitém okamžiku jsme začali být pozváni do komerčních projektů. Pracovali jsme s kanálem Nickelodeon, obchody "Auchan" a Roxy, s restaurací "Jean-Jacques" a kavárnou Ragout. Letos v létě naše externí workshopy pracují v restauracích Osteria Bianca, Luce, "Donna Margarita". Máme jiný formát práce - návštěvy táborů. Klienti platit za ubytování a kurzy a jít do Řecka, Bulharska, České republiky, Španělska, Ukrajiny.

Výsledkem je, že v prvních třech letech jsme byli všude, kde jsme byli pozváni: festivaly, události, dohodli se i na malý rozpočet. Byli vyčerpáni, vzali ze studovny nějaké materiály.

Vyhledejte hosty a hosty

Lidé se o nás dozvívají prostřednictvím sociálních sítí a z úst - nebudeme dělat žádnou speciální reklamu, nemáme ani pouliční sloup. Většina dospělých dospělých k nám, většinou dívek, méně často - kluci, maminky s dětmi. V průměru každý den ve studiu od 5 do 20 hostů. Vše z úplně jiných profesích: designéři přijít cvičit kreslení, někdo chystá vstoupit na univerzitu a sbírat portfolio, někdo prostě vždycky chtěl kreslit a nakonec zjistí, že když někdo chce dělat řemesla s rukama. Přicházejí cizinci - všichni mluvíme dobrými jazyky. Mimochodem, ve studiu nemáme "žáky" a "učitele", máme "hosty" a "moderátory".

Teď ve studiu je osm vedoucích. V našem obchodě neexistuje jasná sezónnost: hosté odcházejí na dovolenou na týden, ale pak se k nám vrátí, a pokud je hostitel pryč - jdi do jiného.

Jednorázová lekce ve studiu stojí 1,000 rublů, předplatné za 10 lekcí - 6000 rublů. Kromě různých variantách kresby a olejomalby, akvarelu a kvaše, máme také skici, portrét, umělecká, ale nejpopulárnější třídy - to je olejomalba a grafika. Většina lidí ve večerních hodinách, od 20 do 22 hodin.

Vedoucí v "Chci kreslit!" Přijme 50% nákladů na lekci. Hlavním požadavkem vedle profilového vzdělávání (všichni vedoucí mají diplomy umělce, učitele nebo designéra) - nabízet autorův program po dobu nejméně pěti zasedání.

Vlastní podnikání: umělecké studio nové generace

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Podnikatelský plán ateliéru dětské kreativity ostrovního formátu (v obchodním centru)

Podnikatelský plán pro rozvojový klub pro děti

Vaše podnikání: jak otevřít jazykovou školu

Jejich podnikání ve výrobě dietních produktů

Počátečním kapitálem pro zahájení podnikání při výrobě dietních výrobků je 262 tisíc rublů. Výhodou takového podnikání je vysoká ziskovost, podvádění konečného produktu.

Jak začít podnikat: kluziště

Plná konstrukce kluziště je velmi nákladný proces, takže pokud není možnost pronajmout čtverec nebo být umístěn na ulici, pak můžete použít nějaký meziprostor.

Vlastní podnikání: výroba modulárních podlahových krytin z EVA a pryže

Uspořádání výroby povlaků z pryže vyžaduje zhruba 4 miliony rublů. Organizace výroby modulárních vinylacetátových povlaků bude stát zhruba ve výši 3,5-4 milionů rublů.

Vlastní podnik: outsourcingová společnost

Je lepší, aby začínající outsourcer soustředil pouze na 2-3 typy služeb, aby začal dělat svou práci opravdu kompetentně bez velkých výdajů a nechat celou levici.

Trh silniční nákladní dopravy: analýza a prognózy vývoje

Podle odborníků bude dynamika trhu v blízké budoucnosti určována převážně vnějšími faktory: poklesem cen komodit a spotřebitelských cen, volatilitou finančních.

Přehled trhu Triticale v Rusku

Výroba tritikale v Rusku od roku 2009 do roku 2016. zvýšil o 22,8%. Největší regionální producent této kultury je region Belgorod, který má podíl 16,9%.

Podnikání: taxi s pevnou trasou

Vlastní minibus je určitě velmi výnosný typ podnikání, ale ve velkých městech a s významnou flotilou vozidel. Současně zde platí pasivní příjmy, tedy EU.

Vlastní vzdělávací činnost: soukromá škola

Téměř všechny zisky soukromé školy směřují k jejímu rozvoji a samotné obdržení zisku je v rozporu s chartem neziskové organizace, takže je lepší uspořádat dvě společnosti, z nichž jedna bude komerční.

Pěstování ječmene jako podnikání

Při pěstování ječmene musíte použít spoustu způsobů, jak zvýšit výnosy, než oset. To je jediný způsob, jak dosáhnout vysoké ziskovosti, pronájem dalších pozemků nepřinese významné.

Vlastní podnikání: výroba řeziva

Počátečním kapitálem pro otevření pily je 2 miliony 160 tisíc rublů. Měsíční výdaje: 700 tisíc rublů.

Podnikatelský plán pro dětský kadeřník

Investice do projektu "Kadeřník pro děti" dosáhnou 1 103 000 rublů. K realizaci projektu přilákáme vlastní prostředky. Doba návratnosti - 20 měsíců. Ukončete plánovanou hlasitost.

Vlastní podnikání: rozšíření nehtů

Chcete-li otevřít vlastní podnikání k výstavbě hřebíků bude vyžadovat 300-400 tisíc rublů. Tyto peníze půjdou na školení, na nákup dodávek a vybavení, stejně jako na pronájem pracoviště.

Obchodní myšlenka: otevírání kreativního studia pro děti

Obsah podnikatelského nápadu

Tvůrčí studio pro děti - obchodní myšlenka s dobrými vyhlídkami

Stálý vysoký zájem rodičů v soukromých studiích o vývoji dětí je předpokladem pro efektivitu podnikání. Není těžké začít a udržovat podnikání, je to zajímavé a poptávkové.

Výdaje na otevření studia od začátku a možný zisk

Ve velkém městě, jako je Jekaterinburg, studio přináší z 100 000 ₽ za měsíc. Vyplatí se za 2 roky a další služby pomohou zvýšit návrat, například pořádání prázdnin, příprava na školu.

Výdaje na otevření kreativního studia pro děti v Jekatěrinburgu:

Měsíční výdaje:

Jaké dokumenty a povolení jsou k otevření a práci studia třeba?

Je snadnější zaregistrovat podnik jako SP na USN s příslušným kódem OKVED. Pro kategorii dalšího vzdělávání 80.10 potřebujete povinnou licenci, takže byste měli zvážit další možnosti -85. 32 (péče o děti), 92,51 pro instituce typu klubu a tak dále. Pro práci potřebujeme:

 • Osvědčení o registraci IP
 • Smlouvy o pronájmu prostor, dezinfekci, likvidaci odpadků, instalace požárního / poplašného poplachu
 • Pracovní smlouvy s personálem
 • Povolení zahájit práci ze sanitární a epidemiologické inspekce, požární inspekce
 • Smlouvy o dodávce zařízení, materiálů

Musíme Rospotrebnadzor informovat o začátku činnosti a ujistit se, že zaměstnanci pracující s dětmi mají lékařské knihy.

Místnost

Rozvíjející se a kreativní studia pro děti jsou často otevřena v ložnicích, kde žije mnoho potenciálních zákazníků. Prostory mohou být pronajaty v nákupním a zábavním komplexu, v mateřské škole, ve škole, v posilovně. Potřeba splnit požadavky na studio:

 • Separace do samostatné jednotky v budově s větráním
 • Hlavní a požární výstupy
 • Požární poplach nastavený licencovanou společností
 • Výška stropu od 3 m
 • Dostupnost míst pro svlékání, toalety, oddělené místnosti pro výuku
 • Povrch stropů a stěn odolný proti vlhkosti
 • Teplotní režim bez náhlé oscilace
 • Zásuvky a spínače umístěné ve výšce nejméně 1,8 m

Co musíte koupit pro kreativní studio pro děti

Po provedení opravy potřebujete vybavení studia:

 • Umístěte hygienické podlahové krytiny, nakupujte ohřívače mimo sezónu
 • Instalaci dětského nábytku pro různé věkové kategorie (stoly, židle, kufříky), desky, sportovní stěny
 • Koupit hračky, materiály pro kreativitu (modelování, kreslení, modelování), učebnice a literaturu pro výuku
 • Zajistěte pokoj pro zaměstnance, čekárnu pro rodiče (koupit čalouněný nábytek, stoly, skříně)

Nábor zaměstnanců

V ateliéru dětské kreativity potřebují:

 • Pedagogové a učitelé - v závislosti na počtu skupin
 • Čistič
 • Bezpečnostní stráž

Pokud plánujete dlouhodobý pobyt dětí ve studiu, budete potřebovat zdravotníka. Administrace lze předpokládat a účet může být delegován na specializovaného zadavatele.

Reklamní studio

Ateliér dětské kreativity by měl být propagován pomocí:

 • Kampaně v sociálních sítích a na fórech a portálech města - vytvářet webové stránky a propagovat je
 • Propagace a distribuce letáků v oblasti
 • Účast jménem ateliéru na masových městských akcích

Příklad reklamního letáku pro dětské tvůrčí studio Příklad reklamního plakátu pro kreativní studio pro děti

Efektivní reklamní ateliér pro šití a opravu oblečení

Podnikání spojené s vlastním šitím může být opravdu ziskové. Pro úspěch musí jeho majitel najít místo, koupit vybavení a najít kvalitní návrháře a švadleny. Nezapomeňte však na další důležitý aspekt, jmenovitě reklamní ateliér. Tento článek je navržen tak, aby pomáhal podnikatelům rozvíjet správnou marketingovou strategii, zdůrazňovat nejefektivnější metody propagace a vylučovat ty nejvíce ztracené a neúčinné možnosti.

Dekorační bod

Fasáda

Hlavní požadavek na návrh fasády lze formulovat jednoduše - čím více a jasněji, tím lépe. Bez ohledu na to, zda se vaše ateliér nachází v nákupním centru nebo na ulici, snažte se ujistit, že si to všiml maximální počet lidí. Jasné barvy, velká vývěsní tabule, reklamní bannery - to vše by mělo být použito k přilákání potenciálních zákazníků.

Vývěsní štít

Značka musí být velká, jasná a informativní. Informativností máme na mysli buď tematické jméno, nebo přítomnost nápisu "atelier" na štítcích. Taková opatření jsou nezbytná, aby každý průchodník mohl přesně určit profil vašeho podniku. Pokud jde o vrchol - rozhodnete se. Ne tak mnoho majitelů studiové objednávky přesně označuje LED. To se vysvětluje jednoduše - je nepravděpodobné, že osoba, která se jednoduše projíždí nebo řídí, rozhodne jít dovnitř a objednat si šaty. Potřeba být včas viditelná spíše v obchodech s potravinami, v barech a restauracích apod., Ale v případě studia není nutná. Nicméně, pokud si stále přejete si objednat světelný design, určitě to nepoškodí podnikání.

Venkovní reklama

Bannery

Umístěte světlé reklamní bannery v bezprostřední blízkosti studia. Navrhněte světlý design, přidejte slogan a seznamujte. Poté se jedná o malou firmu - stačí si objednat plakát v tiskárně.

Bojovníci

Bez ohledu na to, zda se vaše ateliér nachází v nákupním centru nebo komplexu nebo na řadě domů, sloup bude vynikajícím prostředkem pro získání pozornosti. Dávejte pozor, aby bylo slovo "ateliér" okamžitě viditelné a seznam služeb byl snadno a rychle přečten. Nevystavujte své výhody malým písmem, protože je nepravděpodobné, že se kolemjdoucí přestane číst malé a dlouhé nápisy.

Ukazatele

Ukazatele jsou nepostradatelným prvkem venkovní reklamy v případě, že vaše ateliér je špatně viděn z ulice nebo není v nejvíce přístupném místě nákupního centra nebo komplexu.

Internetová reklama

Navzdory skutečnosti, že web je nepostradatelným atributem obchodního úspěchu, budete muset myslet, zda ji potřebujete speciálně pro vás. Pokud máte malou ateliér v TC nebo TC, kde se zabýváte hlavně opravou nebo montáží oblečení, nepotřebujete internetovou stránku. Pokud se však zaměřujete na šití oblečení pro velké množství lidí nebo pokud umístíte své ateliér jako elitní, potřebujete jednoduše vizitku. Hlavní výhodou takového zdroje je, že budete moci publikovat fotografie svých nejlepších modelů. Pod fotografií je lepší specifikovat ceny a návštěvníci určitě ocení jejich dostupnost. To je vysvětleno velmi jednoduše - okamžitě vypočtěte přibližnou hodnotu věci, kterou potřebují mnohem jednodušší než návštěva ateliéru, abyste zjistili tuto otázku.

Pokud se rozhodnete vytvořit vlastní webové stránky, nezapomeňte si přečíst naše články:

Zde uvádíme naše zkušenosti a názory na použití různých nástrojů, které jednoduše potřebujete, v práci. To vám umožní zkrátit čas pro výběr správných zdrojů pro jeho vytvoření a rychle získat zisk z webu.

Kontextová reklama

Kontextová inzerce v produktech Yandex Direct a Google AdWords může významně rozšířit vaši reklamní základnu. Samozřejmě, tento druh propagace se používá pouze v případě, že máte vlastní webové stránky.

Reklamy na reklamních stránkách

V každém městě jsou k dispozici zdarma zdroje, reklamní weby a fóra, kde si můžete inzerovat ateliéry zdarma. Pokuste se umístit své reklamní zprávy na všechny takové stránky, protože čím častěji je vaše jméno uvedeno v síti, tím lépe pro podnikání.

Tisková reklama

Letáky

V tiskárně je nutné objednat dávku letáků. Můžete si navrhnout sebe, nebo si můžete objednat letáky z reklamní agentury. Nabídněte slevu na nositele letáků, to bude zájem potenciálních zákazníků. Pamatujte si, že slogan a věta na tomto malém listu papíru by měla člověka "zavěsit" a vysvětlit mu, proč si vás vybral. Takže pokud jste elitní studio, řekněte mi, proč jste lepší než ostatní. Pokud sázíte na průměrné ceny, zdůrazněte, že ve vás je vysoká kvalita kombinována s nejnižší cenou ve městě.

Vizitky

Vizitky - to je skutečný "mast hev" pro každé ateliér pro šití. Měly by se zúčastnit nejdůležitějších informací o vás: seznam základních služeb, kontaktní informace, adresa webových stránek. Samozřejmě, musí být distribuovány každému klientovi. Navíc by měly být distribuovány do nejbližších obchodů, zejména tam, kde jsou prodávány peněženky.

Reklama v novinách a časopisech

Reklama v tištěných médiích může přinést značný užitek vašemu ateliéru. Použití reklamních modulů v časopisech je dobrým způsobem, jak prosazovat, ale měli byste se pokusit a módnější k dnešnímu dni, reklamní možnosti. Takže například mnoho časopisů začíná zveřejňovat spousty příběhů o novém podnikání, pohovořit s vlastníky a studovat jejich úspěch. Podobný článek o studiu bude mnohem účinnější než jednoduchá reklama, kterou může čtenář jednoduše ignorovat. Měli bychom také vzít na vědomí, že v tomto rozhovoru je nutné zmínit naprosto všechny "tituly" návrhářů, vlastníků atd. Jinými slovy, pokud se zmíníte o osobě odpovědné za vývoj modelů studovaných v zahraničí, vyhrál soutěže apod., Rozhodně to bude znamenat. Pokud jde o noviny, je lepší je použít pro zveřejňování reklam. V sekci "služby" můžete publikovat malou soukromou reklamu o opravách a přizpůsobení. Taková reklama stojí trochu, ale neustále vede zákazníky.

Reklama v televizi

Telegraf a běžící linka

Stejně jako v případě letáků by mělo být vaše oznámení v televizním vysílání nebo v plazivé lince co nejvíce lakonické, ale informativní a lákavé. Nemusíte platit za denní vysílání na místních televizních kanálech - bude to stačit k inzerci o víkendu.

Ostatní

Slevy pro stálé zákazníky

Vytvořte systém slev pro zákazníky. S druhou objednávkou můžete provést slevu ve výši 3-5%, s třetinou a pak 5-10% v závislosti na cenové politice, nákladech apod. Práce se ztrátou není nutná, ale také ušetříte. Takové bonusy výrazně zvyšují loajalitu zákazníků.

Provádění cenových akcí

Trávit speciální akce. Zkuste je učinit relevantní, například udělejte slevu na šití letních šatů v květnu a na práci s kabáty v listopadu.

Účast na výstavách a výstavách

Pokud můžete začít vyrábět zajímavé modely, aby zahájila své vlastní, i když menší linkou a podílet se na některé, byť malou show, nebo demonstrovat práci na výstavách, bude to významná výhoda pro podnik. Nezapomeňte však, že tato skutečnost přináší výhody, měla by být široce inzerována na všech dostupných reklamních kanálech.

Sarafan rádio

V tomto oboru se ústní slovo hraje téměř v nejdůležitější roli. Pokud šité oblečení na objednávku, najmout pouze ty nejlepší návrháře a švadle, protože kvalita a typ vašich výrobků je něco, co zákazníci budou diskutovat se svými přáteli, kolegy, příbuznými. A pokud vaše práce skutečně ráda lidem z prostředí svého návštěvníka, je vysoká pravděpodobnost, že k vám přijedou.

Jak otevřít malířské studio

A vydělávejte na tvořivosti

Můj přítel Nastya pracoval jako malířský učitel v uměleckém ateliéru.

Když se majitel rozhodl uzavřít, Nastia koupila studio pro osobní úspory a nazvala ji "Lamp". U časopisu Tinkoff jsem se zeptal Nastyho, jak moc stojí za to, aby si maloval a jak moc to vydělává.

Nastya otevřel v roce 2016 ve Voroneži studio "Lamp"

Formátování malířství

Malířské ateliéry jsou amatérské a profesionální.

Amatérské studia jsou určeny k tvůrčímu volnému času. Neučují akademické kresby a malování, ale můžete strávit zajímavý čas: kreslit jednoduchý obrázek, pít čaj a fotit.

Taková studia získávají na úkor mistrovských kurzů pro lidi, kteří chtějí kreslit, ale nevím jak. Klient vyplácí několik tisíc rublů a za pár hodin čerpá něco společného s učitelem. Pokud se mu to líbilo, přijede se do několika mistrovských tříd, postupně se ho bude unavovat. Toto studio je nuceno neustále hledat nové zákazníky a přicházet s novými formami zábavy, aby nedošlo ke ztrátě starých.

Na druhém konci jsou dílny profesionálních umělců. Zde mistři naučí začátečníky. Mistrovské kurzy trvají měsíce - dokud není zapsán obrázek. Třídy jsou výhradně předplatné nebo známí, nejsou žádní příležitostní lidé. Pokud se platí výcvik, pak to stojí desítky tisíc rublů. Tyto workshopy doplňují nebo soutěží s uměleckými školami, na výjezdu mají umělci těžkého osudu.

Nastia má zábavné studio. Vydělává peníze těm, kteří nechtějí být umělci, ale chtějí obrátit tvůrčí strany duše.

Koupit studio

V ateliéru pracovali tři lidé: Nastya, správce a školitel. Manažer se rozhodl soustředit se na hlavní činnost a zavřít studiové studio. A Nastya se rozhodla odejít s trvalým zaměstnáním, aby studium v ​​plném rozsahu.

Nastya změnil formát studia. Bývalý vůdce nepřijímal výcvikové skupiny a formát mistrovských kurzů byl jednorázový a zábavnější. Nastya se rozhodla věnovat více dlouhých kurzů na malování. Proto ne všechno, co bylo již v ateliéru, bylo užitečné. Musel jsem si koupit spoustu nových věcí.

Můžete si jen pronajmout

Nemáte-li peníze pro vlastní studio, můžete si pronajmout pokoj z existujícího studia. To není vždy výhodné: třídy by se neměly překrývat s tréninkovými kurzy majitelů. Pokud se nepodporujete jako umělec, bude obtížné sbírat publikum pro jednorázové mistrovské kurzy.

Tato volba je vhodná pro umělce a organizátory: pokud vše, co potřebujete, je pokoj, pak můžete snadno pronajmout studi někoho jiného.

Registrační formulář

Pokud nevydáváte diplomy, zaregistrujte IP a snadno otevřete malířské studio. Lampa neuděluje diplomy. Po mistrovské třídě si hosté jednoduše vezmou své fotky. Studio studia Nasty proto není potřeba.

Chcete-li přijmout hotovost ve studiu, potřebujete online pokladnu s přípojkou k CRF. Chcete-li přijímat platby kartou, potřebujete terminál, který přijímá karty, který přijímá karty a vydává výpis transakcí.

Hotovost, karta a na internetu. FZ-54 a nejen

Místnost

Místnost studia je velmi důležitá: měla by být pohodlná a slušná. Mistrovské třídy zřídka přicházejí náhodně, takže průjezdnost a první řádek nejsou kritické. Ale bude špatné, pokud na cestě do mistrovské třídy procházejí studenti skládkou nebo narazí na sklepě zchátralé rostliny.

Z hlediska každodenní práce ve studiu je hlavní věcí světlo. Téměř všechny obrázky jsou namalovány za denního světla, takže studio by mělo mít velké sluneční okny. Elektrické světlo ničí tvar objektu a deformuje barvy.

Pro lakování olejem použijte ředidlo - rozpouští barvu a má chemický zápach. Mistrovská třída trvá 3-5 hodin - během této doby budou hosté chtít jít na toaletu, místnost se může uvolnit, bolest hlavy může být zraněna. Studium by proto mělo být prostorné, dobře větrané, nejlépe se skladovací místností a vlastní koupelnou.

Ujistěte se, že máte místo, kde si studenti umyjí štětce a palety. Může to být společná koupelna: neexistují žádné fronty.

Nastya měl štěstí: studio původně pronajalo vhodný pokoj s velkými okny, koupelnou a komorou a nemusel se pohybovat.

Studio Nastya je dobře osvětlené: okna od podlahy ke stropu

"Lampa" se nachází v budově domu kultury. V budově DK se budova nachází za jevištěm: musíte projít montážní halou, podívat se do zákulisí, proklouznout kolem klavíru.

Nevýhody jsou zřejmé: když je v montážní hale koncert, studio je těžší najít a učitel se musí osobně setkat se zákazníky.

Proto Nastia hledá nový pokoj. Pronájem něco vhodného v centru Voronězu stojí 18-25 tisíc rublů měsíčně. Po otevření musíte mít částku zaplatit nájem za několik měsíců předem.

stojí za to pronajmout pokoj za studio za měsíc

Opravy, nábytek a vybavení

Nastya neměla po zakoupení studia opravu. Při opravě ušetřil 50 000 rublů. Ale vybavení a nábytek museli být zakoupeny.

Stojany na psaní obrázků. To stojí, které při práci pracovalo. Nastya koupil od bývalého majitele deset nejjednodušších stojanů 1000 R za kus.

Stožáry s dílem studentů po mistrovské třídě

Místnost už měla pracovní stůl pro instruktora, měkké ottomany, židle, věšák a malý stůl. Pro ně Nastya zaplatila bývalému majiteli 10 000 R. Je to méně než koupit to znovu. Pro třídy v užitém umění Nastya koupil dva velké stoly pro 3000 R a šest dřevěných stoliček od Ikea za 300 R za kus.

Malá jídelna je nepostradatelným prvkem kreativních studií. Studenti by měli být pohodlní při pít čaji, mluvit, relaxovat. Tvrdé hodiny 10 hodin u stojanu jsou další žánry. Nádobí a čajová konvice stojí Nastia 1000 R.

Většina tříd se koná v denním světle, takže Nastya nekoupila speciální lampy.

Náklady na nábytek, vybavení a náčiní:

 • stojany - 10 000 Р;
  různé nábytek - 15 000 P;
  nádobí - 1000 r.

Materiály pro malování

V "Lampě" studenti přicházejí s prázdnou rukou: veškeré vybavení je dané studiem. Aby byla zajištěna spokojenost zákazníků, musí společnost Nastia poskytnout vysoce kvalitní barvy a nástroje.

Profesionální barvy, kartáče, plátna a náčiní pro malování jsou drahé. Nastya se je pokouší koupit hromadně, aby ušetřil peníze. Obvyklé nákupní náklady Nastya 30 000 R - tyto materiály budou trvat 3-4 měsíce. Ale každý měsíc musíte něco koupit pro malé věci: barvy, tužky, papír.

Všechny materiály pro malování zajišťuje studio

U tříd v klasickém malování musíte vybírat fond zátiší. Jedná se o zajímavé předměty: vázy, keramika, domácí potřeby, zeleniny a ovoce, tkaniny, závěsy a tak dále.

Část zátiší ve studiu "Lampa"

Pro fond zátiší nejsou vhodné všechny položky: nemůžete jednoduše zadat první z mezipatře. Objekty by měly být snadno kreslené. Aby se z nich vytvořila kompozice, musí být vzájemně spojeny v barvách a tvarech. Za prvé, Nastia utrácel 5000 rublů na fond zátiší.

Fond zátiší by měl být neustále doplňován. Čím bohatší je, tím více příležitostí pro malování a zajímavější jsou studenti. Nastya proto neustále hledá džbány, vázy, nádobí "Avito", které by bylo skvělé kreslit. Někteří studenti a kolegové sdílejí s nálezy Nastya.

Tkaniny na závěsy, omítky, umělé květiny a ovoce jsou dražší. Všechno toto Nastya kupuje postupně, podle možností. V průměru tráví 1000-2000 R za měsíc.

Každý měsíc stráví Nastia dalších 5-10 tisíc rublů za materiály, výrobky, domácí trivia, jednorázové zástěry, malé věci pro příjemnou atmosféru, malé interiérové ​​předměty. Pokud se tento limit dosáhne tohoto měsíce, je nákup převeden na další. Výjimky se týkají pouze nejdůležitějších věcí.

Náklady na nátěrové hmoty:

 • materiály pro lakování - 30 000 Р;
  fond zátiší - 5000 R;
  měsíční výdaje - 10 000 R.

Reklama

Po opuštění studovny je ve Vkontaktu dva tucty studentů a malá skupina. Nastya změnila jméno a přidala nové služby. Celá propagace měla dělat od nuly.

Design Nastya se vynalezl. Zaplatila pouze za malé množství reklamního tisku: brožury, letáky, vizitky. Všechno to trvalo 2000 P - je to měsíční odpad.

Dárkové certifikáty v malířském studiu

Nastya nevynakládá peníze na propagaci studia. Zákazníci přicházejí prostřednictvím sociálních sítí a na základě doporučení a recenzí. Mnoho klientů přijde po mistrovských kurzech na straně: na hobby-trhu, čajovém klubu, ve školách a nákupních centrech.

Nastya hledá klienty se sociálními sítěmi. U "lampy" je ve Vkontakte nespojená skupina - na ní jsou nasměrovány základní síly. Stále máte účet v Instagramu a zbytek nemá dostatek času.

V podstatě Nastya propaguje studio přes Vkontakte

Kresby ve skupinách ve Vkontakte se ukázaly jako neúčinné. Nevedli skutečných klientů: mnoho se odhlásí, jakmile se dozví, že nezískali. Z těch, kteří se nepřihlásili, nejvíce nedosáhli studia.

Nastya se domnívá, že skupina s živými odběrateli a vysoce kvalitním pravidelným obsahem přitahuje pozornost lidí, kteří pomáhají při propagaci. Jsou to novináři, správci tvůrčích a kulturních public relations, organizátoři festivalů. Proto Nastya uveřejňuje ve Vkontakte poznámky o malování, kreslení lekcí, recenze o mistrovských kurzech.

Na jaře bylo studium pozváno do místní televize. Nastya nahrál dvě hlavní třídy, jeden z učitelů hrál v ranním programu. To dalo nové zkušenosti a přineslo do studia nové lidi.

Mistrovská třída v televizi

Učitelé

Kromě NASTIA ve studiu pracují další dva učitelé. Nejsou ve státě, ale pronajmout studiové studio. Nastia obdrží od nich procento nájemného a pomáhá přilákat zákazníky.

Nastya sama vede mistrovské kurzy v olejomalbě, kreslí s dětmi, vykonává práci správce, pomáhá jako asistent na mistrovských kolejích.

Klienti a výdělky

Většina klientů jsou ženy od 25 do 45 let a děti. Významnou částí žen jsou učitelé. Muži přicházejí mnohem méně často.

Existují oddělené skupiny pro děti a mnoho mistrovských kurzů v různých technikách: kresba na vodě, orientální malba, kresba v pravé hemisféře a další. Neposkytují základní výtěžek, ale pomáhají zajímat nové klienty.

Díla účastníků mistrovské třídy pro děti

Často se hosté studia vrátí a stávají se stálými zákazníky. Mnoho po hlavní třídě je zapsáno do kurzu.

Nejoblíbenější mistrovskou třídou a hlavním zdrojem příjmů je olejomalba. To stojí od 900 do 2000 R, v závislosti na velikosti plátna. Mistrovská třída pro pastely je 450 R, pro východní malování - 650 R, pro pravou hemisférickou kresbu - 1500 R.

na pravé hemisférové ​​kresbě je mistrovská třída

Kurz akvarelu 12 hodin je 5760 R se studijními materiály a 5000 R se studentskými materiály. Výukové lekce pro děti stojí 300 rublů.

Za měsíc má lampa 60-80 žáků. Celkově navštěvující mistrovské kurzy, stejně jako na dovolené a prázdniny, počet žáků roste 2-3krát: do jedné mistrovské třídy přijíždí 15-20 lidí.

Mistrovské kurzy otevírají lidi k malování, což vyvolává zájem o klasické umění. Například, poprvé jsem natěsil olej v lekci na Nastyi. Poté jsem si s manželkou koupil plátno, štětce a paletu. Teď jsme čerpali z našeho volného času.

Odpad při startu

Minimální částka pro otevření malířského studia je 150 000 P bez opravy. Tato částka stačí na práci studia o tři měsíce. Pokud je vše v pořádku, během této doby by studio mělo jít do plusu.

Když se studio právě otevřelo, nebyla požadována online pokladna. Nyní je podle zákona nutné. Proto na náklady společnosti Nastia musíme přidat 30 000 P - náklady na pokladnu.

Otevřete naše kreativní studio

Během posledních 1,5 měsíců se můj manžel a já aktivně podílíme na plánování otevření našeho kreativního studia.

Zvažovali tento koncept, změnili se vícekrát. Nyní se začalo objevovat nějaká vize tohoto všeho.

Začali komunikovat s různými lidmi, kteří měli zkušenost s takovou činností a jen hobby.

Naučili jsme se sto nových a zajímavých! Byl objeven vektor dalšího pohybu a vývoje.

Chceme vytvořit ateliér, ve kterém by každý kreativní člověk měl místo. Ve které nadané osobě by se mohla projevit. Takové místo, kde lidé, kteří sní o tom, že dělají tvůrčí práci a vydělávají peníze tímto způsobem, si mohou uvědomit sebe sama.

Takové místo, kde lidé, kteří nemají sen o získávání kreativity, ale jen chtějí dělat a komunikovat s podobně smýšlejícími lidmi, by mohli přijít a vytvořit, naučit se něco nového a podílet se na kreativním pohonu svého města.

Samozřejmě, že otázky jsou miliony, nejsme podnikatelé))), ještě nejsme umělci;)

Nemáme ani základní kapitál. Ale existuje několik známých, existuje pojistka a pocit, že náš život je postaven na tvořivosti a to je to, co musíme udělat.

Vytvořili jsme obchodní plán. Spíše to vyřešil.

Naplánujte pokoj, který potřebujeme.

A teď jsme ve fázi testování poptávky po našich službách.

Kritérium dokončení

Studio přináší příjmy, které jsou dost pro život a cestování

Podnik Neskuchny: ateliér dětské kreativity

Timur Akjigitov - o tom, co by mělo být úspěšné centrum pro volný čas

IT nástroje používané Timur Akjigitsem

 • Wix
 • Yandex.Direct
 • YouTube

Podnikání v oblasti volného času pro děti není snadným úkolem, ale se správnou organizací, rozumnou cenovou politikou a kvalitními službami - je to docela výhodné. Podnikatel Timur Akdzhigitov z Pjatigorsku před rokem zahájila kruh písku animace, která se později vyvinula v multidisciplinárním ateliéru dětskou tvorbu a návratnost nákladů v prvním měsíci. O tom, jak to udělal, Timur řekl čtenářům Biz360.ru.

Timur Akjigitov, 25 let, zakladatel a majitel společnosti Šťastný ART, specializující se na organizaci volného času pro děti. Narodil se na Stavropolském území, žije v Pyatigorsku. Má vyšší ekonomické vzdělání, absolvoval federální univerzitu Severního Kavkazu. Od roku 2007 působí v oblasti obchodu a obchodu.

Obchod a ekonomika mě zajímají už od dětství - protože jsem v domě náhodou našel knihu "Ekonomika bez tajemství". Bylo mi 12 let a od té doby jsem neměl pochyb o tom, jakou profesi si mám vybrat. Od doby, kdy mi bylo 16 let, jsem se zabývala obchodem a mám také spoustu zkušeností s marketingem a propagací. Dokonce i když jsem byl v armádě, v noci jsem četl knihy Joea Vitaleho, Briana Tracyho, Richarda Bransona, Napoleona Hillse.

V loňském roce jsem zorganizoval pískové animační studio, které vedlo kurzy na školách v Pyatigorsku. O něco později jsem narazil na článek v časopise o nejzajímavějších dětských kruzích v Moskvě. Mnoho lidí spojuje dětský kruh s místností ve starém kulturním domě se zasněženými okny, kde se děti zabývají nudnými nesmysly. Měla jsem touhu dokázat, že dětské tvůrčí studio může být moderní a komerčně úspěšné.

Jednou, když jsem podnikala ve Výboru pro vzdělávání v městské radnici v Pyatigorsku, jsem se podíval na ekonomické oddělení - a zeptal se, zda existují nějaké programy na podporu mladých podnikatelů. Ukázalo se, že právě v této době probíhala soutěž o přidělení dotací na sociální podnikání. Sbíral jsem všechny dokumenty, nemohl jsem získat finanční prostředky od prvního pokusu, ale poukázali na nedostatky v žádosti a podruhé se ukázalo.

Již čtyři měsíce jsme vyvinuli představu o budoucím studiu. Provedli opravy, malované stěny, koupili nábytek a kancelářskou výbavu, provedli programy tříd a začali pracovat. Splácení se dostalo až po prvním měsíci a od druhého měsíce se začalo vytvářet zisk.

K dnešnímu dni Studio Happy ART je moderní kreativní centrum s rozlohou 70 metrů čtverečních, kde děti mohou procvičit animaci písku, malování, kreativitu řemesel atd. Máme také pokyny pro dospělé, například budování uměleckých týmů - pořádání tvořivých mistrovských kurzů pro firemní klienty. Všiml jsem si, že v našem městě je obrovský požadavek na rozvoj tvůrčích zájmů; Jsem si jist, že v jiných městech existuje poptávka po podobných studiích.

Podle mého názoru, navzdory zřejmému množství dětských skupin, je trh realizován pouze o 30-40%. Lidé jsou ochotni platit za zajímavý volný čas pro své děti a dobré služby. Například máme pro rodiče speciální čekárnu, kde mohou pít horkou kávu s sušenkami a podívat se na nové časopisy.

Mimochodem, naši učitelé nejsou placeni, ale pracují v dobrém zájmu. Myslím si, že to mi ušetří spoustu času a úsilí, ale hlavní věc je, že motivuje učitele, aby pracovali lépe a efektivněji. Oni samy jsou mistry svého času, společně sestavují rozvrh tříd, aby to bylo výhodné pro každého.

Jednou z výhod této činnosti je nízká vstupní prahová hodnota. Chcete-li otevřít podobné studio bude vyžadovat asi 300 tisíc rublů. Studio by se mělo nacházet v místnosti nejméně 60 "čtverců", mělo by mít hlavní halu a malou čekací plochu (10-15 metrů čtverečních).

Analyzovali jsme dopad různých typů reklamy a zjistili jsme, že z internetu přichází alespoň polovina zákazníků. Proto praktikujeme kontextovou reklamu, propagaci v sociálních sítích a vývoj vašeho kanálu YouTube a videí propagujících viry.

Také jsme založili spolupráci s místním vzdělávacím oddělením a uskutečnili jsme reklamní kampaň ve školách a školkách v Pyatigorsku.

Důležitým propagačním kanálem pro nás je marketing na eventu - například v sobotu každou sobotu pořádáme bezplatné mistrovské kurzy na zajímavé téma.

V létě plánujeme otevřít druhé studio v Pyatigorsku. A spustili jsme franchisingový program, nyní pomáháme otevřít dětské centrum druhému partnerovi. Naši partneři poskytují veškeré metody školení, vybavení pro pískování, rady ohledně všech právních otázek, servisní podporu. Vytvořili jsme reklamní kampaň pro franšízy „Yandeks.Direkte“ poskytují podrobné pokyny k virové reklamy a marketingu slovo, využijte naší nabídky reklamních modelů, a propagační videa. A co je nejdůležitější - vytváříme pro ně webovou stránku a optimalizujeme ji pro vyhledávací dotazy konkrétního města.

Pro rozvoj našeho franšízového programu, jsme vytvořili webové stránky na podporu našich partnerů kreativní lidi ", kde najdete podrobné pokyny k otevření studio ve městě, stažení formuláře dokumentů, programů, modelů, podrobný marketingový plán Pokyny nájemních a rozhovory a další. Najednou bych dal takové informace hodně, ale musel jsem si naplnit hrbolky a sám jsem si sám získal potřebné zkušenosti.

Moje motto je zacházet se svou duší. A to samé očekávám od našich partnerů. Opravdu se mi líbí filozofie čínského výroku - postarejte se o svůj obchod a ona se o vás postará.