Obchodní myšlenka №1135. Jak otevřít hodinky?

Čas nemůže vyjít z módy. Opravářská dílna se může stát ziskovým a nejdůležitějším je stabilní obchodní projekt, který přináší dobrý příjem a stálý příliv zákazníků. Pokud chcete opravit hodiny, měli byste se nejprve zaregistrovat jako IP (i když především potřebujete všechny potřebné znalosti a dovednosti v této oblasti). Budete také muset vybrat optimální umístění, stejně jako zásoby na nářadí a materiály. Samozřejmě by mělo být rozhodnuto, kdo opraví hodinky - vy sám nebo pozvaný odborník. Dále uvažujme podrobněji, jak vyřešit výše uvedené problémy.

Kde a jak uspořádat dílnu?

Samotná dílna nezabývá mnoho prostoru, takže je vhodná i místnost několika metrů. Plochu dílny by měla být vypočtena na základě toho, že se uskuteční skladování nástrojů, stejně jako pracoviště pro samotného pána (nebo několik mistrů). Místo hodinářů by mělo být co nejpohodlnější. Mělo by to být dobře osvětlený, vyrovnaný povrch, protože práce pána je namáhavá a pracná, aniž by mohla rozptýlit nepříjemné drobnosti.

Je samozřejmé, že opravářská dílna by měla být snadno dostupná potenciálním zákazníkům. Je žádoucí, aby vaše kancelář byla na trhu nebo na cestě k trhu, také docela dobré umístění jsou body v blízkosti velkých supermarketů, v blízkosti nebo v nákupních centrech. Ve své blízkosti můžete otevřít dílnu poblíž zastávky veřejné dopravy nebo stanice metra.

Nástroje pro dílnu

Chcete-li pracovat v hodinářský obchod, budete potřebovat tabulku s hladkým povrchem, lampičky, pinzety, speciální šroubovák, oleje a zásobníky pro něj, kartáče, alespoň lupu (lupy). Samozřejmě potřebujete náhradní díly, jako jsou popruhy, hodinky, zuby, vnitřní mechanismy a baterie. Existuje několik způsobů nákupu nástrojů.

Můžete si objednat v internetovém obchodě. Zejména čínské obchody nabízejí širokou škálu produktů za relativně nízkou cenu. Kvalita zboží však vždy neodpovídá deklarovanému, bude také důležité mít na zřeteli, že objednávka bude muset dlouho čekat (je to docela možné po dobu několika měsíců). Při objednávání zboží v evropských obchodech můžete značně překročit částku vynaloženou na nástroje, ale kvalita bude lepší. To znamená, že musíte stavět na solventnosti vašich zákazníků a na tom, co je pro ně důležité - jakost nebo levost.

Další možností nákupu nástrojů pro dílnu je nákup použitého příslušenství od kolegů v dílně (konkurenci) nebo na stránkách s reklamami. Také náhradní díly pro hodinky lze převzít z rozbitých kopií.

V počáteční fázi vývoje vašeho podnikatelského záměru bude k dispozici dostatek základních materiálů, ale doporučujeme vám zakoupit vybavení pro diagnostiku. Taková auta stojí zhruba 100 000 rublů, ale poměrně rychle se vyplatí, čímž výrazně zvýší váš zisk. A také prestiž vašeho hodinářského dílna.

Nezapomeňte na reklamu

Samozřejmě, nejlepší reklama pro vaši firmu bude dobře provedená práce. Ale aby člověk ocenil vaši práci, je nutné, aby přišel alespoň do vašeho studia. Chcete-li to provést, můžete umístit jasný talíř se seznamem provedených prací. A jasnější a elegantnější je barva tohoto znamení, tím lépe. Je také vhodné, aby tento znak zobrazoval hlavní symbol vašeho podniku - hodinky.

Nezapomeňte na vizitky, které budou odrážet základní informace o čase práce a způsobu komunikace s vámi (adresa, telefon, e-mail, webové stránky). V průměru hodně vizitek stojí asi 400 rublů. Podrobněji lze cenu vypočítat na základě toho, zda jsou vizitky jednostranné nebo oboustranné, ať už jde o černobílý nebo barevný tisk, a na jakém materiálu je obrázek použit.

Typy poskytovaných služeb

Bezpochyby, čím více služeb poskytuje dílna, tím vyšší jsou vaše příjmy a množství klientů. Nicméně je třeba uvést hlavní typy práce, kterým nelze zabránit. Patří sem:

 • čisticí a mazací mechanismus;
 • výměna součástí;
 • korekce defektů ve směru šipky;
 • práce s uzly rovnováhy;
 • výměna baterií a podobně.

Pro výkon takových děl můžete bezpečně požádat o 300 až 800 rublů a nekonečno. V závislosti na značce a modelu hodinky, typu mechanismu a typu zlomení. V každém případě se hodinář může stát dobrou výnosnou firmou, která prospěje vašim zákazníkům a důvěru vlastníkovi. To je všechno. Přejeme Vám úspěšný obchod!

Podnikatelský plán pro opravářskou dílnu

Tento podnikatelský plán je navržen tak, aby investoval do otevření hodinky opravářské dílny.

Účel vypracování podnikatelského plánu: získat grant;
Rozsah práce: 45 stran;
Podnikové plánování společnosti Horizon: 1 rok.

V současné době se na pozadí krize stávají opravdu důležité opravářské služby, protože lidé opraví staré hodinky, nehodnotí je a kupují nové.

Pro ubytování v hodinářské dílně se plánuje pronajmout pokoj o celkové rozloze 10 m². v obchodním centru s dobrým provozem. Podnikatelský plán předpokládá, že při vytváření materiálové základny opravárenské dílny budou zakoupeny následující vybavení:

 • Přístroj pro svařování nožičů kolečka;
 • Sestava strojového lůžka;
 • Mikrometr;
 • Vrtačka je svislá;
 • Sada pro zalomení rukou hodin;
 • Sklo a držák vzorku;
 • Demagnetizer;
 • Cyclotest;
 • Řezací kleště v popruzích;
 • Kleště pro instalaci knoflíků;
 • Kleště pro odstraňování knoflíků, pouzder;
 • Vysavač pro hlavní stůl.

Podnikatelský plán předpokládá, že pro realizaci hodinářského podnikání je třeba přilákat 2 zaměstnance: přijímač objednávky a opravář hodinky.

Podnikatelský plán společnosti pro opravy hodin nebo jak vydělat peníze bohatým

Drahé hodinky byly vždy znamením vysokých příjmů a postavení ve společnosti, nic se dnes nezměnilo - zlaté hodinky na ruce ti říkají, kolik si vyděláš. Náramkové hodinky se staly velmi různorodými, s různými povlaky a tvarem těla, mechanismem a ozdobou popruhu, ale všechny mají jeden rys - jakékoliv hodinky se rozpadají. Pravděpodobně vás překvapíme a říkáme, že i švýcarské hodinky za 200 tisíc dolarů se mohou zlomit, ale je to tak. Co můžeme říct o hodinách pro 10 tisíc rublů. Ale i přes to, i ve velkých městech, můžete sotva najít hodináře připravenou na opravu hodinek. Problémem je, že někdy náklady na opravu hodinky jsou vyšší než nákup nových a zákazníci jednoduše vyhodí své levné hodinky a změní je na takové dokonce i ty neštandardní.

Nebudeme pracovat na této vrstvě obyvatelstva, naším cílem jsou drahé a bohatí lidé, jejichž hodinky jsou součástí šatníku. Zákaznická základna získá dlouhý a postupný, ale když jsme ho musí najít, můžete snadno udělat práci a příjem z ní, a teď se budeme radit na opravu pracovní doby, na základě kterých budete vytvářet společnost svých snů. Nezastavujte se, když máte problémy, nezastavujte inzerci vašeho podnikání, vyhledejte klienty všude. Pokud nezastavíte klidně, dříve nebo později přijdete k vašemu cíli.

Kde začít opravovat hodinek

Za prvé, v podnikatelském plánu pro opravu hodin, vstoupíme do pronájmu prostor. Potřebujeme malou místnost, kde bude pán vykonávat svoji práci a učinit zisk servisem hodinky. Rozloha 10 metrů čtverečních je ideální pro mnoho parametrů - náš majitel nebude muset hledat materiály v obrovské místnosti, nájemné bude nižší a najít takovou místnost i v centru města bude snadné. Musíme se jen rozhodnout, kde otevřít obchod s hodinami, protože to je velmi důležitý strategický krok k přilákání zákazníků.

Otevřete svůj podnik tam, kde je neustálý tok lidí. Všimnou si našeho názoru a pokud to bude nutné, přijdou k nám pro opravu. Správným místem pro práci bude vaše reklama zdarma. Nejlepší je najít pokoj v blízkosti nákupního centra nebo v samotném nákupním centru. Pokud nákupní centrum nemá podnik se stejnými specifikami, můžete získat slevu na nájemné. V centru Moskvy bude ideální pronájem místa stát 30 tisíc rublů měsíčně. To je první výdaj hodinové opravny.

Podnikatelský plán pro opravy hodin: nákup materiálu a vybavení

Náklady na opravářské hodinky nejsou jen nájemné, ale také musíme neustále nakupovat materiály pro opravy. Podrobně budeme mluvit o všech druzích materiálů, které potřebujete koupit ve své dílně - aniž by tato práce začala.

Představte si, kolik hodin je, a pro každou formu potřebujete svou sklenici na číselníku. Brýle se liší typem povlaku, tloušťkou, trvanlivostí a mnoha dalšími parametry. Přidejte zde další jedinečné formy hodin a budete šokováni. Profesionálové doporučují, aby si vůbec nekupovali sklo, ale objednali je od výrobců prostřednictvím katalogů po obdržení objednávky, což by snížilo náklady na dílnu opravářských hodin. Například jste byli instruováni, abyste změnili sklo na hodinkách, změřili jste průměr, objednali jste to z katalogu a nainstalovali jej za den nebo dva. Později, když zjistíte, které sklenice se často musí měnit, můžete je koupit trochu v rezervě.

Totéž platí pro popruhy, ozubená kola a další součásti, které lze jednoduše zakoupit v katalogu, než uložit ve vašem skladu. Koupit zásobu je pouze čisticí prostředek, baterie, olej pro mazací mechanismus. V průměru, všechny základní spotřební materiál bude stát nás 4000 rublů.

Koupit materiály, stačí koupit a zařízení pro analýzu hodin a opravy. Budete překvapeni, kolik existuje několik zařízení pro opravu hodinek a kolik stojí tato zařízení. Potřebujeme jen základní vybavení v hodnotě 10 tisíc rublů. Přidejte tuto položku do podnikatelského plánu a opravte hodiny. Když máte velkou klientskou základnu, okamžitě zjistíte, co chybí v inventáři průvodce. Všechny chybějící nástroje stojí okamžitě k nákupu, aby nedošlo ke ztrátě klienta.

Jak začít hledat zaměstnance pro opravny

V našem podnikání potřebujeme dobrého mistra, který zná svou práci a všechny detaily opravy hodinky. Personální hledání v servisu může trvat spoustu času, ale musíte tuto osobu najít. Existuje několik tipů, jak opravit hodinky - najít firmy, které již zbankrotovaly, a zjistit kontaktní údaje mistra. Mnoho opravářských hodinářů zbankrotuje kvůli nesprávné distribuci peněz, ale odborníci zůstávají ve stejnou dobu.

Jeho velitel nám bude stát 20 tisíc rublů měsíčně a tyto náklady budeme také zapisovat do výdajů na opravářské práce. Náš pán přijme objednávky od 22:00 do 18:00, po této době nikdo nepůjde do dílny, aby mohl sledovat. Mezi příkazy bude velitel opravit hodiny, sestavit zprávu o provedené práci. Opravář vykoná dvě funkce - pracovníka a účetního.

Nástroj pro opravy hodinky pro firmy: inzerujeme sami sebe správně

Našimi stálými zákazníky bude střední a vyšší třída obyvatelstva. Lidé z této vrstvy si mohou dovolit drahé hodinky, které po zhroucení budou škoda házet, ale opravit - jenom správně. Podnikový plán pro opravu hodin bude založen na této zákaznické základně. Naším úkolem není dosáhnout nepřetržitého toku zákazníků, protože v průměru jsou hodiny opravovány jednou ročně, ale získávat velké množství lidí, kteří o naší službě vědí.

Za prvé, řekneme všem našim známým, že jsme otevřeli opravnu o hodinu, řekneme vám o našich výhodách. V této situaci bude slovo z úst nejlépe fungovat - někdo z vašich přátel potřebuje opravit zápěstí nebo hodinky. Vzhledem k tomu, že ve velkém městě se informace rychle šíří, dostanete pouze známými, abyste vytočili objednávky.

Hlavním nástrojem naší reklamní kampaně bude reklama v sociálních sítích. Jedná se o velmi levný a účinný nástroj pro reklamu, náklady na dílnu opravy hodin pro tento druh reklamy nebudou vysoké. My, jako nováčci, to dokážeme dokonale. Propagujte se ve skupinách Vkontakte, napište několik oblíbených uživatelů Twitter a vytvořte reklamní příspěvek na webových stránkách vašeho města. Naše výdaje se zvýší o 4 tisíce rublů, ale budou existovat zákazníci se značnou částkou.

Distribuce letáků má také svůj účinek, ale na to se nebudeme věnovat. Distribuce letáků je drahá a lidé často ani nevidí, co je na nich napsáno. Máte-li další 4000 k distribuci letáků - můžete to zkusit.

Potenciální příjmy z činnosti opravářských hodin

Před popisem příjmů firmy opravy hodinek musíte určit počáteční rozpočet. Nájemné bude stát naše podnikání 30 tisíc rublů měsíčně, přidáme stejný plat mistra - 20 tisíc rublů měsíčně. To není všechny náklady na fungování, inzerce za měsíc stojí 4 tisíce. To znamená, že měsíc provozu podniku stojí 54 tisíc rublů.

Počáteční náklady budou 4 tisíce pro materiály a 10 tisíc pro vybavení. Nemáme mnoho disponibilních nákladů, což je důvodem, proč se tento podnik stal tak atraktivním pro začínající podnikatele. Koneckonců, najít 14 tisíc rublů za vybavení, které můžete, to není ani půl milionu dolarů.

Příjem činnosti v oblasti opravářských hodin bude přímo úměrný počtu zákazníků. Budeme popisovat pouze cenu za služby, které poskytnete. Výměna baterie - 150 rublů plus cena baterie, hodiny čtení od 400 rublů, výměna popruhu bude stát zákazník 300 rublů plus cena popruhu, výměna skla na číselníku 600 rublů. Na co pro všechny tyto služby nepotřebujeme utrácet naše materiály, získáváme peníze téměř ze vzduchu.

Sledujte obchod: obchodní plán

Jak otevřít obchod s hodinami

Za prvé, stojí za to pochopit (pro ty, kteří dosud nevědí), že hodinky nejsou z módy a nemají v plánu. Je to stále produkt, pro který existuje stálý požadavek.

Ano, úspěchy v technologické oblasti za posledních desetiletí umožňují člověku dělat bez zařízení na zápěstí, které dokáží ukázat pouze čas. Ano, všichni ostatní jsou mobilní telefony. A dokonce i ti nejnáročnější z nich budou stále vybaveni hodinami. Ale! Hodinky se nosí přinejmenším proto, že mohou být stylovým doplňkem obecného obrazu osoby. Je nepravděpodobné, že se setkáte s vážným pánem v přísném drahém obleku, ale bez hodinky.

A stejně, ti, kteří se zabývají neustálou kontrolou času (stejnými obchodníky), je mnohem pohodlnější porovnávat s hodinami, než aby neustále dostávali telefon. Je to jak styl, tak pohodlí.

Ano, a navzdory podivnému stereotypu, který obdivovatelé přijmou, je dobrá stylová náramkové hodinky vynikajícím darem. A nejenom o náramkových hodinkách. Stěny, podlahy, ručně vyráběné hodinky - to vše se nadále kupuje a dává. V každém domě najdete v různých pokojích různé možnosti. Budíky v ložnici, nástěnné hodiny pro kuchyň, starožitné hodiny s kyvadlem, stylové ručně vyráběné a laserové výstřižky. Existuje mnoho možností.

Obchod

Ale stejně jako každá jiná věc, prodej hodin, ať už je to malá osoba v supermarketu nebo samostatný obchod, mají své vlastní obtíže při realizaci. Tam je zde konkurence, která je nyní v každé oblasti značná. Zde a potřeba analyzovat kupní sílu. A najít nejlepší místo k otevření prodejního místa. A velikost maloobchodní ceny pro konečného uživatele. Všechny tyto důležité body je třeba vzít v úvahu a snažily se je analyzovat před zahájením akcí. Proto je nejdůležitějším a prvním krokem rozvoj podnikatelského plánu. V budoucnu, pokud se vám podaří předvídat vše a jednat podle něho, záležitost bude nutně jít do kopce.

Registrace společností

Pokud se rozhodnete začít podnikat, budete muset registrovat obchodní právo ve státních orgánech. Co přesně zvolit - individuální podnikatel nebo společnost s ručením omezeným - závisí přinejmenším na plánovaném objemu vašeho podniku. Praxe ukazuje, že musíte začít s malým, takže IP je lepší, a žádná licence pro obchod je potřeba.

Nicméně v žádném případě nebuďte líní, abyste zjistili všechny potřebné informace dříve, než si vyberete. Je třeba pochopit, co znamená tato nebo tato forma, jaké následky a povinnosti z vaší strany budou následovat. Kromě toho bude nutné určit formou daně, shromáždit všechny potřebné dokumenty, předložit úřady, počkat na odpověď, napravit špatně. Registrační proces může trvat několik měsíců.

K dispozici je i další možnost - okamžitě se obrátit na specializovanou firmu, která pro vás sama navrhne všechny dokumenty a vysvětlí vám význam této nebo té formy. To šetří čas a často nervy. Ale to také znamená výdaje na služby (tarify jsou pro všechny odlišné). A začít s dalšími výdaji - sotva se někdo bude líbit.

Sortiment zboží

Nemůžete jen vzít a prodávat hodinky. Ano, ne, samozřejmě můžete, jaký druh hodinky budete vystavovat ve vašem obchodě? Faktem je, že dnes je dostupný sortiment hodinek extrémně velký. Nenaleznete jediný obchod s hodinami, který prodává všechny možné možnosti. Tam jsou body prodeje hodinky jednoho výrobce. Kiosky s levnými čínskými verzemi plastů. Drahé, krásné oddělení luxusních modelů s vykládanými drahými kameny. Malí ruční hodináři. Oddělení sportovního vybavení. Smíšené možnosti určené pro širokou veřejnost.

Hodiny mohou být mechanické, elektronické, křemenné, stěna, podlaha, krb, dekorativní, náramkové hodinky, inteligentní...

Ale musíte být původně určen. To pomůže v tomto obtížném obchodním pochopení několika bodů a jejich cílů. Nejprve je třeba určit, na které publikum se budete spolehnout. Pokud bohatí - a investice do interiéru obchodu, stejně jako umístění bude mnohem vyšší. Ano, a budete muset koupit zpočátku drahý výrobek. Jednoduchý kiosk zde nevystupuje.

Pokud se zaměřujete na publikum s průměrným příjmem, nebudete potřebovat další okázalý luxus, ale budete muset naplánovat velké nákupy. Protože potenciální kupci budete mít více a průměrná kontrola je menší.

Pokud náhle budete chtít obchodovat v nízkém segmentu, kde běží nejlevnější modely, a bez ohledu na to, kolik si stěžují, připravte se na nejnavštěvovanější místo. Bez stabilního pravidelného prodeje to nemůžete vydržet.

Za druhé, musíte pochopit, co chcete sami pracovat. Podívejte se na to, co nabízí a odkud jsou dodavatelé nyní k dispozici ve Vašem segmentu trhu. Neříkejte za nízkou cenu, pokud potřebujete objednat z dálky a logistická část na vás padne. Nevyhráváte v ceně, protože jste vynaložili na náklady na doručení.

Udělejte si čas analyzovat názory zákazníků. Přečtěte si recenze, udělejte názory na trhu s hodinami očima jednoduchého kupce.

Navíc stojí za to zvážit možnost kombinovat obchod s hodinami a opravny. Mnozí zákazníci budou spokojeni s přítomností mistra, což nestačí, a získáte další zdroj příjmů, který není v rozporu s představou o hlavním podnikání, ale pouze to harmonicky doplňuje. Plus je, že záruční servis lze provést na místě.

Služby

Základní a doplňkové služby by neměly být ničím jiným než zdrojem příjmů. Pokud se jedná pouze o opravný bod, který se zabývá opravou v rámci záruky (například v případě vašeho zboží), pak nemá smysl jeho obsahu.

Obecně platí, že existuje řada služeb, které mohou zvýšit váš maloobchodní prodejní místo:

 • Prodej hodinek
 • Opravy hodin
 • Přizpůsobení
 • Informace o odeslání
 • Záruční servis

Zaměstnanci

Stejně jako v každém maloobchodním obchodech s nikým, je nutné proniknout do prodeje prodejcem s myšlenkou a základními požadavky. Mezi požadavky by měla být schopnost komunikovat s lidmi a elegantní vzhled. Prodáváte hodinky, což znamená, že kupující zpočátku očekává od konzultanta alespoň gramotnost. Zvažte to při výběru, případy se liší. Věnujte pozornost životopisu potenciálního zaměstnance. Pokud se podíváte pečlivě, můžete snadno určit, jaké vlastnosti má člověk. A není to o samostatném sloupci "vaše kvality".

Pokud plánujete otevřít skromný bod malého rozsahu, stačí jeden nebo dva zaměstnanci pracující na směnách. Ale pokud obchod střední třídy - bez vedoucích odborníků (správců) nemůže dělat. Vyplacená platba prodejců bude muset sestávat z režijní části a procentuálního podílu prodeje, jako u většiny maloobchodních prodejen.

Při náboru lidí na pozici konzultantů se ujistěte, že zaměstnanec, který přijde do práce, zná jak rozsah, tak podrobnosti. Zákazník, který si od vás koupí, si musí být jist, že pracuje s profesionálem nejen v oblasti prodeje, ale také v oblasti hodin. Jakákoli otázka kupujícího týkající se zboží nemůže zůstat bez odpovědi.

Kromě standardního personálu bude další skupina zaměstnanců založena na formátu vaší prodejny. Pokud je v obchodě dílna, budete muset hledat velkou hodinářskou hodinář. A pokud chcete přilákat větší publikum, které plánujete doručit, pak potřebujete kurýr s osobním autem.

Analýza trhu

Dále bylo uvedeno, že analýza stávajícího trhu ve vaší lokalitě, kde bude provozovna hodinky fungovat, je zapotřebí dokonce i ve fázi vypracování podnikatelského plánu. Hlavními kritérii pro studium trhu jsou:

 • Práce závodníků. Vše, co můžete zjistit - musíte vědět. Kde se nachází, na jaké vzdálenosti, jaké zboží se prodává, jaké služby jsou poskytovány, cenové politiky, provozního režimu atd.
 • Úroveň poptávky a nabídky pro podobný produkt ve vaší oblasti.
 • Sortiment trhu. To vám pomůže pochopit, jaký sortiment je pro prodej ve vašem obchodě.

Nakupujte hodiny

O pokoji již bylo zmíněno výše. Jako podnikatel budete muset vybrat na základě sortimentu budoucího produktu a potenciálního publika. Samozřejmě, stejně jako jakýkoli obchodník, obchod by měl být umístěn tam, kde se toto publikum často stává.

V první etapě se může přiblížit malé vodní oddělení z obchodních center vašeho města, pokud je výpočet pro průměrný segment spotřebitelské poptávky.

Navíc budete muset přemýšlet o designu. Bude to jen malý ostrov se standardním obchodním vybavením a skleněnými vitrínami. Nebo vaše oddělení bude obsahovat individuální design, který umožní návštěvníkům věnovat pozornost. Každá z těchto položek vede k určitým položkám výdajů. Výchozím faktorem, který jste schopni přidělit, bude tedy rozhodující faktor.

Věnovat stejnou pozornost kupujícího může nejen design samotné místnosti (protože to obvykle vede k silnému nárůstu primárních výdajů), ale i dobře navržené signage a jméno, stejně jako umístění a viditelnost bod.

Dodavatelé

K dnešnímu dni se dodavatelé najdou docela snadno. Mezi nimi mohou být jak výrobci hodinek, tak prodejci z druhé ruky. Někdy je výhodnější převzít od druhé, pokud je velkoobchodní cena přínosná. Faktem je, že je pravděpodobnější najít jednoho dodavatele výrobků od různých výrobců.

Na druhé straně, při objednávání přímo od výrobce, převezmete zboží za originální velkoobchodní cenu bez dodatečného zvýhodnění zprostředkovatele, což je samozřejmě v první fázi výhodnější, protože snižuje náklady.

Finanční stránka problému

Výdaje první fáze:

 1. Platba za pronájem. Měsíční článek, který musí být uveden do rozpočtu nejméně dva měsíce předem.
 2. Výše nákupu první dávky zboží. Mimochodem, je třeba vzít tolik, aby se nejen učinily sortiment v obchodě, ale také zásoby některých skladů ve skladu. To se provádí na základě předpokládaného objemu prodeje po dobu jednoho měsíce.
 3. Nákup komerčního vybavení. Zde můžete uložit, pokud najdete použité zařízení. Nicméně, nepřehánějte to. Zákazníci by neměli vidět, že používáte podporovaný inventář.
 4. Reklamní náklady.
 5. Zaplaťte si vlastní zaměstnance.
 6. Ostatní výdaje. (To může zahrnovat náklady na dokumentaci, náklady na daně, nezaznamenané náklady).
 7. Povinná rezerva. Je lepší položit víc než chytat hlavu při hledání potřebných financí. Situace na trhu jsou různé.

V průměru otevření malého prodejního prodejního nábytku v regionálním městě bude vyžadovat kapitál ve výši 700 tisíc - 1 milion rublů. Pokud provozujete hlavní město nebo hlavní město, pak více.

Poplatek za zboží, pokud počítáte s nákupem od výrobce, nebude vyšší než 65 procent. Ale i tak správným organizováním podniku a všech jeho procesů získáte asi 150 tisíc zisků za měsíc.

Výplata podle statistik je asi rok a půl. Jedná se o standardní časový rámec pro tuto firmu, který vám umožní vyjít do obchodu za čistý zisk. Navíc, čím déle můžete úspěšně posunout svůj bod, tím větší zisk přinese, udržení účasti bývalých zákazníků a zachycení nového publika.

Hlavní věc, být připraven na skutečnost, že stabilita v prvních měsících práce se neočekává. Tam jsou také úspěšné, a tam jsou také neúspěšné fáze. Analyzujte každý krok a reakci podniku na něj. Odstraňte nedostatky a posílejte při každé příležitosti důstojnost vašeho podnikání, dobývání publika. Nicka hodin na maloobchodním trhu je docela obsazená, ale přesto tolik, že nebylo možné jít do toho.

Jak otevřít opravnu

První hodiny s kyvadlem vynalezl Galileo Galilei v 16. století. Zařízení bylo vylepšeno a již v 19. století se hodinky staly nejobvyklejším fenoménem. Pak se objevila první kapsa a pak náramkové hodinky.

Hodiny - to je nejen užitečným nástrojem pro měření času, ale také stylový doplněk, rozhodla soustředit individualitu a jemnou chuť majitele, nebo vynikající šperk nebo drahé objektu, což je známkou vysoké postavení svého nositele.

Moderní hodinky jsou tři typy: mechanické, elektromechanické (křemenné) a elektronické. Všechny tyto typy spojují jednu nemovitost: dokonce i ty nejlepší hodiny se mohou zlomit, a pak je majitel nucen jít do opravny.

Pokud se rozhodnete podnikat při opravě hodin, musíte nejdříve najít vhodné místo, tedy místo, kde projde velký den. Může to být malý pokoj v nákupním centru, na trhu nebo na rušné ulici. Vaši zákazníci by měli být pohodlní, aby se na vás podívali na cestě k práci nebo při každodenním nákupu. Hodinářství nepotřebuje velkou plochu. Stačí, že to bylo pro velitele pohodlné, takže můžete umístit celý nástroj a nabídnout sedět alespoň na jednoho klienta.

Vzhledem k tomu, že mistr vynakládá dlouhou dobu na opravy a práce vyžadují maximální koncentraci, je nutné převzít odpovědnost za vybavení pracoviště. Stůl by měl být umístěn přibližně na úrovni hrudníku, jinak by se člověk uklonil a rychle se unavil. Povrch stolu by měl být lehký, aby viděl malé části strojního zařízení. Pro osvětlení se doporučuje používat zářivky, protože vytvářejí méně stínu.

Sada nástrojů pro hodinář šroubováku zahrnuje různé velikosti a tloušťky, různé pinzety, klíče o různých průměrech podstavec kartáčů maslodozirovki, pro sušení a čistících hrušky. Obecně platí, že všechny nástroje lze rozdělit do několika skupin: pro otevírání a zavírání víka, pro demontáž a montáž pohybu, čisticí mechanismus pro mazání mechanismu pro opravu dílů a součástí hnutí, pro ověření přesnosti z.

Všechny potřebné nástroje lze objednat prostřednictvím internetu. Cena závisí na výrobci. Sady nástrojů z Číny jsou poměrně levné, ale možná budou muset počkat několik měsíců k jejich doručení poštou. Nástroje obecně budou muset investovat nejméně 10 tisíc rublů.

Zařízení pro diagnostiku hodinek mohou stát mnohem více. Moderní zařízení umožňují diagnostikovat přesnost pohybu a samočinného vinutí, testovat magnetizaci a těsnost tím, že hodinky ve vakuu a pozorování deformace skříně. Některé nástroje umožňují napodobit intenzivní opotřebení hodinky.

Cena moderních zařízení pro diagnostiku může dosáhnout až 100 tisíc rublů a v běžných hodinářských strojích tyto drahé zařízení zpravidla nekupují, ačkoli by to mohlo výrazně zlepšit kvalitu oprav.

Opravna hodin bude vyžadovat pravidelné nákupy ropy pro hodin (asi 2000 rublů kapacita), náramky z kůže a uretanová pryž (1500-2500 tisíc kusů) bateriemi, stejně jako sklo, staveb, tlačítka, přeložené hlavy, hřídele, čepy, kolíky. Katalogy náhradních dílů najdete na stránkách, které dodávají vybavení a nástroje pro opravu hodinek.

Nejčastějším důvodem zastavování hodin je znečištění strojního zařízení. Pro opravu stačí zařízení vyčistit a namazat. Pokud je jeden z kolíků vyvažování vyvážen, musí být vyměněn osa uzlu vyvážení nebo celá sestava.

Často zákazníci přinášejí hodinky s rozbitým sklem, pak stroj vyčistí mechanismus a mění poškozené součásti. V případě, že se šipky navzájem dotýkají, s číselníkem, skleněnou nebo spirálovou rovnováhou, okraj nebo balanční most se drží, šipky jsou právě zarovnány rovnoběžně s číselníkem a spirála je rovnoběžná s okrajem.

Dalším běžným problémem je, že když se otřesete, hodiny se zastaví. To je způsobeno odrazem elipsy na rohách kotvící vidlice, protože vidlice má krátké oštěpy nebo velkou axiální vůli sestavy váhy. Pro odstranění problému oštěp prodlužuje nebo snižuje mezeru. Příčinou zastavení hodin za 5-8 hodin po instalaci je klouzání pružiny. Jednostrannost zdvihu je eliminována otočením spirály kolem osy vyvážení.

Jak můžete vidět, společná sada nástrojů stačí k opravě společných poruch, drahé zařízení se nevyžadují. Pokud je porucha, kterou nemůže správce diagnostikovat, se majitelé hodinek známých značek obrátili na výrobce a majitelé mírnějších hodin preferují nákup nového zařízení.

Náklady na opravu hodinek v hlavním městě a regionech se značně liší. Křemenné hodinky vyrobené v Rusku nebo v jihovýchodní Asii jsou odváděny na opravu za 300-800 rublů, cena opravy hodinek japonské nebo švýcarské výroby začíná od 1000 rublů. Výměna baterie stojí zákazníků ze 100 rublů, výměna popruhu ze 150 rublů, instalace nového skla - od 200 rublů.

Zisk workshopu může být 1000-2000 za den, v závislosti na místě a zkušenosti velitele.

Při otevírání hodinky opravte firmu, nezapomeňte na reklamu. Zkuste se ujistit, že se o něm dozví všichni obyvatelé oblasti, ve které se nachází dílna.

Oprava hodin může být pro každou osobu nezbytná, proto počet potenciálních zákazníků patří k celé populaci. Nechte všichni nosit náramkové hodinky, ale v každém apartmánu je stůl, podlaha nebo stěna. Si objednat reklamní stojan, umístit ji na rušné ulici vedle dílny, pověsit ukazatel rozhozu letáky ve schránkách, dát informace ve svých dílenských příručkách zboží a služeb.

Pokud se podnik ukáže jako úspěšný a začne přinášet stabilní vysoký příjem, můžete uvažovat o vývoji případu: otevření sítě seminářů.

Chcete-li otevřít dílnu opravy hodin, musíte se zaregistrovat jako IP, vybírat kód OKVED 52.73 (opravy hodin a šperků). Pro tento typ podnikatelské činnosti je vhodný zjednodušený daňový systém.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít opravnu

Čas nevypadá z módy. Oprava hodin v dílně se může stát nejen výnosným, ale i nejdůležitějším trvalým obchodem, který dává dobrý příjem a stabilní příliv lidí. A pokud chcete poskytovat služby pro nastavení hodin, pak byste se měli registrovat jako IP (nejprve musíte mít všechny potřebné znalosti a dovednosti v daném oboru).

Také budete muset dát přednost výhodnému umístění, jakož i nákupním nástrojům a materiálům. Měli byste najít řešení, které provede opravy hodin - vy nebo speciální mistr. Pak se podívejme blíže na to, jak realizovat výše uvedené plány.

Kde je lepší umístit dílnu?

Vaše dílna nebude zaberat příliš mnoho prostoru, takže je vhodná místnost několika metrů čtverečních. Dílna by měla být vypočtena na základě skutečnosti, že bude mít místo pro uložení inventáře, stejně jako pracoviště pro řemeslníka (nebo několik specialistů). Místo hodinářů musí být mimořádně výhodné. Mělo by to být dobře osvětlený, přímý povrch, protože práce specialisty je natolik pečlivá, aniž by byla schopna se dostat do nepohodlných detailů.

Hodinářská dílna samozřejmě musí být snadno dostupná potenciálním zákazníkům. Je to dobrý nápad mít své ateliér na místním trhu nebo na cestě k trhu, a bodů u velkých obchodů nebo v obchodních a nákupních centrech jsou také považovány za užitečné. V prvním případě můžete otevřít osobní dílnu v blízkosti zastávky sociální dopravy, metra.

Nástroje pro opravu hodin

Chcete-li pracovat v osobním hodinovém workshopu budete potřebovat: rovný stůl s hladkým, rovný povrch, lampičky, speciální šroubovák, pinzeta, ropné zásobníky, kartáče, zda zvětšovací sklo (lupa). Také budete potřebovat záložní předměty, popruhy, hodinky, šrouby, interní zařízení a baterie.

Existuje několik možností nákupu těchto nástrojů. Můžete si objednat online. Například čínské obchody poskytují příležitost vybrat si z velkého sortimentu za poměrně nízkou cenu. Kvalita věcí však vždy neodpovídá tomu, co bylo řečeno, bude důležité vzít v úvahu, že objednávka se někdy dá očekávat po dlouhou dobu (je to docela možné po dobu několika měsíců).

Při objednávání věci v evropských obchodech můžete dokonce podstatně překročit výši nákladů na zásoby, ale kvalita bude ještě lepší. To znamená, že je nutné postupovat od solventnosti návštěvníků a od toho, co je pro ně mnohem důležitější - kvalitní nebo ne vysoká cena.

Vhodnou příležitostí k nákupu nástrojů pro vaši dílnu je zakoupení kamarádů v prodejně (konkurenty, konkurenti), kteří byli v minulém používání příslušenství nebo na stránkách reklam. Také náhradní díly pro své hodinky mohou být převzaty z již rozbitých starších kopií.

V první fázi rozvoje osobního podnikání s největší pravděpodobností budou stačeny základní materiály, přesto doporučujeme koupit zařízení pro diagnostiku hodinek. Taková zařízení budou stát zhruba 110 000 rublů, ale splácejí poměrně rychle a značně zvýší váš příjem. A také autorita vaší opravny hodinky.

Nezapomeňte na správnou reklamu Ano, nejlepší inzerát vašeho podnikatelského projektu bude dokonale provedenou prací. Pro osobu, která hodlá vyhodnotit vaši práci, je třeba, aby se alespoň dostal do Vaší kanceláře. Za to, co můžete uspořádat barevné tabulky se seznamem provedených prací. A čím barevnější a elegantnější je barva tohoto znamení, tím lépe. Stále není špatné, že na tomto vývěsním štítku je hlavní symbol vašeho podnikatelského projektu - byly představeny hodinky.

Budete také potřebovat vizitky, ve kterých uvidíte hlavní informace o pracovní době a možnostech komunikace s vámi (telefonní číslo, adresa, e-mail, workshop). V průměru stojí vizitka asi 450 rublů na los. Přesněji lze cenu získat na základě toho, zda existují vizitky jednostranné nebo oboustranné, ale má smysl černobílý nebo vícebarevný tisk a na jakém materiálu je obraz vytvořen.

Hlavní typy oprav

Významnější nabídka služeb zajišťuje dílna, čím lepší jsou vaše příjmy a objem zákazníků. Nicméně je třeba uvést nejdůležitější typy práce, které nelze realizovat. Pro ně hodnost:

Čištění kontaminovaných strojů a následné mazání; výměna opotřebovaných dílů; opravu vad šipek; korekce problémů v uzlech rovnováhy; výměna baterií atd.

Pro výkon podobných prací můžete s jistotou požádat o 350 až 850 rublů. a do nekonečna. V závislosti na modelu a značce hodinky, druhu zařízení a typu opravy. Ať tak či onak, vaše opravna hodinky kancelář má všechny šance, aby se stal velmi dobré a nákladově efektivní podnikání, které prospěje návštěvníkům a spolehlivost jeho majitel. Přejeme Vám úspěšný a úspěšný obchod!

Obchodní fórum

Obchodování s bateriemi a pásky

lek8487 27 března 2016

Napíšu svůj vlastní příběh. Je mi 24 let, v 19 letech dostal do úřadu, který se zabývá opravy obuvi a klíč procesu, ale není to obvyklé prodejní stánky s řemeslníky ze Střední Asie, rozsáhlé sítě přes Rusku, tato studia se nacházejí v hypermarketech páskou, budete znát všechny. Oni mají také malé ostrovy ve velkých nákupních centrech pro prodej a výměnu baterií a pásů.

Vynesli mě z univerzity, takže jsem musel jít a opravit si boty a ostře klíče. ZP byla směšná 14t měsíčně, ale pro mě to stačilo, protože jsem žila s rodiči. Po práci po dobu 3 měsíců mi vysvětlili, jak je možné vydělávat normálně, hloupě položit část peněz v kapse, zboží a spotřební materiál, například žádné sourozence na boty nikdo nepovažoval. V komplexu to říkám, pracoval jsem asi rok a půl, po kterém jsem byl převeden na místo výměny baterií v místní televizní stanici. Práce není zaprášená, sedíte tím, že prodáváte popruhy za cenu koní a vyměníte baterie za hodinky a klíčenky za stejnou cenu. Peníze tam nebyly malé 40-50 tun za měsíc, které jsem získal. I tehdy jsem začal nakupovat baterie na místním trhu za 15 let a prodávat je za 250 a všechny v kapse. Všechno bylo v pořádku, dokud nebylo místo z úbočného místa v prvním patře přeneseno do zkaženého druhého patra. Výnosy klesly jednou za dva nebo dokonce tři. Vzdělání Nemám a dostanu si práci na jiném místě s normálním zp nemůžu, všechno, co mě zažehlo, je poradce prodávajícího v Eurosetu. Takže uplynulo 2 roky, příjmy kanceláře klesly, i když jsem mohl chytit můj kus.

Na stejném patře v té době pracovala manželská dvojice, podnikali na čínských hodinkových replikách. Hosteska ostrova mi často běžela, aby opravila čínské hodiny. Takže jsme se setkali s mým prvním obchodním partnerem. Pokud je to zajímavé, omlouvám se za chyby.

Serozha 27. března 2016

klonu 27. března 2016

A teď také měníte baterie nebo stoupá?

lek8487 27 března 2016

klonu 27. března 2016

A jak dlouho pracoval pro sebe?

Jak jste ovládal zaměstnance, že neukradl?

lek8487 27 března 2016

Zarkko 28. března 2016

Stas26krsk 31. března 2016

Sanchous1978 31 března 2016

Za prvé, autor ukradl od zaměstnavatele, nyní ho také ukradnou.

Sverdlov 05.04.2016

lek8487 24. května 2016

Dobrý den, jsem příliš líný, abych psal hodně, a tak vám řeknu krátce.

Přibližně ve stejnou dobu v tc, v přízemí se otevře další místo pro výměnu baterií + čínských hodinek. Majitel tohoto podlaží byl jiný, proto se ukázalo, že 2 body v jednom mt. Pobyt byl někdy lepší kvůli velkému supermarketu, umístění bylo výborné. Paní byla mladá dívka, její starší otec měl opravnu hodinky. Oslovili mě asi měsíc po otevření a nabídli jim, že s nimi budou pracovat. Souhlasil jsem s tím, že výtěžky zcela poklesly s příchodem konkurentů. Pracuji, mám normální plat, dokonce jsem se dokázal trochu zachránit. Průměrné tržby byly 3500 za den a 45 000 pronájmů. Nevím, jak s takovým výnosem trvala tak dlouho. Čísla tam byly ve skutečnosti jiné, mnohem víc. Když jsem pracoval asi půl roku na novém místě, rozhodl jsem se začít podnikat. Otevřený IE, pozor na nové místo v nově otevřeném obchodním centru, objednat ostrov (společný stánek s výklopným stolem a dvěma skleněnými policemi, metr po metru) kus zboží už jsem měl. Spolu s Dasha, otevřeli jsme bod v nové nákupní centrum, nájemní smlouva byla uzavřena za jeho společnost zbytečně ona vyjednával s místem a rozhodl za mě na všechny otázky správně a jeho ostrov s hodinami chtěla dát vedle mého remontu.Eto byla moje první chyba, která nakonec 4 měsíce později vedla k uzavření mého bodu, její ostrůvek s hodinami netrval měsíc. Začali jsme komunikovat méně dobře. Pokračovala jsem v práci na starém místě a někde zmizela a zavřela ostrov s hodinami. Byla kolem 2 měsíců a znovu se objevila na téže televizní stanici. Ve druhém patře otevřela malý obchod s čínskými hodinami a koženým zbožím. Tehdy jsem se po prvním selhání ochladil a byl připraven znovu udělat něco. A příležitost padla téměř okamžitě. Dasha mě pozval vypudit svou milenku z jejich domovů, Daria byl obeznámen s oddělením obchodního centra leasingu jsme nabídl nájem místo 45t až 60t 3 m² A opět uzavřeme leasing pro Dashu. platit za poloviční 2 měsíční nájemné, objednáme ostrov 60t a otevřeme. Část ostrova je Dasha s hodinami, a některé si vzít s popruhy a bateriemi. První měsíc byl těžký, pracoval jsem sám jeden den bez baterií a prodal Dashovy hodinky. Výnos byl asi 90 tun. Byl jsem to rád a pracoval jsem 12 hodin denně. 30t jsem zaplatil za pronájem 25t za zboží. zbytek je můj. Druhý měsíc nebyl špatný zisk 150 let. Koupil jsem spoustu popruhů všech barev a velikostí. Poplatek za popruh dosahuje 500%. Obchod s partnerem mi taky nebyl tak dobrý, hodiny nekoupily, a Dasha byla ve svém obchodě ve druhém patře a já upřímně nechtěl prodat své zboží. Za třetí měsíc, kdy jsem se uvolnil, bylo hodně zboží, zaplatil jsem část peněz zapůjčených za otevření. Nechávám město, prodávající volá a říká, že světla na ostrově byly vypnuty, vytočím Dashu a požádám vás o pochopení. Říká, že je vše urovnané a říká se, že platba za pronájem byla právě zpožděna. Přesně o týden později se situace opakovala. Zavolám na oddělení pronájmu v TTS a tam mi řeknou, že Dášův dluh k pronájmu po dobu 3 měsíců mimochodem jsem dal svůj podíl na nájemném.

lek8487 24. května 2016

Neměl jsem peníze na zaplacení nájemného, ​​ostrov byl odnět na úkor nájemného, ​​ačkoli bylo dobré vzít si zboží a židli. Nyní sedím téměř půl roku v provinčním TTS s příjmem 1500r. Nemám peníze za drahé Mf, výrobek se vyčerpá a není zaplaceno žádné daně.

Sverdlov 24. května 2016

Neměl jsem peníze na zaplacení nájemného, ​​ostrov byl odnět na úkor nájemného, ​​ačkoli bylo dobré vzít si zboží a židli. Nyní sedím téměř půl roku v provinčním TTS s příjmem 1500r. Nemám peníze za drahé Mf, výrobek se vyčerpá a není zaplaceno žádné daně.

Děkujeme, že jste se odhlásili. Je škoda, že se taková smutná situace rozvinula.

sergey1343434 25. května 2016

klonu ze dne 25. května 2016

Je obtížné vyměnit baterii?

Ve vzdálenosti 6 metrů od mně prodávají baterie a pro mě často přistupují k tomu, že jsem koupil baterii. Odmítám, existovaly případy, kdy prodejce zlomil hodinky nebo rozbil sklo.

supercup 25. května 2016

"Peníze tam nebyly malé 40-50 tun za měsíc jsem si vydělal. Byl jsem už tehdy, když jsem začal kupovat baterie na místním trhu za 15 let a prodávat je za 250 a všechny v kapse."

Věci je třeba nazývat jejich jmény nevydělat 40-50, a ukradl, no, v nejhorším případě, "vlevo". Stále potěší přístup. Věděla jsem, že s takovými výnosy se to uzavře, ale i nadále krást, uvědomil si, že ztratíte svou práci. Nechtěl prodat hodinky svého bližního, protože si uvědomil, že i kdyby měla odejít, taky vy. Ale já jsem bez tvrzení, tak legrační fakta. Obecně, jít lépe opravit vybavení, je tam více peněz.

lek8487 25. května 2016

Máte město ne milionář náhodou?
Je obtížné vyměnit baterii?
Právě teď ve všech domácností zboží a téměř ve všech sítích a maloobchodníků bptareyek plně
Na úkor popruhů smazat chtoli, že už nejsou lidé, kteří mají hodinky na ruce, jsou v miliónovém proudu
Kolik jste investoval do spuštění?

Město Novosibirsk, pokud máte alespoň 10 hodin na vaší ruce, pochybuji, že se dostanete k výměně baterie sami, pouze ty nejdražší baterie a pak porcelán se prodávají v domácích potřebách. Kožený řemínek se mění přibližně jednou za rok stabilně. v tisících šedesáti může být zabaleno v mém městě, ale bude to jen skříň v nejvhodnější televizi.

"Peníze tam nebyly malé 40-50 tun za měsíc jsem si vydělal. Byl jsem už tehdy, když jsem začal kupovat baterie na místním trhu za 15 let a prodávat je za 250 a všechny v kapse."

Věci je třeba nazývat jejich jmény nevydělat 40-50, a ukradl, no, v nejhorším případě, "vlevo". Stále potěší přístup. Věděla jsem, že s takovými výnosy se to uzavře, ale i nadále krást, uvědomil si, že ztratíte svou práci. Nechtěl prodat hodinky svého bližního, protože si uvědomil, že i kdyby měla odejít, taky vy. Ale já jsem bez tvrzení, tak legrační fakta. Obecně, jít lépe opravit vybavení, je tam více peněz.

Ano, krádež, máš pravdu. Měla jsem plány vykoupit celý ostrůvek, ale jen čas nestačil.

Obchodní myšlenka otevření hodinky

Životní úroveň a v důsledku toho i dobré životní podmínky občanů v mnoha oblastech naší země se zlepšují.

 • Kolik peněz potřebujete k otevření hodinárny?
 • Kolik můžete získat tím, že otevřete hodinovou dílnu
 • Podrobný plán otevírání hodinářské dílny
 • Vybavení potřebné k otevření hodinářské dílny
 • Které OKVED specifikujete při registraci firmy?
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření
 • Daňový systém
 • Oprávnění k otevření
 • Technologie služeb poskytovaných hodinářskou dílnou
 • Začátečník v otevření hodinárny

Mnoho lidí si může dovolit dělat drahé nákupy, například, abyste si uvědomili vysoce kvalitní mechanické hodinky s koženými řemínky.

Někdy se dokonce i ty nejkvalitnější mechanismy rozpadají a opotřebovávají.

Proto lidé nepřestávají používat služby hodinářů.

Realizace obchodní myšlenky otevření hodináře se může stát zdrojem stabilního příjmu.

Aby však takový podnik rychle vyplatil a přinesl vysoký zisk, je třeba vzít v úvahu řadu faktorů.

Za prvé, úspěch takového startu přímo závisí na umístění budoucího workshopu.

Je žádoucí, aby služba byla umístěna vedle místního trhu. V takovém případě bude tok zákazníků vždy vysoký.

Další možnosti pro umístění dílny jsou nákupní centra, velké obchody atd.

Dobrá doprava může zajistit zahájení podnikání v blízkosti zastávky veřejné dopravy.

Oblast budoucí hodinářské dílny může být minimální (5-10 metrů čtverečních).

To bude stačit pro organizaci pracoviště hodinářů, stejně jako pro skladování nástrojů, zásob a dokončených objednávek.

Kolik peněz potřebujete k otevření hodinárny?

Podle odborníků, otevřít malou dílnu, kde bude jeden odborník pracovat, stačí mít investice 250 tisíc rublů.

Ve velkých městech, kde jsou náklady na pronájem místnosti dostatečně vysoké, může být konečná výše startovacích nákladů vyšší.

Pokud podnikatel plánuje otevřít hodinářskou dílnu, kde bude pracovat několik hodinářů, bude potřebovat investice nejméně o půl milionu rublů.

Dílna bude muset vybavit tabulky s hladkým povrchem a také nákupy nástrojů, jako jsou pinzety, lupy, šroubováky, kartáče, oleje, dávkovače apod.

Pro nákup spotřebního materiálu a vybavení by mělo být přiděleno nejméně 100 tisíc rublů.

Nákupní nástroje pro provádění objednávek jsou žádoucí od evropských dodavatelů.

Náklady na jejich výrobky jsou mnohem vyšší než náklady čínských konkurentů, ale jejich životnost bude nejméně 5 let.

Možnost rozpočtu je nákup zařízení od kolegů v prodejně. Oznámení o prodeji nástrojů pro hodináře naleznete na internetu.

V počáteční fázi podnikatel bude mít základní soubor spotřebního materiálu a vybavení.

Když služba začne přinášet vysoký zisk, bude podnikatel schopen zakoupit speciální zařízení pro diagnostiku hodinových strojů.

Jejich tržní hodnota je asi 100 tisíc rublů.

Čím širší nabídka služeb workshopu, tím větší zisk přinese.

Podnikatel se může specializovat na plnění objednávek na čištění a mazání hodinek, výměnu dílů, odstranění malých vad atd.

Kolik můžete získat tím, že otevřete hodinovou dílnu

Minimální náklady na tyto služby jsou 300-800 rublů.

Pro realizaci komplexních objednávek, můžete vzít poplatek za několik tisíc rublů (v závislosti na modelu hodin, jako jsou zlomení a další faktory).

Malá dílna může přinést zisk až 40-50 tisíc rublů měsíčně. Zahájení investic do projektu s dobrým zatížením lze vrátit po 5 měsících.

Podrobný plán otevírání hodinářské dílny

 1. Provádíme průzkum trhu.

2. Zkompilujte podrobný obchodní plán pro zahájení workshopu.

3.Podobirat pokoj, dílna. Zakoupte jej nebo uzavřete nájem.

4. Získejte potřebné spotřební materiály a nástroje.

 1. Připravte billboardy a jasné znamení.

Vybavení potřebné k otevření hodinářské dílny

Pro vytvoření hodinové dílny je nutné vybrat malou místnost o rozloze 5-10 m2. Tato oblast je dostatečná pro organizaci pracoviště hodináře, pro ukládání nástrojů a dokončení objednávek. V dílně je nutno instalovat stoly s plochým povrchem a vrtat do nich: pinzety, šroubováky, kartáče, olej, dávkovače, zvětšovací sklo. Nástroje pro koupi evropské výroby jsou žádoucí, přestože jsou dražší než čínské, ale jejich životnost není kratší než 5 let.

Když je podnikání již propagováno a přináší zisk, můžete si koupit zařízení pro diagnostiku hodinových strojů.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

OKVED 52.73 - opravy hodin a šperků.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Je nutné zaregistrovat obchodní firmu - jde o individuálního podnikatele (IP)). Dokumenty jsou předkládány státním orgánům nebo multifunkčním střediskům veřejných služeb. Je také nutné se zaregistrovat u Penzijního fondu a Fondu sociálního a zdravotního pojištění.

Daňový systém

Pro tento typ podnikání musíte použít zjednodušený daňový systém (USN). Je třeba si vybrat buď zaplatit 6% příjmu, nebo 15% ze zisku (výnosy mínus výdaje). V druhém případě však musí být výdaje zdokumentovány.

Oprávnění k otevření

U tohoto druhu podnikání není získání licencí a povolení nutné.

Technologie služeb poskytovaných hodinářskou dílnou

Aby byla dílna zisková, je třeba respektovat následující přání. Je žádoucí, aby se nacházel v blízkosti nebo na trhu. Poté bude tok zákazníků mnohem vyšší. Druhým skvělým místem k pronájmu místností jsou nákupní centra a velké obchody. Workshop, který se nachází v blízkosti zastávek veřejné dopravy nebo metra, může přinést dobrý příjem.

V dílně čistí a maže hodinové pohyby, namazávají díly a odstraňují malé vady. S rostoucím obchodem si můžete zakoupit zařízení pro diagnostiku hodinových strojů. Tato zařízení umožňují diagnostikovat přesnost hodin, můžete provést testy na vzduchotěsnost a hodit do vakua. Čím širší je rozsah služeb, tím více je dílna oblíbenější a tím větší je zisk pro svého vlastníka.

Začátečník v otevření hodinárny

Nejbližší webové semináře

Přihlaste se k webinaru

Nejlepší obchodní nápady z roku 2018

Jaké podnikání je třeba udělat v roce 2018 - tipy pro začátečníky

Jak vydělat peníze na Avito - tipy a typy příjmů pro začátečníky

Jak vydělat peníze na aukcích bankrotů bez opuštění vašeho domova