Nápady pro otevření vlastního podniku

Dnes je výklenek pro opravu oken téměř prázdný. Nejčastěji existují opravné služby jako doplňková služba k hlavní činnosti. Ačkoli existují příležitosti k zavedení nezávislého obchodního modelu v tomto segmentu spolu s akutní potřebou kvalitní opravy starých dřevěných oken.

I přes růst blahobytu obyvatelstva převážná většina Rusů stále nemá dostatek peněz na instalaci nových oken. Tato situace však vyvolává jednoduché řešení - rozvoj podnikání v oblasti renovace starých oken za dostupné ceny pro střední třídu. Kromě toho tyto služby potřebují rozpočtové instituce, které prostřednictvím opravy řeší problém úspor energie.

Obecně platí, že úspora energie je prioritou a hlavním cílem podnikání při opravách oken.

Technická podpora navrhovaných programů úsporného zasklení je založena na třech hlavních směrech: izolace, komplexní oprava a výměna okna. Samozřejmě, první dvě jsou levnější, a proto levnější a výhodnější.
Pod izolací oken se rozumí vyloučení štěrbin a uvolnění oken bez změny vlastností průsvitné výplně. Náklady na provedení takové práce závisí na provádějící společnosti a stavu oken. Záruka 3 - 7 let závisí na životnosti oken. Komplexní oprava zajišťuje současně izolaci okna a výměnu průsvitné výplně.

Průkopníky v tomto podnikání v Rusku se stala firma „Reon-FM“, která v roce 1995 začala nabízet podobné služby s využitím efektivní a cenově dostupné technologie pro opravu a zateplení dřevěných oken a balkonu podlahy Rey «EURO TRIP». Tato technologie umožňuje, aniž by došlo ke změně vzhledu obnoveného okna, snížit tepelné ztráty až o 30%. Podstatou technologie je, že na obvodu okenního křídla nebo rámu okenního mleté ​​upevňovací drážkou, do které je švédský trubkové těsnění pomocí speciálního nástroje. Klapky jsou upraveny, regulované kliky, zámky, okno pro snadné otevírání a zavírání okna na obvodu jsou léčeni tekutým silikonem. Životnost takové izolace dosahuje 15 let. %. Ale hlavní věc je, že náklady jsou 6-10 krát nižší než náklady na instalaci nových oken.

Zatím ale pouze na trhu získává impuls. Nezávislé společnosti, které poskytují služby opravy oken, nejsou tolik. V podstatě je však tato služba dodatečná. To se vysvětluje nízkou ziskovostí a nízkými tarify za tuto službu. V průměru, oprava okna zákazníkovi stojí 10-15% nákladů na novou, to je asi 600-2000 rublů. Částky jsou malé, a proto mohou podniky existovat pouze jako další směr k hlavnímu podnikání.

Nejžádanějším směrem v této oblasti je opravy plastových oken. Je to asi 95% všech objednávek. Druhým nejoblíbenějším směrem byla oprava dřevěných oken s dvojitými okny. A třetí směr v opravě - hliníkové konstrukce. Výhody tohoto materiálu jsou zřejmé - velké fasádní zasklení, kde plast nemůže odolat. Je pravda, že existují nevýhody - existuje jen malá možnost opravy a úpravy. S plasty je jednodušší - je měkčí a pružnější, můžete "vysušit" i ta nejnebezpečnější okno. "

Takže oteplování, restaurování a opravy oken je spíše špatně rozvinutou výbavou, zatímco potenciální zákazníci jsou miliony. K dnešnímu dni se domy Rusů instalovaly asi 700 milionů metrů čtverečních. m, které nesplňují moderní požadavky na tepelnou ochranu, zvukovou izolaci a vzduchotěsnost. Asi 800 milionů metrů čtverečních. m okna, vitráže, stropní světla jsou ve výrobních a veřejných budovách. Díky novým stavbám na trhu opravy oken se objevila nová výklena, která je podle odborníků obrovská. Jedná se o opravu tzv. "Eurookna". S neočekávanými neúspěchy oba majitelé nekvalitních nových "balíčků", stejně jako majitelé drahých a vysoce kvalitních, čelí bezohledným firmám. Výrobci často zapomněli klienta poučit, jak se starat o okna. I když se nyní specialisté výrobních firem a firem, zabývajících se instalací a instalací plastových oken, poučí uživatele písemně o činnosti v samostatných poznámkách, kupující se neobtěžuje
h
a dodržování pokynů. Je snadnější, aby někdo volal odborníka jednou za rok, aby mohl provést nezbytnou profylaxi. A firmy ne vždy chtějí trávit čas vysvětlovat, tak to mluvit - dát to a zapomněl. Proto je potenciál takového oboru, jako je opravy eurookna, a není to málo.

Rozsah služeb na opravu oken, které by mohly poskytnout pevný, je dostatečně široký: upravit, opravy a výměny armatur, instalace MPU-petrivaniya, instalace balkon západku, instalaci balkon kliku, zámek větrání instalaci dětské pojistky, odstranění fouká oken a dveří, což eliminuje prověšení dveří a oken, instalace anti-zlomnyh okenních rukojetí, náhradní rukojetí, instalací výklopného mechanismu o otevření křídla instalačních křidélko zvané slepé straně okna, výměna skla, Náhradní těsnění, aktualizace a těsnícího dosednutí s otevřením oken, instalace kanalizačních přípojek a parapetů, sítí proti hmyzu, stavitelných okenicemi na volné hře a přítlačné těsnění, oprava chyb v zapojení, výkon montážní švu v souladu s GOST 30971-2002, Box těsnění s montáž žaluzií a zámků, instalace okna se zastaví, parapety vyměnit, údržby a obnovy po havárii plastových oken a hliníkové konstrukce všech typů, pozměňování
a typy otevírání, kompletní přepojování výrobků, čisticích pěnových struktur, instalaci ventilačního systému „šroub-air“, odstranění poškrábání a odíráním pas plastových profilů, diagnostika přesnosti výroby a montáže plastových oken, obnova listů práce, pokud nemůžete SE otevírání, zavírání, naklápěcí ( závěr křídlo ze zablokované polohy), mytí a čištění příslušenství před znečištěním, nastavení kování (eliminace „pastvy“ letáky), odstranění různých dalších poruch a závad a o další práce.

Dříve, před několika lety začít podnikat opravu může být od 1500 dolarů. Ale již dnes bude vyžadovat významné investice. Většina investic bude muset vynaložit na vybavení. Jeho seznam je působivý:

1. Fréza určená speciálně pro řezání drážky v dřevěných oknech a dveřích pro montáž těsnění.
2. Úhlová bruska (bulharština).
3. Diskové brusné kotouče pro zpracování měkkého kamene a dřeva.
4. Vysoce výkonná pistole "WEXFORD" pro standardní kazety (310 ml) s těsněním.
5. V zimě je častěji potřebná sponkovačka pro okamžité umístění tepelného štítu.
6. Tavná zbraň.
7. Válečkem na rukojeti nainstalujte těsnění do drážky.
8. Elektrický zámek s opačným směrem.
9. Elektrické prodloužení.
10. Kladiva jsou kovové práce.
11. Cyklus na dřevo s rovným nožem.
12. Sekáč zámečníka.
13. Dláta truhlářů.
14. Kombinované kleště.
15. Boční řezačky jsou malé.
16. Nůžky.
17. Nožní boty.
18. Pila na kov nebo drážkování.
19. Řidičům nehtů.
20. Sada šroubováků ne méně než 4 ks.
21. Osobní ochranné prostředky: brýle, respirátor, rukavice atd.
22. Hadice pro směrovač.

2.23. Euro-proužek různých průměrů, vyrobený z kaučuku na bázi kopolymeru ethylenu, propylenu a dienového monomeru.

Oprava oken není snadný úkol a odbornost specialistů zde hraje žádnou roli. Toto povolání není vyučováno ve vzdělávacích institucích. Specialisté jsou obvykle z jiných okenních firem, kde již získali nějaké zkušenosti. Samotná společnost dále zprostředkovává zaměstnance "pod záštitou" pod přísným dohledem mentora a připravuje z něj zkušeného kvalifikovaného specialistu, který se dokáže vypořádat s různými profily a systémy, s hardwarem apod.

Plat od opraváře, obvykle kus práce - určité procento objednávky. Opravárenské firmy již dlouho stanovily své fixní sazby a sazby pro různé druhy práce, takže mistr dostane platby v závislosti na složitosti a rozsahu práce.

Na základě materiálů článku E. Pavlovy a V. Volsky, zveřejněných na internetových stránkách www.oknaidveri.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Obchodní nápady: Jak vydělat na opravy plastových oken

V současné době je velmi náročná oprava PVC oken. Během provozu plastového okna, v 8 případech z 10, jsou vyžadovány opravy. Zavedení podnikatelského nápadu na opravu plastových oken může být zisková událost.

Idea pro podnikání v oblasti opravy plastových oken

Skleněná jednotka se nakonec stává nepoužitelnou a potřebuje opravit. Mezi nejčastější chyby patří:

 • porucha příslušenství;
 • poškození skla;
 • mechanismy opotřebení;
 • montáž okenních parapetů.

Většina společností, které instalují plastová okna, nabízí své služby jako dodatečnou službu. Nemusíte instalovat izolační sklo, ale můžete podnikatelskou myšlenku provést za účelem opravy.

Chcete-li uspořádat vlastní podnikání při opravách plastových oken, budete potřebovat obchodní plán. Může obsahovat různé položky: registrace IP, pronájem kanceláře, nákup zařízení, personál, vyhledávání zákazníků, reklama.

Registrace IP se provádí při daňové kontrole. Vyplníte žádost, zaplatíte státní poplatek. Do tří pracovních dnů bude certifikát o registraci připraven a budete moci pokračovat v provádění následujících položek plánu.

Dalším krokem je pronájem pokoje. Kancelář bude potřebná k uložení: nářadí, příslušenství, okna s dvojitým zasklením (pokud poskytujete náhradní službu). Rovněž bude zapotřebí kancelářského prostoru, který se setká se zákazníky a uzavírá smlouvy.

Vybavení a činnosti

Než začnete kupovat vybavení, rozhodněte se, jaké služby opravit plastová okna, kterou budete poskytovat. Možná implementace následujících myšlenek:

 • výměna kování a těsnění;
 • čisticí mechanismy;
 • instalace sítí a parapetů;
 • úprava mechanismů;
 • izolace plastových oken.

Podle statistik je většina objednávek tohoto druhu spojena s výměnou těsnění a rukojetí. S touto prací můžete zvládnout sebe. Doporučuje se najmout sekretářka, která bude odpovídat na hovory a poradit klientům.

Servis pro instalaci oken s dvojitým zasklením je méně náročný. Vyžaduje uzavření smluv s výrobci plastových oken, které nejen že je prodávají, ale také dodají do kanceláře.

Tato oblast podnikání předpokládá dostupnost velké sady nástrojů. Koupit je ve specializovaných prodejnách. Pro opravu oken budete potřebovat:

 • kladivá,
 • dláta,
 • boční řezačky,
 • kleště,
 • nůžky,
 • nože,
 • pila,
 • nehty,
 • truhlářská sešívačka,
 • vrták,
 • lepicí pistole,
 • montážní pěna,
 • šroubovák,
 • brýle, respirátory, rukavice.

Koupit zbytek zařízení podle poskytovaných služeb.

Hledání zákazníků prostřednictvím inzerce

Váš obchod s okny se rozvíjí a stává se ziskem díky nárůstu počtu zákazníků. Potřebujete přilákat zákazníky prostřednictvím reklamy.

Skvělý nápad přilákat zákazníky může být posuvná linka na televizním kanálu. Náklady na tuto reklamu závisí na kanálu, na kterém bude reklama umístěna. Průměrná cena jednoho slova je 80 rublů. Kromě toho asi 300 rublů, musíte za každou přehlídku zaplatit.

Dalším obchodním nápadem v reklamní oblasti může být e-mailová korespondence s informacemi o vašich službách, stejně jako užitečné tipy pro výběr oken. Takové zásilky by měly obsahovat kontaktní informace, aby vás zákazníci mohli kontaktovat.

Je možné realizovat myšlenku, že bude vytvořen video blog. Skládá se z malých videí na různých tématech. Například:

 • jak pečovat o plastové okno;
 • co byste měli věnovat pozornost při výběru zasklení;
 • jak problém vyřešit bez volání master;
 • recenze nových modelů.

Neodstraňujte vizitky a letáky. Doporučuje se vytvořit databázi běžných zákazníků, kteří mohou poskytovat slevy. Proveďte sezónní promo akce. Například nahrazení sítí proti komárům v zimě je levnější než v sezóně.

S přihlédnutím k nákladům na registraci, nákup vybavení a inzerci utratíte 250 000 rublů, abyste vytvořili tuto firmu.

Buďte připraveni na podnikání nebo otevřete firmu pro povolení?

Je tu příležitost nákup hotových obchodů v oblasti oprav a další údržbu plastových oken s dvojitým zasklením. Mezi výhody připraveného podnikání patří přítomnost klientské základny a promyšlená reklamní kampaň. Náklady na připravené podnikání začínají od 400 000 rublů.

Náklady otevření povolení pro opravu plastových oken začíná od 450 000 rublů. Tento nápad má mnoho výhod. Pomůže vám: vyzvednout předpoklad, získat odborné znalosti a dovednosti. Známá značka se stane klíčem k úspěšné propagaci vaší firmy. V tomto případě existují také nevýhody otevření případu pro povolení. Například budete moci poskytovat pouze ty služby, které franchisor určí.

Organizace obchodu s opravami oken

Okna z PVC se staly tak běžnými, že téměř každá druhá rodina nyní nakupuje tato okna a instaluje je do svých domovů. Ale tato okna nejsou věčná a někdy se mohou rozpadat. Proto je možné uspořádat rentabilní a vyhledávanou opravu oken.

Ano, někdy stále existují lidé, kteří stále používají dřevěná okna, ale stále trend říká, že brzy budou všichni používat PVC okna. Kromě toho jsou všechny nové budovy postaveny s ohledem na nová okna. Proto se opravy oken z PVC jako podniku mohou stát úspěšným obchodem pro sebejistou osobu. Nevyžaduje kolosální náklady a samotná organizace nebude vyžadovat žádné zvláštní potíže. Hlavní věc je mít všechny potřebné nástroje a tým profesionálů. Zbytek bude záviset na vaší činnosti a ochotě jednat.

Servisní balíček

Než zvážíte rozsah nabízených služeb, budete muset provést povinnou analýzu trhu. Z toho bude záviset nejen váš úspěch v podnikání, ale také možnost určit cenové kategorie poskytovaných služeb. Problém je v tom, že všude existují zcela odlišné ceny, takže musíte být co možná nejvíce informovaní o tomto plánu.

A teď jdeme přímo na seznam služeb poskytovaných tvým případem:

 • nastavení oken;
 • oprava oken;
 • instalace aktualizovaných příslušenství;
 • instalace a opravy mikrovlákacích systémů;
 • instalace nucené ventilace;
 • instalace dětského hradu;
 • instalace systému protiblokovacích rukojetí;
 • výměna letáků;
 • montáž dvojitých oken;
 • instalace přírub;
 • instalace naklápěcího mechanismu.

Obecně platí, že základní služby pro opravy oken zahrnují jak komplexní opravy, tak drobné výměny. Hlavním důvodem je najít vhodný personál s dobrými pracovními zkušenostmi a připravenost pracovat složitě. Ale než se podíváte na specialisty, měli byste věnovat pozornost potřebnému vybavení pro takovou práci.

Hlavní náklady

Takže za účelem uspořádání takového podnikání musíte mít materiální rezervu finančních prostředků. Přibližně budete potřebovat asi 3000 dolarů na zaplacení všech formalit a nákup následujícího vybavení:

 • bulharština;
 • tavná lepidla;
 • spárovací sešívačka;
 • elektrické prodloužení;
 • kladiva, dláta, dláta;
 • kleště, nůžky, boční řezačky;
 • gumová těsnění;
 • disky pro broušení;
 • pistole "WEXFORD";
 • elektrická vrtačka;
 • válec pro těsnicí hmotu;
 • ochranné prostředky.

Zaměstnanci

Pokud jde o zaměstnance, budete potřebovat jen několik lidí, protože právě začínáte podnikat. Musí být profesionálové ve svém oboru a být schopni vykonávat práci jakékoliv složitosti. Poté, jakmile se začnete objevovat klienty, budete muset svůj tým rozbalit a spouštět několik objednávek najednou. Ale to je v případě přílivu objednávek, není žádoucí rozšiřovat personál předem. Navíc stojí za to zvážit, že plat v tomto druhu práce je práce na kusy, takže se na ni ztrácíte výhradně při výkonu základní práce.

Výhoda této činnosti

Je třeba poznamenat, že tento typ podnikání je výhodný a zajímavý tím, že má nejvhodnější výhodu - nemusíte mít kancelář jako první. Ano, nepochopil jste, nebudete potřebovat kancelář, stačí mít garáž pro ukládání zařízení, odborníky, kteří budou pracovat a vybavené místo pro přijímání objednávek. To šetří velké množství finančních prostředků a umožňuje podnikům rychlejší splácení. Nejdůležitější je správně uspořádat takový druh podnikání a stojí za to zvážit, že pokud začnete rozvíjet a rozšiřovat své podnikání, pak musíte ještě najít budovu k pronájmu. A zpočátku je lepší nečinit takové obrovské investice.

Existují nějaká rizika v podnikání?

Rizika v podnikání jsou vždy, bez ohledu na to, co je. Chceme vás ujistit, že existuje mnoho podobných kanceláří, které jsou připraveny k opravě oken. Zatím není konkurence tak vysoká, ale pokaždé se zvýší. Proto se doporučuje mít náhradní plán, který bude v případě zvýšené konkurence aplikovat potřebné mechanismy a stát se vítězem v konkurenčním prostředí. A pokud nezohledňujete takový faktor, pak vás soutěžící prostě uškrtí a nedají vám volnou aktivitu, která vám umožní rozvíjet a vytvářet zisk.

Problém organizace

Existují výhody, které jsme popsali výše, negativní stránku a je v disciplíně. Někdy je obtížné disciplinovat své specialisty, kteří mohou říci, že nejsou připraveni jít na nějaký objekt, nebo dokonce nějaké nepřiměřené argumenty. Proto je třeba vzít v úvahu tento bod, ačkoli pokud jde o výplatu za kus, pak takové jevy jsou méně časté.

Návrat na podnikání

A nyní stojí za to zvažovat okamžik, který se týká odplaty. Ve skutečnosti je poměrně obtížné vypočítat návratnost, neboť tento typ podnikání nemá jasnou mezeru a informace pro analýzu. Mnoho kanceláří pracuje tajně, takže ceny velmi kolísají.

Pokud však odhadujete, že budete mít objednávky, nejméně 2 klienty denně s nejoptimističtější možností. Navíc obvykle oprava oken má důvod pro složitou práci, to znamená, že několik služeb je poskytnuto najednou. Pak váš čistý zisk bude asi 1300 dolarů měsíčně. Z toho vyplývá, že návratnost vašeho podnikání se uskuteční po 3-4 měsících, což je dost dobré. V případě problémů s objednávkami byste se neměli bát, protože na začátku nemáte pravidelné výdaje, takže se nebudete moci dostat do hlubokého mínusu. Jen splacení vaší firmy se stane o něco později.

Nyní máte vše, co potřebujete, které vám umožní manipulovat s informacemi a správně vyhodnotit všechny své možnosti. Hlavním úkolem je správně shromažďovat a analyzovat data, nepoužívat doporučení jiných lidí a vždy se osobně rozhodovat. Naše doporučení poskytují pouze základ, který můžete změnit v závislosti na charakteristikách vašeho regionu. Přejeme Vám hodně štěstí!

Nápady na malé podniky

Novinky:

 • Nápady pro malé firmy »
 • Otevřete svou firmu »
 • Obchodní nápady bez příloh (Moderátoři: hks74, Irina moderátor, Alex White, 5566, domácí podnikání) »
 • Oprava plastových oken. Nový vzhled. Druhý vítr okenního obchodu.

Hlasování

Váš názor na tuto myšlenku?

Hlasovali uživatelé: 12.

Autor Téma: Oprava plastových oken. Nový vzhled. Druhý vítr okenního obchodu. (Přečteno 179 krát)

0 uživatelé a 1 host zobrazuje toto téma.

Obchodní myšlenka na opravu plastových oken

Plastová okna jsou považována za dostatečně trvanlivá.

 • Podniková koncepce pro opravu oken z PVC
 • Kolik peněz potřebuje k zahájení podnikání pro opravu plastových oken
 • Pracovníci pro opravy plastových oken
 • Zvláštnosti podnikání při opravách oken
 • Začátečník v oblasti opravy plastových oken

Ale nejsou ideální a po několika letech po instalaci mohou být horší uzavřeny, začít zmrazovat a tak dále.

Ti, kteří najednou nemohli zavřít okno v zimě v těžkém mrazu, často panikají a jsou připraveni zaplatit za odstranění problému, kdyby brzy dorazil pouze opravář.

Proto je obchodní myšlenka v tomto směru vždy poptávaná, velmi často bývalí instalatéři, kteří znají proces instalace okna, otevírají svoji opravu plastových oken.

Podniková koncepce pro opravu oken z PVC

V tomto obchodě můžete zcela bez vašich vlastních prostor, jednoduše se registrovat jako IP a inzerovat v novinách s vaším domovským telefonním číslem a mobilním telefonním číslem.

Přesto přítomnost úřadu občas usnadňuje proces práce:

 • Za prvé, ve svých prostorách je vhodné skladovat nástroje a příslušenství opravy plastových oken;
 • Zadruhé, mnoho velkých zákazníků, například ředitelů nákupních center nebo škol, se obrací na pevné společnosti. Jaký druh konverzace může být o soliditě, pokud podnikatel nemá vlastní kancelář, kde můžete podepsat smlouvu a diskutovat o podrobnostech práce.

Obecně platí, že přítomnost vašeho podnikatelského úhlu je velmi žádoucí.

Navíc půjčování jednoduchého pokoje v rezidenční čtvrti nebude tak drahé.

Kolik peněz potřebuje k zahájení podnikání pro opravu plastových oken

Pokud je vybrána možnost výběru kanceláře, je lepší okamžitě zaplatit za pronájem za šest měsíců předem.

Po této době bude vidět, zda se podnik vyplatí nebo je zcela neproporcionální.

Náklady na pronájem malého pokoje na okraji města po dobu 6 měsíců bude asi 35 tisíc.

Standardní sada nástrojů pro opravy plastových oken je zhruba 15 tisíc, drobné příslušenství v podobě okenních úchytek a rohy pro okenní parapet je zakoupen najednou ve velkém a to bude trvat nejméně dalších 10 tisíc.

Ale koupit okna s dvojitým zasklením na skladě nestojí za to. Jsou poměrně drahé a je lepší je objednat podle potřeby.

Samozřejmě to způsobí, že klient bude trochu počkat, ale udržení velkého množství drahých dvojitých oken není nejlepší nápad.

Kapaliny pro mazací gumové pásky, těsnění a smyčky jsou také lepší koupit v hromadě o několik desítek kusů, protože budou neustále v poptávce řešit hlavní problémy. To bude stát 15 tisíc.

Pracovníci pro opravy plastových oken

Je lepší, aniž bychom přemýšleli o náboru pomocníků, dokud se dobrý zisk a tok zákazníků nestane stabilním jevem a nebude to dřív než šest měsíců po zahájení práce.

Jeden podnikatel, který bude jednat jako jediný zaměstnanec, bude moci bez potíží spravovat 4-5 objednávek denně.

Ale přijmout pozici manažera nezabrání druhému měsíci, kdy se klienti stane více a více.

Koneckonců, je nepohodlné současně opravit okno a přijmout hovor jiného klienta.

Zvláštnosti podnikání při opravách oken

Jak ukazuje praxe, více než polovina objednávek je spojena s výměnou těsnění a rukojetí. V zimě často selhávají.

To bude hlavní příjem firmy. Naštěstí jsou tyto typy opravy nekomplikované a mohou být provedeny i novým mistry.

O něco méně se bude muset vypořádat s výměnou oken s dvojitým zasklením. To platí pro nejdražší opravnou kategorii.

V tomto případě je důležité najít předem dobré dodavatele, kteří by nejen prodávali, ale i okamžitě doručili do kanceláře nový skleněný díl.

Nejtěžší kategorií oprav PVC oken je výměna parapety.

Obvykle je to nutné v případě opravy manželství instalátorů oken, kteří mají špatně propenyled detaily.

Pro výzvu je třeba vzít asi 500 rublů. plus náklady na opravu samy o sobě.

Je žádoucí poskytnout záruku na jejich práci po dobu nejméně šesti měsíců, aby klient mohl být klidný kvůli kvalitě provádění oprav a souhlasil s jeho prováděním.

Začátečník v oblasti opravy plastových oken

Nejbližší webové semináře

Přihlaste se k webinaru

Nejlepší obchodní nápady z roku 2018

Jak vydělat peníze na Avito - tipy a typy příjmů pro začátečníky

Jak vydělat peníze na aukcích bankrotů bez opuštění vašeho domova

Jaké podnikání je třeba udělat v roce 2018 - tipy pro začátečníky

Údržba a opravy plastových oken

Přidáno do záložek: 0

Až do 90. let minulého století pro Rusko byla hlavní volbou pro zasklení místnosti okna s dřevěnými rámy, které mají minimální úsporu energie a nízkou zvukovou izolaci. Po zhroucení SSSR se jejich plastové "kolegové" dostali na trhy, což je přesný opak jejich předchůdců.

Moderní okna mají mnoho dalších možností, které poskytují pohodlí a bezpečnost majitelům. Zvýšení funkčnosti objektu je důsledkem komplikací návrhu. Pokud nebyly žádné otázky ohledně zasklívacích prvků sovětských časů, pak opravy plastových oken vyžadují určité znalosti.

Stručný popis trhu

Nyní je 60% nemovitostí v zemi vybaveno moderním zasklením. Každý majitel domu není schopen či ochoten provádět opravy, úpravy s jeho vlastních rukou, nejnaléhavější problém, který se týká kanceláří, dalších veřejných organizací, kde je mnohem jednodušší, aby se telefonní hovor, mistr opravy plastových oken bude provádět veškeré potřebné práce.

Vzhledem k objemu trhu je obchodování s okny z PVC dobrým způsobem, jak vydělat peníze. Chcete-li vstoupit, musíte mít malou finanční základnu. V počátečních fázích stačí jedna osoba, což umožní určitou flexibilitu při tvorbě nákladů na služby, cena bude mnohem nižší.

Společnosti, které vyrábějí, montáže zasklení, provádět a opravy, ale to přijde jako doplňkovou službu, která je v porovnání s hlavní činností přináší malý příjem, takže tyto organizace nepřikládají velký význam na trhu. Dřevěná a plastová okna, opravy a úpravy se mohou stát samostatnou činností.

Rozsah prací v této oblasti je velmi obsáhlý, zahrnuje výměnu těsnění, instalace micro-ventilačních systémů, dalších podmínek, dětské zámky, antivzlomnyh přístrojů, opravy nebo příslušenství plastových oken, mnohem víc. Vzhledem ke složitosti finanční situace se mnozí pokoušejí vytvářet okna s dvojitými skly s vlastními rukama, a proto by se měli věnovat pozornost. Vše závisí na touze, úrovni dovednosti umělce.

Organizační momenty

Pro úplnější pochopení pořadí startovacích fází podnikání je užitečná krátká instrukce s doporučeními krok za krokem.

Před zahájením jakýchkoli přímých obchodních aktivit stojí za to provést analytické práce na průzkumu trhu v regionu, plnosti, druzích služeb, přemýšlení o tom, jaké plastové okna budou renovovány, ceny, seznam děl.

Dále musíte zvolit organizační právní formu činnosti - otevření právnické osoby nebo individuálního podnikání. V takovém podnikání, vytvoření jur. osoba je zřídka oprávněná, tato forma činnosti se obvykle používá s výrazným obratem, velkým personálem mzdových pracovníků, který může mít smysl jen pro velká města, jako je Moskva, Petrohrad.

Často se stačí stát se individuálním podnikatelem. v počáteční fázi rozvoje podnikání je zcela možné pracovat samostatně. S následným rozšiřováním klientské základny je třeba zvýšit rozsah služeb, které si přemýšlíte o náboru zaměstnanců.

Další etapou je registrace podnikatelské činnosti. Existuje mnoho informací o rozlehlé síti v této problematice, existují služby (které jsou zdarma), které napomáhají při přípravě potřebných dokumentů k podání daňovému úřadu. Tuto záležitost lze svěřit specializované firmě, která za poplatek vykoná veškerou potřebnou práci pro registraci činností.

Je žádoucí studovat regulační rámec, který reguluje právní aspekty podnikání. Znalost právních předpisů pomáhá zachránit nervy, peníze, čas.

Hlavní fáze zahájení podnikání

Příprava na práci. V této fázi je zapotřebí připravit průmyslovou základnu:

 • koupit nástroj (veškeré pracovní příslušenství, které se používá k vydělávání peněz, by mělo být nejlepší);
 • v případě potřeby odstranit / koupit / najít prostor pro umístění kanceláře, skladování náhradních dílů, nářadí. Pro start-up stačí běžná garáž;
 • najít dodavatele kování, okna s dvojitým zasklením, které nabízejí nejvýhodnější kombinaci ceny a kvality. Převážná část konstrukčních dílů nelze opravit, takže budete muset koupit malou dávku spotřebních předmětů: pera, spojující rohy pro moskytiér, průvodců, pečetí (je-li v rámci rekonstrukce těsnění plastová okna), namažte páření kovové části okna.

Povinným prvkem je reklamní společnost. Chcete-li inzerovat své služby, musíte nejlépe využít všech dostupných prostředků: internet, noviny, vizitky, letáky a další možnosti. Bylo by také zbytečné mít webové stránky nebo speciální stránky o sociálních sítích, kde budou zákazníci moci vyhodnotit opravy plastových oken, recenze služeb vytvoří další reklamu. Zpětná vazba posiluje důvěru v potenciální zákazníky.

Šíření reklamy prostřednictvím vlastních zdrojů na internetu, budete muset neustále aktualizovat obsah spojený s údržbou oken - rozložit různé užitečné tipy, recenze videa, zprávy, další zajímavé materiály. V úvodních fázích práce se konají propagace, některé služby mohou být poskytovány levněji než konkurenti. Dokonce i s nízkou ziskovostí, nízkými cenami, dobré recenze budou sloužit dobré služby, vytvořit správnou pověst.

Jakýkoli druh podnikání se může stát stabilní, přinášející dobrý příjem, ale pouze za předpokladu úplného odhodlání k vybranému podnikání. Stojí za to pamatovat - částka získaných peněz přímo závisí na kvalitě vykonané práce. Hlavní věc - plastové okna po opravě na dlouhou dobu by měly sloužit svým majitelům, aniž by bylo třeba opravit.

Obchod: opravy plastových oken.

Prodej a montáž pla Stylový systém Windows jsou nyní považovány za jednu z nejvíce konkurenceschopných podniků. Potřeba instalace plastových oken je však obrovská za posledních deset až patnáct let.

V posledních letech se zdá, že téměř všichni nahradili stará dřevěná okna novými plastovými. A pokud ne všichni, pak mnoho. A soutěž pro spotřebitele na trhu se stala ještě více akutní. Není náhoda, že v posledních letech mnoho manažerů oken diverzifikovalo své podnikání nebo otevřelo nové, dodatečné směry nebo zcela rekvalifikovalo.

Je však třeba říci, že instalovaná plastová okna nejsou tak ideálním produktem, který by po instalaci nevyžadoval žádnou pozornost. A nejen pozornost, ale opravdová služba a často opravy.

Ukázalo se, že na nainstalovaných oknech o pár let později poměrně často objeví se různé poruchy, například:

- porušuje těsnost gumových těsnění. Koneckonců, tyto gumy jsou doporučovány k mazání pravidelně, ale ne všichni to dělají. Výsledkem je, že se okno začne čisté elementárně;

- rozbije příslušenství (viz například článek o tom, jak vyměnit rukojeť na plastovém okně);

- svah je pokrytý ledem a mezi svahem a stěnou začne vítr vítr;

- v důsledku přirozeného usazování budovy je narušena geometrie okna a / nebo těsnost jejího uzávěru.

Některé další problémy naleznete v tomto článku.

A konečně, není neobvyklé, že majitelé jednoduše vymění skleněnou jednotku za modernější, energeticky účinnější a zvukotěsnější.

V důsledku toho se objevili noví správci oken, jejichž hlavním předmětem činnosti nebylo prodej a instalace, ale opravy plastových oken. V případě, že výroba oken (dvojitými okny, profilu) vyžaduje značné náklady a kapacity, ale nakonec se stane mnohem spolehlivější při podnikání, opravy a údržba mohou být, jak se ukázalo, zapojit se do malých start-up firmy, ale i soukromé osoby zajišťující instalaci. (Někteří inženýři, zaměstnaní pro velkou firmu, prostě měsíční světlo "na levé straně", opravy soukromých oken zákazníků vlastní firmy.)

Někdy však naopak - ne okonschik zapojil v novém směru v souvislosti s opravou a společnost, hlavní činností je například dokončení lodžie, otevřel nový směr - okna opravy a údržbu.

Takže pokud nemáte příležitost vyrábět okna, jestliže se instalace oken pro vás zatím zdá být složitá a vysoce konkurenceschopná, můžete se pokusit začít opravou a údržbou. No a co, opravdu, v některých dovednostech a znalostech, kde koupit příslušenství a materiály, vše může dopadnout.

A poptávka po službách lze odhadnout přibližně podle požadavků vyhledávání (služba wordstat.yandex.ru). Například ke dni psaní dotazu „montáž plastových oken“ z Ruska požádal asi 6000 krát za poslední měsíc a požadavek „opravy plastových oken“ - 18000. Nicméně, nejpopulárnější je stále dotaz „montáž plastových oken“ - 30.000 měsíční dotazů, stejně jako „kupovat plastová okna“ -24 000 dotazů měsíčně (i když toto číslo zahrnuje takové dotazy jako „koupit žvýkačky pro plastová okna“, „koupit doplňky pro plastová okna“, atd.).

Dobře, pro změnu - 9 "smrtící" argumenty o nebezpečích plastových oken.

Oprava a izolace oken
jako podnikání.

Opravy oken - doplňkové služby nebo nezávislé podnikání?

Pomalu vznikající oprava trhu a izolace oken, podle odborníků, získá své impulz do roku 2008-2010. Právě pro tuto dobu existuje zvýšená poptávka po opravách pro majitele plastových oken. Vysvětlení je jednoduché: masivní budovy, kde nebyla instalována plastová okna, která byla nejvyšší kvality, začala v roce 2000. Životnost těchto konstrukcí je počítána na dobu 6-8 let. Vzhled opravářských služeb by proto měl být logický a logický.

Neměli bychom si však myslet, že dnes žádná taková služba neexistuje. Existuje řada firem, které poskytují služby opravy oken. Přesto podle odborníků v této oblasti neexistuje žádná akutní konkurence - výklenka je prakticky prázdná. Nejčastěji se tato služba poskytuje jako doplňková služba. Ačkoli dnes existuje dostatek příležitostí k zavedení nezávislého obchodního modelu, který zahrnuje poskytování služeb opravy oken. Po dlouhou dobu v naší zemi existuje naléhavá potřeba kvalitních a nenákladných oprav starých dřevěných oken.

I přes růst blahobytu obyvatelstva převážná většina Rusů stále nemá dostatek peněz na instalaci nových oken. Tato situace však vyvolává jednoduché řešení - rozvoj podnikání v oblasti renovace starých oken za dostupné ceny pro střední třídu. Kromě toho tyto služby potřebují rozpočtové instituce.

Například před pár lety v rámci obchodního programu „State Order - stavební nástroj pro podporu podnikání“ Leningrad region výstava vypadající komplex budov Sklenářství unii spolu s meziregionální Window ústavu uspořádali kulatý stůl na téma: „Low-cost energeticky úsporné zasklení veřejných budov ve veřejném sektoru (sociální a ekonomický dopad, praktické způsoby realizace v regionu) ". St. Petersburg Union of sklenáře, spolu s odborníky z Meziregionální okna Ústav apeloval na správě města a regionu s iniciativou vypracovat komplexní regionální cílový program „Energetická účinnost ve veřejných budovách, veřejném sektoru používání energeticky úsporných oken.“

Programy vycházejí z využívání nízko a středně úsporných technologií šetřících energii. Podle výpočtů „VNIPIenergoproekt“, 32% tepla spotřebuje pro ohřev vzduchu vstupujícího přes netěsnosti svetoprozrach-ních ploty. Prognózy odborníků předpovídají růst sazeb za teplo a elektřinu, a jako výsledek, roční nárůst výdajových položek rozpočtu na zásobování energií nemovitostí. Proto je běžné náhradní zasklení projekty v oblasti energetické účinnosti ve spojení s dalšími technologiemi pro úsporu energie při výstavbě Petrohradu dnes nemůže být včas, a co je důležité, investiční atraktivita (návratnost investice není větší než 5 až 7 roky).

Technická podpora navrhovaných programů energeticky účinného zasklení má vycházet ze tří hlavních směrů: izolace, komplexní oprava a výměna okna. Samozřejmě, první dvě jsou levnější, a proto levnější a výhodnější.

Pod izolací oken se rozumí vyloučení štěrbin a uvolnění oken bez změny vlastností průsvitné výplně. Náklady na provedení takové práce závisí na provádějící společnosti a stavu oken. Záruka 3-7 let závisí na životnosti oken.

Komplexní oprava zajišťuje současně izolaci okna a výměnu průsvitné výplně. Například, do Petrohradu, klimatické podmínky, které se vyznačují vysokou zatížení větrem na oknech, nedostatečné slunečního záření prostor, je vhodné omezit zvážení možností pro opravu okna s výměnou skla na žáru s tvrdým pyrolytické povlakem. Toto sklo má dobré provozní vlastnosti. Jiné možnosti nesplňují technické a hygienické požadavky: instalace přídavného třetího skla nebo sklo nahrazení skleněného dílu vytvořit značnou zátěž na hardware, což výrazně snižuje spolehlivost okenní jednotky; instalace spektro-selektivních polymerních tepla odrážejících filmů v mezilehlých prostorách s trvanlivostí až 10 let snižuje přenos světla.

Je zajímavé se obrátit na zkušenosti zahraničních zemí a uvidíte, jak byl vyřešen problém úspor energie v zahraničí. Například Němci přišli s kovovými plastovými okny, aby snížili nájemné za vysoké ceny za vytápění. Ve skandinávských zemích na počátku 80. let byly okna nahrazena novými energeticky účinnými na úkor státu. Ale v Bulharsku v roce 1995 (kdy vláda schválila strategii rozvoje energetického sektoru do roku 2020) byla zvolena opatření na zlepšení energetické náročnosti, jedna z hlavních byla označována jako opravy oken, výměna a utěsnění oken.

V Rusku průkopníky v tomto oboru byla firma "Reon-FM", která v roce 1995 začala nabízet takovou službu. Společnost začala využívat velmi efektivní a cenově dostupnou technologii oprav a izolace dřevěných oken a balkonových dveří "EUROS TRIP".

Podstatou technologie je, že na obvodu okenního křídla nebo rámu okenního mleté ​​upevňovací drážkou, do které je švédský trubkové těsnění pomocí speciálního nástroje. Ventily jsou nastavitelné, nastavitelné rukojeti, západky, takže okna jsou snadno otevřena a zavřena, sklo kolem obvodu je ošetřeno kapalným silikonovým těsněním. Životnost takové izolace dosahuje 15 let.

Tato metoda izolace bude stát zákazníkovi levnější 6krát než instalace nových oken. Silikon je hlavní materiál používaný pro tepelnou izolaci pomocí technologie EUROSTRIP. Je to měkký a elastický materiál (smršťuje téměř na nulu), je chemicky inertní vůči alkydových a akrylové barvy, vhodný pro všechny, i pro ty nerovnoměrných mezer.

Také se používá materiál, jako je EPDM - hustší, tvrdší těsnění, což není plus, protože měkká a elastická vlastnost je pro ohřívač důležitá. Bál se dostat barvu. Je to o něco levnější než silikon. Doporučuje se pro rovnoměrné štěrbiny a pro okna, která jsou velmi zřídka malovaná.

TPE je cenově výhodné těsnění, ale má nejužší teplotní rozsah.

Technologie "EUROSTRIP" (existuje verze, že název technologie dali ruští odborníci - jménem těsnicího prostředku) je již dlouho používán v evropských zemích. Tato technologie, přizpůsobená ruským podmínkám, vám umožňuje odstranit praskliny okenních vázání a dát starým oknům nové narození.

Technologie, doplněná řadou originálních technik, umožňuje, aniž by došlo ke změně vzhledu obnoveného okna, snížit tepelné ztráty na 30%. A co je nejdůležitější, náklady jsou 6-10 krát nižší než náklady na instalaci nových oken, což je důležitý argument ve prospěch opravy pro mnoho obyvatel, kteří nemají finanční schopnost dát nové.

Obecně platí, že činnost firmy "Reon-FM" přináší poměrně hmatatelné výhody při řešení problémů s dodávkami energie, což snižuje náklady na vytápění. V průměru v důsledku nedostatečné kvality utěsnění okenních rámů nebo dveří dochází ke ztrátě zhruba 50 kWh za den a doba vytápění je 215 dní. Není těžké vypočítat ztráty, které lze eliminovat, aniž bychom se uchýlili k velkým penězům. V tomto ohledu služby firmy "Reon-FM" - mimořádně výhodná nabídka z praktického hlediska.

Dnes lze v mnoha městech Ruska objednat opravy oken - od Moskvy až po Angarsk. Obecně však trh s opravami oken nabývá rychlosti. Dnes je tato služba poskytována pouze jako doplňková služba.

"Jako samostatný směr je toto podnikání neziskové," zdůrazňuje Michail Šurganov, generální ředitel společnosti Okna-Stroi. - Primární volání specialisty pro spotřebitele nesouvisí s finančními náklady - je zdarma. V průměru, oprava okna zákazníkovi stojí 10-15% nákladů na novou, to je asi 600-2000 rublů. Částky jsou malé, a proto mohou podniky existovat pouze jako další směr k hlavnímu podnikání. Ahoj. Například výroba a prodej plastových oken a jako doplňková služba - opravy. Samozřejmě by bylo logičtější, kdyby se opravářské společnosti zabývaly velkými společnostmi - výrobci. Mají finanční, finanční i personální zdroje. Mělo by však být poznamenáno, že velké společnosti tento směr vzpomínají pouze v mimo sezónu - v zimě, kdy objem objednávek pro instalaci a instalaci oken klesá. Neexistuje žádný systém při poskytování opravářských služeb, proto se trh v Petrohradě stále nevyvíjí. Totéž se musí dělat neustále. "

Jedním z důvodů nestabilního vývoje trhu opravářských služeb je špatné povědomí zákazníků, prostě neví o existenci opravárenských firem. "Snažili jsme se inzerovat v novinách, ale bylo to neúčinné a nákladné," říká Michail Shurgapov. - V důsledku analýzy reklamní společnosti byl tisk považován za neefektivní vzhledem k tomu, že investované prostředky nebyly opodstatněné. Hlavními zdroji informací o zákaznících jsou internetové a referenční služby.

Samozřejmě, že nejoblíbenějším směrem v tomto oboru je opravy plastových oken. Je to asi 95% všech objednávek.

Druhým nejoblíbenějším směrem byla oprava dřevěných oken s dvojitými okny. Neexistence stížností v tomto segmentu však lze připsat pouze kvalitní instalaci a instalaci. Koneckonců, tento typ služeb je poměrně drahý a může si dovolit jen dobře založené zákazníky. V nedávné době však byly objednávky od majitelů nových chat, kde jsou instalována dřevěná okna s dvojitými okny, ale střední kvality. Existují problémy.

Mimochodem, máme třetí směr v opravárenských - hliníkových konstrukcích. Obyvatelé Petrohradu jsou vždy malé slunce, samozřejmě chci velké prostory, světlé místnosti. Výhody tohoto materiálu jsou zřejmé - velké fasádní zasklení, kde plast nemůže odolat. Je pravda, že existují nevýhody - existuje jen malá možnost opravy a úpravy. S plasty je jednodušší - je měkčí a pružnější, můžete "vysušit" i ta nejnebezpečnější okno. "

Takže oteplování, restaurování a opravy oken je spíše špatně rozvinutou výbavou, zatímco potenciální zákazníci jsou miliony. K dnešnímu dni se domy Rusů instalovaly asi 700 milionů metrů čtverečních. okna, která nesplňují moderní požadavky na tepelnou ochranu, zvukovou izolaci a vzduchotěsnost. Asi 800 milionů metrů čtverečních. m. okna, vitráže, stropní světla jsou ve výrobních a veřejných budovách.

Díky novým stavbám na trhu opravy oken se objevila nová výklena, která je podle odborníků obrovská. Jedná se o opravu tzv. "Eurookna". S neočekávanými neúspěchy oba majitelé nekvalitních nových "balíčků", stejně jako majitelé drahých a vysoce kvalitních, čelí bezohledným firmám. Výrobci často zapomněli klienta poučit, jak se starat o okna. Ačkoli se nyní specialisté výrobních firem a firem, zabývajících se instalací a instalací plastových oken, písemně poučit uživatele o provozu v samostatných poznámkách, kupující se neobtěžuje číst a postupovat podle pokynů. Je snadnější, aby někdo volal odborníka jednou za rok, aby mohl provést nezbytnou profylaxi. A firmy ne vždy chtějí trávit čas vysvětlovat, tak to mluvit - dát to a zapomněl. Proto je potenciál takového oboru, jako je opravy eurookna, a není to málo.

Rozsah služeb na opravu oken, které by mohly poskytnout pevný, je dostatečně široký: upravit, opravy a výměny armatur, montáže mikroventilací, montáž balkonu zámek, instalace balkon kliku, zámek větrání instalaci dětské pojistky, odstranění fouká oken a dveří, slack okno a dveře, montáž anti-zlomnyh okenních rukojetí, náhradní rukojetí, instalací výklopného mechanismu o otevření křídla instalačních křidélko zvané slepé straně okna, výměna skla, Výměna těsnění, aktualizace a těsnícího dosednutí s otevřením oken, instalace kanalizačních přípojek a parapetů, sítí proti hmyzu, stavitelných okenicemi na volné hře a lisování těsnění, oprava chyb v zapojení, výkon montážní švu v souladu s GOST 30971-2002, Box těsnění s montáž žaluzií a zámků, instalace okna se zastaví, parapety vyměnit, údržbu a obnovu po havárii plastových oken a hliníkových konstrukcí všech druhů, typů změna otevírání, kompletní přepojování výrobků, čisticích Penna x formace jednotka „šroub-vzduch“ ventilační systém, odstranění poškrábání a odření na plastového profilu, přesnost diagnóza výrobu a montáž PVC klapek okna obnovy pracovat na nemožnost sobě otevírání, zavírání, sklápění (křídlo výstup ze zablokované polohy), návaly horka a čistící příslušenství před znečištěním, úpravou armatury (vyloučení „pastvy“ letáků), odstranění různých jiných poruchách a dalších dodatečných prací.

Před třemi lety začala podnikat opravy oken, a to nemělo tolik - ne více než 1500 dolarů. Většina z nich měla vynaložit na zařízení (koncová frézka, průmyslová sešívačka a válec) a na těsnění a svorky. Zbytek je pro registraci a reklamu. Zisky byly však považovány za malé. Dnes, abychom tento obchodní model realizovali, je zapotřebí mnohem více. Nástroj je stále potřebný, ale jeho seznam se značně rozšířil:

1. Fréza určená speciálně pro řezání drážky v dřevěných oknech a dveřích pro montáž těsnění.

2. Úhlová bruska (bulharština).

3. Diskové brusné kotouče pro zpracování měkkého kamene a dřeva.

4. Vysoce výkonná pistole "WEXFORD" pro standardní kazety (310 ml) s těsněním.

5. V zimě je častěji potřebná sponkovačka pro okamžité umístění tepelného štítu.

6. Tavná zbraň.

7. Válečkem na rukojeti nainstalujte těsnění do drážky.

Opravy obchodních oken

Obchodní myšlenka: Oprava a údržba plastových oken

Plastová okna byla vkládána do chatových domů, škol, dormitrů a podobně a dnes stále existuje velká poptávka po tomto vynikajícím produktu, například plastová okna v Podolsku dnes plánuje téměř 20% obyvatel. Časem se tato okna začnou ptát na sebe sama. V tomto světě není nic věčného. Začíná proudit studeným vzduchem, začíná se potovat a proudit. Co dělat v takových případech?

A v takových případech se vy, vážený podnikatel, stane ústředním číslem rozhodnutí tohoto problému.

Otevřete svou firmu a pomůžete lidem překonat problémy s okny. A problémy jsou již vyšší než střecha a budou růst pouze. Chci vám říct, že nebudete mít potíže s nalezením klientů. V každém případě zatím, protože tato výbava je zcela zdarma a ještě předtím, než je soutěž stále daleko.

Musíte najmout dobré mistry a začít hrát. Poprvé, pokud máte dovednosti, můžete nezávisle provádět údržbu. S nárůstem poptávky po vašich službách budete potřebovat další pracovníky. Pokud se vám to nelíbí, seznámíte-li se s jinou firmou zde.

Chcete-li, aby se vaše firma rychleji otáčela, musí být ohlášena, tj. Chcete-li to provést, použijte místní média, inzerujte na oblíbené místo svého města, distribuujte propagační letáky do poštovních schránek.

Uzavírat smlouvy se správou kancelářských prostor, údržbou plastových oken a jejich opravami. Pro naplánovanou údržbu by se grafiky měly kompilovat. Také tarify za opravy a údržbu jsou vytvořeny předem. Čím vyšší je budova, tím vyšší jsou tarify, jak to chápu.

Ale vy můžete dělat víc než jen opravit, můžete vytvořit síť pro čištění oken, pokud vaše ambice umožňují, abyste podnikli tuto práci.

Ale pojďme se vrátit k naší klíčové otázce. Vaše výdaje by vás neměly vyděsit, protože jsou velmi skromné. Získáte nástroj. Již jsme diskutovali o nákladech na reklamu.

Poté si musíte koupit příslušenství a spotřební materiál pro plastová okna. Kování je pochopitelné, ale spotřební materiál je těsnicí pryž, glycerin pro mazání těsnicích dásní, montážní pěny, samořezných šroubů pro plast a tak dále. Pamatujte si, že těsnicí kaučuk pro různé PVC, použil jiný profil. Buďte opatrní.

Drahý přítel, jsem si jistý, že opravy a údržba plastových oken je velmi výnosná a roste každým rokem, protože se zvětší procento plastových oken. Mezitím kontaktujte nás, pokud potřebujete opravu oken v Moskvě.