Podnikání na papírnictví. Plánování obchodu s obchodním plánem

Dnes je nemožné si představit život bez duchovních drobností. Tento výrobek je poptávka všude a všude, od předškolních dětí až po důchodce. To je důvod, proč podnikání na papírnictví přináší dobrý a stabilní příjem bez toho, aby vyžadovalo významné počáteční investice.

Cílový segment

Potenciálními klienty jsou všechny segmenty obyvatelstva. Pro jasnost můžete všechny kupce rozdělit do skupin:

 • Rodiče dětí předškolního věku.
 • Žáci a jejich rodiče.
 • Studenti.
 • Podniky a kanceláře.
 • Ostatní.

Hlavní zákazníci, kteří nakupují co nejvíce, můžete pojmenovat první tři skupiny. Poptávka po potřebných produktech zůstává stabilně vysoká a téměř nezměněná. Největší příjem je na konci léta - počátkem podzimu a od září do června je odhadován jako průměr. Podnikání na papírnictví nelze nazvat riskantní, protože lidé budou pravidelně nakupovat kancelářské potřeby - pokud jsou vzdělávací instituce a vedení záznamů.

Forma činnosti

Při výběru organizační a právní formy činnosti je vhodnější se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Netrvá to moc času a ušetří peníze.

V případě, že obchodní činnost vytváří partneři, stojí za to udělat LLC - toto opatření je nezbytné k ochraně zájmů každého spoluzakladatele. Chcete-li najít nejvhodnější daňový režim, můžete se poradit s příslušnými orgány.

K zahájení činnosti je nutné získat sanitární a epidemiologické osvědčení a povolení od požární kontroly. Pokladna musí být nutně registrována u daňového úřadu. Každý zaměstnanec musí předložit osvědčení o ukončení lékařské prohlídky.

Jak vybrat místo?

Sortiment a úspěšné umístění budoucího obchodu je první věcí, kterou byste měli věnovat pozornost při vytváření podnikatelského plánu. Papírové potřeby je třeba zakoupit tak, aby poskytovaly cílový segment. Co se týče umístění, stojí za to pamatovat, že potenciální kupce nebude v přeplněné dopravě, aby zašel za pero nebo notebook, takže musíte vybírat zaneprázdněná místa s velkým provozem. Vynikající, když v bezprostřední blízkosti budou umístěny supermarkety a nákupní centra.

Pokud je budova vícepodlažní, měli byste upřednostňovat první patro - takže se zvýší počet potenciálních kupujících.

Za prvé, můžete výběr zastavit v místnosti s malou plochou, ne více než 8 metrů. To stačí k vyhledání produktů a po obdržení stabilního příjmu má smysl zvýšit podnikání na papírenství, přidávat nové skupiny zboží a rozšiřovat území.

Při výběru místnosti je třeba přemýšlet o tom, kde bude skladiště umístěna. Pokud je oddělená místnost s rozlohou asi 3 metry - to je úžasné. V opačném případě můžete vytvořit oddíl, který skrývá pomocné území.

Existuje jedna důležitá nuance: místnost by neměla být mokrá, zkazí papírové výrobky.

Potřebné vybavení

Další důležitou položkou je obchodní zařízení pro papírenské obchody. Minimálně budete potřebovat rozvaděč a police pro výrobky. Tvar a rozměry mohou být různé: můžete nainstalovat jeden pevný stojan na celou stěnu nebo ji rozdělit do několika malých skříní. V případě potřeby je možná instalace regálů a sítí.

Všechny tyto konstrukce a jejich upevnění musí být vysoce kvalitní, odolné a spolehlivé, aby se neztrácely pod hmotností zboží.

V centru obchodního sálu můžete nainstalovat krásné závěsné police, které na sebe nasadíte kouli nebo originální dárkové soupravy. To bude přitahovat pozornost kupujících.

Sortiment

Jaké produkty je třeba zakoupit? Vše závisí na specializaci, kterou podnik bude mít na papírnictví. Protože je pro začínajícího podnikatele velmi nákladné pokrýt všechny skupiny potenciálních kupců, je smysluplné zaměření úsilí na uspokojení potřeb jedné skupiny prozatím.

Neměli byste šetřit na kvalitě, nakupovat nejlevnější zboží. Je výhodnější držet se uprostřed: prodat dobré věci za rozumné ceny. V tomto případě existuje větší šance na získání zákazníků, kteří se stanou běžnými zákazníky.

Nemusíte ukládat hodně podobného produktu, ale vyžaduje spoustu investic. V prodeji by měly být sezónní produkty pro žáky a studenty, literaturu, kalendáře a dárkové předměty. Za prvé to stačí.

Jak vybrat dodavatele?

Nejvýhodnější je nakupovat zboží od velkoobchodních dodavatelů. Můžete to udělat na internetu nebo v telefonním režimu, abyste šetřili čas a peníze. Než se rozhodnete o konkrétním místě prodeje, musíte pečlivě prozkoumat všechny pracovní podmínky, nabízené zboží a porovnat ceny. Stojí za to požádat o dodací podmínky, abychom objasnili, zda existují potřebné certifikáty. Pouze po úplné analýze všech dat můžete začít spolupracovat s konkrétním dodavatelem.

Zaměstnanci

Nábor je velmi důležitým bodem, bez této položky neexistuje jediný obchodní plán. Kancelářské potřeby lze rozložit tak, aby si kupující nezávisle vybrali ty správné produkty. Ale v každém případě potřebujete pokladníka a prodejního konzultanta, který bude sledovat objednávku a poskytovat zákazníkům potřebné informace.

Uspořádání zboží musí splňovat určité požadavky. Při výběru zaměstnanců stojí za to požádat o znalosti a úroveň kompetencí. Komunikace, společenská schopnost, sebevědomí a přesnost nemají žádný význam.

Před začátkem školního roku může být vyžadován další personál, protože počet kupujících se výrazně zvýší. Tyto výdaje by měly být předem zahrnuty do položek výdajů.

Reklamní kampaň

Téměř každá firma potřebuje podporu reklamy. Tato firma není výjimkou. Stojí za to objednat jasné znamení, které přiláká pozornost potenciálních kupujících. Letáky, vizitky a letáky jsou také docela účinnými nástroji.

Tím, že otevřete prodejní místo, můžete načasovat akce nebo uspořádat shromáždění dárků, zákazníků, jako jsou takové události. Správně prováděná reklama kancelářského obchodu je spolehlivým nástrojem pro zvýšení prodeje.

Přibližné výpočty

Období, za které se obchod uhradí, je přibližně 1 rok a index ziskovosti je 15-30%. Ale než získáte čistý zisk, musíte investovat:

 • Registrace - asi 2 000 dolarů.
 • Pronájem prostor - od 20 000 dolarů.
 • Vybavení - od 7 000 dolarů.
 • Nákup zboží - 10-15 000 dolarů.
 • Plat zaměstnance je 1000 až 2000 dolarů.

Obal je asi 40-60%, takže čistý zisk v prvním měsíci bude asi 5 000 dolarů.

Jak otevřít úložiště papíru

Papírnictví - to je jedna z těch podniků, které budou vždy mezi spotřebiteli poptávány. Pensky, papír, sešívačky a další příslušenství jsou stejně žádané mezi pracovníky kanceláře i školáky a jejich matky. Z hlediska uspořádání vlastního podnikání je to také poměrně slibný směr. Pro úspěšný prodej je hlavním úkolem zvolit si správné místo, kde bude zboží zejména poptávka, a vytvořit optimální sortiment.

Jak začít podnikat

Pokud jste se rozhodli, že chcete podnikat v kanceláři, musíte nejprve studovat tento segment a práci podobných obchodů. Nepoužívejte například obrovské hypermarkety zboží pro školu a kancelář - začínající podnikání je nepravděpodobné, že by byl hoden konkurence.

Sběr analytických údajů, studie rozsahu konkurentů, harmonogram jejich práce a specifika jejich práce umožní sestavit nejkomplexnější obchodní plán, který bude odrážet jak silné, tak slabé stránky. Kromě toho vám tato informace pomohou vybrat správné místo pro budoucí prodejnu: už víte, kteří kupující hledají.

Právní registrace

První věc, kterou musí podnikatel v budoucnosti udělat před tím, než nastoupí do realizace svého plánu, je požádat daňový inspektorát. Úřad je podnikatel, a proto musí být registrován a zdaněn, stejně jako každý jiný zdroj příjmu.

Pro práci stačí získat osvědčení o individuálním podnikateli (IP), které uděluje právo vykonávat podnikatelskou činnost: uzavření smlouvy o nájmu a dodávce, účast v nabídkových řízeních,

Chcete-li získat tento doklad, musíte požádat úřad FNS v místě registrace, zaplatit státní službu a vyplnit příslušnou přihlášku v předepsaném formuláři. Po uplynutí 5 pracovních dnů získáte certifikát o registraci IP.

Jak otevřít kancelářský obchod od začátku: podnikatelský plán

Plánování je klíčem k úspěchu jakékoli firmy. Také v tomto případě je obchodní plán papírenského obchodu nesmírně důležitý: pomáhá před tím, než se rozhodne, předložit a vyhodnotit budoucí podnikání. Pomocí obchodního plánování můžete určit hlavní výhody vašeho obchodu a důraz na ně a určit nedostatky, které mohou být skryté nebo opraveny ve fázi vzniku případu.

Podnikatelský plán by měl obsahovat podrobný popis kancelářského obchodu: od sortimentu až po pracovní plán. Zaměstnanci, hloubka volby zboží, reklama - to vše by se mělo odrazit v dokumentu.

Potenciální kupci

Papírnictví je naprosto nezbytné pro všechny lidi: někteří lidé kupují několik pera a používají je po dobu jednoho roku, jiní mohou používat stejné pero několik týdnů. Hlavní kontingent kupujících, kteří se stanou častými běžnými zákazníky, jsou:

 • žáky a jejich matky;
 • děti do 7 let;
 • dospívajících a studentů;
 • kancelářští pracovníci;
 • vládní úředníci.

Kancelářské a státní struktury pomáhají napravit situaci - neustále potřebují nová pera, samolepky a další kancelářské doplňky. Samozřejmě, firmy a stát jim poskytují všechny potřebné, ale ne v množství.

Výběr místnosti

Kompetentní volba prostor je klíčem k úspěchu budoucího podnikání. Vše závisí na tomto rozhodnutí: jak pojmenovat kancelářský obchod, jaký bude jeho sortiment, jaké vybavení se bude požadovat atd.

Pro každý obchodní plán je tento aspekt velmi individuální, obecně však musí být splněny následující pravidla pro zařazení do klerikálního podnikání:

 • přítomnost v blízkosti školy nebo univerzity;
 • přítomnost velkých kancelářských center;
 • umístění je možné ve spánku hustě osídlených oblastí;
 • umístění na prvním řádku hlavní silnice.

Výběr by měl být prostor umístěný v prvním patře nákupních center, což zvýší tok neustálého toku kupujících.

Místnost musí být nutně nastavena na optimální úroveň vlhkosti, takže papír a notebooky nemají vlhkost. Měli byste se také ujistit, že máte možnost přidělit část prostor pro uložení.

Zařízení

Obchod s papírenským zbožím je také atraktivní, protože nevyžaduje zvláštní vybavení, které by bylo nezbytné udržet prodejní typ zboží.

Hlavním požadavkem na vybavení je možnost umístění papíru do nejvhodnějšího světla. Kupující by měl být pohodlně volit položky nezávisle bez pomoci prodejce, a proto by měl být umístěn cenově dostupným způsobem.

Nejběžnější pro uspořádání kanceláře jsou:

 • nástěnné police;
 • skleněné vitríny;
 • regály;
 • visící prvky.

Volba je omezena pouze fantazií podnikatele a charakteristikou jeho rozsahu. Při pokládání je důležité, aby regály nevypadaly prázdné: tato chyba je často tolerována podnikateli. To souvisí se skutečností, že zboží je často velmi malé a každé vyžaduje zvláštní pozornost. Nezapomeňte také na kancelářské vybavení pokladny.

Sortiment

Kancelářský úřad je docela úzce zaměřený podnik, avšak v tomto segmentu je možné dosáhnout obrovské rozmanitosti zboží, které může uspokojit vkus každého kupce. Především je důležité analyzovat potenciální zákazníky a identifikovat jejich potřeby.

Můžete podmíněně rozdělit sortiment kancelářské potřeby do několika kategorií:
školní potřeby;

 • kancelářský kancelán;
 • knihy, vývojové, stolní hry;
 • soupravy pro falšování, barvy, barevné papíry a lepenky a podobně;
 • vzdělávací materiály (atlasy, mapy, referenční knihy).

Je-li obchod se nachází v blízkosti školy, nejrozumnější, aby se rozsah v blízkosti základní školní potřeby :. notebooky, ručkách, kompasy, tužky, atd V každém případě musíte mít alespoň minimální soubor různých druhů papíru, včetně barev, několik dětí nebo knihy, výstroje, míčky, tužky na téma a fixy, atd

Nepokoušejte se rozšířit nabídku na stejné peníze, abyste se zaměřili na levné zboží. Typicky je tato kancelář nízké kvality, a proto podruhé kupující nepřijde.

Zaměstnanci

Nejoptimálnější plán práce pro kancelářský obchod je 10 hodinový pracovní den. V návaznosti na to je možné organizovat práci personálu dvěma způsoby: posuny 5/2 nebo 2/2 (3/3 atd.). Po dobu pěti dnů bude zapotřebí jednoho hlavního prodejce a jednoho dodatečného, ​​který v prvních fázích práce může provést sám podnikatel. To pomůže lépe porozumět potřebám zákazníků a v budoucnosti vytvářet sortiment podle svých preferencí.

Základní požadavky na zaměstnance jsou přesnost a pozornost. Drobné podrobnosti vyžadují opatrnost při manipulaci a pečlivém účetnictví výrobků.

Hledání dodavatelů

Problémy s hledáním dodavatelů od podnikatelů obvykle nekupují zboží mono několika způsoby:

 • na velkoobchodních dodavatelských základech;
 • ve velkoobchodních internetových obchodech;
 • telefonem z katalogu.

Můžete vybrat libovolnou z možností sami. Na velkoobchodních základech je možné odhadnout kvalitu zboží a podrobně jej prověřit, nicméně tato metoda trvá hodně času. Když je základní sortiment již vytvořen, často není pečlivé studium zboží zbytečné.

Na internetových stránkách je prezentován ne méně široký sortiment, často je možné splnit originální rozhodnutí, která mohou diverzifikovat show-window.

Dodání na většině takových portálů je zdarma, což zpřístupňuje nákupní proces. Objednávka po telefonu je vhodná pro ty, kteří již v prodejně důkladně znají celou řadu zboží a jsou připraveni objednat bez dalšího času.

Obchodní "kancelářské potřeby": ziskovost, recenze

Podnikatelé, kteří nedělají vážné chyby při výběru místa a vytváření sortimentu, nejčastěji rozvíjejí své podnikání a spouštějí celé sítě. Obal pro papírnictví je až 100%, průměrná ziskovost dosahuje 35-40%.

Podle názoru podnikatelů, kteří se aktivně podílejí na této oblasti trhu, kancelářské podnikání je spíše rozmarný a mnohostranný projekt, který vyžaduje neustálou přítomnost majitele. Je třeba pravidelně doplňovat sortiment s novinkami, zajímavými nabídkami, přitahovat kupujícího, protože nákup stejných předmětů vás může nudit. Zároveň podnikatelé trvají na tom, že nejtěžší věcí je v budoucnu začátkem vývoje zkušeností, problémy s počátkem podnikání nebudou.

Plánování obchodu s obchodním plánem: co potřebujete začít a kolik stojí

Chcete-li otevřít prodejnu papíru od začátku, je třeba zvážit množství dostupného počátečního kapitálu. Rozsah podnikání se značně liší: od malého prodejního místa až po specializovaný obchod se samoobsluhy.

Obchodní význam

Faktory prokazující význam obchodního projektu kancelářského skladu:

 1. Stejně vysoká poptávka po kanceláři. Není ovlivněna hospodářskými a finančními krizemi.
 2. Široká škála potenciálních zákazníků. Lidé potřebují v papírenství různé věkové a sociální kategorie. Bez kanceláře neexistují vzdělávací instituce, žádné úřady, žádné jiné instituce. Vyhlídky na trhu jsou také důsledkem nárůstu porodnosti pozorovaného v posledním desetiletí. Vedl ke zvýšení potřeby školních potřeb.
 3. Prodané výrobky se velmi pomalu stávají zastaralými, a to jak morálně, tak i fyzicky. Není nutné je ukládat, například chladicí jednotky a další speciální zařízení.
 4. Abyste mohli otevřít a provozovat firmu, nemusíte mít zvláštní dovednosti a dovednosti. Tento druh činnosti je vhodný i pro nezkušeného podnikatele.

Analýza trhu a cílové publikum

Ruský trh s papírnictvím má výraznou sezónnost. V období od května do července, kdy děti mají dovolenou, a v dospělých prázdnin, poptávka po papírnictví padá. Od srpna do listopadu dosáhne maxima.

Asi polovina kapacity ruského trhu s kancelářskými potřebami zaujímá osm hlavních distributorů. Vedoucí pozice v prodeji byly přiděleny segmentu papíru a bílého a psacího příslušenství. Kapacita domácího spotřebitelského trhu v tomto segmentu je zhruba 2,5 miliardy dolarů ročně.

Hlavní kategorie odběratelů kancelářských potřeb:

 • děti předškolního věku (děti do 7 let), které nakupují rodiče a ostatní příbuzní;
 • žáci základních a středních tříd (děti od 7 do 12 let), kteří přijíždí nakupovat s rodiči;
 • starší žáci (dospívající od 13 do 18 let), kteří nakupují nezávisle;
 • studenti (od 18 do 30 let);
 • učitelů a učitelů (od 23 do 55 let);
 • ostatní kategorie: kancelářští pracovníci, zaměstnanci státních institucí atd. (od 22 do 60 let).

Podnikatel má právo zvolit specializaci obchodu a orientaci své práce na konkrétní kategorii zákazníků.

Soutěžící a konkurenční výhody

 • specializované kancelářské obchody;
 • oddělení supermarketů a hypermarketů;
 • drobné maloobchodní prodejny psacích potřeb;
 • specializované online obchody.

Navzdory velmi vysoké konkurenci má dokonce nováček podnikatel možnost získat si své tržní místo a vrátit se k jeho počáteční investici.

Klíčem k úspěšnému fungování obchodu by měly být následující konkurenční výhody:

 1. Dobře promyšlená cenová politika. Náklady na zboží by měly být tvořeny na základě analýzy cen přímých konkurentů.
 2. Chcete-li přilákat a udržet si zákazníky, můžete provádět propagační akce, prodej, zajišťovat vydání slevových karet a rozvíjet bonusový program.
 3. Slevy pro velkoobchodníky.
 4. Pohodlný pracovní plán obchodu (ideální čas - od 8:00 do 20:00). Je důležité, aby neměl volno, zejména v sobotu a neděli.
 5. Spolehliví výrobci výrobků zaručují vysokou kvalitu.
 6. Nabídka moderního sortimentu. Na obálkách notebooků by měly být zobrazeny populární kreslené postavičky, herci a hudebníci.
 7. Přátelská služba.
 8. Poskytování doplňkových služeb: doručování, tisk souborů, kopírování, laminování atd.

Pokyny krok za krokem

Chcete-li otevřít úložiště papíru od začátku, budete potřebovat:

 1. Proveďte analýzu trhu.
 2. Vypracujte obchodní plán a určete, kolik stojí projekt.
 3. Zaregistrujte společnost v daňové a jiné instance.
 4. Najděte dodavatele produktů.
 5. Vyjměte pokoj a podepište nájem.
 6. Proveďte opravu obchodní plochy.
 7. Koupit obchodní zařízení a nainstalovat ho.
 8. Získejte povolení k obchodování.
 9. Proveďte marketingovou kampaň.
 10. Vytočte personál.

Obchodní registrace

Hlavní body procesu registrace:

 1. Obchodník může umístit obchod jako IP nebo LLC. Druhá forma je vhodná, pokud existuje několik organizátorů nebo se plánuje v budoucnu otevřít řetězec kancelářských potřeb.
 2. Při registraci IP bude státní povinnost 800 rublů a společnost 4 000.
 3. V dokumentech, které mají být vyplněny při registraci obchodu, je uveden kód OKVED - 47.62.2. Nazývá se: "Maloobchod s kancelářskými potřebami a papírnictví ve specializovaných prodejnách".
 4. Podnikatel bude mít prospěch z výběru jediné daně z imputovaného příjmu nebo ze zjednodušeného daňového systému (15%).
 5. Po zakoupení pokladny musí být zaregistrován a uzavřen smlouvou o její obsluze.
 6. Aby mohl obchod přijímat platbu bankovní kartou, musí mít společnost zúčtovací účet.

Zapojení zprostředkovatelů do procesu legalizace stavu firmy ušetří čas podnikatele, ale bude vyžadovat dodatečné materiálové infuze.

Ke spuštění obchodu budete potřebovat následující dokumenty:

 • dokumenty potvrzující skutečnost registrace společnosti;
 • certifikát statistické služby o přidělení kódu pro OKVED;
 • dokument, který povoluje užívání označení;
 • osvědčení potvrzující vlastnictví obchodního prostoru nebo pronájmu;
 • odborné stanovisko hygienické a epidemiologické služby;
 • znalecký posudek společnosti Rospotrebnadzor;
 • odborné stanovisko Hasičského záchranného sboru;
 • povolení od Městské obchodní komory;
 • smlouva se společností, která bude provádět likvidaci odpadu a odpadků;
 • doklady pro pokladnu;
 • odkazy zaměstnanců na přechod lékařské prohlídky a medknizhki;
 • pojištění do obchodu.

Umístění a umístění

Vlastnosti výběru místa pro umístění obchodní společnosti:

 1. Doporučujeme otevřít obchod v těsné blízkosti potenciálních zákazníků a partnerů, v blízkosti různých vzdělávacích institucí a kancelářských budov. Dobré umístění pro obchod může být spací prostor nebo velké nákupní centrum.
 2. Pohodlný přístup, přístup do obchodu a parkování.
 3. Rozvoj infrastruktury. Dostupnost zastávek veřejné dopravy, stanic metra atd.
 4. Okolí s obchody, které prodávají zboží pro děti (například hračky, knihy, oblečení).
 5. Nedostatek blízkých konkurentů.

Požadavky na prostory:

 1. U malého prodejního místa je plocha až 30 metrů čtverečních. Chcete-li spustit středně velké sklady bude potřebovat asi 70 metrů čtverečních, a velký - více než 100.
 2. Dostupnost komunikace: elektřina, vytápění.
 3. Suchá místnost, protože bude muset ukládat zboží, které se zhoršuje vysokou vlhkostí.
 4. Je lepší si pronajmout pokoj v prvním patře.

Úložiště je rozděleno do následujících zón:

 • obchodní síň;
 • pokladna;
 • technická místnost;
 • sklad;
 • koupelna.

Sortiment

Sortiment budoucího skladu závisí hlavně na následujících faktorech:

 • materiální příležitosti podnikatele;
 • zaměřené na konkrétní skupinu cílových spotřebitelů;
 • velikost prodejní plochy.

Celý seznam zboží lze podmíněně rozdělit do tří hlavních skupin:

 • zboží pro ty, které studují (například školní tašky, cvičební knihy, obaly, pera, tužky, alba, notebooky, pravítka, kompasy, gumy atd.);
 • kancelářské potřeby (například papír pro tiskárny, kancelářské soupravy, punčochy, sešívačky, lepidlo, složky, poznámkové bloky, soubory apod.);
 • ostatní zboží (například vzdělávací a dětská literatura, dárky-suvenýry, kalendáře apod.).

Vedle poskytování základních služeb pro prodej papírnického zboží může obchod nabídnout zákazníkům další služby:

 • kopírování dokumentů;
 • tisk souborů a fotografií;
 • prodej kazet nebo barev pro ně;
 • dodání zboží doma;
 • přijetí objednávek prostřednictvím internetového obchodu.

Také na volné ploše obchodu můžete umístit platební terminál, bankomaty atd.

V každém obchodě s papírem by měly být následující zboží:

 • rukojeti několika typů s různými tyčemi;
 • tužky různých stupňů tvrdosti a obsahu tuku;
 • gumy;
 • tyče;
 • ostřičky;
 • údery (korektory);
 • pravítka, trojúhelníky, úhloměry;
 • výkresové příslušenství;
 • složky a soubory;
 • papír pro tisk;
 • barevný papír;
 • notebooky s různým počtem stránek, buňkou a pravítkem;
 • notebooky a notebooky;
 • karton a barevný papír;
 • štětce a barvy;
 • děrovače a sešívačky;
 • tužky, barevné tužky, značkovače atd.

Výběr dodavatelů

Dodavatelé zboží mohou být:

 • výrobci zboží (dodání je vždy na náklady kupujícího);
 • velkoobchodní prodejny;
 • velkoobchodní základny;
 • Internetové trhy atd.

Hlavní kritéria pro výběr dodavatele jsou:

 • cena zboží;
 • kvalita zboží a dostupnost certifikátů kvality pro výrobky;
 • dodací lhůty;
 • vzdálenost dodavatele;
 • možnost odložení platby za zásilku zboží;
 • pověst a představu dodavatele.

Potřebné vybavení

Při zdobení obchodu doporučujeme používat služby profesionálního designéra. Pomůže sestavit návrh budoucího obchodního plánu, na jehož základě je nutné zakoupit / objednat obchodní zařízení.

Podrobný návod k otevírání kancelářského skladu

V moderním podnikání je obtížné najít neobsazenou buňku. Obchod s papírnictví je však přesně takový, jaký bude vždy požadován. Tyto výrobky jsou správně považovány za základní zboží. Lidé různých věkových kategorií to potřebují. O tom, jak správně implementovat myšlenku prodeje papírnického zboží, budeme o tomto článku hovořit.

Je výhodné otevřít kancelářský obchod?

Odpověď na tuto otázku leží na povrchu. Nikdo nemůže představit bankovní zaměstnanec se zlomenou rukojetí, učitelé bez kliky s červenou pastou bez studentských notebooků, pravítka, notebook studenta bez notebooku nebo předškolák, který nechce čerpat. Všechny jsou spojeny potřebou psaní.

Rozmanitost zboží přispívá k přilákání rozmanitého kupce, protože bez kancelářských potřeb nemůže existovat žádná kancelář, žádná vzdělávací instituce. Jsou potřebné jak pro dítě, tak pro důchodce.

Podnikání pro prodej papírnictví bude vždy poptávka a prodané výrobky - aby si udržela svou naléhavost po dlouhou dobu.

Co potřebujete k otevření kancelářského obchodu?

Zavedení prioritních opatření pro rozmístění obchodu s kancelářskými potřebami na první pohled není snadná záležitost. Je však nutné provést povinné fáze realizace této myšlenky. Volba umístění obchodu, prognóza prodeje na trhu, určení, která kategorie lidí bude představovat hlavního spotřebitele, přítomnost blízkých podobných zařízení jsou rozhodujícími faktory budoucího podnikání.

Umístění v blízkosti obchodu s kancelářskými budovami, vzdělávacími institucemi různých úrovní - jednou z hlavních podmínek pro prosperitu plánované prodejny. Dalším pozitivním stavem bude dobré dopravní toky, stejně jako parkování vozidel.

Vycházíme z toho, že budoucí spotřebitelský kontingent a odpovídající sortiment zboží jsou určeny.

Po prozkoumání výše uvedených faktorů, po zvážení všech výhod a nevýhod, můžete začít realizovat myšlenku otevření obchodu.

Zárukou úspěšného obchodování je pečlivé plánování, vypracování kvalitativního plánu prioritních opatření. Čím více je vypracován podnikatelský plán, tím jsou přesněji určeny náklady a budoucí příjmy, tím větší je pravděpodobnost kvalitních investic a maximální snížení doby návratnosti.

Vypracování podrobného podnikatelského plánu a registrace podnikání u daňových orgánů lze včas spojit.

Registrace individuálního podnikání

Registraci individuálního podnikatele provádí daňové úřady v místě bydliště na 3 pracovní dny. Chcete-li provést tento postup, je nutné poskytnout cestovní pas a TIN. Absence TIN není důvodem k odmítnutí registrace, může být přidělen společně s registrací PI. Státní poplatek za registraci činí 800 rublů.

Je lepší provádět takové akce na vlastní pěst. Zapojení zprostředkovatelských firem do registrace vyžaduje dodatečné finanční náklady.

Formu zdanění nejlépe vybírá klasifikátor OKVED jako 52.47.3 - maloobchod s novinami a papírnictvím, s 15% zjednodušeným daňovým systémem.

Požadované dokumenty pro otevření obchodu

Kompletnost a správnost vydaných povolení je nenahraditelným atributem nového obchodu. Některé dokumenty jsou registrovány ve fázi registrace OP, jiné - v procesu realizace myšlenky.

Povinný seznam dokumentů obsahuje:

 • dokument potvrzující registraci OŠ;
 • doklad o registraci daňového poplatníka;
 • Certifikát Goskomstatu o přiřazení kódu (OKVED);
 • autorizační dokument pro použití označení;
 • pronájem prostor (pro majitele - osvědčení o vlastnictví);
 • uzavření městské hygienické a epidemiologické inspekce;
 • certifikát Rospotrebnadzor;
 • smlouva o likvidaci tuhého komunálního odpadu a odpadků;
 • doklad potvrzující registraci pokladny;
 • pojistná smlouva obchodu.

Zpracování výše uvedených dokumentů zpravidla vyžaduje spoustu času a nervů jednotlivého podnikatele. Je lepší kontaktovat specialisty, aby urychlila proces jejich kvalitní přípravy nebo studium tohoto článku.

Podnikatelský plán: fáze sestavování

Vytvoření podnikatelského plánu je realizace výpočtů pro zavedení podnikání, zisku, určení doby návratnosti.

Nejnalikantnější a nejodpovědnější prací je provést komplexní výpočty s maximálním zajištěním všech nákladů. Tyto položky obvykle zahrnují:

 1. Pronájem a opravy prostor budoucího skladu.

Určení významu při výběru místnosti je umístění blízkých vzdělávacích institucí, kanceláří firem a vládních agentur. Z odhadovaného počtu cílových odběratelů je vybrána oblast budoucího obchodu. Vedle obchodního sálu je nutné zajistit malý sklad pro hotové výrobky, místnost pro hlavu a zaměstnance, toaletu. Je žádoucí, aby obchodní místnost byla prostorná a dobře osvětlená.

V budoucím obchodě by měl být tepelný režim dodržován s optimální vlhkostí výrobku.

Pro provádění oprav je lepší přilákat odborníky, kteří budou kvalifikovat odhad a kvalitativně provést práci.

 1. Získávání a instalace technologického zařízení.

Před nákupem komerčního vybavení doporučujeme vyzvat zkušeného designéra, aby poradil, jak správně vybavit interiér.

Speciální vybavení kancelářských potřeb je levná, snadno sestavitelná, má jinou konfiguraci.

Seznam použitých zařízení:

 • kovové regály;
 • vitríny pod sklem;
 • závěsné police;
 • prodejní okno prodávajícího;
 • pokladna a stůl pro ni;
 • tabulka hlavy s křeslem, židle;
 • stůl, židle, individuální skříňky v salonku a obchodní místnost;
 • zrcadlo, police na toaletu;
 • značka obchodu (vyrobená individuální objednávkou).
 1. Nábor s definicí měsíčního mzdového fondu.

Výběr prodejců kancelářského obchodu vyžaduje určitou selektivitu. Prodávající by měl být kupujícím ohleduplný a se zbožím ozdoben. Pro malý obchod je postačující jeden prodejce a jeden pokladník.

Bez účetního, technického pracovníka pro trvalé čištění prostor, můžete se poprvé setkat. Pověřit ochranu prostor pro automatizaci nebo živá osoba - dle uvážení podnikatele.

V závislosti na počtu zaměstnanců je délka trvání směny stanovena na mzdy a vypočítává se měsíční mzdový fond.

 1. Určení budoucího sortimentu zboží.

Na základě velikosti užitečné plochy obchodní plochy a finančních možností podnikatele je stanoven seznam zboží určeného k prodeji. Mohou být rozděleny do dvou velkých skupin:

 • zboží pro studenty (notebooky, notebooky, alba, pera, tužky, pravítka, gumy, kompasy, tyče pro rukojeti atd.);
 • kancelářské potřeby (kancelářské soupravy, sešívačky, razníky, lepidla, pojidla, lepenka, papír na tiskárny, soubory apod.).

Je to dobrý nápad mít roh pro kopírování, nákup kazet nebo malování k nim.

Sortiment lze rozšířit nebo snížit. Vše závisí na poptávce zákazníků.

Pokud v blízkosti obchodu existují rozpočtové organizace, je možné pro zákazníky v obchodě přidělit bezhotovostní zúčtování, kde budou vydávány směnky k úhradě zboží. Nabídněte velkým společnostem, aby uzavřely smlouvu o velkoobchodní dodávce zboží s dodáním a slevou.

 1. Studium trhu dodavatelů zboží a jeho nákupu.

Definice způsobu nákupu zboží závisí na finančních možnostech podnikatele. Moderní trh je plný všech druhů velkoobchodů, základen, internetových trhů.

Je známo, že základny a velkoobchodní prodejny dodávají zboží. V on-line obchodu obvykle platí poštovné kupující.

Výrobky v obchodě by neměly být příliš levné, ale příliš drahé by se neměly unést. Jinými slovy, skupiny zboží s různou úrovní hodnoty jsou potřebné k přilákání různých kategorií lidí.

Má smysl studovat nákup zboží přímo od výrobce. Navíc je zde cena zboží a mínus je její dodávka.

 1. Reklamní náklady.

Na první pohled kancelářské potřeby nepotřebují reklamu. Toto tvrzení je však chybné.

Farebný, dobře vypadající obchod se znakem má informační povahu. To je dvakrát nutné při otevírání nové zásuvky. Na vývěsní tabuli je možné umístit logo obchodu a následně jej zopakovat na vizitky a letáky.

Bylo by nadbytečné instalovat přenosný posuvný ukazatel směrem k obchodu, který je instalován na místech nejintenzivnějšího chodu chodců.

Distribuce letáků s pozvánkou k otevření obchodu bude mít pozitivní úlohu při přilákání kupujícího.

Souhrnný výpočet nákladů na otevření obchodu a jeho splacení

Po určení všech pravděpodobných směrů počátečních investic můžete postupovat podle definice předběžných nákladů v peněžním vyjádření:

 • registrace IP - 800 rub.
 • nájemné za prostory je 20 000 rublů.
 • opravy prostor - 100 000 rub.
 • získání obchodního a skladového vybavení - 50 000 rublů.
 • náklady na reklamu - 15 000 rublů.
 • počáteční nákup zboží 250 000 rub.
 • mzda všech zaměstnanců je 45 000 rublů.

Z těchto výpočtů je zřejmé, že otevření malého kancelářského obchodu bude vyžadovat zhruba 500 tisíc rublů. počáteční investice. Zde nejsou zohledněny náklady na první 2-3 měsíce nezbytné k "podpoře" dohodnutého obchodu. Během tohoto období bude většina čistého zisku použita k doplnění zásob a rozšíření rozsahu.

Na základě toho bude počáteční investice 750 až 800 tisíc rublů.

Po období vytváření obchodu je malý obchod schopen přinést čistý zisk 35-45 tisíc rublů. za měsíc. Jednoduché aritmetické operace ukazují, že návratnost nového kancelářského obchodu bude 1,5-2 let.

Kompetentní organizace obchodu, rozšíření klientely v důsledku nárůstu velkoobchodních kupců pomůže výrazně zkrátit toto období.

Další služby v kancelářském oddělení

Přitažlivost kupujících doplňkových služeb v kanceláři ovlivňuje celkovou bilanci příjmů.

Dostupnost volného místa v obchodní síti umožňuje instalovat další vybavení pro reprodukci různých textových nebo grafických materiálů. Tato služba bude oblíbená v prostředí studentů (pokud se nachází v blízkosti univerzity), vládních agentur, služeb.

Při instalaci barevné tiskárny se klientům zobrazí tisk všech druhů fotografií. V této podobě mohou být služby zajímavé jak pro mladé lidi, tak pro starší občany.

Ochrana dokumentů, obrázků a fotografií je dnes řešena pomocí speciálního vybavení. Výchozí materiál je pokryt filmem na jedné nebo obou stranách a chrání jej před mechanickým poškozením. Tato služba se těší rostoucí popularitě. Instalace zařízení a poskytování služeb pro laminování vytvoří příliv dalších zákazníků obchodu.

Výše uvedené služby zlepší obraz kancelářského obchodu a přilákají nové potenciální zákazníky.

Jak otevřít obchod s papírem (video)?

Video ukazuje, jaké kroky je třeba podniknout při otevírání kancelářského obchodu a jak se to dělá v praxi.

Otevírání obchodu s prodejem kancelářských potřeb lze připsat nízkonákladovému obchodu s vysokou efektivitou využití investovaných prostředků. Správně zvolené místo, pestrý sortiment, přiměřené ceny zboží, široká škála doplňkových služeb - základ pro budoucí úspěch.

Jak otevřít úložiště papíru

Situace na ruském trhu s kancelářskými potřebami se rozvinula tak, že počet aktivních účastníků na tomto trhu je velmi vysoký. Jedním z hlavních důvodů, které ovlivnily takový vývoj, je to, že tento trh je charakterizován absencí velkých hráčů. To přispívá k růstu počtu malých a středních obchodních podniků, které si navzájem vyhrávají malý podíl na trhu. Dnes v Rusku je více než 3 tisíce profesionálních operátorů papírenského trhu.

Podrobný plán otevření kancelářského obchodu

Především se doporučuje pečlivě prozkoumat hlavní hráče na trhu kancelářských potřeb vašeho města a položit si otázku: jaká bude hlavní konkurenční výhoda nové prodejny?
K dnešnímu dni existuje několik typů obchodů prodávajících klerické výrobky:

 1. Specializované kancelářské obchody nabízející nejširší sortiment výrobků této skupiny. Včetně síťových specializovaných prodejen.
 2. Obchodní domy nabízející dárek a reprezentativní sortiment. Často je to drahá a vysoce kvalitní kancelář.
 3. Obchodní sítě, které prodávají papírnické zboží jako doprovodný produkt do sortimentu. Takové obchody často nabízejí kancelářské potřeby za snížené ceny, čímž přitahují velké množství kupujících.

Kancelářské potřeby se navíc mohou prodávat společně s hračkami, dary, knihami a jiným zbožím. Zboží na spontánní potřebu (notebooky, pera, notebooky) se často prodávají na veletrzích, trzích, kioscích a stáncích.

Kolik peněz potřebujete k otevření kancelářského obchodu

Investice na otevření specializovaného papírenského skladu závisí na řadě faktorů, včetně velikosti odbytu, formátu obchodu a stavu areálu. Pokud například otevřete obchod v nákupním centru (ve formátu "ostrov"), není třeba opravit místnost. Můžete si zakoupit pouze potřebné vybavení a zboží k prodeji. Pokud se jedná o suterénní podlaží vícepodlažní budovy, někde v obytné čtvrti města, pak neexistuje žádný způsob, jak to udělat bez minimálních kosmetických oprav.
Odtud lze vymezit několik možností pro zahájení podnikání s odlišným počátečním kapitálem:

1. Obchodní místo v obchodním centru nebo univerzitě ve formátu "ostrov".

Velikost prodejní plochy často nepřesahuje 15 m2. Minimální výše investic začíná od 340 tisíc rublů a zahrnuje:

 • Obchodní zařízení (pult, vitríny a regály) - ze 100 tisíc rublů.
 • Záloha na pronájem - od 40 tisíc rublů.
 • Nákup sortiment zboží - od 150 tisíc rublů.
 • Ostatní organizační výdaje (registrace IP, pohonné hmoty, nepředvídané výdaje) - z 50 tisíc rublů.

Výhody: rychlé zahájení podnikání, malé počáteční náklady, vysoká propustnost, bez nutnosti inzerce.
Nevýhody: vysoké nájemné, tudíž vysoké fixní náklady.

2. Prodejní místo v samostatné místnosti

Například první nebo suterén vícepodlažní budovy. Prostor těchto prostor často umožňuje organizovat plnohodnotný samoobslužný obchod. Minimální výše investic začíná od 500 tisíc rublů a zahrnuje:

 • Oprava a návrh prostor - od 70 tisíc rublů.
 • Obchodní zařízení (pult, vitríny a regály) - ze 100 tisíc rublů.
 • Záloha na pronájem - od 30 tisíc rublů.
 • Reklama, vč. výroba reklamních štítků - od 50 tisíc rublů.
 • Nákup sortimentu zboží - od 200 tisíc rublů.
 • Ostatní organizační výdaje (registrace IP, pohonné hmoty, nepředvídané výdaje) - z 50 tisíc rublů.

Výhody: často takové prostory mají velké plochy (na rozdíl od nákupního centra), což nám umožňuje prezentovat širší sortiment zboží. Cena nájemného je také výrazně nižší než ve stejném nákupním centru.
Nevýhody: vyšší počáteční náklady na otevření prodejního místa. Jednou z nevýhod je také nedostatek vysoké průchodnosti takových bodů, v důsledku čehož je nutné věnovat spoustu času reklamě na prodejnu a delší dobu propagace podniku (pracovní doba pro stálé zákazníky).

3. Stacionární pavilon nebo kiosk

Minimální velikost investice začíná na 820 tisíc rublů a zahrnuje:

 • Pořízení a instalace komerčního pavilonu - od 400 tisíc rublů.
 • Připojení k elektrické síti - z 80 tisíc rublů.
 • Obchodní zařízení - od 60 tisíc rublů.
 • Příprava povolení - od 50 tisíc rublů.
 • Reklama - od 30 tisíc rublů.
 • Nákup sortiment zboží - od 150 tisíc rublů.
 • Ostatní organizační výdaje (registrace IP, pohonné hmoty, nepředvídané výdaje) - z 50 tisíc rublů.

Výhody: neexistence závislosti na pronajímateli, protože prostory budou ve vašem majetku. Z tohoto důvodu jsou značné úspory na fixních nákladech odbytu (pronájem pozemků - penny).
Nevýhody: nejvyšší počáteční náklady všech navrhovaných možností, a tím vyšší doba návratnosti podniku.

Jaký daňový systém si vyberete pro kancelářský obchod. Kód OKVED

Poté musíte zaregistrovat podnikatelskou činnost. Organizační a právní forma papírenského skladu může být jak konvenční IP, tak právnická osoba - LLC. Pro malou prodejnu, která neplánuje budovat pobočkovou síť, stačí zaregistrovat IP. Je to levnější, rychlejší a vyžaduje minimální balíček dokumentů. Při vyplňování přihlášky je uveden kód OKVED 52.47.3 "Maloobchod s papírnictvím a papírnictvím".
Okamžitě při registraci firmy u daňového úřadu byste měli zvolit daňový systém. Nejvýhodnější pro sklad papíru je daňový systém ve formě jediné daně z imputovaných příjmů (UTII). UTII osvobozuje podnikatele od placení daní jako DPH, daň z příjmu a daň z nemovitosti. Kromě toho není třeba instalovat pokladnu v obchodě, účetnictví je mnohem zjednodušené. Přečtěte si více: "Výběr daňového systému".
Pokud zvolíte zjednodušený daňový systém (USN) jako daňový systém, budete muset nainstalovat pokladnu a zaregistrovat ji u daňového úřadu.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření kancelářského skladu

 1. Ustanovující dokumenty - osvědčení o zápisu IP nebo LLC (statutární subjekt);
 2. Osvědčení o registraci u daňového úřadu, registrace u společnosti Rosstat;
 3. Doklady pro areál: pronájem nebo osvědčení o vlastnictví;
 4. Závěr Rospotrebnadzor (SES) o souladu jednotlivých prostorů s normami a požadavky pro prodejny kancelářských potřeb a dalších potřeb;
 5. Smlouva s organizacemi třetích stran: zakázce desinfekci, likvidaci lamp smlouvy obsahující rtuť, čištění kontraktu větrání, smluvní služby a čistírnu, dohodu o odstranění pevného odpadu a suti.

Tvorba sortimentu zboží

Dalším krokem je vyplnění obchodu se zbožím. To je jeden z hlavních počátečních článků výdajů obchodu. K nákupu zboží, v závislosti na velikosti místnosti bude trvat nejméně 150 tisíc rublů. Hlavní sortiment zahrnuje: výrobky z papíru, tiskárenské výrobky, tužky, gumy, pravítka, tužky, fixy, potřeb pro kancelářskou techniku, počítačové disky, flash disky, kalkulačky, kalendáře, suvenýry a dárky, výrobky pro školáky (aktovky, brašny ).
Podle některých zpráv dosahuje největší výnos kombinace zboží v následujícím poměru: 60% - kancelářské potřeby a 40% studentských dodávek. Jediným bodem je, že před začátkem školního roku se priorita posunuje směrem ke studentským produktům.

Otevření obchodu je lepší odložit "hlavní sezónu", která začíná v srpnu před začátkem školního roku.

Hledání dodavatelů

Ve struktuře hlavních dodavatelů papíru je hlavní podíl přidělen zemím východní Asie - více než 60% všech dovozů, 25% - evropské země a 15% - zbytek světa.
Z nejznámějších ruských dodavatelů kancelářských potřeb, můžete si vybrat největší výrobce notebooků CJSC „Bumizdeliya“ St. Petersburg rostlina „Luch“ a „Gamma“ (výroba nátěrových hmot), Saratov firmy na výrobu psacích potřeb „Stamm“ společnost Tyumen „Oblkulttorg“ - výrobce složek z plastu.
Při prvním velkém nákupu se nesnažíte koupit nejlevnější (čínské) zboží. Nízká cena velmi často znamená nízkou kvalitu. V důsledku toho bude váš zboží špatně zakoupeno a uloženo ve skladu. Na druhou stranu, drahé zboží může také odradit kupujícího. Z toho vyplývá závěr - držte se středního cenového segmentu a prodávejte vysoce kvalitní zboží za rozumné ceny.
Dnes, na nákup papírenského velkoobchodu nemusí nutně jít na velkoobchodní základnu. Všichni dodavatelé, a to nejen ve vašem regionu, lze nalézt prostřednictvím internetu. Například tím, že se dostanete do vyhledávače frázi "Stationery Wholesale" najdete řadu firem, které prodávají kancelářské potřeby ve velkém.
Také v prvním velkoobchodním nákupu pomůže obvyklá analýza stávajících prodejen prodejních papírů (potenciálních konkurentů). Jaký druh zboží prodává, jehož výrobci jsou zastoupeni, v němž pracují na cenovém segmentu atd. Čím více se dozvíte o konkurenci, tím lépe. Není divu, že říkají: "Kdo vlastní informace - vlastní situaci."
Nastavení obchodní marže na výrobcích, na základě následujících průměrných marže: 20% kancelářský papír, psací potřeby - 40% -50%, kancelářské dárky - 150% - 200%.

Nábor zaměstnanců

Dalším krokem je najít prodejce v obchodě. Teoreticky by mělo být hledání kvalifikovaného personálu provedeno před nákupem. Dokonce i malý obchodní bod bude vyžadovat nejméně dva prodejce pracující v směnovém plánu 2/2. Pokud je zásuvka příliš průsvitná, bude vyžadováno několik prodejních pokladen, správce obchodu a účetní. Vzhledem k tomu, že kancelářské potřeby jsou často zakoupeny organizacemi a právnickými osobami, které platí bankovním převodem, je vyžadován samostatný zaměstnanec, který přijímá příkazy bankovním převodem. Často je tato funkce přidělena účetnímu v obchodě.
Mzdy prodejců-pokladníci jsou stanoveny na základě malé mzdy (7-8 tisíc rublů.) + Procenta prodeje. To umožňuje zvýšit motivaci zaměstnanců a pozitivně ovlivnit objemy prodeje. Celkem se na mzdový fond papírenského obchodování vynakládá přibližně 80-100 tisíc rublů (4-5 zaměstnanců).
Po zaměstnání prvních zaměstnanců nezapomeňte se zaregistrovat do mimorozpočtových fondů (FIU a FSS) jako zaměstnavatel. Pro zaměstnance je majitel obchodu povinen platit pojistné měsíčně ve výši 30% platu.

Kolik můžete vydělat

Pokud budete mít statistiky, pak každý den s dobrou polohou, v kancelářském obchodu uskuteční nákupy od 15 do 25 lidí s průměrnou kontrolou 300 rublů. Takový prodej přinese majiteli obchodu měsíc asi 200 tisíc rublů. Z této částky jsme okamžitě odebrali stávající i marketingové náklady, které činí zhruba 60 tisíc. V čistém výsledku bude podnik brát v úvahu počáteční investice již během prvních 9 měsíců, což v budoucnu umožní dosáhnout stabilního plusu.

Jaké vybavení si vybrat

Na obchodním patře budete muset zakoupit moderní vybavení:

 • Regály.
 • Skleněné vitríny pro notebooky, deníky a obaly.
 • Pultová deska.
 • Počítač s připojenou tiskárnou, kopírkou.
 • Zařízení potřebné k podávání dokumentů.
 • Závěsné police.
 • Pokladní a snímače čárového kódu.
 • Reklamní a bannerové reklamy.

Pokud plánujete otevřít velký obchod s kancelářskými potřebami, budete potřebovat také turnikety, webové kamery a alarmy.

Potřebuji povolení k otevření

Chcete-li otevřít kancelářský obchod, potřebujete povolení od hasičského sboru. Dále je třeba uzavřít smlouvy na dezinfekci, dezinsekci a deratizace prostor, likvidaci zářivek a odstraňování tuhého komunálního odpadu.

Prodejní technologie

Chcete-li zvýšit tržby, musíte aktivně inzerovat svůj obchod. To lze provést rozdáváním letáků na ulicích, ve kterých nabídnete svým klientům propagační nabídky a slevy. Je také vhodné zapojit se do reklamy na internetu, protože vytváření komunity v sociální síti je dalším publikem názorů a tedy i novými zákazníky. Jedním z nejdůležitějších okamžiků je umístění obchodu. To je nejlépe umístěné v blízkosti univerzit a škol, studentů - to je velká část publika těchto institucí. Nezapomeňte a sezónní rysy tohoto podnikání. Před zasedáním na středních školách můžete vydělávat peníze na výtiscích a dostupnost tiskárny, která dokáže tisknout listy vydání A3, zvýší váš zisk na pozadí konkurence.