Pěstování kukuřice je vždy aktuální a ziskové

Kukuřice je jednou z nejstarších plodin. Mais (jak také nazývají kukuřici, kterou používáme) obsadila ústřední místo v kultuře Mayů a Aztéků a byla považována za hlavní "chlebovou" kulturu. Vedle skutečnosti, že kukuřice je jednou z nejstarších obilovin, zůstává tato kultura jedním z nejoblíbenějších mezi spotřebiteli i mezi producenty. Soutěž s ním může být pouze brambor. Z kukuřičných zrn, aby dietní olej, velmi bohatá na stopové prvky, mouky získaný z kukuřice, v mnoha zemích nahradit pšenice, kukuřice krupice používané v mnoha kuchyních světa, vařené kukuřice prodal mladý a jsou v poptávce všude, a dokonce se suší kukuřičné klasy nacházejí uplatnění. Kukurice (oba kukuřice a zelené listy a klasy) jsou navíc používány v zemědělství jako krmivo pro zvířata.

Kukuřice a její kultivace.

Mít pozemek (nebo jej pronajmout) a rozhodnout se vydělat peníze, dělat zemědělství, je vhodné pečlivě zvážit pěstování kukuřice jako užitečné volby. K realizaci plánu potřebujete pracovní sílu, strojní zařízení, pozemky a materiál pro přímý výsev. Pozemky a vybavení lze pronajmout. Zvláště to platí pro technologii, která zpracovává jak půdu, tak i plodinu. K dnešnímu dni je velmi výhodné najmout kombajnový operátor s jeho vybavením. Platba v tomto případě se nejčastěji provádí v závislosti na počtu zpracovaných Ha. S tímto řešením v otázce zemědělských strojů okamžitě získáte práci. Na čem si můžete vybrat, koho najat v předstihu, na základě zkušeností předchozích agronomů.

Technologie pěstování kukuřice.

Samotný proces pěstování plodin začíná na podzim, kdy je třeba připravit půdu na výsev kukuřice na jaře. Místo je tráveno, obohaceno o hnojiva (kompost) a všechny plevele jsou odstraněny. Na jaře bude muset být půda uvolněna.

Následující stupeň může být považován za volbu kultivaru. Optimální volbou podle našeho názoru jsou speciálně odvozené hybridní odrůdy. Jsou odolnější vůči změnám povětrnostních podmínek, rostou rychleji a poskytují lepší výnosy. Ve více severní, a proto chladnějších oblastech, výsadba osivo se vyrábí ve vnitřním půdy a po získání dobrých sazenice klíčení transplantovány do otevřeného terénu. Výběr různých druhů kukuřice také závisí přímo na účelu, s nímž pěstujete. Například při prodeji mladého šťavnaté vařené klasy kukuřice cukrové by měl být vybrán speciální, takzvané „mléko“, kukuřice odrůdy, které se liší zelí sladkost, šťavnatost a rychlejší zrání. Pěstování kukuřice pro obilí vyžaduje výběr jiné odrůdy, která bude mít větší kapacitu pro skladování. Technologie pěstování kukuřice pro obilí, a to z velké části, se neliší od kultivace kukuřice pro získání klasů. Ale každá odrůda vyžaduje podrobnější studium a přístup.

Kukuřice vyžaduje konstantní zalévání, pokud chcete mít dobrý výsledek. Na co, pokud na počátku kultura docela dobře snese teplo i bez dostatečného zalévání, pak od doby květu vyžaduje kukuřice konstantní zalévání - to přímo ovlivňuje výtěžek.
Kukuřice dozrává na začátku července. To může být dobrý začátek pro podnikání. Mladé vařené kukuřičné klasy jsou všudypřítomné, takže je důležité, abyste nezmeškali začátek sezóny.

Marketing kukuřice.

Tento problém je třeba vyřešit i v první fázi výroby. Možné možnosti prodeje mladé kukuřice v obchodech a supermarketech. Případně můžete otevřít prodejní místo mladých vařených klasů na přijatelném místě - dospělí i děti chtějí koupit kukuřici v létě. S dostupností finančních prostředků můžete otevřít několik bodů v sousedních oblastech, což zvýší zisky několikanásobně. Pokud žijete v rekreační oblasti (nebo existuje oblast, na kterou pěstování kukuřice), je zpravidla výborná - kukuřice v resortu městech jsou nakupovány s rukama, co do činění s náklady na jedno ucho a může být více než 100 rublů.

Pokud rostou cukrové odrůdy kukuřice, můžete je prodat do konzerv. Nebo můžete začít výrobu vaší cukrové konzervy.

Dodání kukuřičného zrna pro broušení je další možností marketingu. A pokud budete mít speciální zařízení k dispozici, výroba mouky a kukuřičného kráčku nebude pro vás obtížná a náklady na hotové výrobky budou mnohem vyšší.

Mimochodem, stonky kukuřice mohou také přinést další zisk. Jak zelené, tak i suché, mohou být použity jako krmivo pro některé druhy zvířat.

Obecně platí, že pěstování kukuřice jako podnikání je docela zajímavým nápadem pro ty, kteří se rozhodli vydělat v oblasti zemědělství. Jak bylo zmíněno na začátku článku, kukuřice je jednou z nejoblíbenějších plodin, takže kupující bude vždy na tom. Nemůžete riskovat, že zbudete na zimu hodně obilí, což nemůžete prodat - celá sklizeň "půjde pod kladivo".

Odhadované náklady

Před organizací podnikání v oblasti pěstování kukuřice je nutné určit oblast, v níž se kultura vyvíjí. Mais roste dobře na cernozemu, je termofilní. Proto - rozvíjet podnikání je pouze v jižních oblastech Ruska.

Pro pěstování kukuřice je nutná plocha nejméně 1 hektar. Pronájem zemědělské půdy v této oblasti může být přibližně 10 000 rublů ročně. Orážení takového místa bude stát asi 5 000 rublů.

K pěstování kukuřice je zapotřebí následující zařízení:

  - semeno - 500 000 rublů;
  - kultivátor - 100 000 rublů;
  - kukuřice - 900 000 rublů;
  - zemědělské nářadí - 100 000 rublů;
  - zemědělská technika (traktor) - 400 000 rublů.

Celkově bude nákup všech potřebných zařízení vyžadovat zhruba 2 miliony rublů.

Za účelem zasetí 1 hektaru půdy bude trvat asi 20 kg semen kukuřice. Jejich cena bude 40 000 rublů. Náklady na herbicidy a hnojiva používaná v průběhu sezóny budou asi 60 000 rublů, voda a elektřina, stejně jako palivo pro vybavení, bude stát 80 000 rublů. Pro práci na webu je také třeba alespoň 2 asistenti. Jsou potřebné pro výsadbu a sklizeň, resp. Mzdy za celou dobu provozu budou 100 000 rublů.

Na ploše 1 hektaru můžete vyrůst až 80 000 kuřat. Při velkoobchodní prodejní ceně 15 rublů na klas, příjmy budou 1,2 milionu rublů a zisk - asi 900 000 rublů ročně. Proto s nárůstem plochy plodin vzroste zisk proporcionálně. Ale i za takových podmínek, s dobrým výnosem, podnikání se vyplácí po dobu 2-3 let (sezóny).

Kupi-Franshizu - portál o franchisingu

Kukuřice je produkt, který je vařen a konzervován. Z toho vytváří mouku, olej, popcorn, známé milovníkům filmu, ovesné kaše a mnoho dalšího. Navzdory skutečnosti, že tato kultura začala růst v Ruské federaci ne tak dávno, nyní jsme oprávněně považováni za jednoho z největších vývozců kukuřice. Domáci trh je zhruba korelován s vnějším. Není divu, že mnoho zemědělců v celé zemi se zabývá a rozvíjí v této oblasti. Pokud žijete v provinciích a máte sen o zahájení svého podnikání na venkově, ale nevíte, co dělat konkrétně, doporučujeme, abyste zvážili jednu zajímavou možnost.

Pěstování kukuřice je zajímavým procesem, který někdy vyžaduje od tvůrce kreativní přístup, a proto. Rostlina má velmi rád teplo a stojí na teplo. Semena klíčí dokonce i při + 5 ° C, zatímco kukuřice se cítí ideální při teplotě 23 až 27 stupňů Celsia. Pamatujte, že bez slunce nebude sklizeň. Kukuřice potřebuje hodně slunečního světla a nejlépe si vybírá na obchodní území, kde je pravděpodobný dvanáctihodinový světelný den.

Proto mezi vedoucími v kultivaci kukuřice v naší zemi: Stavropol a Krasnodar, stejně jako Voronezh a Belgorod oblasti. Není překvapující, protože pro dobrý růst rostlina potřebuje černou zeminu. Většina sklizně zpravidla bude vyrábět směsné krmivo pro hospodářská zvířata, pro drůbež. Ale kromě toho se kukuřice používá v potravinářském průmyslu a ve výrobě škrobových melas. Dvacet procent z celé plodiny je zpravidla vyváženo.

Přípravná fáze je nejlepší začít na podzim. Začněte vyvíjením půdy. Mezi nejlepší předchůdce kukuřice mohou být identifikovány - fazole, tekvica nebo hnízdo. Když se prohánějí půdou, přidejte hnůj nebo superfosfát a na jaře přidejte další hnojiva, potaš a dusík. Aby se zvýšila odolnost kukuřice proti suchu, přidávejte během zasetí zinek a molybden. Nejlepší podmínky pro vysetí rostliny jsou teplota půdy 11-13 stupňů v hloubce deseti centimetrů.

Pokud váš plán zahrnuje získání 52 000 rostlin na hektar půdy, pak budete potřebovat 4 zrna na metr. Pro 70 tisíc klíčivých semen zaplatíte asi 3000 rublů. Při vysetí jednoho hektaru půdy budete potřebovat asi 20 kilogramů semen.

Pěstovat výhonky - to je jistě jistý způsob, jak získat časné sklizně. Takže se zbavíte hrozby poškození rostlin škůdci. Za účelem kompetentního růstu je vhodný jakýkoliv hybrid, odrůdy kukuřice cukru. Jakmile se půda zahřeje až na čtrnáct stupňů, odvážně vysazujte sazenice do země.

Nemáte-li vlastní pozemek a nepředstavujete zemědělce, pak budete muset pronajmout pozemky. Náklady na pronájem jednoho hektaru půdy v různých oblastech naší velké vlasti se výrazně liší a závisí na mnoha faktorech, jako je: blízkost silnice, typ půdy, umístění ve vztahu k osadám a dostupnost zavlažování. Ceny jsou proto odlišné: od 1 do 10 tisíc rublů. Při orbě spiknutí vyložíte další 1500-2000 rublů.

Při výsevu země pozorujte vzdálenost mezi řadami, mělo by to být 70 centimetrů, ne méně. Krmivo pro kukuřici je možné zakoupit za 500 000 rublů a za 1,5 milionu. Multi-kultivátor stojí asi 50 000 rublů. Celý bod péče o kulturu je pravidelné uvolňování půdy, zdobení stonků a krmení. Nezapomeňte pravidelně patronovat, odstraňte zbytečné výhonky.

Uvolňování půdy se zpravidla provádí za suchých dnů. Během vegetačního období rostlin by mělo být podáváno třikrát: 125-155 kg na hektar dusíku, fosforu a 40-75 kg na 105-110 kg draslíku.

Pět dní po setí potřebujeme bratr, abychom zničili plevele, a pak o 10 dní později zopakujeme. Abyste zabránili infekci plevely, použijte pesticidy: Merlin, Stompe. Pravidelně rozstřikujte rostliny a půdu a během období květu proveďte další opylení.

Kukuřice také vyžaduje pečlivé a pravidelné zalévání. Nejlepším způsobem je metoda kapání zavlažování. Podél jedné trubky zavlažovacího systému musí být umístěny dva řady rostlin. Jaké jsou tedy denní hodnoty zavlažování pro fáze:

"Shoots - třetí list" - 10-15 kubických metrů na hektar;

"Třetí list - začátek růstu listové hmoty" - 20-25 kubických metrů na hektar;

"Házení panicles" - 35-40 kubických metrů na hektar;

"Kvetoucí" - 50-55 kubických metrů na hektar;

"Po květu" - 40 kubických metrů na hektar.

Chcete-li získat kontinuální produktový dopravník, musíte kompetentně vybrat odrůdy kukuřice a načasování výsevu. Zkušení zemědělci je dáván s lehkostí - všechno přichází se zkušenostmi.

Sklizeň je nutná, pokud maximální množství cukru v ovoci, toto období spadá do fáze zralosti mléka na začátku vysychání stigmat. Pokud v tuto chvíli nemáte čas na sklizeň, pak se cukr změní na škrob.

Pro péči o jeden hektar půdy utratíte asi 50 tisíc rublů. Náklady na čištění jednoho kohoutku je 20 až 30 centů. Jeden zaměstnanec odstraní 2,5 tisíc kusů za jednu směnu. Jedna rostlina může být jako 1 ucho a 2. Časné odrůdy přístřeší jsou prodávány za cenu 20 rublů a osivo může být prodáno za 10 rublů. Při hustotě rostlin na jednom hektaru. v 60 tisíc můžeme získat asi 90 tisíc klasů.

Ziskovost rostoucí kukuřice se správným přístupem k procesu může být asi 800%, což je jeden z nejvyšších a nejzávažnějších ukazatelů v zemědělství. Výrobky se prodávají zpravidla na agrárních burzách nebo stojí za to podepsat smlouvy o dodávkách výrobků s konzervárenskými výrobky nebo podniky, které vyrábějí krmivo pro zvířata.

Podnikání v pěstování kukuřice

Poptávka po kukuřici je vždy vysoká. Tato kultura je skutečný poklad, všechny části této rostliny se dostanou do akce. Kukuřičná zrna jsou konzervována, z nichž vyrábím obiloviny, obiloviny a mouku, stlačuji kukuřičný olej. V mnoha zemích, kukuřice je hlavní potrava sazenice jsou připravené saláty, škrob - sirup, zahušťovadlo, ocet a alkoholické nápoje jako whisky.

Zrna obsahují bílkoviny - suroviny pro výrobu umělé vlny, viskózy, lepidla a léků. Stonky se používají jako obalový a stavební materiál. Z furfuralu, získaného z klasů, se naučil vyrábět plasty a jiné syntetické materiály. Z jádra stonků je hedvábný papír. U nás kukuřice - lahodný vařený na klas, konzervy fazolí a kukuřičný olej, ale je to dost zasadit podnikání se neustále roste ziskové.

Organizace obchodu

K realizaci této myšlenky podnikání je zapotřebí seriózních investic, což se vysvětluje potřebou registrace pronájmu velkého pozemku a nákupu zařízení. Podnikání bude ziskové v jižních oblastech, protože kukuřice na otevřeném terénu vyžaduje teplé klima a sluneční světlo. V jiných oblastech může být tato kultura také pěstována, ale proces je komplikován výsadbou zrn v uzavřené půdě a následným přenesením do pole po zahřátí půdy na +10 stupňů. Nejjednodušší způsob, jak prodávat sladké odrůdy kukuřice, tak začít s kultivací lépe s nimi.

Kromě osiva budete muset zakoupit multi-kultivátor (50 000 rublů) a secí stroj (500 000 rublů). Doporučuje se začít podnikat s pronajatým zařízením.

Obchodní registrace

Pro snížení daňových odpočtů může být zemědělský podnik registrován jako osobní dceřiná společnost. S touto formou správy pozemek by neměl být větší než 2,5 hektarů, kromě toho musí mít podnikatel právo vlastnit. Používání práce mzdových pracovníků je zakázáno v osobním dceřiném podniku. Pokud nemůžete dodržovat tento rámec, zaregistrujte jednotlivou firmu nebo farmu.

Ziskovost

Nákladová cena jednoho ušního kukuřice je asi 2,5 rublů a tržní cena je 15 rublů. Zisk za jednu sezónu může dosáhnout 400 000 rublů. Kromě uší můžete prodat stonky, které ochotně zakoupí zemědělské podniky pro výrobu siláže a obložení podlah v prostorách, kde se chová zvířata.

Jak se pěstuje kukuřice

Proces kultivace této kultury v teplém klimatu není komplikovaný. Pro dobrou sklizeň se kukuřice vysazuje na úrodnou, dobře navlhčenou půdu. Na podzim se pole zpracuje orbou o hloubce 25 cm, řezání vrstvy k odstranění plevele a kompostování. Na jaře strávíte výsev. Hybridní odrůdy vykazují vysoký výnos a rychlý růst. Před semenem se semena třídí a zpracují roztokem manganistanu draselného.

Můžete začít sejit semeny při stálé teplotě půdy + 10 ° C. Pokud je vaše oblast krátké léto, nebo počítáte s časnou sklizní, musíte rozmnožit semenáčky po dobu 20-25 dní a přenést je na pole. Pro sadbu použijte směs kompostu, písku a rašeliny (2: 1: 1). Teplota v místnostech se sazenicemi nesmí klesnout pod + 18 ° C.

Kukuřice na poli by měla být pravidelně odstraňována, napájena a napájena minerálními hnojivy, odstraňovanými škůdci a ošetřována pole insekticidy. Získejte vysoce kvalitní zrno kukuřice v důsledku pečlivé úpravy půdy a získávání kvalitního osiva. Sklizeň sklizně bez ztrát umožňuje moderní zařízení pro sklizeň. Je možné zahájit sklizeň, pokud zrno dosáhne vlhkosti pod 40%, při vyšších rychlostech, růst bude ekonomicky nerentabilní. Čištění netrvá déle než týden.

Finanční investice

Nákup semen

Pro pěstování 52 rostlin na hektar je potřeba vysadit asi 9 kg semen na hektar, ale semena různých odrůd se liší podle hmotnosti. Sesání hektaru bude stát zhruba 10 000 rublů.

Pronájem pozemků

Cena za pronájem závisí na regionu, půdě, blízkosti silnice, dostupnosti vody pro zavlažování. Nájemné může stát až 1000 rublů a 10 000 rublů. na hektar.

Orba

Hektar - 2 000 rublů.

Technika

Sesač je 500 000 rublů, multi-kultivátor je 50 000 rublů.

Hnojiva, mzdy najímaných pracovníků, palivová zařízení, chemikálie pro hubení škůdců

52 000 rub. na 1 ha plochy

Z hektaru můžete sbírat asi 90-100 tisíc klasů za cenu od 8 do 15 rublů. všichni. Ziskovost rostoucí kukuřice tedy dosahuje 800% a zřídka klesne pod úroveň 400%.

Idea č. 312: Jaká je ziskovost podniku při pěstování kukuřice?

V Rusku je zemědělství slibným hospodářským sektorem - objemy produkce rostou a plocha se rozšiřuje. Pěstování kukuřice jako podnikání: ziskovost, posudky zkušených zemědělců pomohou začínajícímu podnikateli uspořádat ziskové podnikání.

Podle odborníků může kultura kukuřice získat 40-80%. K dosažení takových ukazatelů, vhodných klimatických podmínek, pečlivé péče o plodiny, používání zemědělských strojů je nutné řádné skladování plodiny. Rozsah podnikání závisí na výměře a zavedeném prodeji.

Rozsah aplikace

Cukr kukuřice nebo kukuřice se odkazuje na základní zemědělské plodiny. Historické nálezy potvrzují, že před mnoha tisíci lety lidé vyráběli kukuřičné ploché koláče. V současné době se objem výroby odhaduje na milion tun ročně, Rusko patří mezi deset nejlepších kombajnů.

Oblast použití kukuřice:

 1. Jako potravinářský výrobek. Cobs mohou být konzumovány syrové a zpracované, v Africe jedna pětina přídělu obyvatel klesá na kukuřici. Z kukuřice vyrábíme mouku, krupici a máslo av budoucnosti těchto produktů - neomezený počet pokrmů. Vzácné kino dělá bez popcornu a letní pláž - bez vařených klasů. Děti milují kukuřičné tyčinky, křupavé vločky, horké v brýlích. Populární v západním alkoholickém nápoji bourbon je z kukuřičného zrna. Nejčastěji se používají metody zpracování: vaření, konzervování, marinování, mražení, sušení, mletí, kvašení, ohřev.
 2. V chovu zvířat. 70% celkového objemu plodin se pěstuje pro výrobu krmiva a podestýlky pro hospodářská zvířata a drůbež.
 3. Ve farmaceutice. V raném stádiu dozrávání stigmy kukuřice s vysokým obsahem vitamínů a olejů. Aplikovány v sušené formě nebo ve formě tinktury, extraktů a olejů pro léčbu žlučníku, jater, diabetes, aterosklerózy.
 4. V průmyslu. Kukuřice je vyrobena z kukuřice, ethanolu, metanu, chemikálií pro domácnost, plastů, papíru, látky.

Vyvážející země vyvážejí miliony tun obilí do zemí s nízkou úrovní zemědělského vývoje.

Technologie

Chcete-li shromáždit dobrý obilí, musíte dodržovat pravidla pěstování ve všech fázích výrobního cyklu:

 • Vyberte si nejrůznější semena, nejvhodnější pro klimatické pásmo a charakteristiky půdy. Kukuřice je nejlépe pěstována v oblasti s mnoha slunečnými dny v létě. Pro severní území byly vykopány speciální hybridy s krátkou dobou zrání, přizpůsobené drsnému podnebí - Katerina SV, Newton, Mashuk 150 MV. Na jihu se vysazují plantáže odolné vůči suchým podmínkám. Také je třeba vzít v úvahu účel výrobku - krmivo nebo potraviny. Silos rostou hybridy s dlouhou trvanlivostí. Pro bezpečnost je lepší vybrat sladkou odrůdu, která je nejoblíbenější a snadno se prodává.
 • Připravte půdu. Pěstovat pole pro kukuřičná plodiny začínají na podzim - pluh nebo uvolnit, aby kompost hnojiva ve výši 40 tun na hektar. Je důležité sledovat pořadí kultur. Pokud pěstujete zrno na stejném místě více než 3 roky za sebou, půda bude vyčerpána. Kukuřice je proto rozptýlena luštěninami, zimními plodinami a hnízdí.
 • Inokulujte pole. Tento stupeň začíná na jaře, kdy se půda zahřeje na + 5 ° C a průměrné denní teploty dosahují + 10 ° С. Velké plochy se zpracovávají strojním zařízením, v malém prostoru se vysazují předem připravená sazenice, která zvyšují výnos. Klíčky se přenesou do otevřené půdy při teplotě + 14 ° C. Mezi řádky jsou zarážky 70 cm, protože kukuřičné stonky se silnou zelenou hmotností rostou na výšku 1,5 m. Výpočet potřeby osiva je založen na hmotnosti zrna. Aby bylo možné pěstovat 60 000 dospělých rostlin na hektar půdy, je nutné vysušit 20 kg prvotřídního materiálu (1000 zrn má hmotnost 300 g). Pokud tisíc semen váží 200 g, pak pro dosažení podobného výsledku je nutné zasít 13,3 kg.
 • Postarají se o pole. Během období růstu kukurice se půda oplodňuje, zalévá rostlinami, potýká se s škůdci a plevely. Aby nedošlo k poškození výhonků nadměrným chemickým ošetřením, je třeba znát složení půdy, úroveň vlhkosti, procento asimilace užitečných látek podle kultury. Plevele jsou vyhubeny uvolněním řádků a postříkáním herbicidů. Insekticidy se používají proti škůdcům. Pro dobrý růst kultury by obsah kyslíku v půdě neměl být menší než 20%. Je důležité zajistit dostatečné zavlažování v období sucha a zavést dusík, potaš, fosforová hnojiva.
 • Sklizeň sklizně. Kukuřice mléka je odstraněna počátkem července, kdy začíná vysychat stigma a v zrnech maximální obsah cukrů při 40% vlhkosti. Odrůdy krmiv jsou sklizeny v srpnu až září. Ruční práce je v malých oblastech zřídka používána. Většinou na polích je speciální zařízení.
 • Prodávají výrobky. Prodejní smlouvy jsou předem podepsány a čerstvě sklízené kukuřice vstupují do hospodářství, zpracovatelských podniků, výtahů, trhů.

Při pěstování plodin na semenech musíte vynaložit větší úsilí. Mateřské a otcovské rostliny jsou vysazeny v poměru 6 k 2 (8 až 4, 12 až 4), postarat se o místo jako obvykle. Ve fázi opylování jsou kmeny z pole odstraněny a zbývající výhonky jsou odstraněny v kombinaci a dodány do továrny, kde probíhá dlouhý proces výběru kvalitních semen.

Suroviny jsou vybírány z odpadků a manželství, vhodné sučky jsou sušeny a mláděny. Zrno je filtrováno z nečistot a tříděno podle stanovených rozměrů. Výsledkem je získání kvalitního osiva, slibu bohatého výnosu.

Registrační formulář

Chcete-li podnikat v oblasti pěstování a prodeje kukuřice legálně, musíte se zaregistrovat u orgánů dozoru. V oblasti zemědělství stanovují zákonné zákony vytvoření zemědělských zemědělských podniků.

Zemědělská farma má právo najmout zaměstnance, využívat rozsáhlé oblasti výsadby, platit daně za zvýhodněné sazby. Podobnou formou organizace podnikání je individuální podnikání na jedné zemědělské dani.

Pokud podnikatel samostatně pěstuje pozemek o rozloze až 2,5 hektaru, je ekonomicky výhodné formalizovat podnik jako osobní pomocnou farmu - LPH. V tomto případě se na činnosti mohou podílet pouze členové rodiny obchodníků.

Zařízení

Prakticky ve všech fázích pěstování kukuřice na polích velkého rozsahu se používá zemědělská technika:

 1. Kultivátor.
 2. Secí stroj.
 3. Harvestor.
 4. Traktor.
 5. Jiný inventář.

Dokonce i v malé farmě, když se výsev a sklizeň provádí ručně, se k pěstování půdy používají motorové bloky.

Náklady na celou sadu zařízení mohou dosáhnout několika milionů rublů, takže mnoho zemědělců zahájí podnikání na pronajatém zařízení. Praxe zaměstnávání pracovníků s osobními zemědělskými jednotkami je rozšířená.

Výsadba materiálu

Semena kukuřice pro výsev se nakupují od externích organizací nebo se pěstují nezávisle. Kvalita materiálu silně ovlivňuje budoucí sklizně, proto je nejlepší, aby začínající podnikatel kontaktoval společnost složenou z Národní asociace producentů kukuřice a slunečnicových semen. Při výběru importovaných odrůd existuje riziko získání padělaných produktů.

V Rusku existují 3 druhy kukuřice:

Genom kukuřice byl zcela dešifrován, zemědělské vědecké instituty vytvořily mnoho hybridů pro různé účely a klimatické podmínky. Odpovědné podniky při prodeji osiva poskytují doporučení ohledně pěstování plodin.

Výpočet zpětné návratnosti

Chcete-li zjistit, kolik stojí za zahájení podnikání na kukuřici, potřebujete znát zdrojová data:

 1. Pozemek ve vlastnictví nebo v pronájmu, velikost oseté plochy.
 2. Pracovníci pracovníků.
 3. Dostupnost zařízení.
 4. Možnost marketingu.

Příkladem je pronajatá obecní plocha 1 hektaru, kterou podnikatelská rodina zpracovává sama. Forma organizace - LPH, neexistují žádné daně z prodeje. Zemědělské zařízení je převezeno k dočasnému použití na velké farmě. Prodej ve velkoobchodní a maloobchodní síti v poměru 10/1.

Zahájení investic do jednoho výrobního cyklu:

Ziskovost podnikání pěstování kukuřice 800%

Kukuřice je jednou z nejoblíbenějších plodin na světě. Je vařená, konzervovaná, z mouky, oleje, popcorn, kaše, atd. Pěstování kukuřice v Rusku začalo ne tak dávno, ale nyní je naše země hlavním vývozcem kukuřice a domácí trh konkuruje vývoznímu trhu.

Kukuřice - rostlina, která je termofilní a odolává teplu. Minimální teplota pro klíčení semen je +5 stupňů. Kukuřice je nejlepší na úrovni 24-28 stupňů. Během období květu může silný nárůst teploty (nad 33 stupňů) negativně ovlivnit výtěžnost a kvalitu skořápek. Kukuřice potřebuje 12hodinový světelný den. Bez slunce to nevykazuje.

Vedoucími osobami v oblasti pěstování kukuřice v Rusku jsou Krasnodarské území, Rostovská oblast, Stavropolské území, Belgorod, Voroněžské oblasti. Tato plodina se nejlépe rozvíjí na půdách z černomořských půd. Větší část plodiny se věnuje potřebám chovu zvířat: výroba smíšených krmiv a krmení ptákům; zbytek se používá v potravinářském průmyslu, ve výrobě škrobových melas, zpracovaný na kukuřičné vločky, máslo, přísady do potravin. Přibližně 20 procent plodiny je vyvezeno.

Nejlepší předchůdci kukuřice jsou fazole, hvězdice a cucurbitaceae. Příprava půdy začíná na podzim. Při kopání se přidává hnůj nebo superfosfát kompostu. Na jaře se zavádí dusíkaté a draselné hnojivo. Pokud se mikroorganizmy obsahující zinek a molybden zavede během výsevu, zvýší se odolnost kukuřice proti suchu. Kukuřice se doporučuje zasít, když teplota půdy v hloubce 10 cm dosáhne 10-12 stupňů.

Při výpočtu počtu semen je vhodné použít tabulku.

rostliny při sklizni, tisíce / ha

Počet semen při setí, na 1 st. m, ks.

Výsev osiva I. třídy, kg / ha

Hmotnost 1000 zrn, g

Pokud plánujete růst na hektar 52 tisíc rostlin, potřebujete 4 zrna na běžný metr. Při hmotnosti 1000 zrn 160 g je nutné vzít 9,2 kg na hektar; s hmotností 300 g - 17 kg.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Cena semen je 3000 rublů pro 70 000 klíčivých semen. Pro průměrnou hustotu jednoho hektare potřebujeme 20 kg semen, což bude stát 29 tisíc rublů.

Nejlepší způsob, jak získat časnou sklizeň kukuřice a zbavit se hrozby zničení plodin škůdci, rozšiřuje sazenice. Pro ně můžete použít libovolné hybridy a odrůdy kukuřice cukru. Když se půda zahřeje až na 14 stupňů, mohou se sadenice vysadit pod krytem nebo v zemi.

Náklady na pronájem jednoho hektaru půdy v různých regionech Ruska je velmi odlišné, závisí na půdě, blízkost osad, silnic, dostupnost zavlažování. Může se pohybovat od 1000 rublů na 10 000 rublů.
Orba půdy stojí 1500-2000 rublů na hektar.

Kukuřičný secí stroj je možné zakoupit v množství 500 000 rublů až 1,5 milionu, multi-kultivátor stojí asi 50 000 rublů. Oseté zrno 70 cm řádka. Péče je kypření půdy, ředění výhonky, lodyhy hilling, hnojení, pasynkovanii.

Chcete-li zničit plevele, vypěstujte nejprve pět dní po zasetí, pak o deset dní později. Pozdní jarní plevele klíčící současně s kukuřicí, postemergentní kill boronirovaniem pokračujte mezhduryadovym procedury kombinovat jejich hnojení rostlin dusíkem. Také tyto herbicidy by měl být aplikován na plevel ucpání nebezpečí "Frontier Optima" (,8-1,2l / ha), "Merlin" (0,1-0,16 kg / ha), „Stomp‚(3-6 l / ha).

V suchých obdobích se provádí pravidelné uvolňování půdy. Během vegetačního období je kukuřice třikrát krmena. Obecné normy hnojiv na hliněných půdách s dostupností dostupných forem baterií, které nejsou nižší než průměr, jsou následující: 120-150 kg / ha dusíku; 50-70 kg / ha fosforu; 90-110 kg / ha draslíku.

Potřebují také ochranu před škůdci: stříkání rostlin a půdy. Během období květu se provádí další opylení.

Kukuřice vyžaduje pravidelné zalévání, lepší odkapávání. Podél jedné trubičky můžete umístit 2 řádky rostlin. Denní dávkování: ve fázi "výhonky - třetí list" - 10-15 m³ / ha; ve fázi "třetí list - počátek růstu listové hmotnosti" - 20-25 m³ / ha; ve fázi "zametání panicles" - 35-40 m³ / ha; ve fázi "kvetení" - 50-55 m³ / ha; po rozkvětu - 40 m³ / ha.

Sklizeň se při začátku sušení fáze fázi blizny mléka, protože je v této fázi vývoje mají maximální obsah cukru, následně se převede na škrob. Zkušení zemědělci vybírají odrůdy kukuřice a doby výsevu, aby získali kontinuální produktový dopravník.

Péče, strojní práce, mzdy, nákup ochranných pomůcek a hnojiv stojí v průměru 52 tisíc rublů na hektar.

Náklady na čištění jednoho kohoutku je 20-30 centů. Jeden zaměstnanec na sedm hodinový den může odstranit 2,5 kuřat.

Z rostliny se můžete dostat od 1 do 2 kuřat. Ranní kukuřice z přístřešků se prodává velkoobchodně za 15 rublů, osetých na 8 rublů. Pokud je hustota rostlin na hektar 60 tisíc, pak můžete získat 80-90 tisíc klasů.

SUGAR CORN: ZISKOSTI - 600%

Jste tady

V malosériové výrobě je kukuřice cukru jednou z nejvýnosnějších plodin. Na letním trhu čerstvých produktů je poptávka po nich stále vysoká. A taková novinka jako supersweetová kukuřice - kterou můžete jíst i surovou - se prodává 3-5 krát dražší než konvenční odrůdy.

Ti, kteří se přímo zabývají zemědělskou výrobou, představují skutečnou ziskovost. Je charakterizován vysokou úrovní práce a fondů, stejně jako významná rizika spojená s povětrnostními podmínkami, lidským faktorem, výkyvy trhu. V tomto případě mnoho kultur produkuje nízké zisky. Mnohé farmy, kde je výsledek považován za dobrý, pokud je rubl vynaložen na vynaložený rubl, tj. ziskovost - 100%.

Nicméně řada rostlinných, technických plodin a některých polních plodin může poskytnout mnohem vyšší sazby. V tomto případě často rozhodující roli hraje nejen produktivita, ale také kvalita výrobků. Ale, samozřejmě, časové rámce pro vstup na trh, na němž závisí prodejní cena, mají zásadní význam. Kukuřice je také jednou z takových výnosných plodin.

Jak ukázala zkušenost posledních let, ranní a pozdní kukuřice jsou nejvýnosnější. V prvním případě je zisk určen cenou, v druhé - nízkou úrovní nákladů a do určité míry zvýšením ceny.

VYBERTE PRVNÍ A POSLEDNÍ TŘÍDA
Mezi ruskými úspěchy v chovu patří nejvýznamnější hybridy a odrůdy:
● 65-75 dní od klíčení - F1 Treacle, F1 Krémový nektar;
● 85-95 dní od klíčení - Kubánský cukr 210, Gourmet, Triple sweet.

Dobře osvědčené ve výrobních podmínkách:
● časné hybridy kukuřice (65-75 dní od klíčení) - F1 Spirit, F1 Trophy, F1 Sheba, Legenda F1, F1 Super Sundance;
● stejně jako pozdější hybridy kukuřice cukru (75-90 dní) F1 Merkur, Bonus F1, F1 Challenger.

Mezi odrůdy kukuřice cukru pro čerstvé konzumace vedoucí úlohu v cizích hybridy. To je důsledkem dobré přípravy osiva včetně čištění, kalibrace a inlayu. V Evropě je výběr hydridů pro čerstvý trh odlišný od výběru průmyslových hybridů. Proto jsou výrobky na trhu ve všech parametrech (to je naplnění, vyrovnání, chuť) vždy charakterizovány vysokými spotřebitelskými vlastnostmi.

Užitečné zacházení
U odrůd cukru je kukuřice charakterizována velmi jemnou chutí; obsahují mnohem více cukrů a jiných živin než krmiva. Pokud jde o nutriční hodnotu, cukrová kukuřice není horší než hrach a zeleninové zrno. Jeho zrno obsahuje až 4% bílkovin, 4-8% cukrů, 12-15% škrobu, 1,2% tuku, mnoho vitamínů, zejména B1, PP, B2, kyselina askorbová. Charakteristickým znakem cukrové kukuřice je struktura zrna. Vzhledem k vysokému obsahu cukrů (ve stádiu mléčné zralosti vosku) během stárnutí se stává sklovitým a vrásčitým.

CO POTŘEBUJE VYSOKÁ RODINA
Ekologie kultury a sortiment moderních odrůd a hybridů umožňují pěstovat cukr kukuřice v poměrně vysokých zeměpisných šířkách. Uvědomme si základní požadavky kultury z hlediska jejích biologických znaků, jejichž porušení může snížit výnos nebo jeho kvalitu:
● Teplota půdy by neměla být nižší než 12 ° C, jelikož rostliny vykazují značný stres, což někdy vede k úplné ztrátě plodiny. Optimální teplota půdy je 25... 27 ° С.
● Nejlepší podmínky pro růst se přidávají při teplotě vzduchu 27... 30 ° C. Před fází 4. listu rostliny jsou náchylné k mrazu, v pozdějších fázích jsou odolné vůči malým negativním teplotám (-2... -3 ° C). Když rostliny zmrazí, regenerace je možná díky bočním výhonům; To však výrazně odkládá čas sklizně a snižuje výtěžnost. V době kvetení je nutné dobré poveternostní podmínky pro dobré klíčení pylů. V případě nadměrného tepla nad 30 ° C vznikají vlivem vysušení stigmatů výkrmu propustnost.
● Vysoké výtěžky se dosahují při vlhkosti půdy nejméně 70% z nejnižší vlhkosti. Kritické období pro vlhkost půdy je fáze kvetení.
● Při dostatečné vlhkosti půdy vlhkost vzduchu neurčuje výnos kukuřice cukru. Výjimkou je okamžik opylení uší, kdy nelze vysušit stigma.
● Kultura preferuje úrodné hlinité půdy reakcí média blízko neutrální.

RYCHLE PŘED DIESELEM
Pěstování sazenic je nejlepší způsob, jak získat časnou kukuřici. Kromě toho pomáhá "klamat" půdní škůdce, s vysokou populací, je téměř nemožné získat kvalitní sazenice.

Téměř všechny hybridy a odrůdy kukuřice cukru jsou vhodné pro kultivování sazenic, hlavně je dodržovat všechna pravidla pěstování.

Kazety se 144 nebo 256 články jsou ideální pro výsev; objem substrátu v každém je jen několik cm3. Lze použít hotové tovární půdy s hnojivy a meliorantov inertní substráty, jako je rašelina nebo neutralizovaného vlastní zemi, v případě, že bude poskytovat optimální vlastnosti vody a vzduchu během pěstování sazenic. Inertní substráty neoplodněný být napojena 2 krát (ve fázi 1. a 3. listu) roztok kompletní hnojiv, jako je „master“, „Rastvorin“, „Kemira“ atd.

Data setí se určují v době transplantace sazenic do půdy. Vzhledem k tomu, že není nutné udržovat rostliny v kazetách déle, než je fáze 3. přítomného listu (asi 3 týdny), je třeba sejit 1 měsíc před vyloděním. Pokud jsou samenice delší než dřív, negativně ovlivňuje vývoj rostlin.

Sazenice kukuřice jsou vysazeny pod krytem nebo do země, když se půda zahřeje nad 14 ° C a nehrozí mráz.

Optimální šířka řádků je 70 cm, ale v případě potřeby lze použít schéma 50 × 90 cm. Umístěte 6-7 kusů. rostliny / m², v závislosti na rané zralosti odrůdy. Stupeň výsadby tedy činí 20 cm.
Hloubka výsadby by měla být větší než ta, na níž se sadba "sedí". To zlepší míru přežití s ​​menším množstvím vody a povzbudí tvorbu sekundárních kořenů, čímž výrazně zvýší vývoj půdy kořenovým systémem a udržitelným způsobem udržuje rostlinu v půdě.

BEZ ZÁKONŮ NEODPOVÍDAJTE
Kukurice vyvíjí poměrně velkou hmotnost, takže používání hnojiv je nezbytnou součástí technologie pro získání dobré úrody. Nejdůležitější prvky minerální výživy: dusík (období aktivního růstu hmotnosti po fáze 3. fáze listu před květem), fosfor (v období růstu kořenového hmotnosti po vzejití předchozí fázi knoflíkových dírek), draslík (rovnoměrně po celé vegetační období).
Mikroelementy jsou nezbytné během růstu kořenového systému, ukládání uší a také kvetení.

Nejvíce racionální aplikace hnojiv - místně v řadách před výsadbou, s kořenovým vrchním obvazem během vegetačního období, ale nejlépe - vodou pomocí systému kapajícího zavlažování.
Obecné normy pro hnojiva v účinné látce na hliněných půdách s dostupností dostupných forem minerální výživy, která nejsou nižší než průměr, mohou být následující:
● 120-150 kg / ha dusíku;
● 50-70 kg / ha fosforu;
● 90-110 kg / ha draslíku.

PRAVIDELNĚ PŘÍSLUŠENÉ VYKLÁDKY
Cukr kukuřice dává poměrně vysoké nároky na vlhkost půdy, takže klíčem k úspěchu při pěstování je pravidelné zalévání. Optimální metodou je kapkové zavlažování; Při vzoru výsadby 50 × 90 cm podél jedné trubky lze umístit 2 řady rostlin. Denní poptávka po kukuřici ve vlhkosti:
● ve fázi "výhonky - třetí list" - 10-15 m³ / ha;
● ve fázi "3. list - počátek růstu listové hmotnosti" - 20-25 m³ / ha;
● ve fázi "zametání panicles" - 35-40 m³ / ha;
● ve fázi "kvetení" - 50-55 m³ / ha;
● po rozkvětu - 40 m³ / ha.

Vzhledem k těmto údajům je množství srážek a povětrnostních podmínek a mělo by být napojeno. Vezměte prosím na vědomí, že zalévání bradami nebo postřikem zvyšuje spotřebu vody o 10-20% v závislosti na povětrnostních podmínkách a druhu půdy.

Kromě zalévání a hnojení se péče o kukuřičnou výrobu cukru spočívá v uvolnění a plenění podle potřeby.

Odstraňte boční výhonky!
Zvláštní pozornost věnujte odstranění bočních výhonků v dutinách dolních listů. S dobrou úrovní minerální výživy lze tuto operaci opakovat až 2-3 krát. Když přerušíte výhonky, získáte včas maximální výlov klasů.

NUTNÁ OCHRANA PROTI ŠKODLIVÝM
S řádným dodržováním střídání plodin, používání leptaných semen a včasné odstranění postižených rostlin, houbové choroby, zejména bunt, již nejsou nebezpečné.

Kontrola mladých dvouděložných plevelů pomocí herbicidů je jednoduchá, protože pro kukuřici je rozsáhlý arzenál registrovaných drog. S rizikem zanesení plodin juvenilní jednoděložných plevelů (kuří noha, Foxtail, atd.), Které nemohou být zničeny během vegetačního období kukuřice by měla být před výsadbou nebo vznik půdy plodiny aplikovány herbicidy, „Frontier Optima“ (0,8-1,2 l / ha), Merlin (0,1-0,16 kg / ha), Stompe (3-6 l / ha) a podobně.

Extrémně nebezpečné pro pěstování kukuřice polyfágní škůdce: louka můra, kobylky, atd. Nejúčinnější v boji proti jim textil pyrethroidy směsi ( „Arriva“, „Karate Zeon“, „Cipi“, atd.), Z organofosfátových insekticidů ( „Fufanon“., "BI-58 N", "Actellik" atd.).

Během růstové fáze klas na začátku mléčné zralosti téměř potřebovat lékařské ošetření každý rok z různých druhů brouků, které nejsou škůdci. Přitahují je sladké mléko zrn, kousají do listů ucha a jedí kukuřici, což poškozuje komerční vzhled kukuřice. Boj proti nim je účinný na začátku léta s pomocí organophosphate insekticidů, které ovlivňují nejen hmyz, ale má vlastnosti odpuzující neumožňuje nové izoláty lézt do ucha.

ZISK - 500 000 RUBŮ S HECTAREM!
Čištění kukuřice začíná na začátku sušení stigmatu během fáze dozrávání mléka. Je třeba vzít v úvahu, že maximální obsah cukrů spadá přesně na tuto fázi vývoje. V budoucnosti, když zrna zrají, jejich množství rychle klesá během přeměny na škrob. To je třeba brát v úvahu při plánování prodeje. Jsou-li malé potřeby trhu a nemůže zvládnout objem produkce v to nejlepší z pohledu spotřebitele, jak je to možné, kromě výběru různých odrůd zrání, je nutno manévrovat i načasování výsevu a vytváří souvislou výrobky „potrubí“. To umožní výrobce snadno najít kupce, což je vždy zájem o kontinuitě dodávky, a v důsledku toho podstatně snížit rizika a ziskovost.

Organizace sklizně je poměrně jednoduchá. Produktivita jednoho pracovníka na 7 hodinový pracovní den činí 2 500 kohoutků, přičemž se zohlední předběžná příprava a balení.

Zkušenosti z posledních let ukázaly, že každý rubl strávený na pěstování kukuřice pod krytem dává 6 rublů. příjmy, sazenice na otevřeném pozemku - 4,0-4,5 rublů, secí semena - 3-4 rublů.

Ve struktuře nákladů, velká část padá na sazenice: asi 1,2 rublů na kus. s ohledem na náklady na uzavřené půdy, semena, kazety, práce a další výdaje. Další péče, práce strojů traktor, ochranu, hnojivo a zalévání stojí asi 53 tisíc rublů / ha. V závislosti na denní sazbě jsou náklady na čištění jednoho kohoutu 15-30 kopecks. Pěstujte jednu rostlinu, takže stojí asi 2 rubla. 30 kop.

S určitou zkušeností s kultivací a dobrou agrotechnikou získávají rostliny až 1,5 ks. komoditní klasy. V předběžných výpočtech však není nutné převádět produktivitu nad 1.
Nejstarší kukuřice z úkrytů stojí na velkoobchodním trhu asi 15 rublů, kukuřice z půdy - 10 rublů, zasetých - 5-7 rublů. Při výkonech 70 000 kusů / hektar bude hrubý příjem 1050 tisíc, 700 tisíc a 350-490 tisíc rublů / ha.

Ziskovost pěstování nejstarší kukuřice dosahuje 600% a průměrná ziskovost - 450%; a to je velmi dobrý výsledek pro zemědělskou výrobu.

Charakteristika hybridních kukuřičných cukrů

Spotřeba semen a stálost kukuřice

D.Uskov, kandidát zemědělských věd, agronom Akhtuba SEC


Kořenový systém musí zvládnout celý objem substrátu


Sekundární výhonky mohou zabránit včasnému sklizni


Na začátku zametání nejsou buriny a sekundární výhonky již děsivé

Podnikatelský plán pro pěstování kukuřice

Jak prodávat vařenou kukuřici


Prodej vařené kukuřice je jedním z nejvýnosnějších sezónních podniků. Díky malým investicím a rychlé návratnosti přitahuje stále více lidí, kteří chtějí otevřít své podnikání. Street food je v mnoha zemích, včetně Ruska, velkým požadavkem. Proto je obchod s kukuřicí charakterizován relevancí a dobrým příjmem.

Obsah článku:

Registrace jako IP je prvním krokem pro podnikatele, který chce otevřít své obchodní místo. Pokud bude prodej vařené kukuřice celou sítí pouličních potravin, otevřete LLC.

Vlastnosti podnikání

Prodej vařené kukuřice jako podnikání se týká letní sezóny, aktivní realizace probíhá od července do září, ale také pokračuje od jara do poloviny podzimu.

Nenákladná cena surovin je výhodou podnikání, protože cena vařené kukuřice je 2-3krát vyšší než původní cena surové kukuřice.

Obchodní plán pro kukuřici může zahrnovat další směr - prodej kukuřice v poháry. Jedná se o poměrně nový typ rychlého občerstvení pro naši zemi, ale je velmi slibný. Můžete se prodávat po celý rok pomocí mražených klasů během výroby.

Výběr surovin


Pro tento podnik jsou vhodné odrůdy kukuřice "mléčné". Můžete je získat třemi způsoby:

 • nezávisle rostou, kontrolují kvalitu plodiny; Tato možnost je ideální pro lidi, kteří již mají vlastní nebo pronajímanou půdu;
 • koupit od zemědělců;
 • koupit mražené výrobky evropských výrobců.

  Pokud plánujete začít s prodejem kukuřice v brýlích, kupte si mražené zrno. Mezi dodavateli lze identifikovat země:

  Různé omáčky jako další koření přispívají ke zlepšení obchodu. Snažte se vždy mít dostatek koření, kečup, majonézu, další obvazy pro každý vkus.

  Výběr vybavení

  Chcete-li vybavit prodejní místo, zakoupit speciální vozík s hotovou kompletní sadou nebo zakoupit následující zařízení:

 • Přístroje na vaření kukuřice;
 • vitrína;
 • mobilní čítač;
 • mraznička;
 • deštník pro ochranu před sluncem;
 • židle.

  V počáteční fázi podnikání v obilí, můžete udělat bez vitríny, a nahradit pult s tabulkou, ale v tomto případě, prodejní číslo nebude vysoká.

  Můžete také koupit láhev s termosky a prodávat zboží předem vařené doma. Důležitým kritériem v tomto případě je udržování uší horké po dlouhou dobu. Thermo taška umožňuje pohybovat se volně, prodávat výrobky, neumožňuje rychlé chlazení.

  Obchod s obilím v poháru znamená dostupnost dodatečných prostředků:

 • papírové kelímky;
 • plastové lžíce;
 • ubrousky.

  Vyžaduje vybavení pro vařené kukuřice, které se používá k výrobě běžných klasů.

  Technologie přípravy


  Nejčastěji se kukuřice okamžitě hluboce zmrazí, jenže si uchovává užitečné látky.

  Proces zpracování potravin je následující:

  • nalijte produkt vroucí vodou;
  • je lepší používat sůl, protože to snižuje chuť;
  • přivede do druhého vaření, vaří 15-20 minut;
  • vařte produkt olejem, posypeme solí, kořením, přidáme omáčku dle výběru kupujícího.

  Můžete také použít elektrický parník, doba vaření je 30 minut.

  Organizace obchodu

  Je nutné mít dokumentaci o dodržování hygienických norem, bez ní prostě nemůžete pracovat. Podstoupit hygienickou kontrolu, musí uzavřít dokument o kvalitě skladování, přípravě, prodeji zboží.

  Prodejci by měli mít zdravotní záznamy. Obvykle počet zaměstnanců na přepážce je 2 osoby, které jsou přesunuty. Můžete si sami připravovat a prodávat zboží, závisí to na rozpočtu, rozsahu podnikání, vašich osobních preferencích.

  Pokud nechcete riskovat, použijte odpočitatelnou částku. To výrazně urychlí rozvoj vašeho podnikání, zvýší šance na úspěch.

  Rovněž je třeba mít na paměti, že původní vzhled zásuvky přitahuje pozornost a zlepšuje prodej. Rozvíjejte svůj styl nebo požádejte o pomoc odborníka.

  Prodej produktů


  Vyberte místa s velkou koncentrací lidí. Vařená kukuřice jako podnik bude výhodnější ve venkovních rekreačních a zábavních oblastech. Středisko míst přitahuje turisty, z nichž mnozí často chtějí občerstvení. K těmto účelům můžete použít termo bag, abyste se mohli pohybovat a nabízet produkt velkému počtu návštěvníků.

  Kukurice v brýlích jsou městskou volbou, takže na pultních ulicích umístěte pult blízko nákupních center, kin, kancelářských budov, metra.

  Abyste předešli nežádoucím důsledkům spojeným s obchodováním na nesprávném místě, obraťte se na obchodní oddělení okresu.

  Finanční část

  Získání veškerého potřebného vybavení pro jeden bod bude 50 000 až 100 000 rublů.

  Termoblok s kapacitou 30 litrů. - z 2 000 rublů.

  Průměrné náklady na kukuřičné klasy odrůd mléka činí 130 rublů / kg. Podívejte se na farmy, které se zavazují prodat svůj produkt za přijatelnou cenu. Můžete si koupit suroviny jeden po druhém, ale z ekonomického hlediska je lepší rozhodnout se.

  Zmrazené objednávky obilí od spolehlivých dodavatelů s dobrou pověstí, takže si budete jisti, že výrobky jsou opravdu kvalitní. Budete muset zaplatit až 90 000 rublů. za 1 tunu zrna.

  Pronájem místa - 20 000 rbl.

  Měsíční plat pro prodejce činí zhruba 15 000 rublů. všichni.

  Povolení této oblasti činnosti je od 250 000 rublů.

  Ziskovost podniku činí 30%.

  Doba návratnosti: 3 - 5 měsíců.

  Video: vyšetření vařené kukuřice

  Jak jinak vydělat peníze prodejem jídla

  Podnikání na zelenině a ovoci je výnosné podnikání s vysokou ziskovostí, aktuální mimo sezónní výkyvy.

  Výroba sušeného ovoce je ideální pro majitele malého zahradního pozemku. Naučte se, jak to udělat ziskové podnikání.

  Prodej horkého pečiva na ulici nevyžaduje velké investice. Měsíční příjem činí 15 000 rublů, ale s náležitým přístupem lze zvýšit ziskovost.

  Kukurice rostoucí jako podnik

  Mezi všemi kulturami není kukuřice nejvzácnější, ale stále má své vlastní vlastnosti. A také tato oblíbená pochoutka dospělých a dětí. Pěstování kukuřice v otevřeném terénu s následným prodejem v sezóně může být zajímavým obchodem. A teď budeme mluvit o jejích nuancích a kultivacích.

  Nejlepší známky

  Je samozřejmé, že nejlepší jsou ty odrůdy, které jsou schopny tolerovat nepříznivé podmínky. Mezi nimi, středního Kelvedon GLORY (s velkou a hustou palic), sladké 77 (velmi sladká odrůda), LARK (velké palice kukuřice a sama o sobě - ​​sladký) a časné zrání MED BANTAM, časné XTRA sladko-SWIFT.

  U pozemku o velikosti 100 metrů čtverečních bude vyžadováno 300 až 500 gramů semen. Jejich počet závisí na suchosti oblasti. Kde sušíte, potřebujete méně semen, kde je vlhkost vyšší - více.

  Jak rostlina kukuřice správně

  Kukuřice "miluje" úrodnou půdu s dobrým obsahem vlhkosti. V dobře vyhřívané lehké půdě (lehké a středně-hlinité) se bude cítit nejlépe. V těžkých nízko položených půdách se špatným odtokem vody nedá dobrou sklizeň. Nezapomeňte hnojit půdu hnilým hnoje a hnojivami fosfát-draslík během podzimního kopání.

  Kukuřice je dobrá, protože je schopná snášet malé mrazy. Nicméně je nejlepší, aby byl na konci dubna v půdě zahřát na 10-12 stupňů. Před vysazením musí být půda uvolněna do hloubky 10 cm.

  Malý tip pro začátečníky: že semena klíčí rychleji, můžete je držet několik dní v teplém (35 stupňů) a pak namočit v teplé vodě. Osejte kukuřici do hloubky asi sedm centimetrů. Šířka mezi řádky je 60-70 cm, vzdálenost v řadě je asi 35 cm. V každém hnízdě je třeba umístit 3-4 zrna.

  Technologie pěstování kukuřice

  Za prvé, kukuřice nebude růst příliš rychle, což znamená, že rozestupy řádků je třeba často odstraňovat. Potřebuje neustálou péči.

  Tato kultura "má rád" jinou organickou složku, jako je kompost a humus. Jeden čtvereční metr vyžaduje zhruba pět kilogramů kompostu. Ale bez minerální výživy nikde. Plná péče o plodinu zahrnuje povinné hnojení draslíkem. Nejprve v polovině června a poté na začátku července.

  Zavlažování, doplňkové hnojení

  K suchu kukuřice je poměrně stabilní. Většina vody z kukuřice je potřebná těsně před uvolněním panicle, během této doby jedna rostlina potřebuje asi dva litry vody denně. Pokud jsou rostliny příliš vysoké, připevněte je k podpěře. Abyste pomohli opylování, koncem června a začátkem července třepete štětečky na vrcholu kukuřičných stonků.

  Nejnebezpečnější nepřítel kukuřice - larvy brouků click, které se objevují na konci května a může zničit téměř celý úrodu. Se chránit před nimi, během jara kopání vyplnit kyselém vápna půdě nebo popel, protože v případě, že půda je již infikován, pak ošetřeny speciálními léky ( „opravy“, „Barguzin“).

  Sklizeň

  Mimochodem, pro podnikání může být kukuřice pěstována metodou "dopravník". V tomto případě může být kukuřice s jinou dobou splatnosti jednoduše zasazena malým intervalem - za 15 dní. Takže můžete sklízet celé léto.

  Jedna rostlina, v závislosti na odrůdě, tvoří dva nebo čtyři klasy. Sklizeň se odebírá během mléčné zralosti vosku. Pokud je zrno snadno řezané nehty - kukuřice zraje.

  Náklady na podnikání a zisk

  Náklady na osivo pro setí je asi 3 tisíc rublů, navíc, hnojiva a potřebné nástroje (asi 2 tisíc rublů) budou zahrnuty v seznamu nákladů. Pěstování kukuřice doma, bez speciálních nástrojů, ze 100 metrů čtverečních můžete získat asi 6-8 tisíc klasů. Uvědomte si je v hromadných slevách, můžete očekávat, že získáte zhruba 60-70 tisíc rublů.

  Při řádné péči o plodinu vám kultivace kukuřice poskytne nejen užitečnou léčbu pro celou rodinu, ale i malý příjem.

  Pěstování kukuřice. Video:

  Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

  Přepis

  1. Obchodní plán pěstování kukuřice nabídek na míru pro rozvoj podnikatelského plánu Jedním z hlavních cílů podnikatelského plánu je vybudovat řetězec akcí a kalkulace rizik, ale je to také stojí za zmínku, řadu výhod. Za prvé, bude to pomůže pochopit směr perspektivní pochopit, jak začít, ušetří spoustu chyb, a zachránit stovky hodin času. Naší výhodou je, že nabízíme nejen podnikatelský plán a celá infrastruktura s otvorem a registrace firmy, účetní služby, pomoc vysoce kvalifikovaných právníků a mnoho dalších služeb, bez nichž by podnik promění v loterii. Tel.: +7 (495)

  2 Obsah: 1. pozemek pro podnikání 2. odrůd kukuřice a charakteristiky jejich rostoucí úspěch podnikání 3. tajemství 4. Technické 5. Organizační záležitosti 6. Prodej kukuřice 7. Výpočet Shrnutí příjem projektu s popularitou kukuřice (kukuřice), mohou soutěžit s výjimkou brambor. Zrno plodiny pěstované podle starobylého Aztéků a Mayů, a dnes se vyrábí z másla, mouky, obiloviny, nemluvě o využití zrna a klasy. Navíc, uši, vrcholy a obilí v zemědělství jako potraviny nebo ložní prádlo zvířete. To vše naznačuje, že činnost pěstování obilí bude vždy najít kupce. 2

  3 Pozemky pro podnikání První věcí, kterou by měl podnikatelský plán projektu poskytnout, je nákup nebo pronájem pozemků pro pěstování kukuřice. Cena pozemků je v různých oblastech země velmi odlišná. Jeho náklady jsou ovlivněny těmito faktory: povahou půdy; blízkost osídlení; blízkost silnice; přítomnost zavlažování. Všimněte si, že pro dobrou sklizeň kukuřice by země měla osvětlit sluncem nejméně 12 hodin denně. Proto je podnikání nejlépe organizováno na území Voroněžských, Belgorodských, Rostovských regionů, stejně jako na území Stavropol a Krasnodar. Zde je možné osetět zrna v zemi. Chladné oblasti vyžadují jejich předzásobení v uzavřené půdě a výsadba sazenic na volné ploše. Zpravidla platí, že hektar půdy stojí za rubu. No, jestliže dříve na této půdě vzrostl dýně, noční nebo fazolové kultury. Nezapomeňte připravit půdu na setí, na podzim by měla být orána do hloubky asi 35 cm. Pokud se jedná o obsluhu kombajnu, bude tato služba stát zhruba za hektar přibližně v rublech. Po orbě půda vyžaduje hnůj, smíchaný s popelem a pískem. Na jaře před výsadbou bude nutné znovu uvolnit. Kultivace se vysazuje, když se půda zahřeje na teplotu nejméně 10 ° C. V počátečním období růstu není příliš náročné na zavlažování, toleruje teplo. Ale od kvetení období by mělo být věnována zvláštní pozornost, výnos kukuřice přímo závisí na tom. Čas zrání a sklizně začátkem července. Odrůdy kukuřice a vlastnosti jejich pěstování Existuje sedm hlavních druhů kukuřice, jejichž zrna mají různé vlastnosti. V Rusku je většina obchodů postavena na třech z nich. Je to: zubovitý; křemičitý; cukru. Každý z těchto druhů má mnoho různých odrůd s jedinečnými vlastnostmi. Hlavní rozdíly jsou: doby skladování; chuť; velikosti zrna; barva zrna; zrání. O tom, jaký druh podnikání budovat, závisí na tom, v jaké oblasti implementace kultury očekáváte. Například, pokud plánujete prodávat kukuřici na konzervárenské výrobky nebo prodávat vepřové klasy, musíte si vybírat zralé sladké odrůdy zralých mléčných výrobků. Nejdříve obsahují: F1 Patoka, F1 Spirit, F1 krémový nektar, F1 Trophy, F1 Super Sundance, F1 Legenda, F1 Sheba. 3

  4 Pokud plánujete sklizeň obilí pro následnou výrobu mouky, obiloviny, použijte ji u hospodářských zvířat, musíte věnovat pozornost odrůdám, které mohou být uloženy po dlouhou dobu. Princip rozrůstání různých odrůd je stejný, ale pro každou odrůdu existují menší odstíny. Tajemství obchodního úspěchu Pro pěstování se doporučuje vybrat nenáročné odrůdy kukuřice. Vysoký výtěžek lze zajistit, pokud je výsadbový materiál předem ošetřen roztokem manganistanu draselného. Poté je kultura nejméně náchylná k onemocnění. Pokud pěstujete plodinu, chcete-li prodávat vařenou kukuřici nebo konzervované potraviny z ní, je důležité sklízet předtím, než se zrna začnou vytvrzovat. Pěstované klasy však mohou být prodávány zemědělcům jako krmivo pro zvířata. Další možností je použití broušení přezrálých zrn pro obiloviny nebo mouku. Technické otázky Pěstování kultury jako podniku je výhodné při vysokých objemech. Pro zpracování rozsáhlých pozemků bude vyžadováno speciální zařízení. Přinejmenším bude vyžadováno více kultivátorů a kukurice. Multikultivátor bude stát zhruba 50 tisíc rublů. Speciální secí vrták stojí ještě více než 0,5-1,5 milionů rublů. Pokud si toto zařízení zakoupíte i v leasingu, pěstování kukuřice nemusí být ziskové nebo alespoň bude splácet více než rok. Navíc je zařízení poptávané jen krátkou dobu za rok. Pokud pořádáte pěstování kukuřice v malých oblastech, je logické, abyste si zařídili vybavení k pronájmu po dobu nezbytnou pro pěstování půdy nebo sklizeň. Dalším způsobem, jak tento problém vyřešit, je zaměstnání pracovníka s jeho vlastním zařízením. Pak ušetříte na mzdě, protože platba jeho práce je založena na objemu obdělávané půdy a nikoliv na množství odpracované doby. Organizační problémy Existuje několik způsobů, jak uspořádat firmu. Nejlepší je zaregistrovat individuálního podnikatele a zaplatit jednu zemědělskou daň. Ale můžete to udělat bez registrace a zdanění. To je možné pouze tehdy, když je obdělávaná půda ve vašem majetku a nepřesahuje 2,5 hektarů. V tomto případě může být formalizován jako osobní dceřinná farma. Nemůžete však přilákat najímané pracovníky, pěstování musí provádět výhradně členové vaší rodiny. 4

  5 Prodej obilí Jak již bylo řečeno, plán prodeje kultury musí být zvážen před vypracováním podnikatelského plánu. Z distribučních kanálů závisí na výběru odrůd kukuřice, jejich kultivaci a sklizni. Pokud máte malý pozemek, je nejlepší pěstovat sladkou kukuřici, která se v létě můžete prodávat sami sebe nebo prodávat jiným podnikatelům, kteří provádějí tento druh podnikání. Velké plochy poskytují více možností pro realizaci podnikání. Stejná kukuřice cukru může být dodána do konzerváren nebo uspořádána vlastní podobná produkce. Pokud se pěstují přísnější odrůdy, plán prodeje je založen na odevzdání zrna na mletí v mouce nebo obilovinách. Opět, pokud chcete a příležitosti, můžete tuto činnost sami organizovat. Pak s vaší kukuřicí získáte více příjmů. Výhodou kultury je, že bez ohledu na to, jaký prodejní plán si dáte, můžete ho vždy prodávat na poslední zrno. V každém případě budou zemědělci snadno zakoupeni jako krmivo pro hospodářská zvířata. Mimochodem, mohou také prodávat kukuřičné stopky jak suché, tak zelené. Používají se jako krmivo nebo podestýlka pro zvířata. Výpočet příjmů Jeden hektar roste v průměru zhruba 60 tisíc rostlin. Z každého z nich můžete odstranit 1-2 výkaly. To znamená, že zhruba tisíc klasů se shromažďuje v průměru z hektarů půdy. Náklady na jednu továrnu tvoří jen něco málo přes 2 ruble a 30 kopek na čištění. Jeden pracovník po dobu sedmi hodin práce se zvedne a vloží do pytlů klasů. Náklady na předčasný trh s kukuřicí jsou 15 rublů. cob, semená je již 7 rublů. V souladu s tím lze příjem z každého z nich získat ve výši tisíce rublů. nebo 490 tisíc rublů. Proto odborníci tvrdí, že ziskovost takového podniku činí kolem 450%. 5

  Ziskovost podnikání pěstování kukuřice 800%

  (OKVED 2) 01.11.14 Pěstování kukuřice

  Kukuřice je jednou z nejoblíbenějších plodin na světě. Je vařená, konzervovaná, z mouky, oleje, popcorn, kaše, atd. Pěstování kukuřice v Rusku začalo ne tak dávno, ale nyní je naše země hlavním vývozcem kukuřice a domácí trh konkuruje vývoznímu trhu.

  Kukuřice - rostlina, která je termofilní a odolává teplu. Minimální teplota pro klíčení semen je +5 stupňů. Kukuřice je nejlepší na úrovni 24-28 stupňů. Během období květu může silný nárůst teploty (nad 33 stupňů) negativně ovlivnit výtěžnost a kvalitu skořápek. Kukuřice potřebuje 12hodinový světelný den. Bez slunce to nevykazuje.

  Vedoucími osobami v oblasti pěstování kukuřice v Rusku jsou Krasnodarské území, Rostovská oblast, Stavropolské území, Belgorod, Voroněžské oblasti. Tato plodina se nejlépe rozvíjí na půdách z černomořských půd. Větší část plodiny se věnuje potřebám chovu zvířat: výroba smíšených krmiv a krmení ptákům; zbytek se používá v potravinářském průmyslu, ve výrobě škrobových melas, zpracovaný na kukuřičné vločky, máslo, přísady do potravin. Přibližně 20 procent plodiny je vyvezeno.

  Nejlepší předchůdci kukuřice jsou fazole, hvězdice a cucurbitaceae. Příprava půdy začíná na podzim. Při kopání se přidává hnůj nebo superfosfát kompostu. Na jaře se zavádí dusíkaté a draselné hnojivo. Pokud se mikroorganizmy obsahující zinek a molybden zavede během výsevu, zvýší se odolnost kukuřice proti suchu. Kukuřice se doporučuje zasít, když teplota půdy v hloubce 10 cm dosáhne 10-12 stupňů.

  Při výpočtu počtu semen je vhodné použít tabulku.

  rostliny při sklizni, tisíce / ha

  Počet semen při setí, na 1 st. m, ks.

  Výsev osiva I. třídy, kg / ha

  Hmotnost 1000 zrn, g

  Pokud plánujete růst na hektar 52 tisíc rostlin, potřebujete 4 zrna na běžný metr. Při hmotnosti 1000 zrn 160 g je nutné vzít 9,2 kg na hektar; s hmotností 300 g - 17 kg.

  Cena semen je 3000 rublů pro 70 000 klíčivých semen. Pro průměrnou hustotu jednoho hektare potřebujeme 20 kg semen, což bude stát 29 tisíc rublů.

  Nejlepší způsob, jak získat časnou sklizeň kukuřice a zbavit se hrozby zničení plodin škůdci, rozšiřuje sazenice. Pro ně můžete použít libovolné hybridy a odrůdy kukuřice cukru. Když se půda zahřeje až na 14 stupňů, mohou se sadenice vysadit pod krytem nebo v zemi.

  Náklady na pronájem jednoho hektaru půdy v různých regionech Ruska je velmi odlišné, závisí na půdě, blízkost osad, silnic, dostupnost zavlažování. Může se pohybovat od 1000 rublů na 10 000 rublů.
  Orba půdy stojí 1500-2000 rublů na hektar.

  Kukuřičný secí stroj je možné zakoupit v množství 500 000 rublů až 1,5 milionu, multi-kultivátor stojí asi 50 000 rublů. Oseté zrno 70 cm řádka. Péče je kypření půdy, ředění výhonky, lodyhy hilling, hnojení, pasynkovanii.

  Chcete-li zničit plevele, vypěstujte nejprve pět dní po zasetí, pak o deset dní později. Pozdní jarní plevele klíčící současně s kukuřicí, postemergentní kill boronirovaniem pokračujte mezhduryadovym procedury kombinovat jejich hnojení rostlin dusíkem. Také tyto herbicidy by měl být aplikován na plevel ucpání nebezpečí "Frontier Optima" (,8-1,2l / ha), "Merlin" (0,1-0,16 kg / ha), „Stomp‚(3-6 l / ha).

  V suchých obdobích se provádí pravidelné uvolňování půdy. Během vegetačního období je kukuřice třikrát krmena. Obecné normy hnojiv na hliněných půdách s dostupností dostupných forem baterií, které nejsou nižší než průměr, jsou následující: 120-150 kg / ha dusíku; 50-70 kg / ha fosforu; 90-110 kg / ha draslíku.

  Potřebují také ochranu před škůdci: stříkání rostlin a půdy. Během období květu se provádí další opylení.

  Kukuřice vyžaduje pravidelné zalévání, lepší odkapávání. Podél jedné trubičky můžete umístit 2 řádky rostlin. Denní rychlosti zavlažování: ve fázi "výhonky - třetí list" - 10-15 m? / Ha; ve fázi "třetí list - začátek růstu listové hmoty" - 20-25 m? / ha; ve fázi "zametání panicles" - 35-40 m? / ha; ve fázi "kvetení" - 50-55 m? / ha; po rozkvětu - 40 m? / ha.

  Sklizeň se při začátku sušení fáze fázi blizny mléka, protože je v této fázi vývoje mají maximální obsah cukru, následně se převede na škrob. Zkušení zemědělci vybírají odrůdy kukuřice a doby výsevu, aby získali kontinuální produktový dopravník.

  Péče, strojní práce, mzdy, nákup ochranných pomůcek a hnojiv stojí v průměru 52 tisíc rublů na hektar.

  Náklady na čištění jednoho kohoutku je 20-30 centů. Jeden zaměstnanec na sedm hodinový den může odstranit 2,5 kuřat.

  Z rostliny se můžete dostat od 1 do 2 kuřat. Ranní kukuřice z přístřešků se prodává velkoobchodně za 15 rublů, osetých na 8 rublů. Pokud je hustota rostlin na hektar 60 tisíc, pak můžete získat 80-90 tisíc klasů.

  Podnikání v pěstování kukuřice

  Kukuřice je cenná potravinářská a krmná rostlina, patří k významným plodinám. Semena kukuřice se používají k výrobě užitečných a bohatých užitečných látek, kukuřice se používají ve vařené formě k jídlu.

  Technologie pěstování kukuřice velmi jednoduché. Pokud se má výsev provádět v jarním období, pak na podzim musí být půda předem ošetřena.

  V tomto případě se formace řeže odstraněním plevele, země se orá do hloubky 25 cm, hnojiva se zavádí ve formě kompostu.

  Pro pěstování kukuřice Je výhodné používat semena hybridních odrůd, které se vyznačují rychlým růstem a vysokým výtěžkem. Před sejbou je nutno provést pečlivé třídění a likvidaci semen, provést předseční úpravu a namočit je po dobu 15 minut v 1% roztoku manganistanu draselného.

  Vzhledem k tomu, kukuřice je termofilní a jeho sazenice rostlin nelze tolerovat mráz, je třeba semena přistání, jakmile je teplota zem neklesne pod a navíc deset stupňů. V oblastech s krátkým teplým obdobím a také v případě potřeby získat časnou sklizeň, pěstuje se 20 až 25 dní staré sazenice v humusu nebo rašelinových hrncích a šálcích.

  K tomuto účelu se připraví živná půda složená z kompostu, písku a zhnité rašeliny v poměru 2: 1: 1. V jednom skle je jedno zrno zasazeno do hloubky tří centimetrů a je nalito nahoře pískem. Posypané semena jsou vzácné, ale hojné. Místnost, ve které jsou semenáčky uchovávána, by měla být pravidelně větrána, je třeba udržovat konstantní teplotu +18 stupňů.

  Péče o kukuřici po přistání na otevřeném terénu sestává z pravidelného plenění, zalévání, hnojení organickými a minerálními hnojivy. Je třeba odstranit nevstupující nevlastní děti, aby nevytvářely stín a nezdržovali růst rostliny. Nejvíce nebezpečných škůdců plodiny jsou drátci a černí brouci, které mohou poškodit sazenice a kořeny kukuřice. Kontrola škůdců vede pomocí ošetření osiva insekticidními přípravky majícími dlouhodobý systémový účinek.

  Choroby kukuřice způsobené různými bakteriemi jsou také běžné. Bolestné spory patogenů jsou zničeny ošetřením semen se speciálními dezinfekčními prostředky.

  Pěstování kukuřice pro obilí vyžaduje komplexní přístup, který zahrnuje přípravu půdy pro setí, jakostních semen, stejně jako vysoce kvalitní sklizeň kukuřice s využitím moderních technologií.

  Čištění by mělo být zahájeno, pokud obsah vlhkosti zrna není vyšší než 40% a při vyšší vlhkosti není čištění ekonomicky výhodné. Velká pozornost by měla být věnována přípravě harvestorů pro práci, výšce řezání stonku, kvalitě mlácení. Čištění jednoho hybridu by nemělo trvat déle než 5 - 7 dní, jinak by mohlo dojít ke ztrátě sklizně.

  Tato rostlina snáší sucho dobře v první polovině letního období, avšak během období květu má nedostatek vlhkosti negativní vliv na výnosy, takže v tomto období je zapotřebí hojné zavlažování.

  Prodej sklizených plodin můžete prodat prostřednictvím různých prodejen a zeleninových trhů. Podnikání v pěstování kukuřice Není časově náročné a rostoucí technologie může přinášejí vysoké zisky.

  Podnikatelský plán pro pěstování kukuřice

  S popularitou kukuřice (kukuřice) lze argumentovat možná, že brambory. Zrno plodiny pěstované podle starobylého Aztéků a Mayů, a dnes se vyrábí z másla, mouky, obiloviny, nemluvě o využití zrna a klasy. Navíc, uši, vrcholy a obilí v zemědělství jako potraviny nebo ložní prádlo zvířete. To vše naznačuje, že činnost pěstování obilí bude vždy najít kupce.

  Pozemky pro podnikání

  Odrůdy kukuřice a jejich rostoucí vlastnosti

  Existuje sedm hlavních typů kukuřice, jejichž zrna mají různé vlastnosti. V Rusku je většina obchodů postavena na třech z nich. Jedná se o:

 • chuť;
 • velikosti zrna;
 • barva zrna;

  O tom, jaký druh podnikání budovat, závisí na tom, v jaké oblasti implementace kultury očekáváte. Například, pokud plánujete prodávat kukuřici na konzervárenské výrobky nebo prodávat vepřové klasy, musíte si vybírat zralé sladké odrůdy zralých mléčných výrobků. Nejdříve obsahují: F1 Patoka, F1 Spirit, F1 krémový nektar, F1 Trophy, F1 Super Sundance, F1 Legenda, F1 Sheba.

  Pro pěstování se doporučuje vybrat nenáročné odrůdy kukuřice. Vysoký výtěžek lze zajistit, pokud je výsadbový materiál předem ošetřen roztokem manganistanu draselného. Poté je kultura nejméně náchylná k onemocnění.

  Pokud pěstujete plodinu, chcete-li prodávat vařenou kukuřici nebo konzervované potraviny z ní, je důležité sklízet předtím, než se zrna začnou vytvrzovat. Pěstované klasy však mohou být prodávány zemědělcům jako krmivo pro zvířata. Další možností je mletí přezrálých zrn pro obiloviny nebo mouku.

  Pěstování kultury jako podniku je ziskové ve velkých objemech. Pro zpracování rozsáhlých pozemků bude vyžadováno speciální zařízení. Přinejmenším bude vyžadováno více kultivátorů a kukurice. Multikultivátor bude stát zhruba 50 tisíc rublů. Speciální secí vrták stojí ještě více - 0,5-1,5 milionů rublů. Pokud si toto zařízení zakoupíte i v leasingu, pěstování kukuřice nemusí být ziskové nebo alespoň bude splácet více než rok. Navíc je zařízení poptávané jen krátkou dobu za rok. Pokud pořádáte pěstování kukuřice v malých oblastech, je logické, abyste si zařídili vybavení k pronájmu po dobu nezbytnou pro pěstování půdy nebo sklizeň.

  Další možností je najímat pracovníka s vlastním vybavením. Pak ušetříte na mzdě, protože platba jeho práce je založena na objemu obdělávané půdy a nikoliv na množství odpracované doby.

  Organizaci můžete uspořádat několika způsoby. Nejlepší je zaregistrovat individuálního podnikatele a zaplatit jednu zemědělskou daň. Ale můžete to udělat bez registrace a zdanění. To je možné pouze tehdy, když je obdělávaná půda ve vašem majetku a nepřesahuje 2,5 hektarů. V tomto případě může být formalizován jako osobní dceřinná farma. Pak však nebudete moci přilákat zaměstnance - kultivaci by měli provádět výhradně členové vaší rodiny.

  Jak již bylo uvedeno, plán prodeje kultury by měl být zvážen ještě před vypracováním podnikatelského plánu. Z distribučních kanálů závisí na výběru odrůd kukuřice, jejich kultivaci a sklizni. Pokud máte malý pozemek, je nejlepší pěstovat sladkou kukuřici, která se v létě můžete prodávat sami sebe nebo prodávat jiným podnikatelům, kteří provádějí tento druh podnikání.

  Velké plochy poskytují více možností pro realizaci podnikání. Stejná kukuřice cukru může být dodána do konzerváren nebo uspořádána vlastní podobná produkce. Pokud se pěstují přísnější odrůdy, plán prodeje je založen na odevzdání zrna na mletí v mouce nebo obilovinách. Opět, pokud chcete a příležitosti, můžete tuto činnost sami organizovat. Pak s vaší kukuřicí získáte více příjmů.

  Výpočet příjmů

  První věc, kterou by měl podnikatelský plán projektu poskytnout, je nákup nebo pronájem pozemků pro pěstování kukuřice. Cena pozemků je v různých oblastech země velmi odlišná. Jeho náklady jsou ovlivněny těmito faktory:

 • povaha půdy;
 • blízkost silnice;

  Všimněte si, že pro dobrou sklizeň kukuřice by země měla osvětlit sluncem nejméně 12 hodin denně. Proto je podnikání nejlépe organizováno na území Voroněžských, Belgorodských, Rostovských regionů, stejně jako na území Stavropol a Krasnodar. Zde je možné osetět zrna v zemi. Chladné oblasti vyžadují jejich předzásobení v uzavřené půdě a výsadba sazenic na volné ploše. Zpravidla je hektar půdy v hodnotě 1000-1000 rublů.

  No, jestliže dříve na této půdě vzrostl dýně, noční nebo fazolové kultury. Nezapomeňte připravit půdu k setí, na podzim by měla být orána do hloubky přibližně 35 cm. Pokud se podíváte na obsluhu kombajnu, bude tato služba stát asi 1500 hektarů hektaru. Po orbě půda vyžaduje hnůj, smíchaný s popelem a pískem. Na jaře před výsadbou bude nutné znovu uvolnit. Kultivace se vysazuje, když se půda zahřeje na teplotu nejméně 10 ° C. V počátečním stádiu růstu to není příliš náročné na zavlažování, toleruje teplo. Ale od kvetení období by měla být věnována zvláštní pozornost - výnos kukuřice přímo závisí na tom. Doba dozrávání a sklizně kultury je počátkem července.

  Každý z těchto druhů má mnoho různých odrůd s jedinečnými vlastnostmi. Hlavní rozdíly jsou:

 • skladovatelnost;
 • zrání.
 • Pokud plánujete sklizeň obilí pro následnou výrobu mouky, obiloviny, použijte ji u hospodářských zvířat, musíte věnovat pozornost odrůdám, které mohou být uloženy po dlouhou dobu.

  Princip rozrůstání různých odrůd je stejný, ale pro každou odrůdu existují menší odstíny.

  Tajemství obchodního úspěchu

  Technické problémy

  Organizační záležitosti

  Prodej kukuřice

  Výhodou kultury je, že bez ohledu na to, jaký prodejní plán si dáte, můžete ho vždy prodávat na poslední zrno. V každém případě budou zemědělci snadno zakoupeni jako krmivo pro hospodářská zvířata. Mimochodem, mohou také prodávat kukuřičné stopky jak suché, tak zelené. Používají se jako krmivo nebo podestýlka pro zvířata.

  Asi 60 000 rostlin roste v průměru na hektar. Z každého z nich můžete odstranit 1-2 výkaly. To znamená, že zhruba 80-90 tisíc klasů se shromažďuje v průměru z hektarů půdy. Nákladová cena jedné továrny je jen něco málo přes 2 rublů a 30 kopek pro čištění. Jeden pracovník po dobu sedmi hodin práce si zvedne a dá do pytlů asi 2500 klasů.

  Náklady na trhu pro časné kukuřice jsou 15 rublů. cob, semená je již 7 rublů. V souladu s tím lze příjem z každého z nich získat ve výši 1 050 tisíc rublů. nebo 490 tisíc rublů. Proto odborníci tvrdí, že ziskovost takového podniku činí kolem 450%.