Podnikání na obnovu starého nábytku vlastním rukama

Mnoho moderních lidí dává přednost použití strojů a dalších věcí, které byly vyrobeny před 20 až 30 lety. Možná již ztratili svůj atraktivní vzhled, ale jejich výkon zůstává nezměněn. V tomto ohledu může být obnovení starého nábytku vlastním rukama spolehlivým zdrojem příjmů a vynikajícím obchodním nápadem, aby se otevřel vlastní podnik.

Jak vydělat peníze na obnovu nábytku?

Všechny produkty lze rozdělit do dvou velkých skupin:

 • Starožitnosti;
 • Běžné položky, které nemají zvláštní hodnotu.

Obnova starožitností je mnohem těžší než přivést starou pohovku nebo židli k normálu. Aby bylo možné obnovit starý nábytek na nejvyšší úrovni, je nutné zvládnout staré technologie a také se naučit, jak zacházet se všemi malými detaily. Porušení technologie může vést ke znehodnocení starožitností a také negativně ovlivnit jejich vzhled.

Obnova starožitného nábytku jistě přináší dobré příjmy, ale zároveň je vyšší míra odpovědnosti. Chcete-li opravit běžný výrobek, nemusíte mít žádné zvláštní dovednosti nebo znalosti. Nejdůležitější v této oblasti je obnovení funkčnosti objektů. Pokud starý nábytek po restaurování vypadá jinak, nezáleží na tom.

Registrace činností

Nebudete muset vydávat žádné licence, protože takové činnosti nejsou licencovány. Pokud se chcete věnovat restaurování starého dřevěného nábytku, musíte také získat povolení od požární kontroly.

Výběr místnosti

Po evidenci dokumentů je nutno definovat s výběrem předpoklady pro opravu a obnovu starého nábytku. V domácnosti je nereálné zapojit se do těchto činností. Jedinou dostupnou možností je technická místnost v soukromém domě.

Nejčastěji podnikatelé, kteří se zabývají restaurování starého čalouněného nábytku, pronajmou vytápěné prostory pro průmyslové účely. Takový obchod se může nacházet v kterékoli části města. Je žádoucí najít místo na okraji města, abyste šetřili náklady na pronájem.

Zařízení

 • Elektrická pila;
 • Elektrické skládačky;
 • Kladiva;
 • Šroubováky;
 • Sešívačka;
 • Šicí stroj.

Chcete-li zakoupit speciální vybavení pro restaurování nábytku, musíte strávit 100-500 tisíc rublů.

Navíc pro práci budete potřebovat a spotřební materiál pro restaurování nábytku. Jedná se o:

Vlastnosti podnikání

Výrobci nechtějí převzít opravu svých výrobků, protože pro ně je prostě nerentabilní. Požadavek na takovou službu však vždy existuje. Je obtížné se na tuto záležitost dostat, ale navzdory tomu mnozí podnikatelé vidí to jako dobrý výchozí bod pro vstup do nábytkářského průmyslu.

Navíc bohatí lidé často využívají služby opravy a rekonstrukce čalouněného nábytku, kteří chtějí dýchat druhý život do staré, ale velmi drahé pohovky nebo křesla. Jsou připraveni zaplatit za to peníze.

Nejoblíbenější směry:

 1. Oprava skříňového nábytku;
 2. Restaurování výrobků z přírodního dřeva;
 3. Obnova kostry a výměna čalounění;
 4. Aktualizace zastaralých modelů;
 5. Montáž a instalace nových výrobků.

Šicí šaty pro čalouněný nábytek

Obvykle výrobci nábytku nevyrábějí odnímatelné kryty, takže tato služba je velmi populární. Tato činnost nevyžaduje velké počáteční náklady. Peníze jsou potřebné pouze na nákup tkanin, nákup šicích strojů a spotřebního materiálu. Startovní kapitál se vrátíte za 2-3 měsíce. Šití obalů lze provést doma, takže můžete ušetřit hodně při pronájmu místnosti.

Výhody obnovy nábytku na zakázku

 • Úspory. Oprava starých předmětů je mnohem levnější než nákup nové pohovky nebo šatníku;
 • Šetří čas. Majitelé berou věci, které jsou předmětem opravy, jsou samy o sobě obnoveny a přivedeny zpět;
 • Pohodlí. Chcete-li ušetřit na doručení, můžete si objednat práci doma za přítomnosti majitelů.
 • Originálnost. Masteři provedou restaurování na vašich náčrtcích a skicích.

Chcete-li mít představu o tom, jak se provádí rekonstrukce starého nábytku, lze video materiály prohlížet na internetu.

Ceny

Nejjednodušší způsob, jak cenou, je zaměřit se na nové výrobky stejné kvality. Osoba bez problémů zaplatí 30% nákladů na novou židli za opravu a aktualizaci staré židle. Zákazníci zpravidla nevyužívají peníze a rádi využívají tuto službu. Pokud však cena přesáhne 50%, zákazníci budou upřednostňovat nákup nových produktů. Náklady na obnovu starožitného nábytku jsou mnohem vyšší než obvykle. Určuje se podle složitosti opravy a nákladů na spotřební materiál.

Ziskovost podnikání

Odborníci se domnívají, že obnovení starožitného nábytku je vysoce ziskový a výnosný podnik. Nejdůležitější investicí je profesionalizace velitele, zbývající náklady, s výjimkou drahého vybavení, jsou zanedbatelné. Všechny investice se vyplácejí po 5-10 objednávkách.

Chcete-li rozšířit svou firmu, najmete 2-3 asistenty. Po školení je možné uzavřít smlouvy o opravě s různými zařízeními - restauracemi, kavárnami, kancelářemi, hotely a tak dále. Velké objednávky vám přinese dobrý zisk.

Abychom přilákali co nejvíce zákazníků, je nutné organizovat doručení produktů do dílny a zpět zákazníkovi. K tomu musíte jednat s firmou, která se zabývá nákladní dopravou. Chcete-li snížit náklady, je vhodné zakoupit si vlastní dodávku a provést dodávku samostatně.

Reklama

Kromě opravy se můžete zabývat i nákupem nepotřebných produktů s následnou aktualizací a prodejem. To vám umožní výrazně zvýšit zisky. Repasované předměty jsou zakoupeny s potěšením milovníky starověku, stejně jako lidé, kteří nemají prostředky na nákup nového nábytku nebo pohovky.

Závěry

Nyní víte, že podnikání obnovy nábytku může přinést dobrý zisk. Po čase, kdy podnik začne vzkvétat, můžete provést dražší restaurátorské práce. To bude muset strávit spoustu času, ale stojí to za to. Pokud se budete pohybovat správným směrem, vaše podnikání bude nutně přinášet dobrý příjem.

Obnova nábytku - jednoduchý, ale výnosný obchod

Můžete si vydělat nejen prodej a výrobu nábytku, ale také obnovu starého nábytku, který se po návratu do výhledu zcela vrátil po velmi chytrých projekčních aktivitách.

Skutečně hlavní technologie v designu restaurování starožitného nábytku není tolik standardní technologii hard Malba jako zajímavý a jednoduchý způsob, jak dávat nejlepší druh nábytku pomocí vkládání jediná svého druhu tapety, dělal jeho vlastní.

Především je třeba si uvědomit, že tento typ činnosti není jen lepením nového nábytku s tapety. Skuteční profesionálové mohou vyrobit starý nábytek "cukroví", což mu dává jedinečný vzhled.

Je třeba se připravit na výkřiky kupujících, že je to neuvěřitelně drahé potěšení - obnovit nábytek. Nelze však s tím nic dělat, protože tolik lidí stále považuje obnovu nábytku z dřeva za velmi levné. Podnikatel bude muset každý den věnovat spoustu času, aby plně vysvětlil všechny nuance, které ovlivňují tak vysokou cenu. Je třeba řídit se jedním pravidlem: bez šumu a výkřiče, aby klientovi dokázal, že cena není v žádném případě nadhodnocena a uzemněna.

Vyhledávání zákazníků

Že v této oblasti najít zákazníky, budete muset distribuovat reklamy, a za to, co potřebujete, aby plně distribuovat tyto informace reklamních firmách a mezi tištěných reklam na internetu, protože vaši klienti jsou většinou mladé rodiny, senioři a lidé s průměrnými příjmy. Je důležité si uvědomit, že i obyčejné lepení-up oznámení může pomoci přilákat zákazníky, pro tento typ služeb, jako je například obnovení starožitným nábytkem, který je mnohem dražší.

Obecně platí, že tato oblast činnosti vyžaduje, abyste si vždycky připomínali sebe sama, protože bez ní bude velmi obtížné najít zákazníky pro sebe. Můžete obnovit měkký kožený nábytek, velmi náročný je restaurování kuchyňského nábytku, což může zvýšit příjem podnikatele a zlepšit zkušenosti v této oblasti.

Není tak obtížné zapojit starý nábytek do správného tvaru. Zvláštní práce nepředstavuje opravu a restaurování čalouněného nábytku, což nevyžaduje žádné další zvláštní školení. Obecně platí, že pro obnovu jakéhokoliv nábytku, například restaurování koženého nábytku, bude podnikatel potřebovat horké železo, stejně jako dýhy a samozřejmě i lak.

Pokud jde o restaurování čalouněného nábytku, určitě to vyžaduje více dovedností, ale může to být absolutně každý. Nějak se naučíte, jak obnovit nábytek doma, nevyžaduje žádné velké úsilí. Pro obnovu můžete samonosný materiál zcela vyměnit. Pokaždé, když to děláte lépe a rychleji, budete tento typ činnosti plně zvládat a přetváříte ji do zajímavého podnikání. Chcete-li dále postupovat tímto směrem, musíte si koupit správnou látku, pěnový kaučuk, sešívačku a samozřejmě sponky.

Kromě výše uvedených může být tato sféra aktivní formou nákupu starého a zbytečného nábytku. Když jste se zapojili do nákupu a následného restaurování a následného prodeje, můžete si udělat další zisk, protože nábytek obnovený se slevou může zájem kupující, kteří nemají velké finanční prostředky a prostě milovníky starověku.

Pokud hodláte obnovit dřevěný nábytek, a na začátku to dělá, nemusíte komplikovat svůj život nalezením prostoru pro výrobu. Téměř veškerá práce probíhá přímo od zákazníka nebo od výrobního oddělení, kde probíhá objednávka dílů. Je-li čas velmi těsný, můžete snadno vařit doma.

Náklady a nuance při restaurování nábytku

- Na začátku nepotřebujete velké přílohy.

- Potřebujeme minimální množství nástrojů a materiálů.

- Není třeba pronajmout pokoj (v počáteční fázi).

- Pokud je spousta zákazníků, musíte přemýšlet o vlastní dílně.

- Práce může být neoficiální.

- Vyhledejte zákazníky v raných fázích pomocí reklam na internetu a přilepte reklamy.

- Musíš vlastnit zvláštní. technika při řezání tkaniny, stejně jako veškeré dovednosti při restaurování.

- Potřebujete elektrické nářadí jako vrtačka, šroubovák, router, elektrická bruska, dřevěná vrtačka.

- Potřebujeme vzorky dekorů, tkanin, stejně jako MDF fólií pro fasády.

Odhadované náklady

Obnova nábytku jako podniku má finančně dostatečně nízkou vstupní hranici. Velitel nemůže zakoupit specializovanou místnost (všechny práce mohou být provedeny doma), náklady na potřebné vybavení jsou přijatelné a popularita služby a její cena umožňují dosažení významného zisku s trvalým zaměstnáním. Restaurování však znamená získání určitých dovedností v oblasti zpracování dřeva, šití, malování a také přímého restaurování. Proto je nesmírně důležité vyřešit následující otázku: kdo bude pracovat na restaurování nábytku. Buď bude vlastníkem podniku nebo zaměstnancem.

Jak již bylo uvedeno výše, může majitel obnovit nábytek doma. Nicméně, aby nebyla vrata prostor, je lepší pronajmout malou dílnu. Jeho plocha nesmí přesáhnout 20 metrů čtverečních - to bude více než dost. Místnost musí být vytápěna a měla elektrickou energii. Nájemné činí zhruba 5 000 rublů za měsíc.

Nezbytné vybavení zahrnuje:

  • - elektrická pila / elektrická skládačka - 10 000 rublů;
  - ruční nástroje (kladiva, šroubováky, montáž atd.) - 5 000 rublů.

Ve výši za nákup zařízení bude muset utrácet asi 60 000 rublů.

Pojistnými materiály při práci s nábytkem budou laky, barvy, doplňky, různé spojovací materiály, čalounické látky, tekutiny apod. Jejich náklady jsou stanoveny v konečné ceně služby.
Při stanovení cen by mělo být dodrženo následující pravidlo: cena služby by neměla překročit 30% nákladů na nábytek. V opačném případě bude mít klient pravděpodobně větší zájem o nákup nového nábytku. Takže v průměru 1 pracovní místo přinese přibližně 1 000 rublů čistého zisku. Během dne mistr může obnovit 2-3 kusů nábytku, což vám umožní mít měsíční zisk 40-50 tisíc rublů.

Zpětná vazba

Hlavním cílem této oblasti činnosti bude možnost přechodu od restaurování až po výrobu skříňového nábytku, jakož i možnost provádět velmi nákladné restaurátorské práce. Samozřejmě, že takové činnosti nemohou trvat ani měsíc ani rok, ale s usilovností a snahou o to vše se ukáže. Pokud je správným směrem k přesunu vaší společnosti, pak je zajištěn zisk a tok zákazníků. Pokud jde o zisky, je to nejméně 250 procent. Tento údaj vychází z výpočtu nákladů na materiály a pracovní dobu.

Fóra SkyFamily

Obnova nábytku.

 • Jako
 • To se nelíbí
Angelina18 26 listopad 2008

 • Jako
 • To se nelíbí
iblack 05.03.2009

Přišli s myšlenkou obnovit starý, nepotřebný nábytek, který lidé odhodili. Práce není obtížná.


Dovolte, abych s vámi nesouhlasil. Obnova je velmi složitý a časově náročný proces. Není obtížné opravovat a aktualizovat nábytek.
Lidé mě například požádali o odstranění skvrn na stolu na stole na konci konce 19. a počátku 20. století, aby stůl neztrácel zrak na starou věc. (Tj. Odstranění zlomu nebo vady nebo bez změny původního typu výrobku, považuje se to za obnovu). Stůl byl vyroben z přírodního dřeva a poté nebyl použit žádný lak. Takže jen abych našel informace o tom, jak to udělat, jsem strávil dva týdny a nakonec lidé odmítli, protože to vedlo k vysokým nákladům na materiály.
Náhrada starého nábytku za zlomené části - jedná se o opravu, výměnu dveří (v našich fasádách) vedoucí ke změně vzhledu - jedná se o aktualizaci. To může opravdu udělat téměř každý, kdo ví, na kterou stranu se má nástroj přiblížit.

 • Jako
 • To se nelíbí
polinoshka 16. březen 2009

 • Jako
 • To se nelíbí
HelenaZ 16. březen 2009

 • Jako
 • To se nelíbí
notka56 20 led 2010

 • Jako
 • To se nelíbí
viz 29. srp 2010

 • Jako
 • To se nelíbí
světlova 31 srpen 2010

 • Jako
 • To se nelíbí
vlad041988 07 bře 2013

 • Jako
 • To se nelíbí
RomanB 07.března 2013

 • Jako
 • To se nelíbí
SergeyPochep 15. března 2013

Není to špatné podnikání, pouze velká část obyvatel již buď obnovila starý nábytek, nebo si koupila novou. Je nepravděpodobné, že bude mnoho zákazníků.

No, i tak můžete získat nějaký zisk. Nyní finanční krize, a ne každý si může dovolit koupit nový nábytek. Takže obnoví starý.

 • Jako
 • To se nelíbí
Liza_Ego 26. března 2013

Řeč, jak to chápu, není o vyřazeném nábytku, ale o zastaralém nábytku. Koneckonců nábytek nakonec ztratí svůj vzhled. Například jsem sám utišil sedadla na židlích. Takže toto podnikání je docela reálné. Teprve teď zákazníci ne vždy chtějí udělat doma, protože je to trochu prašné.


Ve skutečnosti nebudou všichni zákazníci spokojeni s prací, pokud mistři nechávají za sebou nejen kvalitní nábytek, ale i odpadky. Služba také záleží) Přirozeně lze předpokládat takové nuance. Obnova nábytku však neznamená pouze zúžení, ale také práci s dřevěnými laky, např. Vrtáním. Chcete-li věc postavit na vážnou úroveň, potřebujete prostor pro přijímání a provádění objednávek, stroj pro přepravu objednávek. Obnova nábytku vyžaduje počáteční kapitál a investice.

 • Jako
 • To se nelíbí
fargo 27. března 2013

 • Jako
 • To se nelíbí
nikolaj 28. března 2013

Docela kontroverzní podnikání. Nejdřív potřebujeme zlaté ruce, abychom si udělali něco, co by bylo hodné toho nevyžádaného odpadu. Za druhé, hodně z toho ještě nefunguje, protože cena je pravděpodobně nízká. Jako bonus pro důchodce, například, je to dobré, ale sotva stojí za to, aby se tento případ vypořádal výhradně.

Bohužel. Máte pravdu. Navíc co je vyhozeno? Nábytek z dřevotřískové desky? Nemá žádný estetický vzhled, žádné doplňky - vůbec nic. Dobrý, dřevěný, starožitný nábytek? To není možné najít. A i když během tří let hledání se něco objeví a obnoví, pak bude prodávat to velmi náročný úkol. Náklady budou opakovaně překračovat výnosy z takového podniku.

Oprava nábytku jako podnikání od A do Z. Jak vydělat peníze na opravu kuchyňského nábytku?

Organizace podnikání pro výrobu jakéhokoliv druhu nábytku vyžaduje dostupnost určitých znalostí a dovedností, stejně jako významné kapitálové infuze. Pokud v této fázi nemáte všechny výše uvedené, pak můžete nabídnout opravu nábytku jako obchod. Tato služba je docela poptávka a umělec by neměl mít žádné zvláštní dovednosti. Kromě toho můžeme mluvit o minimálních finančních investicích.

Podstata myšlenky

Dokonce i lidé, kteří jsou daleko od nábytkářského průmyslu, se mohou snadno naučit toto řemeslo a využít jako vizuální pomoc různé zdroje informací, například časopisy, knihy, články nebo videa. Oprava nábytku jako podnikání je velmi dobrý nápad, protože tam je obrovské množství informací o tomto tématu, které vám umožní rychle se pohodlně.

Díky moderním trendům v nábytku a interiéru je složitost restaurátorských prací minimalizována. V poslední době je starý nábytek poměrně populární, který je vložen speciálním filmem nebo tapetami. Neměli byste však omezovat rozsah vašich služeb pouze na toto. Během tréninku budete schopni zvládnout dovednosti při provádění různých typů restaurátorských prací a vytvořit skutečně mistrovské dílo.

Registrační formulář

Každá firma vyžaduje registraci. Proto i když jste začali renovovat nábytek, musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Poté můžete vyhledat místnost, ve které bude vaše dílna umístěna. To není povinná podmínka, protože hlavní práce se může konat přímo v domě klienta.

Je však třeba zorganizovat kancelář, kde můžete vyřešit všechny problémy s těmi, kteří si přejí objednat opravu kuchyňského nábytku nebo jiného zařízení v některém nákupním centru. Potenciální zákazník by měl vidět, co a jak můžete udělat, a proto byste mu měli poskytnout katalog dokončených děl, stejně jako vzorky materiálů, které můžete ve své práci použít. Každý, kdo vidí pevnost a organizaci vašeho podnikání, se může velmi dobře stát klientem a přitahuje vás stále více nových občanů.

Ne všechny práce, které můžete s klientem dělat přímo doma, existují takové procesy, které budou vyžadovat implementaci pouze v dílně. Přeprava nábytku do vaší dílny může být provedena na vlastní dopravě nebo pronajmout třetí osobu.

Jak vaše podnikání začíná získávat impuls, můžete přemýšlet o nákupu malého náklaďáku, což značně zjednoduší vaše aktivity. Než začnete pracovat s klientem, stojí za to uzavřít smlouvu o poskytování služeb, ve které budou zaznamenány veškeré práce související s položkou, o které se jedná. Je založen na kontrole a identifikaci závad.

Vyhledávání zákazníků

Pokud jste si vybrali opravu nábytku jako firmu, pak v první fázi stojí za využití nejdostupnějších a nejjednodušších způsobů reklamy a hledání klientů: oznámení v místních publikacích, na internetu, a také na speciálních deskách a obrubnicích. Dobrý výsledek lze dosáhnout použitím různých sociálních sítí k propagaci svých služeb. Stojí za to, že si pravidelně připomenete, že přidáte fotografie provedené práce. Takže potenciální zákazníci budou schopni vizuálně posoudit vaši úroveň dovedností.

Vizuální ukázka práce vede k tomu, že se zvyšuje úroveň důvěry. Je to docela možné: najít v skládce starý vyřazený nábytek a pak jej obnovit. Ujistěte se, že fotografujete před a po. Takže můžete prokázat své úspěchy. Je možné, že oprava nábytku jako podnik začne pro vás s prodejem vytvořených vzorků.

Kreativita, kvalitativní výkon a zodpovědný postoj k jednotlivým klientům jsou hlavními podmínkami úspěšného rozvoje vaší firmy. V našem státě je jedním z nejúspěšnějších nástrojů propagace z úst. Jeden spokojený zákazník se stane zdrojem nových a nových v podobě svých příbuzných a přátel.

První úspěchy

Pokud opravujete starý nábytek, budou vaši první klienti mladými rodinami, staršími lidmi, stejně jako občany, jejichž úroveň příjmů je nízká. Tato kategorie obyvatelstva buď prostě nemůže dovolit si koupit nový nábytek, nebo má silnou vazbu na ten, který již byl zakoupen. Je důležité zdůvodnit a zdůvodnit náklady na poskytování služeb.

Dokonce i když opravuje a utahuje čalouněný nábytek, nemusíte to dělat za penny. Je důležité udržovat rovnováhu a provádět přesné výpočty, nedávejte sílu a čas na skladbu. S obratným přístupem ke klientovi mu můžete nejen uspokojit, ale také zpravidla vydělávat.

Vlastnosti práce s čalouněným nábytkem

Nákup nového nábytku není pro každou rodinu cenově dostupný, mnoho z nich využívá takovou službu jako pas ze starého. Samotný rám obvykle netrpí a čalounění je poškozeno kvůli odřeninám, nečistotám nebo jiným nedostatkům. Výměna čalounění není vždy vyžadována v důsledku selhání starého.

V současné době se stále více a více lidí zajímá o design interiérů, tak starý, ale velmi kvalitní nábytek, nemusí se vejít do nového designu místnosti. Jednoduché zúžení, s největší pravděpodobností, vyřeší tento problém. Proto poptávka po takových službách roste, stejně jako opravy kuchyňského nábytku.

Nástrojová sada

Oprava čalouněného nábytku sami můžete provést pomocí minimální sady nástrojů. Budete potřebovat: šroubovák, elektrický nástroj, elektrickou pila, frézu a sadu dřevěných vrtaček. Můžete začít pracovat pouze s těmito nástroji.

Materiály pro práci

Většina materiálů se obvykle zakoupí po obdržení objednávky, neboť vše závisí na práci před námi, stejně jako na přání zákazníka. Je však nutné skladovat vzorky tkanin, tapet, filmů a dekorů. Oprava čalouněného nábytku vlastním rukama je nahrazení čalounění a materiálu obložení. Chcete-li to provést, potřebujete sešívačku, sponky, látku, pěnovou gumu.

Oprava koženého nábytku bude vyžadovat přítomnost dýhy, laku a horké železa. Někdy stačí odstranit starý lak z povrchu a pak jej zakrýt novou vrstvou. Materiály a nástroje pro opravu a restaurování se nevyžadují tolik, je mnohem důležitější mít představivost a tvůrčí myšlení, kvalitativně a v dobré víře pracovat.

Opravy a čalouněný nábytek peretyazhka lze provádět přímo z domova od klienta. Někdy je tato možnost jediná možná. Ale takovou práci můžete udělat doma. Pro tuto lekci stačí rozdělit malou plochu, vybavit garáž, sklep nebo jinou místnost, která má větrací systém a elektřinu. Během času si můžete pronajmout nebo koupit speciální místnost a také najmout zaměstnance, aby si sami sebe pomohli, pokud přestanete vyrovnávat.

Další zisk

I když je hlavním profilem opravy kuchyňského nábytku, pak můžete neustále nakupovat staré výrobky, které budou obnoveny a poté uvedeny do prodeje. Takže budete mít kvalitní a dostatečně hmatatelný skok ve své kariéře jako restaurátor, který vám umožní získat pozornost slušných zákazníků, pro které budete v budoucnu pokračovat v práci.

Je možné, že budete mít stálou spolupráci se sběrateli starožitného nábytku, dražeb a designových firem, které se specializují na starožitnosti. Takže váš příjem dosáhne nové úrovně.

Zpětná vazba

Máte-li provést opravu, kožený nábytek, a jiných druhů, s pravidelného toku klienta, stejně jako správný přístup k pořizování materiálu a zaznamená ztrátu pracovní doby na minimum, je možno dosáhnout výtěžku asi 250%. Tento údaj je odvozen z výpočtu nákladů na materiál a pracovní doby. Tento ukazatel ziskovosti je považován za velmi vysoký.

A pokud nastavíte jako svůj cíl vývoj vašeho podnikání s následným přechodem na výrobu nábytku a provádění nákladných restaurátorských prací, můžete se spolehnout na vysokou ziskovost. Hlavním prvkem úspěchu je neustálé zlepšování jejich práce ve zvoleném směru, jakož i svědomitý postoj k jejich klientům.

Podnikatelský plán pro obnovu nábytku

Obnova nábytku byla prodloužena již několik desetiletí a nyní se význam tohoto řemesla zvětšil. Na jedné straně jsou znalci starožitného nábytku, kteří jsou připraveni investovat spoustu peněz, aby starým věcem získali nový život. Na druhé straně se lidé s nízkými příjmy snaží zachovat vzhled svého starého nábytku místo nákupu nového, jehož cena roste s každým dnem. Proto je důležitá obchodní myšlenka restaurování nábytku, zejména ve velkých městech Ruska. Chcete-li zahájit tento proces, potřebujete podnikatelský plán pro restaurování nábytku, jehož příkladem budeme popisovat v tomto článku.

Shrnutí projektu

Otevřeme dílnu pro obnovu nábytku v hlavním městě Ruska, přidělíme malou garáž nebo chalupu k dílně, takže investice do tohoto procesu jsou minimální. Můžete se zaměřit na jeden ze dvou cenových segmentů:

 • Znalci starověku.
 • Lidé s nízkými příjmy, kteří nemohou koupit nový nábytek.

Obecně se budeme zabývat opravami nábytku pro střední třídu. V plánech - získat potřebné zkušenosti a zapojit se do restaurování starožitného nábytku. Za tímto účelem se v budoucnu plánuje rozvíjet vlastní značková prodejna starožitného nábytku.

Hlavními konkurenty jsou podobní soukromí mistři a salony pro restaurování nábytku. Nesoutíme se s novými obchody s nábytkem.

Boj o místo pod sluncem může být aktivní reklama, kvalita práce a přijatelná cena, zejména v prvních šesti měsících, kdy probíhá období vytváření klientské základny a práce na obrázku.

Hlavní rizika projektu:

 • Vznik silných konkurentů.
 • Potíže při hledání inteligentního pomocníka.

Je důležité pečlivě analyzovat všechny aktivní a nové účastníky trhu, znát jejich silné a slabé stránky. Je důležité neustále pracovat na úrovni dovedností, udržovat stabilní kvalitu své práce.

A náš podnikatelský plán pro obnovu nábytku s výpočty bude ukazovat hlavní body vývoje podniku, vypočítat počáteční a měsíční náklady a posoudit vyhlídky na podnikání, v závislosti na situaci a potenciální ziskovosti.

Dekorace

Registrujeme náš malý podnik v daňové službě, zvolíme si registrační formulář "individuální podnikatel" a zjednodušený daňový systém - to je minimální čas a úsilí potřebné pro práci s cennými papíry a sestavování zpráv. Je důležité vybrat správný kód OKVED. V našem případě je to 95.24 "Oprava nábytku a zboží pro domácnost".

Nepotřebujeme žádné povolení a licence. Stačí, když obdržíte certifikát PI a včas vyúčtujete z daně procento zisků. K registraci podnikatelské činnosti bude nutné zaplatit státní poplatek ve výši 800 rublů.

Nákup zařízení a příprava prostor

Pracoviště je osobní garáž, která je přeměněna na dílnu. K tomu je potřeba velmi málo stavebních a dokončovacích materiálů. Musíte také vytvořit topný systém v garáži nebo nainstalovat silný ohřívač tak, že v chladné sezoně můžete pracovat a nábytek se během pobytu v něm nezhorší.

Navíc je zakoupeno zařízení, které s nábytkem bude renovováno. Kromě toho budete muset koupit sady nástrojů, se kterými cestujeme k zákazníkovi.

Podrobné odhady nákladů v tabulce:

Nejprve si můžete zakoupit starter kit pro restaurování a další materiály a nástroje, které si můžete zakoupit v průběhu práce, a to na základě potřeb a specifik opravy. Také, aby bylo utažení čalouněného nábytku nejvyšší kvality, musíte vybrat materiál v závislosti na potřebách, očekáváních a rozpočtu zákazníka.

Kromě toho budete muset vynaložit peníze na zaplacení elektroenergetiky. V průměru částka nepřesáhne 5 tisíc rublů.

Zaměstnanci

Na samém začátku činnosti není zapotřebí velký personál. Maximální počet lidí, kteří potřebují nepřetržitý pracovní proces, je jeden pomocník. Je žádoucí, aby měl zkušenosti z praxe a že je životně důležité, aby se mohl snadno naučit a chtěl se učit ve svém oboru. Asistent bez zkušenosti může být vyzván, aby pracoval na částečný úvazek: například 30% objednávky. V průměru bude plat 15 tisíc rublů.

Reklama a marketing

Ve velkém městě můžete používat propagační nástroje jako tištěné reklamy ve svobodných novinách. Také je nutné vložit do oblasti oznámení s kontakty.

Musíte pracovat na internetu. Můžete nezávisle distribuovat inzerci ve fórech měst, ve společenských sítích a v bezplatných virtuálních deskách.

Když se rozhodnete řešit starožitnosti, kanály propagace budou mnohem dražší.

Hlavním kanálem pro propagaci je "slovo z úst" a vynikající výsledek. Mnozí zákazníci přicházejí za takovou službu poté, co viděli, že doma je dobře přestavěná pohovka pro přátele.

Pokud chcete zvýšit průměrnou kontrolu, můžete experimentovat s možnostmi slevy. Například při restaurování cenností za 50 tisíc rublů je poskytnuta sleva 10% nebo při opravě pohovky 10% sleva na židli.

Ceník

Náš ceník služeb při opravě a restaurování nábytku:

Nábytek pro opravy nábytku

Obchod se vztahem k poskytování služeb pro opravy skříně a čalouněný nábytek, je těžké pojmenovat originální a vysoce výnosné. Přesto je velmi populární u lidí, kteří si vybírají pouze směr organizování a provozování vlastního podnikání. Popularita tohoto podnikání je podmíněna především nedostatkem velkých požadavků na počáteční kapitál. Tyto aktivity lze realizovat s minimálními investicemi. Nemůžete však spoléhat na vysoké zisky, pokud nepovažujete tuto firmu za nezávislý směr, ale za počáteční fázi pro větší projekt.

Opravy nábytku zahrnují kromě skutečné opravy skříňového nábytku i zúžení čalouněného nábytku a výměnu starého nábytku. Zdá se, že neexistuje nedostatek poptávky po těchto službách: moderní nábytek není vytvořen "po celá staletí", jako předtím, takže je třeba pravidelně aktualizovat (každé tři až pět let). Další výhodou pro malé podniky je skutečnost, že samotní výrobci nábytku zpravidla neposkytují služby na opravu, protože pro ně je příliš nerentabilní.

Nicméně, hlavní problém spočívá v tom, že s růstem blahobytu obyvatel, a to i spotřebitelé s průměrnými příjmy, kteří si nemohou dovolit kupovat drahé nábytek, raději kupují nábytek levně a jednoduše vyměnit za novou po jeho poškození nebo opotřebení. Těžké soupravy, stěny, komody a skříně postupně mizí do minulosti. Série nábytku nyní získává zpravidla ložnici a dětský pokoj. V prvním případě je to obvykle drahý a vysoce kvalitní nábytek, který se zřídka rozbíjí. Ve druhém případě, sada nábytku je koupil za určitou, ne příliš dlouhou dobu (například pro děti, pak pro děti v předškolním věku, pak pro mladší studenty, a konečně, dospívajících) a stanovené v této době prostě neměli čas rozebrat.

Nabídky franšíz a dodavatelů

V případě jednotlivých kusů nábytku podléhají čalounění čalouněného nábytku a rámové základny lůžek nebo sedacích souprav, které se častým a intenzivním použitím ruší. Je velmi jednoduché opravit rám, ale výměna čalounění je náročná a nákladná procedura. Náklady na takovou službu jsou často alespoň polovinu ceny (a ještě více) ceny podobného nového nábytku. Navíc, s nedostatečným kvalitním roztažením tkaniny, nové čalounění brzy ztratí svůj původní vzhled: tkanina se svažuje a tvoří ošklivé sestavy a záhyby. Z těchto důvodů se většina lidí jen zřídka pokouší opravit starý nábytek, častěji ho prodávají za pittance (u dachy nebo "pro nájemce" v pronajatém bytě) a získávají nový.

Samozřejmě to neznamená, že služby velitele na opravu nábytku vůbec nejsou žádané. Stačí si vybrat správný směr práce a máte dobrou představu o perspektivách rozvoje podnikání. Obecně lze přiřadit následující služby, které poskytují zákazníkům opravy: čalounění nábytku pro nábytek, opravy nábytku z MDF a dřevotřískové desky, restaurování starého nábytku ze dřeva, náhradní kování, včetně pro účely aktualizace původní zastaralou nábytku, montáž a instalaci nového nábytku, na zakázku některé části nebo dokonce kusy nábytku (v závislosti na personálu a vybavené dílny nd). Nejmenší zisk pochází ze služeb nábytku a výměny nábytku. A to vůbec není žádoucí. Právě naopak - polovina objednávek nábytek workshop v tak či onak spojeny se změnou čalounictví a trupu opravy. Ale potenciální zákazníci jsou odrazeni vysokou cenou těchto služeb. I když je zřejmé, že takové práce složitosti a nákladů se liší od práce na výrobě nového nábytku, jejich náklady tedy nemohou být ani nízké. Přesto ne každý spotřebitel je ochoten zaplatit za opravy staré pohovky na 50% nové. Protože nemůžete snížit ceny za vaše služby, jinak se dostanete na negativní území, jediný způsob, jak udržet většinu potenciálních zákazníků, je co nejpřehlednější cenová politika. Umístěte do svých letáků nebo na webových stránkách cenu za své služby a uveďte, co je součástí nákladů na práci. Někteří začínající podnikatelé se snaží obcházet konkurence, čímž podhodnocují náklady na své služby. Nedělejte to. V extrémním případě, k většímu cenovému rozmanitostí může nabídnout různé typy čalounění v různých cenových kategoriích, s upřímný vysvětlit potenciálním klientům, než plný úspor na tkáně.

Slibnější je směr práce související s obnovou starého nábytku, zpravidla vyrobeného z přírodního dřeva. Otázka nákladů na práci zde není tak drsná, protože zákazníci, kteří se obracejí na specialisty na služby, chápou, že dobrý pán nebude pracovat za nic. Kromě toho náklady na nábytek pro obnovu budou nadále nesmírně vyšší než náklady na služby spojené s jeho obnovou. Nicméně, pokud plánujete nejen opravit starý nábytek, ale také restaurátorské práce, budete potřebovat některé specialisty v tomto směru. V ideálním případě musíte sami mít zkušenosti se starožitnostmi, znát všechny nuance těchto aktivit a být schopni vyhodnotit výsledek. To bude užitečné, i když nemáte v úmyslu pracovat přímo v dílně, ale vykonávat pouze funkce správce. V opačném případě nebudete moci posoudit klasifikaci potenciálních zaměstnanců a nesete finanční odpovědnost za všechny jejich chyby a nedostatky v práci. Další náklady souvisejí také s nákupem speciálních nástrojů pro restaurátorské práce.

Dále by vaše dílna měla také poskytovat služby pro roztahování čalouněného nábytku a opravu nábytku skříně. Ačkoli, jak jsme již uvedli výše, na tomto jediném nebudete moc vydělávat. Na druhé straně jsou náklady na poskytování takových služeb také nevýznamné. Budete potřebovat vzorky tkanin, fólie pro fasády z MDF a dekory z dřevotřískové desky. To vše můžete získat od dodavatele materiálů určených k opravám. Chcete-li zakoupit stejné tkaniny a různé doplňky (včetně závěsů, držáků polic, průvodců apod.), Budete přímo po obdržení konkrétní objednávky a za peníze vašeho zákazníka. Tento směr má vyhlídky na expanzi: následně můžete svým zákazníkům nabídnout prodej nábytku v části jeho výroby. Například nejprve více či méně pracovně náročné druhy práce vyžadující zvláštní odbornost a vybavení (řezání, výroba fasád a okrajů), které se provádějí v jiných podnicích a nejvíce se zabývají dodávkou, montáží a montáží příslušenství. V budoucnosti, jak se podnik vyvíjí, budete schopni uvažovat o nákupu tohoto zařízení, nástrojů a dokonce i přepravy.

Existuje další možnost - nemůžete peretyazhkoy nábytek, a výroba obalů pro to. Varianta s případy vypadá atraktivnější a slibnější, protože jsou prodávána za cenu nového čalounění, zatímco jsou snadno odstraněny z nábytku, umývány nebo měněny, pokud se starý design boty již nudil. Existuje pouze jedna obtíž - široká škála různých modelů čalouněného nábytku, což ztěžuje přizpůsobené kryty (a jedinec není tak ziskový). Ale řešit

Tento problém lze vyřešit výběrem správných materiálů. Zpravidla se pro výrobu univerzálních krytů, různé druhy tkanin, které se liší v hustotě a složení (shinill, žakárové, mikrovlákna a další.), Ale mají společnou vlastnost - pružnost. Univerzálnost v tomto případě je relativní. Samozřejmě, se všemi touhy, můžete těžko šit takový kryt, který je stejně vhodný pro dvě, a tři-sedadla, a rohové pohovky. Díky zvýšené elasticitě látky je však možné vyrobit takové kryty, které vyhovují různým typům jednoho modelu čalouněného nábytku. Například, tam jsou Euro a obvyklé odnímatelné kryty na dvojitých pohovky v trojnásobek, na rohu (včetně jiném místě na projekci - vpravo nebo vlevo), na židle a stoly (nezapomeňte, že nábytek do obývacího pokoje pokoje jsou často vybrány v sadě, takže kryty ve vašem sortimentu by měly být pro různé modely, ale jeden design a barvu). Případy se může lišit, a to nejen barvení, ale také přítomnost různých dekorativních prvků - „sukně“, ozdůbky a volány a hustotě „přistání“ - mohou být přiléhavý nábytku si na ni sednout nebo volné rouška. Výroba odnímatelných obalů pro nábytek je mnohem výnosnější než výměna čalounění. Zaprvé nevyžaduje odjezd majitele na zákazníka a / nebo přepravu nábytku do dílny a zpět jeho majiteli. Za druhé, pro šití potahů je potřeba pouze tkanina, spotřební materiál (nitě, háčky, háčky, samolepky, bezpečnostní kolíky) a šicí stroje. Za třetí, i když výroba výměnných krytů méně nákladné na plochu, spíše než pracovat na změně čalounění, a náklady v tomto případě je zcela srovnatelná s cenami těchto služeb (například maloobchodní cena odnímatelným krytem na tři-sedačková pohovka je asi 8,5 až 10.000 rublů ), nicméně kupující mnohem ochotně získávají krytí. Hlavním důvodem pro toto - pochopení, že tento případ může být použit v budoucnosti s novým nábytkem, zatímco nové čalounění ze staré pohovce není si sundat, když se náhle chcete aktualizovat nábytku. Další výhodou odnímatelných krytí je možnost jejich společného použití s ​​nábytkem vybaveným transformačními mechanismy. Návrh obalů a jejich barvy jsou omezeny pouze vaší fantazii (případně vaší představivosti). Ačkoli obal je obtížnější, tím vyšší je jeho cena a tím obtížnější bude najít kupujícího. Nábytek Kryty získat, jako pravidlo, lidé ze zemí se středními příjmy, takže jejich hodnota by neměla výrazně vyšší než polovinu nákladů na nový nábytek (ne více než 65%, ale optimálně - až o 50%).

Další výhodou této oblasti práce je nedostatek velké konkurence v tomto segmentu. Vytváření obalů je poměrně náročný úkol, který vyžaduje spoustu času a zvláštních znalostí. Návrhář, který navrhuje modely, by měl vzít v úvahu konstrukční prvky a různé typy čalouněného nábytku. Z těchto důvodů se výrobci nábytku a firem, které se zabývají šitím textilií, zřídka vyrábějí odnímatelné kryty. Na druhou stranu, některé malé firmy, které poskytují Opravy nábytku, také přednost tomu, aby se zapojily do šicích případech z důvodu zvýšených nákladů spojených s pronájmem návrhář, konstruktér a získání šicí zařízení, vyhledávání a nákup textilie, šicí dílny organizace. Nicméně ve většině případů tyto náklady nejsou tak velké, jak se zdá na první pohled, a rychle se vyplácejí.

Takže za účelem opravy nábytku budete potřebovat samostatný pokoj, stejně jako potřebné vybavení a nástroje. Pokud se chystáte jednat pouze s malou opravou skříňového nábytku a výměnou čalounění čalouněného nábytku, můžete to udělat bez vlastního prostoru pro dílnu. V extrémních případech lze takovou práci provádět přímo v prostorách zákazníka (i když ne vždy existuje taková příležitost) a můžete se dohodnout na částečném pronájmu ve výrobním oddělení, kde nakupujete materiály a součásti pro nábytek. Pro přizpůsobení případů je lepší mít vlastní prostory pro umístění šicího zařízení. I když je nejprve můžete šit doma, pokud máte v plánu podniknout sám, nebo doručit obrobky švadlům a pak odnést hotové výrobky. Na druhé straně se zdá, že druhá možnost je výhodnější, protože nevyžaduje další nájemné a dokonce často i vybavení (profesionální šicí stroje mají obvykle vlastní šicí stroje a vše potřebné pro práci). Nicméně nejběžnějším problémem s tímto formátem práce je sledování načasování a kvality práce. Při neexistenci přísné kontroly ze strany zaměstnavatele mohou švadleně vzít také vadné výrobky. A zkontrolovat, zda je každý obal za přítomnost manželství poměrně obtížný (a pro velké šarže je to naprosto nemožné). Náklady na krytí v maloobchodě jsou poměrně vysoké, takže i malé procento manželství je plné nákladů spojených s návratností strany a zhoršení pověsti vaší společnosti.

Podnikání pro restaurování nábytku

Trénujte svůj mozek s potěšením

Není žádným tajemstvím, že dnes lidé dávají přednost staré technice nebo starým věcem, které možná mají jen neataktický vzhled, no a ve zbytku jsou velmi kvalitní věci, jejichž datum vypršení platnosti je pouze začátkem jejich fungování. Proto velmi často vidíte, jak obnovení starého nábytku může být velmi úspěšným způsobem, jak vydělat peníze, stejně jako skvělá myšlenka na vlastní podnikání.

 • Kde začít podnikání restaurování nábytku
 • Místnost pro opravu nebo obnovu
 • Kolik můžete vydělat za obnovu nábytku
 • Jaké vybavení si vybrat?
 • Jaké dokumenty jsou potřebné k organizaci podniku k obnově nábytku?
 • Výběr daňového systému

To platí zejména pro ty, kteří mají náležité nábytkové dovednosti, jsou si vědomi celého procesu od začátku do konce (fáze demontáže / montáže, výměna potřebných dílů). Kromě toho je velmi užitečné mít dovednost samoobslužných částí různých kusů nábytku, což zahrnuje schopnost pracovat s různými materiály (kov, různé typy dřeva).

Podmíněně veškerý nábytek pevného věku, který je předmětem opravy, lze rozdělit do dvou velkých skupin. První zahrnují položky, které mají hodnotu a ve skutečnosti jsou starožitnosti. Druhá skupina zahrnuje židle, křesla a pohovky, které nemají hodnotu, a které je třeba jednoduše opravit nebo opravit, aby se dále používaly.

Kde začít podnikání restaurování nábytku

Obnova starého starožitného nábytku je mnohem složitější proces, než jen opravit, například staré židle, křeslo nebo pohovku. Aby bylo možné provádět restaurátorské práce na správné úrovni, je nutné nejen vlastní staré technologie obnovy, ale také pečlivě zacházet s každou malou částí opatrně, aby nedošlo k jejímu poškození nebo poškození. Skutečnost, že narušení technologického procesu může nepříznivě ovlivnit hodnotu předmětu starožitností, jeho vzhled a funkčnost.

Je zcela zřejmé, že práce na restaurování starožitností mohou přinést mnohem více příjmů než jen opravit nábytek, ale stupeň odpovědnosti za obnovu je mnohem vyšší. Oprava starého nábytku vyžaduje mnohem méně zkušeností, znalostí a dovedností. Hlavním cílem je obnovení nábytku a jeho funkčnosti. A vzhled po opravě není zvlášť důležitý.

Proto se před tím, než se věnujete některému z typů oprav, byste měli přiměřeně posoudit své vlastní schopnosti. Kromě toho je třeba vzít v úvahu, že je velmi obtížné provádět mnoho typů oprav, a v některých případech to vůbec není možné. Proto bychom měli přemýšlet o tom, že do jednoho případu přivedeme jednoho nebo několik partnerů.

Místnost pro opravu nebo obnovu

Po určení oblasti činnosti se stává otázkou volby místnosti, kde budou prováděny opravy nebo restaurátorské práce. Doma je téměř nemožné opravit nebo obnovit. Výjimkou může být možná jen soukromý dům ve městě, pokud to má někdo z organizátorů podniku, pak je to velmi dobré.

Nové jmenování starého nábytku

Ideální volbou bude pronájem průmyslového areálu (budova malého dílna je perfektní). Oblast takového pokoje nemusí být příliš velká, hlavní věcí je, že by měl být ohříván. Dále zvažte organizační otázky, jako například: nákup zařízení na obnovu starého nábytku, zásob a cen, které lze nainstalovat.

Kolik můžete vydělat za obnovu nábytku

Než zveřejníte ceník pro vaši práci, pečlivě zvažte ceny za vaše služby. Vzhledem k tomu, že je nesmírně důležité vyděsit zákazníky, ale spíše zaujmout zajímavou perspektivu, nemusíte se jen podívat na své věci po transformaci, ale tím, že za tuto relativně malou částku zaplatí. Je jasné, že se všemi nemusíte zapomenout na své výhody, protože cena by měla zcela kompenzovat vaše výdaje, práci a čas strávený.

V tomto čísle se můžete zaměřit na ceny, které jsou nárokovány pro nový nábytek podobné kvality. Vzhledem k tomu, z psychologického hlediska kupující, dát 30% nákladů na nové židle nebo stůl pro aktualizaci starých, zákazníci, zpravidla nevadí. Pokud však vaše cena za opravy bude 50-60%, pak ve většině případů budou potenciální zákazníci stále kupovat nový nábytek, a to dokonce trochu horší než ten starý, než aby se obrátili na pomoc.

Obnova nábytku vlastním rukama

Předpokládáme předběžné výpočty cen služeb při zúžení nebo restaurování starého či starožitného nábytku. Musím říci, že zde uvedené údaje nezahrnují náklady na materiály. Zpravidla se jedná o tuto dodatečnou částku, která je přijata ve formě zálohy od klienta při zadávání objednávky. Zkušení lidé v obchodním sektoru doporučují další služby, v nichž můžete zahrnout šití obalů, polštářů, výměnu plniva a vytvořit samostatný ceník.

Podnikání pro obnovu nábytku


Můžete vydělat dobré peníze mnoha způsoby a opravit a obnovit nábytek jako podnikání je jednou z myšlenek, které slibují dobré vyhlídky. V Rusku a na Ukrajině jsou plné zákazníků, kteří buď nechtějí vyhazovat staré prvky nábytku, nebo prostě nemají prostředky na nákup nových. Ale dát starému nábytku atraktivní vzhled a dokonce i realizovat některé designové nápady s pomocí restauračních služeb - je to vždy možné.

Hlavní technologií v tomto druhu stavebního podnikání je lepení nábytku s jedinečnou tapetou - je třeba je vyrobit samostatně. Existuje také varianta s malbou, avšak lakovací technologie je dražší a namáhavější. Díky skutečnému profesionálnímu tapetu však skuteční profesionálové dokážou ze starého šatníku vyrobit skutečně stylový a krásný dekorativní prvek, který vypadá, jako kdyby byl právě doručen přímo z rezidence královny Anglie.

Ale! V tomto případě existuje jedna funkce - a to i přesto, že hovoříme o obnově starého nábytku, je tato služba drahá. V souladu s tím se klient, který se odvolává zpočátku, domnívá, že jakmile se jedná o obnovu, služba by měla být nenákladná. Proto bude nutné aktivně prokázat každému, že bude vyplácen lidem, vysvětluje nuance a výhody. Ať už to bylo cokoli, ale v každém případě je restaurování vždy levnější než nákup nového nábytku. Nicméně, nemůžete to udělat bez křik a rozhořčení, takže musíte být připraveni na takovou práci morálně.

Hledáte zákazníky

Stejně jako v každém podnikání budete muset hledat zákazníky standardními způsoby:

 1. Reklama na internetu ve formě kontextových reklam. Drahé, ale efektivní! Peníze investované do systémů společností Yandex a Google budou nutně platit za sebe, ale později.
 2. Propagace reklam ve městě. Možná, že tato metoda je nejlevnější, ale také by se neměl očekávat velký příliv zákazníků.
 3. Předkládání reklamy v tištěných publikacích. Ještě levnější a méně efektivní způsob reklamy. Vzhledem k tomu, že noviny čte několik lidí, očekávají, že tok zákazníků nestojí za to. Avšak 1-2 klienty za měsíc přilákají takové reklamy.

Nyní je také módní dát práci mladistvým, kteří stojí na ulici, a dát lidem reklamu přímo do rukou lidí. Jelikož taková metoda existuje, znamená to, že je účinná. Reklama v podnikání by měla být různorodá - všechny prostředky jsou dobré. Ale je lepší nasměrovat své úsilí na lidi, kteří procházejí po internetu.

Dovednosti pro podnikání

Je velmi snadné renovovat nábytek. Samozřejmě, pokud neexistují žádné zkušenosti, pak se to bude zdát obtížné na začátku, ale po 2-3 rekonstruovaných skříních to bude snadné. V tomto případě není absolutně potřeba speciální školení. Vše, co lze požadovat, je vhodný nástroj a spotřební materiál: horké železo, tapety a dekorativní samolepící fólie, dýha a lak.

Obchodní činnost by však neměla být omezena na obnovu pouze "tvrdého" nábytku. Klientům můžete nabídnout čalounění pro pohovky a jiné "měkké" předměty. Chcete-li se naučit tuto dovednost, můžete sledovat mnoho takových videí a lekcí na Youtube a pokusit se replikovat doma. Později budete schopni realizovat získané znalosti vytvořením zajímavého podnikání.

Nuance obchodu pro restaurování nábytku

Kromě nabízení restauračních služeb se můžete vypořádat s nákupem starého nábytku, jehož majitelé nechtějí aktualizovat. Po koupi skříněk a křesel téměř za pittance a poté je obnovili, můžete je prodat mnohem nákladněji.

Potřebuji místo pro tuto firmu? V počáteční fázi můžete to udělat přímo od zákazníků doma. Jakmile podnikání stoupá, můžete si pronajmout svůj vlastní pokoj v dílně. V ideálním případě, pokud je garáž.

Investiční peníze v tomto podnikání se splácejí během 6 měsíců při průměrné pracovní zátěži (z praxe jednoho podnikatele), takže pojem organizace této činnosti je.