Jak otevřít restauraci od začátku: podnikatelský plán s výpočty, ziskovost 50%

Restaurace patří do kategorie cateringových zařízení prémiové třídy. Podnikání otevírání restaurace je ziskové (

25-50%), ale současně investiční náklady. V Rusku existuje 40 restaurací (a středně velkých kaváren) na 1 000 osob, v evropských zemích je asi 150. Například v Paříži je více než 22 000 restaurací, zatímco v Moskvě

4 000. Tempo růstu domácího restauračního trhu je

15% ročně, zejména v Moskvě se dynamicky rozvíjí. V článku se budeme zabývat restauračním obchodním plánem od začátku, jak se otevírat a nehořet.

Výhody a nevýhody otevření restaurace

Segment domácích restaurací má vyhlídky na aktivní růst, což je způsobeno vysokou kupní silou obyvatelstva a potřeba restaurací ve střední a převažující třídě. Moskevský trh se dynamicky rozvíjí, kde se každý týden otevře nová instituce. Roční míra růstu je

Podle společnosti Rosinter Restaurants Holding

Typy restaurací: klasifikace

Etapy otevření restaurace restaurace

Vezměme v úvahu hlavní etapy otevření restaurace:

 1. Registrace firmy: výběr formy vlastnictví, výběr daňového systému, registrace organizace, hledání místa;
 2. Vytvoření obchodního modelu restaurace: marketingová analýza, vývoj cenové politiky, vypracování koncepce instituce, vypracování pracovního plánu;
 3. Projektování: vytvoření technologického projektu, hodnocení inventáře a vybavení, vývoj inženýrské komunikace, návrh zařízení, vytvoření vývěsní tabule a interní reklamy;
 4. Vybavení pokojů: nábytek, barové pulty, vytváření uniformy pro zaměstnance, videokamery;
 5. Konečná fáze: vytvoření systému personálního školení, vytváření menu, instalace zařízení a inženýrských systémů, oznámení Rospotrebnadzor o otevření.

Nejprve byste měli zvolit směr restaurace a určit její cenovou politiku. V něm může být rafinovaná kuchyně a jedinečný styl - v tomto případě bude cena pokrmů vysoká. Pokud otevřete kavárnu nebo rychlé občerstvení, existuje zcela odlišná specifičnost a v důsledku toho nízké ceny za zboží (viz "Jak otevřít kavárnu od začátku: obchodní plán, ziskovost").

Je třeba věnovat pozornost cenové politice. Zpočátku můžete nastavit průměrné ceny za všechny pokrmy nebo si vzít cenu z podobných restaurací. Poté, co si můžete přizpůsobit a změnit cenu v závislosti na objemu prodeje a nákupu některých pokrmů. Při náboru personálu věnujte zvláštní pozornost pracovním zkušenostem a kvalifikaci. Je nutné, aby pracovníci měli 1 až 2 roky zkušeností v restauracích. Kvalifikace zaměstnanců závisí na činnostech vaší instituce, takže výběr kandidátů na pozice by měl být oslovován z celého světa. Dalším bodem může být vytvoření motivačního systému pro nadměrné plnění plánu prodeje.

V Evropě je platba číšníků složena výhradně z tipů, bude to pro Rusko optimální, aby platila stabilně, ale bez tipů.

Počet návštěvníků závisí spíše na umístění než na reklamách. Doporučujeme mít prezentaci a zaregistrovat se v on-line katalogu kaváren a restaurací. Důležitým bodem podnikání je systém finančního účetnictví a kontroly. Najme účetního, který zná "1C účetnictví" - to znatelně zjednoduší vykazování daně.

Hlavní třída: "Jak otevřít svou restauraci: recepty od šéfa: podnikatelský plán. Neštandardní model »

Registrace podniků a zdanění

Při registraci v daňové kontrole obchodní formy restaurací a provozoven veřejného stravování se používá: IP nebo LLC. V níže uvedené tabulce považujeme hlavní výhody a potřebný seznam dokumentů k jejich registraci. Při registraci typu aktivity pro OKVED zvolte: 55.30 - "Aktivity restaurací a kaváren"; 55.40 - "Činnost tyčí"; 55.50 - "Činnost jídelny v podnicích a institucích a dodávka výrobků pro veřejné stravování".

 • formulář žádosti # P11001;
 • charta LLC;
 • rozhodnutí o otevření LLC nebo protokolu, pokud existuje několik zakladatelů (partnerů);
 • doklad o zaplacení státního poplatku (4000 rublů);
 • Notářské kopie pasů zakladatelů;
 • žádost o přechod na UTII.

Podle zákona nesmí být základní kapitál společnosti LLC nižší než 10 000 rublů.

Optimální volbou daňového systému pro restauraci bude UTII (jediná daň z imputovaných příjmů), pro přechod na tento systém by měl existovat obecní zákon o možnosti uplatnění UTII (až 100 pracovníků a hodnoty dlouhodobého majetku do 100 milionů rublů). Úroková sazba je 15%.

Nejlepší místo k otevření restaurace

Veškerá cateringová společnost by měla být umístěna v těsné blízkosti potenciálních zákazníků. Z tohoto hlediska jsou výhodnými místy kancelářské prostory, velké dopravní uzly (letiště, vlakové stanice, stanice metra), rekreační zařízení (Moskovský park Gorky, VDNH, Park Sokolniki) atd. Umístění je klíčem k úspěchu v tomto oboru!

Výběr místa je ovlivněn tím, kdo cílové publikum a úroveň jejich solventnosti. Ve středu města jsou zpravidla dražší místa, protože životní úroveň v centru je dražší. Nejlepší možností je otevřít restauraci v blízkosti kanceláří nebo obchodních center. Toto řešení vám poskytne tok návštěvníků nejen ve večerních hodinách, ale také v době oběda.

Úspěšná strategie otevření restaurace rychlého občerstvení - v blízkosti velkého množství lidí. Může se jednat o území v blízkosti škol, univerzit, stadionů (například Moskva Luzhniki), sportovních zařízení, polyklinik a městského parku.

Kolik stojí za otevření restaurace?

Budeme vypočítat výši investice do restauračního podniku příkladem instituce v pronajatém hotovém pokoji. Chcete-li to provést, potřebujete následující položky:

 • Registrace právnické osoby (v tomto případě LLC) - cca 15 000 rublů;
 • Pozvání zaměstnance sanitární a epidemiologické stanice - 3500 rublů;
 • Získání základních potřeb (nádobí, příborů, ubrusů) - asi 50 000 rublů;
 • Registrace licence na prodej alkoholických nápojů - 300 000 rub.
 • Poskytnutí mzdy zaměstnancům restaurace - 350 000 rublů. měsíčně.
 • Pronájem prostor 450 000 rub. měsíčně.

Počáteční investiční náklady na otevření instituce jsou 3,000,000 - 12,000,000 milionů rublů.

Personál zahrnuje účetního, barmana, kuchaře, kuchaře, číšníky, myčky nádobí a čističe. Maximální cena je pronájem prostoru, který se nachází na první řadě domů nebo v nákupních centrech. Náklady na 1 m2. v Moskvě může dosáhnout až 10 000 rublů. za měsíc.

Ziskovost podnikání v restauracích

V průměru je ziskovost restaurace v restauraci asi 20-50%. Průměrný průměr v průmyslu činí ziskovost

25%. Pro tento obchodní segment je charakteristickou vlastností schopnost předvídat budoucí zisk a návrat do konce. Ve většině případů to závisí na konkrétních rozhodnutích po otevření: úroveň služeb, úroveň služeb, kvalita a pokrmy, atmosféra. Náhrada projektu je delší než 2 roky, což je způsobeno především velkými počátečními náklady na otevření instituce.

Snížení podnikatelských rizik: franchisová restaurace

Jednou z možností snížení rizik spojených s velkými finančními investicemi je otevření franšízou. Franchisee (osoba, která získala povolení) získává řadu výhod: výuku obchodních procesů, pomoc při vyhledávání a výběru zaměstnanců, sílu značky.

Co potřebujete k otevření vaší restaurace a jak to udělat kompetentně

Jako nejkonkurenceschopnější a nejkomplexnější oblast působnosti mnoho lidí nazývá restaurační podnikání.

Ale to neznamená, že je tak velký a mimo dosah, že absolutní začátečník se s ním nemůže vyrovnat. Hlavním úkolem je sledovat pravidelnost a přesnost vašich činností.

O nuance obchodu

Nyní i malé města jsou připraveny potěšit návštěvníky s velkým množstvím malých a velkých restaurací. Mladá instituce s ní bude moci konkurovat pouze v případě, že má velmi úzké zaměření. Například, pokud je chutné vařit čínské, francouzské nebo italské jídlo.

Navíc, podle zkušených podnikatelů, úspěch práce je silně ovlivněn gramotností a účelnost majitele. Ale pokud tento obchod je pro vás něco nového a neznámého, je lepší nepoužívat drsné a drastická opatření, a dělat sledování reakce návštěvníků na zavedení určitého doplňkových služeb.

Úspěch instituce do značné míry závisí:

 • od dobrého profesionálního kuchaře;
 • od chuti, která je pro vaši instituci typická;
 • z dobrého místa.

Nebezpečí v podobě bankrotu děsí mnoho začínajících podnikatelů, a ne za nic, protože takový výsledek není zdaleka neobvyklý.

Zajímavý materiál o správném zapojení do těchto aktivit je uveden na následujícím videu:

Kde začít? Požadované dokumenty

Chcete-li otevřít svůj vlastní podnik, specializující se na stravování, to vyžaduje celou řadu povolení, které by potvrdily dodržování požadavků hygienických předpisů, požární bezpečnosti, stejně jako licence - dokumentu, který prodávat alkohol.

Zařízení veřejného stravování je obvykle registrováno jako LLC. Podkladové dokumenty takového právního subjektu by měly sestávat z:

 • rozhodnutí zakladatelů o zařízení;
 • osvědčení o registraci právnické osoby;
 • příkaz k jmenování ředitele;
 • statut;
 • potvrzení o přijetí TIN;
 • písmena se statistickými kódy (OKVED, OKPO, OKFS atd.);
 • osvědčení o registraci v MHIF;
 • osvědčení o zápisu do PF;
 • dohodu o otevření běžného účtu.

Pokud byl zvolen formulář, jako je CJSC nebo JSC, je nutné dodatečně připojit dokumenty k akciím. Nejjednodušší organizační formou je IP, ale velmi důkladně se věnuje daňové kontrole.

Pokud jde o prostory, musí existovat písemné důkazy o tom, že je vlastněna nebo oficiálně pronajata.

Koncept instituce

Základem restaurace by měla být zajímavá myšlenka. Ale i kdyby neexistovala, neměla by to být překážka otevření vlastního podnikání. Hlavní věc je mít na skladě podrobný koncept, který se skládá z:

 • umístění restaurace;
 • charakteristické rysy obchodního projektu;
 • organizační a personální struktury řízení;
 • efektivní zónování a maximální funkčnost prostor;
 • podrobné pokyny týkající se způsobů poskytování služeb;
 • legenda a původní jméno;
 • nabídka projektu;
 • konkurenční analýza;
 • seznam základních a doplňkových služeb;
 • doporučení týkající se reklamy a propagace.

Výběr vhodného místa, opravy a vybavení

Výběr pokoje je jedním z nejtěžších otázek, protože má velké technické požadavky.

Vhodné pro restaurace nejsou ani tolik ve velkých městech a těch, které jsou velmi rychle zapojeny. Samozřejmě, že můžete udělat stavbu, ale obvykle restaurátoři nepoužívají tak drahou metodu. Pokud máte dostatek peněz, je lepší koupit pokoj - to je nejvýhodnější volba.

Velikost a tvar místnosti jsou jen otázkou vašich preferencí, ale existují věci, které musíte vždy věnovat pozornost:

 • komunikace (voda, elektřina, odpadní vody) by měly být v bezvadném stavu;
 • dodatečná izolace proti hluku a větrání, pokud se provozovna nachází v obytné budově;
 • obecný stav prostor, protože nevhodné ukončení způsobí velké finanční náklady.

Nejvíce osvědčenou možností, zejména pro začátečníky - je pronájem místnosti, ve které byla restaurace umístěna.

Vybavit bodu, budete muset dávat pozor na kombinace nábytku na stěny a podlahy, lustry s ostatními svítidly a dalších aspektů, které ovlivňují reprezentativní prostory a vytvořit si názor. Dalším důležitým bodem je pokladna a šatna umístěná poblíž.

Atmosféra každé restaurace nečiní bez ohniska - fontána, obrovské akvárium, původní bar, scéna, atd. To je hlavní referenční bod pro všechny tabulky, které se nacházejí na chodbě... Mimochodem, správné uspořádání tabulek může pozitivně i negativně ovlivnit pověst instituce. Návštěvníci nejvíce ocení nenápadnou službu a mohou být poskytnuty pouze v případě, že mezi tabulkami je velká vzdálenost.

Provádění oprav nebo přepracování vyžaduje dodržování hygienicko-epidemiologických pravidel:

 • výška místnosti není menší než 3 metry pro možnost instalace výfukových zón;
 • dostupnost všech inženýrských komunikací, signalizace, jakož i vstup do služeb;
 • správné přidělení prostoru, například kuchyně by neměla zaujímat méně než 50% celkové plochy;
 • povinná přítomnost v prodejnách, v chladírenských a horkých prodejnách;
 • racionální uspořádání: chladicí jednotka by neměla být v blízkosti fritézy nebo fritézy;
 • pečlivě organizovaný tok surovin a výrobků.

Zařízení, které je nutné pro kuchyň a sál

Navzdory typu instituce, její orientaci a velikosti poskytuje moderní úroveň vybavení:

 • tepelná zařízení - desky, povrchy na smažení, fritézy, skříně na smažení, ohřívače vody, konvekční pece atd.;
 • elektromechanická zařízení - zeleninové řízky, čističe na ryby, škrabáky na brambory, masové mlýnky, balicí stroje;
 • myčky nádobí;
 • chladicí zařízení;
 • technologické vybavení a nábytek z nerezové oceli;
 • vybavený bar;
 • vybavení pro haly - židle, stoly, audio systémy, klimatizační zařízení;
 • sanitární keramika a průmyslové regály;
 • počítače a pokladny.

Výběr této nebo té techniky závisí do značné míry na kvalitě, záruční době, úrovni a době služby, ceně a zemi původu.

Převládání výhradně dováženého zařízení na trhu bylo nahrazeno vzhledem vysoce kvalitního vybavení domácích výrobců, schopného soutěžit s německými, francouzskými nebo italskými protějšky.

Zaměstnanci

Každá restaurace nemůže bez:

 • Barmen. Pro malou instituci stačí jedna osoba, a pokud je velká návštěva nebo široká škála koktejlů, můžete si vzít svého asistenta.
 • Barista, které překvapí návštěvníky vynikající kávou.
 • Číšníci. Optimální počet návštěvníků pro jednoho zaměstnance činí 15 osob.
 • Šéf číšník. Toto volné místo je typické pro velkou instituci. Mezi jeho povinnosti patří vítaná část, primární pořadí a koordinace práce číšníků.
 • Správce, v jehož pracovních povinnostech je zahrnuto rozhodnutí organizačních otázek, sestavení menu, výběr pracovníků a definice pracovní doby.
 • Pracovníci v kuchyni: kuchař a kuchaři.

Nejčastěji se v restauraci používá časově závislá platba. Chcete-li přiřadit časový limit pro výměnu jednoho nebo jiného zaměstnance, existuje zvláštní časový harmonogram, který by měl být založen na:

 • požadovaný počet zaměstnanců;
 • počet návštěvníků;
 • kvalifikace zaměstnanců;
 • zájmy zaměstnanců (kombinace několika pracovních míst nebo studentů).

Kromě toho je třeba vzít v úvahu každodenní okolnosti, někdy vedoucí k tomu, že zaměstnanec nemůže jít do práce.

Nákup produktů, vývoj menu

Nová restaurace se může spolehnout pracovní zátěž 10-15%, proto může šéfkuchař nezávisle určit požadovaný počet produktů.

Počáteční zásoby baru, samozřejmě, je známo barmanovi, ale protože většina alkoholických výrobků je drahá, kontroluje jeho spotřebu a zbytek je upřednostňován režisérem.

V dobré restauraci by měla být vždy takzvaná "police" láhev koňaku v hodnotě nejméně 1 tisíc dolarů, které alespoň jednou ročně někdo koupí. A sortiment vinařské karty by se měl pohybovat od 50 do 70 míst.

Nabídka instituce, pro kterou je průměrná cenová politika inherentní, by měla zahrnovat následující hlavní pozice:

 • teplé nádobí: z masa a ryb nejméně 6 kusů, z drůbeže - nejméně 3;
 • několik nízkokalorických jídel (saláty), které jsou obvykle preferovány ženami.

Nabídka restaurací se obvykle zaměřuje na dosažení maximální ziskovosti, proto restaurátor musí sledovat nádobí, které nejsou oblíbené a zbavit se.

Reklamní instituce

Jakýkoli druh propagace má účel, do jisté míry souvisí s povzbuzením poptávky. Způsob propagace závisí na různých faktorech: směr kuchyně, cenová politika, návrh obchodního sálu nebo kvalita služeb.

Mezi hlavní typy propagace patří reklama, publicita a osobní prodej.

Reklama má jeden cíl - informovat potenciálního kupujícího nebo stálého zákazníka o maximálních požadovaných informacích.

 • Venkovní reklama - označení, které je také povinným požadavkem místních úřadů pro každou restauraci. Chcete-li přilákat zákazníky, použijte také panely, konzoly nebo plastové postavy lidí.
 • Interní reklama, často se všemi druhy brožur a letáků, které obsahují informace o instituci ao plánovaných nebo možných událostech.
 • Internet. Správně organizovaná a propagovaná stránka je velmi účinnou metodou přilákání potenciálního hosta. Nejdůležitější věc současně přísně sledovat nabídku - návštěvník by měl vědět o každé změně.
 • Média. Mimořádné a živé uspořádání je vynikající reklamní krok.
 • Výroba suvenýrů, například zápalky, zapalovače, párátka, brýle atd.
 • Slevy pro pracovní oběd, komplexní večeři, jídlo dne a podobně.

Podrobnosti o tom, jak si sami umýt mycí automat, najdete zde.

Kolik to stojí?

Existuje mnoho možností, jak otevřít takovou firmu, a je téměř nemožné popsat náklady každého z nich. Pojďme se zabývat možností, která zahrnuje pronájem hotového pokoje, ve kterém je k dispozici veškeré potřebné vybavení:

 • 15 000 rublů - registrace společnosti LLC;
 • 6 500 - platba za práci zaměstnance společnosti SES, který bude provádět měření osvětlení a hluku pro dodržování předpisů;
 • 50 000 - nákup různých druhů drobností: ubrusy, lžíce, nože, hadry, kbelíky atd.;
 • 300 000 - náklady na licenci, která uděluje právo obchodovat s alkoholickými nápoji;
 • 144 000 - platy zaměstnanců:
  • šéfkuchař - 25 000 rublů;
  • kuchař v horké prodejně (2 osoby) - 20 000 rublů;
  • vařit studený obchod - 8 000 rublů;
  • kořen - 5 000 rublů;
  • čistší - 5 000 rublů;
  • myčka nádobí - 5 000 rublů;
  • účetní - 8 000 rublů.

  Veškerá částka (s výjimkou s / n účetního) se vynásobí číslem 2, protože pracovní režim instituce je v průměru 16 hodin.

 • 100 000 - potravinářské výrobky;
 • pronájem ve výši 1000 rublů na 1 čtvereční. m;
 • platba za služby;
 • reklamy.

Doba návratnosti a přibližný zisk

Pro období návratnosti a úroveň ziskovosti instituce ovlivňují různé faktory: umístění (nejúspěšnější možností je velký mikrodistrict s velkým počtem kanceláří), vysoce kvalitní potraviny, široký sortiment a krásně navržené menu.

Ziskovost podnikání je téměř zcela závislá na restauraci, která musí efektivně organizovat proces, získávat pravidelné zákazníky a neustále se zapojovat do získávání nových.

Výběr důstojného kvalifikovaného personálu, poskytování bezvadného servisu, kompetentní přístup k návrhu nabídky, uspořádání vynikajícího interiéru a organizace příslušného managementu umožňují očekávat ziskovost 30 až 50%.

Tip 1: Jak začít podnikat v restauracích

 • koncept budoucí restaurace, obchodní plán, marketingový plán, prostory, vybavení, výrobky, personál.

Investování do restauračních podniků je poměrně nákladově efektivní. Oficiální statistiky ukazují, že úroveň ziskovosti se pohybuje od 20 do 60%. Nyní mohou být restaurace rozděleny do tří kategorií: elita, restaurace "průměrné ruky" a tzv. rychlé občerstvení.

Chcete-li začít podnikat v restauraci, můžete využít jednu ze dvou možností. Nejprve investujete peníze z restaurace do restaurace. Za druhé, kupujete hotovou restauraci. V každém případě se myšlenka nejprve vytvoří a pak se hledá místnost.

Ve skutečnosti, otevření restaurace - to je daleko od tak jednoduché záležitosti, jak se může zdát na první pohled. A vaše žhavá touha a odhodlání je samozřejmě mnoho, ale zdaleka to není dost. Vyžaduje to obrovské úsilí a čas, v průměru může trvat asi šest měsíců, než otevřete restauraci.

Za prvé, potřebujete určité finanční prostředky a jejich částka je přímo úměrná typu restaurace, kterou chcete nakonec získat. Pokud se jedná o restauraci "průměrné ruky", pak bude investice vyžadovat méně než elitní restaurace.

Buďte připraveni na to, že budete muset vytisknout velké množství velmi odlišných dokumentů. Velmi důležité je design, design. Koneckonců, je nutné, aby vaše restaurace byla co nejvíce útulná a vytvořila atmosféru tepla a klidu. K dnešnímu dni je nabízeno obrovské množství restaurací a vaším úkolem je vytvořit atmosféru, kterou chce klient přijít k vám, a ne jen přijít, ale stát se stálým zákazníkem.

To je důvod, proč úspěšný designový projekt je jednou z komponent úspěšné restaurace v budoucnu. A aby byl tento projekt co nejúspěšnější, potřebujeme nějakou originální myšlenku, koncept a samozřejmě její postupné zavádění. Je třeba vytvořit vlastní unikátní "zvýraznění", které zvýrazní vaši restauraci z obecného seznamu.

Může to být neštandardní design nebo zvláštní kuchyně nebo exkluzivní nábytek, jako jsou skříně nebo něco jiného, ​​co vaše fantazie říká. Návrh restaurace zahrnuje nejen interiér sálu pro návštěvníky, ale i všechny jeho prostory, tj. vytvoření obecné koncepce pro celou instituci.

Netřeba dodávat, že nejvhodnější možností by bylo kontaktovat firmu se specializací na design, navrhování restaurací, kaváren, barů. Zde získáte úplnou kvalifikovanou pomoc. Budou vyvinuty koncepce vaší instituce, budou se rozvíjet řešení 3D plánování, ventilační a klimatizační projekty a mnoho dalšího, což znamená designový projekt restaurace. Vy, na základě tohoto projektu, můžete získat veškeré potřebné technologické vybavení, stejně jako vlastní nábytek pro interiér.

Tip č. 3: Co je konzultace s restauracemi?

Konzultace (z anglického poradenství) je druh činnosti, která zahrnuje konzultace různých druhů lidí o různých otázkách. Konzultace v oblasti restaurací jsou činnost zaměřená na poskytování poradenství začínajícím nebo provozujícím restaurátorům a pomáhá jim při dosahování požadovaných cílů.

Kdo může využít poradenství v restauraci? Ti, kteří jen mysleli na provoz restaurace v restauraci a chtějí vypočítat vše, aby neztratili peníze a čas. Pro začátečníky, kteří chtějí tento proces optimalizovat. Ti, kteří si mysleli, že si koupí hotovou restauraci. Majitelé restauračních podniků, kteří plánují provést audit ve své organizaci. Investoři, kteří mají v úmyslu otevřít restaurační síť. A také řízení nerentabilních restaurací.

Jaké služby jsou obvykle zahrnuty do konceptu "poradenství v oblasti restaurací"? Prvním z nich je plné řízení restaurace na základě dohody "Trust management". To znamená, že nenajdete zaměstnance, ale společnost, která se zabývá organizací práce restaurace nebo jiného zařízení veřejného stravování.

Realizace a podpora restaurační společnosti ve všech fázích od myšlenky až po otevření. Jedná se o provádění sociologického a marketingového výzkumu a přípravu veškeré dokumentace a organizaci reklamních firem a hodně, mnohem více.

Analýza již fungujícího gastronomického centra, zavedení nových standardů, vývoj nových konceptů. Vše za účelem optimalizace práce organizace.

Restaurace "od nuly": co musí vědět budoucí majitel?

Takže jste se rozhodli investovat do restaurace. Kolik peněz to přijde a jak ji používat rozumně, aby vaše investice přinesla maximální příjem?

Zdravotní odběr

Ready business?

Značka, která vám pomůže

KLASIFIKACE RESTAURACE

Velikost investičního a budoucího příjmu závisí na úrovni a rozsahu podniku: můžete otevřít jak restauraci v klasickém smyslu slova, tak i bar nebo kavárnu. K dispozici jsou také různé kombinace, jako je kavárna, bar, restaurace atd.

Tradiční klasifikace založena GOST 50762-95, restaurace jsou rozděleny do tří skupin: na „luxus“, největší a první, z nichž každý odpovídá konkrétní soubor požadavků. Moderní odborníci používají mírně odlišnou gradaci: výborné stolování, příležitostné stolování, rychlé občerstvení, rychlé občerstvení, rodinné restaurace.

RESTAURACE "S NULOU"

Pro ty, kteří se chtějí stát majiteli restaurace, existují dva způsoby: koupit ready-made podnikání nebo investovat peníze do vytváření podniku od začátku. Pro ty, kteří chtějí získat restauraci a ztělesňují svůj nápad, jejich vizi budoucnosti instituce, je vhodnější druhá možnost.

Máte-li představu o koupi ready-made restauraci, ale stále budete to všechno rozbít a znovu na své vlastní, ekonomicky účelné založit firmu - od samého počátku.

Top 10 nejvýznamnějších rizik při otevření kavárny nebo restaurace Celý svět je přijímán, aby se začal vytvářet nápad, který pak hledá vhodnou místnost. V "spacích oblastech" náklady na pronájem začínají od 200 dolarů za 1 km čtvereční. mv rok. V moderních nákupních komplexech a obchodních centrech může cena překročit 1 tisíc dolarů na 1 km čtvereční. m za rok.


Nedávno se mnoho investorů, kteří nejsou jádrem, začíná pracovat v restauraci s marketingovým výzkumem. Provádí se tak, aby se zjistilo, který typ instituce bude z finančního hlediska nejúčinnější v konkrétní místnosti. Bude vytvořený koncept v konfliktu s tržní realitou?


Abyste se s tímto úkolem vyrovnali, stojí za to kontaktovat služby odborníků. Budou provádět studii, studovat příslušné parametry: proudy lidí v bezprostřední blízkosti areálu, konkurenční prostředí, hlavní budovy a stavby v blízkosti budoucnosti restaurace, pohodlí vstupu, dostupnost parkoviště, možnost vnějšího designu.

Specialisté zjistí přibližnou strukturu a solventnost potenciálních zákazníků, konkurentů v studiu, jejich pojetí, design, účast, zákazníky, pracovníky a "průměrnou kontrolu". Je důležité předem porozumět, jaké příležitosti nabízí reklamní trh a jak bude možné "podporovat" budoucí instituci.

Jak propagovat svou restauraci? Na základě analýzy shromážděných informací vzniká jedno nebo několik nejvíce koncepčních řešení, která jsou pro danou lokalitu nejvhodnější, a jsou navržena pro posouzení klientem. Provedení takového výzkumu odborníky ze strany bude stát 2-3 tisíc dolarů, vypracování podnikatelského plánu na dva roky dopředu na základě výsledků studie - na 500 dolarů.

JAK NÁZEV VAŠEHO RESTAURACE

Volba jména budoucí instituce je nejdůležitějším faktorem úspěchu. K jménu se přikládá mnoho požadavků: mělo by to nejen odpovídat formátu instituce, ale také mít pravdu. Za názvem restaurace musí být mýtus. Na tomto mýtu je nutné spoléhat na rozvoj reklamních kampaní a PR kampaní. A čím hlubší a nasycená prehistorie, tím rozmanitější nuance v ní, čím delší je její "trvanlivost".

Pro restaurátora není nic horšího, než začít zvolit jméno instituce již v posledních fázích výstavby. Taková restaurace, jakoby byla, "visí ve vzduchu", fiktivní koncepce je viditelná pouhým okem a ani ten nejtalentovanější inzerent nebude moci z tohoto projektu "vytlačit".

Kolik potřebujete investovat a kolik můžete vydělat?

Jak závisí úroveň ziskovosti podniku od jeho třídy a počáteční investice? Budeme vycházet z toho, že instituce je umístěna na "pravém" místě a nemyslíte si na volbu výklenku a umístění.


Za prvé, zvažte stacionární rychlé občerstvení. V Nizhni Novgorod "průměrná kontrola" na takových místech je 80-100 rublů. Denní obrat stacionární fast food 30-60 míst k sezení - v průměru $ 1 000 až 3 000. I za předpokladu, že minimální marže ve výši 20%, standardní rychlé občerstvení může přinést za rok asi 60 až 200 tisíc $ zisk.. Velikost investic může být tedy od 50 tisíc dolarů až po 200 tisíc.


Správně umístěná a umístěná restaurace pro střední třídu může svým majitelům přinést průměrně 100 tisíc dolarů na 350 tisíc ročně. A podle některých odborných odhadů, jeho maximální roční zisk je schopen dosáhnout 500 tisíc dolarů. Na svém otevření, v průměru, bude stát 200-250 tisíc dolarů.


Drahá restaurace v centru města, schopná najít své publikum a stát se opravdu elitní, dává 400 až 800 tisíc dolarů ročně. Podle odborníků jsou takové instituce schopny více - zisk více než 1 milion dolarů. Počáteční investice se také obvykle počítají v šesti číslicích: jaká je cena samotného interiéru!


Populární Dnes kávy při relativně malé výši počáteční investice je asi 10 - 25.000 $ v ročním zisku, bary - tisíc.. O $ 20-60 Aby bylo možné otevřít kavárnu nebo bar, možná budete chtít od 50.000 $ 100 tisíc..

VÝBĚR KUCHYNĚ

Preference návštěvníků restaurací se v posledních několika letech výrazně změnilo. Až donedávna byl hlavním cílem rekreace, zábavy, respektive nejoblíbenějších nočních klubů, diskoték atd. Dnes se restaurace chystá rozhovor s přáteli, relaxovat s rodinou nebo jen jíst. Pro hlavní publikum restaurace (27-37 let), nejdůležitější při výběru kategorií, jako je kuchyň, úroveň služeb, interiér. Čím vyšší jsou ceny v instituci, tím důležitější je úroveň služeb.

Od výběru potravin závisí na řešení různých technických otázek, počínaje typem zařízení, a tím i proces přípravy půdorysu, a konče tvorbou koncepce instituce, její subjekty.

V závislosti na typu kuchyně téměř 99% restauratéři dal tematické zaměření restaurace:.. Hunting, automobilový průmysl, sportovní, domácí, atd. Společnost je jasně vidět, aniž by subjekty, které by mohly zůstat bez povšimnutí na pozadí pestrou paletu konkurentů.

Velmi častou chybou nedůležitých investorů je to, že se podílejí na kuchyni, kterou znají a chápou.

Dalším důležitým detailem: nezaměřujte se na přechodné a bezprostřední trendy na trhu restaurací, módy, které jsou podle definice velkolepé a krátkodobé. Problémy s mnoha restauracemi spočívají v tom, že jejich zakladatelé nemají rádi strategické plánování instituce. Výsledkem je, že vzácná restaurace v Nizhni Novgorod může "vydržet" více než pět let.

DOKUMENT NA HLAVU VŠECH

Téměř nejtěžší věc při otevírání restaurace je získávání a zpracování všech potřebných dokumentů, stejného papírování, které může trvat spoustu času a energie.

Nejprve musíte formalizovat pronájem a její registraci. Pak budete muset získat licenci pro maloobchodní prodej alkoholu a tabáku, osvědčení o zápisu do obchodního rejstříku, sanitární-epidemiologické závěr na dodržování hygienických předpisů nárokovaného typu služby a harmonizačního plánu pro organizaci a provádění kontroly výroby, tj. E. kuchyňského, povolení od hasičů, vyjednávání o venkovní reklamu, podepisovat smlouvy o odstraňování odpadků, deratizace, dezinfekce, dezinsekce a montáž požární signalizace. Oficiální platby obecně mohou činit 500-1000 USD. Neoficiální - pro "urychlení" formalit - někdy více.

KEY FIGURES

V případě, že se investor sám nezabývá novým obchodem, měl by co nejdříve najít správce a šéfkuchaře. Tito lidé mu pomohou při řešení takových otázek, jako je výběr kuchyně, vytváření konceptu, výběr a nákup zařízení, vývoj technologického plánu. A pronájem ostatních zaměstnanců bez účasti těchto lidí vůbec nemá smysl.

Mzda kuchaře, který vede proces vaření v kavárně, je v Nižním Novgorodu kolem 400-500 dolarů. V restauraci pro střední třídu dostávají dobrovolníci od 700 do 1 000 za měsíc. Mzdy špičkových kuchařů najaté majiteli dosahují několika tisíc. Například slavný šéfkuchař z Francie může spravovat vás z 2 000 dolarů měsíčně, horní strop závisí pouze na schopnosti a představivosti majitele instituce.


Otázka s výběrem manažera je složitější. Existují manažeři s rozsáhlými zkušenostmi při otevírání restaurací a je smysluplné je pronášet od chvíle, kdy se myšlenka rodí. Pomůže vám vybrat si pokoj a ovládat všechny etapy. Často se stává, že v počáteční fázi je jedna osoba najata pro roli manažera a druhá pro rutinní rutinní práci.

Jak službu umístit v restauraci? Zbytek zaměstnanců je najat spolu s vedoucím a šéfkuchařem. Číšník, jak se říká, jsou krmení nohama a pokud má vaše instituce špičku, pak může být platu pro číšníky přidělen malý - od 100 dolarů za měsíc.

ZAŘÍZENÍ

Rozumět rozmanitosti a možnostem kuchyňského vybavení pro osobu, která není odborníkem v této oblasti, je mimo jeho pravomoci. V závislosti na výrobci se liší nejen cena, ale i kvalita zařízení. Ze všeho, co je prezentováno na našem trhu, nejnižší ceny a bohužel kvalita ruského vybavení. Výrazně vyšší kvalita a poměrně rozumná cena - pro italské zařízení. Ještě lepší - němčina, ale je to dražší. Vynikající pověst pro anglickou restaurační technologii, ale pro to bude muset dát spoustu peněz.


Z hlediska spoření byste neměli kupovat italský nebo německý řezací stůl pro šílené peníze - je lepší koupit si ruskou: není nic, co by ji mohlo přerušit. Pokud instituce pracuje na polotovarech, náklady na vybavení nepřesáhnou 30% nákladů na výstavbu výroby v plném rozsahu. Je těžké mluvit o absolutních veličinách: závisí na prostoru místnosti a na třídě zařízení. Nejčastěji se náklady na vybavení v průměrné restauraci s plným kuchařským cyklem 200-300 metrů čtverečních. m jsou $ 60-150 tis.

Velmi často zařízení potřebné pro bar poskytuje dodavatel (například pivo) k pronájmu zdarma, ovšem za předpokladu, že s ním zacházíte pouze s pivem. Všechno ostatní zařízení bude stát asi 5 000 dolarů.

DŮLEŽITÉ PODROBNOSTI

Další důležitou součástí restaurace je automatizace řídicího a účetního systému. Existuje několik firem, které dodávají řídicí a účetní software. Nejvíce "pokročilý", ačkoli nejdražší produkt, je R-Keeper. Minimální konfigurace bude stát 10 000 USD. Levnější alternativou může být systém "Restaurant 2000". Existují řešení založená na "1C" a dalších společných systémech pro mnohé.

Po zvážení technické části můžete bezpečně objednat projekt a opravu. Existuje amatérský názor, že design místnosti je rozhodujícím faktorem pro jeho budoucí úspěch. Zkušenosti mnoha restaurátorů však ukazují, že nejdůležitější roli hrají často návštěvy návštěvníků. Zejména se jedná o levné restaurace a kavárny.

Je velmi důležité sledovat postup provádění všech prací: nejdříve se provádí sanace a rozšiřuje se potřebná komunikace a pak je vše "pokryto" designem.

Pořadí návrhu projektu a jeho realizace v průměru bude stát 25 dolarů za 1 čtvereční. m. Náklady na přestavbu a opravu přímo závisí na kvalitě použitých materiálů, složitosti práce a "celebrity" stavitelů. Může to být 300 USD na 1 km čtvereční. m, a více než 1000 dolarů.

Výběr jídel a jiných náčiní závisí na třídě instituce a počtu míst, nejčastěji náklady na sadu pokrmů činí 2.500 dolarů a více. Pro japonskou restauraci může stolní nádoba stát 3-4krát dražší než u konvenčního zařízení stejné úrovně. Nábytek průměrná restaurace bude stát 6-10 tisíc dolarů.

"DESIGN"

Specifičností restaurace v restauracích je, že zpravidla nevyžaduje přitažlivost drahých reklamních médií.

Úspěšné restaurace pravidelně aktualizují nabídku, mění návrh haly, neustále zlepšují servisní systém.

Každá restaurace by měla mít atraktivní značku. Dobrou službou bude reklama na internetu.

Brožury a letáky mohou být uspořádány v hale. Pokud restaurace pravidelně hostí představení hudebních skupin, mohou obsahovat informace o nadcházejících koncertech. Reklamní a tiskové produkty mohou být distribuovány prostřednictvím přímé pošty (direct mail) nebo v nejbližších kancelářských centrech.

Suvenýrové výrobky jsou velmi oblíbené: značkové zápalky, zapalovače, brýle, zdobené ve stylu vaší restaurace atd. Samozřejmostí je, že každý předmět by měl mít značku instituce. Významnou roli při "propagaci" restaurace hraje slovo "ústní", když se informace o instituci předávají z úst do úst.

Jak otevřít restauraci od začátku: krok za krokem

Mnoho podnikatelů sní o vlastní restauraci. Ne každý však podniká konkrétní kroky k dosažení svého cíle. Vytvoření restaurace vyžaduje značné finanční náklady, nemluvě o čase a energii. Aby se tyto náklady snížily, budete se muset hodně naučit o tomto typu podnikání.

Restaurace má několik zásadních rozdílů od jiných stravovacích zařízení. V kavárně přicházejí lidé, kteří očekávají rychlé občerstvení. Podává jídlo z polotovarů, takže čekání na jídlo netrvá dlouho. Bar se specializuje na prodej alkoholických nápojů. Restaurace mezi nimi zaujímá zvláštní místo - zde mohou zákazníci vychutnávat právě vařené jídlo.

Je výhodné otevřít restauraci

Podle statistik publikovaných novinami Vedomosti 16. prosince 2016 je v prvním roce práce téměř 5-7% těchto institucí uzavřeno. Průměrná doba návratnosti je asi 1,5-2 let. Souhlasíte, je třeba něco myslet a bojovat. Když hovoříme o ukazatelích čistého zisku, podle společnosti RestCon může být 10-20% dobrý výsledek. Tak, podle odhadů RBC, příjmy z restaurace je asi tři miliony rublů za měsíc, a jeho výdaje na nájemné, mzdy a účet potravin pro zhruba 2,3 milionu rublů, po majitelé daňové odpočty restaurací lze získat asi 500 000 rublů čistého zisku.

Která restaurace je lepší otevřít: výběr konceptu

Existuje několik typologií institucí:

 • Podle počtu hvězd - od jednoho do pěti. Závisí na oblasti, interiéru restaurace a počtu číšníků.
 • Podle kategorie - první kategorie, nejvyšší kategorie, luxusní restaurace. Hodnocení zařízení je ovlivněno výběrem jídel, kvalitou služeb, úrovní služeb.
 • Podle cenové hladiny - ekonomika, podnikání a prémiová skupina. Závisí na průměrné kontrole jednoho návštěvníka.
 • Podle typu kuchyně - restaurace ruské, východní, kavkazské, evropské a jiné kuchyně.

Nováček restauratér s omezeným rozpočtem by měl přemýšlet o otevření malých místech 150-200 m 2 40-45 zákazníky v obytné zóně. Pokud se ambiciózní plány, můžeme zvážit možnost otevřít restauraci v centru města, ale být připraven na vysoce konkurenčním a působivé nájemného.

Abychom pochopili, jaký formát restaurace uspokojí budoucí publikum, je třeba provést marketingový výzkum. Jejich výsledky budou ukazovat volný výklenek a úroveň požadavků zákazníků.

Rozvoj podnikatelského plánu

Důležitý a zodpovědný krok, kterému se nedá vyhnout při otevření restaurace od začátku. Podnikatelský plán je finanční karta projektu. Díky tomu můžete pochopit, kolik to bude stát a jak rychle se restaurace vyplatí.

Zde jsou předepsané všechny finanční náklady:

 • k pronájmu, opravám, projektování, projektování a vybavení prostor;
 • pro registraci právnické osoby, výpočet sazby daně;
 • na platy každého zaměstnance.

Ve fázi podnikatelského záměru by mělo být připravováno menu restaurace. Zde tedy uveďte cenu pokrmu a vypočtejte přirážku pro každou z nich.

Registrace činností v daňové inspekci

Otevřít restauraci může pouze právnická osoba nebo individuální podnikatel. Proto je nutné předregistrovat organizační a právní formu vlastnictví v příslušném orgánu. Podle zákona je tento orgán inspekcí Federální daňové služby. Je také nutné uvést potřebné kódy OKVED a daňový systém. Chcete-li otevřít restauraci, je vhodnější forma právnické osoby, neboť poskytuje prostor pro rozvoj, například prodej silných alkoholických nápojů. Dokumenty požadované pro registraci jako právnická osoba:

 • žádost o státní registraci, vystavená v souladu s formulářem č. P11001;
 • rozhodnutí o vytvoření právnické osoby ve formě protokolu, smlouvy nebo jiného dokumentu;
 • zakládající dokumenty právnické osoby (2 kopie);
 • výpis z rejstříku zahraničních právnických osob (pokud je otevřen zástupce zahraniční společnosti);
 • potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Rozhodnutí o registraci právnické osoby ústavu by mělo být učiněno do 3 pracovních dnů po předložení dokumentů.

Uzavření nájmu nebo koupě prostor

Získání potřebného prostoru pro restauraci je upřednostňovanou volbou, ale ne všechny jsou k dispozici. Mnozí se rozhodli pronajmout si pokoj, což snižuje počáteční zátěž pro rozpočet instituce. V každém případě je třeba věnovat zvláštní pozornost umístění potravinářské stanice. Jednou z možností win-win lze volat velké nákupní a zábavní centra, turistické místa, živé dopravní trasy. Věnujte pozornost soutěži - dokonalá bude absence nebo přítomnost řady restaurací na jiné úrovni s jinou koncepcí, cenovou politikou apod. Prvotřídní restaurace jsou vhodnější k otevření v centrálních oblastech velkých megacities. Před otevřením podobné instituce ve městě s malým počtem obyvatel stojí za to důkladné prozkoumání kupní síly a úrovně plnosti trhu. Rozpočet rodinné zařízení bude nejlepší volbou pro spaní.

Objednejte technický a projektový projekt

Technickým projektem je výkres s plánem uspořádání zařízení a komunikací (vodovody, větrací sítě atd.).

Registrace hraje klíčovou roli - v restauraci zákazníci zůstávají po dlouhou dobu, takže pokoj by měl být krásný a útulný. Rovněž je důležité naplánovat uspořádání a vybavení výrobních zařízení. Existují společnosti, které se specializují na vytváření 3D projektů institucí v souladu s požadavky zákazníka, regulačními dokumenty, požadavky cílové skupiny. V této fázi přemýšlejte nad všemi detaily - materiály, nábytek, dekor, fasádní design.

V ideálním případě by společnost nebo projektant, který vytváří projekt restaurace, měl provádět následný autorský dohled nad jeho realizací.

Připravené projekty musí odpovídat legislativním požadavkům, normám, pravidlům a normám platným v Ruské federaci v době schválení projektu.

Nákup zařízení, nádobí, nábytku a textilu

Ze stupně vybavení kuchyně závisí rychlost obsluhy a dokonce i rozsah pokrmů. Nováček restauratér se neobejde bez pomoci profesionála - vysoká pravděpodobnost chyb (nákup zbytečných nebo závadě na zařízení), který bude stát dodatečné náklady nebo výskyt dalších komplikací. Klasickým příkladem vybavení pro kuchyň restaurace je tepelná a chladicí zařízení, technologická, hmotnostní a neutrální zařízení.

Nákup nábytku pro restauraci má také své jemnosti, například byste měli vzít v úvahu vysoký stupeň opotřebení. Ti, kteří mají ve výběru zařízení a prvků situace restauraci žádnou zkušenost může obrátit jednou ze společností, organizování dodávky základních položek pod klíčem.

Registrace licence pro maloobchodní prodej alkoholických nápojů při poskytování služeb veřejného stravování

Pokud nabídka vaše restaurace bude mít silný alkohol, pak podle zákona podlahová plocha by neměla být menší než 50 m 2 (v případě, že instituce se nachází v městských omezení) a nemůže být umístěn v okolních oblastech děti, vzdělávání, zdravotnických zařízení, a další. Povolení k použití alkohol v místě prodeje vydávají místní samosprávy, například v Moskvě se jedná o ministerstvo obchodu a služeb Moskvy. Při registraci budou vyžadovány tyto dokumenty:

 • Žádost o poskytnutí služeb.
 • Doklad potvrzující totožnost vedoucího právnické osoby.
 • Notářské kopie zakládacích dokumentů.
 • Dokumenty k obchodním zařízením a skladům ve vlastnictví nebo pronájmu, jejichž doba je stanovena smlouvou a je jeden rok nebo více.
 • Dokument potvrzující dostupnost schváleného kapitálu a řadu dalších.

Licence nebo odmítnutí je povinen vydat do 30 dnů od okamžiku předložení dokladů. V současné době je možné licenci vydat prostřednictvím internetu na oficiálních stránkách starosty Moskvy.

Koordinace projektů s Rospotrebnadzor a Rostekhnadzor

Než začnete pracovat na rekonstrukci prostor, musíte získat povolení pro projekt ve státních institucích. Potřebujete získat následující dokumenty:

 • Závěr sanitární a epidemiologické služby Rospotrebnadzor.
 • Závěr znaleckého rady o koordinaci projektových rozhodnutí o stavbě Úřadu státního požárního dozoru Ministerstva Ruské federace pro civilní obranu, mimořádné situace a odstraňování následků přírodních katastrof v Rusku.
 • Technický pas prostor vydaný Krajským úřadem pro technický inventář.
 • Závěr o předložených architektonických materiálech, který poskytuje architektonické a plánovací řízení.
 • Závěr státní (nebo nestátní) odborné způsobilosti projektové dokumentace a výsledků inženýrských průzkumů.
 • Při přestavbě prostor budete muset obdržet příkaz od Státního inspektorátu bydlení a řady dalších.

Všechna schválení vyžadují poskytnutí určitých dokumentů - zakládajících dokumentů, výpisů, výkazů, plánu řízení výroby atd.

Složit zkoušky potřebné k zajištění Gospozharnadzora pokoj evakuační plán, hasicí přístroje, indikátory nouzový východ, stejně jako na techniku ​​v požárně bezpečnostního protokolu.

Oprava a příprava prostor

Zde není tolik o návrhu místnosti. Restauratér primární cíl - aby se změny a půjčovat vhodně veškerou komunikaci (větrání, voda, elektřina). Pokud zůstane staré zařízení v místnosti, musí být demontováno. Upozorňujeme, že restaurace vyžadují dobré větrání - digestoře, klimatizačních zařízení - a velké množství míst pro dodávku vody.

Poté opravárenský tým provádí práce na podlahách, markýze stropů a teprve pak - dokončení. Délka opravy restaurace závisí na ploše areálu a v průměru se pohybuje od tří týdnů nebo déle.

Nábor a školení zaměstnanců

Pro otevření personálu restaurace musí být přijati personál (číšník, barman, pokladní), kuchyňský personál (kuchař, sous-chef, kuchař), administrace (manažer, rada, správce). V takovém případě je v předstihu žádoucí vytvořit vzdělávací program, který by odpovídal vysokému obratu zaměstnanců, který je charakteristický pro podnikání v restauracích. Mělo by být co nejúčinnější a co nejkratší.

Najít profesionálního číšníka je obtížný úkol. Tato pozice je považována za frivolní a vhodnou pouze pro studenty jako dočasnou práci na částečný úvazek. S rostoucí povědomí o restauracích je tento stereotyp věcí minulosti, konec klienta závisí na číšníku. Je žádoucí motivovat zaměstnance s důstojným mzdovým a kariérním vyhlídkem.

Tréninkový manažer někdy začíná měsíční certifikací, během které pracuje v kuchyni, v baru, v hale a tak dále. K tomu, aby obsadil manažerskou pozici, musí odborník pochopit komplikovanost každého oddělení restaurace.

Vývoj TTC a TI pro nádobí

Každá restaurace by měla mít nejen připravené menu, ale také technologické dokumenty schválené hlavou pro každé jídlo. Patří sem:

 • Technologická mapa je recept na výrobu misky, která udává spotřebu produktů.
 • Technologická výuka - požadavky na proces výroby, skladování, přepravy.
 • Technická a technologická mapa - požadavky na nové výrobky, které jsou vyráběny poprvé.

Tyto doklady jsou zapotřebí k tomu, aby byly zohledněny spotřeby surovin v procesu vaření, jakož i náklady na řízení. Také tyto dokumenty jsou nezbytné pro inspekce Rospotrebnadzor.

Instalace a instalace zařízení

Přístroje pro kuchyně v restauracích jsou obzvláště obtížné, takže instalace je lepší svěřit odborníkům. Existují společnosti, které se specializují na podobné služby. Často se chovají jako dodavatelé potřebných zařízení. Práce zahrnují rozbalení, montáž, připojení, testování a přizpůsobení a podle výsledků získáte do provozu uvedení zařízení do provozu. Časování závisí na počtu zařízení, složitosti instalace a počtu instalátorů.

Reklama a PR

První akce zaměřené na podporu založení by měly být uspořádány několik měsíců před zahájením. Budoucí zákazníci musí být informováni o vzhledu nové restaurace. Je žádoucí upozornit návštěvníky na jedinečný koncept instituce, aby lidi čekali na otevření s netrpělivostí. Po otevření musíte získat první pravidelné hosty - za tím můžete vytvořit různé věrnostní programy (klubové karty atd.) Nebo provádět zajímavé propagační akce. Je také velmi důležité vytvořit atraktivní obraz restaurace v různých sociálních sítích.

Uzavření smluv s dodavateli výrobků a smluv o vývozu pevného odpadu

Práce každé restaurace je spojena s každodenním výskytem velkého množství jídelního odpadu. Proto je instituce povinna uzavřít dohodu o odstraňování domácího odpadu se specializovanou společností, která ji provede podle stanoveného harmonogramu.
Mezi dodavatelem produktů a restaurací, mezi právnickými osobami, musí být uzavřena dohoda o transakci. Zkušení restaurátoři doporučují mít několik dodavatelů pro každý druh zboží - to je nezbytné pro sledování cen. Je možné snížit náklady na produkty při výpočtu předčasného splacení, a také pokud si zboží vezmete sám.

Umístění nábytku a zkušební provoz

Jedním z vážných problémů s designem restaurace je optimální organizace prostoru. Je třeba uspořádat nábytek tak, aby se návštěvníci cítili pohodlně a současně je maximální počet stolů vhodný. Když je vše připraveno, můžete provést zkušební provoz restaurace, například pozvat své přátele a známé jako zákazníky. V průběhu takové kontroly můžete identifikovat hlavní problémy v práci každého oddělení.

Informovat Rospotrebnadzor o začátku činnosti

Od roku 2009, otevření restaurace je dostačující informovat územní orgán Rospotrebnadzor o začátku činnosti a restaurací, které vaše restaurace splňuje všechny hygienické normy. Oznámení je nutné po registraci v IFTS, ale před otevřením instituce. Žadatel obdrží kopii příspěvku se záznamem o registraci. V průběhu této instituce mohou zaměstnanci Rospotrebnazora provádět pravidelné kontroly s frekvencí 1 každé 3 roky nebo na žádost spotřebitele. V rámci tohoto ověření inspekce bere v úvahu nejen dodržování všech standardů areálu, ale také například program průmyslové inspekce, lékařské záznamy zaměstnanců, smlouva o dezinfekci, nakládání s odpady, atd.

Začátek činnosti

Po úspěšném zkušebním běhu jste připraveni otevřít dveře pro první skutečné zákazníky! Je důležité udělat si dovolenou z této akce - a to zejména pro návštěvníky.

Jak dlouho to trvá?

Všechny uvedené body jsou originálními fázemi, které vedou k otevření vlastní restaurace. Plnění každého z nich závisí na vašich zkušenostech, dostupnosti připojení a dalších součástech. Pokud je vše v souladu s plánem, může být malá instituce připravena k otevření za 3-4 měsíce. K otevření velkých prémiových restaurací může trvat až šest měsíců.

Kolik je otevření restaurace

Uveďme přibližné náklady na otevření rodinné restaurace o rozloze 200 m 2 v centru Moskvy:

Předmět výdajů

Přibližné množství, rub.