Proč Rusové vytvářejí podniky v Německu?

Proč Rusové vytvářejí podniky v Německu?

V uplynulých letech se počet podniků vytvořených ruskými podnikateli exponenciálně zvyšuje. Pokud se v roce 2008 jednalo o několik stovek společností, i dnes, podle oficiálního hodnocení ministerstva hospodářství FRG, které bere v úvahu ne všechny podniky vytvořené za účasti Rusů, je to více než 2000 společností.

Za posledních 20 let se ruština v ulicích německých měst stala normou. Emigranti, turisté, hosté - všichni tato hromada nosičů post-sovětské mentality se již dávno stala, i když ne ekologickou, ale nedílnou součástí společnosti. Pro ruské podnikatele není Německo také exotická země. Obrovský objem kontaktů mezi společnostmi činí tuto zemi jasným favoritem v seznamu ruských obchodních partnerů.

Zároveň ruští podnikatelé již nejsou odrazeni vysokými náplastmi (průměrné hodinové náklady práce přesahují 26 EUR), ani vysoké daně. Na pozadí ruského příjmu ve výši 13%, německá měřítka: od 15 do 42% vypadá šokující. S daněmi ze zisku podniků jsou věci lepší (celkem kolem 30%), ale v tomto smyslu nelze Německo nazvat atraktivní.

Nicméně nejen rusové, ale i podnikatelé ze všech pěti kontinentů investují do největší evropské ekonomiky. Je zřejmé, že i přes všechny turbulence s euro a "grimasy rozvinutého kapitalismu" ve formě daní má Německo co nabídnout.

Podmíněně lze celý objem dávek rozdělit do čtyř částí:

 • účinnější organizace zahraniční ekonomické činnosti;
 • stacionární přístup k velkým a infrastrukturně rozvinutým trhům;
 • využívání vládních programů na podporu podnikání;
 • Příležitosti otevřené podnikatelům jako jednotlivcům.

Zahraniční hospodářská činnost

U společností, které provádějí operace vývozu a dovozu s evropskými zeměmi, je přítomnost zastoupení v Německu jednou z nejdůležitějších pák pro zvýšení efektivity podnikání. Především je to díky příležitostem optimalizace logistických procesů a prodejních struktur. Vzhledem k tomu, že EU je jednotným trhem bez vnitrostátních cel, stačí, aby její plnohodnotná přítomnost měla zastoupení nebo "dcera" v jedné z členských zemí EU. Zejména v Německu má společnost možnost využít jedinečnou geografickou polohu a vysokou úroveň rozvoje infrastruktury, což umožní do 24 hodin dodat zboží z německého skladu do jakéhokoli místa v Evropské unii. V důsledku toho může mateřská společnost výrazně zjednodušit a snížit náklady na přepravu vyváženého i dováženého zboží.

Kromě toho přítomnost dceřiné společnosti nebo zastoupení v Německu, je druh znamení zralosti mateřské společnosti a podstatně zlepšit svou image. Geografická blízkost poskytuje vyšší četnost kontaktů s potenciálními partnery, stejně jako rychlý přístup k důležitým průmyslovým informacím a moderním podnikovým technologiím. Výsledkem je, že účastníci zahraniční ekonomické aktivity vydti příležitost na novou úroveň vztahů s partnery a vytvořit pružnější model chování na trhu, přičemž v úvahu nejen aktuální stav o situaci v Rusku, ale také v oblastech export-import operace. Tato pozice zvyšuje ziskovost operací a často poskytuje výhody oproti konkurenci. Na základě zkušeností z provozu v Německu založen, Zastoupení ruských společností, organizace zastoupení nebo dceřiné společnosti vede k růstu 15-30% v účinnosti zahraničního obchodu operace.

Přístup k prostorným a infrastrukturně rozvinutým trhům

Dalším důležitým motivem rozšíření přítomnosti v Evropě je možnost účastnit se největšího trhu na světě - Evropské unie. Ekonomickou aktivitu EU poskytuje přibližně poptávka spotřebitelů 500 milionů lidí. V důsledku toho. HDP EU dosáhl v roce 2012 zhruba 13 bilionů eur a překročil tak HDP jednotného hospodářského prostoru o více než 8krát. Je zřejmé, že dokonce i malý předmostí na trhu s takovou kapacitou může být nákladově efektivnější než dominantní postavení na ruském trhu.

Přístup ke strategickým zdrojům financování

Z mnoha objektivních důvodů mají evropské finanční trhy nadměrnou likviditu. Úvěry zajištěné zástavním právem mohou společnosti stát 2 až 5% ročně a doba investičních úvěrů je obvykle od 5 do 20 let. Pro ruské společnosti brání přímý přístup k těmto zdrojům financování právní bariéry, ale jejich dceřiné společnosti v Německu jsou plnohodnotnými subjekty německého práva a mohou se spoléhat na získávání úvěrů. Jako nezbytný vklad lze využít bankovní záruky, a to jak evropské, tak některé ruské banky.

Programy pomoci při rozvoji podnikání

Dalším faktorem určujícím vyhlídky rozšíření přítomnosti v Německu je možnost využití programů na podporu malých a středních podniků. Podnik založený zahraničními fyzickými nebo právnickými osobami na území Německa je plnohodnotným obchodním subjektem a může si nárokovat všechny formy pomoci, které jsou zde k dispozici, zejména dotace a zvýhodněné půjčky.

Dotace jsou prostředky poskytované zemskými a federálními orgány za účelem částečného proplacení investic, které poskytují vytvoření dalších pracovních míst nebo podporu nových technologií. Objem dotací se může pohybovat od 10 do 50% celkové investice.

V oblasti úvěrového financování se státní podpora projevuje ve skutečnosti, že úvěr může být prodloužen až na 20 let a výše samotného úvěru může překročit výši poskytnutého zajištění, protože stát přebírá část odpovědnosti za úvěr.

Jako další aktivity na podporu rozvoje podnikání má smysl pojmenovat následující:

- subvencování mezd

- dotací výzkumných činností

- dotace na zahraniční výstavy

Osobní příležitosti pro podnikatele

Netýká se přímo podnikání, ale přesto je důležitým podnětem k založení podniku v Německu příležitosti, které se otevřou podnikatelům jako jednotlivcům.

Především je otázkou získání povolení k pobytu jak pro podnikatele, tak pro členy jejich rodin. Jako výsledek, multi-fázi, ale jasně v legislativním procesu, zahraniční pracovníci, kteří pracují v německé společnosti může mít za pár let získat povolení k trvalému pobytu, a pak, pokud je to žádoucí, a občanství Německa.

Povolení k pobytu však nejsou jen tak objektivní jako nástroj, který zajistí využití takových preferencí, jako jsou:

 • možnost využívat německé zdravotní systémy a důchodové služby,
 • volný přístup do systémů škol a vysokých škol,
 • možnost volného pohybu v schengenských zemích
 • stejně jako mnoho jiných přírodních vlastností evropského života.

D. Weisband / VaisbandPartner / www.vaisband.com / +49 231 5897771

V následujících otázkách přečtěte:

Jak budovat vztahy s německými partnery?

Jak najít rusky mluvící pracovníky v Německu?

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Ruské firmy a podnikatele v Německu, žluté stránky Německa

Ruské firmy a podnikatelé v Německu - v této sekci internetových novin jsou telefony, adresy a stručné informace o firmách, firmách a organizacích v Německu nabízející zboží a služby v ruštině. Tyto podniky buď mají rusky mluvící zaměstnance ve svých zaměstnancích, nebo byly založeny ruskými emigranty s bydlištěm v Německu. Zelené stránky našich internetových novin obsahují také informace o firmách ze zahraničí, které pracují s ruskými firmami nebo německými podnikateli, např. Vyvážejí nebo dovážejí zboží, stejně jako poskytují služby podnikům a jednotlivcům země.

Několik částí tohoto katalogu firem zahrnuje také kontaktní údaje podnikatelů a soukromých osob v rusky hovořícím Německu. Na některých stranách katalogu ruských firem se odkazuje na konkrétní obchodní návrhy zveřejněné firmami v internetových novinách.

Zvolte hledanou sekci:

Ruské společnosti v Německu

Bendhecker Str. 64, 41236 Mönchengladbach

Potsdamer Str. 49, 40599 Düsseldorf

Sternstr. 65, 40479 Düsseldorf

Königsallee 64, 40212 Düsseldorf

Naše pobočky

Stollbergstrasse 8, 80539 Mnichov

Kaiserswerther Strasse 18, 40878 Ratingen

Leither Strasse 14, 45307 Essen

0201 85 788 48 0

Königsallee 98, 40212 Düsseldorf

Robert-Koch-Str. 6, 59174 Kamen

Königsallee 64, 40212 Düsseldorf

Naše pobočky

Kaiserwerther Str. 18, 40878 Ratingen

Stollbergstraße 8, 80539 Mnichov

Leither Str. 14, 45307 Essen

Kaiserstr. 56, 60329 Frankfurt nad Mohanem

Friedenstr. 41-43, 44139 Dortmund

Raimundstr. 31, 60431 Frankfurt nad Mohanem

Vahrenwalder Str. 101, 30165 Hannover

Goebenstr. 10, 44135 Dortmund

Kurt-Schumacher-Str.125, 45881 Gelsenkirchen

Corneliusstr. 26, 40215 Düsseldorf

Lindemannstr. 43, 40237 Düsseldorf

Willy-Brandt-Str. 30, 20457 Hamburg

Engelbosteler Damm 85, 30167 Hannover

Bethmannstr. 17, 60311 Frankfurt nad Mohanem

Benninghofer Weg 21, 40822 Mettmann

Am Westheck 96, 44309 Dortmund

Mendelweg 104, 40591 Düsseldorf

Schelmenweg 25a, 47229 Duisburg

Jägerstr. 67, 10117 Berlín

Niddastr. 64, 60329 Frankfurt nad Mohanem

Göttinger Chaussee 167, 30459 Hannover

Pfätzer Str. 2, 33332 Gütersloh

Geschwister-Scholl-Str. 6g, 28327 Brémy

 • Vážení návštěvníci!
 • Pokud vidíte irelevantní informace:
 • - firma již neexistuje
 • - společnost není v našem katalogu
 • kontaktujte nás prosím poštou web | at | partner-inform.de

Partner společnosti MedienHaus GmbH Co. KG

Tel.: +49 (0) 231 952 973 0

Fax: +49 (0) 231 952 973 29


Náš běžný účet (Bankverbindung):

IBAN: DE33 440 700 240 123 107 500
BIC: DEUTDEDB440


Náš portál je navržen tak, aby používal následující prohlížeče: Mozilla, Chrom, Opera a Internet Explorer (verze 9 a vyšší)

© 2003 - 2018 «Partner» MedienHaus GmbH Co. KG

Ruské organizace v Německu, v Německu

Zastoupení ministerstva vnitra Ruska v Německu

Telefon: 0228 433 16 965

Zastoupení Federální celní správy Ruska v Německu

Telefon: 0228 372 76 38

Obchodní zastoupení Ruské federace ve Spolkové republice Německo Handels- und Wirtschaftsbüro der Botschaft der Russischen Föderation v německém Bundesrepubliku

Adresa: 10117, Berlín, Unter den Linden 55-61,

Telefon: + 49-30-229-03-88, fax: + 49-30-229-03-90

Zastoupení obchodní komory Ruska v Německu v Berlíně Handels- und Industriekammer der Russischen Föderation

Adresa: Leipziger Straße 63, 10117 Berlín

Telefon: +49 (0) 30 204 42 02, +49 (0) 30 204 50 201

Rada ruské ekonomiky v Německu

Posláním Rady je obhajovat a lobovat za zájmy ruských a německých firem a prezentovat je v rámci rusko-německé Strategické pracovní skupiny pro ekonomiku a finance na vysoké úrovni

Centrální úřad Rady ruské ekonomiky v Německu v Berlíně

Adresa: Friedrichstr. 176-179 10117 Berlín

Telefon: +49 30 206 24 720

Fax: +49 30 206 24 721

Zástupce Rady ruské ekonomiky v Německu ve Frankfurtu nad Mohanem

Adresa: Wilhelm-Leuschner-Str., 41 60329 Frankfurt nad Mohanem

Zástupce Rady ruské ekonomiky v Německu v Hamburku

Adresa: Glockengießerwall 26 20095 Hamburg

Telefon: +49 (0) 40 39 10 61 86

Fax: + 49 (0) 40 39 10 61 96

Zahraniční hospodářský úřad města Petrohradu v Německu v Hamburku

Adresa: Glockengießerwall 26 20095 Hamburg Deutschland

Telefon: +49 40 39 10 61 86; Fax: +49 40 39 10 61 96

Obchodní a ekonomický úřad v Německu

Telefon: 0228 377 77 32

Reprezentativní kancelář Roskosmos v Německu

Telefon: 0228 931 99323

Ruský dům vědy a kultury v Berlíně

Adresa: Friedrichstrasse 176-179
10117 Berlín

Telefon: 030/20 30 22 52; Fax: 030/204 40 58

Zastoupení Federální agentury pro záležitosti Společenství nezávislých států, krajanů žijících v zahraničí a mezinárodní humanitární spolupráce v Německu

Státní všeobecná vzdělávací instituce - průměrná komplexní škola s důkladným studiem cizího jazyka na velvyslanectví Ruska v Německu

Adresa: 10117, Německo, Berlín, Unter den Linden, 63-65

Telefon: (+4930) 229-94-42

Státní vzdělávací instituce je průměrná obecná škola s důkladnou studií cizího jazyka na generálním konzulátu Ruska v německém Bonnu

Adresa: Waldstrasse 42, 53177 BONN

Telefon: +49 (0) 228-386-92-74

E-mail: [email protected]; [email protected]

Ruské centrum v Norimberku (ruské centrum v rumunsko-německém kulturním centru v Norimberku)

Adresa: Rothenbacher Hauptstr. 74, 90449 Nürnberg

Telefon: 0911-6410596, 0911-6497616

E-mail: [email protected], [email protected]

Ruské centrum v Drážďanech (ruské centrum na německo-ruském kulturním institutu)

Adresa: Zittauer Straße 29 01099 Dresden

Telefon: +49 351-801 41 60; Fax: +49 351-804 75 88

Ruské centrum v Hamburku

Adresa: Trostbrcke 1 204507 Hamburg

Kabinet ruského světa v Bad Wildungen, Veřejná organizace "Forget me-not"

Kabinet ruského světa v Berlíně, Společnost rusky hovořících rodičů a učitelů Berlína "MITRA"

Kabinet ruského světa v Düsseldorfu, ruské společnosti země Severního Porýní-Vestfálska

Kabinet ruského světa v Mainzi, registrovaná společnost "Fonix"

Slavné německé společnosti: TOP-10

Slavné německé společnosti: TOP-10

Evropská unie, Německo je místem, které láká mnoho lidí s vysokým standardem života a příležitostí změnit svou realitu. Navzdory skutečnosti, že ekonomika zažívá, není první bouře, Německo dokáže nejen zůstat na hladině, ale i nadále se rozvíjet. Za společnými jsou vždy detaily, které tvoří příběh úspěchu. Německé společnosti, které již mnoho let působí na trhu, jsou přímým účastníkem tohoto procesu.

Co jsou to slavné německé společnosti?

Každý rok jsou aktualizovány seznamy a ratingové tabulky úspěšných podnikatelů, manažerů a firem. Seznam Top 10 známých německých firem představuje různé odvětví. Mluvíme o obchodních službách v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a samozřejmě průmyslových podniků:

 1. Bayer (chemický průmysl)
 2. BMW Group (spotřební zboží dlouhodobé spotřeby)
 3. Daimler (spotřební zboží dlouhodobé spotřeby)
 4. Skupina Deutsche Bank (bankovní služby)
 5. Deutsche Telekom (telekomunikační služby)
 6. Deutsche Post (poštovní služby)
 7. Munich Re (pojištění)
 8. Skupina Siemens (elektrická a elektronická)
 9. Metro A.G. (obchod)
 10. Volkswagen (spotřební zboží dlouhodobé spotřeby)

Tyto názvy jsou podpořeny desetiletími práce, tisíci pracovních míst s dobrým sociálním balíčkem, vysokou firemní kulturou a ambiciózními cíli. Němečtí vůdci se vyznačují společensky odpovědným postojem k podnikání, mnoha charitativními iniciativami. Významné částky jsou vyčleněny na neustálou modernizaci výroby, aby byla bezpečnější pro pracovníky, životní prostředí a samozřejmě technologické.

Pýcha německého obchodu a jak to všechno začalo...

V každém jednotlivém případě byl počáteční nápad a nějaký kapitál. To sloužilo jako sekera, z níž byla celá dobrá kaše svařena, obecně téměř jako v pohádce. Historie Metro začíná v roce 1996. Po sérii firemních fúzí začala společnost aktivně prosazovat domácí trh a podmanit si i zámořské obzory. K dnešnímu dni společnost pokračuje v budování hybnosti, její jméno je známé v mnoha zemích Evropy a Asie. Ona zůstává atraktivním zaměstnavatelem, který se stará o zaměstnance a oceňuje své klienty.

Název Bayer (Covestro) a jeho motto je slyšet mnoha. Více než sto a půl talentovaných chemiků pracuje na tom, aby život lépe a zdravěji. Bylo vyvinuta řada drog, inovace v oblasti zdravého stravování.

Původy BMW Group leží v dlouhých, předválečných letech. Všechno to začalo v roce 1916. Slavná německá společnost ale vždy našel inovativní řešení k překonání krize. Počínaje svým prvním modelem - motocyklem v roce 1923, neustále zvyšují výrobu. Moderní řada produktů může uspokojit různé požadavky a BMW nezaostává za moderním trendem elektrických vozidel.

Skupina Daimler (dříve. DaimlerChrysler AG, Daimler-Benz AG) získala vynikající pověst jako výrobce spolehlivých výkonných vozů. Patří mezi průkopníky tohoto odvětví, společnost zatím neztrácí vedoucí postavení. Výrobky společnosti Daimler jsou v poptávce, protože v produkci ekologie a vysokých moderních standardů se úspěšně kombinuje přísná kontrola kvality. Přesně proto, že tyto automobily jsou oceňovány svou bezpečí, stylem a komfortem.

Více jedna německá společnost, která získala celosvětovou slávu, je Volkswagen. Jednou z firemních trumfových karet byla výroba ekologicky šetrných automobilů, což výrazně zvýšilo svou váhu v zemích, které nejsou lhostejné k zelené problematice. Takže od roku 1937 až do současnosti německé národní vozidlo nadále podmaní zahraniční trhy, aniž by ztratilo zrak segmentu německých spotřebitelů.

Navzdory skutečnosti, že v Německu nezačala historie bankovního i pojišťovacího podnikání, dokázala země v tomto sektoru služeb najít své místo. Příkladem je Skupina Deutsche Bank, Mnichov Re. Jedná se o známé značky, které mají hodnou pověst stabilních partnerů a značného kapitálu.

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej v sociální síti pod (tlačítka) =) Možná, že někdo jiný bude zajímavý a užitečný. Děkuji předem za své drahé čtenáře! Přihlaste se k aktualizacím blogu + získáte bezplatnou knihu s německými frázemi, objednejte si kanál YOU-TUBE..

Vynikající nálada a ještě pozitivnější dojmy.

Ruské firmy a podnikatele v Německu, žluté stránky Německa

Ruské firmy a podnikatelé v Německu - v této sekci internetových novin jsou telefony, adresy a stručné informace o firmách, firmách a organizacích v Německu nabízející zboží a služby v ruštině. Tyto podniky buď mají rusky mluvící zaměstnance ve svých zaměstnancích, nebo byly založeny ruskými emigranty s bydlištěm v Německu. Zelené stránky našich internetových novin obsahují také informace o firmách ze zahraničí, které pracují s ruskými firmami nebo německými podnikateli, např. Vyvážejí nebo dovážejí zboží, stejně jako poskytují služby podnikům a jednotlivcům země.

Několik částí tohoto katalogu firem zahrnuje také kontaktní údaje podnikatelů a soukromých osob v rusky hovořícím Německu. Na některých stranách katalogu ruských firem se odkazuje na konkrétní obchodní návrhy zveřejněné firmami v internetových novinách.

Zvolte hledanou sekci:

Ruské společnosti v Německu

Portfolio německých investic v Rusku v prvních třech čtvrtletích roku 2012 přesáhlo 3,8 miliardy amerických dolarů, objem akumulovaných investic za stejné období dosáhl 28 miliard amerických dolarů. Přímé německé investice se uskutečňují především v průmyslových odvětvích, jako je velkoobchod a maloobchod, elektroenergetika, ropa a plyn, doprava, komunikace, potravinářství, chemický průmysl, výroba automobilů. Výrazným přínosem pro posílení tohoto trendu jsou i německé malé a střední podniky, jejichž zájem o ruský trh roste pouze. Objem ruských investic vzrostl: za první tři čtvrtletí roku 2012 investovalo Rusko do německé ekonomiky 2,94 miliardy amerických dolarů [13].

Podle údajů získaných ze Státního rejstříkového komory ruského ministerstva spravedlnosti, jakož i od Ministerstva financí Ruské federace, do konce roku 2010 v Rusku bylo téměř 6100 (přesněji - 6091) společnosti s německou účastí. Z nich 5,205 společnosti - jsou právnické osoby, ve srovnání s údaji v roce 2009 se jejich počet zvýšil o 300 organizací. Ve stejné době se počet zastupitelských úřadů a poboček klesl: c 1083 na 886. Hlavními důvody jsou následující: vývoj provozní činnosti, aktivních investic a otevření produkce [1].

V Německu bylo registrováno asi 3 tisíce ruských firem, které ve většině případů plní obchodní a zadávací funkce, tedy se zaměřují na dovoz německých výrobků a služeb. Malé množství registrovaných ruských firem v Německu propaguje své výrobky a služby na německém trhu.

Ačkoli celkový investiční aktivita německých firem v Rusku v posledních 10 letech prošla významnými změnami, to je ještě možné si uvědomit některé nové jevy. Na jedné straně je investiční aktivita z průkopníků na ruském trhu, například známý elektrické obavy „Siemens“ a „Bosch“ nebo chemické společnosti BASF a „Henkel“, zůstává na stejné úrovni. Na druhé straně, přitažlivost ruského trhu podnítilo příjezdu do země velké množství nových investorů. [8]

V současné době více než 170 dohod a uspořádání různých druhů mezi ruskými regiony a spolkových zemí Německa prováděna na meziregionální úrovni. Ve 23 subjektů Ruské federace a 14 federálních německých spolkových zemí (na něž se nevztahuje Sársku a Brémy) zdobené partnerství ve formě inter-regionálních dohod. V 80 ze 83 ruských regionů jsou zastoupeny německé společnosti. V regionu s rozvojem investičního klimatu je oblast Kaluga, následovaný Tver regionu, Moskva regionu Baškortostánu republiky, Nižněnovgorodská oblast, Republic of Tatarstan, Petrohradu a Leningradské oblasti.

70% společností podle průzkumů společností - členů rusko-německé komory zahraničního obchodu hodlá rozšířit svou přítomnost v regionech Ruska.

26% firem již má vlastní výrobu v ruských regionech.

35% z celkového objemu investic německých podniků v ruských regionech pro rok 2012. Byly plánovány na zahájení nové činnosti a 65% pro rozšíření již existující. Většina investic byla zaměřena na subjekty centrálních, severozápadních, volgéských a uralských federálních okresů [14].

Německo v ruštině

"Víte, jaký je nádherný hvězdokup. Strávili jsme také mnoho let a peníze, abychom studovali situaci. A když jsme viděli, že se na trhu otevřelo okno, podívali jsme se na to, kde na světě existují továrny s určitými parametry, s velkým objemem výroby s dobrým exportním potenciálem. Bylo jen málo z nich. A koupili jsme ty dvě rostliny v Německu ", - oči Svyatoslav Bychkova, Ředitel pro externí komunikace společnosti IlimTimber, zářící s pýchou, když ukazuje území své firmy ve východním Německu Wismar.

Závod ve Wismaru s kapacitou 1,2 milionu krychlových metrů řeziva ročně je největším z takových podniků na světě. V současné době zde pracuje ve čtyřech směnách, sedm dní v týdnu, které poskytují 40% obratu místního přístavu, a poté odeslány do společnosti, která přišla na Baltského moře další várky kulatiny, sklad hotových výrobků se neustále pročesat vysokozdvižné vozíky, zvedání palet hotových dalších desek. Kolem rostliny - silný seskupení zpracování odpadu. Přímo přes ulici je rovnoběžná s společnost koupit od „IlimTimber“ třísek a pilin a Wismar přístav kupuje desky na výrobu palet. Potřebná tepelná energie pro pilu (především pro sušení desek) se zde vyrábí. Palivo je kůra zpracovávaných protokolů.

Rozšíření kvůli krizi

Příchod ruského "IlimTimber" v Německu byl do značné míry způsoben celosvětovou hospodářskou krizí. V roce 2010 koupila ruská společnost za 120 milionů eur dvě dřevozpracující továrny v Německu, které vlastní rakouský Klausner Gruppe, který měl problémy s likviditou. IlimTimber tak úspěšně rozšířil svůj výrobní řetězec a získal přímý přístup na obrovský německý prodejní trh. Dnes Svyatoslav Bychkov nemůže být spokojen s úspěšnou akvizicí.

"Díky krizi vznikla jedinečná situace, kdy bylo možné koupit prvotřídní majetek za dobrou cenu. Před krizí nikdo neprodával nebo se prodával za špatné ceny. A po krizi jsme měli peníze. Chtěli jsme postavit továrnu. A viděli jsme, že za stejné peníze si můžete koupit dva ready-made podniky, které tvoří cluster. Tyto rostliny mají vynikající produktivitu, velmi nízké výrobní náklady. Ano, suroviny jsou drahé, ale konkurenti kolem surovin jsou stejně drahé a náklady jsou vyšší. Jsme si jisti, že bez ohledu na to, jak drahý je les, díky našim nízkým výrobním nákladům budou naše výrobky levnější než konkurenční, "říká Svyatoslav Bychkov.

U dvou společností IlimTimber v Německu (druhé v Bavorském Landsbergu) pracuje více než 600 lidí. Celková kapacita rostlin je 2 miliony krychlových metrů řeziva za rok, neboli 10% všech německých kapacit zpracování dřeva. "Záměrně jsme si vybrali rostlinu s velkými prodejními a exportními příležitostmi, stejně jako realizací vedlejších produktů výroby: čipy a tak dále. Koupíme suroviny ve všech zemích Baltského regionu, včetně Ruska a země

Die Russland-Meister
Mistři Ruska: učiněni v němčině

Mistři Ruska: učiněni v němčině

Stavíme mosty mezi Ruskem a Německem

Německé společnosti v Rusku

Roční obrat ve výši 2,2 miliardy EUR

Počet zaměstnanců 160

Rok založení:
2002

Roční obrat ve výši 83 miliard EUR

Počet zaměstnanců 2900

Rok založení:
1853

Roční obrat ve výši 6,9 miliardy EUR

Počet zaměstnanců 4000

Rok založení:
1993

Roční obrat 10 875 000

Počet zaměstnanců 5600

Rok založení:
1993

Roční obrat ve výši 44 miliard EUR

Počet zaměstnanců 1500

Rok založení:
1903

Roční obrat ve výši 360 milionů EUR

Počet zaměstnanců 40

Rok založení:
1979

Roční obrat 15

Počet zaměstnanců 260

Rok založení:
2003

Roční obrat 12 000

Počet zaměstnanců 4500

Rok založení:
2007

Roční obrat 23,46 miliardy EUR

Počet zaměstnanců 1300

Rok založení:
1992

Roční obrat činil 26,4 miliardy EUR

Počet zaměstnanců 1300

Rok založení:
1881

Počet zaměstnanců 5000

Rok založení:
2011

Dějiny německého podnikání

Německá globální společnost Bosch je již dlouho doma v Rusku

Jako odborník na plastové výrobky přispívá k modernizaci Ruska prostřednictvím polymerních řešení

Největší letecká společnost Evropy od doby SSSR dodává západní cestující do Moskvy

Rodinný podnik z oblasti Saar nabízí širokou škálu domácích produktů v Rusku

Oliver Rees - německé vedení v ruském obchodním domě "Euroner"

Jeden z největších světových výrobců automobilových komponentů dává německé kvalitě z ruských rukou

Jak německý duch vynálezu přispívá k modernizaci Ruska

Největší automobilový zájem Evropy pomáhá realizovat ruský sen o řízení

Jako elektrotechnický zájem z Vestfálska vyhrál ruský trh

Jak se rodinný podnik stal mostem mezi Německem a Ruskem

Od 60. let zastupuje výstavní společnost z břehů Rýna německé firmy v Rusku

Podnikatel z Hamburku přináší německé a jiné západní společnosti na ruský trh

Vzhledem k tomu, že jedna energetická záležitost v Düsseldorfu má nejsilnější elektrárnu v Rusku

Jako největší německý výrobce softwaru pomáhá "digitalizovat" ruskou ekonomiku

Největší finanční instituce v Německu doprovázela projekty v Rusku dokonce i pod carem a později pod sovětskou mocností

Za přední ruský online prodej oblečení jsou mladí němečtí manažeři

Jak z německých technologií získávají ruské kombajny

Deutsche Schule Moskau

Kde děti dostávají německé osvědčení o škole

Jako německá logistická společnost má celní terminál na ruských hranicích

Jako jedna věrná společnost z břehů Rýna podporuje ruskou metalurgii na vysoké úrovni

Jak se Rusko stalo druhou zemí vlastnictví strojů z Durynska

Od roku 1973 proudí ruský zemní plyn do Německa. Jedna společnost z Lipska se na tom podílí od samého začátku

Jak se Rusko stalo výchozím bodem světového úspěchu

Josef Gartner GmbH

Fasádní firma z Bavorska vytváří fasády pro nejpůsobivější stavby v Rusku

Jeřáby a bagry z Baden-Württemberska řídí ruské stavby

Jak Němci a Rusové společně kousají do permafrostu

spěchal návrat jednoho německého podnikatele k ruskému obchodu

Sociální podnikatelé - němečtí a ruští - porušili tabu postižení

Jako Stefan Duerr se stal největším evropským producentem mléka

Vedoucí světového trhu z Regensburgu zahájilo start v Uralu

Skupina Schaeffler se usadila v regionu Volha

Jak se německé brambory zakládají na ruském území

Výrobce průmyslových závodů z Düsseldorfu dodává výrobky ruským podnikům téměř ve všech průmyslových odvětvích

Obřad logistického průmyslu je v souladu s tradicemi: v Rusku se společnost spoléhá na stroje, ale na lidi

Jeden berlínský tour operátor se specializuje na fascinující výlety po transsibiřské železnici

První pětihvězdičkový hotel v Moskvě v devadesátých letech se stal jedním ze symbolů nové éry

Jako nejstarší farmaceutická společnost na světě rozvíjí vědeckotechnickou spolupráci v Rusku

Masters of Russia v číslech

Německy
Investice
k ruštině
hospodářství

Obrat zboží
mezi
Německo
a Rusko

Počet
Německy
společností
v Rusku

Firemní novinky

Certifikát TRTS pro svorkovnice

LLC "Phoenix Contact RUS" obdržel certifikát TR TC pro ruskou výrobu hotových řešení pro průmysl.

Ruský zdroj napájení KVNT

Ltd. „Phoenix Contact Rus“ oznamuje začátek prodeje lokalizované napájení řady TRIO POWER 2G, že ruský trh bude k dispozici pod značkou KVNT. KVNT jsou kompaktní zdroje s nízkou teplotou odolné proti vibracím s optimální funkcí.

Každoroční tisková konference 2018

Bosch aktivně pracuje a vyvíjí ve čtyřech směrech: řešení pro mobilitu, spotřební zboží, stavební technologie a energii, průmyslové technologie.

Ekonomika

Alexander Dick spěchá. Kolem jeho kanceláře běží choulostivý muž, pije kávu a rychle jde do skladu. Hledá speciální nástroj, který byl dodán před Tubingenem. Polička, na kterou se dívá, je prázdná. Nástroj byl klientovi zaslán zpět ve stejný den. Dick na chvíli překvapí a pak kývne spíše. Poptávka po nástrojích pro podnikatele v Tubingu je tak velká, že v tuto chvíli je nemůže pokrýt.


41-letý Alexander Dick - šéf německé strojírenské společnosti Paul Horn. V posledních měsících řídí novou pobočku v Rusku. Dříve společnost měla v zemi pouze jeden velkoobchodní podnik. Nyní je Dick zodpovědný za to, že nástroje jsou doručeny zákazníkovi co nejdříve. Každý den se vše otáčí kolem kotoučových mlýnů, odstředivých procesů a vrtacích systémů a umožňuje je rychle nahradit. Ale stále častěji mluvíme o amerických sankcích - a v důsledku toho o velkých penězích.


Pro expanzi mohl průměrný podnikatel stěží zvolit těžší časy. Po přidání Krymu v roce 2014 se ruská ekonomika vrhla do krize. Není to první krize od kolapsu SSSR, ale nejtěžší. A ačkoli v loňském roce se ruské hospodářství poprvé opět projevilo růst, kvůli nedávné nové vlně sankcí ze strany USA hrozí, že znovu odskočí. Kvůli údajné ruské zasahování do prezidentských voleb ve Spojených státech vláda Spojených států na začátku tohoto roku uložil sankce vůči členům ruské vlády a ruských oligarchů, která může stát miliardy německých firem celek. Doposud tento vývoj neměl nic a historickou tiskovou konferenci změnit v Helsinkách mezi americkým prezidentem Donald Trump a ruského prezidenta Vladimira Putina, které se konalo před několika dny, ve kterých Trump před světové společenství, řekl, že Rusko může vědomě obviněn ze zasahování do voleb kampaň roku 2016.


Zatímco obrat německých společností v Rusku od roku 2009 do 2013 činil 452 miliard eur, s nástupem krize, to prudce kleslo. Mezitím z této země odešlo 1 000 z 6 000 německých společností. Ceconomy společnost prodala 57 Media Markt obchody kvůli dlouhodobým ztrátám, ale zároveň má podíl v ruské společnosti spotřebiče M.Video je 15%. Chceme udržet dlouhodobě aktivní účast na rychle se rozvíjejícím ruském trhu, řekl generální ředitel společnosti Ceconomy Peter Haas.


Nedávný odchod společností ukazuje, že německé společnosti v Rusku jsou vážně roztrhané. U mnoha firem je tato země stále jedním z nejdůležitějších rostoucích trhů. Obrat společnosti Siemens v Rusku v roce 2016 činil dvě miliardy eur. Ale vzhledem k nepředvídatelnému americkému prezidentovi a ruskému prezidentovi s jejich konfrontační politikou se podnikání stává riskantním podnikem.


Myšlenka na to, co tato nově vyhřátá studená válka znamená pro německé společnosti, může být získána navštívením jedné ze starých budov úhledně malované v malé ulici na jihu Moskvy. Tady v zasedací místnosti Alexej Knelts sedí v košili v červené kleci. "Země je v těžké strukturální krizi," říká. Knelts pracuje pro rusko-německou zahraniční obchodní komoru v Moskvě. Společnostem se k němu přistupuje, pokud potřebují nové investice. Nebo pokud nevědí, co dělat dál. V letošním roce se ruské hospodářství poprvé projevilo po nástupu Krymu. Údaje ruského statistického oddělení jsou až 1,5%. Ale ve směru Putina ve stejném roce byly výpočty změněny a údaje byly zdobeny.


Ve skutečnosti to může být asi o jeden procentní růst. Příliš málo pro tak bohatou zemi s přechodnou ekonomikou, jako je Rusko. Země by měla být modernizována, její ekonomika by měla být více privatizována a závislost na cenách komodit by se měla snížit. Pak může být pět procent nebo dokonce deset, stejně jako mnoho let v Číně. "Ale neexistují žádné důležité ekonomické reformy," říká Knelz. Reforma v Rusku je prokletí poté, co Jelcin zničil ruskou ekonomiku v devadesátých letech. Vladimir Putin vrátil Rusům pocit pýchy. Ale pokud se díváte střízlivě, její hospodářská politika je katastrofou.


Volání zásady lokalizace


Pro německé společnosti je výzvou především lokalizační politika. "Rusko chce, aby se část výrobního řetězce nacházela v Rusku," říká Knelts. To znamená: Pokud má německá společnost veřejnoprávní zákazníky nebo plánuje účastnit se výběrových řízení, musí použít místní dodavatele. Kdo nepoužívá lokalizaci, může doručit pouze soukromým zákazníkům. Vzhledem k tomu, že podíl státních podniků na celkové ekonomice v rámci Putina opět vzrostl na více než 70%, bez nutnosti lokalizace.

Kontext

Německé obchodní sankce na Krymu vůbec

Podnik Siemens v Rusku je ohrožen?

Německý podnik požaduje zrušení sankcí


Navíc ruské orgány vytvořily v zemi zvláštní ekonomické zóny. V automobilovém městě Kaluga, který se nachází tři hodiny jízdy od Moskvy, je takový ráj. Na západním okraji města ve skladišti před dvacátmetrovým policem plným pneumatik stojí Yaron Widmeyer. Na manažera kontinentu, černý oblek, hnědou kravatu a modrou kapesník v kapse na bundě. Z kaučuku přichází sladka-zhnitá vůně, jako by z krmení zvířat.


Widmeyer kontroluje hroty v kaučuku. V zimě většina motoristů v Rusku používají hrudku, aby neztratili kontrolu nad ledovou silnicí. 40% prodaných pneumatik jsou zimní pneumatiky. "Region Kaluga nám dal nejlepší podmínky," říká Widmeyerová ohledně rozhodnutí před pěti lety, že přijde na ruský trh. Ano - to je ano, a telefonní číslo úřadů, někdo vlastně vyzvedne telefon. V Rusku nemůže být požadováno větší. Společnost Continental investovala do elektrárny 240 milionů eur.


Začátek byl poměrně obtížný. Brzy poté, co bylo zařízení dodáno v roce 2013, začal ukrajinský konflikt. Ve slabé ekonomice se mnozí rozhodli zdržet se nákupu automobilu. Ti, kteří měli na gumě uložené auto. "Měli jsme kapacity, ale na ruském trhu nebyl žádný požadavek," říká Widmayer. Proto se přeorientoval na export. Dnes firma dodává pneumatiky do 23 zemí. S otevřením závodu v roce 2013 vyrobila deset milionů pneumatik.


Ale vývoz není zázračný lék. Slabý rubl samozřejmě vyvolává vývoz a zvyšuje konkurenci. Mnoho společností by díky nižším platům mohlo směřovat prostředky na nové investice. Ale mnoho materiálů je nakupováno v zahraničí, protože kvalita materiálu v Rusku neodpovídá splatnosti. Ačkoli obrat v rublech roste, ale marže klesá. Po opětovném růstu objemu prodeje nových automobilů došlo k poklesu objemu exportu společnosti Widmeyer. "V porovnání s předkrízovými roky je výsledek stále nízká, ale ukazatele neustále rostou," říká manažer. V roce 2012 prodalo Rusko tři miliony vozů, v letech 2017 - 1,5 milionu. Během vrcholu krize autoři prakticky neprodávali nic. K zajištění hospodářského růstu muselo Rusko zahájit řadu oportunistických programů. Například program "Moje první auto", které v loňském roce dosáhlo objemu 60 miliard rublů.


Správce je subvence součástí smíšených nákladů. Navíc existují výhody z lokalizace. "60% produkce je lokalizováno," říká Widmayer, který pracuje v Hannoveru v Rusku již 16 let. To znamená, že dodavatelé a materiály pocházejí z celé země. Mluví s hrdostí. Německé společnosti musí zkontrolovat zhruba sto dodavatelů, než naleznou požadovanou kvalitu. K získání velké kvóty získala společnost Continental status ruské společnosti. Pro společnosti jako je Volkswagen, jejichž závod se nachází půl hodiny odtud, je tento status důležitý. Jelikož tak mohou zahrnout společnost Continental do svých vlastních výpočtů jako ruského dodavatele a tím zlepšit vlastní výkonnost.


V žádné jiné zemi nejsou německé společnosti s velkým vývozním zážitkem snadné. Mnoho firem si je vědoma obtížné situace na Středním východě a v Číně. Ale ruský trh má své vlastní zákony. Tak, podle Centra pro strategická studia, v Rusku 80% všech státních zakázek je stále dáno malému počtu firem. Mezi těmito třemi procenty ruských společností se jedná především o velké obavy, jako jsou Gazprom a Rosneft. Mnoho zahraničních společností si stěžuje, že s nimi není zacházeno stejně, i když mají místní produkci. Pokud je Putin daleko a cesta k Moskvě je příliš dlouhá, pak se korupce a vzájemné vyjednávání stávají problémem.


Prášek barel Rusko


Teprve s počátkem doutnajícího konfliktu se Spojenými státy se ruské podnikání změnilo na sud. Wolfgang Büchele, předseda Východního výboru německého hospodářství, popsal pokračující politiku sankcí jako "nejvyšší riziko" pro podnikání. Osobám zařazeným v dubnu do seznamu sankcí je zakázáno vstupovat do USA a obchodovat s americkými společnostmi a občany USA. Ale kruh těch, kdo přijmou sankce, je mnohem širší. Také mnoho německých firem očekává pokles obratu a dodávek.


Podle průzkumu rusko-německé komory zahraničního obchodu se 68% německých společností v Rusku "střední nebo velmi silné" bojí postihnutí sankcemi. V krátkodobém horizontu zjišťované firmy očekávají škody na podnikání až do výše 377 milionů eur. Ve střednědobém horizontu se obávají ztrát na milionech dolarů. Další škody vzniknou v souvislosti s odvoláním příkazů, pozastavením projektů a znehodnocováním rublu po uložení sankcí. „Podle maximálního hodnocení celkové činnosti německé ekonomiky v Rusku hrozí ztráty několika miliard dolarů v případě, že německá firma bude rukojmím třetí strany“ - řekl předseda rusko-německé obchodní komory Matthias Schepp.


V německých společnostech je nespokojenost. Neexistuje žádný vzorek, tvrdí odborník na ekonomiku. Jaké následky budou mít sankce, je naprosto nejasné. Byly ovlivněny ruské železnice a provozovatelé elektráren? "Pak může být Siemens zasažen," říká odborník. A Volkswagen způsobuje vedlejší škody. Ovlivněno společností GAZ, s níž je společný podnik Volkswagen v Nižním Novgorodu a který je součástí tohoto produktu. Když jsme navštívili závod v Kalugě, dopravník stále fungoval. Když se jich zeptali na druhou rostlinu, reagovali rozzlobeně. V současné době se zdržují komentování. Vidmayer komentoval situaci: "Export je vždy alternativou."


Který chce Trump trestat se svým seznamem, je nemožné pochopit. Zahrnuje tak zakladatele ruské firmy Yandex, jedné z nejhorších kritiků Putina. Teoreticky měly vstupovat pouze seznam oligarchů, ale ve skutečnosti to ovlivňuje všechny, podnikatel si stěžuje. 100 tisíc pracovních míst pouze v Německu, podle východního výboru, závisí přímo na ruském podnikání. A jaké úspěchy obecně dosáhly sankcí? Ekonomicky se Rusové zhoršili. Ale začali milovat svého prezidenta ještě víc. V tomto ohledu 79% členských společností rusko-německé zahraniční obchodní komory požaduje, aby "federální vláda veřejně kritizovala nové sankce a ovlivnila skutečnost, že německé společnosti nejsou odpovědné za jejich podnikání v Rusku".


Dick ve své malé kanceláři v Moskvě je také znepokojen. Ve věku 19 let se s rodinou přestěhoval do Německa, jeho rodiče - pozdější osadníci. Po skončení školy se vrátil do své staré vlasti. V Tübingenu by se měl nyní spoléhat na něho. To je pro něj důležité. Slabá konjunktura znamená méně objednávek ve stavebnictví. Investice do nových závodů jsou odloženy. To všechno zbavuje společnost objednávek.


Ale první výsledky jsou stále pozitivní. Za krátkou dobu se objem jeho nového podnikání ročně zvýšil oproti objemu velkoobchodníků. Za to Dick chodí každý týden do jiného města. Chce využít šanci. Němci mají dobrou pověst a on to ví. Mnoho továren má stále ještě vybavení z NDR. Tam jsou turbíny Siemens, pracují v Rusku 80 let. Nedávno navštívil východně od země, poprvé v závodě automobilky Lada. A spoléhají na německé strojírenské výrobky.


Tlak je však vysoký. Číňané stále častěji vstupují do hry. Jejich vybavení a stroje jsou mnohem levnější. Někdy se dvě jednotky prodávají za cenu, za kterou nemohou Němci a jedna jednotka prodávat. Jeden z nich není dobrý, jak říkají samotní Číňané. Trump, Čína a moskevský déšť - a přesto Dick je optimistický. Je přesvědčen, že společnost Paul Horn v Rusku čeká na úspěch. S těmito slovy jde opět do skladu zařízení.

Materiály InoSMI obsahují odhady výlučně zahraničních médií a neodrážejí postavení redakce InoSMI.