Jak růst růží pro prodej doma

Květiny jsou skvělé společníky našeho života. Během celé lidské historie přinášejí inspiraci básníkům, doprovodům milovníků, zdobí mnoho festivalů.

Díky existující obrovské rozmanitosti květin jsou růže nejoblíbenější. Tyto jemné krásy se liší v jedinečné kráse a krásné vůni, přinášejí lidem jen pozitivní emoce, podobné působení jako feromony.

Význam a ziskovost vývoje květinářství pro pěstování růží

Byť zaměstnán v oblíbeném podnikání, podnikatel je neustále v harmonii s pokutou a tak získává přiměřeně. Růže jsou vždy krásné, bez ohledu na barvu a barvu, ale zároveň jsou velmi jemné a rozmarné květiny. Chcete-li skutečně získat dobrou roční sklizeň těchto nádherných květin, měli byste jejich kultivaci a chov organizovat přísně podle pravidel a podle stávajících moderních technologií.

Zvláštnosti podnikání růstových růží jsou popsány v následujícím videu:

Pravidla pěstování a péče

V otevřené půdě

Navzdory známosti náročnosti těchto úžasných barev a klimatických podmínek mohou během teplé sezóny (od pozdního jara do poloviny podzimu) růst a krásně rozkvétat.

Dnes chovatelé úspěšně vynesli mrazuvzdorné odrůdy růží, které se osvědčily v klimatických zónách Ruska.

Hlavní součásti Správná péče o růže je slunce, vzduch a voda. Navíc květy potřebují výživnou půdu, včasné krmení, prořezávání nepotřebných výhonků, bzučení a pravidelné transplantace. Pěstování zdravé a silné rostliny je možné pouze tehdy, jsou-li splněny všechny výše uvedené podmínky.

Výjimečně důležitá je kvalitu půdy, z čehož bude růžice přijímat živiny. Půda pro růžici musí být směs trávníku nebo jílu, humusu, říčního písku a trusů ptáků. Pro udržení požadované rovnováhy půdní vlhkosti je potřebná štěrková vrstva o velikosti 1-2 cm. Rostliny hibernace do výšky 30 cm s kompostem, pilinami nebo zeminou.

Růžové rostliny v otevřené půdě mohou být na jaře a na podzim. Na 1 čtverec. m obvykle rostou až 15 sazenic, v závislosti na odrůdě. Mladé rostliny jsou transplantovány každoročně, zralé - každé 3-4 roky. Zvláště během transplantace byste měli pečlivě ošetřovat kořeny, aby nezpůsobovali zranění. Po transplantaci se po chvíli začnou stříhat rostliny organickými a minerálními hnojivy střídavě - od jara do konce léta 3-4krát měsíčně.

V jarním období aktivního růstu je lepší podávat rostlin hnojivy s velkým množstvím dusíku. V létě během tvorby nových výhonků a květů potřebuje rostlina komplexní krmení s obsahem mikroelementů a organických látek. Na podzim jsou hnojivy fosfor a draslík. V prvním roce se nedoporučuje používat hnojiva hojně, bude dostatečně připravená půda.

Vysejte rostliny Nejlepším efektem je brzy ráno nebo večer. Obzvláště ve velkém množství vody, růže potřebuje vegetační období: když se vytvoří pupen a květy rozkvétají, dochází k aktivnímu růstu výhonků. Také je potřeba hojné zavlažování v procesu vrchního oblékání tak, aby nedošlo k solení půdy. Suchá půda musí být uvolněna tak, aby kůra netvořila. Je lepší podávat růže méně, ale hojně, než často a v malých dávkách. Zavlažování se postupně snižuje od konce srpna.

Pravidelně stoupala odříznout vytvořit krásnou formu keře a odstranit přebytečnou a mrtvou nekrózu. Na každé střelbě nechte 5-7 pupenů, aby se stali silnými. Řezání keřů je estetické, podporuje zdravý růst rostliny a prodlužuje období květu. Provádí se dvakrát ročně: na jaře a na podzim. Pro řezání se používají speciální nástroje: stříhání, zahradní nůžky, nůž, pilový kotouč.

Škůdci doprovázet závod téměř vždy, takže je třeba bojovat rozhodně. Z vozech se růže zachrání promývací roztok mýdla jednou za 6 dní. Zkušení zahrádkáři doporučujeme po postřiku chemikáliemi proti škůdcům dát růži a igelitovou tašku to valit vytvořit uzavřený prostor na 1 noc, pak je postup může být opakován. Pro boj proti roztočům použijte česnekový extrakt na vodě. Pravidelně, každých 6 dní je přípustné stříkat růži roztokem mědi a síry.

Ve skleníku

K růstu růže tímto způsobem je zapotřebí vybavit samotný skleník.

Moderní možností je polykarbonátový pozinkovaný model, který má dobrou tepelnou izolaci. Polykarbonát dokonale rozptýlí sluneční světlo, umožňuje udržovat optimální teplotní režim, nepodléhá hoření, vyznačuje se svou pevností a trvanlivostí.
Obecně jsou pro rovnoměrné vytápění prostoru instalovány skleníky o délce 10-15 ma šířce 4-5 m se sedlovou střechou. Pomocí dobře vybaveného skleníku mohou být květiny pěstovány po celý rok, avšak od prosince do února bude vyžadováno vytápění a umělé osvětlení. Mnoho květinových farem preferuje z tohoto důvodu pěstovat a prodávat jednoleté (od února do listopadu).

Nadace ve skleníku musí mít výšku čepičky minimálně 30 cm, takže rostliny nezmrazují. Pro osvětlení a vytápění v zimě má smysl používat alternativní zdroj energie - solární panely. Tato metoda se vztahuje na nové technologie pro malé podniky, je to poměrně drahé, ale díky vyšší energetické náročnosti se rychle vyplatí.

Teplota ve skleníku nikdy nesmí být nižší než 10 ° C. Po zakorenění se květy pěstují při 20-22 ° C. Horní hranice v létě bude 27 ° C. Nejoptimálnější režim pro růží: 15-18 ° C

Rostliny rostlin ve sklenících s dobrým zahřátím v lednu až únoru v půdě obohacené dumpingovým hnojem a minerálními hnojivy. Jako substrátu použitých kokosových vláken, perlitu, minerální vlny apod. Ve velkých sklenících se používá technologie pěstování v rohožích - sáčky plněné různými substráty. Sazenice by měly být pečlivě chráněny před účinky nízkých teplot, dodržujte správnou technologii ukládání. Materiál pro výsadbu by měl být vysoce kvalitní, od mateřských škol, které se specializují na pěstování odrůdových rostlin.

Optimální vlhkosti vzduchu ve skleníku - asi 70%. Pro napájení bude nejlepší volba metoda drop zavlažovacích zařízení automatizovaným způsobem. Také pravidelné větrání, dobré sluneční záření, horní oblékání růže, uvolnění půdy, odstranění plevele, stejně jako kontrola rostlin, aby se zabránilo výskytu onemocnění a napadení škůdci. Zvláštní prostředky se používají k boji proti nim, a aby se zabránilo vzniku plísní, je zapotřebí síranu, který produkuje síru v skleníku.

Zvláštnosti pěstování růží na prodej

Nejdůležitějším úkolem při růstu růží pro prodej doma je květiny tvořily pupeny kdykoliv v roce. Výběr odrůdy rostlin, je třeba se soustředit na ty, pro které je klima v regionu velmi vhodná, jsou odolné vůči chorobám a škůdcům. Také v různých odrůdách by měl být zvážen způsob růstu rostliny - skleníku nebo otevřené půdy.

Pro skleníky Doporučujeme následující osvědčené odrůdy: Zorina (červeno-oranžová), Better Times (červená), Casanova (zlatožlutá), Skarlet Gem (tmavě oranžový), Pascali (bílá), Geheimrat Duisberg (žlutá), Carina (světlé růžové), Baccara (oranžovo-červené), Malý Flirt (červená a žlutá), a další. Tyto značky nejsou náročné na osvětlení, odolné vůči chorobám a škůdcům, mají krásný prezentaci a mají vysokou kvalitu.

Pro otevřenou zem vešly různé druhy čaje, hybridní čaj, skoků, polyanthas, pletistyh, miniaturní, skloněná růže, floribunda a stupně (bohaté kvetení). V zimě jsou tyto rostliny jsou nutně přístav, obkladyvaya keře jehličnaté smrkové větve a okuchivaya zem.

Pro sadby růže na prodej by si měl vybrat místo, které není vystaveno silným větrům, ale vyfoukané čerstvými proudy a dostatečně osvětlené. Místo pro výsadbu by mělo být nejméně 6 hodin denně na přímém slunečním světle. Země potřebuje dobře oplodněné kvůli nepřítomnosti blízkých stromů nebo budov, které vytvářejí silné zatemnění. Voda by měla být dobře absorbována půdou a nestabilizovat. Polévkové růžice je nutné, když se vysuší horní 2 cm půdy.

Všechno kultivační cyklus Růže na prodej se nazývá "cut-out pro řezání", je prováděna v nejoptimálnější době - ​​od února do listopadu. Chcete-li získat krásné růže, měli byste vzpomenout na včasné správné zalévání rostlin, hnojení hnojivy, potřebné prořezávání, po kterém růže rozkvetou hojněji. Při péči o květy jsou odstraněny všechny postranní pupeny a výhonky, přičemž pouze jeden výstřel s 3-4 pupeny tvoří křoviny s 3-4 silnými výhonky, připraveny znovu kvést.

Na prodej růže jsou řezány v ranních hodinách před otevřením pupenů. Při prvním řezu na křoví je lepší nechat většinu zelené hmoty stimulovat tvorbu nových silných výhonků. S kompetentní péčí ze všech skleněných budov můžete vybírat až 10-12 barev. První kvetení trvá od června do července, druhá je již před prvními mrazy.

Příkladem organizace malého růžence je toto video:

Nuance chovaných stonků lepkavých, holandských, duhových a tyčových růží

Růže růst krásně na stonku, i když to není bush. Vyznačený strom růží je neobvyklý, dekorativní a ekonomicky ziskový. Takové růže dlouhé a hojně kvetou, jejich květiny jsou umístěny vysoko, takže je snadné obdivovat a vychutnat si jejich vůni. Rostliny jsou dokonale zimní, protože jsou roubované na mrazuvzdorné boky. Známka růže získává vynikající výživu kvůli silnému kořenovému systému a je odolná proti nemocem.

Hlavním předpokladem pro příznivý růst růžového pahýlu je dobré podnože, což je divoké nebo kultivované dogrose, které není nudné a dostatečně vysoké. Jako odrůda může působit jakýkoliv druh růží, například pěkný. Hlavním úkolem je dodržovat všechny podmínky pro správné očkování a následnou péči o rostlinu. Stoupací razítko růže kvete v mnoha dvojitých růžicích, vypadá skvěle. Květy rozkvetlé květy vypadají shora jako květinový vodopád. Stále se říká "kaskáda", protože rostlina zdobí zahradu korunou.

Mělo by se velmi pečlivě stříhat rostlina, její periodické omlazení, které se často provádí na jaře.

Holandské růže - uznává vedoucí prodejce mezi všemi známými odrůdami růží. Tyto květiny jsou velmi oblíbené, protože jsou charakterizovány mnoha krásnými odstíny a odstíny na hladkých dlouhých výhoncích a jemnou vůní. Rozmanitost barevných palet: od měkké bílé až po hnědé, díky níž si můžete vždy vybrat kytici podle vašich představ.

Holandské růže se chovají v Nizozemsku - chovného světového kapitálu, a zahrnují mnoho odrůd. K jejich výrobě se používají pouze ty nejmodernější technologie a moderní metody. Nejznámějšími holandskými odrůdami jsou Grand Prix, Aqua, Talea atd. Tyto růže se dokonale reprodukují odřezky, ale jsou citlivé na nachlazení. Pěstují jak ve skleníku, tak v otevřeném prostoru.

Růže jsou duhové - jedinečný pohled, protože jsou pestré, ale ne umělé, ale přirozené. Okvětní lístky této neobvyklé květy jsou zbarveny všemi barvami duhy, odtud jménem.

V Holandsku byly znovu staženy a zpočátku jejich plátky byly prostě stříkány různými barvami. Je jasné, že tato metoda neospravedlňuje sama, a to pouze na začátku XXI století, po sérii úspěšných pokusů uspěl v pěstování růží s různobarevnými okvětními lístky na unikátní barvicí technologie.

Jako výchozí přijata pouze bílé růže, ve kterém kapiláry stonku období růstu květiny jsou speciální barvy, roste na plátky a barvení je. Pěstování těchto růží není snadné, ale je to možné a dokonce doma, ale výsledek překoná všechny očekávání.

Stock Rose v jiném jménu je Malva. Venku je to jednoduché, ale velmi okouzlující a okouzlující. Jedná se o jeden z nejvíce nenáročných druhů růží, odolný jak proti suchu, tak i mrazu. Stromová růžice může dosáhnout výšky 2-3 m, proto musí být vázána a nemá rád transplantaci. Květy až do pozdního podzimu zdobí zahradu bílou, krémovou, žlutou, vínovou a fialovou květenství.

Tato rostlina však více miluje výživnou a volnou půdu spíše než hlínu a písčitou půdu, která musí být brána v úvahu při výsadbě. Vzdálenost mezi kruhy musí být nejméně 50 cm. Nejoptimálnějším způsobem šíření růže je výsadba semen v otevřené půdě. Tato rostlina se dokonale dokázala v designu krajiny.

Algoritmus reprodukce

Výsadba materiálu pro reprodukci růží lze zakoupit ve specializovaných farmách a obchodech, ale je to ještě levnější způsob - kultivace růží pomocí řízků nebo semen.

Řízky jsou nejoblíbenějším způsobem výsadby růží, 90% času přináší úspěch. Oni jsou sklizeny z mladých výhonků Bush kvetoucí růže od června do července, který je řez příliš tlustý stonek s květem ze střední části rostliny.

Každý pákový musí mít 3-5 ledvinách je horní rovný řez prováděno ve vzdálenosti 1 cm od horní části ledvin, nižší šikmém úhlu 45 ° při 2 mm pod spodní části ledviny. Listy v blízkosti dolního pupenku jsou odříznuty, v blízkosti horních - jsou ponechány poloviny, aby se snížilo odpařování vlhkosti. Pro rychlé zakořenění a silné odřezky kořenového systému jsou ponořeny po dobu 1 dne do roztoku stimulujícího růst. Nedoporučuje se odřezávat z dovážených růží, protože jsou často zpracovávány různými chemickými látkami.

Výsevní výsadba by měly být v malých sklenících z polyethylenového filmu na rámu, kde bude vytvořeno optimální vlhké prostředí s dobře oplodněnou půdou. Přistání se provádí ve vzdálenosti 10-15 cm, následně se zalévá a opakuje postřik. Zpočátku by rostliny měly být zastíněny přímým slunečním světlem. Po 3 týdnech začne zakořenění zasazeného materiálu a objeví se první výstřely. Na podzim, před studeným začátkem, jsou řízky izolovány. Na jaře přistávají již na trvalém místě.

Způsob pěstování růží ze semen Obvykle se používá pro chov nových odrůd. V polovině července je ovoce shromažďováno z rostliny, které je pečlivě řezáno ostrým nožem, rozděleno na dvě části a semena jsou extrahována. Pro dezinfekci se semena ponoří do roztoku peroxidu vodíku po dobu 20 minut. Pak jsou vloženy mezi vrstvy vatové bavlny v polyethylenovém sáčku a ponechány v lednici po dobu 1,5-2 měsíců, aby se objevily klíčky.

Pak jsou vloženy do rašelinových pilulek a za dva měsíce se objeví pupen. Pro hnojení je nutné použít slabé roztoky minerálních hnojiv. Na jaře je rostlina zasazena do otevřené půdy.

Pravidla reprodukce růží pro prodej jsou popsána v následujícím videu:

Finanční část: náklady, výnosy, návratnost

Domácí podnikání pro pěstování růží na vlastním pozemku je výhodné a vysoce výnosné.

Původní výnosy s prodejem květin, sazenic, semen, okvětních lístků růží, růžového oleje. Pak je ekonomicky oprávněné otevřít květinářství, organizovat doručování květin, služby k ozdobení oslav a sestavení kyticových kompozic. Jako výhodnou možnost můžete zvážit otevření svého vlastního internetového obchodu.

Pokud chcete otevřít případ vlastní prostředky nestačí, existuje možnost získat státní dotaci, protože pěstování květin se týká zemědělského průmyslu nebo půjčky pro malé podniky za výhodných podmínek.

Hlavní položek výdajů Bude: nákup nebo pronájem pozemků (pokud to není v majetku vlastníka), instalace moderních skleníků, nákup osiva a hnojiva, nástroje pro práci, stejně jako dodatečné náklady na zavlažování, vytápění a osvětlení objektů v zimě.

Startovní kapitál: 600 tisíc rublů.

Instalace a vybavení skleníku o rozloze 100 m2. 400 tisíc rublů.

Nákup rostlinného materiálu: velkoobchodní cena 1 keře je 200-250 rublů, v závislosti na odrůdě. Na 1 čtverec. m ve skleníku může obsahovat 5 keřů. Celkem: 500 keřů: 100 tisíc rublů. Ne všechny rostliny se mohou zakořenit, takže navíc budete potřebovat dalších 100 keřů: 20 tisíc rublů.

Hnojiva a chemikálie: 3 tisíc rublů měsíčně, 36 tisíc rublů ročně.

Nástroje pro práci: 10 tisíc rublů.

Dodatečné náklady: osvětlení, vytápění a zalévání: 30 tisíc rublů.

Registrace podnikání ve formě IP nebo LLC (v případě úspěšného rozvoje ekonomiky): 10 tisíc rublů.

Díky celoroční technologii a optimálním podmínkám za rok od 1 km. m, můžete získat 200-250 růží, v závislosti na odrůdě, se 100 metrů čtverečních. m - přibližně: 20000-25000 růží.

Nákupní náklady 1 růže - od 40-50 rublů.

Celkové ziskové rozpětí: 1 milión rublů.

Je třeba mít na mysli přirozené ztráty z prodeje těchto věcí kolem 10-20%, ale může být vyrovnáno další typy z příjmu, například z prodeje sazenic, semen, okvětní lístky růží.

Doba návratnosti: přibližně 1 rok.

Příkladem organizace podnikání pro pěstování růží je v tomto video materiálu:

Podnikání na růst růží od začátku: náklady, ziskovost

Pěstování růží - je jedním z vysoce ziskových typů podnikání s dobou splácení jedné sezóny. Zvláštností rostoucích květin je možnost výroby za jakýchkoli klimatických podmínek. Tento typ podnikání je vybrán z důvodu jednoduchosti obchodních procesů: dostupnosti pozemků; vyhřívaný a osvětlený skleník; velkoobchodní základna, nákup produktů. Mnoho letních obyvatel již má vhodné místo pro výrobu a skleníky, což vám umožní rychle zřídit výrobu. V článku se zamyslíme nad růstem růží od začátku, vypočítáme náklady a ziskovost.

Výhody a nevýhody podnikání pěstování růží

Hlavní výhodou růstu růží je vysoká návratnost podnikání a schopnost návratnosti počáteční investice do 6-8 měsíců (v nejlepších případech může být návratnost 2 měsíce). Mezi nevýhody patří přítomnost specifických znalostí o zahradnictví, protože růže jsou poměrně složitým druhem pro růst v chladném klimatu. Výrobní náklady jsou nižší než teplejší klima, což šetří energii a udržuje správnou teplotu.

Podnikatelský plán pro pěstování růží

Právní forma a zdanění

Zvažte, jaká forma podnikání je nejlepší zvolena v závislosti na vašich cílech. Následující tabulka obsahuje analýzu.

Začínající podnikatelé by se měli omezovat na malé dávky, ladit všechny obchodní procesy. Chcete-li měnit výrobu a zvýšit prodej, musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel.

Daňový systém - jednotná zemědělská daň (ECC)

Sazba daně - 6%

Jedna zemědělská daň je zrušena, podíl zemědělské produkce je nižší než 70% a výrobce je používán OCHO (obecný daňový systém).

Video lekce "Sjednocená zemědělská daň"

Aktiva podnikání pro růst růží od začátku

Skleníkové uspořádání

Skleník je hlavním přínosem této činnosti. Rose je rozmarná květina, která je velmi obtížně růst venku. Pěstování ve skleníku neumožňuje záviset na klimatických podmínkách a sezóně. Skleníky mohou být vyrobeny z různých materiálů: polykarbonát, sklo, fólie. V tomto článku budeme uvažovat o polykarbonátu. Mobilní polykarbonát je ohnivzdorný a odolný proti opotřebení, má dobrou průchodnost a rozptyl, vysokou tepelnou izolaci.

Střecha skleníku polykarbonátu je lepší vytvořit zkosený na jedné straně, kde jižní stěně 0,5 m pod severu - to bude vytvořit rovnoměrné osvětlení uvnitř skleníku. Severská zeď se stává neprůhlednou a samotný skleník se nachází od západu k východu.

V tom je nutné vytvořit podklad s výškou uzávěru minimálně 30 cm, aby rostliny nemrzaly na holé půdě. Dalším vybavením je zalévání, doporučuje se možnost automatického pádu. V zimě je nutné dodatečné osvětlení a ohřev květin. Chcete-li ušetřit na elektřině, můžete umístit solární panely. Solární články jsou poměrně drahé, avšak v budoucnu budou moci snížit náklady na elektřinu a nebudou záviset na selháních v centralizovaných sítích.

Počáteční kapitálové investice

Zahajovací investiční náklady se týkají výstavby a uspořádání skleníku + získání sadby a hnojiv. Cena skleníku z polykarbonátu ve výši 100 m² bude stát 500 000 rublů.

Pěstování růží ve skleníku je možné celoročně s přítomností topného systému v období od prosince do února, maximální náklady na elektřinu a topení a ziskovost poklesu podnikání. Proto, výsadba růží, zpravidla, začíná v únoru.

Doporučujeme vzít roubované rosy takových firem jako jsou: Zorina, Better Times, Casanova, Skarlet Gem, Pascali. Tyto květiny mají atraktivní vzhled a odolávají mnoha kvetinovým chorobám. Rody se v období od ledna do února vyskytují v půdě pomocí hnojiv: síran amonný, superfosfát a rašelina. Pokud si můžete koupit všechny keře na jedné farmě, pak počítat s cenou asi 230-240 rublů. pro křovinu. Počet křovin, které lze vysadit ve skleníku, je poměrně snadno vypočítán. Na 4 metrech čtverečních volného prostoru jsou 4 růžové keře. Ve skleníku o ploše 100 m² můžete osadit až 400 keřů. Mělo by být zapamatováno, že při nákupu sadby se některé z květů nemusí dostat. Proto je ekonomicky výhodné mít zásobu 100 kusů. Přinejmenším bude příležitost zvýšit sklizeň v létě, výsadba extra výsadby v otevřeném terénu.

Celkové náklady na výsadbu 125 000 rub.

Pokud je místo pronajato, jedná se o dodatečné náklady:

Výše počátečních výdajů: 500 000 rublů. + 125 000 rublů. + 1 milion = 1 625 000 rublů.

Aktuální výdaje při podnikání na pěstování růží

Hlavní fixní náklady jsou následující: vytápění skleníku; provozování zavlažovacího systému; chemické látky, které stimulují růst a chrání rostliny proti chorobám a škůdcům.

Nejběžnější variantou uspořádání topení a provozování zavlažování je elektřina. Zde se částka bude lišit v závislosti na vaší oblasti bydliště. Náklady na kWh by měly být vynásobeny 150 kW / den. V zimě, skoro na jaře a pozdním podzimu se můžete bezpečně spolehnout na 4500 kW / měsíc. V teplé sezóně není topení vyžadováno, takže ušetříte přibližně 70% elektrické energie.

Růže je třeba ošetřit chemickými činidly, které stimulují růst. Cena chemikálií bude asi 3000 rublů. za měsíc (36 000 rublů ročně).

Zisky z prodeje růží

Vypočítáme očekávaný zisk. Výnos za rok je

250 řezů z jednoho pouzdra. Výsledkem je 1 m²: 250 x 4 = 1 000 řezů. Rok od skleníku půjde

100 000 růží. S minimální velkoobchodní cenou 45 rublů. za růže, v zimě a na svátcích se náklady výrazně zvyšují, váš minimální příjem za rok bude 4,5 milionu rublů. První sekce jsou již zralé po 6 měsících od výsadby sazenic.

Čistý zisk = 4,5 milionu rublů. - 1 625 tisíc rublů. - 85 tisíc rublů. Pravidelné výdaje (maximální částka) = 2 miliony.790 tis. rublů. za rok. Je třeba poznamenat, že se jedná o to, že neexistují pracovníci ani náklady na pronájem pozemků.

Období návratnosti v rámci udržitelné obchodní činnosti (udržitelný kvet a sklizeň) bude 2 až 6 měsíců. Ziskovost tohoto druhu podnikání je 70% (čistý zisk / hrubý zisk).

Pěstování růží: prodej růže na prodej

Pěstování růží se může stát nejen vaším koníčkem, ale také se stane dobrým domácím obchodem, můžete začít podnikat na růžích s minimálními investicemi, v tomto článku se podíváme na to, jak kultivovat a pěstovat růže doma k prodeji.

Rostliny růstu mohou být v otevřené půdě a v uzavřené, to je ve sklenících. Možnost se skleníky je poměrně drahá, takže budeme uvažovat o jednodušší variantě pěstování růží na otevřeném terénu.

Chcete-li rostliny růžové keře budete potřebovat pozemek a dobrý výsadbový materiál. Máte-li vlastní pozemek pro domácnost, je možné rozdělit půdu pro pěstování růžových keřů.

Můžete si koupit sadby růže v specializovaných školkách, budete potřebovat odrůdové sazenice růží s vysokými květinovými stonky, čím vyšší je stonka květiny, tím vyšší jsou náklady na květinářství.

V budoucnu mohou být vysazeny růžové keře samotné, je mnohem levnější než nákup semenáčků v jeslích.

Způsoby růstu růží.

Růže je možné rostlit vegetativním a semenářským způsobem, je jednodušší a rychlejší vegetace nebo jednoduše růst nový křovin z části mateřské rostliny.

Vegetativní způsob reprodukce je také rozdělen do několika metod:

 • Rozdělení rostlinného bush.
 • Reprodukce podle vrstev.
 • Řezy.

Pro pěstování růží doma je nejjednodušší a nejvíce přístupná metoda odřezky. V procesu růstu růží můžete pravidelně připravovat řízky z mladých výhonků a používat je k výsadbě nových rostlin. Délka odřezků růží není větší než 10 cm, na každém řezu by měly být 3 ledviny. Horní řez řezu se provádí nad ledvinami, přesně ve vzdálenosti 10 mm od horní ledviny, řez musí být rovný.

Nižší řez se provádí šikmo, je třeba odstranit list v blízkosti dolní ledviny, listy v blízkosti horních ledvin se mohou zkrátit. Řezy by měly být vloženy do kontejneru na den s roztokem stimulátoru růstu.

Řezy z růží vysazených v půdě, trochu zvlhčené a pokryté skleníkem, postupně roste v procesu růstu řízků. Pěstované sazenice jsou vysazeny a rostou z nich plné pěstované růžové keře.

Další podrobnosti o šíření růží pomocí odřezků jsou uvedeny v tomto videu.

Podnikání na růst růží.

Kromě rostoucích růží je třeba také uvědomit, že existuje několik možností pro prodej pěstovaných květin, každá z možností má své výhody a nevýhody.

Velkoobchod růže.

Při prodeji růže hromadně do květinových obchodů a maloobchodních prodejen bude cena květin téměř polovinu maloobchodní ceny. Navíc obchodní místa potřebují pravidelné dodavatele a pro celoroční růst růží bude zapotřebí vyhřívaný skleník a množství kapitálových investic do květinářství bude mnohem větší.

Maloobchod s růží.

Nejoptimálnější možností je otevřít prodejní místo květin a prodat pěstované růže již za maloobchodní ceny.

Dodání kytic růží do domu.

Chcete-li uspořádat dodávky květin, budete muset vytvořit své stránky nebo skupinu v sociálních sítích se vzorkami kytic, které lze objednat s dodávkou domů. Chcete-li tuto myšlenku implementovat, potřebujete svůj transport, a to s malou vzdáleností od města, myšlenka přinášet květiny může být velmi slibná.

Prodej sadby z růží.

Sazenice vypěstované z řízků mohou být prodány, náklady na jednu odrůdu sazenic je asi 5 dolarů. Sazenice můžete prodávat na trzích nebo uskutečňovat online obchod a provádět dodávky sazenic poštovními službami.

Doporučuji sledovat ještě jedno zajímavé video, jak růst růže z řízků.

Myšlenky podnikání od začátku

Pěstování růží a dalších květin

Administrátor »Před více než rokem

Pěstování růží a dalších květin

Peníze pro zahradníky - podnikání pro růst růží

Mod21 »Před více než rokem

Klosh »Před více než rokem

Mod21 »Před více než rokem

Disraeli »Před více než rokem

Mod21 »Před více než rokem

MAF789 »Před více než rokem

Mod21 »Před více než rokem

Sanek777 »Před více než rokem

MAF789 »Před více než rokem

Mod21 »Před více než rokem

Sanek777 »Před více než rokem

Shatsky »Před více než rokem

Světochka80 »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

humorista »Před více než rokem

alekos-ev »Před více než rokem

Skleník je pro firmu tím nejlepším obchodem

Danieje »Před více než rokem

Pěstování růží a dalších květin

Host »Před více než rokem

Danieje »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Pěstování růží ve skleníku na prodej

Pěstování růží ve skleníku na prodej je ziskové podnikání, protože poptávka po květinové královně neklesá ani v zimních měsících. V závislosti na regionu může být ziskovost 200% nebo více a doba návratnosti nepřesáhne dva roky. Jak uspořádat podnikání na květinách, aby přinesl stabilní zisk, přečtěte si v našem článku.

Pěstování růží ve skleníku na prodej

Pěstování růží na prodej - je to výhodné

Co určuje ziskovost a návratnost květinářství? Za prvé, rostoucí oblast má velký význam: čím dál jih a teplejší, tím nižší jsou náklady na dodatečné osvětlení a vytápění skleníku.

Velmi důležitá je sezónnost pěstování: od listopadu do ledna, v nejtemnějších a nejchladnějších měsících, není vhodné pěstovat květiny ve skleníku, protože bude vyžadovat nepřetržité zahřívání skleníku a osvětlení po dobu 12-14 hodin. Od února stoupá sluneční aktivita, ohřívá skleník a dobře osvětluje rostliny. Tehdy se skleníkové komplexy začaly násilně nuceny.

Destilace růží ve skleníku

Zdraví květin a bohatství kvetení závisí na mnoha faktorech:

 • řádně vybavený skleník, který vytvořil optimální podmínky - teplotu, vlhkost, osvětlení;
 • volná výživná půda vyvážená ve složení makro- a mikroelementů;
 • správný výběr odrůd a zdravých sazenic;
 • včasné vysazování, zalévání a hnojení;
 • Řezat květiny a tvarovat keře;
 • ochrana před chorobami a škůdci.

Se všemi doporučeními odborníků bude růst růží ve skleníku přinést od března do listopadu stabilní zisk. V případě potřeby můžete růže růst v zimních měsících, ale jejich (růžové) náklady budou mírně vyšší, což je kompenzováno vyššími cenami řezaných květin v chladné sezóně.

Růže ve skleníku musí poskytovat řádnou péči

Dávejte pozor! Před růst růží pro prodej, musíte tržně posoudit na trhu a konkurenci. Růžence je třeba odříznout a zavést včas, proto je potřeba stabilní poptávka.

Požadavky na skleník

Skleník pro celoroční pěstování květin by měl být dobře izolován a vybaven všemi systémy pro udržování mikroklimatu:

 • vytápění s možností automatické regulace a udržování teploty;
 • systém odkapávání nebo radikálové zavlažování a zvlhčování vzduchu;
 • systém větrání a větrání;
 • další osvětlení a systém stínování.

Při velkém objemu pěstování barev je vhodné získat skleníkový komplex průmyslové výroby, který je vybaven sadou automatiky. Ohřev komplexů provádí kotelna, která pracuje v automatickém režimu.

Systém řízení mikroklimatu ve skleníku

Aby se vyrovnala teplota a vlhkost v celém objemu skleníku, používají se ventilátory s jemným rozptýleným postřikem vodou. V zimě zajišťují stabilní vytápění bez sušení vzduchu, snižují teplotu v letním období a poskytují čerstvý vzduch k urychlení fotosyntézy. Obohacovat vzduch ve skleníku oxidem uhličitým, generátory CO2.

Ventilační systém ve skleníku

Závěsné zavlažovací systémy v průmyslových sklenících sestávají ze skladovacích nádrží a potrubí s kapátky, které přivádějí vodu přímo do bazální zóny. Systém filtrů a úprava vody poskytuje potřebné parametry zavlažovací vody. Dále jsou instalovány nádrže pro míchání a přivádění roztoku hnojiva a systému provzdušňování vody.

Systém úpravy vody a zavlažování

Požadavky na osvětlení v růžích jsou poměrně vysoké, zatímco listy by měly být osvětleny, ale ne půda, kterou lze dosáhnout:

 • boční osvětlení;
 • udržování bohatých listů na křoví;
 • správný režim osvětlení;
 • výběr lamp s užitečným spektrem.

Osvětlení skleníků se provádí pomocí meta-halogenových fytocentrik s užitečným spektrem pro rostliny a rozptýleným světlem. Svítidla jsou rovnoměrně zavěšena po celé ploše skleníku.

Pro zastínění od jasného slunce a snížení tepelných ztrát v mrazu používejte stínicí systémy. Netkaná textilie, ze které jsou vyráběny závěsy, prochází 50% slunečního světla a zároveň ušetří až 30% tepla.

Systém stínování ve skleníku

Také průmyslové skleníky jsou vybaveny ochrannými systémy proti patogenním mikroorganismům, například se sírovodíky, které uvolňují plynné sloučeniny síry v mikrodostech. Takové sírany pomáhají úspěšně bojovat proti plísním plísním, což je houbové onemocnění nebezpečné pro růže.

Sulfurátory ve skleníku

Všechny systémy jsou řízeny počítačem, který volí režim, který je optimální v tomto stádiu vegetace a kvetení. Řídící jednotka také signalizuje kritické změny v mikroklimatu ve skleníku.

Řízení mikroklimatu ve skleníku z mobilního telefonu

Díky těmto systémům se péče o růže omezuje na parametry kontroly, ruční výsadbu, řezání a řezání květin, což významně snižuje náklady na práci a zvyšuje ziskovost. Náklady na pořízení a instalaci automatizovaného skleníkového komplexu jsou poměrně vysoké a průměrně kolem 635 000 rublů na 100 m2 užitné plochy. Ale s dobrým prodejem, návratnost skleníku nepřesahuje 12 měsíců.

Video - Pěstování růží v průmyslovém měřítku

Pokud plánujete pěstovat růže, abyste nevytvořili rozsáhlé podnikání, ale jako malou pomoc pro svůj domácí rozpočet, můžete to udělat s malým domácím skleníkem. Na 1 m 2 půdy je v průměru 10-20 růžových keřů, které každých 4-5 týdnů dávají 8-10 kvetení. Takže s 10 m 2 užitné plochy skleníku, můžete dostat 800-1500 růží za měsíc za měsíc. S odhadovanými náklady, prodejem a průměrnou cenou pro řezání ve vaší oblasti budete schopni určit potřebnou plochu skleníku.

Příprava půdy pro pěstování růží

O přípravě půdy je třeba myslet 3-4 týdny před vysazením sazenic; pro výsadbu sazenic je nutné připravit substrát s následujícím složením:

 • 5 dílů rašeliny;
 • 4 díly dekontaminované půdy;
 • 1 část minulého roku Mullein.

Substrát se mísí a naplní se výsadkovými výkopy do hloubky 50-70 cm, po níž se aplikuje 1 m 2 hnojiva:

 • 12 gramů dusičnanu draselného;
 • 15 gramů superfosfátu;
 • 1 kg masokostní moučky nebo popílku.

Výsevní výsadby se nalévají teplou vodou a několik týdnů se ponechávají pro rovnoměrné rozložení hnojiv a struktury půdy. Den před výsadbou půdy je opět zalit teplou vodou a v případě potřeby se zahřeje na +12 až 15 ° C.

Volba výběru

Úspěch růstových růží ve skleníku pro prodej do značné míry závisí na správné volbě odrůdy. Ne všechny růže úspěšně rostou a rozkvétají v podmínkách uzavřeného terénu, proto je nutné zodpovědně přistupovat k výběru sazenic. Optimální odrůdy a hybridy růží pro nucení v celoročních sklenících jsou popsány v tabulce.

Tabulka 1. Odrůdy růží pro pěstování ve skleníku.

Pěstování růží ve sklenících: ziskovost až 300%

Minimální počáteční kapitál

Pěstování květin ve sklenících je ziskové a výnosné podnikání, které však vyžaduje značné investice. Díky vzhledu nových technologií mohou být takové rozmarné květiny jako růže pěstovány v chráněném terénu prakticky v jakémkoli regionu naší země.

Pokud chcete, aby vaše podnikání růst růží na prodej byl úspěšný, musíte začít s podrobným obchodním plánem. Zdá se, že algoritmus pro jeho konstrukci je velmi jednoduchý. Vše, co potřebujete - je skleník s teplotou a stmívání, úrodné půdy, hnojiv, speciálních přípravků pro ošetřování rostlin proti škůdcům, skutečně vzrostly, a dostupnost volného času na péči o květiny. Ve skutečnosti existuje v této záležitosti mnoho nuancí, jejichž neznalost může vést k významným materiálním ztrátám.

Skleníky na zahradě

Typy skleníků, které použijete pro růst růží, závisí přímo na počátečním kapitálu, který máte, a podle toho na stupnici vašeho květinářství. Pokud plánujete uspořádat takové podnikání s minimálními investicemi, pak je možné spravovat obyčejné skleníky na vlastním pozemku.

Za prvé, před výstavbou skleníkových konstrukcí budete potřebovat dokument potvrzující skutečnost, že jste vlastníkem osobního pozemku pro domácnost (LPH). Tento dokument vydávají místní úřady, které zahrnují například správu venkovských osad nebo zahradních sdružení (v závislosti na tom, kde je umístěna lokalita, kterou vlastníte, nebo místo, které jste pronajali). Na rozdíl od rolnické farmy nebo soukromého podnikatele nemá soukromá farma právní postavení.

Tento formulář má však řadu nesporných výhod, mezi něž patří neexistence povinnosti platit daně a nedostatek odpovědnosti. Nedostatky zahrnují omezené možnosti prodeje hotových výrobků. Takže například nemůžete prodávat své květiny prostřednictvím velkoobchodů, trhů, květinářství apod. Jedinou možností je prodávat růže prodejcům, kteří moc neplatí. Na druhou stranu, když se podnik stoupá, můžete se zaregistrovat jako IP a prodávat své produkty na svém vlastním místě prodeje.

Dnes existuje velké množství různých verzí skleníkových vzorů pro pěstování květin. Každá z nich má své výhody a nevýhody. V rámci tohoto článku budeme zvažovat nejoblíbenější skleníky z polykarbonátu mezi zahradníky. Jako materiál pro rám je strom stále více využíván kvůli vysokým nákladům, vysoké hmotnosti a křehkosti a stále častěji odborníci dávají přednost ocelovým rámům pokrytým zinkem, které nemohou být zkorodovány.

Mobilní polykarbonát je moderním materiálem, který je dostatečně silný (ve srovnání například se sklem nebo zejména s filmem), odolný proti požáru a opotřebení, téměř průhledný. Navíc tento materiál má dobrou tepelnou izolaci, výbornou propustnost a difúzi světla, chrání rostliny před spálením, je snadné je vrtat a řezat.

Maximální šířka takového skleníku je 5 metrů. Délka může být libovolná, ale častěji se jedná o rozměry do 15-20 metrů. Ačkoli polykarbonát může být použit k vytvoření téměř jakéhokoli typu konstrukce, včetně klenutých, doporučuje se však, aby byla střecha takového skleníku vyrobena v jednom směru s výškou jižní stěny 0,5-0,7 m pod severní.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Takový návrh zajišťuje jednotné osvětlení skleníku: sluneční paprsky procházejí jednoramennou střechou pod přímým paprskem a ohřívají celý prostor uvnitř skleníku. Skleník je instalován ze západu na východ a stěna, která jde na sever, je ztělesněná neprůhledným (například z bloku skvrny nebo dřevěného nosníku).

Skleníky této velikosti jsou zřídka vyráběny samostatně, protože pro to musíte mít nejen znalosti, ale i speciální vybavení. Některé modely polykarbonátových skleníků, které jsou v prodeji, jsou často již vybaveny ekonomickým systémem kapajícího zavlažování a větrání.

Sada zařízení může také obsahovat zařízení na zamlžování skleníku, stínicí systém pro stmívání nebo případně dodatečné osvětlení. Extrémně populární je automatické zařízení pro přípravu a dodávku řešení pro dobíjení barev a pro udržení specifikovaného režimu teploty a vlhkosti ve skleníku. Samozřejmě, že všechny tyto bonusy budou muset zaplatit.

Náklady na nejjednodušší květinový skleník z polykarbonátu začínají od 100 tisíc rublů. Stejný design popsaný výše s rozlohou 100 metrů čtverečních. metrů bude stát několikrát dražší - ve výši 500 tisíc rublů.

Průmyslové skleníkové komplexy

Pokud se jedná o stavbu ne skleníku, ale celého komplexu skleníků, pak se jeho rozměry liší. Výška sloupů může být 4,5-5 metrů, šířka rozpětí je 8-9,6 metru. Sloupce jsou instalovány ve vzdálenosti 4 až 6 metrů od sebe. Velký objem vzduchu umožňuje pomalejší chlazení nebo ohřev vzduchu (což je zvláště důležité v letních měsících) a udržuje optimální teplotu vzduchu s nižší spotřebou tepla. Často takové podniky nakupují farmy, kde byly skleníky dříve postaveny s krokem až 6,5 metrů a výškou až 3 metry. V tomto případě se zvýší kubatura vzduchu tím, že se podpěrné sloupky prodlouží na 4 metry. Náklady na tuto rekonstrukci se odhadují na zhruba 500 tisíc dolarů / ha.

„Industrial“ skleník vybaven rozvodu tepla se schopností automatického přizpůsobení (přes počítač). Pro vytápění je optimální použít vestavěné kotelny ve skleníku. Kromě toho je systém potřeba kapkové závlahy, který obsahuje hlavní potrubní systém s filtrační zařízení, zásobní nádrže závlahové vody typ odkapávací linky s kompenzovaným Dripper, zařízení pro přípravu roztoků hnojiv, míchačky pro tekutiny, závlahové vody provzdušňovacích systémů.

Pro snížení přehřátí skleníku v létě a snížení tepelných ztrát v zimě se používají závěsné systémy s průtokem 50%. Takové záclony vám umožní ušetřit až 30% tepla. A při použití podsvícení pomáhají zvyšovat úroveň osvětlení rostlin.

Pro stanovení jedné teploty v skleníku se používají kruhové ventilátory - hydrofobní, k nimž je dodávána voda pro postřik malých kapiček. V létě pomáhají snižovat teplotu vzduchu a zvyšovat vlhkost. Příjem čerstvého vzduchu navíc zvyšuje intenzitu fotosyntézy v květinách.

K sublimaci síry použité pro kontrolu padlí, použít tzv sulfuratory, které jsou rovnoměrně visely celé oblasti skleníků a je připojen k elektrické síti přes systém časovače nebo automatizace celém skleníku. Vzhledem k tomu, systém klimatizace používá speciální počítač, který řídí topení, větrání, systém napájení a zavlažování, hnojení CO2, chlazení odpařováním.

Zvláštnosti růstových růží

Pomocí dobře vybavených skleníků lze růže růst téměř po celý rok. V období od prosince do února se však bude vyžadovat dodatečné vytápění a umělé osvětlení křovin, což může výrazně snížit ziskovost. Z tohoto důvodu se většina květin začíná vyčerpávat, obvykle od února, což umožňuje od března do listopadu získat stonky s krásnými pupeny.

Pokud nemáte mnoho zkušeností s květinářstvím, nemusíte experimentovat s odrůdami. Zvolit osvědčený roubované nebo vlastní kořeny rostliny jsou následující odrůdy: červeno-oranžová Zorina, červená lepších časů, zlatožluté Casanova, tmavě oranžová Skarlet Gem, White Pascali, žlutá Geheimrat Duisberg, jasně růžové Carina, oranžovo-červené Baccara, červené a žluté Malé Flirt, které jsou úspěšně pěstovány ve skleníkových podmínkách pro prodej v kontejnerech nebo pro řezání. Tyto hybridní čaj a miniaturní odrůdy nejsou příliš náročné na osvětlení, odolný vůči nejčastějších onemocnění (zejména padlí), mají atraktivní prezentaci a mají vysokou kvalitu. Mějte na paměti, že kvalita podnoží květiny rozvíjet mnohem rychleji než na své vlastní kořeny, ale zároveň se počet vytvořených jejich barvy bude méně.

Rostliny růží ve vyhřívaných sklenících v lednu a únoru v půdě, obohacené o hnůj a minerální hnojiva - síran amonný, superfosfát, rašelina. Často se jako substrát používá vermikulit, kokosové vlákno, perlit nebo minerální vlna.

Velké komplexy skleníků obvykle používají technologii malého objemu pěstování v rohožích - sáčky plněné různými substráty (perlit, kokos, minerální vlna, rašelina atd.). Pro cenu a pohodlí zalévání jsou koksové substráty s délkou vlákna 16 mm optimální. Současně se řízky nejdříve zakoří v kostech z minerální vlny nebo kokosových sazenic. Ve srovnání s jinými druhy substrátů mají kokosové ořechy nesporné výhody: jsou levné, mohou být použity podruhé, protože i když kokosové vlákno není velmi odolné, může odolat zpracování páry.

Obchodní myšlenka pro růst růží

Každý ví, že růže jsou dnes nejprodávanějšími květinami. Luxusní kytice z nich jsou obvykle dány k různým svátkům. Pokud chcete, můžete udělat úspěšný obchod - růst růže a prodávat je. Současně budete moci získat pevné peníze a náklady se spláce poměrně rychle. V tomto článku se budeme zabývat podrobněji. Nejvýnosnější součástí rostlinné výroby je květinářství. Jak pěstovat zelené růže ve skleníku? Aby bylo dosaženo úspěchu, je důležité vytvořit nejpříznivější podmínky, které by odpovídaly důležitým parametrům:

 • Udržujte požadovanou teplotu
 • Správná vlhkost. Kropné zavlažování
 • Ideálně oplodněná půda
 • Dodržování určité vzdálenosti mezi rostlinami, aby mohly pohodlně růst
 • Vynikající větrání vzduchu

Jeden milión karmínových růží

Musíte zvolit správný stupeň. Je nutné, aby se cítil dobře ve skleníku. Takže v Rusku se často dostávají:

 • luxusní Pascal
 • nádherný Messenger
 • Nezvyklá Rose Gazar a další.

Můžete obdržet v prvním roce objednávky 10 květů z každého keře. Výnos z nich je poměrně velký.

Rozdělení odrůd podle určité délky stonky je přijato:

 • Pokud je stopka a pupen společně o délce 55 cm nebo více, je to navíc
 • Pokud je délka stopky s pupenem 35 cm nebo více, je to první
 • Pokud je délka stopky s pupenem 25 cm nebo více, je to druhá

Právní stránka

Nejlepší je vydat IP. Další možností jsou soukromé pozemky pro domácnosti. Pokud vlastníte pozemek pro domácnosti, nebudete muset přemýšlet o daních. Rovněž není třeba udržovat odpovědnost. Pro takovou likvidaci se vyžaduje doklady, že jste vlastníkem. Ale tato metoda má své nevýhody - můžete zboží prodávat pouze prodejcům. Chcete-li dosáhnout skutečně solidní úrovně, musíte zaregistrovat IP. To vyžaduje:

 1. Registrujte PI oficiálně.
 2. Zvolte konkrétní kód OKVED, který odpovídá vaší oblasti činnosti.
 3. Vyberte ECN - jednotnou zemědělskou daň. Je to jen 6% z vašich zisků.

Pěstování růží ve sklenících je ziskové podnikání

O pěstování

Nejprve musíte najít vhodné místo. Získaná nebo jednoduše pronajata. Teplo ze slunce a světla přírodní povahy šetří energii. Pro vaši firmu spojenou s květinami je to nesmírně důležité. To jsou náklady na světlo, které jsou největší.

Potřeba postavit skleník

Můžete to udělat sami, nebo si můžete objednat odborníky, aby vám vyrobili skleník. Nejlepší je upřednostnit velikost 5 m o 20 m. Výška zdí z jihu a severu by měla být 1,8 m a 2,5 m. Abyste zabránili možnému zmrazení půdy v chladném počasí, musíte vytvořit základ typu pásku (hloubka je 70 cm). Přímo na základně je instalace rámu z kovu. Poté je pevný polykarbonátový voštinový typ. Pak je konstrukce dokončena vysoce kvalitním polykarbonátem (uvnitř i vně). Je třeba zajistit správnou výměnu tepla.

Organizace vytápění

Nejlepší je instalovat systém automatického ohřevu vody s povinným elektrickým kotlem. Na vzdálené straně (od severu) je nutné postavit sběratele slunce. K tomu můžete vzít film černé barvy (neprůhledné) a dřevěných bloků. Aby se teplý vzduch dobře rozptýlil ve skleníku, je nutné zesilovat kolektor pomocí plastových trubek s otvory.

Jak připravit půdu

Chcete-li získat dobrou sklizeň, musíte připravit půdu. Na místech, kde budou postele, musíte odstranit půdu do hloubky 50 cm. V prázdném prostoru byste měli zaplnit půdu, která je vhodná pro tyto rostliny. Ideální volbou je jít do lesa a přinést půdu. Vyžaduje také přípravu.

Nejprve je třeba jej odstranit v hloubce 8 cm. Poté zvednou půdu a rozloží ji na místo, kde se vysazuje. Poté je povrch pokrytý materiálem (nutně neprůhledným). Když se půda dobře zahřeje, může být film odstraněn a země musí být pečlivě vylit vodou a pokryta polyethylenovým filmem (tentokrát jsme transparentní). K dispozici je topení až do 60 stupňů. Výsledkem je, že všechny plevele a larvy zcela zmizely. Půda je ideálně dezinfikována.

Prodávejte sazenice

Ideální - jděte do nějakého obchodního domu nebo školky. Koupit pouze dostatečně mladé sazenice (ne více než 3 roky) a zdravé. Škrábance na stonkách by neměly být a kořenový systém je ideálně vyvinut.

Nude kořeny sazenic musí být dezinfikovány. K tomu je třeba připravit roztok vody a síranu měďnatého. Ve výši 10 litrů a 30 gramů látky. Každá rostlina je v tomto roztoku ponořena.

Nejlepší je instalovat od konce dubna do konce května (20. je optimální). Je nutné, aby půda ohřela až 8 stupňů. Před začátkem výsadby vykopněte výkop o hloubce 50 cm. Na svém dně položte hnojivo.

Jaké investice se budou vyžadovat?

Pokud jste právě začali pěstovat, pak všechny náklady půjdou na vybudování nebo nákup skleníku, stejně jako materiál pro výsadbu. Zvažme příklad. Představte si, že náš skleník má plochu 100 metrů čtverečních. Jeden čtvereční metr polykarbonátu s automatickým zavlažováním bude vyžadovat 2300 rublů. K tomu je třeba přidat náklady na nadaci, zařízení topného systému a další důležité zařízení. V důsledku toho potřebujete 4600 na 1 metr čtvereční.

Skleníky vás budou stát 500 tisíc rublů (spolu s nadacemi a topením). Vypěstovací křoví budou mít 100 tisíc rublů (ve výši 4 keřů na metr čtvereční). V důsledku toho potřebujete 600 tisíc rublů.

Také existují výdaje konstantní povahy. Každoročně utratíte za elektřinu 48 tisíc rublů. No, chemikálie budou mít stejné množství. V důsledku toho budete potřebovat 96 tisíc rublů každý rok.

Nyní provedeme jednoduchý výpočet příjmů

Můžete vyrobit 250 kusů z jednoho keře každý rok. Cena za kus je 60 rublů (velkoobchod). Můžete umístit maximálně 400 křovin na 100 metrů čtverečních. Roční příjem bude 6000000 rublů.

Pokud odečtete z těchto 600 tisíc, které byly původně vynaloženy, pak bude 5340000 rublů. Chcete-li spustit projekt, potřebujete 30 dní. První zisk můžete získat po 6 měsících.

Náklady se vrátí po 8 měsících.

Prodej. Jak správně uspořádat

 • Můžete si prodávat ve speciálních stáncích. Pokud chcete, měli byste otevřít svůj vlastní obchod. Zde můžete prodávat nejen ty růže, které jste zvedli, ale i jiné květiny.
 • Velkoobchodní metoda. Můžete uzavřít zvláštní smlouvu s prodejci trhu. Současně nebudete mít velký kuchař, ale výrobky budou prodány co nejrychleji.
 • Otevření vlastního salonu. Chcete-li to udělat, musíte vzít zaměstnance, který je odborníkem na květinářství. Skladby, které vytvořil, mohou být prodány mnohem dražší než běžné barvy. Je také třeba vyzkoušet neobvyklou službu: vyzdobit sály pro různé oslavy.

Pěstování obřích růží

V poslední době nikdo v Americe nevěděl o tak neobvyklých růžích jako o organických. Každý rok v zemi prodávají květiny za 20 miliard dolarů. Společnost Kalifornie Organic Bouquet byla založena Geraldem Prolmanem. Byl to ten, kdo se rozhodl vytvořit takový neobvyklý vlastní podnik.

Obrat společnosti je opravdu obrovský. Neobvyklé růže v neuvěřitelné délce podél stonku přinášejí hlavní zisk. Gerald Prolman nastavil skutečný rekord.

Firma roste růží 1 metr délky 80 centimetrů. Květenství v průměru 11 centimetrů. Taková nádhera se rozvíjí bez hnojiv a genetického inženýrství. Bylo nalezeno ideální místo - Ekvádor. Tam je zvláštní klima zde. Růže jsou pěstovány na výšce 1000 metrů. Obři se objevili naprosto náhodně. Prostě nebyly v případě potřeby odříznuty. Květiny se rozhodli odejít, aby viděli, co se stane.

Majitel ekvádorské farmy John Nevado aktivně spolupracuje s naší zemí. Mnoho neobvyklých růží s dlouhými stonky je dodáno do Ruska. V Americe stojí jedna obří růže minimálně 21 dolarů. Když byla odrůda vyvedena, společnost Organic Bouquet zakoupila velkou dávku (100 tisíc kusů). Dnes společnost zaměstnává 14 lidí. Roční obrat společnosti činí 3 000 000 milionů dolarů.