Jak začít s květinami? Květinové podnikání od nuly: zpětná vazba od vlastníka

Květinová činnost se zdá být atraktivní pro mnoho začínajících podniků. Abyste mohli začít vydělávat, potřebujete velmi málo peněz. A příjmy během prázdnin mohou být působivé. Na první pohled se ale všechno jen zdá. Květinový obchod vyžaduje značný čas a úsilí. A aby bylo skutečně dosaženo zisku, je také nutné pochopit navrhované rostliny.

Základní princip

Lidé často chodí do květinářství v dobré náladě. Úkolem majitele firmy je nejen udržovat pozitivní postoj klienta, ale také energizovat ho. Květiny v salonu by měly mít vždy atraktivní vůni a vzhled. Prodávající musí být s klientem přátelský. Schopnost přilákat kupujícího je dobrá vlastnost. Musíte být schopni hádat spotřebitele touhy, doporučit kupující nejvhodnější kytice pro konkrétní případ.

Květinářství je elegantní a rafinované. Neexistuje místo pro špatnou náladu a špatné zacházení. Pokud se podnikatel chová správně, může stále přinášet dobré peníze. Okraj pro květiny je obvykle 90-150%. A otevřít malý obchod bude vyžadovat ne více než 7000 y. e. Můžete rychle a rychle spustit květinový obchod. Kde začít? Především je třeba určit formát vašeho podnikání. Existuje několik způsobů, jak vydělat peníze na květiny. Může se jednat o malý květinový stánek na ulici, obchod, skutečný butik nebo online květinářství. Všechny čtyři obchodní formáty mají své výhody a nevýhody. V nich se pokusíme přijít na to.

Květinový pavilon na ulici

Malé stánky nebo pavilony s květinami se nacházejí téměř u každé stanice metra, v přechodech a na přeplněných ulicích. Nevýhodou tohoto formátu je obrovská konkurence. Dva prodejci mohou být jenom jeden metr od sebe. Ale vždy bude spousta zákazníků. Koneckonců, práce v tomto formátu se obvykle stává tam, kde je vždy obrovský tok lidí. Nemůžete vždy získat stálé zákazníky. Společně s tím se květiny prodávají nejen o víkendech a svátcích, ale také o pracovních dnech. Hlavním segmentem jsou mladí lidé, kteří spěchají na rande. Na základě toho můžete umístit květinový pavilon u malého parku nebo parku. Zde se můžete setkat s milovníky.

Bude to vyžadovat trochu úsilí, pokud je třeba otevřít květinovou firmu od začátku. Odpovědi podnikatelů ukazují, že veškeré přípravné práce trvají déle než měsíc. Vše, co musíte udělat, je dohodnout se na pronájem místa, najít dodavatele květin a koupit stan nebo pavilon. Zde je třeba zvážit výběr místa, kde bude prodej uskutečněn. Pokud budete muset prodávat květiny na ulici, je třeba upřednostňovat vyhřívaný pavilon. Jinak se květinářství změní na sezónní. Silné zimní rostliny vyžadují zvláštní péči. Ano, a prodávající nebude moci zůstat dlouho venku při teplotě pod nulou.

Stojí za zmínku, že květiny jsou výrobkem, který velmi rychle ztratí své odvolání. Proto pavilon obchodování může trvat dlouho, pokud podnikatel zajišťuje dobrý obrat. Čím více lidí projde odbočkou, tím lépe. A práce začíná v předvečer svátků. V tomto okamžiku bude největší prodej. Dále budou lidé vědět o květinovém pavilonu a příště se k němu opět vrátí. Chcete-li dále zvyšovat počet zákazníků, můžete začít inzerovat. Během prvního měsíce práce nechat najatý zaměstnanec distribuovat letákům kolemjdoucím s podrobnými informacemi o obchodu.

Plnohodnotná květinářství

Tato možnost je vhodná pro ty podnikatele, kteří mají počáteční kapitál nejméně 7000 y. e. Vyplatí se vybrat pokoj s rozlohou nejméně 30 m 2. Čím více prostoru je v obchodním patře, tím lépe. To umožňuje výrazné rozšíření sortimentu. Kromě toho můžete zákazníkům nabídnout květiny v hrncích, umělé výzdobě, související materiály pro péči o zahradní rostliny. Čím více výrobků, tím více příjmů přinese květinářství. Známky vlastníků ukazují, že kupující přicházejí za jednu továrnu a odvezou mnohem více zboží.

Pokud jeden prodejce pracuje v pavilonu, pak by měl být v obchodě několik. Jeden odborník by měl být zodpovědný za sestavení kytic. Může to být vyškolený zaměstnanec, který má nestandardní myšlení. Mohou být vytvořeny jako hotové kytice pro prodej a na objednávku. Nejoblíbenější segment jsou květinové uspořádání pro svatbu. Není to jen kytice nevěsty, ale i dekorace pro banketovou halu. Kromě toho můžete vytvořit adresář s dříve provedenými pracemi. Klient, který přišel do obchodu, si bude moci zvolit nejvhodnější volbu.

Otevírání květinového obchodu ve formátu obchodu bude vyžadovat určité úsilí a finanční náklady. Stejně jako v předchozím případě budete muset najít vhodné místo pro obchodování. Je také nutné věnovat pozornost činnosti konkurentů. Nechci otevřít obchod, pokud už máte sto metrů. Lidé se určitě obrátí na květinovou, která pracuje déle.

Květinový butik

Nejzajímavější nápady květinové činnosti souvisí s otevřením květinového butiku. Všechno by zde mělo být perfektní. Je to nejen rovnováhu barev v místnosti, ale i design interiéru, exteriéru prodejní poradci, aby bylo možno vybrat výstupní složku, a tak dále. D. Ready květina podnikání přinese obrovské příjmy, pokud boutique se nachází ve velkém městě. Pro provincie tento formát není docela slušný. Faktem je, že na takových místech pracují profesionální květináři. Vytvářejí své mistrovské díla z drahých odrůd. Je zřejmé, že dokončená práce také bude stát hodně. Jen málo lidí je připraveno poskytnout ohromné ​​množství peněz na produkt, který podléhá zkáze. V malém městě na tomto principu bude neziskové pracovat.

Chcete-li otevřít květinový butik, stojí za to, aby počáteční kapitál nemusel být nižší než 20 000 y. e. Pro práci bude muset pronajmout velkou místnost. Obchodní plocha musí být nejméně 60 m 2. Aby bylo podnikání skutečně ziskové, stojí za to pečlivě vybírat zaměstnance. K práci v butiku bude potřebovat: správce, účetní, několik květinářů, prodejní konzultanti a čistič. Pokud je vše správně uspořádáno, přinese to asi 3000 u měsíčně. tj. čistý příjem z květinářství. Zpětná vazba vlastníků ukazuje, že to stačí k tomu, aby se investice vyplatily během jednoho roku plodné práce.

Podnikatelé, kteří mají květinový butik, mohou vstoupit do firemních klientů. V takovém případě se příjmy zvýší o řádovou hodnotu. Jen návrh svatební hostiny může nahradit týden práce jednoduchého květinářství. Vše, co potřebujete, je vytvořit spojení s restauracemi, kde se pravidelně konají akce. V budoucnu může být květinářství rozšířeno. Síť butiků ve velkém městě přinese skutečně dobrý zisk.

Online květinářství

S rozvojem informačních technologií se stále více podnikatelů vzdává tradičního podnikání. Kultura květinářství není výjimkou. Již úspěšně provozuje několik obchodů s květinami, které nabízejí své produkty v reálném čase. Dnes je dodávání kytic velmi žádané. To je způsobeno akutním nedostatkem času. Lidé jsou někdy ve spěchu někde. A někteří se jen líně vrátit do obchodu. Objednávku můžete objednat předem pomocí domácího nebo kancelářského počítače.

Nejlevnější je podobný květinový obchod. Kde začít? Nejprve musíte zvolit pokoj, ve kterém budou květiny uloženy pro budoucí kytice. Může se jednat o pokojovou plochu 10 m 2. Důležitým bodem je teplota v místnosti. Aby rostliny mohly žít déle, teplota vzduchu by neměla překročit 18 stupňů Celsia.

Objednávejte potenciální zákazníky, kteří budou moci žádat online. Bez vlastních webových stránek nemůžete od začátku začít květinovou firmu. Odpovědi podnikatelů ukazují, že portál by měl být barevný. Pouze v tomto případě může přilákat velké množství návštěvníků. Zajistit vytvoření internetového zdroje je opravdovým profesionálem. Můžete najít mnoho zajímavých návrhů pro vytvoření stránek pro minimální cenu. Věřte, že to není nutné. Je lepší se obrátit na dobré webové studio, které již několik let působí na trhu. Pro kvalitní stránky bude muset platit zhruba 1500 let. e. Toto je největší položka výdajů. Dále podnikatel by měl koupit pouze květiny, aby vytvořil kytice a začal pracovat.

Zařízení pro květinářství

V první řadě bude zapotřebí vysoce kvalitní nábytek, na kterém budou vázy s květinami a hotové kytice. Existují speciální společnosti, které nabízejí obchodní zařízení pro různé typy podnikání. Stojí za zmínku, že začátek květinářství zahrnuje přilákání velkého počtu návštěvníků. A lidé se mohou zajímat pouze o barevný interiér a profesionalitu prodejců. Vrcholem obchodního prostoru mohou být designové police s květinami. Výroba nábytku pro obchod je nejlépe svěřena kreativní osobě nebo týmu odborníků.

Stojí za zmínku, že řezané květiny mají omezenou trvanlivost. Chcete-li prodloužit jejich život, budete si muset koupit speciální ledničky a mrazničky. Můžete si koupit rozpočet - průmyslová lednička. Takové zařízení je široce používáno v potravinářských supermarketech pro skladování masa, sýrů, klobás a mléka. Chladnička v kvetinářství by měla být v komoře, skrytá od návštěvníků. Lidé dávají přednost tomu, aby si mysleli, že se růže rozdává přímo z Holandska nebo ze Švédska. Nicméně málo lidí si uvědomuje, že zařízení vyžaduje zvláštní skladovací podmínky.

Specialisté květinářství

Personální problém v květinářství je velmi akutní. Výběr pracovníků by měl být věnován zvláštní pozornost. Z profesionality prodejců závisí na tom, jak rychle se mohou investice vrátit. Práce ve květinářství nebo v butiku mohou pouze lidé s nestandardním myšlením a vyvinutou fantazií. Kromě toho musí mít zaměstnanci jisté dovednosti a znalosti v péči o různé rostliny. Prodávající nejen vytváří návrhářské kytice na objednávku, ale také radí kupujícím. Pokud je konzultant dobrotivý, klient se bude muset znovu vrátit do obchodu.

Na kurzy floristiky můžete získat speciální vzdělání. Proveďte je téměř v každém velkém městě. Potřebné informace lze nalézt také v reálném čase. Ale kůra, říkat, že osoba absolvovala kurzy, stále nezaručuje profesionalitu. Specialista musí milovat svou práci. Květiny vyžadují jemné a jemné ošetření.

Možnost prodeje je další pozitivní kvalitou specialisty pracující v květinářství. Konzultant by měl být schopen přilákat návštěvníka. A ke stimulaci prodeje může podnikatel využít speciální platební schéma. Nejsou stanoveny pouze standardní sazby za pracovní den, ale také procento prodaných produktů. Zaměstnanec bude chtít prodat více, aby získal více peněz za svou práci.

Květinové podnikání od začátku stojí za to začít nejen výběrem kvalifikovaných floristů a prodejců. Budete také potřebovat účetního a administrátora. Pokud se jedná o internetový obchod, nemůžete to udělat bez kurýra a řidiče. Hlavními vlastnostmi každého zaměstnance by měla být slušnost a upřímnost. Pokud jde o pracovníky, musí se podnikatel také chovat přátelsky. Vzájemné porozumění mezi pracovníkem a zaměstnavatelem je klíčem k úspěšnému podnikání v jakémkoli oboru.

Výběr sortimentu

V závislosti na tom, jaký formát práce si podnikatel zvolil, stojí za výběr sortimentu. Na prvním místě v každém obchodě, pavilonu nebo butiku budou představeny živé řezané rostliny. Bez nich je květinové podnikání nemožné. Je výhodné prodávat rostliny, pokud neexistuje vhodné místo pro jejich skladování? Dobrý příjem bude poskytnut pouze tehdy, bude-li zajištěn dobrý obrat. Jinak nemá smysl nakupovat drahé řezané růže, lístky a lilie.

Jak otevřít květinovou firmu od začátku? Zpočátku stojí za vyjednávání s dodavateli. Je mnohem jednodušší pracovat prostřednictvím zprostředkovatelů. Jedná se o speciální organizace, které nakupují velkoobchodní velkoobchod v zahraničí a zajišťují dodávky do vlastního skladu. Podnikatel má příležitost sem přijít a vybrat nejvhodnější rostliny na prodej. Tato možnost spolupráce může být přínosem pro majitele malých pavilonů a obchodů. Ale majitelé květinářských butiků, kteří plánují prodávat velké množství výrobků, stojí za to uzavřít dohodu se zahraničními partnery přímo.

V sortimentu květinářství nebo butiku mohou být nejen řezané květiny nebo hotové kytice. Mnozí kupci jsou závislí na rostlinách ve vnitřních prostorách. Takové produkty by měly být také nabízeny. Prodávající musí znát úplné informace o květině v hrnci, stejně jako o tom, jak se o ni řádně starat. Koneckonců, mnoho rostlin má působivou cenu. Květina může za pár dní zemřít, pokud ji položíte na nesprávné místo nebo zapomenete několikrát napojit.

Navíc v květinářství můžete prodávat pohlednice, měkké hračky, speciální chemikálie pro péči o rostliny, hnojiva, dekorace, umělé kytice atd.

Speciální prostředky proti zničení rostlin

Dokonce i v případě kvalitních chladniček a mrazniček mohou květy snadno vyblednout. To je způsobeno rychlým rozmnožováním patogenních bakterií ve vlhkém prostředí. Bez speciálních chemikálií k péči o rostliny v obchodě nemůže dělat. Jak otevřít květinovou firmu, aniž byste věděli o speciálních práškových probiotikách? Zpočátku stojí za to studovat veškeré informace o péči o rostliny, a to i v případě, že do práce budou zapojeni speciálně najatí zaměstnanci. Probiotika jsou užitečné mikroorganismy, které lze použít k potírání škůdců. Speciální prášek lze zakoupit za cenu asi 600 rublů na 100 g. Tato částka stačí na péči o květiny během měsíce.

Kromě probiotik může obchod využívat speciální minerální doplňky, antibakteriální látky, mangan, "Aspirin" a kyselinu citrónovou. Je však nemožné přehnat problém péče o rostliny. Problém je v tom, že všechny tyto prostředky mohou zabít přirozenou imunitu květiny. Poté, co kupující uvede rostlinu do obyčejné vodovodní sítě, rychle zmizí. Proto při prodeji může být zákazníkovi nabídnuta speciální chemie. Kromě toho jsou náklady na prášek velmi nízké.

Shrňme výsledky

Tak, jak začít květinové podnikání od začátku? Za prvé, stojí za to udělat plán akcí. Je třeba si vzpomenout na výhody a nevýhody. Poplatek za květiny činí více než 100%. To vám umožní vydělat peníze v prvních měsících. Rostliny jsou však zboží podléhající zkáze. Navíc odborníci na vědomí sezónnosti tohoto druhu podnikání. No květiny se prodávají před svátky a v letních měsících. V zimě může být velmi obtížné získat i při pronájmu místnosti.

Květinové podnikání od začátku

Podnikatelé, kteří se postavili, nejsou silné podnikání, říkají, že nemají žádný rozdíl, než obchodovat. Ale prodej květin a kytic jako podnikání je zvláštní zaměstnání. Obchodujete krásou a dokonce s vysokou ziskovostí. Prognózy ukazují, že v blízké budoucnosti bude květinový obchod v Rusku vykazovat dobré míry růstu. To znamená, že další 2 až 3 roky, není příliš pozdě na vstup na tento trh. Ale zdá se, že je snadné prodávat květiny. Je to opravdu tak?

Postupně ukážeme, jak otevřít obchod s květinami.

Květinové podnikání: výhody a nevýhody

Co přitahuje podnikatele k myšlence otevření vlastního květinářství?

 • Snadné zadávání.... Začátek nevyžaduje velký počáteční kapitál. Chcete-li otevřít malý pavilon u metra nebo na zastávce, může být tato částka 6-8 tisíc dolarů.
 • ... a cestu ven. To je také důležité. Pokud chcete uzavřít případ, pak kromě obvyklých byrokratických postupů budete muset pouze vyprodat zařízení.
 • Opravdu velká obchodní marže. Květiny - to nejsou zbraně, a nikoliv léky, avšak procento při jejich prodeji má stejné ukazatele: 100 - 150% plus ceny. Co se může inspirovat. Je výhodné, abyste se angažovali v květinářství? Odpověď je zřejmá.

Ale na druhou stranu, obal by nebyl tak velký, pokud by to nebylo riziko tohoto podnikání, které si začátečníci prostě nemohou zapomenout:

 • Krátkodobé zboží. Velké procento odmítnutí, které se zvyšuje každou hodinu. Květiny vadnou, bohužel...
 • Sezónnost. Na kterém můžete určitě počítat, je 8. března 23. února, den svatého Valentýna, 1. září. Tady možná je to všechno. Celé léto - "mrtvá", bezprostřední období.

Turismus je skutečné a slibné povolání. Jak otevřít cestovní kancelář od začátku: design, výběr prostor, interiér, nábor a přitažlivost prvních klientů.

Kromě toho máme pokyny k otevření mycího automatu: hygienické požadavky, pronájem boxu, typy umyvadel, doplňkové a základní služby, design klienta a další.

Jak začít s květinami

Jak uspořádat květinářství? Záleží na správné volbě místa více než na jiném místě. Obchodní kytice jsou lépe prodávány v místech v obchodních oblastech. "Body" pro prodej květin lze klasifikovat takto:

 1. Pavilony, květináče v blízkosti metra a zastávky na dopravu. Zde také zahrnuje obchodní místa na trzích a nákupních centrech. Úhrada těchto bodů závisí na místě. Musí to být velmi přijatelné. Zasvěcenci tohoto podnikání říkají, že pouze květinářství 8. března zaplatí za sebe.
 2. Malé obchody v prvních patrech nákupních a obchodních čtvrtí, nákupních center. Takové body mají možnost rozšířit své sortimenty prostřednictvím dárků, obalů, suvenýrů, květináčů a dalších věcí.
 3. Květinové obchody luxusní třídy, tzv. Květinové butiky. Jsou umístěny v prostředí jiných butiků, v drahých nákupních centrech. "Exkluzivní" zboží v drahém balení. Cílovou skupinou jsou bohatí lidé.
 4. Internetové obchody. Internetové květiny - nejméně rozvinuté (zejména v provincii), ale nejslibnější směr.

Velkoobchodní dodavatelé květin

Velkoobchodní a velké dodavatelé nabízejí květiny z Holandska, Kolumbie, Ekvádoru a také od místních výrobců.

Něco o růžích. Holandská růže je kvalitní a drahý produkt. To je přineseno "mokré", to znamená, v kbelících, vozů, uložené na dlouhou dobu, a tudíž dražší. Květiny z jižní Ameriky jsou naopak dodávány v lepenkách v suché podobě v lepenkových krabicích. Přestože ekvádorské růže mají větší hlavy, ale jejich cena je menší a nevypadají tak výrazně. Jedná se o "pouliční" produkt. Květiny místních výrobců na nákupních nákladech stejně jako v zahraničí nebo dražší. Takové zboží není dlouhodobě skladováno a mnoho růží je odmítnuto. Ale navzdory tomu, místní květiny najdou svého kupce, zejména v sezóně. Jsou "živější" a vůně na rozdíl od dovážených.

Není růžová uniforma. Ve skutečnosti "chléb" malých obchodů a salónů není vůbec růží, ale "pokojové" květiny: chryzantémy, karafiáty, tulipány, podle sezóny. Jejich zásoby musí být nastaveny jako hodiny. Koneckonců, ze sumy z prodeje těchto květin je zaplaceno nájemné, komunální služby, mzdy a daně.

Spolehliví dodavatelé jsou velkou částí podnikání v květinářství. Koneckonců, v rozhodujících dnech, kdy je rok krmen: 8. března. 14. února, 1. září, potřebujete vše a naléhavě. A váš dodavatel by vás neměl nechat.

Jak otevřít květinářství od začátku: přibližný obchodní plán

Květinářství má rozlohu 8 - 10 m. Požadavky na prostory, a tudíž i náklady na údržbu, jsou minimální. Pavilon nemusí mít kanalizační systém, vodovodní potrubí.

Kolik stojí za otevření květinářství?

Musíte získat následující minimální vybavení:

 1. Stojany o 30 tisíc rublů
 2. Kancelářská židle - 3 kusy, 10 tisíc rublů
 3. Kancelářský stůl ergonomický - 2ks. 10 tisíc rublů
 4. Vázy, specializované květinové stánky, spotřební materiál, poprvé kolem 25 tisíc rublů

Celkem: 75 tisíc rublů.

Počítáme po dobu tří měsíců, za předpokladu, že pro tento čas je "kouzelný" den pro květináře - 8. března. Nájemné bude trvat 1000 dolarů za měsíc. V závislosti na městě se výše nájemného výrazně liší. Celkem 108 tisíc rublů. - pronájem.

Počáteční investice před otevřením činily 183 tisíc rublů. Není to moc, ale levým podílem bude nákup zboží a provozní náklady.

Zaměstnanci: 2 prodejci, účetní na zakázce a správce, který je také vlastníkem. Budeme přijímat rezervu ve výši 90%. Toto je v současné době průměr. Pokud je místo vybráno správně, denní příjem by měl být asi 13 tisíc rublů denně a měsíční - 390 rublů.

Vypočítat náklady na podnikání:

 • nákup zboží - 200,0 tis. rublů;
 • mzdy s časovým rozlíšením - 60 tisíc rublů;
 • pronájem prostor pro květinářství - 35 tisíc rublů;
 • komunální platby (topení, elektřina apod.) - 18,0 tis. rublů;
 • spotřební materiál pro aktuální potřeby - 6000 rublů;
 • daně - 10,0 tis. rublů.

Celkové náklady - 329 tisíc rublů.
Na základě těchto velmi přibližných údajů bude zisk činit 61 tisíc rublů. Ukazuje se ziskovost 15,6%. Vezmeme v úvahu, že hovoříme o jarním období. Indikátory budou v létě nižší.

V praxi se takové body stávají z dlouhodobého hlediska ziskové, pouze pokud existuje několik (nejméně tři), tj. Je vybudována síť.

Střední květinářství

Místnost pro květinářství o rozloze 50,0 m2. metrů. V seznamu zařízení pro květinovou firmu je třeba přidat chladicí vitrínu. Je lepší, když je to zvláštní, floristické zařízení) a květinářský stůl. Dále by měla být vyšší třída komerčního vybavení, počítačové vybavení a klimatický systém.

Personál pro květinářství

V květinářství potřebujete: alespoň dvě prodejce, květinářství, správce. Pokud se jedná o internetové stránky a doručovací služby, budete potřebovat i kurýr. Při náboru zaměstnanců by nemělo docházet k extrémům:

 • na prvním místě. Nepoužívejte lidi do obchodu, kteří pracovali na ulici. Zaměstnavatelé se zkušenostmi říkají, že chuť těchto zaměstnanců je zkažena a dostanou "metly".
 • za druhé, nedávají příliš mnoho pozornosti při náboru různých květinových kurzů, diplomů a certifikátů. Praxe ukazuje, že je důležitější než diplomy praktické zkušenosti v dobré květinářské prodejně a držení dobrých desítek způsobů, jak "oživit" květiny.

Online květinářství

Je dobré vydělávat nejen "z ulice" a v obchodě, ale také zřídit internetový prodej. Jak to udělat? Malé investice do reklamy, koupě propagované stránky a pronájem kurýra, dispečera a správce smlouvy - jste vlastníkem síťového obchodu pro prodej květin. A teď je to trochu rozvinuté a slibné směřování. Pokud již máte květinovou firmu "v reálném životě", povinnosti kuriéra a dispečera mohou provádět zaměstnanci obchodu.

Existují aktivity, které vždy existovaly. A existují slibné oblasti malých podniků, které se stanou populárními v příštích 10 letech.

Chovné králíky mohou být nejen hobby, ale možná to pro vás bude velmi výhodné.

Kde začít květinový obchod: základ a jemnosti

Tipy od profesionální květináře Arina Alexandrova

Jak začít s květinovým obchodem: jak otevřít a zaregistrovat květinářství, co potřebujete otevřít (reklama, vybavení, doprovodné výdaje), umístění a umístění, sortimentní pravidla a podrobnosti o nákupu zboží.

To není jen podnikání. Časem se to stává způsobem života. On fascinuje, fascinuje, zachycuje. Co? Neustálý kontakt s přírodou. Trvalý pocit, že člověku přinášíte krásu světa, dáváte lidem radost. Aktivita plná emocí. Kdo se kdysi vrhl do kvetinového obchodu, rozloučil se s ním pouze kvůli vyšší moci.

Ovšem budeme hovořit o uvedeném správném přístupu, který vám umožní získat maximální možný zisk z obchodování s takovou komplexní komoditou.

Postup při otevírání květinářství

Zvažte otázku, jak začít a jak uspořádat obchod s květinami.

Registrační formulář

Pokud jde o tisk, PI má právo pracovat bez něj. Avšak ne všichni dodavatelé jsou připraveni uvolnit výrobky bez razítka na dokladech. V největší míře se to týká následujících skupin zboží: hrnce, půdy, hnojiva, přípravky.

Povinná dokumentace

V zásuvce (bez ohledu na oblast) musí být k dispozici balíček dokumentů a většina z nich by měla být k dispozici kupujícím. Patří sem:

Ostatní zbývající dokumenty (leasingová smlouva, potvrzení o registraci pokladny, pokladna) jsou také s výhodou uchovávány na zásuvce. Prodejci a květináři musí mít lékařské knihy, stejně jako odznaky s jménem a fotografií.

Certifikace

Certifikace se nevyžaduje, ale je tu nuance. Tento dokument inspiruje důvěru a náklady na fotokopie stojí podnikatel. Většina renomovaných dodavatelů podstoupí dobrovolnou certifikaci. Zbývá jen, aby si při zakoupení zboží pořídil kopii.

Co potřebujete k otevření květinářství

Největší infuze přicházejí v reklamě a vybavení. Nicméně rozdíl mezi množstvím vynaloženým na otevření bodu v tónové a vnitřek květin, docela solidní.

Reklama

Začátek bez dobré vnější reklamy je plytvat penězi. Pokud je místnost pavilonem, měli byste položit světelné krabice

ze čtyř stran. Samotná krabice stojí asi 1000 dolarů, ale je to jen špička ledovce. Hlavní náklady - dohoda ve správném případě, který může stát 10 tisíc dolarů (Moskevský čas). V regionech jsou tyto údaje mnohem nižší, ale nemohou být ignorovány (solidní položka výdajů).

Zařízení pro květinářství

Bez chladničky se nemůžete otevírat. Chladicí komora může být hotová, ale je velmi nepohodlná. Je lepší udělat "pro sebe". Není tedy nutné se okamžitě zabývat "mistry chladu". Nejprve je třeba vytvořit velmi "předpoklad" (výhodnější). Jedna strana chladničky by měla být "neslyšící". Je dobré, když je to zeď. Zbytek - plastové "okna" vyrobené individuálním měřením.

Dveře jsou povinné a je lepší pár (podle velikosti). Po vybudování kamery nainstaluje kazetový rozdělovací systém nebo kandidánek (možná i když existuje další "slepá" stěna). Spolu se všemi pracemi bude chladicí komora stát ve výši 120 až 200 tisíc rublů.

V tónech nebo malých pavilonech je nainstalován standardní split systém se zimní volbou. Proto jsou to náklady na konvenční klimatizační zařízení.

Potřebujete stojany na květiny, stejně jako květináče. Ve velkých komorách obvykle budují police a používají skleněné vázy. V tonerech a malých pavilonech se jedná o speciální stavby (asi 4 tisíce kusů) a plastové baňky (od 80 do 150 rublů).

Pokladna

Náklady na registrační pokladnu se pohybují od 9 do 15 tisíc rublů.

Nákup oddílu na malém pavilonu bude stát zhruba 40 tisíc rublů (moskevský čas). Kompletně vyplňte zboží velkým sklem: od 300 do 400 tisíc.

Související náklady

Balení pro květiny je nutné. Pro začátečníky se nemůžete dostat příliš unášet s barevnou schématem, můžete si koupit univerzální odstíny: oka, plsť, rohož, sisal, stuha. Transparentní celofán - №1. Vždy nutné. Jedná se o nejoblíbenější typ obalu. Dále budete potřebovat: drát pro gerbery, tep, lepicí pásku, lepidlo "pistole". Z nástrojů: stříhání, nůžky, floristické nože, štěrky. Všichni dohromady stojí asi 5 tisíc rublů.

Obchod s květinami a jejich umístění

Úložiště nebo zásuvka může být umístěna:

 • V tuně. Malý pokoj na kolech. Ve skutečnosti, přívěs.
 • V pavilonu. Malé místnosti, modulární konstrukce.
 • Ve zvláštní místnosti (vzácné, téměř nereálné štěstí).
 • V prvním patře obytné budovy (pouze první linka).
 • V nákupním centru.

Nejnižší nájemné je v obchodních centrech. Pak - tonery a pavilony.

Samostatná linka: internetový obchod. Měl by být otevřen s plně zavedenou obchodní činností. Nemůže existovat samostatně.

Geografická poloha květinářství (DŮLEŽITÉ!)

Ze správné volby umístění prostor, určených pro květinářství jakékoli úrovně, záleží, není moc, ani trochu, "osud" podnikání.

Okolí stanice metra není vždy velkou výhodou. Důležité je, kde odjíždí z nádraží: lidé přijedou domů nebo odejít z domova. Ale to není hlavní věc. Hlavní proud - dálnice. To dává velký proud.

Pokud si vyberete místo na trase blíže ke středu města, pak bude nejsilnějším dopravním prostředím, kde bude doprava směrem k oblasti a naopak: pokud se nacházíte ve spacích oblastech, potřebujete směr do centra.

Pokud je obchod umístěn u metra, ale vedle něj není žádná silnice, velké denní prodeje nemohou čekat. Samozřejmě, že v případě, že profesionalita personálu je na nejvyšší úrovni, a sortiment je vždy plná, včetně vzácných exotických květin a rostlin, dříve či později, se společnost bude pracovat na plný výkon, ale to bude trvat nejméně tři roky. Navíc musíte neustále provádět finanční injekce v reklamě, platit vysoce kvalifikované floristy a udržovat rozsah na správné úrovni. Podobné uspořádání interiéru barev - příliš dlouhý rubl.

Existují nuance. Ne každá skladba je zaručena rychlý start. 50% snížení kupní síly, pokud se nachází v obchodě:

 • na dálnici, na jehož silnicích je zakázáno zastavování automobilů.
 • Na trati, která se zdvojnásobuje.
 • Přímo na zastávce veřejné dopravy, kde je také parkování nemožné.

"Úskalí" pronájmu

Pokud pronájem svátků, stojí za to být opatrný. Nemůže existovat naléhavost. Dovolená - standardní potřeba jakékoli obchodní organizace. Je třeba alespoň vybavit prostory, přinést vybavení, zboží, zdobit okna. Ve většině případů to trvá několik týdnů. Pokud potřebujete opravu kosmetiky, některé změny, to bude trvat měsíc. Odmítnutí pronajímatele v standardní poptávce je důvodem, proč tento nájemní prvek nepůjdeme. S největší pravděpodobností buď neexistují žádná práva, nebo budou mít problémy se zdaněním.

Požadavek na zálohu ve výši dvou měsíců je oprávněn pouze pro nákupní střediska. Nedávno to ani praktikují.

Při registraci nájmu je nutné objasnit, zda je zahrnut měsíční poplatek účty za služby. Tarify za elektřinu a komunální služby pro komerční podniky se výrazně liší od spotřebitelských sazeb. Platba za elektřinu může dosáhnout 300 USD za měsíc. Náklady likvidace odpadků je také mnohem vyšší. Dále je nutné objasnit, zda pronajímatel obecně tuto dohodu uzavírá. Pokud tomu tak není, pak existuje riziko, že zbývá bez možnosti zbavit se obalového obalu a jiného vrhu, což bude hodně.

Při pronájmu v obchodním centru nebo bytovém domě byste měli okamžitě zkontrolovat dostupnost příležitostí pro vnější reklamu. Snadno to nemůže být. V tomto případě je rozumné opustit areál a najít další. U pavilonů existuje i toto pravidlo. Existují situace, kdy výška místnosti je taková, že vnější reklama nemůže být umístěna z důvodu nesouladu s architektonickým plánem okresu.

Obecně platí, že při uzavírání smlouvy byste se měli ucházet o pomoc právníka. Není to tak drahé, ale může vás ušetřit z mnoha potíží, až na to, že termín pronajímatele končí přidělením pozemku. Bude to velmi nepříjemné, pokud za pár měsíců bude budova v demolici.

Vlastnosti řady, jaké barvy se mají obchodovat

Pro malé plochy Nejlepší možností je obchodovat s čerstvě řezanými květinami. Potterové plodiny a příbuzné produkty na těchto místech jsou extrémně vzácné. Produkt této kategorie zaujímá vzácné místo, které může a mělo by být použito pro zvýšení rozsahu řezů.

Sortiment pro rampu

Sortiment je minimální. Tato oblast neumožňuje zachovat žádnou vážnou úroveň.

 • Karafiáty (několik barev: červená, bílá, skvrnitá).
 • Cluster karafiát (několik barev: bílá, růžová, skvrnitá).
 • Chrysanthemum je jednohlavý (bílá, žlutá, lila).
 • Chrysanthemum bush (bílá, žlutá, pestrá).
 • Rose (vínová, bílá, růžová, žlutá, skvrnitá).
 • Bush rose (růžová, bílá).
 • Gerbera (směs).
 • Tulipán (od února do června: bílá, žlutá, růžová).

Sortiment pavilonu

Pokud je plocha pavilonu řádově 10 metrů čtverečních, potom se sortiment prakticky neliší od sortimentu v tonaru. Počínaje 18 m2 můžete již koupit: orchideje, anthuriums, duhovky + zvýšení počtu odrůd růží.

Sortiment pro obchod

Počínaje 30 metrů čtverečním má smysl prodávat květináče, půdy, hrnce, krabice. V 50 metrové oblasti bude sortiment kompletní:

 • Celý možný řez, včetně exotických, ve velké chladicí komoře.
 • Umělé květiny. Sušené květiny. Hrnčířské plodiny, včetně velkoplošných.
 • Hrnce všeho druhu: plastu, hlíny, keramiky.
 • Půdy, hnojiva a jiné přípravky.
 • Vázy: od obyčejného skla až po autorovy práce.
 • Pohlednice.
 • Různé výzdoby pro dům a zahradu.
 • Předmětová literatura.

Ve velkém obchodě můžete a musíte organizovat balení dárků. Vítáme výrobu autorských karet. V kurzu jde všechno: sušené květiny, korálky, korálky, stuha, barevný papír. Hlavní věc je fantazie květinářství.

Jak uskutečnit nákup zboží

Hlavní nezměnitelné pravidlo - Nikdy neuzavřete jednoho dodavatele, i když má superprodukt. Nějaký druh vyšší moci a můžete zůstat nejen bez zisku v nepřítomnosti zboží, ale také způsobit nepředvídané výdaje spojené s platy zaměstnanců. Dále by měl být zohledněn nájem.

Ideální volbou je vybrat tři hlavní dodavatele. Trh je široce zastoupen: Holandsko, Ekvádor, Rusko. Takže musíte vybrat tři velkoobchodníky. Pokud dojde k jedné věci, obdržíme v každém případě dvě třetiny objednaného zboží.

V Rusku je Kolumbie velmi široce zastoupena. Tento výrobek je vhodný pouze pro pavilony. Prodáváme to rychle. Cena je poměrně nízká. Ruské květiny jsou dražší jednoznačně. Keramické kultury - Holandsko a Rusko.

Pro malé předpoklady, které jsou nutně vyžadovány na začátku, je nejlepší dodavatel "7 barevin. " Jedná se o demokratické ceny, široký výběr, plastový přístup. Kontaktujte správce a všechna omezení budou odstraněna (testováno). Je to holandská společnost, mezinárodní společnost. Co se týče zbývajících dodavatelů, musíte si vybrat nezávisle na základě jejich ceny a kvality dodaného zboží.

1. Základní nákup

V průběhu práce bude existovat základní sortiment - pozice a jejich množství, které se v každém případě prodávají. Bude to hlavní nákup. Bude muset provést předběžnou objednávku se všemi dodavateli, aby bylo zajištěno, že zboží bude přijato v určitých dnech. Je mnohem vhodnější vytvořit takové uspořádání pro životní prostředí. Za prvé, bude muset být několikrát znovu vydáno, pak se hlavní nákup uskuteční automaticky.

2. Nákup

Je to docela delikátní okamžik, který vyžaduje zkušenosti. Zde se koupí květiny, které se údajně prodávají. Je téměř nemožné vytvořit robustní seznam. Je třeba mít na paměti, že předkup je vždy dražší, protože jsou k dispozici základní slevy.

3. Nákupy svátků

14. února se uskuteční dvojí nákup. Navíc hlavní + předkup. Výrobek by měl být objednán tři týdny před dovolenou. Někteří velkoobchodníci mohou požadovat objednávku měsíc před dodávkou. Jejich poptávka by měla být uspokojena.

Objednávka na 8. března se provádí měsíc před datem 1. Tento nákup je desetinásobný. Bude nutné předplatit alespoň 30%. Při plánování toku finančních prostředků by se měl tento aspekt vzít v úvahu, stejně jako skutečnost, že ceny rostou poměrně vážně.

Snažit se vyjednávat s dodavateli o platbě po faktu může vést k jejich souhlasu a žalostnému výsledku. Riziko, že zůstane bez zboží v nejvíce obchodních dnech roku je příliš velký. Požadavky dodavatelů jsou více než opodstatněné. Vypočítají se pro květiny z vlastních prostředků, které pro sváteční objem prostě nemají dost. Na dražbách a na plantážích nesmějí květy jít do dluhů.

Ceny

Standardní zisk je 200%. Nicméně, pokud jde o produkt, který vypadá dražší, měli byste cenu uvést vyšší, protože se pravidelně snižuje na nový řez. Kromě toho při určování nákladů na čerstvě řezané květiny by se mělo začít z maximální ceny zboží, tj. Nákladů na květiny zakoupené při předkupu (je to dražší než hlavní). To se provádí pro stabilitu. Zákazníci nemají rádi cenovou nabídku. Zákazníci mají tendenci podívat se na květiny předem, několik dní před navrhovaným nákupem. Pokud se vybraný výrobek najednou stal dražším, člověk ho koupí, ale do tohoto obchodu se nedostane více.

Snížené ceny

V květinářství je tento proces povinný a musí být proveden včas. V chladicí komoře jsou květiny uchovávány poměrně dlouho, ale je nutné snížit jejich cenu nikoliv podle vzhledu, ale podle data nákupu. Nečekejte, až se ztratí prezentace. To se stane okamžitě a neodvolatelně. Pokud se květiny neprodávají do jednoho týdne, jejich náklady by měly být sníženy bez selhání. Květinářka je musí nejprve dát do práce.

Sezónní a svátky

Obchod s květinami je nepřetržitý proces, ale je velmi předvídatelný. Pokles se projevuje v následujících obdobích:

 • První dva týdny ledna kvůli dovolené.
 • Skvělý příspěvek. Slabé obchodování činí 49 dní, s výjimkou 8. března.
 • Květnové prázdniny (svátky).
 • Poslední dva srpen. Důvodem je příprava dětí do školy.
 • Září od druhého týdne. Důvod: období sametů.
 • Poslední dva týdny v prosinci. Každý se připravuje na oslavu nového roku.

Kromě těchto standardních "selhání" trh květin reaguje na prudké změny směnných kurzů a kolapsy burz cenných papírů. Důvody k identifikaci obtížné, ale trend je sledován. S řádným řízením obchodu nemá významný dopad na stav věcí.

Hlavní svátky je 8. března. Intenzivní obchod je zaznamenán téměř týden. Hlavní hype je 6. března, 7, 8. 4, 5 a 9 lze porovnat s méně významnými svátky. Poté klesá: 14. února, 1. září (dvojí základní nákup), Nový rok, Den učitelů, Den Tatiana.

Když se obchod nachází v centru města, v sobotu a neděli jsou "klidné" dny. Obchod zamrzne. Ve spacích oblastech naopak: Sobota je nejvíce obchodním dnem v týdnu.

Souhrn

Nejvýhodnější možností ve všech ohledech bude výběr velké plochy umístěné v prvním patře nákupního centra, tak blízko k centrální vstupní skupině. Samozřejmě, umístění samotného nákupního centra by mělo být optimální a splňovat výše uvedené požadavky. Bude to rychlý start.

Několik neměnných pravidel

 • Nemůžete ušetřit staré květy. Nelikvidní zboží poškozuje vitrínu a způsobí mnohem větší ztráty, než se zbavit.
 • Peníze na nákup prodaných souvisejících produktů musí být okamžitě odloženy. Pokud přenesete "později", můžete skončit s prázdným úložištěm.
 • Zaměstnanci musí být přímo závislí na zisku. Plat je přiřazen minimální. Zbytek -% tržeb. Čím více si květinářství získává, tím vyšší je zisk obchodu. Závislost je přímá a velmi rigidní.

Je třeba zajistit, aby květinářka byla spokojena. To je kreativita. To záleží příliš na něm. Nicméně, bdělost nemůže být ztracena. Organizace video dohledu je nejlepší cesta. Můžete zaplatit hodně, ale nemůžete se nechat oklamat. Bohužel, květinářství nemůže být postaveno na důvěře, nicméně by to bylo žádoucí. V opačném případě majitel obchodu hrozí, že jeho zisk bude nižší než plat prodávajícího.

Mám otevřít květinářství na základě povolení?

Jednou z možností, jak otevřít květinový obchod, je zakoupení franchisingu provozního obchodu. S touto volbou získáte připravený obchodní model s podrobným popisem místa, kde můžete koupit květiny, jak je ukládat, a odpovědi na mnoho dalších otázek, které vzniknou během práce obchodu. Co se týče těchto informací, je však nutné zaplatit (jak je známo, že sýr je zdarma pouze v pasti na myši a dokonce i tehdy jen pro druhou myš).

Podívejme se na příklad franchisové nabídky "Mambuket", která poskytuje nákup franšízy ve srovnání s otevřením obchodu od začátku.

Srovnávací tabulka otvírání skladu franšízou a samostatně (podle prezentace "Mambuket")

Jak vytvořit květinovou firmu? Vedení.

Jak otevřít květinovou firmu?

Finanční stav společnosti je do určité míry určen poptávkou po květinách a to je fakt, který dokládají výsledky provedených studií. Ekonomové tvrdí, že čím bohatší region nebo město, tím více květin se prodává na jednoho obyvatele. Ale toto tvrzení nelze nazvat absolutní, protože určitou roli v této věci hraje mentalita.

Je třeba poznamenat, že prodej květin je v top 5 nejžádanějších globálních firmách. Tento jev není překvapující, protože v mnoha životních situacích jsou potřebné květiny, je to umění, které dává lidem pozitivní emoce, radost, úsměvy.

Je to ziskové podnikání - květinářství, jaký druh zpětné vazby?

Je samozřejmé, že pro podnikání ziskové musíte pochopit jemnosti péče a pěstování květin. Pokud si člověk rád zahraje na zahradě, rozmnožuje nádherné rostliny ve vnitřních prostorách a pozná smysl ve vysokohodnotných sazenicích, potřebuje hobby, aby se změnil v podnikání.

To znamená, že osobní záliby podnikatele hrají obrovskou roli, protože když zaměstnání člověka přináší emocionální potěšení, pak se také postupně doplňuje rodinný rozpočet.

Chcete-li odpovědět na nejdůležitější otázku, zda květinářství přináší zisk, pamatujte si vzrušení na svátky, například před svatým Valentýnem a před Mezinárodním dnem žen. Není to všechno svátky, takže pokud je vše organizováno správně, můžete získat dobré peníze.

Kromě toho jsou květinová uspořádání oblíbená jako dárky příbuzným, přátelům, blízkým a obchodním partnerům. Jsou zakoupeny nejen na velkých svátcích, ale také v pracovních dnech pro zdobení bary, restaurace, hotely, lázeňské salony. Bez květin nebude svatební oslava plná a na jubileích jsou nesmírně populární.

V předvečer svátku barev zvyšuje náklady, například, pokud vezmeme v úvahu 8. března šestý ze zvyšování cen, a v přímém denním dovolené dosáhnou svého vrcholu a kytice jsou 2-3 krát více.

Proto můžeme s jistotou říci, že květiny jsou komoditou, a podle odhadů finančníků, obrat tohoto trhu v Rusku v loňském roce činil více než miliarda dolarů.

Mnozí začátečníci květinářství nevytvářejí to od začátku, ale kupují již připravené. To, pokud zakoupená firma "pracuje" v některých okamžicích dokonce lépe než od začátku. Chcete-li to provést, musíte hledat vhodnou možnost na různých zdrojích soukromých a firemních reklam.
Vyhledat na internetu něco jako:

- koupit květinový obchod;
- otevření obchodního plánu květinářství;
- květinářství k nákupu;
- prodej květin;
- prodej květin;
- nakupujte levné barvy.

Existuje mnoho nabídek a jistě najdete něco, co je pro vás to pravé. Ale opět: musíme být opatrní, pečlivě si před nákupem pečlivě zkontrolovat, aby nedošlo k nákupu dudlíku! Nebo problémy místo zisku.

Květinové podnikání od začátku. Formáty maloobchodních květin

Samozřejmě, prodej květin je výnosný a riskantní obchod. Tvořiví lidé, kteří chápou botaniky, otevřou prodejny, chtějí si uvědomit své schopnosti a obdržet peníze současně.

Ale ne všichni tak hladce, jak by se mohlo na první pohled zdát, protože na rozdíl od pozitivních aspektů, tj estetiky a ziskovosti, tam jsou nepříjemné, jako je křehkost výrobku a souvisejících ztrát.

Maloobchodní obchod s květinami je konvenčně rozdělen do čtyř formátů:

 • - pavilony umístěné u metra a v přechodech;
 • - malé obchody, které se nacházejí v nákupních centrech, na přeplněných místech;
 • - specializované butiky umístěné na nejrušnějších ulicích centra města;
 • - Kromě současného obchodu s květinami je vhodné otevřít internetový obchod - virtuální realita je nyní velmi důležitá.

Květinový pavilon je obrovská konkurence

Dnes se nacházejí malé květinové pavilony doslova všude, protože v blízkosti každého metra a ve všech přechodech jsou takové prodejny. Je pravda, že existuje mnoho potenciálních kupujících, protože jsou to velmi živá místa.

Důležitým předpokladem pro rozvoj takového podnikání se považuje za úspěšnou lokalitu, protože květy jsou zbožím podléhajícím zkáze, takže je velmi potřebný obrat.

Základem prodeje v malém pavilonu jsou řezané květiny, jejichž sortiment je 15-20 pozic. Ale jako další procento příjmů je balení.

Obchod květiny - skvělé příležitosti

Na rozdíl od malého pavilonu má květinářství dobrou obchodní plochu, tzn. Nabídka nabízených produktů je širší.

Kromě řezaných květin v prodejně můžete uspořádat prodej kompozitních kompozic, květináčů, suvenýrů, dárků, stejně jako různých půd a podobných souvisejících produktů.

Vzhledem k tomu, že v sortimentu jsou uvedeny nejen produkty podléhající zkáze, majitelé podniků mohou snížit náklady, což je zásadní argument.

Pokud jde o zisk, nezáleží pouze na obratu, protože můžete prodávat méně barev a zbytek příjmů se získává z prodeje keramiky, květináčů.

Samozřejmě, pokud je obchod organizován, je třeba věnovat velkou pozornost náboru zaměstnanců. Přátelský, kompetentní, znalý v barvách prodejců, bude moci nejen prodávat zboží, ale také poskytne kupujícímu konzultaci o této nebo téhle otázce. Etická složka je také důležitá, protože je prostě chválit zákazníka za vynikající chuť a může se z občasného kupce obrátit na trvalý.

Květinářství vyžaduje významné investice, které nelze srovnávat s otevřením malého pavilonu. Vyplatí se pomaleji, ale stabilita patří mezi nepochybné výhody tohoto formátu a to vše díky bohatému sortimentu a dostupnosti pravidelných zákazníků.

Květinový butik - nový směr

Květinové salony jsou opravdu úžasné podnikání, protože tam je všechno krásné: design místnosti a květinové kompozice vytvořené těmito mistry a aura v této místnosti je zvláštní. Příslušní prodejci jsou také relevantní, protože závisí na ziskovosti.

Chcete-li uskutečnit otevření obchodu s tak vysokou úrovní, budete potřebovat pořádné množství peněz, ale navzdory vysokým nákladům v budoucnu získáte vynikající procentní podíl příjmů. Jedná se o slibnou firmu, protože s květinovým butikem můžete vstoupit do firemních klientů.

Například návrh pouze jedné firemní bankety přináší zisk, který je srovnán s týdnem květinářství. V budoucnu, kdy bude podnikání upraveno, můžete otevřít celou síť salonů, která pokryje všechny oblasti města.

Internetový obchod - moderní obchodní nebo květinová prodejna po celý den

Dnes žije život velmi rychle, takže mnoho lidí nechce strávit svůj drahocenný čas na výletech do květinových obchodů a specializovaných butiků. Z tohoto důvodu v současné době žádný online obchod nemůže udělat.

Cena jeho otevření není příliš velká, například nejjednodušší internetový obchod bude stát tisíc dolarů. Ale jak říkají, hra stojí za svatbu, protože zákazníci mohou bez nutnosti opustit kancelář nebo být doma objednávat květiny v butiku nebo v obchodě.

Jedná se o skvělý prodejní kanál, díky němuž se tržby výrazně zvyšují. Je však také třeba vzít na vědomí dodatečné náklady na dodání a zohlednit velmi pravděpodobnou pravděpodobnost vrácení zboží.

A přesto, pokud neexistuje žádná pravidelná prodejna květin, neotevírejte internetový obchod, protože je to velmi riskantní podnik, zboží je podléhající zkáze a v počáteční fázi klientů nebude mnoho.

Tiché detaily otevření květinového pavilonu

Vždy existuje poptávka po květinách: někdo se ponoří k datu, někdo závodí na narozeniny... Chcete-li otevřít květinový pavilon, je třeba vzít v úvahu následující důležité body:

 • - zaregistrujte se jako podnikatel;
 • - najmout jednoho nebo dva prodejce;
 • - dát pavilon nutně na "inteligentní" místo: přechody, zastávky;
 • - mít kontakty s dodavateli květin.

A nyní tyto body podrobněji zvážíte, abyste poskytli jasný obraz o otevření malého květinového pavilonu. V zásadě není nutné vytvořit v tomto případě právnickou osobu, která by se dostačovala k registraci jako individuální podnikatel.
Tento proces se provádí při daňové kontrole v místě bydliště.

Pokud mluvíme o prodávajících, může se platba jejich práce skládat buď z platu a procentu prodeje, nebo úplně od procenta tržeb. Je třeba také pochopit, že obchod s květinami má zvláštní povahu, takže pavilon by měl začít brzy a blíž k půlnoci, protože květiny lidé kdykoli koupí. Tato skutečnost naznačuje, že je nutné zaměstnat dva zaměstnance, nikoli jeden.

Důležitým faktorem úspěchu malého maloobchodu je výběr místa: na jedné straně musí být průchod (v blízkosti autobusové zastávky s stanicí metra) a na druhé straně - v blízkosti by neměli být žádní soutěžící. Pokud jde o pavilon, lze jej zakoupit nebo pronajmout.

Kontakty s dodavateli jsou stejně důležité. Jako možnost se můžete dohodnout na dodávkách s květinovým skleníkem. Ale s cílem minimalizovat rizika, je lepší uzavřít transakci s takovým plánem: prodávající vyplácí prodávané květiny a neprodané zboží je vráceno dodavateli.

Při otevření pavilonu je třeba si uvědomit, že květiny na takových místech kupují lidé s nízkými platy, takže vždy chtějí ušetřit peníze. Ukazuje se tedy, že nestojí za to koupit profesionální stánky, drahé dekorační police a další potěšení, protože kvůli své insolventnosti se této skupině obyvatel nelíbí "krása".

Pavilon nemusí investovat spoustu peněz, veškerou sílu a duši, od té doby se bude stát jako skutečný obchod. To nepovede k dobrému výsledku: kupující si budou myslet, že se pro nadbytečnou krásu překrývají za přehnanou cenu, to znamená, že nebudou kupovat květiny.

Založit svůj vlastní podnik s obchodním on-line kvalitní franchisové - je to nejlepší řešení pro začátečníky: https://www.russtartup.ru/franchajzing/franshiza-internet-magazina.html

Optimální verze návrhu pavilonu pro květiny: dřevěné police, běžné plastové kbelíky, vázy, stůl, kanceláře. Kupující okamžitě uvidí, že tam jsou lidé a nejsou tam žádné vysoké ceny. Proto se musíte zabývat sortimentem, nemělo by to být příliš mnohostranné, protože zákazníci si nemohou dovolit vzácné a drahé květiny.

Například můžete nabídnout zákazníkům výběr z 5-7 stupňů kolumbijských růží, druh 2-3 střední holandské růže, chryzantémy platových tříd 4-6, a, samozřejmě, lilie, gerbery, kosatce, tulipány a trochu zeleně. Také na skladě by měly být 5-6 připravené kytice, z nichž několik v červené a bílé.

A ještě jeden důležitý bod - nepotřebujete vázat květy na polovinu prázdné. Důsledkem je, že zákazníci si myslí, že jsou velmi netradiční: mnozí věří, že zboží, které je v poptávce, bylo dlouho prodáno a nejvíce nevyžádané květiny zůstaly.

A někteří si myslí, že poloprázdná váza je důkazem platební neschopnosti majitele pavilonu, protože vázy nevybuchnou barvami (jistě kupující vezme květiny z nejplněnější vázy). Takováto chyba by neměla být povolena, takže je třeba se uchýlit k mazanosti, míchání zakončení květin s jinými odrůdami a odstranění prázdných nádob.

Jak otevřít květinářství: tipy a triky

Ano, je těžké najít dnes dobré místo pro obchod, protože nejlepší místa jsou již obsazena, a pokud je propuštěn, je třeba se připravit na vysokou cenu pronájmu.

Samozřejmě, uspořádání obchodu a výběru sortimentu je složitějším úkolem, než zdobením pavilonu, ale s vědomím jemností a nuancí, můžete udělat vše co nejpřesněji a poskytnout si normální zisk.

Obecné informace

Květinářství by mělo vypadat útulně, pohodlně, atraktivně a také musí být moderní opravy. Kromě toho je nutné si zakoupit úhledné květinové podstavce, stolky, skříně, police jemné dřevěné dýhy, chrom, závěsné poličky pro balení, kovové nebo skleněné vázy / baněk barev.

Kromě toho musíte mít:

 • - chladiče;
 • - nože a sekací stroje;
 • - počítač, tiskárna, internet.

Také na stole by měly být vizitky (není nutně nejlevnější, okamžitá polygrafie je také vhodná), je žádoucí vybavit vstup s teplou oponou a v obchodě byste měli instalovat klimatizaci a dát skleněnou ledničku.

Je třeba říci, že zákazníci Květinářství jsou zcela odlišné zákazníci: lidé prostě přijdou do obchodu, protože nesouhlasí s pavilony a jsou ochotni platit peníze za něco, co prodejci přizpůsobit se jejich vkusu.

Samozřejmě, toto je stále daleko od klientů květinových butiků, protože kupci studují cenové značky, volí a vyžadují něco.

Pokud jde o sortiment, musí být rozsáhlé a rozmanité. Například to je dobrá volba: deset až patnáct odstínů růží, osm až deset druhů chryzantém, čtyři druhy lilie, gerbery a široký výběr jarních květů.

Exotické a tropické květiny, jako jsou orchideje, strelitzia, hortenzie, anthurium, jsou vítány, ale stačí je koupit v malých dávkách. Důvodem je skutečnost, že zákazníci chtějí mít na výběr, vyžadují je, ale stále zřídka používají, preferují tradiční barvy.

Jak již bylo řečeno, měli byste diverzifikovat sortiment květináčů, půd, keramiky a podobných výrobků. Například, pokud vezmeme v úvahu pokojových rostlin, zde je třeba rozvíjet podnikání ve dvou oblastech: Tyto rostliny kvetoucí v příslušném období, a více nenáročný rostliny (Ficus, kaktusy, Dracaena, Monstera).

Vyberte název úložiště - hlavní bod

Jako jedna známá animovaná postava "jak říkáte jachtu, tak to bude plavat". Toto prohlášení není předmětem pochybností, proto je třeba věnovat zvláštní pozornost tomuto aspektu.

Název obchodu by měl dát lidem radost, měl by znít krásně a nějak květinově. Také jméno by mělo být snadno zapamatováno a nespojeno s nevhodnými věcmi: dekorace, parfémy.

Navíc byste měli provést důkladnou analýzu kategorie spotřebitelů tím, že budete pozorovat své konkurenty poblíž vaší prodejny. Po určení věku potenciálních kupců je nutné filtrovat dříve vymyšlené názvy, přičemž pouze ty, které přilákají lidi z cílového publika.

Stručný návod k otevření květinářství

Abychom shrnuli výše uvedené skutečnosti a doplnili je o nové argumenty, můžeme vypracovat takový akční plán:

 • - pro začátečníky je žádoucí získat základní vzdělání v oboru květinářství: například zapsat se do kurzů květinářství. Také si musíte přečíst odbornou literaturu, nezapomínejte na sledování zpráv na internetu, uvědomte si vývoj a pochopte moderní trendy;
 • - obchodní registrace - pokud v této oblasti není dostatek znalostí, můžete požádat o pomoc advokátní kancelář. Zaměstnanci takové organizace poskytnou příslušné konzultace za úhradu a pomohou připravit balíček dokumentů;
 • - Prostory pro sklad musí být v místech s vysokou průchodností, kromě toho musí být otevřené pro prohlížení;
  - nákup potřebného vybavení, nástrojů;
 • - výběr dodavatelů není neméně důležitý. V této fázi je nutné studovat seznam organizací, které mohou zakoupit květiny (skleníky, farmy). Také je třeba se informovat o kvalitě produktů, zjistit podmínky dodávek a hledat odkazy na dodavatele;
 • - vybavení a výzdobu obchodu. Zde můžete využít vaši představivost a znalosti získané v kurzech floristů. Nezapomeňte, že vitrína by měla být atraktivní, aby lidé, kteří projíždějí, chtěli jít do obchodu;
 • - další výhody jsou vždy užitečné - může to být doručení, vytvoření kreativních a originálních gratulací. Tyto možnosti pozitivně ovlivňují rozšíření publika kupujících;
 • - reklama - motor obchodu. Toto pravidlo nebylo zrušeno, protože je velmi efektivní.

Prostředky proti zničení - samostatné téma

Průvodce otevření květinářství by byl neúplný, ne-li zmínit speciální prostředky, které se přidávají do vody a zabraňují vývoji patogenních bakterií.

K boji proti škodlivým mikroorganismům se často používají belgické práškové probiotiky, stejně jako antibakteriální konzervační přísady. Co se týče nejlevnějších možností, jsou to staré a můžete říct "levné" prostředky: kyselinu acetylsalicylovou, manganistan draselný, kyselinu citronovou.

Pokud máte velké plány na rozvoj dlouhodobé podnikání a chce získat loajální zákazníky, unést speciálních prostředků, to znamená, že konzervační látky a probiotika by neměl být, protože tyto látky odpojit rostlin odolnost vůči bakteriálním pozadí.

Výsledek je zřejmý - kupující přináší květiny domů, dává je do obyčejné vody z vodovodu, kytice je velmi rychle postiženo bakteriemi a mizí.
Rychle rostoucí rostliny se nejlépe používají k vytváření květinových obrazů, suchých kytic, než k napodobení živého druhu až do okamžiku realizace, klamání klienta.

Květinový butik - akrobatický květinový obchod

Co mám dělat, abyste otevřeli květinářství?

Prvním krokem je najít správné místo. Právě teď byste měli vzít v úvahu nejen umístění, ale také být vedeni možností provést opravy, kardinální re-plánování.

Je mnohem lepší, pokud jsou prostory vlastněny, nebo jako extrémní možnost lze pronajmout dlouho. Faktem je, že květinový butik je slibný obchod, ale jeho vývoj bude vyžadovat určité časové období.
Základní principy, které je třeba aplikovat v praxi, jsou:

 • - pečlivou údržbu databází zákazníků, důvěrnost;
 • - Majitel butiku musí pravidelně navštěvovat výstavy, číst hodně literatury;
 • - nákup květin je prováděn pouze od důvěryhodných dodavatelů, a to i navzdory vysokým cenám;
 • - pro práci je třeba vzít výjimečně profesionální floristy se jménem, ​​s dobrými pracovními zkušenostmi;
 • - majitel salonu se musí zabývat všemi malými věcmi, počínaje podmínkami ukládání určitých odrůd květin, rostlinami v květináčích a končící se myšlenkami vytváření neobvyklých kompozic.

Květinový salon

- je to nejen prodej květin, ale také poskytování široké škály doplňkových služeb: například práce s exotickými rostlinami, které jsou na zakázku. Stručně řečeno, salón zná jméno každého zákazníka, pije jej čajem / kávou, zohledňuje chuť, přání a prodává tyto služby za spoustu peněz.

Také by mělo být poznamenáno, že zákazníci nemusejí podvádět - pokud nemůžete přinést určitý typ květin včas, je lepší si o tom mluvit přímo, protože kupující tohoto druhu primárně oceňují úroveň služeb.

Pokud jde o přímý návrh prostor, mělo by se vše promýšlet před nejmenšími detaily. Například pro ukládání pomocných materiálů potřebujete oddělený pokoj a balení neupravených barev v kbelících nemusí být předurčeno.

Chcete-li vybavit butikou "střední ruku", měli byste si zakoupit:

 • - dobré floristické stojany;
 • - lednička ze skla;
 • - pár stolů, židlí;
 • - na oknech je žádoucí zavěsit záclony a závěsy, vyhnout se používání žaluzie;
 • - alespoň jeden počítač a kompletní sadu kancelářských zařízení. Pokud jde o program, nejvýhodnější je 1C, protože je ideální pro požadavky účetního, skladovatele, správce klientů.

Můžeme tedy jednoznačně vyvodit závěr: salon by měl být navržen stylově, ale pouze ne minimalistický, protože prodává emoce a samozřejmě i květiny...

Ale co sortiment? Musí uspokojit všechny požadavky, zasahující do šířky a rozmanitosti. Klient najednou mrkne fialové růže a na něj na oplátku "brzy přiveze z Holandska, nebojte se."

Významnou výhodou květinového butiku je skutečnost, že není zapotřebí nákup velkých šarží květin. Důvod je jasný - kupující chápou, co znamená "přivést na objednávku" službu, neboť každý den čelí podobnými postupy.

Například si můžete koupit květiny na balení, ale současně by mělo existovat nejméně padesát druhů. Kromě toho je poměr růží k jiným květům výrazně snížen, protože v sortimentu jsou holandské gladioly, lilie údolí a narcisy.

Ale to není všechno zásluhou podnikání tohoto formátu, protože zákazníci nevyžadují dlouhotrvající barvy. Pokud je buket jen tři dny, stačí jim to. Co to dává? Tajemství spočívá ve skutečnosti, že existují vynikající příležitosti, pokud jde o provádění různých technik tkaní, strun.

Ukazuje se, že ačkoli kytice netrvá dlouho, je to skutečné umělecké dílo, originální a jedinečné.
Při otevření high-end květinového butiku nezapomeňte, že čím více služeb nabízíte, tím lépe. Lidé kupují domy a byty a úkolem květinářů je vytvořit tam příjemnou atmosféru, která má odpočinek. Mohou to být čerstvě řezané květiny, rostliny v květináčích, svícny, vázy. Vezmeme-li dohromady v místnosti zvláštní mikroklima, která zlepšuje náladu a naplňuje člověka životní energií.

Totéž platí pro pracoviště v kanceláři, protože lidé stráví spoustu času v práci. Můžete například ozdobit stěny obrazy nebo nádhernými panely sušených květin. Tady let fantasy je neomezený, tam bude talent, pak podnikání půjde nahoru.

Mnoho zajímavých a užitečných informací je obsaženo v informačním manuálu o vytváření a rozvoji vlastního podnikání: "Jak otevřít úspěšný obchod"?

A víte, jak dosáhnout úspěchu v podnikání díky zkušenostem úspěšných podnikatelů? Přečtěte si:

Kromě vytváření kytic a kompozic navrhli designéři události, které vyvíjejí individuální přístup ke každému klientovi. Dnes je floristika na vrcholu, kvůli květinám si na stěnách, girlandách a ohromných svatebních kyticích můžete udělat nepředstavitelné skladby. Je také možné sestavit květinové kombinované koše, například ze sušených květin a živých rostlin.

Klienti pro květinový salon mohou být hledáni buď samostatně, nebo potřebujete kontaktovat svatební kanceláře, organizace interiérového designu. Samozřejmě s každou přijatou objednávkou budete muset počítat určité procento, ale zákazníci nebudou mít nedostatek, to znamená, že se podnik bude aktivně rozvíjet.

Co se týče zimní sezóny, v tomto ročním období je méně svátků a oslav, ale to není důvod k uvolnění. Například v zimě se můžete hustě zabývat designem interiérů, prodejem příslušenství, květinami v hrncích.

Vytvoření online obchodu - racionální řešení

Na ulici nové století, webové zdroje dnes jsou velmi žádané, protože jsou budoucností. Z tohoto důvodu byste měli vážně přemýšlet o vytváření svého online obchodu na základě fungujícího podnikání.

Například pokud je květinářství již otevřené, musíte hledat zdroje přímého prodeje. Otevřít celou síť obchodů nemůže každý podnikatel a jedna zásuvka neposkytuje vždy dostatek zákazníků. Co mám dělat? Jak najít kupce? Někteří majitelé firem preferují pasivní akce, doufá-li se o vnější faktory:

 • - jakost;
 • - služby;
 • - atraktivní hodnota zboží.

To je špatná cesta, kterou byste neměli sledovat, pokud potřebujete dosáhnout určité výšky a získat dobrý kapitál. Inovační technologie se nyní rychle rozvíjejí a je obtížné bez nich. To znamená, že otevření online obchodu není rozmar, ale naléhavá nutnost.

Pokud je internetový obchod vytvořen na základě floristického butiku, měl by být prostě propagován a profitován. Kromě toho musí být stránka spolehlivě chráněna, aby soutěžící nekopírovali fotografie vašich děl, a pak je rozdělili na své vlastní. Je však žádoucí dokončit stránku vizitky s videozáznamy mistrovských tříd pro tvorbu květinových kompozic.

Můžete jít ještě daleko, protože takové mistrovské třídy se mohou rozvíjet do kurzů floristiky. Takové kurzy dnes mají neuvěřitelnou poptávku mezi těmi, kteří chtějí profesionálně růst, a mezi těmi, kteří se prostě chtějí naučit krásné koníčky. To znamená, že takovým zdrojem můžete nejen zvýšit výnosy, ale také připravit potenciální zaměstnance.

Nezávisle vytvářet vysoce výnosný internetový obchod je nepravděpodobné, protože je třeba vzít v úvahu naprosto všechny momenty. Pokud například uvažujete o návrhu, můžete si objednat individuální variantu nebo použít předem připravenou šablonu. Hlavní věc je, že by to mělo být atraktivní, pozvat, zapamatovatelné pro kupce. Pokud jde o nadměrnou dekorativitu, je důležité, aby se nepřeháněl, aby klient nezapomněl, proč šel na místo.

Co se týče výběru hostingu, to vše závisí na místě, které musíte přidělovat obchodu - nemusíte ušetřit na obsahu, protože budete muset umístit mnoho fotografií kytic, kompozic. Jedním z hlavních ukazatelů dobré práce internetového zdroje je jeho dostupnost kdykoliv během dne a to vyžaduje vysokou rychlost serveru.

Jméno domény by se mělo nejen shodovat s činností, ale také snadno zapamatovatelné. Vynikající, pokud je počet znaků v něm minimální. Ve skutečnosti je nalezení správné volby obtížné, ale nemusíte se vzdát, protože doménové jméno je vybráno po dlouhou dobu.

Jedním slovem je, že proces vytváření internetového obchodu je těžkopádné podnikání, takže je mnohem lepší využít pomoc kvalifikovaných odborníků, aby vše fungovalo jako hodiny.

Chápeme, že pro vytvoření úspěšného podnikání: "Advocate Agency" musíte mít zvláštní vzdělání a zkušenosti. Ale možná vás zaujme vedení: "Založení advokátní kanceláře."
Vytváření úspěšného podnikání je důležité, ale stejně důležité je dosažení úspěchu ve vašem osobním životě: Více >>

Je také možné mít obchodní případ, kdy internetový obchod nemá základní základ. Jak se to děje v praxi?
Zdá se, že je vybaven kytice, která prodává kytice výhradně prostřednictvím internetu. Tento přístup k podnikání má své výhody, protože nepotřebujete:

 • - vyhledání pronajímatele;
 • - zaměstnávat zaměstnance;
 • - vynaložit peníze na opravu a uspořádání obchodu;
 • - koupit zařízení;
 • - vést horlivý boj s četnými konkurenty.

Zákazníci se v zásadě nezúčastní takového workshopu, avšak možnost takovéto schůzky by se měla předpokládat například v případě, že by byl chycen velký zákazník. Z finančního hlediska je nejlepší možností pronajmout si kancelář v levné budově.

V kanceláři by měla být přijímací místnost, v kombinaci s kanceláří, kde se zařízení nachází, a samozřejmě i dílna: květináři tam pracují a kurýři čekají na objednávky.

Není pochyb o tom, v kanceláři by měla být navržena komunikačního systému, a to jak mobilní i město, protože to může odejít zároveň několik hovorů - každá z nich je velmi důležité, protože to je jediný zdroj příjmů.

Abych byl upřímný, v Rusku nelze tento způsob podnikání považovat za vysoce efektivní, takže je lepší mít maloobchodní prodejny a na jejich základě vytvořit virtuální zdroj.

Vytvoření online obchodu, který prodává výhradně květiny, je špatný. V internetovém obchodě jsou velmi dobře prodávány a další související produkty. Můžete například vytvořit květinovou květinovou prodejnu, internetový obchod s květinami v květináčích, internetový obchod umělých květin, internetový obchod s květinovými sazenicemi, internetový obchod s květinovými vázami apod.

Existuje spousta souvisejících produktů a dokonce i pokyny pro květiny, pomocí kterých můžete vytvořit několik malých internetových obchodů nebo je kombinovat do jednoho mega internetového obchodu.

Hlavní tajemství gramotné organizace květinářství

Pokud jste připraveni otevřít ziskový, ale riskantní obchod, přečtěte si některé důležité aspekty, které se ve skutečnosti budou dále diskutovat.

Důkladná studie o nuance trhu

Zvláštní problémy při zahájení podnikání by neměly vzniknout: musíte si pronajmout obchod, vyřídit potřebné dokumenty, objednat květiny od dodavatelů a začít s vývojem. Ale nejprve byste měli pečlivě promyslet vše, analyzovat situaci, zjistit, zda existuje mnoho konkurentů a jak silné jsou.

Vytvoření nejoblíbenějšího sortimentu

Velký obrat je nejdůležitější součástí květinářství. Jako alternativu může být sortiment tradiční: růže, karafiáty, chryzantémy, gerbery, tulipány. Kvůli této "zlaté rezervě" majitelé této firmy pokrývají měsíční výdaje, tj. Daně, pronájem prodejního místa, platy zaměstnanců. Proč jsou růže nejvýhodnější prodávat?

Zde mluvíme nejen o subjektivních preferencích klientů, ale také o ekonomických a biologických faktorech. Jednoduše řečeno, toto je snadné vysvětlit: růžový bush kvete bez transplantace několik let a chryzantémy musí být vysazeny každý rok.

Pro začínajícího obchodníka budou takové znalosti velmi užitečné, protože na nich závisí ekonomická efektivita.

Dobré místo pro obchod

Ziskovost obchodu s květinami přímo závisí na umístění pavilonu, obchodě, salonu. Nejrychlejšími jsou výlohy v blízkosti metra, v podzemních chodbách a dalších místech s vysokou průchodností.

Také obchod s květinami je do jisté míry momentální povahy: člověk chodil kolem obchodu, spatřil květiny neobvyklé krásy, vešel dovnitř a koupil je, i když to neudělal.

Správné podmínky pro skladování květin

Květiny - určitý produkt, dlouho nebudou čekat na svého kupujícího a prostě uschne. Doba jejich realizace není příliš velká, proto musí v krátké době jít od dodavatele do bytu klienta.

Cesta začíná skutečností, že čerstvě nakrájené květiny jsou ochlazeny na 0-8 stupňů - takže se chemické procesy zpomalují a květy mohou být ošetřovány léky, které zpomalují proces rozkladu. Jsou také umístěny do výživného roztoku kyseliny askorbové nebo glukózy, opatrně zabaleny a dodány na letiště (samozřejmě, pokud jde o zámořské dodávky).

Zatímco letadlo je ve vzduchu, zpracovává se celní prohlášení, po příjezdu je náklad kontrolován celními úředníky, fytosanitárními službami a po jejich schválení jsou květiny propuštěny do volného oběhu.

V prvních fázích podnikání je správná organizace dodávek a prodeje hlavními úkoly začínajícího podnikatele. To je a leží hlavní nedostatek podnikání, protože maximální doba prodeje většiny druhů květin je týden. To znamená, že podnikatel musí vypočítat možná rizika a objednat pouze objem, který bude proveden včas.

Flexibilní cenová politika

Není vhodné nabízet zákazníkům výjimečně drahé a exotické květiny, protože ne všichni mají stejné finanční příležitosti. Je dobré, když si zákazník může koupit levnější variantu, například koupit květiny zabalené do balicího papíru. Ale bohatší lidé nakupují oranžové kytice, pak jsou dodatečně zaplaceny služby designer-květinářství.

Plody aktivity by měly být v dohledu

Co to znamená? Samozřejmě, že hovoříme o účast na různých výstavách: na jedné straně, můžete ukázat, co může, a na druhé straně, přilákat nové zákazníky.
Je-li podnikání již dobře rozvinuté, můžete na nějakém místě sponzorovat - designéři vyzdobují sál, vyrábějí kytice pro doručení, čímž propagují své dovednosti.

Květinářství - vážnou aktivitu, která vyžaduje maximální pozornost, znalosti, dovednosti. Praxe ukazuje, že náklady se vyplácejí zhruba za jeden a půl roku, takže máte zdravou mysl, můžete dosáhnout dobrých výsledků. Šťastie doprovází odvážné a odhodlané lidi, ale kdo neriskuje, nepije šampaňské, je to známá skutečnost.