Podnikatelský plán: jak otevřít kancelář pohřebních služeb

Organizace pohřbu je problémová záležitost, která je vzhledem ke specifikům nutná v krátké době. Proto se často lidé obracejí na kancelář pohřebních služeb, která profesionálně organizuje pohřby

Život je takový, že úmrtnost v každém případě dosahuje 100%, to znamená, že všichni lidé jsou smrtelní. A poslední rozloučení s zemřelým je také důležitým momentem pro příbuzné a přátele. Organizace pohřbu je však problémovou záležitostí, která se vzhledem ke specifikům musí připravit v krátké době. Proto se často lidé obracejí na úřad pohřebních služeb, který profesionálně pořádá pohřeb.

Než začneme

Chcete-li organizovat tuto firmu, musíte pečlivě definovat seznam služeb. Záleží na tom, která kategorie obyvatel bude používat vaše služby. měšťácké zákazníci objednávají částečné zajištění pohřbu, například pouze rakve, věnce, pohřební vůz, méně pravděpodobné, že použití služby nebo pohřební komplex „na klíč“.

Místo:

Významnou roli ve ziskovosti kanceláře pohřebních služeb má své místo. Pokud se jedná o malé městečko, pak se rituální kancelář lépe nachází ve středu, ve velkých městech je prostor v blízkosti nemocnic a morgů, stejně jako hřbitovy. Oblast je závislá na seznamu služeb: Pokud děláte jen prodejem zboží, které je jediné showroom pro plnou rituální Bureau také nutné sále rozloučení se zesnulým, zařízení k přípravě těla pro pohřeb. Celkem se musí vypočítat nejméně 200 m2.

Zařízení

Nejjednodušší pohřební služby, který se zabývá pouze s prodejem zboží, prakticky nevyžaduje vybavení, jen malé investice do opravy (obvykle neliší pompéznosti). Kromě toho může vaše společnost poskytnout více takových služeb:

 • provádění pohřebních obřadů, kopání hrobů.
 • výroba a prodej rakví, náhrobků, věneček, fotografií a dalších souvisejících výrobků.
 • pořádání pohřební večeře, orchestru a dopravy.

Kromě toho je seznam služeb rozšířen o kremaci, balzamování, přípravu těla na pohřeb atd.

Zaměstnanci

Hlavní pracovníci vaší kanceláře jsou účetní manažeři. Jsou obrazem vaší společnosti. Vzdělávání v tomto případě je téměř bezvýznamné, hlavní je, že to byla citlivá, citlivá osoba s psychologií. Musí však být schopen rychle reagovat na požadavky zákazníků a poskytnout mu služby, které očekává, že obdrží.

Dokumenty a licence

Jak již bylo uvedeno výše, tato činnost není v současné době licencována. Musíte však zaregistrovat své aktivity založením společnosti s ručením omezeným. V tomto typu činnosti je právní zvyklost právním základem pro regulaci seznamu služeb poskytovaných rituální agenturou.

Marketing

Reklamní činnost v obřadu rituálu je velmi specifická. Především by měla být co nejtotnější, nenápadná. Ale i když vložíte své reklamy nebo vytvoříte seznam adres, podstata lidí spočívá v tom, že nebudou zapamatovat žádnou rituální kancelář, pokud to není potřeba. Proto na tomto trhu vznikla norma pro zachycování informací o zemřelém a oznámení o jejich službách v nejobtížnějším okamžiku pro příbuzné. Opět zdůrazňujeme, že poskytnutí takových údajů je oficiálním zločinem a podnikatel může čelit trestu.

Souhrn

Otevření kanceláře pohřebních služeb je nezbytné buď v segmentu, který je stále neobsazen na vašem místním trhu, nebo na místě, které tyto služby nejsou. Vysoká konkurence vám neumožní rychle učinit zisk, ale po posílení vašeho obrazu je zajištěn stabilní příjem ve výši 20-30%. Počáteční investice se pohybují od 10 000 USD, pokud jednoduše provádíte pohřební vybavení až po 100 000 při organizaci rozšířeného obchodu s vlastní výrobou a širokou škálou služeb.

Pohřební obchod

Rituální podnikání je velmi specifické a nevyhovuje všem, ale pokud jste ochotni tvrdě pracovat, stanete se vlastníkem výnosného rituálního úřadu.

Kapitálové investice - 700 000 rublů.
Úhrada - do 1 roku.

Bez ohledu na to, jak jsme smutní, víme, že všichni lidé jsou smrtelní.

Jsme se narodili, žijeme po celé roky, které měříme s námi, a pak zemřeme.

Nikdo a nic nemůže zastavit tento proces: ani zdravý životní styl, ani obrovská peněžní investice do jejich zdraví, ani důvody.

Smrt může být zacházeno jinak: pokud je pro kamarády a příbuzné zemřelých jeho smrt je velký smutek, pak pro majitele pohřebních služeb - příležitost vydělat.

Rituální podnikání - je velmi specifický a není pro každého, ale pokud máte filosofický postoj k takové pojmy jako „život“ a „smrt“, jsou ochotni tvrdě pracovat a jsou dobří v podnikání, stanete majitelem ziskových obřadní kanceláři.

Výhody a nevýhody pohřební činnosti


Je velmi obtížné zvolit spuštění pro spuštění.

Mnoho podnikatelů nejen neví, kde začít realizovat myšlenku, ale často tento nápad nedokáže najít.

Pohřební podnikání, stejně jako každá jiná, má jak výhody, tak i nevýhody, s nimiž se musíte seznámit, abyste mohli dobře uvážit rozhodnutí: otevřít kancelář pohřebních služeb nebo hledat jiný projekt.

Mezi výhody pohřební činnosti patří:

 • Poptávka po tomto druhu činnosti, zejména ve velkých městech.
  Obyvatelé měst v první řadě, vydělávají více, a tak snadné se rozejít s požadovanou částkou, a za druhé, často nevědí, co dělat s mrtvými, takže jsou ochotni zaplatit nějaké peníze za kvalifikovanou pomoc v tak delikátní záležitosti.
 • Široké pole činnosti: prodej rituálních věcí a organizování pohřbu a úprava všech potíží spojených s pohřbem (místo na hřbitově, dokumentace) atd.
 • Poměrně malá částka pro zahájení spuštění.
 • Příležitost vytvářet své konkurenční výhody, které budou prospěšné pro vás, abyste se odlišovali od jiných rituálních úřadů.
 • Dobrá ziskovost tohoto druhu činnosti: podle odborníků se ziskovost pohřebního podnikání pohybuje od 15% do 22%.

Má rituální podnikání a velmi vážný nedostatek: vysokou úroveň hospodářské soutěže. Po zrušení licencování tohoto druhu podnikatelské činnosti v roce 2004 rozsáhlé a malé osady zaplavily rituální úřad.

Kromě toho je v pohřebním průmyslu tolik podvodníků a hackerů, že mnoho lidí přestane žádat o pomoc v kanceláři rituálu, dává přednost dělat vše sami.

Nuance pohřební činnosti

Pro někoho, kdo neví, jak se s lidmi dostat, nemůžete podnikat, protože to jsou lidé, kteří nás obklopují.
Lee Iacocca

Rituální podnikání není tak jednoduché, jako by se mohlo na první pohled zdát, a má své vlastní nuance, o kterých si musíte pamatovat:

 1. S mrtvými se nebudeš zabývat tolik jako s jejich živými příbuznými a přáteli.
  Tito lidé jsou nejčastěji narušeni srdcem, takže je třeba s nimi jemně komunikovat, což není vždy a nikdo nedosáhne.
 2. Aby pohřební podnikání přinesl opravdu velký zisk, musíte poskytnout co nejširší nabídku služeb:
  • výroba obřadních předmětů (rakve, urny na popel, věnce, památníky, oblečení, obuv atd.) a jejich prodej;
  • pořádání pohřbu od A do Z;
  • Poskytování auto pro přepravu těla;
  • hudební doprovod;
  • pracovat s dokumenty a podobně.

Jednoduše řečeno, klient, který vám byl adresován, by měl platit pouze za to, co se nemusíte obávat.

 • Dobrý výsledek je možno získat, aby v jeho pohřbu nejen tradičních služeb, které jsou určeny pro lidi mírné prostředky, ale také originální drahé: výroba vinylu od prachu nebo textilu z popela.
  Není neobvyklé, když je objednáno rituální pohřeb zvířete.
 • Rituální podnikání vám umožňuje ušetřit zejména na začátku spuštění.
  Například nepotřebujete zakoupit sluchátko pro Vaši kancelář, můžete ji pronajmout nebo podepsat smlouvu o spolupráci s řidičem, který má vhodné auto.
  Můžete dokonce vydělat na úkor úroků placených majiteli restaurací, kde se konají pohřební večeře apod.
 • Úspěch pohřebiště závisí převážně na pověsti, kterou vytvoříte.
  Pokud se stanete úctyhodnou čestnou organizací, budete moci nastavit ceny mírně vyšší než ceny vašich přímých konkurentů.
 • Rituální podnikání: Kde najít zákazníky?


  Hlavním problémem, kterým čelí ti, kteří si myslí, jak otevřít pohřební dům, je hledání klientů.

  Soutěž je vysoká, ne každý je ochoten zaplatit obrovské peníze, aby strávil poslední cestou zesnulého, takže majitelé rituálního podniku musí tvrdě pracovat, aby našli zákazníky.

  Pomůže vám v této věci:

  1. Dobrá reklamní společnost.
   Používejte všechny propagační nástroje: reklamy, bannery, letáky, internet atd.
   Pokud se rozhodnete vstoupit do pohřební společnosti vážně, můžete si otevřít vlastní webové stránky se seznamem poskytovaných služeb, cenami pro ně, vzorkami produktů, které prodáváte atd.
  2. Šaty se šťastně.
   Pokud budou všichni vaši zákazníci spokojeni s kvalitou poskytovaných služeb, cenovou politikou a vaším postojem, doporučují váš pohřební dům svým přátelům a známým, když mají smutek.
  3. Partnerství s těmi, kteří vám mohou pomoci při hledání klientů: zaměstnanci morgany, lékaři, okres, státní zaměstnanci.
   To není velmi atraktivní způsob, protože budete muset jednat na vedoucí pozici: jít na příbuzné, kteří ztratili milovanou osobu a nabídli jim své služby.

  Jak otevřít pohřební firmu: plán kalendáře


  Pokud nevíte, kde začít pohřební podnikání, začněte s hlavní věcí: sestavte finanční a kalendářový plán.

  Nemůžete spustit spuštění, než vypočtete, kolik času a peněz potřebujete k otevření kanceláře pohřební služby.

  Ujistěte se, že barvy, jaké kroky musí být provedeny, aby se stal majitelem rituálu obchodu a že je nutné provést tyto kroky: balík dokumentů, které mají vydávat, jaké jsou požadavky na umístění pohřebního ústavu, kolik zaměstnanců muset najmout, atd.

  Pokud svěříte registrační proceduru právníkovi a vy se budete soustředit na nalezení pokoje, nákupu vybavení, hledání personálu a dalších věcí, pak je opravdu možné otevřít pohřební dům po dobu 3 měsíců.

  Pokud uděláte vše samo o sobě, doba implementace spouštění se může prodloužit o půl roku.

  Podnikatelský plán pro pohřební dům. Jak otevřít pohřební dům

  Smrt člověka je stejně přirozená jako jeho vzhled v tomto světě. Nicméně, na rozdíl od narození, pohřeb je smutek. Jsou spojeny s zoufalstvím a slzami, neboť je vždy obtížné vidět milovanou osobu na poslední cestě.

  Historie vzhledu pohřebních úřadů

  Rituální služby jsou už tisíce let. Doba jejich vzniku může být považována za dobu, kdy lidé začali pohřbít. Rituál postupně rostl v různých tradicích. Pohřební služby však již dlouhou dobu prováděly nesouvisející lidé. Někteří z nich vyráběli rakve, jiní doprovázeli pohřby s hudbou, jiní dodávali květiny apod.

  Na určité etapě dějin lidstva se objevily organizace, které začaly poskytovat rituální služby v komplexu. Od té doby, kdy se lidé obracejí na pohřební dům, dostávají všestrannou podporu a pomoc v obtížných chvílích svého života, spojených se ztrátou osoby blízké k němu.

  Obchodní výběr

  Odchod života je nevyhnutelný pro každého. Proto bude kancelář rituálních služeb vždy úspěšná. Podle statistik se míra úmrtnosti každoročně zvyšuje, což nám umožňuje považovat pohřební služby za slibné podnikání. Navíc jsou tyto pracovní místa dobře placeny.

  Hlavním úkolem podnikatele je obejit jeho konkurenty. Faktem je, že trh s pohřby je plný nabídek. Určitě to může být spojeno s nedostatečnou potřebou získat licenci pro činnosti v této oblasti. V důsledku toho se na ulicích měst objevovalo velké množství reklam, které nabízejí služby rituálním úřadům. Navzdory tomu má každý podnikatel, který vstupuje do tohoto podnikání, šanci dosáhnout dobrých výsledků.

  První kroky

  Takže jste se rozhodli vytvořit svůj pohřební dům. Podnikatelský plán nové organizace je nejprve vypracován. Měla by obsahovat informace o rozsahu služeb, které vám váš pohřební dům poskytne. Kvůli jejich počtu, stejně jako kvalitě vykonané práce, závisí úspěch podniku a jeho pověst.

  Co mohou kanceláře pohřebních služeb nabídnout klientům? Minimální soubor služeb všeho specializované organizace zahrnuje realizaci věnců a rakve, dodání zboží, poskytnutí smuteční pohřební vůz a dopravy pro osoby, jež doprovázejí zemřelého na jeho poslední cestě. Je potřeba pro kopání hrobů, objednávání orchestr a tak dále. D. Funeral domov může vyřešit problém s ředitelem hřbitova na pozemku o pohřeb a tak dále. D. Toto je minimální množství služeb, které mohou být nabízeny ke klientovi.

  Vždy je však možné rozšířit rozsah prací, které pohřební dům produkuje. Podnikatelský plán musí nutně odrážet tento bod. Například vaše firma může sama vyrobit věnce a stuhy, památníky a rakve, kříže a další výrobky pro pohřební obřad.

  Že zákazníci mají zájem o služby při výběru oblečení pro zesnulého, sanitární zpracování, kosmetika atd. D. v budoucnu, můžete získat vlastní márnice. Seznam služeb, které může poskytnout pohřební ústav, je tedy obrovský. Je třeba pečlivě uvažovat a rozhodnout, který z nich můžete provést v počáteční fázi. Stojí za to studovat trh s rituálními službami předem a vyvozovat přiměřené závěry.

  Otevření podniku

  Jak začít rituální podnikání? Především byste měli najít místo pro váš pohřební dům. Mělo by být dostatečně velké, protože bude muset najít kancelář. Pohřební úřad musí mít sál pro předvedení věneček a rakví.

  V jedné z pokojů v areálu můžete uspořádat malou márnici. Nejlepší je, pokud je vaše kancelář na místě, který není daleko od hřbitova, ale zároveň je přístupný zákazníkům. Organizace bude muset být formálně legalizována. K tomu je třeba zaregistrovat LLC a zaregistrovat se u daňového inspektorátu.

  Nábor zaměstnanců

  Rituální podnikání vyžaduje personál kvalifikovaných pracovníků. Každý z nich by měl být dobrým psychologem, protože důležitým problémem je komunikace se zákazníky, kteří jsou přerušeni srdcem. Zároveň by měl každý zaměstnanec úřadu zůstat klidný a komunikovat ve vhodném tónu. Kromě toho by zaměstnanci měli být schopni dobře prodávat zboží a služby.

  Komunikovat s klienty a doprovázet pohřební procesi na hřbitov, budete muset najmout pohřební agenty. Potřebuji prodejce, prodejního konzultanta a účetního. V závislosti na seznamu sortiment služeb úřad bude potřebovat další pracovníky - dělníci, řidiči, výrobci věnce a rakve apod-li zboží budete vyrábět na pohřeb nebude, pak se budete muset podepsat smlouvu na dodávku produktů rituálu...

  Více nedávno v Moskvě, v rámci oddělení spotřebitelského trhu a služeb, byla otevřena škola pohřebních agentů. Studenti této vzdělávací instituce jsou vyzváni, aby studovali legislativní úkony, které se týkají pohřebního podnikání, zjistit hlavní rozdíly v náboženských vyznáních. Psychologie je také vyučována zde. Při výběru personálu je třeba upřednostnit ty žadatele, kteří jsou držiteli osvědčení o této škole.

  Jak najít zákazníky?

  Ve vašem podnikatelském plánu by měla být část, která obsahuje informace o tom, jak budete nabízet své služby. K nalezení klientů je možné uzavřít smlouvy s obcí, záchrannou službou a nemocnicemi, že zaměstnanci těchto institucí pošlou lidi, kterým zemřeli vaši příbuzní. Nabídku jejich služeb lze předat prostřednictvím inzerce v novinách nebo vyvěsit na póly.

  Jak udělat obchodní zisk?

  Pro zvýšení ziskovosti poskytovaných rituálních služeb se doporučuje neustále rozšiřovat jejich rozsah. Ti podnikatelé, kteří již vlastní pohřební ústav, se snaží samostatně vytvářet památky, rakve a věnce. V takovém případě není třeba je zakoupit, navíc nemusíte klientovi posílat potřebné zboží svým dodavatelům.

  Samozřejmě, toto rozhodnutí není snadné. Výdaje v tomto případě se výrazně zvýší nákupem materiálu, náborem dalších zaměstnanců a servisem potřebného vybavení. V tomto případě přilákáte do vaší společnosti více zákazníků, kteří vědí, že ve vaší společnosti naleznou zboží, které potřebují.

  Výroba rakví

  Mezi rituálními doplňky je hlavní atribut pohřbu, který je třeba věnovat zvláštní pozornost. Je to o rakev. Aby bylo možné vytvořit jeho výrobu, je nutné znát základní principy tohoto procesu.

  Technologie výroby rakví zahrnuje několik základních etap. První z nich tvoří základ budoucího produktu. K tomu jsou zapotřebí hoblované desky, které mohou být vyrobeny z dřeva různých plemen.

  V případě, že se plánuje výroba elitních výrobků, je nutné zakoupit cenné odrůdy dřeva. První fáze výroby rakví je zpravidla zcela mechanizovaná. Po dokončení je povrch výrobku vyroben. Používá se jedna z nejběžnějších metod.

  Výroba rakví může být doplněna čalouněním. Nejčastěji používané pro zdobení těchto pohřebních atributů jsou sametové, saténové a hedvábné tkaniny. Je lepší používat umělé materiály, protože jsou krásně zakryty.

  Předlitiny z tkaniny jsou položeny na různých vzorcích (hladké a gurální, ohnuté, příčné a podélné záhyby). Poté je materiál upevněn na základně. Barva tkaniny, která se používá pro vnější konstrukci rakve, může být cokoli. Nicméně nejběžnější jsou modré, červené a zlaté tóny.

  Výroba rakví může být dokončena procesem jejich dodatečné výzdoby. Současně se používají krajky a prýmky, obraz různých symbolů kostela a skládaná barva barvy, která je v rozporu s barvou hlavního čalounění.

  Pro výrobu elitních rakví je použita druhá metoda vnější konstrukce. Takové výrobky jsou vyrobeny z cenného dřeva, které lze snadno leštět. Současně je uložen obrázek a struktura stromu. Konečnou fází vnějšího návrhu této rakve je pokrytí základny lakem.

  Na konci výrobního procesu je rituální produkt doplněn o příslušenství a ložní prádlo.

  Rituální textilie

  Povinnou podmínkou pro výrobu rakví je instalace lůžka. Materiály pro něj jsou saténové, bavlněné a hedvábné. Současně jsou textilie vybrány v jemných barvách - růžové, modré, krémové nebo bílé. Rituální textilie do jisté míry slouží jako nezbytný doplněk k veškerému příslušenství, které se používá při pohřebišti.

  Oděvy pro zemřelého

  V dřívějších dobách byla výroba oděvů pro zemřelého provedena ručně. Pro její šití používala bílé plátno. V tomto případě mají švy stehy zvláštní vlastnost. Jeli směrem opačným směrem. Navíc při šití nebyly žádné závity fixovány a nebyly vyrobeny žádné uzly.

  Dnes, při výrobě rituálního oblečení, nejsou dodržovány zvyky a věty. Hlavním požadavkem na tyto věci je pohodlný řez a dodržování základních kánonů kostela.

  Rituální textilie pro zemřelého - to je pánský oblek přísného stylu nebo ženský šaty volného střihu. Používají se také šátky, bandáže a šátky.

  Pásky

  Smuteční textilie se používá také pro zdobení košů, girland a věneček. V tomto případě najde aplikaci jako pásky. Tento atribut rozlišuje květinovou kytici určenou pro pohřby od jiných květinových kompozic. Smutné nápisy na pásku jsou aplikovány pomocí sítotisku a elektrofiltru. Tyto moderní technologie umožňují, aby se písmena nevyhořely po dlouhou dobu a nezůstávaly pod vlivem agresivních environmentálních faktorů.

  Prodej rituálních textilií velkoobchod

  Šití výrobků pro realizaci rituálních obchodů lze zakoupit od různých obchodních společností, stejně jako přímo od výrobce. V továrně rituálních textilií lze vždy nabídnout velký výběr doplňků potřebných pro pohřební rituál. Sortiment nabízeného zboží obsahuje oděvy pro pohřby - obleky, šaty, pantofle, šály atd.

  To také nabízí rituální textilie pro výrobu postelí v rakvi a výrobu pásky. Můžete objednat potřebné zboží, například v LLC "Tesma plus", který se nachází v oblasti Moskvy. Tento podnik vyrábí pokrývky a rušičky, třásně a rituální oděvy, stejně jako různé šicí doplňky. Rituální textilní výrobky jsou prodávány společností "ArtRitual", LLC "Ra-Tex" a mnoha dalšími společnostmi.

  Co dělat při absenci potřebných prostředků?

  Fotografování pro rituální památky je ideální volbou pro malé podniky. Technologie výroby medailonu je jednoduchá. Především je naskenována původní fotografie. V případě potřeby je zpracován v programu "Photoshop". Na přání zákazníka může být černý a bílý obraz přeložen do barvy.

  Po rozbalení fotografie na deset centimetrů o patnáct se obrázek vytiskne. Od ní je odříznut ovál. Na zadní straně fotografie je použita tužka na lepidlo. Obraz je přilepený k černému oválnému plastu a pokryt transparentní polovinou stejného materiálu. Hrany medailonu jsou odmaštěny a lepeny spolu s termoelektrickou pistolí.

  Nové položky pro rituální podnikání

  Poslední trend, který se objevil v pohřebních úřadech, je speciální zařízení nazvané "Singumator". Je to jakýsi výtah určený pro hladké a rovnoměrné spuštění do hrobu rakve.

  Vyrábějí se různé druhy singularizátorů. Rozpočtová možnost je mechanické zařízení. Pro elitní pohřby se používají automatické spouštěče. Nicméně mnoho společností, které poskytují rituální služby, je stále dáváno do hrobu ručně. Tento jev se však postupně stává zastaralým.

  Jak začít rituální podnikání?

  Témata smrti, v rozhovoru, se vyhýbají, plivou levým ramenem a zaklepem na strom. A jen v knize o osobním stavu, ona správně převezme místo, které jí bylo přiděleno. Je to upřímně a bez emocí, narodil se, oženil se a zemřel. Vzácný případ, kdy nudné statistiky jsou výmluvnější než všechna slova. Například v Moskvě v loňském roce se narodilo zhruba 11 tisíc lidí, bylo vytvořeno čtyři tisíce buněk společnosti a bylo zaznamenáno asi 9 tisíc úmrtí. A to pro půl svatbu, jeden pohřeb. Zjistíme, kolik stojí nyní. A kolik si vydělávají ti, pro které je smrt práce.

  Otázka, jak začít rituální podnikání, je stanovena mnoha. Tento způsob výdělku může přinést dobrý a stabilní příjem. Taková podnikání bude vždy poptávková a relevantní. Dokonce i tváří v tvář krizi jsou lidé ochotni zaplatit spoustu peněz za místo na hřbitově a pohřební obřad. Tento problém je obzvláště akutní v megacities, kde je velmi drahé platit za pohřeb.

  Výhody a nevýhody rituálního podnikání

  Za prvé, samozřejmě, chci upozornit na zjevné výhody této oblasti činnosti.

  Poptávka po službách. Rituální podnikání je způsob, jak vydělat peníze, který bude vždy relevantní. Jak politováníhodné, ale všichni lidé jsou smrtelní, dříve či později všichni očekáváme totéž. Příbuzní vždy chtějí správně držet zemřelého naposledy. Proto existuje potřeba existence agentur, které se zavázaly organizovat pohřební průvod. Vždy je pro nás těžké se sbohem rozloučit s našimi blízkými, a proto v tento smutný den chceme co nejvíce času s nimi strávit a nikoli rozrušit a odvrátit se v organizačních chvílích.

  Nevýhody rituálního podnikání

  • Specifické práce. Souhlasíte s myšlenkami na smrt, mnozí jsou zděšeni a donuceni k nedobrovolné nervozitě. Proto by tato činnost měla být postavena pouze pro osoby se silnými nervy a jasnou myslí, které nejsou vystaveny depresi a melancholii.
  • Soutěž. Ve velkých městech je konkurence v oblasti rituálních obchodů poměrně velká. Proto než začnete podnikat, analyzujte ziskovost podnikatelského nápadu a teprve potom rozhodnete o organizaci podnikání v oblasti rituálních služeb.
  • Velké investice. Tato oblast činnosti znamená dostatečné finanční investice. Novým příznivcům proto bude obtížné pevně získat na trhu v krátké době. Budu muset tvrdě usilovat o úspěch a získat dobrý příjem.

  Rituální služby: obchodní plán

  Jak otevřít rituální služby?

  Abyste mohli začít podnikat v pohřební sféře, je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí, připravit a zajistit potřebný balíček dokumentů, pronajmout si pokoj, vytvořit reklamní koncepci pro přilákání zákazníků atd.

  Pronájem kanceláře pohřebních služeb

  Místnost by měla být dostatečně velká a měla by obsahovat nejméně dvě oddělené místnosti. V jedné z pokojů je nutné vybavit recepci pro klienty a zaměstnance. V druhé místnosti bude umístěna obchodní místnost pro vystavení rakví, věnců a dalších souvisejících výrobků.

  Umístění. Nejlepší je, aby se kancelář nacházela v centru města nebo v jeho přeplněné části. Z umístění bude záviset na počtu zákazníků a odpovídajícím zisku.

  Obchodní registrace

  Vyhledávání zaměstnanců

  Je velmi důležité hledat personál. V rituálu by agentura měla pracovat s emočně stálými lidmi, protože jejich hlavními povinnostmi bude komunikace s příbuznými zemřelého. Předvedení taktičnosti, gramotnosti a pozornosti, hlavní kritéria při jednání se zákazníky. Vaši zaměstnanci by měli mít dostatečné znalosti o rozsahu a seznamu poskytovaných služeb, a také být vyzváni ke specifikům organizace pohřebního procesu.

  Seznam poskytovaných služeb

  Populární služby rituálních agentur

  • Vyhledat místo na pohřbu pro hřbitov;
  • Služby pro pohřbívání hrobů;
  • Realizace a dodávka zboží pro pohřby: rakve, věnce, kříže;
  • Spolu s orchestrem;
  • Dopravní služby pro přepravu zemřelých a vlak pro truchlíky.

  Kromě základních služeb můžete také nabídnout řadu doplňkových služeb. Můžete například vyrobit věnce, kříže, rakve, poskytovat sanitární služby, kosmetologii, výběr oblečení pro zemřelého, atd.

  Náklady na rakve a památky jsou různé. Vše závisí na materiálu a designu:

  1. Rakovka, pokrytá acetátovou látkou nebo chintz, v rituálních obchodech obvykle stojí od 1500-3000 rublů;
  2. Laková rakev domácí produkce bude stát 6000-30000 rublů. Pro příslušenství z Francie nebo Itálie bude muset zaplatit navíc asi 4 tisíce rublů;
  3. Dovážené rakve z cenných druhů dřeva stojí 50 000 rublů a více;
  4. Ze všech rituálních nákupů není památník nejnaléhavější. Obvykle se provádí po dobu dvou týdnů;
  5. Obdélníkový památník z mramoru vás bude stát asi 4000-15000 rublů;
  6. Vyobrazená křížová nebo vyřezaná deska - z 25 tisíc rublů;
  7. Ceny kompozitních sochařských kompozic od 60 000 a výše, v závislosti na složitosti díla.

  Vidět poslední cestu může být levná, ale musí být slavnostní, i když viník oslavy se nestará. Výsledky smutného výpočtu jsou následující: průměrný pohřeb v Moskvě stojí asi 60 000 rublů. Můžeme tedy dospět k závěru, že rituální podnikání je poměrně výnosná sféra činnosti, která vám poskytne stabilní příjem a vysoký zisk.

  Rituální podnikání: jak získávají pohřební úřady

  Za prvé, existují tzv. "Společenské pohřby", mezi něž patří: doprava, zajištění rakve a pohřebiště. Takový "rozpočtový" společenský pohřeb "provádí obecní jednotné podniky.

  Pokud chce klient pohřeb dražší. Otočí se do soukromé firmy. Tady o takových soukromých firmách a budou diskutovány v článku. Ziskovost pohřebního podnikání je nízká, činí 15-20%.

  Jakmile byly rituální služby licencovány, licence byla zrušena. Takže od roku 2004 kontroluje činnost rituálních úřadů pouze oznamování. Že zrušení povolení vedlo k tomu, že všichni obyvatelé si všimli: jejich město bylo zaplaveno smuteční známky rámcové rituální firmy v ulicích města ještě násobí jako kdysi chováni lékárnu.

  Každý může dnes obdivovat rituální podnikání. Nemusíte se starat o své tarnsporte ani o jeho obřadní síň, ani osobní státní zaměstnanci - to vše na bázi outsourcingu je považována za nájemné.

  Co zůstává pro podnikatele? Mají hlavní "bolení hlavy" - najít klienta, tedy mrtvého člověka. Pro tyto trhy (informační trhy o mrtvých) mezi společnostmi je skutečná válka. Ale o tom později.

  Přestože nové společnosti jsou otevřeny hlavně bývalými zaměstnanci obřadů, je tato organizace v organizaci stále velmi snadná (dokud stát nezačne utahovat opatření). A přesto, i teď jsou v této věci problémy.

  Obtíže rituálního podnikání

  Nejnižší segment rituálního trhu je pohřeb s minimálním množstvím služeb. Průměrná kontrola takového levného pohřbu (vylučujeme nejzákladnější - společenský pohřeb, který stát ví, pamatujete?) Je asi 15 tisíc rublů.

  Okamžitě řekneme, takový pohřeb nedává podnikům příležitost se rozvíjet. Podnikání se může cítit dobře jen tehdy, když obdrží spoustu příkazů z "průměrného šeku" a pořadí průměrného šeku je od 20 do 60 tisíc rublů.

  S obrovským počtem hráčů a nízkou ziskovostí se podnik nemůže vyvíjet - jen aby zůstal na hladině.

  Co mám dělat v tomto případě?

  V tomto případě existuje možnost diverzifikace podniků. Podnikatelé se obvykle snaží vytvořit vlastní produkci rakví nebo alespoň památek. Zdá se, že to je přínosné, protože potřeba odeslat zákazníky jiným společnostem již není nutná.

  Jak se propagují sami zástupci rituální firmy

  Téměř veškerá reklamní propagace, která existuje v současné době, souvisí s nelegálním vyhledáváním informací o zemřelém. Ty případy, kdy veteráni druhé světové války poslali pohlednice s reklamou služeb pohřebních ústavů - považujeme je za neatraktivní zvědavost.

  Kněží rituálního obchodu a poskytovatelé informací pro ně zásadně porušují zákon "O korupci" - umožňují únik úředních informací a spáchání nezákonného obchodování s údaji.

  Podnikatelé z pohřebního podniku vytvářejí tajné kontakty s policií a zaměstnanci nemocnic a polyklinik, kteří prodávají informace o smrti osoby.

  Dříve byla cena za takové služby pro poskytování informací kolem 5 tisíc rublů, nyní je tato cena již dvakrát vyšší.

  Zaměstnanci nemocničních márnic a policistů informují agenty o adrese, nebo někdy dokonce přivedou agenta s nimi do bytu, kde došlo k úmrtí nájemce.

  Jak se úřady snaží bojovat proti nezákonnému šíření informací?

  V hlavním městě "oddělení spotřebitelského trhu a služeb", které se nedávno objevily první absolventy studentů školy pohřebních agentů. Toto je jen první vlaštovka. Čoskoro úředníci zamýšlejí zajistit celkovou certifikaci těch, kteří se již v takovém podnikání zabývají.

  K dnešnímu dni připravují rituální agenti-profesionálové pouze dvě moskevní vzdělávací instituce - University of Service, stejně jako Akademii podnikání pod vládou Moskvy.

  Kurz je určen na 160 hodin. Studenti zvládnou znalosti základů pohřební legislativy, zvláštnosti náboženských obřadů mezi různými náboženstvími, učí základy psychologie. Zkoušky jsou přijímány v primátorském městě Moskvě.

  Lze konstatovat, že v blízké budoucnosti, kvůli zpřísnění legislativy a k nezbytnému požadavku na diplomu pohřebního ústavu - v blízké budoucnosti, trh poroste specifické vzdělávací služby.

  Rituální technologie: výrobní funkce

  Další část našeho přehledu bude věnována zvláštnostem výroby některých základních výrobků pro rituální průmysl. Hovoří se o rakvích, památkách, věnech a fotografiích památek.

  Rituální podnikání: výroba rakví

  Pro čalounění standardní rakve to obvykle trvá 7-8 běžících metrů tkaniny

  Rakovina dřevěná

  Obecně lze vyrobit obyčejnou dřevěnou rakev v jakékoliv stolní dílně. Pracovníci zároveň používají nástroje a technologie z konvenční výroby nábytku.

  Obchodu lze oslovit ještě jednodušší: malý výrobce rakví je často jen asistent, který kupuje hotové komponenty rakve a spojuje je dohromady.

  Rakev je založen na třech hlavních složkách: tělo, postel a rukojeti s příslušenstvím

  Rakovina kovu

  Pokud je rakev kovová, proces výroby je poněkud komplikovanější.

  Pro výrobu kovové rakve se používá děrovací lis, pomocí něhož pracovník z velkých plechů vystřihne jednotlivé díly. Dokončené "polotovary" se pak přivádějí do matrice, což jim dává potřebný konečný tvar. Poté jsou hotové části těla rakve svařeny a na samém konci procesu je přidáno tzv. Lůžko

  Vlastnosti přepravy jakékoliv rakve

  Rakve jsou velmi snadno poškrábané při přepravě do skladu, proto je třeba dbát na to, aby byly správně zabaleny. Rakev se mění na velké archy balicího papíru. Uhelníky rakve (nejvíce ohrožené poškozením části) jsou nutně dodatečně zhutněny.

  Po prvním balení je rakev umístěn v průhledné plastové "kapse". Pak se raketa třikrát zabalí do plastů a pak se umístí do obalového celofánu.

  Před odesláním je rakev opět konečně zabalena do měkkého a hustého přikrývkového flanelu.

  Rituální podnikání: výroba a instalace památek

  Proces instalace památek:

  Památníky žulového polymeru

  Potřebné spotřební materiály:
  Univerzální nebo zdivo 1 sáček;
  Dlaždice na chodníku o rozměrech 300x300mm -2 ks;
  Profil nebo trubka o20-30mm, délka 1200mm -2 ks;
  Armatura 12-14mm, délka 700mm -2 ks;
  Profil nebo trubka o20-30mm, délka 800mm -1 ks;
  Roztažená hlína (štěrk, písek) - 2 kbelíky.

  Požadované nástroje:

  Bayonetová lopata
  Kladivo
  Stěrka
  Úroveň
  Vědro na 10 litrů

  Instalace obelisku a stojan pod obeliskem

  1. Na místě, kde bude instalován stojan a obelisk, je nutné zem odstranit do hloubky odpovídající tloušťce dlažby.

  2. Uložte 2 desky na dlažbu ve vzdálenosti 20 cm od sebe.
  Umístěte na ně podporu. Zarovnejte stojan podle úrovně.

  3. Připravte 1 kbelík kapalného roztoku. Nalijte roztok do stojanu přes otvor.

  4. Stojan zakryjte roztaženou hlínou, štěrkem nebo pískem a ponechte v horní části prostor pod 0,5 lžíce roztoku.

  5. Prostřednictvím stejného otvoru vyvrtejte do země profil nebo trubku o20-30mm,
  délka 1200 mm, příčně.

  6. Připravte 0,5 lopatky kapalného roztoku. Nalijte roztok do stojanu přes otvor.

  7. Připravte 1 kbelík s hustým roztokem. Obelisk otočte a roztok nalejte dovnitř. Pak musí být obelisk rychle a přesně otočen a instalován na stojanu.

  Tuto práci provádí dva pracovníci - čtyři ruce. Poté je třeba klepnout na dlaň předních a zadních stěn obelisku, aby se celé řešení pohybovalo dolů. Nakonec zarovnejte obelisk ve středu stojanu a otřete obelisk a postavte ho měkkým hadrem.

  Pomník z přírodního kamene

  Spotřební materiál:

  Drcený kámen;
  Pescobeton;
  Profil (kanál) (o od 40 do 100 mm);
  Profil (trubka) (o od 20 do 30 mm);
  Hotová směs lepidla;
  Deska pro bednění;
  Kovový kolík.

  Požadované nástroje:

  Bayonetová lopata
  Kladivo
  Stěrka
  Úroveň
  Kapacita (10-50l)

  Instalační proces

  1) Demontujte půdu do hloubky 20-40 cm a širší než je velikost stojanu podél obvodu o 20-40 cm;

  2) Připravte beton a vyplňte drážku k úrovni země;

  3) Položte profil, nastavte úroveň, horní kryt řešením;

  4) Umístěte stojan na roztok, zkontrolujte úroveň;

  5) Vykopněte drážku po obvodu květinové zahrady;

  6) Nasypte sutiny do drážky těsně pod úrovní země;

  7) položte profily nebo trubky, nastavte úroveň;

  8) Nastavte květinovou záhonu, zkontrolujte úroveň;

  9) Nastavte bednění po obvodu květinového lůžka a naplňte ji roztokem;

  10) Udržujte stojan a květinovou lůžko až do úplného vysušení roztoku (1 až 3 dny);

  11) Připravte lepivou směs (1 díl vody, 1 díl PVA lepidla, promíchejte, přidejte cement, až se získá silná smetana);

  12) Zasuňte kovový kolík do stojanu;

  13) Vložte lepidlovou směs na stojan nebo do štěrbiny stojanu;

  14) Pomocí dřevěných bloků umístěte obelisk na stojan;

  15) Ihned po instalaci odstraňte přebytečný roztok lepidla vlhkým hadrem.

  Počet a velikost spotřebního materiálu, betonového polštáře a cementového potěru závisí na rozměrech památkové sady a na druhu půdy.

  Věnce

  Výroba fotobuněk z akrylu

  (na základě materiálů www.ritualprom.ru)

  Fotografování na rituální památce je ideální lekce pro malé podniky, která vyžaduje téměř žádné počáteční investice. Nabízíme Vám pozornost téměř krok za krokem při výrobě rituální fotografie pro připoutání k památníku:

  Původní fotografie bude skenována, zpracována v programu "Photoshop" (snížit velikost obrázku o 3 cm na šířku). Chcete-li to udělat, potřebujete plugin Akvis Coloriage

  Přeložte černobílý obraz do barvy (na žádost klienta) ve stejném pluginu.

  Zvětšete velikost obrázku na 10 x 15 cm a tiskněte na speciální papír Epson

  Z obdélníkového obrázku nakrájejte oválný,

  Aplikujte na zadní straně foto - oválného lepidla - tužku

  Vložte fotografii na černý ovál.

  Zakryjte průhlednou polovinu oválů nahoře a odmaštěte místo pro lepení.

  Naplňte drážku mezi polovinami oválu s lepidlem z termoelektrického přístroje.

  Otvory pod oválem utěsněte páskou.

  Otočte oválný a vyplňte otvory pro šrouby pomocí lepidla "s kluzkou".

  Poté, co se lepidlo vytvrdí (je třeba stát po dobu 5 minut), nůž odřízne přebytečné lepidlo z přední a zadní části oválu.

  Otřete místa se stopami lepidla acetonem nebo speciálním rozpouštědlem pro akryl ("Cosmofen").

  Který přišel do konce našich stručný přehled o situaci na trhu rituálu služeb, stejně jako popisy některých jednoduchých výrobních technologií týkajících se podnikání rituálu.

  Nejnovější trendy v oboru rituálu

  Nakonec bych chtěl poznamenat, že poslední trend moderních rituálních salonů, jakýmsi "mast-hev", je zařízení nazvané Singhumator.

  Singumator je speciální "výtah", zařízení pro hladké spouštění rakve do hrobu. Modulátory jsou mechanické a automatické, rozpočet je mechanický syngromátor.

  Nicméně, až do další místní domácí „pohřební“ zcela obejít bez jakéhokoliv singumatora, snížení rakve ručně, ale to se stále více stává špatná forma, zvláště u pohřbu průměrného cenového segmentu, nemluvě o pohřeb VIP třídy.

  Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Čistý zisk (za měsíc):

  Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

  Jak udělat podnikatelský plán pohřebního ústavu, kde začít rituální podnikání

  Dokončení pozemské cesty je aspekt, který nelze naplánovat, takže podnikatelský plán pohřebních domů bude mít několik přibližných hodnot:

  • náhrady;
  • příjmy;
  • ziskovost.

  Nejvíce přemýšlivý plán pokrýt všechny služby potřebné pro obyvatelstvo může být nerentabilní, pokud se nic nevyrábí samostatně. Lidé ve většině případů nesouhlasí s tím, že by zaplatili zprostředkovatelům i v tak tragické situaci.

  Finanční část

  Nejzajímavější část obchodního plánu pro investory je finanční. V něm musíte vytvořit rozložení pro následující položky:

  • zdroje původního financování;
  • finanční předpoklady externích organizací;
  • klíčové finanční ukazatele;
  • Časový rozvrh návratnosti investic (růst nákladů, hrubý a čistý zisk);
  • výpočet průměrného zisku předsednictva na základě analýzy statistik úmrtnosti za posledních pět let;
  • předpověď peněžních toků;
  • prognóza bilance.

  Finanční návrhy zahrnují snížené daňové sazby. Přibližná nebo přesná částka plateb a data jejich platby jsou doručeny. Při poskytování úvěrů podnikům bankami tento oddíl plánu rovněž naznačuje pokles úroků z plateb. Zahrnuje také náklady na pronájem a opravy prostor, vybavení, měsíční plat zaměstnance, aktuální opravy vozidel, nákup spotřebního materiálu a benzínu pro jejich dodávku, nákup organizačních (kancelářských) zařízení, spotřebního materiálu.

  Výběr místa pro pohřební služby

  Vzhledem k velikosti sídliště si vyberte prostor pro kancelář, ve kterém si můžete objednat služby spojené s její prodejnou, parkoviště může být v různých oblastech, což je kvůli umístění městských morgů, hřbitovů. Absence zboží připomínající neštěstí a účast zaměstnanců na podnikání je nejlepší atmosférou pro konstruktivní dialog. Proto je pro uspořádání kanceláře dostatečný počítač, katalogy nebo jednoduše cenové listy pro zboží a služby.

  Za předpokladu, že ve městě je pouze jedna márnice, mělo by se nacházet místo skladů rakví, věnců, pohřebních oděvů a dalších specifických věcí. Oddělení architektury města, vesnice při plánování márnice již zvážila všechny nuance:

  • vzdálenost od škol, mateřských škol;
  • zábavní a zábavní komplexy;
  • místa veřejného stravování;
  • obchází směrem k hřbitovům, těžené centrální silnice.

  Státní orgány hmotné podpory obyvatelstva na pohřbách poskytují materiální podporu příbuzným při pořádání pohřbu. Bez ohledu na to, zda penzijní fond nebo oddělení sociální ochrany účtuje platby, nelze vyloučit návštěvy ústředního úřadu "Post of Russia" zákazníkům pohřebních služeb.

  V návaznosti na výše uvedené by kancelář měla být v těsné blízkosti budovy pošty nebo v ní. Podzemní a suterénní prostory mohou být použity jako expoziční místnosti, ve kterých jsou vystaveny vzorky nebo zboží, které mohou být dodány přímo do márnice nebo na hřbitov u vozu společnosti.

  S kým je třeba uzavřít dohody o spolupráci

  Ve velkých městech, kde trh s rituálními službami je přeplněný, je rituální podnikání spíše soutěž o reakční rychlost. V malých osadách jsou příjmy obyvatelstva skromnější, což také ovlivní náklady pohřbu a příjmy z pohřebních domů. Ale soutěž zde není tak vysoká. K poskytování komplexní pomoci obyvatelstvu je nutné udržovat neustálý kontakt s:

  • zdravotnické instituce;
  • správa provozních hřbitovů;
  • oddělení REGISTRACE;
  • agentury sociální podpory, penzijní fondy;
  • pohřební úřady;
  • parkoviště;
  • výrobci věneček, koše s umělými květinami, lampy, rituální obuv a oděvy;
  • body veřejného stravování, s banketovou halou s přísným interiérem.

  U většiny těchto organizací jsou tyto kontakty vzájemně prospěšné, takže nebudete muset za ně platit.

  Chcete-li pokrýt služby obyvatel malého města a okolí, stačí nechat své souřadnice v odděleních resuscitace, kardiologie, pohotovosti a informačního stolu.

  Pro přepravu mrtvol je vyžadováno palubní vozidlo. Chcete-li dopravit rakev na hřbitov, potřebujete autobus na zadní stěnu. Nejčastěji toto kritérium splňují PAZ, KAVZ, LIAZ. Salony autobusů těchto značek lze pro tyto specifické služby jednoduše přestavět, uvolnit střední a nasadit židle pro truchlíky do rakve. Vzhledem k metamorfóze, jíž bude vozidlo vystaveno, je lepší uzavřít dlouhodobou smlouvu.

  Výjimkou může být částka cestovních výdajů kurýra, která osobně vybírá místa podle přání zákazníka.

  Pokud je na hřbitově brigáda vykopávat hrob "na dobrovolném základě" za velmi reálnou odměnu, mohou a měly by být použity. Při absenci pracovníků, kteří poskytují služby za peníze, a nikoliv za přírodní produkt, musí být vytvořen tým.

  Vzhledem k mentalitě pracovníků hřbitova a naléhavým požadavkům zákazníků, k zapamatování si jejich zemřelých a k vyloučení situace, kdy jsou tyto dvě skupiny lidí překračovány, je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru personálu. Non-pijáci adekvátně posuzují svou práci, nebudou uměle podhodnocovat náklady na své služby. Zvláště, podkopávat podnikání, provádět práci na platbu v pokladně podniku. Drobná práce nebo slušný plat je pro podnikatele rozhodnout. Každý pracovník by měl mít zájem o rozvoj podniku, i když na úkor momentálního osobního zisku.

  Kontakt s poliklinikou v kanceláři umožňuje mnoho otázek vyřešit jedním telefonním hovorem. Pak posel nebo příbuzní zesnulého budou mít možnost nechat se stát v řadě, ale jednoduše přijdou a přijmou dokumenty. do obsahu ↑

  Jak dělat pohřební obchod

  Pro stanovení ziskovosti podniku, přilákání investic, státní dotace je nutná vypracování podnikatelského plánu pohřebního domu. Skutečnost, že se podnik otevře, představuje malou část úspěchu. Složky efektivně fungujícího, ziskového podnikání jsou mnohem větší, než se na první pohled může zdát.

  Nejnebezpečnějším nepřítelem podnikání je nesprávně zvolený daňový systém. Navzdory skutečnosti, že v roce 2004 bylo zrušeno udělování povolení k pohřebnictví, nikdo nezrušil svou registraci u daňových úřadů, a proto musí být zaplaceny daně. Existuje několik platebních schémat, které si vyberete, a vyvolají právníka. Můžete také využít jeho služby pro urychlení procesu registrace a sestavení příslušného balíčku dokumentů.

  Vlastnosti zdanění

  Jak začít rituální podnikání? Za prvé, s oficiální registrací jejich činností, aby se zabránilo záměně s regulačními orgány. Doporučuje se registrovat rituální podnik jako společnost s ručením omezeným (LLC). Forma individuálního podnikání není pro tento typ činnosti vhodná. Proto bude soubor dokumentů mírně odlišný. Obsahuje:

  • obchodní plán;
  • kalendář práce před oficiálním zahájením podnikání;
  • charta organizace;
  • vypracování pracovní smlouvy;
  • návrh dohody o zaměstnání;
  • Statistika úmrtnosti v obslužném prostoru;
  • analýza trhu a činností potenciálních dodavatelů a dodavatelských kanálů.

  To vše je nezbytné k porovnání nákladů a očekávaných zisků.

  Při předkládání dokumentů k registraci rituální agentury musíte uvést vybraný daňový systém. Pokud neexistuje odpovídající značka, společnost automaticky zaplatí daně podle standardního režimu, který je pro malé a střední podniky extrémně nevýnosný. Tuto chybu můžete napravit, ale to bude vyžadovat čas i peníze. Jak vybrat daňový systém naleznete zde - http://business-poisk.com/usn-envd-v-chem-ix-raznica.html

  Abyste zaplatili úrokovou sazbu z příjmů, vyžaduje se přísné účetnictví, což znamená, že budete muset do zaměstnance zadat nejméně jednu pracovní jednotku - účetního. Při výběru zjednodušeného daňového systému budou tři hlavní měsíčně placené daně nahrazeny jedním, který bude muset být zaplacen pouze jednou za čtvrtletí.

  Pro jednotlivé regiony existují dva hlavní systémy zdanění podle zjednodušeného režimu. V některých regionech činí 6% čistého příjmu, v jiných se pohybuje od 5 do 15%. Úroková míra je ovlivněna zvláštnostmi okresu. Bez ohledu na skutečnost, že platby jsou prováděny čtyřikrát ročně, jsou účetní závěrky dány pouze jednou na konci kalendářního roku.

  USN (zjednodušená daň) je vhodnější pro ty, kteří pracují na základě smluv s podniky, které poskytují zboží k prodeji, pronájem vozidel, dílny a vybavení pro výrobu rakví, památek, fotografií a dalších souvisejících produktů.

  Pro podniky, které mají vlastní flotilu tesařů, truhlářské dílny, rakve a zpracování žulových desek, výrobu náhrobků z žulových štěpků, kovářství a dalších společných podniků, je UTII výhodnější. Její zvláštností je, že podnikatel stanoví pevnou částku. Je tvořen výpočtem zainteresovaných výrobních nástrojů - obráběcích strojů, vozidel. Bere se v úvahu při jeho sestavování a záběry obsazené obchody a náměstí. do obsahu ↑

  Požadované prostory a místa

  Mortuary jsou zpravidla v oddělení zdravotnictví. Jsou vybaveny vše, co potřebujete, mají vlastní sazby. Při návratu pohřební tradice, nemožnosti a neschopnosti jít na hřbitov všech, kteří se přišli rozloučit, potřebujete zvláštní místnost. Lze jej pronajmout za dobu rozloučení. Toto v malých morgách blokuje tradiční proces vydávání těl ostatních zemřelých.

  Abychom se vyhnuli přehnaným exekucím, mravní agenda stanovuje plán rituálů. Regulace času pohřební služby, rozloučení, poslání z území autobusů bude možné vyhnout se čekání na další pohřeb. To zjednodušuje interakci s konkurenčními firmami. Také při příjezdu na hřbitov nebudou autobusy vzájemně narušovat.

  Absence možnosti pohřební služby v hale márnice je možné zaplatit na úkor zvláštního podstavce u vchodu do hřbitova. Toto řešení má určitou výhodu - v čerstvém vzduchu mdloby se stávají méně často. Při instalaci místa pro rozloučení v zorném poli správce, v případě nepohodlí návštěvníka, mohou pracovníci hřbitova poskytnout první pomoc.

  Nedoporučuje se provádět pohřební službu přímo na místě pohřbu, protože místa pro nové hroby jsou rozmístěna v těsné blízkosti.

  K transportu těla zesnulého z domova do márnice je zapotřebí specializovaný stroj se skládacími stranami. Aby se zabránilo nepříjemnému nedorozumění, když auto v mrazu odmítne začít, je zapotřebí teplý box. Je také lepší dát autobus do teplé garáže. Při neexistenci takové příležitosti je třeba přemýšlet o elektrickém vytápění na území vozového parku. Čím větší je park, tím větší bude jeho území. K udržení zařízení v provozním stavu potřebujete vlastní mechaniku.

  Brigáda pro hlubinné kopání může být založena na území hřbitova, který je obsluhován. Zaměstnanci malé firmy nemusí být "nahuštěni". Některé funkce mohou pracovníci kombinovat, pokud je jejich pracovní fronta omezena na společné místo. Vykopávat hroby mohou být lidé, kteří dělají formy pro hroby a jejich instalace.

  Další služby poskytované předsednictvem

  V den pohřbu je nejdůležitějším atributem rakev. Většina příbuzných pod výrazem hodný pohřeb naznačuje dodržování všech tradic. Mnozí věří, že rakev by neměla být jen drahá, ale také exkluzivní. Takové rakve by měly být k dispozici, stejně jako dub. Mohou být uvedeny na pořadí, protože zpracování elit a masivního dřeva vyžaduje speciální drahé vybavení.

  Požadované jsou rakve z obyčejného dřeva, lemované látkou. Jeho kvalita závisí také na nákladech na konečný výrobek a jeho vzhledu. Standardní rakve se vyrábějí rychle, pokud jsou k dispozici všechny druhy materiálů, dřevoobráběcí nástroje nebo dřevoobráběcí stroje, jako je tloušťka a konec, sešívačka nábytku. Proč by kromě hotových rakví měly být materiály pro jejich výrobu? Vysoká a tlustá jsou nejen lidé, ale i mrtví. Rozměry rakve závisí na těchto parametrech.

  Rakety s čalouněním jsou rozděleny do dvou kategorií, z nichž některé jsou čalouněny zevnitř i zvenku, ve druhém se materiál používá pouze pro vnější čalounění. Tam je také třetí druh rakví, patří do ekonomické třídy. Jsou vyrobeny ze spálené desky. Dekorace je krajkou pro čalounictví na okraji samotné rakve, na víku, při pohřbu pravoslavných, kříž z nerezové oceli obvykle chlubí. Stejné kříže mohou být také na krytu pokrytém sametovým nebo červeným bavlněným hadříkem.

  Optimální umístění dílny - v blízkosti obchodu, kde se má prodávat. Pokud taková možnost neexistuje, mohou být vyráběny v jakémkoliv dřevozpracujícím podniku, protože zaměstnanci úřadu se také zabývají dodávkou potřebného zboží do márnice. Náklady na dopravu lze snížit pronájmem budovy co nejblíže moře. Doručování na dálku může výrazně snížit výnosy, pokud je hodnota zboží na úrovni konkurentů.

  V malých městech 200-300 rublů může být rozdíl v sazbách pro podnikatele osudný.

  Pokud nemůžete nainstalovat památku na pohřeb, potřebuješ kříž. Podle starých tradic je vyrobena ze dřeva. Vzhledem k povětrnostním podmínkám, zejména v případě, že se pohřeb provádí v zimě, je vhodnější nabídnout příbuzným barvený, voděodolný kříž. Velký požadavek na kříže s posypem kamenných drobků.

  Je třeba vytvořit tabletu s příjmením, jménem, ​​patronymem zemřelého, datum jeho narození a úmrtí. K dispozici jsou dvě rychlé volby: papírové laminované média, ryté na desce z nerezové oceli. Dočasnou tabletu standardního vzorku pro hřbitov lze vyrobit tepelným potiskem. Pak hrob nezůstane jediný den bez fotografie.

  Poměrně nákladná výroba fotografie na smaltu. Proto je jednodušší poskytovat služby velkému výrobci, který uzavřením dohody s ruskou poštou pokrývá téměř všechny osídlené oblasti. Pro tuto službu existuje jedna nevýhoda, z každé pobočky jsou zasílány objednávky na centrální poštu a exekutorovi jsou fotografie odesílány pouze jednou za měsíc. Můžete se stát zprostředkovatelem mezi zákazníkem a výrobcem nebo zákazníkem a poštou. Jako platbu za registraci objednávky bude zájem na velkoobchodní objednávce.

  Dalším důležitým atributem pohřbu je rituální věnec. Produkce rituálních věnců se může stát dalším zdrojem příjmů, pokud je prodává velkoobchodníky jiným pohřebním agenturám. do obsahu ↑

  Kritéria pro výběr personálu

  Velký počet prodejců, provozovatelů, kteří tvoří odhad pohřebních výdajů, není zapotřebí. Nejvhodnější je vybrat odborníky, kteří mohou kombinovat několik specialit.

  Prodávající obchod může šít polštáře, krajky pláštěnky, šály, oblečení pro pohřeb, shromáždit prostředky a věnce z umělých květin, dát na smuteční stuhy štítky pomocí šablon.

  Specialista kanceláře pracující na počítači může navíc vykonávat povinnosti účetního, laminátové dočasné smuteční desky. V přítomnosti dohody se studiem, který je připraven k vytisknutí obrázku na smalt na modelu odesílaném přes internet, je třeba, aby operátor PC pracoval v programu Photoshop.

  Řidiči, instalatéři památek, plniče bednění mohou kombinovat své přímé povinnosti s pohřbením hrobů. Mohou také přinést mrtvolu do márnice. Jediným požadavkem na personál, který komunikuje s příbuznými zemřelého, je taktičnost komunikace.

  Analýza rizik a pojištění

  Příjem z pohřební činnosti může být malý a působivý, ale bude trvat, dokud se nenajde elixír nesmrtelnosti. Pohřební podnikání nemůže být nevyžádané, rizika na této straně jsou minimální. Je obtížnější vyhnout se přírodním katastrofám, arzonům, krádežím, úmyslnému poškození majetku konkurenty nebo nepřátelům.

  Hlavním pojištěním jsou opatření na ochranu kancelářských budov, obchod se silnými zámky, kamerový dohled, dopravní senzory, které dávají signál panelu soukromé bezpečnosti. Nemůžete vyloučit skutečnost, že dojde k poškození zboží, k inventáři. Náhradu za plné nebo částečné škody mohou poskytnout pouze pojišťovací společnosti, pokud úmysl úmyslu nebyl potvrzen.