Nové obchodní nápady

Ovocné stromy jsou v zemědělství velmi důležité. Plody slouží jako potraviny pro lidi, používají se v různých průmyslových odvětvích a jdou na krmení hospodářských zvířat. Chcete-li se zapojit do ovocných stromů, musíte být trpěliví, protože teprve pár let života přinášíte ovoce. Proto není zapotřebí počítat s tím, že by se v prvních měsících práce dosáhlo zisku, pěstování ovocných stromů vyžaduje zaměstnání nebo podnikání. Proto je nejlepší, když zkušený farmář, který roste spousta rostlin, rozhodne o příjmu dodatečných příjmů a zahradu zahrady určitých stromů. Během několika let to bude dobrý zdroj příjmů, ale abyste s tím mohli pokračovat, měli byste od počátku určit kulturu a začít pěstovat ovoce na svém pozemku. Je pochopitelné, že ovocné stromy rostou na vlastním pozemku nebo v extrémních podmínkách na pozemku, který je pronajat po dlouhou dobu a s povolením majitele pozemku pro výsadbu stromů.

Proto se předpokládá, že existuje pozemek o velikosti jednoho hektare, který není osetěn obilovinami, melouny a jinými plodinami a může být zcela izolován pod zahradou. Náklady na pozemky se mohou značně lišit v závislosti na regionu a vzdálenosti od osad. Ale je docela možné najít levné místo (do 500 tisíc rublů), které bude umístěno, pokud ne v malé vesnici, a to alespoň v těsné blízkosti. Přestože se na zahradě zabývají samozřejmě ti, kteří již vybudovali svůj vlastní dům a mají zkušenosti s hospodařením.

K legalizaci její činnosti je nutné zaregistrovat předmět podnikatelské činnosti, přičemž je vhodná i forma právnické osoby a individuální podnikatel, nejvýhodněji však selská farma. Podle zákona je tento formulář ve skutečnosti rovnocenný s PI, má také možnost provést daňové odpočty podle zjednodušeného daňového systému, ale současně PF zahrnuje sjednocení několika osob. Optimální kód (OKPD 2) 01.25 Plody jiných ovocných stromů, keřů a ořechů, je univerzální pro všechny ovocné stromy kromě hroznů. Proto je možné pěstovat všechny ovocné stromy bez nutnosti dalšího hlášení, změn registračních dokumentů v případě malé změny v ekonomice (změna jedné kultury na jinou). Ale při podání žádosti na rostlinolékařskou službu (Rosselkhoznadzor) je třeba znát všechny požadavky pro zemědělce, kteří se zabývají ovocnými stromy. V závislosti na kultuře a regionu mohou existovat jakákoli omezení nebo rysy z právního hlediska, a to vše je lépe vzato v úvahu, takže neexistují žádné problémy s náhlou kontrolou státní struktury.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Po vyřešení všech právních otázek můžete začít ovoce růst. Někteří lidé jsou mnohem pohodlnější, aby se vypořádali s jednou kulturou, dělat všechno, co je pro ni jedine, a dát jim maximální sílu, zatímco jiní farmáři jsou více potěšeni, že vidí zahradu naplněnou různými druhy rostlin. Hlavní překážkou při realizaci snu zemědělce v životě je možnost růstu rostliny v klimatických podmínkách regionu. Důležité je nejen poskytnout všem podmínkám, aby se strom mohl zakořenit, ale také, aby začal přinášet dobré ovoce. Tam je také obrovský počet faktorů, které ovlivňují, které rostliny mohou být pěstovány.

Jablkový strom. Je nejznámější ovocný strom, kultivovaný druh - Mālus domestica, který se nazývá jablko domů. Odrůdy jablek jsou obrovské, takže se pěstují všude v téměř celé zemi s výjimkou velmi chladných oblastí. Ovoce jabloně je jablko, to je jméno nejen o konkrétním ovoci rostliny, ale také jménem typu falešného ovoce. To znamená, že z botanického hlediska může být jablko nazýváno pouze podmíněně. Odrůdy jabloní mohou produkovat plodiny takřka v různých obdobích roku (různé druhy ovoce v období od léta do pozdního podzimu), ale s cílem získat plody zimním období je nutné vybavit skleníků, které dělají docela obtížné pro stromy. Některé odrůdy jablek začínají přinášet ovoce rok po výsadbě, což výrazně snižuje dobu návratnosti celého projektu.

Jablka mohou být téměř vždy prodávána; malá a vnější neatraktivní jablka se prodávají za malou cenu ve velkých lotostech nebo hospodářstvích chovu hospodářských zvířat nebo ve společnostech, které vyrábějí džusy a pyré, tj. zpracování tohoto ovoce. Velké a tržní jablka lze prodávat samostatně na trhu nebo najít velkoobchodní kupce, kteří se zabývají prodejem jablek do obchodů. Můžete také nejlépe hledat prodejny, ve kterých budou jablka prodávána v maloobchodě; Tím odstraníte jednoho zprostředkovatele a vyděláte trochu více peněz.

Jablečné stromy rostou dobře po takových předchůdcích, jako jsou: cukrová řepa, kukuřice, obiloviny. Zkušení zahradníci doporučují přípravu půdy na pěstování jablek na to po dobu dvou let. Jeden hektar může ubytovat až 300 malých stromů, zatímco je důležité správně naplánovat plochu tak, aby se stromy nesměšovaly mezi sebou. Cena jednoho jabloňového sazenice je 500 rublů, takže 150 000 rublů bude zapotřebí pro zahradu. Průměrný výnos jablek na hektar je 15 tun, přičemž se může výrazně lišit v závislosti na podmínkách jara a počasí. V závislosti na odrůdě, může kilogram jablek stojí 10 rublů a 100, takže pokud budete mít průměrnou cenu 30 rublů, pak jedna sklizeň přinese 450 tisíc rublů. Jedná se o velmi, velmi dobrý ukazatel, který mohou dosáhnout pouze zkušení agronomové. Jablka jsou možná nejčastější a snadno realizovatelná ovocná kultura, je relativně snadné se s ní vyrovnat kvůli velkému počtu odrůd, které byly vyvinuty speciálně pro každý region a místní podmínky.

Hruška. Stejně jako jablko, je členem rodin rodiny Rosace a je jeho nejbližším příbuzným. Rod rostlin, který je vhodný pro výživu a kultivovaný lidmi - Pyrus. Hrušky jsou u lidí méně oblíbené než jablka, ale stále se spotřebovávají ve velkém množství. Mají také různé odrůdy, které umožňují hruška v relativně chladných oblastech země. V severních oblastech se však prakticky nepěstují. V závislosti na odrůdě, může být buď silný kompletní strom, nebo (nejběžnější) nízký stromek, keř podobný s šíří větve rozházené ovoce. Tak vypadá kultivovaná hruška. Vzhledem k tomu, druh ovoce hrušky a jablka téměř stejná, lidé z těchto kultur jsou používány pro potřeby prakticky totožné, každé implementaci funkcí v případě hrušek není k dispozici. Stačí se spoléhat na mírně menší poptávku.

Cena sazenic je také asi 500 rublů pro budoucí strom. Sazenice samotné mohou být dokonce o něco větší, pokud jsou vybrány trpasličí rostliny, ale obecně stojí za to očekávat vše pro stejnou částku 150 tisíc rublů na nákup sazenic. Výnos na hrušku je v průměru asi 3 tuny na hektar a cena za toto těžké ovoce je v průměru kolem 50 rublů na kilogram. Výsledkem prodeje je tedy možné získat zhruba 150 tisíc rublů, které v prvním roce nebudou pokrývat ani všechny výdaje na organizaci hruškové zahrady. Možná si myslíte, že to není tak výhodné, abyste se zapojili do hrušky, ale musíme si vzpomenout na výkyvy v poptávce a někdy i ovoce hrušek může být v ceně. Elite odrůdy hrušek mohou také překročit cenu stovky rublů na kilogram; obecně jsou hrušky poněkud dražší než jablka. Proto je možné přidělovat určitou plochu pro hruškovou zahradu, relativně snadné pěstovat rostlinu a má spoustu odrůd.

Alycha. Společně s trny je předkem běžné švestky. Alycha byla tradičně pěstována v kavkazských horách, ale ve dvacátém století přinesla odrůdy, které mohou růst ve více severních šířkách. Pěstovaná pro pěstování - Prúnus cerasiféra, je tato rostlina velmi schopná přizpůsobit se mnoha druhům půd, ale je velmi citlivá na nižší teploty. Pro severní regiony byly odstraněny odrůdy zimních třešní slivky, které si zachovaly všechny pozitivní vlastnosti této rostliny (vysoký výnos, brzká plodnost) v kombinaci s dobrou odolností proti mrazu.

Náklady na jednu plodu plodů v průměru dosahují v průměru také 500 rublů, ale jeden hektar může pojmout mnohem více rostlin než v případě hrušek nebo jablek. Některé pokusy mezi zahradnickými farmami tak ukázaly, že na jednom hektaru může narůstat 8 000 malých stromů. Přesto více než 500 stromů na hektar nemá smysl mít rostliny, pak vše, co je intenzivnější zahrádkářství s očekáváním krátkodobého zisku. Tak, pro sazenice to bude trvat 250 tisíc rublů.

Obchodní fórum

Zahrada a podnikání

Nick82 17 červen 2009

Gennadiy 17 červen 2009

Nick82 17 červen 2009

Vzdušné síly 18.července 2009

$ LLi 19. července 2009

že je lepší tiše koupit dobré sazny a rostliny, nechť to není tak rychlé, jak chci, ale modernita by měla něco dostat.

Anatoly Komarov 20 červen 2009

Nick82 20 červen 2009

Takže to je nemožné, nebo spíše hloupé. Není známo, kdo a odkud bude sadenice dávat neznámou plodinu. Výsadba by měla být nejméně 2 roky (a nejlépe 3) semenáčků na trpasličích nebo klonálních populacích (rostou o 3-5 let rychleji a nepěstují do obrovských stromů). Musí být odebrány na kontrolovaném místě. Lepší v chovatelské stanici (od té doby, co je stále ještě živá). Je nutné zasadit několik odrůd, superranie, je střední a zima (pro zimní uskladnění by měl myslet.) Buď předem dohodnout s jakýmkoliv vinařství nebo džusu. A pod nimi dát moc. Obecně platí, že pokud chcete provádět zemědělství, je lepší nejprve uložit učebnici v ruce, jinak se budete bachat na počasí.


Díky za odpověď!
Sazhantsy mít od místa, kde ji vzít, docela blízko (3 km) od školky mám docela normální, kde bych mohl zařídit pro dodávky z běžné ceny (+ sleva), ale má dobrý přístup k Moldávii, kde je možné provést velmi dobré známky.
Literatura je také tam.
Zajímavé je, že na fóru jsou lidé, kteří se to zabývají a jak začali?

Víš, nikam se nedostaneš. A to je jen proto, že nemáte tušení, co říkáte.
Pro informaci lze stromy pěstovat nejrůznějšími způsoby a je možné rozmnožit 20 stromů z jednoho semenáku. Nevíš jak?


Děkuji!
S tímto, také, nejsou žádné problémy, já osobně znám 2 lidi, kteří mi pomohou s tím!

$ LLi 20. července 2009

Děkuji!
S tímto, také, nejsou žádné problémy, já osobně znám 2 lidi, kteří mi pomohou s tím!


Začněte přípravou půdy. Proveďte průzkum terénu, určete svahy, určete složení a rovnováhu mezi kyselinami a půdou. Určují převládající vítr, pokud je to možné, vypočítat množství aktivních teplot (denní vzít četby z ulice teploměru a záznam v notebooku pak tyto údaje jsou všechny klady a zápory negativní -. Získané suma aktivních teplot).

Nick82 20 červen 2009

Začněte přípravou půdy. Proveďte průzkum terénu, určete svahy, určete složení a rovnováhu mezi kyselinami a půdou. Určují převládající vítr, pokud je to možné, vypočítat množství aktivních teplot (denní vzít četby z ulice teploměru a záznam v notebooku pak tyto údaje jsou všechny klady a zápory negativní -. Získané suma aktivních teplot).

Vzdušné síly 20. 7. 2009

Nick82 20 červen 2009

Pokud budete mít tento případ - doporučuji, když zahrada roste v řadách mezi řadami jahod, bude to jen na 3-4 roky. Ale nejprve se zabývejte marketingem! A pak budete sedět na pytli s jablky.

Anatoly Komarov 21. 7. 2009


O prodeji. Ve stejné Americe jsem viděl. Jeden zemědělec organizoval výrobu džemu, džemu, omáček. Balení v krásných plechovkách a předání do obchodů. Když viděl, za jakých podmínek to dělá, byl ohromen. Místnost, jako je velká kuchyň. Všechno je vařeno ve velké nádrži a ručně položeno na plechovkách.

Nick82 21. července 2009

O prodeji. Ve stejné Americe jsem viděl. Jeden zemědělec organizoval výrobu džemu, džemu, omáček. Balení v krásných plechovkách a předání do obchodů. Když viděl, za jakých podmínek to dělá, byl ohromen. Místnost, jako je velká kuchyň. Všechno je vařeno ve velké nádrži a ručně položeno na plechovkách.

Letecké síly 21.července 2009

$ LLi 21. července 2009

Pokud budete mít tento případ - doporučuji, když zahrada roste v řadách mezi řadami jahod, bude to jen na 3-4 roky. Ale nejprve se zabývejte marketingem! A pak budete sedět na pytli s jablky.


A nedoporučuji to. V každém případě přímo do země. Rostliny jsou mladé, kořenový systém je slabý. a stále existuje konkurence pro vodu + škůdce. proč?

Anatoly Komarov 21. 7. 2009

Anatoly, takže je to pendostan. A my v Rusku, velké země, kde zadryuchat Sesy, daně, hasiči a jiné kozy, a pokud ne zadryuchat, pak předat něco v obchodě, budete muset vyklopit správce nebo majitel takového pullback ten rok bude pracovat zadarmo. Já sám jsem žil v pendosov rok a šest měsíců ve Švédsku, a to je to, co říkám: jejich modely Kdykoliv nejsou použitelné v naší zemi, a Kottler s jeho marketingové strategie a řízení kouří nervózně na chodbě.


Souhlasím. Když byl farmář požádán - vypracoval technickou specifikaci svých produktů? Dlouho to nedokázal pochopit. Všechny jeho džemy a omáčky drží v hlavě - dědicové. Pokud to udělá nějaký TU - každý bude znát kompozici. A úředníci neplatí. To je důvod, proč žije.
Mimochodem, Kentucky, město Lexington.

Letectví 22. července 2009

A nedoporučuji to. V každém případě přímo do země. Rostliny jsou mladé, kořenový systém je slabý. a stále existuje konkurence pro vodu + škůdce. proč?

Dokonce i na vinicích to dělají, i když mají mnohem častější houbové choroby s jahodami. A jabloň, dokud nekvetou, nemá obecně specializované škůdce. A to vše se snižuje na standardní léčbu. A jaká je konkurence v uličkách 3-4 metry? Jabloně po 30 letech života a pak nekonkurují.

$ LLi 19. srpna 2009

Dokonce i na vinicích to dělají, i když mají mnohem častější houbové choroby s jahodami. A jabloň, dokud nekvetou, nemá obecně specializované škůdce. A to vše se snižuje na standardní léčbu. A jaká je konkurence v uličkách 3-4 metry? Jabloně po 30 letech života a pak nekonkurují.


Nikdy jsem neviděl průmyslové rostliny osázené různými rostlinami (jablka a jahody). Otázka: Proč bych se měl posmívat zemi i sobě?

Letectvo 23. 8. 2009

$ LLi 23 srpen 2009

V průmyslových zahradách nemají kam, zahrady se vysazují na kamenitých pozemcích, země s velmi nízkým výskytem vody nebo nepříjemností. A zemědělec každý kus půdy na účtu.


Toto není axiom. Pouze váš domov nebo kdysi viděný.

Vzdušné síly 25 srp 2009

$ LLi 25 srpen 2009

Kde jste byli konzervativci, antikoncepci, když hlasovali pro alkoholici Borja?


Víte, co, miláčku, to nehodláte soudit. Jste taková inteligentní dohera a prezident, bez ohledu na to, jak dobrý je, bude vždy pro vás špatný.

Vzdušné síly 27 srp 2009

A teď o zemědělství. Drahá, víte dokonce, že v Rusku převládá mírné kontinentální klima? Znamená to pro vás něco? Rozsáhlé zemědělství. Ano, v našich zeměpisných šířkách je jakákoli zemědělská činnost riskantní.

Drahá, víte dokonce, že v každém klimatu vaše zemědělství? Pracoval jsem půl roku na farmě ve Švédsku, která bude jižněji než naše zeměpisné šířky a klima tam, kde Bůh zakazuje. a jahody jsou pěstovány v zemi. Není to v jahodě vůbec, ale ve skutečnosti, že jsem poradil chlapovi pod mladou zahradou, aby si na chvíli něco půjčil, takže nemohl sedět bez příjmu po dobu 5 let.
A ani nemáte představu o tom, co píšete, začal tento nápad vyřešit. konkurence, škůdci. učebnice by byly nejprve v rukách, než by argumentovaly.

$ LLi 28. srpna 2009

A ani nemáte představu o tom, co píšete, začal tento nápad vyřešit. konkurence, škůdci. učebnice by byly nejprve v rukách, než by argumentovaly.

Zahrada a zahrada

Jednoduchý a cenově dostupný na rostoucí zahradní a zahradní rostliny, hrozny

Mnoho lidí sní o vytváření vlastního podnikání, práci pro sebe a získání finanční nezávislosti. Lidé jsou omezeni základními faktory, jako je lenost, strach z neúspěchu a falešné nepřiměřené stereotypy. Jedním z nich je následující: "Začátek podnikání vyžaduje spoustu počátečního kapitálu." A většina lidí tuto výmluvu pevně pochopila a neustále ospravedlňují jejich nečinnost a neochotu dělat cokoli. Vlastně. tam by byla touha. Absolutně bez investic je těžké otevřít podnik a neúčinně. Několik peněz na zahájení podnikání lze vždy najít: prodat něco, půjčit si od známých, vzít si malý cenově dostupný úvěr. Například, Rosselkhozbank je rád, že půjčuje za malý zájem majitelům malých podniků.

Takže existuje mnoho myšlenek. Atraktivní v moderních tržních podmínkách - vytvoření výnosného podnikání pro pěstování ovoce. Obzvláště toto zaměstnání je velmi vhodné pro obyvatele venkova, protože nejsou zbaveny tak důležitého zdroje jako země, a také mají zpravidla jisté dovednosti v této oblasti. Pro obyvatele města je také skutečné koupit opuštěné země nebo zahradní plochy na venkově a zapojit se do zahradnictví. Požehnání země v Rusku je mnoho a prázdné včetně. Velmi nadějná možnost - přijmout půdu pod LPH.

Na šest set metrů čtverečních nebudete moc vydělávat. Proto čím více pozemků, tím více bude zahrada a odpovídajícím ziskem. Přestože zde musíte opravdu vypočítat svou sílu.

Zahradnictví nevyžaduje významné investice. Hlavními počátečními náklady jsou nákupy sazenic ovocných stromů. To je velmi důležitý bod. Nejprve je zapotřebí kvalitních sazenic. Za druhé, jsou potřebné za nejnižší cenu. Za třetí, výběr odrůd stromů je velmi důležitý. Sazenice k nákupu od prodejců z druhé ruky jsou nežádoucí. Nyní mnoho školky, včetně soukromých. Tam a stojí za koupi. Při nákupu velkoobchodu mají zájem o značnou slevu. Prodejci semenáčků rádi sdělí o odrůdách a o zvláštnostech pěstování. Zpravidla odpovídají na jakékoli otázky o pěstování ovocných stromů.

Při výsadbě zahrady je vhodné zasadit ovocné stromy s různými obdobími dozrávání, od raných až pozdních odrůd s dobrými leavings. A je pravděpodobné, že je třeba diverzifikovat sortiment - kromě jabloní, rostlin, například kdoule nebo třešně.

Velkým mínusem v zahrádkářství je dávno dávat peníze. Ale pokud začnete hned, pak za 3-4 roky budou dobré výsledky. Všechno a najednou nikdy na hlavě neklesne. V potvrzení lze přinést osvědčené výsledky zahradníků.

Například při výsadbě jabloní po 2 letech dosáhne sklizeň 25 tun / ha a ve třetím roce je z hektaru mladé zahrady celkem 50 tun jablek. Přibližně stejné výsledky získáme při růstu hrušek. Na stejných jablkách jsou nenáročné na podmínky skladování a přepravy.

S příznivou kombinací okolností a správnou organizací marketingu produktů se zahrada platí za druhý rok provozu.

Před vysazením zahrady proveďte analýzu půdy na vybraném místě. díky tomu už budete mít nějaké informace o vhodnosti této země pro bookmarking zahrady. a na základě výsledků rozhodne o nezbytných agrotechnických technikách pro optimální přípravu půdy pro výsadbu sazenic. Z této přípravné práce závisí vaše budoucí sklizeň do značné míry.

Pokud jde o prodej výrobků, není třeba se obávat. Byl by produkt, ale kupující bude nalezen. Jablka se mohou prodávat čerstvě a můžete je předat k dalšímu zpracování, například k přípravě šťávy. Výrobky připravené prodávány prostřednictvím supermarketů a obchodů, ale hlavním prodejním kanálem jsou malé polotovary. Pokud jde o jablka, ceny těchto ovoce se tvoří v závislosti na období, ve kterém dochází k prodeji. V létě je výrobek méně náročný, protože ovoce dozrává v období masivního přílivu ovoce na trh. Blíže k zimě, cena stejných jablek je mnohem větší. Dalším moderním marketingovým kanálem je používání různých vývěsních tabulek a specializovaných míst pro prodej zemědělských produktů na internetu.

Zahradnictví je časově náročný proces, zejména při sklizni. Proto je tato podnikání spojena s potřebou zaměstnávat pracovní sílu. Počet zaměstnanců závisí na velikosti zahrady. Pokud nemáte zvláštní znalosti, doporučujeme využít služby odborného agronoma, což vám ušetří nežádoucí ztráty.

Dalším problémem zahradnictví - získání vysoce kvalitních komerčních produktů, je velmi pravděpodobné, že zahrada bude ošetřena pesticidy pomocí stromů z chorob a škůdců. Jedná se o další čas a náklady na chemikálie a kompresor pro stříkání.

Pokud jsou splněny všechny výše uvedené požadavky, vaše zahrada se stane stabilním a spolehlivým zdrojem příjmů po mnoho let.

Zahradnictví jako podnikání

Ziskovost a návratnost

Je možné vydělat si zahradnické pole? Ještě tak! Intenzivní zahradnictví nevyžaduje dlouhodobé investice. Může se splatit za 2-3 roky. Předpokládejme, že na podzim roku 2002 ucpávání stromků do země, střelba rok z každého stromu jablek 10-15, v plodině 2004 již dosahuje 20-25 t / ha, a ve třetím roce každého hektaru nové zahrady může přinést 40-50 tun jablka. Totéž lze říci o hruškách. Výnosy z jiných plodů (švestky, meruňky) je o něco nižší, ale ceny tohoto ovoce a bobule vyšší než jablka. Je pravda, že jsou obličejové ne jablko, vyžadují zvláštní podmínky skladování a přepravy.

Náklady na pokládání jednoho hektaru zahrady, včetně všech technologických metod a zlepšení (v době před vstupem do plodného období), v průměru, je 35-45 tisíc UAH. To zahrnuje náklady na všechny agrotechnické postupy po dobu tří až čtyř let - od hnojení až po sklizeň první plodiny.

Ziskovost zahrady - je to strašné říct! - může dosáhnout stovek procent. Myslet na sebe :. O rok na údržbu 1 ha „intenzivní“ zahrada (platy, pesticidy, hnojiva, půjčovna vybavení, atd.), Může trvat až 2-3 tisíc UAH přivést tuto hektaru bude moci 40-50 m ( viz výše). Dokonce i rozmazlované ovoce lze prodávat za zpracování na 0,08-0,1 UAH. za 1 kg a získat pro ně 4-5 tisíc UAH. A jablka dobré kvality mohou být prodávány za 1-1,5 UAH ve výšce ovocné sezóny. za 1 kg (50-75 tisíc UAH / ha). A pokud ne chamtiví, a dal několik desítek tun skladu a „push“ Tyto plody pro nový rok nebo i později o 3-6 UAH. za 1 kg? Uchopí kalkulačku. (To samozřejmě není výpočet, ale odhad, ale je také poměrně orientační.) - Ed.)

S nejvíce šťastnou kombinací okolností a rozumnou marketingovou politikou zahradníka se jeho zahrada vrátí do druhého roku provozu.

Když nešťastnou (nepočítáme-li čtyřicet-stupňové mrazy, záplavy, požáry a další zásah vyšší moci) a slabé prodejní biznesmen- politiky „sadista“ vrátí peníze ve třetím roce.

Jak začít

Registrace vlastní zahradnické farmy je nejlépe formou soukromého zemědělského podniku.
Postup při vytváření takového podniku je nejjednodušší a bezbolestný.
Navíc ze stávajících 38 daní a plateb, které podniky obvykle platí, soukromá firma zabývající se zemědělstvím platí pouze 27.
Z „osvobozených“ jedenácti nejvýznamnějších daň - daň z příjmu odpočtu v redundantní DPH penzijního fondu, který byl následně odeslány na vývoj ekonomiky (tj majitelé DPH do státní pokladny neplatí, a hromadí se příslušné množství tom na vlastní účet a jsou zodpovědní za cílené využití této částky).

Pokud máte spěch, můžete ušetřit nejen na daních, ale i na počátečních investicích. Stát vybírá z prodeje všech alkoholických nápojů a piva daň ve výši 1% z příjmů a nasměrovat tyto prostředky k rozvoji zahradnictví, vinohradnictví a chmelu (stejně - samostatná vydání - pozn.).. Samozřejmě, nikomu, zvláště nováčkům, tato pomoc není dána. A dokonce ani nově příchozí od její distribuce není šťastný - viz BUSINESS №16 od 16. dubna 2001, str.30-32..

A přesto můžete zkusit. Možnosti jsou:
získat podporu zkušeného zahradníka a kontaktovat některého z zahradnické asociace (corporation „Ukrinsad“ Státní Concern „Ukrsadvinprom“), v případě, že nejzkušenější zahradník (nebo sami), je členem jedné z nich;
požádat přímo o ministerstvo agrární politiky;
tak "vysoká" nejít, ale držet se řízení zemědělství pod místní horou, okres, regionální státní správy.

Ale doporučení někoho nepomůže, pokud velikost zasazené zahrady bude menší než 5 hektarů. Pokud vaše plantáže přesahují 5-10 hektarů, pak můžete doufat, že budete mít odškodnění.

Z 38 daní a poplatků vyplácí zemědělská firma pouze 27.

To zahrnuje úhradu nákladů na projektové a rozpočtové dokumentace, náklady na sazenice, náklady na chemikálie, minerální a organická hnojiva, náklady na péči o mladé výsadby před vstupem do fáze plodu.

Který chcete plantovat

Nyní na Ukrajině, jabloně a hrušky kvetou asi 500 tisíc hektarů. 300 tisíc hektarů zahrad obsahuje bývalé kolektivní a státní zemědělské podniky a přibližně 180 tisíc hektarů pěstují soukromí obchodníci.

Na 300 tis. Ha JZD, podle předsedy ukrajinské právnických intenzivním zahradnictví a školky ( „Ukrinsad“) Peter White, 220 hektarů vykořeněné dávno. Ty staré zahrada osázená vysoký (to je pravda - energický) stromy „růst“ v 4-5m s objemem koruny (10 m v průměru) v rámci režimu 8x8, 10x10 m Tyto obři i v nejnásilnější době svého plodová již nemůže soutěžit s novými stromy. odrůdy.

Obecně jsou stromy rozděleny do silných, středně velkých, slaborroslye, trpaslíků. Každý typ má jak výhody, tak i nevýhody.

Kořenový systém vysokých stromů je hluboký, lehce rozvětvený kořen, vrtání země hluboko do 5 metrů.

Takové stromy se často nebojí mrazu nebo sucha. Mohou odolat poklesu teploty půdy na mínus 15 ° C a ve velmi suché stepi k vykopnutí na nějaký nečistý potok. Je pravda, že takové výhody ztrácejí ve srovnání se zásadními nedostatky silných. Vstupují do období plodnosti již 7-9 let po výsadbě (to znamená, že celou dobu peníze nepřinášejí peníze, ale vyžadují pouze).

Z 300 tisíc hektarů post-kholkhozových sadu 220 hektarů je nejvyšší čas raskorchevat.

Kvůli rozsáhlému a hustému listoví plody rostou hlavně na vnější části koruny, uvnitř se tvoří určitý "mrtvý" prostor. A od samého vrcholu je ovoce těžší sbírat - některé z nich zůstávají na větvích, a to je ztráta.

A další. Odborníci vypočítali, že za 1 kg ovoce 300-350 čtverečních centimetrů listových děl, pro 1 kg dřeva - 700 čtverečních centimetrů listu. Vzhledem k tomu, že kořenový systém a samotný kmen jsou velmi velké, ukazuje se, že listy pracují pouze na dřevu.

Ukazuje se, že energické stromy zapadají nejchudším a líné zahradníky, kteří nemají peníze na odkapávací zavlažovací systém, který „není pro zábavu“ přístřešek pro zimní stromy, a které ve skutečnosti nezajímá, co se bude sklízet. Kořenový systém malých je rozvětvený, hloubka kořenů není větší než 60-80 cm.

Takové stromy se snadno zakořeňují. Vysoký takový strom nevyrůstá: 2-2,5 metru. Při plodinách vstupuje do druhého nebo třetího roku. Výnos zkrácené je 40-50 t / ha. Proto jsou všechny naše výpočty vytvořeny pro intenzivní zahradu, zasazenou malými stromy.

Morálka: i když kupujete ne pozemky, ale zahradu, je lepší "transplantovat" to.

Pohled

Prezident Ukrajinské korporace intenzivního zahradnictví a školky (Ukringsad) Peter White:
- Hektarová zahrada s intenzivním pěstováním přináší 40-50 tun. Kolik máme k dispozici dobré jablka? Na velkoobchodním trhu zahradníci prodávají za 2-3 UAH. Nepotřebujeme 2 nebo 3, nech 1 UAH. Zajímalo mě o chlapce, jak se prodávají. Jeden souhlasil s supermarket "Bill" a každý den předal tam tři tuny na 1 UAH. za 1 kg a ty s ním byly spočítány každý den.
Žádný typ zemědělské činnosti nevyrábí stejný zisk jako zahradnictví.

Projekt

Než vyděláte zahradu, musíte provést analýzu půdy. Je třeba zjistit, kolik je půda vhodná pro výsadbu zahrady a jaké agrotechnické techniky je třeba udělat pro optimální přípravu půdy pro výsadbu sazenic. Obecně je zapotřebí spravedlivé množství projektových a přípravných prací.

Můžete se samozřejmě ocitnout v čele sedmi okruhů a pokusit se je otočit. A nemůžete ušetřit 7-8 tisíc UAH. a objednat soubor návrhových odhadů pro všechny výzkumné, vědecké a projektové zahradnické institutu. Na Ukrajině je to "UKRNIIPROSAD" nebo jedna z jejích poboček. Existují také soukromé společnosti, které mohou tento projekt realizovat.

Stručně o obsahu návrhových odhadů. Měly by být zejména výsledky výzkumu půdy a doporučeného výběru druhů a odrůd určitých ovocných rostlin. Tento seznam doporučení se provádí s ohledem na součet účinných teplot daného regionu (součet všech teplot nad deset v průběhu vegetačního období), množství srážek, chemické složení půdy atd.

Bez projektové rozpočtové dokumentace pro státní podporu nelze započítat.

Je také důležité, v kterém směru převládajících větrů vane v oblasti, jaký je expozice (nebo zkreslení v jednom směru nebo jiný) půdního „řezu“. Na zahradě je nejvýhodnější umístění na jižní nebo jihozápadní expozice (jinými slovy, na jih nebo na jihozápadním svahu). Pokud je zahrada zasazena na pláni, pak expozice nehraje roli, je důležitější, odkud vítr vyfouká. Důležité je, aby vítr po ránu foukal. (Je jasné, že vše bude ještě podrobněji, a dáváme technické detaily, které při jednání s kandidátem pro designéry můžete rozlišit úplné „volný-jezdci“ od někoho, kdo zná podnikání v reálném dokumentace. - pozn.).

Na konci výzkumu projektová instituce činí ekonomické zdůvodnění a vydává odhad nákladů. Pak na dokument podepsat, pak to jde na vyšetření v pomologická inspekce (ovocnářství - vědě odrůd rostlin, a kontrola je umístěn v Kyjevě) a byl schválen ministerstvem pro výživu (dříve Goskompischeprom). Je samozřejmě možné náhodně rozbít zahradu a hádat s expozicí, větrem a půdou. V tomto případě jsou zbytečné poznámky prostě nepotřebné. Ale je tu jedna nuance. Bez balíčku návrhových odhadů pro "jedno procento" peněz (viz kapitolu "Kde začít") nemůžete počítat. Jak říkají, "pivo - pouze členům odborové organizace".

Pohled

Zástupce supermarketu "Bill", který požádal o zachování anonymity:
- V loňském roce jsme pracovali s ukrajinskými zahradníci a byli spokojeni se spoluprácí. Hlavní parametry, které musíme splňovat při nákupu ovoce a zeleniny, jsou vysoce kvalitní a přiměřené ceny. Ukrajinští zahradníci jsou již nyní schopni nabídnout nám takový produkt.
Domnívám se, že domácí ovoce bude moci bez problémů vytlačit elitní holandské a jiné produkty. Samozřejmě, kupující, kteří z nějakého důvodu (já osobně nerozumím) důvody upřednostňují dovezené ovoce, zůstanou, ale dnes tito lidé jsou stále méně a méně.

Dopravní služby

Zahrady mají špatný zvyk na lezení do nejvzdálenějších koutů země.
Nejaktivnější takový trh může být bezpečně považován Kyjev (ačkoli to je stěží nutné se omezit jen na ně), nejvíce přijatelné pro zahradnictví - jižní a západní oblasti.
Následkem toho dopravní "konce" pravděpodobně překročí 500 km.

"Za peníze" jeden výlet bude mít za následek 200-300 dolarů. Dopravní podniky na dálku obvykle trvají 0,2-0,3 za kilometr běhu, ale vzdálenost se měří v obou směrech: 500x2x $ 0,2 = 200 $.
Je zřejmé, že je výhodnější vyvézt na trh velkého množství ovoce pro polotovar velkoobchod - 10-15 tun. Ale je tu malá nuance. Za půl dne takovou dávku (pokud to samozřejmě není cílenou dodávkou) nebudete prodávat, obvykle musíte stát se zbožím po dobu 1,5-2 týdnů.

S jablkem během této doby se nic možná nestane. Ale 2-3 dny přestávky (zejména v teple), například meruňky a třešně, mohou být zničeny. Obvykle se tyto plody přímo z terénu přivede na dávkách 1-2 tun trhů, nebo dát je do skladu vybaveném kdekoli v blízkosti prodejních míst, a postupně jízdě zboží odtud (viz. Glaukos „prodeje“).

Přečtěte si to jako zjevení: můžete buď jíst jablka, nebo z nich vytlačit džus, vařit jam atd. V důsledku toho mohou být pěstovány jak pro čerstvé tržby, tak pro průmyslové zpracování. Existují tzv. Syrové zahrady, kde se ovoce pěstuje výhradně ke zpracování. Je to pochopitelné, samozřejmě, zvláště pokud vezmeme v úvahu vysokou poptávku v Evropě, kterou využívá koncentrovaná šťáva z ukrajinských jablek. Ale velké peníze nepřijmou suroviny. Chcete-li vyrobit 1 tunu koncentrované šťávy, 8 tun ovoce by mělo být "vápno". Pro 1 tunu koncentrátu může ukrajinský výrobce v průměru získat 1,5 milionu DM, takže ani prasnice, ani zahradník se nedostanou silnými. Nicméně je možné pěstovat stejné odrůdy pro prodej a zpracování: jablka, které mají vynikající prodejní vzhled, prodávají veřejnosti, a poškozené a červené - "nechte džus".

Nejstabilnějším velkoobchodním kupujícím může být supermarket nebo restaurace.

K realizaci hotových výrobků bude muset mírně podnapryachsya, vezměte nohy do rukou a dobře běh kolem supermarketů a obchodů, kde můžete projít "ovoce" malý velkoobchod. Prodej celé plodiny najednou je poměrně problematický, protože velkoobchodní trh s ovocem na Ukrajině je zcela nevyvinutý. Hlavním marketingovým kanálem jsou kolektivní zemědělské polotovary. Ale tam, jak víte, konkurence není slabá, a na některých místech její vlastní mafie. Nejstabilnějším partnerem může být jakýkoliv supermarket nebo restaurace. S ním se můžete dohodnout na pravidelných dodávkách, jasných cenách. A supermarkety v zemi každý rok stále více a více.

V závislosti na stupni jsou ceny za ovoce různé. Letní a podzimní odrůdy jsou méně populární, protože dozrávají jen v období masivního přílivu ovoce na trhy a nejsou dlouho uloženy. Oni "odejít" na maximálně 1,5-2 UAH. pro 1 kg.

Zimní odrůdy lze prodávat za 2-4 UAH. pro 1 kg. Pokud odstraníte dobrý skladu pro zimu a počkáte několik měsíců, můžete své jablka přeměnit na zlato: v zimě se jejich hodnota skočí dvakrát nebo vícekrát. Jeden zahradník, který nedal své jméno, tvrdil, že na podzim roku 2001 mu bylo nabídnuto pronajmout si podobný sklad nedaleko Kyjeva a požádal o 2 dolary za 1 tunu zboží uskladněného po dobu tří měsíců. Počet: 100 tun jablek, který v říjnu bude "jít" za 2-2,5 UAH. za 1 kg., Můžete zadržet tři měsíce, utrácet na ně asi 200 dolarů, a pak je prodávat za 5-6 UAH. pro 1 kg.

Cena plodnosti

Hlavním technologickým postupem přípravy je zvedání plantáže. Plantáž je orba do hloubky nejméně 60-70 cm. Před orbou jsou zavedena minerální a organická hnojiva, která jsou nezbytná pro půdu. V průměru na hektar je třeba nalít až 20 centů minerálních hnojiv, konkrétně hnojiv, kde samotná hnojiva nepřesahuje 20% a zbytek - plniva (např. Písek). Navíc v hektarech bude užitečné "nabobtnat" 100-150 tun organických hnojiv.

Před plantáží je nutné naplánovat, narovnat, pískovat půdu ("odříznout" malé kopce, naplnit malé strapce). Zvedání plantáže může stát 3-7 tisíc UAH. na hektar. Pro toto není nutné získat stroje. V kterémkoli blízkém zemědělském podniku je možné si pronajmout traktory, brány a další potřebná zařízení.

Ale kladení „intenzivní“ zahrada se neobejde bez Plantage. Co je pro to nutné? V letním období, na zorané mělké části vyhrazené pro budoucí zahradě prochází aktuálně Vrtačka studny a je průměr a hloubku asi 1 m a pak se nalije na směs těchto jam a půdní hnojiva. - minerálních a organických. Tyto potažené jámy musí nějak označit, a na podzim ve stejných místech vrtat hloubka vrtů 15-20 cm, a kde zasadit stromy. Za tímto metr válce kořenového systému stromů slaboroslyh není obvykle vyvíjí. V důsledku toho všechny nečistoty hektarů, majitel se stará více o plevelu, než na stromech. A tak každý strom obdrží všechny, pouze to, co se děje. Pouze užitečná oblast bude vhodná. A neoplodněný regálu mohou být zasazeny nějakou krátkou trávu, který bude potlačovat plevele a vázat půdu, která umožní lidem brodit do zahrady a technologie i v mrazivém rozbředlého sněhu.

A nakonec tento nahrazující výsadba postupně snižuje náklady na přípravu půdy. Přesto je výsadba stále široce využívaná, což není vysvětleno výhodami této technologie, ale spíše stagnací zemědělských pracovníků (možná i dostupností potřebných zařízení a možností jejich využití) - Ed.).

Zaměstnanci

Pro práci na zahradě, budete potřebovat dva specialisty: Agronom, kteří si uvědomili, že, i když je nutno dodat, oříznutí, přístřeší, a organizátor, který bude znát správný čas, kde a proč je nutné poslat lidi. Nejvíce ideální variantou je agronom a organizátor jedné osoby. Je žádoucí, aby mohl kontaktovat sousední farmy a věděl, kdo kontaktovat pro tento nebo ten nástroj. Najděte takového specialistu, jak obtížné. Obyčejní agronomové - alespoň desetník tucet. Zemědělské instituce jim nashtampovali v dávkách, ale ne všichni mají také pořadí organizátora. Platit agronom může být asi dva až třikrát více než mzdový pracovník. V různých regionech, platy jsou různé, ale v průměru, zahradnické obyčejné "nájem" se platí 250-400 UAH. za měsíc. Vynásobte tato čísla dvěma nebo třemi a souhlaste.

Zbytek zaměstnanců může být pro tuto sezónu najat. Najít je není obtížné. Nicméně, bylo by hezké, kdyby každý rok podařilo získat stejné lidi, protože se dostat ruku v operacích, jako je čištění stromy, a dokonce i sběr ovoce, to není tak jednoduché, a zkušený pracovník stojí za tucet nekvalifikovaných dělníků.

Pro více či méně stálou práci je třeba najmout bezpečnostní stráž: jejich práce je požadována jak v zimě, tak v létě. Někteří zahradníci se však úspěšně podařili bez dvounohých opatrovníků. Oni nechali pár opilých psů vstoupit do oplocené zahrady (viz foto výše), zvyklí si zůstat v hranicích jejich kontrolovaného území a nechat cizinců vstoupit.

Cena výsadby

Schémata výsadby zahrady jsou nejrozmanitější. Obvykle se vysazují 2-2,2 tis. Sazenic na hektar, ale v Evropě se snaží vytlačit 3 tisíc a 5 tisíc stromů na hektar. Z hustoty výsadby závisí především objem budoucích plodin. V Tyrolsku (Rakousko), s 1 hektarem hustě vysázené zahrady, se sklízí 200 tun jablek. Ale vysoké zahusťování zahrady poskytuje, respektive, a velké náklady na bookmarking.

Náklady na dvouleté skornirovannogo (s pobočkami a ovocné pupeny), domácí sazenic - 6-8 UAH. Dovážené sazenice stojí v průměru 2-2,5 USD. Vynásobit 2200 a rozhodnout: pro nativní stromů na hektar vás bude stát 13-17 tisíc UAH, zahraniční - na 4,5-5,5 tisíc $ Téměř dokonalé, samozřejmě, je zde možnost importovat virů bez sazenice... Ale, jak vidíme, jsou mnohem dražší než domácí. Navíc, většina z „cizinců“ V žádném případě přizpůsobit ukrajinské půdních a klimatických podmínek. A některé místní školky najednou koupil rekuperačních importovány podnože (velmi zhruba řečeno, spodní polovina semenáčků, potomka, respektive jeho horní polovina), a na tomto základě se vytvořily velmi odolné vůči chorobám a na úrovni regionů (přizpůsobit různým místním podmínkám) sazenic. Tento rostlinný materiál lze zakoupit například v zemědělském podniku „Tarasovskaya“ (Kyjev region.), Farma „Belozersky“ (Chersonský kraj). Na Vinnitsa experimentální zahradnictví stanice „Bear ucha“ v experimentálních farmách Ústavu zahradnictví (v Zaporizhzhya, Kyjevě oblasti).

Kdo rostl? Pokud je rostlina vysazena na jaře, bude to mnohem bolestivější: v této době roku začínají rozkvétat další rostliny, které mohou úspěšně konkurovat mladým sazenicím a zabránit jejich rozvoji. Proto je nejlepší plantovat stromy na podzim. Během zimy, jejich kořenový systém je již hnusný, kořenové chloupky začnou interagovat s půdou.

Kromě sazenic v zemi je nutné držet mrtvé hůl, která by měla stále vytáhnout drát, aby strom, protože kořenového systému a trupu s pobočkami „slaboroslikov“ význačný elegance a křehkost forem. Takové oplocení se nazývá mříž. Mřížku můžete umístit hned po výsadbě nebo přímo před ní. "Krutce" slouží celé zahradě.

Na hektaru zahrady potřebujete asi 500-600 betonových míst v hodnotě 5,5-6,5 UAH. apiece. Samozřejmě je možné nastavit dřevěné piloty sami. Spolehlivost a trvanlivost dřevěných sloupků však nejsou příkladně nižší než betonové.

Dráty na zahradní mříži se moc netají - 1-2 řádky; hektar bude trvat asi 3-7 km, nebo 200-300 kg. Jedna tuna drátu (v závislosti na průřezu) stojí 1,7-2,3 tisíc UAH.

A konečně - systém kapajícího zavlažování. pohled systém je velmi jednoduchý: každý řádek na jedné z drátěných vrstev přiložených obvykle černé hadice plná děr, z nichž právě pod každý strom kapičky pramínek vody. Voda z nejbližšího zdroje - ať už je to řeka nebo studna - pumpuje čerpadlo.

Spolu s touto vodou jsou krmení a minerální hnojiva a herbicidy. Každá rostlina potřebuje během roku krmení. V prvním období strom potřebuje dusík k tvorbě biomasy, ve druhém období je nutné vyvážit všechny potřebné složky krmiv (dusík, draslík, fosfor). Třetí - potřebujete minimálně dusík a maximum draslíku a fosforu. Čtvrté období: maximum - fosfor, minimální dusík a draslík. A v poslední fázi, kdy plod již dokončuje svoji formaci, je do stravy přidán chlorid vápenatý. Všechny tyto recepty musí připravit zkušený agronom. Nicméně, mnoho západních hnojiv společnosti pro ovocné sady uplatňovat pokyny k režimu krmení.

Po všech postupů naplnění zahrada (celá nebo sektor), je nutné, aby plot plot z oky, k ochraně stromů z čtyřnohých škůdců - ptáků, např. Obvod deseti hektarové zahrady - od 1,2 km. Délka sekcí mřížky 15 m a výška 2 m stojí asi 40 UAH. Na okruhu 1,2 km dojde k 80 takovým úsekům. 80 × 40 = 3200 UAH. Pokud vám nevadí peníze, můžete vytáhnout jemnou síť a přes stromy. To je ochrání před pernatými žlutačkami a od krupobití. Ale na Ukrajině se podle našich informací nikdo neodvážil.

Potom postupujte podle pravidelných postupů, které je třeba provést po celou dobu zahrady. Tato formace koruny (prigibanie, poleva, výstřižek), a aplikace minerálních hnojiv, a stříkání pesticidy, které jsou nutné vynaložit na pravidelně, jednou za rok, 350-500 $ na 1 ha.

Oblíbené podnikatelské nápady "pro zahradníky"

Zahradnictví je poměrně úspěšné a rychle placené podnikání, které nevyžaduje velké kapitálové investice. V zemi a na venkově, na svém statku můžete začít s pěstováním řízků jednoduchých plodin. A poté, když získali určité množství kapitálu, rozšíříte rozsah rostlin. Populární na prodej jsou jak ovoce rostlinné a ozdobné rostliny.

Zemědělská výroba ovoce a bobulov je zisková a výnosná. Zvláště pro zemědělce, které jsou schopny organizovat další zpracování produktů: konzervace, mražení, dlouhodobé skladování. Pak bude ziskovost zahradního podniku po celý rok.

Pokud plány nemají rozsáhlé pěstování půdy, pak je možné uspořádat zahradnictví podnikání doma, rostlinné rostliny na prodej. A ve své vlastní chatě je docela možné postavit malou zahradní zahrádku. Kde rostou růže, tulipány a další populární květiny, které jsou dobře realizovány nejen na svátcích, ale téměř po celý rok. K obsluze zahradního průmyslu bude vždy zapotřebí: nářadí, mini-technologie, osivo, hnojivo a tak dále. Proto bude obchod s zahradníky vždy mít klientelu, a tedy i zisk.

Přečtěte si více o podnikání pro zahradníky zde.

(14. místo odhady, průměr: 3.43 z 5)
Stáhnout.

Úspěšná farma: zahradnictví

Zahradnictví a pěstování ovoce je podnik, který nevyžaduje rozsáhlou počáteční investici as rozumným přístupem a podrobným studiem problému, který se vyplatí během prvních tří let.

Tato činnost může být organizována jak obyvateli venkovského prostředí, tak místními obyvateli, kteří si za přijatelnou cenu mohou koupit kus pozemku mimo město.

Vzhledem k tomu, sovětských časů, klasické velikosti pozemku 6 akrů určena, ale pokud se rozhodnete, aby se zapojily do zahradnictví vážně a pěstování ovoce ve větším měřítku, než rodinného stolu a domácí přípravě, je žádoucí získání pozemků od 1 ha a více. Současně je třeba správně vypočítat své silné stránky a pochopit, kolik půdy můžete skutečně zvládnout se stávajícími zdroji.

Podle průměrných odhadů, investice do organizace zahrady, s ohledem na všechny přípravné etapy, činí 100-150 000 rublů na 1 ha. Návrat s pravým přístupem může dosáhnout 100%. Zahrady mohou být ovoce, bobule, kombinované.

Jaké ovoce rostlo?

Nejoblíbenější jablka jsou různých odrůd, které jsou při pěstování spíše nenáročné, ale zároveň jsou nejlevnější v prodeji ovoce. Zbývající druhy - hrušky, třešně, švestky - jsou při chovu obratnější, ale dražší.

Existuje taková věc jako "technické druhy ovoce", které nejsou pěstovány pro prodej v původní podobě, ale pro následné zpracování - výrobu džemu, vína, džusů. Prodej čerstvě vymačkaných šťáv se může stát také jedním z hlavních směrů vašeho podnikání.

Příprava zahrady

Před zakoupením místa doporučujeme vzít z ní malé množství půdy a dát jí půdní analýzu k určení kvality, složení a vhodnosti pro pěstování zahrady.

Před vysazením se přípravné práce provádějí:

 • Země je poprvé orána, aby se normalizoval vzduchový režim, a do ní se přidávají minerální a organická hnojiva. Důležité je věnovat pozornost čištění půdy z plevele a prostě další rostliny.

Doporučení pro výběr sazenic

 • Neměli byste nakupovat sazenice na trzích a po silnicích, od příležitostných prodejců, je lepší kontaktovat speciální školky.

Zařízení

Existuje mnoho potřebných vybavení pro zahradnictví, ale nemůžete koupit všechno najednou, ale jen to nejpotřebnější, ale čím lepší je vaše zařízení, tím jednodušší a efektivnější bude to fungovat.

 • Traktory (v závislosti na funkčnosti jsou různé kapacity, neboť traktor není nutný pravidelně, je lepší je jen vyndat).
 • Rozmetadla hnojiv
 • Systémy ochrany rostlin (postřikovače)
 • Zavlažovací systém
 • Plošinové plošiny, vozíky, koše, sekací stroje.
 • Hnojiva (dusíkatá hnojiva, která hlavně přispívají k povrchu půdy, potašové a fosforové hnojiva, které jsou určeny pro hlubší vrstvy půdy).

Prodej produktů

Existuje několik běžných kanálů:

 • Trhy;
 • Maloobchodní prodejny
 • Supermarkety

Měli bychom mít na paměti, že letní a podzimní odrůdy jsou méně populární a prodávají se ve velké konkurenci za nižší ceny, zatímco zimní odrůdy se prodávají za vyšší ceny během období deficitu. Proto je v některých případech výhodnější pěstovat zimní odrůdy a po uložení nákladů na skladování (pronájem skladu) prodat produkty v zimním a jarním období.

Zahradnictví je současně náročné na pracovní sílu, ale velmi nákladově efektivní podnikání, které nevyžaduje velké investice a ve skutečnosti nepředstavuje mnohem větší rizika. Doporučujeme vám přečíst si další druhy obchodů souvisejících s hospodařením.

Pokud by vám tento článek byl pro vás užitečný, můžete jej uložit do zdi ve Vkontakte nebo na Facebooku nebo sdílet se svými přáteli, doufáme, že pomůže začít zahradní podnikání a dosáhnout úspěchu.