Saláty pro obchody

Můžete často vidět informační bulletiny, které se objevují v médiích, o masných otravách salátů. Klasický spotřebitelský zavrtěl hlavou, začíná být displej těchto produktů v obchodech, ale po chvíli se vše vrací do bodu nula: lenost převažuje nad zdravým rozumem a místo oddělení s čerstvou zeleninou, jsme opět zamíří odboru hotových výrobků a ukládání salátů. Současně se snažíme, abychom se vrátili k myšlence, že tato směs může být stále nebezpečná pro zdraví.

Klasické příznaky otravy - zvýšení teploty na 40 stupňů, zvracení a průjem. Salmonelóza je tradiční onemocnění, které lze získat z rozbitých nebo vařených salátových dresinků s porušením hygienických norem. A výrobci a prodejci tohoto druhu výrobků nejčastěji svítí trestní věc.

Proč si zaměstnanci supermarketu nekoupí připravené saláty?

Anonymní reakce bývalých zaměstnanců salátů potvrzují: v salátech, které jsou vařené přímo v obchodě, stále dochází k vyčerpání produktů. Stale klobása, okyselené nakládané okurky, zelený hrášek z oteklé nádoby. Toto se nazývá v jazyce prodávajících - zpracování. Navíc podle normy skladování salátu by neměly být uchovávány déle než 12 hodin. V případě "uložení" tohoto výrobku je nepravděpodobné, že by byl odeslán do koše. Buď zbytky salátu jsou smíchány s novou dávkou, maskované jako kyselá chuť, nebo se rychle prodávají za velkou slevu. Navíc, na saláty, uložené v otevřených zásobnících ve skleněné krabičce, není možné zjistit datum vypršení platnosti. Proto můžete o nelikvidním hádáte pouze po neúspěšném nákupu: pro kyselý zápach, nepříjemnou chuť a zvětralý vzhled.

Pokušení koupit Oblečený sleď, Olivier, kapitál, krabí majonézové saláty a další neuvěřitelně velký: vždycky vypadají chutný chuť tradiční, srdečný a ušetřit spoustu času. Ano, zdravotní služby by měly pravidelně kontrolovat podniky, které vyrábějí a prodávají "rychlé" saláty. Současně ale stále ještě nelikvidní saláty. Proto je pro někoho přínosné.

Zapamatujte si!

Majonýzový salát by neměl být skladován déle než 12 hodin, pokud je salát prodáván, nebo neslazený výrobek - musí se prodat za 18 hodin. Skladování salátů s vejci a je povoleno nejvýše 6 hodin. V tomto případě musí být kuřecí vejce na salát podle GOST hotová 12 minut. A konečně, čím více salátového masa, mléčných výrobků, ingrediencí majonézy (a to jsou nejtradičnější olivovníky a sleď pod kožešinovým kabátem), tím vyšší je šance na výskyt infekce.

Jak se Salmonella dostává do salátů?

"Oblíbené" saláty Salmonella a Escherichia coli - salátová oliva, nebo kapitál, stejně jako ty, které jsou naplněné majonézou. Salmonella se dostane do salátu neslabanými noži a prkny, s nevyplachovanými rukama, od člověka, který si ani neuvědomuje, že je nemocný. Mírně infikovaný salát se rychle stává nebezpečným pro zdraví. Například, lze rozdělit do dvou produktů salmonely salát vlevo uložen v chladničce, nebo ještě hůře, na stole, a ráno je nebezpečná nákaza jistě zvýší o několik časů v tak příznivé pro její majonézy, vaječného média. Salmonella se rychle reprodukuje i při teplotě domácí chladničky. Ale nejvýhodnější teplota pro ni je + 27-30 stupňů. Salmonella se také nazývá tyfus myši.

Autor: Alina Yagodnaya,
Datum vydání: 28.12.2011
Tisk je bez souhlasu redakce zakázán.

Salát, kulinářské a cukrářské výroby ruských tradic v městských obchodech

Pro úspěšný prodej salátů a horké vaření je velmi důležité, aby bylo okno displeje správně a kvalitativně navrženo. Společnost se vždy věnuje tomuto komponentu prodeje velkého významu.

Za účelem propagace produktů společnost "Ruské tradice" poskytuje svým partnerům zvláštní podmínky.

Exkluzivní balíček podpory obsahuje:

 • Osobní manažer, který určí výběr optimálního sortimentu;
 • výrobky v požadovaném objemu pro provádění ochutnávek;
 • profesionální nádobí pro prodej výrobků;
 • pomoc při provádění vzájemných dohod;
 • bezplatné reklamní produkty: plakáty, wobblery, samolepky, značkové cenové značky;
 • pomoc při okenním oblékání;
 • jednorázové balení v požadovaném množství;
 • možnost instalace chladicího displeje v budově;
 • výhradních podmínek pro poskytování prodejce společnosti společnosti.

Vnitřními předpisy společnosti je regulován nejen pořadí výpočtů ve výrobě vitríny jinou třídu a velikost, ale také pravidla „námluv“ produktu v průběhu pracovního dne, technologie průchod hotového výrobku od jeho přijetí do oken, jakož i zvláštní pravidla firemního oddělení prodávajícího "Saláty a vaření."

Vyděláváme na salátech

Výroba salátů je jednoduchá, ale relevantní. Velmi moderní rytmus života diktuje jeho nutnost. Hosteska najde méně času na dlouhou dobu u kuchyňských sporáků. Současně rostoucí počet lidí uvědomuje, jak škodlivé suché polokompozitové svačiny jsou v práci a jak zdravé jsou potraviny pro organismus. Noha výrobců salátů se postupně naplňuje. Ale jako každá obchodní činnost s produkty, poskytuje obrovské možnosti pro stabilní a podstatné příjmy.

Prodej salátů jako podnikání

To může docela úspěšně začít ve vaší vlastní kuchyni a splnit 200 dolarů počátečních nákladů. Organizace workshopu v rozmezí 120-150 metrů čtverečních. m pro 10-12 pracovníků bude vyžadovat až 40.000 dolarů.

Bez ohledu na objem výroby bude sortiment nutně zahrnovat takové druhy salátů:

 • maso;
 • ryby;
 • zelenina: z čerstvé zeleniny, zeleninové šťávy;
 • Korejština;
 • smíšená směs bez doplňování paliva;
 • odděleně omáčky na saláty.

Salát podnikání

Bez ohledu na hlasitost bude vaše společnost mít takové směry prodeje.

 1. Kanceláře a podniky města. Pro malou dílnu to bude hlavní cesta realizace. Je opravdu možné získat první pozitivní pověst a věrné zákazníky, zjistit potřebný sortiment a objem výroby.
 2. Malé a středně velké obchody s potravinami, které se nacházejí v pěší vzdálenosti od stejných kanceláří a firem. Velké supermarkety mají své vlastní kuchařské dílny, neměly by se počítat.
 3. Pronajme si oddělení v obchodě s potravinami. Jedná se o první krok k značkovému obchodu a otevření vlastní maloobchodní prodejní sítě. Velmi nadějný směr pro středně velké obchody.
 4. Kavárny a restaurace na nádražích.
 5. Body výživy ve vzdělávacích institucích - institutech, lýcech.
 6. Internetové stránky s možností objednání online.

Prodej salátů jako rodinných podniků

Startovací kapitál bude vyžadovat minimum - ve výši 200-300 $ dokonale zapadá. Švagárka vytvoří užitečný intelektuální příspěvek ve formě notebooku s recepty.

Hlavním výdajem je nákup kvalitní zeleninové frézy nebo dvou, v závislosti na počtu lidí, kteří chtějí pracovat v rodinném podniku. Mimochodem, dobrým ekonomickým posunem je vydat půjčku nebo splátky za takové vybavení. Měsíční platby budou malé, zcela schopné rozvíjet podnikání. Potřebujeme soubor dobrých nožů, váhy pro domácnost, řezací desky, nádoby na vaření zeleniny a další produkty.

Pro balení nakupujte jednorázové podnosy, vidličky, ubrousky a tašky. Taková souprava na oběd, doplněná několika plátky chleba, bude "pozdravena" v každé kanceláři.

O nákladech a ziscích můžeme říci následující. Cena každého salátu by měla být založena na celkových nákladech na produkty, které se pro ni vynásobily třemi. To znamená, že při výpočtu jakéhokoli pokrmu je 30% nákladů na přísady, 30% nákladů na práci, 40% na váš zisk.

Zkušení majitelé rodinných firem si uvědomují, že je lepší nejprve souhlasit s tím, kolik bude každý účastník procesu získávat v peněžních podmínkách. Během doby, kdy svrchní kabát přislíbil manželce, přestane ji inspirovat při neustálém řezání řepy a při čištění sleďů - zjistěte to ze zkušenosti. Můžete argumentovat - od tří dnů do pěti. Určete platbu. Nechte to být smlouva v komické podobě, ale musí to být hotovo. Čím dříve vaše rodinná obchodní hra získá rysy skutečného podniku, tím rychleji a úspěšněji se vyvíjí v budoucnu.

Při certifikaci a přijímání technických specifikací pro pokrmy to nejde - nikoli úroveň podnikání. Nutno však vědět, že doba realizace hotových salátů není delší než 36 hodin. Nemůžete vařit velké množství pro budoucí použití. Na druhou stranu, rychlý obrat investovaných peněz.

Další obchodní myšlenka pro vývoj

Jedná se o pronájem studeného obchodu (tak správně nazývaného obchodem pro výrobu občerstvení a salátů) v provozovně veřejného stravování. Skvělé řešení - stolování v továrnách, školách nebo mateřských školách. Pracovní den skončí včas, večer a večer je zařízení nečinné. Uzavřít nájem je docela reálný.

To vypadá jako studená dílna

Jaký je důležitý plus - místo vaší další produkce salátů má všechna povolení od hygienicko-epidemiologické stanice. Nyní, po strávení měsíce a asi 500 dolarů peněz, můžete navrhnout technické podmínky a recepty na pokrmy. S těmito podpůrnými doklady začněte obcházet známé malé obchody s potravinami a nabízet saláty.

Další možností je otevření malé firmy s vaší výrobou.

Zde je skvělá volba pro prodej - šalátové polotovary bez doplňování paliva. Takové řezání je uloženo déle, je ochotně vzato domů ve velkých částech. V kancelářích lze dodávku objednat na konci pracovního dne, aby nedošlo k problémům se skladováním. Samostatně balená samoobslužná omáčka podle původního receptury dokonale doplní prodej.

Průměrné oddělení výroby salátu

Úplně odlišná úroveň - otevření obchodu v rozmezí 120-150 metrů čtverečních. m pro výrobu salátů od nuly. Absolutně rozdílná výše příjmů, ale počáteční investice jsou nesmírně vyšší - od $ 40000. V personálu 10-12 pracovníků je vyžadován jeden zkušený technolog. Certifikace a povolení budou stát 1500-2000 dolarů. Produktivita takového obchodu činí 200-300 kg na jednu směnu, doba návratnosti je 1,5-2 let a ziskovost činí 40%. Práce jsou organizovány ve třech směnách, takže brzy ráno byla výroba v prodejnách. Kromě vnitřního vybavení je nutné zakoupit přepravu s termosetou na přepravu salátů.

Podnikání má sezónní výkyvy a funkce. V zimním období jsou tržby 1,5-2krát vyšší a masové saláty a okurky jsou velmi žádané. V létě - saláty z čerstvé zeleniny a salátu.

Moderně vybavená prodejna může být snadno přepracována pro další potraviny - pokrmy pro bankety, maso a moučné polotovary, želé.

Výroba hotových salátů je cenově dostupné a slibné podnikání, které otevírá dostatečné možnosti pro začínající podnikatele i zkušené podnikatele.

Saláty

Hotový salát s dodáním - speciální nabídka Globe Gourmet

Saláty jsou nepostradatelným atributem jakékoli slavnosti, předmětu překvapení a možnosti vychutnat si trapézu. Předvolby a chutě jsou pro každého odlišné, ale existují kombinace produktů, které jsme milovali a uznávali již od dětství, například:

 • salát "Olivier";
 • játrový dort, atd.

Naše saláty jsou ideální pro vydatné občerstvení během pracovního dne, slavnostní koktejl nebo krásné setkání nečekaných hostů. Jsou podávány s jakýmkoliv nápojem, který je vhodný v jakémkoli prostředí, přijatelný pro každou akci.

Čerstvě připravené a zdobené vytvoří atmosféru oslav, a to i při obvyklé přestávce na oběd, diverzifikují dětské menu a pomáhají majitelům, kteří nechtějí vařit. Složky různého původu a způsobu přípravy tvoří soubor raznovkusy, který si chci vzpomenout a opakovat.

Hotové saláty v obchodě koupit - zdraví ztrácí

Hotové saláty jsou prodávány v mnoha obchodech a saláty korejské kuchyně - na všech trzích. Mnozí nakupují hotové saláty a nevědí o nebezpečích jejich použití ve výživě.

Ne, nejsem proti salátům. Miluji je moc. Já jen zbožňuji saláty korejské kuchyně. Líbí se vám korejská kuchyně?

Kořeněné koření a neobvyklé saláty. Korejské saláty jsou populární a milují po celém světě. Různé složky těchto salátů a koření vám umožní dodat tělu vitamíny a mikroelementy.

Z kořeněného jídla je člověk nasycen rychleji a v důsledku toho jí méně. Saláty korejské kuchyně vám umožňují diverzifikovat stravu.

Kdybyste věděli, že byste tyto saláty jedli:

1) mrkve umyté v lázni, ve které byl den před umýváním lidí,

2) sůl v nádobě, kde bylo prádlo předem omyté,

3) "dílna pro výrobu" salátů se večer mění na ložnici pro pracovníky?

Co víte o hygienických podmínkách výroby hotových salátů? NIKDY.

Riskujete a riskujete hodně, riskujete své vlastní zdraví.

Co potřebujeme vědět o hotových salátech obecně a zejména korejštině?

1. Existují normy pro prodej těchto výrobků.

2. Saláty by měly být prodávány pouze z chladničky.

V obchodech jsou vystaveny saláty.

3. Saláty by měly být prodávány v balení - plastové nádobě.

4. Je zakázáno přesouvat saláty z jednoho kontejneru do druhého.

V obchodech je salát umístěn v plastové krabici, ale ze společného kontejneru.

5. Při nákupu se musíte podívat na datum a čas výroby salátu

Nikdy to nebudete vědět. To, co ti říkají, není vždy pravda.

6. Doba realizace nevyplněných salátů - 18 hodin od okamžiku produkce, sezónní - 12 hodin a korejských nakládaných salátů - 36 hodin.

Nikdy nebudete znát datum výroby salátu.

7. Na obalu by měly být uvedeny všechny složky salátů, bílkovin, tuků, sacharidů a kalorií, jakož i GOST nebo TU, tedy normativní dokument, podle kterého byly vyrobeny.

V supermarketech jsem to neviděl

8. Existuje požadavek na přepravu salátů.

Je nutné mít speciální přepravu s chladicími zařízeními.

Hotové saláty ze skladu - riziko pro vaši imunitu

Každé z těchto porušení je časovou bombou lidského těla. Existuje nebezpečí mikrobiální kontaminace.

Při mikrobiální infekci - je změna v rovnováze mezi prospěšnými a škodlivými mikroorganismy ve vašich střevách.

Jedná se o riziko chronických onemocnění, jejichž vzhled nikdy nespojujete se salátem z obchodu.

80% lidské imunity závisí na jeho střevě.

Koupíte takové saláty a jste šťastní? V tomto případě si zřejmě rád hraje ruskou ruletu.

Vždy se dívám s úžasem na ty lidi, kteří si v obchode kupují hotové saláty.

Výroba salátu je zisková záležitost.

Výnosnost tohoto podnikání je působivá. Objem prodeje - také

Například v Moskvě prodáno asi 200 tun salátů.

A producenti jsou asi 200. Existují velké, ale mnoho a malé.

Velké obchody mají své vlastní obchody pro výrobu salátů.

Myslíte si, že vyrábějí saláty z kvalitních produktů?

A ti, kteří nemají, jaké výrobky prodávají, kde se vyrábějí?

V příspěvku "Rozvod v ruském nebezpečném chlebu" - výzva k filmu ve filmu ukazuje, jak se můžete vzdát malým obchodům bez dokumentů a nikoliv zrozumitelné kvality.

Stejné je možné u salátů

Existuje však další nebezpečí ze salátů, i když jsou vyrobeny za všech podmínek. Jděte do obchodu a zjistěte, jaké saláty jsou v prodeji.

Jedna majonéza a nějaká zelenina. Přečtěte si, co škodí majonéze Chcete říct, že tam jsou saláty bez majonézy? Ano, ale ne tolik jako ti s majonézou.

Korejské saláty - ano, jsou bez majonézy. Ale zde je další nebezpečí - rostlinný olej.

Žádný rostlinný olej není dobrý pro naše zdraví. O tom budu psát později.

A výrobce bude používat nejlevnější a nejškodlivější. Potřebuje zisk, ne naše zdraví.

V mnoha salátech se přidává cukr. Cukr nebo sladidlo? Oba jsou škodlivé.

Existuje několik dalších nebezpečí. Někteří výrobci přidávají konzervační látku benzoát sodný do salátů (zejména v plastových nádobách). Snižuje aktivitu mnoha enzymů, včetně těch, které rozkládají tuky a škrob.

Doufám, že tento příspěvek byl pro vás užitečný.

To jste se naučila koupit saláty Riziko vašeho zdraví.

Chcete-li být zdravý, pak si v obchodech a na trzích nakupujte saláty.

Nedělejte je dlouho. Vše, co potřebujete, je touha a sbírka receptů.

Přihlaste se k novinkám blogu, abyste neztráceli užitečné informace o zdraví.

Zdraví pro vás a hodně štěstí.

Přihlaste se ke zprávám blogu

Nikdy jsem si nikde nekoupila saláty, zejména z ložnice v Koreji. Měla jsem také tu čest přemýšlet o této situaci. Saláty vyrobené s vlastními rukama mají také málo užitečnosti, ale alespoň vědí, co vlastně dělali.

Zoe, souhlasím s tebou. Avšak naši krajané si kupují tuny salátů připravených k jídlu. A co mě nejvíc překvapuje je, že v neděli je mnoho kupujících žen. Je opravdu těžké udělat si salát doma? Nebo je to chutnější s glutaminem?

No, osobně nevím, jak vařit. můj kluk vaří. Salát nemůže. Proto jsem ve skladu = /

Maria! Nechcete se naučit, jak udělat saláty doma?

ne, můžete také koupit. nebo chlapík, který by vás požádal

Normalizace funkce štítné žlázy s přírodními látkami. Našel jsem úžasný článek...

10 příznaků se štítnou žlázou doktor může...

Zda existují zdravotní výhody monolaurinu, existuje...

Co se má krmit dítětem s diabetem 1. typu?

Diabetes v Americe. Toto je název nového adresáře NIH. Je to...

Toto je podivný název tohoto krátkého článku. To...

Benfotiamin je doplněk stravy, který je odvozen od...

vaše podnikání: Výroba salátů pro maloobchodníky

vaše podnikání:

Příprava salátů pro maloobchod

Řezíme zelí od rána do noci!

Výnosnost vařených salátů pro maloobchodní prodej činí 60%. V posledních letech se tento tradičně "domácí podnik" stal průmyslovým měřítkem. Jaké vyhlídky se otevřou?

Co máte rádi saláty?

Vzácný supermarket dnes neprodává saláty, ale výrobky zabalené v plastových nádobách lze nalézt i v nejmenším obchodě v blízkosti domu. Moskvové maloobchodníci vypočítají: nedostatek salátů v sortimentu velkého skladu znamená ztrátu třetiny potenciálních kupujících. A naopak, když zvýšil příliv návštěvníků na úkor milovníků salátů o pouhých 5%, může obchodní společnost zvýšit zisky o 15-20%. Tento zisk se vytváří nejen díky salátům, ale také díky prodeji souvisejících produktů. Chystáte-li se do obchodu "pro salát", mohou zákazníci současně užívat i jiné produkty.

Tři týmy hráčů

Trh s čerstvými saláty je rozdělen na tři segmenty. První zahrnuje polotovary z čerstvé řezané zeleniny, bez konzervačních a mražicích látek, jakož i jejich směsi. Firmy vyrábějící takové výrobky na trhu v Moskvě jsou velmi malé. Nesporným vedoucím je společnost Belaya Dacha Trading, která se nachází nedaleko Moskvy, která v loňském roce vyrobila téměř 2000 tun zeleninových polotovarů.

Co obchod nakupovat?

V posledních letech mnoho z jejich velkých obchodů otevřelo své vlastní obchody pro výrobu salátů. Takže dnes jsou v sítích "Capital" a "Paterson". Staví svůj obchod "Křižovatky".

Cenový prah

Ziskovost produkce salátu se pohybuje mezi 10-60%. V mnoha ohledech závisí výše zisku na sezóně.

Jak porazit konkurenci?

Navzdory rychlému růstu trhu s "salátem" je konkurence na trhu již poměrně vysoká.

Neklidná ekonomika

Organizace salátového obchodu kladou velmi náročné požadavky na hygienické služby. Optimální pro tyto účely jsou vhodné bývalé potravinářské nebo jídelní prostory. Dále bude muset být obchod ověřen.

Pozor, ztráty!

Saláty jsou podléhající zkáze. U nakrájených zeleninových polotovarů by trvanlivost neměla přesáhnout dva týdny. Hotový salát je uložen ne více než 72 hodin. Společným neštěstí všech středních a malých výrobců salátů je, že obchody nechtějí sdílet odpovědnost za nerealizované zboží.

Salát, kulinářské a cukrářské výroby ruských tradic v městských obchodech

Pro úspěšný prodej salátů a horké vaření je velmi důležité, aby bylo okno displeje správně a kvalitativně navrženo. Společnost se vždy věnuje tomuto komponentu prodeje velkého významu.

Za účelem propagace produktů společnost "Ruské tradice" poskytuje svým partnerům zvláštní podmínky.

Exkluzivní balíček podpory obsahuje:

 • Osobní manažer, který určí výběr optimálního sortimentu;
 • výrobky v požadovaném objemu pro provádění ochutnávek;
 • profesionální nádobí pro prodej výrobků;
 • pomoc při provádění vzájemných dohod;
 • bezplatné reklamní produkty: plakáty, wobblery, samolepky, značkové cenové značky;
 • pomoc při okenním oblékání;
 • jednorázové balení v požadovaném množství;
 • možnost instalace chladicího displeje v budově;
 • výhradních podmínek pro poskytování prodejce společnosti společnosti.

Vnitřními předpisy společnosti je regulován nejen pořadí výpočtů ve výrobě vitríny jinou třídu a velikost, ale také pravidla „námluv“ produktu v průběhu pracovního dne, technologie průchod hotového výrobku od jeho přijetí do oken, jakož i zvláštní pravidla firemního oddělení prodávajícího "Saláty a vaření."

Idea podnikání: jak otevřít výrobu hotových salátů

Výroba a prodej hotových salátů je velmi oblíbeným a slibným směrem. Jedná se o nový typ služby a v ní není příliš velká konkurence. Kompetentní obchodní plán, touha po práci a malý počáteční kapitál umožní úspěšné podnikání.

Než začneme

Výroba potravin vyžaduje zodpovědný postoj a je přísně kontrolována hygienickými službami. Dozvíte se předem o všech předpisech oddělení výroby salátů a najděte způsob, jak zajistit jejich přísné dodržování. Výsledkem vaší nedbalosti budou nejen sankce, ale také riziko pro zdraví spotřebitelů.

Hlavní rizika

Vaše výrobky patří do kategorie výrobků podléhajících zkáze, jejichž doba použitelnosti vyprší 24-36 hodin po výrobě. Aby bylo možné dosáhnout maximálního prodeje a minimalizovat ztráty, je nesmírně důležité neustále zkoumat poptávku a v závislosti na tom kontrolovat objemy výroby a sortiment.

Místo:

Pokud nemáte v úmyslu kombinovat přípravu salátů s maloobchodním prodejem, umístění obchodu je důležité pouze pokud jde o náklady na pronájem a soulad místností s hygienickými normami.

 • Nepřetržitý přívod studené a teplé vody.
 • Správně fungující kanalizační systém.
 • Napájení potřebné pro provoz zařízení.
 • Samostatný pokoj pro přípravu salátů.
 • Pokoj s lednicí pro skladování výrobků.
 • Sklad pro skladování surovin a surovin.
 • Šatny, salonky a sprchy pro zaměstnance.

Podle odborníků, minimální kapacita dílny, který stojí za to vstupovat do podnikání - 100 kg salátů denně. Prostor v tomto případě by měl být nejméně 100 m².

Zařízení

Sada zařízení závisí na výrobní kapacitě dílny. Pokud vstoupíte na trh s minimální produktivitou 3-4 tun za měsíc, většina operací se provede ručně. Budete potřebovat minimální sadu vybavení:

 • Chladničky pro skladování výrobků o celkové kapacitě do 300 kg.
 • Průmyslové potravinářské procesory a masové mlýny.
 • Stoly na krájení, prostorné lázně pro mytí přísad.
 • Nože, řezací desky, misky na přísady a hotové saláty, ostatní kuchyňské náčiní.

Není možné začít pracovat bez vlastního vozu vybaveného lednicí. Okamžitá dodávka hotových výrobků je jednou z nejdůležitějších součástí úspěchu.

Zaměstnanci

Všichni zaměstnanci pracující v oblasti výroby potravin musí mít hygienické knihy. Povinným požadavkem je existence vzdělání odpovídajícího postavení.

Dokumenty a licence

Pro malý obchod pro výrobu salátů je možné navrhnout IP. Je-li vaše podnikání ve městě s malým nebo středním obyvatelstvem, je vhodný zjednodušený daňový režim (UTII). Prohlášení se zprávami se předkládá čtvrtletně. Daňové platby jsou vypláceny podle UTII, stejně jako sociální platby za platy zaměstnanců. UTII se nevztahuje na megacities.

Výpočet zisku

Měsíční příjmy z obchodu s denní produkcí 100 kg salátů by měly činit zhruba 700 tisíc rublů. Dobrým ukazatelem je čistý měsíční zisk ve výši 105 tisíc rublů a ziskovost 15%. Vzhledem k sezónnosti podnikání a možným okolnostem vyšší moci by se návratnost měla očekávat za rok a půl.

Marketing

Většina produktů bude prodávána prostřednictvím obchodních řetězců. Pro uzavírání smluv s obchody, kavárnami a supermarkety je nutné poskytnout certifikáty potvrzující kvalitu surovin a shodu technologie vaření. Nepochybnou výhodou bude dostupnost originálních receptů. Také je třeba nabídnout potenciálním zákazníkům příznivé ceny, poskytovat rychlé dodávky a ochotu pružně opouštět situaci v potrubí.

Souhrn

Výroba salátu je nový a velmi slibný směr. S kvalitními zařízeními, přísným dodržováním hygienických norem, kvalifikovaným personálem a správným řízením je vaše společnost odsouzena k úspěchu.

Saláty pro obchody

Můžete často vidět informační bulletiny, které se objevují v médiích, o masných otravách salátů. Klasický spotřebitelský zavrtěl hlavou, začíná být displej těchto produktů v obchodech, ale po chvíli se vše vrací do bodu nula: lenost převažuje nad zdravým rozumem a místo oddělení s čerstvou zeleninou, jsme opět zamíří odboru hotových výrobků a ukládání salátů. Současně se snažíme, abychom se vrátili k myšlence, že tato směs může být stále nebezpečná pro zdraví.

Klasické příznaky otravy - zvýšení teploty na 40 stupňů, zvracení a průjem. Salmonelóza je tradiční onemocnění, které lze získat z rozbitých nebo vařených salátových dresinků s porušením hygienických norem. A výrobci a prodejci tohoto druhu výrobků nejčastěji svítí trestní věc.

Proč si zaměstnanci supermarketu nekoupí připravené saláty?

Anonymní reakce bývalých zaměstnanců salátů potvrzují: v salátech, které jsou vařené přímo v obchodě, stále dochází k vyčerpání produktů. Stale klobása, okyselené nakládané okurky, zelený hrášek z oteklé nádoby. Toto se nazývá v jazyce prodávajících - zpracování. Navíc podle normy skladování salátu by neměly být uchovávány déle než 12 hodin. V případě "uložení" tohoto výrobku je nepravděpodobné, že by byl odeslán do koše. Buď zbytky salátu jsou smíchány s novou dávkou, maskované jako kyselá chuť, nebo se rychle prodávají za velkou slevu. Navíc, na saláty, uložené v otevřených zásobnících ve skleněné krabičce, není možné zjistit datum vypršení platnosti. Proto můžete o nelikvidním hádáte pouze po neúspěšném nákupu: pro kyselý zápach, nepříjemnou chuť a zvětralý vzhled.

Pokušení koupit Oblečený sleď, Olivier, kapitál, krabí majonézové saláty a další neuvěřitelně velký: vždycky vypadají chutný chuť tradiční, srdečný a ušetřit spoustu času. Ano, zdravotní služby by měly pravidelně kontrolovat podniky, které vyrábějí a prodávají "rychlé" saláty. Současně ale stále ještě nelikvidní saláty. Proto je pro někoho přínosné.

Zapamatujte si!

Majonýzový salát by neměl být skladován déle než 12 hodin, pokud je salát prodáván, nebo neslazený výrobek - musí se prodat za 18 hodin. Skladování salátů s vejci a je povoleno nejvýše 6 hodin. V tomto případě musí být kuřecí vejce na salát podle GOST hotová 12 minut. A konečně, čím více salátového masa, mléčných výrobků, ingrediencí majonézy (a to jsou nejtradičnější olivovníky a sleď pod kožešinovým kabátem), tím vyšší je šance na výskyt infekce.

Jak se Salmonella dostává do salátů?

"Oblíbené" saláty Salmonella a Escherichia coli - salátová oliva, nebo kapitál, stejně jako ty, které jsou naplněné majonézou. Salmonella se dostane do salátu neslabanými noži a prkny, s nevyplachovanými rukama, od člověka, který si ani neuvědomuje, že je nemocný. Mírně infikovaný salát se rychle stává nebezpečným pro zdraví. Například, lze rozdělit do dvou produktů salmonely salát vlevo uložen v chladničce, nebo ještě hůře, na stole, a ráno je nebezpečná nákaza jistě zvýší o několik časů v tak příznivé pro její majonézy, vaječného média. Salmonella se rychle reprodukuje i při teplotě domácí chladničky. Ale nejvýhodnější teplota pro ni je + 27-30 stupňů. Salmonella se také nazývá tyfus myši.

Autor: Alina Yagodnaya,
Datum vydání: 28.12.2011
Tisk je bez souhlasu redakce zakázán.

Jednoduché a chutné saláty s fotografiemi od našich kuchařů

Salát ze smaženého lilku s vejcem

Salát ze smaženého lilku s vejcem - jednoduchý ve složení a vaření, ale.

Salát "Zážitky"

Salát "Delight" - velmi snadné se připravit, ale jeho úžasná chuť není.

Salát z kapusty s pepřem, mrkví a cibulí

Salát z kapusty s pepřem, mrkev a cibule - velmi chutné, čerstvé a kořeněné.

Salát s mrkví v korejském stylu a krabí hole "Valeria"

Chci vám nabídnout recept na velmi chutný salát s mrkví v korejštině a.

"Australský" salát

Opravdu se mi líbila chuť "australského" salátu, která byla za to připravená.

Salát z lilku a papriky

Nabízím recept na jednoduchý a velmi chutný salát z lilku a bulharské.

Lilek smažený s cibulí

Překrásný zeleninový lilek! Mnoho skvělých jídel lze připravit z něj.

Salát "Bunito"

Navrhuji recept na nádherný, lahodný šalát "Bunito".

Slavnostní salát

Salát z kuřecího masa, šunky, zeleniny a sýra je velmi chutný a.

Lilek pečený v peci s česnekem

Nabízím jednoduchý recept na vaření lahodného lilku, pečeného.

Teplý salát s lilkem a rajčaty

Teplý salát s lilky a rajčaty - velmi chutný, poměrně vydatný a.

Salát s uzeným kuřecím masem, korejským mrkví a okurkou

Lahodný a vydatný salát se získává z kuřecího masa, korejského mrkve a.

Salát s kuřecím masem, houbami, rajčaty a sýrem

Na slavnostním stole na počest narozeniny mé dcery se rozhodlo vařit zde.

Salát s lilkem a kuřecím masem

Navrhuji zkusit velmi chutný a snadno připravitelný salát.

Červená kukátka

Salát "Červená karkulka" je velmi populární na internetu. Všechny recepty.

Vikinský salát s kuřecím masem a ananasem

Salát "Viking" s kuřecím masem a ananasem - šíleně chutné. A pokud přidáte.

Salát "Loutka" s korejskými mrkví

Saláty s kuřecím masem jsou vždy oblíbené na slavnostním stole. Věřím tomu.

Salát s rajčaty, sýrem a česnekem

Salát s rajčaty, sýrem a česnekem - chutný, jednoduchý a chutný pokrm.

Krabový salát s rýží, okurkou a kukuřicí

Krabový salát s rýží, okurkou a kukuřicí je pro naši rodinu velmi rád.

Salát s kuřecím masem, houbami a sýrem

Kuřecí prsa se velmi dobře hodí na houby. Proto jsou vařené saláty.

Salát "Malachitový náramek" s kiwi

Navrhuji Vám připravit originální a lahodný sváteční salát s kuřecím masem.