Otevření samoobslužného praní: čistá a výdělečná činnost

Názor, že máme dvě problémy v zemi a jeden z nich opravuje jiný, existuje dodnes. Výsledkem této situace je důležitost mytí automobilů. Koneckonců, rozbité silnice nejen zkazí stav automobilů, ale také je aktivně znečišťují.

I přes poměrně vysokou úroveň hospodářské soutěže je dnes výhodné zahájit mytí automobilů se správnou organizací obchodních procesů, můžete rychle získat zpět investice, kterou jste udělali, a získat stabilní zisk.

Jak otevřít samoobslužný mycí automat od začátku: podnikatelský plán

Podle zkušených hráčů v obchodě s mycím automatem, navzdory velkému počtu prací, nemůže být tato výklenka nazvána přeplněným. Pokud si vyberete ziskové místo, můžete získat pravidelný tok zákazníků. Problém spočívá v lidském faktoru: pracovníci, kteří provádějí mytí automobilů, se stávají hlavními výdajovými položkami pro podnikatele. Mzdy podložky ovlivňují náklady na poskytované služby, ale kvůli velkému počtu konkurentů nelze ceny vždy zvýšit. Ukazuje se, že zaměstnanci jsou další plýtvání penězi, které by mohly jít na rozvoj podnikání. Mnoho podnikatelů tento problém vyřešilo otevřením samoobslužného praní.

Obchodní plán pro otevření myčky by měl obsahovat následující části:

 1. volba koncepce a budování strategie rozvoje;
 2. výběr místa;
 3. výběr povolení;
 4. organizace výstavby;
 5. pořadí zařízení;
 6. přijímání zaměstnanců k monitorování pracovního procesu;
 7. finanční výpočty;
 8. marketingový plán.

Na první pohled se zdá, že není snadné otevřít samoobslužný dřez. Problémy však mohou nastat již na začátku. Pro běžné fungování obrovského počtu povolení a najít vhodné místo není snadné.

Než vytvoříte podnikatelský plán pro malou firmu, musíte studovat hlavní fáze otevření myčky:

 1. Vývoj projektu. Tyto funkce mohou provádět specializované projektové organizace, které mohou vydat řadu povolení od regulačních orgánů. Také typický samoobslužný mycí projekt je poskytován mnoha prodejci vybavení zdarma.
 2. Podepsání smlouvy o výstavbě. Musíte najít společnost, která poskytuje služby pro výstavbu self-service dřezy. Je důležité, aby již měli zkušenosti s budováním takových zařízení. V regionech však nebude snadné, protože se tento směr začíná aktivně rozvíjet v Rusku. Konstrukční proces spočívá v položení komunikačních systémů, vybavení podlahy a nalévání betonových desek.
 3. Zařízení čisticích kanálů, instalace technologií.
 4. Uspořádání území kolem samoobslužného praní.
 5. Uvedení do provozu a nastavení.

Tip: pokud nemůžete vyčlenit velký rozpočet na otevření autoumyvárny namísto servisu na klíč, můžete sami provést některé z výše uvedených prací a koupit drahé vybavení pro leasing.

Jak otevřít samoobslužný mycí automat?

Proces otevření samoobslužného mycího automatu od začátku trvá déle než měsíc, někteří se podaří dosáhnout cíle jen o dva roky později. Chcete-li minimalizovat čas, musíte kontaktovat specializované organizace, které vyvíjejí projekt a instalovat design na klíč. Takové služby však přinesou další náklady.

Vyberte místo

Místo určuje tok zákazníků a tím i ziskovost tohoto projektu. Po vybrání neúspěšného místa můžete uzavřít rok po otevření.

Je skvělé, pokud se ukáže, že uzavřete dohodu s obchodními nebo nákupními a zábavními středisky. Otevření samoobslužného mytí aut na parkovišti - ideální volba, ale dosažení takového začátečníka v podnikání je velmi obtížné. Náklady na pronájem v takových místech jsou vyšší a je nereálné vykoupit místo.

Jednodušší a zároveň nákladově efektivní myšlenka malého podnikání s minimálními investicemi může být umístění v blízkosti silnice s pohodlným vchodem. Hlavním úkolem je umístit ukazatele o vaší přítomnosti. Dobrou volbou je otevřít samoobslužný dřez za semafory, protože během čekání bude mít řidič čas, aby zvážil jeho přítomnost. Totéž platí pro rychlostní nárazy, omezení rychlosti, přechody pro chodce.

Tip: Umístěte mycí automat do místa odjezdu z obchodních nebo obchodních prostor a nikoliv naopak. Po práci mnoho lidí chce umyt auto, ale pouze nadřízené, kteří se nebojí pozdě, to mohou dělat na cestě k práci.

Skvělé, pokud můžete otevřít samoobslužný mycí automat vedle servisních stanic nebo parkovišť, ale takové prostory obvykle obsazují konkurenti.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření mycího automatu?

Chcete-li otevřít samoobslužný mycí automat, musíte se zaregistrovat u daňových úřadů jako individuální podnikatel nebo koupit LLC. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody. Otevřená IP adresa může být za týden pouze s minimálním balíčkem dokumentů. Tato právní forma umožňuje práci na zjednodušeném daňovém systému. Reporting PI na USN jednoduché, může vést zakladatele myčky.

Open LLC se doporučuje pro velké projekty nebo podnikatele, kteří v budoucnu plánují rozšířit své podnikání nebo přilákat investory a partnery. Velkou výhodou této formy je to, že když je konkurz společnosti odpovědný věřitelům, podnikatel bude pouze autorizovaným kapitálem, nikoliv osobním majetkem.

Chcete-li otevřít samoobslužný dřez, budete potřebovat shromáždit následující balíček dokumentů:

 • povolení vykonávat činnost od městské správy nebo okresní správy;
 • projekt samoobslužného mytí automobilů, který je koordinován se Státní hygienickou a epidemiologickou kontrolní službou, orgány architektury, požární a ekologické služby. Mnoho lidí se zajímá o to, kolik stojí za vytvoření takového projektu. Proces přípravy projektu je placená služba, stojí asi 1,5-2,5 tisíc rublů. na čtvereční metr;
 • povolení orgánů SES, požární ochrana, řízení architektury, ekologové a služby na ochranu práce při poskytování služeb;
 • dohoda o odstraňování odpadu;
 • pronájem nebo vlastnictví pozemků;
 • jednat o trvalé nebo dočasné likvidaci místa;
 • smlouvu o čištění sousedního území.

Pokud je sbírka dokumentů zdá složité, můžete odkazovat na specializovanou poradenských a právních firem na pomoc při přípravě dokumentů, budou konzultovat ve věcech zájmu, například při výpočtu daně z pozemků právnických osob.

Personální a marketingová politika

Navzdory skutečnosti, že pračky nejsou potřebné, je stále nutná jedna osoba, která bude sledovat nepřerušovanou činnost myčky. Tato práce se zpravidla přesouvá. Pokud se chystáte otevřít samoobslužný mycí automat, který bude pracovat nepřetržitě, musíte najmout tři lidi, kteří mohou pracovat na směnách. Hlavní povinností administrátora je jednoduše sledovat proces, pomoci klientům při výběru programu. Na školení a stáž pro každého zaměstnance stačí na jeden týden, protože zvláštní dovednosti a specifické dovednosti nejsou nutné.

Reklama je důležitým aspektem otevření samoobslužného praní. Nejúčinnějším způsobem je venkovní reklama. Postarejte se o značky, které vedou potenciálního zákazníka k mytí aut. Pokud to rozpočet dovolí, otevření může být hlášeno rozhlasem a místní televizí.

Je ekonomičtější, ale ne méně efektivní, nechat vizitky na čerpacích stanicích a čerpacích stanicích.

Projekt samoobslužného praní

Standardní mycí automat se skládá z krabice, vysokotlakého přístroje a osob, které umývají vozidla. Otevření samoobslužného umyvadla je komplexní technologický proces, který vyžaduje komplexní konstrukci, ale také vybavení pro přesný, nepřerušovaný provoz.

Minimální základní sada vybavení pro mytí automobilů zahrnuje:

 • řídicí jednotka;
 • sada čerpadel;
 • dálnice;
 • dávkovače;
 • konzola;
 • pistole.

Samotný návrh se zdá být dost jednoduchý, ale přizpůsobení všech technologických procesů je důležitým aspektem, na němž závisí práce společnosti. Jelikož v něm nejsou žádní pracovníci, veškerá práce spadá na ramena technologů.

Komplex umývárny je určen k určení programu, ovládacích funkcí a platby za službu. Tělo je vyrobeno z pevného kovu s osvětlenými tlačítky, které mohou fungovat i při vysoké vlhkosti. V přístroji je umístěn akceptor mince (může pracovat na speciálních plastových kartách). Panel je vybaven vnitřním topným systémem pro práci v chladném počasí. Hlavní funkce komplexu mycích automatů jsou:

 • voda + pěna;
 • Horká voda (teplota + 40 ° C, tlak - 140 barů);
 • studená voda (tlak - 140 barů);
 • vosk;
 • osmóza;
 • zastavení.

Pro otevření plnohodnotného samoobslužného praní je nutné vybavit do něj personální pokoj. Bude to malý prostor pro jednoho správce za směnu, ve kterém může změnit oblečení a ukládat věci.

V případě potřeby můžete instalovat prodejní automaty, systémy pro huštění pneumatik, vysavače pro salon a další.

Pokud je dostatek investic, můžete na území zajistit malou kavárnu, ale to je další zdroj příjmů, a to se netýká otevření samoobslužného mytí aut.

Kolik stojí za to otevřít samoobslužný mycí automat?

Otevření autoservisu je poměrně nákladný projekt. Ale s příslušnou organizací všech obchodních procesů se můžete krátce dostat do místa, kde se nacházíte.

Kolik stojí za otevření autoservisu pro 6 míst? Podnikatel musí spoléhat na investice ve výši 7-8 milionů rublů. Zvažte přibližné výpočty pro ruský trh:

 • vývoj a návrh projektové dokumentace - 500 000 rublů;
 • nákup zařízení a instalace - 3500000 rublů;
 • výstavba budovy - 2500000 rublů;
 • instalace ukazatelů, počáteční náklady na marketing - 300 000 rublů.

Stavbu můžete začít, když má podnikatel:

 • pozemek (pronajatý nebo vlastní);
 • Hotový projekt, který je koordinován s vládními agenturami;
 • povolení k provádění stavebních prací.

Kolik stojí za provozování mycího automatu za měsíc:

 • obecních a daňových plateb - 35 tisíc rublů;
 • leasingové splátky - 40 tisíc rublů;
 • plat zaměstnanců (technolog) - 40 tisíc rublů;
 • účetní a čistší služby - 25 tisíc rublů.

K výpočtu zisku potřebujete vědět, kolik stojí služba. Průměrná cena pro Rusko je 300 rublů. Přibližné výpočty:

 • naplnění 1 krabice - 20 výplachů za den;
 • počet boxů - 6;
 • cena služby je 300 rublů;
 • výnosy za den - 36 000 rublů;
 • Variabilní náklady na jeden dřez - 30 rublů;
 • příjem - 32400 rublů;
 • Příjem za měsíc činí 972 000 rublů.

Měsíční zisk bude činit 832000 rublů (972000 - 35000 - 40000 - 40000 - 25000).

Jak je zřejmé z výpočtů, je možné tento projekt obnovit a dosáhnout bodu zisku na 9. měsíci práce. Vzhledem k dodatečným nákladům můžete v průměru vrátit myčku po ročním provozu.

Tip: pokud počáteční kapitál nestačí k otevření samoobslužného praní, můžete sestavit podrobný obchodní plán a hledat investory. Uvedený projekt je dostatečně perspektivní a může zajímat ty, kdo hledají ziskové varianty investice do finančních aktiv.

Jak funguje samoobslužné mytí?

Samoobslužné vyplachování v jejich práci závisí na zákonech fyziky o kinetické energii, podle níž se energie zvyšuje v poměru k čtverci rychlosti. U mycího automatu se rychlost toku vody, když dojde k vozidlu, klesá a energie uvolněná v důsledku tohoto procesu se odešle na aktivní složky, které jsou napojeny na vodu na molekulární úrovni. V důsledku toho je povrch maximálně vyčištěn od prachu a nečistot různými stupni.

Po výběru programu a stisknutí startu se začne počítat čas, který se nezastaví, dokud není dokončen celý postup. Klient může kdykoli změnit program, přidávat žetony nebo peníze, aby se prodloužil čas používání myčky.

První program zahrnuje míchání horké vody (teplota od 40 do 60 ° C) a prášek, poté nanesení na povrch automobilu pod vysokým tlakem. Tato metoda umožňuje zbavit se i složitých kontaminantů, zatímco je bezpečné pro lakování.

Druhý program zajišťuje vyplachování pěny studenou vodou a zbytky kontaminantů. Třetí program využívá horký vosk, který se nanáší na celý povrch a poskytuje nejen vynikající pohled na stroj, ale i spolehlivou ochrannou vrstvu. Poslední program vysuší auto, v důsledku toho se můžete vyhnout pruhu nebo skvrnám.

Jak otevřít samoobslužný mycí automat: možnost rozpočtu

Existuje více zjednodušených verzí samoobslužných umyvadel, které umožňují jeho otevření 1,5-2krát levnější.

Možnosti rozpočtu jsou modulární kompaktní designy. Často je využívají majitelé údržbových stanic, čerpací stanice jako další zařízení pro rozšíření svého podnikání.

Také jsou oblíbené kombinované struktury, které kombinují provoz tunelu nebo automatického portálu a samoobslužné umyvadla. Na domácím trhu existuje zvýšený požadavek na takové návrhy. Tato popularita je způsobena sezónností - v létě mohou autoři umýt své automobily samostatně a v zimě využívat služby mytí automobilů.

Ruční umývací automat lze instalovat ručně jako otevřený prostor s baldachýnem. Příčky a stěny jsou vyrobeny z ekonomičtějších materiálů, použité techniky - ekonomické třídy. Integrovaná ochrana oběhu vody umožňuje minimalizovat náklady na pokládku základů.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Otevření samoobslužného mycího automatu je ziskové podnikání, zcela nové pro domácí trh. Jako každý jiný typ podnikání není tento směr bez rizika. K otevření autopůjčovny potřebujete pozemek s komunikací, projekt koordinovaný řadou vládních agentur, rozvojová strategie a počáteční kapitál. Správným připojením všech nástrojů můžete vytvořit stabilní firmu, která po ročním pracovním roce zaplatí za sebe.

Jak otevřít samoobslužný praní od začátku

V ruských městech se poměrně nedávno objevily samoobslužné mycí auta. Před deseti lety se mohly počítat na prstech a v poslední době počet takových výplachů rostou exponenciálně. To je způsobeno nejen zřejmým faktem, že umývání automobilu na těchto podložkách je levnější než automatické nebo ruční. Jednou z pobídek k odchodu do takového umyvadla je také skutečnost, že ve velkých městech prakticky neexistuje místo na mytí vlastního auta, a takový "postup" o přírodě způsobuje legitimní pobouření druhých.

V závěru 90. let byly samočinné podložky počátkem roku 2000 nerentabilní, jelikož vybavení pro ně bylo mnohem dražší než manuální a práce byla levná. Pokud před 15-20 lety, náklady na úklid byl 20-25% z příjmů, ale dnes to je 50% nebo více. To vše vytváří podmínky pro růst počtu samoobslužných záchytů. Používání takových výplachů je obzvláště populární u lidí, kteří rádi jezdí v prašném autě. S menším znečištěním, mnoho z nich upřednostňuje rychlou a levnou možnost samočistícího vozidla.

Ačkoli samoobslužný mycí automat je teoreticky "neobývaný", nicméně v každodenním životě je stále v pracovním poměru povinná osoba, která pomáhá klientům s jejich obtížemi. Nejnepříznivějším místem pro tyto podložky je údržba a opravy zařízení. Odborníci si dobře uvědomují problémy s vybavením na standardním mytí rukou. Tyto problémy se mnohonásobně zvyšují, protože zařízení je využíváno amatéry v samoobslužných umyvadlech. Někdy takové vykořisťování hraničí s barbarstvím.

Pokud uvažujete o samoobslužném mytí aut jako podnikání, pak je to určitě užitečná záležitost. Zvažte vše v pořádku.

Registrace praní, OKVED kódy, dokumenty

Pokud pro vás podnikání spojené s mytí vozidel není něco nového a jste registrováni jako samostatný podnikatel nebo právnická osoba, pak tato část není pro vás. Pokud se divíte, jak otevřít samoobslužné mytí od začátku, měli byste se začít registrovat. Nejlepší je registrovat se jako samostatný podnikatel a používat zjednodušený daňový systém (USN).

Volba volby USN (6% hrubých výnosů nebo 15% výnosu mínus výdaje) závisí na vypracovaném obchodním plánu. Pokud jsou potvrzené výdaje méně než 60% výtěžku, je vhodnější první možnost.

Jako hlavní činnost byste měli zadat "mytí, leštění a podobné služby" (kód OKVED 45.20.3).

Pro začátečníky je obzvláště obtížné koordinovat dokumenty s orgány dohledu (ekologie, sanitární epidemiologická služba, energetický dohled, požární inspekce atd.). Nejjednodušší způsob, jak vyřešit tento problém, je objednat samočinný mycí projekt v specializované organizaci. Taková je jistě ve vašem městě několik a takové organizace poskytují plně koordinovaný projekt. To není nejlevnější možnost, ale v praxi nejrychlejší a nejspolehlivější.

Výběr místa a konstrukce umyvadla

Není třeba opakovat, že volba správného místa pro samoobslužné mytí je polovina úspěchu. Při výběru webu však existují omezující faktory. V blízkosti místa by měla existovat minimální infrastruktura:

 • přívod vody nebo jiný zdroj čisté vody;
 • kanalizace (s výjimkou případů zcela uzavřených systémů, o nichž budeme diskutovat níže);
 • možnost připojení k elektrickým sítím.

Spojení s těmito sítěmi "nasytí" lví podíl na investicích do výstavby myčky automobilů.

Zdá se, že nejúspěšnějšími místy pro samoobslužné mytí jsou okraje spacích prostorů, nejlépe na silnicích vedoucích do obchodních a průmyslových center. Také atraktivní jsou stezky, které spojují spací plochy s centrem města. Velmi důležitá je možnost vizuální prohlídky umyvadla ze strany silnice.

Osoba, která se rozhodla využít služeb samoobslužného mycího automatu, obvykle není připravena čekat na svůj obrat nebo si objednat čas, jako v případě předem umýt rukou. Proto je pro zákazníka důležité, aby viděl prázdné místa v autě. Alternativou k vizuálnímu kontaktu je přitažlivá světelná tabule s reklamou na praní a naznačující například "Volná místa jsou".

Vytvoření samoobslužného mytí aut není problém, protože není zapotřebí složitých technických řešení nebo významných vykopávacích prací. Bydlení na typu stavby byste se nejprve měli řídit klimatickými podmínkami vašeho regionu. Zařízení v Sevastopolu nebo Novosibirsku budou radikálně odlišné.

Nákup zařízení a související náklady

Výběr vybavení pro praní, nákup a instalaci určuje především úspěch vaší společnosti. Myšlenka "udělám vše sám" na základě standardního mycího zařízení a nejjednodušší automatizace je nepravděpodobné, že bude úspěšná. Na trhu existuje mnoho nabízených samoobslužných umyvadel pro evropské i domácí firmy. Než si koupíte zařízení, zeptejte se standardní otázky: "A kde vaše zařízení funguje?". Odpovědný dodavatel okamžitě poskytne "adresy a vystoupení".

Pokud je to možné, pokuste se objednat zařízení s instalací na klíč. To podstatně nezvyšuje náklady na dodání, ale významně zjednodušuje problém odstranění závad během záruční doby zařízení. Hlavním problémem, který by se měl řešit v Rusku, je ochrana zařízení před nízkými teplotami. Různí dodavatelé řeší tento problém různými způsoby (nepřetržitá cirkulace vody, vytápění atd.). Standardní rada, která je lepší, nemůže být uvedena zde - to vše závisí na vaší oblasti a především na umístění výlevky.

Nyní o cenách. myčka automobilů Self-service na jeden nebo dva z půstu, jako samostatný subjekt, rozhodně není rentabilní (více o tom níže v popisu podnikatelského záměru). Takový objekt je možný pouze jako rozšíření automatického nebo ručního praní, jako alternativní volba pro motoristy.

Ceny za samoobslužné umyvadla začínají od 300-400 tisíc rublů, pokud jde o jedno místo. To znamená, že pračka pro 4 příspěvky vás bude stát 1,5-1,6 milionů rublů, a 6 míst 2,0-2,5 milionů rublů.

Náklady na "pokročilé" evropské umyvadla jsou asi 2-3krát vyšší. Náklady na dopravní služby jsou obvykle relativně nízké a pokud nejsou zahrnuty v ceně, tvoří 5-10% nákladů na vybavení.

Montáž. Mnoho dodavatelů nabízí provést instalaci dohledu. Obvykle jeho náklady leží v rozmezí 10-20% nákladů na vybavení a je v průměru 250-600 tisíc rublů (v závislosti na počtu pracovních míst). To také zahrnuje zpravidla školení personálu v péči o vybavení. Pokud se rozhodnete umístit umyvadlo sami, pak lze vypočítat cenu této operace.

Kromě toho budete muset zlepšit okolí. Náklady na tento článek se mohou lišit v závislosti na vaší představivosti a možnostech. Pro výpočet standardního praní (4-6 míst) je pro tento článek stanoveno 150 000 až 200 000 rublů.

Samostatně je třeba uvést dostupné nabídky mobilních automobilových myček s uzavřeným cyklem cirkulace vody. V ideálním případě by takové mytí (samoobslužné a ruční) nevyžadovaly připojení k vodovodním a kanalizačním systémům. Některé konstrukce jsou určeny pro elektřinu ze solárních panelů nebo dieselových generátorů. Zařízení takového umyvadla, včetně personální místnosti, je uloženo ve dvou standardních 40-stopových kontejnerech a může být do dvou až dvou dnů přemístěno na nové místo.

Náklady na takovéto kompletní závody jsou přibližně dvakrát vyšší než náklady na tradiční rostliny (především díky systému cirkulace vody). Avšak vysoká cena je kompenzována možností změny umístění mobilní a, co je nejdůležitější, absence nutnosti získání povolení hmoty. Když certifikát uznaný státem, pro nastavení mytí vyžaduje pouze dohodu o uzavření tuhého komunálního odpadu (kaly z kalové jímky).

Zaměstnanci, reklama, náklady na údržbu

Pro údržbu myčky aut je samoobslužná pro jednu osobu na jednu směnu. Obvyklé trvání posunu je 12 hodin. Funkcí obsluhy je vydávání žetonů, ochranného oděvu (zástěra, rukavice a podobně), pomoc zákazníkům při práci s vybavením a čištění území. Velmi důležitá je údržba zařízení. Je samozřejmé, že pro tyto účely je vhodné udržovat speciální pracovníky (nebo alespoň jednoho odborníka) pouze pro síť umyvadel. Proto je tato práce prováděna dodavateli zařízení (optimální, ale ne levná možnost) nebo místní "kulibin".

Při nákupu vybavení byste měli věnovat pozornost skutečnosti, že vybavení míst bylo relativně nezávislé. To znamená, že pokud nějaké zařízení selže na jednom místě, nebude to pro ostatní problém.

Reklama. Za prvé, reklama (streamery apod.) By se měla objevit 2-3 km před praní. Za druhé, přímo u umývadla je žádoucí deska s informacemi o dostupnosti sedadel. Za třetí, pokud jste si jisti konkurenceschopností svých cen nebo máte síť na mytí automobilů, pak inzerujte po celém městě. Dávejte pozor na to, abyste se umyli na zpravodajských a informačních portálech svého města.

Velmi důležitou položkou příjmů jsou řidiči taxi. Od řidičů taxislužby Yandex Uber a dalších "distribuovaných" služeb je nutné zachovat čistý vzhled vozidel. Mnoho řidičů z této kategorie využívá samoobslužné myčky automobilů, zejména v "klidných" hodinách.

Celkové náklady, náhrada

Je velmi obtížné vytvořit relativně přesný podnikatelský plán pro samoobslužný mycí automat s výpočty, neboť jeho obsah silně závisí nejen na regionu, ale i umístění myčky v konkrétním městě / vesnici. Základní údaje pro výpočet podnikatelského plánu jsou náklady na praní a počet obsluhovaných vozidel na jednom místě za den.

Začněme s počtem vozů. Průměrná doba umytí auta je 20 minut, to znamená, že jeden příspěvek může teoreticky obsluhovat 72 vozů denně. Úroveň nakládání je 25-30%, tj. 18-24 vozů za den. Průměrná hodnota je 21 vozů.

Cena. Při samoobslužném praní stojí auto ve výši 150 až 400 rublů. Pro výpočty je vhodné vzít opatrnou postavu 200 rublů. To znamená, že příjmy z jednoho příspěvku činí 4200 rublů denně, a tudíž z pěti pracovních míst - 630 000 rublů měsíčně.

Budeme provádět výpočty pro mini-praní na pěti místech.

 • design a konstrukce - 1600000 rublů;
 • nákup a instalace zařízení - 3000000 rublů;
 • organizační náklady, povolení, registrace - 300 000 rublů;
 • reklama - 100 000 rublů.

Celkem: 5 000 000 rublů. Proto může být částka 5 až 6 milionů rublů považována za odpověď na otázku, kolik stojí za zahájení autopůjčovny na klíč.

Běžné výdaje (za měsíc):

 • Pronájem pozemku - 150000 rublů;
 • spotřební materiál (auto chemické zboží, kombinézy a další) - 50 000 rublů;
 • plat - 50 000 rublů;
 • poplatek za mzdy a daně - 70000 rublů;
 • údržba zařízení a oprav - 30 000 rublů;
 • (voda, kanalizace, elektřina) - 30 000 rublů.

Celkem: 380000 rublů.

Měsíční příjem bude 630 000 - 38 000 = 250 000 rublů. Splácení počátečních investic (investic) bude:

5000000/250000 = 20 měsíců

Obnovení kapitálových investic, a to i s poměrně opatrnými počátečními údaji, je tedy méně než dva roky. Doufáme, že tento příklad vám pomůže otevřít vaši firmu.

Jak otevřít samoobslužný mycí automat od začátku

Mytí automobilů jako druhu podnikání je ziskové podnikání. Každý rok se zvyšuje počet majitelů automobilů. Z tohoto důvodu rostla poptávka po této službě. Trh není schopen uspokojit poptávku. Mytí jednoho auta v běžném autě trvá 30 - 40 minut. Majitelé musejí zůstat ve frontách, aby mohli využívat službu. Z tohoto důvodu existoval alternativní typ podnikání - autopůjčovna.

Organizace nabízí majitelům automobilů, aby si umyli vlastní dopravu a poskytli jim všechny podmínky. Služba je oblíbená. Plán pro obchodní samoobslužné mytí uvedené v tomto článku usnadní zahájení vlastního podnikání.

Výběr formy vlastnictví a kódů OKVED

Přemýšlejte o tom, jak otevřít rozpočetovou verzi čistící samoobsluhy od začátku, by měl podnikatel zvolit vlastnictví. Pro typ činnosti je vhodná registrace IP nebo založení LLC. Měla by se zvolit forma vlastnictví, která by vycházela z rozsahu podnikání.

Pokud podnikatel plánuje vytvořit jeden dřez, jehož vlastníkem bude sám, podnikatel by se měl zaregistrovat jako IP. Tento typ podnikání zahrnuje zjednodušené vykazování a podléhá zjednodušenému zdanění.

Pokud plánuje podnikatel uspořádat síť mycích automatů, podnikání je lepší zaregistrovat se jako LLC. Tato forma vlastnictví umožňuje mít až 50 zakladatelů. Díky příspěvkům do charterového kapitálu organizace přispívají partneři k rozvoji podnikání.

Registrace LLC však vyžaduje úplný seznam dokumentů. Registrace společnosti s ručením omezeným se stává sama o sobě problematickou. Chcete-li vytvořit organizaci, budete muset kontaktovat specializované společnosti, které se zabývají sběrem a zpracováváním dokumentů v souladu s požadavky.

Během registrace nemovitého formuláře nebo do 30 dnů od obdržení dokladů musí podnikatel zvolit druh daně. Není-li volba provedena, bude nové organizaci automaticky přiděleno AOT.

Pro podnikání je vhodné pro odpočet ve prospěch státu na UTII. Výše daně se vypočítává nikoliv z přijatého zisku, ale z plochy, která je obsazena. Kromě toho, provádění odpočtů pro UTII vám umožňuje nekupovat pokladnu.

Po dokončení výběru formy vlastnictví musí podnikatel zvolit příslušné OKVED kódy. Pro typ podnikání jsou vhodné:

 1. 45. 2 - údržba a opravy vozidel;
 2. 50. 20. 3 - Poskytování jiných typů služeb pro údržbu vozidel.

Balíček dokumentů

Chcete-li otevřít samoobslužný mycí automat, podnikatel bude muset shromáždit celý seznam dokumentů. Seznam obsahuje:

 1. Povolení od SES;
 2. Povolení požárního útvaru;
 3. Povolení orgánů územního plánování;
 4. Kopie projektu samoobslužného mytí automobilů certifikovaného společností BTI;
 5. Povolení od environmentálních služeb.

Pokud je stavba plánována pro pronajatý prostor, seznam dokumentů se podstatně rozšíří. Chcete-li získat oprávnění, musíte poskytnout:

 1. Plán pozemku;
 2. Plán stavby, který má být postaven;
 3. Povolení místního výkonného výboru.

Připravené dokumenty budou muset být předloženy místní správě, která po vydání rozhodnutí vydá povolení k výstavbě samoobslužného mytí aut. Teprve po získání pracovního povolení ve všech případech může podnikatel otevřít samoobslužný mycí automat a začít komunikovat se zákazníky.

Po dokončení stavby musí být dokončený předmět podroben inspekci:

 1. SES;
 2. GAI;
 3. Protipožární ochrana;
 4. Ekologická služba;
 5. Místní správa.

Výběr místa pro výstavbu

Umístění místa zvoleného pro mytí automobilů závisí na jeho ziskovosti. Dříve, aby se ušetřily peníze, majitelé podniků měli ve svých dvorech zařízení. Praxe však ukázala, že takové podnikání je selhání. Nyní podnikatelé dávají přednost vozidlům na cestě.

Nejatraktivnější místa pro mytí auta jsou:

 • Oblasti u vchodu do spacích prostorů;
 • Parkovací megakomplexy;
 • Živé městské ulice;
 • Vstup do města.

Ideální místo pro samoobslužné mytí automobilů nebo jejich reklama náměstí za semafor. Při čekání na zelený signál se řidič podaří detailně prozkoumat všechny čtvrti a jistě vidí znatelné znamení, které ukazuje, že v blízkosti je umývárna.

Odstraňování odpadních vod, vody a elektřiny musí být připojeno k oblasti zvolené pro umývání v autě. Pokud komunikace není k dispozici, nebudete moci získat povolení k zahájení aktivity.

Plocha pozemku pro stavbu musí být ne méně než 200 - 270 metrů čtverečních. m. Parkování je podporováno pro automobily čekající na fronty. Nicméně, pro její organizaci bude muset pronajmout další prostor. V zimních měsících se zákazníci budou cítit spíše jako vnitřní samoobslužné umývání v teplé místnosti. Dodatečné finanční prostředky jsou však nutné pro její výstavbu.

Typ zařízení

Mytí nemůže fungovat bez vybavení. Pro běžné fungování typu podnikání bude vyžadovat:

 1. Prací komplex;
 2. Sušičky;
 3. Vysavače;
 4. Čisticí zařízení.

Zařízení a příslušenství pro ně můžete zakoupit ve specializovaných firmách. Výběr zařízení pro čištění samoobsluhy, který je nezbytný pro jeho otevření, pomůže pochopit zkušenosti již fungujících organizací.

Dodavatelé kvalitních produktů jsou:

Firmy dodávají vybavení z Německa. Počet pracích míst se získá na základě návštěvnosti a rozsahu poptávky po službě. Nicméně je výhodnější koupit 4-6 pracovních míst najednou.
Zařízení musí být nainstalováno. Rozhodnutí o provedení tohoto procesu samy o sobě mohou podnikatelé potíže čelit. Z tohoto důvodu Pro instalaci je lepší najmout specializovaný personál. Bezkontaktní čištění samoobsluhy lze organizovat.

Zaměstnanci

Pro otevření autopůjčovny samoobsluha nevyžaduje přítomnost velkého počtu zaměstnanců. Podnikatel bude muset najmout:

 1. Dva operátoři;
 2. Opravářský odborník odpovědný za řádné fungování zařízení.

Operátoři musí pracovat ve směnách. V neustálé přítomnosti opraváře není nutné. Stačí, když kontroluje zařízení týdně a přijede v případě poruchy. Neúplné zaměstnání ušetří podnikatele na mzdách zaměstnanců.

Reklama

Nejlepší reklama na mytí aut je její výhodné umístění. Při nákupech náměstí pro stavbu nebo získání místa musíte vybrat místo, které se nachází v blízkosti rušné ulice nebo silnice.

Památný název - Další způsob, jak přilákat zákazníky. Přemýšlejte o tom, jak pojmenovat samoobslužnou službu mytí aut, podnikatel by měl kontaktovat specialisty. Pomohou vám najít zajímavé jméno, které si ostatní budou rychle pamatovat.

Chcete-li přilákat zákazníky, můžete je distribuovat tisková reklama. Vizitky a brožury s informacemi musí být ponechány na čerpacích stanicích nebo v obchodech s auto díly. Malé reklamy můžete umístit do místních novin.

Náklady a návratnost investic

Při navrhování vlastního servisního plánu mytí automobilů s výpočty je nutné vzít v úvahu počet výdajů a výši očekávaných výnosů. K organizaci tohoto druhu činnosti je zapotřebí velké množství základního kapitálu. Rozhodnutím o vytvoření samoobslužného mycího automatu musí podnikatel investovat do podnikání ne méně než 5-7 milionů rublů.

Výdaje na otevření autoservisu:

 1. Nákup zařízení - 3 000 000 rublů;
 2. Stavba - 4 000 000 rublů;
 3. Reklama - 100 000 rublů;
 4. Pronájem pozemku - 100 000 rublů;
 5. Plat - 45 000 rublů;

Celkem: 7 245 000 rublů.

Chcete-li umýt auto, bude zákazník muset zaplatit 250 rublů. Náklady na jeden postup jsou 40 rublů. V den služby jsou využívány až 30 návštěvníků. Měsíční čistý zisk činí zhruba 500 000 rublů měsíčně.

Chcete-li vyplatit samoobslužný obchod s mycími automaty, musí být příjem nejméně 300 000 rublů měsíčně. V případě příhodného souhrnu okolností, 3 roky, tak, aby podnik začal vytvářet zisk.

Povolení samoobslužného praní usnadní start, při jeho koupi podnikatel snadno pochopí, jak otevřít samoobslužný mycí automat od začátku, protože podnikatelský plán poskytuje franchisor sám. Podnikatel však bude muset část svého příjmu poskytnout majiteli podniku. Doba návratnosti se tedy výrazně zvýší.

Články

Jak otevřít automatický mycí automat

Minimální problémy s personálem, maximální automatizace, nulové problémy se zákazníky - tak se podnikatel rozhodne otevřít samoobslužný mycí automat. Ale v tomto oboru existují dost nuance, které nejsou zvenčí viditelné.

O kolik to stálo otevřít samoobslužné mytí aut, jaké jsou jeho výhody oproti ruční čištění, a to, co je potřeba být připraven jít do tohoto podnikání, řekl Benjamin Besyakov, síťovou ředitel samoobslužné mytí auta „můj vlastní.“

Podstata podnikatelského nápadu

Optimální obchodní možnost pro města s počtem obyvatel 500 tisíc až 1 milion osob - mycí automat na šest pracovních míst. Tento typ činnosti má řadu charakteristik. Nejdůležitější z nich je otevřít samoobslužný mycí automat mnohem víc než mytí rukou. Ale tato verze má také výhody:

1. Automatizace

Práce samoobslužného praní je plně automatizovaná, proto je lidský faktor minimalizován. Zaměstnanec nemá možnost pracovat v pokladně. Ano, a samotní zaměstnanci potřebují méně: dostatečně pracovat, několik správců, kteří nemusí být pečlivě vybráni a trénovat dlouho.

2. Tok zákazníka

Kruh klientů ručního praní závisí na různých faktorech (cena, místo, vnější a vnitřní pohled na praní, kvalifikace pracovníků). Pokud podnikatel nastaví své pohledy na drahý segment a náklady na mytí automobilů od 1000 rublů, budou na ni požádáni pouze majitelé prémiových vozů. Zbytek těchto služeb nebude cenově dostupný.

Chcete-li zůstat na hladině, je třeba zavést další služby: leštění, čištění salonu, detiling apod., Jakož i věrnostní systém a dobrou reklamu. Také bude pracovat s 3-4 dodavateli, protože jeden dodavatel nebude schopen poskytnout celou škálu zboží.

Pro praní samoobsluhy takové otázky nejsou k dispozici. Kdo viděl znamení od silnice, vešel do dřezu. Současně bude stačit standardní služba: mytí aut a vysávání. Práce s dodavateli je snadnější: musíte si vybrat spotřební materiál, který vám vyhovuje za cenu a kvalitu. A právě toto je jeden dodavatel.

3. Odpovědnost

Při ručním praní často dochází ke konfliktu s klienty. Nadšenec vozu může obviňovat podložky za poškození vozu nebo krádež ze salonu. Na praní samoobslužného takové situace jsou vyloučeny, je-li klientský počítač poškrábaný, je to jeho vina, když se něco chybí od prostoru pro cestující, na vině třetí stranu.

Jak se připravit na otevření?

Před otevřením je důležité studovat trh města, ve kterém budete pracovat. Počkejte, kolik obyvatel je a kolik samoobslužných vozů umývá. Při výpočtu nepočítajte ruční mytí.

Ideální volbou je jeden post pro 10 tisíc lidí. To znamená, že město se stotisícinou obyvatelstvem je celkem celkem deset míst. Otevřete umyvadlo a zisk se může uskutečnit na přeplněném trhu. Je však důležité si uvědomit, že návratnost investic bude v tomto případě trvat mnohem déle.

Existuje vynikající příklad, kdy podnikatelé nevypočítali kapacitu trhu a trpěli tím. Ve městě s populací 600 tisíc lidí pracovalo samoobslužné mytí automobilů, které každý měsíc obdrželo 1,3 milionu rublů. Později vedle ní otevřel další praní a obrat každého z nich klesl na 700 tisíc rublů. S těmito výnosy jsou zisky minimální a návratnost investic se výrazně zvyšuje

Pokud oceňujete tržní kapacitu a rozumíte potenciálu vašeho podnikání, musíte hledat dodavatele zařízení. Nebojte se pracovat s ruskými výrobci. Nyní, za srovnatelnou nebo nižší cenu, jejich vybavení překračuje kvalitu cizích analogů.

Zařízení je základem pro samoobslužné mytí, proto je nutné zodpovědně zvolit dodavatele.

Zaprvé, na co musíte věnovat pozornost - jaké jsou podmínky pro spolupráci, služby a kompetentnost, s jakou jste byli konzultováni.

Ale i kdyby vám všechno vyhovovalo, neponáhlejte uzavřít smlouvu. Za prvé stojí za to zkontrolovat zařízení v případě. Přejděte tam, kde je instalován, uvidíte, jak probíhá prací proces, promluvte se zákazníky, vyzkoušejte zařízení na vašem voze.

Kolik stojí za to otevřít samoobslužný mycí automat?

Investice do samoobslužného praní jsou vyšší než u mytí rukou. Pokud stavíte pravidelné mytí na šest míst na pronajatém pozemku, můžete splnit 7 milionů rublů. Pro stejné mytí automobilů budou samoobslužné investice činit 13 milionů rublů. Čísla jsou uvedeny bez zohlednění nabídky komunikace.

Je důležité vzít v úvahu, že samoobslužné mytí má větší spotřebu vody a elektřiny než ruční mytí. Připojení, příprava na otevření a nástroje budou dražší.

Neměli byste se zapojit do tohoto podnikání, pokud máte omezené prostředky: náklady mohou neočekávaně růst. Problém propojení komunikace může být například zpožděn. Celý čas praní nemůže fungovat, ale nájemné z pozemku bude muset zaplatit.

Převážná část nákladů na vytvoření tohoto podniku - investice do výstavby umyvadel a zařízení. Určitě budete potřebovat šest příspěvků v hotové konfiguraci. Navíc budete možná muset zakoupit:

 • Přístroje pro dodávání demineralizované vody (systém osmózy),
 • Zařízení pro výměnu peněz za žetony a karty,
 • Vysavač,
 • Prodejní automat na prodej autokosmetiky,
 • Systém sledování videa.

Měsíční náklady na podnikání závisí na tom, kolik vody, chemie a elektřiny zákazníci strávili. Obecně platí, že 35% příjmů půjde na pokrytí nákladů. Je nežádoucí ušetřit na spotřebním materiálu. Zákazníci stojí v řadě pro mytí automobilů, kde mají dostatek vody a pěny k umývání auta od prvního okamžiku.

Mírně nižší náklady mohou být způsobeny topením a osvětlením. Při samoobslužném praní neexistují prakticky žádní zaměstnanci, takže topení může být minimální. Ale i v tomtéž okamžiku budou účty za elektřinu stále vyšší než náklady na ruční mytí.

Výnosy se liší podle města a dalších faktorů. Například jeden den jsme investovali do mycího automu, jehož výtěžek byl naplánován na 1 milion rublů. Ale umyvadlo se přivádí z potrubí osady, takže maximální zatížení vody stačí pouze pro udržení tří míst místo šesti. Kvůli tomuto faktu byly příjmy nižší, než byly plánovány.

Další příjmy lze získat, pokud instalujete prodejní automaty na prodej kávy a občerstvení, zmrzliny nebo autokosmetiky. Pokud dodržujete rovnováhu "cena - kvalita", zvýšíte loajalitu zákazníků.

Návratnost investic do podnikání je od 2,5 let za předpokladu, že trh není přeplněný. Snažíme se nejít do projektů, kde je návratnost investic delší.

Jaké dokumenty je třeba otevřít?

Činnost samoobslužného mycího automatu není licencována. Chcete-li otevřít, musíte projít standardním registračním postupem pro IP nebo LLC. Pokud jste jediným vlastníkem, je lepší zaregistrovat IP. Zjednodušený režim zdanění představuje 6% příjmu.

Nejtěžší věcí je vystavení dokumentů pro výstavbu a komunikaci. Pozemek, na kterém se plánuje vybudování umyvadla, musí mít klasifikaci předmětu garážového úkolu 2.7.1 nebo předmětu silniční služby 4.9.1. Musíme buď najít takové stránky, nebo přenést své stránky do této kategorie. Nemůžete mít dřezy vedle domů.

Na rukou je nutno mít smlouvu o nájmu pozemku nebo osvědčení o vlastnictví.

Dále budeme potřebovat dokumentaci pro připojení k rozvodům a dodávkám vody, hygienickým zařízením, stavebnímu povolení a konstrukci připravené k praní schválené architekty.

V některých městech budete potřebovat povolení k outdoorové outdoorové inzerci. Buďte připraveni na skutečnost, že projekt sanitární ochranné zóny může být požadován.

Jak si vybrat místo?

V případě mytí automobilů závisí obchodní úspěch z velké části na místě. Měli byste být dobře vidět z cesty. Současně by rychlost vozů, která projíždějí, měla být malá, aby řidič nevedl příjezdovou cestu k umyvadlu. Proto je dobré otevřít mycí automat za semafor, přechod pro chodce, značku omezení rychlosti nebo ležící policista.

Prostor pod myčkou je od 240 m². bez ohledu na přístupové cesty a místa, kde mohou majitelé automobilů bezpečně čekat na své kolo, a po umytí vozem otřete. Při ukládání komunikace je třeba vzít v úvahu, že praní vyžaduje velké kapacity: 55-60 kilowattů elektřiny a 30-50 tun vody denně. Při otevřeném mytí aut musí být samoobslužně nutná teplá podlaha.

Zaměstnanci

V této věci je samoobslužné mytí mnohem výhodnější ručně. Bude to vyžadovat tři administrátory pracující na směnách.

Lidský faktor zde je minimalizován. Platba není provedena správcem, ale zařízením. Každé zařízení má počítadlo, které ukazuje, kolik peněz bylo vynecháno. Zjistěte rozdíly mezi odečtem a množstvím na pokladně je velmi jednoduché.

Reklama

Hlavní věc, která byla vidět ze silnice. Proto je 70% úspěchu jasným atraktivním znamením. Několik kilometrů před umýváním můžete umístit několik ukazatelů, takže řidič to nechybí.

Jiné reklamní kanály jsou specifické pro jednotlivé případy. Někde bude fungovat lepší reklama na internetu, někde letáky, někdy věrnostní programy. Stojí za to vyzkoušet různé způsoby reklamy a pochopení toho, co funguje nejlépe ve vašem případě.

Tipy pro budoucí podnikatele

V příštích 3-4 letech v Moskvě a v Moskvě je tento podnik velmi slibný. Ale předtím, než otevřete, zvážíte všechny výhody a nevýhody.

Všimněte si, že na trhu nelze přijmout příliš mnoho myček. Přibližování je špatný nápad. V tomto případě výnosy vůbec klesnou. Samozřejmě, že podnik může v takových podmínkách přežít. Ale je lepší si uvědomit, zda to má smysl a zda bude požadovaný výsledek.

Pokud chcete snížit rizika a potíže na minimum, stojí za to zvážit možnost zakoupení povolení na mytí automobilů. Vyberte si velkou síť zastoupenou v různých oblastech země.

Nezapomeňte věnovat pozornost možnostem, které nabízí franchisor. Nemělo by to být jen značka a firemní identita. Například franšízovi pomáháme organizovat podnikání tak, aby se vyplatí za 10-15 měsíců práce.

Jak otevřít samoobslužné mytí od začátku?

Ve velkých městech jsou v každém kroku splněny automobily. Ale navzdory tomu musí zákazníci dlouho čekat, protože proces mytí jednoho stroje trvá 30-40 minut. V tomto ohledu se objevila nová alternativní cesta - samoobslužný mycí automat. Tato služba je velkým požadavkem mezi majiteli automobilů. Před otevřením samoobslužného praní od začátku byste se měli seznámit s hlavními funkcemi této firmy.

Vlastnosti podnikání

Samoobslužné myčky automobilů mohou mít různá zařízení a rozměry. Jsou spojeny jedním důležitým faktorem - nedostatečným personálem údržby. Místnost je vybavena speciálním designem, poněkud připomínajícím baldachýn, rozdělenou do několika bloků. V každé samostatné krabici je zařízení pro mytí automobilů. Kromě toho jsou instalovány terminály, s nimiž může klient platit za službu. Chcete-li získat přístup k vysavačům a dalším zařízením, musíte si po určitou dobu nebo u jednoho umyvadla koupit počítadlo.

Takové mytí automobilů má mnoho výhod. Především je to cena. Je několikrát nižší než u běžných podložek. Navíc mnoho majitelů automobilů nedůvěřuje svému vozidlu jiným lidem, a proto raději sami omyjí. Ale pokud člověk bydlí v bytě, nemá možnost umýt auto doma. A při samoobslužném mytí aut může být bez problémů provedeno za malý poplatek.

Máte zájem o otevření svého podnikání s minimální investicí v roce 2018? Nejvhodnější možností je ruční mytí aut. Podnikatelé takový formát činnosti přitahuje tím, že nepotřebují najímat personál údržby. Všechny práce na takovém umyvadle může provádět jedna osoba. To je skvělá volba pro ty, kteří hledají něco, co dělat v garáži, aby si získali vlastní peníze.

Obchodní registrace

Podívejme se, co je zapotřebí k otevření autoservisu. Nejprve kontaktujte specialisty ve stavební firmě, abyste vypracovali projekt a získali potřebná povolení. Pokud půjčujete pozemek, budete potřebovat rozhodnutí místního výkonného výboru, architektonické a plánovací úkoly a plán samotného místa.

Poté musíte navštívit hasičský sbor, ekologisty a SES. Jejich povolení je zapotřebí k získání rozhodnutí v místní správě, že můžete otevřít umyvadlo. Organizační a právní forma může být zvolena jakákoli. Nejčastěji jde o LLC nebo IP.

Zjistili jsme, jaké dokumenty potřebujeme k otevření myčky. Nyní se musíte rozhodnout pro výběr prostor.

Umístění

Chcete-li otevřít samoobslužný mycí automat od začátku, což přinese dobrý příjem, musíte vybrat správné místo. Jedná se o velmi důležitý faktor, na němž do značné míry závisí proveditelnost a ziskovost podniku. Pokud otevřete takový podnik na neúspěšném místě, může se stát nerentabilním a nakonec bankrotem.

Dříve byly automobily umístěny ve dvorech vícepodlažních domů, protože pronájem takového místa je mnohem levnější. Dnes se objevují po trase, která je mnohem výhodnější a výhodnější. To, že klienti neprošli kolem vašeho komplexu mycích automatů, je třeba na obou stranách zřídit vývěsní tabule o délce 1-2 km. Nejlepším řešením je automatické mytí umístěné těsně za semafory. Čekejte na zelené světlo, řidič má čas, aby zvážil všechny čtvrti, takže si ujistěte, že jste si umyli vůz.

Při vývoji podnikatelského plánu pro samoobslužný mycí automat byste měli určit, kolik peněz můžete rozdělit na nákup nebo pronájem pozemku. Dalším důležitým bodem je dostupnost komunikace. K zajištění fungování takového podniku budete potřebovat vodu, kanalizaci a elektřinu. Proto před otevřením čerpací stanice od začátku, na jejímž základě chcete uspořádat mytí automobilů, zkontrolujte, zda byla do prostoru přivedena nezbytná komunikace.

Zařízení pro mytí automobilů

Ideální volba - hotový modulární mycí automat od evropských výrobců. V západních zemích se tento druh podnikání rozvíjí na nejvyšší úrovni, takže mnoho výrobců vyrábí vhodné zařízení vynikající kvality. U nákupních otázek je nejlepší kontaktovat oficiální dealery, kteří pracují v naší zemi. Nezapomeňte, že zákazníci na prvním místě věnují pozornost vybavení, takže myčka by měla být vybavena slušnou technikou.

Mnozí začínající podnikatelé se zajímají o to, kolik je samoobslužný prát? Ceny za takové vybavení jsou poměrně vysoké, ale přesto nelze ušetřit na vybavení zařízení. Kvůli častým poruchám se kvalita služeb snižuje a počet klientů se snižuje. Pokud se pověst vašeho podniku zhorší, nebude to přinášet slušný příjem.

Na začátku je vhodné zakoupit spolehlivé zařízení bez dalších možností. Jedná se o možnost rozpočtu, jak otevřít automatické umytí. Jakmile půjdete na čistý zisk, můžete si koupit dražší a upgradované zařízení.

Zaměstnanci

Vzhledem k tomu, že zákazníci si umývají své automobily samostatně, není třeba najmout hodně zaměstnanců. Všechny práce mohou provádět jeden provozovatel. Mezi jeho povinnosti patří údržba zařízení, pomoc zákazníkům a prodej žetonů. 24hodinový mycí automat by měl být najat více lidí, aby mohli pracovat na směny. Mzda operátora je přibližně 20-25 tisíc rublů.

Finanční část

Pokud se rozhodnete otevřít službu mytí automobilů, může se problém s cenou lišit. Pro hrubé výpočty nákladů je nutné určit všechny hlavní etapy tohoto procesu:

 • Jak již bylo uvedeno výše, zařízení pro mytí samoobsluhy je zakoupeno v Evropě. Ideální volbou pro město je mytí automobilů sestávající ze šesti bloků. To bude stát 9,5 milionu rublů. Kromě toho musíte pro svou dodávku a instalaci strávit 375 tisíc rublů. Dalších 1 milionů rublů by mělo být přiděleno na nákup zařízení pro úpravu;
 • Problematika pronájmu nebo koupě pozemků se každý podnikatel rozhoduje podle svých finančních možností. Některé pronajaté prostory na parkovištích nebo v hypermarketech a někdo kupuje pozemky ze státu. Chcete-li pronajmout pokoj, strávíte asi 120 tisíc rubl za rok;
 • Chcete-li přilákat zákazníky do vašeho podnikání, musíte zajistit efektivní reklamní mytí automobilů. Mohou to být bannery, znaky, ukazatele, stejně jako reklamní letáky, které by měly být přiděleny asi 50 tisíc rublů;
 • Poskytování komunikace - 270 tisíc rublů;
 • Krajinářství - 180 tisíc rublů;
 • Registrace dokumentů - 200 tisíc rublů;
 • Mzdy a daně.

Mnoho začínajících podnikatelů, kteří nemají zkušenosti v této oblasti, si přejí koupit franchising pro samoobslužné mytí. Práce pod jménem známé značky jsou vynikající volbou pro ty, kteří podniknou první kroky v podnikání a mají strach, že učiní chybu na začátku.

Zjistili jsme, kolik peněz jsme potřebovali k otevření samoobslužného umyvadla. Nyní promluvme o ziscích. Pokud bude vaše služba pracovat nepřetržitě, je třeba očekávat maximální počet zákazníků od 8 do 10 hodin a od 17 do 22 hodin. Během dne bude podnik naložen pouze o 20%.

V průměru, vyprání jednoho vozu trvá 20 minut. To znamená, že za hodinu budete sloužit maximálně 3 klientům. Dvě místa mohou sloužit nejméně 60 vozidlům denně. Náklady na praní jsou asi 500 rublů. Přidáte-li dodatečné služby, cena bude asi 750 rublů. Podle toho se ukazuje, že měsíc praní přinese příjmy 1 milion rublů. Pokud odečtete měsíční výdaje, výše čistého příjmu činí 230 tisíc rublů. Dodatečný zisk lze přinést prodejem bez ledu na trati jako podnik. Takové výrobky lze nakupovat volně nebo vyráběné nezávisle na základě čerpací stanice.

Pokud vyvinete příslušný podnikatelský plán mytí aut samoobsluhu s výpočty a bude přísně dodržovat všechny jeho body, počáteční investice může být vrácen do jednoho roku.

Reklama

Chcete-li, aby vaše podnikání přineslo dobrý příjem, musíte se naučit, jak rychle uvíznout mytí automobilů nebo auto servis a přilákat zákazníky. Reklamní kampaň by měla začít bezprostředně po otevření. Vzhledem k tomu, že samoobslužné umyvadla jsou relativně novou službou, je ve velkých městech několik takových podniků, takže můžete bezpečně očekávat, že návštěvníci budou stačit.

Reklama by měla být umístěna v místních médiích, v rádiu a na internetu. Kromě toho rozdělte své vizitky na čerpacích stanicích, čerpacích stanicích a dalších místech, která motoristé často navštěvují. Pokud uděláte všechno v pořádku, reklamní náklady se vyplatí okamžitě.

Závěry

Zvažovali jsme jednu z nejslibnějších a nejvýnosnějších podniků samoobslužného mytí automobilů. Tento segment trhu ještě není plně naplněn, takže začínající podnikatelé mohou snadno naplnit své místo. To je skvělá volba pro ty, kteří nemohou rozhodnout, jaký druh podnikání může být otevřen v malém městě, protože tato služba je velký zájem v jakémkoli místě.