Jednoduché podnikání při výrobě zeleninových sítí

Zeleninová síť je populární druh kontejneru v Rusku, který je ve velké poptávce po celém světě. Takové sáčky používají zemědělci a průmyslové podniky pro obalové produkty - tak dlouho, dokud jsou skladovány, a každý kupující může vizuálně zhodnotit svěžest baleného zboží. A protože existuje tak vysoká poptávka po výrobcích, proč neotevřít vlastní výrobu sítě pro ovoce a zeleninu? A nechť je investice do podnikání docela působivá, oni, s příslušnou politikou podnikatele, budou splácet poměrně rychle. Jaké body by měly být zveřejněny a vypracovat podnikatelský plán pro budoucí podnik?

Naše ocenění:

Zahájení investic - od 1600000 rub.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 6/10.

Nabízíme zákazníkům širokou škálu produktů?

Dokonce i takové jednoduché výrobky lze získat v různých provedeních, které nabízejí zákazníkům větší rozsah. Moderní zařízení je multifunkční a umožňuje změnu složení surovin při výrobě produktů různých barev (červená, modrá, zelená, fialová) na výstupu. A v závislosti na způsobu vazby se může změnit vzorek výrobku. Také síťovina pro zeleninu má jinou nosnost - 2,5-50 kg.

Konkurence v tomto nika není příliš velká, ale podnikatel je stále ještě stojí za to přemýšlet o tom, jak uspořádat mini závod na výrobu rostlinného pletiva, a to nejen hotové výrobky sériově vyráběných, ale také spuštěn zvláštní velkoobchodní zákazníky tím, že jim prodává produkt (barva a velikost), které jsou vyžadovány podle témat pro konkrétní úkoly.

Nákup surovin

Ještě před zavedením linky je třeba najít spolehlivé dodavatele kvalitních surovin. Zeleninová síť pro balení a balení zeleniny se vyrábí na bázi plastu. A zde může podnikatel zvolit jednu z možných možností:

Průměrná cena granulátů připravených k zpracování je ≈ 30-50 rublů / kg.

Pokud existuje taková příležitost, je lepší organizovat přijímací místa použitého plastu v okolí města a samotného podniku. Taková produkce je z finančního hlediska výhodnější - nemusíte utrácet peníze na pravidelné nákupy a dodávky komponent. Ale zde jsou náklady na práci o něco více, než s použitím hotových surovin - potřebujete třídit odpad, pravidelně sledovat sběrné body.

Technologie výroby pytlů

Výroba zeleninových sítí jako podnikání je také výhodná v tom smyslu, že technologie výroby hotových výrobků je jednoduchá - základní operace se zde provádějí prostřednictvím speciálních zařízení.

Síťová objímka se získává následovně:

 • Dávkování suroviny a její smísení s barvivem.
 • Získání nitě s následným navíjením na velké kotouče.
 • Získání tkané látky.
 • Řezání pevné látky do samostatných mříží.
 • Balení hotových výrobků.

Technické vybavení výrobní haly

Další věcí, kterou se podnikatel musí starat, je koupit zařízení pro výrobu zeleninových sítí. Vyberte si potřebné vybavení na základě plánovaného prodeje hotových výrobků. A v závislosti na produktivitě strojů se jejich cena změní na trhu.

Linka pro výrobu zeleninových sítí

Plně vybavená linka připravená k výrobě zeleninových sítí má následující názvy strojů a zařízení:

 • mixér s dávkovačem,
 • extruder,
 • tkací stroje,
 • řezací stroj,
 • balicí lis.

Malý podnik je nepravděpodobné, že si koupí silnoproudovou linku - je vhodný pro malé nebo středně velké zařízení. Takže nemusíte utrácet spoustu peněz na vybavení obchodu a hotové výrobky nebudou skladovány ve skladech, které čekají na kupujícího. Cena zařízení pro výrobu středně zelených sítí v 15-20 milionech sítí za rok je ≈1200000-1800000 rub.

Umístění veškerého potřebného vybavení do dílny a poskytnutí skladů a místností pro personál bude vyžadovat pokoj 400-1000 m 2. Měli byste sem přivést světlo, vodu a kanalizaci. Chcete-li ušetřit na nájemném, můžete si pronajmout někde na okraji obce.

Přečtěte si více:

Přečtěte si o výběru zařízení pro výrobu WFD.

Jak výhodné je podnikání?

Mřížka na brambory je velkou poptávkou, a proto můžeme očekávat brzkou návratnost podniku. Přesné podmínky budou záviset na investicích investovaných do podnikání. Chcete-li koupit stroj pro výrobu zeleninových sítí, připravit práci pro práci a zásoby surovin, potřebujete nejméně 1800000 rublů.

Pokud jde o zisk, ve výpočtech lze vzít v úvahu následující údaje. Velkoobchodní cena jedné mřížky činí 2 až 5 rublů. Současně se jeho cena rovná 1 až 3 rublům / ks.

Zařízení pro výrobu zeleninových sítí pro balení ovoce a zeleniny

Zeleninová síť se stala nepostradatelným pomocníkem při skladování, přepravě, přepravě zeleniny a ovoce. Nejčastěji se můžete setkat v sítích zeleniny, brambor, cibule, mrkve, zelí a řepy.

Mřížky získaly popularitu kvůli vysoké propustnosti a síle vzduchu.

Při skladování zeleniny hraje důležitou roli propustnost vzduchu, která zajišťuje dobré větrání výrobku a zabraňuje jeho předčasnému znehodnocení.

Také mřížka umožňuje kupujícímu vidět nakupované zboží a hodnotit jeho kvalitu. Různé rostlinné sítě jsou určeny pro náklady od 1,5 do 50 kilogramů.

Zařízení na výrobu zeleninových sítí by mělo být vybráno na základě požadovaného objemu hotových výrobků na výstupu. V závislosti na zvoleném výkonu se cena výrazně změní. Také výběr země, která vyrábí požadované vybavení, bude mít velký dopad na cenu.

Výroba zeleninových sítí se skládá z několika etap - od přípravy surovin až po balení hotových výrobků.

Příprava surovin

Nejjednodušší způsob získání surovin je nákup hotových HDPE pelet. Pokud je možné organizovat proces sběru plastového odpadu a jeho dodávání k výrobě, může průmyslový vrtulník umožnit obrácení jakéhokoli plastového materiálu na malé drobky vhodné pro další zpracování. Výchozím materiálem jsou plastové lahve, krabice, víčka, tašky, obaly z domácích a průmyslových výrobků.

Výsledný přívod je přiváděn do mixéru pro další dávkování a míchání barviva.

Výroba závitů a jejich navíjení na navijácích

Pro sítě zeleniny na vytlačovacím stroji se vyrábí nit. Technologický proces zahrnuje fáze výroby kontinuální fólie, její natahování a rozvinutí do tenkých nití dané šířky. Přímo za extrudérem je stroj pro navíjení výsledné příze na cívky. Automatické větrání pro další použití v procesu tkaní.

Stroj na výrobu zeleninových sítí

Na obou stranách tkalcovského stavu jsou cívky s plochým závitem. V tomto procesu se vyrábějí dvě oddělené tkaniny, které se později tknou z jedné strany a dostanou spodní část sítě. Navíc jsou v daných místech propleteny a vytvářejí boční švy sítě, tkát řetězec nití. Rychlost procesu je regulována v závislosti na potřebách výroby. Po výrobě síťoviny z rostlinných sítí se automaticky sroluje do rolí.

Řezací prádlo na hotových výrobcích

Řezání síťoviny se provádí ručně pomocí tepelných nožů. Operátor umístí kotouč na speciálně sestavené stoly s automatickým odvíjením a roztažením tkaniny, kde jej rozřízne do samostatných mříží.

Balení hotových výrobků

Střižená zeleninová síťka se skládá do sudů a přesune se do hydraulického balíčku. Po lisování jsou zabaleny do speciálního papíru a stlačeny potěry pro další přepravu.

Je třeba poznamenat, že zařízení pro výrobu zeleninových sítí by mělo být umístěno ve speciálně připravené výrobní místnosti o rozloze 500 až 1000 m2. Zásobování vodou pro nepřetržitý provoz extruderu by mělo být organizováno v místě výroby a měla by být zajištěna nepřetržitá ventilace. Výrobní místnost musí také plně odpovídat hygienickým a protipožárním předpisům. Povolení k zahájení výroby je vydáno na základě projektu provedeného příslušnou organizací projektu.

Výroba zeleninových sítí

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Veškerý materiál na štítku: zeleninová síť

Podnikatelský plán pro továrnu na konzervování

Firma vyrábějící papírové tašky a tašky

Nové podnikání: minibus bez trasy

V souvislosti s tím, že tento druh služeb v mnoha městech je novinkou, nemusíte očekávat rychlý zisk. S ohledem na dostatečně velké finanční investice na začátku podnikání je to možné.

Vinařství jako průměrné podnikání v Rusku

S investicí 10 milionů rublů bude doba návratnosti tak obtížného, ​​ale velmi zajímavého a slibného obchodu nejméně pět let.

Vlastní činnost: výroba lepených trámů

Celkové náklady na organizaci podniku pro výrobu lepených trámů jsou od 14 milionů rublů. Ziskovost tohoto typu výroby je podle některých údajů až 30%.

Výroba kulečníkových stolů

Chcete-li vytvořit jeden kulečníkový stůl za použití levného dřeva, břidlice, speciálního kaučuku a kulečníku, bude trvat asi 40 tisíc rublů a 5-7 dní, pokud jedna osoba pracuje.

Vlastní podnikání: přitažlivost virtuální reality

V současnosti se oba technologie a takový druh podnikání vyvíjejí pouze, ale nově příchozí mohou již začít podnikat s minimálními výdaji, což již poprvé slibuje značné příjmy.

Jak otevřít obchod s vývojem videohry

Rozvoj videohier zahrnuje závažná rizika. Důvěrný projekt může získat uznání a dokonce i revoluci v herním průmyslu, ale nezapomíná bezvýrazně.

Přehled trhu s krmivy pro zvířata

Růst trhu do roku 2020 podle prognóz odborníků by mohl činit pětinásobek objemu roku 2014.

Rybolov v oblasti akvakultury jako podnik

Celkové výrobní náklady budou asi 120 milionů rublů. s dobou návratnosti přibližně 7-8 let.

Jak zaregistrovat elektronická média

Registrace webu jako média znamená dodržování určitých povinností, které jsou obsaženy ve všech médiích. Získání osvědčení o registraci média (jednoduchými slovy.

Přehled trhu s mlékem a mléčnými výrobky

Odborníci naznačují, že v příštích deseti letech bude spotřeba mléka a mléčných výrobků na světě růst o 35-40%. Konkurenceschopnost ruských produktů je poměrně nízká.

Podnikatelský plán farmy chovu prasat

Ziskovost odvětví chovu prasat je asi 28%. Všechny náklady můžete získat zpět za 3,5 až 4 roky.

Vaše podnikání: kurzy distančního vzdělávání

Množství počátečního kapitálu pro zahájení kurzů dálkového studia je obvykle několik milionů rublů, ačkoli malé kurzy, když je učitel skutečně prostřednictvím společných jednoduchých programů.

Podnikání ve výrobě zeleninových sítí

Trénujte svůj mozek s potěšením

V Rusku je obvyklé používat síť pro skladování a přepravu zeleniny. Mřížka nelze srovnávat s taškami nebo pytlemi, protože vzduch vstupuje do otvorů v ní. Zelenina zůstává čerstvá. Když kupující přijde na výrobek, může snadno zjistit stav produktů v síti. Tento kontejner je skutečně v poptávce, takže má smysl otevřít vlastní výrobu zeleninových sítí.

 • Jak začít s výrobou zeleninových sítí?
 • Technologie výroby zeleninových sítí na prodej
 • Jaké pokoje a vybavení budou potřebné?
 • Význam podnikání pro výrobu síťoviny
 • Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?
 • Jaký zisk obdrží organizátor výroby zeleninových sítí?
 • Dokumenty potřebné k vyřešení všech organizačních otázek
 • Režim daně

Jak začít s výrobou zeleninových sítí?

Pro vytvoření stohu se používá plast. Výrobce má právo zvolit vhodnou surovinu v závislosti na výhodnosti a financích. Materiály, ze kterých můžete vyrobit zeleninovou síť:

Granule se prodávají za cenu 30 až 50 rublů na kilogram. Pro minimalizaci nákladů můžete otevřít plastový přijímací bod. Podnikatel tudíž utratí méně peněz na nákup a přepravu surovin. Současně se však bude stát více obav. Bude nutné monitorovat práci přijímacích míst, třídit odpad.

Technologie výroby zeleninových sítí na prodej

Výrobní proces je následující, pokud se jako surovina používá plastový odpad.

První fáze - zpracování plastového odpadu. Jako materiál mohou působit plastové krabice z pod šampony, kontejnery, lahve. To vše je založeno na jemné omáčce a smícháno. Potom se do výsledné směsi přidává barvivo.

Druhá etapa - tvorba pramenu LDPE. Tento proces probíhá pomocí extruderu, který je schopen vyrobit velký film polymerů. Stroj natáhne vlákno na určitou tloušťku, po níž je celá tkanina vháněna do pramenů.

Třetí etapou je točení cívky. Tenké polymerní vlákna se navinou na cívkách pomocí navíjecího stroje. Technický přístroj je spojen s vytlačovací jednotkou na jednom řádku.

Čtvrtá etapa - pletení látky na tkalcovském stavu. Takové stroje jsou obvykle více než pět v jednom podniku. Před použitím stroje nastaví pracovník velikost hotové látky. Ve všeobecném procesu tkalcovský úplet úplety splétá do sítě. Výsledkem je, že role jsou připojeny.

Pátá fáze - krájení. Chcete-li to provést, použijte speciální stroj, který řeže látku. Před zavedením jsou síťové vaky zabaleny s hydraulickým balíčkem.

Jaké pokoje a vybavení budou potřebné?

Plocha místnosti, kde se bude vyrábět síť, závisí na kapacitě výrobní linky. Takže nejmenší linka produkuje tři miliony mřížek ročně. Vyžaduje si pokoj, jehož plocha bude nejméně 500 metrů čtverečních. metrů. Silnější technika může produkovat až 20 milionů roštů ročně. Pro takové výkonné zařízení pro výrobu zeleninových sít vyžaduje spoustu místa. Ve výrobní hale je nutné zřídit dodávku studené vody, která je nezbytná pro extruder.

Řízení zařízení se musí starat o bezpečnost. Území podléhá kontrolám prováděným požárními a stavebními službami. Inspektoři budou věnovat pozornost shodě zařízení s normami výstavby průmyslové výroby.

Mezi tyto vlastnosti patří:

 • Instalace ochranné mezery mezi pracovním a obytným prostorem o šířce 50 metrů;
 • Dodržování pravidel pro návrh stropů, které musí být v obchodě nejméně 3,5 metru;
 • Přítomnost ventilačního systému v celém výrobním závodě. Pokud tam není, musí se otevřít okna a křídla v prodejně. Vzduch pronikající přes otvory musí jít dolů, pokud je venku teplý. A když je studená, vzduch musí nutně jít nahoru.
 • Dodržování uspořádání výrobních prostor.

Host, zřízený hasičským oddělením, musí splňovat podmínky. Manažeři musí zvážit, kde budou umístěny nouzové východy. Pokud má továrna nákladní výtahy, dílny nemusí být umístěny v prvním patře. V továrnách tohoto druhu se podlaha zhotovuje z betonu a pak se položí keramická dlažba nahoře. Díky tomu je hladký a protiskluzový.

Pokud v obchodech není dostatek světla (světelný faktor je menší než 0,1%), instalují se další lampy, které vyzařují ultrafialové záření. Jsou vybírány v souladu s pravidly stanovenými v pravidlech výstavby. Nejčastěji zvolíte zářivky s reflektorem. Aby se předešlo jasným paprskům v místnosti, na oknech visí žaluzie nebo závěsy.

Význam podnikání pro výrobu síťoviny

Tento kontejner je ideální pro skladování a přepravu zeleniny a ovoce. Pro lidi, kteří se zabývají velkoobchodním prodejem, je to jen nepostradatelná věc. Následující parametry činí síť přitažlivou pro použití:

 • zachovává čerstvost produktů;
 • Uvnitř mřížky je samovětěné větrání, které je zajištěno síťovou strukturou sáčku;
 • zelenina a ovoce v síti jsou udržovány čisté, jak prach a písek vylévat přes díry;
 • Kontejner poskytuje produkty s dlouhou skladovací kapacitou, zejména pokud je obsah uložen na chladném místě;
 • Mřížky jsou označeny a tříděny, protože jsou odděleny podle barevného schématu (červená, fialová, žlutá, zelená, oranžová, modrá);
 • když se jídlo rozpadlo uvnitř balení, samotné oko se nezhoršilo;
 • Velikost mřížek se může lišit v závislosti na potřebách výrobce nebo kupujícího.

Síťové sáčky jsou vhodné pro opakované použití. Mohou být také použity jako odpadkové pytle, zbytečné věci.

Velikost mřížky určuje množství zboží, které lze tam umístit. Nejmenší drží asi 3 kg a největší - až 50 kg.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Než podniknete obchodní plán, musíte posoudit postavení tohoto typu činnosti na trhu. Podle statistik je hospodářská soutěž v této oblasti nízká. Chcete-li otevřít podnik, potřebujete management, komunikační dovednosti a především - závazek.

Chcete-li uspořádat firmu, budete potřebovat velké množství - od 1 600 000 rublů. Pokud se podnikatel rozhodne koupit vyspělejší zařízení, bude mnohem vyšší - od 2 600 000 rublů. Navzdory velkým počátečním investicím bude schopný podnikatel přinést své podnikání na trh a rozvíjet ho. Se zkušenými vůdci se podnik bude platit za sebe do dvou let a měsíční příjem podnikatele bude nejméně 100 000 rublů.

Čínští podnikatelé často nakupují pytle v Číně a poté je prodávají v Rusku. To je způsobeno tím, že zařízení je nastaveno na příliš vysoké ceny. Nedávno však domácí výrobci linek, kterými se vyrábí síť na zeleninu, zvyšují objem zboží a dosahují dobrých pozic v prodeji technického vybavení. To přispělo k rozvoji podnikání v tomto segmentu (výroba zeleninových sítí).

Jaký zisk obdrží organizátor výroby zeleninových sítí?

Každý začínající podnikatel, analyzující výhody a nevýhody podnikání, s nimiž se chystá vypořádat, se nejprve pokusí najít odpověď na otázku, kolik peněz přinese jeho firma. Tento ekonomický ukazatel závisí na následujících faktorech:

 • náklady na výrobu sítí;
 • výrobní kapacita zařízení;
 • měsíční objemy prodeje hotových výrobků;
 • konkurenceschopnosti a kvality vašich produktů.

Pokud vycházíme z průměrné výkonnosti podniku, který se specializuje na výrobu zeleninových sítí, lze pro určení velikosti zisku společnosti použít následující údaje:

 • náklady na výrobu jedné sítě jsou 2,5 rublů.
 • náklady na hotové výrobky - 3-5 rublů.
 • maximální měsíční objem produkce - 250 tisíc gridů.

Na základě předložených údajů není těžké konstatovat, že minimální zisk organizátora této oblasti obchodní činnosti bude na úrovni 80-100 tisíc rublů (3 rubla - 2,5 rublů) * 250 tisíc položek = 125 tisíc rublů. Z této částky odvážíme daně a výdaje, které nejsou zahrnuty v ceně, a dostaneme - 80-100 tisíc rublů. Pokud máte dobrou klientelu a pracujete na sortimentu, pak můžete vydělat několikrát více - 250-750 tisíc rublů.

Dokumenty potřebné k vyřešení všech organizačních otázek

Než začnete řešit problémy spojené s výrobou, je třeba zaregistrovat LLC nebo IP v daňové inspekci, Rosstat, stejně jako příslušné fondy (zdravotní, sociální a důchodové pojištění). K tomu je třeba připravit standardní soubor dokumentů (žádosti, kopie pasů a identifikačního čísla daňových poplatníků), zaplatit státní poplatek a vybrat OKVED kódy (v tomto případě, OKVED 13.94) a daňový režim. Pro registraci dokumentů společnosti LLC je dále nutné vytvořit autorizovaný fond a vyřešit problém se zákonnou adresou.

Další důležitý bod se týká získání povolení v požární inspekci a Rospotrebnadzor. Zástupci státních institucí by měli před vydáním těchto dokumentů zkontrolovat, zda vaše výroba splňuje hygienické a požární bezpečnostní normy.

Trénujte svůj mozek s potěšením

Dávejte pozor! Pro výrobu zeleninových sítí Nemusíte vydávat další licence nebo trávit čas na získání licencí.

Režim daně

Výběr daňového režimu pro vaši činnost musí být proveden před registrací podniku s federální daňovou službou. Chcete-li pracovat v malé prodejně, která vyrábí výrobky se zaměřením na místní trh, stačí vybrat zjednodušený daňový systém. Když píšete prohlášení, nezapomeňte určit způsob výpočtu daně:

Zástupci velkých podniků tohoto režimu nesplňují řadu kritérií. Proto mohou okamžitě začít hledat účetního, který organizuje ideální účet a poskytuje minimální zátěž pro rozpočet společnosti působící z obecných důvodů.

Sítě pro výrobu zeleniny

Transportní sítě slouží k ukládání a přepravě zeleniny (zelí, brambory, cibule, mrkev a další). Tyto mříže mají vysokou pevnost a odolnost proti opotřebení.

Zeleninové sítě jsou vyrobeny z ekologicky nezávadného vysoce pevného polyethylenu a neobsahují toxické prvky. Díky struktuře oka, která zajišťuje volnou cirkulaci vzduchu, zůstává zelenina zabalená v takových sítích jejich čerstvost a je možné je skladovat po dlouhou dobu.

Zeleninová síť

Taška s opakovaným použitím

Složení: Polyethylen (primární suroviny)

Mřížka na jedno použití

Složení: Polyethylen (primární suroviny)

Nabízíme pro Vás produkty společnosti CJSC "New age of Agrotechnologies": síť pro zeleninu. Právě tento obalový materiál je na trhu prodeje velice žádoucí. Není divu, protože jeho konkurenceschopnost je potvrzena cenou i kvalitou. Od okamžiku balení výrobků přes tašky, další skladování, nezbytnou přepravu a konečné uspořádání na regálech trhů a obchodů je to nepostradatelná věc. U zemědělských organizací je často nutné mít zeleninu, kterou si můžete zakoupit v naší společnosti.

Celulární struktura sítě umožňuje cirkulaci proudění vzduchu bez vytváření překážek, které ovlivňují bezpečnost vzhledu baleného zboží. Právě v těchto balíčků ovoce a zeleniny bude nejvíce atraktivní pro kupujícího v posledních itoge.Proizvodstvo sítí pro zeleninu provedené takovým způsobem, aby kupující mohl vidět produkt vizuálně, nikoli tahem, jak je případ s jednoduchými plastovými nebo látkových tašek.

Výroba zeleninových sítí jim dává potřebnou barvu, objem. Z řádně vybrané barvy mřížky pro zamýšlené produkty můžete vydělat kulturu ovoce a zeleniny. Takže pro lilky zvolte fialovou, pro zelí, bulharský pepř - zlý.

V našem sortimentu je také síť pro zeleninu a ovoce jednorázového použití. Jejich nosnost se pohybuje od 2,5 kg do 42 kg. Rozsah barev je rozmanitější. Pro zeleninu poskytujeme červenou, fialovou, žlutou, oranžovou a zelenou síťovinou.

V současné době téměř všude pro balení, skladování, následnou přepravu a úspěšný prodej zemědělského zboží se používá síťovina na zeleninu. Je to taková síť - to je nejběžnější obalový materiál. S příchodem automatických a poloautomatických plnicích strojů, které používají takové tašky s mřížkou buněčné struktury, je proces přímého balení mnohem jednodušší. Pro preferování tohoto typu obalového typu kontejneru existuje mnoho nevyvratitelných argumentů.

Ujišťujeme vás, že je to naše mesh rostlinný zaručí, že vaše výrobky budou mít ještě větší úspěch, se stane ještě atraktivnější a relevantnější pro spotřebitele, zejména proto, že spolupráce s naší firmou vám přinese příjemné známost, a přispěje k úspěšnému rozvoji svého podnikání.

Sítě pro výrobu zeleniny

Zemědělské produkty, zabalené v agro-netu, trvají déle, udržují čerstvost a mají kupující atraktivnější pohled.

Ruský trh výrobců tohoto obalového materiálu je v zajímavé pozici: na jedné straně existují lidé, kteří chtějí vyrábět síť, ale na druhé straně jen málo lidí se zavazuje uvolnit tento velmi vyhledávaný produkt. Tuzemští producenti, kteří mohou být započítáni na prstech ruky, poskytují v Rusku jen něco málo přes 1% z celkové poptávky po agro-net. Ve zbytku jsou cizinci spokojeni s potřebami spotřebitelů. Mimochodem, tato výroba představuje pouze 1% výroby plnicího pouzdra. Přepravní tašky Rusko nakupuje 100% v zahraničí. Není domácí výrobce schopen vytvořit efektivní výrobu?

V zásadě je. Jen zde Číňané zasahují. Analytici a účastníci trhu se shodují na tom, že čínský výrobce, hlavní dodavatel zemědělských produktů do Ruska, stanovuje pro své výrobky takové nízké ceny, že je pro ně ruské společnosti prakticky nemožné konkurovat.

"Už 10 let jsem vypouštěl plnicí rukáv a za ta léta nezvyšoval ani penny," stěžuje si Newchemistry.ru Sergey SOBOLEV, ředitel společnosti "Netpak" LLC, - Číňané vytlačili domácí výrobce v takových spojkách, že musíme zůstat na okraji, naše ceny jsou téměř stejné jako náklady. "

Trh tuzemských výrobců zemědělských produktů byl nedávno zastoupen čtyřmi hráči: OOO "Netpak", JSC DPO "Plastic", CC "Citron-Polymer" a CJSC "Virona-Maxima". Ne tak dávno přestala výroba "Virona-Maxima" kvůli své nevýnosnosti zastavit.

"V Rusku je málo podniků zabývajících se agro-sítí", Newchemistry.ru Sergej Galkin, ředitel společnosti "Průmyslové pletací stroje". - Faktem je, že je to velmi drahá produkce, nemůžete investovat 3 kopečky a zároveň dosáhnout zisku. Minimální náklady na vybavení jsou od 20 do 30 tisíc dolarů. "

Náklady na vybavení pro výrobu přepravních pytlů jsou několikrát dražší. Možná to může vysvětlit neochotu ruských podnikatelů vypořádat se s taškami - s kolosálními investicemi, doba návratnosti je velmi vysoká.

"Nikdy jsme dodali zařízení pro výrobu přepravních tašek, je to velmi drahé," Newchemistry.ru Alexander MELOMED, ​​specialista hlavního dodavatele zařízení pro výrobu agro-sítí "Oriental-Pro". - Náklady na kompletní sadu zařízení, které výrobce doporučuje, stojí asi půl milionu dolarů. Jen jeden stroj, který tkví plátno, stojí ne méně než 100 tisíc dolarů. V Rusku existují lidé, kteří chtějí investovat do výroby přepravních pytlů, ale z nich je jen velmi málo. Nyní se intenzivně zabývají otázkou: co je levnější, koupit v Číně tašky nebo je vyrábět v Rusku. Existuje názor, že v Rusku je levnější vyrábět přepravní vaky. "

"Myslela jsem na výrobu transportních tašek v devadesátých letech. Jenom tehdy byla jedna z firem v Gomelu, která investovala zhruba 7 miliard. dolarů v tomto případě, s třeskem "vyhořel" a přestal existovat. Touha investovat do sáčků odpadla, "- řekl Sergej Sobolev.

I když je těžké uvěřit, že proces výroby pytlů v Rusku je ekonomičtější než v Číně, je to možné. A není to o levné práci asijského konkurenta. Jak vysvětlují analytici, moderní zařízení pro výrobu agrosetki je poměrně automatizované. Jeden zaměstnanec může obsluhovat 5-6 strojů pro výrobu plnicího pouzdra najednou. Výroba přepravního vaku také nevyžaduje úplnou lidskou kontrolu.

"Vzhledem k tomu, že veškeré zařízení pracuje téměř na stroji, myslím si, že velká část zaměstnanců by se neměla podílet na výrobě přepravních tašek: maximálně 2-3 osoby," říká Sergej Galkin.

doprava výroby pytle technologie je následující: první extrudovaný polyethylen vlákno, pak jde do stavu, načež se hotová tkanina se stříhají a na místě a na spodní straně. V závěrečných fázích, a celý cyklus bude vyžadovat lidské ruce, které jsou dílem je výrobce, samozřejmě, budou muset platit: musíte ručně položit hadřík do komponent firmwaru. Ale tento výdaj není nejhorší. Mnoho vyšších ztrát je spojeno s vytlačováním příze. Faktem je, že drahé zařízení s nízkou kvalitou polyetylenu nefunguje.

"Naše značky polyetylenu jsou vhodné pro vytlačování příze. Přesto, musím přiznat, že kvalita domácího polyethylenu je nízká, "řekl Sergej Sobolev. - Neustále se potýkám s tímto problémem v mé tvorbě. Podívejte se: v „Netpak“ dodáno několik dávek stejného polyethylenu, přičemž první nebo druhý dodávku materiálu a zařízení funguje správně, a se třetím porodu, kdy je tento program stroj nezměnila, náhle začne selhávat zařízení. Produkce stoupá. Opakovaně jsme změnili jednoho domácího výrobce na jiný, což však nevedlo k vyšší efektivitě práce. Použijte kvalitní dovezený polyethylen pro nás je jen sen - příliš drahý. Rozdíl nákladů u stejných značek ruského a dováženého polyethylenu - 12-14 rublů. "

Současně, domácí polyetylén nelze považovat za levné: 50 rublů. na kilogram při neuspokojivé kvalitě materiálu. S takovými cenami je produkce zemědělských produktů v Rusku levnější, a proto nemůže být konkurenceschopná s čínskými výrobky. Existuje cesta z této slepé uličky? Alternativně navrhl Alexander Melomed zavedení polyethylenu sekundární výroby do oběhu. Pokud však náš primární polyethylen nemůže být nazýván kvalitativní, může sekundární splnit potřebné požadavky?

Jedním slovem řešení tohoto obtížného problému je technický pokrok. A za kulturní revolucí. Zatímco Rusové nejsou zvyklí rozdělovat odpad do potravinového odpadu, plastu, skla, železa a papíru, je skutečnost, že domácí trh druhotných surovin je ohrožen. I když, samozřejmě, pokud se rozhodnete vytvořit, je vše možné.

Současná situace na ruském trhu s agro-trhem je patrná ve studiích Akademie průmyslové tržní konjunktury «« Trh zemědělských sítí v Rusku ".

Natalya Svedová

Zeleninová síť: aplikace a výroba

Zeleninová síť je populární obalový materiál pro skladování, přepravu a prodej ovoce a zeleniny. Tento druh obalů nemá konkurenci, protože je velmi praktický a praktický.

Celulární struktura rostlinné mřížky umožňuje, aby vzduch uvnitř takového vaku mohl volně cirkulovat, což příznivě ovlivňuje bezpečnost jeho prostornosti. Kromě toho jsou balené výrobky jasně viditelné, což umožňuje zhodnotit jejich kvalitu a stupeň čerstvosti.

Sortiment

Výrobci nabízejí kupujícím větší škálu zeleninových sítí vyrobených v různých velikostech. Moderní multifunkční zařízení umožňuje změnu složení surovin a získání produktů různých barev (modrá, červená, žlutá, fialová, zelená atd.). V závislosti na způsobu vázání se vzorec produktů může lišit. Net-bag je vyráběn s různou nosností - od 2 do 50 kg.

Ke každému produktu na přiloženém krku, který je určen k vázání.

Aplikace

Zeleninové sítě se používají k balení a skladování zeleniny a ovoce. Zabalí brambory, cibuli, mrkev, zelí, řepky, papriky, lilky a další produkty. Balení do mřížky nemůže obsahovat všechny produkty. Například to není vhodné pro rajčata, okurky, mladé brambory a mnoho ovoce.

Existuje přímá závislost na tom, v jaké barvě je barva zeleniny zabalená. Takže pro luk častěji se používají tašky červené barvy, pro brambory - fialové, pro zelí - zelené.

Výhody

Ze spotřebitelů, kteří pěstují zahradní plodiny, jsou rostlinné sítě velmi žádané. Ve srovnání s polyethylenovými nebo textilními sáčky mají tyto výrobky významné výhody:

 • nízké náklady;
 • ekologická bezpečnost;
 • estetický pohled;
 • vynikající propustnost vzduchu;
 • snadné použití;
 • možnost opětovného použití;
 • vysoká odolnost proti opotřebení;
 • dobrou elasticitu.

Zvláště výhodná je síť zeleniny pro zemědělce a velkoobchodníky, kteří prodávají zemědělské produkty. Za prvé, produkt má estetický vzhled, protože je kompaktně zabalený. Za druhé, zelenina a ovoce jsou dokonale skladovány a dlouhodobě se nezhoršují, protože vzduch mezi oběma vaky volně cirkuluje. Zatřetí, kupující může snadno posoudit kvalitu navrhovaných výrobků, nikoli je vylévat z obalu. Malé rošty, které jsou od 2 do 10 kg, mají speciální rukojeť určenou k přepravě výrobků.

Výhodou tohoto obalového materiálu je jeho lehkost a vysoká pevnost. Při vážení zboží může být váha obalu ignorována.

Výrobky jsou vyrobeny z kvalitních měkkých a šetrných k životnímu prostředí vláken, které nepříznivě neovlivňují nebo poškozují jídlo. Pro výrobu sít je použit materiál, který je odolný proti vlivu nízkých a vysokých teplot, což je důležité.

Výrobci zeleninových sítí

Zeleninové sítě se vyrábějí převážně v Číně. Na ruském trhu není konkurence v tomto segmentu zatím příliš vysoká. Avšak v souvislosti s nárůstem počtu nabídek na prodej zařízení pro výrobu takového obalového materiálu je možné, že se brzy použije stále více domácích výrobků.

Výroba

Zeleninová síť je vyrobena na bázi plastu. Pro výrobu surovin použijte plastový odpad nebo hotové HDPE granule.

Výroba zeleninové sítě zahrnuje několik stupňů:

 • Suroviny se dávkují a mísí s barvivem.
 • Niť se vyrábí a navinutá na velkých cívkách.
 • Tkanina se získává z příze.
 • Celé plátno je rozřezáno do samostatných mříží, okraje jsou svařeny.
 • Hotové výrobky jsou baleny.

Před několika desetiletími málokdo věděl o tomto druhu obalového materiálu, jako je zeleninová síť, ale nyní se jeho aplikace rozšířila i do domácností kvůli praktickosti a levosti takových obalů.

Zeleninová síť ve Voroněži

Katalog dodavatelů regionu Voronezh a Voroněž, kde je možné rychle a pohodlně vyhledat a koupit zeleninovou síť přímo od výrobců za atraktivní cenu.

Mřížka na zeleninu ve Voroněži

Kontejnery, brýle, tašky Trička, fólie, pytle na odpadky, síťka na zeleninu, tašky na balení, biologicky odbouratelné tašky na zakázku, sady nádobí. Vlastní výroba. Komplexní dodávka.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Pletená síťka 50x80cm, 28g od výrobce

TransChim | Společnost z Moskvy

Navrhuji ze skladu v Bataysku (Rostovsku) nebo v Moskvě čistou pletenou síťku o hmotnosti 42 kg. Barva: červená. Velikost: 50x80cm. Hmotnost: 28g. Je určen k balení zeleniny. Dodávka je možná.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Zeleninový síťový vak STANDART prodáváme ve Stupinu

Síťka zeleninová vaku, výroba „ruské Agrosetka“ vyrobeno z různých typových velikostí: 50x80 (mřížka hmotnosti 29 gramů, s kapacitou až 42 kg) a barvy: červená, fialová, zelená, oranžová. Výhody.

Zeleninová síť na roli STRONG EURO

Zeleninová síť na roli STRONG EURO vyrábíme 54x78. Barvy - červená, fialová. Sáček v rolích se používá v různých zařízeních pro automatické balení zeleniny firem "Upmatic".

Prodáváme mřížku zeleniny

Fórum LLC | Společnost z Tuly

Prodáváme zeleninovou síť v Tule. K tomuto datu je síťový sáček na zeleninu nejoblíbenějším obalovým materiálem pro skladování, přepravu, balení a následný prodej.

Zeleninová síť

NETWORK | Společnost z Stavropol

Nabízíme kvalitní zeleninové pletivo vyrobené s dodržením všech potřebných norem na moderním zařízení. Dodání se provádí na dříve dohodnutých adresách.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Zeleninová síťka Cibule 50x80 (38 gramů) cena

STAVSNAB LLC | Společnost z Stavropol

Univerzální, opakovaně použitelná zeleninová síť. Největší husté tkaní - od předkládané mřížky - vytváří bezvadný prodejní vzhled luku, přítomnost silného řetězce - poskytuje pohodlí a rychlost.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Zeleninový síťový sáček na roli

STAVSNAB LLC | Společnost z Stavropol

Různé barvy - červená, třešeň, fialová, modrá, žlutá, oranžová, bílá 31x39 (3 kg) 34x50 (5 kg) 41x60 (10 kg) 45x65 (15 kg) 50x72 (20 kg) 54x78 (25 kg).

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Zeleninová síť (od 3 do 40 kg)

STAVSNAB LLC | Společnost z Stavropol

Zeleninová síť, síť pro zeleninu od 3 do 40 kg, ze skladu ve městě Stavropol Odeslání do regionů. Výroba zeleninového síťového vaku na roli v Rusku. Cena je obchodovatelná. Dáme to nejnižší.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Zeleninová síťka s rukojetí 30x47 s rukojetí (do 10 kg)

SELHOZTARA TOV | Společnost z Stavropol

Dáme nejnižší cenu. Dodávka na vlastní dopravu. Mřížka na zeleninu, zeleninová síť od 3 do 40 kg LLC "SELHOZTARA", ze skladu v Stavropol, město Krasnodar, město Volgograd.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Zeleninová síťka s rukojetí 26x39 (do 6 kg) velkoobchod

SELHOZTARA TOV | Společnost z Stavropol

Dáme nejnižší cenu. Dodávka na vlastní dopravu. Mřížka na zeleninu, zeleninová síť od 3 do 40 kg LLC "SELHOZTARA", ze skladu v Stavropol, město Krasnodar, město Volgograd.

Dostupné / Velkoobchodní a maloobchodní

Zeleninová síťka s rukojetí 21x31 (až 3 kg). Oka pro zeleninu

SELHOZTARA TOV | Společnost z Stavropol

Společnost AGRICULTURE je přímým dovozcem zeleninových sítí čínského a tureckého původu. Již několik let je SELHOZTARA oficiálním prodejcem několika výrobních závodů.

Široká škála produktů může být nabízena zákazníkům. Výroba zeleninových sítí - zařízení pro výrobu sítě pro zeleninu a ovoce, stroj, linka, mini závod

Zeleninová síť je populární druh kontejneru v Rusku, který je ve velké poptávce po celém světě. Takové sáčky používají zemědělci a průmyslové podniky pro obalové produkty - tak dlouho, dokud jsou skladovány, a každý kupující může vizuálně zhodnotit svěžest baleného zboží. A protože existuje tak vysoká poptávka po výrobcích, proč neotevřít vlastní výrobu sítě pro ovoce a zeleninu? A nechť je investice do podnikání docela působivá, oni, s příslušnou politikou podnikatele, budou splácet poměrně rychle. Jaké body by měly být zveřejněny a vypracovat podnikatelský plán pro budoucí podnik?

Naše ocenění:

Zahájení investic - od 1600000 rub.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 6/10.

Nabízíme zákazníkům širokou škálu produktů?

Dokonce i takové jednoduché výrobky lze získat v různých provedeních, které nabízejí zákazníkům větší rozsah. Moderní zařízení je multifunkční a umožňuje změnu složení surovin při výrobě produktů různých barev (červená, modrá, zelená, fialová) na výstupu. A v závislosti na způsobu vazby se může změnit vzorek výrobku. Také síťovina pro zeleninu má jinou nosnost - 2,5-50 kg.

Konkurence v tomto nika není příliš velká, ale podnikatel je stále ještě stojí za to přemýšlet o tom, jak uspořádat mini závod na výrobu rostlinného pletiva, a to nejen hotové výrobky sériově vyráběných, ale také spuštěn zvláštní velkoobchodní zákazníky tím, že jim prodává produkt (barva a velikost), které jsou vyžadovány podle témat pro konkrétní úkoly.

Nákup surovin

Ještě před zavedením linky je třeba najít spolehlivé dodavatele kvalitních surovin. Zeleninová síť pro balení a balení zeleniny se vyrábí na bázi plastu. A zde může podnikatel zvolit jednu z možných možností:

 • hotové HDPE pelety,
 • plastový odpad.

Průměrná cena granulátů připravených k zpracování je ≈ 30-50 rublů / kg.

Pokud existuje taková příležitost, je lepší organizovat přijímací místa použitého plastu v okolí města a samotného podniku. Taková produkce je z finančního hlediska výhodnější - nemusíte utrácet peníze na pravidelné nákupy a dodávky komponent. Ale zde jsou náklady na práci o něco více, než s použitím hotových surovin - potřebujete třídit odpad, pravidelně sledovat sběrné body.

Technologie výroby pytlů

Výroba zeleninových sítí jako podnikání je také výhodná v tom smyslu, že technologie výroby hotových výrobků je jednoduchá - základní operace se zde provádějí prostřednictvím speciálních zařízení.

Síťová objímka se získává následovně:

 • Dávkování suroviny a její smísení s barvivem.
 • Získání nitě s následným navíjením na velké kotouče.
 • Získání tkané látky.
 • Řezání pevné látky do samostatných mříží.
 • Balení hotových výrobků.

Technické vybavení výrobní haly

Další věcí, kterou se podnikatel musí starat, je koupit zařízení pro výrobu zeleninových sítí. Vyberte si potřebné vybavení na základě plánovaného prodeje hotových výrobků. A v závislosti na produktivitě strojů se jejich cena změní na trhu.

Linka pro výrobu zeleninových sítí

Plně vybavená linka připravená k výrobě zeleninových sítí má následující názvy strojů a zařízení:

 • mixér s dávkovačem,
 • extruder,
 • tkací stroje,
 • řezací stroj,
 • balicí lis.

Malý podnik je nepravděpodobné, že si koupí silnoproudovou linku - je vhodný pro malé nebo středně velké zařízení. Takže nemusíte utrácet spoustu peněz na vybavení obchodu a hotové výrobky nebudou skladovány ve skladech, které čekají na kupujícího. Cena zařízení pro výrobu středně zelených sítí v 15-20 milionech sítí za rok je ≈1200000-1800000 rub.

Umístění veškerého potřebného vybavení do dílny a poskytnutí skladů a místností pro personál bude vyžadovat pokoj 400-1000 m 2. Měli byste sem přivést světlo, vodu a kanalizaci. Chcete-li ušetřit na nájemném, můžete si pronajmout někde na okraji obce.

Přečtěte si více:

Přečtěte si o výběru zařízení pro výrobu WFD.

Jaké zařízení bude potřebovat k výrobě pryžových čipů?

Recyklace použitého oleje jako obchodního místa.

Jak výhodné je podnikání?

Mřížka na brambory je velkou poptávkou, a proto můžeme očekávat brzkou návratnost podniku. Přesné podmínky budou záviset na investicích investovaných do podnikání. Chcete-li koupit stroj pro výrobu zeleninových sítí, připravit práci pro práci a zásoby surovin, potřebujete nejméně 1800000 rublů.

Pokud jde o zisk, ve výpočtech lze vzít v úvahu následující údaje. Velkoobchodní cena jedné mřížky činí 2 až 5 rublů. Současně se jeho cena rovná 1 až 3 rublům / ks.

Zeleninová síť se stala nepostradatelným pomocníkem při skladování, přepravě, přepravě zeleniny a ovoce. Nejčastěji se můžete setkat v sítích zeleniny, brambor, cibule, mrkve, zelí a řepy.

Mřížky získaly popularitu kvůli vysoké propustnosti a síle vzduchu.

Při skladování zeleniny hraje důležitou roli propustnost vzduchu, která zajišťuje dobré větrání výrobku a zabraňuje jeho předčasnému znehodnocení.

Také mřížka umožňuje kupujícímu vidět nakupované zboží a hodnotit jeho kvalitu. Různé rostlinné sítě jsou určeny pro náklady od 1,5 do 50 kilogramů.

Zařízení na výrobu zeleninových sítí by mělo být vybráno na základě požadovaného objemu hotových výrobků na výstupu. V závislosti na zvoleném výkonu se cena výrazně změní. Také výběr země, která vyrábí požadované vybavení, bude mít velký dopad na cenu.

Výroba zeleninových sítí se skládá z několika etap - od přípravy surovin až po balení hotových výrobků.

Příprava surovin

Nejjednodušší způsob získání surovin je nákup hotových HDPE pelet. Pokud je možné organizovat proces sběru plastového odpadu a jeho dodávání k výrobě, může průmyslový vrtulník umožnit obrácení jakéhokoli plastového materiálu na malé drobky vhodné pro další zpracování. Výchozím materiálem jsou plastové lahve, krabice, víčka, tašky, obaly z domácích a průmyslových výrobků.

Výsledný přívod je přiváděn do mixéru pro další dávkování a míchání barviva.

Výroba závitů a jejich navíjení na navijácích

Pro sítě zeleniny na vytlačovacím stroji se vyrábí nit. Technologický proces zahrnuje fáze výroby kontinuální fólie, její natahování a rozvinutí do tenkých nití dané šířky. Přímo za extrudérem je stroj pro navíjení výsledné příze na cívky. Automatické větrání pro další použití v procesu tkaní.

Stroj na výrobu zeleninových sítí

Na obou stranách tkalcovského stavu jsou cívky s plochým závitem. V tomto procesu se vyrábějí dvě oddělené tkaniny, které se později tknou z jedné strany a dostanou spodní část sítě. Navíc jsou v daných místech propleteny a vytvářejí boční švy sítě, tkát řetězec nití. Rychlost procesu je regulována v závislosti na potřebách výroby. Po výrobě síťoviny z rostlinných sítí se automaticky sroluje do rolí.

Řezací prádlo na hotových výrobcích

Řezání síťoviny se provádí ručně pomocí tepelných nožů. Operátor umístí kotouč na speciálně sestavené stoly s automatickým odvíjením a roztažením tkaniny, kde jej rozřízne do samostatných mříží.

Jak vyrobit sítě pro zeleninu

Balení hotových výrobků

Střižená zeleninová síťka se skládá do sudů a přesune se do hydraulického balíčku. Po lisování jsou zabaleny do speciálního papíru a stlačeny potěry pro další přepravu.

Je třeba poznamenat, že zařízení pro výrobu zeleninových sítí by mělo být umístěno ve speciálně připravené výrobní místnosti o rozloze 500 až 1000 m2. Zásobování vodou pro nepřetržitý provoz extruderu by mělo být organizováno v místě výroby a měla by být zajištěna nepřetržitá ventilace. Výrobní místnost musí také plně odpovídat hygienickým a protipožárním předpisům. Povolení k zahájení výroby je vydáno na základě projektu provedeného příslušnou organizací projektu.

Zeleninová síť je populární obalový materiál pro skladování, přepravu a prodej ovoce a zeleniny. Tento druh obalů nemá konkurenci, protože je velmi praktický a praktický.

Celulární struktura rostlinné mřížky umožňuje, aby vzduch uvnitř takového vaku mohl volně cirkulovat, což příznivě ovlivňuje bezpečnost jeho prostornosti. Kromě toho jsou balené výrobky jasně viditelné, což umožňuje zhodnotit jejich kvalitu a stupeň čerstvosti.

Sortiment

Výrobci nabízejí kupujícím větší škálu zeleninových sítí vyrobených v různých velikostech. Moderní multifunkční zařízení umožňuje změnu složení surovin a získání produktů různých barev (modrá, červená, žlutá, fialová, zelená atd.). V závislosti na způsobu vázání se vzorec produktů může lišit. Net-bag je vyráběn s různou nosností - od 2 do 50 kg.

Ke každému produktu na přiloženém krku, který je určen k vázání.

Aplikace

Zeleninové sítě se používají k balení a skladování zeleniny a ovoce. Zabalí brambory, cibuli, mrkev, zelí, řepky, papriky, lilky a další produkty. Balení do mřížky nemůže obsahovat všechny produkty. Například to není vhodné pro rajčata, okurky, mladé brambory a mnoho ovoce.

Jak vyrobit sítě pro zeleninu

Existuje přímá závislost na tom, v jaké barvě je barva zeleniny zabalená. Takže pro luk častěji se používají tašky červené barvy, pro brambory - fialové, pro zelí - zelené.

Výhody

Ze spotřebitelů, kteří pěstují zahradní plodiny, jsou rostlinné sítě velmi žádané. Ve srovnání s polyethylenovými nebo textilními sáčky mají tyto výrobky významné výhody:

 • nízké náklady;
 • ekologická bezpečnost;
 • estetický pohled;
 • vynikající propustnost vzduchu;
 • snadné použití;
 • možnost opětovného použití;
 • vysoká odolnost proti opotřebení;
 • dobrou elasticitu.

Zvláště výhodná je síť zeleniny pro zemědělce a velkoobchodníky, kteří prodávají zemědělské produkty. Za prvé, produkt má estetický vzhled, protože je kompaktně zabalený. Za druhé, zelenina a ovoce jsou dokonale skladovány a dlouhodobě se nezhoršují, protože vzduch mezi oběma vaky volně cirkuluje. Zatřetí, kupující může snadno posoudit kvalitu navrhovaných výrobků, nikoli je vylévat z obalu. Malé rošty, které jsou od 2 do 10 kg, mají speciální rukojeť určenou k přepravě výrobků.

Výhodou tohoto obalového materiálu je jeho lehkost a vysoká pevnost. Při vážení zboží může být váha obalu ignorována.

Výrobky jsou vyrobeny z kvalitních měkkých a šetrných k životnímu prostředí vláken, které nepříznivě neovlivňují nebo poškozují jídlo. Pro výrobu sít je použit materiál, který je odolný proti vlivu nízkých a vysokých teplot, což je důležité.

Výrobci zeleninových sítí

Zeleninové sítě se vyrábějí převážně v Číně. Na ruském trhu není konkurence v tomto segmentu zatím příliš vysoká. Avšak v souvislosti s nárůstem počtu nabídek na prodej zařízení pro výrobu takového obalového materiálu je možné, že se brzy použije stále více domácích výrobků.

Výroba

Zeleninová síť je vyrobena na bázi plastu. Pro výrobu surovin použijte plastový odpad nebo hotové HDPE granule.

Výroba zeleninové sítě zahrnuje několik stupňů:

 • Suroviny se dávkují a mísí s barvivem.
 • Niť se vyrábí a navinutá na velkých cívkách.
 • Tkanina se získává z příze.
 • Celé plátno je rozřezáno do samostatných mříží, okraje jsou svařeny.
 • Hotové výrobky jsou baleny.

Před několika desetiletími málokdo věděl o tomto druhu obalového materiálu, jako je zeleninová síť, ale nyní se jeho aplikace rozšířila i do domácností kvůli praktickosti a levosti takových obalů.