Náklady na 1 shawarma

Jste můj čtenář, kurva úspěšný webmaster, s největší pravděpodobností již sní o otevření shawmichnu (pravděpodobně budete zaebet chrastítka a chcete se pohybovat) a tady je rozložení:

- lavash-12 rub na velkoobchodní nákup

- Kuře marinované v kořeních, oloupané z kostí a navlečené na vývrtu-190 / kg pro 1 shaurma 200 gr nebo 40 rub. Obvykle na 100 gramů. Ale pokud chcete, aby se vaše konkurenty v ústech, pak dal 200 na vrcholu

- omáčka-7 třepe velmi hrubě.

- Obalový papír monofonický, dlouhý jako shaurma-1 rub

- několik servítek - 1 rub

- Tričko - 1 rub

Ukázalo se, že kurva shawarma bude stát 75 rublů. zbývajících 45 rublů od společnosti Shawarma půjde do PP pro zaměstnance a pronájem prostor a dalších výdajů. A já bych zalíval zelí do PR. KDE? v Bk a OD. Umístění cíle.

Nepoužívejte žvýkat a prodávejte jej za 120 rublů. Když podomnesh na trhu, budete zvyšovat ceny. Fuck ale nezhoršuje kvalitu. Pro kurva Shuurma lidé nebudou v paddock zaplatí 20-30 rublů více zaplatit

MirTesen

STRÁNKA PRO OZNÁMENÍ LIDŮ MĚŘÍCÍHO VĚKU

Jemnost přípravy shawarma.

Plnění za shawarma
Kromě hlavní složky - maso - rajčata, cibule, nakládané okurky, zelí, hlávkový salát, houby se dávají do shawarmy. Opět vše závisí na osobních preferencích.

Někteří znalci společnosti Shawarma nerozpoznávají nic jiného než maso a omáčku.

Je důležité, aby se v tomto jídle používaly různé druhy koření - přidá se východní poznámka a chuť výraznější.
Vzhledem k tomu, omáčkou, která také přidává do náplně, lze použít zakysanou smetanou, sýr (tuhý nebo krém), majonéza, česnek nebo smetaně, kečup, hořčice.

Je dobré přidat plody zeleně na výplň - kopr, koriandr, bazalku, petržel, zelenou cibuli.

Pokud chcete vařit shawarma doma, záleží na vás, jak obtížné nebo jednoduché bude plnění, kolik komponentů bude mít a jak bude chtít.

Několik tajemství vaření


Dávejte pozor na pita chléb nebo pita, které hodláte použít pro shawarma.

Musí být čerstvé. Sušený pita chléb není vhodný pro vaření této nádoby, protože nemůže být válcován bez prasklin. Ve stale pita je také obtížné umístit náplň, protože se rozpadne a vypadá nereprezentovatelně.

Chcete-li vaši šalvěru šťavnaté a měkké, doporučujeme maso před marinováním. Citrónová šťáva, kefír, olivový olej - jakákoliv jednoduchá marináda udělá i ty nejtvrdší maso.

Je velmi důležité, chcete-li získat stejnou chuť shawarma, správně smažte maso. Nejlepší je použít litinovou pánev, je možné použít litinovou pánvi.
Před pražením se maso namočí suchým ručníkem z přebytku marinády a vlhkosti. Smažte ho téměř bez oleje ve vyhřívané pánvi a za míchání neustále míchejte, dokud nezkrájíte kůru. Připravenou misku, vloženou do pečiva nebo válečkem na pita chleba doporučujeme lehce smažit v suché pánvi na obou stranách.

Příprava omáček na plnění:

Vaření je velmi jednoduché. U česnekové omáčky smícháme kyselou smetanu s česnekem, jarní cibulí a nakládanou okurkou. A pro akutní omáčku mix přírodní rajčatovou pastu s koriandrem, olivovým olejem, citrónovou šťávou a ajikou.
Všechny přísady pro omáčky jsou rozemlety v mixéru na homogenitu a vloženy do připraveného náplně v množství, které se vám líbí.

Pokud chcete vytvořit tradiční pokrm, použijte tyto dvě omáčky k plnění najednou. Nebo dát omáčku, která se vám osobně líbí víc.

Vypneme shawarma z pita chleba.

Lavash list je nejlépe nasazen na stůl a mírně posypán vodou.
Odstupujeme několik centimetrů od okraje a velkoryse mastíme lavash s jednou nebo dvěma omáčkami. Vložíme zeleninovou výplň, rozložíme maso shora, vylijeme omáčku. Pak vše zakryjeme krátkou částí pita, pak bočními částmi a na samém konci rolíme rolí pomocí dlouhého pita chleba.

Recept na domácí shawarma v pita chleba.


Tenký lavash -1 ks.

Kuřecí filé - 1 prsa.

Nakrájená okurka -1 ks.

Červená cibule -1 ks.

Citronová šťáva - 1 polévková lžička. l.

Olivový olej - 1 polévková lžička. l.

Sůl, pepř podle chuti.

Česnek a pikantní omáčky - chuť.


Připravujeme marinandu z citrónové šťávy, vody, soli, pepře a olivového oleje.
Jemně nakrájíme malé talíře s kuřecím filé a mícháme s marinádou. Nechejte to po dobu 15 minut.
Cibuli nakrájíme na prsteny, tenkou slanou okurku, drcenou koriandru.
Zahřejte s minimální olejovou pánví a smažte filé dobře. Musí zůstat uvnitř šťavnatá.
V pita chleba rozšiřujeme omáčky, dáváme cibuli, nakládanou okurku, připravíme hotové maso nahoře, myčky nalijeme omáčky a posypeme bylinami.
Pevně ​​odložte lavash a smažte ze dvou stran v suché pánvi.

Hotovou shawarma jsme položili na talíř. Jeden konec shawarma může být namazán vaší oblíbené omáčkou.

Vlastní podnikání: výroba a prodej shawarmy

Chcete-li otevřít své podnikání prodávat shaurma, dostatek 270 tisíc rublů a dva zaměstnanci. Při výběru dobré polohy bude malá maloobchodní prodejna přinést 100 tisíc rublů. čistý zisk.

Je obtížné si představit jednoduchší nápad pro vlastní malý podnik než prodejní místo pro přípravu a prodej společnosti Shawarma. Dokonce i přes vysokou úroveň hospodářské soutěže zůstává tato činnost zisková a rychle se zotaví. Pro organizaci ulice nebo pevného obchodního místa není nutný žádný velký kapitál. Ve stejné shawarma ve vysoké poptávce spolu s dalšími rychlým občerstvením - palačinky, pizza, párky v rohlíku, hamburgery a rychlého občerstvení, nebo jinde na ulici, protože je teď v módě říkat - pouliční jídlo. Shawarma a podobné potraviny lze jíst přímo na cestách a bez použití příboru. To vše zajišťuje rychlé občerstvení a individuální prodejny s velkou oblibou.

Než si přečtete tento článek, věnujte pozornost těmto bodům, které jsou společné pouličním bojům:

 • Hlavní výhodou pouličního jídla pro kupujícího byla vždy a zůstává nejbližší přiblížení k pěší dopravě: místa odpočinku, studia nebo práce;
 • Zásuvka ulice musí mít maximální cenovou dostupnost: náklady na jednu "občerstvení" zpravidla nepřesahují 200-300 rublů;
 • Ať už je to šaurma, ať už jsou to jiné pokrmy - jsou připraveny podle hodinové technologie a přímo před kupujícími.
Vzhledem k těmto faktorům lze okamžitě dospět k závěru, že klíčovou otázkou v počáteční fázi bude volba umístění, hledání výhodného dodavatele a nábor kvalifikovaných rukou a nejen nákup potřebného vybavení, jak si to lidé myslí zpočátku.

Jaká je technologie přípravy shawarma

Shaurma (shavermoy) s názvem Střední východ pokrmu pravděpodobně tureckého původu, který původně byl tradiční arabský koláč plněné mletým masem smažené drůbeže, jehněčího nebo hovězího masa s čerstvou zeleninou, různé omáčky a koření. V Rusku, pro přípravu shawarma, obvykle používají tenký arménskou lavash plněné kuřecím nebo vepřovým masem, zeleninou a omáčkou.

Jaké zařízení je potřebné k obchodování s shaurmou?

Celkové náklady na vybavení prodejny pro prodej shawarma bude od 150 tisíc rublů na 300 tisíc rublů.

Pro přípravu shawarma je vyžadováno speciální zařízení, jehož požadovaný seznam obsahuje:

Nabídky franšíz a dodavatelů

 • Gril pro vaření masa - 20-30 tisíc rublů. (od 11 do 90 tisíc rublů, v závislosti na typu a charakteristikách);
 • Chladící komora pro skladování potravin - 15 tisíc rublů;
 • Chladnička na prodej nápojů - 20 tisíc rublů.
 • Stolní fritéza - 3-15 tisíc rublů;
 • Mikrovlnná trouba 5-10 tisíc rublů.
 • Kontaktní gril - 3-5 tisíc rublů;
 • Mytí - 3 000 rublů;
 • Hotovost a bezhotovostní terminál - 30 tisíc rublů;
 • Židle pro prodejce, pracoviště - 5 tisíc rublů.
 • Ostatní (reklama, inventář, formulář pro zaměstnance) - 10 tisíc rublů.

Hlavní zařízení pro výrobu shawarma je samozřejmě gril. V závislosti na modelu může souprava obsahovat i samotné zařízení, stojany nebo stoly s gastronomickými šaláty, stoly na vaření lavash a tepelné vitríny. Pro dnes na ruském trhu jsou prezentovány plynové a elektrické grily.

Plynové grily jsou vybaveny válečkem se zkapalněným plynem, což je levné palivo. Takový gril může pracovat bez připojení k elektrické síti, která je vhodná pro obchodování na ulici. Plynové grily jsou hospodárnější (plyn je mnohem levnější než elektřina) a autonomie. Chcete-li koupit nový plynový gril pro shawarma může být od 11 do 30 tisíc rublů. Množství bude záviset na kapacitě, kapacitě, počtu hořácích a dalších charakteristikách.

V elektrických grijích dochází k ohřevu díky zabudovaným trubkovým elektrickým ohřívačům (TEN), které vytvářejí infračervené záření řízené speciálními obrazovkami. V důsledku toho teplota stoupá a doba vaření masa klesá. I když to může mít opačnou stránku: někteří odborníci se domnívají, že elektrické modely grilu suší maso více než plyn. Můžete najít elektrický gril pro shaurma za 18 tisíc rublů a za 90 tisíc rublů. Náklady budou také záviset na kapacitě, kapacitě a počtu ohřívačů. Čím více z nich bude, bude produktivnější a masivnější bude zařízení.

Typická schéma pro většinu grilu je přibližně stejná. Přístroj je skříň z nerezové oceli s topnými tělesy, reflektormi, zásobníkem pro sběr tuku a odnímatelnými špízy se spojkami pro upevnění výrobků. Co bych měl při výběru určitého modelu hledat?

Hlavní charakteristiky při výběru grilu pro shawarma:

 1. Napájení grilu. To je hlavní charakteristika grilu. Obecně je síla grilu poměrně vysoká, protože příprava velkého objemu výrobku by měla trvat co nejméně času. Průměrný výkon je asi 5 kW (5000 wattů). Takové zařízení vám umožní připravit 10-12 porcí shawarma za hodinu. Gril s kapacitou 3 kW je vhodný pro vaření 50 porcí za den. Přístroj s výkonem menším než 3 kW by neměl být odebírán. V případě, že váš bod má vysokou schopnost cross-country a musíte pracovat rychlostí (více než 13 porcí za hodinu), je vhodná volba grilu 7-10 kW.
 2. Kapacita grilu. Závisí také na plánovaném objemu prodeje. V nabídce jsou grily v objemu 10, 20, 30 a více kg masa. Ve většině případů je na začátku práce zcela možné řídit přístroj o 20 kg. Elektrický gril pro vaření shawarma o kapacitě 20-30 kg masa za hodinu o hmotnosti 27 kg a kapacitě 3,2 kW bude stát v průměru 20-25 tisíc rublů. Náklady na nejjednodušší plynový gril s jedním hořákem s kapacitou 10 kg masa a plynu-kontrola je 11 tisíc rublů. Gril pro 20-25 kg masa bude stát za cenu 18 tisíc rublů.
 3. Počet špejlíků. Čím víc špeků bude hlouběji pečené maso. Kromě toho velké množství špejlíků umožňuje současně připravit různé druhy maso - vepřové maso, hovězí maso nebo skopové maso, a proto výrazně rozšiřujete svůj sortiment. Taková zařízení mohou často obsahovat speciální špízy pro smažení kusů kuřete. Kuřecí maso je ale mnohem citlivější než jiné druhy masa a při smažení s hovězím nebo vepřovým masem se rychle suší nebo dokonce spálí. Proto je pro tepelné ošetření ptáků nejlepší použít smažení, což je druh velké elektrické pánve na pečení, která umožňuje současně smažit velké množství surovin.
 4. Přítomnost pohonu pro otáčení výplně. Jak v plynových, tak elektrických grijích většiny modelů, může být k dispozici speciální pohon pro otáčení špunty. Někteří podnikatelé věří, že je lepší zvolit přesně takové zařízení, jako jsou mechanické rotace, na jedné straně, umožňuje rovnoměrně smažit maso na všech stranách, který jej vydá lákavou vzhled a kůru, a na druhé straně, tato možnost pomáhá odstraňovat uvaření prodejce, zvýšení, tedy rychlost zákaznického servisu. Existuje však opačný názor: přítomnost elektrického motoru neumožňuje varovateli řídit proces smažení.

Nejlevnější zařízení je vyrobeno v Číně, ale má zpravidla nízkou produktivitu. Grily ruské a evropské výroby přibližně stejné síly se liší za cenu: domácí zařízení stojí 1,5krát levnější. Konečně, bez ohledu na to, jaké zařízení si vyberete, musí splňovat následující požadavky: splňovat požadavky SanPiN, mít certifikáty GOST, být snadno použitelné a spolehlivé při provozu, snadno se čistí.

Kromě grilování můžete také potřebovat průmyslovou zeleninovou frézu. Nakrájejte zeleninu ručně - poměrně dlouhou a smutnou. A dokonce i s malými objemy bude běžný kuchyňský robot brzy selhat. Profesionální zeleninové nože se prodávají zpravidla bez nožů, takže si můžete zvolit trysky, které potřebujete sami. Složení shawarma zahrnuje rajčata, cibuli, okurky, zelí, papriky a hranolky. Proto je třeba o tloušťce 4 mm kráječ pro řezání rajčata, 2 mm - pro okurky, zelí, papriky, cibule, hranolky tryska 8 x 8 mm. Průmyslová zeleninová fréza s produktivitou cca 300 kg za hodinu bude stát 26 až 33 tisíc rublů.

Pokud chcete přidat hranolky (může být také prodáváno samostatně), budete potřebovat fritéza. Toto zařízení se liší podle počtu sekcí a jejich objemu. Stolní fritézy mohou obsahovat 4 až 10 litrů a podlaha až 30 litrů. Ve strukturách veřejného stravování obvykle používají podlahové modely, ale pro přípravu shawarmy to bude docela dost a desktop. Fritézy, jako grily, jsou plynové a elektrické. Ale na rozdíl od grilu je lepší upřednostňovat elektrické modely, protože se plyn může zahřát méně rovnoměrně, což ovlivňuje chuť produktu. Fritovací stůl lze zakoupit za 3 až 15 tisíc rublů.

Během vaření by měly být všechny rostlinné složky uchovávány na chladném místě, aby se nezhoršily. Neustále je však vyčistěte v chladničce a v případě potřeby je vyjměte, je to příliš nepříjemné. Pro optimalizaci pracovního procesu doporučují odborníci používat chladicí stoly s vestavěnými gastronomickými kroužky pro řezání (tytéž se používají při výrobě pizzy). Toto zařízení je velmi vhodné pro práci. Jeho hlavní nevýhodou je cena. Takový stůl bude stát nejméně 50 tisíc rublů. Většina podnikatelů raději spravuje běžnou chladicí komoru pro skladování produktů (z 10 tisíc rublů).

Můžete také potřebovat speciální zařízení pro míchání omáček. Samozřejmě, že to není otázka první nutnosti, a nejprve (a ve většině případů - a všechno ostatní) můžete bezpečně udělat bez ní. Omáčky založené na hotové majonéze, smíchané s kořením s přídavkem kečupu, lze připravit buď ručně nebo pomocí průmyslového ponorného mixéru. Ta bude vyžadována pro velké množství objednávek, stejně jako pokud umístíte shaurma jako kvalitní a plnohodnotné jídlo. Mixér umožňuje dosažení homogenity omáčky během několika sekund. Při ručním míchání trvá asi minutu. Průmyslový mixér pro 2 litry je možné zakoupit za cenu 5 tisíc rublů.

Společnost Shawarma přináší více než 250 tisíc čistých

Ziskovost podnikání na "shawarma" nebo "shaverme" nezpůsobuje žádné pochybnosti. Je to stejné jídlo, chutné, rychlé a relativně levné. Poptávka po tomto výrobku je vždy vysoká, kdykoliv v průběhu roku. Úspěch takového případu podle odborníků závisí na dvou hlavních faktorech: umístění bodu a kvalifikace kuchaře...

Popis projektu

Nejběžnějším formátem obchodu shawarma je instalace kiosku nebo malého pavilonu v oblastech s vysokou dopravou. Mezi nejoblíbenější patří: zastávky veřejné dopravy, výstupy z metra, trhy, auto a železniční stanice, letiště, vysoké školy a technické školy, nákupní a zábavní centra, městské pláže, kina, centrální ulice města. Ziskové jsou také místa na silnicích s nákladem. Bod se shawarma může být otevřen i v malé vesnici, pokud projde federální dálnicí. V tomto případě je každý kočár a turisty potenciálním klientem zařízení.

Více často než ne, jeden pracovník zpracovává všechny povinnosti na místě, který připravuje pokrm a přijímá platbu. Druhá osoba (správce nebo dodavatel) sleduje dostupnost surovin, zásob a včas je dodává.

Kolik můžete získat tím, že se stanete vlastníkem této firmy

Přesný příjem takového bodu nelze jmenovat, protože tolik faktorů ovlivňuje konečný zisk. Například umístění bodu, rozsah zboží, dostupnost konkurentů apod. Jeden může strávit 50 000 na pronájmu a dalších 250 000. Mimochodem, doporučujeme si přečíst článek "Jak uzavřít nájemní smlouvu".

Pro zvýšení obratu kromě klasické shawarmy organizátoři zahrnují v sortimentu souvisejících výrobků: kávu, čaj, čokoládu, studené nápoje, uzené výrobky, saláty a grily. V závislosti na místě, v určitých časech je kladen důraz buď na shawarma, nebo na grilu. Například grilované kuřata mohou být přineseny účelně večer (po práci), zatímco šachrama je spontánněji zakoupena spontánněji a prochází lidmi v době oběda. Prodej souvisejících produktů umožňuje uzavřít náklady na pronájem, služby, daně, pohonné hmoty, zatímco šachrma a gril přinášejí hlavní ziskový bod.

V některých městech jsou populární "fast food" místa, kde desítky bodů shawarma jsou na jedné lince. A každý, víte, žije dobře. Nikdo se nezastaví, pro každého je dost zákazníků a místo je možné zakoupit pouze za zbytečné peníze. Jedna porce se prodává v průměru za 190 rublů a průměrná kontrola je 250 rublů. (kvůli nákupu kávy, čaje atd.) Příprava jednoho holicího zařízení trvá 1,5 - 2 minuty. Nejúspěšnější body dosahují 300 porcí denně, což činí zisk 60-100 tisíc rublů. Čistý zisk za měsíc dosahuje 250 tisíc rublů. a další. A to je jen jeden bod ve formátu kiosku. Jednotliví organizátoři vytvářejí síť 5 až 10 takových objektů a žijí velmi dobře.

Skutečná obratnost pro Shawarma:

Je pravda, že stejně jako v každém podnikání je zde důležitá ekonomická složka. Protože ani přítomnost zákazníků nemůže zaručit ziskovost podniku.

Hlavní výdaje na bod s shawarmou jsou nájemné a plat šéfkuchaře "shaurmist". Pronájem v víceméně výnosné místo v Moskvě stojí nejméně 50 tisíc rublů. A zvláště v živých místech, například v blízkosti metra, k pronájmu bude muset rozložit přes 250 tisíc rublů. za měsíc.

Výstup šaurmisty na bod je v průměru 1500 r. Navíc je obvyklé platit bonusy, které motivují zaměstnance. Například pro každou prodávanou část kuchaře může zaplatit 10-15 rublů. Jednotliví pracovníci dokáží prodávat 250 jednotek denně, a tak získávají dalších 2500 rublů.

Nenápadnost výroby

Cena nákladů shawarma se může výrazně lišit v závislosti na ročním období. Takže v létě ceny zeleniny jsou mnohem nižší než v zimě. A, jak víte, jednou z hlavních ingrediencí lahodných shawarma je zelí, rajčata, okurky a zeleniny. Přibližná hmotnost nádoby je 440 gramů. 80 gramů masa, zbytek - zelenina, korejská mrkev, omáčky a majonéza.

Maso pro shawarma používá jiné, až jehněčí a krůtí. Nejpopulárnější je kuře, jako nejlevnější z hlediska ceny. Princip přípravy pro každý typ masa je jeden: maso je nakrájeno na filé, trochu se odhodilo a nalil do marinády po dobu 12 hodin. V marinádě používejte skořici, hřebíček, koriandr, černý pepř, červený ocet, olivový olej a petržel. V klasické verzi se maso vaří na otevřeném ohni, někteří však používají konvenční pánvi.

Oranžový je přidán do misky, která se nalévá přes maso na šplouchat. Šťávová šťáva proudí dolů a rovnoměrně proniká masem. Jedním z hlavních pravidel - lavaš by měla být naprosto čerstvá. Hromada lavashi má vlastnost praskání, protože vše, co může shawarma komponentu vylézt. Klient nebude s takovým překvapením spokojený. Takže by mělo být věnováno zvláštní pozornost hledání stabilních dodávek pita chleba, výhoda téměř všech měst má takovou miniprodukci.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Na první pohled se může zdát, že tu nejsou velké investice. Nicméně, zběžný výpočet ukazuje, že i při skromných výpočtech jsou investice na otevření jednoho kiosku se shawarma více než půl milionu.

Přibližný výpočet investic:

 • Obchodní stánek / pavilon - 250 000 rublů. s instalací
 • Smlouvy a povolení, dodávka elektřiny - 80 000 p.
 • Obchodní a chladící zařízení, gril, kávovar apod. - 100 000 p.
 • Nákup výrobků, složek a sortimentu zboží - 25 000 rublů.
 • Registrace a další výdaje - 20 000 р.
 • Rezervní kapitál pro nepředvídané výdaje - 50 000 s.

Celkem - 525 000 rublů.

Pokud vytváříte prvky návrhu, například vytvořte pavilon v dřevěném stylu, nastavte jasnou vývěsní tabule, osvětlení a dejte stolky na občerstvení, počáteční investice se přiblíží milionu.

Ti, kteří se o tuto záležitost nezajímají, si můžete zvolit jiný směr. Například, aby se zabýval lukrativní investice do automobilů nebo vydělat na nemovitosti.

Shaurma v mobilním přívěsu

Jako místo pro shawarma můžete využít pravidelný stacionární pavilon nebo kiosk. Ale můžete také otevřít podnik v mobilním přívěsu-tunar, v odpovídajícím designu. Mobilní verze má jednu velkou výhodu - mobilitu. Nešel na jednom místě, bez zvláštních ztrát jsme se přestěhovali do nového. Stacionární verze může vypadat a vypadat důkladněji, avšak následné náklady na přesunutí bodu v případě neúspěšného startu budou vyšší.

Navíc je dnes mnoho nabídek pro plně vybavené obchodní přívěsy pro přípravu shawarmy. Současně jsou zcela autonomní. Podsvícení a gril v přívěsu pracují z plynu a voda je převzata z konvenčních kotlů (15 litrů). Bod může být instalován alespoň na vozovce, kde nejsou žádné komunikace!

Plocha přívěsu je 8-10 metrů čtverečních. m. (a více závisí na změnách). Balíček zahrnuje: lednička ( „Atlas“ typu), hrudníku mrazák, plynový prostor, umyvadlo s ohřívače vody, větrání, elektroměru, police, pulty, osvětlení prostoru pro oblečení, atd Cena emise - 450 000 b... Za příplatek může výrobce instalovat sukni na přívěsu (zavírá kola pro estetický vzhled) a provádí kompletní reklamní design. Stojí to asi 100 000 rublů (doporučujeme si pro čtení přečíst "Snack na kolečkách jako obchod").

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Pro tyto činnosti není vyžadována žádná licence. Požadavky na tyto předměty se shodují s požadavky na klasické stravovací místo, které má kuchyň. Zaměstnanec, který je kuchařem a prodávajícím, musí mít lékařskou knihu a vydává se podle pracovního řádu Ruské federace. Všechny složky musí mít certifikáty shody, které jejich dodavatel poskytuje. Tyto dokumenty mohou být užitečné, pokud jsou ověřovány orgány činnými v trestním řízení nebo neplánovaná inspekce společností Rospotrebnadzor. Pozornost na takové body je vždy výjimečná, protože případy otravy rychlým jídlem z důvodu nedbalosti organizátorů nestačí.

Kód OKVED

Jako organizační forma pro jeden nebo dva body je častější zaznamenávána běžná IP. OKVED si může vybrat buď 55.30 "Činnost restaurací a kaváren" nebo 52.22.2 "Maloobchod s výrobky z masa a drůbežího masa". Konkrétněji se v této záležitosti konzultují s daňovou službou, v níž bude podnik zaregistrován. Nejvhodnější systém zdanění: UTII (imputed) nebo USN, v závislosti na regionu. Můžete se také podívat na patentový systém, který je považován za nejvýnosnější a bezproblémové hlášení - platí jednou a "zapomněl".

Podrobný plán otevírání

Oblast rychlého občerstvení, tzv. Rychlé občerstvení, přitahuje podnikatele relativně jednoduchým otevřením a rychlou návratností projektu. Chcete-li začít, stačí si zakoupit zařízení, najít prostory pro ubytování, najmout zaměstnance a vyjednávat s dodavateli produktů. Postupná strategie je následující:

Především musíte určit umístění zásuvky, protože výdělky závisí na počtu potenciálních zákazníků. Umístění takových bodů je nejlepší v místech velkého množství lidí - trhů, náměstí, v blízkosti vzdělávacích institucí, kancelářských budov, podniků.

Aby bylo možné začít podnikat, musíte se zaregistrovat jako PI nebo jako otevřený Ltd, je-li navíc k prodeji shawarma v úmyslu prodávat alkoholické nápoje.

 1. Získání povolení od Sanitární a Epidemiologické inspekce a hasičského oddělení.

Provádění potravinových produktů vyžaduje dostupnost těchto dokumentů.

 1. Hledání a pronájem stánku na prodej shawarma.
 2. Nábor zaměstnanců

Po provedení všech kroků můžete spustit obchodní projekt.

Nezapomeňte na reklamní společnost. Pokud hledáte pro nejefektivnějších možností, jak propagovat své výrobky, můžete se obrátit na prodejnu služby z externích zdrojů kwork, kde si můžete objednat požadovaný obsah, propagace skupiny nebo web.

Jaké vybavení si vybrat

Hlavním zařízením pro výrobu shawarma je grilovací stroj. Výběr správného modelu by neměl způsobovat potíže, protože trh nabízí širokou škálu grilu od různých výrobců. V počáteční fázi je možné nakupovat použité zařízení nebo od čínských výrobců. Cenový rozsah se pohybuje od 15 do 30 tisíc rublů, čínští výrobci poskytují vybavení od 300 dolarů. Na rozdíl od grilu, musíte také koupit ledničku, různé kuchyňské náčiní, ohřívač vody, zásobník vody, mikrovlnná trouba a oboustranná grilu předat zhnědnutí skončil shawarma.

Jaký daňový systém si vyberete

Tou nejlepší volbou při výběru daňový systém je zjednodušený daňový systém (STS), který zahrnuje platbu ve výši 6 procent příjmů, nebo 15 procent ze zisku, úrokové sazby zvolené podnikatele.

Oprávnění k otevření

K nezbytným dokumentům pro zahájení tohoto druhu podnikání patří následující dokumenty:

 1. Důkaz o individuálním podnikateli.
 2. Osvědčení o registraci daně.
 3. Osvědčení zdravotnické a epidemiologické stanice.
 4. Dostupnost zdravotních knih.
 5. Závěr hasičského oddělení.

Výrobní technologie

Technologie přípravy shawarma snížena na řezání grilované maso, přidat pikantní omáčky, koření, bylin, zeleniny a distribuce všech složek v listu lavash. V závislosti na zvoleném receptu můžete použít nejen lavash, ale i arabský pita - plochý, kulatý chléb.

Chcete objevit něco originálnějšího? Přečtěte si článek "Podnikatelský nápad - Pizza-cup, nový formát rychlého občerstvení"!

Jaká je cena jednoho shaurma ze stánku?

Docela nedávno objevil nádherný bod v metro Volgograd prospektu, rozhovor s majitelem, dialog byl velmi upřímná - pro život, studie, atd. Pak jsem se opatrně ptal ho stálo velké shawarma (IT hub a dostatečně chutná rajčata, brambory na vůli, a co je nejdůležitější, dobré maso, a to je velmi velký). Majitel mi řekl, že klíčovou roli hraje maso, protože existují různé kategorie těchto špízy s cenovkou na kilogram (130 až 220), že převezme 200-210, a se všemi ostatními náklady jsou náklady na to, co se mu dostane 75-85 rublů.
Samozřejmě, pochybuji o 20 rublech, ale o špatné shawarma může být. Nicméně, pokud je to tak špatné, stánek prostě nepřežije.

Souhlasím. Zvláště dobré shaurma by mělo být tam, kde je na jednom místě mnoho bodů. Pak Ashots bojují o zákazníky a mohou být chyceni jenom božským bastardem

A jestli jméno takového dobrého místa volalo, tato odpověď by se mohla stát dvojitě užitečnější.

Přesnější adresa nelze volat?

Fu mrtvoly byste si vyplivli

Pak by byla reklama a vy byste napsali: "opět tuto reklamu."

Odvažuji se předpokládat, že tento bod je v blízkosti univerzity v Volgogradu

to je nejpravdivější odpověď

A co Shaurma?

Dobře potřebujeme adresu této šavovnice, alespoň šifrované

Kratší) ve stáji přichází v úvahu pouze pita nebo lavash (delo byla načerno v pozdních 90. let, i když ne v shawarma a kebab, ale myslím, že tomu říkáte když gyroskopu - podstata se nemění). Všechny ostatní výplně se nepovažují, takže náklady na stejný obtížné spočítat - funkce podnikatelských lidí od našich přátelských sousedních zemí: všechny oči na a skóre na mysli.

Právě včera jsem mluvil s mým strýcem, který drží pár lahůdek s touto báječnou. Bez ohledu na místo je čistý zisk pouze z holí (všechny druhy koláčů a čaje se nepočítají) - v průměru 100 000 za měsíc.

Pokud vezmeme v úvahu, že okurky / rajčata jejich seno na nákladech na trhu v oblasti 5-10 rublů za kg, zatímco maso asi půl rublu a pita / pita chléb opět příbuzné a prodávány za ceny, cena jednoho shavermy (jo Moskvichi- shawarma) je pohybovalo okolo 20 rublů za double v pita.

Zde jsou ceny kluků)

Kratší) ve stáji přichází v úvahu pouze pita nebo lavash (delo byla načerno v pozdních 90. let, i když ne v shawarma a kebab, ale myslím, že tomu říkáte když gyroskopu - podstata se nemění). Všechny ostatní výplně se nepovažují, takže náklady na stejný obtížné spočítat - funkce podnikatelských lidí od našich přátelských sousedních zemí: všechny oči na a skóre na mysli.

Právě včera jsem mluvil s mým strýcem, který drží pár lahůdek s touto báječnou. Bez ohledu na místo je čistý zisk pouze z holí (všechny druhy koláčů a čaje se nepočítají) - v průměru 100 000 za měsíc.

Pokud vezmeme v úvahu, že okurky / rajčata jejich seno na nákladech na trhu v oblasti 5-10 rublů za kg, zatímco maso asi půl rublu a pita / pita chléb opět příbuzné a prodávány za ceny, cena jednoho shavermy (jo Moskvichi- shawarma) je pohybovalo okolo 20 rublů za double v pita.

Zde jsou ceny kluků)

„“ With_cut ‚: false,‘ cleartextových ‚:‘ short) je ve stáji při výpočtu pouze pita nebo pita chléb (to ndelo- na černo v pozdních 90. let, i když ne v shawarma a nshaverme, ale myslím, že tomu říkáte ačkoli gyroskopu - nejsou nZměnit). Všechny ostatní výplně se nepovažují, takže nsebestoimost z nich je velmi obtížné spočítat - funkce nvedeniya obchodní kluci z našeho přátelského souseda nrespublik: vše na oko a skóre v mysli n včera nBukvalno mluvil se strýčkem, že několik nlarkov souladu s tím. občerstvení. Bez ohledu na místo, nchistaya zisk pouze z shavermy (všechny druhy koláčů a čaje nejsou nschot) - průměrně 100.000 za měsíc n n Pokud usoudíte, že okurky / rajčata pro jejich sklizeň na trhu nstoyat v oblasti 5-10 rublů. na kg, a maso přibližně npoltinniku pit a / pita chléb opět příbuzní a nprodaotsya v pořizovací ceně, cena jednoho shavermy (OK nMoskvichi- shaurmy) se pohybuje kolem 20 rublů ve dvoulůžkovém nlavashe. n nHere jako ceny chlapci) " I ": 1," příspěvky „: [<"id":116798,"accountId":51323,"type":"answer","answerId":116400,"questionId":94940,"parentId":0,"deleted":false,"totalVotes":51,"qml":"

že u okurky pro 10r, to pro maso pro 50

Nikolai, otázka byla v ceně jedné shawarmy. A tady plat a elektřina s úplatky?

protože to vše je zahrnuto v ceně výrobku, obecné míře ekonomiky a tvorbě cen

přidat náklady na zařízení a jeho odpisy, pronájem / údržbu prodejní plochy, náklady na balení výrobku plus další produkty, jako jsou například ubrousky. a to není úplný seznam

Sashulya Prokopenko
naše ekonomická gramotnost se bohužel nevyvíjí. takže příběhy o krabici - a ti, kteří dělali hromadu 60 procent bastardů, jsou populární.
a přidejte, že je stále mnoho věcí, které můžete

Dmitrij Alexandrovich cena za nákup jednoho shawarma ze stánku, malá nuance

Slyšení fráze "Sennaya trhu" vznikla otázka, není to pro Krasnodar kumulativní výpočet?

je zřejmé, že pro Petrohrad)

Maso od 200, okurky 50, rajčata 110-150 V Krasnojarsku takové ceny

V průběhu tady nikdo není vědom toho, že náklady na nájemné, plynu, elektřiny, uplatit sanitární a epidemiologické stanice a hasiče, atd, stejně jako sn prodejce by měl být také zahrnuty do nákladů na konečný výrobek, jinak práce se zastaví jen minus

V průběhu tady nikdo není vědom toho, že náklady na nájemné, plynu, elektřiny, uplatit sanitární a epidemiologické stanice a hasiče, atd, stejně jako sn prodejce by měl být také zahrnuty do nákladů na konečný výrobek, jinak práce se zastaví jen minus

„“ With_cut ‚: false,‘ cleartextových ‚:‘ V průběhu tady nikdo není vědom toho, že náklady na nájemné, plyn, nsvet, uplatit sanitární a epidemiologické stanice a hasiče, atd, stejně jako sn nprodavtsu by také měly zadejte náklady na konečný produkt, jinak stánek bude fungovat pouze v minus, i: 2, komentáře: []>,<"id":244460,"accountId":150381,"questionId":94940,"versionId":337522,"standard":false,"qml":"

Cenová cena produktu spočívá v mnoha faktorech, které jsou zde zejména popsány v cenách produktů, avšak nezohledňovaly náklady na nájemné a mzdy zaměstnancům, stejně jako další spotřební materiál pro vaření produktu. Náklady na shawarma se stejnými přísadami se proto budou lišit v závislosti na tom, kde jsou připraveny.

Například v Kazachstánu je marža na shawarma asi 300%, pokud nezahrneme nic v ceně, kromě výrobků, které jsou vynakládány. Na jedné shawarmě odchází

140-240 tenge (v rublech s aktuální sazbou

26-45 rublů) v závislosti na regionu.

Existuje mnoho dalších faktorů, o kterých nemůžete mluvit.

Cenová cena produktu spočívá v mnoha faktorech, které jsou zde zejména popsány v cenách produktů, avšak nezohledňovaly náklady na nájemné a mzdy zaměstnancům, stejně jako další spotřební materiál pro vaření produktu. Náklady na shawarma se stejnými přísadami se proto budou lišit v závislosti na tom, kde jsou připraveny.

Například v Kazachstánu je marža na shawarma asi 300%, pokud nezahrneme nic v ceně, kromě výrobků, které jsou vynakládány. Na jedné shawarmě odchází

140-240 tenge (v rublech s aktuální sazbou

26-45 rublů) v závislosti na regionu.

Existuje mnoho dalších faktorů, o kterých nemůžete mluvit.

„“ With_cut ‚: false,‘ cleartextových ‚:‘ náklady na výrobu se skládá z mnoha faktorů, nosnovnom zde popisujeme cen potravin, ale nejsou považovány za nstoimost nájemného a platů zaměstnanců, stejně jako nPro více potřeb pro vaření produkt, Proto bude nsebestoimost shawarma se stejnými složkami nraznoy v závislosti na tom, kde se připravuje. N n Kazachstán, například marže z shawarma je, nprimerno 300%, pokud nezahrnují náklady na něco, nAlso spotřební zboží. Na jedné shawarma jde n

140-240 tenge (v rublech s aktuální sazbou

. 26-45 rublů nsootvetstvenno) v závislosti na regionu n hnízda celá řada faktorů, které nedává smysl ngovorit " i ": 3," poznámky „: []><"id":215482,"accountId":138493,"questionId":94940,"versionId":296766,"standard":false,"qml":"

Některé podivné výpočty pro všechny. Proveďte výpočet normálním způsobem.

1. Lavash, Pokud se vezme hromadně, pak jeden kus vyjde asi 5 rublů.

2. Kuře. Levné, ve velkém, ve své čisté podobě, asi 130-150 za kilogram. V jeho části asi 150 gramů, To je 20 rublů.

3. Rajčata i v nesezónních velkoobchodních cenách 60-80 rublů na kilogram, Pak to jde tam asi 50 gramů, To je 4 rublů. Okurky jsou stejné. Zelí je levné, 1 rubl. Zelení kolem 2 rublů.

4. Omáčky 1 ruble, nebo dokonce méně.

Pokud budete mít náklady na suroviny, pak 5 + 20 + 4 + 4 + 1 + 2 + 2 = 38 rublů. A je to stále nákladné. Měl jsem učitele, který držel několik bodů, tak řekl, že z / s asi 20-23 rublů.

Některé podivné výpočty pro všechny. Proveďte výpočet normálním způsobem.

1. Lavash, Pokud se vezme hromadně, pak jeden kus vyjde asi 5 rublů.

2. Kuře. Levné, ve velkém, ve své čisté podobě, asi 130-150 za kilogram. V jeho části asi 150 gramů, To je 20 rublů.

3. Rajčata i v nesezónních velkoobchodních cenách 60-80 rublů na kilogram, Pak to jde tam asi 50 gramů, To je 4 rublů. Okurky jsou stejné. Zelí je levné, 1 rubl. Zelení kolem 2 rublů.

4. Omáčky 1 ruble, nebo dokonce méně.

Pokud budete mít náklady na suroviny, pak 5 + 20 + 4 + 4 + 1 + 2 + 2 = 38 rublů. A je to stále nákladné. Měl jsem učitele, který držel několik bodů, tak řekl, že z / s asi 20-23 rublů.

"," with_cut ": false," clearText ":" Existují nějaké podivné výpočty pro všechny. Proveďte výpočet n n1 normální. N n1. Lavash, pokud se vezme hromadné, pak jeden kus bude uvolněn přibližně 5 nrub. N n2. Slepice. Levné, velkoobchodní, ve své čisté podobě, asi 130-150 n na kilogram. V jeho části asi 150 gramů, to je 20 rublů. N n3. Rajčata dokonce v neobchodní sezóně stojí 60-80 rublů za kilogram, nToto pochází asi 50 gramů, to je 4 rubla. Okurky jsou stejné. Zelí je levné, 1 rubl. Zelení kolem 2 rublů. N n4. Omáčky 1 rubl nebo méně. N nPokud si vezmete cenu surovin, pak 5 + 20 + 4 + 4 + 1 + 2 + 2 = 38 nrubles. A je to stále nákladné. Měl jsem učitele, který držel několik bodů, takže řekl, že ve škole je asi 20-23 ".", "I": 4, "komentáře": [<"id":175370,"accountId":110059,"type":"answer","answerId":215482,"questionId":94940,"parentId":0,"deleted":false,"totalVotes":1,"qml":"

Co tě učil? O_o

Dobře potřebujeme adresu této šavovnice, alespoň šifrované

A co Shaurma?

Přesnější adresa nelze volat?

A jestli jméno takového dobrého místa volalo, tato odpověď by se mohla stát dvojitě užitečnější.

Pravděpodobně velikost závisí na místech prodeje. V našem městě není taková shawarma velká. Muž - obecně pro jeden nebo dva kousky))

Irine, ach, to je pravda, zřejmě jsem neztrácel jediný tsiferki, ahah, složený dokonce i tím, že to není nutné. Nyní redaktor.
Ale nebude to příliš, v tom případě většina stánků prodává velké.

Anna, jaké čísla mi chyběla? Stačí poukázat na to, že se jedná o základní cenu ne standardní velikosti shawarma, ale velké.

Irine, chyběli jste pár číslic
Mírně přehnal jsem standardní velikost shawarmy (ale kdo ze skutečnosti, že jídlo bude trpět trochu víc) a ceny převzaly méně dobré produkty, například nechte cibuli purpurovou a velmi strmou, ahah

Napsal jsem recept na nejvíce standardní shawarma!

protože to vše je zahrnuto v ceně výrobku, obecné míře ekonomiky a tvorbě cen

Nikolai, otázka byla v ceně jedné shawarmy. A tady plat a elektřina s úplatky?

Fu mrtvoly byste si vyplivli

Slyšení fráze "Sennaya trhu" vznikla otázka, není to pro Krasnodar kumulativní výpočet?

že u okurky pro 10r, to pro maso pro 50

přidat náklady na zařízení a jeho odpisy, pronájem / údržbu prodejní plochy, náklady na balení výrobku plus další produkty, jako jsou například ubrousky. a to není úplný seznam

to je nejpravdivější odpověď

Odvažuji se předpokládat, že tento bod je v blízkosti univerzity v Volgogradu

Pak by byla reklama a vy byste napsali: "opět tuto reklamu."

Shawarma s kuřecím masem? Chápeš to?

mde, podlolizili mods, předpokládám, že sýr pita není proti tomu, aby to zkusil.

To je, kolik dobrých shawarma by mělo stát. Ještě víc. 400, ne méně než.

Náklady na jednotlivé složky závisí na tom, kde nakupujete. Počet složek v mých nadhodnocených (330 gramů prsu, celé okurky a rajčat, žárovka dostatečně velká, 3 až 4 ruble, atd.),

A aritmetika není přesná. Pokud vezmeme čísla, která jsou pro Vás určena, získáme: 10 + 71 + 19 + 25 + 10 + 5 + 15 + 20 + 20 + 1 = 196 a 385.

Dmitrij Alexandrovich cena za nákup jednoho shawarma ze stánku, malá nuance

je zřejmé, že pro Petrohrad)

Maso od 200, okurky 50, rajčata 110-150 V Krasnojarsku takové ceny

Sashulya Prokopenko
naše ekonomická gramotnost se bohužel nevyvíjí. takže příběhy o krabici - a ti, kteří dělali hromadu 60 procent bastardů, jsou populární.
a přidejte, že je stále mnoho věcí, které můžete

Souhlasím. Zvláště dobré shaurma by mělo být tam, kde je na jednom místě mnoho bodů. Pak Ashots bojují o zákazníky a mohou být chyceni jenom božským bastardem

Co tě učil? O_o

Docela nedávno objevil nádherný bod v metro Volgograd prospektu, rozhovor s majitelem, dialog byl velmi upřímná - pro život, studie, atd. Pak jsem se opatrně ptal ho stálo velké shawarma (IT hub a dostatečně chutná rajčata, brambory na vůli, a co je nejdůležitější, dobré maso, a to je velmi velký). Majitel mi řekl, že klíčovou roli hraje maso, protože existují různé kategorie těchto špízy s cenovkou na kilogram (130 až 220), že převezme 200-210, a se všemi ostatními náklady jsou náklady na to, co se mu dostane 75-85 rublů.
Samozřejmě, pochybuji o 20 rublech, ale o špatné shawarma může být. Nicméně, pokud je to tak špatné, stánek prostě nepřežije.

Docela nedávno objevil nádherný bod v metro Volgograd prospektu, rozhovor s majitelem, dialog byl velmi upřímná - pro život, studie, atd. Pak jsem se opatrně ptal ho stálo velké shawarma (IT hub a dostatečně chutná rajčata, brambory na vůli, a co je nejdůležitější, dobré maso, a to je velmi velký). Majitel mi řekl, že klíčovou roli hraje maso, protože existují různé kategorie těchto špízy s cenovkou na kilogram (130 až 220), že převezme 200-210, a se všemi ostatními náklady jsou náklady na to, co se mu dostane 75-85 rublů.
Samozřejmě, pochybuji o 20 rublech, ale o špatné shawarma může být. Nicméně, pokud je to tak špatné, stánek prostě nepřežije.

„“ With_cut ‚: false,‘ cleartextových ‚:‘ Zcela nedávno objevil nádherný bod v prostoru nmetro Volgogradské avenue do rozhovoru s majitelem, ndialog out duši - pro život, studium, atd. NPo, že jsem opatrně zeptal se ho stálo nprekrasnoy shawarma (iT hub a dostatek chutné ntomatov, brambor dle libosti, a co je nejdůležitější, dobrý maso nAND je to velmi velké). Majitel mi řekl, že rozhodující nrol hraje maso, protože existují různé kategorie těchto nvertelov s cenovkou na kilogram (130-220), to znamená nPro 200-210, a se všemi ostatními náklady v ceně nnego obdrží 75 -85 rublů. nI jistě pochyb o tom, na úkor 20 rublů, ale za špatné nshaurmy může být. Nicméně, pokud je to tak špatné, pak zastavit nprosto nepřežije ">" a následně ": False," líbil ": false," totalVotes ": 10," editorsChoice ": false," editorialFlags „:<"questionId":94940,"facebook":false,"twitter":false,"vk":false>,"AbsoluteUrl": "https://thequestion.ru/questions/94940/kakova-sebestoimost-odnoi-shaurmy-iz-larka", "cardUrl": „https://static.thequestion.ru/cards/question/94940 /d862cf77ed66004714faa7d418a2620b47e6d5b2?t=1460039278","facebookImageUrl":"https://static.thequestion.ru/cards/question/94940/d862cf77ed66004714faa7d418a2620b47e6d5b2?t=1460039278","words":"еда business " topicsIds ":" 8,89 " data „:<"date":"7 April","time":"13:34">,"bannery":<"mobile":true,"desktop":true,"answer":true,"answerVideo":true,"likesPromo":true>,"AviasalesBanner": false, "aviasalesPixel": false, "foxfordPixel": false, "stroitelPixel": false, "standart": false, "slimák": "kakova-sebestoimost-odnoi-shaurmy-iz-larka", „url ":" / otázky / 94940 / kakova-sebestoimost-odnoi-shaurmy-iz-larka " isSex ": falešný," is_complaint ": falešný," utmLinks ": []," kanonické ":" https: // thequestion.ru / otázky / 94940 / kakova-sebestoimost-odnoi-shaurmy-iz-larka " lastUpdatedAt ":" 2017-05-06T17: 01: 15Z ">" expComAn ": 0>">

Docela nedávno objevil nádherný bod v metro Volgograd prospektu, rozhovor s majitelem, dialog byl velmi upřímná - pro život, studie, atd. Pak jsem se opatrně ptal ho stálo velké shawarma (IT hub a dostatečně chutná rajčata, brambory na vůli, a co je nejdůležitější, dobré maso, a to je velmi velký). Majitel mi řekl, že klíčovou roli hraje maso, protože existují různé kategorie těchto špízy s cenovkou na kilogram (130 až 220), že převezme 200-210, a se všemi ostatními náklady jsou náklady na to, co se mu dostane 75-85 rublů.
Samozřejmě, pochybuji o 20 rublech, ale o špatné shawarma může být. Nicméně, pokud je to tak špatné, stánek prostě nepřežije.

Podnikatelský plán shawarma

1. Stručné investiční memorandum

Dnes je mnoho lidí v neustálém pohybu a nemá příležitost trávit spoustu času na výživu. V rytmu moderního města jsou lidé zvyklí na snacking na cestách. Kromě toho existuje mnoho lidí, kteří si nemohou dovolit jíst v kavárnách: školáci, studenti, sezónní pracovníci atd.

Otevření stánku se shawarma nevyžaduje velké investice a tento podnik začíná přinášet příjmy z prvních dnů práce. Nejdůležitější je vybrat si místo s vysokou návštěvností a pak je to na dobrém kuchaři a správné cenové politice.

Tento typ podnikání je vynikajícím počátkem v oblasti stravování. Otevření stánku se shawarma má mnoho výhod ve srovnání s otevřením stejné restaurace nebo kavárny:

 1. Malé investice.
 2. Pravděpodobnost nalezení dobrého mistra, který vaří Shawarma, je mnohem vyšší než jedinečný šéfkuchař restaurace.
 3. Jednoduchý registrační postup.
 4. Inspekce jsou mnohem méně časté než ve stejných restauracích.
 5. Schopnost měnit podnikání.

V tomto obchodním plánu se zvažuje možnost otevření stánku se shawarma v červnu. Vyberte, zda chcete spustit další měsíc a uvidíte všechny potřebné výpočty ve finančním modelu.

Výše počáteční investice je 262,830 rublů.

Dosažený bod je dosažen na šestém místě měsíc práce.

Doba návratnosti je od 8. měsíců.

Průměrný čistý měsíční zisk 60 000 rublů.

Ziskovost prodeje 13%.

2. Popis podniku, produktu nebo služby

Shawarma (shaverma) - tato východní jídlo, které je připraveno takto: grilované maso nakrájíme na malé kousky, přidejte do něj čerstvou zeleninu a bylinky, stejně jako omáčka, pak nádivkou zabalené v pita chleba, pita chléb nebo koláč. Všechny přísady jsou připraveny předem, takže samotná shaurma je připravena za 5-10 minut. Používejte ho za tepla a bez spotřebičů.

Cena jídla, která má originální chuť a snadno uspokojí hlad, se pohybuje od 100 do 200 rublů v závislosti na náplni. Výše uvedené výhody činí shaurma jedním z nejoblíbenějších destinací rychlého občerstvení.

Kiosk se shawarma by měl být umístěn v místě s vysokou dopravou. Plocha pokoje je 10-15 m2. Dnes existuje velký výběr kiosků na trhu, takže nalezení vhodného bude poměrně jednoduché.

Sortiment společnosti Shawarma:

Pro další zisk můžete nabídnout související produkty - nápoje, pečivo, dezerty.

Nápoje:

 • Chladené šťávy;
 • Limonády a sýrová voda;
 • Káva;
 • Čaj.

Ostatní pečivo:

Dezerty:

 • Zmrzlina;
 • Mléko koktejly;
 • Speciální koláče;
 • Čokoládové tyčinky.

Pracovní doba: 9:00 - 21:00.

3. Popis trhu

Obrat na trhu s cateringem v Rusku v roce 2016 přesáhl 1200 miliard rublů. To dokládá Rosstat.

Zároveň se nejvíce projevil růst v odvětví rychlého občerstvení: od května 2015 do května 2016 bylo v Ruské federaci otevřeno 408 nových restaurací rychlého občerstvení. V roce 2015 byl růst v této oblasti 5,2%. V oblasti Moskvy se zvláště rozlišovalo síťové rychlé občerstvení. Podle jednotlivých sítí byl růst více než 10%, uvedli analytici CBRE.

Oblast rychlého občerstvení má tedy velký potenciál růstu.

Cílové publikum

Následující skupiny lidí jsou častými zákazníky institucí pro přípravu shawarmy:

 • školní děti;
 • studenti;
 • zástupci pracovních profesí (například stavitelé, nakladače atd.);
 • střední manažeři a další pracovníci v kancelářích;
 • fanoušci rychlého občerstvení a pouličních jídel.

4. Prodej a marketing

Významnou výhodou tohoto podnikání je to, že nemusíte utrácet spoustu peněz na reklamní kampaň. Stačí stačit z dálky jasné, viditelné znamení. V rámci reklamní kampaně, která přiláká první zákazníky, můžete uspořádat slavnostní otevření s kuličkami, hlasitou hudbou a bezplatnými nápoji. Doporučujeme také registrovat se do sociálních sítí, kreslit ceny a informovat zákazníky o propagačních akcích. Pravidelně je nutné distribuovat letáky na nedalekých ulicích.

Nejlepší reklama pro kiosk se shawarma je spokojený zákazník, který je chutný a levný krmení.

Existují jednoduchá pravidla, která vám umožní vytvářet konkurenční výhody, aby se příznivě lišily od majitelů jiných kiosků:

 • Vaření je nejen chutné, ale také užitečné.
  Je častější změnit olej na smažení, používat kvalitní výrobky, nešetřete čerstvou zeleninu.
 • Diverzifikujte nabídku prodaného zboží.
  Vstupte do menu vegetariánské shawarmy pro ty, kteří nemají maso nebo dětskou šawarnu, aby děti mohli vychutnat své oblíbené jídlo bez poškození zdraví.
 • Prodávající a šéfkuchař musí současně obsluhovat zákazníky v čistých uniformách, všechny ingredience pro shawarma by měly být uloženy v uzavřených čistých gastronomicích.
  Je nutné zachovat čistotu, jako byste očekávali, že inspektor přijde.
 • Neklaďte zákazníky.
  Velmi často majitelé takových stánků s jídlem na ulici, kteří nechtějí trpět ztrátami, prodávají produkt, i když se nedá nazvat čerstvou. Takové hry se zdravím lidí jsou velmi nebezpečné a mohou mít smutné důsledky.
 • Zvýhodnění velkoobchodníků.
  Kupujete například 5 porcí shawarmy, 6 - zdarma.
  Takže můžete povzbudit zaměstnance, kteří se nacházejí poblíž kanceláří, aby si koupili shawarma, aby se s vámi osvěžili při obědové přestávce.
 • Přidejte do shawarma pěkné bonusy, například část čaje nebo žvýkačky.
  Takové drobnosti vás budou stát jen penny a zákazníci budou s touto pozorností potěšeni.
 • Dodržujte přiměřenou cenovou politiku.

5. Výrobní plán

Stupeň 1:

Obchodní registrace

Nejprve se musíte zaregistrovat jako individuální podnikatel a zvolit vhodnou formu zdanění (UTII). Registrace jako IP vám umožňuje prodávat potraviny a nealkoholické nápoje.

Jakmile jste registrováni a zapsáni do jednoho registru, musíte získat následující dokumenty:

 • povolení k výkonu činnosti - vydané obecními úřady;
 • povolení k otevření stanu se shawarma na určitém území vydává Rospotrebnadzor a týká se pouze hygienických a epidemiologických otázek;
 • Sanitární a epidemiologická zpráva společnosti Rospotrebnadora - vydává se o souladu vašeho podniku se stávajícími hygienickými a epidemiologickými standardy, normami, pravidly;
 • jako přílohu k závěru společnosti Rospotrebnadzor dokument nazvaný "Seznam sortimentů vyráběných výrobků";
 • program kontroly výroby v pořadí dodržování hygienických předpisů a provádění povinných hygienických a epidemiologických opatření při výrobě a prodeji výrobků pro veřejné stravování;
 • smlouva o praní a chemickém čištění na mytí speciální formy personálu;
 • certifikáty shody vyráběných a prodávaných výrobků s požadavky stávající regulační dokumentace;
 • dohody o dezinfekci, dezinsekci, deratizace;
 • dohoda o dezinfekci ventilačních a klimatizačních systémů;
 • smlouva o vývozu tuhého domácího odpadu (SDW) a organického odpadu;
 • knihy lékařských pracovníků.

Stupeň 2:

Vyberte místo

Nejlepší místa pro instalaci stánku se shawarma:

 • centrum města (v ideálním případě - jedno z centrálních náměstí, kde ve všední dny a víkendy je spousta lidí);
 • před univerzitami a dalšími vzdělávacími institucemi, nemocnicemi, kancelářskými budovami;
 • v těsné blízkosti trhů a stanic;

Charakteristika areálu

 • plocha místnosti je 10-15 m2;
 • dostupnost vody a elektřiny;
 • izolované stěny.

Stupeň 3:

Hledání dodavatelů

Ve všech městech jsou velké potravinářské základny nebo firmy, které se specializují na zásobování potravinami. Vyberte jednu primární a několik dalších poskytovatelů. To minimalizuje případ vyšší moci. Například hlavní prodejce prudce nafoukne prodejní ceny nebo neposkytuje nepřerušený provoz. Při získávání obchodních kontaktů můžete počítat s dalšími slevami jako s běžnými zákazníky. Koupit často, ale v malých dávkách. Takže budete platit více za dopravu, ale ušetříte na skladování produktů, nebudete potřebovat zvláštní systémy dlouhého skladování, jako je zeleninová krabice. To také zajistí čerstvost produktů.

Mnoho velkoobchodníků má hotové sady dodávek na skladě, to znamená, že mohou plně převzít vybavení vašeho místa se všemi potřebnými potravinami za minimální ceny.