Úvod

Databáze je sbírka informací souvisejících s konkrétním tématem nebo úkolem, jako je sledování objednávek zákazníků nebo doprovázení hudební sbírky. Pokud databáze není uložena v počítači nebo jsou pouze její části uloženy v počítači, můžete sledovat informace z různých zdrojů, které musí uživatel koordinovat a uspořádat nezávisle.

Vývoj databáze s aplikací Microsoft Access je rychlý a přesný způsob. Databáze jsou k dispozici všude, což umožňuje říci, že jejich aplikace značně zjednodušuje různé operace dostupné v organizacích.

S aplikací Microsoft Access můžete vytvářet tabulky, formuláře a další objekty tvořící databázi. Funkcí je vytváření dotazů pomocí dotazu SQL.

Dotazy se používají k prohlížení, úpravě a analýze dat různými způsoby. Dotazy lze také použít jako zdroje záznamů pro formuláře, přehledy a stránky pro přístup k datům.

Dotaz SQL je dotaz vytvořený pomocí různých operátorů, například: Select, UpDate nebo DELETE. Příklady dotazy SQL jsou spojovací dotazy, požadavky serveru, ovládací a podřízené dotazy.

V tomto kurzu budou práce prezentovány do databáze, skládající se z tabulek, dotazů, prezentovaných v jazyce SQL a QBE.

Popis fotbalového klubu "Chelsea"

přístup k databázi správy informací

Chelsea Football Club byl založen v roce 1905 v Londýně. Tento klub hraje v anglické Premier League (mistrovství Anglie). FC Chelsea má přezdívku mezi fanoušky - aristokraty. Tato přezdívka byla kvůli bohaté oblasti Londýna. Samotná oblast, ve které žijí nejbohatší občané mlžného Albionu. Výkon Chelsea FC v 20. století byl považován za nedostatečně jasný, a proto byl v Anglii považován za průměr. V roce 1955 se nejprve stali mistry Anglie. V evropském poháru se Chelsea FC zřídkakdy ujal a úspěch nebyl působivý. Nicméně, v roce 1971 se jim podařilo vyhrát Pohár evropských pohárů po vítězství ve FA Cupu, o rok dříve. Na konci 20. století získali aristokratů další šálek pohárů a poté Super Cup Evropy. Byl to největší titul v historii klubu. Když Chelsea FC koupil ruský miliardář, guvernér Chukotky Roman Abramovič, klub získal mnoho hvězdných hráčů, jako jsou Petr Čech, Ricardo Carvalho, Claude Makelele, Jeremy atd. S těmito hráči se klub stal jedním z nejsilnějších v Evropě. V roce 2005 získal svůj druhý titul v Anglii. V poslední době do klubu přijížděli méně slavní hráči jako Arjen Robben, Michael Ballack, Andriy Ševčenko, Didier Drogba. Tito hráči pomohli vyhrát třetí titul šampióna Anglie. FC Chelsea za poslední dva roky šel do semifinále Ligy mistrů.

Stadion, na kterém hraje Chelsea, je Stamford Bridge s kapacitou 42.142 osob včetně VIP sedadel. Prezidentem klubu je Bruce Buck. Aristokraté mají své internetové stránky pro fanoušky www.chelseafc.com.

Systém řízení fotbalového klubu Chelsea lze rozdělit do několika subsystémů:

- Práce se složením týmu, a to jak s hlavním, tak s rezervou. V tomto odstavci se také pracuje s týmem mládeže. Tento subsystém je nejdůležitější pro získání nějakého zápasu.

- Práce s pracovníky, zejména s trenérem týmu, trenérem brankáře, trenérem týmu mládeže, lékaři, marketingovými specialisty, stadionem, zástupcem fanoušků atd.

- Spolupracujte s fanoušky jako hlavní část podpory morálního plánu. To je počet fanoušků, který určuje popularitu klubu na světě.

- Práce s finančními prostředky klubu určuje finanční situaci. Zde jsou vypočítány platy hráčů, trenérů, lékařů, manažerů apod. Finanční situace ukazuje možnost klubu na různé transakce, například nákup hráčů pro výztuž, modernizaci stadionu a dalších budov přilehlých k klubu.

- Práce na reklamní úrovni. Zde se zabývá sponzory, s televizí, s internetem.

Plat každého člena klubu závisí na jeho postavení v něm. Proto každá osoba má svůj vlastní statut, který určuje jeho plat a roli.

Kvalita hry také ovlivňuje plat. Chcete-li tak učinit, vezměte si jeho údaje o úspěchu, který udává počet zápasů, gólů, pohárů. Parametry hráče, jako je výška, váha, určují jeho stav v boji. Podle těchto údajů je hráč zařazen do zápasu, přičemž zohledňuje data soupeře. Věk hráče určuje jeho zkušenosti a dovednosti ve hře.

Místo na fotbalovém hřišti se nazývá Role. Výběr kvality hráče je velmi důležitý pro kvalitu týmu. V případě zranění hráče je nutná výměna. Ale koho nahradit? Za tímto účelem může hlavní trenér vybrat mezi dostupnými hráči podle role. Pokud není dostatek hráčů, trenér se obrátil na vedení o potřebě zakoupit fotbalistu z jiného klubu.

Podnikání od nuly: fotbalový klub

V moderním světě má sport lví podíl na zábavním průmyslu. Mezi oblíbenými sporty v tomto okamžiku je první místo fotbal. Vytvoření takového klubu je velmi riskantní podnik, takže skutečně začne přinášet příjem, bude vyžadovat investice značných finančních prostředků.

Registrace a organizace obchodu

Za prvé, všimneme si, že všechny fotbalové kluby v Rusku jsou rozděleny do následujících kategorií:

 • amatér;
 • profesionální;
 • fotbalová národní liga;
 • ruské Premier League.

Zvažte nezbytné podmínky pro vytvoření podnikání z právního a hmotného hlediska.

Požadovaná dokumentace

Chcete-li zaregistrovat amatérský fotbalový klub, musíte se zaregistrovat jako nezisková organizace. Za tímto účelem bude nutné požádat ministerstvo spravedlnosti Ruské federace s příslušným balíčkem dokumentů nejpozději tři měsíce po rozhodnutí o vytvoření.

Takový klub je nepravděpodobné, že přinese dobrý příjem, protože nemá právo účastnit se odborných soutěží, nicméně, mluvit na amatérských soutěžích, existuje šanci přilákat sponzory.

Nicméně je extrémně obtížné najít takový tým, protože lidé, kteří profesionálně hrají fotbal, obvykle chodí do příslušného klubu. Registrace profesionálního klubu je mnohem obtížnější. Hlavní požadavky jsou následující:

 • minimální základní kapitál - 1 milion eur (výpočet v rublech je možný podle směnného kurzu platného v době registrace);
 • nutně přítomnost majetku (nebo pronájmu) nezbytného k provedení infrastruktury a inventáře, mohou být jejich náklady rovněž zahrnuty do schváleného kapitálu;
 • dostupnost trenérského personálu;
 • Minimální počet týmových hráčů je 23 osob (včetně náhradních).

Profesionální fotbalový klub může existovat jako obchodní organizace a je registrován ve formě:

Nejvhodnější pro právní formu fotbalového klubu je veřejná organizace, tedy JSC, protože:

 • Nemá žádné omezení počtu účastníků;
 • Akcie zakladatelů jsou rozděleny na akcie, které jsou vydávány ve veřejném oběhu.

Pokud se klub často vyhraje na různých soutěžích a obecně bude výnosný, při uvolnění cenných papírů získáte miliony dolarů a to se může stát hlavním zdrojem příjmů.

Dokumenty požadované pro registraci OAO:

 1. Žádost o registraci JSC.
 2. potvrzení o zaplacení státního poplatku.
 3. Informace o zakladatelích.
 4. Doklady potvrzující právo užívat majetek, pro který je registrace provedena.

To jsou nezbytné podmínky pro registraci fotbalového klubu v profesionální lize. V případě, že klub bude zaujímat vedoucí postavení v hlavní sezóně (1 rok), může být převedena do národní fotbalové lize, ale aby se dostal do Premier League, je nezbytné úspěšně provádět sezonu v National Football League, kde soupeři mnohem silnější.

Místo pro hry

Přítomnost dětského hřiště je předpokladem pro vytvoření fotbalového klubu, a pokud máte vlastní stadion, bude to samozřejmě přínosem, protože téměř všechny příjmy z prodeje vstupenek a reklamy půjdou do klubu. Dávejte pozor na následující nuance:

 1. Stavba fotbalového stadionu bude stát několik milionů dolarů, což je nepravděpodobné, že by se vyplatilo. Proto jen málo slavných klubů má své vlastní stadiony. Většina začínajících firem pronajmuje stadion.
 2. Pokud mluvíme o stavbě stadionu není, a oblasti s označením vysoce kvalitní a rovný povrch, čísla jsou prozaičtější - od 7 do 12 milionů rublů, ne včetně ceny pozemku..
 3. Průměrné náklady na pronájem fotbalového hřiště je 4000 rublů. na hodinu hry, takže je smysluplné vytvořit si své stránky, protože potřebujete hodně trénovat a pocit pronájmu celého stadionu jen pro trénink není.

Polní zařízení a vybavení

Dnes existuje velké množství stavebních firem, které v téměř každé oblasti Ruska najdete organizaci, která může stavět fotbalové hřiště. Projekty jsou rozděleny do:

 • individuální;
 • typické.

Typické projekty lze nalézt na oficiálních internetových stránkách firem. Analýza návrhů na trhu, můžeme usoudit, že průměrná cena místa 240 m2. m je 8 milionů rublů. a zahrnuje:

 1. Půdní úprava podkladu.
 2. Výstavba plotů.
 3. Aplikace umělého trávníku.
 4. Instalace osvětlení.

Tyto náklady nezahrnují nákup / pronájem pozemků, stavební doba takového pole je od 2 do 3 měsíců. Náklady na zařízení pro údržbu v terénu, jako je (není nutná v případě umělou trávou) sekačky na trávu, hra zařízení (vrata, míčky, kužely, atd), jakož i zařízení pro tým bude stát více než 1 milion rublů.

Zaměstnanci

Vedle samotných hráčů potřebuje klub alespoň 20 dalších lidí:

 • koučovací personál;
 • personální oddělení;
 • personál pro péči o oblast a kancelář;
 • marketingové oddělení;
 • manažery;
 • ekonomů a dalších.

Mnoho klubů má složení pro mládež. Můžete si spolu s ním otevřít fotbalovou školu s placenými dětmi, bude to vyžadovat další výdaje, ale může přinést dobrý příjem a rychle se vyplatit. V tomto případě bude vyžadována licence na pedagogickou činnost a další pracovníky. Možná budete potřebovat ještě jedno pole, protože k tomu můžete připojit mini fotbalové hřiště.

Reklama

Samotný fotbalový klub je prostředkem, jak vydělat reklamu. Získává slávu tím, že vyhrál na různých soutěžích. V tomto případě je důležité, že tým má dobré místo, protože čím více lidí přijde do hry, tím více můžete vydělat na reklamě a více populárních klubů, tím více se svými fanoušky, a tím větší výdělky na prodej suvenýrů, oděvů, značkového vybavení atd.

Takže reklamní politika je jedna - zvýšit úroveň hry a investoři se ocitnou. Pokud tomu tak není, měli by být zvoleni marketingovým oddělením. Je také velmi důležité při vytváření klubu, protože jeho úkolem je dát novou značku význam.

Poté, co jste už povýšili podnikání, můžete začít s tím vydělávat. Jednoduše proto obchodujte se značkou, tedy prodávejte jiným podnikatelům právo užívat svůj klub jako reklamu. Hlavní věc, kterou marketingové oddělení bude muset udělat, je uzavření obchodů se zainteresovanými společnostmi.

Finanční složka podniku

V podnikání existují dvě hlavní strategie:

 1. Agresivní. Je charakterizován infuzí velkého kapitálu, aby se vytvořila konkurence na hlavním trhu. V případě fotbalového klubu to znamená:
  • nákup nejlepších hráčů, protože potřebujete vítězství nebo ceny v nejprestižnějších šampionátech;
  • podpora značky a příjmy z ní.

Pokud tato strategie funguje, budou příjmy velmi vysoké, ale rizika jsou tak vysoká.

 • Pasivní. Zahrnuje aktivity na omezeném trhu a maximální úspory počátečních investic s minimálním rizikem. Pro fotbalový klub může:

  Vlastní podnikání: vytvoření fotbalového klubu

  Fotbal (který fotbal) v Rusku je možná nejoblíbenější sport, snad populární na stejné úrovni s hokejem a pukem. V tomto ohledu mnoho amatérů přemýšlelo o vytvoření vlastního fotbalového týmu, který se profesionálně rozvíjí tímto směrem. Ať je tomu tak, v Rusku je rozvoj fotbalu velmi slabý, srovnáváme jej s tím, jakou pozornost věnujeme fotbalu v evropských a v menší míře i jihoamerických zemích. Počáteční hráč má příležitost zapsat se do dětské sportovní mládeže (CYSS) a mladí lidé - vstoupit do Ústavu tělesné výchovy a sportu, ale vzácný talent jde na profesionální úroveň. Nicméně v Rusku existují sportovní fotbalové kluby a na správné úrovni investic může fotbalový klub přinést svým majitelům spoustu peněz.

  Je třeba říci, že z právního hlediska v Rusku existují amatérské a profesionální fotbalové kluby, se týká sportovních klubů, které se účastní soutěží a nějak registrovaných v Ruské fotbalové unie. Obecně platí, že vytvoření amatérského klubu je poměrně jednoduché, ale registrace profesionála bude muset splnit mnoho požadavků. Avšak pouze profesionální zapojen do více či méně významných událostí, na druhou stranu, účast na LFL (amatérské fotbalové lize) by vydělávat jméno, najít sponzory, a teprve později se zaregistrovat profesionální sportovní klub. Zde se trochu podrobněji na systému fotbalových soutěží v Rusku, na začínající podnikatele, chápe to, co má. Poté, co v amatérské fotbalové lize, nepočítejte s přechodem na profesionální fotbalové ligy (PFL), bez ohledu na úspěchu týmu za registraci profesionální fotbalový klub potřebuje mít vlastní (nebo alespoň pronajmout) aktiva a kapitál nejméně 1 milion EUR. Mimochodem, pro profesionální klub je velmi malá, a to i v málo známých ruských profesionálních klubů mají deset a více milionů eur. To znamená, že podmínky nejsou příliš tvrdé. V případě, že klub byl schopný se dostat do PFL, se podílí na regionálních soutěžích, a jen to nejlepší přejít na další Division - fotbalová národní lize (FNL). Ale FNL, podle pořadí, je schopen se dostat do ruské Premier League (RPL), která sdružuje nejlepší z nejlepšího; jména nejméně poloviny těchto klubů budou moci jmenovat i vzdálený ruský fotbal.

  Můžete pochopit, že cesta klubu je velmi dlouhá a komplikovaná, protože pro přechod do další divize potřebujete nejméně rok - to je jedna sezóna, po které je třeba vzít jedno z nejvyšších míst v lize. Samozřejmě, začátečník je nepravděpodobné, že bude schopen odolat i klubům z PFL, nemluvě o FNL, ale stojí za to začít s něčím. Mimochodem, pokud jste na posledních pozicích po výsledcích mistrovství Profesionální fotbalové ligy, můžete ztratit status profesionálního klubu a pak se budete muset vrátit k amatérským soutěžím. Ale týmy, které získaly vedoucí pozice v šampionátu v PFL, mají právo účastnit se Poháru Ruska. Úroveň soupeřů zde bude velmi vysoká (v každém případě většina soupeřů), ale můžete okamžitě prohlásit, zda můžete udělat dobrou práci.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  V LFL mohou být registrovány mnohé kluby, většinou soutěží mezi sebou, platit příspěvky za účast v soutěžích, mluvit o ziscích, mít vlastní amatérský klub, to není nutné. Ale zde se můžete ukázat a v ideálním případě najít sponzora, díky němuž budete moci vytvořit profesionální fotbalový klub. Amatérský fotbalový klub se radikálně liší od týmu na nádvoří, i když se to stalo přímo z něj. Amatérský klub může být registrován na soutěžích, pokud hraje v "reálném" fotbalu, to je jeden, který je předepsán mezinárodními standardy. Nejprve musíte přijít s názvem klubu, poté, co najdete tým a místo pro trénink. Nemusíte mít své fotbalové hřiště, protože všechny soutěže se obvykle konají na neutrálním území, to znamená, že účastníci LFL přispívají k pronájmu arény. Kluby hrají, jak již bylo řečeno, v rámci svého regionu. Obecně platí, že náklady na vytvoření amatérského klubu nejsou příliš velké. Chcete-li vymyslet jméno, znak, loga, formulář, teoreticky vypracovat firemní styl, je možné bez výdajů, v nejhorším případě je nutné se obrátit na profesionální designéry. Takový klub existuje jako nezisková organizace, ale zákon obecně předepisuje registraci profesionálních klubů.

  Dále musíte najít místo pro školení, hodina hraní dobrého pole bude stát ve výši 4 tisíc rublů v průměru. Musíte však pochopit, že pokud se dostanete na více či méně přijatelnou úroveň, budete muset trénovat hodně a to může stát pro začátečníky velmi vážné peníze.

  Dále musíte koupit sportovní vybavení, stejně jako formulář pro hráče. Za prvé, bude dostatek standardní sady pro trénink a hraní, to stojí od 20 tisíc rublů, forma kit pro jednoho hráče stojí 10 tisíc rublů. Jak víte, jedná se o jedenáct hráčů, ale obecně je pro tento klub minimální standardní počet 23 hráčů, přičemž je třeba vzít v úvahu rezervní a rezervní hráče. To je část výdajů na vybavení je 250 tisíc rublů.

  Dodatečné finanční prostředky budou muset být vynaloženy na cestu z města do města a v extrémních případech - na lety (dobré, to je vzácné, protože je nutné hrát v nejrůznějších oblastech Ruské federace). Vzhledem k tomu, že náklady na pohyb tam a zpět v průměru 1 tisíc rublů, se ukazuje, že tým pro každou soutěž je přiděleno 23 tisíc. A to je bez ohledu na ubytování v hotelech, bez rezerv a podobně. Musíte také platit za ubytování a přemístění koučovacího personálu. To znamená, že se počítá minimálně - když hráči v jednom dni mají čas odejít, hrát a vrátit se. Často je třeba získat finanční prostředky na všechny tyto prostředky z vlastních rezerv, tj. Jsou hrazeny všemi hráči. A tady je třeba říci o nich, protože ovlivňují úspěch klubu. Vytvoření amatérského fotbalového klubu se často podařilo pouze nadšení hráčů, v nejlepším případě bude kompozice absolvovat Institut sportů nebo člen sportovní školy. To může být obecně nejtěžší fáze, protože není vždy možné nalézt lidi ochotní trávit čas a energii na vytvoření samostatného klubu. Pokud však najdete takové věrné fotbalové fanoušky, kteří hrají dobře v tom, můžete se spolehnout na to, že pokryjí náklady na jejich podnikání. Celkem: vytvoření amatérského fotbalového klubu - to je případ nejlepších dvou desítek lidí.

  A tým dosáhl úspěchu, sponzoři si toho všimli a je načase přejít na opravdu profesionální úroveň. Chcete-li se stát profesionálním klubem, musíte zaregistrovat svou právnickou osobu. Optimální volba - veřejná společnost, mluvící v běžném jazyce, otevřená akciová společnost. Zde stojí důležitý bod - fotbalový klub je komerční organizace, nikoli nezisková organizace, která má velký vliv na její činnost. Nicméně, pro podnikatele je to spíše výhoda, se za ruský zákon klub má právo zapojit se do jakýchkoli dalších obchodních aktivit (legální, samozřejmě). Zahrnuje poskytování vzdělávacích služeb na základě náhrady. Aby však bylo možné vyvíjet tímto směrem, musíme nejprve získat studentskou licenci, protože klub připraví profesionální hráče, kteří budou hrát fotbal jako svou hlavní činnost. Jednoduše řečeno, získají povolání. A pro samotný klub je to dobrý směr, protože vám umožňuje vytvářet svůj tým pro mládež a efektivněji rozvíjet klub. Přemýšlet o tom určitě stojí za to. Kromě toho bude mít klub pro školy vše potřebné, jinak se nezaregistruje jako profesionální klub. Ano, je to obzvláště důležité, protože ruský fotbalový svaz zaregistruje klub nejen proto, že má jeden milión eur. Musí existovat dostatečná infrastruktura a zařízení (alespoň pokud jde o nájemní smlouvy), právo trénovat a pedagogičtí pracovníci, jak se klub musí jednat atestační komisí. A samozřejmě více než jednou volal milion eur; Mimochodem, zákon stanoví, že klub měl věnovat výši základního kapitálu ve výši jeden milion nebo v rublech ekvivalent v kurzu centrální banky při registraci klubu. Je zde jeden důležitý bod - základní kapitál je možné uhradit a vlastního majetku, tak pro peníze na nákup stadion a budovat další infrastruktury, obecně za milion eur může být téměř nebo úplně vybavit nově narozené klub. Přestože profesionální klub již platí peněz, aby trenéři a hráči muset najímat nové hráče - a to je další výdaje, a to jak jednorázové i trvalé (Zaměstnanci a mzdy). Kromě toho musí klub každoročně kontrolovat své účetní činnosti. Obecně platí, že to dává smysl najímat a jiné pracovníky kromě trenérů a hráčů, včetně právníků, kteří budou reprezentovat zájmy klubu a rozhodnout všechny otázky týkající se jejich působnosti. Stojí za to přemýšlet o náboru bezpečnosti, vašem lékařském týmu, skautů, kteří hledají nové hráče a dokonce se účastní přenosového trhu. Personál je dokonce jednoduchý, ale profesionální, klub obvykle zahrnuje několik desítek lidí, kteří nepočítají hráče.

  Pro potřeby klubu musíte mít své vlastní pole. Obecně platí, že mnoho nových klubů pronajmout na pole větších stadionech na pravidelném základě, takže stadion může být domovem prostor pro několik týmů. Velké kluby, samozřejmě, raději mít k dispozici celý stadion, dostat maximum ze vstupenek na zápasy, trénovat na svém oboru a dát hru do své druhé, nebo dokonce i několik klubů (které se obvykle skládají z mládežnických týmů) - jedná se o tzv farma-kluby, které tvoří záložní, rezervní personál hlavního klubu. Pravda, mít svůj vlastní farmářský klub je osudem superklubu, ale pro budoucnost je možné zvážit takovou perspektivu. Stavba stadionu bude stát velmi drahou záležitostí, na úkor může jít o desítky a stovky milionů rublů, a moderní projekty, které zahrnují infrastrukturu a jsou v souladu s mezinárodními normami, může stát více než jednu miliardu rublů. Je jasné, že začínající klub takový součet nikdy nedostane, takže si můžete přemýšlet o jednoduše pronájmu existujícího fotbalového hřiště. Avšak pokud budeme zvažovat náklady na budování pouze pole, pak pro relativně malé množství peněz to může být vytvořeno. Nejjednodušší projekt bude stát asi 10 milionů rublů, pole s dobrým pokrytím může být postaveno na 25-30 milionů. Navíc se získává více profesionálního vybavení, pole je uspořádáno, lidé jsou najati pro jeho údržbu. -Li dostatečné finanční prostředky, je lepší investovat do vlastního pole a stadionu, pak může přinést spoustu zisku klubu, a počet míst u vše závisí na jednom z nejvýznamnějších zdrojů příjmů. Pokud se tým dostane na novou úroveň, bude muset zapojit do vážné hospodářské soutěže, které potřebují více sofistikované zařízení, dostatečnou kapacitu, kvalitu služeb. Podle zákona v každém případě klub uložené určité požadavky, které nejsou v souladu s postavením klubu nepřijme, ale klub má stále tak, aby odpovídala jeho úroveň a neustále vyvíjet.

  Příjem klubu je tvořen z mnoha zdrojů. Některé kluby jsou financovány a téměř mluví jménem svého hlavního sponzora, který může být také vlastníkem tohoto klubu. Historie klubů Red Bull, kterou založila a podporuje stejná společnost a která využívá své kluby jako marketingový nástroj, je orientační. Ale díky podpoře takové velké společnosti bylo možné rychle rozvíjet kluby v několika zemích. Pokud najdete takového sponzora - nemusíte se bát o budoucnosti klubu, ale to jsou ojedinělé případy. Obvykle kluby uspět v ne příliš populárních soutěží, kde nás nevšiml, a pak začnou investovat do klubu, který se stane jejich reklamu. Samozřejmě, že sponzor má zájem o úspěch týmu, takže jsem připraven investovat peníze. Financování velkých týmů je nejen od hlavního sponzora, ale také od jiných organizací. Výrobci oděvů mohou například vydat bezplatnou formu s podmínkou inzerce své značky, reklama je umístěna na stadionu; Obecně platí, že reklama přináší klubu spoustu peněz a je umístěna tam, kde je to možné. Dalším zdrojem příjmů - to je cena přijetí do soutěže, s princem tým dostane určité procento nákladů na jízdenky, pokud se chová i na pronajatém poli. Vzhledem k tomu, že show přitahuje diváky. S vlastním stadionem a vyplněním v každém utkání můžete počítat s vážným ziskem. Malý zdroj příjmů (a slavných klubů - významný, i když ne nejdůležitější) - je prodej klubu věcí, to znamená, že replika formy, vlajky a další výbava. Klub může získávat finanční prostředky a vzhledem k tomu, že řečník na velkých soutěžích, zejména v případě, že dostane nějaké tituly a vyhrává ceny. Je pravda, že je to relevantní pouze u známých týmů. Nakonec některé kluby rozvíjejí mladé hráče, poté jsou přijaty do týmu a poté je prodávají na trhu transferů. Obecně platí, že bez příslušného finančník a ekonom, ale spíše stavu specialistů údržby v různých stupních, velký klub je to nemožné. Dát přesná čísla nemůže být mnoho z dnešních ruských klubů přinejmenším nominálně a zisk z jejich činnosti, ale majitelé nejsou podporovány kvůli zisku získaných bezprostředně po zápase, ale sponzory, pro které je klub reklamní platformu. Ale v každém případě, vyrobený slavný klub nepotřebuje finanční prostředky, proto může být takový podnik považovat za opravdu slibně multi-milion dolar příjmů.

  Shrneme-li, můžeme říci, že vytvoření amatérského fotbalového klubu není příliš nákladné (dokonce ani ve středně velkém podniku), ale je to docela vážná záležitost. S profesionálními kluby je všechno mnohem obtížnější, zejména proto, že v Rusku již existuje dostatek slavných týmů a může být velmi obtížné uspět. Takový projekt se v každém případě počítá do několika let a je tu spousta rizik. Chcete-li jít z amatérského klubu do superklubu, byl velmi malý počet týmů a mnoho z nich se nezdařilo.

  Mathias Laudanum
  (c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku.

  Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Fotbal

  Fotbal (z angličtiny. noha - noha, míč - míč) - nejoblíbenější týmový sport na světě, jehož cílem je vstřelit míč do soupeřovy brány vícekrát než tým soupeře v daný čas. Lopta v brance může být zakousnutá nohama nebo jinými částmi těla (s výjimkou rukou).

  Historie vzniku a rozvoje fotbalu (stručně)

  Přesný datum vzniku fotbalu není znám, ale můžeme s jistotou říci, že historie fotbalu má více než jedno století a postihla mnoho zemí. Míčové hry byly populární na všech kontinentech, o čemž říkají rozšířené nálezy archeologů.

  Ve staré Číně se objevila hra známá jako "Zuju", jejíž zmínka byla datována do druhého století před naším letopočtem. Podle FIFA v roce 2004 je považován za nejstarší z předchůdců moderního fotbalu.

  V Japonsku se tato hra nazvala "Kemari" (v některých zdrojích, "Kenatt"). První zmínka o Kemari se objevuje v roce 644 nl. V Kemari hrají v našich časech v Shinto útočištích během festivalů.

  V Austrálii byly koule vyrobeny z kůže krys, velkého močového měchýře, ze zkroucených vlasů. Bohužel se pravidla hry nezachovávají.

  V Severní Americe byl také předchůdce fotbalu, hra se nazývala "pasuckuakohowog", což znamená "se shromáždili, aby si zahráli míč s nohama". Obvykle se hry odehrávaly na plážích, míč se snažil vstřelit do brány asi půl míle široká, pole samo o sobě bylo dvakrát tak dlouhé. Počet účastníků ve hře dosáhl 1 000 lidí.

  Moderní fotbal byl vynalezen v Anglii v šedesátých letech minulého století.

  Základní pravidla fotbalu (stručně)

  První pravidla hry fotbalu byla představena 7. prosince 1863 fotbalovou asociací Anglie. Dnes fotbalová pravidla stanovená Mezinárodní fotbalovou asociační tabulí (IFAB), která zahrnuje FIFA (4 hlasů), stejně jako zástupci anglické, skotské, velšské a Severního Irska fotbalových svazů. Poslední vydání oficiálních fotbalových pravidel se datuje od 1. června 2013 a skládá se ze 17 pravidel, zde je stručný přehled:

  • Pravidlo 1: Rozhodčí
  • Pravidlo 2: Pomocní soudci
  • Pravidlo 3: Doba trvání hry
  • Pravidlo 4: Spuštění a obnovení hry
  • Pravidlo 5: míč je ve hře a není v hře
  • Pravidlo 6: Definice zachycení brány
  • Pravidlo 11: Mimo hry
  • Pravidlo 12: Porušení a neupřímné chování hráčů
  • Pravidlo 13: Penalizace a volné rany
  • Pravidlo 14: Stávka 11 metrů
  • Pravidlo 15: Házení míče
  • Pravidlo 16: Stírání proti bráně
  • Pravidlo 17: Corner Strike

  Každý fotbalový tým by se měl skládat z nejvýše jedenáct hráčů (to je to, jak moc může být na poli najednou), z nichž jeden je brankář a on je jediný hráč, který nemá hrát ruku v rámci pokutového území u brány.

  Kolik hráčů je v týmu?

  Tým sestává z 11 hráčů: deset hráčů na poli a jednoho brankáře.

  Fotbalový zápas se skládá ze dvou polovin po 45 minutách. Mezi polovinami je 15 minutová přestávka na odpočinek, po které týmy mění své brány. Tím je zajištěno, že týmy budou za stejných podmínek.

  Tým fotbalu vyhrává tým, který vstřelil více gólů do soupeřova cíle.

  Pokud týmy dokončily zápas se stejným skóre, pak je přiřazen remíza nebo jsou přidělena dvě další poloviny za 15 minut. Pokud skončí další čas v remíze, je přiřazena řada penalizací.

  Pravidla trestů ve fotbale

  Penaltový kop nebo trestný kop je nejzávažnější trest ve fotbale a je prováděn s vhodnou známkou. Při provádění střely na 11 metrů v brance musí být brankář.

  Penalta za trestní přestřelku ve fotbale je následující: týmy vedou 5 útoků na soupeřovu branku ze vzdálenosti 11 metrů, všechny útoky musí být provedeny různými hráči. Pokud po 5 útocích je penaltový rozstřel rovný, pak týmy pokračují v prolomení jednoho trestného páru, dokud se nezobrazí vítěz.

  Offsideová pozice ve fotbale

  Předpokládá se, že hráč je v offside pozici nebo v ofsajdu, pokud je bližší k soupeřové brankové čáře než míč a předposlední hráč soupeře, včetně brankáře.

  Aby hráči nemohli být ofsaid, musí dodržovat následující pravidla:

  • Je zakázáno zasahovat do hry (dotýkat se míče, která mu byla předána nebo která se týkala partnera v týmu);
  • je zakázáno zasahovat do soupeře;
  • je zakázáno získat výhodu vzhledem k jeho pozici (dotýká se míče, které se odrazí od sloupku nebo branky nebo od soupeře).

  Házená ve fotbale

  Pravidla fotbalu umožňují hráčům pole dotýkat se koule s jakoukoliv částí těla kromě rukou. Pro ruku je tým udělen volný kop nebo 11metrový kop, který hraje hráč družstevního týmu.

  Pravidla hry s rukama ve fotbale jsou dvěma důležitějšími body:

  • náhodný úder míče v ruce není porušením pravidel;
  • Instinktivní obrana proti míči není porušením pravidel.

  Žluté a červené karty

  Žluté a červené karty jsou znaky, které rozhodčí ukáže hráčům za porušování pravidel a nesporné chování.

  Žlutá karta je výstražným znakem a je jí udělena v následujících případech:

  • pro záměrné hry ručně;
  • za zpoždění;
  • za selhání útoku;
  • pro úder na píšťalku / výstup ze zdi (volný kop);
  • pro úder po píšťalce;
  • pro drsnou hru;
  • pro nesportovní chování;
  • pro spory s rozhodcem;
  • pro simulaci;
  • pro opuštění nebo vstup do hry bez souhlasu rozhodce.

  Červená karta ve fotbale je prokázána soudcem za zvláště hrubé porušení nebo nešportové chování. Hráč, který obdržel červenou kartu, musí opustit pole před koncem zápasu.

  Velikost fotbalového pole a značková čára

  Standardní pole pro velký fotbal je obdélníkový prostor, ve kterém jsou bránky (přední čáry) nutně kratší než okraj. Dále budeme zvažovat parametry fotbalového hřiště.

  Velikost fotbalového hřiště v metrech není jasně regulována, ale existují určité hraniční ukazatele. U národních zápasů musí být standardní délka fotbalového hřiště od brány k bráně do 90-120 metrů a šířka 45-90 metrů. Rozloha fotbalového hřiště se pohybuje od 4050 m 2 do 10800 m 2. Pro srovnání 1 hektar = 10 000 m 2. U mezinárodních zápasů nesmí délka bočních tratí přesáhnout rozmezí 100-110 metrů a čáry brány za 64-75 metrů. Doporučujeme FIFA rozměry fotbalového hřiště 105 o 68 metrů (plocha 7140 metrů čtverečních).

  Kolik je délka fotbalového hřiště?

  Délka fotbalového hřiště od brány k bráně by měla být v rozmezí 90-120 metrů.

  Označení pole se provádí stejnými čarami, šířka označení by neměla přesáhnout 12 centimetrů (řádky vstupují do oblastí, které omezují). Boční linie nebo okraj fotbalového hřiště se obvykle nazývá "obočí".

  Rozložení fotbalového hřiště

  • Středová čára je čára, která dělí pole na dvě stejné poloviny. Uprostřed středové čáry je střed pole o průměru 0,3 metru. Obvod kolem středu pole je 9,15 metrů. Stávka nebo přestupek ze středu pole začíná jak v poločasu zápasu, tak i další čas. Po každém gólu je míč nastaven také na střed pole.
  • Fotbalová branka se drží na trávníku paralelně s příčníkem.
  • Oblast fotbalového cíle je čára, která se koná ve vzdálenosti 5,5 metrů od vnější strany branky. Kolmo k brankové čáře jsou dvě pásma o délce 5,5 metru, orientovaná hluboko do pole. Jejich koncové body jsou spojeny čárou rovnoběžnou s cílovou čárou.
  • Trestní oblast - z bodů ve vzdálenosti 16,5 m od vnitřku každého bránku, v pravém úhlu k brankové čáře, jsou do pole vtaženy dvě čáry. Ve vzdálenosti 16,5 m jsou tyto tratě spojeny jinou čarou rovnoběžnou s cílovou čárou. Ve středu brankové čáry a ve vzdálenosti 11 metrů od něj je umístěna značka 11 metrů, je označena pevným kruhem o průměru 0,3 metru. V pokutovém území může brankář hrát s rukama.
  • Úhlové sektory - oblouky o poloměru 1 metr vycentrované v rozích fotbalového hřiště. Tato čára vytváří omezený prostor pro vytváření úhlových úderů. V rohu terénu jsou instalovány vlajky o výšce nejméně 1,5 metru a plátno o rozměrech 35x45 centimetrů.

  Označení pole se provádí pomocí linií, jejichž šířka by měla být stejná a nepřesahovala 12 centimetrů. Na následujícím obrázku je rozložení fotbalového hřiště.

  Brány pro fotbal

  Brána se nachází přesně uprostřed brankové čáry. Standardní velikost cíle ve fotbale je:

  • délka nebo šířka brány ve velkém fotbalu - vzdálenost mezi vertikálními sloupky (tyče) - 7,73 metrů;
  • výška brány - vzdálenost od trávníku k příčníku - 2,44 m.

  Průměr regálů a příčných nosníků by neměl přesáhnout 12 centimetrů. Brány jsou vyrobeny ze dřeva nebo kovu a jsou malované bílou barvou a také mají průřez tvaru obdélníku, elipsy, čtverce nebo kruhu.

  Mřížka pro branku ve fotbale musí odpovídat velikosti brány a musí být silná. Je obvyklé používat fotbalové sítě o velikosti 2,50 x 7,50 x 1,00 x 2,00 m.

  Výstavba fotbalového hřiště

  Norma výstavby fotbalového hřiště vypadá následovně:

  • Trávnatý trávník.
  • Podklad písku a štěrku.
  • Topné trubky.
  • Odvodňovací trubky.
  • Odvzdušňovací trubky.

  Obal na fotbalové hřiště může být přirozený nebo umělý. Trávní kryt vyžaduje dodatečnou péči, zejména zavlažování a hnojení. Trávní kryt neumožňuje více než dvě hry týdně. Tráva na poli je přinesena do speciálních rolníků trávníku. Velmi často na fotbalovém hřišti vidíte trávu dvou barev (pruhované pole), takže se ukázalo, kvůli povaze péče o trávník. Když kosíte trávník, stroj nejprve přejde na jednu stranu a potom na druhou a tráva leží v různých směrech (vícekotové sekání trávníku). To je děláno pro pohodlí určení vzdáleností a offsides, stejně jako pro krásu. Výška trávy na hřišti je obvykle 2,5 - 3,5 cm. Maximální rychlost míče ve fotbale v současné době je 214 km / h.

  Umělým krytem pro fotbalové hřiště je koberec vyrobený ze syntetického materiálu. Každá lopatka trávy není jen plastovým páskem, ale součástí komplexního tvaru. Aby byl umělý trávník vhodný k hraní, je pokrytý plnidlem z písku a pryžových čipů.

  Fotbal míč

  Jaký míč se hraje ve fotbale? Profesionální fotbalový míč se skládá ze tří hlavních komponentů: kamery, obložení a pneumatiky. Komora je obvykle vyrobena ze syntetického butylového nebo přírodního latexu. Obložení je vnitřní vrstva mezi pneumatikou a fotoaparátem. Podšívka má přímý vliv na kvalitu míče. Čím je tlustší, tím lepší je míč. Obvykle je podšívka vyrobena z polyesteru nebo z lisované bavlny. Obal sestává z 32 syntetických vodotěsných kusů, z nichž 12 má pentagonový tvar, 20 - šestihranný.

  Velikost míče pro fotbal:

  • obvod - 68-70 cm;
  • hmotnost - ne více než 450 g.

  Rychlost míče ve fotbale dosahuje 200 km / h.

  Fotbalový kit

  Povinné prvky sportovní sady hráče zahrnují:

  • Tričko nebo tričko s rukávy.
  • Nohavice. Pokud se používají, měly by mít stejnou barvu.
  • Gamaše.
  • Štíty. Měli by být zcela uzavřeny manžety a měly by poskytovat odpovídající úroveň ochrany.
  • Fotbalové boty.

  Proč fotbalisté potřebují gamaše?

  Kachny vykonávají ochrannou funkci, podporují nohu a chrání před drobnými zraněními. Díky nim jsou štíty.

  Brankářská fotbalová forma se musí lišit barevně od tvaru jiných hráčů a rozhodčích.

  Hráči nemají právo nosit oblečení, které by mohlo být nebezpečné pro ně nebo pro jiné hráče, jako jsou šperky a náramkové hodinky.

  Co hrají hráči šortky?

  Podtrusniki - těsné kalhotky pro kompresi těla. Barva a délka podřízených se nesmí lišit od barvy a délky spodního prádla.

  Standardní ustanovení ve fotbale

  • Počáteční stávka. Lopta míče ve fotbale se dělá ve třech případech: na začátku setkání, na začátku druhého poločasu a po brance. Všichni hráči družstva provádějící počáteční stávku musí být ve své polovině pole a jejich soupeři - ve vzdálenosti nejméně devíti metrů od míče. Hráč, který provede počáteční kop, nemá právo znovu se dotknout míče, než ostatní hráči udělají.
  • Kopí z branky a zavedení míče do hry brankářem. Vstup do míče do hry poté, co opustí brankovou čáru (na straně baru nebo přes příčku), a to vadou hráči útočícího týmu.
  • Házet míč z boku. Provádí hráč v terénu poté, co míč překročil hranici a opustil pole. Míč by měl být kopnutý z místa, kde byl v "out". Přehrávač, který přijímá příjem, musí čelit pole na postranní čáře nebo za ní. V okamžiku hodu se obě nohy hráče musí dotýkat země. Míč vstoupí do hry bez signálu od rozhodčího.
  • Úhlová rána. Vkládání míče do hry z rohového sektoru. Je to trest pro hráče bránicího týmu, který vyrazil míč z brankové čáry.
  • Trest a volné údery. Pokuta za úmyslné dotykání míče rukou nebo pomocí hrubých technik proti hráčům družstva.
  • Penalty kick.
  • Pozice v offside (offside).

  Rozhodčí ve fotbale

  Soudci sledují dodržování stanovených pravidel fotbalového hřiště. Pro každý zápas je jmenován hlavní rozhodčí a dva asistenti.

  Mezi povinnosti soudce patří:

  • Čas zápasu.
  • Zaznamenejte události zápasu.
  • Zajištění míče splňuje požadavky.
  • Poskytování vybavení pro potřeby hráčů.
  • Zajistit nepřítomnost neoprávněných osob na poli.
  • Poskytování péče / odstranění z pole zraněných hráčů.
  • Poskytující příslušné orgány zprávu o utkání, který obsahuje údaje o všech disciplinárních opatřeních proti hráčům a / nebo funkcionáře družstva, stejně jako všechny ostatní události, které nastaly před, během nebo po skončení utkání.
  • Zastavení, dočasné přerušení nebo zastavení zápasu pro jakékoli porušení pravidel, pro vnější rušení, zranění hráčů;
  • Podniknout kroky proti úředníkům týmů, které se chovají nesprávně;
  • Pokračujte ve hře do okamžiku, kdy míč opustí hru v případě, že hráč podle jeho názoru obdržel pouze drobná zranění;
  • Pokračujte ve hře, když tým, proti němuž byl trestný čin spáchán, využívá této výhody (zůstává s míčem) a trestá za počáteční porušení, pokud tým nevyužil očekávanou výhodu;
  • Potrestání přehrávače za závažnější porušení Pravidel v případě, že se současně dopustí více než jednoho porušení;
  • Zákon na základě doporučení jeho asistentů a rezervního rozhodčího.

  Soutěže

  Soutěže organizuje federace, pro každý turnaj jsou vypracovány vlastní pravidla, která obvykle specifikují složení účastníků, schéma turnajů a pravidla pro určení vítězů.

  • Světový pohár je hlavní mezinárodní fotbalovou soutěží. Mistrovství se koná jednou za čtyři roky, účast na turnaji může mít mužské národní týmy členských zemí FIFA všech kontinentů.
  • Konfederace Cup je fotbalová soutěž mezi národními týmy, která se koná jeden rok před mistrovstvím světa. Pořádané v hostitelské zemi Světového poháru. Na mistrovství se zúčastní 8 týmů: vítězové kontinentálního šampionátu, vítěz Světového poháru a tým hostitelské země.
  • Olympijské hry
  • Světový pohár klubu - každoroční soutěž mezi nejsilnějšími zástupci šesti kontinentálních konfederací.
  • Mistrovství Evropy je hlavní soutěž národních týmů pod vedením UEFA. Mistrovství se koná každé čtyři roky.
  • Liga mistrů UEFA je nejprestižnější každoroční evropský klubový fotbalový turnaj.
  • UEFA Europa League je druhým nejvýznamnějším turnajem pro evropské fotbalové kluby, které jsou členy UEFA.
  • UEFA Super Cup je mistrovství jednoho zápasu, ve kterém se setkávají vítězové Ligy mistrů UEFA a UEFA Europa League z předchozí sezóny.

  CONMEBOLE

  • Americký pohár je šampionát pod záštitou CONMEBOLu mezi národními týmy zemí tohoto regionu.
  • Libertadores Cup - pohár je pojmenován po historických vůdcích války za nezávislost španělských kolonií v Americe. To se řadí mezi nejlepší kluby v regionu.
  • Jižní Americký pohár je druhý nejdůležitější klubový turnaj v Jižní Americe po Libertadores Cupu.
  • Recopa Jižní Ameriky - analogický kontinentální Super Cup. Turnaj zahrnuje vítěze dvou hlavních klubových turnajů - Libertadores Cup a Juhoamerický pohár předchozího ročníku.

  CONCACAF

  • Gold Cup CONCACAF - fotbalový turnaj pro země severní, střední Ameriky a Karibiku.
  • Liga mistrů CONCACAF je každoroční fotbalový šampionát mezi nejlepšími kluby v zemích Severní a Střední Ameriky a Karibiku.

  Fotbalové struktury

  Hlavní fotbalovou strukturou je FIFA (Fédération internationale de football association), která se nachází ve švýcarském Curychu. Organizuje mezinárodní turnaje v celosvětovém měřítku.

  • CONCACAF (Confederation of North, Central American and Caribbean Association Football) je fotbalová konfederace Severní a Střední Ameriky a Karibiku,
  • CONMEFBOL (CONfederacion sudaMEricana de FutBOL) - jihoamerická fotbalová konfederace,
  • UEFA (Svaz evropských fotbalových asociací) - Svaz evropských fotbalových svazů,
  • CAF (Konfederace afrického fotbalu) - Africká konfederace fotbalu,
  • AFC (Asijská fotbalová konfederace) - Asijská konfederace fotbalu,
  • OFC (Oceánská fotbalová konfederace) - Konfederace fotbalu v Oceánii.
  2016-06-26

  Obsah fotbalového klubu

  Majitelé fotbalových klubů stále více uvažují o vývoji dětského a mládežnického fotbalu. Vidíme, že ve špičkových evropských klubech není tolik žáků, kteří pravidelně podporují hlavní tým. Ale nyní vedení mnoha klubů začíná uvědomovat si potenciální přínos, který slibuje úspěšná realizace programu rozvoje fotbalu pro mladou generaci.

  To především regionální identita fotbalového klubu - zařazení určitého počtu místních hráčů do týmu vám umožní zachovat jedinečnou tvář klubu a jeho spojení s místní komunitou.

  Druhý po druhém, ale ne na významu - finanční efektivnosti: Z pohledu účetnictví žáci své fotbalové akademie nejsou uznáváni jako přínos pro rovnováhu klubu. V případě převodu hráče do jiného klubu jsou všechny příjmy z jeho prodeje vykazovány jako zisk.

  Možnost prodeje domácích hráčů činí vzdělávání talentovaných hráčů velmi lukrativní strategií.

  A konečně, třetí - náklady na udržování fotbalových akademií nejsou zahrnuty do příslušných nákladů podle pravidel FFP (Financial Fair Play), ale zisk z prodeje absolventů akademií může být zahrnut do příjmu. Navíc žáci svých akademií mají zpravidla nižší očekávání v oblasti mzdy ve srovnání s hvězdnými hráči, kteří se přestěhovali z jiných klubů.

  Všechny tyto faktory společně vedou k závěru: úspěšný program pro rozvoj mládeže fotbalových klubů může pomoci splnit přísné požadavky na bodu zvratu, popsaných v FFP. To znamená, FC „Manchester City“ nedávno investovala 120 milionů eur na vytvoření nové akademie a odborné přípravy komplexu, což naznačuje, že vůdčí dokonce světové kluby mají silné finanční zázemí, zvážit program mládežnického fotbalu jako součást dlouhodobé strategie udržitelného rozvoje v souladu s pravidly FFP.

  Výcvikový proces a výběr

  Hlavním úkolem ve vzdělávání mladých hráčů různých věkových skupin je najít správnou rovnováhu mezi technickým a taktickým tréninkem hráčů. Se zvyšující se rychlostí ve fotbale se stává stále důležitější technický aspekt tréninku, bez ohledu na věk hráčů: v mladší věkové skupině individuální dovednosti může rozvíjet bez zásahu zvenčí, ve středních věkových skupinách zavést zvláštní technické školení pro pozice v obraně, záloze a útoku, senior skupiny se zaměřují na více taktických okamžiků hry.

  Zkušenosti a profesionalita ředitele akademie a koučovacího personálu jsou klíčem k úspěchu. Je důležité najít správnou rovnováhu mezi trenéry, kteří v minulosti byli profesionální fotbalisté a trenéři se všeobecným akademickým vzděláním.

  Kromě toho jsou pro nejslibnější děti uspořádány jednotlivé třídy. Rovnováha mezi jednotlivými lekcemi a týmovou činností se liší od klubu k klubu: v některých individuálních trénincích neexistuje v zásadě, v jiných je hlavní důraz kladen na ně.

  Kluby mají obecně dohodnutý hrací systém: 4-3-3 nebo 4-4-2 a 75% evropských klubů používá video analýzy a plány výcviku. Fitness tréninku ve většině klubů začíná 14 let.

  Jádrem úspěšné fotbalové akademie je správná sada mladých talentů a pro tyto účely je zapotřebí moderního a dobře organizovaného výběrového oddělení, které slouží k nalezení mladých talentů předtím, než je uvidí skautové z jiných klubů.

  Chov oddělení by měly úzce spolupracovat jak s sportovních a akademických oddělení, stejně jako s pomocnými odděleními klubu hledat pro mladé hráče nejen na jejich technické dovednosti, ale také s přihlédnutím k vzdělávací a psychosociální požadavky na uchazeče o. Soutěžit s ostatními kluby při hledání talentovaných hráčů není snadné, ale hlavní zaměření je vždy zaměřeno na úroveň kvality spíše než na počet mladých hráčů.

  Předpisy pro žáky

  Od 90. let. UEFA se snaží zvládnout nárůst počtu zahraničních hráčů hrajících v evropských lig, klubů, která pomůže zachovat svou národní identitu, a pro zajištění dobrých životních podmínek dětí a mladistvých (do 18 let) prostřednictvím zavedení různých pravidel a předpisů v poměru k minimálnímu počtu domácích hráčů v klubu týmu.

  Až do dokončení studií (zejména v souvislosti s Bosmanom a Simutenkov) mnoha evropských lig kvóty o počtu zahraničních hráčů může hrát v každém týmu, ale podle tohoto pravidla datových kvót byly nalezeny diskriminaci občanů EU a byly použity pouze pro zahraniční hráče zemí, které nejsou členy EU.

  Například anglický Premier League nemá pravidla týkající se maximálního počtu zahraničních hráčů nebo minimálního počtu žáků v klubu, kteří jsou současně na hřišti během zápasu. Většina hráčů FC Arsenal, FC Chelsea a FC Manchester United nemá anglický cestovní pas.

  V letech 2006-2007. kluby soutěžící v UEFA Champions League a UEFA Cup, by měly obsahovat alespoň 4 žáka klubu * tým 25 lidí, a to pouze 2 ze 4 by mohla být vyškolený jinými kluby v národní fotbalové ligy. ** Tato norma byla v letech 2007-2008 zvýšena na 6 žáků klubu. a až 8 v letech 2008-2009.

  * Žák klubu (místní vyškolený přehrávač) - hráč v klubu nebo sdružení ve věku 15 let (nebo, pokud je to začátek sezony, během které se obrací 15 let) na 21 let (nebo, je-li to je konec sezóny, během která se obrací 21), bez ohledu na státní příslušnost zapsané v současném klubu po dobu, kontinuální nebo přerušované, plné tři sezóny (t. j. periody, počínaje první oficiální zápas v příslušném národním šampionátu a končí s posledním oficiálním zápase mistrovství ) kalu 36 měsíců.

  ** Žák národní fotbalová liga (sdružení vyškoleni přehrávač) - hráči mladší 15 let (nebo, pokud je to začátek sezony, během které se obrací 15 let) na 21 let (nebo, je-li to je konec sezóny, během níž byl 21), bez ohledu na jeho národnost, zapsaná v klubu nebo několik klubů, které patří do stejné národní asociace, jejíž součástí je klub aktivní hráč má po dobu, kontinuální nebo přerušované, plné tři roční období nebo 36 měsíců.

  V roce 2008 se FIFA snažila obnovit národní identitu fotbalových klubů a nabídla pravidlo "6 + 5", tj. Každý klub musel nominovat nejméně 6 hráčů, kteří mohou hrát národní tým v zemi klubu. To bylo také myšlenka, že toto pravidlo by pomohlo snížit rostoucí rozdíl mezi velkými a malými kluby. Nicméně nebylo zavedeno do praxe, protože porušení pracovních zákonů v EU.

  Španělsko - příklad, který následuje

  Není překvapením, že španělské kluby se na úrovni mládeže staly nejúspěšnějšími kluby v Evropě, protože od roku 1993 získaly více mladých fotbalových soutěží než kterákoli jiná země. Úspěšný rozvoj dětského a mládežnického fotbalu v klubech, jako je Barcelona, ​​byl klíčovým faktorem pro dosažení těchto úspěchů.

  Úspěch fotbalové akademie FC Barcelona ukazuje, že 65% hráčů v současném základním týmu jsou žáci FC Barcelona Academy.

  Proč je Španělsko úspěšnější v rozvoji dětského a mládežnického fotbalu než v jiných zemích? Zde jsou některé skutečnosti:

  1. Ve Španělsku existuje systematický přístup k organizaci regionální a věkové struktury, kterou zavedla Královská španělská fotbalová federace.

  2. V zemi je dobře strukturovaný národní tým mládeže (U15, U16, U17, U18, U19, U20 a U21). Každá věková skupina má specializovaného trenéra a asistenta.

  3. Veškeré španělské trenéry mládežnických týmů sledují stejný styl hry (důraz na držení míče, ovládání míče v omezeném prostoru, nastavení rychlosti hry a technika návratu míče).

  4. Zpráva UEFA z roku 2008 ukázala, že ve Španělsku bylo téměř 2krát více autobusů (15 tisíc lidí) než v jiné evropské zemi. A to navzdory skutečnosti, že proces získání licence na koučování ve Španělsku může trvat asi třikrát déle než v Anglii.

  5. V souladu s konceptem rozvoje mládežnického fotbalu ve Španělsku je nesmírně důležité zvážit nejen schopnosti hráče, ale i jeho povahu.

  Anglická verze

  Od počátku anglické Premier League v roce 1992 probíhá program rozvoje dětského a mládežnického fotbalu rychlým tempem. V roce 1998 byl spuštěn systém fotbalových akademií.

  Následující otázky spadají do kompetence odboru rozvoje mládežnického fotbalu v Premier League:

  1. registrace hráčů a organizování zápasových programů v sezóně;

  2. Vytvoření platformy pro pravidelné setkání pracovníků akademie pro výměnu názorů a zkušeností;

  3. Profesionální rozvojový program pro sociální pracovníky mladých hráčů a trenérů;

  4. Zkontrolujte, zda velikost polí a formátů zápasů odpovídá věku hráčů.

  V Premier League je vzdělávací oddělení, které realizuje program pro rozvoj hráčů akademie z hlediska technologií, taktiky, fyzických aspektů, duševního rozvoje, životního stylu a sociálního zabezpečení.

  Premier League také připravuje formální vzdělávací programy pro všechny studenty ve věku 16 až 19 let, kteří podepsali dohodu o studiu na klubové akademii v Premier League.

  Kluby mohou získat až 30 hráčů v každé věkové skupině od U9 do U14; až 20 hráčů na skupinu od U15 do U16; až 15 hráčů na skupinu od U17 do U21. Přesto, vzhledem k tomu, že v hlavních družstvech fotbalových klubů Premier League není více než 25 hráčů, z nichž mnozí jsou cizinci, hráči z akademií nemají příliš velké šance na proniknutí do hlavního týmu.

  V současné době fungují oddělení rozvoje mladých hráčů profesionálních fotbalových klubů:  • nebo jako akademie (pod kontrolou Premier League);
  • nebo jako centra excelence (pořádaná fotbalovou asociací).

  Pravidla upravující činnost těchto dvou typů institucí jsou velmi podobné. Na území Anglie v současné době existuje 40 akademií a 35 středisek excelence. Fotbalové akademie se doporučuje vytvořit všechny kluby anglické Premier League. Zároveň více než 90% mladých hráčů, je absolventem akademií v Premier League klubů nebudou zahrnuty do základní struktury jejich klubů v budoucnu, a to pouze 1% dětí zapsaných v akademii ve věku asi 9 let, na konci bude mluvit na profesionální úroveň.

  V Anglii probíhá další etapa programu pro rozvoj dětského a mládežnického fotbalu. Premier League vypracovala plán rozvoje elitních hráčů (EPPP), který kluby provádějí od roku 2012. Deklarovaným cílem tohoto plánu je zvýšit na 50% počet hráčů v Premier League, kteří mají právo soutěžit o anglický tým. V současné době je toto číslo 39%. Cílem plánu je vytvořit světový vedoucí systém fotbalových akademií, který bude trénovat více domácích hráčů na vysoké úrovni.

  V rámci programu EPPP v Anglii byla vytvořena liga pro hráčky U21. Jeho hlavním účelem je umožnit hráčům získat herní zážitek a omezit propast mezi akademiemi a dospělým fotbalem. Týmy z 23 klubů kategorie "A" (17 týmů Premier League a 6 klubů anglického mistrovství druhé síly) jsou rozděleny do tří skupin - první, druhé a třetí národní skupiny.

  Plán EPPP a nová liga U21 jsou iniciativy Premier League. Funkcí Premier League je školení školitelů pro akademie. Týmy největší English fotbalové akademie se také podílí na evropském turnaji U19 «nové generace řady“ hráčů, ve kterém mladí hráči soutěží ve formátu Ligy mistrů. Účelem tohoto šampionátu je dát mladým hráčům příležitost zúčastnit se turnajů v evropském měřítku.

  Akademický zisk

  Na základě informací uvedených v diagramech můžeme rozlišit následující hlavní aspekty financování fotbalových akademií v Evropě:  • 50% fotbalových akademií má rozpočet nejméně 1,25 milionu eur;
  • více než 30% fotbalových akademií má rozpočet 2,5 milionů eur nebo více;
  • rozpočet 25% fotbalových akademií je nižší než 0,5 milionu eur;
  • 50% klubů utrácí méně než 6% svých rozpočtů na rozvoj vlastních akademií;
  • téměř 30% klubů v Evropě vynakládá více než 8% svých rozpočtů na rozvoj vlastních akademií.

  Z hlediska finanční efektivity fotbalových akademií lze vyvodit následující trendy:  • rozpočty téměř 50% fotbalových akademií v Evropě za posledních pět let významně vzrostly;
  • Nejvýznamnějšími výdaji pro typickou fotbalovou akademii jsou: náklady na zaměstnance (26%), náklady na infrastrukturu (15%) a smlouvy o hráčích (15%);
  • ve většině evropských fotbalových akademií je nejdůležitějším příjmovým bodem investice z klubu;
  • v průměru 8,6% žáků akademií podepisuje své první profesionální smlouvy s kluby, na jejichž akademii se angažují.

  Investice do fotbalové akademie jsou účinné pro kluby z finančního hlediska, protože tím kluby mají možnost ušetřit na převodech a mzdy domácích hráčů. Ve skutečnosti se průměrná cena fotbalové akademie v úvahu Evropě pouze 6% rozpočtu klubu, ale 60% z klubů vybraných Evropskou Club Association (ECA) pro výzkum věří, že jejich mládí akademie jsou zdrojem příjmů, a ne ztrátu. Více než polovina fotbalových akademií v Evropě má za cíl vytvářet přidanou hodnotu. Takové investice řeší další důležitý úkol - zvyšují loajalitu hráčů a fanoušků do vlastního klubu.