Myšlenka podnikání: jak otevřít solnou jeskyni

Haloterapie nebo solná jeskyně je velmi populární procedura, která se doporučuje pro mnoho nemocí. Tato služba je obzvláště oblíbená ve velkých městech, jejichž obyvatelé trpí znečištěním ovzduší.

Než začneme

Prozkoumejte vlastnosti této služby. V ideálním případě by měl být vlastníkem tohoto oboru lékař s příslušnou specializací. Pokud nemáte potřebné vzdělání, zvete terapeuta na spoluzakladatele nebo na pozici supervizora.

Hlavní rizika

Popularita haloterapie roste, ale většina potenciálních klientů ani neslyšela o tomto léčebném postupu. Je to poptávka ve velkých městech, které jsou charakterizovány vážným znečištěním ovzduší. Ale i v tomto případě je nutné investovat značné prostředky do popularizace nejen salonu, ale i samotného postupu. Pokud se rozhodnete pracovat v malé vesnici, budete muset rozšířit nabídku služeb. V opačném případě nemůžete vytvořit ziskovou firmu.

Místo:

Nejdůležitějším faktorem je pohodlí zákazníků. Ideální - centrální ulice a umístění v nejbližší blízkosti zastávek veřejné dopravy. Pro organizaci salonu je dostatek prostoru o rozloze 50 m². Speciální vybavení zaujímá přibližně 5 m². Měla by se nacházet v samostatné místnosti.

 • Halochamber.
 • Čekárna s recepcí.
 • Pokoj pro zaměstnance.
 • Hygienická jednotka.

Existuje mnoho požadavků na vybavení halokomory. Je důležité zajistit správný teplotní režim, nepřítomnost nadměrné vlhkosti a spolehlivou hydroizolaci, moderní ventilační systém a vzduchové filtry. Tato místnost by neměla být připojena k kanalizaci a zásobování vodou.

Zařízení

Nejdražším a nejdůležitějším zařízením je halogenátor. Je instalován v místnosti sousedící s halou a používá se k postřiku solného roztoku s požadovanou koncentrací. Také toto zařízení udržuje teplotu 20 ° C a vlhkost vzduchu 50%.

Zaměstnanci

Pro údržbu interiérových prací stačí čtyři zaměstnanci:

 1. Administrátor. Jeho povinnosti zahrnují všechny organizační záležitosti. Psaní lidí a vytváření skupin, přijímání plateb.
 2. Konzultant. Tento zaměstnanec musí mít lékařskou výchovu. Musí zjistit, zda mají klienti kontraindikace haloterapie. Konzultant by měl také informovat návštěvníky o výhodách postupu, vysvětlit pravidla pobytu ve slané místnosti. Musí mít vysokou kvalifikaci, dostatečnou k zodpovězení jakýchkoli otázek a poskytnutí lékařské pomoci v mimořádné situaci.
 3. Provozovatel. Tento pracovník odpovídá za provoz zařízení. Výrobci nabízejí školení v práci s halogenátory, ale pro tuto pozici je velmi žádoucí speciální vzdělání. Také povinnosti provozovatele zahrnují výběr hudby na pozadí, údržbu dalších zařízení.

Také, při první příležitosti byste měli najmout obchodníka. Konstantní a aktivní vyhledávání nových zákazníků, popularizace služby vyžaduje velké úsilí. Je lepší, aby na tuto pracovní místo odpověděla jedna osoba.

Dokumenty a licence

Registrační formulář závisí na počtu zakladatelů. Je-li vlastníkem firmy jedna, můžete vydat IP. Pokud je ve vaší společnosti několik zakladatelů, je lepší ukončit registraci právnické osoby. Pro tuto firmu lze zvolit zjednodušený daňový systém - 6% zisku. ОССД - 2 93.29 Ostatní služby v oblasti odpočinku a zábavy.

Ziskovost

V prvních měsících běžné pracovní zátěže je 30%. Se správnou organizací marketingové politiky bude salon navštívit nový zákazník. Zvláštností této služby je potřeba cyklu postupů. Počet zasedání závisí na nemoci a doporučení ošetřujícího lékaře. Pokud se po 3 až 4 měsících provozu zvýší pracovní zatížení na 45%, je to dobrý výsledek.

Marketing

Propagujte své služby všemi možnými způsoby. Reklama v médiích dává dobrý efekt, ale není to levné. Vynikající možností je spolupráce s klinikami a nemocnicemi. Pokud za přítomnosti indikace doporučují lékaři váš salon svým pacientům, poskytuje se stálý proud klientů.

Souhrn

Organizace salonu haloterapie vyžaduje značné investice. Díky správné organizaci práce a aktivní marketingové politice můžete dosáhnout vynikajících výsledků.

Jak otevřít solnou jeskyni nebo pokoj?

Krásu a zdravotnictví potěší spotřebitele s novými nabídkami na trhu s kosmetologií. A nyní mohou klienti dokonce bez návštěvy sanatoria zlepšit své zdraví a omlazovat. Samozřejmě, pro podnikatele jsou v této oblasti vynikající příležitosti pro rozvoj! Hlavní věcí je zvolit správný směr. Dnešní skvělý nápad byl otevřením solné jeskyně. Poptávka po tomto typu služeb je poměrně velká - a to je s minimální konkurencí. Odborníci již dlouho zjištěno, indikace a kontraindikace solná jeskyně, a spotřebitelé již ocenili veškeré kouzlo tohoto postupu - pokud kvalifikovaně přistupovat k podnikatelské činnosti organizace, je možné získat slušný příjem a rychle získat zpět za každou cenu.

Speleoterapie - léčba dýchacích orgánů bez léků, což znamená inhalování lidských mikročástic chloridu sodného. A látka, jak je známa, "zabíjí" mnoho patogenních bakterií. Taková zasedání se konají poblíž letovisek, kde se přirozeně objevuje spousta jeskyní s nánosy přírodní soli. Kurz léčby však trvá poměrně dlouhou dobu - obyvatelé velkých měst budou z toho jasně zbaveni. V tomto případě zůstává pouze haloterapie. Ve skutečnosti se jedná o stejnou speleoterapii, pouze jeskyně se solnými ložisky jsou uměle vytvořeny. Takže podnikání je postaveno - otevřete pokoj, kde jsou vytvořeny všechny podmínky pro obnovu zákazníků.

Zdálo by se, že obtížná věc je otevření slané jeskyně na návštěvu? Ale tady musí podnikatel myslet na mnoho nuancí. Za prvé, rozsah to pro uživatele je zcela nový (bude muset nějak upoutat jejich pozornost), a za druhé, je třeba vydat hromadu dokumentů a pečovat o celou kvalitní vybavení (což určitě bude mít odpad).

Tak jak otevřít solnou jeskyni nebo místnost od začátku, aby podnik začal přinášet trvalý vysoký zisk v budoucnu?

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 500000 rub.

Složitost zahájení podnikání je 4/10.

Jaké dokumenty se mají shromažďovat?

Pokud jednostranně otevřete firmu, zaregistrujte ji lépe ve formě IP - méně daní, méně běžných za papírování. Chystáte se otevřít lázně s celým seznamem služeb? Nedělejte bez LLC.

Centrum haloterapie může být registrováno pod různými kodexy oddělení vnitřních věcí: 93.29 "Ostatní zábavní a rekreační služby", 93.04 "Tělesná kultura a zdravotní činnosti". Hlavní věc není registrovat se jako klinika poskytující zdravotnické služby - jedná se o úplně jinou oblast činnosti zahrnující spoustu kontrol, kvalifikovaného personálu a velké finanční investice.

Náklady na registraci aktivit jsou nízké, pokud mluvíme o IP - ne více než 10 000 rublů. Pro tuto oblast podnikání si vyberte zjednodušený daňový systém - pravidelně odečtete 6% z vašich zisků z daní.

Franšíza nebo vlastní značka?

V souvislosti s popularitou tohoto směru dostal trh řadu nabídek od franchisorů - sítí pro jeskyně se slanou vodou, které nabízejí podnikatelům možnost otevřít podnik pod již známou značkou.

Soutěž solné jeskyně přebírá plnou podporu podnikatele od držitele práv této značky. Práce na franchisu vám ušetří čas na zahájení podnikání a další propagaci - nemusíte hledat pokoj, vybírat pokoj, promyslet prostřednictvím reklamní kampaně. Kromě toho mnoho firem nabízí podnikatelům a školení v řízení všech případů - počínaje organizací práce a ukončením výpočtu daňových odpočtů. Jak ukazuje praxe, solná jeskyně na klíč od franchisora ​​se vyplácí mnohem rychleji.

Máte v plánu otevřít sůl v jeskyni? Věnujte pozornost těmto společnostem, které pracují na základě franšízové ​​dohody - Sol +, Speleon, Halomed, Vita Breeze, Galofort, GaloPlus. Než se rozhodnete ve prospěch této nebo té franšízy, porovnejte podmínky spolupráce - v každé společnosti její nuance v servisní dohodě!

Chcete-li otevřít sůl jeskyně na povolení, to bude trvat 500,000-1500000 rublů. Vše závisí na podmínkách určité značky. Je samozřejmé, že během spolupráce bude nutné procento zisků odečíst franchisoru.

Pokud je solná jeskyně nebo místnost plánována jako podnik pod vlastní značkou, budou téměř stejné výdaje jako v případě povolení. Navíc existuje možnost uspokojit menší část nákladů - koneckonců vy vyberete zařízení (proč například nemůžete koupit použité zařízení a nábytek). Mějte však na paměti, že pak musíte nezávisle rozumět všem problémům - naplánovat reklamní strategii, zapojit se do brandingu budoucí společnosti, přemýšlet o návrhu prostor. Ale v budoucnu, pokud budete podporovat podnikání, můžete přemýšlet o prodeji franšízy vlastní značky.

Který pokoj je vhodný pro obchodní řízení?

Při řešení všech právních otázek současně hledáte vhodnou místnost, kde bude umístěn halocentr. Bude-li přemýšlet o dobrém místě pro instituci, bude mít stálý tok zákazníků.

Hlavním pravidlem při výběru dislokace slané místnosti je vysoká návštěvnost! V ideálním případě je vhodným místem v blízkosti dětských rozvojových center, zdravotnických a vzdělávacích zařízení, sportovních komplexů. Mnoho podnikatelů organizuje podnikání v budovách obchodních a nákupních center. Zákazníci by tam měli být pohodlní, aby se tam dostali. Nezasahujte do blízkosti parkoviště.

Pokud se podíváte na sanitární normy, pak jeden návštěvník sůl vyžaduje 3 m 2 volného prostoru. Takže při výběru vhodné místnosti je třeba vzít v úvahu plánovanou průchodnost instituce! Jak ukazuje praxe, pro organizaci salonu je dostatek prostoru 50 m 2. V tomto případě samotná solná místnost nesmí přesáhnout 25 m. 2. Ale potřebujeme další prostor pod administrativním stolem, kancelářské prostory pro návštěvníky a zaměstnance.

Pro začátečníky byste neměli koupit prostor pro solnou jeskyni nebo pokoj. Bude mnohem výhodnější si pronajmout plochu - méně startovacích nákladů, nemusíte si půjčit velké půjčky v bance.

Příprava prostor a potřebného vybavení

Nezávisle na vedení zařízení solné jeskyně je to nereálné - je nutná pomoc specializovaných firem! Propagovat trh a najít společnosti, jejichž činnost je zaměřena na vybavení halocenteru.

Existuje mnoho požadavků na fungování sůl - nemůžete to udělat bez odborníků. V průměru obnovit prostor pro pořádání rekreačních zasedání a nákup potřebného vybavení bude vyžadovat nejméně 450 000 rublů. Podívejte se na společnosti, které nabízejí služby s nejlepším poměrem cena / kvalita. Pravděpodobně je třeba využít pomoc firem, které se nacházejí v jiných městech - zde se berou i náklady na dopravu.

Jak jsou umělé solné jeskyně a pokoje:

 • Halogenátor. Toto je první zařízení v seznamu všech potřebných zařízení! Poskytuje halokomordu se solným postřikem požadované koncentrace. Také ve své funkci je udržovat požadovanou teplotu (18-20 ° C) a vlhkost (≈ 50%) v místnosti. Přemýšlejte o tom, jak nakupovat zařízení pro solnou jeskyni nebo místnost, určit typ halogenátoru. Existuje několik typů instalací - některé zařízení pracují ultrazvukovým způsobem, zatímco jiné dělí částečky soli. První možnost je lepší - takové zařízení funguje tiše a vytváří menší částice soli. Návštěvníci se v takových lázních budou cítit mnohem pohodlněji!
 • Podsvícení. Pro mnohé je solná jeskyně nejen místem, kde můžete zlepšit své zdraví. Někteří sem přijedou, aby si odpočinuli a odpočinuli si. A vnitřní osvětlení hraje důležitou roli. Je lepší namontovat světlo, jehož jas může být nastaven, což vytváří buď jasné světlo, nebo tlumené soumrak. Osvětlovací zařízení jsou instalována na stropě a stěnách podél soklových desek.
 • Vytvoření objemných reliéfů. Pro návrh salonu zcela odpovídá přirozené solné jeskyni, je třeba zvýšit krápníky a stalagmity. Odborníci za tímto účelem používají profesionální vybavení.
 • Hudební zařízení. Poklidná hudba v halocentre uvolňuje. Místnost je vybavena reproduktory.

Cena zařízení pro solné jeskyně bude záviset na její značce, kapacitě a vybavení. Největší výdaj je nákup halogenátoru. Průměrná cena halogenátoru pro solná místnost se v průměru pohybuje od 250 000 rublů. Nastavení osvětlení vyžaduje nejméně 70000 rublů. Chcete-li hrát hudbu v halocenteru, můžete si udržet 10 000 rublů.

Můžete koupit sůl pro sůl jeskyně od mnoha dodavatelů. Věnujte pozornost kvalitě výrobku. Prodávající musí mít všechny potřebné doklady, které potvrzují původ a složení soli. Faktem je, že zde jsou potřeba speciální produkty - používání mořské nebo himalájské soli v haloterapii není metodou schváleno!

Nezapomeňte na nábytek, který je třeba nainstalovat v solné jeskyni. Obecně platí, že v malém halocentru je sůl určena pro 5-7 osob. Koupit potřebný počet pohodlných křesel a lehátka, podnožky. Pro malé návštěvníky také poskytují nábytek. Chcete-li koupit interiérové ​​předměty, strávíte nejméně 30 000 rublů.

Organizace práce halocentra

Výhody a poškození solné jeskyně je již dlouho známo potenciálnímu cílovému publiku. Proto s řádnou organizací wellness salonu nebude k dispozici nedostatek klientů.

Podnikání je dobré, protože nemusíte přijímat vysoce kvalifikované specialisty. Veškeré organizační záležitosti (vstup na návštěvu, přijetí platby, poradenství) může provést správce. V budoucnu, kdy je instituce nerozkládána, je možné zapojit lékaře-terapeuta - odborník dá pacientům potřebná doporučení pro léčbu stávajících nemocí. Určitě přidáte prestiž k vašemu halocenteru - bude zde více zákazníků!

Při organizování rekreačních zasedání je několik funkcí, které je třeba vzít v úvahu:

 • Každá zasedání by se měla konat v přísně naplánovaném čase. Pro každý den bude nutné sestavit plán - počet lidí, kteří chtějí navštívit sůl, a čas, který se vezme do úvahy. Skutečnost, že halogenátor po 40ti minutách práce musí být znovu nakonfigurován - trvá asi 20 minut. Nerobte zákazníky čekat - naplánujte tak všechny zasedání předem! V průměru za 8 hodinový pracovní den můžete provádět procedury každou hodinu. Mějte na paměti, že ve všední dny v týdnu jsou skupiny návštěvníků pravděpodobně nedostatečné.
 • Ti, kdo pozdě navštívili solnou jeskyni, nemohou být do budovy dovoleni. Pokud otevřete dveře do místnosti, mikroklima bude narušena a všechny výhody postupu budou sníženy na "ne". Souhlasíte s klientem o druhém čase relace, abyste neztratili zisky.

Přemýšlejte o tom, jak nastavit náklady na návštěvu solné jeskyně. Společnosti nabízejí zákazníkům různé ceny - hodně závisí na umístění halocenteru. V průměru se cena pohybuje mezi 150 - 300 rublů za sezení. Pro děti je vstup levnější.

Jak rozvíjet firmu?

Když je obdržena licence k podnikání a halocenter je připraven otevřít své dveře zákazníkům, měl by podnikatel uvažovat o podpoře zařízení. Čím více lidí se dozví o zdravých zasedáních, tím více zisků získáte.

Reklama v sociálních sítích, v televizi a rozhlase, poznámky v tematických časopisech - zahrnují různé marketingové nástroje. Vynikající zpětná vazba je zaznamenána ve spolupráci s lékařskými a vzdělávacími institucemi - nechte zde brožury a prospekty o výhodách haloterapie. Pokud se vám podaří souhlasit s lékaři - nechte odborníky doporučit vaší pacientovi léčebnou instituci. Dávejte pozor na vytvoření webové stránky společnosti - zde se potenciální zákazníci dozví o službách a cenách.

Není obtížné přilákat zákazníky. Je mnohem obtížnější je permanentní. A pak se zaměří na zákazníka!

Zvažte následující body:

 • Podrobné konzultace návštěvníků, vysvětlení všech důležitých nuancí postupu - správce by měl být v této oblasti dobře obeznámený a nejlépe by měl být vyškolen.
 • Nabídněte slevy a propagace pravidelných zákazníků. Například ve všední dny nebo v brzkých hodinách můžete nastavit nižší ceny pro návštěvy wellness zasedání. Rychle vyvíjíte věrnost zákazníků vůči společnosti.
 • Dobrým nápadem bude prodej dárkových certifikátů, který si budou moci všichni návštěvníci koupit.
 • Maminky s dětmi často navštěvují zasedání. A pro ně by měla být zajímavá solná jeskyně pro děti. Můžete zde poskytnout malé hřiště.
 • Zamyslete se nad poskytováním slev některých kategoriím občanů - osobám se zdravotním postižením, veteránům, důchodcům.
 • Pokud jste již spustili několik skupin v sociálních sítích, pravidelně hrajte kupony za slevy nebo dárky mezi účastníky.
 • Pravidelně lze uspořádat bezplatné semináře, kde lékaři o přínosech postupu řeknou o způsobech léčby různých onemocnění.

Oblíbené publikace:

Jaký zisk očekáváte od podnikání?

Čistý zisk, který obdržíte od podnikání, bude záviset na stanovených nákladech na zasedání a na počtu zákazníků.

Chcete-li koupit halogenátor pro sůl a další zařízení, opravit prostory a zřídit práci instituce, bude to trvat nejméně 500 000 rublů. Pokud bude sálová místnost pro 7 osob plně obsazena v každém zasedání, budete moci obdržet 1400 rublů - při vstupním poplatku 200 rublů. Za 8 hodin denně získáte 11 200 rublů. Měsíční zisk v tomto scénáři bude 336 000 rublů (v případě denního halocentra). A příjmy mohou být ještě vyšší - existuje možnost udělat 12 hodinový pracovní den. S příslušným řízením případu zaplatíte všechny náklady za několik měsíců.

Podnikatelský plán solné jeskyně

Podnikání ve slaných místnostech přitahuje nové podnikatele s jejich významem a potenciálně velkým ziskem. Zvláště tato poptávka je ve velkých městech Ruska, kde lidé potřebují zlepšit zdraví, vyčistit plíce městského prachu a nečistot, a zejména mír a relaxaci. Navíc výhodou tohoto podnikání bude, že nevyžaduje milion investic a ziskovost může být docela působivá. Nabízíme obchodní plán pro solnou jeskyni, jejíž příklad vám pomůže s naplánováním vašeho plánu.

Shrnutí projektu

Otevřeme sůl (halocentrum) ve velkém městě, ve velkém prostoru pro spaní. Nabízíme k pronájmu prostor v prvním patře na aktivně zařízeném místě nedaleko zastávky metra a zastávky MHD. Je žádoucí mít několik kosmetických salonů a lékáren. Zařízení v naší sůl splňuje moderní standardy kvality. V městské solné jeskyni bude místo pro 7 návštěvníků.

Rozvrh sůl: od 10:00 do 21:00 každý den bez víkendu.

Salonek je vhodný pro děti i dospělé. Pro děti je k dispozici dětský koutek se stolem, židlemi, barvením a kinetickým pískem, takže si mohou vychutnat solné procedury.

Je vhodnější, aby školy, zahrady a vládní úřady, stejně jako kancelářské budovy, byly blízko.

 • Ženy od 30 do 50 let (40%).
 • Muži od 30 do 50 let (40%).
 • Děti (10%).
 • Starší lidé (10%).

Hlavní obchodní rizika:

Náš obchodní plán solné jeskyně s výpočty bude uvádět počáteční a týdenní náklady, bude se brát v úvahu náklady na reklamní kampaň a protikrizová strategie, umožní vypočítat odhadovaný zisk.

Registrační formulář

Chcete-li zahájit činnost, zaregistrujeme se u daňového úřadu. Požadujeme certifikát IP. Vybíráme tuto formu podnikatelské činnosti. organizace, kterou máme malou, je třeba ušetřit čas a peníze na podávání zpráv a placení daně z příjmů.

Je také nutné vybrat příslušný kód OKVED 93.04 "Fyzikální kultura a zdravotní činnosti", který nám umožňuje jednat o zlepšení fyzického stavu a zajištění pohodlí našich zákazníků. Kromě toho je nutné vzít pro získání povolení k výkonu činnosti podle OKVED 93.04 osvědčení o zápisu do rejstříku trestů, a to je prováděno asi měsíc, toto musí být vzato v úvahu.

Při výběru formy podnikatelské činnosti zvolíme okamžitě zjednodušený daňový systém a 15% daňových odpočtů (výnosy mínus výdaje).

Pro registraci a registraci budeme potřebovat zhruba 20 tisíc rublů.

Hledání pokojů

Vybíráme nebytové prostory v prvním patře budovy s celkovou plochou 85 m2 m.

 • Na ošetřovnách (halochambers) přidělujeme 2 pokoje: 20 m2 m pro dětskou halovku a 30 metrů čtverečních. m - pro dospělé.
 • Na recepci s recepcí a pohovkou je 15 metrů čtverečních. m.
 • Na koupelně - 10 náměstí. m.
 • Na salonku - 10 metrů čtverečních. m.

Náklady na prostory budou 50 tisíc rublů měsíčně.

Nezbytně v budoucí solné místnosti je nutné provést příslušnou opravu.

Nákup zařízení

Existuje mnoho požadavků na uspořádání sůl. Důležité je zajistit správný teplotní režim v halokamerě, neměla by existovat nadměrná vlhkost, vytvářet spolehlivou hydroizolaci a také byste měli zajistit moderní ventilační systém a vzduchové filtry. Také měsíčně bude nutné zaplatit účty ve výši 15 tisíc rublů.

Stěnujeme stěny a strop se solnými cihly a ozdobíme halokomory ve formě skutečné solné jeskyně. To je zvláště jasné, pokud přidáme design s posypávanými krystaly soli. Přitahuje zákazníky a vyvolává pozitivní emoce při návštěvě halokomory. Také je zvážena možnost vytvořit transparentní hvězdné nebe na stropě, které ve spojení se solnými krystaly vypadá neuvěřitelně krásně.

To samozřejmě bude vyžadovat značné investice nejméně 300 tisíc rublů, ale stojí za to.

Myšlenky podnikání od začátku

Sůl jeskyně jako podnikání

Vladis »Před více než rokem

Sůl jeskyně jako podnikání

Administrátor »Před více než rokem

Vladis »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

Vladis »Před více než rokem

Vladis »Před více než rokem

Vladis »Před více než rokem

Vladis »Před více než rokem

Evgenia »Před více než rokem

Sergey N. »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Lyudmila Dobrenkaya »Před více než rokem

Lyudmila Dobrenkaya »Před více než rokem

Lyudmila Dobrenkaya »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Nikolay_ru »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Maratka »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Jaro »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Lyudmila Dobrenkaya »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

AlinaOrlova »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Tamara32 »06 října 2017, 01:37

Administrátor »06 října 2017, 19:39

Lily1 »23. října 2017, 07:51

Administrátor »23. října 2017, 16:39

Lyudmila Nikolayevna »20. listopadu 2017, 20:35

Administrátor »21. 11. 2017, 14:56

Elena Bykova »7. ledna 2018, 17:20

Natalia Vasilievna »01 únor 2018, 21:52

Administrátor »02 únor 2018, 07:25

Dasha-Vasilek »03 únor 2018, 15:32

Nikitaa »12. února 2018, 00:08

Idea pro podnikání č. 100: výpočty a nuance otevření solné jeskyně

V podnikání je nesmírně důležité neustále hledat neobvyklé a zajímavé podnikatelské nápady, zvláště ty, které nebyly vyvinuty dříve, ale měly velké vyhlídky. Jednou z takových možností je otevření halokomory, jakmile je v CIS zvláště populární. Jak otevřít solnou jeskyni od začátku? Výpočty, nuance, zpětná vazba, stejně jako doporučení týkající se modernizace projektu a vypracování finančního podnikatelského plánu budou v tomto článku diskutovány dnes.

Co je tento projekt?

Tyto instituce mají od 19. století velkou historii, protože sláva halochambers je značná. Předpokládá se, že pomáhají léčit lidi. V podstatě bojovali s následujícími onemocněními:

 1. Bronchiální astma.
 2. Rhinitis.
 3. Sinusitida.
 4. Bronchitida.
 5. Pollinóza.
 6. Studené.
 7. Stresující stavy, nespavost, atd.

Určete publikum

Největší poptávka je ve velkých regionálních městech s klimatem škodlivým pro životní prostředí, například v Čeljabinsku nebo Norilsku. Nejvýnosnějším obchodem bude otevření solných místností ve městech, které jsou družicemi velkých průmyslových podniků.

Taková místa pomohou pracovníkům a běžným obyvatelům zlepšit své zdraví prostřednictvím pravidelných návštěv kamery a získáte stálý příjem. Kromě pracovníků klientská základna obvykle zahrnuje:

 • Děti (do 18 let) - trpí alergickými reakcemi, bronchiálními a plicními onemocněními, stejně jako dalšími onemocněními v oblasti ORL. Pravidelná kampaň s dítětem v takové halo místnosti pomůže vyléčit nemoc, jako je nachlazení, a také slouží jako preventivní opatření pro reinfekci.
 • Zralí dospělí (30-50 let) - hlavní obyvatelka takových průmyslových a prostě velkých regionálních měst. Často bývalí byli kuřáci, protože pravděpodobně mají problémy s plicemi a bronchiálními trubičkami. Stres není pro dospělé cizí, protože pravidelný výlet do solných jeskyní pomáhá těmto lidem odpočívat od městských rozrušení a zlepšovat jejich zdraví.
 • Starší lidé (50 let a starší) - obvykle sůl mini miny otevřít s velkým výpočtem na tyto osoby. Mají celou "kytici" onemocnění, chtějí jen odpočinout a pokud možno zlepšit své zdraví. Nelíbí se znovu léčit léky a léky, protože se bojí chemie, protože věří recepty lidí a přírodní "léky", včetně solných jeskyní.

Připravujeme dokumentaci

Pokud otevíráte podnik samostatně a nejednáte se přímo s právnickými osobami, postačí registrace jednotlivého podnikatele.

Ale aby bylo možné pokračovat ve všem ostatním, má možnost rozšířit se na celou síť halochambers, je nutné zaregistrovat LLC. Při výběru daňového systému by měl začátečník zjednodušit. Také je třeba upřesnit kódy soudu. Pro tento projekt je to 2 93,29.

Kromě toho bude nutné, aby lokalita přinesla požadavky SES a požární služby.

Vyberte si výhodné místo

Místo by mělo být umístěno poblíž rozvinutého dopravního uzlu nebo někde v kulturním centru města, takže je vysoká dopravní kapacita lidí. Stačí si pronajmout instituci o rozloze 50 m2, která ji následně rozdělí na několik zón:

 1. Halo pokoj.
 2. Pracovní místnost.
 3. Čekárna pro návštěvníky.
 4. Šatna.

Provedením stejného plánu solné jeskyně nezapomeňte na to, že by měl být organizován v souladu s určitými požadavky. Musí udržovat určitou teplotu v sobě, neměl by mít nadměrně vlhkou atmosféru, musí být dobře větrán ventilací a musí být vybaven speciálními vzduchovými filtry.

Proto nelze předpoklady připojit k obecnému odtoku vody a vodnímu kanálu. Mezi jinými, nemůžete barvit ani bělit strop a stěny místnosti, můžete pouze lemované bloky mořské soli, soli cihly jsou vhodné.

Hlavní věc je, že děti jsou pod kontrolou dospělé osoby. Kromě dětí je nutné pečovat o osoby se zdravotním postižením, a dát jim zvláštní podmínky.

Vykupujeme vybavení

Chcete-li správně vybavit halochomorovou místnost, musíte se obrátit na speciálně vyškolené lidi. Ze zařízení budete potřebovat:

 • Halogenátor - dávkuje solný sprej v správné koncentraci. Stejné zařízení řídí údržbu určité teploty v této místnosti (asi 20 stupňů), stejně jako vlhkosti (na úrovni 50 procent). Má několik typů: ultrazvukové a mleté ​​soli. Je lepší vzít halogenátor, pracující na ultrazvuku, aby se zvýšila úroveň komfortu pro návštěvníky.
 • Podsvícení - jsou vynikající možností pro odpočinek po rušném dni nebo celý týden. Správně zvolené osvětlení v tomto případě může člověku pomoci rychle se uvolnit. Pokud je to možné, budete potřebovat žárovky, jejichž jas může být nastaven nezávisle, v závislosti na preferencích zákazníků.
 • Hudební systém je mimořádně potřebný k udržení klidné atmosféry uvnitř místnosti. Umožňuje zahrnout hudbu pro meditaci, která nastaví návštěvníky do jisté harmonie. Stojí za to koupit několik reproduktorů a uspořádat je po obvodu.

Zaměstnáváme zaměstnance

Solná místnost jako podnik potřebuje pomoc, konkrétně při náboru určitého zaměstnance. Tyto projekty obvykle obsahují následující volná pracovní místa:

 1. Správce - zaznamenává jasnou organizaci práce, je zodpovědný za zaznamenávání klientů, naplánování pokoje a přijímání plateb za služby. Často nejprve vlastník sám spravuje své podnikání.
 2. Konzultant - pracuje přímo s návštěvníky. Přijme všechna zdravotní upozornění od klientů, aby zabránila kontraindikaci před provedením služby. Musí mít lékařskou výchovu. Doporučuje se přijmout postkomocné, trpělivé a okouzlující lidi, kteří mohou být podrobně informováni o činnosti projektu a jsou přístupní všem návštěvníkům. Kromě toho by jeho kvalifikace měla být dostatečná pro okamžitou lékařskou pomoc.
 3. Provozovatel - tato práce jsou prováděna lidmi, kteří jsou zběhlí v technologii a mají speciální technické vzdělání. Dívá se na pokoj a konkrétněji na své vybavení, odstraňuje poruchy, přebírá hudbu na pozadí a upravuje správné okamžiky.
 4. Obchodník je nutností pro vyvíjející se projekt, který se stane opravdovým ziskem. Důvod byl již popsán výše: povinné přilákání nových zákazníků.
 5. Účetní - se zabývá kontrolou uskutečněných finančních transakcí, plnění požadavků a odpovědností na straně projektu, jakož i provádění nezbytných dokumentů.

Je vhodné najmout další personál údržby, jako je čistič a bezpečnostní stráž. Zvláště by se měla starat o ochranu, najímat dva speciálně vyškolené osoby nebo podepsat dohodu s bezpečnostní službou.

Zabýváme se propagací a reklamou

Přemýšlejte o dobře organizované reklamní kampani. Je důležité, aby byl projekt současně prezentován jako zábavný a lékařský.

Jako alternativu rozvíjejte myšlenku užitečnosti halových místností prostřednictvím spolupráce se skutečnými zdravotnickými institucemi. Ujistěte se, že vytváříte dobře navržené brožury a vizitky.

Reklama mohou být dána samotnými lékaři. Poskytnou pacientům možnost účastnit se vašich akcí, jako je bezplatná zkušební konzultace a poskytnou vám podrobné informace o organizaci. Ale musíte být ochotni zaplatit úroky.

Bude zcela nadbytečné vytvořit vlastní projektové místo, které by mělo obsahovat úplné informace o samotných solných jeskyních, o projektu, o slevách a nabídkách.

Dáte příležitost uspořádat relaci prostřednictvím webu, což je vhodné pro mnoho moderních lidí. Mimochodem, dobrým nápadem bude otázka slevy na zpětnou vazbu zanechanou na webu.

Počítáme s náklady na začátku

Pomáhá majiteli podniku pochopit, jak užitečné pracovat s nápadem, který si zvolil, jak to stojí za jeho otevření a jaké náklady budou potřebné pro jeho údržbu.

Abyste mohli alespoň zhruba pochopit, který startovací kapitál je zapotřebí, sestavili jsme tabulku výdajů na standardní halokomory. Jako vzorek - sůl pro 10 osob, která se nachází v centru velkého regionálního města.

Podnikatelský plán sůl

V dnešní době se stále více lidí chystá otevřít rychle prodávaný, požadovaný a moderní obchodní komplex "solná jeskyně" pro podnikání. A tým společnosti "Global Group" to pomáhá dělat to více než pět let na celém území Ruska a zemích blízkého zahraničí. Zvažte všechny výhody a nevýhody, náklady a zisky tohoto podnikání. Podle našeho výzkumu počet umělých solných jeskyní jako podnikání, od roku 2014 do roku 2016 vzrostl v Ruské federaci o 528 kusů.

Jak otevřít solnou jeskyni? - Zde je zodpovězena tato otázka.

Ale nejprve si určit, zda chcete mít ziskový, zajímavý, společensky orientovaný a užitečný obchod?

V první fázi se podívejme na to, kolik konkurentů máte ve svém městě, kolik volného místa! V horní nabídce našeho webu najdete v sekci "Najdi nejbližší" svou lokalitu.

Zvažte příklad výstavby solné jeskyně v krásném městě Kostroma.

Od května 2016 je v našem adresáři 6 organizací přístupných veřejnosti. Na mapu se podíváme podle jejich umístění.

První etapou je podívat se na zeměpisnou polohu vašeho podniku na mapě města a vybrat si pokoj podle kritérií a požadavků, které jsou optimálně vhodné pro umístění solné jeskyně pro podnikání.

Vezměte prosím na vědomí, že požadavky na otevření solné jeskyně s lékařským licencí se liší od požadavků na prostor pro provoz bez lékařského povolení na základě požadavků SanPiN, Roszdravnadzor a dalších regulačních orgánů.

Na pozadí našich zkušeností vám doporučujeme otevřít "solné pokoje" s rozlohou minimálně 18-20 m2. S takovou oblastí může být osm lidí současně.

Přibližný plán investic a návratnost investic pomocí příkladu výstavby solné jeskyně:

obchodní plán sůl jeskyně

Chcete-li získat odhad nákladů. Ponechte aplikaci na našich webových stránkách a náš manažer Vám poradí!

Na základě výsledků výpočtů shrnujeme hlavní ukazatele:

Plocha solné jeskyně je 20 m2. - Počet klientů na relaci (40 minut) - 8 osob.

Počet zasedání - 11 kusů. - Náklady na jedno místo jsou 200 rublů.

Pracovní dny měsíčně - 30 dní (v průměru)

Total: ten vzorec vynásobením - 8 * 11 * 200 * 30 = 528 tisíc rublů měsíčně s 100% účast, to vážená průměrná úroková sazba (pro přehled existujících majitelé Solné jeskyně) je 54% * 528 000 rublů = 285 120 rublů - průměrné roční příjmy za měsíc v jedné solné jeskyni!

Naše společnost nabízí nejen výstavbu hotového podnikání s volným franchisingové federální sítě solných jeskyní, která je podle našich zkušeností a zpětné vazby od našich zákazníků je rentabilní a nákladově efektivní, ale také pomoci stávající společnosti na novou úroveň, a to prostřednictvím modernizace solné jeskyně, nastavení informačních produktů, poradenské produkty, zlepšení služeb a rozšíření služeb prostřednictvím dodatečného vybavení a souvisejících výrobků.

Aby byl výsledek přípravných prací funkční a zcela připravený k použití ve fyziologickém roztoku, musí být podnikatelský plán vypracován podle všech pravidel. Je zřejmé, že budoucí majitel bude brát v úvahu jak obecné tržní trendy, tak vývoj trhu v konkrétním městě nebo regionu.

Správně formulovaný a správně formulovaný obchodní plán speleocamery umožní realizaci cíle v několika posledních krocích, aby se později nevyskytl.

Obchodní plán speleokamery, halochambers

Podnikové plánování je současně několik aspektů, které jsou důležité pro jakoukoli sféru, a to i pro obsluhu klientů, kteří chtějí využít služby haloterapie:

 • účtování tržních trendů, charakteristik trhu a požadavků zákazníků;
 • odhady nákladů (je důležité, aby byl sestaven plnohodnotný obchodní plán sůl s výpočty);
 • časový plán nadcházející práce s uvedenými ukazateli zatížení a očekávaným příjmem.

Z gramotnosti přístupu budoucího majitele přímo závisí na tom, jak stabilní a efektivní bude jeho halokomorka fungovat; Podnikový plán hraje k tomu klíčovou roli.

Podnikatelský plán: halocentrum

Chcete-li otevřít plnohodnotného, ​​schopného přijímat návštěvníky a obsluhovat je podle nejnovějších standardů, halocenter, bude třeba podnikatelský plán promýšlet v každém detailu. Plánování instituce v předstihu, její majitel může poskytnout mnoho rizikových a nepříznivých situací, aby nedošlo k překvapení.

Četné problémy, které pronásledovaly nezkušené podnikatele, by ve skutečnosti existovaly pouze teoreticky, kdyby jim byla věnována dostatečná pozornost ve fázi plánování. To se týká nejen osvědčených pracovních oblastí, ale také těch nejinovativnějších. Proto by obchodní plán solné jeskyně měl být co nejpodrobnější.

Otevřete solenskou jeskyni - obchodní plán

Je třeba si uvědomit, že před otevřením solné jeskyně musí být podnikatelský plán nejen sestaven, ale také smířen. To je relevantní ve všech případech - jak při hledání investorů, tak při plánování samotné činnosti.

Je-li věc přiblížil správně a vyhnout se chybám, špatné kalkulace, nedbalosti a zanedbávání, bude obchodní plán solné jeskyně je hlavním nástrojem pro jeho další rozvoj.

Připravený obchodní plán: solná jeskyně

Podle zavedeného plánu prodeje je ukazatel 497 tisíc rublů měsíčních výnosů dosažen po dobu 3 měsíců. práce. Doba návratnosti je plánována na 11 měsíců práce.

1. Shrnutí projektu

Cílem projektu je otevření solné jeskyně, která funguje na principu halokomory ve městě Rostov-na-Donu.

Poptávka po haloterapii ve vybraném regionu je vysoká. Mezi nejběžnější patří onemocnění dýchacího systému podle statistik. Potenciální publikum se rozšiřuje díky tomu, že lidé navštěvují sůl jako prostředek prevence respiračních, kožních onemocnění, onemocnění nervového systému.

Hlavní služby solné jeskyně jsou:

1. provádění aerosolové terapie pro dospělé a starší osoby;

2. Provádění aerosolových terapií pro děti.

Vyhodnocení faktorů a jevů ovlivňujících vývoj projektu, jakož i analýzu silných a slabých stránek projektu ukázaly, že jeho realizace představuje ziskovou investici. Celková investice činí 1,14 milionu rublů.

Podle zavedeného plánu prodeje je ukazatel 497 tisíc rublů měsíčních výnosů dosažen po dobu 3 měsíců. práce. Doba návratnosti je plánována na 11 měsíců práce.

* po dobu 3 let práce

2. Popis průmyslu a společnosti

Cílem projektu je výstavba solné jeskyně (místnost se solnou místností s principiálním provozem halokomory) v Rostově na Donu. Halo komora napodobuje přírodní sůl jeskyně a používá se v rekreačních a rekreačních a rekreačních objektech. Hlavní terapeutickou hodnotou je vzduch ze slané jeskyně, který je v určité koncentraci nasycen jemně dispergovaným solným aerosolem.

Výhodou solné jeskyně je to, že nevyžaduje vazbu na žádné zdravotnické zařízení, SPA-salon nebo sportovní komplex. Chcete-li jej organizovat, nebudete potřebovat lékařskou licenci, stejně jako zaměstnávat pracovníky s vyšším lékařským vzděláním - nemusíte mít žádné speciální dovednosti k práci. Solná jeskyně je zaměřena na široké cílové publikum. Firma má rodinný formát. Mezi další významné zákazníky - matky s dětmi, rodiny s dětmi a starší lidi, kteří trpí Bronchopulmonální, kožních onemocnění, onemocnění horních cest dýchacích, nebo chtějí strávit profylaxe pro prevenci těchto chorob a posílení obecné a místní imunity.

Trh solných jeskyní je považován za jednu z nejslibnějąích oblastí v oblasti rekreačních a zdravotních sluľeb a je ve stádiu jeho vzniku. To vysvětluje rychlé zadržování zón volného trhu síťovými projekty. Konkurence v této oblasti podnikání je stále nízká. Solné místnosti pracují v podstatě s lékařskými a SPA-centry a jsou jednou ze součástí celé řady služeb, které brání umístění solných jeskyní jako samostatné podnikání.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Nejpopulárnější speleoterapie se nachází ve středním pásmu země, kde je úroveň soutěže mezi solnými jeskyněmi mnohem vyšší než na jihu. Zčásti to lze vysvětlit konkurencí s volně žijícími zvířaty - Donskoy Krai nezaznamenává nedostatek rekreace. V tak rozsáhlém megalopolisu jako Rostov-na-Donu se však očekává, že poměrně nový a neznámy způsob obnovy a rekreace bude podceňován. Velkým městem je znečištěný vzduch, velké množství lidí, chronická únava obyvatelstva. Problémem pro občany je, že lidé nechodí do nemocnic s takovými problémy, upřednostňují fronty a utrácejí nervy doma. Proto popularita bude používat zařízení, za nízkou cenu nabízí wellness a rekreačních služeb, je však zásadně liší od toho, jak se nemocnice halochamber high efekt z poskytovaných služeb vytvářejí jedinečnou atmosféru díky instituci.

Samotná solná jeskyně je prostor o celkové ploše 40 metrů čtverečních. metrů, který se nachází v prvním patře vícepodlažní budovy a má samostatný vchod. Rozloha je 20 metrů čtverečních. metr je přímo obsazen sálovou místností, kde se konají aerosolové terapie. 11 m2 metrů je obsazeno recepcí a čeká. 5 m2 metry na technickou oblast - tzv. "obsluhu", kde se nachází halogenátor a jsou uloženy rezervy aerosolu. Další 4 čtverečky. metr zaujímá koupelnu. Umístění solné jeskyně je velká vícepodlažní část pro spaní s výpočtem 100 tisíc lidí pro solnou jeskyni. Poloha je vzdálená 150 m od zastávky veřejné dopravy s parkováním pro návštěvníky.

Struktura řízení sůl je jednoduchá. Řízení provádí majitel projektu, který může řídit firmu bez trvalé přítomnosti. Většinu funkcí vykonává administrátor, který připravuje poskytování služeb haloterapie, radí návštěvníkům o vznikajících problémech, zaznamenává záznamy a záznamy a přijímá příchozí hovory. Pracovní program zaměstnanců je posunut v režimu 2/2, na plný úvazek od 10:00 do 22:00.

Investiční náklady na opravu a návrh solné jeskyně jsou vypočteny na základě průměrných tržních cen společností zabývajících se výstavbou solných jeskyní - a činí 530 tisíc rublů. Náklady na vybavení sůl, recepce a technická zóna a koupelna jsou 410 tisíc rublů. Celkem spolu s náklady na doručení - 1,14 milionu rublů, které jsou převzaty z osobních úspor (nepoužívají se úvěrové fondy).

Jako forma vlastnictví byla vybrána IP se zjednodušeným daňovým systémem (zdanitelný předmět - příjem). Hlavní obchodní a řídící funkce jsou přiřazeny majiteli.

3. Popis služeb

Za prvé, solná jeskyně je navržena tak, aby poskytovala služby zajišťující zotavovací a relaxační procedury, které se vyrábějí ve slané místnosti, která je určena pro 6 návštěvníků za sezení. Přerušení mezi sezeními je 20 minut. Doba trvání jedné návštěvy je 40 minut. Slaná jeskyně pracuje 7 dní v týdnu, zasedání se koná na začátku každé hodiny. K dispozici je 12 zasedání denně. Solná komora pracuje 358 dní v roce (solná jeskyně nefunguje 1-3 leden, 23. únor, 8. března, 1. a 9. května). Jako konkurenční výhodu získávají návštěvníci řadu doplňkových služeb, které nevyžadují výrazné výdaje. Pro zákazníky je možnost jednorázových návštěv, stejně jako možnost zakoupení sezónních vstupenek se slevou. Průměrná kontrola instituce je 300 rublů. Úplný seznam služeb je uveden v tabulce. 1. Projekt funguje v segmentu středních cen a je k dispozici pro širokou škálu lidí.

Tabulka 1. Seznam služeb solné jeskyně

Tato služba nevyžaduje lékařskou licenci, jako používání zařízení se předpokládá (Halogenerator) týkající se domácnosti, které je nainstalován ve fitness centrech a lázních. Podnik je registrován OKPD 2 93,29 - Ostatní zábavní a rekreační služby. Navzdory činnosti spojené s zdraví obyvatelstva, obchodní netvrdí, zdraví, nedává odbornou lékařskou pomoc nebo nařídit recepty a kurzy se zaměřením pouze na prevenci chorob, posílení imunitního systému, poskytování služeb pro relaxaci a zábavu klienty.

4. Prodej a marketing

Podle Rostovstatu za pět let (od roku 2010 do roku 2014) je nejpopulárnějším typem onemocnění v regionu respirační onemocnění. Podle údajů za rok 2014 v regionu zaznamenalo 1512300 lidí trpících takovými nemocemi. V průměru činí 357 případů na 1000 obyvatel. Navíc služby solných místností mohou být užitečné i pro osoby, které trpí onemocněními nervového systému a kožními chorobami. Trpí 97 480 a 137 200 osobami (tj. 22 a 39 osob na tisíc lidí). To znamená, že více než 1,7 milionů obyvatel regionu Rostov může být potenciálními klienty solných jeskyní, které tvoří většinu toku klientů.

Cílové publikum lze rozdělit do několika kategorií. Za prvé, jsou to děti trpící alergiemi, bronchopulmonárními a ORL onemocněními, které dnes mají masový charakter. Za druhé, jsou to starší lidé od 55 let, kteří chtějí zlepšit své zdraví a zpomalit proces stárnutí. Zatřetí, jsou lidé ve středním věku (35-55 let), kteří navštěvují solné jeskyně, aby si odpočinuli svou rodinu nebo společnost, "vyčistili" a posílili imunity. Navíc návštěvníci solných místností mohou být těhotné ženy, sportovci, lidé, kteří sledují svůj tón a zdraví, kuřáci, kteří se závislostmi nemohou rozdělit, atd. V tomto podnikání, velká část návratových zákazníků, které s pozitivním účinkem zasedání může dosáhnout 60%.

Mezi konkurenty v této oblasti lze označit dva velké SPA-centrum, zahrnuje komplex služeb navštívit solnou jeskyni, několik solných jeskyní v rámci města i mimo něj, stejně jako součástí resortu halochamber lékárnou a zdravotní středisko. Mezi konkurenty nedostatky lze identifikovat relativní „blízkost“ solných místností pro širokou veřejnost (k dispozici pouze pro zákazníky SPA-center), jednoduchost konstrukce jeskyní, slabá marketingové politiky.

Prodej se provádí předběžným záznamem telefonu. Návštěva bez registrace závisí na dostupnosti. V oblasti propagace marketingu se zaměřuje především na sociální sítě a propagaci skupin prostřednictvím outsourcingu. Klíčovými stránkami jsou Facebook, Vkontakte a Odnoklassniki. Jedná se o vývoj skupin a veřejnosti zaměřených na reklamu v komunitách věnovaných zdraví a zdravému životnímu stylu. Pro reklamní účely se plánuje přidělit průměrně 30 tisíc rublů měsíčně. Rozpočet se bude lišit v závislosti na sezónních ukazatelích, pravděpodobně se zvýší před a na konci letního období. Dalšími klienty (až 15-25%) přitahují zprostředkovatelé - zaměstnanci zdravotnických zařízení, kteří doporučují služby solné jeskyně a obdrží poplatek ve formě procentního podílu pro každého klienta.

5. Výrobní plán

Geograficky, solná jeskyně se nachází ve velké části města Rostov na Donu s počtem obyvatel nad 150 tisíc. Muž na ulici s vysokou návštěvností, pouhých 150 metrů od zastávky veřejné dopravy, kde se můžete dostat do různých částí města. Pronajaté prostory mají celkovou plochu 40 metrů čtverečních. metrů, dvě místnosti o rozloze 20 a 11 metrů čtverečních. metrů, technická místnost a pracovní koupelna, což je nejlepší možnost uspořádání typické solné jeskyně. Předpokladem je zpočátku dodávka elektřiny a topení, opravy stěn, podlahových krytin a stropu, který podporuje snížení nákladů na registraci zóny resepshn.

Požadované náklady na aplikaci solného nátěru, halodizayn a stavební vybavení - 940 tisíc rublů. Plocha sůl je 20 metrů čtverečních. metrů. Místnost je určena pro jednorázovou návštěvu 6 osob, která splňuje standardy přijaté v této oblasti podnikání v rozmezí 2-3 metrů čtverečních. metr na návštěvníka.

Sůl jeskyně (halokomor) - příjmy ze vzduchu

Přehled obchodního modelu, který nevyžaduje velké investice, a přináší stabilní příjem - solná jeskyně (halokomor). Na příkladu franšízy solných jeskyní "Vita Breeze".

Halo komora poskytuje zdravotní služby, které budou obzvláště oblíbené ve velkých městech. Klient se usadí v pohodlné lehátko a projde zasedání, během něhož dýchá vzduch nasycený mikronizovanou solí. To vám umožní vyčistit plicy, průdušky, dutiny, odstranit nahromaděné škodlivé látky, mikroby, zmírnit záněty a zvýšit imunitu lidí. Sessions Haloterapie je znázorněno na astma, alergie, onemocnění dýchacích cest, rýma, zánět vedlejších nosních dutin, zánět vedlejších nosních dutin, čelních SARS, pooperačních stavů, v off-sezony období stresu.

Portrét zákazníka

Většinou se jedná o obyvatele velkých měst, zejména v regionech s nepříznivou ekologickou situací. Pokud se jedná o satelitní město poblíž rozsáhlého průmyslového podniku, jsou tam jen halokamery. Bohužel zatím nemáme takový zájem o zdraví zaměstnanců. Mléko pro škodlivost - a dost. Statistické údaje zároveň ukazují stálý nárůst nemocí v těchto oblastech.

Naši klienti lze rozdělit do tří hlavních skupin:

 1. Děti. Mezi nimi jsou masivní alergie, bronchopulmonální onemocnění, onemocnění ORL. V mateřské škole má každé druhé dítě problémy. Rodiče dávají přednost tomu, aby se nezhojili, ale aby se podrobili haloterapii, je přirozené vyčistit tělo a provádět prevenci.
 2. Lidé středního věku (30-45 let). Často bývalí kuřáci, ti, kteří žijí ve velkém městě ve velmi stresujícím rytmu. Když přijde na pochopení, že prostředek těla není nekonečný, přijdou do solné jeskyně a čistí a odpočívají a odpočívají.
 3. Starší lidé (55 let). Častěji už mají "kytici" onemocnění, již opakovaně předepisovaly pilulky s hrstkami, antibiotiky a operacemi. Existuje myšlenka, že všechny tyto chemické dopady netrvají dlouho a vedlejší účinky se pak musí zacházet zvlášť.

Propagační kanály

Hlavním kanálem pro popularizaci služby je internet. Místo firmy "Vita Breeze" je optimalizováno a neustále propagováno ve vyhledávačích, je v první desítce na základních požadavcích. Aktivní propagace probíhá v sociálních sítích, využívají se všechny kanály interakce s klienty, jako je vkontakte, Instagram atd. Podporovat přitažlivost hvězd, vip-osob, lidové mediální osobnosti.

Jak správně podporovat podnikání pomocí sociálních sítí.

Aktivní podpora podnikání - místní a sezónní akce. Franchisee "Vita Breeze" může přilákat zákazníky, pravidelně konat svobodné zasedání pro skupiny z blízkých mateřských škol a škol, zaměstnanců obchodních center, průmyslových podniků. Jak ukazuje praxe, až 30% minulých zasedání v solné jeskyni se stane zákazníkem a zakoupí si předplatné.

Před začátkem vrcholné sezóny (podzim a jaro) můžete uspořádat soutěže, v jejichž ceně se předplatí pro zasedání v halokomory.

Atrakce hromadných sdělovacích prostředků je také nástrojem pro získávání pozornosti a informování. Například novináři ochotně pokrývají charitativní akce, kdy haloterapie probíhají dětmi z dětských domovů, pečovatelských domů, trpících vážnými nemocemi.

Vlastnosti podnikání

Saltové jeskyně jsou sezónní, v létě lze snížit tok zákazníků o 20%, ale s příslušnou organizací marketingové podpory můžete snižovat sezónní pokles. Například je třeba přilákat lidi v obzvlášť horkých obdobích, kdy se objevují požáry, smog. Je třeba se soustředit na přilákání kancelářských pracovníků, těch, kteří v létě nemohou zajít do města a starší lidé, kteří se mohou uvolnit z tepla v příjemné atmosféře a pohodě. Od 25. května do začátku září je hlavní pokles přílivů způsoben dětmi.