Myšlenka podnikání: jak otevřít solnou jeskyni

Haloterapie nebo solná jeskyně je velmi populární procedura, která se doporučuje pro mnoho nemocí. Tato služba je obzvláště oblíbená ve velkých městech, jejichž obyvatelé trpí znečištěním ovzduší.

Než začneme

Prozkoumejte vlastnosti této služby. V ideálním případě by měl být vlastníkem tohoto oboru lékař s příslušnou specializací. Pokud nemáte potřebné vzdělání, zvete terapeuta na spoluzakladatele nebo na pozici supervizora.

Hlavní rizika

Popularita haloterapie roste, ale většina potenciálních klientů ani neslyšela o tomto léčebném postupu. Je to poptávka ve velkých městech, které jsou charakterizovány vážným znečištěním ovzduší. Ale i v tomto případě je nutné investovat značné prostředky do popularizace nejen salonu, ale i samotného postupu. Pokud se rozhodnete pracovat v malé vesnici, budete muset rozšířit nabídku služeb. V opačném případě nemůžete vytvořit ziskovou firmu.

Místo:

Nejdůležitějším faktorem je pohodlí zákazníků. Ideální - centrální ulice a umístění v nejbližší blízkosti zastávek veřejné dopravy. Pro organizaci salonu je dostatek prostoru o rozloze 50 m². Speciální vybavení zaujímá přibližně 5 m². Měla by se nacházet v samostatné místnosti.

 • Halochamber.
 • Čekárna s recepcí.
 • Pokoj pro zaměstnance.
 • Hygienická jednotka.

Existuje mnoho požadavků na vybavení halokomory. Je důležité zajistit správný teplotní režim, nepřítomnost nadměrné vlhkosti a spolehlivou hydroizolaci, moderní ventilační systém a vzduchové filtry. Tato místnost by neměla být připojena k kanalizaci a zásobování vodou.

Zařízení

Nejdražším a nejdůležitějším zařízením je halogenátor. Je instalován v místnosti sousedící s halou a používá se k postřiku solného roztoku s požadovanou koncentrací. Také toto zařízení udržuje teplotu 20 ° C a vlhkost vzduchu 50%.

Zaměstnanci

Pro údržbu interiérových prací stačí čtyři zaměstnanci:

 1. Administrátor. Jeho povinnosti zahrnují všechny organizační záležitosti. Psaní lidí a vytváření skupin, přijímání plateb.
 2. Konzultant. Tento zaměstnanec musí mít lékařskou výchovu. Musí zjistit, zda mají klienti kontraindikace haloterapie. Konzultant by měl také informovat návštěvníky o výhodách postupu, vysvětlit pravidla pobytu ve slané místnosti. Musí mít vysokou kvalifikaci, dostatečnou k zodpovězení jakýchkoli otázek a poskytnutí lékařské pomoci v mimořádné situaci.
 3. Provozovatel. Tento pracovník odpovídá za provoz zařízení. Výrobci nabízejí školení v práci s halogenátory, ale pro tuto pozici je velmi žádoucí speciální vzdělání. Také povinnosti provozovatele zahrnují výběr hudby na pozadí, údržbu dalších zařízení.

Také, při první příležitosti byste měli najmout obchodníka. Konstantní a aktivní vyhledávání nových zákazníků, popularizace služby vyžaduje velké úsilí. Je lepší, aby na tuto pracovní místo odpověděla jedna osoba.

Dokumenty a licence

Registrační formulář závisí na počtu zakladatelů. Je-li vlastníkem firmy jedna, můžete vydat IP. Pokud je ve vaší společnosti několik zakladatelů, je lepší ukončit registraci právnické osoby. Pro tuto firmu lze zvolit zjednodušený daňový systém - 6% zisku. ОССД - 2 93.29 Ostatní služby v oblasti odpočinku a zábavy.

Ziskovost

V prvních měsících běžné pracovní zátěže je 30%. Se správnou organizací marketingové politiky bude salon navštívit nový zákazník. Zvláštností této služby je potřeba cyklu postupů. Počet zasedání závisí na nemoci a doporučení ošetřujícího lékaře. Pokud se po 3 až 4 měsících provozu zvýší pracovní zatížení na 45%, je to dobrý výsledek.

Marketing

Propagujte své služby všemi možnými způsoby. Reklama v médiích dává dobrý efekt, ale není to levné. Vynikající možností je spolupráce s klinikami a nemocnicemi. Pokud za přítomnosti indikace doporučují lékaři váš salon svým pacientům, poskytuje se stálý proud klientů.

Souhrn

Organizace salonu haloterapie vyžaduje značné investice. Díky správné organizaci práce a aktivní marketingové politice můžete dosáhnout vynikajících výsledků.

Jak udělat sůl se svými vlastními rukama

Jmenuji se Říman. Našel jsem vaše stránky na internetu a rozhodl se napsat. Opravuji doma vlastní ruce a síly, dobrá ruka a hlavu jsou přátelé mezi sebou. Jsem tvůrčí člověk a umělecké vzdělání. Zajímala jsem se o myšlenku na vytvoření sůl, ale nenalezl jsem princip připevnění samotné soli. Nikde nemluví o správné instalaci nebo postřiku. Nikde není uvedena světelná vodivost a možnost ohřevu soli. Máte-li odpovědi na své otázky, budu vám velmi vděčná!

Můžete to udělat několika způsoby. Výběr závisí na tom, z čeho se skládají stěny místnosti, kde je plánováno uspořádání slané místnosti a množství volného času.

První cesta: obrácená ke stěnám se solnými bloky nebo talíři

První metoda je nejjednodušší: zdi stěny se sůlmi nebo deskami. Přicházejí v různých tloušťkách a barvách: bílá, šedá, zlatožlutá. Bloky (desky) v hmotě jsou natřeny přírodními nečistotami obsaženými ve slané a nerovný, hrubý vnější povrch bloků vytváří vliv přirozenosti tvarovaného povrchu.

Pokud jsou stěny hladké (například z betonových bloků) a dokonce - tato metoda je optimální. Nerovnost větší než 3 mm na 1 m2 musí být opravena cementovou omítkou. Slané desky a bloky jsou jednoduše přilepené k povrchu, který se má oloupat stejným způsobem jako u dlaždic. K tomuto účelu použijte lepidlo jako "kapalné nehty": nanáší se na zadní stranu desek vpravo, po kterém je obložení pevně přitisknuto na podklad a drženo několik sekund. Pokud je to nutné, řezte desky nebo bloky ze solí běžným bulgarem. Práce by měla být v rukavicích: sůl - agresivní látka.

Výhodou této metody je rychlost: sůl může být vytvořena pouze za 2 až 3 dny. Nevýhodou je potřeba aplikovat lepidlo při ztrátě části volného prostoru v důsledku tloušťky desek a při výrazném zatížení na základně a stěnách. Navíc ne všechny plochy mohou být obroušeny.

Druhá metoda: aplikace soli na povrch stěn metodou "rozstřiku"

Tato metoda vyžaduje spoustu času a úsilí. Spočívá v aplikaci soli, rozpuštěné ve vodě, na povrch stěn místnosti metodou "stříkání". Tato metoda je vhodná pro stěny s nerovným povrchem, například složené ze stěny nebo z neupravených cihel.

Je třeba koupit dostatek soli z Himálaje nebo Černého moře: považuje se to za nejlepší pro sůl. Himalayan je čistší, ale pro zdraví je mnohem užitečnější pro Černé moře: obsahuje více přírodních sloučenin sodíku a chloru.

Místnost by měla být suchá, jinak nedojde k přilnutí krystalů soli na povrch stěny. Je nutné připravit solný roztok v plastové nádobě: přidávejte tolik soli, abyste vyčistili teplou vodu, aby byl mokrý, ale ne zcela rozpuštěný. Podlaha v místnosti musí být vyčištěna a rozložena podél stěn polyethylenového filmu.

Zvláštní lopatka, která se používá ke stříkání obyčejné cementové a pískové omítky, potřebuje nasadit malé množství solné soli a hodit ji na zeď, čímž vytvoří rovnoměrnou tenkou vrstvu na povrchu. Nemůžete hodit hodně soli: dojde k poklesu. Solná vrstva na stěně musí přirozeně vyschnout a tepelné ventilátory nelze použít. S přirozeným vysycháním dochází ke krystalizaci soli rozpuštěné ve vodě. Ostré hrany krystalů se připevňují k nerovnosti základny a takto se upevní solná vrstva.

Po nanesení a vysušení první vrstvy lze operaci opakovat. K tomu můžete použít rozdrcenou sůl, která se získává z polyethylenového filmu. Pomocí speciálního čerpadla lze tento postup zlepšit.

Třetí cesta: vytvořit sůl se sáním

Za tímto účelem by měl být pytlovina po dlouhou dobu udržována v hustém fyziologickém roztoku. V 1 litru vody (při teplotě 20 ° C) se rozpustí 350 g soli. Pokud je voda ohřívána, můžete připravit nasycené roztoky.

Když je sáček absorbován solí, jeho panely by měly být připevněny ke stěně pomocí hmoždinek nebo hřebíků. Poté je další panel panelů upevněn. V procesu sušení (také přirozeným způsobem) může být vytvořen komplexní reliéfní povrch. Po zaschnutí panelů je možné aplikovat další vrstvu postřikem.

Můžete vyzdobit sůl s velkými kusy soli nepravidelného tvaru a speciální osvětlení.

Pokud jde o světelnou vodivost: sůl je vhodná pro světlo, které se používá při vytváření solných lamp. Nečistoty a povrchové nepravidelnosti se utopí a rozptylují světlo, ale to, co prochází solí, stačí k vytvoření dekorativního osvětlení. Je možné a dokonce je nutné ohřívat tuto sůl: současně jsou přiděleny ionty, které příznivě působí na dýchací systém a lidskou pokožku.

Vlastní podnikání: solné pokoje (haloterapie)

Mnoho středisek se nacházejí v blízkosti přírodních ložisek soli, nabízet svým zákazníkům služby bez drog léčbu dýchacích cest - speleoterapii. To zahrnuje solné jeskyně, plněný vzduchem mikročástice, které chloridu sodného, ​​které zabíjejí mnoha patogenů, a usnadňuje dýchání osoby, a také normalizuje sůl histaminu, které je poruchou u lidí, kteří trpí alergiemi.

Objev solné jeskyně se provádí nejen v blízkosti mořských rekreačních zdrojů, které přirozeně vytvořených mnoho sluje s ložiska soli, ale také v bývalých solných dolů jsou vyčerpány, produkce v nich zastavil, ale zůstaly suspendovány ve vzduchu. Takové podnikání je organizováno po celém světě, speleoterapie je také nabízena v Rusku, pro potřeby které vybavení starých solných dolů. Ale z pochopitelných důvodů, najít krasových jeskyní ve městě nemožné, takže taková léčba a prevence chorob se provádí pouze tehdy, když cestujete na dovolenou, kde je příroda doleva, aby se lidé zlepšit své zdraví vdechováním aerosolu kamenné soli. Nicméně, léčba zahrnuje pravidelné pobyty v solné jeskyni sezení po dobu až šesti měsíců, což je nereálné pro obyvatele velkých měst. V souvislosti s touto speleoterapií se začalo proměňovat v haloterapii - přímé ošetření chloridem sodným ve speciálně vybavených umělých prostorech. V řečtině znamená přesně ἁλός sůl, který ukazuje rozdíl mezi speleo a haloterapii, druhá naznačuje, není přirozené prostředí, a je uměle znovu ve speciálně vybavených zařízeních. Díky tomu můžete svou solnou jeskyni vyrobit v každé místnosti ve velkém městě.

Pro takový podnik se musíte zaregistrovat jako podnikatelský subjekt zadáním kódování (OKPD 2). 93.29 Ostatní zábavní a rekreační služby. Rozdíl není v tom, zda podnikatel je právnická osoba nebo fyzická osoba, náklady na registraci a registraci bude asi 20 tisíc rublů.

Po vyřešení všech právních otázek můžete začít hledat další místnost pro sůl. Je třeba poznamenat, že je problematické připojit zařízení k haloterapii nezávisle, takže bude nutné hledat firmy specializující se na instalaci a vybavení těchto místností. Je pravděpodobné, že se jedná o podnikatele z jiných měst, takže je třeba pečlivě prozkoumat trh a zanechat možnost, že budou vyžadovány dodatečné náklady na dopravu. S rostoucím počtem otevřených solných místností se však také zvyšuje počet dodavatelů zařízení, takže jejich vyhledávání by nemělo být problémem pro velké město.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Pokud jde o hospodářskou soutěž, ve velkých metropolitních oblastech se mohou dobře koexistovat několik podnikatelů, jejichž podnikání má zaměření na léčbu solí, i když není odnášet příjem od sebe navzájem. Ale ty nemohou být umístěna v blízkosti konkurentem pouze tehdy, pokud nejsou žádné dobré výhody, jako je příznivější ceny, jinak tok zákazníků se výrazně zpomalil. Rozložení slaných místností by se mělo vyskytovat po celém městě, ale stále s důrazem na průchodné a centrální oblasti. V menších městech, jako je služba bude mít zájem veřejnosti, ale obchod ještě nevyplatí vzhledem k ne zcela vytvořené skupiny na každém zasedání, a dokonce i počet sezení nestačí, je zde prostor často jednoduše nečinný.

Podnik bude stanovena na počtu obyvatel města není menší než půl milionu lidí, a zajistit, aby občané a malé okolních obcí příležitost být léčen inhalací soli, je možné provést reklamní kampaň, která se bude konat ve svých městech. Chcete-li to provést, můžete vytvořit reklamu v místní televizi, inzerovat v místním rozhlase. Ale to je nejlepší informovat o otevření místnosti Haloterapie k cílové skupině, která nutně prochází nemocnice a jiná zdravotnická zařízení. Můžete se dohodnout na umístění letáků na informační stánky poliklinik, soukromých i obecních; že mám příležitost, budete muset mluvit s vedoucí lékař, zvláště dobré, kdyby informace o poloze budou prováděny v blízkosti kanceláří pneumologů a alergiky. Lékaři samy o sobě by mohly zaujmout neutrální pozici - využití haloterapii prokázané, ale jedná se o non-farmakoterapie (pro otevření prostoru solné ani nemusí k získání lékařské licence), takže lékaři prostě nemůže pacientům doporučuje využít těchto služeb k dalšímu efektu, ale směr je nevypustí nikdy.

Pokud se jim podaří dosáhnout dohody s lékaři, bude to nejprve dobrá pomoc, obyvatelstvo bude informováno, což znamená, že pravděpodobně navštíví sůl. Hlavní věc je informovat potenciálního klienta o výhodách haloterapie, zejména se zaměřením na skutečnost, že pobyt ve slané místnosti nejenom zmírňuje mnoho nemocí, ale také slouží jako vynikající profylaxe proti nim.

V reklamních brožurách by měly být podrobně uvedeny podrobnosti o tom, jaké jsou omezení na návštěvě; zde zahrnují onemocnění, jako jsou: těžkou formou astmatu (když je světlo naopak formy vytvrzených inhalace soli) a chronické idiopatické bronchiektázie, respirační selhání, oběhové selhání, difuzní plicní fibróza, akutní zápal plic a tuberkulózy. Poslední dva prostě nelze vyléčit haloterapií. Také návštěvník by neměl být ve stavu alkoholu, a to zejména, intoxikace léky, by měly být vyloučeny všechny alergeny, je zakázáno používat parfém před návštěvou místnosti a dokonce vzít s sebou knihu, ve které prach hromadí sloužící dráždivých histaminu receptory. Všechny tyto informace by měly být předány návštěvník navštívit solnou jeskyni, tak hezké mít webové stránky hostované na tom s omezením požadavků a přání. Místo sám bude dobrý reklamní prostor, kde si můžete také předběžně registrovat pro příjem, podívejte se na ceny a obecné informace o službách haloterapii. Jeho tvorba - důležitý bod pro rozvoj podnikání, ale v případě omezených materiálních zdrojů, možných úspor tím, že vytvoří své vlastní skupiny na sociálních sítích.

Celá reklamní kampaň se koná krátce před otevřením s možností předběžného nahrávání, které může být poskytováno se slevami, stejně jako uspořádání akcí v první den práce a dokonce uspořádat slavnostní otevření věnovaného zdraví a medicíně. Obecně platí, že práce kompetentního obchodníka může být dobrým způsobem, jak přilákat masy, a odborník sám může být najat na trvalé zaměstnání nebo být zaměstnancem reklamní agentury. Dobře řízená reklamní kampaň pomůže zbavit se silného nedostatku zákazníků již na začátku práce.

Po určení umístění budoucí sůl místnosti, musíte najít vhodný pokoj. Jeho plocha může být malá, zpočátku je nepravděpodobné, že budou potřebné i dvě místnosti, takže je dostatek prostoru 50 m 2, zatímco samotná sůl nebude mít více než 25 m 2. Musíte však přidělit prostor pro recepci a čekárnu, která se nachází a recepce, stejně jako pro personál.

Bude to trvat čtyři lidé. První - výše uvedený správce, přijímání klientů, provádění pokladních služeb a distribučních skupin, obecně je to osoba, která bude úzce zapojena do organizačních záležitostí. Druhý je konzultant, velmi dobrý, pokud bude mít zdravotnické vzdělání; konzultant by měl odpovědět na všechny otázky pacientů o terapii, sledovat jejich stav před, během a po zasedání, zdvořile odmítat poskytovat služby v případě porušení pravidel návštěvníky. Třetí je provozovatel zařízení, který se musí naučit pracovat s halogenačním zařízením a zajistit správné fungování místnosti, a to i výběrem hudby na pozadí během relace. Čtvrtý je bezpečnostní stráž, jeho povinnosti nepotřebují další připomínky. Chcete-li zjednodušit práci, možná budete potřebovat pokladnu a vy řešit problém s oddělením účetnictví. Převede své vedení na specializované firmy za úhradu nebo za pronájem vlastních - volba je v každém případě pro podnikatele. A samozřejmě již zmíněný obchodník, pokud je takový člověk přijat do zaměstnání, pak v kanceláři nebude trávit celý pracovní čas, často odjíždí s nabídkami městským nemocnicím a dokonce i blízkým osadám. S takovým zavedeným schématem se zákazníci často objevují v instituci, která nabízí služby sůl, jejich počet poroste a recenze budou jen pozitivní.

Pokud je ve vlastnictví vlastnictví, po jeho přeměně na umělou solnou jeskyni je nutné získat povolení od sanitární epidemiologické stanice a požární dohled; pokud je pronajatý, pak kromě oficiálních povolení od vládních agentur je nutné s vlastníkem místnosti souhlasit se všemi podmínkami budoucí práce. Přesto ne každý pronajímatel změní svůj majetek na solné doly. Obecně platí, že pronájem prostor o rozloze 50 m 2 bude značně záviset na poloze a samotném městě, ale v průměru bude 50 tisíc rublů měsíčně.

Jak otevřít sůl jeskyně: nejucelenější informace o podnikání

Přečtěte si nejucelenější informace o otevření solné jeskyně: otázky výběru a návrhu zařízení, dokumentace, způsoby, jak přilákat zákazníky, a zda si koupit franšízu pro otevření halokomory. Tento typ podnikání, navzdory zjevné jednoduchosti, má mnoho úskalí. Pomůžeme vám je obejít.

Stručná historie vzhledu solných jeskyní a místností nebo co je třeba zákazníkům sdělit

Saltky, solné jeskyně, halochambery - ve skutečnosti mají dlouhou historii, počátkem toho byla speleoterapie, která, jak víme, nemá ani sto let. V Rusku jsou speleologické kliniky známé již od 19. století. V SSSR byla první speleoterapie postavena v roce 1968 v Transcarpathia, ve vesnici Solotvyno. Základem nové stavby byl solný důl č. 8. Speleoterapie byla používána k léčbě:

 • bronchiální astma;
 • sinusitida, renití;
 • astma a chronická bronchitida;
 • Pollinóza;
 • katarální choroby;
 • snížená imunita, stres, nespavost;
 • cystická fibróza a další.

V osmdesátých letech se pokoušely ozdravit hojivé vlastnosti dolů na povrchu v halochamberech. V současné době v Rusku existuje velký počet sylvinite, kamenné soli a soli komory halo současně používaných galoterapevticheskie povrchů v domácnostech a na pracovištích (stolky, lampičky, solné lampy, atd).

Haloterapie je nějakým způsobem dědičkou speleoterapie. Rozdíl je v tom, že lékařské klima je uměle vytvořeno v samostatné místnosti.

Potřebuji zdravotní licenci pro sůl?

Haloterapie jako komplex terapeutické fyzioterapie je lékařskou službou, která má své kontraindikace a musí být předepsána lékařem. V této funkci musí mít instituce poskytující podobné služby příslušnou licenci, podléhají zvýšeným požadavkům.

Některé požadavky na organizace zabývající se lékařskou činností (včetně haloterapie):

 • dostupnost licence. Státní poplatek za udělení licence činí asi 8000 rublů;
 • hlava musí mít vyšší odborné vzdělání a pracovní praxi nejméně 5 let;
 • pracovníci musí mít rovněž profilové vzdělání, se zaměstnanci musí být uzavřeny pracovní smlouvy;
 • organizace provádí kontrolu licencí.

Ale je tu další strana. Saltové místnosti, které se staly populární před několika lety, zpravidla nejsou zdravotnickými zařízeními, ale pouze podniky, jejichž činnost souvisí s fyzickou kulturou a zdravím, činností. A pak není nutná lékařská licence. OKVED (typ aktivity), který by měl být v tomto případě deklarován, je OKVED 93.04 - sportovní a rekreační aktivity.

V případě volby lékařské činnosti je povinné získat zdravotní licenci pro solnou jeskyni a související zařízení. Celkové náklady na všechny náklady mohou na otevření dosáhnout 300 tisíc rublů.

Při výběru místnosti se musí řídit předpisy SanPiN 2.1.3.2630-10 (stažení) a dalšími právními předpisy.

 • Tyto dokumenty umožňují, aby se halokomplex nacházel pouze ve volně stojících budovách (nebytových budovách). Plocha - nejméně 18 m2, musí být provozovna.
 • Osvětlení musí splňovat platné předpisy.
 • Zaměstnanci instituce by měli být zaměstnanci, kteří mají osvědčení o lékařském vzdělání a kvalifikaci.
 • Halogenátor musí mít osvědčení o registraci lékaře.
 • Samostatné přísné požadavky jsou kladeny na čistotu s povinnými testy.

Takové halochamery se obvykle nacházejí v dětských polyklinikách a lékařských centrech.

Spuštění solné jeskyně bez lékařského průkazu

Otevření solné jeskyně jako služba fyzické a rekreační povahy výrazně zjednodušuje proces spouštění tohoto druhu podnikání.

V tomto případě je vybrán, jak jsme již zmínili výše NACE 93.04 a souvisejících činností pro další příjmy (například prodej zboží, jako jsou solné lampy, esenciální oleje, které poskytují zábavních služeb. - dětské akce a další).

Momenty, které potřebujete vědět:

 • Zařízení nesmí být lékařské. Tento aerogaliteerátor, aerosolgenerátor, tj. bloky domácnosti.
 • Prodej by neměl být terapeutické služby a služby pro obnovu, prevenci, posílení imunity.

Zařízení pro solné jeskyně a místnosti

Hlavní zařízení, které bude třeba vybrat, je halogenátor. Má terapeutický a preventivní účinek, napodobující podmínky přírodních solných jeskyní. Způsob stříkání je suchý: zařízení nepřetržitě disperguje zředěné mikročástice soli ve vzduchu. V budově je také potřeba větrání, klimatizace a filtrace vzduchu.

Výrobcové halogenátorů pro sůl

Navzdory velkému počtu nabídek na trhu, ohromný počet IP a LLC, poskytovat služby solných pokojů, používají halogenátory několika výrobců.

Vůdcem je zařízení AGG-01 je halogenátor, Distribuce je řešena společností N.P. Gorbenko - profesor, který patentoval toto zařízení. Dnes je pan Gorbenko vědeckým vedoucím St Petersburgského institutu preventivní medicíny. Organizace prodává franšízové ​​Galoroom, halogenerators AGG AGG-03 a-01 „Aerosol“ aerogalit (pokuta sůl pro zařízení), solné lampy, tvárnice, dlaždice, i vybudování halo jako součást povolení.

Náklady na halogenátory z Institutu preventivního lékařství Petrohradu:

AGG-03 - 240 000 rublů.

Příklad halogenátoru ve slané místnosti.

AGG-01 "Aerosol" - 150 000 rublů.

Současně se zařízením tato společnost provádí halochambery "na klíč" v rámci franšízy.

Náklady na halochambers z Petrohradského ústavu preventivního lékařství

Halo komora "Standard" 390000 р.

Tato cena zahrnuje:

 • zařízení pro provádění skupinové aerosolové terapie chloridem sodným "Halogenátor AGG-03".
 • 500 lahví aerogalitu (léčivá sůl).
 • 4 lampy "Energy Crystal PP. Gorbenko. "
 • Reproduktorový systém Dolby 5.1.
 • 5 komfortních sedadel
 • návrh projektu místnosti.

Za 400 000 rublů budete také dodáváni a instalováni zařízení a povíte vám, jak je používat (i když budete muset zaplatit za příchod zaměstnanců, pokud plánujete otevřít v regionech).

Halogenátor "VITASOL" od společnosti "Aeromed". Cena je 240 000 rublů. Výrobce také prodává svoji franšízu (solné jeskyně "Vita Breeze"). Cena franšízy je od 750 000 do 1500 000 rublů. Na cestě nabízejí solí, lampy, halocabiny, halokapsule, halogenátory a další související produkty.

Ioletor (halogenátor) (55 200 rublů) od ukrajinského výrobce Solvay.

Ionna vyráběná od ukrajinského výrobce.

Využívá vyměnitelných kazet s mořskou solí Černého moře (Saki) nebo náplně se solí z pole Solotvinskoye (Ukrajina).

Odnímatelné zásobníky soli pro halogenátory.

Tak vypadá sůl Saki. Jeho přibližná cena za 1 kg činí 50 rublů.

Co je aerogalit (aerosol) pro halogenátory a jaká je jejich cena

Zlepšování zdraví a preventivní léčba není způsobena návratem do sůl, ale v důsledku postřiku s aerogalitem halogenátoru. Aerogalit je vysoce dispergovaný polyfrakční přípravek chloridu sodného. Je založen na přírodní horninové soli ložisek Solotvyno, Artem, Sol-Iletsk. Velikost hlavního zlomku čítací koncentrace aerosolových částic je 5 nebo menší než jeden mikron.

Výrobci zpravidla dodávají lék v uzavřených skleněných lahvích o objemu 10-15 ml, určených pro jedno ošetření aerosolovou terapií chloridem sodným.
Náklady na jednu takovou láhev s jemně rozdělenou solí jsou 15-30 rublů.

Takže podívejte se na jednorázové lahvičky s aerogalitem

Návrh halo: který sůl povlak vybrat

Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace doporučuje použití horninové soli z následujících nánosů pro slané nátěry stěn budoucího wellness centra:

 • Solotvinskoye
 • Sol-Iletskoye
 • Tyretskoye
 • Artemovskoe.

Tedy. Sůl z těch ložisek, ve kterých se vyrábí obvyklé potraviny. Tato sůl má bílou nebo světle šedou barvu a neobsahuje žádné dráždivé nečistoty.

Mořská sůl nebo himálajský (hezčí a dražší) není způsob haloterapii, neprošel do klinických studií a jeho dopad zcela neprokázanou, a tudíž není odůvodněná ve skutečnosti schválen.

V procesu dokončení halochomérových solí potahování a dekorativní soli dlaždice, zpravidla střídavě. Sůl je používána jako kámen.

V závislosti na přítomnosti nebo nepřítomnosti dekorace bude sůl pokrývat od 3000 rublů na 8000 rublů v průměru (podlaha - od 1500 do 3000 rublů).

Vzorek soli pro místnosti.

Pro stěny mohou být použity soli bloků nebo cihly, které obdrží mokré lisování kamenné soli vkladů Iletsk (také Tyretskogo Artemovskiy nebo pole), jehož obsah chloridu sodného není menší než 98% GOST P 51574-2.000 - to je kuchyňská sůl.

Možnosti obkladů se solnými cihly:

Příklad obložení solných cihel halochambers.

Náklady na obklady se solnými cihly budou stát od 10 000 do 15 000 rublů.

To je také často používáno v designu solných místností s dekorativní solí dlaždic. Cena 1 m2. bude asi 20 000 rublů nebo o něco méně.

Tak vypadá ta solná dlaždice.

"Lumpy sůl" - dražší verze materiálu pro opravu solné jeskyně (instalační cena - až 30 00 rublů na 1 m2).

A konečně jedna z nejdražších možností zdobení sůl je perština modrá sůl. Cena za balení může činit 100 000 rublů za 1 m2. oblasti.

Vybudování solné jeskyně osobně nebo s pomocí týmu oprav

Metoda číslo 1. Tváří v tvář solným dlaždicím / blokům

Soli jsou převážně bílé nebo šedavě barevné, dlaždice jsou nažloutlé barvy. Mají nerovný povrch a jsou zbarveny přírodními nečistotami.

Tento způsob může být použit, když je místnost je hladké a odolné stěny (1 metr dokončovací solných desek o hmotnosti 1-1,5 m krychlový), neexistuje žádný deficit čtvereční metr (jako určité tloušťky dlaždice), a musí být provedeno v 2-3 dny. Přibližná životnost je 30 let.

Způsob upevnění dlaždic / bloků analogicky s lepením dlaždic na vyčištěný povrch. Používá se lepidlo "kapalné hřebíky", které se nanáší na zadní stranu desek v pořadí, po kterém se materiál natlačuje na podklad a drží několik sekund. Materiál je řezán řezačkou z Bulharska nebo dlaždice.

V prostorách, vyrobené tímto způsobem, často halogenerators vyměnit žárovky, které jsou vyhřívané, usnadňuje vylučování soli par, když mluví o terapeutickém účinku v tomto případě je obtížné.

Náklady na jeden sůl blok s velikostí 200x120x90 mm je 250 rublů.

Tak to vypadá jako sůl

Metoda číslo 2. Aplikace solného nátěru metodou "stříkání" - sůl.

Poměrně běžná metoda. Pokud mají stěny nerovný povrch, pak je metoda vhodná, když je solný roztok stříkán na stěnu. Předběžně se z stěny odstraní zbarvení / barva, nepravidelnosti jsou utěsněny. Tloušťka vrstvy by měla být nejméně 3 cm.

Místnost by měla být suchá, aby se zachovala adheze krystalů soli na povrch. Podél stěn musíte nejprve rozptýlit polyetylen, abyste chránili podlahu.

Jak udělat solný roztok

V plastové nádobě se nalije čistá teplá voda, kde se přidává sůl (konzistence je mokrá, nerozpouští se). Lopatka pro stříkání normální sádrové solanky rovnoměrně házet na zeď a nechat uschnout. Přírodní sušení poskytuje krystalizaci soli rozpuštěné ve vodě. Životnost - 2-3 roky.

Metoda číslo 3. Kombinované. Použité solené omítky a plátované solné desky v oddělených oblastech. Nejčastěji používaná metoda zdobení halo místností.

Ve všech pokojích jsou omezení vlhkosti - prostory by měly být suché, bez přívodu vody.

Lepidlo na solí a omítky

Existují druhy specializovaného lepidla pro sůl (sůl), jehož použití zjednodušuje proces kladení cihel. Příkladem je dvousložkové organické lepidlo pro pokládku solných cihel vyráběných v Rusku. Cena za 1 kg z 190 rublů.

Příklad lepidla pro slané dlaždice a omítku

Použití 3 kg lepidla v čisté formě umožní pokládku 1,5 m2 plochy, při přidávání písku do směsi se plocha zvětší. z výpočtu Pro jeden balíček lepidla lze do 3 kg přidat až 6 kg pískové směsi.
Způsob aplikace: Lepidlo na balení 3 kg zředěné 1 litrem vody pokračujte v práci.

Zaměstnanci

Chcete-li začít podnikat, samozřejmě budete potřebovat zaměstnance. S ohledem na sůl místnosti zaměstnanců musí existovat nejméně dva, protože bude nutné pracovat na směnách, s přihlédnutím k tomu, že optimální pracovní doba organizace je až 22:00. Administrátoři by měli dělat takové požadavky jako dobré jméno, orientované na klienta, příjemný vzhled. Plat mzdy jednoho zaměstnance pro regiony bude asi 15 000 - 25 000 rublů, u kapitálu bude tato částka vyšší.

Před začátkem práce zaměstnanců je nutno pracovat s vybavením a specifičností preventivních opatření.

Propagační kanály

Propagace v sociálních sítích: vkontakte, spolužáci, facebook, instagram

Téměř každý podnikatel, který otevírá solnou jeskyni, vytváří svou vlastní skupinu v sociálních sítích. Ve skutečnosti je to zcela opodstatněné, nicméně, stejně jako jinde, propagace SMM má své vlastní nuance. Aby mohla skupina pracovat na hledání klientů, je nutná živá komunikace, okamžitá reakce a otevřenost správce komunity a reklama.

Co se týče klientů solných místností, má rozhodující význam územní značka, reklama v sítích "Vkontakte", "Odnoklassniki" atd. By měla být vysílána příslušnému publiku. Potenciálním cílovým publikem mohou být mladé matky s dětmi, těhotné ženy žijící v blízkosti solné jeskyně.

Vytvoření živé komunikace ve skupinách by mělo vyhovovat potřebám potenciálních zákazníků.

Jaké otázky by mohly zajímat?

 • kontraindikace (těhotenství, onkologie);
 • následky návštěvy halokomory (zelená slepota u dítěte atd.)

Sezónnost podnikání

Tato firma má svoji vlastní sezónnost: nejnavštěvovanější měsíce jsou od srpna do května. Proto by reklamní kampaně a obecné marketingové aktivity měly být prováděny na jaře a na podzim - v době, kdy lidé často trpí nachlazením a mají zájem o preventivní metody.

Venkovní reklama

Venkovní reklama musí být povinná. Je také možné umístit značení na místech s největším provozem ve vaší oblasti. Může se jednat o obchody, polykliky, zastávky.

Umístění reklamy na solnou jeskyni v blízkosti zastávky veřejné dopravy.

Klienti solných pokojů

Hlavní sálové sály jsou těhotné ženy, mladé matky s dětmi. O trochu méně zájem o haloterapii jsou starší lidé.

Další možnou kategorií jsou lidé, kteří mají zájem o zdravý životní styl nebo jsou náchylní k nachlazení a mají zájem o preventivní aktivity.

Další příjmy

Zvýšení toku zákazníků, je možné při vedení příslušné reklamní společnosti, podepsat smlouvu se zdravotnickými institucemi. Také je možné mít v samostatné místnosti solárium nebo fytobox, což povede ke zvýšení čistého zisku.

 • Prodej souvisejících výrobků

Prodej solných lamp, silic, zvlhčovačů apod. Je dobrá příležitost zvýšit úroveň příjmu z halokomory. Proto zpravidla všechny solné jeskyně nabízejí svým zákazníkům takové zboží.

Výroba a prodej kyslíkových koktejlů na zařízení je dalším zdrojem příjmů pro halochamery.

Další produkty, které jsou doporučovány nabídnout návštěvníkům - sadu himalájské soli, slané svícny, dlaždice z himalájské soli pro vaření pokrmů, sklenic a jiných náčiní.

 • Organizace dětských akcí

Jak děti jen tak sedět na dlouhou dobu nebude, podnikatelé někdy běžet organizovaných aktivit - sledování karikatury v místnosti sůl, mistrovské kurzy, loutkové divadelní představení v jeskyni soli a další.

Příklad loutkového divadla v solné jeskyni pro děti se dvěma amatérskými herci:

 • Jóga ve slané jeskyni

Uspořádání sportovních tříd pro malé skupiny může přinést majiteli podniku další příjmy. Jógu ve slané místnosti může provádět pozvaný odborník. Za cenu jedné lekce trvající 40 minut stojí 300-400 rublů, tj. ruble jsou 100 dražší než jóga v tradičních sálech. Učitel se zajímá a majitel solné jeskyně je sám.

Jóga v solné jeskyni.

 • Masáž v solné jeskyni

Tato dodatečná služba může přilákat nové zákazníky.

 • Mateřské školy a polyklinika jako příležitost ke zvýšení příjmu ze sůl

V případě, že máte jen několik klientů, můžete zvýšit svůj příjem, pokud budete mít aktivní prodej. A tady by bylo logické vytvořit vztahy s mateřskými školami, rozvojovými středisky pro batolata a místní polyklinikou.

Franšízy solných pokojů - jak je oprávněný jejich nákup

Dnes je haloterapie velmi populární a z velké části kvůli akciám společností, které prodávají své franšízy.

Nejvíce aktivně realizují své výrobky značky "VitalSol", "Halomed", "Breathe" "Sol +", "Galofort" a další.

Průměrné náklady na nákup sůl jeskyně povolení je asi 300.000 rublů, s přihlédnutím k vybavení.

Za tento poplatek nabízejí franšízové ​​své praktické znalosti v obchodě.

V řadě případů však vyžadují, aby si od nich koupili zboží, jehož hodnota může být vyšší než trh. Kromě toho stále potřebujete dodatečné náklady na nábytek a reklamu.

Dnes mnoho z nich prodává připravené vybavené prostory s existujícím vývojem: základ loajálních zákazníků, skupiny v sociálních sítích, značky, vyškolený personál atd.

Co byste měli věnovat pozornost, pokud se rozhodnete koupit hotovou firmu:

Zda se solná místnost nachází na první linii nebo je skrytá ve dvoře dvora, může záviset na ziskovosti projektu.

Umístění v blízkosti fitness center, mateřských škol bude výhodou.

Pokud projekt fungoval jen několik měsíců předtím, než se majitel rozhodl prodávat, je pravděpodobné, že i vy můžete selhat.

 • Dostupnost prodejních kanálů v reálném čase

Pokud měl předchozí majitel smlouvy se zdravotnickými zařízeními a mateřskými školami a je připraven je převést na vás - to je dobré znamení.

Mobilní solná jeskyně - halocabin

Výrobci halogenátorů dnes neustále rozšiřují produktovou řadu a nabízejí novinky na trhu - kompaktní kabiny s halogenátorem, které lze snadno přenášet z místa na místo. Takže jeho verze halocabinu nabízí společnost Aeromed. Internetová stránka na Internetu http://www.aeromed.biz.

Takovou kabinu lze instalovat v lázeňských a fitness centrech, kosmetických salonech, nákupních centrech - lze jej umístit na 2 m2. oblasti. Malá skládací kabina (standardní rozměry - 2x1,5x2 m.) Díky vnitřku halogenátoru se vytváří mikroklímát solné jeskyně. Parametry mikroklimatu jsou nastaveny operátorem zvenčí, který řídí spotřebu aerosolu.

Výrobce nabízí kabiny se solným postřikem uvnitř kabiny a bez ní. Náklady na takové vybavení je asi 800 000 rublů.

Takže mobilní halocabin vypadá venku i uvnitř.

V mobilním galakabinu se může ubytovat 1-3 osoby najednou.

Takováto mini-solná jeskyně je snadno demontovatelná a sestavitelná, snadno se přepravuje. Uvnitř je systém čištění vzduchu, případně vysoušení.

Vnitřní vybavení mobilní solné jeskyně:

 • potahování solnými panely;
 • několik možností pro zvýraznění, včetně "hvězdné oblohy";
 • hudební doprovod;
 • systém čištění a větrání vzduchu;
 • podlahové vytápění;
 • křesla;
 • prachotěsný televizor;
 • video monitorovací systém.

Srovnávací analýza návrhů na prodej hotových solných místností v různých městech

Slaná jeskyně v Kazani (600 000 rublů)

Sůl jeskyně 250 000 rublů (Rusko)

Pronájem nájemního objektu 20 000 rbl. / měsíc.

Reklama - 10 000 rublů.

Otvlastnictví vlastníků

Igor (Dimitrovgrad):

- Byla zkušenost s otevřením solné jeskyně. Je-li krátký - ovčinka výroby není nutná. Během šesti měsíců činil celkový příjem 20 000 až 25 000 rublů za měsíc s dobrým scénářem. Vzhledem k tomu, že sami pracovali s manželkou, administrátoři nebyli najati, protože neměli co platit. Halogenátor byl vyňat z ruky, opravy byly provedeny samy o sobě, protože bylo nesmyslné utrácet peníze na nákup franšízy. Místnost byla pronajata. Můj názor je, že myšlenka je přepracována a vyčerpána.

Máte pozitivní nebo negativní zkušenost s otevřením sůl? Sdílejte!

Ziskové podnikatelské nápady

Konstantin Nikolský

Jak otevřít solnou jeskyni: nejkomplexnější informace o firmě: 14 komentářů

Dobrý den všem! V Novosibirsku máme solnou jeskyni. Jsou v bazénu budovy „Academ vlny“ v Akademgorodok.) Dlouho si vybrat dodavatele a vybrala Global Group http://galit.pro/ společnosti a velmi šťastný (pracovní dobu delší než jeden rok). Kluci jsou opravdu profesionálové v této oblasti a kvalita jejich práce na nejvyšší úrovni, což je dále potvrzeno dostupností certifikátů kvality pro jejich služby. Oni otevřeli naši jeskyně na klíč, vše ve stanovené lhůtě, a pro stanovení cen svých velmi demokratické ceny podhod- tržní + je splátkový prodej (jsme se 4 měsíce, což je velmi chladný jsme vyskočil). Tento podnik jako celek je velmi spokojen (jeskyně pracuje druhý rok) přináší stabilní příjem, základna pravidelných zákazníků již vznikla. Každý má rád a výsledky. Zákazníci jsou spokojeni, méně nemocní, prodlužují předplatné a pravidelně nás navštěvují. I my sami, svým vlastním dítětem v tomto ubedilis- pokud k návštěvě jeskyně, po pěší turistiku v zahradě neustále nemocný dlouhou dobu obnovit postupně mateřská návštěva a kdybychom urvat nějaké nemoci zotavuje za 2-3 dní, ale před tím, že je až do 2 týdny by mohl pokračovat...) na otázku, zda se zapojit do dat Biznesom- odpověď je jednoduchá, pokud je duše a potěšení z dostat stejný výsledek pak budete- kolegové úspěchu. A je to opravdu dobré, proč ne? Дело

Otevřeli jsme solnou jeskyni. Pracujeme bez licence, protože domácí spotřebič nevyžaduje licenci. Řeknu přímo: Podnikání není ziskové. A pokud neexistuje žádná motivace - chcete zlepšit své zdraví pro vaše blízké, pak není nic začít. Peníze investované do výstavby a opravy prostor v souladu s hygienickými a technickými předpisy (včetně požární ochrany) se vyplatí, ale Bůh zakáže za 5-6 let, pokud všichni nezabijí návštěvníky. Opravili jsme všechno na 800 000 rublů. Co je popsáno v článku, tak to je. Naši lidé nejsou zvyklí léčit sami sebe bez pomoci antibiotik. Je velmi těžké přemýšlet nejen o obyčejných lidech, ale o podivných doktorech. Lékaři nechápou, jaký druh zvířete je to, Haloterapie a s tím, co se jí nebo opil, dobře, jsem tak figurativní. Křičí všem: Nechoď. Stejně jako naše ctnost Komarovskij, někdy rodičům dává takové rady, že pozdější lidé už léta nemohou vyléčit své děti z takových rad. Někdy chci tolik, abych se všechno vzdal, omlouvám se za vložené peníze a dokonce za úvěr. Ano, zapomněl jsem říct, pracujeme téměř 1,5 roku. Jsou umístěny ve všech vyhledávačích, existuje reklama osvětlená v exteriéru, v sociálních sítích je skupina, v histogramech se nacházejí informace, téměř neexistují konkurenti, existuje mnoho mumií. A lidé nevěří. Prolomíme stěnu.

Dobrý den, A můžete říci, ve kterém městě je vaše sůl?

Dobré odpoledne.
Řekni mi, mohu otevřít sůl (bez licence) v 25. patře bytového domu?

Dobré odpoledne. Chystám se podniknout v hustém stavu. Pokud můžete, dejte mi nějaké tipy

V Orenburgu máme sůl "Assol". vlastní už 8 měsíců. Vzal jsem svou ženu za práci a sám sedím jako správce. Máte-li zájem, můžete nás najít v OK a VC. Napište, promluvte ☺

Dobrý den! Toto téma je zajímavé v detailech (otevřeno od začátku)? Děkuji!

Bylo by zajímavé znát vaše zkušenosti s tímto obchodem.

Článek je standardní, autor mi odpustil, ale recenze podle článku mě napadlo na místě. Igorův názor s Dimitrovgradem nemá nic společného s trhem solných jeskyní. Muž se rozhodl omezit rychlé peníze pod záminkou ušlechtilé příčiny. Před zahájením podnikání, zkoumat (jakákoliv obchodní), nebo se připravte na dlouhé pochopení Zen, a to nejen prostřednictvím výrobců reklamní předměty vybavení, stavitelé jeskyně, franshiznikov a opravdu naučit komunikovat s existujícími jeskyňáři, mluvit se svými zákazníky, soc. síť, která vám pomůže, jděte do organizace, s kým v budoucnu plánujete spřátelené, zjistěte, zda jsou s vámi připraveni komunikovat vůbec. Věřte mi, že růžové brýle padne i na pobřeží, je lepší to udělat dříve, než se peníze investovat do podnikání, pak to bude svědit a svědění, a na trhu je naplněna jiným jeskynní šero.
A konečně, na vědomí, že podnikání je přímo spojena s zdravotního stavu klienta, musíte být nejen v marketingu, ale také lékař bez vzdělání, a to i bez vzdělání, spíše než statická správce jeho jeskyně. Podnikání je opravdu složité (pokud si samozřejmě chcete vydělat více než 20-25 000 rublů s dobrým scénářem). Nechápala jsem, co to znamená "během půl roku 20-25 000 rublů. s dobrým scénářem ")) Zvedli jsme na 297 000, je to dobré vyrovnání), stačí pochopit, co děláte.

Pokud se vám opravdu, kteří mají zájem o téma jeskyně, závod v vyhledávače akademie „jeskynní“ GaloFort podnikání, připojit ke komunitě Bk, vrhnout po hlavě do kouzlo tohoto podnikání)) Jsem si jistý, mnozí se podíváme na podnikání z velmi odlišné strany.

Eugene, no, nezvedl ses, ale tvůj franšízant. Podíval jsem se na informace o Galofortu, jednu vodu. Poté uzavřeli povolení a my jsme měli jen peníze na cookies a pak jsme zůstali, pak hledali IT specialisty, aby tuto myšlenku pracovali, pak byla vytvořena akademie (mimochodem, několik v VC). Řekni mi, jaké župany pro děti a dospělé? Oni jsou to, o co se hlídají, je to směšně absurdní... Máme roucho a nejčistší jeskyně, viděli jste tvůj roucho, všichni padali z nich stejně jako bez nich! Jsou jednorázové? Nebo plášť pro 10 zákazníků, nikdy bych se na tuto smradlavou bolest neohludil)

Dobrý den, můžete sdílet své zkušenosti?

Slovo s otevřením nám pomáhalo ne, ale také jsme vyplatili a otevřeli naši síť v Oktyabrsky díky kompetentně poskytované reklamní a rozvojové podpoře společnosti Forrest Salt Cave Network!

Informace o halogenátory jsou beznadějně zastaralé. Pokud je článek objednán, pak nejsou žádné otázky. Pokud jde o podnikání, pak nezaměňujte lidi. Druhy halogenátorů na trhu - hmotnost. Výrobci - tolik. A obchodovat s technologiemi 80. let, a dokonce i obyčejnou sůl, která se zabalí na bubliny a prodává na 13 rublů za 2 gramy....... Jedná se o Ústav preventivní medicíny.......

Článek není na zakázku. Existuje spousta výrobců - proto jsem si vybral několik, protože všechny popisují možnost ne. Ale všech institucí preventivní medicíny pracujících na trhu, zřejmě nejvíce PR-aktivní).

Jak otevřít solnou jeskyni nebo pokoj?

Krásu a zdravotnictví potěší spotřebitele s novými nabídkami na trhu s kosmetologií. A nyní mohou klienti dokonce bez návštěvy sanatoria zlepšit své zdraví a omlazovat. Samozřejmě, pro podnikatele jsou v této oblasti vynikající příležitosti pro rozvoj! Hlavní věcí je zvolit správný směr. Dnešní skvělý nápad byl otevřením solné jeskyně. Poptávka po tomto typu služeb je poměrně velká - a to je s minimální konkurencí. Odborníci již dlouho zjištěno, indikace a kontraindikace solná jeskyně, a spotřebitelé již ocenili veškeré kouzlo tohoto postupu - pokud kvalifikovaně přistupovat k podnikatelské činnosti organizace, je možné získat slušný příjem a rychle získat zpět za každou cenu.

Speleoterapie - léčba dýchacích orgánů bez léků, což znamená inhalování lidských mikročástic chloridu sodného. A látka, jak je známa, "zabíjí" mnoho patogenních bakterií. Taková zasedání se konají poblíž letovisek, kde se přirozeně objevuje spousta jeskyní s nánosy přírodní soli. Kurz léčby však trvá poměrně dlouhou dobu - obyvatelé velkých měst budou z toho jasně zbaveni. V tomto případě zůstává pouze haloterapie. Ve skutečnosti se jedná o stejnou speleoterapii, pouze jeskyně se solnými ložisky jsou uměle vytvořeny. Takže podnikání je postaveno - otevřete pokoj, kde jsou vytvořeny všechny podmínky pro obnovu zákazníků.

Zdálo by se, že obtížná věc je otevření slané jeskyně na návštěvu? Ale tady musí podnikatel myslet na mnoho nuancí. Za prvé, rozsah to pro uživatele je zcela nový (bude muset nějak upoutat jejich pozornost), a za druhé, je třeba vydat hromadu dokumentů a pečovat o celou kvalitní vybavení (což určitě bude mít odpad).

Tak jak otevřít solnou jeskyni nebo místnost od začátku, aby podnik začal přinášet trvalý vysoký zisk v budoucnu?

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 500000 rub.

Složitost zahájení podnikání je 4/10.

Jaké dokumenty se mají shromažďovat?

Pokud jednostranně otevřete firmu, zaregistrujte ji lépe ve formě IP - méně daní, méně běžných za papírování. Chystáte se otevřít lázně s celým seznamem služeb? Nedělejte bez LLC.

Centrum haloterapie může být registrováno pod různými kodexy oddělení vnitřních věcí: 93.29 "Ostatní zábavní a rekreační služby", 93.04 "Tělesná kultura a zdravotní činnosti". Hlavní věc není registrovat se jako klinika poskytující zdravotnické služby - jedná se o úplně jinou oblast činnosti zahrnující spoustu kontrol, kvalifikovaného personálu a velké finanční investice.

Náklady na registraci aktivit jsou nízké, pokud mluvíme o IP - ne více než 10 000 rublů. Pro tuto oblast podnikání si vyberte zjednodušený daňový systém - pravidelně odečtete 6% z vašich zisků z daní.

Franšíza nebo vlastní značka?

V souvislosti s popularitou tohoto směru dostal trh řadu nabídek od franchisorů - sítí pro jeskyně se slanou vodou, které nabízejí podnikatelům možnost otevřít podnik pod již známou značkou.

Soutěž solné jeskyně přebírá plnou podporu podnikatele od držitele práv této značky. Práce na franchisu vám ušetří čas na zahájení podnikání a další propagaci - nemusíte hledat pokoj, vybírat pokoj, promyslet prostřednictvím reklamní kampaně. Kromě toho mnoho firem nabízí podnikatelům a školení v řízení všech případů - počínaje organizací práce a ukončením výpočtu daňových odpočtů. Jak ukazuje praxe, solná jeskyně na klíč od franchisora ​​se vyplácí mnohem rychleji.

Máte v plánu otevřít sůl v jeskyni? Věnujte pozornost těmto společnostem, které pracují na základě franšízové ​​dohody - Sol +, Speleon, Halomed, Vita Breeze, Galofort, GaloPlus. Než se rozhodnete ve prospěch této nebo té franšízy, porovnejte podmínky spolupráce - v každé společnosti její nuance v servisní dohodě!

Chcete-li otevřít sůl jeskyně na povolení, to bude trvat 500,000-1500000 rublů. Vše závisí na podmínkách určité značky. Je samozřejmé, že během spolupráce bude nutné procento zisků odečíst franchisoru.

Pokud je solná jeskyně nebo místnost plánována jako podnik pod vlastní značkou, budou téměř stejné výdaje jako v případě povolení. Navíc existuje možnost uspokojit menší část nákladů - koneckonců vy vyberete zařízení (proč například nemůžete koupit použité zařízení a nábytek). Mějte však na paměti, že pak musíte nezávisle rozumět všem problémům - naplánovat reklamní strategii, zapojit se do brandingu budoucí společnosti, přemýšlet o návrhu prostor. Ale v budoucnu, pokud budete podporovat podnikání, můžete přemýšlet o prodeji franšízy vlastní značky.

Který pokoj je vhodný pro obchodní řízení?

Při řešení všech právních otázek současně hledáte vhodnou místnost, kde bude umístěn halocentr. Bude-li přemýšlet o dobrém místě pro instituci, bude mít stálý tok zákazníků.

Hlavním pravidlem při výběru dislokace slané místnosti je vysoká návštěvnost! V ideálním případě je vhodným místem v blízkosti dětských rozvojových center, zdravotnických a vzdělávacích zařízení, sportovních komplexů. Mnoho podnikatelů organizuje podnikání v budovách obchodních a nákupních center. Zákazníci by tam měli být pohodlní, aby se tam dostali. Nezasahujte do blízkosti parkoviště.

Pokud se podíváte na sanitární normy, pak jeden návštěvník sůl vyžaduje 3 m 2 volného prostoru. Takže při výběru vhodné místnosti je třeba vzít v úvahu plánovanou průchodnost instituce! Jak ukazuje praxe, pro organizaci salonu je dostatek prostoru 50 m 2. V tomto případě samotná solná místnost nesmí přesáhnout 25 m. 2. Ale potřebujeme další prostor pod administrativním stolem, kancelářské prostory pro návštěvníky a zaměstnance.

Pro začátečníky byste neměli koupit prostor pro solnou jeskyni nebo pokoj. Bude mnohem výhodnější si pronajmout plochu - méně startovacích nákladů, nemusíte si půjčit velké půjčky v bance.

Příprava prostor a potřebného vybavení

Nezávisle na vedení zařízení solné jeskyně je to nereálné - je nutná pomoc specializovaných firem! Propagovat trh a najít společnosti, jejichž činnost je zaměřena na vybavení halocenteru.

Existuje mnoho požadavků na fungování sůl - nemůžete to udělat bez odborníků. V průměru obnovit prostor pro pořádání rekreačních zasedání a nákup potřebného vybavení bude vyžadovat nejméně 450 000 rublů. Podívejte se na společnosti, které nabízejí služby s nejlepším poměrem cena / kvalita. Pravděpodobně je třeba využít pomoc firem, které se nacházejí v jiných městech - zde se berou i náklady na dopravu.

Jak jsou umělé solné jeskyně a pokoje:

 • Halogenátor. Toto je první zařízení v seznamu všech potřebných zařízení! Poskytuje halokomordu se solným postřikem požadované koncentrace. Také ve své funkci je udržovat požadovanou teplotu (18-20 ° C) a vlhkost (≈ 50%) v místnosti. Přemýšlejte o tom, jak nakupovat zařízení pro solnou jeskyni nebo místnost, určit typ halogenátoru. Existuje několik typů instalací - některé zařízení pracují ultrazvukovým způsobem, zatímco jiné dělí částečky soli. První možnost je lepší - takové zařízení funguje tiše a vytváří menší částice soli. Návštěvníci se v takových lázních budou cítit mnohem pohodlněji!
 • Podsvícení. Pro mnohé je solná jeskyně nejen místem, kde můžete zlepšit své zdraví. Někteří sem přijedou, aby si odpočinuli a odpočinuli si. A vnitřní osvětlení hraje důležitou roli. Je lepší namontovat světlo, jehož jas může být nastaven, což vytváří buď jasné světlo, nebo tlumené soumrak. Osvětlovací zařízení jsou instalována na stropě a stěnách podél soklových desek.
 • Vytvoření objemných reliéfů. Pro návrh salonu zcela odpovídá přirozené solné jeskyni, je třeba zvýšit krápníky a stalagmity. Odborníci za tímto účelem používají profesionální vybavení.
 • Hudební zařízení. Poklidná hudba v halocentre uvolňuje. Místnost je vybavena reproduktory.

Cena zařízení pro solné jeskyně bude záviset na její značce, kapacitě a vybavení. Největší výdaj je nákup halogenátoru. Průměrná cena halogenátoru pro solná místnost se v průměru pohybuje od 250 000 rublů. Nastavení osvětlení vyžaduje nejméně 70000 rublů. Chcete-li hrát hudbu v halocenteru, můžete si udržet 10 000 rublů.

Můžete koupit sůl pro sůl jeskyně od mnoha dodavatelů. Věnujte pozornost kvalitě výrobku. Prodávající musí mít všechny potřebné doklady, které potvrzují původ a složení soli. Faktem je, že zde jsou potřeba speciální produkty - používání mořské nebo himalájské soli v haloterapii není metodou schváleno!

Nezapomeňte na nábytek, který je třeba nainstalovat v solné jeskyni. Obecně platí, že v malém halocentru je sůl určena pro 5-7 osob. Koupit potřebný počet pohodlných křesel a lehátka, podnožky. Pro malé návštěvníky také poskytují nábytek. Chcete-li koupit interiérové ​​předměty, strávíte nejméně 30 000 rublů.

Organizace práce halocentra

Výhody a poškození solné jeskyně je již dlouho známo potenciálnímu cílovému publiku. Proto s řádnou organizací wellness salonu nebude k dispozici nedostatek klientů.

Podnikání je dobré, protože nemusíte přijímat vysoce kvalifikované specialisty. Veškeré organizační záležitosti (vstup na návštěvu, přijetí platby, poradenství) může provést správce. V budoucnu, kdy je instituce nerozkládána, je možné zapojit lékaře-terapeuta - odborník dá pacientům potřebná doporučení pro léčbu stávajících nemocí. Určitě přidáte prestiž k vašemu halocenteru - bude zde více zákazníků!

Při organizování rekreačních zasedání je několik funkcí, které je třeba vzít v úvahu:

 • Každá zasedání by se měla konat v přísně naplánovaném čase. Pro každý den bude nutné sestavit plán - počet lidí, kteří chtějí navštívit sůl, a čas, který se vezme do úvahy. Skutečnost, že halogenátor po 40ti minutách práce musí být znovu nakonfigurován - trvá asi 20 minut. Nerobte zákazníky čekat - naplánujte tak všechny zasedání předem! V průměru za 8 hodinový pracovní den můžete provádět procedury každou hodinu. Mějte na paměti, že ve všední dny v týdnu jsou skupiny návštěvníků pravděpodobně nedostatečné.
 • Ti, kdo pozdě navštívili solnou jeskyni, nemohou být do budovy dovoleni. Pokud otevřete dveře do místnosti, mikroklima bude narušena a všechny výhody postupu budou sníženy na "ne". Souhlasíte s klientem o druhém čase relace, abyste neztratili zisky.

Přemýšlejte o tom, jak nastavit náklady na návštěvu solné jeskyně. Společnosti nabízejí zákazníkům různé ceny - hodně závisí na umístění halocenteru. V průměru se cena pohybuje mezi 150 - 300 rublů za sezení. Pro děti je vstup levnější.

Jak rozvíjet firmu?

Když je obdržena licence k podnikání a halocenter je připraven otevřít své dveře zákazníkům, měl by podnikatel uvažovat o podpoře zařízení. Čím více lidí se dozví o zdravých zasedáních, tím více zisků získáte.

Reklama v sociálních sítích, v televizi a rozhlase, poznámky v tematických časopisech - zahrnují různé marketingové nástroje. Vynikající zpětná vazba je zaznamenána ve spolupráci s lékařskými a vzdělávacími institucemi - nechte zde brožury a prospekty o výhodách haloterapie. Pokud se vám podaří souhlasit s lékaři - nechte odborníky doporučit vaší pacientovi léčebnou instituci. Dávejte pozor na vytvoření webové stránky společnosti - zde se potenciální zákazníci dozví o službách a cenách.

Není obtížné přilákat zákazníky. Je mnohem obtížnější je permanentní. A pak se zaměří na zákazníka!

Zvažte následující body:

 • Podrobné konzultace návštěvníků, vysvětlení všech důležitých nuancí postupu - správce by měl být v této oblasti dobře obeznámený a nejlépe by měl být vyškolen.
 • Nabídněte slevy a propagace pravidelných zákazníků. Například ve všední dny nebo v brzkých hodinách můžete nastavit nižší ceny pro návštěvy wellness zasedání. Rychle vyvíjíte věrnost zákazníků vůči společnosti.
 • Dobrým nápadem bude prodej dárkových certifikátů, který si budou moci všichni návštěvníci koupit.
 • Maminky s dětmi často navštěvují zasedání. A pro ně by měla být zajímavá solná jeskyně pro děti. Můžete zde poskytnout malé hřiště.
 • Zamyslete se nad poskytováním slev některých kategoriím občanů - osobám se zdravotním postižením, veteránům, důchodcům.
 • Pokud jste již spustili několik skupin v sociálních sítích, pravidelně hrajte kupony za slevy nebo dárky mezi účastníky.
 • Pravidelně lze uspořádat bezplatné semináře, kde lékaři o přínosech postupu řeknou o způsobech léčby různých onemocnění.

Oblíbené publikace:

Jaký zisk očekáváte od podnikání?

Čistý zisk, který obdržíte od podnikání, bude záviset na stanovených nákladech na zasedání a na počtu zákazníků.

Chcete-li koupit halogenátor pro sůl a další zařízení, opravit prostory a zřídit práci instituce, bude to trvat nejméně 500 000 rublů. Pokud bude sálová místnost pro 7 osob plně obsazena v každém zasedání, budete moci obdržet 1400 rublů - při vstupním poplatku 200 rublů. Za 8 hodin denně získáte 11 200 rublů. Měsíční zisk v tomto scénáři bude 336 000 rublů (v případě denního halocentra). A příjmy mohou být ještě vyšší - existuje možnost udělat 12 hodinový pracovní den. S příslušným řízením případu zaplatíte všechny náklady za několik měsíců.