Jak zvýšit zisk: způsoby, jak vytvořit šicí studio!

Obsah článku:

Šicí studio je nejčastěji uzavřeno kvůli neziskové výrobě, které je ovlivněno: vysokým nájemným, neustálými objednávkami od zákazníků, vysokými cenami dodavatelů (relevantní pro ty, kteří nakupují materiál a výrobou věcí), velkou konkurencí a dalšími faktory. Navzdory všem negativním předpokladům je možné "zvednout" šicí studio a dát mu druhý život. Zvažte, jak zvýšit zisk, hlavní 5 směrů, které mohou dát významný impuls vývoji vašeho ateliéru.

Jak zvýšit zisk: hledání nových zákazníků!

Zde je nejdůležitější konstantní práce. Dokonce i když už máte dobře zavedený okruh pravidelných zákazníků, nikdo není imunní, že se nikdy nezmění.
Zvláště nebezpečné, když jsou 1-2 velké zákazníky, kteří náhle odmítnou spolupracovat nebo začnou diktovat své podmínky v jejich cenách, a pak se finanční situace začne kolísat.
Díky stále rostoucí zákaznické základně můžete mít větší jistotu, pokud jde o stabilitu vašeho podnikání.

Trvale musí každý týden sledovat možné zákazníky a kupující, a tak bude jasné, kam se pohybovat a jak zvýšit zisky. Chcete-li zjistit, kdo a jak sledovat, nejprve určit, kdo přesně je vaším cílovým publikem.

Zvažte příklad šicího studio pro návrhářské šití pro ženy. Kdo je jeho hlavní publikum?
Můžete to odpovědět: moji klienti jsou ženy, které se chtějí stylově a exkluzivně oblékat s perfektním fit.
A další možností je říci toto: moji klienti jsou ženy ve věku od 23 do 50 let s příjmem 30tys, kteří s největší pravděpodobností pracují jako manažeři, vrcholoví manažeři, vlastní vlastní podnikání, kteří potřebují projednávat obchodní jednání a vytvářet solidní dojem atd..

Ve druhém popisu existovaly specifika. Můžete také přidat, kde potenciální klient může být, relaxovat, co tento zákazník oceňuje.
Po zadání podrobného popisu vašeho publika usnadněte hledání nových.

Jaké jsou tam zákazníci?

Návštěvníci šití studia individuálního krejčovství lze rozdělit do 4 kategorií.
1. Podnikatelský sektor. Její zástupci, majitelé vlastního podniku, i vedoucí pracovníci společnosti.
Mohu předpokládat, že vrcholoví manažeři oceňují čas a kvalitu. Proto, když přijdou k designérovi v ateliéru, budou chtít oblek nebo soupravu, ale současně tak, aby návrh nebyl nudný, ale s twist a velmi moderní.
A když si mistr dopředu uvědomí, že miluje kategorii svých klientů, jmenovitě modernost, odvahu, dokonalou kvalitu, nabídne hotové řešení a zákazník zůstane spokojen.
2. Není správné domnívat se, že k vám přicházejí pouze obchodníci.
Designové studio také mohou navštívit kreativní lidé, kteří se nechtějí oblékat jako všichni ostatní, ale mají vlastní představu o svém stylu a mohou sami říkat, co skutečně potřebují.
3. V další kategorii jsou obvykle zákazníci, kteří se musí oblékat na nějakou významnou událost, jako je svatba, výročí, promoci.
4. A čtvrtá kategorie není příliš početná, ale je to vždy, to jsou ti, kteří mají porušení proporcionální struktury těla, jak vrozené, tak získané. Jsou obtížné najít oblečení v běžných obchodech, takže potřebují věci, které jsou pro ně speciálně přizpůsobené. Tito zákazníci mohou být s vámi po celou dobu.

Jak přilákat cílové publikum do šicího studia?

Po rozhovoru s hlavními kategoriemi zákazníků jim poskytněte popis věku, zaměstnání, úrovně příjmů. A pak už můžete použít reklamu, kterou vidí. Zde je několik tipů, kde najdete potenciálního zákazníka:
1. Spolupráce se souvisejícími sektory.
Například inzerce v časopisech, které vaše cílové publikum může číst.
Můžete vyjednávat s kosmetickými salony, fitness kluby, restauracemi apod. místa, kde může být vaše publikum, a umístit své katalogy tam, slevové karty, slevové kupony pro své služby. Dobrou volbou je reklama v obchodě s textilem a příslušenstvím.
2. Kreativní přístup k venkovní reklamě.
Někdy jsou lidé v rozpacích, jdou do nádherně navrženého studia, protože se obávají, že služby nebudou dostupné. V takovém případě můžete vytvořit stůl s cenami služeb před studiem. Tato metoda v živé praxi občas zvýšila účastnické ateliér.
Také je možné v outdoorové inzerci informovat o akcích, slevách, dárcích - všem se líbí!
3. Reklama prostřednictvím internetu.
Jednotlivé stránky + skupiny v sociálních sítích budou skvělými místy, které je třeba přilákat. Můžete také použít různé desky s bezplatnými a placenými reklamami, jako je Yandex direct, stejně jako placenou reklamu v sociální oblasti. sítě.

Demontujte úplný seznam výdajů!

Jeden způsob, jak zvýšit zisky, provádět audit všech položek výdajů. Určete z nich velké a trvalé výdaje. S největší pravděpodobností lze tento článek připsat pronájmu prostor. Chcete-li si uvědomit, co s tím dělat, může být výhodnější najít nové místo k pronájmu a jak změna místa ovlivní účast.

A tak u všech položek výdajů provést analýzu a možná řešení ke snížení nákladů. Analýza propagace reklamy, identifikace a zrušení neefektivních reklamních platforem.
Analyzovat odborný personál, rozhodnout o náboru profesionála, snížení počtu zaměstnanců.

Vytvořte ziskové podmínky s dodavateli!

Hlavní položkou výdajů může být nákup materiálu pro vlastní šicí dílnu. Zde je možné pokusit se snížit náklady, po dohodě s dodavatelem o dodatečných slevách za objem, požádat o zpoždění nebo o splátky.

Při rozhovorech s dodavateli lze uvést, že dodavatel nabízí příznivější podmínky a nabídky, aby vytvořily podobné podmínky, abyste nechodili jiným. Dodavatelé také těží z toho, že neztratí zákazníky, takže mohou dělat ústupky.

Technologie prodeje a vyjednávání!

Dávejte pozor, jak komunikovat ve svém studiu se zákazníky v hale a telefonicky. Často, navzdory profesionalitě mistrů, mohou lidé opustit kvůli hrubému nebo nevhodnému postoji. Je to příjemné, když se setkáváte s úsměvem, zdvořile a pečlivě komunikujete, když máte pocit, že návštěvník opravdu chce pomoci vyřešit svůj problém.

Dalším bodem je, když zaměstnanci nevědí, jak správně reagovat na námitku, nárok nebo odmítnutí služeb. Zvláště odmítá zavádění, když potenciální klient ospravedlňuje jeho odmítnutí, že již pracuje s jiným ateliérem a má rád kvalitu služeb tam.
Obecně platí, že pokud jde o jakékoliv odmítnutí, můžete najít odmítnutí, nejdůležitější věcí je, abyste se o něm nezměnili, a ne vyhýbali se jim. Při stavbě práce s odmítáním a námitkami je třeba chápat hlavní body:
- Co zákazníci nechtějí?
- Co chtějí?
- Jak můžete nabídnout řešení jeho problému? Jaké budou jeho výhody při práci s vámi?

Nejdůležitější při řešení selhání není snažit se tlačit, prodat, jen způsobit odmítnutí. Komunikace musí být za stejných podmínek as respektem.

Jaký přínos můžete dát zákazníkům?

Tato rada vychází z práce s námitkami. Obvykle každý chce příznivé podmínky, co zde může nabídnout?
S hromadnou výrobou a velkoobchodním prodejem vlastních výrobků mohou být nabízeny následující výhody:
- Na konci sezóny je možné vyměnit zboží, které není pro požadované zboží prodáno;
- provádět operační výměnu podle barvy, velikosti;
- nabídnout v krátké době přinést naléhavě potřebné zboží. Pouze zde je třeba vzít v úvahu vzdálenost k klientovi, který nabízíte;
- organizovat bezplatnou dodávku v určitých objemech nákupu, všichni se jí to líbí.
- povolit odloženou platbu na určité období;
- pomoc při propagaci svých výrobků a poskytování propagačních produktů.

Všechny ateliéry mohou být nabízeny takto:
- organizovat systém slev, loajální zákaznickou kartu s bonusy;
-provádět pravidelné propagační akce;
-stálým zákazníkům dárky ve formě nové služby, více slev.

Tyto nekomplexní tipy pomohou organizovat stálou práci se zákazníky a vytvářet a zvyšovat zisk podniku.

Jak otevřít šicí studio? Užitečné tipy

Může žena sama o sobě podniknout vlastní podnikání? Jak otevřít úspěšně se vyvíjející a nadějné šicí studio a učinit jej konkurenční v provinčním městě?

Na to nejen vyprávět náš partnera - Světlana Antonova, který vlastní jeho vlastní oděvní společnost „Christina“, který je umístěn na hlavní ulici města Usman.

- Ahoj, Svetlane. Řekni mi, jak to všechno začalo?

- Nezajímala jsem se v žádné specializované škole na švadle, krajčíři, návrháři oděvů a dalších, profesích souvisejících se šitím. Je to jen ten čas, zpátky ve škole, když jsem to chtěl udělat. Takže jsem začal šití a šití už 20 let.

Zpočátku jsem byl šití na ready-made oblečení vzory, pak přišla populární časopis «Burda», a vzal jsem něco, co studoval samostatně.

- Jak jste se rozhodl otevřít svůj ateliér pro šití a opravu oblečení?

- Pracovala jsem v místním oděvním průmyslu mnoho let jako rozšiřující se vzory a hodně jsem se naučila. Pak jsem se usadil v oděvní továrně "Victoria L", ale už jako návrhář oblečení. Nastal čas, a uvědomil jsem si, že je čas otevřít vlastní podnik.

- Jak otevřít ateliér k šití od začátku? Kde jste začali?

- Šití studio, podnik, který vyžaduje významnou investici. Za prvé, rozhodl jsem se zvýšit dotaci ze strany státu na podporu podnikání - 300 000 rublů.

Je velmi důležité si uvědomit, že to byl první rok, kdy nejenom začínající podnikatelé do 30 let dostávali tyto peníze, ale i ti, kteří jsou starší 30 let. V této vlně jsem měl velké štěstí.

- Zde, pokud je to možné, víc. Jaké dokumenty jste shromáždili, aby získali dotaci? Vím, že v tak vysoké výši, velmi velká soutěž. Potřebujete poskytnout podrobný obchodní plán šicího studia?

- Opravdu jsem musel:

 • Zapsat se do pracovního centra obyvatelstva jako nezaměstnaní;
 • Vydání statusu IP;
 • Vytvořte dobře definovaný obchodní plán pro šití a opravu oděvu;
 • Předložit všechny tyto doklady okresní správě, aby schválila příjem finančních prostředků.

- Chcete-li vědět, jak otevřít studiové studio, je třeba podnikatelský plán, nebo je potřeba pouze schvalovat dotaci?

- Program nepochybně znamená mnoho nuancí, které by měl každý začínající podnikatel vědět. V opačném případě je podnikání odsouzeno. Jedná se o druh podváděného listu, který vám pomůže řídit vaše podnikání, aby se nevyhořel.

Například fungující obchodní plán šicího studia mi pomohl pochopit následující problémy:

 • Jaký prostor je zapotřebí pro otevření ateliéru, který jsem vytvořil;
 • Kolik lidí je třeba najat, aby zpracovalo očekávaný počet objednávek;
 • Souhlasíte v různých regionech s různými situacemi. Stává se, že v ateliéru bude vyzdviženo deset zaměstnanců a budou pracovat pár týdnů bez práce a čekají, až jim přinesou nějaké kalhoty. A existuje taková poptávka, že tyto 10 lidí nestačí. To znamená, že je také velmi obtížné vypočítat;
 • Kód zákonných předpisů, požadavky na umístění;
 • Analýza konkurenceschopnosti, jak máme ve městě, o 3-4 šicích obchodech;
 • Výpočet finančních prostředků a výdajů požadovaných pro start;
 • Přibližné podmínky, za které budu splácet vynaložené peníze a budu schopen rozvíjet své podnikání.

- Stahoval jste připravený podnikatelský plán pro společnost na zakázku na zakázku ve formě šablony, na Internetu nebo ke zpřístupnění pro zpracování údajů v poradenské agentuře?

"Ani tohle ani druhé." Dlouhou dobu jsem pečlivě studoval internet, jak kompetentně připravit pracovní program, konzultovat s odborníky v této oblasti.

Návrh podnikatelského plánu jsem vytvořil sám, protože jsem již představoval hlavní údaje o mých výdajích a věděl přesně, jakým směrem se budeme vyvíjet. Pak jsem vzal svůj návrh analytikovi a on zase zpracoval to do připraveného a fungujícího obchodního plánu.

V ateliéru "Christina" z města Usman působí opravdoví profesionálové ve svém oboru

- Máš nějakou dotaci? Co bylo vynaloženo?

- Ano, samozřejmě. Mám ty peníze. Vynaložené na nákup vybavení, šicí stroje.

- Koupili zařízení "z ruky" nebo v obchodě?

"V obchodě." Máme nové stroje a stroje. Můžete si koupit použité, nyní lze najít mnoho reklam na internetu, v novinách. Ale pak utrácejte spoustu peněz na opravu + ztrátu objednávek z důvodu výpadků zařízení, nějak nevhodných.

- Máte dost peněz z dotace na otevření studia?

- Samozřejmě že ne. Je to jen hlasitě řečeno - "teď máme tyto 300 000 rublů." Samozřejmě, toto nebylo dostačující ani pro počáteční potřeby. Koupili jsme tkaniny, vybavení, doplňky, nitě a mnoho dalších.

Fotografie z doprovodných produktů šicích studio "Kristina" prodávané v obchodě

"Kolik peněz potřebovalo k otevření ateliéru?"

- Zpočátku to bylo sto milionů rublů. To je, když si myslíte, že jsem začal s vlastním nahromaděným hardwarem. Pokud by bylo třeba koupit více a její - 2 000 000, bylo by to přesně pryč.

"Jak jste našli pokoj?" Koupil jste si ho nebo si jej koupili s právem koupit?

- Nemyslím si, že v Usmani existuje praxe pronájmu s právem na vykoupení. Nejprve jsem se rozhodl, že budeme koupit budovu, protože jsem si uvědomil, že nájemné mě bude stát značným přeplatkem.

Samozřejmě, bylo možné, jak mnoho známých obchodních dám psal v mnoha časopisech - "tady jsem začal šit někde doma nebo v suterénu, nejprve sám, pak jsem najal další švadlena..."

Takže jsme se začali rozvíjet a tak dále. " Ale je to stejné, ve skutečnosti neoficiální a dokonce i v nevhodných prostorách. Souhlasíte, to v žádném případě není vážné.

První patro budovy, ve které se nacházíme, bylo prodáno jako obyčejná obytná budova. Také jsem musel shromažďovat dokumenty, aby je přenesl z bytového fondu na neobydlené, jak to vyžaduje zákon. Celá výzdoba mě stála budova o něco více než milion rublů.

Kreativní přístup a kreativita odlišují produkty studia Christina

- Ve městě existuje mnoho podobných ateliérů. Jak jste udělal, že vaše podnikání je v těchto podmínkách konkurenční?

Na začátku jsme pečlivě zkoumali, co naši konkurenti nabízejí a vytvořili ve svém studiu, mnoho výhodných bodů, například:

 • Ostatní workshopy nabízejí omezený rozsah služeb - je to buď jen šití, vytvářením některých konkrétních modelů, navrhováním, opravami. Jedna nebo dvě položky z tohoto seznamu. Jsme stejní, jsme se rozhodli spojit všechny - šít šaty se šablonami, nákresu zákazníka, nebo nabízet své vlastní, opravy věci, děláme všechny druhy oblečení - od pracovních uniforem do elegantních svatebních šatů;
 • Máme pouze vitríny, ve kterých jsou výrobky, které můžeme objednat, například, velkolepé polštáře;
 • K dispozici je vitrína s levným vysoce kvalitním zbožím pro mladé mistry - korálky, nitě, zámky, knoflíky;
 • Také vyrábíme originální dárkové suvenýry, obrazové aplikace, Kanzas.

"Viděl jsem ve svém výložníku velmi zajímavé síťky." Jsou také vlastní produkce?

- Ano, vyrábíme tašky podle vlastních výkresů a lze je také zakoupit. Jsou velmi žádané, protože jsou originální, a můžeme v kompletu vyrobit exkluzivní kabelku s oblekem, který musíte souhlasit, je pro každou ženu důležitý.

- Řekni mi, už jsi už vyplatil svou firmu? Začal přinášet příjmy?

- Jak to říkáte... mám pokoj, zakoupený s hypotékou. Ateliér má pouze 2 roky a samozřejmě i nadále platí půjčku.

V tomto smyslu se podnikání vyplatí, tak jste říkali - mnoho pronajatých prostor a já to vlastní. Zisk, samozřejmě, existuje, ale zatím zatím téměř všechno jde do rozšiřujícího se podnikání, například nákup spotřebního materiálu - příslušenství, nití.

Video o dalším majiteli šití

- Slyšel jsem o svých pánů, hodně pozitivní zpětné vazby. Vaše studio, navzdory tomu, že je ještě poměrně mladé, je považováno za jedno z nejlepších ve městě Usman

- No, alespoň bez práce, nejsme přesně sedět. My, včetně mě, máme 5 pánů. Existuje spousta objednávek a jsou velmi různorodé - zde například nedávno jsme šili objednat elegantní svatební šaty.

- Co byste chtěli, poradit, začínající podnikatelé, kteří se jen ptají - jak otevřít studio pro opravu oblečení a šití?

- Přál bych si, aby to byla trpělivost. Je zapotřebí zásobit nesmírnou trpělivost a čekat po mnoho let, dokud se jejich podnikání nezaplatí. 2 roky jsou minimální.

Skutečný příběh, jak vytvořit levný podnikatelský záměr, lze získat z tohoto zajímavého článku: "Jak vytvořit levný podnikatelský plán pro šicí studio".

Velký počet případů vytváření podniků s vysokými výnosy od stávajících podnikatelů naleznete zde >>>

Chcete-li najít, stáhnout nebo zakoupit pracovní obchodní plán pro jakoukoli firmu, můžete v tomto adresáři: https://www.russtartup.ru/skachat-biznes-plan

To je můj biznis, dva roky budou jen v létě a ačkoli se stále vyvíjíme, značné zisky, abych si mohl dovolit koupit drahé auto nebo byt v centru Moskvy, prozatím, samozřejmě ne.

Zároveň jsem vždy v práci. Jedná se o každodenní, tvrdou práci. Odpoledne se zabývám šitím a v noci vyrábím řemesla, dárkové suvenýry. Nic není jednoduché.

Stejně tak úspěch záleží opět na stejné oblasti. Než začnete, měli byste pečlivě studovat potřeby obyvatelstva, saturaci trhu, analyzovat konkurenceschopnost, posoudit svou vlastní sílu a trpělivost.

- Chcete otevřít šicí stůl?

- Ano, jsme s mistrovskými dívkami, sníme o tom, že otevíráme malou školu, ve které bychom mohli školit všechny, kteří chtějí šití, decoupage, Kansasovou techniku.

- Jaké jsou vaše plány do budoucna?

- Zaplatit úvěr a začít postupně rozšiřovat výrobu. Jsem si jist, že i v tak malém městě, jako je Usman, je pro to dost.

Jak otevřít obchod šicích doplňků

Statistika tvrdí, že poptávka po individuálním krejčovství roste společně s růstem blahobytu obyvatelstva. Zvýšení rozsahu dováženého oděvu v obchodních sítích (především v čínské výrobě) zcela nevyřeší problém, protože nezohledňuje mnoho vlastností domácích spotřebitelů.

Značkou moderního elegantního oblečení jsou nejen kvalitní tkaniny, ale také doplňky, které musí splňovat požadavky moderní estetiky a kvality. Otevírání obchodu s oděvy může být slibné, pokud vezmete v úvahu a správně využijete všechny výhody tohoto druhu podnikání.

Volba formy činnosti

Nejpohodlnější formou obchodu se šicími doplňky je podnikatel (podnikatel) bez vzniku právnické osoby s imputovaným daňovým systémem. "Vmentenko" je výhodné, protože daň není převzata z objemu prodeje, což je zvláště důležité pro nově otevřený obchod.

Srovnání výše daní pro různé systémy naznačuje, že s daňou "z pokladny" by daňová částka byla přibližně pětkrát vyšší než daň za imputovaný systém.

Chcete-li zaregistrovat PI, potřebujete:

 • Použití zavedeného formuláře pro státní registraci IP.
 • Kopie pasu.
 • Individuální daňové číslo (kopie).
 • Doklad o zaplacení státního poplatku (800 rublů).

Obchodní prostory, vybavení, personál

Prodejna šicích potřeb by měla mít plochu 20 metrů čtverečních. m. Cena pronájmu závisí na umístění obchodu. Dodatečným zdrojem příjmů bude dostupnost nedaleké šicí dílny nebo obchodu s textilem. Vyberte si místo, kde byste měli chodit s mnoha chodci a nedostatek blízkých závodníků.

Chcete-li otevřít obchod, bude třeba povolení SES, což bude stát asi 2 000 rublů. Pro normální provoz obchodu potřebujete minimální sadu obchodního vybavení: stolní-okno, nákupní stojany, nástěnné regály. Nezapomeňte zakoupit a zaregistrovat pokladnu.

Pracovníci obchodu se mohou skládat z 2-3 osob (ve výši 1 osoby na 10 m2). Prodejci by měli být kvalifikovaní, s rozvinutou chutí a smyslem pro styl. Měli by být dobře orientovaní v sortimentu, schopni úspěšně kombinovat formy, textury. To značně závisí na úspěchu podnikání.

Tvorba sortimentu

Prodej šicích doplňků je atraktivní kvůli absenci rizik. Ujistěte se, že úspěch tohoto podnikání je snadný: potřebujete dobrou reputaci, moderní úroveň služeb, nejrůznější sortiment a údržbu skladových zásob.

Skupiny železářství sortiment zboží:.. Tlačítka, špendlíky, stuhy, zipy, nitě, háčky, třásně, korálky, oděv nýtování, tlačítko apod obchod sortiment může být levná, určený pro rozpočet kupujícího, nebo může sestávat z drahého exkluzivní detailu pro šití : designové knoflíky, drahé kamínky, spony a zámky, drahé závity.

Sortiment obchodu by měl záviset na poloze této skupiny výrobků na místním trhu. Pokud v oblasti, kde se má obchod otevřít, jsou již podobné, pak nemá smysl opakovat jejich sortiment. V přítomnosti prodejní prodejny, která se specializuje zejména na levný hardware, nabízí kupujícímu širokou škálu kvalitních doplňků.

Snažte se poskytovat různé sortimenty, nakupovat produkty domácích i zahraničních výrobců. Zavést přímé vazby s výrobci šicích doplňků bude muset tvrdě pracovat, ale mít dva nebo tři stálé dodavatele se vzájemně prospěšnou spoluprací je docela reálné.

Volba komoditních položek v důsledku toho určuje úspěch obchodu. Zvláštním požadavkem na kupujícího jsou niťové nitě, kalhoty a zipy, tlačítka na blůzy. Šňůra různých barev, pletací jehly, háčky, korálky, plátno je dobře prodáváno. K dispozici jsou levné soupravy pro výšivky.

Mnohem horší "jít" krajky, očka, šňůry. Buďte kreativní. Při vytváření sortimentu zvažte například svátky. Na začátku května bude mít samozřejmě vysokou poptávku stuha St. George, na níž můžete nastavit maximální přirážku.

Vždy je nutné začít s obchodem výhradně s kování: na něm je vyšší a na první nákup zboží bude zapotřebí méně. Můžete tak rychle vrátit svou investici. Pokud se vám nepodaří navázat kontakty s běžnými dodavateli, můžete začít s obchodními základnami a velkoobchodními společnostmi nabízejícími takové produkty. První zásilka zboží by měla být přijata se zaměřením na publikum s průměrným příjmem. Prodávejte drahé příslušenství pečlivě, nejlépe pro konkrétní zákazníky.

Úspěch v univerzalitě

Bylo by špatné mluvit o vážné konkurenci, ale jen málo lidí je schopno rozvíjet své podnikání. Důvodem je postupná stagnace a nedostatek vývoje. Abyste dosáhli skutečného úspěchu, musíte se neustále rozvíjet: rozšířit obchodní prostory a nabízený sortiment. K armaturám můžete postupně přidávat prodej textilií. Samozřejmě, podnikání se přesune na složitější úroveň, ale je to nevyhnutelné, když se podnik rozvíjí.

Porozumět nejmenším detailům při vytváření sortimentu. Vydejte se na nejlevnější a nejkvalitnější produkty. Velmi často ruští výrobci nabízejí oddělené skupiny zboží nejvyšší kvality za cenu 2-3krát nižší než dovoz. Zvláště se týká tkání.

Ujistěte se, že používáte internet. Ukazuje se, že úspěšná propagace obchodu v síti zvyšuje ziskovost, alespoň dvakrát.

Ekonomika

Náklady na organizaci obchodu s šicím doplňky:

 • Náklady na vybavení jsou 30 000 rublů.
 • Kosmetická oprava prostor - 10 000 rub.
 • Počáteční nákup zboží - 200 000 rublů.

Celkem: 240 000 rublů.

 • Reklamní náklady - 5 000 rublů.
 • Nájemné, úplatné - 40 000 rub.
 • Plat - 60 000 rublů.
 • Aktualizace zásob komodit - 35 000 rbl.

Celkem: 140 000 rublů.

Podle zkušeností tohoto druhu podnikání, na základě průměrné velikosti šeku, měsíční objem prodeje je asi 160-170 tisíc rublů. Čistý zisk za měsíc je zhruba 20 000 - 30 000 rublů. Podle výpočtů by měl obchod uhradit včas až do 1 roku. V praxi je však toto období zpravidla asi 1,5-2 let.

Obchodní šicí příslušenství - slibný typ podnikání s poměrně rychlou návratností a možností vývoje. Klíčem k úspěchu zde bude pečlivá volba sortimentu, nekonvenční přístup k implementaci a neustálá touha po vývoji.

Podnikatelský plán pro dílnu pro opravu a šití

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 405 000 rublů.
 • Čistý zisk činí 157 000 rublů.
 • Počáteční náklady činí 310 300 rublů.
 • Splácení - od 2 měsíců.

Obsah

Jak otevřít ateliér

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavujeme podrobný podnikatelský plán pro krejčovské a oděvní opravny s výpočty nákladů a výnosů.

Popis služby

V tomto článku budeme zvažovat podnikatelský plán malého ateliéru zabývajícího se šitím, stejně jako opravy hotových oděvů pro objednávky svých zákazníků. Očekává se také, že textilní výrobky mohou být obnoveny. Realizace hotových výrobků bude prováděna přímo v dílně, kde budou pracovat odborní pracovníci.

Přezkoumáme právní aspekty tohoto podnikání, rizika a složitosti, vypočítáme plánované výnosy a výdaje, vyvozujeme závěry o úrovni zisku a návratnosti investic.

Analýza trhu

Než začnete s vlastním projektem, měl by každý kompetentní podnikatel analyzovat trh průmyslu, v němž se chystá otevřít svůj vlastní podnik.

V současné době je domácí lehký průmysl v závažné a již prodloužené krizi.

Pokud se podíváte na graf, můžete okamžitě vidět, že dynamika je zklamáním. Ve srovnání s rokem 2005 byla výroba zboží mnohem nižší. A to vše navzdory skutečnosti, že poptávka po textilu neustále roste. Kromě toho, oblečení není zboží, které je nakupováno každý den, ale je to nezbytné pro každého.

Obrovský vliv na spotřebitele poskytuje móda. Dnes se mnoho pohybuje mezi drahým zbožím z Itálie a levnými z Číny. První mají vysokou kvalitu a exkluzivitu, což nelze říci o druhé kategorii. Lidé s nízkými příjmy preferují pohodlné a levné oblečení. Jsou připraveni koupit běloruské pleteniny, turecké zboží.

V samostatné kategorii můžeme rozlišit ručně vyráběné výrobky. Toto zboží je velkým požadavkem mezi ruskými spotřebiteli, kteří si nemohou dovolit to, co je v Itálii, ale chtějí se elegantně, módně oblékat a ochotni platit za kvalitu.

Ale ne všechno je tak bezbolestné. Existuje řada důvodů pro rostoucí tlak na malé ateliéry. Patří sem:

 1. Velké množství obchodních center s obrovským výběrem oblečení (včetně vysoce kvalitní evropské).
 2. Odjezd části Rusů v zahraničí na nákup oblečení. Dnes mnoho cestuje do zahraničí, když se obléká do zahraničních obchodů a butiků.
 3. Značný počet ruských návrhářů, jejichž butiky se nacházejí ve velkých městech. A počet designérů neustále roste, což zvyšuje konkurenci v segmentu oděvů.

Chcete-li pochopit, jakým směrem jednat, podnikatel by měl určit specifické rysy svého ateliéru a odkazovat jej na potenciální kupce. Situace je následující:

 • Zástupci s vysokou úrovní prosperity preferují kožešiny, kožené výrobky. Často nakupují pletené ručně vyráběné zboží v ateliéru.
 • Střední třída se obrací na soukromé krejčí pro šaty a kostýmy pro různé oslavy (svatby, výročí). Získávají zde kožichy a ovčí kožichy.
 • Nízkopříjmové občané v ateliéru se zpravidla obrací k opravě svých oděvů.
 • Organizace v podobných salonech jsou na pořadí kombinézy, školní uniformy, firemní oblečení, taneční obleky.

Naše studio bude orientováno především na třídu středních a nízkopříjmových. Hlavními konkurenty budou:

 1. velké, střední a malé oděvní prodejny známých značek (nikoliv butiky);
 2. ostatní ateliéry;
 3. svatební salony;
 4. domácí kadeřníci;
 5. online oděvní prodejny.

Hlavní konkurenční výhody budou: exkluzivita, vysoká kvalita, šití na obrázku. Cena nebude hlavním nástrojem boje, ale bude zaměřena na střední vrstvu spotřebitele.

Je také velmi důležité vybrat správné místo pro vaše ateliér. Tyto salony jsou zpravidla otevřeny v prvním patře budov nebo v nákupních centrech. Je důležité mít vysokou schopnost cross-country, zvláště pokud se zaměřujete na opravu oblečení. Chcete-li začít vybírat pokoj, je třeba se zabývat následujícími otázkami:

 1. Občané s jakou úrovní příjmu žijí v této oblasti města?
 2. Jaké jsou vhodné prostory pro práci v oblasti?
 3. Jaká je úroveň soutěže v místě, kde je plánováno otevření studia?

Samostatně, chci se zastavit v on-line studiu, který je dnes stále oblíbenější. Tento průmysl je v současné době také velmi slibný. Myšlenka je udělat oblečení s jednotlivými výtisky, atributy. Ale to je téměř vždy ruční šití.

Zde jsou údaje pouze několika společností. Je vidět, že ženský oděv přináší největší výnos. Na druhém místě byly boty a na třetím - mikiny. Tyto výklenky se dnes aktivně rozvíjejí a přitahují stále více zákazníků.

SWOT analýza

Chcete-li posoudit své vlastní schopnosti, musíte provést důkladnou analýzu SWOT, která pomůže identifikovat řadu faktorů, které ovlivňují nebo mohou ovlivnit práci budoucího ateliéru. Jsou rozděleny na vnější a vnitřní okolnosti. Vnější faktory zahrnují:

 1. Vlastnosti:
 • Přilákat zákazníky tím, že nabízí velmi kvalitní a atraktivní vnější oblečení.
 • Nízká úroveň soutěže mezi ateliéry.
 • Přitahování nových pracovních zdrojů.
 • Použití široké škály modelů, které umožňují realizovat sny klienta.
 • Velké množství technologických novinek, jejich trvalé používání v práci (hovoříme nejen o zařízeních, ale také o technologiích).
 1. Hrozby:
 • Závažné daňové zatížení.
 • Neuspokojivá ekonomická situace v zemi.
 • Inflace, podhodnocující skutečnou velikost zisku.
 • Zvýšení cen spotřebního materiálu, příslušenství, nájemného.
 • Sezónnost podniku.

Interní faktory zahrnují:

 1. Silné stránky:
 • Zkušený a kvalifikovaný personál.
 • Možnost rozšíření, zvýšení objemu výroby.
 • Vynikající kvalita vyrobeného oděvu v důsledku toho a konkurenceschopnost.
 • Flexibilní sortiment.
 • Používání a neustálé zlepšování technologií používaných v práci.
 • Provádění úplného výrobního cyklu (přizpůsobení hotového výrobku od začátku).
 1. Slabé stránky:
 • Nedostatečná pracovní zkušenost s podnikatelem.
 • Potřeba nakupovat materiály, které se mohou stát populární a zakoupené po dlouhé době.
 • Neurčitost ve městě a na trhu zboží.

Otevření studia není tak snadné, jak se zdá na první pohled, protože budete potřebovat dobré zaměstnance, komplexní reklamu, vhodné prostory, vybavení a samozřejmě obchodní důvtip.

Posouzení příležitostí

Prvním krokem je určení místnosti. Existují dvě možnosti:

 1. Otevření v nákupním centru. V tomto případě bude hlavní důraz kladen na vybavení věcí, protože odběratelé oděvů budou nakupovat v místních obchodech. V tomto případě bude nutné pracovat nejen kvalitativně, ale i rychle. Významnou nevýhodou jsou vysoké náklady na pronájem.
 2. Umístěte své studio do prvního patra vícepodlažní budovy nebo malého pavilonu s vysokou průchodností. Zde bude nájem mnohem nižší. Hlavními oblastmi práce budou opravy a přizpůsobení.

Tyto dvě možnosti můžete kombinovat umístěním přijímacího střediska v nákupním centru a přímo v prostoru pro spaní. Ale to je vhodné pro větší podnikatele.

Kromě toho by měla být komora nejméně 7-10 m 2 pro pohodlnou práci zaměstnanců. Později můžete natočit další oblast.

Budeme zvažovat možnost, kdy se studio nachází v místnosti pronajaté za malou cenu. Tato možnost je nejvhodnější pro začátečníky.

Po výběru místnosti je důležité najmout kvalifikovaného personálu. Je lepší, pokud bude nejen kvalifikovaní, ale i kvalifikovaní odborníci. Pro práci budou zapotřebí následující pracovníci:

 • seamstresses (3 osoby);
 • čistič (1 osoba);
 • administrátor (1 osoba).

Zpočátku může podnikatel sám vykonávat funkci správce.

Pracovní režim ateliéru bude následující:

Jak vytvořit ziskové ateliér: zkušenost podnikatele

Rozhovor s podnikatelem:

Jak vytvořit ziskové ateliér: zkušenost podnikatele

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Pokud je místnost 50% finančního úspěchu studia, švadlena je druhá 50% - plus stejná pověst, která je dražší než peníze".

Anna Zimová je absolutně úžasný podnikatel. Pokud se většina podnikatelů potýká s tím, že jedna podnikání bude nad vodou uprostřed krize, pak se Anna podaří úspěšně rozvinout dvě nezávislé oblasti. Jako spoluvlastník populární PR agentury Antenna Communications se Anna rozhodla uspořádat více. studio "Button".

Byla to její zkušenost s vytvořením ziskového ateliéru od nuly Anny Zimové a souhlasil se sdílením s čtenáři projektu openbusiness.ru.

A když se díváme dopředu, můžeme vás ujistit, že rozhovor se ukázal jako neobvyklý s informovanými a bohatými praktickými radami.

Anna, jak se stalo, že vy, uznávaný odborník v oboru PR technologie, rozhodl o tak nečekaném kroku jako otevření studia? Jak jste přišel s myšlenkou založit obchodní linku, která zcela neodpovídá specifikám stávajícího? Jak vznikla myšlenka tohoto podnikání?

Ti, kteří mě znají jako PR, nevědí, že mám na starosti studio - a naopak.

V roce 2002, spolu s partnerem v minulém díle jsme uspořádali PR agenturu, která patří do kategorie „butiku“ - pracujeme s poměrně úzkém rozsahu významných klientů, včetně stavebnictví, módy a restaurační řetězce, průmyslové podniky apod Jsme hrdí. většina klientů, s nimiž "to všechno začalo", spolupracuje s námi až dodnes.

Jsme takzvaní "novináři PR", ti, kteří byli novináři, a poté otevřeli svou agenturu a soustředili své úsilí na práci s médii, protože o tom ví ne slyšet a má spojení v tomto prostředí. Takové agentury jako hlavní služby nabízejí pořádání tiskových konferencí, seminářů, instrukcí, pořádání rozhovorů a tak dále.

Jak říkají, nic předstírání otevření studia. Nyní existují 2 zcela odlišné obchodní linie a nemají společný základ. Na první pohled to vypadá, že je špatně, ale podle výsledků této činnosti není nic špatného.

Před mnoha lety vznikla myšlenka, že v průběhu času bude nutné rozvíjet nové podnikání. PR - jako sport s velkým úspěchem, - začnete přemýšlet o tom, co bude "později" docela brzy. Za prvé, je téměř zcela abstraktní, tj. nevidíte plody své práce, nemůžete se je dotýkat - a časem se to u všech objeví. Za druhé, není to jenom pro mladé lidi, ale je to příliš nestabilní a proměnlivé... Zdá se mi, že hlavními možnostmi pro budoucnost pro PR muže je jít do "trenérů" nebo otevřít "továrnu na svíčky".

Možné možnosti nového ateliéru by se ukázaly jako nejvhodnější. Nevyžaduje obrovské počáteční náklady, rychle se vyplatí, zákazníci budou vždy poptávat. Navíc je to velmi mobilní podnik a je na vzestupu.

Dalším důležitým přínosem je dostupnost příbuzných a přátel, kteří v počáteční fázi vyzvou, jak postupovat, zbavit se peněz. Na mně to tak bylo. Otevřete ateliér se nedostal do rukou. Pomohlo to však, jak se zdá, finanční krize, to bylo divné - uvolnilo přesně tolik času, aby organizovala činnost nového směru.

Jak dlouho trvalo, než si uvědomil myšlenku od počáteční myšlenky až po finální organizaci ateliérové ​​sítě?

Celý rok, z čehož přišlo přemýšlet o deseti měsících, mluvíme o tom, jak to bude a očekávání, a jenom dva - nákup zařízení, hledání zaměstnanců a tak dále.

Kolik to stálo, kdybyste ho provedli?

Připojení získaná během práce v agentuře PR pomohla mnohokrát snížit náklady. V době, kdy jsme měli úplnou základnu obchodních prostor, jsme mohli tisknout reklamní média a tisknout doslova "pro mouku". My jsme byli nezávislí. Dokonce i pera-vládci-tužky-složky byly vzaty od agentury. Takže pokud se zmíním o skutečné osobě, pak to bude nespravedlivé pro ty, kteří chtějí otevřít ateliér.

Řeknu o hlavních článcích výdajů:

- pronájem pokoje (bude nutné zaplatit dva měsíce předem a ještě zaplatíte částku na jeden měsíc realitní kanceláři, pokud s ním pracujete.

Pronájem velkého nákupního komplexu je vysoký - kolem 40 000 -100 000 rub. pro pokoj 20-25 m². V obchodních komplexech ve spacích prostorách pro stejné prostory bude požádáno 15 000

- 40 000 rublů.). Místnost byla nalezena přímo, bez agentury a v rezidenční oblasti - úspory jsou zřejmé.

- náklady spojené s registrací právnické osoby (za studium se stane majetkem IP a stojí za registraci asi 1500 rublů), pokud to uděláte sami v daňové inspekci číslo 15, aniž byste museli využít zprostředkovatele

- nákup zařízení. V první fázi bude zapotřebí nejméně dva nebo tři stroje - plochý špičkový šicí stroj (hlavní stroj v ateliéru), lem (pro dno kalhot - velmi oblíbenou službu), pleteniny...

V obchodech stojí až několik tisíc dolarů. Pokud najdete použité zařízení - několik tisíc rublů. Ale musíte pochopit, jak dobře jsou skutečně.

- nákup nábytku (měli byste znovu věnovat pozornost použitým stolům a židlím, pokud chcete ušetřit.

- nákup příslušenství (nůžky, zipy, nitě, pravítka apod.)

- pokud pracujete bez pokladny - budete potřebovat formuláře s koncovým číslováním. V tiskárnách stojí několik tisíc rublů.

Ale nikdo vám nebrání v tom, aby je tiskl na tiskárnu a číslování, aby se dal ručně

- Reklamní - značky, letáky a podobně. Spravidla v nákupních centrech je povoleno zavěsit značku uvnitř, a často - dokonce i na fasádě. Ulice na vchody do prostor musí být dohodnuty s úřady, ale ne všichni to dělají. Čím více je vaše studio "otuženo" reklamou, tím lépe. Ve spacích oblastech funguje distribuce listů na poštovních schránkách dobře, v něm můžete označit "slevu na doručitele". Nikdy jsem se nepokusil inzerovat v novinách, ačkoli snad má smysl umístit do okresního tisku. To všechno - několik tisíc rublů.

- mzdová švadlena. Netýká se přímo položek výdajů, protože se zpravidla vyplácí z výtěžku. To je běžná praxe. Pokud platíte pevnou sazbu, nebude mít žádný podnět k práci.

Jaké služby se vaše studio specializuje? Jak jste se přiblížil k výběru místa a prostor pro organizaci studia? Jaká je jeho oblast? Existují zvláštní požadavky dozorčích orgánů pro umístění pod ateliér?

Za prvé, tato oprava oblečení jakékoliv složitosti - textil, kožešiny. Šití, šití, zkrátit, uspořádat, ve tvaru - to je v podstatě to, co zákazníci potřebují. To je vždy požadováno. Otevřené krejčovské šití je mnohem znepokojivější a soutěž zde vypadá jinak - ty dámy, které šité oblečení na objednávku, zpravidla chodí z osvědčených firem z roka na rok. Kromě toho místo pro něj bude vyžadovat "pathos".

A pro opravny (a malé krejčovství), velká místnost není nutná. Může stačit 10-15 metrů. (Schopnost uspořádat všechno uvnitř, aby bylo dostatek prostoru - příležitost šetřit hodně). Ale místnost by neměla být tak malá, aby způsobila klaustrofobní útoky na návštěvníky - blízkost je spojena s malinkou a lehkostí firmy.

Bude lepší, pokud se prostory nacházejí ve vilové čtvrti. A na "opuštěném" místě. Například v supermarketu, kde prodávají základní zboží a výrobky. Pokud je "bod" - to je lepší někde v suterénu vícepodlažní budovy, obklopené stejnými vysokými domy. Průchod bodu je klíčem k úspěchu.

Není žádným tajemstvím, že výběr pracovníků v tomto oboru je zásadní, protože služby vaší ateliéry budou poptávka záviset převážně na profesionalitě mistrů. Jak a kde jste hledali zaměstnance? Máte speciální požadavky na zaměstnance? Jaký platební režim si cvičíte za práci v práci nebo za pevnou mzdu? Kolik zaměstnanců pracuje v jednom ateliéru?

Nejdůležitější otázka. A nejtěžší. Je-li místnost 50% finančního úspěchu, pak švadlená - druhá 50% - plus stejná pověst, která je dražší než peníze. Ideální volbou je najít vhodného kandidáta prostřednictvím známých.

Je lepší, když je to žena (ještě ve studiu většinou přináší ženy věci a práce bude konjugována s hmatovým kontaktem) a ne příliš mladá. S mnoha zkušenostmi (což ještě není dostačující pro vaše studio a bude muset být "učil"). Hlavní věc není ani profesionální kvality, ale slušnost. Majiteli nepatří do studia, pokud jde o "místo, kde se píše na psacím stroji, ale přinejmenším nějakou péči. Také byl schopen nadviazat kontakt s klientem. Přinejmenším to bylo elementární láskavě.

Mám kamaráda v ateliéru - měl jsem štěstí. Každý pokus o přilákání člověka zvenčí je vždy spojen s objasněním vztahu "- šišník může chtít odejít brzy, ne být včas naplnit objednávku a informovat zákazníka" No, co je špatně? No, neměl jsem čas. S kým se nestane ", zapomeňte vypnout žehličku, zanechat horu zbytků.

Jediný způsob, jak si vydělat vlastní "švadlena", je co nejvíce času s ní strávit. Show příkladem, jak mluvit s těmi, které přišel neopomenul připomenout jí zaznamenat jejich telefonní čísla (lidé rádi, pokud nejsou zapomenuty), plnění stvrzenku, aby vypnul stroj, nekuřte po dobu dvou hodin s saleswomen z obchodu, kde pracuje.

Bohužel nejúčinnějším způsobem, jak poukázat na nedostatky v práci, je trestání penězi. V případě manželství, neschopnosti pracovat včas, když o tom neinformovala klienta a tak dále. Pracuje bez problémů. A je důležité - říci (a dokonce předepisovat) od samého počátku VŠECHNY své oficiální povinnosti, aby v budoucnu nebyly žádné nároky.

Ve studiu často pracují dva mistři - 2 za 2 dny. Na mě tak. Jeden mistr může "šit", jestliže jsou tři z nich - jednoduše vydělávají méně.

Jak vyřešíte problém "levé" objednávky?

Finanční nečistota je velmi častá. Podělím se o své zkušenosti s bojem, i když to není originální. (Zvláště je nutné věnovat pozornost novým příchozím).

- nejprve vzít data pasu švadlena. To je pro nejhorší případ - pokud zaměstnanec zmizí s norkovým pláštěm.

- strávit švadlenkou několik dní v měsíci (selektivně). Porovnejte - nebylo to příjmy ve dnech, kdy jste byli blízko, vyšší než v ostatních dnech. Ale věnujte pozornost tomu, že existují "ziskové" dny a ne. Tato metoda vyžaduje spoustu času, ale lépe se poznáte.

- napište reklamu "pokud vám nebyla nabídnuta k zaslání potvrzení, dostanete službu zdarma" a uveďte své telefonní číslo pro komunikaci. Zavěste to na významném místě, aby nemohlo být ošizeno. V tomto případě lidé nebudou souhlasit s návrhem švadle "dělat bez potvrzení, ale levnější", protože zdarma - je to ještě lepší.

- jděte bez varování a ujistěte se, že existují potvrzení se všemi přijatými věcmi s uvedením ceny. Pokud tomu tak není - pak vypočítat částku, která by je stála opravit. To je vaše ztráta.

- pozvat přátele a příbuzné, aby se během vaší nepřítomnosti dostali do ateliéru "špinavých kozáků" a nabídli mistrovi, aby se dohodli na tom, že práce bude levnější, ale bez potvrzení. Podívej, co se stane.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Velmi pečlivě zkoumat smlouvu, že je třeba s pronajímatelem - ať už velké pokuty za selhání platit nájem včas, kdo je na vině v případě, že v noci ztratili své zařízení, a obecně - ať pronajímateli právo vzít svůj majetek k pronájmu. Možná si sám tento pokoj pronajme a nemůže ho převést na třetí strany.

Mohly by být problémy s místností, kde jste pracovali. Jednou jsem náhodou zůstal v ateliéru kočky, která pro noc rozdrtila a zděšila všechno, co se dalo udělat, opět - střecha unikla v TC - těsně nad naší šatnou.

U ostatních majitelů studií se domnívám, že existují další problémy - tento seznam může pokračovat neomezeně.

Zaplatili jste svou počáteční investici?

Ano. Doslova za tři až čtyři měsíce. V případě, že ateliér stojí v uličce a mistr není líný, bude to pravděpodobně tak.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání? Kolik bodů a kdy je počet objednávek považován za nákladově efektivní?

Podle mého názoru je zde ziskovost relativně vysoká, i přes obrovskou konkurenci. Za prvé, služby studia byly vždy požadovány. Navíc na začátku finanční krize (což nemohu posoudit - ukončeno, či nikoli), většina obchodních odborníci uznal: výroba (bez ohledu na to, jaké) trpí obtížemi, a sféra služeb je na vzestupu. Pokud jde o studio, podle mého názoru je to tak. Ale musíme si uvědomit, že tam pracuje kombinace mnoha faktorů - společnost může mít velký počet zákazníků, ale jít na mizině kvůli vysokým nájemným. Ateliér může být umístěn v průchozím průchodu, ale nemůže se vyrovnat s konkurenty, které lidé už dlouho mají rádi.

Jeden z mých známých otevřel studiové studio na superstabilním místě, sloužil klientům sám (byl to švadlenec) - a tak neplatil plat a zaplatil dokonale zdravé nájemné. A ještě měsíc prodělal úpadek. Tento fenomén jsme důkladně studovali a nenalezli žádné vysvětlení. Pravděpodobně osobní role hrála pouze roli. Takzvaná "bezhlavnost" velmi určuje úspěch. Být ve správný čas na správném místě, abyste přesně odpovídali na toto oznámení - to nebylo zrušeno.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Ateliér je téměř v každém domě. A musíte se pokusit přimět lidi, aby se k vám dostali. Ale někteří majitelé studia místo toho používají bezohledné metody. Můžete začít "posadit se" - poslat "své" lidi, kteří vás udělají skandály nebo dokonce požadují peníze za vykonanou práci, když říkají, že je to "špatně". Dokonce vás mohou ohrozit i soudem. Proto je velmi důležité předepsat veškeré postoje a ateliér zákazníků v příjmech.

Když se rozhlédnete po místnosti, věnujte pozornost sousednímu ateliéru, zjistěte, zda stačí uspokojit okolí. Zeptejte se, jestli se studio před chvílí nedotklo. Přejděte k potenciálním konkurentům - ať už jsou čisté, jak drahé, zda jsou mistři dobří. Možná nejsou vůbec soutěžící - například pracují hlavně s kůží a kožešinami a vy - s textilem.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost? Jak vyřešíte problém s nízkou roční dobou?

Nejklidnější sezóna jsou první dvě letní měsíce, doba letních pobytů a svátků. V srpnu jsou děti připraveny na školu a dochází k oživení. Vysoká sezóna - zima, doba kožichů, práce, která je dražší než u tkaniny.

Je téměř nemožné vyřešit problém sezónnosti. Některé programy slev nelze pomoci zde. Někteří posílají například po vzájemné dohodě jednu ze švadlen na dovolené.

Jak propagujete své služby? Jaké jsou hlavní propagační kanály? Využíváte dostupné zdroje reklamní agentury k propagaci služeb nové firmy?

Jako PR nebylo pro mě těžké prosazovat. Za prvé byla v novinách a časopisech uspořádána řada rozhovorů (většinou proto, že s nástupem krize se stalo módou psát o nových podnicích). My jsme vyvinuli jasný firemní styl, slogany, zdravé věrnostní programy, tištěnou polygrafii a bannery. Ve spacích oblastech byly letáky distribuovány do poštovních schránek. Poskytujeme slevy pro důchodce - jejich loajalita vždy láká další zákazníky.

Jak vidíte své vyhlídky na další rozvoj nového směru svého podnikání? Máte v plánu rozšířit otevření nových studiových předmětů nebo rozšíření nabídky nabízených služeb?

Samozřejmě, nejen plánujeme, ale také rozšiřujeme síť a v současné době jednáme s novými potenciálními body. To je nákladově efektivnější než rozšíření kvůli nárůstu počtu služeb.

Jakou radu byste dali podnikatelům, kteří právě přemýšlejí o zahájení podnikání?

Podívejte se úzce na ty, jejichž úspěch se vám zdá atraktivní.

Přemýšlejte často o tom, co se stane s vaším podnikem za rok a dva a deset

Buďte připraveni dělat všechno a pro všechny své zaměstnance v případě potřeby. Znáte otázku zevnitř. Před delegací pravomoci musíte být přesvědčeni, že se vše ukáže správně a dobře.

"Spravovat pouze" zpočátku nefunguje. Sen mnoha - "vše se rychle přizpůsobí a při práci v kanceláři, ve večerních hodinách a běží ve studiu za peníze" - utopie.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.