Praktické tipy: 9 doporučení pro začínající podnikatele na internetu

V sekci: Obchod | a v podkapitolách: tipy. | |. | Autor - překladač článku: Lev Alexandrovich Debarcader

Pokračujte v části "Obchodní" a v části "Tipy" Tipy pro začínajícího obchodníka. Kde jsou základní, základní a zajímavé tipy pro ty, kteří chtějí otevřít svůj vlastní podnik - nebo, co sakra ne žádá - aby dále rozvíjeli své vlastní?

Poradenství začínajícímu obchodníkovi je nabízeno v určitém pořadí. To znamená, že je to něco jako kroky. V zásadě můžete skákat z kroku na krok, nicméně je pravděpodobně lepší, pokud je budete konzistentně studovat. Plus - což je důležité - písemně. Písemně - aby nedošlo k pokušení se oklamat.

První rada začínajícího podnikatele je "rozvíjet připravenost"

Připravenost k podnikání - je to stav, kdy je pochopeno, že chcete, nebo když jste přesvědčeni, že chcete pracovat pro sebe a jen pro sebe. Když si na nějakého strýce nepoužíváte dny a noci... Když jste připraveni se věnovat tomuto podnikání... Když jste připraveni čelit problémům. Když žijete myšlenkou, když ji dýcháte, pak jste připraveni.

Co když nejsem připravený? No, alespoň je nějaká připravenost, jinak byste si tento článek nečetli. Proto je postup velmi jednoduchý - rozvíjejte připravenost. Rozvíjet to. Jak se vám líbí - potvrzení, sebepoznání - rozvíjejte ochotu vlastnit podnikání.

Druhá rada pro začínajícího obchodníka je "kultivovat důvěru"

Můžete se zeptat: "Důvěra v co - v sobě?" V prvním kroku se tvoří sebevědomí. Druhým krokem je důvěra v myšlenku. Ve své budoucí činnosti. Co chcete otevřít, by mělo být úspěšné. Jinak to nemůže být. Když přesně řeknete všem zainteresovaným, všem zaměstnancům, přátelům - ano, udělám to. ANO, určitě to udělám. A teprve tehdy přijměte nápad. Pokud nejste připraveni mluvit, pokud si nejste jisti, nemusíte ani zkusit. Pokud ve svém mozku myšlenka-fix, doprovázený slovy "Chci, nebo se mi zdá, že to udělám" - to není případ. Kdy budeš? vypálit s nápadem, když jste si jistí - pak ji vezměte.

Klíčem k úspěchu každého podnikání je skvělý nápad a velká touha přeměnit ho do života. Kde získat takový nápad? Vypůjčte si existující nebo přidejte původní. Tím, že si půjčíme hotovou obchodní myšlenku, můžeme se vyhnout chybám, které začínající podnikatelé dovolují. To bude výhoda oproti konkurenci. Přemýšlet o originální myšlence je žádoucí ve sféře, kterou jste obeznámeni. Vydejte se - a, pozornost - s sebou hořte!

Můžete říci: "Sen je dobrý, ale jak je změnit?.. „V zájmu začnou otáčet sny v realitu, nejtěžší - je shromažďovat s duchem To znamená, že k rozvoji velmi ochotu podnikům postiženým první desce Jaká pravidla by měly být dodrženy, aby se sen skutečností:

 1. Podívejte se na podnikání, které hodláte podniknout. Pochopte potenciálního kupce a jeho potřeby.
 2. Váš sen by se měl lišit od vašich konkurentů.
 3. Kvalita a servis by měly být klíčovými prvky vašeho podnikání.
 4. Láska a vědět, jak pracovat.

Podle těchto zásad - nezapomeňte, že nikdy nesmíte ztrácet odhodlání projít cokoli, co chcete splnit! Vaše základna je připravena pro podnikání. Když je silná, je nadace silná. Pěstujte ji, pěstujte a vylepšujte. A jakékoli potíže budou na vás.

Je čas přejít na další tip:

Třetí rada pro rozvoj podnikání: podnik je klíčem k úspěchu

Musíte být "ne zaměstnancem". Musíš být obchodník. Musíte zorganizovat případ. Musíte vést lidi za vámi. V tom musíte vidět podnikatele. Cítíte to tím, že mluvíte a děláte. Musíte vidět nápady, musíte vzít vše, co potřebujete... Musíte být ideologický. Musíte být podnikavý.

To znamená, že na základě připravenosti k podnikání a důvěry v podnikání se vytváří podnikání - schopnost podniknout určité kroky k dosažení úspěchu. Navíc, když lidé cítí tuto schopnost, vaše vnitřní jádro - pak vás opravdu budou následovat.

11 tipů pro začínajícího podnikatele

Ahoj přátelé. Jak se vám líbí myšlenka - stát se podnikatelem a nakonec skončit s nájemní činností? Tato myšlenka dříve či později navštěvuje mnoho lidí, ale smutné, jak si je uvědomit, může být každý člověk podnikatelem. Chcete-li to udělat, potřebujete více než jen touhu pracovat pro sebe. Podnikatel by měl nejen vědět hodně a být schopen, ale také mít určité osobní vlastnosti, bez nichž je podnikání odsouzeno k neúspěchu.

Pokud jste se již stali podnikatelem, nebo se jen chcete stát jedním, dovolte mi, abych vám dal několik tipů, které vám pomohou při formování a rozvoji vašeho podnikání.

Tipy pro začínajícího podnikatele

Připravenost k podnikání

Jste si jisti, že jste připraveni na podnikání? Rozhodli jste se, co chcete v životě dosáhnout? Jste si jisti, že chcete pracovat pro sebe a jen pro sebe? Nechcete už pracovat pro "strýce", rozvíjet své podnikání? Jste připraveni se vzdát své práce bez stopy, doslova ji dýchat? Jste připraveni řešit problémy související s podnikáním? Odpověděli jste na všechny tyto otázky "ano"? Pak jste připraveni.

Důvěra v úspěch

Musíte být 100% jistý úspěchu vašeho nápadu, ve vaší budoucí činnosti, ve skutečnosti, že podnikání, které chcete začít, bude úspěšné. Pouze tak a nic jiného. Pak můžete říct všem - příbuzným, přátelům, zájemcům: "Ano, udělám to, určitě to udělám."

Vezměte nápad a začněte jej realizovat pouze tehdy, když si budete jisti. Pokud nejste připraveni mluvit, pokud si nejste jisti, nemusíte ani zkusit - případ je odsouzen k selhání. Pokud je myšlenka v mozku pevná: "Chci" nebo "Myslím, že to udělám", nebude to fungovat. Myšlenka by měla být přijata, když doslova popálíte, když jste si jistí o 200%.

Podnikání

Nemusíte být zaměstnancem, musíte být obchodník, organizátor, ideologický duchovní. Musíte vést lidi za vámi, vidět sebe jako podnikatele a být jeden. Lidé by měli pocit, že mluví a dělají věci.

Odpovědnost

Chcete-li začít podnikat, potřebujete peníze, počáteční kapitál. Mělo by být zřejmé, že jakákoli obchodní činnost je rizikem a neměli byste si půjčit peníze, aniž by si uvědomili, že je to obrovská odpovědnost. Kvůli dluhům jsou rodiny zničeny, lidé ztrácejí přátele a příbuzné a dokonce nechávají svůj život.

Proto před tím, než půjčíte peníze, jasně pochopte, že dříve nebo později budou muset dát. Neberte peníze do dluhů, pokud 100% si nejsou jisti, že jim můžete dát.

Pochopení budoucího rozsahu činností

Musíte znát vaši budoucí oblast činnosti, pochopit, co to je a jak je uspořádáno. Ideální, pokud je vaše budoucí společnost zajímavá a zajímavá, rozumíte tomu, znáte všechny nástrahy. Chcete-li pochopit, jak je důležité, představte si důchodce, který se chce zapojit do vývoje webových stránek. Není to tak jednoduché.

Vytvořte obchodní plán

Před zahájením podnikání musíte pochopit obecnou představu o budoucím podnikání. Nezáleží na tom, jak jednoduché to vypadá, pojistěte se, napište obchodní plán, stručně popište strategii činnosti vaší budoucí firmy a proveďte předběžné výpočty.

Pokud otevřete svou firmu bez podnikatelského plánu, uděláte velkou chybu. Nemůžete dělat něco vážného, ​​aniž byste před vašimi očima měli nějaký akční plán. Měli byste vidět velký obrázek, znáte své zákazníky.

Jak hloupé by to nevypadalo, psát. To je důležité.

Přátelé a podnikání

Nepoužívejte přátele pro práci. Nikdy. Pochopíte proč, jakmile to uděláte. Přátelé nebudou zacházet jako s běžným zaměstnancem. Přátelé se s prací nebudou vyrovnávat. Přátelé budou požadovat odměnu a chtějí víc než ostatní zaměstnanci. Přátelé vás mohou rozdrtit a přetáhnout firmu dolů. Nemůžete ukládat pokutu nebo oheň příteli kvůli pocitu povinnosti.

Uvědomili jste si, že když přijmete kamaráda do práce, uděláte velkou chybu? Existuje stará, ale pravá řeč: "Pokud chcete ztratit přítele, dejte mu to." Tak to je. Pokud chcete, spolupracujte s přáteli, ale nikdy je neberte do zaměstnance.

Poctivost je nejlepší politika

Ukažte se jako poctivý, spolehlivý a zodpovědný partner, ukažte, že se můžete spolehnout. Včas plňte své povinnosti, vždy dodržujte slovo, nenechte někoho, co "házet". Pak jsou obchodní partneři pravděpodobně splaceni ve stejné minci - zůstanou s vámi, pomohou vám v těžkých časech.

Nezapomeňte však, že v podnikání pracují nejen čestní lidé. Buďte v pohotovosti - opatrnost nikdy neublíží.

Thrift

Neztrácejte všechny své peníze. Pokud vaše společnost dosahuje velkého zisku, na to si zvykněte. Může to být jen šťastná náhoda, dočasný úspěch nebo jednorázový velký rozkaz.

Jste-li podnikání, které také vytváří zisk, budete chtít koupit drahé auto, přestěhovat se do prostorného bytu a trávit více peněz na zábavu. Ale pokud půjdete po luxusu, brzy zapomenete na váš podnik.

Buďte vždy připraveni na pokles prodeje, jinak byste při prvním selhání rozhodli, že život skončí a myšlenka na zahájení podnikání byla hloupá. Žijte svým způsobem a pamatujte: vždy je snazší vydělat, než ušetřit.

Ekonomika

Mnozí věří, že úspěšnou společností je firemní kultura, obrovské kanceláře a drahý nábytek. Ve skutečnosti na začátku rozvoje obchodu to není nutné. Musí existovat nezbytné minimum, bez něhož je nemožné pracovat. Nedovolte si žádné neoprávněné náklady. Zatímco vaše společnost nepřinese velký zisk, ušetříte. A i když je zisk stabilní, udržujte úsporu.

Zůstaňte na dálku

Podnikatel by neměl být se svými zaměstnanci přítelem. Nedovolte jim, aby se dostali příliš blízko, držte je v dálce. Vaši zaměstnanci by měli jasně pochopit, že jste šéfem, jste ředitelem, jste šéfem, jste šéfem. Ze stejného důvodu byste neměli přecházet na "ty" - zaměstnanci se cítí velkou odpovědností, volá šéfa podle jména a patrony. Rozvíjí a respektuje vás jako vůdce.

To jsou všechny tipy, které pomohou začínajícímu podnikateli pochopit skutečný obraz jakékoliv obchodní činnosti. Ano, tak podnik vypadá zevnitř. Jste připraveni se ponořit do tohoto světa s vaší hlavou? Nesnášejte složitost? Máte touhu, která "fouká vaši hlavu"? Pak jste nejspíš připraveni stát se podnikatelem. Přeji vám úspěchy po cestě.

Jak začít malé firmy - podrobné pokyny začínajícím podnikatelům o zahájení vlastních obchodních tipů a příkladů

Dobrý den, milí čtenáři! Na spojení Edward Stembolsky!

Článek vám pomůže otevřít firmu od začátku: poskytnu vám podrobné pokyny k otevření vlastního podnikání a vysvětlíte, jak se vyhnout typickým chybám nově příchozích.

Přečtěte si článek na konec a nebudete mít ani jednu otázku ani pochybnost o tomto tématu.

1. Co je malý podnik a podnikání obecně?

Malé podnikání je synonymem pro soukromý podnik. Ve zvláštní ekonomické literatuře je definice této koncepce následující:

Malé podnikání - je soubor právních struktur a jednotlivců, kteří se zabývají obchodem a nejsou součástí monopolů a velkých společností.

Malé podniky se vyznačují omezenými objemy výroby a malým počtem zaměstnanců na plný úvazek. Někdy můžete najít takovou definici:

Malé podnikání - podnikatelské činnosti, které provádí omezená skupina osob nebo společnost spravovaná jedním vlastníkem.

Odborníci z ekonomie označují malé podniky za vysoce rizikové finanční a obchodní aktivity.

Konečným cílem podnikání je získání konstantního zisku z výroby nebo prodeje zboží (služeb).

Efektivita malého podniku je dána růstem příjmů za určité období. Ziskovost podnikání (ekonomický přínos) - poměr nákladů k organizaci podnikatelské činnosti k zisku.

Praktický příklad

Pro přehlednost uvedu příklad výpočtu ziskovosti pronajatého bytu. Chcete-li to udělat, musíte rozdělit příjmy z pronájmu bytu na jeho náklady a vynásobit ji o 100%.

Předpokládejme, že si pronajmout cenu bytu 3 000 000 ruble pro 20 000 ruble měsíčně.

Ziskovost za měsíc bude tedy: 20 000/3 000 000 * 100% = 0,6% za měsíc nebo 8% za rok.

Výše počátečních peněžních investic ve společnosti se vypočítává individuálně: malé náklady na pozadí solidních zisků naznačují úspěch podniku a efektivitu podnikatelského nápadu.

Podle zákona přijatého Státní démou v roce 2007 jsou mikropodniky a malé podniky organizace s počtem zaměstnanců až 100 osob. Pokud jsou více zaměstnanců, jsou tyto společnosti klasifikovány jako středně velké podniky. Majitelé podniků mohou být právnickými osobami a soukromými podnikateli.

Historie vzniku malých podniků

Malé podnikání je tvůrčí silou ekonomických vztahů. Byly to malé podnikatelské podniky, které byly prvními obchodními strukturami v dějinách lidstva. Na konci minulého století získala malá firma druhé narození: tyto organizace začaly hrát klíčovou roli při vzniku nových zboží a služeb a vytváření pracovních míst.

V Ruské federaci se malá firma narodila v pozdních osmdesátých letech. Podmínkou pro rozvoj nezávislých struktur, nezávislé na státu, bylo vytvoření v té době řady Komsomolů a průmyslových asociací, vědeckých a technických center.

Mnoho dnešních vůdců a zakladatelů největších domácích korporací začalo jako zástupci nyní zapomenutých struktur z pozdního sovětského období - družstev, Komsomol a sdružení mládeže.

V té době chyběl právní rámec upravující činnost malých podniků. Zástupci obchodních struktur byli nuceni sjednotit své úsilí, hledat zákonnost a uznání ze strany státu.

Začátkem devadesátých let se považuje doba "stínové" ekonomiky a úplné přeorientování státu na soukromý kapitál. Hlavní činností tehdejších podniků bylo obchodování - většina dodávaných výrobků ze zahraničí.

V polovině devadesátých let začal mírný nárůst produkční aktivity mezi malými podniky, ale celkový rozvoj soukromého podnikání v Ruské federaci v následujících letech byl vlnitý.

Současná hospodářská politika státu v Ruské federaci předpokládá (teoreticky) podporu malých podniků.

V tomto směru byly podniknuty následující kroky:

 • zavedl některé programy na podporu a rozvoj podnikání;
 • zvláštní pravidla pro regulaci činností malých podniků;
 • preferenční daňové zacházení.

Navzdory uvolnění státu je organizace malých podniků poměrně složitá a vícestupňová. Podnikání vyžaduje určitou teoretickou a praktickou výuku.

2. Hlavní charakteristiky drobného podnikání

V různých zemích se určitá kritéria pro malé podniky liší. Nicméně je možné vymezit nejdůležitější vlastnosti malých podniků.

Patří sem:

 • počet zaměstnanců;
 • částka základního kapitálu;
 • finanční ukazatele - velikost čistého zisku, celkový příjem, pracovní kapitál;
 • druh podnikatelské činnosti.

Hlavním důvodem, proč moderní ruští podnikatelé usilují o vstup do kategorie malých podniků, je zjednodušený daňový systém.

Současný zákon z roku 2007 "Podpora malých a středních podniků" definuje malé podniky jako činnost s ročními příjmy až 400 milionů rublů.

Důležitost drobného podnikání v moderní ekonomice je skvělá, protože velké podnikání vždy neumožňuje vytvářet nová pracovní místa. Spíše naopak, automatizací, optimalizací a automatizací výroby dochází ke snižování pracovních míst ve velkých společnostech, zatímco střední a malé podniky neustále vyžadují nábor nových zaměstnanců.

Malé soukromé podniky tak přispívají ke snížení nezaměstnanosti. Kromě toho se malé firmy zaměřují především na uspokojování masové poptávky a zabývají se výrobou a prodejem spotřebního zboží / služeb.

Částečně to řeší problém inflace. To je důvod, proč stát upřednostňuje malé a střední podniky a vytváří příznivé podmínky pro jejich rozvoj.

Ve srovnání s poměrem nezdravých obyvatel zaměstnaných v malých podnicích v evropských zemích je však podíl ruských občanů v těchto strukturách mnohem nižší.

Tato skutečnost se vysvětluje jednoduše: zákon byl přijat na státní úrovni, zatímco místní a regionální orgány často nevykazují zájem o rozvoj svobodného obchodu.

Spíše naopak: jakýkoli malý podnik (MP), zejména vytvořený od začátku, nemá ochranu proti byrokratickému volnosti. Místní úředníci mohou vytvářet překážky ve všech fázích existence MP - od registrace až po zaplacení daní.

Ale nezoufejte - zákon stále na straně zástupců malých podniků. Dále vám řekneme, jak začít a provozovat takovou práci s nejmenším časem, nervózní energií a penězi.

3. Jak začít s malým podnikem - 7 jednoduchých kroků na příkladu fiktivního začínajícího podnikatele Vasi Pupkin

Než se obrátíte na příběh o Vasyu Pupkinové, doporučuji, abyste zvážili možnost otevření malého podniku prodejem zboží z Číny s velkou přirážkou (200-500%).

Jak to funguje: můžete nakupovat zboží hromadně z Číny nebo od dodavatele ve velkém městě a začít je prodávat online. Často se takový program nazývá také "Obchod s Čínou" - činnost, která je poptávaná a slibná.

Tým našich stránek je osobně seznámen s úspěšným podnikatelem v tomto tématu Eugenem Gurievem. Úspěšně a úspěšně provozoval svoji činnost po dlouhou dobu a učil ostatní.

Chcete-li v blízké budoucnosti začít s vlastním ziskovým projektem prodeje čínského zboží a za pár měsíců získáte 100-200 nebo dokonce 500 tisíc rublů, kontaktujte Evgenyho a bude vás držet ruku ve všech otázkách vytváření úspěšného malého podniku.

Doporučuji, abyste si po skončení výcviku u Evgeny Gurieva přečetli výsledky Igor Galaev:

Co je malý podnik v Rusku, může rozumět pouze tomu, kdo se zabýval právě tímto obchodem. Jelikož jsem v tomto oboru praktikujícím, nikoliv teoretikem, mohu svým čtenářům říci, jak je vše v ruských malých firmách uspořádáno ve skutečnosti.

Představuji podrobné pokyny, jak začít podnikat, jak minimalizovat ztráty a správně organizovat výrobní proces.

Pokyny jsem udělal na příkladu fiktivního podnikatele - Vasi Pupkin, který zahájil podnikání prodávající džíny v tržním městě Stavropol.

Jedná se o fiktivní příběh, který se mohl velmi dobře stát, ale ukazuje fakta, čísla a fáze řádné organizace jejich podnikání a jeho dalšího vývoje.

Krok 1. Určete své schopnosti

Vasilij Pupkin - hrdina naší historie a začínající podnikatel pracoval jako běžný prodejce-realizátor na trhu.

Je mu 29 let a příjmy zbyly hodně žádoucí. V jeho letech 25 tisíc rublů, které Vasya získal za nejlepší měsíce.

On prodával oblečení a obuv na trhu "South" ve městě Stavropol. Pracoval pro Sergeja Bogaty - místního podnikatele, který vlastnil 12 prodejen v různých částech města.

Vasy si uvědomil, že Sergej získá měsíční čistý zisk zhruba milionů rublů, jenom řídí proces svého malého podnikání a otevře nové prodejní místa.

Náš budoucí podnikatel nezažil s dobrými známkami ve škole a neměl startovní kapitál. Objektivně zhodnotil jeho schopnosti, uvědomil si, že je lepší jít po zbité cestě, protože v obchodu už byl v té době 4 roky.

Jaké prostředky má Vasya?

 • znalost technologie prodeje v maloobchodě;
 • pochopení rozsahu a sezónnosti prodaných věcí;
 • ambice stát se nezávislým podnikatelem;
 • malé úspory v bance ve výši 100 000 rublů.

Je možné otevřít malý podnik s takovými zdroji? Rozhodně ano! Jdeme dál. Jak mohu otevřít svou firmu bez investice, kterou už můj kolega již napsal.

Krok 2. Analyzujte trh a vyberte si mezeru

Ze správného výběru výklenku závisí více než polovina úspěchu budoucího projektu.

Trhový výklenek - to je směr podnikání, s nímž máte v plánu jednat.

Vasya neobjevil kolo a rozhodl se otevřít prodejní místo pro prodej džínů a doplňků pro muže.

Podobné zboží prodal během práce "na strýce" Sergei Bogatogo.

Vasí sám byl rozumný chlap, zároveň pozorný a přemýšlel v číslech. Koneckonců, bez analytického myšlení v podnikání nikde - musíte pochopit příčinu a účinek vzniku zisku.

Závěr

Pokud jste již udělali něco na předchozím pracovišti, pak první věcí, kterou začnete, je zvážit možnost otevření vaší firmy ve stejném trhu.

Nyní budete potřebovat větší odpovědnost, ale finanční výsledky mohou někdy růst.

Krok 3. Vypracujte obchodní plán

Podnikatelský plán není jen formálností s neobratnými čísly a grafy.

Vypracování kompetentního podnikatelského plánu je povinnou přípravnou fází jakéhokoli podnikání a drobného podnikání. Na téma, jak sestavit podnikatelský plán, jsme již napsali v jednom z našich článků.

Podnikatelský plán - toto je vaše podnikatelská myšlenka (písemně stanovená), která je rozdělena do sémantických skupin, je popsána na obrázcích s podrobným plánem dalších kroků.

Vasily je praktický člověk a nezanedbával vypracování obchodního plánu.

Náš budoucí podnikatel odhadl, že potřebuje zhruba 500 000 rublů, aby otevřel svou malou firmu prodávající džíny.

Tato částka zahrnuje:

 • nákup zboží - 350 000 rublů;
 • pronájem maloobchodní prodejny za 3 měsíce za 30 tisíc za měsíc - 90 000 rublů;
 • nákup komerčního vybavení - 25 000 rublů;
 • organizační náklady (registrace aktivit, náklady na dopravu) - 35 000 rublů.

Vasya odhadoval, že tyto finanční prostředky zaplatí za 8 měsíců obchodu, pokud nenajde prodávajícího, a on bude stát na tom místě.

Ale neměl peníze, aby si ušetřil 100.000 rublů.

Pak se Vasily obrátila na svého současného zaměstnavatele Sergeja Bogatyho s žádostí o zapůjčení potřebné částky.

Sergej neodmítl, protože 4 roky Vasya s ním pracoval neustále a svědomitě a přinášel zisk. Sergej byl zkušený podnikatel ve věku 42 let a viděl hořící oči Vasyy, která skončila minulý měsíc a pak plánovala otevřít své podnikání.

Příklad:

Mimochodem, tady je skutečná příležitost začít podnikat s vysokými příjmy, a to i v případě, že neexistují žádné zkušenosti!

Jedná se o franchisu služeb dlouhověkaných a dělníků - příjem 150 000 rublů měsíčně po 28 dnech! Není třeba zboží, drahé kanceláře a vybavení. Návrat od 2 do 5 měsíců.

Zkušenosti s podnikáním nejsou potřeba: vyučují, vyzývají, podporují - získáte svůj podnikatelský plán nyní!

O tom, co je franchising - na našich webových stránkách je podrobná publikace.

Krok 4. Registrace firmy (IP nebo LLC)

Nyní se Vasya Pupkin musí stát oficiálním zástupcem malého podniku. Registrace podniku je povinná položka z hlediska legislativy. Jak však ukazuje praxe, ne všechny začínající podnikatelé zaregistrují společnost, zejména v počáteční fázi.

Za prvé je nutné určit organizační a právní formu. Vasya Pupkin studoval všechny výhody a nevýhody různých forem a vybral si pro sebe nejvýnosnější - IP (individuální podnikatel).

Články našeho webu popisují, jak zaregistrovat LLC a otevřít IP.

Krok 5. Otevřete svůj malý podnik

Vasily si pronajala obchodní prostor, koupila zboží, zaregistrovala FE. Všechno ostatní, co už věděl.

Dokonce ani reklama nebyla nutná. Jediná věc, kterou udělal, bylo informovat všechny své přátele, známé a příbuzné, že teď pracuje pro sebe.

Tak Ka Vasily začal podnikat na trhu. Jediná věc, kterou musel udělat, pokud jde o reklamu - objednat stůl * a atraktivní znamení pro svůj obchod.

Stender - podlahová reklamní konstrukce na nohách, která je instalována poblíž zásuvky a přitahuje pozornost kolem lidí, což vyvolává nákup.

Vasya si objednal propagační materiály a nyní díky sloupu získal v jeho obchodě další kupující a díky barevnému vývěsnímu štítku se Vasiho nákupní pavilon postavil proti ostatním.

Krok 6. Analyzujte výsledky

Vasya shrnul první výsledky za měsíc a vypočítal si prodejní cestu.

Celkem bylo prodáno zboží v hodnotě 250 000 rublů, průměrná známka v této částce činila 40%, což znamená, že "špinavý" zisk Vasi byl 300 000/100 * 40% = 120 000 rublů. S ním již náš podnikatel platil daně, nájemné a další výdaje.

V důsledku toho se stal 70 000 rublů - zisk za první měsíc provozu malého podniku, který prodává džíny a doplňky.

Další měsíce ukázala ziskovost prodejny společnosti Vasily v oblasti 65 000 rublů měsíčně.

Za 4 měsíce své činnosti získal Vasily 265 000 rublů. Ukazuje se, že průměrný čistý zisk za měsíc byl 66 250 rublů. Vasy si uvědomil, že je načase přemýšlet o rozšiřování svého podnikání. O tom, jak se Vasya podařilo v kroku 7 "měřit".

Krok 7. Aktivita měřítka

Sergej Bogatiy - bývalý zaměstnavatel společnosti Vasi se po 4 měsících dotazoval na jeho úspěchy. Viděl jsem čísla a uvědomil jsem si, že ten chlap není chybou. Navíc dával Vasya část dluhu Sergeji, pamatuj si, že Vasya si půjčil peníze, aby si otevřel své podnikání?

Pak Sergej nabídl Vasyovi pomoc při otevření dalšího prodejního místa, protože náš mladý muž pochopil, že velké příjmy vyžadují velké objemy prodeje a tyto další prodejní body jsou potřebné.

Vasili, o měsíc později, otevřel další prodejnu na stejném trhu, pouze v jiné části. Ukázalo se, že je o něco méně výhodné, protože bylo nutné najmout si prodávajícího. Nyní Vasya získala od druhého bodu 60 000 rublů, z čehož 15 až 20 tisíc šli do platu prodávajícího-realizátora.

Ale Vasily si stěžoval, protože teď získal v průměru 4krát více než během své práce "na svém strýci".

Po několika letech, Bob vlastnil 7. prodejny a její sortiment nyní obsahuje dámské konfekce a obchodní rozšířila geografii: 2 ze 7 vývody Basil se nachází v nedalekém městečku St. Michael.

A o rok později nabídl Vasya, jeho bývalý zaměstnavatel Sergej Bogatyi, jeho obchodnímu partnerovi. V té době Sergei vlastnil 18 prodejních míst. Vasily souhlasil a stal se řídícím partnerem společného podniku Sergej, který nazývali "Vaser" podle prvních písmen jejich jmén Wasíly a Sergay.

Zde se taková historie ukázala.

Podívejme se ještě jednou na to, co je třeba udělat, abychom mohli založit malý podnik.

Ve formě níže uvedené tabulky jsem představil hlavní kroky a odhalil jejich podstatu:

Finanční genius

Finanční gramotnost, efektivní řízení osobních financí

Začáteční podnikatel: Chyby a rady

V této publikaci chci uvažovat o nejběžnějších chyby začínajících podnikatelů a dát nějaké rady, jak se jim vyhnout a ne opakovat horké zkušenosti ostatních. Domnívám se, že toto téma je velmi důležité, protože podle statistik není obchodní úspěch dosažen každým, kdo se rozhodl podniknout. Mnozí z nich opouštějí podnikání a vracejí se do práce pro svého strýce, kteří obdrželi nejen negativní zkušenosti, ale i finanční ztráty. Chyby jsou často právě ty chyby, které budou popsány později.

Takže popíšu hlavní chyby a já si dovolím něco užitečného poradenství začínajícím podnikatelům jak se jim vyhnout.

Chyby začínajících podnikatelů.

Chyba 1. Orientace na úspěch ostatních bez zohlednění detailů. Velmi často se začínající podnikatel rozhodne otevřít své podnikání pod dojmem výsledků práce někoho jiného. Mohou to být některé úspěchy na internetu nebo knihy nebo osobní pozorování rozvoje obchodního projektu ve vašem městě nebo na ploše celosvětové sítě.

Samozřejmě, že pozitivní zkušenost ostatních lidí může být dobrým pomocníkem a motivací pro začínajícího podnikatele. Ale problém je, že ve většině případů to vidí pouze „špičku ledovce“, a nevědí, jak se věci ve skutečnosti: jaké potíže musel čelit nyní úspěšný podnikatel, a přemohl je. Velmi často se může ukázat, že úspěch v podnikání závisí na nějakém druhu subjektivních faktorů, které jsou vlastnictvím úspěšného podnikatele a které začínající podnikatel nemá.

Jako triviální příklad: New podnikatel vidí, jak úspěšně rozvíjet obchod, otevře se jeho podobný, ale pak „spadne“ pod hromadou kontrol dozorových orgánů, které jsou hodně přestupků a doslova nesmí pracovat, a to i vypouštěných obrovské pokuty. Ve skutečnosti se ukázalo, že majitel obchodu, vzal jako příklad - syn významného úředníka, tak on a "nedotýkejte se", a on sám poslal všechny tyto kontroly eliminovat konkurenta.

Chyba 2. Touha vydělat peníze prodejem obchodní myšlenky. Další častou chybou začínajících podnikatelů je přesvědčení, že přišli s nějakým druhem superziskového podnikatelského nápadu, pro který by se doslova měli bojovat nejbohatší investoři světa. Podnikatel začínající se snaží najít investora, ale ukázalo se, že ti, kteří jsou schopni investovat peníze do jeho myšlenky, ho ani neberou vážně.

Ve skutečnosti je prodávající obchodní myšlenka investorovi jedním z mýtů, které začínající podnikatel věří. Ve skutečnosti má internet spoustu zdrojů, plný obchodních nápadů a dokonce i připravených obchodních plánů, přístup k nimž je zcela zdarma. Otázka: Proč si investor koupit něco, co lze snadno najít zdarma, a docela pravděpodobné, že je to nejlepší?

Chyba 3. Perfekcionismus. Velmi často se ctižádostivý podnikatel snaží vytvořit ideální podnikání, což je v zásadě nemožné. Nyní doslova každý podnik bude nutně mít své nedostatky a zranitelnosti. Proto očekáváte ideální příležitost k založení podniku, začátečník přinejmenším ztratí obrovské množství času a potenciálního zisku a s největší pravděpodobností ji vůbec neotevře. Mezitím budou konkurenti, kteří neusilují o ideál, zabavit trh a vydělat si.

Chyba 4. Touha po snaze co nejvíce zachytit. Samozřejmě, ve většině případů začátečník podnikatel otevírá podnikání, především proto, aby vydělával peníze. To je normální a s tím není nic špatného, ​​hlavním cílem podnikání je dosáhnout zisku. Ale chyba zde je, když nováček podnikatel nepřemýšlí o nic jiného než peníze, peníze doslova zatmění jeho oči a vypne mozek.

Věc je, že se stane, když se podnik, jak říká, "chytil do trysky" a přináší dobrý příjem, o kterém byste jen mohli snít. Začáteční podnikatel je o tom šťastný a "koupá se v penězích". Tento jev je však téměř vždy krátkodobý, brzy se tento trend může změnit a podnikání ze superziskového se změní na nadprůměrný. A to vše proto, že začínající podnikatel, který dělá chyby, nepřemýšlel o vývoji svého podnikání, neinvestoval peníze, ale využil všechny zisky pro osobní potřeby.

Chyba 5. Míchání obchodu a přátelství. Často se stává, že začínající podnikatel, který není schopen říkat "ne", převezme do své práce (nebo ještě horší partneři) přítele, příbuzného, ​​příbuzného přítele atd., Který ve skutečnosti zcela není vhodná pro tuto roli. V budoucnu je nucen neustále čelit problémům, které vytváří, trpět ztrátami, protože se cítí povinen této osobě a nemůže se s ním rozloučit, aby neztratil přítele.

Chyba 6. Zahájení podnikání bez předběžné analýzy trhu. Další důležitou a častou chybou začínajících podnikatelů je to, že představují své obchodní myšlenky na trh bez provedení předběžného výzkumu a bez znalosti, ale potřebuje trh? To znamená, že jsou si jisti, co je zapotřebí, ale je to jen jejich sebevědomí a nic víc.

Často se také stává, že jeden podnikatelský nápad může být na jednom místě velmi žádaně, avšak naprosto není v poptávce v jiném. To vše samozřejmě vede začínajícího obchodníka ke ztrátám.

Někteří věří, že výzkum trhu je další plýtvání penězi, což již není dost pro otevření podnikání, ale tady se ve skutečnosti vůbec nikam nedostanou. To je hluboká chyba. Podívejte se na nejúspěšnějších firem na světě - pravidelně tráví na průzkum trhu prostě kolosální částek miliony a miliardy dolarů, a proto vždy přesně vědět, co budete potřebovat pro spotřebitele, a snaží se uspokojit jejich potřeby. Myslíte si, že to není hlavní část tajemství jejich úspěchu?

Chyba 7. Nadměrná sebedůvěra. Podnikatel novinářů je někdy nadmíru přesvědčen, že jeho obchodní myšlenka není stejná a jeho realizace bude úspěšná. Pozitivní postoj je jedna věc a nadměrné sebevědomí a v důsledku toho ztráta ostražitosti na tomto základě je další.

Něco zcela nového, v poptávce, může být vytvořeno pouze pro jednotky miliónů. Pokud to, co máte na mysli, dosud uvedla na trh - možná, že to není proto, že nikdo nepomyslel, ale proto, že není poptávka, a předchozí pokusy zavést na trh podobný produkt skončila neúspěchem?

Chyba 8. Nepokládejte několik případů současně. Každý ví, co říká "Budete honit dva zajíce - nemůžete chytit jediný" v co nejširším rozsahu, aby se vztahoval na otevření podniku. Velmi často se začínající podnikatel okamžitě pokusí v různých sférách, v důsledku toho se mu nepodaří dobře rozvíjet.

Na jedné straně je diverzifikace rizik vždy přínosem. Na druhou stranu podnikání je taková věc, která kromě investic do kapitálu vyžaduje velké investice práce a času. A jedna osoba jednoduše nemůže fyzicky využít svou práci a čas najednou v několika oblastech podnikání.

Chyba 9. Zapomenutí na zákazníky. Již jsem již mnohokrát napsal a znovu opakuji, že jedním z hlavních faktorů úspěchu v podnikání, bez něhož je nepravděpodobné, že by mohl vůbec otevřít podnikání, je přístup orientovaný na klienta. To znamená, že první podnikatel by měl myslet na zájmy svých klientů a na to, jak je může uspokojit.

Nicméně, často se stává, že v určité fázi vývoje podniku, kdy začne přijímat zisk, podnikatel zapomene zákazník přestává věnovat zvláštní pozornost k nim, myslet si, že oni už mají, a pak „jít a tak.“ To je obrovská chyba, která může snadno vést k zkáze.

Chyba 10. Nedostatek konkrétního cílového publika. Velmi často začínající podnikatel otevírá podnikání, zjevně si ani neuvědomuje, na koho se zaměřuje. On může rozumět něco jako "čím více zákazníků bude - tím lépe." To je velmi vážná chyba, protože v tomto případě zákazníci naopak nebudou více, ale méně, možná - obecně kriticky malý.

Zde jsou - typické chyby začínajících podnikatelů a tipy na jejich odstranění. Měli byste pochopit, že všechny výše uvedené jsou výsledkem negativního zážitku velkého počtu začínajících podnikatelů, kteří jim stáli obrovské peněžní ztráty. V podnikání, stejně jako v jakémkoli podnikání, je lepší se poučit z chyb jiných lidí než od vlastních. Takže tyto informace berte vážně a berte na vědomí.

Stránka Financial genius je spousta užitečných a aktuálních informací o různých způsobech výdělku a investování, kompetentním řízením osobních financí a rodinného rozpočtu. Spojte se s našimi běžnými čtenáři a zvyšte svou finanční gramotnost. Až příště!

Autor Konstantin Bely Datum 06.04.2015 · Kategorie Zájmy

10 tipů pro začínajícího podnikatele

Abychom získali praktické rady začínajícímu podnikateli, rozhovorili jsme s podnikateli v profesionální komunitě na Facebooku. Máme seznam 10 položek.

Nejedná se o motivační článek, ale o průvodce: kde začít, s kým pracovat, kdy odpočívat.

1. Nespěchejte, abyste se vzdali zaměstnání

Vaše podnikání se zdá být lákavou vyhlídkou, když tlačíte metro na cestu do kanceláře. Práce pro sebe umožňuje, abyste se tiše probudili, kdykoli chcete, jděte do nemocnice a dejte děti venku včas.

Ale když přestanete, nebude to klidnější:

 • Chcete-li chytit všechno, bude nutné se probudit brzy
 • Jít na nemocenskou dovolenou má ztratit příjem
 • Užívání dětí ze školy v průběhu pracovního dne bude stále nepohodlné

A to všechno na pozadí nestabilních příjmů.

Abyste si nelitovali své volby, připravte si zemi před tím, než opustíte kancelář. Nejpohodlnější možností je začít s prodejem produktu nebo služby ve volném čase. A ukončete, jen když získáte primární pool zákazníků a získáte první vážné peníze.

Pokud kombinujete práci pro nájem a podnikání nevyjde, zvažte čas a plat v obchodním plánu. Je tedy snazší pochopit, zda je vhodné jednat s vaším podnikem nebo lépe zůstat zaměstnancem.

2. Vypracujte obchodní plán

Argumenty proti obchodnímu plánu jsou rozděleny do dvou typů:

 • Proč ztrácet čas, je-li v této zemi tolik nepředvídatelné
 • Ale Steve Jobs Henry Ford Roman Abramovič dosáhl úspěchu bez podnikatelských plánů

Zde je nějaká pravda. Je nemožné počítat všechno a mnozí známí podnikatelé prostě udělali svou oblíbenou věc bez jasného plánu.

Ale přesto je třeba vzít v úvahu základní obchodní scénáře a objem trhu. Pomůže strukturovat myšlenky a zbavit se pochybností - nebo naopak pochybovat o životaschopnosti myšlenky. Jelikož jiné věci jsou stejné, plánování kvality nezabrání tomu, abyste se stal novým Steve Jobsem.

Známý finanční ředitel doporučuje vytvořit obchodní plán pro tuto knihu, prodávanou na Amazonu

3. Práce na výrobku a marketingu

"Co je důležitější: výrobek nebo jeho marketing?" - otázka, která způsobuje nůžky v komunitách obchodníků. Někteří říkají, že pokud se můžete prodávat, klient ochotně zakoupí kopii hlavy Jasona Steythama na stupnici 1: 6. Jiní se domnívají, že pokud uděláte opravdu skvělý produkt, každý se o tom bude dozvědět bez marketingu a reklamy.

Hlava státu, prodaná na AliExpress

Pravda je uprostřed. Špatný produkt s dobrým pokrokem může vykazovat působivý počáteční prodej, ale bude obtížné udržet zákazníky. Takový podnik nebude trvat dlouho, zejména pokud je trh malý.

O skvělém produktu bez marketingu, s největší pravděpodobností nikdo nebude vědět. Ano, někdy podnikatelé dosáhli úspěchu pouze na úkor kvality. Salvatore Ferragamo se rozrostl o impresi z prodejny obuvi o ploše 2 x 2 m bez marketingového oddělení. Ale to bylo na počátku 20. století. Nyní, abyste se dostali ke spotřebiteli prostřednictvím informačního šumu, potřebujete mnohem větší úsilí.

Takže vyvíjejte marketing, produkt, prodej - a nezapojujte se do zbytečných sporů o tom, co je důležitější.

4. Platit daně

Mnoho podnikatelů se domnívá, že je těžké, drahé a nesmyslné pracovat "v bílém".

"Vy jste se opraváři shromáždili prostřednictvím právnické osoby, aby zaplatili?" - skutečná fráze regionálního obchodníka, který podezříval nájemce placení daní.

Společnosti zaplatí služby dodavatelů v obálce, vydávají "šedé" platy. Totéž práce - a nic.

Představte si, že taková společnost požádá zaměstnance. Poté zasílá Federální daňové službě prohlášení o "šedých" platech a dalších porušováních přímo z domu. Pak podnikatel čeká na pokuty za sto tisíc rublů, nucenou práci nebo vězení.

Je lepší pracovat poctivě najednou. Je to obtížnější, ale na pomoc začínajícím podnikatelům existují:

5. Nepracujte s přáteli a rodinou

Zpočátku se zdá být skvělý nápad začít podnikat s přítelem (bratrem, shoněrem), který má potřebné kompetence. Tohle je osoba, s kterou dlouho znáš. Můžete se na ně spolehnout.

Mějte však na paměti, že v rámci naší kultury je obtížné rozlišit mezi pracovní a osobní. Američan může ohrozit pracovníka propuštěním a o hodinu později si s ním sedí v hospodě a zeptá se na zdraví dětí. Rusům je však obtížné provést tvrdé vyjednávání a sdílet zisky s blízkou osobou. Buď zničíte vztah, nebo podnikání trpí.

Pokud nejste připraveni přísahat s přítelem kvůli termínu, osobní a obchodní vztahy jsou lépe rozděleny.

6. Naplánujte vše

Je třeba naplánovat věci - a to je nepochybné. Bude čas - můžete si odpočinout a uvolnit.

Rozhraní Maxdone - jeden z nejvhodnějších plánovačů. Umožňuje přetahovat úkoly do kategorií

Pouze čas na zábavu nemusí zůstat: při zahájení podnikání se počet firem zvýší. Výsledkem práce bez odpočinku je vyhoření a dlouhá rehabilitace.

V kluzáku potřebujete nejen podnikání, ale i zábavu. Zvažte to jako součást workflow.

7. Otestujte produkt na skutečné publikum

Řekněte nový projekt všem, o kterých víte, že je dobrý nápad. Ale to není úplný test. Přátelé mohou produkt chválit, ale to neznamená, že za to zaplatí.

Citace začínajícího podnikatele z článku pro vc.ru

Chcete-li "cítit" publikum, rozhovor s cizinci ze správného segmentu. Kde je najdete:

 • Profesionální fóra. Podívejte se na aktivní účastníky a zaklepte na ně v osobním. Pokud to umožňují pravidla formuláře, vytvořte téma s pozvánkou k testování.
 • Reddit. Toto je společenská zpravodajská stránka s obrovským publikem. Najděte potřebná témata a napište zprávy nejpřívětivějším účastníkům diskuse.
 • Sociální sítě. Vstupte do vysoce specializovaných komunit a vyzvete účastníky k vyzkoušení služby.

Jen napište potenciálnímu kupujícímu o projektu a touhu konzultovat. Nabízejte dar nebo odpověď na jeho produkt. Mnoho lidí s radostí vyjádří svůj názor zainteresovanému účastníkovi. A dostanete upřímnou zpětnou vazbu a pochopíte potřeby publika.

8. Uložit

Začátek podnikatelů se obává, že pokud začnou šetřit a vyjednávat s dodavateli, nikdo s nimi nebude spolupracovat.

Ve skutečnosti, když začnete snižovat náklady, nebude se dělat nic strašného. Ušetřete co nejvíce. Pokud náhle odeberete důležitou položku, zaměstnanci o tom uvědomí.

Nejlepší věc na záchranu v podnikání řekla Robert Feifer ve své knize "Downtrends - Sales Up". Píše, že malé věci, jako je mýdlo L'Occitane v kanceláři nebo drahé pera, vás zničí rychleji, než se zdá. Dodavatelé a dodavatelé musí pravidelně vyjednávat.

Kniha "Costs Down - Sales Up", prodávaná u společnosti Ozone

9. Buďte přátelé se zákazníky

Existuje názor, že ne všichni klienti jsou stejně užiteční.

"Přemýšlení o zákazníkovi je dobré. Otázkou je - proč? Proč potřebuji nějakého idiota, který mi zkazí nervový systém. Rád bych pracoval s těmi, kteří se před mnou sklánějí, "- citát z diskuse článku o vztazích se zákazníky.

Několik měsíců po zahájení projektu podnikatel pochopí, které z nich mají prospěch. Ale na začátku je selektivní přístup k divákům nebezpečný. Potenciální kupci snadno naleznou náhradu za nestabilní společnosti. A pokud si myslíte, že klienti jsou idioti, jako komentátor výše, ztratíte nejen prodej, ale i reputaci.

Komunikujte a buďte opatrní s každým potenciálním kupujícím. Někdy datování vede k úspěchu.

10. Zapojit se do zdraví a rodiny

Pro začínajícího podnikatele je hlavní věcí jeho podnikání. Celá energie se vynaloží na partnery, zákazníky, dodavatele. A zdraví, rodina i celý svět budou čekat.

Ale pokud ignorujete nějakou sféru života, "se svažuje". Podnikání může vzlétnout nebo uzavřít, a s vámi a rodinou můžete žít. Nastavte priority tak, abyste neztratili hlavní věc.

Závěry

 1. Než se vzdáváte pronájmu, shromažďujte primární fond zákazníků a získejte první peníze.
 2. Nevdělujte daň, pracujte "v bílém".
 3. Produkt a marketing jsou stejně důležité. Rozvinout oba směry.
 4. Nepracujte s přáteli a rodinou a neodstraňujte své doporučení ohledně vašeho projektu.
 5. Plánujte vše: rozvoj podnikání obecně, obchodní a osobní čas.
 6. V počáteční fázi neodstraňujte zbytečné zákazníky. Stále nevíte, jak se podnik bude vyvíjet a kdo bude pro váš návrh užitečný.
 7. Nezapomeňte na odpočinek, zdraví a rodinu.

Autor: Ulyana Tikhová

Chcete-li sledovat zprávy a trendy v on-line vzdělávání, objednejte si náš telegramový kanál