Jak otevřít značku oblečení

V současné době se drobné podnikání stává hybnou silou popularity, vytváří nové pracovní místa a přispívá k prosperitě celé země. Dnes mnoho pragmatiků a jednoduše kreativních lidí přemýšlí o vytvoření vlastní značky oděvu. Někteří to chtějí udělat, aby získali morální a estetickou radost, jiní vsadili na vysokou ziskovost takového podnikání a na jeho značnou ziskovost. A přesto je jedna věc jasná: lidé budou vždy nakupovat oblečení, což znamená, že poptávka po produktech bude jen růst. Dnes obyvatelé celého světa oceňují nestandardní přístup k výrobě oděvů, takže lidé s velkou touhou a kreativním přístupem k práci se na tomto trhu ocitnou na svém trhu. Ale jak překonat strach z neúspěchu a vytvořit vlastní značku oblečení? Jak začít s prováděním takové činnosti? A co je důležité, kolik můžete vydělat za novou značku? Tento článek bude popisovat hlavní pojmy a teze o tom, jak otevřít značku oblečení od začátku.

Důležité nuance

Před započetím realizace projektu musí začínající podnikatel vytvořit podnikatelský plán, který bude popisovat všechny nuance podnikání a podrobné pokyny pro jeho realizaci.

Podnikatelský plán projektu na vytvoření vlastní značky oděvů by měl obsahovat následující údaje:

 • Směr podnikání - informace o tematickém směru podnikání (např. Úzké zaměření - šití triček nebo širší - výroba oděvů).
 • Určete cílové publikum a způsoby, jak získat loajalitu spotřebitelů vůči nové značce.
 • Způsoby investování jsou vlastním kapitálem majitele nebo atrakcí jiných investorů.
 • Počáteční náklady a měsíční náklady.
 • Výpočet ziskovosti podniku, podmínky jeho splacení a procento ziskovosti.
 • Studium způsobů, jak dále propagovat značku.

Než se ponoří do vířivky s hlavou, je nutné provést marketingový výzkum ke studiu cílové skupiny nové značky oblečení.

Před zahájením sériové výroby je důležité analyzovat možné komoditní trhy. To pomůže vyhnout se významným finančním ztrátám na začátku práce.

Koncepce projektu

Provádění jakéhokoli podnikání začíná volbou konceptu. Je třeba vybrat konkrétní obchodní oblast:

 • Výroba oblečení pro volný čas (trička, šortky, potníčky, kalhoty nebo jedna z navržených možností).
 • Šití šatů (koktejl, každodenní, svatební).
 • Výroba kostýmů (obchodní, sportovní, pyžamové, každodenní).
 • Šití spodního prádla.

Je lepší zaměřit se na jeden druh oblečení. Nedělejte okamžitě spoustu věcí, které nemůžete odhadnout.

Aby se minimalizovalo riziko selhání, měl by podnikatel věnovat pozornost následujícím aspektům:

 • Kvalita vyrobeného oděvu (hladké švy, slušný materiál, dobrý řez).
 • Výrazné vlastnosti (speciální tkaniny, doplňky, kreativní vzhled).
 • Oblečení by mělo způsobit pozitivní emoce (pro pomoc - možnost reklamy).
 • Orientace na určité publikum.

Investujte

Existují dvě možnosti investování do podnikání - osobní prostředky podnikatele nebo přilákání investic od třetích stran. Nicméně před tím, než vyzýváme investory, je nutné určit částku, kterou potřebuje k založení firmy. Samozřejmě, že investoři budou chtít mít procento prodaných produktů, takže výběr investiční možnosti spočívá pouze na vlastníkovi projektu. Slibnou možností je spolupráce se známou osobností (umělec, hudebník, populární módní blogger). Sláva a přítomnost armády fanoušků jistě upozorní na značku.

Pokud se rozhodnete přilákat k podnikání cizí lidi, je důležité správně předvést vzorky oblečení, aby se rozhodlo investor ve vaší prospěch.

Není třeba zachránit první sbírku ochranné známky, je nutné prokázat nejsilnější vlastnosti.

Algoritmus akcí

Registrační formulář

Zaregistrujte si firmu pro přizpůsobení a prodej značkových oděvů jako IP nebo LLC. LLC bude relevantní v případě, kdy společnost má několik zakladatelů. V jiném případě je lepší vybrat IP.

Nejvhodnějším daňovým systémem pro tento typ podnikání je STS 15%.

Dokumenty můžete vydávat sami nebo prostřednictvím agentury.

Zvláštní oprávnění nejsou potřeba.

Prostory a interiéry

Nejvýhodnější možností by bylo pronajmout pokoj s rozlohou 60-80 m2, který bude vyhovovat jak šicí dílně, tak výstavní prostor pro prezentaci nových modelů. Místnost by měla být umístěna v centru města, v hustě osídlené oblasti. Zvláštní pozornost by měla být věnována umístění konkurentů.

Interiér i exteriér by měly odpovídat cenové politice prodeje oblečení.

Výběr vybavení

Za účelem zahájení výroby oděvní značky bude zakladatel potřebovat několik šicích strojů s potřebnými náhradními díly, obrovským množstvím tvarovek, figuríny a závěsy pro prezentaci sbírky.

Aby bylo možné vypočítat, jaké vybavení je potřeba a v jakém množství, je třeba vědět, jaký materiál bude použit při šití oděvů. Například šicí stroj, který pracuje s pravou kůží, nebude schopen šit oblečení z pleteniny - to ji roztrhne. Naopak stroj určený pro tkaninu nebude mít kůži.

Nábor zaměstnanců

Zaměstnanci při vytváření nové oděvní linie hrají klíčovou roli, protože kvalita práce specialisty určuje ziskovost a úspěch celého podnikání.

Zaměstnanci společnosti zahrnují návrháře, kteří navrhují oblečení na papíře, a designéry, kteří v životě ztvárňují malované projekty.

Metody marketingu produktů

Existují dva způsoby prodeje produktů - velkoobchodní a maloobchodní prodej.

Velkoobchod zboží v on-line obchodech nebo jiných zprostředkovatelích zvyšuje šance na velké zisky.

Maloobchod je riskantnější, protože vyžaduje dodatečné náklady na vytvoření showroomů nebo obchodů pod vlastní značkou.

Nejslibnější možností pro maloobchodníky může být showroom. Pod tím stačí přidělit pokoj v budově výrobního oddělení.

Abyste však mohli podnik profitovat, potřebujete kompetentní PR:

 • Přitažlivost osobnosti médií k reklamě značkových oděvů (fotografování celebrity v oblečení ochranné známky nebo doporučení hvězdy na vaší stránce v sociálních sítích).
 • Použití jasných barev a chytlavých sloganů při výrobě vývěsní štítky pro obchod s značkovými oděvy.
 • Reklamní značky v tematických časopisech, v novinách.
 • Distribuce letáků v místech, kde jsou potenciální zákazníci přeplněni.
 • Podpora ochranné známky za pomoci komunit v sociálních sítích (slibná v této oblasti "VKontakte" a Instagram).
 • Propagace na fórech a módních blogy.
 • Spusťte kampaň pro kontextovou reklamu.
 • Tvorba a propagace oficiálních webových stránek společnosti.

Je to projekt

Ziskovost projektu bude záviset na mnoha faktorech. Patří sem:

 • Kvalitní výrobky, které budou vždy na špičce popularity.
 • Kreativita přístupu.
 • Zabraňte krádeži nápadů.
 • Kvalitní služby a přátelské služby.
 • Kvalifikovaný tým specialistů.
 • Příslušná reklama.

Finanční složka

Průměrné náklady na vytvoření vlastní značky oblečení:

 • Pronájem prostor - 400 tisíc rublů.
 • Obchodní registrace - 60 tisíc rublů.
 • Nákup zařízení - 300 tisíc rublů.
 • Náklady na materiály pro výrobu oděvů - 500 tisíc rublů.
 • Náklady na reklamu - 150 tisíc rublů.
 • Plat za zaměstnance a daně - 250 tisíc rublů.

Celkové náklady: 1 660 000 tisíc rublů.

Výnosy závisí na úspěšné reklamní kampani, konkurenci, odborných kvalitách specialistů a mnohem více.

Průměrná doba návratnosti projektu je 2-3 roky. Je to výhodné? Ziskovost takové činnosti je spíše vysoká díky řádné organizaci činností. Přečtěte si více o našem obchodním plánu.

Nakonec,

Obchodní myšlenka vytváření vlastní značky oděvů je narozením nového módního trendu, počátkem cesty k regálím jednoho z nejlepších módních domů své doby. Nicméně, ne každý se snaží zkusit své štěstí a obrátit myšlenku do reality. Konec konců, otevření značky stojí za spoustu peněz. A ani peníze neposkytují žádné záruky - je důležitější odbornost, spolehlivý tým a schopnost optimalizovat obchodní procesy. Pokud zvážíme všechny výhody a nevýhody projektu, můžeme argumentovat, že nová oděvní linka je zisková firma, která má po celou dobu poptávku. Ale zda je to ziskové, závisí na vás.

Jak vytvořit svou značku oděvů: způsoby, jak rolovat a vypočítat náklady

Máte touhu komunikovat s hvězdami, často objevují na stránkách časopisů, se známými modely, stejně jako sedět na módní přehlídky bude jistě v popředí?

Nebo možná chcete mít svůj vlastní obchod v oblíbeném nákupním centru? Máte-li profil, kromě vzdělávání a sklony projektanta je touha, aby tento svět krásnější, to stojí za bližší pohled na následující otázku: „Jak vytvořit značku oblečení?“.

Hodnocení sil

Jak vyrobit značku oblečení? Nemusíte být uměleckými designéry. Důležitá vášeň pro módu a přítomnost pocitu krásy. V této oblasti bude trvat několik zkušeností. Nezpochybnitelnou výhodou je seznámení s činností oděvní továrny nebo s prací prodejní prodejny oblečení. Užitečné pracovní zkušenosti ve velkém studiu, ve společnosti zabývající se dodávkou oděvů nebo v módním časopise.

Při absenci takových příležitostí je nutné získat vysokoškolské stáže ve velké firmě. Jeden nebo dva roky práce vám umožní získat určité množství znalostí. Důležitým faktorem bude hromadění určitého kapitálu. Práce ve společnosti budou nejen zažívány. Získáte správné připojení, které vám pomohou rozvíjet vlastní podnikání.

Definice pojmu

Na moderním trhu existuje obrovské množství značek oblečení. Chcete-li získat uznání, vaše linka musí být nutně něco vyniknout.

Jak vytvořit vlastní značku oblečení? K tomu je třeba vyvinout exkluzivní sbírky, ve kterých bude pro mladé šaty velké procento manuální práce nebo levné náklady. Především musíte mít představu o vašich potenciálních zákaznících a požadavcích, které předloží při výběru modelů. Všechny tyto otázky vyžadují odpovědi ještě před zahájením jejich podnikání.

Nejjednodušší je, pokud jste skutečně obeznámeni s cílovým publikem. Ještě lepší, pokud jste jedním z jejích představitelů. Například pro zanícené návštěvníky klubu není problém odpovědět na otázku o těch oblecích, které jsou na straně účastníků poptávky.

Podobně budou sportovci vždy identifikovat ty modely, které jsou nejlépe vhodné pro cvičení. Pokud takové znalosti nemáte, měli byste se procházet přes nákupní centra a seznámit se s koncepty, které nabízejí populární výrobci.

Jak vytvořit vlastní značku oblečení, pokud máte jasný nápad, v němž jste si jisti? V tomto případě, spěchat s otevřením značky nestojí za to. Bude to trvat nějaký čas, abyste získali zkušenosti, které můžete získat organizováním například vašeho franšízového obchodu.

Vypracování strategie

Jak vytvořit vlastní značku oblečení, pokud je již vytvořena koncepce vašeho vlastního podnikání? Všechny podrobnosti o nadcházejícím projektu by měly být popsány v podnikatelském plánu, který je zpracován. Tento dokument se stane rozhodným návodem k akci. Navíc ideálně vyvinutý podnikatelský plán se v očích investora stane závažným argumentem, aby se rozhodl ve vaší prospěch. Při vývoji strategie projektu je důležité zvážit následující skutečnosti:

- obecný koncept značky a jedinečnost jejích návrhů;
- popis hlavních modelů a směrů;
- plán rozvoje sbírky a jeho další produkce;
- výklenky dostupné na trhu, cílové publikum a hlavní konkurenti;
- plánovat propagaci značky, včetně pravděpodobnosti velkoobchodního prodeje a otevření vlastního skladu;
- vyhlídka na rozvoj linky s vstupem na mezinárodní trh nebo prodejem franšízy.

Výpočet nákladů

- Práce na značce - od deseti do tří tisíc. Specializované společnosti nabízejí také testování možností, které jsou zvažovány u běžných kupujících. Taková služba bude stát 1-10 tisíc dolarů.

- Vývoj firemního loga - od 150 do 2500 USD.

- Závěrečné testy na potenciální zákazníky a zápis ochranné známky - 300-1000 USD.

V průměru, vytvořit vlastní značku bude muset strávit 3-3,5 tisíc dolarů.

Hledání investorů

Jak vytvořit značku oblečení? Za prvé, budete potřebovat finanční prostředky, které může investor poskytnout. Kde to mohu najít? Hledání investorů by mělo být prováděno mezi úspěšnými podnikateli, navštěvujícími tematické konference a specializované výstavy.

Současně bychom měli mít na paměti, že nabídku s připraveným podnikatelským záměrem bude atraktivní, ve kterém již byl proveden pečlivý výpočet počátečních nákladů. Dokument by měl obsahovat fotografie hotových vzorků. Atraktivní pro investory bude jasná myšlenka, značná odborná zkušenost nebo možnost uplatnění franšízy pro otevření obchodů, které prodávají oblečení vaší značky.

Počáteční fáze

Dokonce i před psaním podnikatelského plánu budete muset přijít s názvem vlastní značky. Měla by být zapamatovatelná a jasná, měla by být slyšena a zaznamenána v písmenech latinské abecedy. Pokud vaše vlastní představivost nestačí, můžete se poradit s přáteli, příbuznými nebo známými ze sociálních sítí a slibovat jako cena za vynalezený název slevy při nákupu budoucích modelů. Poté vytvořte svou vlastní stránku na Internetu. Je třeba připomenout, že pouze propagace značky na World Wide Web umožní novým modelům proniknout do spotřebitelského trhu.

Jak vytvořit řadu oděvů, pokud není podnikání v plném rozsahu připraveno k uvedení do provozu? Několik vzorků stojí za to šití samo o sobě nebo je objednat v ateliéru. Současně by měla být kvalita modelů bezchybná. V takovém případě bude jednodušší najít investora pro svůj projekt.

Nábor

Vytvoření značky od začátku není nikdy snadné. Hlavní obtíž v tom spočívá ve výběru vysoce kvalifikovaných pracovníků. Hlavním asistentem designéra, zejména v počáteční fázi, je návrhář. Tento odborník přenáší všechny náčrty do tkaniny. Kvalita práce designéra závisí na tom, jak dobře oblečení bude sedět na různých typech postav, stejně jako výběr látky pro konkrétní šaty.

Dalším významným odborníkem je technolog, který zná tajemství ideální kvality oblečení a všechny jemnosti krejme.

Vývoj a výroba modelů

Důležitou a vzrušující etapou je vytvoření první sbírky. Mělo by ztělesňovat vaši vizi značky a odhalit povahu nové oděvní linie. Je žádoucí, aby ve sbírce existovaly nejen základní věci, ale i exkluzivní oblečení. Po vytvoření náčrtu modelu bude prototyp produktu a jeho vzorec vyvíjet návrhář. Technik určí sekvenci oblečení a vytvoří první kopii.

Šicí dílna pro hromadnou výrobu není nutné otevřít. Stačí uzavřít dohodu s továrnou v libovolném regionu a dát jim tkaninu a vzory.

Reklama

Důležitou podmínkou úspěšného prodeje je uznání značky. To bude vyžadovat kreativní a živou reklamu. Pro oděvy určené pro mladé lidi, nejúčinnější propagace na internetu. Jednou z variant outdoorové reklamy bude značení dopravy. Tento krok zvýší nejen úroveň prodeje, ale i hodnocení společnosti.

Jak vytvořit vlastní značku oblečení: První kroky a tipy

Redakce FURFURu rozhovorila několik návrhářů značek oděvů a od nich se dozvěděla, jak se staví proces výroby oděvů, propagace vlastní značky a potíže, s nimiž se setkávají v Rusku jejich tvůrci.

Školení

Odborné vzdělávání v oblasti designu a designu oděvů, jak ukazuje příklad mnoha úspěšných značek a série Jak se to dělá v Americe, není v žádném případě povinným požadavkem. Nakonec můžete najímat tým profesionálních umělců a kvalifikovaně vybudovat výrobní proces. Zvláště, pokud v plánech nemáte komplikované pódium věci a konkurenci s Raf Simons, ale výroba základních každodenních věcí.

Nicméně, design zkušenosti, stejně jako profil vzdělávání, nebude zbytečné - konec konců, design oblečení vyžaduje technické školení také. Existuje mnoho možností pro studium v ​​zahraničí, ale v naší zemi existuje také několik dobrých univerzit, kde vyučují design a modelování oblečení. Nejprestižnější z nich: Moskevská státní univerzita pojmenovaná podle Kosygin, Britannica a University of Design and Technology.

Koncept a skica

Nejprve je třeba definovat obecnou koncepci a produkt, kterému se chystáte obohatit domácí trh lehkého průmyslu. Téměř vždy je tato volba omezena finančními příležitostmi - zpravidla je počáteční rozpočet postačující pouze pro malou linku jedné nebo dvou věcí (batohy, cukroví, čepice). Většina mladých značek se omezuje na malé a nepravidelné sbírky: některé z nich končí, někdo nakonec zvládne rozšířit výrobu, ale to je v každém případě vyčerpávající. Je také důležité si uvědomit, že je stále nutné ukázat originálnost - neměli byste se vsadit v sortimentu značky pro "jednoduché pohodlné cukroví" nebo "normální sportovní vozy".

Pokud jde o výběr směru, na místní úrovni existuje určitá hmatatelná hustota pouze v odvětví motýlů a vazeb, které se z nějakého důvodu v posledních letech objevily neslušně. V opačném případě i přes kvalitativní růst mladých značek zabývajících se výrobou oděvů a doplňků se ani otázka rušného nebo volného výklenku nevyskytuje, takže ani vznik konkurence nebude vytvořen. Svitshoty, doplňky z kůže, ručně vyrobené boty, batohy - všechny cesty jsou otevřené.

Po konečném výběru koncepce a řešení běžných otázek o značce se objevuje okamžik čisté kreativity - skicování prvních skic. Cítíte se jako umělec, vzdát se inspiraci, vytvořit. Nepřipojujte příliš mnoho. Dále (zejména pokud pracujete sami) čekáte na vyčerpávající práci manažera - vyhledávání, volání, řízení.

Artem Tarasov
Yuri Yasyuk

Proces vytváření věcí samozřejmě začíná především nápadem. Pravidlo, které přijde na mysl, je zpravidla příliš hrubé, aby ji okamžitě ztělesnilo. Vždy vystavujeme naše nápady vážným a bolestivým pochybnostem a velmi často je odmítáme. Důležité je, abychom nikdy nezapomněli na obecný koncept značky a dohlíželi na to, že vymyšlená věc je do tohoto konceptu organicky začleněna.

Skicování náčrtek - je to okamžik, kdy musíte v budoucnu realisticky představit věc. Musí to psychicky vyzkoušet. Rozhodněte, jakou látku je třeba vyrobit, a zjistěte, zda lze ji koupit. Jaké příslušenství bude zapotřebí, kde je to možné? Mnoho, co chci koupit, je nemožné nebo cenově dostupné, ale v určité výši. A není jasné, zda to bude opět v prodeji a kdy. Pro nás je tato možnost nepřijatelná, jelikož jsme zaměřeni především na sériové modely, které budou od sezóny k sezóně odstaveny. V ideálním případě - za prvé, stojí za to koupit maloobchodní množství látky - jen trochu, stačí na pár vzorků.

Jaké příslušenství bude zapotřebí, kde je to možné? O takových věcech musíte myslet, už sedíte a kreslit náčrt.

Když je tkanina a potřebné příslušenství zakoupeny, zpravidla se v hlavě věci již změnily. Proto znovu kreslíte náčrtek, který začíná už od stávající tkaniny a příslušenství. S tímto konečným náčrtkem musíte jít k návrháři. Je velmi žádoucí, aby návrhář byl ve výrobě nebo alespoň schopen šit vzorku ve výrobě. Možnosti pro domácí šití a výrobu jsou výrazně odlišné a za účelem vytvoření čistého vzorku, který může být dále převážen z továrny do továrny, je třeba to udělat v obchodě. To je důležité pro každou značku - čas od času musí každý změnit výrobu nebo personál.

Tkaní a výroba

Domácí výroba - peněženky, náramky nebo kryty pro notebooky - nevyžaduje žádné speciální odborné znalosti, abyste mohli tyto myšlenky realizovat sami. Pokud budete vyrábět něco komplikovanějšího (a ne v jednotlivých výtiscích), pak by se celý proces měl začít od tohoto stupně svěřit odborníkovi - je to nevděčná a obtížná práce, kterou s největší pravděpodobností nebudete schopni dosáhnout.

Výrobní proces v zjednodušeném tvaru je obvykle konstruován takto: první je návrhář oblečení - to je ten, který přenese vaše inspirované náčrty do pracovních šablon. Zkušební model bude na nich šit v jediné kopii, a pokud jeho kvalita a řezy vyhovují vám, můžete začít s výrobou kompletní šarže. Celá tato schéma je upravena v závislosti na měřítku a produktu, který plánujete uvolnit. Jsou-li to motýly a kravaty, pak bude pro zavedenou výrobu stačit kvalifikovaná krajčířka; pokud je to plnohodnotná sbírka oblečení, personál je doplněn o návrháře, řezačku a návrháře (mohou být najati na boku).

Proces šití vzorku je dlouhý a obtížný. Zde je důležité, aby se s montáží nepohnula, je lepší vyřešit to několikrát, než získat model se zárubněmi, který ji zničí. Je třeba si uvědomit, že je to poslední možnost změnit něco. Musíte na jakýchkoli drobných věcech popadnout a zbavit se jakýchkoli sporných rozhodnutí. Vzorky je lepší vyzkoušet několik různých lidí. Kupující jsou koneckonců všichni různí v složení a růstu. Již na první montáž můžete pochopit, zda je vhodný materiál pro tento model a zda je vše dobré, pak si můžete koupit šarži.

Dále - dokončovací vzory a jejich třídění ve velikosti. Pozorný a přesný návrhář samozřejmě nechá mnoho komentářů k nim, takže jiný návrhář nebo technik ve výrobě by je mohl snadno pochopit. Je to jako komentáře v programování.

Namísto frází jako "Dobře, stejně tak nikdo jiný" nebude dobrý návrhář přemýšlet o tom, jak nejlépe si uvědomit, co jste nakreslili.

Hledání dobrého návrháře je nejtěžší. Inteligentní šití je těžké najít, ale inteligentní návrhář je ještě obtížnější. Stačí se podívat a zkusit. Jakmile najdete správnou osobu, okamžitě se budete cítit. Dobrý návrhář okamžitě rozumí tomu, co od něj chcete - nepříjemné chvíle, když se pokoušíte vysvětlit něco, ale zdá se mu, že je delirium, zmizí. Namísto fráze jako: „Tak kluci, prostě nikdo nemá“ dobrý designér je přemýšlet o tom, jak nejlépe to, co jste si vyvodit, a jak v budoucnu pracovat s ním na pracovišti.

Produkce by měla být vyřešena tím, co je ve vašem městě, v zemi nebo v zahraničí (v závislosti na vašich schopnostech), naučit se pojmy, komunikovat s managementem, technologem. Po prvním rozhovoru se na 80 procent objeví spousta věcí. Musíte ukázat své vzorky technologovi, okamžitě vám řekne, zda mohou vydat tuto kvalitu nebo ne, potřebují nebo lepší odmítnout takové objednávky. Hodně záleží na stranách. Pokud můžete načíst výrobu s dobrým množstvím práce, pak naprostá většina ruských továren bude chtít pracovat s vámi. Budete muset najít vhodný poměr ceny a kvality.

Materiály

Oblíbená stížnost týkající se místního průmyslu pro začátečníky a téměř každého úspěšného a prodávaného domácího návrháře je jeho skutečná nepřítomnost. A v této fázi, pokud samozřejmě nebudete vyrábět trička se vzorem v batikové technice, budete muset čelit těmto problémům osobně. Nedostatek kvalitních látek, materiálů, doplňků a jejich neustálého hledání je vaše bolest hlavy v blízké budoucnosti.

Můžete se samozřejmě projít po místních obchodech, jako jsou "Fabric World", "Igolochka" a "Textilní dům", ale dříve nebo později se budete muset obrátit na virtuální vyhledávání a dostat se do kontaktu s dodavateli importu. Zde je jednak dražší, za druhé je méně možností a za třetí produkty nejsou takové kvality. I když existují samozřejmě výjimky.

Hledání správného produktu není obtížné, zejména proto, že se můžete vždy zeptat, že vám pošleme vzorky tkání. Jediným problémem je doba dodávek a tvrdohlavost ruských zvyků. Proto je lepší najít zprostředkovatele pro regulované dodávky a objednávání materiálů.

Oleg AKBAROV

Problém s materiály a výrobou je akutní pouze pro ty, kdo jsou vážně o výrobku a chtějí se úplně ponořit do procesu jeho vývoje. Nevidím žádný důvod k tomu, abych poukázal na specifická místa, kde by se měly hledat materiály a hardware, neboť to znemožní těmto lidem spravedlivý podíl romantiky a fascinaci procesu.

Nejjednodušší možností je nákup materiálů v Ruské federaci. Získáte nízkou kvalitu a průměrné ceny. Druhou možností je nákup materiálů online. Mnoho chyb - neexistuje žádný způsob, jak posoudit hmatatelné, ve skutečnosti si koupíte kočku. Můžete si objednat vzorky, takzvané vzorníky, poskytnou představu o materiálu a barvě. Pohodlné, pokud jde o známý materiál, jako je Cordura 600D, ačkoli i v tomto případě jsou možné varianty různých výrobců s různými vlastnostmi. Další nevýhodou tohoto druhu zadávání veřejných zakázek jsou zvyky, nezáleží na tom, že z ruky vyrábíte ruskou výrobu. A poslední volbou je velká výstava, kde je možnost vyjednávat přímo s výrobcem nebo distributorem a získávat preferenční podmínky a individuální přístup. Nepoužil jsem tuto cestu, ale zdá se mi to nejjednodušší, pokud máte určitý rozpočet.

Prodej

Za účelem zahájení podnikatelské činnosti je nejprve nutné řešit právní záležitosti a platby daní. To také vyžaduje peníze, a každý rok stále více a více. Takže v roce 2013 výše fixní platby pro jednotlivého podnikatele v sociálních fondech je o něco více než 35 tisíc rublů. Pro informaci: v loňském roce to bylo o polovinu.

Takže prodej. Zde máte několik způsobů, jak realizovat svůj produkt, který můžete a měl byste spojit - vlastní internetový obchod, offline obchody, stejně jako veletrhy a bleší trhy.

Poslední dva body jsou to, co začínají malé značky, jejichž úroveň rozpoznatelnosti neumožňuje jejich prodej ve velkých obchodech. Ve skutečnosti je to docela dobrý způsob realizace - najednou v jediném dni můžete prodávat slušnou šarži svých produktů. Takové události jsou navíc skvělou příležitostí pro PR: ukážeme kupujícím zboží, které obličej obklopuje, komunikuje s nimi a vydává se tímto způsobem na frekvence ústně.

Můžete se pokusit vyjednat prodej svých věcí v obchodech. A opět existují dvě schémata - dávají věci k prodeji (například on-line obchodní domy jako Depst nebo Sunday Up Market, které mají prostory ve velkých nákupních centrech), zatímco obchod obdrží z každého prodeje procento z částky. Buď pracujte pro vykoupení - znamená to, že kupující kupují hodně nebo sbírku od výrobce a pak je prodávají za vlastní cenu. Je zřejmé, že druhý pracovní program předpokládá slušný oběh a kvalitu výrobků a přinejmenším určitou úroveň uznání značky.

Konečně, vlastní internetový obchod. To opět vyžaduje peníze, a zatímco máte malé objemy, návrat z toho bude zanedbatelný, ale pokud se chcete dříve nebo později stát říší, nemůžete bez něj dělat. A co je nejdůležitější - souběžně s umisťováním a pokusy prodat své výrobky k práci na PR a propagaci.

Michail FROLOV

tvůrce značky F22

Internetový obchod - to je první fáze, protože není zapotřebí nájemného, ​​obrovské publikum a přímý prodej. Můžete to udělat sami - existuje mnoho bezplatných motorů. Obecně platí, že on-line přítomnost je nutná pro rozvoj značky - „Live“ Facebook stránky s unikátní obsah, hashtags, vysoce kvalitní obraz, Instagram - to vše zvýší zájem a loajalitu ke značce.

Pokud máte zajímavý produkt, obchody sami nabídnou spolupráci. Jediná věc je jasně pochopit, kdo je vaším spotřebitelem, a být bližší k němu. Nebojte se nabídnout spolupráci obchodům a značkám, které se vám líbí. Zatímco vaše značka je malá a můžete ovládat reakci od kupujících, nezanedbávejte tyto cenné informace. Často díky přístupu orientovanému na zákazníky se mnozí vaši zákazníci nutně vrátí za nový nákup.

Pokud jde o byrokratické momenty, s malým objemem prodeje, je možné objednat služby účetního na outsourcing. USN (zjednodušený daňový systém IP) je dost. Ale samozřejmě, změny v roce 2013 pro fixní platby do sociálních fondů ve výši 35,700 rublů vás trochu pomyslí.

Anton ABO

Je velmi důležité, abyste si vytvořili svůj online obchod a nastavili platební systém. Například jsme se nikdy nepodíleli na prodeji prostřednictvím sociálních sítí, protože máme vlastní stránky s dobře zavedenými procesy.

Můžete použít zdarma motory nebo služby, jako je Bigcartel, ale pokud se s touto značkou vážně zabýváte, není to nejlepší možnost. Vytvoření internetového obchodu v průměru stojí za tisíc dolarů. Hlavním úkolem je řádně zapsat technické zadání a přemýšlet nad všemi detaily. Je důležité, aby stránka byla uživatelsky přívětivá a srozumitelná. Již několikrát jsme dokončili vlastní, protože původně byly vyrobeny pouze trička a některé technické body nebyly vzaty v úvahu najednou.

Jsme nuceni odmítnout některé kupce, protože věříme, že v jednom městě by neměly existovat více než dva offline obchody, které prodávají naše věci.

Pro obchody offline: dobrým způsobem, jak komunikovat se zákazníky a ukázat své věci, je účast na veletrhu. Na výstavách jsme se seznámili s našimi hlavními kupci. Nyní nás píší různé obchody, ale jsme nuceni odmítnout některé, protože věříme, že v jednom městě by neměly existovat více než dva offline obchody, které prodávají naše věci. Na Ukrajině jsou obchody, které zastupují, stejné ceny, jaké máme na místě, v jiných zemích obchody dávají obal, který obvykle zahrnuje přepravu a celní odbavení zboží. Vše je již individuálně.

Politikou naší značky je, že s implementací nepracujeme a většina velkých obchodů nemá zájem pracovat na takovém systému. Ačkoli se mi zdá, ne všechny mladé značky budou moci okamžitě pracovat s obchody na vykoupení. Co se týče tvorby cen: pracujeme spravedlivě podle standardního schématu, jedná se o cenu textilií, tisk a výrobu plus administrativní náklady.

PR a propagaci

Nikdo čte tiskové zprávy, ale stále je píšete (jen proto, že po první větě není touha uzavřít) a poslat je do publikací s profilem. Za zmínku stojí fakt, že fungují mnohem lepší abstraktní fráze o jedinečnosti značky, konkrétních informacích a fotografiích. A ještě lepší - nádherně zastřelený lukbuk. Konečně nejspolehlivější je napsat nám na mail a dostat se do rubriky "Nová značka".

Samozřejmě je nutné získat a aktivně rozvíjet stránky ve Facebooku, "VKontakte" a Instagram (Tumblr nebo blog superpříliš, nebude). Pro malou značku jsou sociální sítě v počáteční fázi nejúčinnějším nástrojem pro reklamu a propagaci. Zde nahrajete fotky Kanye West ve své mikiny, zprávy, krásné fotky z produkce, inspirativní videa a vše ostatní, které mohou sloužit ke zvýšení zájmu. Zde s kým musíte vzít příklad: 30 značek oblečení v Instagramu.

Co se týče propagace a PR naší značky, nemáme žádné speciální osoby, které by to učinily účelně. Nikdy jsme peníze do reklamy. V našem případě fungovalo slovo úst a navíc jsme pravděpodobně zachytili vlnu. Také neustále komunikujeme s evropskými kolegy, takže v zásadě máme představu, jak se inzerovat sami.

V dnešní době existuje spousta různých sociálních sítí a blogů, s nimiž můžete propagovat svůj produkt bez investování peněz. Existuje však jedna velmi důležitá podmínka - obsah by měl být zajímavý a vysoce kvalitní. Může to být zajímavý článek, popis produktu nebo jen skvělá fotografie. Mohu vybrat několik služeb, které pomohou uvolnit mé věci: Svpply, Tumblr, Instagram, Pinterest a jeho klony a samozřejmě Facebook a VKontakte.

Pokud se vše dělá kvalitativně, mnoho tematických blogů a časopisů bude mít zájem psát o vaší značce.

Mnoho evropských a amerických značek provádí své blogy a publikuje časopisy, pořizuje na sociálních sítích fotografie výrobního procesu, zajímavý popis jejich produktů a fotografie životních stylů. Dalším důležitým bodem je přístup ke lukbukam a propagačním materiálem. Pokud je vše děláno kvalitativně, pak se mnoho tematických blogů a časopisů bude zajímat o to, jak o značce psát.

A konečně, spolupráce s umělci nebo jinými značkami může sloužit jako vynikající způsob propagace a inzerce. Za prvé získáme nový zajímavý produkt a za druhé - umělci, návrháři a další značky s vámi sdílejí své vlastní publikum.

Tip 1: Jak začít s oděvem

Tip č. 2: Jak vyrobit oděvní linku

Tip 3: Jak začít podnikat v roce 2018

Tip 5: Chloe Kardashian uvádí novou řadu džínů

Je zajímavé vědět, že 31letý Kardashian hledá několik značek pro distribuci džínovské linky mezi jeho následovníky v síti Instagram. Ona sama prohlašuje: "Všichni jsme dobří, bez ohledu na naši postavu a dědictví. Čísla jsou velmi odlišné, ale všichni se snažíme o dokonalost. Toto oblečení bude zdůrazňovat vaši důstojnost a skrývat chyby. Někteří říkají "novou siluetu", ale myslím jenom na tělo, které vám bylo dáno. "

Odlévání se provádí pro ty, kteří žijí v USA, stejně jako ti, kteří se chtějí stát "tváří" tohoto projektu. Takové dívky budou mít příležitost nejen pracovat s Chloe, ale také být součástí celkového procesu navrhování modelů, pomáhá návrhářům vytvořit nejlepší džíny. Chcete-li posoudit svou kandidaturu v rámci projektu, musíte být starší 18 let, poskytnout fotografii v plné délce a vyplnit dotazník. Pokud máte zájem o projekt a máte rádi módu, ale nemáte vůbec žádné externí údaje, nezoufejte! Můžete být považováni za práci v zákulisí, a to vám umožní naučit se nové tajemství módy a designu.

Světská lvice rozhodně vybrala ten správný čas, aby začala s jeansovou značkou, protože všichni víme, jak je to módní, zejména v tomto roce. Cool bundy, roztrhané džíny, mini a maxi sukně z ohromující džínoviny si nyní mohou dovolit dívkám a ženám s nestandardní postavou. Koneckonců, teď, pokud jde o perfektní džíny, mnozí se stále potýkají s určitými obtížemi při hledání designu, který by byl jak pohodlný, tak i v trendu. Doufáme, že Chloe denim výtvory skutečně vyplnit tuto mezeru v módním průmyslu, s tím výsledkem, že její osobní styl je sexy navždy prodchnutý s nejnovějšími módními trendy.

Navzdory skutečnosti, že je to vlastně není prvním krokem Chloe džínové módy (někdo ještě pamatuje «Kardashian Kollection», vytvořený Chloe, spolu s jejími sestrami?), Jeho nová řada džíny, zdá se, že něco velmi jiné. Vycházeje z pozitivních zpráv «Instagram» a končí s hromadnými sdělovacími prostředky Chloe vše potvrzuje, že Chloe je připraven udělat něco na vlastní pěst, která nemá nic společného, ​​v každém případě k činnosti jejích sester.

Jak spustit populární značku oblečení

23. ledna 2015 v 13:40

Petersburg Nelly Nedra snil o tom, že od dětství pracuje jako návrhář. Při studiu na univerzitě, si uvědomila, že nebyl zájem přijít s drahé extravagantní oblečení, které nikdo nemůže nosit v každodenním životě. Poté, co pracoval jako designér značky civilu, před rokem se rozhodl vytvořit společnost a začala vyrábět stručné věci nenápadné barvy, které se hodí do globálních módních trendů. Nellieho oblečení se nyní prodává v deseti prodejnách a měsíční obrat společnosti přesahuje půl milionu rublů.

NNedre

Datum založení: Prosinec 2013

Základní kapitál: 400 tisíc rublů

Pracovní zkušenosti

Nelly Nedre

Ve věku sedmi let jsem oznámil své babičce, že když vyrostu, stanu se designérem. Pak mi dala kufřík s plstěnými pery a od té doby jsem jako posedlý začala vymýšlet a kreslit různé oblečení. Po absolvování školy bez váhání vstoupil do fakulty módního designu. Vzdělání v ústavu se pro mě stalo skutečnou školou života: každých šest měsíců mě vyháněli, bylo mi řečeno, že budu špatným designérem, že bych nikdy neuspěl. Současně jsem se začala věnovat plnohodnotným sbírkám od třetího ročníku, zúčastňovala jsem se a vyhrávala s nimi v mezinárodních soutěžích. Pokusil jsem se s formuláři, zkoušel jsem různé látky, hledal jsem můj styl. Do pátého roku jsem byl plně formovaný návrhář. Učitelé v ústavu požadovali, abychom ukázali svůj potenciál a maximálně využili naši představivost, ale rychle jsem přešla na tento přístup k oděvu. Uvědomil jsem si, že nechci dělat věci, které nikdo nenosí, i když vypadají zajímavě.

Abych to pochopil, v mnoha ohledech mi pomohla praxe, kterou jsem vzal v různých designérech. Před obhajobou diplomu se mi podařilo pracovat v ateliéru, v luxusní značce a ve značkách uličních oděvů a dokonce i v řízení výroby v Číně. Celkově jsem cítil, co jsem mohl. V loňském roce mi nabídla práci majitelka značky St. Zkušenosti ve své společnosti se ukázaly jako neocenitelné. Jedná se o seriózní značku s velkým sortimentem zboží, jejíž zakladatel pracuje 20 let s oblečením a je dokonale orientován na trhu - ví, co je ruský spotřebitel připraven koupit. Nerobí nic fantazie, pracuje pouze se základními tvary a barvami. Začal jsem jako jeden z návrhářů jeho značky a mohl říct: "Nellie, co kreslíte! Kdo potřebuje toto růžové tlačítko na boku, neprodávám to nikomu! "

Společnost byla experimentální dílna, ve které jsme otshivali vzorky, poslat je do obchodů, a pokud jste pochopili, že dělají dobře, spustit velkou produkci v Číně. Byl jsem schopen vyzkoušet spoustu uvnitř Trailhead: vyvinula řadu dámského oblečení, které mi téměř nezabývá organizované střelbě na lukbukov a internetový obchod. V určitém okamžiku bylo jasné, že už vím absolutně vše, co je potřeba k otevření vlastního podnikání.

Vlastní podnikání

Rozhodl jsem se opustit Stezka, a v tomto okamžiku mi můj přítel, designer Asya Malbershteyn, nabízíme k pronájmu malý prostor pro dvanáct-shopu. Dlouho mě tlačí, abych vytvořila svou vlastní značku, a cítil jsem, že tato místnost je dobrým znamením. Všechny mé peníze, někde 100 tisíc rublů, jsem strávil na šicí stroj a nákup tkanin pro první sbírku. O tři měsíce později jsem si uvědomil, že to nestačí, a zaplatil 300 000 kreditů.

S těmito penězi jsem najal tři lidi a koupil další vybavení. Přihlášené jméno značky, to stálo asi 60 tisíc rublů. Odradili mě, mysleli si, že je to zbytečné plýtvání, ale pro mě byla tato míra ochrany velmi důležitá. Také jsem vytvořil webové stránky, zaregistroval PI a dostal povolení k obchodu. O rok později, když jsem pracoval ve stavu pěti lidí, jsem si pronajal pokoj rozloze 63 metrů čtverečních, což je nyní kladen, a samotné produkce a showroom a kanceláře.

Nyní mám manažera v mém personálu, tři švadle, návrháře a návrháře. Pro mě je to zlatý věk společnosti, protože při zachování přátelské pracovní atmosféry není obtížné a každý zaměstnanec jasně pochopí, co a kdy by měl dělat. Pokud je ve společnosti více než patnáct lidí, bude velmi obtížné zachovat předchozí důvěrné vztahy se všemi zaměstnanci. Je nutné zvyknout si na dialog ve formátu "šéf - podřízený". Všechny typické problémy při práci se značkou jsem měl čas na zkoušku v Trailhead, takže jsem byl připraven na stresové situace. Je pravda, že jsem musel vyvinout další stupeň tuhosti, bez kterého šéf nemůže.

Práce s obchody

Je důležité si uvědomit, že jsem nezačal od začátku. Kromě zkušeností jsem měl dobré vztahy s obchody: byli jsme přátelé s někým z majitelů, s někým jsme pracovali dříve. Tak jsem věděl přesně, kde bych prodával svou první sbírku.

Poprvé jsem prodal 50 věcí za měsíc. Teď jsme průměrně kolem 400 položek za měsíc na půl milionu rublů. Spolupracujeme s deseti obchody, které jsou rozptýleny po Ruských městech, největší z nich je Moskva Trends Brands v Tsvetnoy. Nyní jsem si jistý, že počet obchodů podporujících ruské designéry se zvýší.

Nechtěla jsem otevřít svůj vlastní offline obchod: prostě nebylo místo. Ukázalo se však, že lidé, kteří si koupili naše oblečení v jiných obchodech, začali navštěvovat stránky, napište nám přímo. Tak jsem otevřel showroom a teď se prodává stejně jako všechny ostatní body. Náš internetový obchod nám přináší dalších 100 tisíc měsíčně. Vyplývá to z toho, že dodáváme oblečení s 50% slevou do jiných obchodů a můžeme prodávat za vlastní maloobchodní cenu.

Podvádět v obchodech jsou velmi odlišné: v St. Petersburg je někde 100%, to znamená, že obchod jsme si koupili něco na 1500 rublů, a prodává se za 3000. V Moskvě může obal dosáhnout 250%.

Nákladová cena výroby závisí na tom, kolik času a úsilí švadlena vynakládá na tuto věc. Pokud jsme například vyrobili experimentální model šatů, požádám šiškovnici, jak těžké je pro něj s ním pracovat, a jak dlouho ji trvalo. Pokud by to bylo obtížné a pomalé, vyloučil jsem tento model ze sbírky. Cena, kterou určím, vychází ze skutečnosti, že musím zaplatit svým zaměstnancům normální plat a rozvinout značku. Rád bych zákazníkům potěšil tím, že uvedu minimální cenu, ale nesouhlasím s tím, že pracuji na nulu, má práce za peníze.

Vytvoření kolekce

Systém práce ve velké a místní značce je do značné míry odlišný. Průmysloví giganti se snaží předpovědět trendy na několik let dopředu. Mají zvláštní lidi, kteří cestují po celém světě a shromažďují informace o trendech ve všech možných oblastech: od umění po nové technologie. Vezmou v úvahu ekonomické předpoklady. Když okamžitě vyrábíte tisíce kusů oděvu v továrně v Číně, jste velmi riskantní, musíte být pečliví, ušetřit na nitích a knoflících. Vzhledem k tomu, že jsme ještě malou značkou, nedodržujeme jasnou sezónnost a připravujeme malou sbírku tobolek čtyřikrát nebo pětkrát ročně. Trvá mě dva měsíce, než vytvořím sbírku.

Vždycky začínám hledáním 60 oblíbených webových stránek a blogů o šatech pro inspiraci, chápu, co je teď nejrelevantnější. Sbírám svůj mundbord, ve kterém mohou být umělecká díla, výňatky z filmů, fotky přítele a hudba. Na webu Style.com, šest měsíců před oficiálním vydáním, jsou zveřejněny nové sbírky a všimnu si detailů, které se nejčastěji objevují ve všech značkách. Po přípravě základny pro inspiraci jsem několik dní zavřel v bytě a nakreslil. Podle mých výkresů návrhář provádí zkušební vzory, pak otshivaem první vzorky, měřit a dokončit. Když je sbírka připravena, pořizujeme fotografie, pošleme je do obchodů a počkáme na reakci. Kolekce může být například devět modelů ve čtyřech barvách. Ne nutně, že každá z těchto 36 věcí bude produkována více než jedna kopie.

Volba věcí

Zákazníci obvykle znají své zákazníky dobře a chápou, že budou od nich připraveni nakupovat. Někteří trpí základními klasickými věcmi, jiní naopak vybírají více extravagantních modelů. Nejprve si objednejte zkušební losy a pak se zaměřte na poptávku, kupte něco extra. Nemáme sklad, na kterém ukládáme věci, protože jsme vždy otshivayut určitou částku pro konkrétní objednávku.

Postupně jsme si uvědomili, které modely jsou nejlepší, takže jsme vybrali samostatnou linku Gills Classic. To jsou věci, které jsou v trvalé poptávce bez ohledu na sezónu. Pokud se podíváte pozorně, všechny světové značky mají svou vlastní základnu modelů, které se každý rok reprodukují. Bunda Chanel, klasická Carharttová mikina, čerpadla. To jsou osvědčené věci, do kterých můžete přidat kapsu nebo změnit látku, ale ve skutečnosti jsou vždy stejné. Nejprodávanějším modelem adidas je klasický černý sportovní oblek "tři pruhy". Značky vždy vydělávají na nejjednodušších základních věcech. Totéž platí i pro barvu: černá a šedá vždy jdou na bang, zejména v Rusku. Moje značka je také založena na univerzálních věcech a monochromatické paletě. Vybrala jsem si obuv pro práci, protože cítím to nejlepší.

Mám zásadu: nikdy neučiním jen krásnou věc, kterou nemohu vydělat. Když jsem přišel s krásným a jednoduchým modelem, podívám se, zda spadá do tohoto trendu, považuji výrobní náklady a vypočítám, kolik bude prodáváno v obchodě. Pokud chápu, že za takovou cenu nikdo nebude kupovat, okamžitě to přestane potěšit a já to odmítám.

Fotografie: Yasya Vogelgardtová

Uvolněte vlastní oděvní linku: tipy pro začátečníky

Zvědavý výňatek z diskuse na fóru "Sewing Club" o zahájení podnikání na výrobu vlastních oděvních linek a odpovědí zkušených podnikatelů v této oblasti.

LoveChildren: Dvě dívky s dvěma malými dětmi, které se nacházejí ve velmi těžké finanční situaci, ale neztratily svůj optimismus, jsou unaveny doufáním pro muže a dospěly k rozhodnutí začít sami vydělávat peníze. No, a protože jsme s dětmi neustále seděli, přišlo to téma - dělat věci pro děti, ale ne jen pod pořádek, ale na vážné úrovni.

LoveChildren: Máme spoustu nápadů, a my si myslíme, že ti, kteří budou žádaní. Máme zkušenosti s organizací podnikání (před narozením jsem byl asistentem manažera ve webovém studiu, mám zkušenosti s reklamou a dokážu si představit, jak obchodovat, protože hlavní zákazníci byli z této sféry). Tedy. můžeme hádat, jaké problémy čelíme, nejsou peníze, ale můžeme s kreditem zvládnout, zpočátku můžeme zachránit vše a postupně se rozvíjet, existuje jen jeden vážný problém - nemůžeme sešit. Tedy. rozhodně jsme oba ušili a dokonce nosili to, co samy šili, ale nebudeme moci prodat věci této kvality.

LoveChildren: Chceme přijít s několika řádky, nejprve prodávat na kus, jak získat trochu, začít výrobu... Potřebujeme váš odborný názor na následující otázky:

Má smysl se učit, jak se šiješ, nebo je to opravdu opravdu dlouhá? Přemýšleli jsme o některých expresních kursech, abychom získali obecnou představu o procesu a měli možnost samostatných kreativních experimentů. Budeme vymýšlet modely sami, chceme mít příležitost a pokusit se je šit dohromady.

Určitě potřebujeme švadlena (pro začátek). Zpočátku si nemůžeme dovolit vysoce placeného mistra. Poradit, jakými kritérii hledat šiška / krejčí, kdo by si mohl uvědomit a případně vyvinout naše nápady? Možná vám někdo poví, jaký typ platu se obvykle očekává v této oblasti?

Chceme si koupit stroj a overlock. Je lepší udělat to sami, nebo se spoléhat na švadlena, kterou podnikáme?

Co se týče strojů a overlocků: Je možné začít držet dolary za 300-400, koupil k nastartování stroje s dvojicí overlock švy nebo se neobejde bez dolarů stroj pro overlock 600 + 400?

Odpovědi od podnikatelů

1. Má smysl naučit se, jak se šišit, nebo je to opravdu opravdu dlouhá?

Přemýšleli jsme o některých expresních kursech, abychom získali obecnou představu o procesu a měli možnost samostatných kreativních experimentů. Budeme vymýšlet modely sami, chceme mít příležitost a pokusit se je šit dohromady.

Šijeme se, a to je pekelná práce. Oba nejsme prvním rokem, ušit jsem objednávky (včetně svatebních šatů) a stále šití a podnikání je velmi obtížné. Vzhledem k tomu, že nešíříte, možná máte smysl najít někoho, kdo seje dobře. Samozřejmě, je velmi výhodné, když si můžete sednout u psacího stroje a šit si vzorek sami, než se pokoušet někomu něco vysvětlit, ale možná to není nejdůležitější věc.

Kdo vytvoří vzory vašich modelů? Pokud nemáte zkušenosti s budováním vzoru, budete muset platit za vzorky zvlášť (pokud samozřejmě nenajdete švadlena, která může také vytvářet vzory). Pouze tehdy bude švadlek více nákladný.

2. Poradit, jakými kritérii hledat šišky / krejčí, kteří by mohli realizovat a případně rozvíjet naše nápady?

Nejdůležitější je, že s ní můžete pracovat, "setkat se s povahou" a zároveň rozumět "kvalitě". Byl jsem mučený, abych bojoval kvůli každé křivce švu, kvůli všem typům šitých věcí, takže jsme se šili. Pokud plánujete pletené věci, nezapomeňte "vyzkoušet" švadlena / švadlena na pletené prádle. Šití úpletu není stejné jako šití bavlny a dokonce i hedvábí (osobně jsem musel dokončit studium).

3. Chceme koupit stroj a overlock. Je lepší udělat to sami, nebo se spoléhat na švadlena, kterou podnikáme?

Najdete si krejčího, máte vždy čas koupit auto. Pokud hledáte domácí šicí stroje, pak bude mít vše, co potřebujete pro šití a váš stroj bude nečinný. Bohužel nemohu pomoci s cenami a cenami.

"Problém je jen v případě neexistence financování a my nechceme kontaktovat investory".

Dívky, to není problém, je to PROBLÉM a dokonce i obrovský. Spousta inteligentních nápadů a podniků "nedosáhla" kvůli nedostatku peněz. Co budeš dělat?

"A co je nejdůležitější, máme koncept a nápady značky."

To je samozřejmě výborné. Myšlenky jsou vždy dobrý začátek. Máte plus - jeden z vás je obchodník. Musíme zaplatit za marketing a hodně (někdy myslím, příliš).

"Vydělávejte na prodej kusů přes internet"

Udělej si stůl, kolik peněz potřebuješ, abys založil firmu. Prodej oblečení přes internet je velmi obtížný (a také jsme si to uvědomili na vlastní kůži). Když jsme plánovali, pak jsme prodávali pouze prostřednictvím internetu, nyní začínáme hledat butiky jako možnou cestu k prodeji.

"Kterýž nikdo nečiní"

Obávám se, že vás rozruším, téměř nic není, co "nikdo neudělá." Jsou věci, které nejsou ziskové a existují věci, které nejsou potřebné, takže to nikdo nedělá. Buďte opatrní.

Je pro ni lepší (švadlena) pracovat - doma nebo v kanceláři?

Máte kancelář? Potřebujete to (kromě švadleny)? Víme, kolik vím, nikdo neposkytuje volnou kancelář. Pracujeme z domova, je dobré, že žijeme ve dvou domech.

Z mé zkušenosti iniciativ společnosti: napište sami podnikatelský plán, vytvořit tabulku nákladů (a psát vše poctivě, jak to je), pak se podívejte na velikosti trhu, rozhodnout, co se bude vyrábět, podepsat dohodu o partnerství, a pak začít hledat pro švadleny. Hledání osoby pro práci není nejtěžší věc. Je mnohem těžší najít člověka a nemuset ho najmout do práce. Plánovali jsme téměř rok, a když začali, objevila se celá řada malých (a nepříjemných) problémů, které nikdo nechce řešit. A ještě je třeba je vyřešit. Co jiného? V průměru designér strávil 5-10% svého času vytvářením sbírek, zbytek času je zaměstnán podnikáním.

Porady podnikatelů, co by mělo zahrnovat školení

Dohoda o partnerství (teď je to v pořádku a právě tě zbožňuj svého partnera, po nějaké době ji možná ani nevidíš a ne jen s ní pracovat každý den). Je zapotřebí jasné rozptyl "práv a povinností". Obě je třeba pochopit, proč to potřebujete.

Tabulka výdajů - příjezdů (bez zdobení);

Porozumění tomu, CO a CO kamu prodávat;

Porozumění tomu, kdo to všechno prodáte;

Porozumění tomu, kde budete inzerovat váš produkt, ceny a podmínky;

Jasná představu o cenách vašeho produktu;

Jasná představu o ceně "surového" zboží (materiál, knoflíky, zámky atd.);

Přinejmenším několik malých rozhovorů s dodavateli (materiál atd.);

Jasná představu o tom, co můžete koupit (můžete nakreslit vše a pak se pokusit najít materiál).

Nakonec vám dovolím položit několik otázek.

Máte účetního? Už jste pro něj předvedl svůj obchodní plán? Co říkal?

Pokud sami nejste obchodník, už jste přilákali obchodníka? Co ti řekl?

Víte již, jaké jsou podmínky dětského oblečení (podle zákona)? Jak se budete řídit těmito zákony?

Už jste našli pojištění? A už jste získali pojistné ceny za vaše podnikání?

Za jakou značku chcete prodat?

Jméno, visačka, vizitky jsou již připravené?

Je návrh stránky připraven? Umělec už byl přitahován?

Našli jste modely? Souhlasili jste s platbou?

Fotograf byl nalezen (prostě mi neříkejte, že fotografujete dobře, nebo máte příbuzného)?

Pokyny pro péči o věci již byly nařízeny?

Byla vyvinuta první sbírka? Kolik vzorků jste již šili?

Kdo to řekne? A kde?

Kdo udělá "konečnou" práci?

Jak budete dodávat oblečení po objednání na internetu?

V jakém čase plánujete doručit? Jak to dosáhnete?

Kdo platí za přepravu: vy nebo zákazník?

Jak budete mít peníze za věci objednané prostřednictvím internetu?

A co je nejdůležitější: KDE BUDETE PÍSAT PENÍZE?

Eh, oba musíte pracovat v oděvní továrně, abyste získali zkušenosti. Ani z hlediska šití, ale celého chaosu, který se nazývá "módní podnikání". Budete alespoň ctít o podnikání, ve kterém začnete pracovat. Existuje spousta knih, které mohou dát představu o tom, jak to vypadá.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.