Myšlenka podnikání: jak otevřít webový ateliér

Jen si myslím, že byla doba, kdy mnoho firem nespěchají přejít do režimu online, a zaměstnavatelé propustil, oni říkají, na internetu - stačí hračku, zábava pro mladé lidi... no, nakonec vyhrál ti nejvíce kdo si uvědomil, že v době,

No, nakonec nejvíce těží ti, kteří si včas uvědomili, že internet má peníze. A dnes žádný moderní projekt nemůže bez jeho webových stránek a jeho propagace v nesmírnosti nekonečného webu. Opravdu - pokud nenajdete službu Google, možná neexistujete?

Než začneme

Navzdory skutečnosti, že zvenku se vše zdá být jednoduché, abyste mohli otevřít úspěšné webové studio, musíte mít dobré zkušenosti a základní myšlenky o podnikání na internetu. Práce v existujících společnostech nejen zlepší své schopnosti a držet krok s nejnovějšími zprávami v této oblasti, ale také cítit všechny špatné straně tohoto podniku, všechny jeho nedostatky a jasně ukazují, jak vaši potenciální konkurenti.

Místo:

Za prvních pár měsíců můžete pracovat doma, v kavárně a při coworkingu. Ano, na samém začátku má mít vlastní kancelář nepostradatelnou podmínku pro vytvoření webového studia, kromě toho je pro některé kreativní pracovníky vhodnější pracovat podle vlastního plánu. Nicméně, v určitém okamžiku, budete pochopit, že je čas: za prvé, přítomnost vlastních prostorách nezpůsobuje zbytečné pochybnosti mezi potenciálními zákazníky, a za druhé, bez ohledu na to, co někdo řekl, ale s svršků problémy jsou řešeny tak nějak rychle.

Zařízení

Hlavním zařízením každého webového studia je moderní výkonné počítače a stabilní připojení k internetu. Doporučujeme užívání klasických stacionárních strojů mohou sestavit podle svých představ a levnější, a když se něco pokazí, stačí změnit zdroj napájení / HDD / co jste zlomený - a můžete jít dál. V budoucnu si můžete objednat vlastní server. No, o takových věcech, jako jsou stoly, židle a barevné tiskárny a kaktusy před obrazovkou, mlčíme.

Zaměstnanci

Pokud jde o kádry, v našem případě pravidlo "beránka pod kontrolou lev" nefunguje. Jak jsme uvedli výše, k vytvoření úspěšného webového studia budete potřebovat dobrý tým specialistů a musí být vytočeni před oficiálním zahájením projektu. Nejvhodnější možností jsou vaši přátelé, někteří bývalí kolegové, kteří mohou být oprávněně nazýváni stejně smýšlejícími lidmi. Nechte první etapa bude mít velmi malý počet zaměstnanců: je lepší pracovat pro dva nebo pět z nich, pokud je to nutné se uchylovat k volné noze než okamžitě začít své optimalizátorům a jejich správců, jejichž služby jsou potřeba jednou za měsíc.

Dokumenty a licence

Vzhledem k tomu, že převážná většina vašich potenciálních zákazníků jsou právnické osoby, společnosti třetích stran a inzerenti, doporučujeme, abyste neztráceli čas a okamžitě zaregistrovali LLC. Jiné další dokumenty, licence a certifikáty se nevyžadují: registrujte činnosti, sestavte balíček smluv, KP a TK - a můžete snadno začít pracovat. Cirkulace dokumentů a podávání zpráv lze vytvářet samostatně za pomoci speciálních on-line služeb nebo spojit tuto firmu s outsourcingem.

Marketing

Co jiného potřebujete k otevření webového studia od začátku? Dobrá reklamní kampaň! Vzhledem k tomu, že hlavní zákazníci vás vyhledají na internetu, je vaším vlastním internetovým a online marketingem, který se stane vaším hlavním cílem. Pro společnost, která vytváří a propaguje webové stránky, není nic lepšího než přijmout první pozice na cílených žádostech v regionu. Dobrá podpora bude také kontextová reklama, bannerové reklamy na různých portálech, PR na internetu, marketing obsahu, e-mailových bulletinů a dokonce i názory na internetových stránkách na volné noze. A co sociální sítě je dostatečně spor: na jedné straně, zákazníci téměř přišel odtamtud, a na druhé straně - mohou být zachována, aby se vzaly zvláštní postavení ve vyhledávacích sítích, přilákat zaměstnance, no a pro image odpovědí na otázky a nepotřebné odkazy na hlavní stránky.

Souhrn

Vytvoření web-studio - dobrý začátek, ale pouze za předpokladu, že máte dostatek zkušeností, se dobře vyznají v této oblasti, máte slušnou tým stejně smýšlející, nebo jste připraveni na otevření nové zajímavé místo. Na jedné straně trh prosperuje, vstupní úroveň je poměrně nízká a člověk se musí zabývat intelektuálním produktem, jehož primární náklady spočívají v podstatě v lidském čase. A na straně druhé, na první pohled, pokud máte silné portfolio, nebo lidi, kteří jsou připraveni jít pro vás, to bude obtížné konkurovat velkým hráčům a přilákat inzerenty. Ale jak říkají, trpělivost, práce a arogance budou všude.

Podnikatelský plán pro web studio

Čas se nezastaví. Dnes, bez internetu, určitě neexistuje žádná oblast působnosti. A oznamují své podnikání, služby a produkty, snaží se na internetu, a to jak malé firmy, tak i velké společnosti.

Internetový obchod se dnes rozvíjí velmi rychle a je považován za nejvýnosnější. Chcete-li překládat zajímavé myšlenky do praxe, můžete a měli byste používat internet. Rozhodnutí o otevření svého vlastního webového studia a lidí, kteří přijdou, kteří o tomto druhu podnikání vědí, proto nejsou slyšeni.

Pokud jste pevně odhodláni otevřít tento typ podnikání, ale vše, co s ním souvisí, je pro vás nové a neznámé, pak nejprve musíte pečlivě studovat tuto oblast činnosti. Naše rada pro ty, kteří nejsou slyšeni s vývojem stránek a specifikami tohoto podnikání.

Základní kroky

Registrační formulář

Především musíte zaregistrovat svůj podnik. Ale to může vyžadovat čas a materiální prostředky. Proto je možné na počátku své činnosti formalizovat sebe sama jako individuální podnikatel. OKVED kódy pro tuto činnost jsou následující:

 • 72.20 Vývoj a poradenství v této oblasti;
 • 72.60 Ostatní činnosti související s používáním počítačů a informačních technologií;
 • 74.40 Reklama.

Zejména proto, že tento druh registrace je nejjednodušší. Ale s úspěšným růstem vaší činnosti jej znovu zaregistrujete do společnosti s ručením omezeným. Budete také potřebovat bankovní účet.

Seznam nabízených služeb

Nerobte chybu mnoha začínajících podnikatelů, kteří se snaží nabídnout všechny služby dostupné na tomto trhu. Zaměřte se na ty služby, které jsou pro vás nejvíce studovány.

Dokonce i když je jeden nebo dva z nich. Můžete se rozhodnout vytvořit stránky pro online obchody nebo cestovní kanceláře. To vám pomůže naučit se správně a kompetentně pracovat s klienty.

Současně je však třeba důkladně prostudovat všechny ostatní služby, aby je mohly nabídnout později. Jak se vaše podnikání vyvíjí, sestavíte tým nejlepších odborníků. A pak se seznam služeb, které nabízíte, výrazně rozšíří, protože každý z vašich zaměstnanců se bude specializovat na plnění určitého úkolu.

Měli byste vědět, že pouze se schopností pracovat stejně rovnoměrně ve všech oblastech budete úspěšní a váš podnikatelský plán bude realizován co nejúčinněji.

Webové studio obvykle nabízí následující služby:

 • tvorba, návrh a propagace webu a jeho optimalizace;
 • textový obsah vytvořeného webu, jeho inzerování, správa;
 • technickou podporu.

Nejčastěji objednáváme vývoj webu, design je také považován za důležitý. Každý podnik, malý nebo obrovský, má své vlastní webové stránky, stal se to normou. Stránky, které byly vytvořeny před několika lety, zestárly a vyžadovaly nahrazení návrhu a textového obsahu. Proto poptávka po této službě bude vždy růst.

Místa jsou také potřeba soukromými osobami. Mohou to být blogery a veřejní lidé. Na začátku své práce nepřehlédněte takové projekty, které podle vašich norem jsou velmi malé. Pomohou vám získat zkušenosti a profesionalitu. Vaše portfolio bude neustále aktualizováno.

Vysoká poptávka po službách poskytovaných webovým ateliérem je velkým přínosem i při vysoké konkurenci. Ziskové a stálé objednávky vašeho studia zajistí profesionálnost, kompetentní řízení případu, tvůrčí myšlení vašich zaměstnanců. Tímto přístupem se vaše standardní studio může stát seriózní společností, kde budou pracovat vysoce kvalifikovaní specialisté.

Zařízení

Obchodní plán webového studia na začátku činnosti nezahrnuje velké finanční výdaje. Dost dva nebo tři výkonné počítače, několik zaměstnanců, kteří mohou pracovat doma a telefonovat s nimi. Ale nemůžete ušetřit na software, pokud plánujete pracovat vážně a dlouho v této oblasti. Hlavním přínosem v této oblasti činnosti jsou znalosti a zkušenosti jejích zaměstnanců.

Závažnější práce, i když s časem, bude vyžadovat, abyste vytvořili fyzickou kancelář pro vaše studio. S tím můžete argumentovat, což dokazuje, že internetová obchodní kancelář není potřeba. Ale pokud plánujete pracovat s vážnými zákazníky, budou mít možnost věřit vám, pokud nemáte trvalou adresu, není tam žádný prostor, kde se můžete setkat a diskutovat o všech problémech.

A když vytvoříte kancelář, zvyšují se náklady na její údržbu, nákup nábytku, kancelářské vybavení a počítače. Chcete-li zákazníkům zaručit nejlepší výsledky, neomezujte se na používání bezplatných nástrojů. Dodatečné náklady na programy se vyplácejí. A samozřejmě, internet by měl být nepřetržitě a dostatečně rychlý - ani není o něm diskutováno.

Nábor zaměstnanců

Můžete určit správné specialisty na základě specializace vašeho studia. To je jeden z nejtěžších okamžiků, pokud považujete vaše webové studio za podnik. Není těžké najít dobré specialisty, ale vyžadují si odpovídající platbu.

Existuje dobrá příležitost hledat zaměstnance pro své podnikání mezi inteligentními správci webů pro začátečníky a vynakládat peníze na jejich školení. K dispozici je také možnost spolupráce se vzdálenými zaměstnanci, volali je na volné noze. Platba se provádí pouze za provedenou práci. A není těžké najít dobrého umělce.

Spolupráce se svobodnými osobami je dobrý nápad. Ale ve státě by měli být dva nebo tři zaměstnanci. Vlastní programátor a návrhář - to je nutné. A co bez optimalizace SEO. Účtování lze provádět on-line, takže pronájem účetního ve státě není nutné.

Vaše vizitka

A samozřejmě musíte mít svůj vlastní web. A on, stejně jako vaše vizitka, tvář vašeho webového studia by neměl být snadný, měl by být nejlepší. Klient by si měl být jist, že při objednávání služby od vás obdrží stejnou vysokou kvalitu. Dobře pracujte na firemním stylu webu. Tvořivý design, zajímavý slogan, neobvyklý obsah - to vše bude hrát jen pro vaši výhodu, budete si pamatováni.

Na webu umístíte seznam služeb. A nutně potvrzovat dokumentovanou kvalitu jejich implementace. Chcete-li to provést, potřebujete portfolio. V hlavní nabídce vytvořte samostatnou sekci, kde můžete uvést popis všech projektů. Pokud práce právě začíná a objednávky ještě nebyly umístěny, vložte svou práci jako tvůrce a na volné noze. A tato část musí být neustále aktualizována. Spokojení zákazníci vám opustí zpětnou vazbu, která by měla být také zobrazena na webu.

Práce s klienty

Nezneužívejte při jednání se zákazníky specifickou terminologií. Vždy si pamatujte, že to ne každý rozumí. Mluvte s každým, kdo se na vás obrátí na službu, potřebujete v jazyce, kterému rozumí. Proto je tak důležité najít pro každého zákazníka individuální přístup. Promluvte si s klientem. Dovolte mu podrobně vyprávět, jaký výsledek potřebuje. Během celé práce zůstaňte v kontaktu s ním.

A pamatujte, že zákazník má vždy pravdu. Mohou být náladový a nestabilní. Neustále požadujeme změny v již takřka dokončeném projektu. Pro produktivní komunikaci s klienty je žádoucí studovat alespoň základy psychologie a pak zvládnete všechny nuance a jemnosti komunikace s některou z nich.

Propagujte svou firmu

Již jsme mluvili o vaší vizitce, vašich webových stránkách. Vaši potenciální zákazníci by měli vidět a dozvědět se o tom. Proto začíná být podporováno webové stránky připravené k provozu. A že byl na vyšších pozicích, věnovat větší pozornost umístění kontextové reklamy. Propagujte své návrhy v sociálních sítích. To znamená, že s vaší stránkou na začátku vaší cesty v podnikání uděláte totéž, co v budoucnosti budete dělat se stránkami zákazníků. Reklamy můžete využít ve speciálním tisku, v televizi, na speciálních fórech.

Podnikatelský plán

Podívejme se podrobně na finanční stránku problému, jak otevřít web studio od začátku. Pro vaši vybranou firmu budete potřebovat velmi malé finanční výdaje ve srovnání s jinými činnostmi. Hodně vy, jako tvůrce stránek, můžete dělat sami. Například vytvořit studio. Abyste však mohli navrhnout stránky nejvyšší kvality, možná se budete muset obrátit na profesionálního designéra. Tyto služby stojí od 200 dolarů.

Přibližné náklady na otevření vaší firmy lze vypočítat takto:

 • vaše firma musí být registrována - 1,5 tisíc rublů;
 • koupit hosting a doménu - více 3 000 rublů;
 • dobrý počítač bude stát asi 30 tisíc rublů, a budete je potřebovat koupit dva nebo tři;
 • programy potřebné k vytvoření webu, pokud je to nutné, poprvé můžete použít zdarma;
 • ale grafické editory potřebují licenci. To je někde od 20 tisíc rublů a vyšší;
 • Pokud se rozhodnete otevřít svou kancelář - je to další výdaje 20 tisíc rublů.

Příkladné výpočty ukazují následující. Minimální počáteční kapitál potřebný k otevření webového studia by měl být ne méně než deset tisíc rublů. Tyto náklady však mohou být pokud možno zvýšeny a až 120 tisíc rublů.

Výdaje vzniknou při zahájení podnikání. A některé položky výdajů, jako je pronájem kancelářských prostor, drahý software, zaměstnanci - mohou být odloženy na krátkou dobu. Takto ušetříte počáteční peníze. A když začnou přicházet nejen malé, ale i výnosné zakázky, vrátíte se k těmto položkám výdajů, takže se kvalita vaší práce zvýší.

Podnikání, které si vyberete, je výhodné. A je zde několik důvodů. Poptávka po webových službách neustále roste. Zahájení investic na začátku podnikání je zpočátku malé. Existuje mnoho zákazníků, a to i v případě, že existuje velký počet soutěžících. Stane se tedy stejnou částí internetového obchodu, který se vyvíjí tak vysokou mírou.

Výsledky

A teď se shrňme hlavní kroky nezbytné pro realizaci vašeho podnikatelského plánu. Nezapomeňte, že s řádnou organizací vašeho podnikání do dvou měsíců začnete vydělávat vlastní peníze. A pro to potřebujete:

 1. Chcete-li zaregistrovat svou firmu, zakoupit doménu a hosting.
 2. Získejte potřebné vybavení a najít dobré zaměstnance.
 3. Zůstaly technické problémy. Udělejte si pocit pomocí reklam, vizitek, brožur a, a co je nejdůležitější, vytvořte si vlastní webové stránky.
 4. Všechny tyto faktory je třeba velmi kompetentně kombinovat. A potenciální zákazníci budou jen ti.

Jak otevřít webový ateliér

Od dnešního dne je nejúčinnější způsob, jak se sám o sobě vyhlásit, je virtuální platforma, myšlenka vytváření vlastního studia, které poskytuje různé webové služby, může přinést dobré peníze. Samozřejmě, že pro realizaci takového projektu bude nadbytečné mít nějaké znalosti v této oblasti a také mít představu o principech takové práce. Vzhledem k tomu, že internet stále více zaujímá své místo v životě lidstva, vyhlídky na tento závazek budou velmi dobré.

Podstata práce

Všimneme si, že taková myšlenka, jak otevřít web-studio, jednoznačně bude vypadat dostatečně úspěšně. Koneckonců, služby, které můžete poskytnout, jsou v dnešní době vysoké poptávky a tento trend se časem zvětšuje a posiluje. V tomto odvětví existují dvě hlavní oblasti práce. Takže je podrobně popište.

Můžete zahrnout vývoj stránek v seznamu služeb. Koneckonců, každý podnik, který má v úmyslu vyvíjet se na území své země a někdy i celý svět, jistě zahájí vlastní portál. Za prvé se stává vynikající reklamou pro většinu lidí. Za druhé, podnikatelé mohou na místě umístit veškeré relevantní informace o sobě, čímž ušetří čas zákazníků a jejich vlastní.

Samozřejmě, že pro takové služby nebude zpočátku tak mnoho zákazníků. Můžete je najít na fórech nebo rozšiřovat informace o vašich vlastních službách v sociálních sítích.

Další požadovanou službou bude vytvoření návrhu hotových šablon. Samozřejmě můžete vydělávat o něco méně, ale počet těch, kteří chtějí takové služby přijmout, je plně kompenzován. Takže můžete vyvíjet originální bannery, loga, ikony a mnoho dalšího. Samozřejmě je vhodné, aby i začáteční webmaster sjednotil oba směry, aby poskytl zákazníkům celou škálu služeb. Máte-li zájem o takové podnikání, zvážit všechny kroky, jak otevřít web studio od začátku a pevně získat oporu v tomto odvětví.

Počáteční fáze

Jak víte, každý úspěšný podnik vyžaduje záměrný a vyvážený přístup. Proto musíte vypočítat několik různých možností a napsat podrobný obchodní plán pro vytvoření webového studia. Zde musíte určit konkrétní směr práce a úplný seznam služeb, které hodláte poskytnout. Navíc musíte najít partnera, který vám za výhodných podmínek nabídne hostování, doménu a platformu CMS. Věř mi, někdy můžete také dostat malou částku na to.

Dále je důležité určit, zda poskytnete zákazníkům technické podpory. Samozřejmě to bude vyžadovat další zdroje od vás, ale umožní vám vydělat mnohem více. Samozřejmě je nutné určit a s vaším hlavním portálem. Nezapomeňte, že váš web bude jakousi vizitkou, takže tady musí být vše provedeno na nejvyšší úrovni.

Mimochodem, s technickými schopnostmi je vhodné vyvíjet několik přistání a alespoň jednu špičkovou lokalitu, abyste mohli zákazníkovi představit příklady své práce. Přítomnost portfolia v takových případech bude pro společnost obrovským přínosem.

Samostatná diskuse si zaslouží diskusi o byrokratických otázkách. Přestože bude vaše pracoviště z velké části virtuální, doporučuje se zaregistrovat aktivity v daňové službě. Koneckonců, je možné získat pouze vážné a solventní zákazníky ze společnosti, které budou schopny podepsat všechny potřebné dokumenty o spolupráci. Takže začátečník může být omezen na otevření IP, ale v budoucím plánu znovu kvalifikovat společnost v právnické osobě. Také budete muset otevřít bankovní účet a založit účty v populárních elektronických platebních systémech. Navíc promyslete otázky v kanceláři a vašich budoucích zaměstnancích. Koneckonců taková věc, jako je vytvoření webového studia od začátku, bude vyžadovat, abyste maximalizovali vaši investici tak, že po určité době posílíte své pozice a získáte stabilní a dobrý příjem.

Vytvoření vlastního portálu

Dokončení akčního plánu můžeme začít provádět. Začněte lépe s vývojem vašeho webu. Koneckonců, tak můžete vyhlásit vaši společnost a ukázat, co víte. Samozřejmě, že tento zdroj by se měl stát příkladem kvality a dobrého vkusu. Zde musíte zadat své kontakty v reálném životě (adresa a telefonní čísla kanceláře), detaily účtu a vytvořit galerii s příklady vaší práce.

Samozřejmě, indexování ve vyhledávačích bude také velmi důležité, takže nezanedbáváte optimalizaci SEO, textové popisy. Nezapomeňte, že vysoká poloha portálu v hodnocení bude říkat o vaší profesionalitě je mnohem účinnější než jakákoli reklama. Proto budete muset vytvořit snadno použitelné a přitažlivé místo, které zákazníci mohou snadno najít. Obvykle náklady na vývoj a hostování takového místa mohou být asi 6000 rublů (hosting, doména).

Vyhledejte pokoj

Samozřejmě, že obchodní procesy webového studia nevyžadují povinnou přítomnost kanceláře, nicméně je optimální mít ji. Koneckonců velké společnosti dávají přednost práci s vážnými partnery. Kromě toho při registraci firmy budete muset uvést její právní adresu. Proto předem zvažte, zda rozpočet projektu umožní splnit tuto podmínku.

Je žádoucí, aby se kancelář nacházela v centrální oblasti. Ideální volbou bude pronájem prostoru v obchodním centru. Pokud jde o prostor místnosti, bude stačit a 30 metrů čtverečních. m. Později, rozvíjení a rozšiřování, můžete se přestěhovat do prostornějšího a úctyhodnějšího pokoje. Zpravidla, pronájem kanceláře nepřesáhne 28.000 rublů.

Budeme vybavit kancelář

Samozřejmě, že si pronajmete pokoj, musíte jej vybavit minimální potřebnou sadou. Takže bude nutné zakoupit několik pracovních stolů, židlí, skříně na papíry, závěsy a vybavit místo pro příjem zákazníků. Kromě toho je třeba nainstalovat několik dobrých počítačů a na nich zakoupit potřebný licenční software. Tyto složité výdaje dosahují zhruba 120 000 rublů.

Vytváříme seznam služeb

Jak již bylo řečeno, plný rozvoj stránek pro nováčky tohoto odvětví je považován za poměrně vzácnou objednávku. Koneckonců, k těmto věcem lze přistupovat pouze největší podniky, které pravděpodobně nebudou chtít zabývat se firmou, která nemá žádnou vážnou pověst. Proto můžete samozřejmě předpokládat možnost takové spolupráce, avšak hlavní důraz by se měl přesto zaměřit na design. Proto je vhodné zvážit následující možnosti:

 • integrace webových stránek do mobilních aplikací;
 • aktualizace a návrh vývoje;
 • uspořádání;
 • výroba přistání (jednostránkové portály);
 • propagace a propagace;
 • programování a modernizace;
 • vyplňování obsahu;
 • správy a auditu.

Zpravidla vám tento seznam umožní začít podnikat s velmi skromným rozpočtem. Kromě toho bude začínající podnikatel schopen minimalizovat počet zaměstnanců.

Zadejte příkaz

Samozřejmě, pro dobrý start bude třeba najít několik specialistů. Je obtížné pojmenovat jednu schéma, podle níž budete moci vybrat zaměstnance. Možná, že nejlepším řešením bude hledání podobně smýšlejících lidí, kteří budou moci částečně převzít organizační odpovědnost.

Pokud jde o platbu, musím říci, že v takových situacích je vhodné mluvit s mistry a nabídnout jim určitou procentní část výnosů. Koneckonců, nejprve je nepravděpodobné, že budete moci platit měsíční fixní plat. Například pro každý implementovaný projekt můžete nastavit platbu přibližně 15-25% u každého asistenta. A stačí najít programátora, návrháře a copywriter. A zpočátku někteří odborníci mohou pracovat na dálku. Kromě toho podepište smlouvu s účetní společností tak, abyste nezadali takovou pozici na plný úvazek a finančně spravovali finance.

Marketingová strategie

Samozřejmě, pro zkušené podnikatele nebude obzvláště obtížné realizovat projekt jakékoliv složitosti. Pokud jde o začátečníky, úspěch může často dosáhnout pouze 10% z nich. Důvodem selhání není zpravidla nedostatek profesionality, ale negramotná PR-kampaň. Proto věnujte tomuto problému zvláštní pozornost.

Zde můžete použít všechny známé metody. Samozřejmě byste se měli maximálně dostat k internetovému publiku. Chcete-li to provést, musíte přivést stránku k vůdcům vyhledávání, propagovat se na různých fórech, externích výměnách, sociálních sítích. Pokud to finanční prostředky umožňují, můžete platit za reklamu na navštívených zprávách a zábavních zdrojích.

Někdy bude vhodné odeslat spam. Je pravda, že je důležité tuto možnost pečlivě využít, jinak by rizika pro dosažení opačného výsledku byla poměrně vysoká.

Navíc se pokuste co nejvíce rozšířit v reálném světě. Vhodná reklama v médiích, distribuce letáků, nabídka reklam ve známých tištěných publikacích. Pokud máte dostatek financí, můžete si objednat reklamní článek. Je také vhodné vyzkoušet volání do různých organizací, které nabízejí své vlastní služby. Nezapomeňte, že od širokého pokrytí určitého segmentu vašich potenciálních zákazníků závisí i budoucí zisk. Je pravda, že musíte mít dobré portfolio a pár vzorků, aby zákazníkům ukázali své dovednosti.

Finanční výsledky

Nyní zvažte podrobný obchodní plán pro webové studio s finančním modelem. Maximální náklady na zahájení projektu tak budou následující:

 • registrace - 1 000;
 • tvorba stránek - 6 000;
 • vybavení kanceláře - 120 000.

To znamená, že můžete udržet 127 000 rublů. Samozřejmě, pokud vám v první fázi chybí otevření kanceláře, výrazně snížíte náklady, ale získávat velké zákazníky, je však lepší tyto prostředky vynaložit. Koneckonců, i začínající firma získá nejméně 2 000 000 rublů ročně. Nyní zvažte takový seznam aktuálních nákladů:

 • nájemné - 336 000;
 • daně - 120 000;
 • platba zaměstnancům - 900 000.

To znamená, že utratíte přibližně 1 356 000 rublů. Minimální možný zisk bude ze 644 000 rublů. Samozřejmě, s plynutím času a růstem vaší pověsti se výdělky výrazně zvýší. I když samozřejmě bude poprvé muset pracovat na téměř holém nadšení bez viditelných finančních příjmů. Je pravda, že veškeré úsilí, které se brzy učinilo, se ospravedlní.

Jak můžete vidět, projekt je velmi slibný a slibuje dobrý zisk. Nicméně před otevřením vašeho webového studia vypočítejte možná rizika a vezměte v úvahu některé nuance. Možná je vhodné zahájit práci ne v tak širokém měřítku, jak jsme popsali výše. Možná, postupný a stabilní vývoj vaší společnosti se stane tajemstvím úspěchu a závazkem ziskového projektu.

Vlastní podnikání: Zkušenosti s otevřením webového studia od začátku

rozhovor s podnikatelem:

Zkušenosti s otevřením webového studia od začátku

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Vzdálení správci obdrží 30% nákladů na objednávku a volná pracovníci, kteří přímo pomáhají při výrobě webu, dostávají 40%

Nadežda Gluchová, zakladatelka webového studia "Liga", hovoří o své zkušenosti s vytvářením podnikání od začátku

Doufám, řekněte nám, co vaše společnost dělá.

Web Studio "League" se zabývá tvorbou, propagací a technickou podporou webových stránek. Obecně se specializujeme na návrhy rozpočtu a levné, ale kvalitní projekty.

Jak jste přišel k myšlence zahájení tohoto konkrétního podnikání? Jak se stala myšlenka webového studia? Jaká je jedinečnost myšlenky? Jaká je vaše nabídka odlišná od těch, které jsou na trhu?

Myšlenky na podnikání spojené s internetem byly už dávno. Začínala jsem si vytvářet místo pro sebe a nemohla si vybrat předměty, příliš mnoho nápadů bylo v mé hlavě a pak jsem si myslel, že by bylo hezké vytvářet webové stránky pro různé společnosti, a tak si uvědomuji své nápady.

Po prohlížení cen služeb pro vývoj internetových stránek na internetu jsem si uvědomil, že je téměř nemožné si objednat kvalitní spravované místo za rozpočet. Tímto způsobem se objevila myšlenka na vytvoření svého webového studia.

Jedinečnost myšlenky spočívala v práci na dálku a v rozpočtových cenách. Spolupracujeme se zákazníky na dálku, takže si můžeme objednat stránky od firmy nebo osoby z jakéhokoli města v Rusku. Navíc naše webové studio nabízí vytvoření kvalitních webových stránek za nízkou cenu.

Zaměřujeme se především na začínající podnikatele, kteří potřebují vytvořit kvalitní webové stránky a zároveň minimalizovat náklady na jejich výrobu. Navíc pracujeme bez předplacení a klient zaplatí konečný výsledek.

Jsme schopni nabídnout zákazníkům příznivější ceny, protože ušetříme na mnoha věcech: například pronájem kanceláří, platy zaměstnanců (všichni zaměstnanci pracují bez platu, procenta a pracují dálkově). Práce na dálku umožňuje minimalizovat náklady na výrobu stránek.

Jak dlouho trvá tato myšlenka?

Provedení této myšlenky trvalo asi 2 měsíce.

Jak jste ztělesnil myšlenku od jejího návrhu až po závěrečnou realizaci?

Nejprve jsem napsal malý podnikatelský plán. Trvalo to asi týden. Pak bylo zapotřebí se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Je to docela jednoduché a trvá asi týden. Zbytek času jsem trávil na vytvoření vlastního webu, nákupu hostingu a domény a zveřejnění mého webu v síti.

V jakém čase jste zahájili projekt? (pojmenujte hlavní výdaje)

1. Registrace rublů IP - 1500

2. Nákup domény a hosting za rok: doména - 300 rublů, hosting - 2400 rublů

Začátek mě stálo 4200 rublů

Vizitky pro mou společnost, které jsem vyrobil na mé tiskárně.

Mnoho lidí si myslí o zahájení svého podnikání, ale ne všichni jej nakonec otevírá: zabraňuje strachu z nejistoty, nestability, vysokých rizik atd. Je pro vás snadné rozhodnout se stát se podnikatelem?

Rozhodnutí o zahájení podnikání jsem několik let nudila. Ale vždycky něco bylo v cestě. Bylo škoda opustit práci v neznámém. Když jsem se nechal starat o dítě, měl jsem volný čas. To mě přimělo k vytvoření podnikání. Myslel jsem, že teď je nejpříznivější okamžik a neztratil.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Největší výzvou pro mě byl design webu Web Studio. Faktem je, že se mi líbí tiché barvy a zdrženlivý design a většina zákazníků přitahuje opačný světlý design. V důsledku toho změnil Web Studio svůj vzhled 4krát. Naposledy jsem si uvědomil, že se všichni líbí, není možné a zastavil se u designu, který se blíží mně, což dnes dnes nelituji.

Zaplatili jste svou počáteční investici?

Vzhledem k tomu, že počáteční investice nebyla vysoká, zaplatil jsem za ně z první objednávky. To se stalo 10 dní po vytvoření ateliéru.

Co můžete říct o ziskovosti tohoto podnikání?

Výnosnost webových studií závisí na pracovních podmínkách. Pokud webové studio pracuje na dálku a přitahuje práci na volné noze, zvyšuje se ziskovost. Při nákladech na pronájem kanceláří a platu pro stálé zaměstnance je ziskovost tohoto podniku přibližně 40%.

Jak propagujete své služby? Jaký je hlavní propagační kanál? Jaký příliv klientů vám web poskytuje? Jak vytvoříte prodejní síť?

Naše služby propagujeme především prostřednictvím našich webových stránek. Přijde tedy k nám 80% klientů. Také v rámci naší smlouvy o zastoupení pracují vzdálení obchodní ředitelé, kteří vedou zákazníky a obdrží 30% hodnoty objednávky. Efektivní je spolupráce s firmami, které se zabývají registrací IP a LLC. Reklama na tematických fórech může pomoci v počáteční fázi.

Provádíte přímý prodej, nabízíte své služby přímo firmám a podobně?

Veškerý prodej jde hlavně prostřednictvím internetu a obchodních manažerů. Proto ne, nejsme zapojeni do přímého prodeje.

Z jakých zaměstnanců se vaše společnost skládá? Jak jste vybrali klíčové zaměstnance? Jak jste našli bona fide freelance? Jak je ovládáte? Máte prodejce ve společnosti shatat, kteří se zabývají přímým prodejem? Jaký režim se za svou práci platí?

Pracovníci se v podstatě skládají ze vzdálených zaměstnanců. Jedná se o pracovníky na volné noze a manažery prodeje, s nimi uzavřeme smlouvu o zastoupení. Samostatně naplňuji řadu objednávek, počínaje konceptem a končí testováním webu. Je to zajímavé pro mě.

Vzdálení správci získají 30% nákladů na objednávku. A volná pracovníci, kteří přímo pomáhají při výrobě místa, dostanou 40%. Stává se, že celá objednávka je prováděna mnou, od vyhledávání klienta až po výrobu stránky. A existují případy, kdy spolupracuje externí a externí manažer, a zisk Webového studia je 30%.

S externími pracovníky podepisujeme dohodu o zastoupení, která upravuje práva a povinnosti stran, stejně jako aspekty týkající se plateb.

Je zřejmé, že během doby, kdy jste pracovali, jste zkoušeli různé způsoby reklamy. Jaké reklamní média prokázaly svou účinnost a jaké jste nakonec odmítli?

Efektivní je reklama na různých fórech. Ale z papírových reklam na pólech je lepší odmítnout, smysl pro ně není dost.

Jak vidíte vaše vyhlídky na další rozvoj vašeho podnikání?

V budoucnu hodlám otevřít počítačovou společnost, stejně jako vytvořit webové stránky s bezplatnými video lekcemi o vytváření a propagaci webových stránek. V blízké budoucnosti, vytvoření charitativních projektů.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Soutěž je velmi vysoká. Tam je obrovské množství studia. A každý rok stále více a více.

Jakou radu byste dala novým příchozím, kteří mají v úmyslu otevřít své vlastní podnikání?

Nebojte se, věřte v sebe a svůj sen! A co je nejdůležitější - začít hrát právě teď.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Otevření webového studia - z webových stránek vytvořím web studio

Jak otevřít své webové studio? Chvíli jsem pracovala na volné noze, měla jsem nápad otevřít své vlastní internetové studio. Zabývám se tvorbou a propagací webových stránek od roku 2011. Zkušenosti, znalosti a dovednosti jsou zde. Nemá ráda jednu věc - příjem. Potřebujeme převést své zkušenosti na kvalitativně novou úroveň. Existují 2 způsoby, jak zvýšit svůj příjem, pokud pracujete na volné noze:

 1. Další objednávky. Zpracování většího počtu objednávek a zvýšení zisku. Tento režim je vlastně utopický, neboť v každém případě existuje určitý strop, nad nímž není možné skákat. V den pouze 24 hodin. Taky ruce. To je všechno takový závazek.
 2. Zvyšte náklady na objednávky. Tato možnost je možné implementovat na freelancování, ale velmi obtížná. Opět existuje určitý strop. Někdo výše, někdo dolů, podstatou toho se nemění. Každá velká společnost, která má peníze, se obrátí do studia, protože projekt bude realizován více kvalitativní a rychle.

Vlastnosti obchodního webového studia

Mám ráda vytvoření webového studia z dvou hledisek:

 1. Prahová hodnota vstupu je prakticky 0. Ve většině podniků vstupní prah začíná od několika tisíc dolarů. Pokud je podnikání vážnější, pak desítky a stovky tisíc dolarů. A co potřebujete pro web studio?
  • Webová stránka
  • Servisní dovednosti
  • VŠECHNY! =)
 2. Vysoké rozlišení v tomto výklenku. S povolením myslím, že jsem v tomto tématu dobře zběhlý. Možná nejsem nejlepší na tomto trhu, ale nepotřebuji to. Nebudu to dělat sám. K tomu jsou návrháři, programátoři a lidé, kteří chápou vyhledávací marketing, kontextovou reklamu, propagaci v sociálních sítích a psaní článků.

Týmové webové studio

Otevřu studio s partnerem. Společně je vždy snadnější dělat věci a pohybovat se, ne? =) Rozumím technickým nuancům a komunikuje se zákazníky a copywriting. Na začátku jsou dva z nás, pak přirozeně budeme potřebovat více lidí. Je to pozdější. Nyní je nejdůležitější začít přijímat příkazy.

Mimochodem! Můžete si od nás objednat následující služby:

Klienti pro web studio

 1. Webová stránka. První věcí je vytvoření webových stránek, kde nabídneme naše služby. To je základ. Bez kvality a místa prodeje nebude možné přijímat objednávky, které jsou nad průměrem trhu.
  • Udělali jsme sémantické jádro. Bylo obdrženo více než 1000 žádostí. To je 50% úspěchu a pokud se vše dělá správně, získáme zákazníky z vyhledávačů co nejrychleji. Čím více sémantického jádra, tím více bude výsledkem návštěvnost webu. Kdo vypadá BM, pamatuje si háčky. Čím více háčků bude, tím více ryb bude. Tam se říkalo v rámci kontextové reklamy, ale tato strategie je stejně vhodná pro propagaci vyhledávačů.
  • Struktura místa. Potřebujete to rozbít po celém místě. Vytvoření struktury webu. Existuje spousta dotazů, které mají stejný význam, ale opakují se v různých variantách. Struktura stránky, kterou dělám v programu Mind Manager. Níže je snímek obrazovky o tom, co již bylo hotovo. Ale nepřidala jsem 20% všech klíčových slov.

Návrh webových stránek

Skupiny v sociální oblasti. sítě. Je samozřejmě nutné vytvářet skupiny v hlavních sociálních sítích. Rozšiřte užitečné informace a přilákejte zákazníky. Na začátku je to složitý nástroj, protože nebude možné předplatit zákazníky zdarma. Placená reklama pouze.

Reklama v jiných skupinách lidí. Je třeba otestovat, protože není možné okamžitě říci, zda je tento zdroj ziskový nebo ne. Znovu se zobrazí testování.

Cílená reklama. Velmi cool nástroj, ale zatím není jasné, jak cílet.

Kanál YouTube. Velmi cool nástroj. Cítil jsem, že řídil můj kanál YouTube a vytvořil stránky. Nepochybuji, že tento zdroj provozu bude fungovat. Ale je to otázka času. Potřebujete zavést kanál pro vytočení základny účastníka, pak bude velmi efektivní.

Na tom jsou všechny hlavní zdroje provozu skončeny. Nechci ztrácet čas na fórech, studených voláních atd., Protože si myslím, že tyto nástroje jsou neúčinné. Možná se mýlím, ale v počáteční fázi jej nepoužijeme.

Schéma studia

Jsme teritoriálně na Ukrajině. V souladu s tím bude webové studio provedeno na Ukrajině, hlavní klientskou oblastí je Kyjev. Zde je problém, že jsem v Záporoží. Proto! V úvodní fázi budeme pracovat pouze na internetu. Stejně jako u zákazníků a u výkonných umělců. Z dlouhodobého hlediska, kdy bude existovat trvalý proud vedení a objednávek, bude možné otevřít kancelář v Kyjevě. V této fázi už můžete vybírat drahé a složité objednávky, protože bude možné projednávat všechny nuance osobně v kanceláři. To bude mít pozitivní vliv na důvěru a v důsledku toho i na velikost rozpočtů.

Jak se lišíme od jiných webových studií?

Protože vím o marketingu více, chci udělat i hlavní směr - integrovaný internetový marketing. Budeme mít takové služby, jako je tvorba, podpora stránek, ale pouze v takové míře, v jaké to bude nutné. Nebudeme provádět žádné komplikované technické problémy. Nemám zájem. Hlavní důraz je kladen na počet klientů a na zisky pro zákazníka.

Nyní se mění čas a to, co dříve fungovalo, nyní nefunguje. Mluvím o samostatném použití marketingových nástrojů. SEO-promotion bude fungovat špatně bez sociálních sítí a marketingu obsahu atd. Teď musíme využít všechno v komplexu. Zakryjte co nejvíce nástrojů a výsledek bude maximálně. Vidím to pro klienty, s nimiž se nyní pracuji.

 1. Čistý zisk do 01.11.2016 = 10 000$.
 2. Úřad v Kyjevě
 3. Počet zaměstnanců je od 5.

Cíle jsou nastaveny, plán je napsán, zůstává pouze akce. Jak považuji akci - to je to, co odděluje milionáře od obyčejné osoby. Toto odděluje osobu, která dosahuje cíle, od toho, kdo nemůže být realizován a není spokojen se životem.

Čekám na vaše připomínky. Pokud někdo již má zkušenost s otevřením webového studia, napište o tom. A pokud ne, pak ještě psát, zajímám se o váš názor! =)

Mimochodem! Můžete si od nás objednat následující služby:

WEB-studio: jak vytvořit úspěšný start-up?

Přidáno do záložek: 0

Jednou z výhodných možností zahájení podnikání od začátku v oblasti internetových technologií může být vytvoření webového studia. Tato oblast činnosti je ideální pro začínající podnikatele - profesionály v oblasti webového designu a souvisejících oblastí souvisejících s vývojem a plněním lokalit.

WEB-studio: jak otevřít firmu od začátku?

WEB-studio - jeden z nejpopulárnějších typů start-upů.

Hlavní rysy tohoto oboru jsou:

 • nízká vstupní prahová hodnota;
 • vysokou úroveň hospodářské soutěže, která úzce souvisí s nedostatečnou potřebou významných počátečních investic;
 • potřeba neustálého rozvoje a pokročilého výcviku v důsledku neustálé inovace ve vybrané oblasti podnikání;
 • vysoké zisky.

Na videu: Jak otevřít webový ateliér (internetový marketingový agenturu) a udělat to úspěšně

Seznam služeb nabízených webovými studiami je velmi široký. Nejlepším řešením by bylo zahrnout nejširší spektrum činností v oblasti služeb.

Nejpopulárnější a nejvýhodnější jsou:

Vzhledem k tomu, že investice do zahájení podnikání na vytváření a udržování lokalit bude minimální, hlavní věc, která je požadována tvůrce podniku - potřebné znalosti zvoleného směru, praxe v návrhu internetových stránek, jakož i vytvoření vítězné strategie, jejímž prostřednictvím budou moci porazit konkurenci.

Při vývoji podnikatelského plánu byste nejprve měli určit specifické služby, které webové studio nabídne svým zákazníkům. Takže můžete začít pouze s poskytováním pouze jedné nebo dvou souvisejících služeb, ale v budoucnu dosáhnout vysokých výsledků je nutné rozšířit specializaci společnosti.

Na videu: Hlavní třída "Kde začít s otevřením vašeho webového studia"

Aby se zajistilo, že šance na vytváření ziskových podniků v oblasti vývoje webových stránek a webdesignu budou vyšší, je doporučeno, aby si tvůrci těchto podniků nejprve získali zkušenosti tím, že pracují v tomto odvětví ve stavu jedné ze specializovaných společností nebo jako nezávislí pracovníci. V tomto případě můžete nejen získat cenné zkušenosti, ale také rozvíjet určitou základnu věrných zákazníků.

Jak se otevřít WEB-studio: plánování, hlavní etapy

První etapou vytvoření webového studia jakéhokoli rozsahu a formátu bude plánování budoucích aktivit. Takže po definování rozsahu služeb, které nový podnik nabídne potenciálním zákazníkům, je nutné tyto informace zahrnout do podnikatelského plánu. Vedle strategie nové společnosti jsou finanční aspekty započítávány do podnikatelského plánu: zahájení investic, pravidelné výdaje na rozvoj společnosti, jakož i orientační úroveň výnosů a podmínek, za které společnost zaplatí veškeré vzniklé náklady.

Na videu: Jak otevřít web studio od začátku

Pokud webové studio bude mít vlastní kancelář a zaměstnance 4 lidí, počáteční investice budou činit 100 tisíc rublů, zatímco v obchodním režimu online bude tato částka ještě nižší. Jednou z nejdůležitějších nákladových položek, které budou poskytnuty v obchodním plánu, bude vytvoření a propagace webu, jakož i plat platů zaměstnancům. Zejména vývoj a podpora efektivního zdroje v počáteční fázi bude muset strávit 30 až 50 tisíc rublů.

Pokud jde o plat zaměstnance, je nutné zjistit průměrnou výši mzdy pro specialisty na vývoj a propagaci míst a dalších odborníků. Zpravidla je minimální mzda obvykle asi 12 tisíc rublů, navíc každý zaměstnanec je vyplácen úrokovou sazbou ve sjednané výši. Takové výdaje budou nejvýznamnější a za účelem určení, jak ziskové bude webové studio stát, byste měli vypočítat odhadovaný zisk, který společnost bude schopna obdržet během prvních měsíců provozu a během prvního roku. Takže v průměru na trhu náklady na vytvoření stránky od nuly na "all inclusive" systému může stát 20 tisíc rublů. V závislosti na úrovni zdroje, obsahu a funkčnosti může být tato cena mnohem větší. To znamená, že můžete začít splatit investice vyplněním pouze několika velkých objednávek.

Hlavní kroky pro vytvoření úspěšného webového studia od začátku budou následující:

 • registrace podnikání ve federální daňové službě jako samostatný podnikatel nebo právnická osoba;
 • vytvoření webového studia, jeho propagace;
 • v případě potřeby - pronájem kanceláře a jejího vybavení všemi potřebnými;
 • nábor zaměstnanců;
 • reklamní kampaň.

Pronájem kanceláře bude volitelnou položkou, protože veškerá práce s webovými stránkami může být prováděna on-line, ale společnost s oficiálním zastoupením vždy dává větší důvěru potenciálním zákazníkům, zejména pro velké organizace. Při rozhodování o pronájmu kanceláře by měl zakladatel webového studia provádět analýzu cílového publika a určit, kde má být kancelář umístěna teritoriálně, aby přilákala maximum potenciálních zákazníků.

Nejlepší místo pro nasazení Office Web ateliéru bude jedním z nejběžnějších kancelářských center, které hostitel většinu firem různých velikostí. Kanceláře v těchto střediscích mají relativně vysoké náklady, ale navíc výborné lokalitě poskytují doplňkové výhody - platit účty často je povinností pronajímatele je často v těchto oblastech nevyžaduje předběžnou údržbu, což výrazně snižuje náklady na start-up.

Na videu: Niche: Vývoj webových stránek Podnikatelská mládež

Pro vysoce kvalitní práci specialistů web-studio potřebují kvalitní moderní počítač a software. Než začnete, musíte zakoupit licenční programy, které vám umožní pracovat s webovými stránkami, implementovat optimalizaci SEO, vytvářet prvky designu stránek a podobně.

Zaměstnanci WEB-studio budou v každém případě odlišní: složení týmu je dáno specifickou povahou činnosti společnosti.

Ale především budou zapotřebí tito specialisté:

V budoucnu může být potřeba zaúčtovat účetní a zaměstnance do jiných volných míst.

WEB-studio: reklama a vývoj projektů

Vysoká konkurence v oblasti tvorby webových stránek a tvorby webových stránek přiměje zakladatele nových podniků, aby vynaložili levnější podíl na počátečních prostředcích na reklamu. To nemá vždy smysl, protože to není tak aktivita reklamní kampaně jako její relevantnost a relevance. Za prvé, správné cílové publikum je důležité.

Jak víte, hlavními potenciálními klienty webového studia budou firmy různých velikostí, které potřebují vytvářet, udržovat, propagovat stránky a vyvíjet nebo modernizovat jejich design. V tomto ohledu by měla být reklama vyvíjena s takovým oko, aby se nezbytné informace dostaly co nejvíce ke koncovému uživateli. Hlavním reklamním nástrojem bude oficiální stránka studia, která by měla obsahovat nejen informace o službách a cenách společnosti, ale také vysoce kvalitní portfolio již provedených prací, které umožní potenciálním klientům vyvodit závěry o úrovni profesionality studiových specialistů.

Reklamní informace o službách ateliéru můžete umístit na fórech příslušného předmětu, jakož i na reklamních a bannerových typech reklamy. Venkovní reklama se může také uskutečnit jako další metoda. Například otevření kanceláře webového studia je důležité vybavit ji značkovým nápisem a v blízkosti umístit bannerovou reklamu nebo bigboardy.

Registrace webového studia: Klíčové aspekty

Základem práce každého podniku, včetně studia zabývajícího se vývojem lokalit a obdobnými činnostmi, by měla být oficiální registrace v specializovaném orgánu - Federální daňové správě. Zejména existují dvě hlavní možnosti fungování webového studia: fyzická a právnická osoba. LLC a jiné typy právnických osob jsou vhodné pro velké podniky, které spolupracují s mezinárodními organizacemi nebo velkými síťovými korporacemi. Malé webové studio, jehož hlavními zákazníky v první fázi budou převážně malé a střední podniky, může jako optimální organizační forma zvážit individuální podnikání.

Minimální doba pro vydání IP (do 5 dnů) a malý balíček dokumentů k registraci lze považovat za nejdůležitější výhody této formy podnikání.

Registrační proces IP poskytuje následující podmínky:

 • přítomnost pasu a identifikačního čísla, jakož i ruské občanství a zákonný věk budoucího podnikatele;
 • zaplacení státní daně (její částka je 800 rublů);
 • vyplnění a podání žádosti na základě stanovených federální daňovou službou.

Příchodu na územní pobočky Spolkového daňové služby, nebo po přihlášení na svých oficiálních internetových stránkách, měli byste vyplnit žádost, poskytnout kopii (nebo skeny s online podání) cestovního pasu, identifikační číslo daňového poplatníka a potvrzení o zaplacení poplatku a ověřit správnost vyplněných údajů zaslat servisních profesionálů. Za to, že vše, co je zapotřebí budoucí zakladatele internetové studio - čekají vydávání speciálních certifikátů.