Poptávka na náhradní díly pro automobily

Takže podnikatel, který si myslí, že otevře svůj obchod, by měl jasně strukturovat koncept prodeje, tj. Určit typ automobilu, jehož části plánuje realizovat, a s kruhem potenciálních zákazníků.

Praktické rady

Novým obchodníkem se bude nutně potýkat s výběrem zvláštního kódu pro každou část, která se vztahuje na typ značky automobilu. Pokud pro ostřílených prodejců toto téma není relevantní, začátečníci budou muset "potnout" pro katalogy, které mimochodem nejsou levné. Nicméně, mohou být staženy přes torrent, ačkoli je to "dlouhé a smutné".

Mezitím tomu Andrei Mikhailov věří V autosalonu neexistuje univerzální sortiment, protože pro každou lokalitu má vlastní statistiky. Ale v každém případě, odpovědi na otázku, jak otevřít obchod v automobilových součástek, radí začít s dodávkami, zejména se všemi typy žárovek, filtry, brzdové destičky, svíčky, oleje a chemické zboží na skladě.

Například, podle mnoha režisérů, špičkové zboží v obchodech s náhradními díly je dnes:

 • olejové filtry Mann (20-30% tržní kapacity);
 • zapalovací svíčky NGK V-Line (40%);
 • Brzdové kotouče Brembo (10%);
 • olej Castrol Magnatec 10W-40 (35%).

Obecně platí, že u malých a středních měst s počtem obyvatel až 500 tisíc osob by se měl klást důraz na náhradní díly pro automobily s cenou 500 až 700 tisíc rublů. Výběr komoditních položek by proto měl být vhodný.

"Počkejte, kolik zákazníků vás opustilo, protože máte drahý olej? - ptá se AndreiZ z Izhevska. - Možná by bylo jednodušší udělat jen trochu nižší slevy na "Esso-Mobil"? Pokud se rozhodnete doplnit sortiment levnémi oleji, pak si vyberte oleje druhého řádu, ale nikoliv zjevných outsidery pro kvalitu. Mohu poradit něco jako "Ravenola", ale v žádném případě ne "Zek", "Hado" a "Mannol". Všechno s úspěchem může být rozšířeno na další komoditní pozice.

Závěry

Vzhledem k tomu, že sortiment náhradních dílů v jednotlivých regionech je odlišný, budou také rozdíly počáteční podmínky potřebné pro otevření maloobchodní prodejny. Jeden, který začíná v prestižním centru, bude vyžadovat miliony rublů, jiní - zaměří se na oblasti spaní, věří, že 600 tisíc rublů může uspokojit počáteční hlad obchodního obratu. Ti a ostatní budou mít pravdu svým způsobem.

Nicméně "... je snadnější otevřít obchod, pokud už existuje auto servis," dodal Andrei Mikhailov. - V takovém případě budete zcela jasně vědět, jaká objednávka "vlastních majitelů automobilů", která na žádost vašeho pána půjde do vašeho obchodu. " Pokud je dílna pro dvě nebo tři krabice, pak k zahájení obchodu nepotřebujete spoustu peněz, řekněme, 700-800. "A zisk se objeví zhruba za tři měsíce," tvrdí podnikatel.

Můžete se však soustředit na hotové obchodní plány sestavené konzultačními společnostmi. Někteří z nich doporučují mít počáteční rozpočet ve výši 6 000 000 rublů, slibující tříletou dobu návratnosti.

Jinými slovy může být překroucený bod v jednom čtvrtletí nebo, stejně jako ve slavném přísloví, čekají slíbené tři roky. Vše závisí na profesionalitě a výcviku startu.

Jak otevřít úložiště autodílů?

V dnešní době téměř každý chce mít vlastní podnik - i když je malý, ale zaručuje zisk. Myšlenka na otevírání obchodů s díly pro auta s jistotou na "hurá!" Bude přijata zkušenými řidiči a těmi, kteří jsou jednoduše dobře zběhlí v mechanismu vozu. Koupit součásti na prodej je choulostivá záležitost, proto ne každý majitel automobilové dopravy dokáže zakoupit kvalitní náhradní díly za dobré velkoobchodní ceny. Ale vše později. Za prvé je nutné pochopit, jak je tato podnikání skutečná, jak vytvořit obchod a jak mu kompetentně zvládnout.

Pravidla obchodu s auto díly: je to výhodné?

Není žádným tajemstvím, že poptávka po ruských autodílů tam je poměrně velký majitelé vozidel je třeba neustále udržovat váš vůz v provozuschopném stavu nahrazením jednoho nebo druhého ze starých dílů za nové. I v době těžké krize, kdy je činnost velkých podnikatelů selhaly, což způsobuje utrpení a jiné obchody specializující se na prodej automobilových dílů, nejsme ponecháni bez výsledku a prakticky žádný nedostatek finančních prostředků. To lze vysvětlit tím, že v té době lidé neměli dost peněz za účelem nákupu nového vozu, a to je museli opravovat staré, a to i těch, kteří nemají jít pod starou ekonomiku.

Nicméně, na začátku by bylo hezké zjistit, jaký je obchod s díly automobilů, a dozvědět se o všech jemnostech tohoto druhu činnosti.

Majitel obchodu s díly pro automobily může koupit zboží jak přímo z továrny, tak i od výrobců, kteří nemají s továrnami žádné spojení. Samozřejmě, že první možnost je mnohem spolehlivější a nepřebírá druhou možnost jen kvůli malému rozdílu v ceně. Koneckonců, pokud jsou díly dodávány přímo do závodu z továrny, budete jako distributor schopni ovládat výrobu, což znamená důvěru v kvalitu.

Budeme mluvit o tom, jaký typ nákupu si vyberete, ale stojí za to pamatovat, že výroba sama stanovila řadu požadavků na distributora. Nemůžete například kupovat a prodávat auto díly společnosti UAZ, pokud jsou zkušenosti z vašeho obchodu méně než tři roky. A celková hodnota veškerého zboží musí být nejméně 10 000 000 rublů. Na začátku otevření nebudete schopni tyto požadavky přesně splnit, a proto stojí za to hledat dalšího dodavatele.

Payback obchod je již žádné 1-1,5roky (přesný údaj je těžké říci, protože příliš mnoho závisí na ziskovost podniku, kde budete obstarání zboží, počet takových salonů prodávat auto díly ve vašem okolí, a tak dále). Výpočet více či méně přesně doba návratnosti může napsat podnikatelský plán pro automobilové díly, bez nichž ukládat takové zaměření je téměř nemožné otevřít. Můžete použít dříve připravený obchodní plán jakéhokoli ziskového salonu pro dnešek, pokud můžete získat odpovídající výpočty.

Příklad úspěšného podnikání

Od roku 2012 úspěšně funguje internetový obchod "Autoland". Program franšízy byl zahájen v dubnu 2014. Od založení franšízy začali pracovat v 25 městech Ruska a Kazachstánu. Franchise "Avtoland" se již podařilo prokázat, že přináší stabilní příjem.

Výhody této společnosti spočívají v tom, že v tomto on-line obchodě si kupující vždy může najít potřebné informace o výrobku a přečíst četné skutečné zákaznické posudky.

Poté, co jste se rozhodli začít podnikat v prodejním prostoru pro prodej autoalarmů, radarových detektorů a videorekordérů, nenašli byste žádnou atraktivnější nabídku.

Abyste mohli začít pracovat na franšíze, "Avtolandia" nevyžaduje velké množství peněz, můžete pracovat maximálně 2 až 3 hodiny denně a nepotřebujete zvláštní znalosti.

Ekonomické ukazatele jsou působivé. Již v prvním roce otevření vlastního podniku můžete získat zhruba 250-300 tisíc rublů zisku.

Všichni, kteří se připojili k velkému a přátelskému týmu, získali v této oblasti neocenitelné zkušenosti. Pro práci společnost poskytne veškerý potřebný balíček dokumentů, který bude obsahovat informace o produktu a dodavatelích.

Internetovým obchodem je svoboda pohybu, absence prodejců a pokladníků, manažeři a konzultanti. Franchisee bude brát v úvahu všechna vaše přání a pomůže vám s organizací vašeho podnikání.

Pokud budete dodržovat všechna doporučení zakladatele projektu, bude zajištěn úspěch vaší společnosti.

Mentor je připraven převést své zkušenosti a úspěchy všem, kteří chtějí dosáhnout úspěchu. Hlavní věcí není bát, zkusit a uspět.

Franchise business "Autorealismus" jako alternativa k běžnému obchodu

Po zakoupení franšízy "Autoreality" může člověk rozvinout své podnikání při prodeji autodílů a příslušenství pro cizí auta. Bude to stačit, aby investoval do tohoto slibného podnikání minimálně na 95 tisíc rublů.

Poskytovatel franšízy pomůže nově vytvořenému obchodníkovi při zahájení svého podnikání na klíč a také slibuje celoživotní podporu takovéto činnosti. Osoba, která si koupila franšízu Autoreality, bude mít zisk z prvních dnů svého připraveného místa pro prodej náhradních dílů pro zahraniční auta. Aby to bylo možné, nepotřebuje ani zkušenosti v podnikání.

Kromě toho podnikatel zaplatí licenčnímu poplatku ve výši pěti procent zisku až od třetího měsíce práce na webu.

Je důležité si uvědomit, že odborníci na úrovni expertů budou pracovat nad optimalizací vyhledávače na webu, který pracuje na franšíze "Autorealita". To umožní v krátké době (3-4 měsíce) propagovat místo v TOP a tedy několikrát zvýšit klientskou základnu.

Náhradní díly pro ruské nebo zahraniční automobily?

Před těmi, kteří chtějí otevřít obchod s auto díly, se často objevuje otázka: "zaměřit se na prodej náhradních dílů na zahraniční auta nebo náhradní díly pro ruské automobily?". Záleží na tom, jaké automobily jsou ve vašem městě více - takové statistiky lze nalézt na internetu. Pokud se jejich počet nepatrně liší, je lepší upřednostnit detaily ruských výrobců. To platí zejména pro ty, kteří budou spolupracovat přímo s rostlinou.

Jaké náhradní díly jsou na vysoké poptávce?

Ne tak dávno v Rusku byly vypočítány statistiky, jejichž podstatou bylo určení nejoblíbenějších automobilových dílů, které mají vysokou poptávku. Dáváme vám toto hodnocení podle míry poklesu popularity:

Statistiky mohou být poněkud nepřesné (opět značně závisí na oblasti vašeho bydliště), ale obecně v Rusku, detaily jsou přesně pro tyto stroje. Můžete si vytvořit obchod, který se specializuje na prodej dílů pouze na určitou značku automobilu - je to důležité, pokud můžete správně vypočítat nedostatek dílů, které jsou ve vaší oblasti pozorovány, a vytvořit úzkou spolupráci s dodavatelem. V takovém případě se nezohledňuje variant práce s prostředníkem, protože se budete muset dozvědět vše o složitosti práce a výroby obecně a mediátor takové informace jednoznačně neposkytuje.

Farma jako podnik. Základy zemědělství, výběr odvětví živočišné výroby, ziskovost - to vše a mnohem víc, si přečtete zde.

Prodejna

Za účelem otevření obchodu s autodílnami je nutné koupit nebo pronajmout pokoj v rezidenční čtvrti města (obecné výpočty uvedené níže předpokládají nákup prostor). Pokud v budoucnu plánujete rozšířit prodejní rozsah, zvýšit rozsah, tj. Rozvinout činnost obchodu, - zvolit velikost místnosti s marží.

Minimální plocha pro obchod by měla být asi 100 metrů čtverečních. Je také nutné, aby byla voda, elektřina, kanalizace a samozřejmě teplo. Vzhledem k tomu, že směrem činnosti je prodej náhradních dílů, znamená to, že u vašeho salonu a právě v blízkosti nově získané budovy by mělo být parkoviště pro nejméně pět nebo sedm vozů. Při výběru pokoje věnujte pozornost skutečnosti, že v okolí nejsou žádné podobné obchody - soutěží o první kroky činnosti pro vás cokoli.

Je lepší vybrat si pokoj, ve kterém je více než tři pokoje. Jeden z nich by měl být vybaven pro skladiště, druhý pro obchodní místnost a všechny ostatní budou pomocné místnosti. Je skvělé, pokud se v blízkosti nachází čerpací stanice - prodej takových salonů je zpravidla jeden a půlkrát až dvakrát větší než u jiných.

Aby se váš obchod vyvíjel normálně, měli byste se zaregistrovat u Daňového inspektorátu jako LLC nebo individuálního podnikatele. Po absolvování registrace budete muset vybrat:

 • požární povolení;
 • povolení k sanitaci;
 • dokumentace o právu územního řízení majetku.

V případě pronájmu prostor musí být většina povolení umístěna u pronajímatele.

Pokud se rozhodnete k pronájmu budovy, musíte pečlivě a pečlivě prostudovat podmínky smlouvy, které budete muset podepsat s vlastníky.

Povinná doložka v takové smlouvě by měla být údajem o sankcích za nedodržení pravidel smlouvy, pokud existují určité nuance nebo o předčasném ukončení smlouvy. Nezapomeňte objasnit možnost prodloužení pronájmu - je to nejlepší, pokud máte záruky. Vzhledem k tomu, že v budoucnu může dojít k situaci, že budete propagovat vaši showroom, stane se populární a doba pronájmu vyprší, a budete muset okamžitě uvolnit budovu.

Obchodní zařízení pro skladování autodílů

Samozřejmě, že obchod potřebuje vybavení. Je nutné zakoupit:

 • výkladní skříně;
 • police;
 • krabice a jiné nádoby pro skladování automobilových dílů;
 • pokladna;
 • pláště;
 • tabulky.

K normálnímu provozu je zapotřebí mnoho dalších věcí. Budete si toho vědomi v průběhu práce.

Jak najít dodavatele autodílů?

Hledání hlavních dodavatelů autodílů není záležitostí jednoho týdne. Vezměte v úvahu všechny možné možnosti, kontaktujte výrobu, shromážděte maximální informace o každém z nich. Analyzujte základnu konkurentů - není to smysl soutěžit ve známých obchodních řetězcích.

Největší dodavatelé autodílů v Rusku jsou snadnější najít - jsou více populární a mají méně požadavků než ty, které vyrábějí náhradní díly pro zahraniční auta.

Nábor zaměstnanců

Dobře vybraný personál je polovina úspěchu. Koneckonců, tito lidé budou prezentovat podrobnosti, názor potenciálního zákazníka na náhradní díly, které si koupil, závisí na nich mnoha způsoby. Volba personálu je tedy choulostivá záležitost, vyžadující určité úsilí. Vyráběli jsme seznam vlastností, které by měl mít dobrý prodávající v kabině autodílů.

 • Profesionalita - bez ní nikde. Osoba by měla být schopna informovat potenciálního kupujícího kvalitativně o všechno, co by ho mohlo zajímat. Nejlepší je, pokud zaměstnanci nejsou jen vyškoleni podle standardu, ale také budou mít pár příběhů na skladě osobních zkušeností, které mohou být chytře využity při práci s klienty.
 • Zkušenosti jsou důležitým bodem. No, pokud pracuje ve vašem salonu, bude mít skvělé zkušenosti se spoluprácí s velkými řetězci obchodů, které se specializují na prodej jednotek a jednotek. Takže nemusíte ho naučit specifika prodeje, což mimochodem nepochopí každý začínající podnikatel.
 • Schopnost mluvit. Iv případě, že zaměstnanec vašeho obchodu jen znalec přístroje instalovaného ve vozidle na nejvyšší úrovni, ale že by klidně stát a čekat na něj položit otázku, neočekáváme úspěch. Lidé, kteří vědí, jak krásně mluvit, vám přinese mnohem větší zisk a obchod bude mít dobrou pověst. Kromě toho je schopnost mluvit - neznamená to, být dobrým voda na určitý výrobek, a tudíž se jasně a přesně informováni o vlastnostech zboží, poskytovat údaje o kvalitě výroby a dobré, a to je - schopnost začít mluvit jako první. Nemyslete si, že konzultanti, kteří se obrátili na potenciální klienty, se zdají být rušiví a otravní. Správně zvolený přístup jistě uspěje.

Z obecných tipů chci říci, že bude lepší, kdyby plat prodávajícího-konzultanta není jen na trvalém základě. Nechte výši plateb závislé na prodeji - to bude skvělý motiv pro práci.

Franchising v oblasti rychlého občerstvení na příkladu "Stardogs" a dalších řetězců rychlého občerstvení.

Mohu vypálit pracovníka obchodu v podmínkách probace? Užitečné informace pro zaměstnavatele.

Nejprve kontroluje práci podřízených. A ve vhodném okamžiku zorganizujte náhlé kontroly, že se neotevřeli a pokračovali v kvalitě a návratu.

Marketing a reklama obchodu s díly pro automobily

Promluvme si o reklamě a marketingu. Některé obchody (to platí nejen pro tento druh aktivity), které již začínají běžnou inzercí z internetu: kopírovat obrázky vyhledávače a tisknout texty nalezené na webu. Takové obchody se zpravidla rychle stávají bankrotem. Proč? Skutečnost, že kupující najít stejné obrázky a stejné texty v síti, vidí, že tato informace není konkrétně o vaše služby - jinými slovy, najít svůj salon frivolní a neschopné prodat hodnotné zboží.

Není potřeba litovat peníze za propagaci. Marketing je klíčem k úspěchu. Nebuďte líní, abyste si vzali fotografii svého obchodu, zachyťte něco, co naznačuje kvalitu služeb. Půjčovat osobu, aby psala dobré a odborné texty na téma v naší době je velmi, velmi snadné. Pro každý produkt by měl být krátký popis; Samozřejmě, bude skvělé, pokud bude popis úplný a dlouhý, ale náklady na psaní budou poměrně vysoké, protože bude vyžadovat spoustu textů. Hlavní věc je zdůraznit v popisu hlavní výhody každého detailu získaného ve vašem salonu.

Distribuce reklamy je také důležitým aspektem. Reklamní příspěvky na World Wide Web pomohou obchodu zdvojnásobit a dokonce ztrojnásobit jeho popularitu. Pronájem promotérů, to jsou lidé, kteří pro určitou částku distribuují letáky se svými slogany a kontakty. Je nesprávné si myslet, že tato metoda propagace není efektivní a že daná osoba hodí přijatou reklamu do nejbližší urny. Samozřejmě, existují některé, ale práce promotéra je celé umění. Pokud tedy v tomto oboru najdete odborníka, bude to skvělé.

Kolik stojí za otevření obchodu?

Aby bylo možné úspěšně otevřít obchod auto díly, které v krátké době bude mít význam, a zboží, to bude velký zájem, musí mít počáteční velikost kapitálu někam půl milionu rublů. Pokud se vám podaří uspořádat pracovní postup, koupit zboží apod., Pak výnos za měsíc bude asi jeden milion. Ale jsme se zmínili, že návrat trvá déle, ale je spojen s tím, že vaše aktivity by mohly vzniknout určité nuance, které není možné vypočítat, ale je také povinen zaplatit za práci zaměstnanců, kteří strávili značné částky na propagačních a reklamních kampaní.

Hlavní náklady budou následující:

 • náklady na nákup nebo pronájem místnosti;
 • vybavení obchodu;
 • plat pro zaměstnance;
 • nákup zboží;
 • reklamní kampaň;
 • daně.

Podnikatelský plán obchodování s díly pro automobily

Tento materiál může sloužit jako model pro psaní podnikatelského plánu pro obchod s auto díly, když obdržíte úvěr od banky, přilákat finančního partnera, získat státní podporu a jenom ospravedlnit účelnost investování peněz do vašeho podnikání.

Popis projektu

Představujeme Vám vzorový obchodní plán pro obchod s díly pro automobily otevřený ve městě s počtem 120 tisíc lidí.

Navzdory vysoké konkurenci je prodej automobilových dílů výhodným směrem podnikání, neboť tento trh v Rusku vykazuje roční růst o 20%. Otevření obchodu s velkým sortimentem zboží pro domácí i zahraniční vozy v našem městě bude ziskové z hospodářského i sociálního hlediska.

Sociálně ekonomické ukazatele realizace projektu (pro státní podporu)

 1. Registrace nového subjektu malého podniku;
 2. Tvorba 3 nových pracovišť;
 3. Vstup do rozpočtu města N až 80 tisíc rublů ročně.

Ekonomické ukazatele realizace projektu podle výpočtů podnikatelského plánu:

 1. Zisk - více než 1 milion rublů ročně;
 2. Náhrada projektu předběžnými výpočty činí přibližně 2 roky;
 3. Ziskovost - 25%.

V zahájení podnikání se plánuje utrácet 400 tisíc rublů. vlastní prostředky a přilákat 1 700 tisíc úvěrů v jedné z městských bank:

Jaký daňový systém si vyberete

Organizační a právní formou bude individuální podnikání. Volba tohoto OPF je způsobena levným a zjednodušeným postupem registrace aktivit. Jako daňový systém bude použit patentový systém, přičemž náklady na patent na obchod s díly pro rok budou činit 36 ​​000 rublů.

V současné době začaly realizovat projekty praktické aktivity:

 1. Registrace podnikatelské činnosti, kód OKVED 50.30.2 - Maloobchod s automobilovými díly, uzly a věcmi;
 2. Byla uzavřena předběžná nájemní smlouva na umístění maloobchodní prodejny na ulici. Lenina dům 101 s prodejní plochou 40m2 a skladovací místností na stejné adrese o rozloze 15m2. Náklady na pronájem 55 m² činí 30 000 rublů za měsíc. Místnost v opravě nepotřebuje;
 3. Bylo dokončeno hledání velkoobchodních dodavatelů autodílů a spotřebního materiálu za výhodných podmínek.

Popis výrobků a služeb

Sortiment odbytu bude zahrnovat náhradní a spotřební díly pro automobily domácí i zahraniční výroby. Kromě zboží prezentovaného v oknech a regálech skladu bude obchod také pracovat na objednávkách z katalogu. Obecně platí, že oddělení dodávek bude pracovat na principu: nejvíce provozované pozice by měly být vždy na skladě. Takové zboží zahrnuje:

 • Motorový olej;
 • Kola;
 • Pneumatiky;
 • Filtry (olej, vzduch, palivo);
 • Svítidla;
 • Svíčky;
 • Stírací lišty;
 • Omentums;
 • Kovové předměty, podložky, samořezné šrouby, písty;
 • Svěrky, odbočné trubky;
 • Pásy generátoru a časování;
 • Nástroje;
 • VV drátu;
 • Chemické zboží pro automobily;
 • Těsnění;
 • Granáty;
 • Řídící oka;
 • Tlumiče hluku;
 • Ložiska;
 • Soupravy a pomůcky pro první pomoc;
 • a tak dále.

V tomto případě budou zákazníkům nabídnuty části různých výrobců za výrazné ceny, například "originální" nebo "neoriginální" náhradní díly.

Cenová úroveň bude těsně pod průměrnou cenou náhradních dílů v prodejnách našeho města. A díky dobře promyšlenému systému logistiky bude doručení objednávek provedeno co nejkratší dobu.

Marketingový plán

Nejprve určíme kapacitu trhu. Podle statistik v Rusku na 1 000 obyvatel je asi 270 vozidel, tedy každá pětina má své vlastní auto. V našem městě je 120 tisíc obyvatel, resp. Tvoří asi 20 tisíc vozů.

Mezi nejoblíbenější značky automobilů patří: Lada, Chevrolet a KIA.

Z celkového objemu trhu s autodílkami činí 52% z prodeje domácí automobily a 48% z cizích automobilů.

Poměr zakoupených komponent pro domácí automobily a zahraniční auta:

Každý vlastník automobilu v průměru utratí asi 15 tisíc rublů (bez benzinu a pojištění) na údržbu svého auta. Obecně se jedná o náklady na motorový olej, pryž, filtr, náhradní díly.

Z toho vyplývá, že kapacita trhu s auto díly v našem městě je: 20 tisíc (aut) * 15 tisíc rublů (auto náklady) = 300 milionů rublů ročně.

Je třeba poznamenat, že poptávka po náhradních dílech v blízké budoucnosti bude růst pouze jako počet majitelů automobilů a tím i počet automobilů. Podle statistik je tempo růstu tohoto trhu přibližně 20% ročně.

Soutěžící.
Podle průzkumu, který proběhl ve městě, existuje přibližně 30 prodejen, které prodávají podobnou skupinu zboží, z nichž 10 jsou velké SRT, které mají vlastní maloobchodní oddělení. (Doporučujeme číst: "Podnikatelský plán SRT".

V těsné blízkosti naší prodejny jsou:

 1. Servisní stanice s vlastním obchodním oddělením. Oni obchodují hlavně na předem objednávky;
 2. Střed motorových olejů. Hlavní sortiment - oleje, filtry a další spotřební materiál;
 3. Obchodní místo na 5m2 v malém nákupním centru. Obchodujte pouze v katalogu s dodáním do týdne.

Provedeme komparativní analýzu silných a slabých stránek našich konkurentů:

Otevření ukládání autodílů jako firmy

Nejdříve se musíte rozhodnout, jaké díly prodáte, pro domácí automobily nebo pro cizí auta. Doporučujeme vám začít s prodejem náhradních dílů pro ruské vozy.

Kapitálové výdaje: 1 500 000 okruhů
Průměrný měsíční výnos: 1 000 000 rublů
Čistý zisk: 104 000 rublů
Doba návratnosti: 14,3 měsíců.

I přes skutečnost, že v tomto segmentu existuje značná konkurence, poptávka po domácích částech je značná, protože ruské automobily tvoří významnou část vozového parku, zatímco ruské automobily mají tendenci časté poruchy.

Alternativně můžete začít s značkou GAZ. Poptávka po náhradních dílech této značky je trvalá a významná, protože automobily rodiny GAZ jsou nejobvyklejšími komerčními vozidly v Rusku.

Umístění

Pro otevření prodejny náhradních dílů je vhodný pokoj v rezidenční čtvrti. Plocha by měla být od 100 m2. (Plocha zásuvky závisí na počtu prodaných značek) Při výběru místnosti je třeba dbát na následující body:

 • Dostupnost potřebné komunikace (teplo, elektřina, příprava teplé a studené vody, odpadní vody);
 • Dostupnost pohodlného parkování (nejméně 5-7 vozů);
 • Neexistence řady konkurentů, kteří provádějí podobné značky náhradních dílů;
 • Předpoklad by měl mít alespoň 3 místnosti: obchodní místnost, pomocný předpoklad a sklad;

Pokud si vezmete obchod k pronájmu, pak je třeba pečlivě prozkoumat nájem a věnovat zvláštní pozornost těmto bodům:

 • Jsou komunální platby zahrnuty do nájemného nebo jsou hradeny nájemcem samostatně?
 • Nájem by měl být jasně stanoven tak často a kolik může pronajímatel zvýšit náklady na pronájem;
 • Při uzavírání nájemní smlouvy je nutné do nájemní smlouvy zahrnout položku o prodloužení nájemní smlouvy na nové období, jakož i sankce s předčasným ukončením nájemní smlouvy;
 • Při uzavření nájemní smlouvy je nutné s pronajímatelem vyjednat možnost uzavření dlouhodobé smlouvy o pronájmu.

Nábor zaměstnanců

Profesionální prodejce je jedním z hlavních faktorů úspěchu vašeho podniku. Od prodejce přímo závisí na tom, zda kupující bude kupovat potřebné součásti, ať už se vrátí na druhý nákup, doporučuje svým kamarádům obchod. Prodávající musí být dobře vědoma v prodané výrobě, musí být schopen poskytnout kompetentní rady, rozumět zařízení automobilu dobře.

Proces vyhledávání osob je dlouhý a trochu podobný hledání zlatých nugetů (musíte znovu načíst tuny písku, abyste našli zrno zlata), Pokud však najdete kompetentního prodejce, je to téměř 50% úspěchu. Platy prodejců by měly být přímo spojeny s výnosy, aby se stimulovala jejich činnost v oblasti prodeje. Volitelně můžete pro prodejce vytvořit následující motivační systém:

 • Starší prodavač obdrží prémii na mzdu + 0,75% z příjmu.
 • Prodávající obdrží bonus + plat 0,5% z výtěžku.

Kde mohu najít dodavatele autodílů?

Kde hledat dodavatele a jak vytvářet pracovní proces je ústředním problémem organizování obchodu s automobily.

Výrobky musí být zakoupeny od důvěryhodných dodavatelů (zpočátku zkontrolovat každý dodavatel na internetu, řídit jeho jméno - jestliže má nějaký druh mrknutí, pak věřte mi, že to určitě vyskočí), nejlépe oficiální prodejci koupené značky náhradních dílů. Tím se minimalizuje riziko nákupu nekvalitních výrobků, stejně jako budete mít možnost vrátit vadné díly. Takže pokud kupujete náhradní díly od oficiálního prodejce společnosti GAZ, pak máte právo viseknout v obchodě logo s logem "Gaza". Platba za produkty se provádí převážně bankovním převodem, ale je možné platit i za hotovost, platby lze uskutečnit s dobou odkladu do 30 dnů.

Pro nákup velkoobchodních náhradních dílů pro domácí vozidla (včetně GAZ) doporučujeme následující dodavatele:

Pokud se rozhodnete prodávat náhradní díly pro automobily, pomůžete velkým logistickým střediskům, které pracují na systému předběžných objednávek:

Spolupracují s dopravními společnostmi, práce je plně zavedena. Díky práci na systému předběžných objednávek nepotřebujete velký sortiment náhradních dílů a inventáře. Nicméně, pokud jste se rozhodli vytvořit vysoce specializovaný obchod (GAZ), pak by bylo hezké mít komoditní skupinu sestávající z nejžádanějších náhradních dílů. Nejprodávanější díly pro automobily (auto díly):

 • Farah
 • Nárazník
 • Motor
 • Zrcadlová strana
 • Dveře jsou boční
 • Stop lampy
 • Automatická převodovka
 • Hub
 • Závěsné rameno
 • Rack

Důležité body organizace činností

Takže, co potřebujete k otevření obchodu s díly pro automobily

 • Povinná kontrola činností prodejců. Je nutné přijít na obchodní místo každý den;
 • Abychom pochopili průchodnost bodu a kontrolu prodejců, je nezbytné průběžně nezávisle plnit funkce prodávajícího;
 • Proces objednávání zboží od dodavatelů musí být sledován nezávisle, sledovat nejprodávanější zboží, zahrnovat nové pozice;
 • Po dosažení místa splácení je nutné s pronajímatelem prodiskutovat možnost uzavření dlouhodobé smlouvy o pronájmu.

Chcete-li zvýšit výnos, můžete se pokusit zapojit do nabídky produktů průmyslovým podnikům. V současné době mnoho velkých podniků přechází na nákup produktů prostřednictvím elektronického nabízení, což zvyšuje průhlednost obchodů. Při dodávání produktů průmyslovým podnikům však přecházíte do daňového systému, který vám umožní pracovat s DPH, tj. pro maloobchod je možné podávat zprávy o UTII a pro velkoobchod na 3 NDFL.

Optimální formou zdanění maloobchodu s auto díly je UTII. Účtování provádí podnikatel samostatně s pomocí on-line účetnictví "Moje firma".

Příklad obchodování s obchodem s auto díly

V této části článku budou představeny výpočty ekonomické aktivity (zisk, rentabilita) prodejny, která prodává náhradní díly. Zvažme příklad skutečného obchodu, který prodává náhradní díly pro značku v GAZ, který se nachází ve městě s počtem obyvatel až 350 tisíc lidí

 • Plocha: 200 m².
 • Sortiment: náhradní díly GAZ (důraz na spotřební materiál pro vozidla GAZel)
 • Pracovní doba: od 9:00 do 21:00
 • Počet zaměstnanců: 4 osoby (ve směnách, při změně 1 prodejce, 1 prodejce)
 • Výnosy: 1001 tr.

Trh se součástmi automobilů - 2016: změna priorit?

Pokles prodeje nových automobilů a kolaps devizového kurzu vytvořeného na ruském trhu náhradních dílů, zejména v segmentu náhradní díly, specifickou situaci, která bude muset zvyknout a přizpůsobit se všem: výrobcům, prodejcům a kupujícím.

Pokles automobilového trhu o 35,7% "podle definice" vytvořil předpoklady pro růst poptávky po náhradních dílech náhradních dílů. Docela logické: po odložení nákupu nového auta budou lidé určitě více aktivní v opravách toho, co mají v tuto chvíli. To je to, co ukázala oficiální statistika.

Tak, podle souhrnných údajů analytických agentur, v průběhu minulého trhu 2015 náhradními díly vzrostl o 2% - z kvantitativního hlediska, je to asi 960 milionů kusů oproti 940 milion prodaných v roce 2014. Podle odborníků bude tento obrázek pozorován letos. Počet prodaných položek trh s náhradními díly, podle různých odhadů zůstane na segment 2015 na úrovni roku, trochu váhání v „plus“ nebo „mínus“.

S tímto ohledem na dynamiku vývoje souhlasit Aleksyuk Andrew, vedoucí marketingu společnosti MANN + HUMMEL v ruštině, který se domnívá, že na úrovni 2015 prodaných na trhu zůstane v celku, ale příjmy penězi bude růst jako důsledek pádu rublu.

„Vzhledem k tomu, že prodej nových automobilů klesají, a flotila země stagnuje, nevidím žádné vyhlídky na růst trhu s náhradními díly, - řekl Dmitrij Yurganov, ředitel autodílů Sales Co., Ltd.“ Robert Bosch“. - S největší pravděpodobností bude trh přerozdělen, mezi levnými a drahými značkami. Vzhledem k nárůstu směnného kurzu náhradních dílů se stává stále dražší, klesá kupní síla obyvatelstva. V důsledku toho se majitelé automobilů pokoušejí řídit poslední a vytlačit co nejvíce z detailů, které by pravidla mohla dříve změnit. "

"Poptávka po náhradních dílech bude růst pouze," říká Sergej Malov, marketingový specialista značky TRIALLI. - Mnoho se muselo vzdát myšlenky koupit nové auto a pokračovat ve využívání starého vozidla, což znamená, že bude muset být opraven. Nejzranitelnější jsou v tomto ohledu nové domácí automobily a zahraniční automobily nižšího a středního cenového rozpětí, tedy nejvíce hromadného segmentu automobilů. "

"Hlavním a hlavním trendem bude další přerozdělování prodeje náhradních dílů pro zahraniční auta," říká Igor Yavdoshchuk, marketingový ředitel značky "StartVolt". - Kapacita domácího automobilového trhu i nadále klesá, zatímco celkový pokles prodeje automobilů - trend posledních dvou let v Rusku - začne neovlivňovat trh s automobily rychleji. Stejné argumenty lze přičíst k práci o rostoucích částech trhu, jako významné ztráty kupní síly obyvatel nucen věnovat pozornost tomu, aby koupit nové auto a přivést své staré míry nebo koupit ojetý / mají potřebu pro malé zlepšení. "

Již v roce 2015, což je trend je jednoznačně roste zájem o masový trh do levnějších náhradních dílů, což platí zejména pro majitele levných vozů ze sedmi let a starší, stejně jako „staré“ domácích vozů. Výběrem dílů pro opravy, řidiči jsou stále odmítají kupovat drahé předměty od renomovaných výrobců (tzv A-značek), přeorientovat značku „druhého stupně“, které mají více dostupnou cenu.

"Spotřebitel se samozřejmě bude snažit o nákup náhradních dílů levněji z tzv. Low-cost segmentu, poptávka po použitých součástech se zvýší, zejména u zahraničních vozů," hodnotí situaci Sergej Malov. - Ano, náhradní díly mohou být nepochopitelného původu a pochybné kvality v neosobním balení, avšak cena za kupujícího se dostává do popředí v těžkých časech a spotřebitelé se budou snažit ušetřit i na úkor kvality. Takovou zpětnou vazbu slyšíme častěji od našich partnerů a jednoduše od motoristů. "

"Vždy bylo, existuje a bude jistá skupina spotřebitelů, která si vybere nejlevnější, takoví lidé zůstanou v budoucnosti," věří Andrei Alexyuk. - Ale většina o tom stále myslí a nevyhledává okamžité záchrany. V nové krizové době se život automobilu zvyšuje, není možné jej často měnit. Majitel myšlenkového vozu rozumí, že je možné co nejvíce ušetřit své auto, a to pouze použitím kvalitního spotřebního materiálu a náhradních dílů. "

"Specifičnost ruské spotřeby nejen v náhradních dílnách, ale také obecně, byla vždy charakterizována touhou kupovat si nejlevnější v naději, že se taková věc bude také vysoce kvalitní. Univerzální touha ušetřit peníze je mezníkem nejen současné krize, ale dlouhá tradice spotřeby ruských občanů, - říká Igor Yavdoschuk. "Tento trend se v době krize může mírně zvýšit, a naopak, zvýšit citlivost motoristů na výběr dílů, upřednostňovat kvalitu a trvanlivost v této obtížné době."

Co se týče skupin výrobků, vedoucím z hlediska "migrace" kupujícího na levnější varianty jsou části těla, stejně jako autoglass a optika. Zde rostoucí část trhu začíná obsazovat čínské výrobce, stejně jako nabídky z auto-demontáže.

Opouštět kupce částí známých značek a dalších skupin: elektrotechnické zařízení (startéry, alternátory, elektrické), topení (radiátory), převodovka (spojka), brzdy (kotouče a třmeny), pozastavení (tlumičů a pružin). Kupující zde a častěji se dívá na značky "druhého echelonu" a souhlasí s tím, že nebude mít co nejlepší kvalitu, ale bude mít příležitost opravit auto a cestovat po nějakou dobu.

"Skupina spotřebního materiálu (filtry, podložky atd.) Má nejmenší odliv kupujícího na nízkou cenu," hodnotí situaci Andrei Alexyuk. - Zde je rozdíl mezi drahým a levným zbožím určen stovkami rublů a většina majitelů automobilů se stále nesnaží "zachránit zápasy", preferuje kvalitní produkt. Ale kde je rozdíl vypočítán v tisících rublů - spotřebitelé budou mít tendenci k dostupnějším protějškům. "

"Ne všichni jsou připraveni riskovat, zejména majitelé drahých dovezených automobilů," řekl Dmitrij Yurganov. "Chápou, že momentální úspory v zájmu jednotlivých detailů mohou v budoucnu způsobit velký odpad. Navíc nejsou připraveni vzdát se obvyklé úrovně spolehlivosti a pohodlí, preferují vysoce kvalitní náhradní díly pro velké výrobce. Takže i přes některé potíže zůstávají na trhu poptávka známé světové výrobce náhradních dílů, které vyrábějí spolehlivé a osvědčené výrobky. "

Obecně lze poznamenat, že většina spotřebitelů, a zároveň hledá cenově dostupné varianty, stále nepřechází k upřímně levným a vědomě nekvalitním nabídkám. Stejně jako v oblasti ostatních výrobků (elektroniky, domácích spotřebičů apod.) Stejně jako u automobilových dílů je hlavním trendem nákupu princip rozumné volby a hledání optimální rovnováhy mezi cenou a kvalitou.

"Poptávka po levných náhradních dílech je často generována maloobchodními řetězci a čerpacími stanicemi," poznamenává Andrei Alexyuk. "Sledují jeden úkol: prodat výrobek, snížit celkové náklady na opravy, aby zákazník potěšil a udržel ho."

Jaký je výsledek?

V souvislosti s pohybem hromadného spotřebitele na cenově dostupné segmenty a s pokračujícími vysokými směnnými sazbami pro výrobce náhradních dílů pro sekundární trh přicházejí obtížné časy, ale současně se otvírají nové horizonty. S příslušnou výrobní a marketingovou politikou mají příležitost nabídnout kupujícímu konkurenceschopný produkt s atraktivním poměrem cena / kvalita.

"Spotřebitel bude věnovat stále větší pozornost ceně, která vyšla na vrchol," hodnotí Sergej Malov. - Je logické, že výrobci nemají jinou možnost, než intenzivně pracovat na ceně, jako nikdy předtím. Přes jeho pokles nebo přinejmenším zachování ve zhoršující se ekonomické situaci. "

"Ne všichni výrobci se musí ponořit do nízkých nákladů a lokalizace výroby," poznamenává Dmitrij Yurganov. "Bez ohledu na to, jak to vypadalo zvenčí, takové projekty nejsou společnosti dány snadno, potřebují vážnou přípravu. Alternativně mohou výrobci vytvořit motivační programy. Výrazným příkladem jsou věrnostní programy pro čerpací stanice a prodejny autodílů. Navíc značky, i v těžkých časech, musí neustále zlepšovat služby, poskytovat školení a zajišťovat nejvhodnější pracovní podmínky. "

"Krize je příležitostí jak prohrát, tak posílit naše pozice na trhu," věří Andrei Alexyuk. - Je důležité používat všechny marketingové nástroje, aby bylo možné sledovat stabilitu dodávek do maloobchodních řetězců. Všechny produkty společnosti musí být vždy k dispozici. "

„Producenti mají dvě možnosti - shrnuje Igor Yavdoschuk - má začít šetřit na kvalitě produktů, což snižuje náklady a snaží se, aby se vešly do padajícího baru nižší cenové kategorii, nebo se snaží zachránit všechny důležité procesy, upravit jeho pozici v rámci tržní průměrné cenové hladiny. Současně musí být v každém případě v praxi prokázáno, že jejich výrobek je oprávněně nejlepší a po zakoupení tohoto výrobku motorista zapomene na problém, který vznikl. K tomu je mnoho různých nástrojů, ale bez základů ve formě detailu jsou všechny nástroje zbytečné. "

Přehled trhu výroby a prodeje autodílů

1. ÚVOD

V roce 2016 počet automobilů v Rusku přesáhl 56 milionů kusů. Z nich 44 mil. - Automobily, více než 6 milionů nákladní auta, autobusy, motocykly 890.000 2,2 milionu jednotek, více než 3 miliony přívěsů a návěsů.... Motorová doprava zůstává jedním z nejoblíbenějších způsobů přepravy cestujících a nákladu.

Současně bylo do roku 2005 vyrobeno téměř 50% všech motorových vozidel provozovaných v Rusku, což znamená potřebu časté údržby a opravy. Hospodářská krize v zemi vedla ke snížení solventnosti obyvatelstva a růstu trhu s ojetými vozy se snížením nového trhu. To značně ovlivnilo trh s díly pro automobily.

Charakteristickým znakem trhu s díly pro automobily je jeho vysoká míra blízkosti k hodnocení z důvodu vysokého podílu padělků a kontradiklních výrobků.

2. ANALÝZA TRHU

Trh auto díly na ojeté vozy v roce 2014 reálně vzrostly o 2% ve vztahu k roku 2013, avšak vzhledem k devalvaci rublu klesla o 1% z hlediska objemu peněžního trhu. V roce 2015 fyzicky vzrostl trh také o 2%, ale pokles tržeb byl již kolem 3%. Celkový příjem podle expertů činil 22 miliard dolarů. Na konci roku 2015 poklesl primární automobilový trh o 37,5%, což vedlo k dalšímu posunu poptávky po součástech ojetých automobilů.

Nejpopulárnějšími kategoriemi na trhu jsou dnes závěsné prvky (které odrážejí stav silnic v zemi), stejně jako maziva a pneumatiky. Objem trhu s pneumatikami v roce 2013 činil 3 miliardy dolarů nebo přibližně 15% z celkového objemu trhu s díly pro automobily. Přibližně 10% části závěsu - 2,2 miliardy dolarů.

Jedním z hlavních trendů na trhu byl touha majitelů automobilů snížit náklady na údržbu a opravy. To se obvykle provádí prostřednictvím nákupu náhradních dílů přímo od výrobce nebo distributora, obcházet zprostředkovatele - „do posledního“ auto, nebo oddálení opravy Úspory lze dosáhnout také servisem aut v rozpočtových opravnách, nikoliv autorizovaným prodejcem nebo servisním střediskem na vysoké úrovni. V posledních dvou letech vzrostl také poptávka po náhradních dílcích pro automobily, které stály přibližně polovinu jako náklady na nové. Nicméně touha po snížení nákladů na údržbu a opravy může být katalyzátorem růstu objemu prodeje, stejně jako v provozu a levné zboží nekvalitní obvykle vyžadují častější výměnu, nebo dokonce vést k selhání uzlů a jednotek vozu, který jejich odbočka bude vyžadovat opravu nebo výměnu.

Mezi výrobci neoriginálních náhradních dílů Čína tradičně vede. Podíl čínských výrobků představuje přibližně třetinu trhu. Velký podíl tvoří zakázané výrobky, stejně jako neoriginální části vyrobené bez licence - jejich počet v celkovém objemu podle odborníků činí asi 70%; objem padělků představuje pouze jednu třetinu objemu trhu. V podstatě jde o spotřební materiál a levné díly - brzdové destičky, filtry, oleje a části závěsu.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Politika nahrazování dovozu vedl k mírnému nárůstu výroby náhradních dílů - pro tuzemské i zahraniční vozy - na ruských zařízení, ale k plnému pokrytí poptávka po nich není možné. Podle odborníků nemá smysl hovořit o nahrazení dovozu v tomto segmentu. Podle analytiků RBC je to kvůli tomu, že domácí podniky nemají vybavení, které by mohlo produkovat kvalitní analogy originálních náhradních dílů. Ceny ruských analogů jsou navíc výrazně vyšší než čínské s malým rozdílem v kvalitě.

V důsledku oslabení rublu a dalších negativních ekonomických faktorů došlo k výraznému zvýšení cen náhradních dílů. Zvýšení nákladů některých dílů bylo až o 100%. Obchody se součástkami automobilů se snaží tento růst kompenzovat kvůli vlastnímu zisku, ale tato opatření jej nemohou zcela obsahovat.

Obrázek 1. Rychlost růstu cen za originální olejové filtry pro automobily různých cenových kategorií v letech 2013-2015, rubla / jednotka.

Obrázek 2. Sazby cenového růstu pro neoriginální olejové filtry pro automobily různých cenových kategorií v letech 2013-2015, rublů / jednotka.

Obr. 3. Rychlost růstu cen pro původní automatickou převodovku pro automobily různých cenových kategorií v letech 2013-2015, rublů / jednotek.

Původní náhradní díly jsou dodávány Rusku následujícím způsobem: od výroby až po sklad v Evropě, poté do skladu v Rusku, odkud jsou distribuce prováděny oficiálními dealery. Tento logistický režim vylučuje další prodej zboží na cestě ke spotřebiteli.

"Šedá" logistika předpokládá jiný způsob: zboží se různými alternativními způsoby doručuje zprostředkovateli nebo přímo spotřebiteli. Většinou jsou zásilky organizovány ze Spojených arabských emirátů, protože původní produkty jsou tam mnohem levnější.

Charakteristickým rysem ruského trhu s díly pro automobily je malý počet skladů. Díky velkému sortimentu produktů si maloobchodní prodejny neukládají celý vlastní objem a v případě potřeby objednají potřebné místo od dodavatele. To výrazně zvyšuje dobu dodání konečnému spotřebiteli - až dva až tři měsíce.

Dochází k posunu spotřebitelské aktivity směrem k internetovým obchodům, které jsou typické pro celý trh. Vzhledem k absenci řady výdajových položek, která je vlastní tradičním kamenném obchodě, jsou schopni nabídnout cenově výhodnější cenu, která je dnes rozhodujícím faktorem.

Podle odborníků a účastníků trhu bude poptávka po automobilových součástech v blízké budoucnosti i nadále růst, což je důsledkem všeobecného stárnutí vozového parku. Největší poptávkou budou náhradní díly pro nové a ojeté vozy domácí výroby a ojeté zahraniční automobily. Také první neoriginální díly budou poptávané jako cenově dostupné.

Podle průzkumu VTsIOM je pouze 6% majitelů automobilů připraveno odmítnout cestovat soukromým automobilem, zatímco 64% uvedlo, že se za žádných okolností nevzdá.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Naše podnikání: pořádáme silniční kavárnu

Malá kavárna může být otevřena pro 200-300 tisíc rublů (což znamená náklady na interiér). Pro restauraci musíte investovat několikrát více. Musíte také investovat do kuchyňského vybavení a.

Vlastní podnikání: vytvoření fotbalového klubu

Vytvoření amatérského fotbalového klubu není příliš nákladné (ani v středně velkém podniku), ale je to docela vážná záležitost. S profesionálními kluby je vše mnohem obtížnější, zejména proto, že v Rusku.

Vlastní podnik: zahradní zařízení

Chcete-li otevřít obchod s zahradními potřebami, bude vyžadovat 900 tisíc rublů. Z těchto měsíčních výdajů je 240 tisíc rublů..

Jak otevřít podnik na růst technického konopí

Počáteční investice do podnikání rostoucích technických konopí mohou být velmi významné, protože je nutné vybavit chráněnou a chráněnou oblast a c.

Vlastní podnikání: šití

Pořadí investičních nákladů může kolísat v širokém rozmezí: od 838 000 v případě organizace jednoduchého obchodu pro přizpůsobení úzkého sortimentu výrobků a nákupu rozpočtového vybavení na 3 702,0.

Vlastní podnikání: pěstování a prodej rýže

Pěstování rýže je slibným a vysoce výnosným obchodním směrem, což však vyžaduje značné investice. Celková cena projektu činí 80 milionů rublů (bez stavebnictví.

Vaše podnikání: jak otevřít grilování

Zisk šiškového kebabu závisí na provozním režimu a rozsahu. Ziskovost takového podniku se odhaduje na 20%. Doba návratnosti je od jednoho roku.

Podnikání pro pěstování pšenice

Pěstování obilovin bylo vždy velmi výhodné. Zvláště vysoká ziskovost dokládá pěstování pšenice. V průměru je cena tónu takového zrna 13 tisíc rublů.

Vlastní podnikání: jak uspořádat placenou pláž

Počáteční náklady na organizaci placené pláže budou od 3 milionů rublů. Při správné práci se tyto investice vyplatí do poloviny druhého roku na pláži.

Jak otevřít neziskovou organizaci (NCO)

Významná část nevládních organizací je založena na nadšení a darování jejích účastníků, kteří díky registrované právní formě mají možnost hájit své zájmy jménem právnické osoby.

Podnikatelský plán farmy chovu prasat

Ziskovost odvětví chovu prasat je asi 28%. Všechny náklady můžete získat zpět za 3,5 až 4 roky.

Podnikatelský plán pro rodinné zábavní centrum s lezeckou stěnou

Cena projektu činí 1 658 000 rublů. Část prostředků na otevření centra, jmenovitě 658 000 rublů. Plánuje se přilákání bankovní půjčky na dobu 3 let s úrokovou sazbou 18.